Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsko,

bocs, de most en kicsit elszomorodtam - a fiu baba(i)d neveben. Megtudtad, hogy legalabb! az egyik babad (a fiu) egeszseges; es ha egypetejuek, akkor a masik is; es erre azt irod, hgoy nem lettel okosabb?

Mit erezhet az a szegeny kicsi elet ott a pocidban most... Hogy Neked az nem szamit, hogy o egeszseges? Hogy az Neked nem elorehaladas?

Amugy en is biztos vagyok benne, ettol meg jobban, hogy minden rendben lesz. Ahogy masok is irtak itt, ikreknel a laboreredmenyek mindenfeleket mutatnak; az UH a legmegbizhatobb, ott meg semmi jel sem volt aggodalomra. Akar csaj, akar fiu! ;-)

A meretkulonbsegert se aggodj: nekem vegig mertek szep meretkulonbsegeket, es az utolso UH-on meg egyszeriben ugyanakkorak lettek....

Mozgas: a lepeny helyen kivul azt is vegyetek figyelembe, hogy a babaknak bizony nagyon mas tud lenni a temperamentumuk. En honapokig szinte kizarolag csak az A babat ereztem; mar sokszor eppen majdnem berohantam korhazba ellenorzesre, mikor valami halvany mozgast ereztem. Az UH=okon pedig mindig minden rendben volt ugyanugy mindket babaval; raadasul a B baba volt mindig a nagyobb. Mai napig ot sokkal sokkal kevesebbet erzem mozogni a B-t, pedig o az, aki szinten minden UH-ra forog a fej-, a far- es a harantfekvesu helyzet kozott... (es ezt erdekes, nem erzem meg, mikor manoverezi ki; pedig mar nem kicsik, es bizony mar sokszor igencsak faj, mikor mozognak! - csak azoknak irom, akik nagyon varjak azokat a kis mozgasokat; lesz ido, mikor az ember azt kivanja, picit kisebbeket es noiesebbeket tornazzanak ;-))
zsebibabak
 
 


Zsuzsko: nekem abszolút lejön ez a pozitív hozzáállás ;)!!! A döntéseteket pedig megértem teljes mértékben. Nagyon nehéz döntés és az ember nem is szívesen mondja ezt ki ... DE ne is beszéljünk erről, hisz mindkét babócád tök egészséges!!!!! :wink: :)

Kata: remélem nem lesznek hasfájósak :? ! úgy néz ki vegyes páros lesz, de nem merem még beleélni magam, még csak két UH-on látta a dokim kislánynak az egyik babámat :D. majd megyünk 4d-re, remélem ott is megerősítik és akkor elkezdek a kiscsajnak vásárolni :lol: . Most nézem, h 6 nap múlva lesznek az ikreid 1 évesek! majd kérünk képet, gondolom a 7végén ünnepeltek?! mit kapnak a fiúk?

Mezi: erről a "félidős" befektetésről még én sem hallottam :? , de tényleg ki lehet bírni pár napot és az ember lánya ilyenkor azért mindig csak nyugodtabb lesz, nem?! :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: Nem hallottam erről a befektetésről, de tegnap gondolkodtam, és valamilyen szempontból azért van jó oldala is. Nem tudom mennyit voltál már kórházban, de mondjuk számomra minden újdonság, ezeket a dolgokat (kórházi napirend, tisztálkodás, étkezések) jobb megismerni mikor még pocakkal mész be mint szülés után. Legalábbis én így fognám föl. De azt elhiszem hogy nagyon fog hiányozni a férjed!

Zsuzsi: Most hogy leírtad a határozott döntéseteket, jobban értem a félelmeteket is. Nagyon drukkolunk és minden rendben lesz. Most akkor igazából annak kellene drukkolni hogy egypetéjűek legyenek? ;) Vagy ha kétpetéjűek is, minden rendben legyen B babátokkal is.

Reggel arra ébredtem, hogy kerekebb a hasam mint szokott :D

Szerintetek a 17 hetes terhesgondozáson van olyan történés ami miatt a férjem is bejöjjön velem a vizsgálatra? Az UH miatt szeretne bejönni, de mondjuk egy méhszáj vizsgálat nembiztos hogy érdekelné (mondjuk látott már hasonlót a kórházban :S). Nektek ilyen korú terhességnél bement a férjetek? Nem félek egyedül sem ;)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Zitus: nálunk akkor csak az UH volt, semmi manuális vizsgálat! akár apa is bejöhetett volna, ha nem lett volna a dolgozóban :D. mondjuk nálunk a dokik sem mindig engedik be apukát ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zitus: a 13. héten váltottam kórházat és választottam dokit, onnantól kezdve Apuka mindig jön velem és be is jön a vizsgálatokra és végignézi, ahogy a dokibácsi megnézi a méhszáj állapotát. Ultrahangnál a dokim már jóformán neki magyarázza és mutogatja a babákat, hisz jobban rálát a monitorra, mint én. Csak a védőnőhöz és a vérvételre nem jön velem, de az is csak azért van, mert akkor dolgozik. Úgy gondolom, hogy ez teljesen a pasin múlik. Én megkérdeztem tőle, hogy szeretne-e bejönni és ő azt mondta, hogy persze. Aztán amikor először hallottuk az ikrek szívhangját a 14. héten, és ő is bent volt, láttam az arcán, hogy ez mindent megért neki. Ugyanígy vagyunk a szüléssel is. Megkérdeztem mit szeretne. Először nem tudta még. Csak annyit mondtam neki, hogy jól gondolja meg, mert nagy valószínűséggel most lesz csak rá lehetősége és nehogy megbánja bárhogy is dönt. (Nem hiszem, hogy az ikrek után még lesz babánk). És egyszer csak mondta, hogy bent szeretne lenni, amikor születnek. Most már csak az ikreknek kell úgy ügyeskedniük, hogy szülhessek simán.
Szóval összefoglalva, szerintem, ha Apa menni akar, had menjen, persze csak ha Téged ez nem zavar.

Kórház: mint írtam 20 éve voltam utoljára kórházba, lövésem sincs a szokásokról. Főleg nem egy vadidegen kórházban. Így tényleg sok előnye lesz a befekvésnek. És tuti csinálnak ultrahangot is, amit legközelebb nem mostanában csináltak volna. Remélem jó szobatársaim lesznek és hamar elrepül az a pár nap. Mást nem olvasok egész nap. :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Köszi, megnyugtattatok hogy nem az én férjem ufó hogy be akar jönni a vizsgálatra :) Engem egyáltalán nem zavar, sőt, több szem többet lát alapon lehet hogy neki eszébe jut olyat kérdezni, ami nekem ott eszembe sem jutna.
Nálunk is apás szülés lesz ha úgy ügyeskednek a bébik, én remélem :) Bár mi még szeretnénk több babát, ki kell egyenlíteni a nemi arányt :D

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Nálunk a nemek aránya egyenlő lesz, így arra nem lehet fogni az újabb bébit. :lol:

Mindjárt indulok fodrászhoz. Kiváncsi vagyok mit mond hogy le akarom vágatni rövidre a hajam. Azért kikérem előtte az ő véleményét is. Aztán lehet megint meggondolom magam...
Este céges karácsonyi vacsi. Remélem jól fogom bírni. Ha nem, akkor egy telefon Apának, aztán jön értem.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Mi sem a nemek arányára fogjuk, de így jobban hangzik :) Mindig is minimum 3-4 gyereket akartunk, aztán majd meglátjuk hogy alakul.
Jó vacsizást, bizti bírni fogod. Nekünk jövő pénteken lesz, kíváncsi leszek.
Fodrász: Tegyél föl rövid hajú pocakos képet ha levágattad :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Igen, igen kérünk rövid hajas pocakos képet!!!!

Zitus: MINIMUM 3-4 gyerek :shock: ??? nem semmi :lol: :lol: :lol: . Manapság kevesen szeretnének ennyi gyereket! HAJRÁÁÁ, drukkolok Nektek :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Na, hazaértem a buliból. Levágattam a hajam!!!! :D Apa lefényképezett, majd kicsit lekicsinyitjük a képet, utána feltöltöm.
Nekem tetszik az új séró, kiváncsi leszek, hogy mennyire lesz furcsa, hogy ezzel azért máshogy kell bánni, mint a hosszúval.

Mi alapból egy gyerkőcöt szerettünk volna, aztán megtudtuk, hogy ketten vannak. Először sokkolt, most viszont már nem cserélnék. Az eszemmel többet már nem szeretnék, de a szívem... Pont mondtam apának, hogy amilyen jól bírom ezt a terhességet, lehet, hogy bevállalnék még egyet. Szóval nem lehet tudni még nálunk se, hogy hányszor kopogtat be a gólya.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Jövő hétvégén ünnepeljük a srácok egy éves születésnapját. Szombaton volt egy éve, hogy másodszor töltöttem majd egy napot a szülőszobán, mert csökkentették a bricanyl szurikat (ez a fájás megállító) és persze beindultak a folyamatok. Ha aznap megszületnek a srácok, talán szülhettem volna természetesen. Olyan sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy az akkor még fejvégű babáimat miért is nem szülhettem meg. A dokimnak épp baromira pörgős napja volt. Kiszaladozott a műtőből, és megint a magnéziumot adták, majd én szóltam, hogy nem akarok megint két magnézium csöpögést végig várni. Akkor már inkább álljunk vissza a gyógyszerre, és akkor mehetek fel vissza a terhes patra. Hát talán én voltam túl erőszakos, és talán a doki felajánlotta volna, hogy akkor szülessenek meg a babák. Mindegy, nem tudom vissza csinálni, inkább csak okulásotokra írtam le! Bár mindig szemem előtt volt az amit egy másik ikres anyuka írt, akinek PIC-en voltak a babái, hogy egy nap az anyaméhben 2 nap inkubátort jelent. Mi pedig szülés után 4 nappal már haza is mehettünk :) A srácok egy napot se volta PIC-en :)

Wicca: srácok cipőcskét kaptak, amit már meg is kaptak, mert szükség volt rá. Szóval valami kis apróságot lehet még veszek nekik, de tőlünk mást nem kapnak. Keresztszüleiktől kapnak most játékokat. Nem is igen látom annak értelmét, hogy elhalmozzuk őket ajándékokkal. Karácsonyra tőlünk kapnak ajándékot, keresztszülőktől meg ruhákat. Szóval ez így kerek szerintem :)

Vizi: férj nem tud megfordulni, ha esetleg doki vizsgál? Engem 17. héttől vett át a dokim, mert orvost váltottam a kórház miatt első sorban, de a dokim se volt nagyon szimpi. A második már nagyon jó választásnak bizonyult! Csak annyit akartam ezzel írni, hogy 17. héttől kezdve volt méhszáj vizsgálat is, mert voltak fertőzéseim, és egy esetleges méhszáj nyílás nem lett volna jó. Hála Istennek a 34. hétig teljesen zárt is volt a méhszáj. De nekem félidőtől voltak pocak keményedések rendesen. Bár már második babámmal is volt 20 hetesen.
Nálatok milyen neműek a bébik??? Remélem sikerül természetesen szülnöd. Csodás élmény, főleg kettővel milyen lehet... Na ezt szerintem már sose tudom meg. De egy gyereket megszültem érzéstelenítés nélkül szinte háborítatlanul, és csodás volt. Ő a legrosszabb gyerekünk :D
Remélem hogy nem megy el a sokgyerekes léttől a kedvetek :) Sok nehézsége de sok csodája is van :) Jó hogy vannak még emberek, akik nem nézik a sok gyerekeseket ufoknak!!!

Kata
labkat
 
 


Zsuzskó: Nagyon csini vagy. Már tényleg lehet egész jól látni a pocidat. Most gyorsan megnéztem az én 15. hetes képemet, nekem kicsit nagyobb volt már. De én egy nagyon nagyon nagy hasú bálnamami leszek a végére. Igaz én már annyira vártam, hogy lehessen látni a pocimat, hogy szerintem szugeráltam is, hogy előbb kezdjen el nőni... :lol:

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzskó: Szép pocid van :) Tegnap készült rólm is friss kép, majd lekicsinyítem és felteszem. Nekem egészen más alkatom van, teljesen másképp látszik a hasam :)

Wicca, Kata: Majd meglátjuk hogy megy a többgyerekes-üzemmód. Remélem jól, mert 3 gyereket tényleg minimum szeretnénk.

Kata: a mi babáink állítólg lányok. 20-án megyek ismét UH-ra, meglátjuk megerősítik-e.
Te hol szültél? Remélem én meg leszek elégedve a dokimmal, még magánrendelésen nem voltam nála, a családtervezésen viszont ő volt a doki. Nagyon jól hangzik hogy nem voltak a babáid PIC-en, bárcsak én is elmondhatnám majd ezt magamról! Meg azt hogy 4 nap után hazaengednek :D

Mezi: Kíváncsi vagyok a frizurásra :)

Megint fáj a fejem, reggel a torkom is fájt :( Remélem nem most nyaltam be valami vírust épp karácony előtt. Már csak 7 napot dolgozom, úgy várom a végét.
Hétvégén kiszabtam 2 babaágyneműt, ha lesz időm és energiám megvarrni, teszek fel képet hogy milyen lett.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzsko: sajnos én nem tudok Neked segíteni méretügyileg, mert nálunk a babák majdnem mm pontossággal fejlődnek, de szerintem az jó jel, hogy mindkét baba fejlődött, nőtt az utolsó vizsgálat óta. Folytasd ezt a pozitív hozzáállást, szerintem sokat segítesz vele a babáknak és magadnak is.
A kapcsolatanalízisről pedig várom a beszámolót...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko, nekunk, ahogy irtam, vegig volt rendesen kulonbseg a ket babus kozt - egeszen az utolso (37. het) UH-ig, amikor egyformanak talaltak oket. Mar nem tudom pontosan, mekkora volt a kulonbseg, de talan ilyen 11 - 13 cm megoszlas lehetett az egyik UHon, ami miatt en aggodtam, de a dokik nem (persze az en dokijaim semmi miatt sem aggodtak vegig).

A legjobb PIC/NIC az I. Noi Klinikan van, es azert itt is ertenek a legjobban a koraszulott-ellatashoz, vagy ha gaz van (nem veletlenul ide viszik mindenhonnan az ilyen babakat). Ha Pesten szulnek, emiatt mentem volna en is oda hozzajuk, annak ellenere, hogy nekem eddig a MAV nagyon bejott; de ikrekkel tenyleg fontosabb, hogy ok biztonsagban legyenek (sajnos van ismerosom, akinek az ujszulott mentoben az I. Noi fele utol halt meg a babaja - de o Telkiben szult).

Aztan most meg mar szinte azon "drukkolok", hogy beinduljon a szules a maradek 3 napban a csaszi elott, hogy legalabb valami "termeszeteset" is megeljek belole, meg tudjam, hogy ok is epp ki akartak volna jonni; dehat nem ez az en formam (az elozo babanal is mar mindent csinaltam, hogy a kiirt csaszi elott beinduljon, de esze agaban sem volt kijonni meg). Mindenesetre betoltott 38. het lesz - nem gondoltam volna, hogy kihuzzuk ilyen sokaig...

Nektek minden jot (talan meg beqkkantok addig; meglatjuk)
zsebibabak
 
 


Zsebi: 38. hét? Ez nagyon szép és ritka ikreseknél! Biztos magas is vagy így nagyobb a hasfalad és több helyük van. Én törpe ha eddig húznám, de jó is lenne. :)
Mekkora a pocakod most? Készült róla kép mostanában?

Felhívott tegnap a radiológus ismerősünk, hogy inkább pénteken menjünk a 4d-re, mert valami közbejött neki csütörtökön, így a párom nem lesz ott, mert dolgozik (karácsony előtti utolsó munkanapja és van náluk ilyenkor egy kis eszem iszom, így nem nagyon tud lelépni) de apukám eljön velem. Úgyis az ő ismerőse ez a hölgy és látja legalább az unokáit. Úgyhogy Vica, megint egy vizsgálat, ahova egy napon megyünk. :lol: (ha jól emlékszem)

Tegnap megrendeltem a bébihordozókat is, amint megjönnek, arról is rakok fel képeket. Elvileg az egyik kék, a másik piros. Használtan találtam ikresek.hu-n.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Eladó 6-hónapot használt,BeSafe övterelő!
Ár:5000FT
Tel:20-520-9911
ukati75
 
 


Zsuzsi: Minden nap gondolok Rátok! Remélem a picikétek is megfelelően fejlődik a kisebb mérete ellenére!
15. heti méretekről nem tudok beszámolni, a 12. héten voltunk utoljára UH-n, jövő hétfőn megyünk újra, de az már majdnem a 17. hét lesz.

Mezi, Wicca: az ikresek.hu-n hol nézelődtök? Én még régebben regisztráltam, de azóta elfelejtettem hogy milyen néven és jelszóval. :) :oops: Ha lesz időm regisztrálok újra és én is szétnézek.

Mezi! Várjuk a képet a babkocsiról, a hordozókról és az új frizurádról :D

Zsebi: Szépen kihúztátok, a 38. hét az már nagyon jó! Drukkolok hogy úgy legyen ahogy szeretnéd és szép egészséges babáid szülessenek.

Reggel voltunk AFP-n. Érdekes hely ez a terhesgondozó, nem igazán értem hogy hol ér össze a szülész, a védőnő és a terhesgondozó által nyújtott "ellátás". Mindegy, a lényeg hogy minden rendben menjen.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Íme a képek:

Kép babakocsi

Kép bébihordó 1

Kép bébihordó 2

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Magamról a képet nem tudom feltölteni, mert Apa nem kicsinyítette le, így azt majd legközelebb.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


De szépek!!! És teljesen újnak tűnnek, pedig ha jól emlékszem, használtan vetted mind a 3-at.

Szerintetek mit kérjek karácsonyra? Sógoromék szeretnének valami babás cuccot venni, de nem tudom milyen összegben. Gondoltam írok egy listát, lesz rajta olcsóbb és drágább cucc is, de nem tudom mit kérjek egyáltalán...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Mezi: én is néztem ezt a babakocsit :D!!! Szupi dolgokat vettetek!!! Ez bergon babakocsi, ugye!? Én most kaptam egy nagy tescos szatyor ruhát a férjem nagynénjétől (turisak) aki meg merne rá esküdni, h vegyes páros van a pocakomban :wink:. ( a családban még senkinek nem mondtuk a nemeket! ha bemérgelem magam, nem is fogjuk, mert mindig ez az első kérdés :twisted: )

Zsuzsi: csini vagy és szépen látszik a pocakod!! Hát én sem tudok Neked 15 hetes adatokat írni, mert nincs olyanom :? , a 12 hetes után 17 hetes van.

Én most voltam kontroll uh-on. hát sajna a méhlepényem már most II-es stádiumban van, úgyhogy két hetente Uh-ra kell mennem ... de nem aggódom, mert ezzel is ki lehet még húzni egy jó darabig :D!!!

Most pedig megyek fodrászhoz és kozmetikushoz, rám fér. estére meg akkor dobok képet (ha nem nyúz meg nagyon a kozmetikus csajszi ;) )

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zitus: az ikreseken a fórumon belül van a piactér és azon belül a keres-kínál, baloldalt látod a menüsorban. ha elfelejtetted a jelszavad, regisztrálj még egyszer :lol: :lol: ! sztem a lista jó ötlet! :D textilpelus, bugyipelus, hálózsák, rácsvédő, bébiőr/légzésfigyelő ... bátran ráírhatsz mindent, ami eszedbe jut és akkor mindenki tud vadászni a listáról! nálunk az ágy is rajta volt anno, meg is kaptuk :D (a pénzt, h vegyük meg)! lehet egészen apró dolgokat, mint cumik, babakocsira csörgő, orrszívó ... na hirtelen ezek jutottak eszembe.

na javítok Zitus. a fórum van baloldalt a menüsorban! a többi azon belül :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ani: Veled miújság? Ha már megvannak a babókák kérünk képet, nem ám eltűnni teljesen! :wink: :lol:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca: de jó hogy írtad ezt a listát, mi is állítottunk össze egyet, most egyesítem a 2-t :)
Ikresekr mindjárt regisztrálok újra, épp elment a főnök egy órára :) (amúgy itt ül mellettem...)

Megint kezd fájni a fejem, tegnap is egész éjszaka fájt :S Asszem megint esni fog, én meg megint nem fogok tudni aludni :(((

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Tényleg teljesen újnak tűnnek, főleg a babakocsi, ami nem Bergon, hanem Herry márkájú. Az eladó is nagyon aranyos. Írt ma egy e-mailt, hogy sikeresen hazaértünk -e, stb.

Karácsonyi ajándékötletek: mellszívó, kiskád, fürdőlepedő a babáknak, elől gombos hálóing neked, szoptatós párna. Ha jól emlékszem, ezeket még nem írták előttem. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Na, az utolsó képes tartozásom.

Kép

Ma a sokk hajlakk és zselé miatt meg kellett mosnom. Tök könnyen be tudtam szárítani és úgy így elég jól néz ki, hogy nincs belőve. Úgyhogy tök jó, hogy levágattam.... :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi! TOk csini vagy! jo ez a ruha! Sajnos en sokkal unalmasabb voltam a mi karacsonyi partinkon, de most mar napok vannak hatra (mar orak, akkor napok), mar nem fogok beruhazni; tutti utolso terhessegem.

Amugy egyaltalan nem vagyok magas, szerintem nagyon nincs helyuk a babaknak: mar mindenemet nyomjak es minden faj; levegom sincs es folyton "bufizek", mert szerintem a gyomromnak sincs hely. A hasam pedig AKKKKKKKKKKKKKKKORA.... Keszultek kepek, de nincs idom felteszegetni.... Talan egyszer. De tenyleg nem lehet ekkora hasat elkepzelni. Mar az eves is gond, mert ha leulok egy asztalhoz, egyszeruen nem tudok a tanyer fole hajolni, meg ha kapaszkodom sem... Az olemben levo laptopon nem erem el a billentyuket... Pisiles utan nem tudom kitorolni, mert nem erem el... A cipomet mar a legnagyobb erofeszitessel es teljes labkicsavarassal is alig tudom felvenni/bekotni... Es amit az elejen az ember ugy var (lepkeszarny-mozgas), most ugy erzem, kilyukasztjak a hasam nehany mozdulatukkal vagy ha odadugjak valamijuket...

Igen, en sem gondoltam volna, hogy igy kihuzom; vegig dolgoztam (dolgozom), stressz sajnos volt rendesen (2 autobaleset pl), pihenni nem sokat; tornazni/gyalogolni sokat (ma is tornaztam, az meg segit abban, hogy jobban legyek). Mehszajam tok zart; mehnyak hosszu... Pedig olyan jo lenne, ha meg a 2 nap alatt beindulna...!

Na mindegy, Nektek jo varakozast, es elvezzetek ki, amig tudtok mozogni... :lol:
zsebibabak
 
 


Zsebi! Kitartás, már tényleg csak két nap van hátra!!! Szorítok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen veled és a csajszikkal is. (remélem jól emlékszem, hogy két lány)
A stressz levezetése ellen szerintem a legtökéletesebb "gyógymód" a mozgás. Kezdetben én is tornáztam, aztán ellustultam. Most időm se nagyon van rá, amióta itthon vagyok. Állandóan van valami elfoglaltságom. De talán majd lesz arra is időm, mert teljesen ellazít és olyan jó érzésem van utána lelkileg is.

A babákról és rólad pedig majd várjuk a beszámolót!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Tök jó a hajad! Így nzel ki ha magadnak szárítod? :shock: Szuper adottságaid vannak! Én ha magam szárítom meg, olyan vagyok mint egy oroszlán :D

Zsebi: Azért ha lesz majd egyszer időd és energiád kíváncsi lennék arra az extra-nagy pocira :) Drukkolunk hogy minden OK legyen pénteken!

Egyik barátnőm kinézett nekünk 2 kiságyat, hármasikreké volt. Nagyon szép és nagyon jó áron van, úgy tűnik megvesszük :oops:.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: ezt a frizkót a fodrász szárította még csütörtökön.
Én tegnap szárítottam be először a rövid hajamat és elég jól sikerült. A képhez képest annyi a különbség, hogy nincs belőve és a fülem mögé tűrtem, így tök kisfiús, de nekem most bejön. De lehet, hogy minden csoda 3 napig tart..... :)

Kiságy! Tök jó Zitus, hogy ti is már nézelődtök. Én szerencsés vagyok, mert a férjem asztalos, így mindent olyanra csinál, amilyenre szeretném.

Kép babaszoba terv

Ezt a képet a neten találtam, kicsit testre szabjuk, hogy jobban passzoljon hozzánk, de nagyjából ilyen lesz. A fal már zöld, és le van már parkettázva a padló, a kiságy már megvan, de speciális kinézete van és 140*70-es a mérete. Ja és kettőt csinált. :-) Úgyhogy hamarosan megveszem a kiságyba való cuccokat és a pelenkázóra a cuccot.

Ma voltam védőnőnél. A vérnyomás, vizelet rendben. És híztam egy hónap alatt 3,5 kg-t. Még szerencse, hogy szinte mind a hasamra megy. És még hol a vége...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Szép ez a szoba. Majd küldj képet a kiságyakról is, kíváncsi vagyok, milyen ügyes a férjed :) Amiket kinéztünk, azok is saját gyártású kiságyak. Lehet hogy a harmadik kell a kolléganőmnek aki ugyancsak májusra vérja a babáját, akkor meg is van oldva hogy kié lesz a harmadik...

Nálunk a hálóból lesz gyerekszoba, úh. csak 2 ágyat fognak kapni a babók, abból is a kisebbet, mert az fér el. Ezen kívül varrok nekik szépeket, meg ha már kell a játszófelület, feláldozzuk a franciaágyat és szerzünk egy kinyitható kanapét. De ez még messze van...

Hétvégén kiszabtam 2 gyerektakarót párnával és 2 pár fejvédőt, alig várom hogy legyen időm készre varrni. A szoptatóspárna is készül, de abba még golyót is kell vennünk... Karácsonyra már nem lesz meg, de végülis nem sürgős.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: tök jó, hogy Te tudsz nekik varrni ezt-azt. Majd ha elkészült, rakjál fel képeket. Tényleg még ráérsz. Én ennyi idősen "csak" nézelődtem. Így most már tudom, mit hol kell megvenni és egyáltalán mit is akarok venni. A nézelődés rész tart a legtovább és az a legfárasztóbb. Babakocsira és gyerekülésre tudom ajánlani az ikresek.hu-t. Ki lehet fogni, csak érdemes gyakran fellátogatni (naponta). Én is ott találtam. :)

November 30-án dolgoztam utoljára. A kolléganőm, akinek átadtam a feladataimat azóta állandóan hívogat telefonon, volt olyan is, hogy egy nap 7-szer. Már nagyon unom. Főleg, hogy tudna kérdezni mástól is, hisz vannak még az irodán. Tegnap már eljutottam odáig, hogy nem vettem fel a telefont. Tök alapvető dolgok miatt keres, pedig csak elég lenne gondolkodni is. (Gonosz vagyok, de ez az igazság.) Szerintetek meddig álljak a "rendelkezésére" még?! Mert azért azt nagyon nem szeretném, ha kényelemből még akkor is engem hívogatna, amikor már mondjuk a kórházban vagyok.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Lanyok, kosz a kedves szavakat, es minden drukkolas-ima nagyon jol fog jonni penteken!

Mezi, szerintem elobb-utobb kedvesen nyugodtan ravilagithatsz a kolleganodnek, hogy ezeket hogy tudja egyedul is megoldani, vagy bennt kitol tudja megkerdezni. Ha a valaszaid erre koncentralnak, es nem a valasz gyors megadasara, talan elobb-utobb leesik a tantusz neki, hogy probalja meg egyedul megoldani.

Nekem kicsit mas, mert utso (masod)percig dolgozom (nagyon be kellett volna egy nagy nemzetkozi publikaciot fejeznem, de mar sajna nincs ra remenyem ;-((; de mar elkezdtem mindenkit felkesziteni, hogy 2-3 honapig meg vszleg a telefont sem fogom felvenni, nemhogy emailt nezni, ugyhogy addig probaljak meg mashogy megoldani a dolgokat. En igazabol csodalom a 2010-es ikres tema kismamait, hogy van idejuk netezni (van, akinek a korhazbol is; bar lehet, hogy majd en is fogok?); az elmult babaimmal mind ugy volt,, hogy a szules utan teljesen elvagtak. Bencevel terhesen is minden nap innen szivtam erot; aztan a szules utan akkor jottem ide vissza, mikor ujra terhes voltam es kerdeseim voltak... Bar ami akkor nem esett tul jol, hogy a korhazban a hatam mogott a noverek ilyeneket mondtak (ui. akkor a MAV-os topicban voltam), hogy "vigyazz, mert aztan holnap rajta lesz a neten!". Fogalmam sincs, honnan tudtak, ki vagyok (sosem tettem fel fenykepet); de mindenesetre rossz volt.

OK, majd megprobalok a gigaszi pocakrol feltenni kepet! Azon aggodom, hogy a szules utan sem lesz sokkal kisebb ;-(( amikor mar nem lesz alibi... mert ugy megnyultak a hasizmaim...
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért, baromira elfoglaltam magam, de most már kész vagyok:

Kép
Kép

Zsuzsko: nagyon szép a pocid, és amúgy is annyira csinos csaj vagy!!! :wink: Nem akarlak megrémíteni, de a nagy különbséget egypetéjűség esetén nagyon komolyan kell venni. Nézz utána ennek (iker-transzfúziós-szindróma). Az meg szerintem a legjobb lenne, ha a baba bent fejezné be az életét minden beavatkozás nélkül. :( Tudom nem ez a legjobb gondolat, de talán így ti is nyugodtabbak lennétek. Volt egy ismerősöm, akinek inszemmel lettek az ikrei, és az egyik elhalt az első hónapokban, és simán elvolt odabent, amíg kihordta a másikat. Ezt az orvosok biztos jól tudják. Bár én azon gondolkoztam el, hogy ha összekapcsolódik a véráram, nem e lehet baj esetleg akkor ha azt a szurit az egyik babának beadják? Tényleg nem ijesztgetni akarlak, de szerintem azért kérdezz rá ezekre, hogy tisztábban láss!!!

Vizi: Az ÁEK-ben szültem, Spánik Gábor volt a dokim, nagyon jó doki, csak ajánlani tudom. Első lánykámat a szabolcs utcai kórházban szültem, még a ma már csak genetikával foglalkozó Hajdú Krisztinával (Praxis, és Istenhegyi, meg Áek genetikusa is). A második lánykát Kistarcsán szültem, ahol nagyon szupi szülőszobák vannak, és jó alapítványi szobák (egy éjjel voltam full hatágyasban, hát az gáz volt). Aztán oda kezdtem el járni az ikrekkel egy új dokihoz, mert a régi átpályázott a sotera, de inkább leváltottam. Fura dolgokat mondott a szülésről, ami nekem nem tetszett. Meg meggyőztek az ikres fórumon, hogy jobb ha van PIC. Ezért lett az Áek, ahol már csak dokit kellett keresnem, és Spánik pont Hajdú doktornő mellett volt még a Szabolcs utcában. Nagyon ajánlották. Amúgy nem magán rendelésekre jártam.

Mezi: Jó vétel volt. Máig bánom, hogy eladtam az egyes babakocsit, és vettem egy új Chippolino babakocsit. Azért elsősorban, mert elég szűkös ez, és anno Symbaba volt, ami olyan tágas volt, jól elaludtak benne a lányok másfél éves korukig. Sokat altattam őket levegőn. Srácokat is, de úgy fekszenek szegények benne, mint a heringek. Inkább elkértem volna tesómék babakocsiját, ami szintén Symbaba, és vettem volna használtan egy esernyőre csukható iker sport babakocsit. Késő bánat. De te jól csináltad!!!
És milyen csinos vagy te is :O :)

Wicca: remélem nem lesz gond a méhlepény miatt. Még jó lenne ha 6-7 hetet bent maradnának a babák!!! Aztán már nem lehet gond, max kicsit többet maradtok bent a kórházban!

Zsebibabak: hányadik héten jársz? Első babák? kiváncsi lennék én is a pocakodra.

Ha érdekel valakit, én is dobok fel majd magamról pár nappal szülés előtti gigász pocakot, ami több mint 5,5kg-ot cipelt!!!

Kata
labkat
 
 


Köszi Mindenkinek a dicséreteket!

Zsebi: várjuk a képeket! Holnapra pedig egy kalappal, szorítunk Neked és a babáknak!!! :-) Mi lesz a kicsik neve? Szerintem még nem írtad...

Kata: Nagyon szépeket csináltál. Bár nekem lenne az ilyenhez ügyességem és türelmem. Én a szalvétatechnikánál, koszorúknál, ajtódíszeknél, üvegfestésnél leragadtam... :)

Kezdetben én is chippolino babakocsit akartam, nagyon tetszett, de nem lehet a tolás irányát változtatni, így lemondtam róla. De most már nem bánom.

Zsuzskó: az nagyon jó, hogy másik doki is megnézi a korábbi eredményeket. Szorítok Nektek és a babóknak is. Ezek a lelki dolgok szerintem tök fontosak nekik. Igaz én Zalaegerszegen fogok szülni, nem Bp-en, de itt az a szokás, hogy a szülésért a magánrendelési díj tízszeresét fizetik. Én pedig nem fogok azzal foglalkozni, hogy nálunk két baba lesz, nem fogom azért a dupláját adni neki, pedig nagyon jó doki. Inkább a babákra és a lakásunk felújítására költöm azt a pénzt. Necces, hogy el tudunk -e költözni a babák születéséig. Jobb lenne, de ha nem megy, akkor addig maradunk még anyáéknál...

Ti mennyit híztatok eddig a terhesség alatt? Én 7-8 kg-nál tartok, de szerencsére csak a hasamon látszik a gyarapodás. Ikreknél mennyi is a normális?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


visszatérve még kicsit a kilókra. Miután megtudtuk, hogy kisbabánk lesz, kapásból fogytam 2 kg-t, pedig ez pont egybeesett a nyaralásunkkal, de az émelygés, hányinger miatt nem tudtam sokat enni. Ez a két kiló a 14. hét végére jött vissza. És azt a 7 kg-t pedig, azóta szedtem fel, kb. 9-10 hét alatt.
A cicimen kezdetben éreztem óriási változást, főleg a méretén és ugye a feszülés... Most a mérete stagnál, de szerintem még fog nőni.
:) A hasam úgy hirtelen a 18. hétről a 21. hétre nőtt hatalmasat. Addig inkább fokozatos volt a növekedés. Ja és egy kicsi ment a combomra is, de nem vészes, mert a régi szabadidőnadrágjaim ugyanúgy jók combban, mint a babák előtt.

Lányok! Ti mivel szoktátok kitölteni a napjaitokat? Tegnap délután szörnyen untam magam. Nekem nagyon furcsa, hogy itthon vagyok. Egészen eddig feltaláltam magam, de tegnap, szörnyű volt.
Minden nap megfőzök, elpakolok, mosok. Ez nagyjából a délelőtt. Bár, ha jól meggondolom, tudnék mit csinálni, csak kedvem nem nagyon van hozzá. :oops:
Lehet, hogy kellene egyet tornáznom, hátha javítana a lustaságomon.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsi: Továbbra is drukkolunk!
Nem gondolkodtatok a SOTE II Klinikán? Az én orvosom, Timmermann Gábor ott vállal szülést, ott nagyon jó a PIC is. Nálam is ez volt a fő szempont, eredetileg a Margitban akartam szülni. Esetleg ezt az orvost is megkérdezheted, 10e nála a terhesgondozás (magánrendelő az Örsnél van), a szülés ebben benne van, szóval ha adsz még, adsz, ha nem, nem. Én nem fogok túl sokat adni, ismerőseim mind 20-at adtak csak (egy gyerekre).

Kata: Ügyesen varrsz! Én eddig inkább olyanokat varrtam, amihez nem kell ultra nagy kézügyesség (ágynemű, terítő, erkélybútor-huzat. Én nem "tanultam" varrni sehol, csak hobbiból csinálom mióta megkaptam nagymamám régi varrógépét. De élvezem :)

Zsebi: Megy a drukk holnap, délelőtt lesz a műtét, ugye? Gondolunk Rátok! És ha megleszenk a lányok, küldjél képet róluk is, meg a pociról is!

Én eddig nem híztam egy dekát sem, csak a pocim nő :) Most már tényleg fogok föltenni képet, csak mindig elfelejtem behozni :?

Mezi: Otthonlét. Nehéz ügy. Olvassál, nézz filmet, hallgass zenét és közben pihenj. Esetleg kismamatorna DVD-ről vagy intimtorna is elvesz úgy egy órát. Mondtad régebben hogy szoktál saját kezűleg dolgokat csinálni, csinálj karácsonyra valamit. Ilyesmik ugrottak be :) Jövő hét szerdán dolgozok utoljára, utána együtt malmozok veled otthon :D És alig fogom várni hogy a férjem hazaérjen és elmenjünk együtt sétálni :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Képzeljétek! Utálok sütni, de most nekiálltam már unalmamban. Mikre nem vetemedik az ember...
A kismama tornára gondoltam én is, de most már módjával lehet csak.
Minden nap olvasok és hallgatok zenét, úgyhogy ez már rutinszerű.
A kretívkodással meg most úgy vagyok, hogy múlt hét szombatra egy csomó mindent kellett csinálnom, emiatt most ahhoz sincs nagy kedvem.
De most akkor töltök fel pár képet, miket is szoktam bűvészkedni. :D

Kép

Kép

Kép

Kép
mezi_84
 
 


De jók! Ez a zsebkendőtartó fából van és te festetted be? Vagy szelvéta van rádolgozva? (én is szerettem régen decoupage-olni meg üveget festeni, de mióta dolgozom nincs rá időm...)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzsi: Én eddig egyszer csináltam kismamatornát, igazából nem tudom hogy szabad-e. majd megkérdem a dokit hétfőn, addig meg kibírom. Igazából szívem szerint én úszni járnék, de at sem tudom hogy szabad-e. A kriston torna nekem is megvan, de az olyan uncsi :) Pedig állítólag azt szabad csinálni.
Te mit dolgoztál? Már 15 éve dolgozol? Hát ez igazán nem látszik rajtad!!! Én majdnem pontosan 2,5 éve dolgozom.

Kavar a kiságyak eladója, kitalálta hogy egyben akar eladni 3-at, de 2 különböző helyről... Ráadásul épp nem a legközelebb hozzánk. Nem elég hogy egyet pluszban hozzunk el, még ráadásul 2 helyre rohangáljunk is érte... Kicsit elkeseredtem, beleéltem magam hogy ilyen kiságya lesz a kölköknek :(

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: igen, a zsebkendőtartó fából van (Apuka asztalos :) ), le van festve itt épp kékre és szalvétából kivágott kagylókkal van díszítve. Nagyon sok ilyen és hasonlót csinálok/tam, de sokszor elfelejtem lefényképezni.
Én 4 éve dolgozom. Már ami a rendes munkát jelenti. Gimitől a fősuli befejezéséig pedig diákmunkákat is vállaltam, leginkább nyáron.

Ne aggódj a kiságy miatt. Én úgy vagyok az ilyen dolgokkal, hogy ha valamit meg akarok venni, vagy nagyon nem tudom eldönteni, hogy akarom -e, és gondolkodnom kell még rajta, már nem is agyalok azon, mi lesz, ha elviszik előlem. Úgy állok hozzá, hogy akkor ez a valami nem ránk várt és majd jön egy jobb! Ha meg ránk várt, akkor meg tudom venni. Volt több példa is erre az eddigi 23 hét alatt.
Én simán megmondanám a véleményemet a te helyedben a kiságy eladójának. És az a minimum, hogy megoldja, hogy egy helyen legyenek a kiságyak. De bunkó...

Zsuzskó: Milyen másodállás? Mit csinálsz?
Most még a szüleimmel lakunk, így anyukám megy bevásárolni reggel, utána elmegy dolgozni. Én változó időpontban kelek, hajnali 3 és 6:30 között. Ha a férjem délutános (mint a héten is), akkor együtt megreggelizünk, ő kimegy a műhelyébe és csinálja a lakásunkba a bútorokat (most a kicsik szobáját), addig ha éppen kell, akkor megfőzök, mosok, teregetek, netezek. Együtt megebédelünk, aztán ő elmegy dolgozni. A szüleim amíg haza nem érnek (16-17), addig egyedül vagyok. Ilyenkor szoktam olvasni, zenét hallgatni,vagy próbálok aludni. Ez az alvás elég érdekes a várandósságom alatt. Egyszer annyit tudnék aludni, hogy átaludnám az egész hetet, máskor meg nap közben eszembe se jut. A héten még nem sikerült normálisan aludnom nap közben, mert a kedves kolléganőm mindig eltalálja mikor kell hívnia telefonon. :( Ha a szüleim hazajönnek, akkor megy egy kis dumcsi, aztán igazán utána kezdődik az unalom, hacsak fel nem találom magam... Ha a férjem délelőttös, akkor is nagyjából ugyanez a progi, annyi különbséggel, hogy délután csinálja a bútorokat. Így most sajna nem sokat vagyunk együtt, de muszáj áldozatot hozni, hogy minél előbb költözhessünk.

Kismamatorna: elvileg a 12. hétig nem tanácsolják, de nekem akkora mozgáshiányom volt, úgy éreztem, hogy betokosodok, ha nem mozoghatok, így nekiálltam már a 7-8. héttől. Nagyon jól esett mind fizikailag (nem fájt a hátam), mind lelkileg. Ezt a tornát "Apuka" töltötte le nekem netről, olyan 90-es évekbeli, de nekem igen bejött. Egy gyógytornász mondja, mit kell csinálni, a kismamák meg csinálják. Vannak benne keringést javító gyakorlatok, hát - és gátizom erősítő gyakorlatok is. A végén pedig légzéstechnika. Minden gyakorlatból 2-3 -at kell csak csinálni, így nem fárasztó, de eléggé átmozgat. Szóval hetente 2-3-szor tornázgattam, egészen a 12. hétig, amikor is megtudtam, hogy két bébink lesz. Onnantól 1-2-szer tornáztam csak, bár a védőnőm azt mondta, hogy a 20. hétig lehet, utána pedig visszatérünk rá. Most a 23. hét végén jutott csak eszembe, hogy nem is kérdeztem rá, de igazán most nem is hiányzik a torna. Ami tuti, hogy a 32. hét után már tornázni se lehet. (Meg szexelni sem. :oops: )

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Kiságy: Megírtam a véleményem az eladónak, gondolhatod. Arra jutottam hogy hétfőn doki után licitálok ha minden OK a babókkal, addig elválik hogy megvár-e minket vagy nem...

Torna: Sztem ugyanezt csináltam én is, ugyancsak internetes letöltéssel :) A gyógytornász nőnek borzasztó a hangja benne, amúgy nekem jólesett akkor egyszer mikor kipróbáltam.
Kolléganőm ugyanakkorra várja az egy babáját mint én a 2-t, ő folyton edzőterembe jár és fut :shock: Én ezt el sem tudnám képzelni. Olyan gagyinak érzem magam mellette. Pedig nem adok neki igazat, szerintem az ilen mozgásokat erre a 9 hónapra félre kell tenni. De ő tudja.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzska: Jó hogy így átgondolsz mindent. Nekem is fontos volt, hogy hol fekszek heteket, ha esetleg befektetnek, és két hetet feküdtem is. De jó volt, hogy csak három ágyas külön zuhanyzós szobában voltam (na jó kettő szoba osztozott egy mosdón) de az is jobb, mintha egy osztály és hatan vannak a szobádban, és nincs biztonság, meg sok a kisebbségi. Hála Istennek tök jó szobatársaim lettek. Valamint több mamával ma is tartjuk a kapcsolatot. Akivel együtt szültem, egy nap, őt csaszizták előbb, és végül egy szobában voltunk, akivel együtt feküdtem a Tp-n, aki csak azért feküdt be, mert rájuk ijesztettek a csöppök, és végül 31. hétre születtek nagyon picikén.. de már gyönyörűek :) Szóval sokminden számít. Ha meg a Kútvölgyi így belefér, hát én azt választanám! Soteről nem a legjobbakat hallottam. Azaz annyit, hogy nem túl kedvesek ott.
Rokonnak meg szerintem mond meg, mivel úgy tűnik nem teljesen problémamentes a terhességed, olyan kórházban éreznéd magad biztonságban ahol Pic is van, és ezért, nem személyes okokból új orvost fogsz keresni. Ennyi!

vizi: én se tanultam a varrást, csak amatőr szinten hobbiból űzöm!
Kiságy eladója mit kavar? Fizettetek már? ha nem akkor szerintem nézzetek szét máshol!

Mezi: szépeket csináltál!!! Én fórumoztam unalmamban :D Mert hát pihennem kellett, és ülve ezt tudtam.

Tornát én se erőltettem ikres pociva. Első babával tornáztam, és ikrekkel nem. Mondjuk többször is hánytam de csak eleinte. Mégis mindhárom terhességnél uannyi 12kg jött fel. Azaz 11,5kg :) Szóval szerintem tök mindegy a torna. Bár állóképesség miatt lehet jól jönne. Rémes volt cipelni az üres pocakot, ahogy a csaszi sebre ereszkedett. Nehezen szedtem össze magam!

Szép napot kismamik! :)

Istenem, ma egy éve este 10 kor vették ki a babákat a pocakomból. De szar volt a műtőben :(

Kata
labkat
 
 


Kata! Boldog születésnapot a babáknak!!!! :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Elnézést a topik zavarásáért,2008 augusztusi babásból jöttem. 2gyermekem ruháit szeretném eladni. Egyenlőre csak újszülött és kis méreteim vannak, később lesznek nagyobb lány ruháim is. Ha valakit érdekel itt megtekinthető :
http://picasaweb.google.com/mormi0814/MEladoRuhak#
Személyesen Budapesten népstadionnál vehetők át, vagy postázom is.

Privit írjatok ha kell valami. Köszönöm.
További szép babavárást nektek és jó egészséget!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Lanyok, roviden, nagyon faradt vagyok, reggel megyunk a mutobe.

A 39. hetem taposom.

A tornarol annyit, hogy a torna nagyon sokat segit az egeszseges terhessegben; ikreknel kulonosen, mert a mehlepeny kesobb nehezebben kap tapanyagot, de ha mozogsz, akkor jobban kap. Raadasul megelozo szerepet jatszik a toxemiaban, a terhessegi cukorban, a trombozisban, stb. Az aktivitas/mozgas hianya pedig sok bajt csinal (ha nem muszaj fekudni, attol csak sok betegseg kijon)

Persze a legfontosabb, hogy az ember megbeszelje a dokijaval, mert nyilvan mas kockazatok felulirhatjak ezt pl. nyilo mehszaj, rossz helyen levo mehlepeny, stb). De egy rendben levo ikerterhessegben miert ne lehetne a vegeig tornazni? En az elmult 2 napban is 2 hossznyi terhestornat csinaltam vegig (Kallai Ildiko; a benabbak es a profibbak rutinjat is vegig szoktam, tehat kb. ketszeres, igaz, a hanyattfekvos gyakorlatokat kihagyom); vegig probaltam legalabb setalni - es mondom, olyan zart a mehszajam es hosszu a mehnyak, hogy szomoru vagyok - szerettem volna, ha magatol indul a szules...

Az uszas kifejezetten a legjobb mozgas, ha ugyesen el tudod a fertozeseket kerulni. Pl. az Amerikaban elo baratnom ikerterhessege vegen mar csak a medenceben tudta elviselni a nagy sulyt (en is egesz ejjel ugy ereztem, leszakad a hasam a testemrol, annyira nehez es a szalagok es a bor nem birja mar tartani), es ott kapott egy kis megkonnyebbulest, igy a vegen plane minden nap uszott.

Kutvolgyi - nekik van PIC? mert ikrekkel tenyleg erdemes PICes helyre menni... Amugy egy nagyon jo baratnom es a ferje is nagyon-nagyon bennfentesek ott, a vezetojet en is ismerem (jartam egy ideig hozza es o kaparta sajna az egyik elhalt babam); ugyhogy kerdezz,, felelek (bar nem tudom, mikor...)! csak annyit a vezetojerol, hogy a SOTE I-et viragoztatta fel evekig; aztan szeretett volna egyet maganban is csinalni, ahol olyan, ahogy o megalmodta. a baratnomnek a 4. csaszarjat o csinalta, es szerinte az eg es fold kulonbseg volt - utana szinte semmi fajdalma nem volt, par oraval utana fennt volt es a felepules is gyalogg-galopp volt. sokan jarnak hozza az orszagbol mindenhonnan, mert a masok altal remenytelennek hitt esetekbol sokat felvallal es megold.... ugyhogy ha komplikacioid vannak, bizony lehet, hogy hozza erdemes lenne elmenned.

koszi, lanyok a drukkolast; erdekes, nem felek; de nincs jo eloerzetem. olyan elfasult vagyok. Jo Nektek, hogy nem tudjatok mivel elutni az idot; en hulla faradt vagyok es rengeteg bevegezetlen dolgot hagyok itt magam mogott, amit a szules elott feltetlenul meg kellett volna csinalni.

valahogy nem tudom elkepzelni, nhogy par ora (11.30-ra van a muto beizzitva)

Ha nem tudnek sokaig benezni, mindenkinek boldog kismamasagot, elvezzetek ki; es aztan egeszseges szulest!

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Na sziasztok!

Ma voltunk 4d-s ultrahangon. Aki még nem volt, annak ajánlani tudom, hogy kicsit korábban menjen, mert nálunk eléggé takarták már egymást. Mindkét baba fejvégű és egymással szemben helyezkednek el. Réka van kicsit lejjebb, ezért ő az "A" baba, Ákos pedig a "B".

Nem sikerül felraknom a képeket sajnos, már lekicsinyítettem. A rendszer feltöltéskor azt írja ki, hogy a fájl típusa nem megfelelő. Nem értem, mi a baja, eddig is így csináltam. :( Pedig született pár igazán jó kép... Majd még később próbálkozom.

Vica! Nálatok milyen volt a 4d?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Na Apuka besegített kicsit, így most talán sikerül. :)

Kép A bizonyíték :-)



Kép Látszik, hogy nem fütyis...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


És a folytatás...

Kép Réka

Kép Ákos

Kép Együtt

Kép

Kép
mezi_84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: