Új privát üzeneted érkezett!

Ildi
Az az igasság az iskolával kapcsolatban hogy nekem idáig kb ha 3 ezerbe került. De fogok venni nekik táskát újjat mert megérdemlik pedig jó lenne a múltkori de nem érdekel megveszem. A férjem meg én is kapunk iskola jegyet amibőől ezek totál kitelnek. Igaz hogy mi mindig szeptemberben kapjuk meg de a tescoban auschanban le lehet vásárolni akármire csak legyen benne a cuccosban valami iskolaszer.
Lányok. Megjöttünk a búcsúztatóról és most már végérvényesen véget ért egy korszak:( Kép Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

IGEN Ildi ügyes voltál, megérdemled a kézfogást! :lol:

Még iskola ügyben is egyet értünk. Vettem ma füzeteket 1db 10ft-ba került! Igaz, ha nem a basic változatot vettem volna, hanem azt amin idióta rajzfilmfigurák vannak akkor lehetett volna drágább is, de úgyis be kell kötni, belülről meg egyformák. :)

Másik kedvencem a "nehéz" iskolatáska sztori. Persze, hogy nehéz, ha mindenki a legnagyobbat veszi meg a kislánynak, kb vázas hátizsákkal láttam egyet suliba járni múlt évben. Én a legkisebbet és könnyebbet választottam, így csak a tancuccok férnek el benne. A köveket, uzsonnamaradékot és a biciklipedált a zsebében kénytelen hordani a gyerek. :oops: 8)

HÚ Vera! Ez ovis ballagás? Nálunk szerencsére nem volt ilyen nagyszabású. A bölcsiben pedig még egyáltalán nemis volt. :roll:

No jóvan jó pihenést mindenkinek, Mandala kesergé helyett igyál egy kávét, hozass egy sütit magadnak és gondolj rá mit írtál nekem a múltkor. :)

i
iloly
 
 


NEM A GÁZMŰVEKRE ÉS NEM A KERÍTÉSÉPÍTÉSI DOLGOKRA GONDOLTAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
iloly
 
 

 
 


Wow,annyit írtok,hogy az a bajom,ahogy végigolvasom,elfelejtem,mit is akarok hozzászólni!!!
Pedig menet közben csomó dolog eszembe jut :roll: .. Lehet,hogy jobban jártok? :lol: :lol: :lol: :lol:

Iloly:
Akkorákat nevetek a megjegyzéseiden,hogy a férjem is el fogja olvasni a topicot,mert olyan kíváncsi,min nevetek ennyit.. :D
Iskolatáska...
Totál igazad van. Én is nézegettem pl. az "anatómiai táska" nevezetűt. Te jó ég,magában megvolt vagy 4-5 kg!!! (Egyébként 10000Ft,mi a fenének ennyiért táskát venni,az én lányom azt is pillanatok alatt tönkre tudná tenni..)
Ez olyasmi,mint a babakocsi. Emlékszem,az első babával fogalmam se volt,milyen a jó babakocsi. Olyat vettünk,ami nagyon TETSZETT. Aztán,mikor a gyerek arcába zuhogott az eső,meg fújt a szél,mert pl. nem lehetett változtatni a tolásirányt..(hogy csak egy példát említsek..),akkor már derengett valami. Pedig jókora összeg volt az is..
Na,szóval a táskára visszatérve,az "anatómiai táskát" is rengetegen vették... Majd cipelhetik ők..
Na,nem mintha nem próbálnánk azért szépet és jót venni a lányomnak,hercegnős cuccok,stb.. Annyira örül neki.. :roll:
A füzeteken én is gondolkodtam.. MINEK olyat venni 4x annyiért,aminek az elején Disney minta van,mikor úgyis bekötöm???????????????

Vera:
Anyám,te aztán talpraesett egy csaj vagy!!!
Ilyen "kórházból hazahozós" sztorijaink nekünk is vannak... A nagylányomnak "rejtett asztmája" van,hát mire kiderült,mennyi kórházban voltunk! De mindenhonnan betegebben jött haza,mint ahogy bement.. Volt,hogy pl hazaengedtek a tüdőintézetből 1 hét arcüreggyulladás után,és másnap sírva vittem vissza a gyereket,mert annyira rosszul volt a hazahozott vírustól. Még 2 hétig kellet bent lennie...
Nagyon aranyosak a képek,már az iwiw-en is néztem,milyen helyes kis krapekjeid vannak!!

Ildi:
Igen,egyébként tényleg valahogy mintha direkt el akarnák riasztani az embereket a gyerekvállalástól. Tény,hogy pénzbe kerül minden..,de nem attól lesz boldog egy gyerek,hogy MINDENT megvesznek neki a szülei..

MINDEN ERIKÁNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!! :D :D :D :D

Iskolakezdés:
Ma volt az évnyitó.. Elsősök lettünk :D :D
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hahh évnyitóóó

Nekünk hétfőn lesz 8-tól. ez abból fog állni nekem hoyg reggel 7-kor elindulok a 4 gyerekkel az ÁMK-ba és ott a Petit beadom az oviba. Bemegyünk az isisbe utána a másik 3-mal és előbba anygal megyek fel az új tantremébe utána meg a 2-ikosomat viszem a tantermébe emrt nekik is új helyen lesz. Megvárjuk az évnyitó végét és utána kettészakadva megyek a két tanterembe hogy meghallgassam mit mond a tanárnő hogy mikor lehet jönni a gyerekekért. Utána irány vissza az oviba és akkor dől el hoyg otthagyom egy kcisit a Bazsimat az új ovijába vagy velemaradok egy két órát és utána hazamenetel.
de viszont akkor kb szerintem 1-2 körül vissza az isiseimért és utána meg az ovisomért 4-kor.
HAHH MÁR ELEGEM VAN

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Üdv mindenki! Kép

Mi ebben az évben új iskola táskát vettünk, mert tavaly is már a tavaly előttit használta Ancsika. Úgyhogy most új iskola új osztály, új táska. Nem tudom, hogy miért, de nagyon olcsón vettünk Adidas táskát, az Interspárban, 3990 Ft volt. Igaz nincsen kulacstartója, de mindegy. Ezzel együtt volt 14000 Ft az iskolakezdés. Még sportcipőt kell venni és egy-két dolgot. Ja és mindenből újat kapott, mármint tempera, színesceruza, mert a használtra már lecsaptam, kell a fősulira, így nem kell nekem is venni külön.

Vera, nagyon édik a ballagós fiaid. Nálunk is megadták a módját a bölcsiben, amikor Ancsika bölcsis volt. Nálunk is hétfőn lesz a tanévnyitó és akkor kapnak még pár tankönyvet. Már alkudozott, hogy menejk vele, mert hát mégiscsak egy idegen környezet.

Most jut eszembe, hogy Vera te egy istennő vagy, több pár karod van, azt hiszem a hinduknak van egy ilyen istennőjük. Nem semmi ennyi helyen ott lenni egyszerre. Még jó, hogy a két iskolás gyerkőc legalább egy suliba jár! Brr, már belegondolni is nehéz.

Barbamami, megkukkoltam ám az iwiw-en a képeiteket, már ott is feltűn, hogy milyen nagy lányod van! Na és Peti is milyen hatalmas, úgy látom a férjed derekáig ér. Mondjuk Ancsika már akkora, mint anyukám, 150 cm. Na én sem vagyok egy kosaras alkat, de nemsokára utolér engem is. :P

Iloly én is kuncogni szoktam a hrsz-eiden, akkor a férjem megkérdezi, min rötyögök, és fel kell olvasni neki!

Mandala????? Kép
Hahó, füstjeleket kérünk, bár tűzgyujtási tilalom van......
Kép igyál még egyet és fogd rá a nyuszira, aztán meg ülj a gép elé Kép és írd ki magadból, amit akarsz, vagy csak ülj a gép elé és ordíts egy jó nagyot! Ezt csak akkor csináld, amikor egyedül vagy! :twisted: Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


ILDI

Dehogy vagyok én istennő de azért köszike :lol:
És tudod mia jó ebben a koplekszusban? az hogy itt van az ovi is. :lol: Ez így tök szupi mert amíg bölcsis volt addig buszoznom kellett minden reggel csepelről erzsébetre át. És most mind a 4 egy helyen van

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Végig olvasok majd, csak bejelentkezem, hogy még élek... bár már alig....
Kicsit sok van mostanság a nyakamon, és nehezen élem meg. A nagy önállóság nem mindig emel az egekbe....
Jövök és olvasgatlak, csak előbb magamhoz kell térnem. Igyekszem összeszedni magam, bár sokszor úgy érzem a világ összefogott ellenem...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, nyugodtan kapargasd magad ösze, mi megvárunk! Bár nem tudom a problémád okát, de lelkiekben erősödj meg, vértezd fel magad, minden helyzetből van kiút és a segítő kezek utánnad is nyúlnak!

Nálunk az éjszaka vérfürdő volt. Már vagy egy hete van egy szúnyogunk, aki belőlünk táplálkozik az éjszakák folyamán. :evil: Már amikor hallom, hogy közeledik az éjszaka csöndjében, figyelek, és amikor úgy érzem, hogy ott csücsül a fülemen, jól odasózok magamnak. :roll: Na az éjszak úgy sikerült bepancsolnom magamnak, hogy eleredt az orrom vére. :shock: Amúgy is nagyon sokszor vérzik, de ez most nagyon durva volt! Már éreztem, hogy ez több volt, mint egy szimpla legyintés, pedig túlnyomú részben a fülem zsibbadt el. 8) Kb egy órát olvastam hajmalban betömött orral, mire úgy gondoltam, hogy most már le merek feküdni. Na alig kaptam levegőt. És reggel újra elindult az orrom vére. :?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi:
Látod,milyen egyszerű rávenni az embert,hogy agyonverje saját magát? :D :D :D :D :D
Egyébként a szúnyogoktól én is a falra mászom. Ugyanezt szoktam csinálni..
Az a röhej,hogy vettünk elektromos szúnyogirtót..,de még csak nem is riasztja el őket!!!!! Szerintem már egyszerűen arra is immunisak :shock:

A Peti azt hiszem,ráállt a babakocsi kerekére azon a képen :D ,de egyébként tényleg vagy 1-2 évvel nagyobbnak néz ki. Hát,mi is 180cm fölöttiek vagyunk :D ..

Mandala:
Hjaj,nehéz lehet most neked. Nekem az első 4-6 hét nagyon nehéz volt így 3 gyerekes anyaként.. Most már azért jobb a helyzet,de nem tudom mamik,a Peti hisztijeivel mit kezdjek..

Boginak mához 2 hétre lesz a keresztelője..,és már most rettegek,mi lesz. Peti naponta összesen úgy kb. 4-5 órát hisztizik visítva. Azóta ilyen,mióta nőtt a pocakom. Megérezte a kistesót.. Hát,nekem nagyon nem jött be a kis korkülönbség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hú, Mandala, hogy én milyen tuskó vagyok! Kép

Most már értem miért érzed romokban az életedet. :cry: Nyugi, nagy levegő, és hidd el, kellő higgadsággal hamar átvészeled ezt az igazán kemény időszakot. megtaláljátok a napi rutint nem sokára és minden könnyebb lesz. Van segítséged?
Vissza kéne olvasnom? :!: :?: :oops:

Na megyek....... :cry:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 



No sziasztok!

Hát Vera ez a bölcsi dolog poén volt a részemről, de akkor fején találtam a szöget. Az az igazság, hogy az én fiamat kishíján eltanácsolták a bölcsiből, :oops: mert már nem igazán tudtak vele mit kezdeni a sok kis totyogó mellett. Persze most meg sírnak a dadusok, hogy hiányzik a lotyogása.

Ildi! Én azt hittem, hogy az ilyen orrvérzés ez fiús dolog. Nekem csak fiú osztálytársaim voltak ilyenek és most pedig apával az élen az összes fiú a családban, de csak három éves kor után. Eszik a Rutascorbint, de mást nem tudunk tenni ellene. Ami érdekes, hogy az viszont használ.

Most haladok tovább, első napi iskolás részletek később...

Sziasztok: i
iloly
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam,de nálunk tegnap keresztelő volt és a szülinapja Zalcsinak!
Kicsit fárasztó,de jó volt!

Iskola!
Hát nálunk kicsit többe kerül!
Igazából szerintem ezt iskolája válogatja!
Nekünk táska nem kellett most,szerencsére vigyáznak rá! :lol:
A füzet,és a többi cucc (gyurma,festék,ragasztó,rajztábla,vonalzók,ceruzák,stb.)15.000 volt!
Nálunk a tankönyvből a támogatott idén használt! :evil:
Ezért én újat vettem nekik,merthát használtból,hogy lehet dolgozni!Ez volt a kettőnek 20.000!
Hát ez van!

Sziasztok!
Vendég
 


Hlihó Mindenki! Gyors leszek: Megvolt az évnyitó, a csajszi már szomszédol. Petike délután hasra fordult, de utánna meg ordított, met a keze maga alá szorult. Meg kellett mentenem. Imike alszik. Apa szabin van.Sikerült leütni a szúnyogomat, íy valószínű nem teszek kárt mostanában magamban. :lol:
Nekem az orrvérzés már gyerekkorom óta megvan. Nmcsak akkor, ha megütöm. 8) Teljesen váratlanul elered. Eddig megfigyeltem, hogy a terhességek egyik jele volt nálam, hogy vagy hét hétig minden reggel vérzett a orrom. :? :roll: :lol:

N cső csuklik a gyerek, apósom meg nemsokár itt van, építik a fészert. :shock:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Hát az húú ha reggelente ilyen vérfürdőre ébredtetek hetekig! Szerencsére nekem ilyen gondom sosem volt két kezemen meg tudom számolni hányszor vérzett az orrom életemben.

No jó Alziza! Annyiba kerül a suli, amennyit oda könyvel az ember. Meg gondolom, ha a legidősebb gyerkőc felsős lett, akkor oda most kell olyan dolog is, ami eddig nem volt. De a rádió-tvben szereplő horror 40 000 forintok ált. nem a kőrző-vonalzó árából jönnek össze. Ha pl. az öszi cipőt és a nadrágot is, odavesszük akármennyibe is kerülhet. Mert ugye ezeket természetesen nem azért veszi senki, mert jön a hűvösebb idő és a gyerek kinőtte, hanem azért, mert iskolába megy...

Nekünk holnap extra követelménnyel indul a nap, 6-kor megy a fiunk osztályának a vonata Pestre. Még nem mertem elképzelni, hogyan fogok negyed ötkor felkelni. :shock:

Majd elmesélem! Sziasztok: i
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly!
Így van!Afelső tagozat kicsit drágább!
Alex könyvei 14.00Ft-ba kerültek,míg Zináé "csak"6000-be!

Mandala!
Hogy bírod?
Nem is írtam Neked az építési engedélyről!
Ha emlékszel az ügyintéző megígérte,hogy segít a második tervrajzot elintézni!Mondott egy időpontot,hogy mikor telefonáljunk!A férjem telefonált,közölte,hogy mégsem!Na itt a férjem már kikelt magából(pedig alapvetően egy nyugodt ember!) és elkezdett üvöltözni!Mondta a nőnek,hogy semmi probláma,akkor adjanak egy írásos nyilatkozatot,hogy miért utasítják el már a második tervrajzot,és arról is,hogy a másik két szomszéd miért kapta meg!Ezzel a papírral mimegyünk tovább aztán majd meglátjuk!
Na erre a nő mondja,hogy hát.. akkor telefonáljon vissza fél óra múlva!Így tett!Akkor azt mondta,hogy megadják mégis,csak adjunk még be (100.papírnak!!!) egy favédelmi szakvéleményt!Ezt most tegnap beadtuk és ha minden igaz a héten megvan az engedély!!!!!
Egyébként arról a tetőszerkezetről amit a kerület főépítésze lebontatott volna olyan szakvéleményt kaptunk,hogy sokkal nagyobb házakhoz szoktak ilyet építeni és sokkal többet elbírna mint amit itt kell neki!Mivel vörösfenyőből van,teljesen tökéletes!!
Hát...,ha minden jól megy akkor befejezhetjük a padlásteret és lassan hazaköltözhetünk!
Jó lenne már!

Próbáltam keresztelős képeket feltölteni,de ez a tesóm gépe és nem ismerem rajta a kicsinyítő programot!Majd megkérem,hogy segítsen!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Huh,hát ez az iskolába járás kissé :roll: :roll: más,mint az ovi!!!!
Minden elismerésem azoknak,akiknek több iskolása is van... :roll:

Rakok fel összehasonlítós képeket a gyerkőcökről :D . Ez a színes rugi már a Napsugárral is a kedvencem volt,mind a hárman hord(t)ák.. :D
Peti és Bogi:
Kép Kép

Napsugár pofika és Bogi pofika:
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Halihó!

Barbamami! Két megjegyzésem van a képekhez: Napsugár már annak idején is úgy nézett mint most, Bogi pedig ha ekkora marad a hasonlóság, ugyanolyan helyes csaj lesz mint a nővére. (És olyan huncut mint Peti) Na ez 3 lett.

Meg egy a sulihoz: és akkor még nem volt olyan estéd, amikor minden aznapi munkáját a gyereknek alá kellett írnod és külön beborítékolni 10 féle fizetnivalót és úgy elrakni, hogy ne vesszen el. És könyvjelzőt fontatok már? Bár ez Neked biztos nem nagy cucc.

De nem vagy te tanító?

Na házi feladat ezekre válaszolni, majd egyszercsak jövök és elolvasom.

Sziasztok: i
iloly
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak csapkodnak a hullámok a fejem fölött és ehhez nem nagyon vagyok hozzászokva! :roll:

Barbamami, hát tényleg nagyon hasonlítanak agyerkőcök egymásra. Nálunk sem tűnik fel, hogy Ancsikának nem a férjem az apukája. :lol: Anyósom mindig csak vigyorog, ha megjegyzik neki, hogy tiszta mama ez a lány.

Tegnap voltunk a három hónapos, ill. a három éves oltáson, valamit státuszon.
Adatok:
Imike 16 kg, 103 cm. :lol: Kicsit sírt csak az oltásnál. :lol: Láztalan volt. :lol:
Petike: 6650 gramm, 63 cm. :lol: Nagyon üvöltött az oltásnál. :cry: Láztalan volt. :lol:

Most meg délelőtt össze-vissza telefonálgattam, ugyanis nem volt egyértelmű, hogy akkor, most a kismamiknak ingyenes-e a felsőoktatás. Hát nem, hiába találtam az OM honlapján egy törvényi hivatkozást, mert az nem a költségtérítésre vonatkozik, hanem a tandíjra, amit majd 2008-ban fognak bevezetni. Szóval jattolhatok, legalább egy félévig, aztán, ha jól tanulok, átkérhetem magam az államilag támotgatott képzésre! :roll: Kicsit bosszantó.

Na cső, legyen szép napotok és ne olyan idegbeteg mint az enyém! :roll: Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok.
Ti most egy totál elkeseredett anyát olvastok :cry: :cry: :cry:
Anniyra rossz anyának érzem magamat.
Szitu:reggel az új óvodásom sírt hogy nem akar menni az oviba. Én mondtam neki hogy egy kicsikét ott tudok maradni de utána mennem kell és mikor alszik egyet és felébred akkor jön apu érte.
Megvártam míg megkajált és elbúcsúztam tőle. Na más se kellett úúgy el kezdett bömbölni. Amolyan nagyon panaszosan mélyről jövően nem hisztis sírással. Kimentem és várta 10 percet hogy lássam meddig sír. Háát kellett ennyi idő hogy megnyugodjon.
De közben meg a Peti fiam logopédusával elkezdtem róla beszélni és az derült ki hogy hüpp hüpp hüpp hogy a most 5 és fél éves Peti fiam nagy valószínűséggel nem mehet rendes normális iskolába mert annyira el van maradva mind beszédileg mind finom motorikailag és mozgásilag is. Majd megyünk a Rátcz utcába egy bizottság elé aminek a papírjával fogom tudni beíratni a gyereket egy speciális isibe. :cry: :cry: :cry: Agyilag nagyon okos csak ezekt a dolgok. Nem rajzol ha igen akkor csak satíroz egy színel. Nem rajzol karikákat se emberkéket szóval semmit ami majd kell az íráshoz. Beszédileg is olyan mint egy 3 éves és nem érti az idő fogalmakat meg azt hogy te vagy én vagy add rám helyett azt mondja vedd fel nekem. Szóval közepese értelmi fogyatékos. :cry: :cry:
Úgyhogy szar anyának érzem magamat most

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


VERA:

Ezt nagyon gyorsan felejtsd el,hogy te rossz anya vagy!!!!!
Nem ok nélkül írom. Sajnos minden gyereknek és szülőnek borzasztó rossz megszokni a külön-létet,még akkor is,ha járt bölcsibe a gyerek. Az ovi más,mások a társai,más a környezet,MINDEN más. Van pár kivétel,aki könnyebben beilleszkedik,de ez nagyon kis százalék.
A bizottság véleményét meg várd meg,előtte főleg ne keseredj el!!!
Nekem volt olyan kis elsősöm,aki mindig le volt maradva. Szegény,mindig csak kullogott a többiek után,mert pl sokszor fel se fogta,mi a feladat,nagyon lassan reagált mindenre.
És első végére utolérte a többit 2-3 hónap alatt!!!! Elképesztő volt.
Úgyhogy bármit is mond a bizottság,egyéni fejlesztéssel szárnyakat kapnak a gyerekek!!!
(Tudom,idő,az a legkevesebb...,de csodákat művel a személyre szabott fejlesztés!)
Na,hát emiatt meg aztán egyáltalán ne okold magad,hallod???!!!!
Miért,aki netán Down-kóros,autista,vagy bármilyen komoly rendellenességgel születő gyereket szül,azért talán ő lenne a felelős?????
Tudom,hogy ez nem vigasz neked..,de egyrészt semmivel nem leszel előbbre,ha okolod magad,másrészt meg nincs is miért!!!!
Tudod,szerintem AKKOR lennél rossz anya,ha fognád magad,és otthagynád a gyereket az oviban mondván,hogy "csináljanak vele,amit akarnak,majd megszokja,nem érdekel..",vagy ilyesmi.

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Vera!
Nem gondolom,hogy e miatt rossz anya lennél!
Bár az ovival kapcsolatban tudom mire gondolsz!
Nálunk Zinánál volt nagyon nehéz!Pedig Ő nem is aludt ott!
Mindíg elhoztam ebéd után de még így is nehezen szokta meg!Talán csak az utolsó évben!És mindíg azt mondták,hogy ez azért van mert a gyerek érzi rajtunk,hogy mi nehezen engedjük el!
De Zinánál szerintem sokat számított az,hogy utolsó évben kapta a szemüveget és így biztonságban érezte magát.hiszen előtte,mint kiderült nem sokat látott!Én ettől éreztem magam szar anyának,hogy hogy lehet az,hogy észre sem vettük,hogy ennyire rossz a szeme!????Aztán a sokadik szemész elmagyarázta,hogy ez azért van mert a gyerekek nagyon tudják eröltetni a szemüket (amit mi felnőttek már nem tudunk) és e miatt nem vettük észre!Illetve észre vettük,mert nyilván azért vittük szemészhez,csak azt nem gondoltuk,hogy ennyire rossz!
Egyébként a fiadat pedig több szakembernek megmutatnám,hiszen biztosan fejleszthető,mert írod,hogy nagyon okos!(Zinát Budapest egyik legjobb maszek szemésze küldte volna vakok iskolájába és mindezt a gyerek előtt közölte velünk!)
Lehet,hogy a fiad is járhat rendes suliba,csak mellette fejlesztőre!Lehet,hogy most elkezdenének vele valahol,úgy foglalkozni akkor felzárkózna!Hiszen még van idelye a suliig! :)
Én azt gondolom,hogy azok akiknek eszébe jut,hogy esetleg Ők rossz anyák,pont ettől jobbak,mint az akinek eszébe sem jut! :)
Ismerek olyat aki szuper anyának tartja magát,megvan róla győződve,hogy mindent tökéletesen csinál!A gyerekei meg...! :roll:

Hát,hogy írjak valami jót!Tegnapelőtt összetörték az autónkat!Az egész bal oldalát!Az összes elemet cserélni kell!Hurrá!
A szerencsétlenségben a szerencs,hogy sikerült ismerőst találni a szervízben így pár nap alatt megcsinálják!

Sziasztok!
Vendég
 


MANDALA?????
Vendég
 



Sziasztok!

Jelentem, mi is élünk még, sőt!!!!!

Július 26-án megszületett Kitti, 3810 g, 54 cm. (Szerintem elmérték). Azóta BULI VAAAAN!!!!! :lol: (Mondjuk már előtte sem unatkoztunk...:))

Mandala!

Gratulálok Emese születéséhez!

Most nem tudok semmi értelmeset írni, úgyhogy sziasztok!

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Eri gratulálok! Schöpfiben szültél? Mi a helyzet arra fele?

Vera!
Csak egy-két dolog. Ha jól értettem amit leírtál, akkor több helyen is furcsa a történet. Viszont mivel tanulságos, nem privit írtam ha nem haragszol.

A hivatalos megfogalmazás szerint, azok az értelmi fogyatékosok, akiknél az átlagos (100)-nál jelentősen alacsonyabb IQ mellett (70-lefele) még legalább két funkció károsodott a következők közűl: kommunikáció, önellátás, családi élet, szociális készségek, közösségi források felhasználása, önirányítás, egészség és biztonság, iskolai készségek, szórakozás és munka. Közülük enyhén fogyatékosak akiknek az IQ-ja 68-52 közepesen akiknek 51-36 közé esik.

Ha a logopédus által feltételezett diagnózis igaz, akkor nem értem, hogy az elmúlt öt és fél évben azok akik rajtad kívül látták a gyereket, miért nem jelezték feléd, hogy a gond komolyabb egy kis elmaradásnál? Ezek szerint öt és fél éven keresztül a gyerekorvosok, a védőnő, a bölcsis dadusok és az óvónénik, valamint a logopédus ölbe tett kézzel nézték, hogy Petike nem fejlődik megfelelően több területen és senkinek sem jutott eszébe, hogy valamit tenni kellene?????
Valamiért csak elmentetetek a logopédushoz....gondolom beszédhiba miatt, mert a szókincs fejlesztéséhez nincs szükség logopédusra. Akkor nem értem miért most kell hogy érjen benneteket a meglepetés.
Szerintem nyugi, vidd el a fiadat a bizottság elé ott meg fogják mondani, hogy valóban értelmi fogyatékosságról van-e szó és ha igen milyen fokúról, utána megfelelő helyre fogják irányítani. Iskolába menni (ebben nem vagyok biztos) de ráér abban az évben amikor a hetedik életévét betölti. Felesleges rohanni a suliba még egy egyenletesen jól fejlődő gyerekkel is.
Másik: Barbamaminak igaza van, az egyéni fejlesztés nagyon sokat segíthet neki, akár értelmileg akadályozott "középsúlyos", akár tanulásban akadályozott "enyhe" értlemi fogyatékosságról van szó. Ha az előbbi, akkor az sem kizárt, hogy egy gyógypedagógiai óvodába fogják irányítani, ahol teljesen biztosan naponta olyan fejlesztést kap majd, amilyet a normál oviban nem.
Szóval nem akkor vagy jó anyuka, ha a most kiderülő problémát még azzal tetézed, hogy el akarsz zárkózni előle, hanem akkor, (ha igaza van a logopédusnak) ha mihamarabb a neki megfelelő intézménybe kezded járatni Petit. Amit, ha tényleg ilyen komoly a helyzet már az első hónaptól meg kellett volna kezdeni, de ha neked feltűnt és a felsorolt okosoknál rákérdeztél, nem értem miért nem küldtek benneteket a bizottsághoz???????????????
Megnyugtatásul: Láttam már olyan kisgyereket, aki gyp oviban kezdett, két év múlva logopédiaiban folytatta és sima általános iskolába járrt, kitűnő bizivel. Az én fiam sem rajzolt még ennyi idősen nemhogy kört, hanem semmit. Megnézték, megállapították, hogy a finommotorikája elmaradt az életkori átlagtól. Aztán egyszercsak elkezdett rajzolni és ír rendesen. A másik fiunk sem szokott embert rajzolni, mégsincs tőle baja. Azt sem tudom, hogy zoknit tud-e horgolni, mert a játékba integrált foglalkozásokon ha nem akar nem vesz részt, ha nem akar nem rajzol. (Vagy nem épít repülőmakettet) lehet hogy ha mindennap építettnék vele egyet már régen tudna... :lol:

Nem akarok a rovásotokra viccelődni, de itt tényleg valami nincs rendben. Az is lehet és erre akartam a feltételezettel utalni, hogy a logopédus volt túlbuzgó vagy Te nem értetted idegességedben jól amit mondott. Szóval fel a fejjel, mindenképp írd meg mi az ábra, ha kell lehet, hogy tudok segíteni.

Szia: i
iloly
 
 


És hogy az egész oldalon csak én legyek :oops:

Azért írtam a fenti kisregényt mert szerettem volna rávilágítani, hogy ha a logopédusnak van igaza, akkor mit ér itt a szuper védőnői hálózat, meg a fantasztikus óvodai nevelési programok, ha egy komoly eset elsikkadhat ma amikor már akkor is simán hiperaktívnak diagnosztizálnak egy gyereket, mert hat évesen nem képe 4x45 percet a fenekén ülni?????
iloly
 
 


Ipoly.
Nagyon jól leírtad.

De le szeretnék szögezni valamit mert úgy látszik én nem tudok jól fogalmazni e miatt ugye az egyik topikban kitagadtak.
Na szóval a helyes dolog és érzésem ezekkel a problémákkal az hogy én a rossz anyának azt értettem hogy a Bazsimat csak úgy otthagyom az oviba mikor én értem ordít de keservesen és ez nekem fáj. Tudom hogy ezen át kell essek de ez nem volt semelyiknél sem vagy is ennyire rossz nem volt és ez a szar.

A petivel kapcsolatban
Sajnos én már nagyon régóta láttam ezt a dolgot rajta mivel ugya van körübelüli mércém az előző kettő gyerekem részéről de sajnos és hidjétek el sokat talpaltam miatta mindenhol totál falakba ütköztem és egy bizonyos nevű falba:5 éves kor alatt nem foglalkozna a gyerekkel!!!
Én is felháborodtam ezen meg kikértem magamnak hogy amikor elmúlik 5 éves akkor jöna nyár és azért nem fognak vele és ősszel meg már 5 és fél lesz szóval elvesztegetünk fél évet és másfél év alatt pótólja be amit már talán előbb el lehetett volna kezdeni?
A védőnővel kapcsolatban az hogy mióta ideköltöztünk most láttam 2-jára. Sajna tény hogy iszonyatosan szar csoportba került. Pont ezért nem szeretem a vegyes csoportot. meg ezt a mostani tanítási módot hogy majd becsatlakozik a foglalkozásokba a gyerek címszóval él. Na ez nála tuti nem fog eljönni soha! És én ezt meg is mondtam és néha de sajnos csak néha vitték oda az asztalhoz hogy na most gyere és igen is rajzolni fogsz! Olyan rossz volt látnia többiek kiragasztott rajzaikat festéseiket és mikor rákérdeztem a Petinek hogy hol az övé ő meg mondta hogy nem csinált háát bizony nagyon el szoktam olyankor szomorodni. Szóval nem vagyok elkeseredve mert tudtam róla hogy gond van hanem csak váratlanul ért az hogy esetleg kisegítő isibe kell menjen e miatt a dolgok miatt Mert nem agyilag van elmaradva mert nagon okos fiú. Amúgy pont e miatt gyanakodtam a legelején autizmusra mert ő pár dologban kimagaslóan okos. De pl ezekben a hétköznapi dolgokban meg nagyon le van maradva. De ez megcáfolódott mert a szemembe néz és tud szeretni ami ugye az autizmusra jellemző első tünetek.
Kérdés:
Ez az ovi féle ha most ugye 5 és fél éves a Peti és még jövőre év vesztes lehet de utána már nem akkor itt maradhat az ilyenekben? Bár itt van egy iskola Csepelen ahol van ugye az előkészítő ami kb az óvoda nagycsoportjának felel meg és utána van két évre elnyújtott első osztály. Ha kell akkor ide jön és már jövőre. Vagy ha megoldható akkor év közben hogy az intenzív terápiát már elkezdhesse.

Én amúgy abszolute nem zárkózom el a Peti problémája elől Sőőt tudtam hogy van neki és én jártam utána csak háát azok a fránya falak, csak meglepődtem az isi miatt hogy lehet nem mehet rendesbe.
Meg én mentem volna a Pető intézetbe is csak akkor is nyár mivolta miatt nem lehetett még. Most meg már megvárom a bizottsági dolgot.

Még egy kérdés. Miben tudsz segíteni? Mert azért nekem ez totál új terület hiába ért már minket sok minden és nagyon szívesen fogadok el segítséget.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Ha ez így történt ahogy írtad, akkor azt nem értem, hogy miért nem küldte az ovi vizsgálatra korábban? !
Ha nem foglalkoztak vele öt éves kor alatt, akkor nem a jó helyen jártatok, vagy nem komoly a dolog. A Pető Intézetben nem elsősorban értelmi fogyatékosokkal foglalkoznak, és a ti esetetekben (hú de sok itt az e betű) nem is hiszem, hogy ők lennének az ideálisak. Mostmár tényleg várd meg a vizsgálatot és az ajánlást, aztán ha akarod írj róla privit. Ismerek elég sok speciális intézményt Pesten, ha ajánlanak vmit akkor tudok róla valamit, vagy tudok segíteni a választásban. Ezen a területen dolgozik a fél családom és én is gyp hallgató vagyok, úgyhogy vannak infóim. Ja igen hát a tankötelezettség az tankötelezettség mindenkinek, még a súlyos fogyatékosoknak is van képzési kötelezettsége, tehát suliba kell előbb utóbb mennie. Lehet, hogy "kisegítőbe" de ha oda akkor ott fogja megtanulni azt amit kell csak esetleg lassabban és utána tanulhat még szakmát. Vagy ha az is sok lenne, akkor az értelmi képességeinek megfelelő iskolába fog járni. Attól még lehet boldog, sőt ha a helyén lesz, sokkal jobban fogod Te is érezni magadat, az Ő munkái is kint lesznek a falon, mert olyan lesz a feladat, amit Ő is tud teljesíteni.
Furcsa módon pont a felnőtt értelmi fogyatékosokok dolgoznak sokszor olyan munkahelyeken, ahol kézműves tárgyakat, dísztárgyakat stb gyártanak. hidd el, sok gyereket-felnőttet és szülőt ismerek, akik átmentek azon amin most Te és mégis boldogok. Ne a "rendes isi" legyen a cél ami a szemed előtt lebeg, hanem hogy a lehető legtöbbet hozzátok ki Petiből amit a képességei és a kitartásotok enged.
iloly
 
 


Helló csajok!

Élek még, csak nagyon elfoglalt voltam mostanában. Pénteken és ma is a főiskolán voltunk, úgyhogy most tisztul egy kicsit az agyam. :roll: Ígérem visszaolvasok!
Egész tűrhető volt az utazgatás, Petike is jól tűrte, anyukám is. :lol: Az egy kicsit zavaró tényező volt, de hamar átlendültem rajta, hogy egy egész főiskola volt szerencsés végignézni Petike etetését, mert ugyani nincsen semmi ilyen célú helyiség kialakítva. Ez van. Legközelebb meg már úgysem jönnek velem, mert azért ha hideg van, vagy esik az eső, akkor az elég gáz.

Most lépek, majd még csepegtetek az élményeimről..... :?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Eri: GRATULÁLOK!! :D :D :D
A kicsik hogy viselik,hogy most nagyon elfoglalt vagy? :roll:

BEBI??? MANDALA???GERIKA?
Tudom,semmi időtök nincs..,de néha adjatok valami életjelet :P

Ildi:
Milyen időközönként mész a fősulira? Hétvégente? Mennyi idő az út? Hát nem lesz egyszerű.. :roll:
Ne is izgasd magad,ha bárhol szoptatnod kell. Szerintem ez nagyon szép dolog!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: kéthetente pénteken és szombaton kell menni konzultációra, bár nem kötelező. Csak az a gond, ha nem mész el, akkor nem tudod, hogy mit kell tanulni. :? :roll: Az út egy óra, mert egléden át kell szállni. Nem vészes. :P

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szóval Cegléden. :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!

Én is a múlt évben kezdtem el a sulit, amikor a kicsi 3 hónapos volt. Hamar szereztem néhany évfolyam/csoport társat, akik szállították az infókat. Nyugi, a levelező sulik, főleg, ha nem első diploma nem olyan kimerítőek.

A mai este az aranyos fiúcskák csúcsot döntöttek. Kereken két órámba tellett a vacsora-fürdés-fogmosás-ágyba bújás project, mert persze most is egyedül adtam elő. (Apa dolgozik) :shock: :?

Alziza, Vera!

Nektek van nagy fiatok. Ők is már most annyit esznek mint egy felnőtt ? Nincs időnként olyan érzésetek, hogy hihetetlen,hogy azért eszik még mindig mert éhes? :shock: Néha már tartok tőle, hogy gyomorrepedése lesz, ha nem állítom le. :lol: :lol:

No megnézem most még miért nem sikerült elaludni a kis aranyosoknak!!
Jó éjszakát: i
iloly
 
 


Iloly, köszi a biztatást. :lol: Nekem ez az első fősulim, most jött meg a kedvem és az eszem. 8) Amúgy van egy klasszikus felsőfokúm, még 96-ból. Akkor is felvettek a fősulira, nem erre, hanem Nyíregyre, de akkor voltam pocakos a lányommal, így nem kezdtem el, hanem csak halasztottam, aztán meg nem volt rá zsé és így abbamaradt. Felsőfokú oktatásszervezőnek tanultam anno.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!

Hát én az egyetemet fejeztem be úgy, hogy ötöd évben októberben született a fiunk. Hátra volt még egy év és az államvizsga következő ősszel. De azért negoldottuk. Az egész csoport felolvadt a "nagy közös anyaság" érzésében. :lol: :lol:

Mondjuk sohasem voltam az a fajta aki sok időt töltött ott az előadásokon. :oops:

TÖBBIEK???????
iloly
 
 


Iloly
A kérdésedre a válaszom néha igen. Alig bírok lépést tartani a hasukkal de pl a nyáron alig ettek. Főtt ételt ha nem a szájuk íze szerinti volt akkor semmit.

Emlékezzünk a 09.11-es tragédiára még most is elszomorodom ha rágondolok. :cry: :cry:

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Nehéz a géphez jutnom ha a tesóm itthon van!
De bízom benne,hogy hamarosan hazamehetünk!

Iloly!
Alex is rengeteget eszik és mégis baromi vékony!Pedig van,hogy óránként eszik!

Erika!
Gratulálok!

Képet még mindíg nem tudok feltenni,mert ugyan a tesóm lekicsinyítette,de nem eléggé!

Sziasztok
Vendég
 


Na végre valami életjelek. (Nagy a pofám, máskor meg napokig ide se szagolok :oops: )

Szóval erre gondoltam Alziza! Fogalmam sincs hova teszi azt a sok kaját a gyerek. :shock:

Dehát mások meg állandóan tömni akarják a gyerekeiket, úgyhogy azt hiszem ez a jobbik helyzet. :wink:

Mi van az autóval?

Vera! Voltatok már vizsgálaton?

Sziasztok: i
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly!
Az autót tegnap nézte meg a biztosítós fickó és mivel a ford szervízben találtunk egy ismerőst elintézte,hogy minden elem csere legyen és ne javítgatás!Szólnak ha lehet vinni,mert a férjem csak úgy akarja beadni ha már csinálják is!Azt mondták kb. 4 nap!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:59-kor.
Vendég
 


És IGEN!!!!!
Vendég
 



Sziasztok!

Annyira ég a képem, lányok!!! Nagyon hanyagoltalak benneteket! Azt hittem két (és mennyivel több!!) lovat is meg tudok ülni egy s...el, de tévedtem! És még mekkorát!!! Jaj!!!
Köszönöm, jólesett, hogy hiányoztam kicsit... így leglább érzem, hogy megérzitek a hiányomat! :lol: Na, jól van, nem leszek disznófülű... :)

Kész vagyok, mint a paprikás krumpli. Zombiként lézengek, és naponta kb. 4 kávé kell, hogy életben tartson. A férjem nem jöhetett haza szabira, pedig nagyon kellett volna a segítsége. Teljesen lepukkantnak érzem magam. Jövő héten kell mennem kontrollra (6 hetes), de tuti le leszek cseszve... semmit nem pihentem! A tizenkilós gyerekeket emelgettem, cipeltem, pakoltam, szóval mindent csináltam, csak nem szótfogadtam a dokinak. És nagyon fáj a hasam... :cry: Ráadásul a sebem sem a legszebb. A bal oldalon szép vékony a hegem, a bal oldalon viszont ha megnyomom olyan, mintha egy vastag kemény valami lenne benne. Hogy is mondjam, mintha a doki "benne hagyta volna a damilt"... És mindig a jobb oldalam fájt inkább. Most is az fáj, a bal nem. Ebből gondolom, hogy le fog tolni a doki. Na, mindegy. Majd meglátjuk.
Látom sokatoknál elkezdődött az ovi, isi. Hát, nálunk is. Enikő most kezdte. Nagyon tetszik neki, szeret oviba járni. Danika is még ovis, mert visszatartották. Logopédiai fejlesztésre szorul. Állítólag jobb kezes, jobb lábas, de bal szemes. Ez nekem sokat nem mond, Ti biztos jobban értitek, de valahogy úgy magyarázták, hogy az agyban ez okoz némi gubancot (állítólag az a jó, ha minden egyoldalas, akár jobb, akár bal...), ezért kicsit lassabb a gyerek. ez meg a suliban okozhat lemaradást. Most fejlesztik. Ja, meg járunk hetente két logopédiára, egy fejlesztő pedagógiára és egy pszichológiára is, meg Enikőt hordom hetente kétszer táncra. Amúgy jól vagyok...
Azt szoktam mondani, hogy minden oksi, csak a tö....mről hiányzik a viharlámpa....

Mint említettem, a nagyok elkezdték az ovit, mindkettő nagyon élvezi, imádnak oviba járni. Hétvégén meg igyekszünk programokat szervezni nekik, hogy ne üsse fel a fejét nagy mértékben a féltékenység.
A kislány szépen fejlődik, már 2,80 kg. Napról napra változik, én meg egyre szerelmesebb vagyok belé. Élvezem a babázást, minden perce öröm (na, jó azért vannak kevésbé jó pillanataink is, mondjuk mikor éjjel óránként felébreszt, mert éhes...)....
Én nem vagyok annyira toppon, fáj a hasam és a derekam, amúgy derekasan. Pihennem kéne, de időt nem ád az ég holmi lustulásra. A férjemmel soxor tele van a hócipőm. Nem igazán könnyíti meg az életemet. Általában a hétvégék sem arról szólnak, hogy leveszi a vállamról a terheket, vagy legalább könnyíti, inkább saját tréningeket talál ki, melyeket előszeretettel alkalmaz is: ilyen például az anyós-, após- és a különböző rokonok ebédmeghívása, a földön összevissza heverő gyermekjátékok laza átlépése, a szennyes ruha halom kiemelt szinten történő növekedésre serkentése, a koszos edények zsonglőröket meghazudtoló módon halomba rakása, a porszívó átugrálása, az internet-használat témakörben történő Guiness-rekord folyamatos megdöntése, valamint a gyerekek és a feleség fejének folyamatos leüvöltése a maradj csendben, ne rohangálj és a (ez utóbbi nekem szól) miért nem pihensz, majd megcsináljuk?! szlogenek hangoztatásával. Persze a többes szám általában engem érint, ilyenkor a királyi többest élvezem... értsd: "majd megcsinálod ha nem leszek itthon és nem kell végignéznem az ezzel járó felfordulást, és ami a fő... nem kell segítenem! Ráadásul ha gond lesz a hasaddal, még jól leordíthatom a fejed, hogy miért nem vigyáztál magadra????!!!!!"

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala írta:Sziasztok!

Köszönöm, jólesett, hogy hiányoztam kicsit...


Helyesbítenék: jólesett, hogy hiányoltatok! :) :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jaj, annyira fáradt vagyok!!! Szóval a jobb oldali hegem a gázos, nem a bal... de végülis oly mindegy! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ettől függetlenül azért ne gondoljátok, hogy besavanyodtam! Olyan melegséggel tölt el, ahogy végig nézek a gyerkőcökön, amikor építőkockáznak a szőnyegen...

Ne vegyétek zokon ha ritkábban hallatom a hangom! Azért olvasgatlak benneteket, csak reagálni nincs mindig erőm... amikor meg lenne, már nagyrészt idejemúlt.
Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sebaj Mandala!

Egy kicsit sem veszem zokon, csak azért jó ha időnként adsz vmi életjelet.

Most majd én sem leszek ilyen aktív ha kezdődik a főiskola. Múlt héten visszamentem dolgozni és ősszel már minden hétvégére van valami elfoglaltságom.

Nekem annyival volt egyszerűbb, hogy nem kellett vacakolni a hasammal, viszont cserébe még a két lovat is intéztem. Amit a rend (most néztük meg a terepet a FŐKERÍTÉSÉPÍTŐVEL :lol: :lol: :lol: ) rakásról írtál ismerős, de időnként majd jön az "Ebben a lakásban mindig kupi van!" is. Amikor pedig az első 1 hónapban 4 hétig oktatták apát, (tehát haza sem jött csak hétvégén), időnként megemlítette, hogy fürdetném meg a lovakat ebben a nagy melegben. :? Szóval egész nap gyerekeket és lovakat etettem és fürdettem az első két és fél hónapban.

Szerintem ne sajnáld, hogy nem most kezdtétek a sulit. Ez olyan, mintha nekem is kellene iskolába járni. Ki nem állhatom a reggeli rohanást és az esti tankönyvaláírást meg ceruzahegyezést. A szülői értekezletekről, bálokról és hétvégi 10 próbás futóversenyekről nem is beszélve. :lol: :lol:
(Komolyan azt mondta az ofő, hogy gyalogolni kell egy keveset, helyette 7km futás volt) :shock:

Na puszi:i
iloly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: