Új privát üzeneted érkezett!

Ágnes ne aggódj! Én is be voltam parázva, hogy nem forog Marci, föl is hívtam a Dévény Anna alapítványt, és egy nagyon kedves nő segített is. Igaz, arra nem volt ideje, hogy eljöjjön megnézni a gyereket, de azt kérdezte, hogy ha hanyat fekszik, és keresztbe húzom a lábát át fordul-e. Marci rögtön fordúli is. Egy héten keresztül minden nap gyakoroltuk, kb 2méteren, hogy a lábát átrakom, ő áthúzza magát, majd tovább fordítom a hátára, és megint átrakom a lábát, és ő megint áthúzza magát...stb. Ez olyan jól sikerűlt, hogy egy hét után magátol átfordult. Lehet, hogy csak egy picit kell segíteni Bencének. Az egyedül ül, az azt jelenti, hogy ha felűlteted úgy marad? vagy azt hogy magátol felül? Mert ha magátol ül fel, akkor végképp nincs min aggódnod! :D

O-ÓÓÓ mennem kell! Jaj, és örülök, hogy te is csatlakoztál! (újra :D )

Kép
marcianya
 
 


Tud valaki Botondról valamit?
Tegnap (is) imádkoztunk érte! Van egy gyülekezetünk a férjemmel. Most mi vezetjük. Nem dicsekedés képpen írom nehogy így vegyétek. Hétfőnként imaalkalmakat tartunk. És a kis Botondért is és (bocsi, de most nem jut eszembe) itt valaki kis 4 és fél éves rokonáért is!

http://www.youtube.com/watch?v=bqLnhR_T ... re=related

Ezt meg ha van kedve valakinek nézze meg.
Így imádkoznak a gyerekek! Ilyen odaadással.

ÉS BOCSIKA AZ OFFÉRT! AKI ÚGY VAN, NYUGODTAN CSAK GÖRGESSE TOVÁBB...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ágnes! Őszintén szólva nem gondoltam ám, hogy olvasod, de örülök, hogy mégis, és hogy írtál is. Írtad, hogy Miki (így becézitek?) még nem forog. Kicsit rá lehet segíteni úgy, ahogy Marcianya írta, de megnyugtatás képpen esetleg megmutathatnád egy gyógytornásznak. Kis rásegítéssel hamar bele fog jönni a forgolódásba is. Mindjárt leírom, hogyan kell képet kicsinyíteni...

Ollem! Nagyon jó, hogy imaalkalmakat tartotok!!! (Őszintén, nekem nagyon hiányzik valamilyen közi, régen mindig jártam, lehetőség éppen most is lenne rá, ha nem is gyakran, de valahogy a férjem nélkül nem szeretnék, ő meg nem egy közösségi ember.) Pintér Bélát nagyon szerettem, most is tetszenek a vidám kis dalai (a videó egy kicsit sokkolt most, de valóban a gyerekek tudnak a legőszintébben imádkozni.)

Anetto, nagyon szép volt a keresztelőtök. Máté az apukájára hasonlít, igaz?

KépKép
KépKép
atizka
 
 

 
 

Ollem, Botika blogja: http://picibaba.freeblog.hu/

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Ágnes, a képkicsinyítés:
Rákattintasz a kicsinyítendő képre a jobb egérgombbal. A legördülő menüből válaszd a "Szerkeszt"-et. A megjelenő felső menüsorból a "Kép" menü alatt jelenik meg a "Nyújtás-döntés". Ezen belül tudsz kicsinyíteni. Remélem sikerül.
Várjuk a képeket!!!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


[quote="atizka"][ írta:atizkab]Ollem, Botika blogja: http://picibaba.freeblog.hu/


köszi

Örülök, hogy te is szereted Pintér Bélát. :D
Hogy érted, hogy sokkolt a videó?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak olvasóban. Nem volt képem írni csak magunkról, ahogy Szösszenet is írta.

Ati ha hason van, akkor emeli a popóját, fekvőtámaszokat nyom, ágyon már nem lehet hagyni, mert folyton forog és métereket mászik. Az állás még nem megy, de ha a kezét megfogom, akkor már felhúzza magát ülő helyzetbe.
Jelenleg úgy 8 kg körül van és kb. 70 cm.
Napi étkezése:
Reggel tápszer
majd gyümi (alma, banán, őszi, vagy bébiételes gyümi) az almát főzve szereti a legjobban
tápszer
főzi (általában az alábbiakból: alma, répa, krumpli, karfiol,cékla, de szereti a borsót is és kapott már húslevest is csirkével (saját főzésű))
tápszer
gyümi
tápszer

A tápszert sokkal jobban megeszi vanilíás tejpéppel, mert azt hittem étvágytalan, nem akart enni belőle, de mióta így kapja, tetemes mennyiségeket megeszik. Csak két kávéskanállal rakok bele!
Hátha valakinek segítek ezzel!


Nono: Kitartás az államvizsgához!

Ollem: Fantasztikus a kis Bogi! Nagyon ügyi! SZép tőled, hogy imátkoztok! :)

Anetto: Jók a keresztelős képek! Gyönyörű fiad van!

Szösszenet: A körömvágáson én is ki voltam akadva! Ati nem tűri!


Almafőzés: Az almát feldarabolod és annyi vízzel öntöd le, ami épphogy ellepi. Lefedett edénybe ha megfőtt, a levével kell higítani, mert abba maradt a sok vitamin. Lehet egy kis krumplit is hozzáadni! Az én fiamnak ez a kedvence.

Szoktam olyat is, hogy alma-krumpli-répa összefőzve! Simán megeszi, mert finom édes. Az én főztjeimet sokkal jobban szereti, mint az üvegeseket.

Olyat is lehet, hogy egy kis olivaolajon hagymát megpirítunk, hozzáadunk krumplit, cukkinit, répát. Esetleg egy kis tengeri sóval még valami ízt is lehet adni neki. Állítólag zöldfűszereket is lehet használni. Pl. petrezselyem
De cukkini helyett bármit lehet... Az alap a krumpli
Ha valaki ezzel nem ért egyet, nyugodtan görgessen tovább....

Most egyenlőre ennyit tudtam reagálni! Ha valakit kihagytam nem szánt szándékkal!
Próbálok visszakapcsolódni!

Edina


Kép
medina83
 
 


Ja, a céklától esetleg elszineződhet a kaksi, vagy a pisi, de ettől nem kell megíjedni. Viszont jó vérképző, immunerősítő.

Majd hozok képeket is.

Edina


Kép
medina83
 
 


kb 2 hete készült képek!

Kép Az én nagyfiam...

Kép ...

Kép ...

Kép ...

Kép Ez friss tegnapi kép

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!
Boldog félévet Boginak és Kristófnak!

És ami nálam lemaradt: boldog hófordulót Fruzsi babának!

Nagyon nyűgösek vagyunk 3 napja, szinte az egész hajnalt trokaszakadtából üvöltötte ma is végig. Végül egy kúp és egy kanál panadol segített. Okozó: paradicsomos krumpli. Nagyon telítődött a krumplitól, a pari pedig csikarta a pociját és csípte a popsiját. Ma diétát tart, szinte még csak szopit fogadott el. És szinte végig alszik. Mi lesz ebből éjjel megint? :shock:

Természetesen a babák egytől egyig nagyon ügyesek, helyesek és óriások. Ugye nem baj, ha most csak így gyorsan összegeztem?

Kérdés: a jövő heti talira vonatkozóan akik szeretnének jönni, jó volna eldönteni, hogy hétfő-kedd-vagy szerda legyen az időpont. Ehhez tudnám akkor szervezni a további programjainkat.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


A Lidlben vannak bodyk (3db 1700), sapkák (2db 800) zoknik, harsinyák, pizsamák, meg egyéb kiegészítők. Mi csak azt vettük aminek az árát írtam.

Hátha valakit érdekel..

Kép
téjé
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy üveges paradicsomos burit ettünk. Az én általam főzöttől semmi baja nem volt.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa Ha meggyógyulunk, akkor hétfő Ringató nekem kedd vagy szerda jó csak. De csak ha új a régiek vagyunk!!!! Brigiéket vinném magammal, de még vele nem egyeztettem.

Kép
téjé
 
 


Sziasztok!


Először is:

BOLDOGSÁGOSSÁGOT MINDEN KÖZELMÚLTBAN ÜNNEPLŐ FÉLÉVES ÉS HÓFORDULÓS SZÉPSÉGNEK!


Kép

És most megpróbálom visszaolvasni azt a 6-7 napot amivel le vagyok maradva ... :oops: :shock:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Téjé!

Nálunk /Vecsésen/ már az akció első napjának délutánján nem volt szinte semmi :evil: :evil: :evil:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


[quote="marcianya"]M írta:marcianyaost csak gyorsan:
http://www.youtube.com/watch?v=hplEAZOR1jg

Egy kicsit kapkodós az eleje, meg Apa nem igazán tudja, hogy kell felűltetni, és egy kicsit rossz a minőség, de azért nagyon élvezte!!

Reggel jövök! Puszi


csak most sikerült megnéznem. :oops: eddig akadozva ment csak...
Nagyon édes Marci! A szatyor látom nála is favorit. jobb mint a csörgő. és nagyon ügyin ül. és apukájával is nagyon aranyosak! :D



Jaj még visszaolvasni nem volt időm....bocsi... :oops:

Holnap megyünk kardiológiára kontrollra. Szívzörej miatt mentünk először egy hónapos korában. mindent rendben találtak, de azért még visszahívtak.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Benettke sajnálom. Picit autózhattatok volna, és a Lakatossal szemben lévő újban voltam, és még válogathattam is. Vagy a Glorietten is megnézhetitek. Ha még van hozzá kedvetek.

körömvágás nálunk nagyon jól megy. (még) megbeszélem vele, hogy vágjuk és tartja. Igaz ő egy nyugis gyerek (talán túlontúlisaz) , nem izgőmozgó.

Kép
téjé
 
 


Hello Mamik!!

Juhé, képek tök jók, én lusti vagyok kicsinyíteni, ezért nem nagyon szoktam rakni!

Zsuzsa/Téjé
Én mindent Judittól teszek függővé! Csajszi, alkalmazkodom hozzád, a többit meg majd emilben úgyis lezsírozzuk!
ZSUZSA
MIT kell vinni ha megyünk, hogy lesz???

Anetto
Nagyon jók a keresztelős képek, nagyon szépek voltatok!! És a keresztmami is nagyon csini! Szép család vagytok!

Nono
Nem semmi Márk! Igazad van, tényleg korban Ő az első, így simán elvitte az aranyérmet!!! Azért várhatott volna mondjuk egy hetet, mert elég lesz Neked figyelni tanulás mellett!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


sziasztok



holnap viszem Kristófót a dokihoz.tökre rekedt amugy semmi baja.de ugyis viszem a papirokat igy megmutatom őt is.

a mai zenebölcsi nagyon jó volt



Kristóf éjjel nem evett bár ivott 2x.éjfél elött pár kortyot majd 2kor.utána 5.20kor kelt.evett és aludt 7.30ig.olyan jó lenne ha ezt megszokná,bár elég lenne éjjel 1x inni



A képek sötétek lettek

a 2.képen Levi mögött az anyosom

tegnap este óta Kristóf a földre van száműzve mert kuszik előre és nem akarom,hogy leesen az ágyról.

feltolja a popsiját és a fejét tolja a földön igy kuszik

Kép Kép Kép Kép Kép Kép dédivel
Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsa bulijára hozzám is lehet csatlakozni kocsi ügyben, egy mama és baba tutira befér :)

Babák gyönyörűek egytől egyig :)
Zita, Emma apuja nagyon, ugye? Jól látom?
Nono, nagyon ügyes Márk, és nagyon helyes kisherceg :)
(nagyon komoly a 11 éves kislány... nem akarok senkit megbántani, de Lüszi szerintem elbújhat mellette, mindamellett, hogy ügyes kislány, de ez a lány... hát nagyon komoly!!!)
Szössz, Alíz tündéri Cukorka, mint mindig :)

Anetto, nekem is a 3-as rémlik, de nem szabad megijedni, ha az orvos azt mondta, hogy jó, mégis Ő az orvos, nem a védőnő... nem nézem le Őket, nem kell félreérteni, de nem orvosit végeztek! Na meg azt is mondják, hogy napok is számíthatnak az eltérő értékeknél... de megnyugtatás képpen menjen el a genetikaira, nem veszít semmit :)

Mary, Nagyon-nagyon Boldog félszülinapot kívánok Boginak!

Blani Kristófjának is boldogat!

Utólag pedig Mirának, és Gergőnek is kívánok boldog félévest!
Litukéknak, Kirttáéknak, Sirkiciéknek, és Gitkáéknak pedig boldog hófordulót szintén utólag!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:41-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:41-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 14:41-kor.
Vendég
 


kiscica: azért az aranyérmet szívesen átengedtem volna. Csak pár hetet adhatott volna...de ugye jellemző, akárcsak Szonjánál az első felállásról itt is lemaradtam. Nem is én lennék.
Vendég
 


és ha nem minden gonolatomat külön hsz-ben küldtem volna el, akkor nem is én lennék...
Vendég
 


Remélem sikerül feltennem a képeket. Kép a kicsi fiam

Kép
ágnes27
 
 


Sziasztok!

Kerekes: Nekem mindegy mikor lesz a tali,mert szabad mindhárom napom :D

Kép

Kép
mannogab
 
 


Kép a mamával Kép Jó reggelt! Kép ülök

Kép
ágnes27
 
 


Sziasztok!

Sikerült visszaolvasnom :lol: /kb. 10 részletben/...viszont szinte alig emlékszem valamire :oops: Így ne haragudjatok, de csak nagyon kevéske dologra reagálnék...

Nono!

Gratula a szépséges Márknak! Tényleg nagyon siet ez a kiskrapek :P

Elhiszem, hogy már tele a fejed... Kitartás! Hétfőn jó sokan szorítunk majd neked :wink: !

Zsuzsófi!


Jobbulást a gyerkőknek! /remélem mire leírtam már jobban is vannak/

Marcianya!


Nagyon édes Marci! Nekem tetszenek a kis hurkái...Zétimét is imádom :wink:

Kisscica!


:oops: :oops: :oops: remélem nem csak a személyes talinkig gondolod így :wink: (múlt hét szerdai hsz-edre reagálva :oops: )

Jók az uszis képek, sztem nincs semmi gáz a fürdősapival!

Ágnes!

Édes a kisfiad! A sapis képen olyan nagyfiús már!

Milyen sulit hagytál abba?

Pumpóka!

Zsófi már kész kishölgy!

Először én sem ismertelek meg a képen! Nagyon jó neked ez az új séró :D ! (én vajon mikor tudom magam rávenni egy fodrász látogatásra :roll: ?...pedig rámférne :oops: )


Lekri!


Gratula a kúszáshoz és a viszonylag nyugodt éjszakához! Több ilyet nektek!

Ollem!

Nagyon jó a csülökcsontos kép :lol: ! És szépen áll Bogi! Innen már nincs messze a járás :wink: Én tuti nem mernék odadni egy csontot Zétinek...extrán paraanyu vagyok :oops:


Anetto!

Én azért téged is látlak a fiadban :wink: Olyan jófiús sérója van, nagyon jól áll neki!

A nyaki redő sztem is 3mm-ig jó! A 4D-s Uh meg legalább megnyugtatja a tesódat, hogy nincs semmi gond !

Medina!

Olyan kis büszke a fiad az első képen :P A többin meg nagyon édes! Csini a terepmiás overalljában!

A céklát csak simán megfőzöd vízben?

Atizka!

Remélem már minden o.k. veled! Ezek az anyósok :? ! (mondjuk nekem egy szavam sem lehet,az enyém normális, ráadásul mesze is lakik...)

Emma az Apukájára hasonlít? Vagy csak rég láttam rólad (is) fotót :roll: ?


Zsuzsa!


Én szívesen mennék a talira, de sajna nem merem vezetni az autónkat :oops: /pláne Zétivel a hátam mögött/...máshogy meg ugye nem tudok eljutni sajna :( Ha mégis történne valami csoda ott leszünk!

Fruzsi!

Ugye nem lettetek betegebbek? Ugye nem?

A Te általad készített taliképeket mikor láthatjuk?



Valamit még akartam...de hogy mit is :roll: ? Ja, igen:
Evelin, Fruzsi, Tim, Zsófi!

Örülök, hogy a talin személyesen is megismerhettelek titeket :P !

Mango, Zorróné!

Jó volt veletek újra talizni :lol: !

Evelin, Mango!


Küldöm ám a képeket, csak "picit" úszok mindennel :oops: .

Na, azt hiszem ennyi most egyszuszra elég belőlem...

Nyugodalmas jó éjt mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Jó reggelt !

Csak houtam egy-két képet, így éhgyomorra :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.17 10:36-kor.

Kép
marcianya
 
 


Hát csajok,tényleg igaz a mondás,miszerint a baj csőstül jön Rolling Eyes

Senkinek nem kívánom az elmúlt 5 napomat,szerintem életem egyik legnehezebb és legidegtépőbb 5 napja volt.Hosszú leszek,így akinek nincs ideje vagy kedve elolvasni,görgessen tovább.Még most is görcsben van a gyomrom,ha rá gondolok.
Szóval,az egész kb. 2 hete kezdődött (csak akkor ezt mi még nem tudtuk) Rolling Eyes

Száva kapott egy levelet Pestről,hogy az újszülöttkori szűrést nem tudták lezárni nála,ezért szíveskedjünk minél előbb vérmintát küldeni Shocked Ok.Gyerekorvosnak telefon,(azt mondta,előfordul ilyen),kijött és még aznap postára adtam a cuccost.A levélben még annyi állt,hogy idézem "csak kóros eltérés esetén küldünk értesítést".Ok.Rá 2 hétre,múlt héten pénteken benne benne volt a levél a postaládában,nekünk címezve,de Száva neve is rajta volt.Mindenféle "sürgős,elsőbbségi" matricákkal Shocked Na ekkor már elkezdődött az ideg.Kibontottam,de számomra tök kínai dolgok voltak ráírva,totál nem egyértelműen.Dátum,vérvétel dátuma,vizsgálat dátuma...Eredmény-fenilketonuria(PKU).Megjegyzés-nincs megjegyzés Shocked (tényleg ez volt a papírra írva)Aztán lentebb megint egy dátum,majd még egy szó-fenilalanin,mellette egy érték és az mellett-gondozott határérték és két adat Shocked
Majd aláírás és pecsét Question

Ok,gondoltam,majd úgyis jön a doki 1 hónap múlva,majd megemlítem neki.
Közben párom felébredt (ez egyébként délelőtt volt) és mutattam neki a papírt.Mire beugrott,hogy hát internet,gyorsan nézzünk utána mik is ezek az irományok.Na ekkor jött a sokk Exclamation
A PKU egy örökletes,genetikai,GYÓGYÍTHATATLAN anyagcserezavar.A lényege,hogy a májban lévő enzimek nem működnek megfelelően,éppen ezért nem tudják lebontani a szervezetbe bekerülő fehérjéket,ami AGYKÁROSODÁSHOZ vezet Shocked A PKU-sok ezért semmit nem ehetnek,ami fehérjét tartalmaz,(hús,tojás,tejtermékek,liszt,hüvelyesek...)és egész életükben egy nagyon szigorú diétát kell betartaniuk,ezzel elkerülhető az agykárosodás,ha az illető nagyon szigorúan betartja a diétát. Shocked
Ha valaki mélyebben szeretné bele ásni magát:
http://www.pku.shp.hu/hpc/web.php?a=pku&o=1156405714

Második sokk-fogyatékos lesz a gyerekem és vízen,meg füvön fog élni.Hogy fog szülinapi partira,osztálykirándulásra járni???Hogy fogadják majd ezt a barátai????Hát hasonló gondolatok cikáztak a fejemben,közben sírógörcsöt kaptam.Aztán felmerült a kérdés-nem tudjuk,hány petéjűek a lányok.Mi van,ha Noánál is jelentkezik,de senki nem kért tőle vérmintát....?????
Párom gyorsan felhívta a gyerekorvost.Azonnal menjen be egy beutalóért és másnap (szombat) irány Szeged.Itt van az ország egyik legjobb anyagcsere központja,itt megmondják,mi van.
Miután hazaért,felhívta Pestet,akik a levelet küldték.Egy dokival beszélt,aki utána nézett Száva eredményeinek és azt mondta,minden rendben.Majd megkérdezte:-Ilyen levelet küldtünk önöknek??

(Közben beteg lett Samu kutyánk,még most sem tudjuk,megmarad-e.Az állatorvos tök köcsög,nem tudja,mi baja,de fizetni,csak a kezelés végén kell Shocked És mégis mennyit??? Evil or Very MadÉs mire kezeli??? Nem eszik,most már a folyadék megmarad benne.Napok óta injekciós fecskendővel felváltva itatjuk a párommal Crying or Very sad )
(Az már ezek után csak mellékes,hogy az összes-2- turmix és pépesítőgépünk tönkre ment,persze pont akkor,mikor tele volt friss gyümivel,amit a csajoknak szántam Evil or Very Mad - Most átmenetileg anyós kölcsön adta az övét Smile

Szóval szombat,irány Szeged.Azért is küldött a doki rögtön,mert 1.ez egy nagyon komoly betegség,2.ugye szombaton munkanap volt(elvileg).Hát ott a kórházban eléggé húzták a szájukat.Én is,miután 1órát várattak.A lényeg,hogy mindkettőjüktől levették a vért,de erdmény csak hétfőn lesz,akkor telefonáljak du. 1 óra körül Shocked Igen,és addig?
Szinte semmit nem ettem a hétvégén,hétfőn a fél délelőttöt a wc-n töltöttem,az idegtől.1-kor már remegtem.Telefonáltam:-Hát,van eredmény,legalábbis a gép azt mutatja,de az eredményt nem mutatja Shocked Majd postán kiküldik,ha valami baj van.(ANYÁD!)
Finoman és nőiesen közöltem vele,hogy márpedig igenis utánanéz és lesz szíves közölni velem az eredményt.
Telefonáljak fél óra múlva.45 perc múlva újra hívtam.
Hát,nem volt ideje,5 perc múlva hívjam,addig utána néz Evil or Very Mad
10 perc múlva 3-szor is próbáltam,senki nem vette fel.Negyedszerre végre felemelték a kagylót:-Hát,csak az egyik vizsgálat eredménye van meg,ott mindent rendben találtak,de 5 perc múlva megint hívjam,addig utána néz a másiknak is. Mad
5 perc múlva:-Ennek még nincs meg az eredménye,holnap ilyenkor telefonáljak.
Mire énVery Happye az egyik eredmény alapján akkor ugye kizárható a betegség?
-Hát,nem tudja,ezt csak a másik eredmény tudja majd biztosan megmondani Shocked Shocked
Újabb idegörlő nap következett.Közben én hülye elkezdtem más szemmel szemügyre venni a gyerekeimet.Lehet,hogy már kezd károsodni az agyuk,lehet,nem is értik,mit gagyarászok itt nekik...????Lehet azt sem tudják,hogy én vagyok az anyjuk Crying or Very sad
Borzalmas volt.
Másnap 1 óra.Telefonálok,aszisztensnő szól bele,elmondom a bajom.10perc múlva hívjam vissza,addig utána néz Rolling Eyes
10perc múlva:-Igen,megvan az eredmény,van valami eltérés,majd a doktor úr hívni fogja.
Mi van?Mégis milyen eltérés és mikor fog hívni?
Úristen,betegek a gyerekeim és ez az én hibám,mert én akartam őket és én szültem őket erre a világra és ezzel tönkre tettem az egész életüket....-Hát megint úrrá lett rajtam a sírógörcs és a gondolatok.
Közben eljött anyukám.Hívjam fel Szegedet,majd ő beszél velük,ez így nem mehet tovább,mit képzelnek,mit játszanak mások idegeivel és életével???
Pont beért a doki,azt mondta,utána néz és még a nap folyamán visszahív.Mint a messiást,úgy vártuk a hívását.Mondtam a páromnak,ha csörög a telefon,vegye ő fel,én ezt már nem bírom.
Kb.1 óra múlva hívott...
Mindkét lánynak teljesen tökéletesek az eredményei,a betegségnek még csak a gyanúja sem merül fel. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Úristen,EGÉSZSÉGESEK a lányaim!!!!!!!!!!!!!!!

Most megint görcsöl a gyomrom.Újabb infokkal lettünk gazdagabbak.Azt hiszem le tudnék diplomázni PKU-ból,annyit utána olvastam.Kb. 5 kg-t fogytam,az összes ruhám leesik rólam,kb. 10 évet öregedtem és asszem begyűjtöttem néhány új őszhajszálat,bár ezt még nem vettem észre.De a lényeg,hogy egészségesek a lányaim!!!

Bocsi,hogy most nem reagáltam senkinek,igyekszem megint képben lenni,de egyenlőre örülök,ha picit megnyugszunk.
Vendég
 


sziasztok

Marci nagyon aranyos :)

Sotske
örülök,hogy semmi gond nincs de sajnálom ezt az 5nehéz napot :( :(

Benettke
igen végre kicsit jobban alszunk.most éjjel kelt 1.15kor ivott de 1.45ig még magyarázott.utána csak 5.30kor kelt evett és 7.30kor kelt fel. :lol: :lol:
ti éjszakáitok?

Nono
már csak 5nap
:lol: :lol: hu nagyon ügyi a fiad. :shock: :shock:

Ollem
Bogi nagyon szép kiscsajszi

Anetto
nagyon jók a keresztelős képek,csinik voltatok :lol: :lol:

Kerekes
majd ha megegyeztek egy időpontban tudnál irni egy üzit?köszi :)

Ágnes
nagyon helyes a fiad és hatalmas nagy :) :)

na talán senkit nem hagytam ki.most csak erre az oldalra tudtam reagálni.
ma 10kor indulunk a dokihoz.Kristóf még mindig tiszta rekedt :( :(
Vendég
 


egy kis vidámság :)
A nők olyanok, mint az almák a fán. A legjobbak a fa tetején vannak. A legtöbb férfi nem nyújtózkodik a jókért, mert félnek, hogy leesnek és megsérülnek. Ehelyett néha csak elvesznek egy almát a földről, ami nem olyan jó, viszont könnyű.
Az almák a fa tetején azt gondolják, hogy bennük van valami hiba, pedig valójában ők csodálatosak. Csak várniuk kell a megfelelő férfira, aki elég bátor lesz hozzá, hogy felmásszon a fa csúcsára.

Most a férfiak... A férfi olyan, mint a jó bor. Szőlőként kezdik és a nőkön múlik, hogy kitapossanak belőlük mindent, amíg át nem alakulnak egy elfogadható valamivé a vacsorához.
Vendég
 


Jaj, Sotske, te szegény!
Most már tényleg nyugodj meg! Hú, nagyon elhiszem, hogy betegre aggódtad magad, (én is ilyen vagyok). PKU-ból egyébként én is "kiképeztem" magam (Igaz, mi a fősulin is tanultunk róla, úgyhogy volt még némi emlékképem, hogy diéta, meg ért. fogy. ...), merthogy Emma is kapott ilyen levelet. Meg aztán nem csak a PKU miatt aggódtam, mert ugye a PIC-ben egy csomó más anygcsere vizsgálatra is szűrtek, aminek nem tudtuk még az eredményét, amikor hazajöttünk. (Egyébként nem egyedi, Zorróné Benijének is ismételni kellett.)
Szóval gy.orvos levette a vért, elküldtük, és vártunk. Mi hála Istennek nem kaptunk újabb levelet, hamar le is záródott az ügy, mert gy.doki rendes volt, és fel is hívta őket. (Később derült ki, hogy az egyik ismerős, aki vegyész ott dolgozik, így tőle is tudtunk volna érdeklődni. Ja, és megsúgták, hogy volt olyan, hogy egy egész széria vérvizsgálatot elrontottak, és mindenkinek küldték ki a levelet. :twisted: )

De tényleg az a lényeg, hogy csodaszép, egészséges lányaitok vannak!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Ja, és a szegediek hozzáállása is :twisted: :twisted: :twisted:

KépKép
KépKép
atizka
 
 


még egy :)

Ma olvastam, hogy akik a 80-as évek előtt születtek azok HŐSÖK.
Csodálni való, hogy is tudták az 50,60,70-es évek szülöttei ezeket az
éveket megélni, túlélni. Nem volt az autókban biztonsági öv és
gyerekülés. A gyerekágyaink festékjében még ólom is volt. A gyógyszeres
üvegeket könnyedén ki tudtuk nyitni meg a vegyszeres üvegeket is, a
fiókok ajtók nem voltak ellátva biztonsági nyitóval és a kerékpáron nem
volt sisakunk.

Mi a csapból ittuk a vizet nem az üvegből. Mi fa darabokból és
csapágyakból építettük meg az első autóinkat és nem volt annak fékje,
természetesen voltak emiatt balesetek. Mi kimentünk játszani! Egész,nap
kinn voltunk, szüleink csak sejtették, hol vagyunk, hisz alig volt
otthon telefon, nem hogy mobil.

Egész nyáron fűben és erdőben játszottunk mégsem lettünk kiütésesek nem
tört ránk allergiás roham. Ha valamink eltört vagy betört senkit nem
pereltek be ezért. Mi voltunk a hibásak, Nem? Sokszor lilára kopáltuk
egymást és szüleink nem szóltak bele. Túlélted!

Rengeteg egészségtelen dolgot ettünk: Zsíros kenyér, kolbász,
disznóhús, ISKOLAI MENZA. Ittunk alkoholt is és senki nem lett ettől
kövér meg alkoholista. A kakaóban nem volt A,B,C,D és E vitamin. Az
üdítő cukorral készült. Mosatlanul a fáról ettük a gyümölcsöt, és a WC
pereme alatt csak úgy hemzsegtek a baktériumok. Egymás poharából ittunk
és egészségesek maradtunk. Nem volt nekünk: Playstation, Nintendo,
X-Box, Videojátékok, 64 Tv adónk , Filmek videóról vagy DVD-ről,
Surround Sound, saját tv , computer, Internet, Fitness-Club
kártyánk, mobilunk , etc.

Nekünk BARÁTAINK voltak!!
Kimentünk az utcára és találkoztunk velük vagy egyszerűen becsengettünk
hozzájuk és beengedtek. Nem kellett a szülőket megkérdezni sem a
miénket sem az övéket! Nem vittek és nem hoztak a szülők.. Hogyan is
volt ez lehetséges?? Fadarabokkal botokkal labdával játszottunk és nem
ütöttük ki egymás szemét. A fociba csak az állhatott be, aki tudott.
Ha nem volt jó , kívül állt és csalódottan nézett, megbirkózott a
tudattal. Vagy elment másokkal mást játszani.

A szexhez nem kellett pornófilm és szálloda sem. Ha valamit rosszul
csináltunk, vállaltuk a következményeket. Ha egy tanár nyakon vágott,
nem szúrtuk le egy késsel és nem pereltük be. Örültünk, hogy csak egyet
kaptunk. Ha a törvénnyel szemben vétkeztünk, szüleink nem álltak
mellénk. Na de ilyet!! Volt nekünk kötelességünk, bűntudatunk,
jóérzésünk, felelősség érzetünk, szabadságunk. Ismertük ezeknek a
szavaknak a mélységét. Ezek voltunk mi!! Nem úgy néz ki hogy veszélyben
nőttünk fel? Nem vagyunk mi hősök?? Szenzációs nem?
Vendég
 


Nono: GRATULA MÁRKNAK!!!!!

Kisfruzsi: julinka a szopival csinál hasonlót… szerintem a foga miatt lehet.

És képzeljétek nem hajlandó mást enni anyatejen meg tejizépépen kívül mint amit mi is eszünk! Tegnap a tökfőzelékre vetett szemet én meg kíváncsiságból egy csöppet tettem az ujjamra, hogy valóban ízlik-e neki és igen4 de azért nme evett ebből csak akart volna…

Karácsony kapcsán: egyszer már csináltam nagyiknak olyan fotókönyvet, minit mert az nem is drága, akciós is volt és táskában is elfér (retikülben is) és nagyon büszkék voltak, hogy ha bárki kérdezi tudnak egy csomó képet mutatni az unokáról és könnyen magukkal vihetik!
Idén párom névnpjára meg só-liszt gyurmás gyerekkéznyomot csinálunk, karácsonyra meg pólóra ugyanezt csak textilfestékkel, nagyiknak is vmi hasonlót tervezünk

Édik a bébik nagyon !!!!!,

Ágnes szia újra, jó h írtál! Sajnálom, h a sulit fel kellett adnod (én is így jártam, de nem bántam meg )

Ollem-Mary: aranyosak és kedvesek vagytok, én írtam a 4 éves rokonfiúról. Már majdnem jobban van ám! Kis visszaesése van meg egy hülye járvány a kórházban ami miatt egy egész hétig még a szülei sem látogathatják!!! Nem is trudom, hogy bírják ki? De ha lelohad a duzzanat a szeménél és véget ér a karantén jobban lesz!!!

E szti ez durva :shock: még jó,hogy jó vége lett! Már meg tudtál nyugodni teljesen? kiheverted?

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok,

csak beköszönök.. Apa szabin van és ilyenkor nem legális a babanetezés :(

Rólunk: Tegnap Csenge a bölcsiben az igazgatónó nyitott ajtaja előtt orra bukott a kis motorjával, de úgy, hogy ömlött a kis szájából a vér, azt hittük, hogy komoly a baj, úgyhogy irány a Heim Pál (nem részletezem a kiszolgálás minőségét) de szerencsére a szája csak kicsit szakadt fel és az orra sem törött el, csak megzúzódott :) Úgy sajnáltam szegényt !!! Nagy volt a pánik, még sose láttam így vérezni és borzasztó volt az egész :(

Kisati rendes fiú továbbra is :) Mosolyog, gömbölyödik :) Imádom!!!

Képzeljétek, egyik nap a szomszéd bácsi azt mondta, hogy a gyereknek 4-5 éves koráig az anyja mellett a helye :shock: :shock: én meg mondtam neki, hogy azért jobb, ha korábban szocializálódik :)

na megyek, mert rengeteg dolgom van :(

Kép
Kép
mango.
 
 


Pumpóka! Köszi a linket. A hajtogatós naptár nem is rossz ötlet. :wink:

Ollem, a videoval kapcsolatban talán rosszul fogalmaztam, nem is annyira sokkoló, inkább felkavaró.
Majd írd meg mi volt a kardiológián!

Téjé, Rini már jól van, ugye?

Nici, Benettke! Emma tényleg apára hasonlít, szerintem nem is kicsit. Pedig nem így indult :) . Amikor a 4D-s uh képen megnézték, már akkor mindenki mondta, hogy nagyon kirajzolódnak az én vonásim (profilkép volt). Aztán amikor megszületett, akkor is az én babaképeimre hasonlított. Aztán egyszer csak megnyúlt az arca, és tiszta apja lett :D

Lekri, jók a zenebölcsis képek, és a többi is.
Miklós nagyon szép kisfiú!
Marcinak jól áll a "sisak" :wink: !

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

ZORRONÉ, NAGYON BOLDOG FÉLSZÜLINAPOT BENINEK! Kép

Remélem ma vissza tudok olvasni. Jól vagyunk, csak Nimród tegnap is csak a babakocsiban aludt, szinte semmit sem tudtam itthon csinálni. Felgyűlt a vasalni valóm is :? .
Szép napot mindenkinek! :)

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Mango, elhiszem, hogy frászt kaptatok. Örülök, hogy nem lett komolyabb baj.

Celesztina, fotokönyvet a Rossmannban csináltattad?

Tegnap este kapcsolgattam a tv-t. (Kár volt...) Azt hittem a - Szösszke szavaival élve - celebes foskarikánál nagyobb borzalom már nincs. És DE, mindent lehet überelni! Sireült kb 5 percet nézni a "szenyorita szöszi" vagy miből. Hát ez brutál sz@r...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Beninek sok boldogságot!
Kép

Gumimaci, jó Kép -t!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Köszönjük a képdícséreteket!
Sotske:Nem semmi amit át kellett élnetek!Sajnálom!
Benettke:csak egy OKJ-s mérlegképes könyvelőit hagytam abba-hozzáteszem nekem nehezebb volt,mint a fősuli.És én még soha,semmit nem adtam fel.
Nem tudom már,hogy ki kérdezte,de igen,tornáztatom a kicsikémet,ha keresztbe rakom a lábait,símán megfordul.Szerintem egyszerűen csak lusta.
Rakhatok még képeket? Kép Anyával a vadasparkban Kép És apával

Kép
ágnes27
 
 


Kép eszek Kép Aloha! Kép számítógép zseni Kép Hawaii

Kép
ágnes27
 
 


Lányok
Köszi mindenkinek a hozzászólást,nagyon jól esik!

Ágnes
Nagyon szépek vagytok :lol: És tegyél még képet :!: :wink:

MAngo
Sajnálom,átérzem az aggódást.És jobban vagytok már?

Atizka
Én akkor nézem Senorita Szöszit,ha egy jót szeretnék nevetni :lol: Szerintem vicc ez az egész :D
Vendég
 


Hű,laptetű :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Szasztok!

Vissza olvastam, de kissé lukas az agyam, már efelejtettem mit is akartam írni... :oops: :lol:

Azt tusom hogy Sotske nem lehetett semmi amit átéltetek!!! De örülök, hogy végül is minden rendben!!!! :D

Édes képeket láttam, már megint!!!

És köszönjük a dícséreteket!!

Képzeljétek, tegnap óta úgy fáj a bal csuklóm, hogy alig tudom mozdítani. Nagyon rossz volt a kölök tegnap, semmit nem volt hajlandó aludni ebéd után. Már mindent kitalált, nekem meg állandóan emelgetnem kellett. Persze mindíg úgy veszem föl, hogy a bal kezemmel nyúlok alá. Azt hiszem egy kicsit sok volt a kis 10 kg-ját emelgetne, most annak iszom a levét. :?

Mennem kéne főznöm, de nincs kedvem.

Kép
marcianya
 
 


Én is hoztam néhány képet :lol:

Csak 5 percre hagytam magára és így találtam:)(Száva) Kép

Még mindig tiszta apja(Noa)Kép

Huncut Száva Kép


Csupaszem Noa Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gumimaci, Atizka: köszönjük a köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok, hogy gondoltatok ránk!

Egy kérdés azokhoz, akik a you tube-ra szoktak hosszabb videókat feltölteni: tömöríteni szoktátok előtte valahogy vagy hogy teszitek fel? Egy 5 perces videós-fényképes összeállítást csináltam, 664MB és nem tudom feltölteni... Remélem valaki tud segíteni, mert Beni feledik szülinapjára csináltam és úgy bosszant, hogy nem tudom felrakni... :( :evil:

Mango: szegény Csenge! :( Azért jó, hogy semmi komolyabb baja nincs, mielőbbi gyógyulást! A taliról te is kértél képeket, ugye? Megírod priviben az e-mail címedet és akkor átküldöm...

Sotske: nem lehetett semmi, amit át kellett élnetek, de jó hogy vége... Benivel mi is kaptunk olyan papírt, hogy meg kell ismételni a vizsgálatot, de nálunk csak annyi volt a gond, hogy 2 naposan hazengedtek a kórházból és ezt 3-4 napos korban kellett volna levenni, Benitől meg túl korán vették le! Persze ezt nem mondta senki, csak utólag nyomoztuk ki, hogy emiatt lehetett, a levéltől elsőre mi is frászt kaptunk... :evil:

A babák egytől egyig nagyon édesek és olyan nagyok már! Hihetetlen, hogy rohan az idő! Most születtek, aztán mindegyik már egy igazi kis egyéniség! :wink:

Majd még jövök ma, csak most szenvedek a video feltöltéssel meg dokihoz is viszem Benit, kell pár recept meg az pneomococcus oltást is egyeztetjük remélem!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Benettke: Igen, csak simán vízben főzöm. De raktam mellé almát, karfiolt, és krumplit is. Atinak nagyon ízlett és nem fogta meg a kakiját.

Marcianya: Mekkora nagy fiad van! Jó a tálas kép! :)

Sostke: Te atyaég!!!! :shock: Hogy lehetnek ilyenek az emberek?! Sajnálom! Biztos én is kibuktam volna….
Nagyon szép lányaid vannak!!

Lekri: Jobbulást Kristófnak!

Kerekes: Majd az időpontot írd meg, hogy mikor lesz a tali.

Celesztina: Ati is próbálna mindent kinézni a szánkból. Én szoktam a szeme előtt enni a kajájából és gondolom emiatt meg is szokta enni. De nem irigy, mert mosolyog rám, mikor látja hogy kanalazom a bébiételt. :)

Mango: Sajnálom a riadalmat! Lényeg, hogy nincs semmi komoly probléma!

Gumimaci: Drukkolok, hogy jobb legyen a helyzet nálatok. Nálunk is volt, hogy nem aludt el az ágyában nap közben. Akkor elkezdtem fordítgatni (hasára, hátára). Volt, hogy a hasára fordítottam és kb 1 perc múlva már aludt is. Hátha neked is beválik.

Ágnes: Jók a képek! A kajás nagyon tetszik! És ilyen szépen ül már a kisfiad?

Edina


Kép
medina83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?