Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi!
Gratulálok!Vért is vesznek a 12.heti UH-on?
Pénz:én már rég szültem,de megnyugtatlak akkor sem volt másképp :shock: :lol:

Ágnes!
Hogy sikerült a pöri?Megtudtad kóstolni?Szegénykém,át tudom élni,mert én is nagyon rosszul voltam a 8.hétig,de szerencsére kopp,kopp gyorsan lekopogom most már minden oké.

konkri!
Hogy vagy?Fájdalmak vannak még?

Egész hamar végeztem ma a "vámpíroknál"még az EKG-t is megcsinálták 1 óra össz-vissz.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Képzeljétek ma felkértek keresztszülőnek,de állítólag nem szabad terhesen "babona"Most nem tudom mit csináljak,ki vagyok :oops: :twisted:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Mi is megjöttünk, a baba hatalmas, már 5 nappal nagyobb, mint kéne (a gép szerint). :) 65mm! :shock: Tarkóredő, orrcsont rendben, gyomor, húgyhólyag, gerinc szép. (Bár itt azért hozzátette a doki, hogy majd a következő UH-on lehet jobban megnézni a gerincet.) Először aludt, a doki csomó ideig nyomogatta a hasamat az UH-gal, hogy felébressze, mert így nem látszódott jól a lába, aztán végül megnézte inkább hüvelyivel, addigra persze a baba is felébredt... Nagyon cuki volt, ahogy ébredezett, és mozgatta a karjait az arca előtt. :)
16. héten kell mennem legközelebb (márc. 28-án), aztán két hét múlva a klinikára genetikaira.

Sissy, örülök, hogy nálatok is minden rendben van!

Mágnes, hogy ízlett a pörkölt? :)

Ibi, nehéz dolog ez a babona. Tudjuk, hogy hülyeség, mégsem tudjuk figyelmen kívül hagyni. Én azért megpróbálnám. Amikor volt az esküvőnk, felírtam a listára, hogy szeretnék a konyhámba jó minőségű konyhai késeket, és senki nem volt hajlandó babonából venni nekünk. Tökre sajnáltam, arra vágytam a legjobban. :)

Konkri, hogy vagy? Nem hívod fel a dokidat, hogy ő mit mond erre? Én arra gondolok, hogy tágul most minden, meg növekszik, és azért érezhetsz ilyeneket.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is köszi az aggódást. Igen sztem is a növekedés miatt, a dokim azt mondta már a múltkor is a nyűgjeimre, hogy "örüljek neki, ha fájdogál itt-ott" = hogy nő... végülis ezek a fájdalmak általánosak, volt mindegyik terhességnél, csak mindig máskor. most úgy gondolom, hogy azért nem oldalt fáj leginkább, hanem lefele tendál, mert az oldalsó szalagok már rutinosak, lazábbak... én így képzelem magamban. egyébként pedig görcsöm nincs,csak ezek az "izom" illetve medence/szemérem feszítő csont fájdalmak. sztem adok még magamnak egy kis kálciumot is plusszba. és egyébként is pihi és egy kis magi után elmúlik a fájdalom. ja és a hugy hólyagom is rátesz egy lapáttal.

na Szilvi, Barbi gratula!

Ibi, tök irigyellek a nagy korkülönbségért. én úgy szerettem volna 3at hogy kettőt gyorsan és a 3-at később... nekem a kisebbik húgom 10 évvel fiatalabb, és mintha a gyerekem lenne. imádom! a nagyobbikkal 5 év a különbség ami kb 19-20 éves koromig szar volt. pont semmi közös dolgunk se volt. szegénynek a kicsivel se, így ő eléggé meg szívta és valamellyest most is meg van, hogy mi a kicsivel jobban vagyunk, de azért a 3as szám a gyerekek tekintetében nagy összetartást ad, mert ahogy én tapasztaltam, kettő mindig összetart és 3-at behúzza a csapatba. ezért is örülnék a fiúnak is, de magam miatt egy lánynak is.

na lelkizés: nagy válság volt nálunk. férjem szinte bele volt betegedve abba, hogy lesz még egy és kedden kért, hogy beszéljük át még egyszer és ha ésszel gondolkodom ne tartsuk meg. szerinte szar a világ, örökké gürizhetünk értük, nem lesz saját életünk... bár nem ő kényszerített vagy kért, de már bejeletkeztem a családvédelmishez is. úgy éreztem, hogy ő annyira györtődik, boldogtalan, hogy vége mindennek, talán még a házasságunknak is. egész napos sírás volt... tegnap mondta, hogy szeretné, ha nem mennék, tartsuk meg. megfogtam a kezét és elbeszélgettünk a lehetőségeinkről, hogy mit szeretnénk, hogy saját lábon akarunk állni, gazdaságot szeretnénk és ha isten is úgy akarja akár mind háromnak tudunk fél házat adni, vagy műhelynek valót, vagy istálót...
mindeközben tetézte a dolgot, hogy kedd este Marcell benyögte, hogy szeret és a Martint is és a kistesót is a hasamban és már nő a pocakom...

Persze még jönnek hozzá egy gyerekes családok- hű ha, de bátrak vagytok- megjegyzések...

Igen bátor vagyok, de én hiszek magamban, hiszek a képességeimben, az életeben, a terveimben. és hiszem azt hogy fel fogunk tudni építeni egy több lábon álló gazdálkodást- ami még a divatból se fog kimenni, mert enni mindig kell. ráadásul lehetőségeink e téren több irányban is adottak. a mi családunk az ő családja is mezőgazdaságból élt mindig, én ezt tanultam...
És mindeközben az elvetett palántamagjaim már elkezdtek csírázni... mi ez ha nem az élet jele minden formában.

szóval úgy érzem, hogy az életem, az életünk, tegnap délután óta zökkent bele a kerékvágásba, mert eddig érezhetően inogott a kerék. így este (emelt csípővel) a kádban feküdve elbeszélgettem a mi kis meglepi babánkkal, hogy szeptember végéig ő ott bent fog lakni és nőni fog és erősödni és tudom, hogy ő egy nagyon rossz kislány lesz/vagy fiú. és tudom azt is hogy neki barna haja lesz, nem úgy mint a fiúknak.

remélem, hogy így lesz minden! így kell lennie!

Barbazso: kés- ha kést kapsz vagy adsz, kérj érte egy (öt) forintot- így nem ajándék, hanem veszed/eladod :) erre ezt szokták csinálni. a keresztszülős babonát még nem hallottam, pedig jó vagyok babona téren. minden reggel jobb lábbal kelek, még ha ez torna mutatvány is... kezem ütögetem, ha az orrom vakarom... tenyerem köpködöm, ha viszket...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


babona a baba cuccokban: én pl ezt fordítva gondolom, mint a babona: igen is érezze az a gyerek, hogy várom és tudom, hogy jönni fog!
és én mindig 68as ruhákig felszerelkezek szülés előtt, hogy az első hónapok ne azzal menjenek, hogy ezt is kajtatni kell.
már alig várom, hogy kiderüljön, hogy kislány- és rászabaduljak a teszveszen a kincsekre :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Grat mindenkinek aki már túl van a 12. heti UH-n!
De jó nektek :lol:

Barbazso, nem semmi méretek :wink:

Sissy,lehet h elkerülte a figyelmemet, de a te adataidat nem találom :oops:

Megcsináltam a táblázatot, csináltam egy google account-ot, mindjárt adom címet jelszót, és ott bárki ránézhet a documentumok alatt.
ibici igazi neve nincs meg ha jól néztem, illetve Sissy adatai.

Szóval: 2012szeptemberkukacgmailpontcom (csak a bizti kedvéért írom így)
jelszót leírjam ide? vagy priviben kellene gondolom... :oops:

Konkri, nem irigyellek...azért én tuti kiakadtam volna a férjemre h ha egyszer már rábólintott ne táncoljon vissza főleg h a gyerekek már tudják...már bocsi h ezt leírtam. :oops:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
Ma voltam benn a munkahelyemen a gyerekekkel, nagyon várnak már vissza. El voltak hűlve a pocaktól :)

konkri:
hát őszintén szólva én is jól fejbe verem volna a férjemet, ha már az elején nem hárította el a baba gondolatát, akkor utólag már nem szép meggondolni magát..Egy várandós nővel ilyet csinálni nem a legjobb.. :?

Halkan jegyzem meg, de úgy néz ki, tegnap bejelentkezett nálam hármaskánk :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


manooka:
Szerintem a táblázat nem gond, ha nyilvános, engem ez a része legalább is nem zavar, akár ide is be lehetne szúrni. Szerintem semmi olyan adat nincs benne, ami ne lehetne vállalható.
(Én tuti elfelejteném megnézi, plusz a jelszót is, ha más oldalon lenne. Ha viszont ide hetente egyszer be lenne szúrva, akkor mindenki képben lenne).

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Akkor ide berakom a táblázatot, ha túl bonyolult módon akartam akkor bocsi :oops:

táblázat

remélem sikerül...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


manooka:
táblázat szuper, nagyon köszönjük!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szívesen :wink:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Halihó!Nem szeretnék kimaradni.... :)

Amúgy minden ok,reagálok is majd,csak most Férjem kitűrt,csak ezt leírtam gyorsan!

Adatok:

név:Szilvi
kor:31 év
lakhely:Leányfalu
Szülés:szept.13
Kórház:Margit
Név:nincs még
Tesók száma:1
sissy01
 
 


Manó, köszi a táblázatot meg az e-mail címet! Ügyi vagy!

Mágnes, ez azt jelenti, hogy érezted? Pont ma mondtam anyunak, hogy én szerintem már éreztem ezt a babót mozogni. Lehetséges ez? Pár napja hullámzást éreztem, tegnap meg, amikor Samut az ölemben vittem, és nyomta a hasamat (konkrétan azon ült), akkor bentről mintha nemtetszését nyilvánította volna valaki. :) Úgy meglepődtem, hogy felkiáltottam, hogy híí, és arrébb toltam Samut. Férjem teljesen megrémült, hogy baj van. :)
A táblázat nyilvánossága engem sem zavar, de ha nyílt marad a fórum, előbb-utóbb lesznek olyan dolgok, amiket meg akarunk egymással osztani, de nem nyilvános helyen, szóval szerintem szuper az e-mai cím is. Oda küldhetünk családi képet is magunkról, én kíváncsi vagyok rátok. :) Viszont azt nem szeretném, hogy mondjuk egy véletlen idetévedő iskolai anyuka a képekről felismerjen. :D Kollégák számára a nevemből meg a vonalzómból is egyértelműen felismerhető vagyok, és hát már most írtam olyan infot magamról, amit nem kellene, hogy tudjanak... :roll:


Konkri, köszi a babona tanácsot! ;) Babaruhát én is veszek. Már most vettem a vaterán egy cuki GAP bodyt. :) (Több dolgot rendeltem a csajtól, és hát annyira tetszett az a pici, csíkos body maci hímzéssel.)
Fú, nagyon sajnálom a keddi napot! Képzelem, mit éreztél! Egy világ omlott volna össze bennem. Örülök, hogy férjed már másnapra átgondolta a dolgot.
Marcell, de édes!
Az egy gyerekesekkel ne is törődjetek! Én nagyon önzőnek találom azokat az embereket, akik az anyagi jólétért fosztják meg a gyereküket a testvértől. Anyu egyke volt, és nagyon szenvedett ettől egész életében. Most is nagyon hiányzik neki egy testvér. Apuék öten vannak és mi is. Sokszor mondja, hogy nagyon irigykedik emiatt. És hogy őszinte legyek, én egy lakásért nem cserélném le egyik testvéremet sem. Persze, ha a férjem nem tudott volna így spórolni amíg nem ismert, akkor nem lenne házunk, de akkor sem gondolnám ezt másképp. Inkább albérlet életem végéig, minthogy egyedül maradjak, ha a szüleim már nem lesznek. Én amúgy négy gyereket szeretnék, Barnusnak elég lenne a náluk jól bevált kettő is, úgyhogy három biztos lesz (arany középút), de én azért nem adom fel. Pont azért szeretnék négyet, hogy egyik se legyen úgy egyedül, mint a te nagytesód. (Mi ugye öten vagyunk, és én voltam a különc. Bátyám sokkal idősebb, öcsém sokkal fiatalabb, én pedig nagyon fiús voltam, utáltam babázni, mint a lánytestvéreim.)
Manapság amúgy nagyon csúnyán be tudnak szólni az emberek. Férjem kollégája, amikor bejelentette, hogy jön a negyedik, azt kapta, hogy mik vagytok, nyulak?! :twisted: Nagyon vicces...
Vicces lehet veled eltölteni egy napot! Ha találkozunk, lehet, hogy elröhögöm magam, ha ütögeted vagy köpködöd magad babonából. :lol: :lol:

Ma eljött anyu délután hozzánk, és segített kicsit elpakolni, annyival rendezettebb a lakás, olyan jó érzés!

Megyek, készítem Samu rizstejét, mert apa már megfürdette.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ibici:nem vesznek vért,csak,ha kérsz kombináltat.

Barbi:gratula!

Hát,én is éreztem már úgy,mintha mocor lett volna....de korai,nem?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Elkavarodott a kombinált teszt eredményem, ma hívtam fel az FML-t (ők csinálták), hogy már eltelt a 10 munkanap, mi van már, és kiderült, h tényleg készen van (sőt már a múlt héten készen volt), csak az email címemre nem küldték el. A lényeg: negatív, méghozzá elég jó értékekkel, szóval tuti nem lesz hasonbökés, azaz amniocentézis (ez ugye a korom alapján már eléggé ajánlott, de én nagyon parázok tőle).

Manooka, köszi a táblázatot!

É
erpé
 
 


Sziasztok!

Na: képzeljétek: vasárnap Marcu meghúzta a lábát, de szerda volt a napja, hogy nem tudott lábra állni se (comb,csípő) így szerdán Apa becipelte a doktornőhöz, ő beutalta uh-ra. tegnapra már jól volt, de elvittem és megbeszéltük anyóssal, hogy vigyáz Martira hogy mi a doki után kicsit kettesbe legyünk, csavizunk, mert ilyen vele ritkán adódik. az uh-s doktornő közölte, hogy izületigyulladása van a gyereknek, nem állhat lábra 8csak kismotorozhat) és akkor anya mostantól cipeli... na f@sza- én aki retteg a méhszáj nyílástól... le a doktornőnkhöz cipelve a 19 kilós gyereket, aki meg mára beutalta vérvételre- még sose volt. program ugrott, haza anyósékhoz, ott vártuk a férjem, hogy legalább onnantól ne nekem kelljen cipelni... 1 hétig ez van most... ja vérvétel meg volt, anyós jött Martinra vigyázni, após meg jött cipekedni. hát de jó, még jó hogy vannak, mert mehettem volna két gyerekkel terhesen, nagyobbat cipelve.

természetesen azóta az ideg őröl, hogy a méhszájam rendbe legyen! nekem ez a fóbiám. de anyu 3al össze volt varrva. gondolatba rákoncentrálok és bezárom. és most már arra gondolok, hogy kisporonty legalább augusztus végéig bent maradjon. nem lehet máskép.
és utálom a 13as számot de jövő-jövő héten pont 13án kell mennem uh-ra :(

Mocorgás: érezhetitek 12 hetesen. én is akkor éreztem a másodikat- elsőnél nem jellemző. és én is akkor érezem meg, mikor a nagyobb az ölembe ült :) utána mindig kértem, hogy jöjjön az ölembe.

férjem: éreztem én, hogy labilis, hogy miattam bólintott rá, és az egész terhesség ténye óta mindig kellett egy kis veszekedés féle, vagy hangosabb vita, hogy oldódjanak a dolgok, de éreztem, hogy még mindig nem az igazi. nem is volt igazi az örömöm. de most valahogy minden más. illetve az aggodalmam leszámítva. ja és alakul a borjú vásárlási project is. szeretnénk venni 2-3 borjut- kezdetnek. a cél az 8-10-et terminusonként, de most egyenlőre csak 2-3at.

igazából szeretném kiélvezni ezt a terhességem, mert 99% hogy ez az utolsó, de a félelmeim miatt nem bánnám, ha esetleg már július-augusztusban járnánk. illetve hogy érezem mocorogni- bár eddig mindig voltak napjaim, amikor utána meg azért idegeltem magam, mert nem éreztem mozogni.

Barbi kértél gyed kompenzációt, én igen, és sztem két havit kaptam, de nem nagyon halmoztak el...
részemről tiszta szívás hogy hiába 3 gyerek, de a gyed-em mindig kevesebb minden gyereknél. rohadjanak meg! a 2.-3-gyedet ilyen esetben miért nem az egész előtti béremből és miért a gyed-emből számolják!

figyi, ha a 12 hetes után rendbe vagyok, talizzunk!

kövi uh-n akarok már képet kérni és apa zsebébe csempészni

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!
Nekem is megérkezett ma a kombinált - teszt eredmény, és negatív ,pontosabban alacsony kockázatú :) :)

Down előfordulás: 1:12 000
Edwards elődorduls: kevesebb, mint 1: 50 000

Akkora kő esett le a szívemről! :) :)

Sissy,Barbazso:
Nem korai a mocorgás, pláne nem többedik gyereknél. Annát a 20. héten éreztem, de Bencét a 13. héten, ő határozott bökéssel bejelentkezett. :)
Most, bár nem ilyen határozottan, de háromszor éreztem kisebb kaparászást, bökdösést. Nagyon várom már, mert ez a világon az egyik legjobb érzés :lol:

erpé:
Örülök, hogy jó lett az eredmény! :)

A mailcím tényleg nagyon jó ötlet, szívesen látnék majd tesókról képet, ill. akár pocakfotót is

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Erpé: gratula!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


konkri:
Ugyanígy vagyok én is ezzel a terhességemmel, szeretném kiélvezni, mert mi befejeztük a születési statisztikák javítását.. :wink:

Most, hogy betöltöttem a 12. hetet, nem sürgetem az időt, hanem élvezem az adott pillanatot. Azt sem bánnám, ha őt is túlhordanám, mondjuk ne 2 héttel, mint az Öccsét, de 1 hetes terminus túllépést még el tudnék viselni :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági: gratula Neked is!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Halihó!

E-mailről lemaradtam,van már olyanunk?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Nagyon örülök a kombinált eredményeknek! ;)

Konkri, hát nem irigykedem Marcell balesete miatt. Szegény! :( Hősiesen viselte a vérvételt?
Borjú? De izgi! Hozzátok járunk majd falusi turizmusra. :) Nekünk amúgy pásztorkutyánk van (mudi). Tökre megnézném, hogy viselkedik ilyen állatokkal. Itthon mindenkit terelne, a gyerekekre rá is ijeszt emiatt néha. :)
Izgulok nagyon az UH miatt, remélem, minden rendben lesz! Megkéred a dokit, hogy nézze meg a méhszájat? Hátha megnyugtatna kicsit. :)
Igen, kértem kompenzációt. Hirtelen nem is tudtam, miért kaptam több pénzt, aztán akkor jöttem rá, amikor férjemnek meséltem telefonon. Kevesebb lesz a gyed a tesónál?! :( Ráadásul akkor már a kompenzáció sem fog járni.
Zsebbe fénykép, jó ötlet.

Mágnes, én is ki akarok élvezni minden pillanatot. Jó végre túl lenni a 12. heti UH-on. Fellélegeztem kicsit. A nyár viszont húzós lesz, ha igaz, amit mondtak a jelentésben. Állítólag nagyon meleg lesz, és akár 2 hónapig egy csepp eső sem esik. :? Viszont azt is tökre várom, hogy egy szál lenge ruhában szandival vagy papuccsal lehessen közlekedni, és ne kelljen lehajolni cipőt kötni. :)

Sissy, a cím: 2012szeptember@gmail.com
A jelszó pedig priviben érkezett elvileg Manótól. Szólj, ha nem kaptad meg, és elküldöm.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Na vagyok. Bocsi de csütörtökön a genetikai után Veszprémbe vittem Jamit. Tegnap meg nem nagyon volt netem... :evil:

Szóval: babó ülő magassága 6 cm (12+3 nak felel meg, akkor voltam 12+4, de Jami is mindig ezt játszotta :)) Minden negatív, a tarkóredő 1,7 mm :) Mocorgott, integetett, és cumizta az újját, ja, és Kicsilány !!!! szóval hugink lesz. A doki annyit mondott, ha most mondania kell valamit, akkor megint lány :) Jaminál is korán megmondta :)
Ja, elől tapadt a méhem... állítólag veszélyes...

Ibici!

Én boszi vagyok :) (kártya jóslás stb) de ilyen keresztmamás babonáról még nem hallottam :)

Barbazso!

Gratula a hatalmas babóhoz :) Nekem is a 16. héten kell menni vérvételre aztán ultrahangra a 19. hét betöltése után, mert a hegektől nehezebb uh-ozni engem...

Konkri!

Csak pozitívan, Marcusnak jobbulást szegénykém :(

Manoka!

Köszi a táblázatot, beírhatod a SOTEII.-en szülök tutira :)

Erpé!

Azért örülök hogy meg lett a teszt, nekem a toxoplazmám tűnt el Jamival, és akkor még volt macsekunk... izgi volt, mire meglett már szültem...

Babona, Ruha: tegnap vettem 3 rövidújjú body-t és 2 hosszú újjút :) Nem bírtam ki :)

Mocorgás: Kb. egy hete én is érzem de persze nem mindennap, de ha nagyon figyelek igen :) meg is lepődtem, mert Jamit a 20. hét körül éreztem igazán, mondjuk az a 20-30 kg. különbség is dobhat a dolgon :)

Képzeljétek megint 68,5 kg vagyok, fogytam... Gondolom az idegesekdés (okoskodó ügyfelek és Jami miatt) és a vízvesztés...

Jami: Képzeljétek erős gyógyszert kap a vesére és a hugyutra... Mellékhatása hányás, de szerencsére még nem hányt, csütörtök este óta kapja... bízom benne, hogy rendben lesz. Egy hónap mulva kontroll, aztán ha ez nem vált be, akkor vizelet savanyítás (ez nem tudom mi :)), ha az sem akkor műtét...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
Hú, gratulálok! Már látták a nemét? Jajj de irigykedem :) :)

Nekem mindkétszer mellső fali méhlepényem volt, semmi gondom nem volt vele.

Szegény Jami.. A műtét mit takar pontosan? Miért kell műteni?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ági, ezek tényleg nagyon jó kombinált teszt eredmények, Edwards kórra nekem is ilyen esélyt írtak, a Down-kórra pedig 1:3800 az esélyem, de ez a koromból fakadó kockázatnál lényegesen jobb.

Konkri, gyors jobulást Marcellnak! És nagyon jó, hogy saját gazdaságot építetek. És jól mondja Barbazso, mehetünk majd hozzátok állatsimogatni falusi turizmus keretében?

Witch, és a doki már be is tippelte, h kicsilány? Én a nemet mindkét gyereknél csak a 20.hét után tudtam meg (nem mintha baj lenne). Voltam mindkettővel genetikai 4D-s UH-n szonográfus nődokinál, szerintem majd a harmadikkal is megyek.
Jaminak mik a panaszai, hogy ilyen gyógyszert kell szednie? Drukk, hogy használjon!
68,5 kg? Úgy látom, nem csak a korom, hanem a súlyom is a legnagyobb... Én Samu előtt voltam ennyi utoljára, azóta 72-76 kg között ingadozom, ha épp nem vagyok terhes. És sajnos mindkét gyerkőcnél sokat híztam a terhesség alatt.

Az elmúlt két napban kidőltem valami vírustól, tegnap egész nap iszonyúan fájt a fejem, náthás voltam, és estére 38 fok feletti lázam volt. Ma szerencsére jobban vagyok. Panadolt vettem be (azt terhesség alatt nem tiltják), illetve este egy Algopyrint (ezt meg a 2. trimeszterben szabad). Meg a forró tea, C vitamin kombót nyomtam.
És voltunk a gyerekekkel cirkuszban is tegnap (valószínűleg ez volt aztán a láz oka), de már egy ideje készülünk, nem akartam lemondani. Nagyon jó kis műsor van most, bár elég hosszú.
Na, megyek, eldőlök, a család is pihizik.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


barbazsó!
GRATULÁLOK,hogy minden oké!

konkri!
Mi is hárman vagyunk tesók 2 húgom van és a kisebbiknek én is mintha az anyja lennék.Sokkal jobb a kapcsolatom vele mint a 15 hónappal fiatalabb húgommal.Olyan jót nevettem olyanok vagytok mint a répa mese,mindenki húz valakit.Gyerkőc lába hogy van?Még szerencse,hogy van segítséged!!

manooka!
JÓ LETT A TÁBLÁZAT!A nevem:Ibi.Szerintem is elég,ha hetente be illeszted ide tényleg semmi extra nincs raja ami ne lenne vállalható a fórumon.

erpé!
Szerencse,hogy meg lett az eredmény gratulálok!

mágnes!
Gratula a teszt eredményhez!Jó nektek,hogy már túl vagytok rajta.

witch!
De jó már megmondták a nemét :lol: :lol: gratula a kiscsajszihoz!!Boszi?Jó lesz veled vigyázni :lol: :lol: Jami hogy van?

Velünk semmi extra leszámítva,hogy olyan náthás vagyok alig kapok levegőt!!

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ági!

Ott elég sok kismamával beszéltem, és a 12. héten már megtudják :) Lehet ott jobbak a gépek vagy nem tudom :) De picuri mutatta is magát :)

Erpé!

Ne keseredj el, én Jamival 86 kg-al kezdtem és 110 kg-al fejeztem be a terhességet :) Mostanra sikerült lefogynom, most megint jön néhány kiló :)
Jaminak két osztott veséje van az egyikben tágulat és tág hólyagnyak. Így állandó gyulladásban van, pöttyen a pisi, van hogy nem tudja tartani, igazából észre sem veszi, csak ha már bent van... Ja és nem lehet fürödnie csak zuhizni, nem mehet strandra, semmi ilyen helyre... És minden még a megfázás is a vesékre és a hugyutakra megy...

Ibici!

Nem kell aggódni :) Jó boszi vagyok ,én a tehetségem mások segítésére használom :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Halihó!

Hívtak a kombinét miatt,minden negatív,postázzák!

Barbazso:köszi,a jelszó megjött,csak nem tudtam,mihez... :oops:

Witch:gratula,tök jó.hogy betippelték.

Jami,Marcell,Erpé,Ibici:jobbulást!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ági!

Műtét: itt a tág hólyagnyakat műtenék egyenlőre, hogy ne jusson fel minden fertőzés a vesékre... Technikailag nem tudom hogy néz ki, de remélem ez elkerül bennünket...

Szilvi :) Gratulálok a negatív eredményhez :) Amúgy nem tippnek mondta a doki, hogy kislány, hanem úgy látta, Jamit is hamar látta hogy lány :) Jami konkrétan csak azt mutatta, egy épkézláb 4D-s uh-om sincs róla pedig kétszer voltam, mert az arcát mindig takarta, azt nem :) Tesóka ebben a nővérkéjére ütött :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch, nem is tudtam, hogy ennyire komoly problémája van Jaminak! :( És ha megműtik, utána esetleg kevesebb lesz az ilyen szigorítás? (strand, fürdés,...) Azért hosszútávon ezt nagyon nehéz betartani. :(
Reméljük, nem jön elő a gyógyszer mellékhatása! ;)
Gratulálok a nagy babóhoz! És kislány? Hihetetlen, hogy megmondta a doki! Nekem még csak nem is próbálkozott. Igaz, a lábait is alig láttuk, annyira elrejtette. :)
Az elöl tapadó lepény csak azért nem olyan jó, mert jobban kell vigyázni, nehogy baleset érje a hasad. Hátul ugye jobban védve van a gerinc miatt. Én legalábbis így tudom. Nem hiszem, hogy baj lenne emiatt.
Nekünk világ életemben volt macskánk (ki-bejárós), azon a buznyák toxoplazmán mégsem sikerült átesnem még. Bízom benne, hogy nem ezalatt a 9 hónap alatt fogok. :? Ezt úgy utálom, Samuval is végig vigyázni kellett a tojással, a húsokkal, na meg a cicákkal... :(

Ibi, jobbulást! ;) Gőzölj, vagy sós vizes orrfújót használj! Esetleg infralámpa... Ja, meg van az a Sinupret csepp /tabletta (gyógynövényekből). Samunak tök jó volt.

Erpé, neked is jobbulást! ;) Erős vagy, hogy így is elmentél a cirkuszba. Kata nem félt? Én nagyon szeretem a cirkuszt, tavalyelőtt ősszel elvittük a keresztfiam, Samu még csak féléves volt, hát szegény úgy kapaszkodott belém végig! De azért le nem vette volna a szemét a nézőtérről. A hangok zavarták nagyon. (Akkoriban amúgy még attól is görbült a szája, ha a barátnője sikítozott.)
Most nézem a vonalzóidat. Nálatok szülinapdömping lesz a hónapban? A gyerekek biztos nagyon izgatottak. Hogy ünnepeltek? A cirkusz volt a bevezető? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sissy, biztos azért kerülte el a figyelmedet, mert Manó betűvel írta a kukacot is, így nem volt olyan kiugró. :)

Witch, hát Samu se a középsőjét, se az arcát nem akarta mutogatni.

Ti hányadik hét körül akartok 4D-re menni?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso, na igen, mindkét gyerkőc márciusi, Samu 7-én született, Kata 12-én. És igen, már nagyon izgatottak :D És ráéreztél, a cirkuszt bevezető szülinapi programnak szántuk.
A harmadik gyerkőc az aug-szept érkezéssel kilóg a sorból, már gondoltam is arra, hogy valami márciusi névnapot választok, nehogy kimaradjon majd a bulikból :)
És Kata nagyon jól bírta a cirkuszt, a végére adta fel, de akkor sem félt, vagy hisztizett, egyszerűen elege lett az egy helyben üléstől. Akkor kicsit jött-ment, és közben nézte a porondot (az utolsó produkció éppen a vadállatos, tigrises-párducos show volt, ezt már nem ülve nézte). Volt hely, nem volt teltházas a cirkusz.

Witch, akkor még inkább drukk, h hasson a gyógyszer Jaminak. Mikor derültek ki ezek a gondok?
És az nem semmi, hogy így le tudtál fogyni, majd elárulod a titkodat? :D

Szilvi, szuper, h negatív lett a kombinált teszt.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


barbazso:
én 4D-t a 28.héten tervezem, mindkettővel akkor voltam. Megint a Genesist választjuk, mert ott nagyon profik, és kedvesek.

Erpé:
Nálunk is kiugrik hármaska a sorból...
Mindkettővel ugyanarra a napra voltam kiírva, csak Bence kissé ráhúzott. Így 11 nap van a szülinapjuk között. Párommal mindig azt mondtuk, ha lesz hármaska, akkor ő is téli legyen, mert nagyon jó volt akkor pocakosnak lenni. Aztán rájöttünk, az már nem ok, egymás hegyén-hátán van a Mikulás,Karácsony, aztán Anna szülinapja,Szilveszter, majd Bence szülinapja. Nem győztük már anyagilag, és energiával sem.. (Folytonos süti és torta készítés,plusz oviba,bölcsibe is tortát vinni). Szóval jó így végül, egyedül annyi a gondom, hogy nagyon nem szerettem volna végigcsinálni egy nyarat nagy pocakkal, ráadásul éppen a szülés időszakában jön elő az aszthmám is. Dehát nem kívánságműsor :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz!

Ha nem bánjátok, jönnék én is :wink:
Igaz, már nem szeptemberi, hanem októberi babám lesz (?), de az októberi topik nem igen él :cry:

33 évesen várom a első babánkat. Elvileg október 2-re... Szekszárdon élünk...

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Kombinált tesztet mindenki megcsináltatta? Én most ezen agyalok... valahogy erre nem fizetnék 9000-et :oops:

Ha annyira fontos lenne, akkor benne lenne a hivatalos vizsgálatok között, nem????

Nekem az a bajom, hogy eredményként egy statisztikai adatot adnak meg. Mi van, ha pont én vagyok az az 1, akinek beteg a babája?
Gondolatban egyre inkább hajlok arra, hogy megcsináltatom a magzatvíz-vizsgálatot.
Az legalább konkrét eredményt ad.
(környezetemben többen megcsináltatták, semmi bajuk nem volt utána...)

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


ekata!

Üdv. neked. Mivel első babás mama vagy nem akarlak megbántani, de hülyeségeket gondolsz. A magzatvízvételessel a babádat is kockáztatod, míg a kombinálttal veszenek tőled vért, és uh-ot csinálnak, a babádnak semmi baja nem lehet... ez dönti el hogy ha olyan rossz az eredmény úgy is meg kell e csinálni a magzatvízvételnt vag ynem... Szerencséek az ismerőseid, én sokat tudok aki emiatt vetélt el. A te döntésed, de én nem kockáztatom a babám addig amíg az én véremből is meg tudják nézni. Egyébként a 9000 Ft nem is olyan sok, én 30.000 Ft-ot fizettem érte, de nem bánom. Nem vagyok eleresztve, én egyedül nevelem a lányom és vállaltam tesókát is, de úgy gondolom nem kockáztatok. Sokan szülnek huszon évesen is beteg babát, pedig csak 35 felett kötelező ez a vizsgálat... Egyébként nem statisztikai adatot adnak meg, hanem azt hogy milyen valószínúséggel lehet beteg a baba, tehát minél nagyobb a valószínűség annál jobb... és a magzatvíz vizsgálat sem ad minden esetben konkrét eredményt... De neked kell tudni, én csak szeretném ha ezt is figyelembe vennéd amikor a babádat kiteszed egy ilyen vizsgálatnak, mikor már a te véredből kiszűrhető lenne ha baj van... Bocsi, lehet hogy kicsit durva voltam, de nem gondolom, hogy megfelelően mondtak el neked mindent...

Barbazso!

Én is 28. hét körül tervezem a 4D-t :)
Én sem kaptam el 16,5 év alatt a cicustól, így én is parázhatok :)
Jamit ha megműtik remélem azért ez elkerül, valószínűleg sokkal könnyebb lesz...

Erpé!

Ezek a bajok akkor derültek ki Jaminál amikor szobatiszta lett... Egyébként Zumbáztam és 160 g-os szénhidrát diétát csináltam, így fogytam le :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch
Mi került 30000-be? :oops:
Nálunk az 29000, ha elmész a 12. heti és a 16. heti vérvételre...
Volt olyan ismerősöm, aki elment, nagyon kicsi kockázatot hoztak ki neki... aztán Edvards-szindrómás babája lett :cry:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Kata!

a vérvétel és az UH, a 12.heti az Istenhegyi géndiagnosztikain csinálatattam... 16. heti vérvétel 6.000 Ft plusszba... Sajnálom az ismerősöd. Akkor ott valamit nagyon elnéztek... Nekem szerencsére jók a tapasztalataim. A dokim csinálja az Uh-ot ő nagyon profi szerencsémre, és a vérvételt is ott csinálják :)
Ez egy nagyon jó nevű intézmény szerencsémre...
Jó hogy nálatok ennyivel olcsóbb... Egyébként talán azért is vagyok ennyire a magzatvíz vétel ellen, mert sokat láttam már hogy emiatt lett baj... Meg nekem lombik babáim vannak így lehet hogy érzékenyebb vagyok :) De mint írtam a te döntésed, de 9.000 Ft-ot nem ér meg, hogy esélyt adj arra, hogy elkerült a magzatvízvételt?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch
Tesóm pl. mindhárom terhességénél megcsináltatta az amniot... 3 fia van :lol: :wink:
Vérvételes tesztnél engem az zavar, hogy csak azt mondják meg, hogy 1:600 esély van Down-ra, Edwardsra... azaz, 600-ból egy ilyen gyerek születik ilyen eredmények mellett... Mi van, ha éppen az én babám az az egy???
Az amnionál konkrétan megnézik a kromoszómákat, számbeli, alaki eltéréseket, egyéb betegséket (pl. cisztás fibrózis) tudnak kiszűrni...

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Kata!

Az egyik, hogy nem szabad negítívan hozzá állni a dologhoz. Nem untatlak a sztorimmal, de ahhoz képest, hogy annó azt mondták sok esélyem nincs gyerekre most a másodikat várom :) A másik, ha volt gond a családban akkor minden képen javasolt, de nálatok ha jól látom nem volt, vagy igen? Ha téged ez megnyugtat tedd meg, természetesen. Neked kell biztosnak lenned benne... de nem csak akkor csinálnak magzatvízvételest ha a 12.hetinél rossz az eredmény?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv Ekata! én is 279-es vagyok és elképzelhető, hogy én is átcsúszok októberre.
Magzatvizet vagy lepényt én is csak indokolt esetben csináltatnék.
Azért lehet eltérő összeg, mert van olyan, hogy kombinált, van olyan, hogy integrált, meg van még valami, ami valóban 9000, de az tulkép megegyezik szinte a sima afp+uh val... illetve vannak körzetek, ahol támogatnak vizsgálatot. ha nálatok valóban 9000, akkor támogatva van- tehát bevették a sorba- tehát érdemes...

köszi a Marcusos jobbulást kívánságot- igazából ő jól van már, csak az uh szerint gáz az izülete.

Jaminak és Erpének is jobbulást! nem semmi ez a vese ügy:(

hát csajok én megint jövök panaszkodni- oly szarul vagyok hogy az elmondhatatlan. én most nem tudom élvezni a terhességet, illetve élvezném, még ha csak fájna úgy is jó, de ugye mellé meg parázok. szerintem ha azt mondom, hogy fontolgatom, hogy anyóshoz költözzünk, azzal mindent elmondtam... azt már kezdem feladni, hogy palántázni fogok idén... szinte a normál házi munkát se tudom elvégezni, illetve kinlódva. lefele fáj (komoly mintha egész éjjel szexeltem volna), fáj a medence csontom, a szemérem csontom. egyébként ezt betudom annak, hogy Martin után olyan gyorsan über fitt akartam lenni (a kapálás- takarítás egy hetesen ugye) pedig akkor is fájt a medencém, hogy majd beszartam, de gondoltam rendeződik- sztem gyorsan rendeződött. illetve akkor a kontrollon mondta a dokim, hogy csináljak intim tornát, hogy jobban húzódjon az izom- hát nem csináltam...

most akartam hozni a gyógyszertárból kálciumot, de a nő azt mondta hogy bá ő gyógyszerész, de azt javasolja, hogy ne, ne fog segíteni, inkább csináljak terhes tornát, mert hogy a csontokat a jó izomzat segíti. illetve hoztam magnosolvot, ami a béres magnézium több mint kétszerese 670 mgos.

gondolkodom, hogy bejelentkezzek e most keddre a dokihoz vagy várjak még egy hetet a megbeszélt időpontig. tudom ti azt mondjátok menjek... holnapig eldöntöm, előbb úgy se tudok bejelentkezni.

iszonyatosan félek! két érzés lebeg bennem- vagy idő előtt elveszítem a kisbabám, vagy túl fogom hordani... de az elsőt próbálom elhessegetni, nem lehet. minden rendbe kell legyen!
már az is megfordult a fejemben, hogy akár kórházba is befeküdnék örömmel, csak erősítsenek meg minket, vagy tényleg mennék anyóshoz- a gyerekek most is ott vannak, vasalnom kéne, de ahhh....
vagy legyek már túl a 12. héten, hátha akkor jön a váltás.

Mági. mi is ott voltunk 4d-n én oda akarok menni megint. tényleg jók. a nő még azt is megmondta hogy az én vesémmel van valami és tényleg volt, qrvára fájt néha. én 23 körül tervezem.

Witch neked tök jó, hogy már tudod- én amúgy neked fiút tippeltem volna most- néha én is megérző vagyok.
légyszi bosziskodd nekem azt hogy minden rendben legyen velünk!

egyébként mindent leszámítva vannak távlati terveim- hogy tej leadó leszek... :) jó pénz van belőle...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Én minden képen beszélnék a dokimmal a helyedben... Ártani nem árthat és legalább megnyugszol Én Jamival görcsöltem végig a tágulást... Most annyira nem jellemző...
Bosziság: a baba nemét még a boszik sem tudják, én sem tudom senkinek sem memgmondani, ez érdekes, de így van :)
Én örülök ha tejem lesz :) Sajnos nem vagyok egy kistehén :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Konkri, szerintem is beszélj a dokiddal, nem jók ezek a panaszok. Nagyon nehéz úgy két kicsi gyerek mellett, ha minden mozdulat fáj...
Sajnos a terhességek, szülések megterhelik a szervezetünket, én is nyűgösebb vagyok a harmadik terhességgel, mint a korábbiakkal (fáj a derekam, húzodik a hasam, és hol van még a vége...), pedig nagyobb korkülönbséggel születtek / születnek a gyerekeim, mint a tieid, azaz elvileg több időm volt regenerálódnak. Biztos nincs gond, csak a szervezeted fáradt egy kissé. Meg épp a minap emelgetted elég sokat Marcellt, biztos megterhelt az is. Lehet, hogy most tényleg jó ötlet kicsit a nagyszülőknél lenni.

Szia Kata, üdv itt!
Én egyetértek Witch-csel (de furán néz ki ez így leírva, biztos nem így kellene írni...), én is csak rossz kombinált teszt eredmény alapján vágnék bele egy hasonbökős vizsgálatba. Engem nagyon megrémiszt a gondolat, hogy egy tűvel "hadonásznak" a babám közvetlen közelében. Tudom, h kicsi a kockázata bármilyen rossz dolognak, és én nem is hallottam eddig olyanról, aki emiatt vetélt volna el. Ugyanakkor a te döntésed, neked kell mérlegelned. És valóban érv mellette, hogy biztosabb eredményre jutnak.
Nekem is 9000 Ft volt a kombinált teszt egyébként, szerintem ennyit megér (Katával ugyan még ingyen csinálták). Ja, és a dokim szerint felháborító, h ezt nem támogatja a TB, szerinte sokkal-sokkal több értelme van, mint az AFP vizsgálatnak a 16. héten, ami egy sokkal megbízhatatlanabb teszt. Nekem pl legutóbb rossz eredményt adott, de mivel volt egy jó kombinált eredményem is, ezért kb nem vett róla tudomást a doki, és igaza volt, Katának semmi baja.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kata:
Üdv itt nálunk, örülök, hogy gyarapodunk :lol:

Magzatvízvizsgálat, kontra kombinált:
Nekem is 9 ezerbe került, és egyet értek, hogy míg ez csak egy vérvétel és alapos uh, addig a magzatvízvétel ennél kockázatosabb.
Én úgy tudom, hogy normál esetben, egészséges terhességnél a Down ,és egyéb kromoszóma rendellenességek előfordulási esélye alacsonyabb, mint 1 %,míg a magzatvízvétel utáni vetélés kockázata 1 %. Tehát az a vizsgálat, amivel a rendellenességek kiszűrhetők, kockázatosabb, mint a betegség előfordulása.
Én csak a tényeket írtam le, sem lebeszélni, sem kampányolni nem akarok egyik ellen és mellett sem. Nem ítélek el senkit, aki megcsináltatja,mert mindenki maga érzi, hogy mikor érzi biztonságban magát, a babáját, a terhességét.
Szóval remélem, nem ijesztettünk itt el sem a vizsgálat elől, sem tőlünk :wink:

erpé:
AFP-vel kapcsolatban nagyon egyet értek. Tényleg nem ér sokat, arra minden esetre jó, hogy riogassa a kismamákat.. Sajnálom, hogy még mindig a protokoll vizsgálatok között van.
Nekem is rossz eredményt adott legutóbb, és kombinált ellenére el kellett mennem genetikai tanácsadásra. 18 hetesen kértem időpontot, és kaptam is a 25. hétre... :twisted:

Húha, mennem kell, majd reagálok a többire is :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én választhattam,Sejtbank 9000.ért,vagy egyel több vizsgálat,Istenhegyin,11 000.ért.Mi azt választottuk.Lili másfél éves született,az még a Margitban ingyenes volt,de a dokim javasolta,s hallgatok rá.Azt tudni kell rólunk,hogy mi megnézzük,mire adunk ki pénzt nagyon,de ezen nem szórakoztunk.Jobb így!!

Afp nekem is felső határértékes volt,de a dokim nem vett rüla tudomást,mert az uh felülírta,szóval,ha nem pont akkor nézik,amikor kell,félre vezet.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Jó reggelt!

Úgy látom, h AFP sok mindenkinél csak felesleges idegeskedést okozott. Dokim még azt is mondta, hogy már csak Magyarországon van benne a kötelező vizsgálatok között a terhesgondozási protokolban.

Ma már szerencsére jobban vagyok, a hétvége jókor jött. És köszi a jobbulásos jókívánságokat!

É
erpé
 
 


Sziasztok!

állapotom- néha jobb, néha rosszabb... én úgy érzem, hogy nincs baj, de még 3 megoldáson vacilálok- ma délután itt bicskén egy tatabányai doki rendelése. én dokim tatabányai magán rendelése, vagy én dokim holnapi normál rendelése.

Marcell mára lebetegedett- köhög, taknyos.

AFP: ahhoz hogy jó eredmény szülessen kéne tudni a terhesség előtti véreredményt, a fogamzás korit, majd utána a 16. heti. azért van még magyarországon, mert valakinek érdeke...

hasszuri, éjjel nekem is ez jutott eszembe amit Mági írt- ha arányokról van szó, akkor sztem elég rossz arány az 1:100hoz veszteségnek.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Sárgulok az irigységtől h ti már tudjátok a down szűrés eredményeit, nekem a vért is csak holnap fogják levenni...
Ma megyek UH-ra a kórházba, fél 4-re, most valahogy nagyon parázom, remélem nem lesz semmi baj. Annyi hülye gyógyszert kellett szednem most a terhesség alatt...

Witch tök jó h már tudod a nemét a babónak! Nono is hamar megmutizta anno magát, szurkolok h tesó is ilyen legyen, ma esetleg a holnapi kombinált tesztnél. Több szem többet lát.
Jaminak kitartást a betegségéhez és remélem hamar megoldódik ez a fránya vesegond!

Kata!

Én is üdvözöllek köreinkben.

KOnkri!

Remélem semmi komoly bajt nem találnak a dokinál, akárhová is mész!!!
Hüvelyemben nekem is szokott hasogatni, meg olyan érzésem van, mintha a tampon jól megdagadt volna benne (bocsika) és ezért én is parázok a méhszáj miatt.
És természetesen nekem is mellső fali a tapadásom, hozzáteszem, már megint. Nono is ott tapast...ezek a kölykök ki akarnak csinálni :lol:

Sissi, beírtalak a táblázatba, majd berakom, szóval nem maradsz ki ne izgulj!

Mi Nonoval 2x voltunk 4D-n a genesisben mi is, egyszer a 14. héten, olyan jó volt hogy mindene belefért a képbe, szonográfus is élvezkedett, mondta h nem szoktak ilyen korán jönni, pedig milyen jó ilyen picikéket is nézni. Aztán talán a 26. héten, mert akkor még nem túl nagy, és mindene jól vizsgálható.

De most asszem csak egyszer megyünk, mert nagyon sokba kerül sajna ez a terhesség, az állandó gyógyszerek a gyakori orvoshoz járás így az elején :oops:

Holnap le kellene rendeznem a labor vizsgálatot, de semmi kedvem reggel 7re bemenni az Istvánba, brrrr

Ja és az integrált 25eFt lesz holnap, plusz a mai UH is 5eFt...és csak pénteken lesz fizu...mókás lesz ez a hét...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Én holnap megyek 7-re vérvételre Szentendrére...ez még a 12 hetes vérvizsgálat.... :oops:

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Csajok!
Én már kisírtam a szemem, baromira elegem van h egy perc nyugim sem lehet, nyaki redő 26 mm vastag...doki szerint van ahol 30 mm-ig okay, de azért ez bőven magas érték, főleg h nektek 1,6-os értékek voltak.
Persze az orrcsontot meg sem nézte, szóval még szerencse h holnap megyek a kombináltra, mert szét vet az idegesség... :cry:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: