Új privát üzeneted érkezett!

jaj, de gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűű

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ollem
szegény Bogi.mitől lehet lázas?megvan fázva?lehet irtad de sajna sokszor csak felületesen tudok olvasni.de a képeket mindig megnézem és most is nagyon helyes manókat láttam :) :)

a kis forgolodos Kristófom nagyon beindult.ugy elfáradt,hogy vacsi nélkül elaludt.mielött lefekszem megetetem majd :lol: :lol:

:) :)
Kép popsis :lol: :lol:
Kép Kép Kép
Vendég
 


Nem lehet nagy a baj, megette a szokásos adag kajáját, igaz fél kettő óta most evett nyolc után...
Nincs megfázva, se takony semmi...
foga szerintem.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

 
 

Na én is megyek le fekszem mert ki tudja hogy a sok vacsi után mikor
ébred fel a drágám!
:lol: :)

Jó éjszakát mindenkinek!
Vendég
 


Jaj de kis életvidám fiúk! Nálunk még nem volt olyan, hogy kaja nélkül aludt volna el a kis haspók :lol:
Tényleg, én nem szoktam nagyon hagyni mesztelenkedni Almát, mert attól félek, hogy pont akor fog pisilni :oops: Vagy ez hülyeség??? :roll:

Mary,
hogy vagytok????
Írtad, hogy a nővéred sincs jól, mi van vele????

teszek én is képeket, ha nem baj.... csomó ember eltűnt, én biztos vagyok benne, hogy én is hozzájárulok :oops: annyi baromságot szövegelek....bocsi kicsit sokat vagyok egyedül :oops: :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kép a mindig vidám Kép ha nem adsz enni úgy is jó.. Kép még bele kell nőnöm a székbe

KépKép
kisfruzsi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:15-kor.
Vendég
 


Nono, hogy van Szonja és Márk????

KépKép
kisfruzsi
 
 


de szép Alma :lol: :lol: :lol: :lol:

hát én azt a takarót amit alá szoktam tenni azt erre szántam.bár nem mindig pisili le.van,hogy a szönyegre sikerül neki :? :? :lol: vagy éppen 2napja majdnem apa szájába :lol: :lol:
nálunk ez most ugy van,hogy fél7fele kap tejpépet vagy főzit és igy pancsi után nem kell neki a tápszer.majd ha megyek aludni akkor kiveszem megetetem és akkor kb.4órát alszunk és igy én is.viszont a reggeli 5órakörüli kelést már unom :cry: :cry:
Vendég
 


Kisfruzsi!

Nővéremnek mellrákja van...

Alma nagyon édes. Tetszik a széke. apa megigérte, hogy fából csinál Boginak.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Lekri,

apát majdnem szájba :shock: sajnálom az éjszakai keléseket

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nagyon aranyosak az Alma fotók!

Én is nézegettem már az etetQszékeket és többek között ezt is választottam. (csak még nem döntöttünk :D )

hnézsófi
 
 


Ollem,

borzasztóan sajálom. Ne haragúdj, hogy így rákérdeztem.

KépKép
kisfruzsi
 
 


PörgQ forgó Kristóf is nagyon aranyos! FQleg a kitekeredQs képen.

Levente pedig igazi nagyfiú!!

hnézsófi
 
 


Zsófi

És volt még körtés huzattal is, nagyon tetszett az is. Aztán apával ezt választottuk. Nem értékelte a viccem körtés szék - Almának :lol: Bocsi ez rossz volt :oops: :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi
igen :lol: :lol: apa hajol fölé,hogy megcsikizi,puszilgatja a hasát.a kisfickó meg lelocsolta őt :lol: :lol: :lol:
az éjszakáink tényleg nem túl jók.vagyis most már picit jobbak mióta megint inkább megetetem,mint szenvedtetem.de ez a korán kelés :( :( :( :(

ollem
sajnálom a növéred :cry: :cry:
Vendég
 


Zsófi
én Gergő szemeiért vagyok oda nagyon :) :) :)
Vendég
 


Zsófi
én Gergő szemeiért vagyok oda nagyon :) :) :)
Vendég
 


Szisztok!

Kicsit eltűntem, de olvasóban voltam, csak reagálni már sosincs erőm, mire visszaolvasok mindent!

Megvagyunk, Beni már egyáltalán nem náthás, így újra végigalussza az éjszakát és nappal is elszórakoztatja magát szerencsére, így tudok dolgozni mellette...
Kaptunk egy etetőszéket, asztalra szerelhető, mert más nem nagyon fér el nálunk, Beni imádja! Mikor napközben főzök, beleül, kap habverőt, fakanalat meg ilyesmiket, és 1-1,5 órán keresztül is elüldögél, míg főzök, meg eszem... Egyébként már csak a földön meg a kiságyában merem hagyni, mert gurgulászva és tolatva halad mindenfelé...
Ebédre már egész üveg bébikajákat eszik, mindegy mi az, csak ne én főzzem, mert azt nem eszi meg... :roll: :oops: Viszont utána szopizik ugyanúgy, mintha mi sem történt volna... :shock:
Ugyanez uzsinál: 1 nagy alma és 1 nagy banán után jön a szopi! :shock: A reggeli, a tízórai meg a vacsi meg csak szopi még mindig!

Nagyon édes babókat láttam, de legjobban megint a tesós képek tetszenek, Csenge és Kisati tüneményesek együtt... :wink:

Márknak és Barbinak nagyon Boldog Feledik Szülinapot kívánok!
Nici, szuper jó lett a videó, örülök, hogy találtál progit...

Kamilla: köszi a választ a kontrollal kapcsolatban!
Nekem a védőnő amúgy azt mondta a hozzátápival kapcsolatban, hogy először kapjon kevés szikárd kaját és utána egyből szopit, majd fokozatosan növeljem a szilárd kaja adagját és utána a szopi mennyiséget csökkentsen! Hát ez abszolút nem megy nálunk, mert fogalmam sincs mennyit szopizik, meg különben is hogy magyarázzam meg neki, hogy ne szopizzon annyit? Úgyhogy én ebéd után (ami egy teljes üveg kaját jelent) mellre teszem és eszik amennyit akar még! Párszor ennek már bukás lett a vége a túlevés miatt, de nem tudok mit csinálni vele! Amúgy én állatira félek, hogy újra mellgyuszim lesz, mert nagyon sok tejem van és ennyi hozzátápi mellett mindig marad benn... :roll: Lefejni meg nincs energiám... :( Ha meg egész nap csak szopizna, úgy meg nem hízik... :roll:

Mary: Boginak jobbulást!

Bocsi, még egy csomó mindenre akartam írni, de K.O vagyok!

Ja és akiket érint! Hétfőn végre újra megyünk Ringatóra! Kisscica ti jöttök?

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Minden hófordulósnak sok boldogságot!! :lol: :lol:

Marcianya - ment pü

Lekri - gratulálok a forduláshoz, pikk-pakk beundul Kristóf és lehet, hogy a bátyja nyomdokaiba lép :wink:

Ollem - Lizi még a kórházban megkapta a fülbevalóját, aznap, amikor hazajöttünk (3 naposan), úgyhogy ő észre sem veszi, nem piszkálja. Sajnálom a tesód, remélem meg lehet állítani!

Atizka - Liza kiskönyvébe csak a védőnő szokott írni súly, hossz, fej és mellkas körfogatot hátra, de a havi rész nálunk is üres. A dokinő viszont amikor találkozunk mindig kikérdez Liza napjairól, szokásairól és mozgásáról.

Kata - az én lányom is mar, karmol és a hajamat tépi, de már nem finoman műveli ezeket, hanem szabályosan fáj :roll:

Nici - nagyon jó lett a videó (meghatódtam és pityredtem, komolyan :oops: ). Engem is érdekelne, hogy hogyan lehet ilyen videót csinálni, légyszi segííííííííts :wink:

Kisfruzsi - körtés szék Almának :lol: :lol: én értékelem ezt a poént, tetszik :lol: egyébként mi szoktuk hagyni meztelenkedni egy kicsit a popóját, had szellőzön, eddig egyszer történt baleset csak

Nálunk a napközbeni alvás talán 3-4 hetes kora óta ismeretlen fogalom. Na jó, azért néha sikerül annyira lefárasztania magát, hogy max 1-1,5 órát alszik, de ez általában a gyógytorna vagy úszás vagy nagyon sok inger után van. Viszont az éjszakát pont annyi idős korától át is alussza este 8-9től reggel 8-9ig (de még mindig köztünk alszik :wink: , nem tudjuk kitenni, mert hiányzik, tudjuk, hogy nem lesz jó vége, de akkor sem megy :oops: :lol: )

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


jó reggelt

Eve
köszi.nagyon irigy vagyok az alvásotokra.nekem eddig Kristóf reggel 5-6között kelt.pár napja 4-5között kel és nem alszik vissza :cry: :cry: :cry:
ma 4.45től fent vagyunk.egy kicsit unom már.ugye mi még éjjel is kelünk enni is :( :(
ugyhogy most este 10kor evet majd 2kor kelt ismét és utána 4.45kor :(
Vendég
 


Jó reggelt!

Mango, neked még elmaradtam a válasszal, mi a Kökörcsinbe járunk tanácsadásra.

Nici! Nagyon szép videót készítettél, tényleg megható volt. Engem is érdekelne, ki énekel alatta, mert annyira odavaló!

Video:
Emmáról is készül már a fél éves összeállítás, egy csomót szenvedek vele. Én Windows Movie Makerrel csinálom, eddig még nem használtam. Elvileg nagyon jó, csak egy csomószor lefagyott a gép (mondjuk ez valószínőleg a gép hibája, túl gyenge hozzá). Van egy másik programunk is: Mocion SD Studio, ezt a kamerához adták, elég primitív, de jól megbonyolították, nem nagyon szeretem.
Ha van valakinek más progija, ami esetleg ingyen letölthető, én is várom!

Fruzsi! Emma is szeret meztelenkedni fürdés előtt. Egy drabig a pelust rajta hagyom, mert még így is jóval többet és ügyesebben mozog, mint ruhában, aztán azt is leveszem. Törülköző van alatta, és mostanában bizony elég gyakran le is pisili, de ez van. Szerintem jót tesz a "szellőzés" a kis fenekének is. Azt olvastam, hogy a meztelenkedés azért is jó, mert a bőrükön keresztül olyan új ingerek érik, amiket ruhában nem tapasztalnak meg.

Aranyosak a babák:Marci, Réka, Alma, Lekri fiai!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok,

Lekri alvással nálunk is ez a helyzet.. hajnali ébresztő van. Tegnap 7-ig bírtam ébren tartani, 4-kor kaki, peluscsere.. kivételesen visszaaludt magától, majd fél6-kor ébresztő..

Nici annyira meghatódtama videódtól...szívszaggató volt a zene is..

Atizka Szerintem Szekeres Adrienn énekel Nici videóján (hang alapján)

Mary Bogi hogy van?

Virág tényleg nagy élmény a szülés, de sajnos én az alacsony fájdalomküszöbűek táborába tartozom, úgyhogy nekem sajnos nem maradtak csak "rózsaszín" emlékeim róla.. Trudi nem fordult be, ugye azért kellett császározni?

Zsófi, annyira örülök, hogy vannak, akik így tudják megélni a szülést! Én is 2 ujjnyival rohangáltam mindkét gyerekkel, gyorsan meg is születtek, 4 és 5 óra alatt, de megmondom őszintén, hogy nekem az egész annyira fájt, hogy a mai napig nem tudom mi a tolófájás...Egyszercsak elkezdett piszkosul fájni és amíg meg nem zülettek fájt :shock: :shock: Sorry, biztos lehangoló amit írok...
Ennek ellenére nem kértem fájdalomcsillapítást, mert azért szeretem, ha természetesen zajlanak a dolgok.

Kép
Kép
mango.
 
 


Szülés,

remélem jövőre megtapasztalhatom én is a tolófájásokat!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nici videon a dal:Szekeres Adrienn-Kicsi szív
http://www.youtube.com/watch?v=IzBJqegqcp0
Vendég
 


Mango
már csak abban reménykedem,hogy elkezd mászni és jobban elfárad és jobbat alszik.neked mennyit alszik nappal Ati?Csengét nem kelti fel reggel?

Fruzsi
már talán probálkoztok is? :lol: :lol:
Vendég
 


Lekria reggeli ébredés után 2 órát bír fenn lenni, utána kb. 1 órát alszik. Most próbálom úgy kifárasztani, hogy délután aludjon egy-két órát, hogy este tovább bírja. Tegnap 3-4-ig aludt, tegnapelőtt 3-5-ig, de utána 7-kor már ülő pozícióban is csukta le a szemét... Néha felébreszti szegény Csengét, de őt meg szerencsére ez a fél napos bölcsi készíti ki úgy, hogy este 8- reggel fél7-ig alszik :) Néha elriad egy pillanatra, de alszik is tovább..

Fruzsi Nagyon teteszik a vonalzós képed!!! De jó, hogy tervezitek a kistesót :) Remélem neked és Virágnak is sikerül átélni a szülést!!

Kép
Kép
mango.
 
 


Boginak most nincs láza.

Tegnap fürdés , evés után még mértem és lement 37,5- re aztán igaz , hogy 37, 8 lett, de nem adtunk neki lázcsillapitót. Mielőtt mentünk aludni még megmértük neki és nem volt láza (akkor már Bogi több mint egy órája aludt.)
Éjjel is többször néztem, nem volt láza. Igaz, többször felsirt...
ivott és aludt is.
Reggel fél kilencig aludtunk...sirva ébredt Bogi...
Már úgy látom jobban van, nem sir, hintázik, magyaráz.
mondjuk taknyosan ébredt.


Kisfruzsi!

Már jövőre szeretnél szülni???? Akkor ti már rajta vagytok a kistesón???

Szülés!

Hajnali négy előtt kezdett el folyni a magzatviz, egy óra múlva már a kórházban voltunk. Még délelőtt volt beöntés, burokrepesztés stb...
Fárasztó volt hajnali négytől este háromnegyed 6 ig...
De csodálatos!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:45-kor.

Kép
marcianya
 
 


Kép igy aludt :lol:

de már felkelt.

Mango
Levim kb.7 fél8ig alszik.de néha megébred a Kicsire de hála ritka.

Ollem
akkor lehet takonykóros lesz BOGI!?

én szerencsés vagyok mert ugy nyilt ki a méhszáj mind2 esetben,hogy észre se vettem.Levinél 4ujjnyira Kristófnál 3ra.ezt is csak azért tudtuk meg mert mentem mind2esetben NSTre és utána megvizsgált a dokim.azt mondta nagyon szerencsés vagyok mert más a kinyilást is megszenvedi én meg se éreztem.mind2esetben csak a burokrepesztés után lettek igazán fájásaim de onnan meg pikk-pakkra meglettek a fiúk :) :)
Vendég
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:45-kor.

Kép
marcianya
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:46-kor.

Kép
marcianya
 
 


Bocsi csajok nem akarok senkit félrevezetni....elírtam 2010 a tesó tervezett születési ideje, de ki tudja :wink: :lol: :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Most sajna nincs időm reagálni, csak gyorsan annyit, hogy ahogy Eszter is írta, az egyik dal Szekeres Adrien - Kicsi szív, a másik meg szintén Szekeres Adrien - Szeretlek!

Bogi, majd írok privit!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


[quote="kisfruzsi"]B írta:kisfruzsiocsi csajok nem akarok senkit félrevezetni....elírtam 2010 a tesó tervezett születési ideje, de ki tudja :wink: :lol: :lol:


Ha minden jól megy mi is nyár vége, ősz eleje fele nekilátunk...



Bogi alszik. Nagyon nyügi, evés után kicsit jobb kedvű volt, de nem tartott sokáig. Fél órás ebédet készitettem, de már a végén többször odamentem hozzá, hogy mindjárt kész vagyok....aztán már mikor a kezemet mostam nagyon sirt...álmos is volt, mert szinte rögtön elaludt a kezemben...

Marcianya!

van hogy Bogi egyedül alszik el és a kezemben csak elálmosodik...
jó érzés, amikor itt alszik el a kezemben...hozzám bujik...meg a pelusához... :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem!
Norcika is belázasodott. Én elvittem orvoshoz, azt mondta a doki, hogy most van ilyen felsőlégúti vírus. Csúnya a torka is. Én meg taknyos vagyok, Márkó meg köhög. Nem örülök. :evil:

Boginak jobbulást.

Zorroné! Nekem pont azt mondta a védőnő, hogy szopi kell előbb, azzal lakjon jól és utána a szilárd kaja. És így nem apad el a tejem. Csakhát szopi után persze nem éhesek, kell várni vagy két órát mire hajlandóak enni. Úgyhogy most ez így töxar, mert kétóránként eszünk egyszer szopi, egyszer szilárd. :evil: Utálom ezt. A másik meg, ami neked is van, hogy annyi tejem marad, hogy estére szétrobbanok. Éjjel fel kellett kelnem fejni, mert nem bírtam aludni. Nesze neked hozzátápi.
Ari lehet Beni, ahogy a habverővel játszik. Norcika tegnap egy cipősdobozzal szórakozott órákig. Úgy közlekedik, hogy tolja maga előtt.

Na megyek. Majd még jövök.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


A paradicsomos krumplihoz megfőzitek a parit?????

Jobbulást Norcinak!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kamilla, mi is így csináljuk, először tej, aztán más...de csak egy óra múlva kb...így egész nap eszünk ismét, mint a régi szép időkben! :lol: (És este fejek a mélyhűtőnek...)

Kép
babyteve2
 
 


Kisfruzsi!

Szerintem a paradicsomot meg kell főzni, persze először le kell szedni a héját...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Kamilla: mi is így kezdtük, ahogy ti és Babytevéék is; de meguntam, hogy ennyiszer eszünk, így összevontam a kajcsikat; eleinte ellenkezett Beni, hogy mi az, hogy nem szopi jön, amikor éhes, de aztán kicseleztem; kicsit korábban kapta az szilárd ebédet meg uzsit, amikor még nem volt farkaséhes és mire végzett és elkezdett szopizni, az már pont az az időpont, amikor korábban is evett! Húú, ez most kicsit lehet, hogy bonyolult lett... :) :oops: szóval a lényeg, hogy mi 1-kor ebédelünk és 5kor uzsizunk, mióta szilárdat eszünk fél 1kor eszünk és utána 1körül öblítésnek szopi, aztán meg fél 5körül eszünk és aztán 5kor öblítésnek szopi...
Most egyre inkább azt látom, hogy Beni csak megszokásból cicizik. Jó, talán kicsit szomjas is, de pár perc után már csak cumizna a cicin, kimondottan zavarja, hogy folyik a szájába a sok tej... :roll: De aztán úgy van vele, hogy ha már ott van, lenyeli... :lol: Hogy aztán meg jól visszabukja... :?
Szóval eléggé meg vagyunk lőve mi is ezzel a hozzátápi dologgal! Persze nekem még eggyel egyszerűbb a dolgom, mint nektek.... :wink:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


sziasztok,
változatosságképpen megint álmos vagyok, Lauval megint virrasztottunk egy sort mert úgy köhögött :? aztán kisebb is köhög, de őt szopival könnyen vissza lehetett ringatni álomba...
sajnálom Laut mert most kétszer ébredt köhögve és hiába csinálunk bármit fél órán át köhög :cry:
éjjel már megpróbálnám vele azt a zsííral bekent mellkas-dolgot, csak nem tudom, hagyni fogja-e? próbálta már vki?

Kép Kép
celesztina
 
 


Bogiról egy rövid video....
(minőségét ne nézzétek)

http://www.youtube.com/watch?v=FDR8kzYd32U

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


én a paradicsomos krumplit ugy csinálom,hogy megfözöm a krumplit és a kecskemétinek van paradicsomos innivalója azzal össze turmixolom.az egészparadicsomban van mag és az nemjó még neki én ugy tudom.
Vendég
 


Celesztina, én próbáltam a zsírosbödönt, de csak magamon, nekem nagyon bejött!

Zorróné, háááát, velük nem lehet cselezni...amúgyis, kb 2 óránként esznek, szóval... :shock:

Kép
babyteve2
 
 


Lekri,

Most láttam csak, hogy írtál a paradicsomról. alma ma azt evett ebédre én megfőztem 2 parit és összemixeltem a krumplival és tettem bele egy nagyon mini bazsalikomot is, imádta!!! Miért nem jó a mag??? Legközelebb akor kiszedem belőle a hámozáskor.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Elvileg a bazsalikomot is csak 1-2 hónap után szabadna, de már evett olyan bébihamit (parisat), amiben volt, na meg elfelejtettem zellert venni :oops:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi
azt mondják,hogy az apró "magvas" dolgok csak 1éves kor után adhatok.én ezért nem adtam igazi paradicsomot a fiuknak.
bár amennyire Levi imádta a paradicsomos krumplit Kristóf annyira nem rajong érte.megeszi de fintorog :) :)

ma akármi lesz csak 8kor fürdetem hátha reggel tovább alszik.
az normális szerintetek,hogy eszik Kristóf és 20perc mulva tuti kakil.de ez csak föziknél van.tápszernél nincs.ez lehet a gyors emésztés amit a doki mondot?mármint szerinte gyorsan emészt ezért eszik éjjel is
Vendég
 


Marcianya
nem neveztem be még soha egyiket se sehova.szerintem ezeknek a díjjaknak már megvan a nyertese mindig mégmielött elkezdődik a játék.de ez csak az én véleményem :D

Ollem
Bogi nagyon édes :lol: :lol:

Celesztina
köhögésre ajánlom a hagymateát.nekünk bevált Levinél :) :) remélem hamar meggyógyultok


Levi egyre többet beszél.szinte mindent mond utánunk bár néha nagyon megkeveri a betűket :lol: :lol:
Vendég
 


Lekri,

Alma is evés után/közben szokott általában kakilni (ebédkor), de az előző hami jön ki, mert kell a hely :lol:

Az aprómagvas dolgok a málna, eper meg ilyenek szerintem.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi
Kristóf napi 3-4x kakil :lol: :lol: :lol:
igen tudom,hogy az az aprómagvas de én ezt is annak vettem :) :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?