Új privát üzeneted érkezett!

Betti n álunk is ez a vizes nyálkás orrfolyás van amúgy,váááh folyik mintha öntenék..és a nyála is

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Claire,köszönöm a telefont,nagyon jólesett.
Közben eszembe jutott amire tutira szükségem lesz és keresgélek: mellszívó...ami nekem van medela (kölcsibe) de gyenge a motorja nem tudom mi lehet de olyan mintha merülne(holott nem elemes,,,)és csak nyúz...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nincs mit!
Mellszívó: Én szívesen odaadom, de nekem nem motoros, hanem kézzel pumpálós, elég strapás :( .
Mikorra is várod pontosan? a vonalzós kódolva jön nekem.
Remélem nyugis éjszakátok lesz!

Claire
claire
 
 

 
 

sziasztok
háááát,okt.14,de ha bármi van ami miatt császár akkor az előbb(38.hét körül...)de ez még alakul.
Tippeket is szívesen várom kinek milyen mellszívó jött be

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ja, tényleg, emlékszem!
A pumpás mellszívó nem hatástalan, bár én nem vagyok egy fejős, amikor Joni beteg volt, akkor kellett, szóval hatásos volt, de az ínhüvely gyuszi borítékolva.
Tomi????

Megyek, rohangálós napom van :( , de remélem legalább eredményes lesz.

claire
claire
 
 


Ja, tényleg, emlékszem!
A pumpás mellszívó nem hatástalan, bár én nem vagyok egy fejős, amikor Joni beteg volt, akkor kellett, szóval hatásos volt, de az ínhüvely gyuszi borítékolva.
Tomi????

Megyek, rohangálós napom van :( , de remélem legalább eredményes lesz.

claire
claire
 
 


Évi: nekem először Avent elektromos mellszívóm volt, egy kalap lepkefingot nem ért, utáltam, szétszedte a mellemet. Villámgyorsan meg is váltam tőle... Aztán kölcsönöztünk Medela Lactina Elektic Plus-ot (vigyázat, fejőgép), na az bejött. Barátnőm is fél éven át ezzel fejt és üvegből etette a kisfiát (neki is befelé fordul a mellbimbója) szóval nekünk bejött. Azt nem mondom hogy egy álom a fejés vele, de közel nem volt olyan rázós mint az Aventtel.

Tomi hogy van?
bettinyo
 
 


sziasztok

Tomi,jobban,láz nincs csak közeli állapot(37.6-37.8...)de sirdogál,fájdalmai vannak,adtam kúpot.Nagyon köhög,most már hurutosan,felhivtam a dokit,azt mondja adjak köptetőt,hát nem tudom,igy is öklendezik a slájmtól..
Na hogy kerek legyen a hét,mivel tiszta gyagya,futkos fel le,nem tud mit kezdeni a betegséggel,esett egy nagyot,hátul a fejt ütötte,lett egy kis búb ami kb 2x2 ujjnyira nőtt,sirt de hamar elhallgatott,aztán be is aludt,na köszi igy figyeld a tudatát,remélem nem lesz baja,de azért csak keményebb ettől a koponya áhhh.....figyelgetem,nem nő a búb..

És el kell meséljem,

behoztak mellénk egy 16 éves 2 hónapos terhes (kisebbségi) csajt.....elesett,állát ütötte be,kivzsgálás...gyütt vele a népes család(ja,nőgyógyásznál nem volt még,csak tesztet csinált-ha igaz-hogy terhes.) na jön a nagypapa,mondja a doktornőnek,hogy őneki van olyan gyógyszere ami ha szorít a szíve,nyelv alá kell tenni (Nitromint,koszorúsér tágító,nem mellesleg csökkenti a vérnyomást...)na hogy mikor elájult a lány akkor ő adott neki 2-t biztos ami biztos....vazz a terhes 16 évesnek....

hát alig birtuk ki röhögés nélkül Mikivel....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Évi! Nagyon sajnálom szegény Tomit!!!! :( :( Elhiszem, hogy megijedtetek, nekem hirtelen eszembe se jutott volna, mit kell tenni, lehet. Remélem ki fogja nőni!!! Nem tudták megmondani, mégis milyen vírus? Tudom, hogy nehéz, de vigyázz magadra is, próbálj ne stresszelni, szüksége van rád Tominak is, Borinak is! További helyzetjelentésre én is kíváncsi vagyok!

Claire! Elválasztás mellett még az is szól, hogy ennél a várandósságnál nagyon érzékenyek a melleim, néha szopi közben is, nem tudom, meddig fogom bírni. :oops: Bence megértő, simizi, hátha jobb lesz, és érzi is, mert kevesebbet szopizik, ha látja, nagyon szenvedek. :)
Édesek lehetnek az ikrek a babaúszáson! Már én is várom a jó időt, hogy mehessünk Sárvárra egyet pancsolni, most már tuti jobban fogja értékelni a fiatalember, mert itthon úszik az egész fürdő. :D

Ircsi! Igyekszem enni, de van nekem egy örökmozgó 20 hónapos Főnök Uram. :lol: :lol: Most mondjuk igényli, hogy együtt együnk, akkor eszik ő is szépen, no meg ki sem bírnám, olyan éhes vagyok. :oops:
Pakolás: már most látom, hányszor át fogom pakolni... :D :?

Betti Az én válaszom is egyértelmű NEM. Még túl kicsik ahhoz, hogy ilyen sokat távol legyünk tőlük, és tényleg, ki kell élvezni ezt az időszakot, olyan hamar felnőnek!!! Ha anyagilag kicsit nehezebb is lesz a munka nélkül, megéri inkább maradni Korinnával. Tényleg itt vagyunk mi példának, mikor Bence érkezett, alig volt valamink, de beosztottuk, és itt van, egészséges, életvidám, szeretetteljes kisfiú, próbáltunk neki mindent megadni, amire csak szüksége lehet, azóta hál' Istennek a dolgaink is jól alakultak. :wink:
Jobbulást Korinnának is!



Klári! Köszönjük a dicséretet, gratulációt! Próbálok pihenni is, de már mennénk, nagyon, úgyhogy belehúztam, de Tomi vigyáz ránk. :wink: Viszont a pakolásban mindenki segít, bár még nem tudják a szülők. (Bencénél hamar lebuktunk, mert nem tudtuk az örömünket titkolni, meg hánytam is folyamatosan, most azt hiszik, a lakás miatt vagyunk bezsongva, szerencsére most jól is vagyok, szívhangig szeretnénk magunkban tartani a tesót, ez lesz a 2. házassági évfordulós ajándékunk, ha addig Bence el nem árul, mert sokat mutogat a hasamra, hogy baba, baba :lol: :lol: )

Bekri! Jobbulást Kristófnak! Bárányhimlő is mondjon le! Igen, nekem sincs nyugi, ha leülök enni, biztosan akkor rosszalkodik, vagy akar valamit, de szerencsére most lehet vele enni, akkor nem bohóckodik.

Tündi! Köszönjük szépen! :) Nagyon nagyon sajnálom, hogy mire így döntöttetek, ilyen szomorú vége lett! :( :( Remélem mihamarabb kárpótol a sors Titeket!!!

Csp: olvastam, hogy marad pénzben, de kiakadtam, mert azt írták, megkérdezték róla az állampolgárokat, és 90%-uk azt javasolta, legyen utalványban, szigorú feltételek mellett a visszaélések miatt. Kérdem én, ki a büdös fenét kérdeztek meg? :evil: Engem nem, szerintem titeket se, ugye? Csak magukat... Akkor miről beszélünk?? :?

Nálunk az allergia miatt van orrfolyás...Onnan tudom, hogy mindig csak akkor, ha huzamosabb ideig kint vagyunk, és akkor köhög is. :(

Mellszívó Nekem Avent kézi van, én szerettem. Igaz, tényleg ínhüvelygyulladást lehet kapni, ha sokat fejsz, de hamar rájöttem a technikájára, és akkor hatékony volt. :wink:

Évi! Örülök, hogy Tomi jobban van! Esést, púpot sajnálom! :( Bence is egyik nap arcra esett, vérzett is kicsit az orra, meg egyszer úgy magától is, de csak kicsit. Na ezt is tőlem meg az apjától örökölte, mindketten brutál orrvérzősek voltunk. :? :(

Délelőtt voltam a lakásban, kipucoltam a fürdőt: a csempét, a kádat, a mosdót, a wc-t, a járólapot félig, most itthon pihenek. Redőnyös már rakja fel a redőnyt, tűzhelyet szerdán üzemelik be, lassan jön Tomi, aztán megyünk vissza, csinálni, amit lehet. Nagykocsit megkapta, abba tudunk pakolni, szurkoljatok, igyekszem jelentkezni! :) Bence sokat van kint, hiányol minket, de szerencsére jól elvan a mamival. Én is jól vagyok, tegnap és ma reggel megvolt az első hányinger, de elmúlt, mert nem volt időm törődni vele. :roll: Viszont sokat eszem, akár éjjel is. :oops: Pocim mindig estére látszódik jobban, tegnap elmondtam az ittteni védőnőnek, megjegyezte, hogy látszik rajtam. :roll:

Szép hosszú hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Évi
Szegény Tota! Jól elkapta most ezt a betegséget! :cry:
Neked meg éppen nem hiányoztak ezek az izgalmak! :cry:
Miért tuti, hogy szükséges lesz a mellszívó? Én pl. nagyon jól megvoltam nélküle...

Claire
Aranyosak lehettek úszásnál a picurjaid :lol: :lol: :lol:

Betti
Jobbulást Korinnának!

Tünde
Sajnálom. Kívánom, hogy hamarosan úgy rendeződjön el az életetek, ahogyan szeretnétek! :wink:

Barbcsi
Hasonló korú gyerekem nekem is van, de én önző módon mindig is ragaszkodtam/ragaszkodom ahhoz, hogy én is tudjak normálisan enni... nekem az IR, a gyógyszerek miatt fontos is... és éhesen nehezebben viselem a hisztit is :oops:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Munkahelyen "lebuktam". Tegnap ki kellett jönnöm a műtőből, mert ott taccsoltam volna ki... Operáltak egy fickót, a kutya kiharapott az arcából egy nagy darabot... és nagyon gányul nézett ki a szája... nem bírtam a szagát :cry: :evil:
Egyébként jól vagyok! :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Mellszívó, fejés: elsónél mondták, h kell, kicsit fejtem, aztán abbahagytam, tök jól beállt a dolog. Másodiknál: hozzá se nagyon kezdtem :oops: Ikrek: no, annál jobb mellszívó nem is kell :lol:, aztán most kaptam egyet, gondoltam ott fog porosodni a szekrényben, úgy is lett volna, ha nem jön Joni betegsége, akkor muszáj volt, annyi időre viszont elég volt az a kézi pumpás, talán az enyém is avent.

Lebukás: mit szóltak?Nem csodálom, h ettől rosszul lettél...
Most az ikrekkel én is hányós voltam, ráadásul nem úgy, mint az előzőnél, h mindig este (nem olvasták a nagy könyv "reggeli rosszullét" fejezetét :lol:), szóval most legutóbb bármikor, bármitől tudtam hányni, nem is tudom hogy nem buktam le. Ráadásul kólát hurcoltam magammal, amit amúgy nem :roll:, de a kolléganőimnek csak utólag esett le a tantusz, h mitől lettem kólás :lol: !

Ircsi! Milyen hisztit, csak nem mondod,h hisztis a gyereked?
Egyébként túl éhesen tényleg türelmetlen az ember. Én meg még akkor, ha napokig nem jutok ki futni, akkor szólok is nekik, h fékezzenek, mert bármire robbanok...

Megyek, a nagyok nincsenek itthon, próbálok takarítani, amíg egyik sarokban vmit megcsinálok, addig ők egy másikban szétszednek.

Claire
claire
 
 


sziasztok

Mára merem azt mondani,hogy Tomi jobban van. Estére megint lázas lett,és "félrebeszélt" énekelt mint kedden,adtam egy Nurofen kúpot,erre bekakilt,nem tudom mennyi jött ki,de mivel 1 óra múlva is ugyanannyi volt a hője(és a gyerekorvos azt mondta,1 óra múlva,ha nem mozdul a hő,adhatunk másik kúpot)kapott egy paracetamolt. Aztán aludt,mi meg 2 óránként keltünk,hőt mérni,megnézni.
Mára azért jobb,már evett is(mert az elmúlt 3 napban szinte semmit....)valamennyit. Köhögése is enyhült,láz nincs.

Ircsi,na ezt én nem terhesen se bírnám...plána két manóval a pocakban :))

Babrcsi és a család tudja már a legkisebbet? :wink:

Mellszívó:nekem jól jött,tejserkentésre,meg mikor Tota kezdte átaludni az éjszakát,és nem kelt enni de a cici robbant ...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Hát ezt a nem kel enni című szívességet az enyémek igen vonakodva kezdik csak megtenni :oops: ! :lol:
claire
 
 


Sziasztok,

Ircsi: kollégák mit szóltak? :D

Tünde: igen, egészen biztosan lesz még alkalom összefutni :wink:

Korinna ma lázas lett, kedve jó, száraz köhögés is van, orra már kevésbé folyik. Nekem is meg az apjának is komolyabb torokfájásunk lett estére, benyaltunk mindannyian valamit. :(
Csütörtökön a gyerekorvosnál mikor felírattam az orrcseppet, tele volt a rendelő asztmatikus kruppos vagy allergiás köhögős gyerekekkel. Barbcsi egyből eszembe jutottatok. Doktor nénink mondta is, hogy amikor kitör a jó idő, megtelik a rendelő... Hát ez a mai 30 fok elég hirtelen jött

Claire: még mindig kelnek éjszaka az ikrek?

:?
bettinyo
 
 


Munkahely
Megrémültek... aztán elmondtam, hogy mi a helyzet... mindenki lelkesen gratulált! :lol: :lol: :lol:

Claire
Chloe is tud hisztizni, csak galád anyja ezen nem akad ki... úgy vagyok vele, hogy ez most életkori sajátosság, nem akadunk meg itt... bár próbálom kerülni a hisztire okot adó helyzeteket. :wink:

Évi
Örülök, hogy Tota jobban van :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Betti
Jobbulást!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi! Az jó, legalább nincs gondod tovább a "hogy és mikor szóljak" c. témával!
Hiszti: OK, életkori sajátosság, de meddig???? Vagy a 13 évesnél is az, csak ott a kamaszkor az ok???Mire mindet kinövik, kezdhetjük az unokákkal, ha belegondolok, mindjárt toporzékolni fogok, hahaha!!!

Betti! Jobbulást!
Ja, néha felriadnak, főként Nonó, és ha odadőlök melléjük, ált bbealszom ott...
Egyébként éjjel nem igazán, de hajnalban hajlamosak rá.
Azért zaklatott egy kicsit a dolog, mert Nonó inkább éjjel, pl az előbb is felsírt, láthatóan rosszat álmodhatott, szóval inkább ilyenkor. Joni ilyenkor mint a bunda, viszont ő kel korábban, reggelhez közeledve ő az éberebb. Ha ezt csak egy gyerek csinálja, akkor ugye vagy-vagy, de ikreknél is-is :roll:
Mindegy, kinövik,atöbbi is tök normálisan alszik, akár idegen helyen is, stb,remélem a kicsik is követik a példájukat. Addig meg van egy plüss macim, meg egy kisegérkém vagy babácskám, akiket ölelgethetek alvás közben :lol: .

Évi! Csak így tovább! Ha már lábadozik Tomi, próbálj te is többet pihenni.!
claire
 
 


Évi, sok-sok nyugalmat kívánok nektek most már!!! Ne csak a terhesség, hanem Tomi élete is legyen problémamentes!

Tünde, annyira drukkoltam ennek a kicsi embernek. Remélem, hamarosan minden a helyére kerül az életetekben!

Mellszívó: Avent és kézi. Nekem bevált. Hogy minek a mellszívó? Például amikor Bálintnak 4 hónaposan majdnem tüdőgyulladása lett és napokig nem tudott szopizni se ciciből, se cumisüvegből, csak a Vigantolos szippantóval cseppenként inni a tejet, akkor tök jól jött. A gyógyszert is így adagoltam. Tudom, extrém eset, de ki gondolta volna, hogy ez előfordul?
Kristófnál meg nem indult jól a szoptatás a műtétem miatt, ráadásul kezdett besárgulni és az altatógázból neki is jutott, szóval, akkor is jól jött. Másnak jól megy a kézi fejés, nekem nem ment zökkenőmentesen egyik fiamnál se.

Ircsi, nem galádság, hogy a hisztit nem veszed föl, valóban sokszor nem lehet vele mit kezdeni. És az is jó, hogy ragaszkodsz a kajáláshoz! Egy kismamánál ez duplán (triplán :wink: ) fontos.

Claire, van, akinél igen sokáig kitart ez az életkori sajátosság :lol: De olyan is van, akinél meg alig jön ki. :wink:
Volt egy idő, amikor megfordult a fejemben, hogy mások biztos rosszul csinálják, azért hisztis a gyerekük. :oops: Aztán szerencsére a sors nem hagyott meg ezen az ostoba, magabiztos állásponton és rájöttem, hogy bár nyilván múlik az anyán is, de annyi mellékes tényező van még, amire korábban még csak nem is gondol(hat)tam...

Rólunk: Kristófot jól kiütötte a bárányhimlő, 2 napig folyamatosan lázas volt. Előtte még azt hittem, mit nekünk bárányhimlő, ura vagyok a helyzetnek. De a 2 napos láz, meg a "vigyázzban alvás" az nem volt a legpompásabb dolog. És most hiába van itt a jó idő (legalábbis Kristófnak)... De legyünk pozitívak: legalább nem fog megfázni, mire behintőporozom a kismillió pöttyöt rajta. :wink:

bekri
 
 


Claire: nálunk az éjszakák nyugodtak, egyetlen rossz szokása van a lányomnak: a DUDÓ (cumi, ahogy ő mondja). Képes felkelteni bennünket, mert lusta az ágyban keresgélni.
Próbáltam valamelyik nap anélkül elaltatni, nem volt hajlandó, dumált az ágyban fél órán át. Amikor megkapta a cumit, akkor bezzeg 2 percen belül elaludt.
Nagyapjánál természetesen elalszik cumi nélkül, mert a papától tart. És ha ő azt mondja, hogy nincsen dudó, akkor simán alszik anélkül a kis bestia :D

Ircsi: köszi, remélem kifelé megyünk ebből a valamiből. Igaz nem vészes, de azért odafigyelek, nehogy visszaessen.

Hiszti: van nálunk is, de kezelhető egyelőre.

Melóügyben köszönöm a sok hozzászólást mindenkinek!

barbcsi: dokihoz mikor mentek?

Dia: köszi a privit, még nem volt időm írni...

Évi: ?
bettinyo
 
 


sziasztok!

köszönöm csajok az együttérzést!

Betti nálunk sincs alvás cumi nélkül, ez gyakorlatilag az elejétől probléma volt, mármint az éjszakai keresgélés... aztán rátaláltam a MAM világitósra (bocsi, nem magyar a billentyüzet, nincs hosszú i és ü...), és azóta pikk-pakk megtalálja ő is... kerestem már világitós cumisüveget, mert volt egy időszak, amikor éjjel többször is teát kért, de nem létezik... lehet, hogy szabadalmaztatni kéne... :wink: :lol:

hiszti: néha érdekes módon olyan, mint egy kis felnőtt, és megérti, ha elmagyarázom, hogy miért NEM... néha pedig igazi baba, amikor a seggét veri a földhöz... szerencsére nem gyakran, de előfordul...
viszont azt hiszem elkezdődött a dackorszak, mert mindenre az első válasza az, hogy nem... azt hiszem újra elő kell vennem R.Jenő könyvét... :wink: :?
van amikor napokig egyáltalán nem eszik, mert épp olyanja van (engem nem zavar, de anyósom rengeteget sopánkodik rajta és ez baromira idegesit...), most meg 2 napja bojkottálja a délutáni alvást, pedig jó ideje önállóan aludt el, pillanatok alatt, probléma nélkül, közel azonos időben...
néha úgy érzem, hogy kettőt lépünk előre, egyet vissza... :roll:

Kép
gtunde75
 
 


Jó reggelt!

Évi
Hogy van Tota? És te?

Bekri
Jobbulást Kristófnak! Bárányhimlő nem lehet kellemes a melegben, az izzadás miatt jobban viszkethetnek a pöttyök :cry:

Betti
Nagyon kis cseles akkor Korinna, ha a papánál alszik dudó nélkül... :wink:

Tünde
R. Jenő... gondolkoznom kellett, hogy mi az összefüggés, miért kell Rejtő-könyvet olvasni a hiszti kapcsán. Aztán kapcsoltam, hogy inkább Ranschburgról lehet szó :lol: :lol: :lol: :lol:
Evésre sokszor nem érnek rá a csemetéink! Nem igazán tudsz mit csinálni, erővel nem lehet őket megtömni...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Nálunk Nonó nagyon kis okos, sokszor nem is neki mondom, és megy, csinálja, hozza, stb :shock: Gyakran szól, ha teli a pelus, de van, hogy utána alig engedi kicserélni. Viszont ha Nonó vmiről dönt, ott nincs apelláta, pl egészen kicsi kora óta, ha azt mondja, h nem kér, vagy nem kér többet, akkor te egy falatot le nem nyomsz a torkán. Én ebből nem szoktam gondot csinálni, szerencsére a nagyszülők sem, meg főként én felügyelem ezt a dolgot, ha velük van, legfeljebb közlik, h nem evett, rimánkodásra sem! az a legjobb, hogyha nyomatékot akar adni vminek, az akaratának, akkor jelentőség teljesen kö9zli, hogy: "Nonó" értsd, úgy kell legyen, ahogy én akarom.
Joni az öltözésen tud hisztizni, ha fáradt, vagy ha épp jól elvan , és nem akar indulni. Ja, meg ha bekenem. Tiszta röhej, Nonó még jön is, tartja a kis kezét , kenegeti magát :lol: nőci!
egymással tudnak huzakodni rendesen, Joni az erősebb, és az erőszakosabb, de Noni sem hagyja magát, ez néha húzós. de még mindig Nonónak könnyebb vmi mást felajánlani, stb.

Evés: Sztem amíg nem vmi nasival lakik jól , addig nem gond, h épp sokat eszik vagy keveset.

Bea: az a helyzet, hogy régebben énis gondoltam ezt-azt a nevelési dolgokról. Persze most is gondolok, de már régen nem ítélek 1-1 jelenetből. no, meg igen, néha büszke az ember arra, h ezt vagy azt milyen jól csinálta, aztán születik egy másik gyereke, aki egy az egyben rácáfol. Ilyenkor jössz rá, h nem minden a nevelés. Én pl egész büszke voltam, h a gyerekeim rendesen esznek, nem válogatnak, na, erre Ádám fiam persze válogat. OK, nem egy szélsőséges eset, és nem csinálunk ebből túl nagy kérdést, de ha elgondolom, h ikrek, és Eszter mennyire más akkor látszik,h azért az ízlésünk sok szempontból velünk születik!

Ircsi! A R. Jenővel én is így voltam, beletelt pár másodpercbe, mire kapcsoltam :lol: de hát meleg van, :lol: .

Tünde! És ha foszforeszkálós matricát ragasztasz a cumisüvegre? Tudod, ami feltöltődik a fényen!

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, két dobozolás közt, mert Tomi megöl, ha meglát itt olvasgatni :oops:. Utoljára köszönök be innen, ma este már a lakásunkban alszunk!!!!!!!! :wink: :wink: 8) Bence szobája készen van, miénkbe most viszik be a franciaágyat, konyha, fürdő, vendégszoba kész, majd a nappalit kell felmosni még, és helyére rakni a bútorokat. Már csak a játékokat, a tisztálkodószereket, vasalatlan ruhákat, cipőket rakom össze, és készen is vagyunk. Az már más tészta, hogy még azért pár doboz vár kipakolásra a lakásban :roll:, de a nagyja, a fontos dolgok a helyükön vannak, ami meg nem, az meg el van dugva a vendégszobába. :D Megvár, a héten majd elpakolom. Most épp főzök, mert a gázszerelő csak szerdán üzemeli be a tűzhelyünket. :?

Jól vagyok, pihentem is, néha elkapott a szédülés (szerintem a meleg), meg a hányinger, de legyőztem. :D Pocim is növekszik szépen, egyre jobban látni. :) Most hívtam a dokimat, 14-én megyünk 3/4 5-re! :)

Remélem hamar lesz netünk a lakásban, és onnan minél előbb tudok jönni! :)

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


sziasztok
jól vagyunk,láz nincs csak kis orrdugulás,orvosoljuk :)
Sétálunk nagyokat,ma elrohantunk nyári sapit+szandit venni a Tökinek...

Barbcsi hú de izgi!! Gyere hamar

Evés,ne is mondjátok,a főtt kaja és Tomi két külön fogalom :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Pár kép...

tv függő lett a gyerek...azelőtt is kapott mesét olykor,főleg rossz időben,a Bogyó és Babócát vagy van a Minimaxos népdalos/mondókás dvd-je azt...most hogy beteg volt,ezzel kötöttük le...most hogy jól van megy be,ágyra,és követeli a mesét,de nem egyszer,hanem egy nap kb 4-5x...nagyon durva lesz ez,hogy szoktatom le róla :(
Kép

új szandiban
Kép

közös kép,Tomi nem ért rá felnézni
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Jól nézel ki! :lol: :lol: :lol: :lol:
Tomi egy nagy huncut :lol: :lol: :lol:


Kép

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tomi képek nagyon bejönnek nekem!Chlo pedig már egy kész hölgy, nagyon cuki, és milyen korán kezd hódolni a tudománynak :lol: :lol: !

claire
claire
 
 


Barbcsi, ez aztán szuper!!! Várom a következő bejelentkezést! :D

Tomi és Chloe-képeket köszönöm! Jól néztek ki :)

Rejtő Jenő - enyje, nekem is ő ugrott be előbb :lol:

Ha a bárányhimlő nem lett volna elég, tegnap tiszta csalánkiütés lett Kristóf, egész testrészeket borított be a kiütés... szegény, elég rosszul viselte, csak sírt, nyöszörgött. Nem tudjuk, mi hozhatta ki...
Doktornőt SOS hívtam... talán, nem haragudott érte nagyon. :oops: Remélem, most már vége a pech-szériának...

bekri
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Mi tegnap és ma strandolni voltunk. Dödöt alig lehetett a vízböl kiszedni, nagyon élvezte. [/img]

Barbi
maass
 
 


Sziasztok!

Itt is tombol a nyár, és még hossszú hétvége is volt, alig tudtam ma suliba indítani őket,de vhogy nekem sem volt olyan hangulatom, mintha tanév lenne :oops:

Legnagyobbam vasárnap hányt, így nagyjából ki kellett hagynia a hétvégi ünnepi menüket. De más tünete nem lévén, nem tudtuk,h mi ez. Most azt gondolom, h vmi vírus, mert éjjel Nonó, most rteggel Joni dobta ki a taccsot. :roll: Sajna Nonóból az anyatej is kijön... mindjárt beszélek a drnénivel.

Claire
claire
 
 


Egyre szebbek a gyerekeink!....és nem vagyok elfogult!

Évi!....Örülök, hogy jobban vagytok!...Nem válaszoltál az sms-re!

Tündi!....Sajnálom, hogy így alakult.

Én sem foglalkozok vele, ha netán nem eszik (bár ez nálunk nagyon ritka), ha éhes jelezni fogja. Pl. igaz rendkívüli eset, vasárnap éjjel 2kor felkelt és virslit kért, be kellett neki érnie egy kis tejcsivel. Pedig napközben is evett rendesen, és a vacsora is bőséges volt.
És kezd az alvás is normalizálódni....végre elhagyta a hordozót...már délután is elalszik a kiságyban (néha egyedül, néha mellette ülve) Tegnap este meg ő alvás előtt még kutyákkal (figurák) játszott, nem lehetett elvenni tőle, a nagyágyba volt csak hajlandó feküdni, mellette a 3 kutya. Már majdnem lecsukódott a szeme amikor felugrik, hogy "paci, paci" fogja a kutyát rohan az apjához, ráteszi a kutyát a hasára, hogy paciztassa apa a kutyát, ő sarkon fordult, be a gyerekszobába, beteszem a kiságyba, elfordult és aludt.
limo73
 
 


Limo,de válaszoltam,csak épp lemerült a telefon de úgy láttam az üzi még elment....bocsi ha mégse :(

nem evés,én kénytelen vagyok foglalkozni vele,sose volt jó evő se jó súlyú,és most a betegség kapcsán majdnem fél kg-t fogyott :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Oké....megbocsátok! :)

Fogyás: szerintem pillanatok alatt vissza fogja szedni. Amúgy szerintem Tomi súlyával semmi gond nincs....én pl. Bercit vékonyabbnak látom Tominál. Néha tényleg olyan kis vékonynak tűnik, biztos olyankor inkább hosszra nő. :wink:
limo73
 
 


sziasztok!

evés, engem ahogy irtam, nem zavar, ha nem eszik (különben is van miből fogynia), de azon marhára fel tudom húzni magam, ha anyósom előadja a következőt: gyerek nem ebédel főtt ételt, akkor adjunk neki párizsit, mert azt imádja... ha az se kell, akkor legalább csokit egyen... :evil: na igy lehet elrontani egy gyereket sztem...
amikor mondom neki, hogy ne csinálja ezt, akkor igazat ad, de ha el kell mennem valahova, akkor tuti, hogy eltünik egy-két szelet csoki... :evil: na mind1, már csak pár hét, és költözünk, addig pedig igyekszem ragaszkodni az elveimhez... :(
sajnos anyósom ilyen tipus, párom nagyfia is áldozat (14 évesen talán már el tudja dönteni, hogy éhes-e), szegénynek ennie kell, ha kér, ha nem... neki is mondtam már, hogy álljon a sarkára...

Kép
gtunde75
 
 


Kajaügyek: emlékeztek talán hogy mennyit "szenvedtem" Korinnával és az evésével. Ebben nagy szerepe volt a vődőnőnek is, mert folyton hallgattam, hogy milyen vékony ez a gyerek.
Kipróbáltunk minden praktikát és étvágynövelő módszert, ideig-óráig oké volt. Korinna egy évesen 8600 gr volt, most 10700 gr a súlya, tehát szépen behozta a "lemaradást". Annyi változott csak, hogy nagyjából és egészében bevettem a lesz@rom tablettát (bocs :oops: ) és nem foglalkozom azzal, hogy mennyit eszik.
A minőségi alapanyagokra igyekszem figyelni, a túlkapásokat azért nyesegetem (pl. kakós csiga csokis keksszel nem megy).
Mindene a Kinder Pinguin, de nem kapja meg azt sem ha nem evett rendesen tisztességes ételt. Most egy hétig vacakul kajált, mert fájhatott a torka, elnéztem hogy joghurtba áztatott kölesgolyót evett, túrókrémet kért és kenyérbélt. Elrágcsált pár szelet almát is, de nem túráztam magam rajta. Tegnapra megjött az étvágya.

S amit ebből ki akarok hozni az csupán annyi, hogy jól tudom mennyire vacak érzés ha a gyerek nem eszik. Jól tudom mennyire idegőrlő, ha az ember méricskéli a kis manóját és a mérleg nyelve nem pörög felfelé olyan ütemben, ahogy azt mi szeretnénk. De inkább legyen szikár és mozgékony gyermekem, mint egy kis buddha, aki fél évesen 9-10 kilót nyom, egy évesen meg közelíti a 14-15-öt. Tudják ők mennyi kell nekik.

Évi, kérlek ne aggódj, Tota majd elkezd enni. Nálunk akkor megy jobban az evés, ha előtte lefárasztottuk Korinnát. Lehet árgus és szikrázó szemekkel nézni rám, de én bizony néha villát adok neki a kenőmájas kenyérhez, mert így élvezi, hogy önállósodhat, néha leültetem Eperkét nézni és közben adom a falatkákat ha más már nem válik be. S ha így sem megy, akkor várok. Előbb vagy utóbb megéhezik és akkor jön és kér enni.

A fogyás: tavaly pont ilyenkor voltunk a László kórházban hányós hasmenős vírussal. Az amúgy is kis súlyú lányom lefogyott, rá is írták a zárójára, hogy kórosan sovány. Itthon bőgtem, hogy basszus mi lesz most, de anyós gyermekorvos barátnője megnyugtatott: az ő unokái közül ketten ugyanilyen kis szikárak voltak. No para, a gyerek eszik amennyi neki kell. Ha jókedvű és nem bágyadt, ha iszik eleget és azért falatozgat nap közben, akkor semmi gond.

Nem esettanulmányt akartam írni, csak azt tudom mondani, hogy fel a fejjel. Ahogy Ircsi írta már párszor: nem fogják éhen halasztani magukat :wink:
bettinyo
 
 


Hát igen igen,de amikor a főtt ételre,bármi az,kategórikusan nemet mond...most vajas kenyeret evett,szalámival... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi: legalább evett valamit :) Majd összeszedi magát ha teljesen jól lesz, nem csodálom hogy betegség alatt nem kívánt semmit. Nekünk ami még jolly joker a mai napig: Nestlé banános-rizses tejpép, előre elkészített folyékony tápszer. Ha végképp semmit, hát akkor ezt megissza, van benne kalória is, folyékony, van íze, Korinnának nagyon bejön. Ledönt 2 decit belőle, azzal elvan 2-3 órát. Mindig van itthon belőle 1 csomag (2x250 ml kiszerelésben), 3-4 hetente meg-megiszogatja.
Tippem nincsen egyéb, csak azt tudom mondani továbbra is, hogy fel a fejjel, a pohár félig tele van, mert ha mást nem is, legalább szalámis kenyeret evett Tomika :wink:
bettinyo
 
 


Bekri
Szegény Kristóf :cry:

Barbi
Jó lehetett a strandolás :lol:

Claire
Jobbulást a gyerekeidnek!

Limo
Előbb-utóbb minden gyerek megérik arra, hogy egyedül elaludjon.
Chloe van, hogy az éjszaka közepén, vagy hajnalban átcuccol hozzánk... Gondolom, 16 évesen már nem mellettem fog aludni. De akkor jaj neki! :oops: :lol: :wink:

Évi
Képeken nem tűnik soványnak Tota...
Főtt ételek közül semmit nem eszik meg Tomi? Szalámis kenyér is jó :lol: :wink:

Betti
Chloe is eszik villával, kanállal, kézzel... mihez van éppen kedve... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!
Évi! Sztem sem sovány Tomi! Az tényleg bosszantó, amikor semmi főtt kaját nem eszik meg, de az is fontos, h ne érezze rajtad, h azt lesed, h eszik-e!Egyébként ha változatosan eszik, akkor nem baj, ha nem főttet, legalább is sztem. Próbáltál már pl párolt zöldséget adni neki, h akár kis ujjaival felszedegethesse? (főtt kukit nem merem mondani :oops: :( ) Nonó sem nagy evő, van, h hozzálátnak a kajához, aztán joni befejezi az övét is :oops: :lol: ! És a súlya is kicsi, elhagyta a 9 kg-ot, most, lassan 21 hósan (Betti: üzenet a védőnéninek) Erre most benyalta ezt a hányóst :roll: de pontosan úgy vagyok vele, mint Betti írta, ha jókedvű, mozgékony, stb, akkor minden OK.
Én ha nagyon nyügik, vagy nem esznek, előkapok 1 bébikaját, amilyet szeretnek, sütőtök vagy ilyesmi. Ja, még mindig időnként ketten esznek meg egy bébikaját. :roll:

Ircsi! Köszi, igyekszünk! Láz, nyüglődés, és sok mosnivaló... de majd csak megküzdünk vele!

Claire
claire
 
 


Tünde! ettől én is kilennék, na, ez az, amit én sem hagyok. Ádám fiam, aki már 8 éves, tudja is a leckét, így aztán lenyomja a zöldbabot is, legalább egy mini adagot, mert azt, h ne egyen semmit, csak sütivel lakjon jól, azt nem hagyom. Egyébként döbbenet, h egy kis vékony pasi, és dupla adag torta is eltünik benne :shock: .

Évi! Majd visszasírod még ezt kamasz korában :lol: :lol: ! Amikor kieszi a hűtőt :D !

Claire
claire
 
 


Tündi, eddig még bejött a szöveg nekem: Aki csokit, édességet, stb. ad étkezések között vagy helyett, az viszi majd a gyereket fogorvoshoz, ilyen-olyan szakemberhez! Eleinte előfordul sértődés, de aztán lenyugszanak a kedélyek.

Nálunk most az ujjszopással piszkálják a fiamat. Meg azzal, hogy minek kell neki textilpelus. Szerintem nem kóros, de ők minden alkalommal szóvá teszik. "Viccesen" el akarják venni a pelust, beveszik a szájukba az ujjukat... :roll: Szerintem, minimum röhejes az erőlködésük, kár, hogy nem látják magukat kívülről. És jól jelzi a helyzet abszurditását, hogy azok piszkálják, akik ha a saját életükre néznek, legjobb lenne, ha egy szót nem szólnának. Muszáj lesz kitalálnom valamit...
Ja, a nagyobbik fiamról van szó.

Betti, elfelejtettem, hogy jobbulást Korinnának!

Bmass, strandolás, jó lehetett!

Éjszakai alvás gyerekkel: ahol több gyerek van, hogyan oldjátok meg? Ha egy gyerek jön át aludni, még csak-csak elmegy...

Évi, Tomi szerintem sem sovány - a képekből ítélve. Nálunk Kristóf hasonló testalkat - magas, vékony, sosem volt dundi. Bálint más típus. Tesz is róla, többet eszik, mint a bátyja. :lol:

bekri
 
 


bekri: köszönjük :) Kristóf hogy van? Ezek szerint ő nem kapott védőoltást bárányhimlő ellen.

Claire: jobbulást a gyerkőcöknek!

bmaas: elfelejtettem írni hogy nagyon szépek a gyermekeid :D

Ircsi: apuka ott is készíti a puskát tinédzser korra? Elképzeltem, hogy mi lenne ha még két kislányotok lenne :lol: (már csak magunkból kiindulva)
bettinyo
 
 


sziasztok
na AFP és egyebek megvolt...cukor is...kiváncsi leszek.

Bettinyó Korinna jobban van?

Kaja,hát nem egyszerű,van hogy dühít,van hogy ráhagyom...

Én Ircsiéknek vegyespárost,Barbcsinak kislányt jósolok

na megyek mert sír

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nálunk Dödö velünk alszik, Dönci meg minden éjjel megjelenik, vagy én megyek át hozzá. Ö minden éjjel felriad valamiért és keresi a testi kontaktust. A gyerekek átl. 4 éves korukig rendszeresen megjelentek éjjelente és mi renszeresen vissza is cipeltük öket átl. 3x egy éjjel.

Barbi
maass
 
 


Zoé is jön éjjel! :) most már legtöbbször fel se ébredek rá teljesen, csak reggel tudatosul, hogy ott a gyerek mellettem... :) én ezt imádom! :)

jah, és Betti Z is eszik villával! :wink:

Kép
gtunde75
 
 


Evés: Joni olyan, mint Micimackó a filmen, teljesen elmélyülten villával-kanállal neki lát. Legjobb, h ha nem megy, akkor kezével rárakja a kanálra, villára, és úgy teszi a szájába :lol: :lol: !

Nem jósolok,de a vegyes páros nagyon jó!!!Biztos jó az egynemű is, de azt nem próbáltam :lol: !

Nálunk a 8 éves Ádám is átjön időnként, az én párom is azt szokta mondani, h na, és meddig, 18 évesen nem hozzánk fog átjönni :wink: !

Bekri! Én emlékeim szerint még iskolás koromban is ujjamat szopogatva aludtam el. ÁNapközben nem, de elalváshoz kellett. És a fogam sem deformálódott (illetve nem ott, és nem attól), meg egészen egészséges lelkülettel felnőttem. Nyilván szorongóbb típus, aki ezt csinálja, de ha szivatják, az csak árt! :(

Nálunk: már a 3másik is itthon van! hurrá :roll: !
Joni már javul, csak győzzem pelussal :roll: . Nonó reggel még lázas volt, amikor lemegy neki, akkor jó kedvű. biztos azért csinálja Nbonó, h fogyózzon egy kicsit!!! :lol: Ettek egy kis alma-banán-kétszersült bébikaját!



Claire
claire
 
 


Bekri
Jó nagy ágy van nálunk! :lol: :lol: :lol:
gyereknek is kell valami megnyugtatás, valami feszültséglevezetés.
Én pl. ha gyereket altatok, szeretem, ha van valami kedvence és azt visszük be a műtőbe is, egészen az elalvásig a gyerek keében lehet, ébredéskor adjuk neki egyből...

Betti
Apuka már most belebetegszik a gondolatba, hogy az ő kicsi lányát egyszer valaki elviszi... Nagy a szerelem :lol: :lol: :lol: :lol:
Puska... nem is kell mindig. Olyan jókat tudok nevetni, hogy a nagy hős katonák sorra ájulnak el egy-egy vérvételnél, műtét előtti branülszúrásnál :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Évi
Én is vegyespárost szeretnék :lol: :wink:

Claire
Jól elkaptátok ezt a betegséget :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Boribaba 1 napja ugrik ki a hasamből,húúú és még csak vagy 17 cm,mi lesz később?.. :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi: köszi jól van, túl jól már :oops: Ma nagyon pörgött, szinte randalírozott itthon. Nem bánom hogy este van :)
Lehet hogy Boribaba érzi a frontot.

Csajok: villás sztorit szerintem félreértették kicsit. Nem az a nagy szám hogy a gyerekem villával eszik, az ebben a korban már nem akkora kunszt. De ha a vaníliás krémtúrót is azzal próbálja kilapátolni vagy ha a kenőmájas kenyeret is azzal tolja az arcába, na attól néha pironkodom. De ha mással nem akarja, akkor egye azzal, tőlem aztán :roll: :D

Claire: jobbulást Nonónak.
bettinyo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?