Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre itt vagyok... ismét.
Szépek a képek. Nekünk sajna most nincs, de majd a 4D :wink:
Most volt kedden a vérkukor vizsgálat.... szerencsére megengedték, hogy zsömit és tejet egyek-igyak a cukor helyett. Pedig készültem a cukorra.... vittem citromlevet.

Betty - az AFP betöltött 16 hét után jó.
A hajfestés szerintem nem gond... én is vettem festéket néhány hete, de még nem jutottam el addig, hogy befessem (magamnak szoktam). Régen mindig fekete volt a hajam, eredetileg barna, most vil. barna lesz...

Erika - a hátfájás nekem van, nagyon rossz. Csak úgy jó, ha fexek, de mindig nem lehet feküdni...
4D-re mi is aug. végén megyünk, ma egyeztettünk időpontot. 30-án, a Balcsi után (oda 22-én megyünk) beqqcskálunk Manóhoz....
Már nagyon várjuk Apával. :D

Zsuzsi és Tini GRATULÁLOK a pici fiúhoz és Nyafi és Nicolete nektek a pici lányhoz!!

Linus - csak majnem szomszéd-ok vagyunk.... mi csak Békáson élünk. Az én barátnőm is kb. másfél hete hívott, hogy pozitív lett a teszt :lol: Ők is már rég próbálkoztak...

Meliz - jó nektek.... 3 nap múlva 4D.

Fcicus - ÜDV itt! Gratula a pici fiúcskához!

Örülök, hogy mindenki jól van... maradjon is így.

Hízás - nekem visszajött a 3 kg, ami az első időszakban lement, így most annyi vagyok, mint tavasszal :wink:

A vásárláshoz a lista kész...
A sógornőmék 1 hete elhozták a kombi"kis"ágyat és mellé 3 zsák ruhát (ő nem akar 2. gyereket).

Manó egyre többet mocorog és mostanában nagyon szereti rugdosni a h. hógyagomat :cry:

Mi a 4D-re a II.kerületbe megyünk.. ott a legolcsóbb (ami meglepett ) és legalább ismerjük is a helyet, mert ott (a kerületben) melózunk....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Próba táblázat

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!
Ennek a nyaralásnak a vége, bár szerencsére pont jó idő volt.
Örülök, hogy mindenki jól van.
Képzeljétek mi is voltunk 4D-n. 2. próbálkozásra sikerólt, mert az első helyen, egy veszprémi magánrendelőben átvágott minket az orvos, nem jött el. Még aznap találtunk Győrben egy másikat.
Nagyon jó volt látni, a férjem is el volt ájulva.
A doki szerint 70 %, hogy kislány :)
Nem tudom mondanak-e olyat, hogy 100 %, de én is láttam a bizonyítékot. Panna lesz :) Mi már Pankázzuk őt :)
Majd rakok fel képeket is.
Vigyázzatok magatokra, üdvözlöm az újjonan érkezőket!
Betty

dhbetty
 
 

 
 

Kép


Ő lenne a mi kis Pankánk :)

dhbetty
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
Fél órája töltögetem fel a táblázatot, és írom a gondolataimat nektek.Kicsit elkalandoztam, és mire visszaértem, eltűnt a levelem!!! :evil: Azért, mert dhbetty közben feltöltötte kislánya képét??Panka gyönyörű!!Gratulálok!
Akkor újra kezdem. Szóval a táblázat kész, csajok:

TÁBLÁZAT


A „statisztikánk” szerint dec.első felében megszületnek a lányok, majd 17-től a fiúk. Amúgy minden ismerősöm, aki várandós az elmúlt évben fiút szült, vagy szülni fog. Kérdem én: hogyan lesznek így a fiainknak csajaik, amikor eljön az ideje? :(
Vigyázzatok, csalok: mi kisfiammal valójában januáriak vagyunk!De hát amikor hozzátok csatlakoztam, a doki 29-30-át mondott….nincs szívem elhagyni Titeket a 2008-asok kedvéért!

Kia!Nagyon szép név az Abigél!

Erisunny! A Karolina a lehető legjobb választás!Gyönyörű, egyedülálló, fantasztikus! :lol: És még a beceneve is!Lina!

Fcicus!Üdv köztünk!

Képzeljétek, Kristóf minden esti has-siminél (Apa szokta végezni a műveletet) a hasfalamhoz vándorol, és a tenyerünk alá bújik!!!! :D

Szép estét, jó hétvégét mindenkinek!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Köszönöm :)
Ezt elfelejtettem.
A táblázathoz:
Név: Dukkon-H. Beáta
Kor: 25 év
Szülés várható ideje: 2007. december 22.
Helye: München
Neme: kislány
Neve: Panna

dhbetty
 
 


Nyafi!Bocsánat, Kiának dícsértem az Abigél nevet!A táblázat írása miatt kicsit összekavarodtam.

Betty! Nem baj, ha várok pár napot -amíg mások is beírják az adataikat-és akkor téged is beírlak?

Kép

Kép
linus
 
 


Dhbetti! Szép kislányod van! Én szerdán megyek 4d-re.
Linus! Egy hős vagy, hogy megírtad a táblázatot. És bárkinek is dícséred én nagyon örülök, hogy tetszik Abigél neve.

Kép
nyafi
 
 


Csak egy gyors üzi!

nyafi: Sajna a hétfő nem jó, mert végre sikerül eljutnom a fodrászhoz, és ezt most nem szeretném lemondani.

Lina: Csatlakozom nyafihoz, jó lett a táblázat, és tök jó ötlet a szinezése.
domin
 
 


Sziasztok kismamik!

Csak gyors bekukantok mert már igen késö van.

A tábla nagyon tetszik.A fiam szavával ékve.Tök jó!!!Király! :lol: Igaz sokszor azt sem tudom mit mond.Mert olyanokat hoz haza a sulból,hogy ...... :shock:

Holnap lesz a nagy nap.Megyünk a 4D-re.Annyira várom már!!!

Lina,Szekszárdon a megyei Kórházban fogok szülni.
Haljátok tényleg milyen érdekes,hogy egy darabon csak kis csajok születnek.Utána pedig teljesen bekukacosodot az összes kis babóka.Én mondjuk nem bánom.Csak lenne már december.

Pusz mindenkinek.
4D után jövök az infókkal.
Addig is pocakosodjon mindenki. :D

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Nekem is nagyon teszik a táblázat!
Linus!
Köszönjük a dícséretet, bár sejtem miért dícsérted a Karolina nevet! :lol: Nekünk is nagyon-nagyon tetszik.
Tegnap mesefilmet néztünk, és babó nekiállt rugdosni. Gyorsan rátettem apa kezét a hasamra, és teljesen odavolt! Most érezte másodszorra a babót.
Szombaton katalógusokat nézegettünk, hogy milyen legyen a padlólap. Apa olvasta:
Szürke és beige színben. Nézett rám értetlenül. Mi az a beige. Mondtam neki, hogy a bézs szín. Még nem látta így leíva. :lol: :lol:
Akkorát nevettünk, hogy felébredt babó. Szerintem sokat fog nevetni ő is, mert amikor nevetek mindig felébred.
Apával megbeszéltük, hogy december 10-én elmegyünk egyet traktorozni, hogy ne kelljen sokat várni babóra :lol: :lol: Kirázzuk belőlem :lol:

Szombaton kiderül, hogy kislány lesz vagy kisfiú, akkor lehet nálunk is színezni.

Sajnos néha nekem is fáj amikor babó felébred, elég kellemetlenm helyeken tud rugdosni. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy innentől kezdve az a hely tabu. Persze szót is fogad... :D
Makacs lesz.

Fcica!

Üdv köztünk, én nagyon örülök a sok decemberi babának és a mamáknak is!

Jó pocakosodást!

Kép
erisunny
 
 


Sziasztok!

Nagy örömmel olvasom a sztorikat. :)

erisunny: a kisbabád mennyi idős most?

Hogy jártam lányok éjszaka?! Utólag nagyon jókat derülök magamon, mert végre nagyjából 1 hete, megint tudok rendesen aludni. Meglepő, hogy az egyik legkényelmesebb póz még mindig a félig oldalt, félig hason. Ebből fakad, hogy tegnap éjjel is így aludtam jó sokáig. Aztán egyszer hirtelen meg akartam fordulni (gondolom rosszat álmodtam), és arra keltem, hogy a hasam nem annyira szeretne gyors tempóban fordulni. :lol:
Ezek után mindig jót mulatok.

Én 21 hetes vagyok, de megmondom őszintén pár napja nem érzem a babámat. Illetve ez így nem pontos. Nem annyit érzem. Néha több órára semmi. Nem ijedek meg, mert mindenkitől azt hallom, hogy ez normális. Nade én már úúúúúúúúúúúúgy szeretném, ha bukfencezne gyakrabban a csöppség! :cry: :lol:

Ti már rendesen érzitek a babócákat?
fcicus
 
 


erisunny: ööööööööööööö látom hülyeséget kérdeztem :lol:
fcicus
 
 


Fcicus!

Nincs semmi baj, hogy megkérdezted, mert ez az orvos szerint ennyi. Mert dec.11-re vagyok kiírva, de persze az utolsó menstruáció első napjától számítva, és szerintem 2és fél héttel lettem terhes, úgyhogy 21 hetes vagyok, nem 23. De úgyis behozta már a lemaradást, mert akkora hasam lett, hogy kényelmetlen már a hátamon feküdni. Pedig úgy szeretek tvzni, mert különben elalszok. Én is a félig hason félig oldalt pózt szeretem, de csak akkor, ha a takarót begyűrtem a vállam alá és a lábaim közé. Megtart és nagyon kényelmes. Apu már akar nekem csinálni külön erre a célra párnát, amit ölelgethetek, mert ha rajta alszok el, akkor ő nem tud aludni, mert szétnyomjuk szegényt. :lol:
Nekem is most volt egy időszakom, amikor babó úgy döntött, hogy nem hajlandó mutatkozni. Én akkor nagyon megijedtem, mert előtte tudtam meg, hogy a munkatársam feleségének elhalt a magzata. Teljesen kész voltam, mentem is a védőnőhöz, hogy hallgassunk szívhangot. És persze volt szívhang. :D
Úgyhogy biztosan minden rendben van. Szerintem mindeki olyan nyugodtan mondja, hogy ez meg az természetes. Úgyis idegesek leszünk miatta, főleg akiknél első gyerek. De tényleg mindig minden rendben van.

Hidd el, 2 hét múlva már olyan helyeken is fog rúgdosni, ahova inkább megrúgni tilos táblát raknál!

Puszi Erika és babó
erisunny
 
 


Szia Domin! Akkor a pé
ntek? Szerda azért nem jó, mert megyek 4dre!!! Akkor is du 5 lenne az igazi!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Megpróbáltam feltenni képet de túl nagynak itélte igy nem sikerült.De a 4D nagyon jó volt.Annyira tetszet a férjemnek is.Nagyon mozgolodot a picúrka.Most már tutira kisfiú.Annyira látszott neki a kis kukaca+herezacskója.Kapzunk egy VHS kazetát amin 30 percet vettek folyamatosan kb. aztán még egy CD-re kiírta a jobb képeket.De majd szólok páromnak,hogy probáljon valamit csinálni vele.Akkor teszek fel majd képeket.

fcicus bocsi múltkor elfelejtettem írni,hogy üdv közöttünk.Kívánok probléma mentes kismamaságot.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok Kismamaik!

Először is Fcicus üdv. közöttünk!

Kia köszönjük szépen a gratulációt :)Nálunk is az a helyzet mint nálatok...a Kis Drágaságunk előszeretettel táncol a húgyhólyagomon főleg este...ami azt jelenti hogy 21 órától egészen 23 óráig bulizik odabent :)Nagyon imádom hogy ilyen sokat mocorog de azárt már fájdalmat is tud okozni ... és olyankor kb. ilyen fejet vágok :shock:

Linus nagyon ügyi vagy tök jó lett a tábázat!!! :)

Betty tök jó lett Pankátokról a 3D-és fotó...a miénk sajna nem sikerült ilyen jól...na de majd a következő :)

Képzeljétek amúgy velünk az az újság van, hogy múlthét csüt.-ön volt először méhösszehúzódásom...nagyon megijedtem mert eddig ilyet nem tapasztaltam...keményedni keményedett a hasam de most rendesen éreztem hogy össszehúzódik a méhem...1 perc múlva el is múlt de nagyon kellemetlen érzés...teljesen leizzadtam kivert a veríték...nem volt túl kellemes...fájni nem fájt de nem jó érzés :( Rögtön hívtam is sógornőmet és ő megpróbált megnyugtatni hogy ez csak az a bizonyos Braxton Hicks keményedés...tegnap is volt szerencsém hozzá....hát nem kívánom senkinek...pedig már 3*2 magneB6-ot szedek....sőt csüt. óta elég sokat fekszem az ágyikóban....sőtt szinte fel sem keltem...de ez sem jó....már alig várom hogy december legyen!!!
Ma megyünk a doki bácsihoz...aztán kielemzem neki a dolgot.....remélem megnyugtat!
Nektek volt már ilyen? Vagy én vagyok az első áldozat?

Még délután bekukkantok..és hozom a fejleményeket...jaaa...és mi is csináltunk pocakfotót...majd felteszem du. :)

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek a kellemes üdvözlést!

nicolete: ez normális, hogy van méhösszehúzódás? Vagy csak nálam nem normális hogy nincs?

Áruljatok el nekem valamit! Honnan a fenéből kéne tudnom, hogy éppen mi történik, és mim fáj, amikor fáj valamim?
Azért kérdezem, mert ugye mindenki azt mondja, hogy hát a szülési görcsök azok a menstruációs görcsökhöz lehetne hasonlítani, de nekem általános iskolában, mikor megjött először, akkor egy évig volt, utána sosem görcsöltem, arra meg már nem emlékszem. Annyi maradt meg,hogy fél percenként hol melegem vol, hol fáztam!

Milyen ez? Mire készültök? Féltek a szüléstől? (ó, én nagyon! az az egyedüli, amitől rettegek)

melíz: nagyon köszönöm tényleg! Mázlis vagyok, eddig a csípőfájásokon kívül más bajom még nem volt. :D

DE EGY! ÉHES VAGYOK!!! De most már mindig! :cry: :lol: :lol:
fcicus
 
 


Sziasztok!

nyafi: Legyen inkább jövő hét szerda 5 óra, mert a párom pénteken hamarabb tud hazajönni, egyébként csak 7 után érkezik, és azokat a délutánokat szeretem vele tölteni. Remélem, ez az időpont mindkettőnknek jó lesz. Kicsit irigyellek, hogy Te már holnap látod a babát, én is alig várom már a keddet!!!!

Nálam is ez a félig hason, félig oldalt fekve alvás jön be, a takarót begyűrve magam alá, hogy megtámassza a pocakot. Ráadásul a boogie is az esti órákra van időzítve, bár állítólag ez teljesen normális, hiszen akkor nem ringatjuk a mozgásunkkal.

nicolete: Kivácsi vagyok, mit mond a doki. Nekem ilyen jellegű panaszom nem volt, de görcsölni, görcsöltem, ami lehet méhösszehúzódás is.

Kitartást ezekre a melegebb napokra!

Kép
domin
 
 



Sziasztok!

Fcicus!
Üdv közöttünk!

Linus irtam privit,megkaptad?

Sziasztok!

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!

Naaaah....végre újra itt...szóval voltam a dokinál ahogy már írtam és megnyugtatott...ezek természetes velejárói a terhességnek....
Van akinél később jelentkezik van akinél már korábban...szóval senki nincs lekésve róla...A méhszájam zárt...
De bemásolok ide egy kis részletet erről a jelenségről...a 23.hétre írják:

"Ezen a héten már érezheted, amint méhed elkezdi az összehúzódások gyakorlását. A méh simaizomszövete ciklikusan húzódik össze és ernyed el - akkor is, amikor nem áll fenn terhesség -, és ez a mozgás a baba növekedésével egyre kifejezettebbé válik. Ezeket a rendszertelen, - a nőgyógyászok szerint - fájdalmatlan vagy menstruációs görcshöz hasonló élményeket Braxton Hicks kontrakcióknak hívják, és bármily ijesztőek is, teljesen normálisak. Általában a has alsó részének megkeményedését észlelheted, ami nagyjából 15 másodperctől egy percig tart. Gyakrabban jelentkeznek egy fárasztó nap vagy edzés után, szeretkezést követően illetve különösen stresszes helyzetben. Nem ritkán a szervezet vízhiányos állapotával állnak összefüggésben, ezért érdemes nagy mennyiségű folyadékot fogyasztani. Aggodalomra csak akkor lehet ok, ha az összehúzódások fájdalmassá válnak, vagy egy óra leforgása alatt legalább négyszer észleled őket. Ebben az esetben azonban mindenképp fontos, hogy kezelőorvosod is tudjon róla, mert a kontrakciók idő előtti szülésmegindulás jelei lehetnek."

A dokim is azt mondta valószínű azért van már nekem mert Manócska rengeteget mozog....és igen erősen.....uh.-on is megnéztük...és igencsak rúgdosta a doki bácsi uh. készülékét....nem nagyon tetszett neki a dolog :) De azt mondta annál jobb minnél többet mozog mert akkor el van látva mindenféle jóval :)

Jó éjszakát minden pocakosnak és pocaklakónak!
Vendég
 


Hjajjjjaaaajjj ..... a beígért pocakos fotók :)
Kép Balatonfüreden egy kiadós ebéd után próbálunk magunkhoz térni :)

Kép Ez a hétvégén készült :) [/img]
Vendég
 


Sziasztok!

Nicolete!
Nagyon szép kismami vagy! :D

Mindenkinek jó éjt!

Kép
aniko...
 
 


Szia Domin
Jövő hétfő? Szerdán asszem 6kor kezdődik.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Betty
Gratula Pannához!!

Linus
Dec elején a lányok születnek :shock:
De Manó talán fiú... 30-án kiderül, hogy tényleg hazudik-e a statisztika.
Jó a táblázat!
Adataim:Név: Fürtösné K. Ilona, Kor: 27 év,
Szül.időpontja: 2007.12.01., Kórház: Bp MÁV,
Neme és neve még nem tuti. (majd szeptemberben)

Nyafi
Remélem holnap mindent megmutat Tücsök!

Fcicus
Nálunk is úgy van, hogy nem mindig olyan aktív Manó.
Van 1-2 nap, amikor állandóan (egész nap, de főleg éjjel) rúg, üt, aztán 1 napig pihen........... alig mozog.
A szülés....... egy kicsit én is félek, de megéri....

Meliz
GRATULA , örülök, hogy mindent megmutatott Bence a 4D-n!

Nicolete
A keményedés..... méhösszehúzódások már nálam is vannak egy ideje... szerencsére már előtte olvastam róla, így sejtettem, hogy az lehetett.
Szép a pocakod!!
A doki azt mondta amíg nincs vérzés, görcs....stb, addig minden rendben.

A név-választás talán már alakul.....
Apa mostanában soxor megkérdezi, hogy nekem tényleg tetszik a Dominik név? :o Talán kezd neki tetszeni....
Bár ő olyan neveket akar(t) , hogy Gábor, Levente, Gergő.....

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

nyafi: Hétfőn szerintem nem lesz nyitva. Az órarend nekem nem egyértelmű,mert szerdán 5-re úgy van írva, hogy babamasszázs/terhestorna. Szerinted ilyenkor mindkettő van?

nicolete: Csinos a pocakod! Örülök, hogy nincs semmi baj.

Ti beszélgettek a pocaklakókkal?

Kellemes napot!

Kép
domin
 
 


Sziasztok!
Nicol,
Nagyon jók a képek.Örülök,hogy nincs semmi probléma.Milyen jól göbölyödik neked is a pocid.
Gondolom mindannyiunknak. :D

Fcicus,
A rúgdosás,mozgásokat már a 12 hétöl érzem.De ahogy teljt az idö mindig elvenebb és erösseben mozog.Nálam mindenap mozog és bizonyos idöközönként jelzi is,hogy Ö bizony oda bent van és dörömböl ha nem tetszik neki valami.A 4D is olyan kis eleven volt,hogy néha csak egy pacát lehete látni a monitoron mert úgy begyorsult.Doki mondta is,hogy eleven egy kis karpek lesz! :lol:

Tegnap voltam a dokimnál nögyogy. vizsgálaton mert pénteken idulunk Olaszba és csak szeptemberben jövünk haza a suli matt :( .A doki miután megvizsgált megállapitotta,hogy a baba jóval nagyobb mint ami számitott ideje.Ö szerinte úgy a 26 hetes terhességnek felelnek meg a méretei.Nem tudom,hogy akkor most mikor szülök.De majd jön ha jönni akar. :) Nagyon keményeny a hasam és a MagneB6-ból a nyaralás idejére a max. kell szednem.3x2.
Próbálok még holnap jönni.
De ha még sem sikerülne akkor pénteken gyors felnézek,hogy miújság veletek.

Addig is pusz mindekinek.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Domin
Én beszélgetek Manóval soxor. Főleg, ha Apa éjszakás és csak ketten vagyunk itthon. Megfigyeltem, hogy amíg beszélek hozzá nem rúg... figyel... :lol:
Apa is mond néha 1-2 szót neki, na és puszilgatja....
Néha több puszit kap mint én :oops: :P

Meliz
Jó nyaralást nektek!!!
Vigyázzatok magatokra!
1 hét múlva mi is indulunk... :)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Nicol! Nagyon szép vagy a pocakoddal!(Nektek nem volt még olyan érzésetek, mióta várandósok vagytok, hogy éthetetlen hogy létezhet egy fiatal nő pocaklakó nélkül?De most komolyan! Szerintem ez már nálam beteges...)Gondolom te is olyan kismama vagy, hogy hátulról semmi nem látszik.Nem egyszer célozgattam már finoman Apának, hogy igazán csinálhatna rólam pocakos képet, főleg, hogy minden nap megcsodálja (meg a cicim méretét is :lol: ). Lányok, nekem már tiszta néger a mellbimbóm! :shock: Bocsi a szókimondás miatt.

Aniko!Nem kaptam privit!

Ha nem untatlak titeket, leírnék két példát Kristóf reakcióira!Apa minden este olajjal kenegeti a hasam. Kb.tíz perc múlva valahol a hasfalamnál mindig felfedezzük Kristóf babát.Egyszerűen a tenyerünk alá bújuk. :P
Tegnap valami hormoncsúcsom volt, és rettenetesen elkezdtem magam sajnálni, ami -szokás szerint-abban csúcsosodott ki, hogy Apa szemére hánytam-vetettem néhány dolgot.Lényeg az, hogy a feszült hangulatban Kristóf olyan erővel kezdett rugdosni, mint még soha. Nem bírtam ki, "hihetetlen nagy problémáim" közepette úgy elnevettem magam, hogy Apa is azonnal jött a hasamhoz és elalélt fiacskája bunyójától... :D Szóval kibékített minket manócska.

Szép éjszakát, jó nyaralást (akinek még hátravan)!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Hello lányok!

Én már úgy vagyok ezekkel a rúgdosásokkal, hogy annyira örülök neki (még éjszaka is, ha erre kelek), hogy nem tudom negatívnak érzékelni. Mármint nem teljesen érzem, hogy most azért rúgdos, mert valami nem szimpatikus, vagy éppen azért, mert nagyon az, vagy csak mert épp ilyenje van?!

melíz: Nagy mázlista vagy ám! :) Olaszország a kedvenc országom. Nagyon jó utat kívánok, és vigyázz magadra! Egy apró jótanács (főleg, ha kocsival mentek)! Ugyan én összevissza 2x voltam eddig rosszul a 21 hét alatt (az egyik éppen ma ért, miközben azt hittem, hogy meg tudom enni a sóskát), de ajánlom, hogy legyen nálad Calzium Sandoz pezsgőtabi. Biztos, hogy te is tudod, de azért nehogy elfelejtsd! Ha kicsit rosszul lenni, ha elfáradnál hirtelen, bármire jó! Nekem is annó ezt javasolták, de én a csontok miatt is minden nap iszom egy pohárral. :)

fné kia: ez a névválasztás jó kis macera nálatok is, látom! :) A Levente egyébként sztem szép név, még a Dániel is nagyon tetszene, de ugye nekünk egy Csabánk lesz! :lol: Vicces volt, szó szerint felolvastam az összes ép elméjű férfinevet páromnak az utónévkönyvből, és a Csaba volt az egyetlen, ami mind a kettőnknek tetszik.

Lányok! Nektek mi a véleményeztek erről az őssejt megoldásról? Ti fogjátok kérni?

Szép éjszakát mindnekinek!


Kép[/url]
fcicus
 
 


Újabb adatokkal egészült ki a táblázat. Betty Pannája rácáfolt a számításaimra, miszerint dec.második felében csupa kisfiú fog születni. :lol:

TÁBLÁZAT

Kép

Kép
linus
 
 


Fcicus!Én Kristóf rugdosását nem értékelem pozitívra, vagy negatívra, csak egyszerűen reakciónak érzem...(Bár lehet, hogy nem rám értetted?..)

Huh...Ez az őssejt-levétel témával szerintem hosszú vitát indítasz :)
Az én véleményem: én hiszek Istenben, a sorsban, az elve-elrendelésben, vagy nevezzük ,aminek akarjuk.Szerintem ez is csak egy hatalmas üzlet(akár a fogamzásgátló, vagy egyáltalán a gyógyszeripar).Az emberek nagyon szeretnék bebiztosítani magukat egy életre (az ÉLETRE :) ), hát még ha a gyermekükről van szó.Én pl. pont emiatt megyek úgy minden kismamás vizsgálatra -most már!-, hogy nem érdekel, mit mutatnak az eredmények, bízom benne, hogy minden rendben van a babával. Ha bajt mutatnának az adatok akkor se vetetnénk el a babát, hanem küzdenénk érte, vagy beletörődnénk, hogy ez a feladatunk.Egy szóval:ha valak "kap"egy megoldandó feladatot, hiába tudják meggyógyítani az őssejt dologgal, majd más téren kap egy újabbat. (Hangsúlyozom:ez az én véleményem.)És ezt nem pesszimista felhanggal mondom, passzív szemlélődésben. Én pont a babavárás alkalmával kaptam meg: három év alatt -míg vártunk rá-rengeteg dolgot kellett megtanulnom, változtatnom, érnem stb.Aztán egyszercsak megfogantam.És bízom benne, hogy most jobb anya leszek, mint három évvel ezelőtt lettem volna. :P

Bocsi a hosszú hozzászólásért!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok

Meliz jó nyaralást kívánok.
Nicolete irigylésre méltó vagy. Alig híztál. Én sem zabálok, de már 7-8 kg-t híztam. Nem tudom mit kellene tennem, persze nem akarok tonnásan bemenni szülni, de olyan sok idő van még, ha így folytatom elfolyok. Fogyókúrát persze nem terveztem, talán többet kellene mozognom. Tudom, hogy bennem a hiba. :)
Pocaklakó nálunk is aktív főleg estenként.
A magnéziumot én is szedem, ennek ellenére a haskeményedés megvan, mostmár tudjuk, hogy miért..
Vigyázzatok magatokra!
Betty

dhbetty
 
 


Sziasztok Kismamik!

Köszönjök szépen a dícséreteket pocak ügyben :) Nagyon aranyosak vagytok :)

Meliz neked kellemes nyaralást kívánunk!Vigyázz nagyon magatokra!Én a Balatonig az utazást bírtam a legkevésbé...álljatok meg sokszor és sétálgass nekem ez bevált a visszafelé úton!

Domin én is beszélgetek Manócskával...főleg mikor nagyon mocorog...a múltkorában könyvet olvastam és nagy volt a csend...erre ő jelezte hogy ez neki nem tetszik...így elkezdtem hangosan olvasni és nyugodtabb lett nem rugdosott annyira...csak finoman mozgolódott aztán pedig le is pihenhetett mert leállt egy időre :)

Linus én egyáltalán nem tartalak pesszimistának az őssejt dologgal kapcsolatban...mindenkinek meg van ezzel kapcsolatban a véleménye.Én is valahogy úgy vagyok vele hogy ha valami történik az nem ok nélkül történik.De ennek ellenére mi szeretnénk levetetni az őssejtet...legalább az esély legyen meg ha mégis szükség lenne rá és ne hibáztassuk magunkat később ha Isten ne adja történne valami...ha pedig nem lesz rá szükség akkor sem fogom úgy érezni kidobtam az ablakon x ezer forintot...és tömtem valakinek a zsebét...ez engem nem zavar...az ember olyan teljesen felesleges dolgokra dob ki ha nem is mindennap pénz hogy azt fel sem lehet sorolni.Szóval mi szeretnénk és le is fogjuk vetetni...bár még igazán nem jártam utánna...lassan pedig nem ártana! :)

Képzeljétek volt ma nálunk a körzeti védőnénink..mivel eddig a sógornőm rendezte a dolgainkat...de kiderült hogy ő is kismami lett ezért átad neki...nagyon kedves és aranyos....ő is pont annál a dokinál szült akihez én járok...van tapasztalata és csak jókat mondott róla....Jaaa és nem utolsó sorban a keményedésekről is szó esett....8-10-ig elmehet naponta a lényeg hogy ne legyen fájdalmas és ne kísérje vérzés!Álltalában azoknál gyakoribb akiknek alapjában véve kisebb a méhük genetikailag...nekem már ezt az elejétől mondták amióta elkezdtem nőgyógyászhoz járni tizenévesen.

További szép napocskát minden pocakosnak és pocaklakónak!
Vendég
 


Linus...hátulról tényleg nem látszik rajtam semmi...bár azért szélesedtem...de hízásnak nyoma sincs ami 3 kg magamra szedtem az a babuci..a méh...és a magzatvíz állítólag :)
Egyáltalán nem beteges dolog az amit érzel...én sem tudom elképzelni magam pocaklakó nélkül...főleg hogy ne legyen gyerkőcöm! :) Nagyon jó Kismaminak lenni ! De azért már nagyon várom a decembert....December 6.-án lesz a szülinapom...milyen érdekes lenne ha ő is akkor szeretné meglátni a mi kis világunkat :)
Pocakos képet mi már a 14. héttől csinálunk és van különbség... még fogunk is egészen a szülésig :) A mellem nekem nem sokat nőtt :( Mivel alapjáraton kicsi a mellem.Szó se róla rám férne még pár kosárméret :)...Viszont a mellbimbóm nekem is sötétebb bár négernek akkor sem nevezhető :)

Naaahh megyek is nem fárasztalak benneteket tovább :)

Puszi
Vendég
 


Fné kia Megmutizta a kicsi mindenét, csak az arcát nem. :? De egyszer láttuk félig. Nagyon helyes és nagy a heftije,
úgyhogy tuti nem Down kóros... :D Viszont örökölt az anyja őseiből!
Domin! A hétfő jogos, hogy nem lesz nyitva. a szerdát passzolom, hogy van e mind a kettő. próbáltam hívni a számot, de nem veszi fel.
Kismamik! Másnak nincs kedve jönni terhestornára?
Pocaklakóval ritkán de dumcsizunk. Inkább simizem a hasam és rá gondolok. Ő meg visszarugkapál, hogy itt vagyok anya!
Nicol! Te is decemberi lány vagy? Én 7-i. Lányok én anyám a sírba tudtam vinni azzal, hogy miért kellett decemberben születnem. Mondjuk velem kétszeresen is kiszúrtak azzal, hogy a Viktória nevet kaptam, ami dec 23án van csak és kizárólag. Ja, van második nevem is Éva (dec. 24)

Kép
nyafi
 
 


Lányok! Én tegnap voltam 4d-n nagyon reménykedtem benne, hogy ezáltal az apja kicsit közelebb érzi majd magához, de nem így történt. Mondja, hogy kiváncsi rá, de valahogy nem érzem azt, hogy olyan kocsányon lógó szemekkel nézné, mint a forma 1-et. :? Ti mit tettetek a párjaitokkal, hogy közelebb kerüljön a kicsihez? Köldökvér levétel! Én is egyet értek azzal, hogy nem kell. Egyenlőre még azt se tudják, hogy pontosan mire jó. Talán 10 év múlva, már fog ott tartani az orvostudomány, de most még csak kisérletezgetnek vele.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza megint egy újabb nagykörutról.Szekszárd-Sz.fehérvár-Veszprém és vissza.Hál'istenek nem volt semmi gondom az autózással.Köszönöm a jótanácsokat.Igaz talán azért mert sokkat vezetek v. sokazor ülök párom melett az autóba és hosszú utakra szoktunk menni.Remélem Olszig is birom. :shock: De majd utólag beszámolok nektek,hogy mi volt az út során.
Mi minden évben Olaszba járunk ott már meg van a helyünk és nem paszolnánk semmi pénzért.Ha valaki szeretne oda utazni szóljon nyugotan és segitek.Tuti jó tipjem vannak.Ja és olcsón! :wink:

Őssejt!
Mi gondolkozunk rajta.Külföldön már gyógyitanak vele.Jelen pillanatban magyarországon ennyire elmaradott a dolog de a szerzödés ha megköti valaki akkor 15 évre szól és lehet hosszabitani is szerintem.Olyan mint a lombik.Ezt tapasztalatból írom.5 embriónk van lefagyasztva és 5 évig tárólják.Utána meg kell beszélni velük,hogy mit szeretnénk kezdeni a kis emberpalántákkal.

Most megyek mert írtóra elfáradtam.
Holnap megprobálok még bekukantani.
Pusz mindenkinek.
Aki most megy nyaralni annak jó nyaralást. :D

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Fcicus
igen, a névválasztás kemény :) én kiírtam Apának néhány nevet az utónév-könyvből, de nem tud választani.... Na majd a 4D után.

Ciciméret..... Még nekem sem nőtt túl sokat.

Őssejt dolog - szerintem nekünk sem lesz.

A hízás - én nagyon örülök, hogy még csak 3 kg-nál tartok, remélem nem kezdenek majd gyorsan feljönni...

Mindenkinek hűvösebb és kellemes napot!

Megyek főzök egy kicsit....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Nicol! Ja, nekem se nagy a mellem, sőt pici. De mi most nagyon élvezzük, hogy egy kicsit felduzzadt. A ruhákban is "úgy rendezem", hogy szép dekoltázsom legyen.(Amúgy jó pár évbe beletelt, míg félredobtam a szivacsos melltartót, és fel mertem vállalni-melltartó nélkül- a kis cici szindrómát. Mindig nevettem, amikor egy-egy pasi tekintete arra felé vándorolt, aztán gyorsan visszatért az arcomra. :lol:

Nyafi! Én mennék tornára. Csak most annyira nem tudom, hogy fog telni az elkövetkezendő 3 hét. Hitelfelvétel, festés, költözés...Ahová ti jártok, az ingyen van? A kórházi állítólag ingyenes.Csak a Szent Istvánban még nem sikerült órát tartaniuk :evil:
Bár az én párom nagyon boldog és lelkes baba-témában, de szerintem a férfiak "könnyen dobnak egy témát" egy-egy napra, ha valami izgibbet találnak maguknak. Meg hát ne felejtsük el, nekünk megadatott át is élni a dolgokat (mármint konkrétan, fizikailag), az biztos sokat számít. Nálunk az esküvő volt olyan, hogy a nagy nap közeledtével végül sírva fakadtam, hogy ő biztos nem is akarja ezt az egészet, mert annyira nem tesz érte semmit....Azóta egyébként bocsánatot kért, amiért lusta volt, és csak a végén segített a szervezésben.Belátta, hogy irtó nagy meló volt nekem.És természetesen ugyanannyira akarta, mint én, de ők ennyivel le is zárják a témát... :(
Ez a szülinap, kétszeres névnap sztori naggyon komoly!!! :lol:

Olyan durva hetem volt: négy napos rendezvény szervezése, lebonyolítása.Mindent egyedül csináltam, és végig rettegtem, hogy Kristófnak ne legyen semmi baja a rohangálástól meg a stressztől, De hazafelé, a villamoson -amikor már lazultam-mindig nagyokat rúgott.(Amúgy imádja a villamost, ott mindig érzem.)Amikor "dühöng", elnevetem magam.Mostanában már csiklandoz is, ahogy mozog. :P
Végre a hétvégén megint megyünk babacuccokat nézni. Ti találtatok már jó bevásárló helyeket?

Kép

Kép
linus
 
 


Szia Linus! Sajna 9900ft asszem 10 alkalom, de nálunk is csak szept. végével indulna. Szeretettel várunk, ha belefér. Jó hely a XIII. ker. visegrádi u. 25. Mária bababolt. Én ott egész emberi áron találtam pl.:babakocsit, ha meg valaki faktum bababútort akar nézzen jól körül mert mindenhol más az ára. Van az elefáni bababolt a kálvin térnél, eddig ott a legolcsóbb. A baross u.ba kell begyalogolni, és még a nagykönyvtár elött van.

Kép
nyafi
 
 


mármint szept. végével indulna a kórházban az ingyenes... addigra meg olyan nagy leszek, hogy nem fogok tudni járni, ha most nem kezdem el. Domin te el tudtad érni a csajt? Én mikor hívtam ki volt kapcsolva. Mármint aki tartja az órát.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Olcsó bababoltok.....
Én az hiszem sok dolgot innen veszünk majd...
www.babyoutlet.hu
www.babadiszkont.hu
www.babyfun.fw.hu

Ma végre kész lesz - szépen tapétázva, kifestve - Manó szobája...
Átrakjuk az ágyát is :)

Kellemes hétvégét mindenkinek. :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok

Szerintem a férjek babához való viszonya naponta más. Nálunk is van olyan amikor énekel Manókánknak, néha pedig hozzá sem szól egész nap. Kinek milyen napja van..
Én sem tudok minden percben duruzsolni neki :)
Szóval hangulatfüggő ez. De biztos segít a közös uh. Mi is voltunk együtt a 4d-n, láttam, hogy élvezi mégis többet vártam. Lehet túlreagáljuk, nem? :)

2 napja rosszul érzem magam. Lehet az időváltozás?
Olyan érzés amikor nagyon kell menned pisilni és emiatt már feszít, kicsit a hasad. Nagyon furcsa és persze félelmetes is. Mindig a legrosszabbra gondolok. Panka persze lubickol..én meg pánikolok. Más mint a haskeményedés..hát nem tudom. Ha nem múlik megkeresem a dokimat. Bízzunk a legjobbakban.

Szép estét :)

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Nyafi bizony én is decemberi lány vagyok....sőtt engem a Mikulás hozott...ez érdekes beszédtéma mindigl...mindenki....fúúú tök jóóó....szerintem is tök jóóó. És milyen óriási lenne ha Manóka is akkor születne :)

Egyébként az apukás témával kapcsolatban....nálunk is furi a helyzet...néha simogatja apuci a hasamat, puszilgatja máskor meg hiába mondom neki hogy most is mocorog....nem szól semmit....Beszélni például még nem nagyon beszél Manókához...pedig már mondom neki hogy hallja és ott az a bemélyedés(köldök) a pocakomon az a mikrofon...de még nem nagyon tudtam rávenni. Erőltetni meg nem érdemes annál rosszabb. Ők nem tudják ugyanúgy átélni mint mi.

Betty ... érdekes ez a haskeményedés dolog...már én is mondtam a férjemnek hogy már nem is tudom most akkor mi micsoda....mert ugye amint írtam nekem már volt az a bizonyos méhösszehúzódásom....az elég kellemetlen volt...bár mostanában is volt de nem éreztem olyan erősnek...viszont sokszor érzem olyan keménynek az egész hasam...főleg ha sokat mászkálok...mintha egy labda lenne benne és az sem túl komfortos érzés...bár azt mondják szokjak hozzá mert egyre inkább ilyen lesz...olyan rossz hogy nincs viszonyítási alapom(ugye első terhesség)...én is mindig parázok :( Szerintem neked is az a bizonyos Braxton Hicks keményedésed van amiről már írtam múlthéten...mert akkor én is azt éreztem hogy majd bepisilek közben meg alig jött valami. De ez természetes velejárója a terhességnek van aki hamarabb érzi van aki később...de azért ha érzed akkor inkább pihenj le egy kicsit ha teheted...nekem ezt javasolták és bevált.

Lányok még egy fontos kérdés...én már nagy babakocsi lázban égek....ti milyen szempontok alapján fogtok választani(bolygósítható első kerék...2 vagy 3 funkciós stb.)?Teljesen elbizonytalanodtam....szívesen venném a jó tanácsokat...márkaneveknek pedig kifejezetten örülnék ha írnátok....én már teljesen beleástam magam neten a dologba de nem sikerül zöldágra vergődnöm magammal :)

Mi is talán jövőhéten vagy azután elkezdjük a festést ill. a függönyt is le akarom cserélni...úgyhogy most azután megy a rohangálás...aztán nagytakarítás....és szeptemberben irány a bevásárlás...már nagyon várom :)

Kia de jó neked hogy már kész vagytok a babaszobával....már én is mindent elterveztem....és alig várom hogy megvalósíthassam :)

Nah megyek is mert megjött apuci a bevásárlásból és el kell pakolni :)

További jó pihenést mindenkinek!
Vendég
 


Hát lányok, mi teljesen le vagyunk maradva! Én még annyira nem is foglalkoztam azzal, hogy milyen legyen a babakocsi (amit szerencsére szüleim felajánlottak, hogy megvesznek), hogy milyen fürdető és stb legyen, hogy csak na! :D Valahogy még olyan korainak érzem.

Lehet, hogy kezdem sejteni ám, hogy miről beszéltek a "haskeményedés" alatt, de lehet, hogy nem. Szóval estére kb. mindig akkora a hasam, mint a ház, és olyan érzésem van, mintha fel lennék fújódva! De se egy puki :oops: :lol: se egy böfi, semmi nem jön ki belőle, csak szörnyen nagynak és pukkadtnak érzem magam.

Ma történt valami, amivel kapcsolatban szeretném kikérni a tanácsaitokat. Elég személyes, és igen bensőséges, mégis próbálom igen nyitottan elmondani, úgyhogy ha nem tiszta, de tudnátok segíteni, kérlek kérdezzetek!
Szeretkeztünk párommal, illetve szeretkeztünk volna, hátulról történt a behatolás. Néha kihúzta ugye, és egyszercsak azt vette észre, hogy véres egy picit. Hát rögtön idegbajos lettem és megijedtem, majd természetesen minden abbahagytunk. Hozzáteszem nem fájt, nem volt semmi rossz benne, ha ez előfordul mindig szólok. Aztán elmentem megmosakodni, pisilni, hátha látok még valamit, már agyamban idegbeteg lettem, hogy mi lehet az?! Nem jöttem rá. Nem véreztem, jobban mondva nem folyton. Kijönni nem jött ki vér, csak ha törölte az ember. Olyannak tűnt, mint amikor a menstruációs időszak legeselegvégén vagy, amikor már épphogy van valami vér, és inkább barnás váladékféle.
MI LEHETETT EZ???? :oops: :cry: Nem szoktam nagyon szívbajos lenni, de most megijedtem, beismerem. Arra tippelek, hogy "csak" megsérthetett belülről, de mivan akkor ha mégsem, és ez valami olyanféle "jel", hogy nem kéne többet szeretkeznünk? ( :D Hát, ezt elég nehezen bírnám még ki vagy négy hónapig :D )
Szóval ezügyben kérem a segítségeteket. Vagy legalább ötleteket...

Kellemes hétvégét Mindenkinek!
fcicus
 
 


Szia cicus!
Bár velem még nem fordult ilyen elő, csak azt tudom tanácsolni, hogy ha holnap is vérzel menj el a nőgyógyászodhoz. Jobb félni, mint megijedni..
De szerintem igazad van, csak elpattanhatott egy ér..már amennyit én laikus értek hozzá.

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Ma én is úgy éreztem egész nap, hogy tele vagyok..... Manóka biztos nagyon gyors ütemben nő :lol:

Betty
Az az érzés valószínüleg normális..

A pisilési inger nálam is sokszor jelentkezik, még ha nem is kellene mennem... legtöbbször akkor, amikor Manó mozog és "lefelé" rúg.

Nikolete
Babakocsi ügy...
Én nem nagyon akarok venni még, bár van a sógornőmnek egy, amit alig használt, de úgy érzem nincs rá szükségünk. (Túl nagy, kevés a helyünk a lakásban, túl bonyolult vele közlekedni - főleg itt Bp-en. ) Majd ha már tud ülni, tavasszal - ha menetünk sétálni - akkor kellene vennünk.
Ezzel a felfogással Apa sem ért egyet :oops: :?

Cicus
Szerintem beszélj a dokiddal.
Az én doki azt mondta, hogy amíg nincs görcs vagy vérzés, addig minden rendben!
Remélem nincs semmi komoly veletek (max egy ér, mint ahogy Betty is írta), de inkább kérdezd meg... vizsgáljon meg.

Jó éjt Mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Fcicus először is hogy vagy? Nah....képzeld az egyik ismerősömmel is volt hasonló...nem kell rögtön a legroszabbra gondolni...ő is elrohant rögtön a dokijához...és a doki megkérdezte .... szó szerint így: Ugye volt egy kis hancúr az éjszaka?-erre ő-Hát igen.- :) Azt mondta a doki hogy ilyenkor sokkal sérülékenyebb már a hámréteg odabent ill.a méhszáj...szóval tényleg óvatosnak kell lenni!Ha nincs görcsölés akkor az a bizonyos kis pecsételés nem Manóka felöl jön...de azért mindenképp keresd fel a nőgygógyászod!Ő tud csak biztosat mondani....mi csak itt találgathatunk!
Majd írd meg mit mondott kíváncsi vagyok!

Szorítok!Remélem csak ezt fogja mondani!

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Szia Fcicus! Egyetértek a többiekkel, elpattanhatott egy ér. Mi úgy szexelünk hátulról, hogy a párom odateszi közénk a két mancsát, így nem tud annyira mélyre hatolni bennem. Szerintem egy picit túl mélyre ment.

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: