Új privát üzeneted érkezett!

Apkata! Tulipános! Várunk a hírekkel nagyon! Gyertek minnél elöbb!!!

Gabi! Ez nagyon jó! Ügyi vagy!!
Vendég
 


Dorcacs!
Köszi, hogy bemásoltad a szociális dolgokat. A cikkben úgy van, hogy 2010 május 1-től változik a gyed. A gáz az, hogy mi akkor még csak TGYÁS-on leszünk, még akkor is ha szülés előtt a maximált egy hónappal igényeljük meg. Tehát a gyest csak ez a dátum után tudjuk igényelni.
Nóna! Írtad, hogy szerinted mi benne leszünk, hogy minél hamarabb érvényesüljön ez a fajta pénz az államkasszában való maradása. Ez rendben van (mármint nem az ügy, hanem az elméleted), de csak abban az esetben lehet valós, ha már most készen lennének minden településen ennek a feltételei. A sok ovi, bölcsibezárás ami az utóbbi években volt, pont ellenkezője ennek az intézkedés hátterének megvalósításában. Tehát ahhoz, hogy a mi születendő gyerekeinktől el tudjunk menni 1 év múlva dolgozni vissza, ahhoz sok bölcsit kellene létrehozni. azt nem tudom ezt hogy fogják megvalósítani, ha a tervek között az önkormányzatoknak juttatott pénzből is levesznek.
Szóval meg kell teremteni ehhez az intézkedéshez a létesítményi hátteret.
Nevetséges, hogy ha a mi 65 ezres megyejogú városunkban valaki vissza akar menni dolgozni a gyerek mellől és be szeretné adni bölcsibe, akkor csupán 2 db intézmény közül választhat, ahova már terhesen fel kell vetetni a gyereket, hogy 2 éves korában legyen a számára hely.
Az oviba esélytelen bejuttatni a 3 éves gyereket, 4 évesen ha szerencséd van, 5 évesen már kötelező, de azokkal szinte meg is telik az ovi.

Főállású anyaság!?
Á, soha! Nagyon kevés a pénz amit valaki főállásúként kap, egyenlő a gyes összegével. De én nem is maradnék itthon, nagyon szeretek dolgozni és szeretem a munkahelyem, a munkám. Szükségem is van a saját pénzre, saját kis életre és a munkahelyi elismerésre.
A gyerek 3 éves koráig kizárólag Vele vagyok, csak Vele foglalkozom, utána szerintem Neki is szüksége van rá, hogy megfelelő családmodellt lásson (anyu, apu dolgozik) és anyuci ne várja mindig otthon, ha suliból hazamegy, legyen egy kicsit önálló.
Az oviban is ebédig maradhatna csak, pedig délután kezdődnek az igazi játékos foglalkozások, délelőtt a tanmeneti játékos "tanulás" folyik. A lányom nagyon szerette a délutánokat, mert akkor azt játszottak, amit csak szerettek volna és jó időben mindig az udvaron voltak. Volt medence is az oviban, nyáron pancsi, télen kori és csúszka.

Na, már megint sok voltam, de kezd enyhülni a hányingerem, most jobban vagyok, csak a fáradtság gyötör nagyon. De hamarosan este van, mindjárt lehet feküdni!
:D

Nagyon szorítok a mai uh-osainknak! Nekem is már csak 1 hét!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Oh, elírtam. Nem gyest, hanem gyedet fogunk igényelni 2010 május 1 után! Bocsi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

 
 

Pókica, miért, eddig érdekelt valakit, h. nincs elég bölcsi v. ovi?
Most miért érdekelne bárkit is hirtelen... :( Hát én nem hiszem, h. ez pont most akadály lenne nekik.
nóna
 
 


Én is fucsállom a dolgot, hogy ha kevesebb pénzt kap az önk., akkor hogy fog bölcsiket, ovikat építeni.
De biztos ki fog derülni, hogy hogyan is képzelték ezt el.
Hallottam olyat is, hogy családi napközis rendszert akarnak kiépíteni.
Most nagyon izgat ez a dolog, mégsem mindegy, hogy mennyi idősen "passzolom be" a mókuskerékbe a gyereket. A kicsi fiam is olyan pici még.

Uh-os kismamijaink még nem jöttek... :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Itt vagyok!!!
1 cm-es elő embrió!!!! Dobogott a kis szíve!!!!
Ezt az érzést ne lehet feldolgozni!! :lol: Fülig ér a szánk apával!

Kép
apkata
 
 


Én is itt vagyok!Minden rendben!
Az én bogyóm 6mm átmérőjü!
ÚÚÚgy örülök én is, és párom is!
A doki négy hét múlva hívott vissza....


:) :) :) :) :) :) :) Jó éjt mindenkinek! :) :) :) :) :) :) :)
Vendég
 


Kata, Tulipános! Mindkettőtöknek nagy-nagy gratula! Nagyon jó olvasni az ilyen jó híreket. Mindenkitől ilyeneket várunk.

Gabi, nekem még van étvágyam, de ezen nem csodálkozom, mert az előző terhességnél is akkor volt már inkább gond vele, amikor nőtt a pocakom. Akkor is azért, mert már nem volt hely. :) Ez se biztos, hogy jó, de azért igyekszem figyelni, hogy ne hízzak majd túl sokat a végére.

Aki holnap megy dokihoz, annak mennek a drukkok és várjuk a beszámolót. Emlékszem, hogy megy valaki, de most arra nem hogy ki. Bocsika, majd később visszaolvasom, csak most megyek a gyerkőchöz.

Zsuzsi

Kép
Kép
szuszó
 
 


Sziasztok!
Estére én is itt vagyok. Úgy alakult, hogy holnap megyek dokihoz. Ápr. 30-án akartunk uh-ra menni, de az előzmények miatt felmerült, hogy holnap irány a doki és ír egy kis utrogestant támogatásnak. Nem vérzek, nincs ilyen probléma, de ősszel szabálytalan alakú petezsák után üres petezsák miatt volt műszeres befejezés. Ha egy kis esély van, hogy most megóv ettől, akkor mindenképp szedni fogom. Olvastam már olyat, hogy valakinek szabálytalan petezsák volt, aztán az utrogestan szépen helyre hozta a dolgokat két hét alatt.
Ultrahang nem hiszem hogy lesz, októberben ilyenkor még petezsák sem látszódott. :roll:
Ha megjöttem írok mi volt a dokinál.
csillag25
 
 


Kata! Tulipános! Gratulálok a kicsikétekehez! Most már megnyugodhattok, minden rendben van!!
Fantasztikus lehet hallani a kicsi szívét!! :D

Csajok holnap ki is megy dokihoz?
Vendég
 


Kata, Tulipános én is Gratulálok! :D
Biztos felejthetetlen élményben volt részetek. Nem is bánom ha holnap nem küld a doki uh-ra mert a férjem nem tud ott lenni velem. Ápr. 30-ra terveztük a közös találkozást a kicsinkkel, főleg ha beengedik a férjem. :oops:
csillag25
 
 


Én mentem volna, de sajnos úgy alakult, hogy csak jövő héten megyek. Nem baj akkorra már biztos lesz szívhang.
Gratulálok a szép kis babszemekhez :)

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Most csak bekukkantottam, Tulipános és Kata, gratulálok, ezek nagyon jó hírek! :D

Csillag, azért írd majd meg, mi volt a dokinál, még ha nem is lesz uh!
nóna
 
 


Megírom, mindenképp. :wink:
csillag25
 
 


Csillag 25! Várunk a hírekkel!! Szerintem ha lesz uh akkor már látja a petezsákocskátok! :)
Vendég
 


Jajj nagyon szupi dolog ez az ultrahang!!
Már úgy várom tőletek a friss híreket!! (mostmár át tudom érezni, micsoda fantasztikus élmény ez)
csillag25, érdekes volt amit írtál a szabálytalan petezsákról, ezt még nem hallottam korábban.
Egész éjszaka a kis dobogó szívvel álmodtam... :oops:

Kép
apkata
 
 


Tulipános, Kata gratulálok!
Szép lassan meglesz mindenkinek az első vizsgálata, és hamarosan már a 2. vizsgálatok miatt aggódhatunk.

Pókica hogy vagy ma? Olvastam, hogy tegnap nagyon nem voltál a topon, remélem, a mai napod sokkal jobb lesz!

Üdv. Gabi
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok az újabb kismamiknak, és olyan jó olvasni a fórumot, h ilyen sokan összegyűltünk:)
Én csak jövőhéten megyek dokihoz, nem tudok mit írni, inkább csak olvasgatlak Titeket!!!

Sziasztok Tulipános és Apkata!

Nagy gratula a picikhez, örülök, h minden OK, tényleg nagy élmény látni a kis szívdobogást :lol:

Gabi!

A táblázatba engen is tegyél be!!!

Pussz Mindenkinek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Sziasztok! :)
Csatlakozhatok? :) December 8.-ára várom a második babócánkat. A "nagyfiam" 16 hónapos múlt.
Mi szombaton már túlestünk az ultrahangon, egy 7,3 mm-es csupa-szívdobogás pici lény randalírozott a pocakomban. :lol:
Sajna, amilyen álomvárandósságom volt Hunorral, annyira megvisel most a kicsi. :? Általában délig émelygek-öklendezek, ami jelen esetben nem túl ideális, hiszen egy örökmozgóval vagyok kettesben. :wink:

Kép
Kép
cucka
 
 


Szia Cucka!

Üdv közöttünk :D

Látom te már gyakorlott decemberi kismami vagy :wink:

Gratulálok nektek is a kis pocaklakóhoz!!!

Délig én is émelygek, de nem szoktam hányni, utánna alszok egy órát, és délután meg már semmi tünet:-)

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Szia Mustyi! :) köszönöm az üdvözlést. :)
Hányni még én sem hánytam, és általában délig tartanak nálam is a rosszullétek, de volt már precedens, -eddig szerencsére csak 1 nap-, amikor gyakorlatilag nem bírtam kikelni egész nap az ágyból, annyira szédelegtem-émelyegtem-öklendeztem. :? Ami nekem bevált: az a többliternyi citromos szóda, és a fiam elől elorozott kölesgolyók. :wink:
Pedig esküszöm, teljesen véletlen a 2 decemberi babó , szeptemberben álltunk rá a "gyártásra" és most jött össze. :lol:
Kép
Kép
cucka
 
 


Szaisztok!

Cucka üdv közöttünk. De jó már te is hallottad a kicsi szívdobogását. Már én is annyira várom. Én is émelygek délelött, de még nem hánytam.

Mustyi! Én is csak jövő héten megyek dokihoz.

Csajok 3 mg-os folsavból mennyit ajánlott naponta szedni? Nekem nem mondta a dokim hogy szedjem, de én már szeretném.
Vendég
 


Szia Melinda!

Együtt számoljuk visszafelé a napokat, én szerdán megyek majd.

Ha femibion 800 -at szedsz terhesvitaminnak szeintem elég egy fél szem, a folsavból, ha másfajta tvitamint szedsz, bátran vedd be az egész szemet, mert úgyse tud felszívódni a folsav 100%- ban sok nőnél. Ezt csak a femibion 800 garantálja, mert van benne egy hatóanyag, asszem a metafolin, ami segíti a felszívódást. A folsav az első 3 hónapban kiemelt fontosságú, utánna elég az a mennyiség, amit a terhesvitamin tartalmaz.

Nálunk annyi előny van, h már terhesség előtt szedtük ezeket az ásványi anyagokat, és a szervezetünk fel van töltődve vele. Más csak akkor kezdi el szedni, amikor megtudja, h babát vár.
Kivéve, akik már tervezték.

Csak óvatosan, mert nem rég hallottam, h a sok is árthat, az sem jó!!! Elég a félszem, szerintem :roll:

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Melinda!

Ha kétségeid vannak a vitaminok felől, lehet kérni beutalót vérvételre, és megnézik vérből, h a szervezet mennyire van feltöltődve ezekkel az anyagokal, és ha kell még pótolhatsz hozzá.

Én rákérdeztem a Kaáliba a vérvételre, mert a magándokim terhesdongozásában szerepel a "vérvétel 6 hetes korig" pont emiatt, és azt modta a kaális doki, h még nem kell, mert egészséges vagyok, és szedem régóta a vitaminokat, de azért jó lenne megnézetni, csak lustaa vagyok beutalót kérni, de én is vacilálok ezen :?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Szia Melinda!
A folsavból napi 2 szemet bekaphatsz már most is, a dokid valószínűleg valami komplexebb vitamint fog ajánlani (Elevit, Gravida...) .

(segítene nekem Valaki abban, hogy hogyan maradnak meg a vonalzók állandó belinkelés nélkül? :shock: szenvedek vele :evil: )
cucka
 
 


Cucka!

Mi lombikos kismamik vagyunk Melindával és terhesvitamint már a stimulásláskor elkezdtük szedni. Nekünk sok a napi 2 szem, nekem a dokim nem is engedi szedni a Femibion mellé, mert ebbe elég sok a folsav. Nem tudom, h Melinda mit szed, de a meddőségi centrumok nem ezeket a vitaminokat ajánlják, persze, ezek is jók!!!

Az aláírás hozzáadása pontot pipáld ki, és profilodnál állíts be az aláírás hozzáadását, valami ilyesmit kell csinálni!
Sok sikert!!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Cucka!Udv koztunk, latom, mar te is elorebb vagy, mint en :):)
Es persze jo reggelt mindenkinek, remelem, ma mindenki remek formaban van :):)A vonalzot pont ugy tudod, ahogy mustyi irta: az alairas dobozban a profilodnal kell bemasolni a szokasos linket, es az igy allandoan megjelenik majd.
Melinda!Most csinalok egy narancslevet, kiteregetek, aztan jovok a mai napi tortenesekkel :)
En csak az elevitet szedem, 2 honappal elotte kezdtem, mas kiegeszitot semmit. mondjuk napi 6-szor kajalok, keveset, de csakis jokat, ami tele van ezekkel a vitaminokkal, asvanyi anyagokkal...szerintem boven eleg kellene, hogy legyen. talan nem lenne hulyeseg irni minden nap, hogy mit eszek, igy legalabb egyszer kiszamolnam nagyjabol. hat, most, hogy itthon vagyok, szerintem ez is bekerul a naploba...ami meg nincs :):)
Kata, Tulipanos, annyira orulok nektek...igy mar teljesen be vagyok sozva, de meg midnig 2 napot kell varnom...

Kép
pumipumi
 
 


Bocsi Mustyi a belevauvau-ért. :oops: figyelmetlen voltam.
Akkor Ti teljesen speckó esetek vagytok. :) Én csak egy szimpla átlagos kismama vagyok, akinek a dokija ezt az adagolást mondta. :)

(köszi a segítséget, igyekszem ikszelgetni)
cucka
 
 


Sziasztok!

Kata, Tulipános! Nagy-nagy gratula nektek!!!! :D

Úgy döntöttem nem hétfőn, hanem már most pénteken elmegyek a dokihoz, mert szeretnék toxoplazma szűrést kérni.
Soha nem volt macskám, se gyerekkoromban, se később. Nem bírom őket. Viszont egy kóbor macska ide szült a kertünkbe a tuják alá. Van egy kiskertem, ahol magunknak megtermelek néhány zöldséget és már egy hete ettem a kertből az újhagymát, mikor láttam egyik alkalommal, hogy odamegy a macska és lepisili pont a hagymámat!
Azóta nem ettem, de a férjem mondja, hogy nekik sok macskájuk volt gyerekkorában és ezek mindig egy helyre járnak WC-zni.
A biztonság kedvéért, kérek beutalót a dokitól és tanácsot.

Gabi! Ne is mondd, ma is nagyon rosszul vagyok! Éjjel is ébren voltam valamikor, olyan hányingerem volt és pisilni is nagyon kellett. Ma reggel a szokásos öklendezős hányingerrel keltem. Egész nap ez van, napközben enyhül egy kicsit, estére újra előjön. Soha többé nem leszek terhes, bárhogy is alakul most a babával! Olyan betegségérzetem van minden percben! Szédülök, sokszor remeg a kezem, alapból nagyon alacsony a vérnyomásom is. Még egyik terhességem alatt sem voltam ilyen rosszul, pedig ez már az 5.!
Alig várom, hogy túllegyek ezeken az időszakokon!

Csillag! Szia! :D Szerintem jól teszed, hogy elmész a gyógyszerért, csak hasznodra fog válni! Biztos nem lesz uh?

Cucka! Üdv köztünk! Nagyon sokan vagyunk itt, akiknek az előző gyermekük is decemberi. Milyen érdekes! :wink:

A folsav tényleg most a legfontosabb. Én az elevitet szedem, de egy cseppet sem aggódom a folsav miatt és semmi más vitamin miatt sem. A missed ab utáni kontrollon, december legvégén a dokim csináltatott vérképet, hogy megnézze hogy állok. Tökéletes lett.
Ennél jobb szót nem is tudott rá mondani. Pedig akkor csak néha vettem be egy-egy elevitet szeptemberben mikor kiderült a babóca, tél is volt és az sem utolsó, hogy már lassan 2,5 éve szoptatok, soha semmilyen vitamint nem szedek és beteg is egy évben max. 1x vagyok.
Akárcsak a gyerekek vagy a férjem.
De hozzátartozik, hogy mi nagyon sokat járunk horgászni a vadonba, nyáron is egy hétig sátrazunk a nádasban a Velencei-tónál. Nem számít se eső, se 40 fok, mi mindig megyünk.
Most húsvétkor is 3 napig voltunk, sátraztunk a parton a Ráckevei-holtágnál. Most is megyünk május 1-én.
Ezért lehet ilyen erős az immunrendszerünk.
Az én szervezetem fel van töltve mindenféle méregdrága vitamin nélkül is. Ha elmegy a baba vagy bármi baja lesz, akkor nem emiatt lesz.
A lányomnál nem szedtem semmit, pedig 20 évesen nem éppen a vitamindús táplálkozásról híres a főiskolás koleszos! :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia Pókica!

Remélem minél előbb elmúlnak ezek a kínzó tünetek. Biztos hamar túl leszel rajta. Tök jó, h a héten már elmész dokihoz, nagyon várhatod már az időpontot :lol:
Olyanra ne is gondolj, h elmegy a baba, mert most minden rendben lesz!!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Pókica ;) Én is Elevitet szedek/szedtem, hiszen Hunor még szopik. Így amikor eldöntöttük, hogy érkezhet a KisTesó, annyit módosítottam, hogy napi rendszerűvé tettem a hébe-hóba szedett Elevit adagomat és megspékeltem 1-2 szem folsavval, már ha nem felejtettem el éppen beszedni. ;). Csak ne émelyegnék állandóan. :?

pumipumi olyan sokkal nem is járok előtted ;)

cucka
 
 


Mustyi! Tudod, inkább aggódok, hogy nem megyek-e túl korán. Jobb lett volna a hétfő. Félek tőle, hogy nem lesz szívhang még és majd csak 2 hét múlva kell visszamennem, addig pedig majd megőrülök a bizonytalanságban. Mivel az előző terhességemnél is így volt.
Viszont ha hétfőn mentem volna, akkor már tuti lett volna szívhang és nem kellett volna utána két hétig paráznom. Persze lehet, hogy már most is lesz, majd kiderült. A toxo szűrés eredménye most fontosabb.

Cucka! Én nem szedtem a szoptatás alatt vitamint. A fiammal való pocakosságom második harmadában hagytam abba, azóta nem. Viszont az első 7 hónapban amikor még kizárólagosan szopizott, speckó étrendet követtem. Szinte csak párolt zöldségen, grillezett, sült húson éltem, salátákon, gyümölcsökön. Röviden összegezve. Így megelőztük a hasfájást, ledobtam egy csomó kilót, egészségesen étkeztem. Nem volt szükség vitaminra. Mikor már evett szilárd ételt, akkor "kanászodtam" el jobban. :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica bárcsak én is ilyen következetes lettem volna, akkor talán nem kb. mostanra sikeredett volna visszafogynom alapállapotomra. :lol: No, de majd mostl! Bár, ha így folytatom a rossz-közérzeteskedésemet, nem lesznek nagy súlyproblémák. ;)[/b]

cucka
 
 


Pokica!Mindenkepp csinaltass toxoplasmat, es ha nincs ellenanyagod, akkor a doki ugyis megismetelteti havonta. Azon a zoldsegfeleken is lehet cucc, amit a boltban veszel...vagy barmin, ami fertozott folddel akiar 1 masodpercig, 1 cm2 feluleten is erintkezett. tudom, hogy tulzasnak hangzik, de szerintem ezt illetoen nem lehetunk eleg ovatosak. En a terhesseg elott egy honappal csinaltattam es persze negativ lett az OSSZES betegsegre is...semmi gyerekkorni...csak szajherpesz, semmi mas...igy most a kajak felet nem ehetem, de nem is baj, mert ugyis egy halom mas van. Amugy a vitaminokat illetoen egyetertek. vannak nok, akik mindnet megtesznek, teletomik magukat, nyugalom, sport, jo kajak..es aztan rosszul vegzodik....es persze vannak szerencsesebbek, akik alapvetoen jol raktarozzak mondjuk a vitaminokat, vagy sosem hiznak, barmennyit esznek...vagy a babajuk egeszseges lesz dohanyzas mellett is. Szoval tutira hajlam kerdese is, bar en azt gondolom, hogy ha van egy bizonyos szazalek, ami rajtam mulik, azt tokeletesre akarom teljesiteni, mert az az egyetlen, amit en magam is valtoztatni tudok...ha mar a genetikaba nem nyulhatok bele. Ha tokeletes a verkeped, tenyleg felesleges valtoztatni, a tul sok is art neha.


31.nap:A cso, ami a gerincvelot vedi, mar teljesen zart. ma vagy holnap elkezdodik a hipotalamusz feljodese. Mar rendes melyedes van a szemek helyen, Uh-n is jol lathato. megjelenik a szaj kezdemenye, es elkezd fejlodni a gege. meg nincsenek koponyalemezek. Az a szovetredo, ami a 22. napon fejlodott, most elvalik a traheatol es nyelocsove fejlodik 8ismerjuk a felrenyeles esetet :)) maga a pocak csak jo sokara no, de alhasi tajon egyes noknel mar enyhe kituremkedes fedezheto fel, ami a meh nyomasatol van...nyilvan attol fugg, milyen allasu a meh.
A kovetkezo 2 napban a bordak kezdenek kinyulni, kihajolni a meg nagyon torekeny hatgerincbol, hogy vedjek a mellkasi reszben levo szerveket a fejlodesuk kozben. kozben persze rohamosan no agy agy, a fej terfogata. zsirok, zsirsavak, biotina. Teljes kiorlesu termekek, szarazbab, es altalaban minden szaraz huvelyes (szaraz formaban tobb az asvanyi anayag), dio, fott tojas, kelkaposzta...fuujjjj :x

Kép
pumipumi
 
 


Cucka!Kivanom neked, hogy inkabb legyenek sulyproblemaid a szules utan, es ne szenvedj most a hanyingertol :)

Pokica!Te menj csak nyugodtan hamar dokihoz.....mamma mia...mennyire turelmetlen vagyok :):) pont ennyi idosen nem volt meg szivhang multkor? Talan olvastad, hogy melyik napra irtam a szivdobogas megindulasat, es ott azt mondja, hogy par nap mulva mar hallani kell...szoval mostanaban biztosan...de nyilvan ez sem szabaly, mint minden mas....kar :(

Aki volt mar Uh-n, toletek kerdezem, hogy altalaban milyenek a dokik? Tudom, hogy a fo cel nem az, hogy en 10 percig elvezgeessem a latvanyt,de azert varnak kicsit, hogy legalabb felfogjam, mit latok? OK nyilvan fel perc alatt mericskelnek, megallapitjak, hogy minden ok,es biztos nem tul erzekenyek, hogy en meg 10 percig bamulni akarom :9

tegnap vettem egy fel kilo szaritott babot, csicseriboirsot, kolest, szojat, lencset....tartalmazo bio kevereket, amibol most levest gyartok. nem tul gusta, de feldobom 1-2 dologgal...de tenyleg minden benne van, ami kell....eprsze 12 orat aztatni, meg 2 orat fozni tutira nem fogom minden nap...inkabb most megcsinalom az egeszet, aztan adagokban megy a fagyoba. igy nyilvan nem ugyanaz, de meg mindig jobb, mint ha lustasag miatt egyaltalan nem eszem, nem ?

Kép
pumipumi
 
 


Cucka : szia garatulálok a picihez és a nagyhoz is.Szép neve van!
[b]

Én 2 db 3mg-os folsavat szedek naponta,de terhesvitamint még nem!Szerintetek melyik a jobb :Elevit vagy az a femibion 800??

Képzeljétek a szomszédban megdöglött a macska és a kerítésünk mellé temették el...ahol ültetek/ültettem volna.....szerintetek hány métert hagyjak ki a tetemtől?????
Vendég
 


pumipumi : tetszett a :......mamma mia..! :D Mi itt nem használjuk ezt és tök vicces/aranyos!Megmosolyogtattál! :D
Vendég
 


tulipános köszönöm szépen. Én is gratula Nektek a picihez! :) A terhesvitaminok egyéneknél váltakozóak: én Elevitet szedtem az elsőnél is, de volt olyan ismerősöm, aki -annak ellenére, hogy tartalmaz hányáscsillapítót is- mégis reggelente rosszul volt tőle. most a dokim azt ajánlotta, szedjek Gravidát, mely mindamellett, hogy magyar termék, azt is figyelembe veszi, hogy Magyarország jódhiányos vidék. Talán váltok, ha elfogy az itthonlévő Elevitem. A barátnőm védőnő a ceglédi kórházban, ő a Femibiont ajánlja nagyon jó szívvel. Egy átlagos terhességnél szerintem, szinte majdnem mindegy, melyiket szeded, csak apróbb eltérések vannak köztük. Aztán meg: jön a nyár, a friss gyümölcsök, zöldségek tobzódnak a vitaminokban. :)
pumipumi ha választhatnék, én is inkább a súlyproblémákat választanám ;) Bár már egész jól vagyok, ledőltem délelőtti szunyára a Nagyobbikkal (de furcsa ezt így leírni, hiszen pár hete még ő volt a "kicsi" :? )

cucka
 
 


Cucka : a Gravidától én hánytam!Szóval vigyázz vele..,az akkori védőnőm is mondta,hogy sok kismama hányt tőle!
Vendég
 


Sziasztok! Itt vagyok. Még nem olvastam vissza részletesen, de átfutva láttam, hogy vártatok. :D Mikor hazajöttem nem tudtam belépni, pedig már akkor leírtam volna. Elküldött a doki uh-ra és látszott egy 8x5 mm-es petezsák. Tudom, ennek most örülnöm kellene, de a szonográfus rögtön rávágta, hogy nagyon kicsi! Az asszisztens próbált biztatni -látva a gépen az előzményeket- hogy a korának megfelelő csak még nem sok idő telt el a vérzéskimaradás óta. Mondták, hogy a doki majd biztos ír fel gyógyszert, pihenjek, ne erőlködjek, ne emeljek stb. Doki írt utrogestant 2x2 golyócska hüvelybe, aztán fekvés. 3 hét mulva kontroll! Azt hiszem addig meg fogok őrülni a bizonytalanságtól, de legalább pihenek és a bogyóval segítek a babának.
Félek, hogy megismétlődik a multkori. Ugyanígy csak petezsák látszódott akkor még szabályos kerek, később megnyúlt elkeskenyedő és nem volt embrió. De olvastam, hogy valakinek szabálytalan petezsák volt korai szakaszban, kapott utrogestant és 2 hét mulva szép szabályos petezsákban ott csücsült babácska. Úgy legyen!
Ami még nyugtalanít, hogy előttem lévő kismama -öltözőből hallottam mindent- utolsó menstruációja márc. 10 volt és neki 10x15 mm-es petezsákot írtak le szikhólyaggal. Nekem márc. 13 az UM és ennyivel kisebb. :( Úgy szerettem volna én is szép értékeket hallani...
Ja és az ottani számítás szerint 5 hetes 4 napos vagyok és dec. 18-ra vagyok kiírva, át is javítom eszerint :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csillag25 2009.04.21 15:51-kor.
csillag25
 
 


Nekem az elevittel csak egy bajom van: olyan nagy, hogy eleve a hányás ellen küszködve kínszenvedés bevenni. Hát, nem a nap csúcspontja! :cry:

Én sem adtam ám le az összes rajtam maradt felesleget, de a nagy részét igen, viszont borzasztó sokat híztam, 35 kilót! Ebből lement az első félév végéig szüléssel együtt 26 kiló. Az első félév után szép lassan feljött még 5 kiló! Így most nem vagyok elájulva magamtól. Remélem most nem hízok ennyit, sőt biztos, így remélem szülés után annál több nem sokkal leszek mint most. Majd a mostani tartalékaimat felélem a szopi alatt. :)

Azért híztam akkor olyan sokat, mert a fogamzás előtti héten letettem a cigit egyik napról a másikra, pedig napi 1 doboz ment el és nagyon sokat fogytam pár hónappal azelőtt. Az első időkben egy pici rosszullétem sem volt, se hányinger, semmi, így a 12. hétig pont 12 kilót kaptam magamra. Belegondolni is szörnyű!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia Csillag!
Jaj, nehogy már hasonlítsad magad az előtted lévő kismamihoz! Előszöris: pár nap alatt sokat nő a petezsák.
Másodszor: honnan tudod, hogy nem-e Neked fogant félidő után vagy Neki félidő előtt?
Mensi első napja ide vagy oda, de akár 1-1,5 hét eltérés is simán lehet még két egykorú terhességű nő között is!
Ezen tényleg ne rágódj!

Viszont a 3 hetet sokallom!
szóval ne butáskodj, Ők pedig ennyiből még semmit nem tudnak mondani, valószínű Nálad is később fogant a manó!
Gondold el, ha én nem tudnám a pontos napját a fogamzásnak, akkor most 6+5 napos lennék és én is parázhatnék doki után, hogy miért nem nagyobb a petezsák!
Szóval nyugi!

Nálam változott a doki napja, most úgy néz ki, hogy megintcsak hétfőn tudok menni. Péntekre a férjem kapott időpontot egy vizsgálathoz, Neki most nagyon fontos, hogy minél hamarabb meglegyenek a vizsgálatai és tudja kapni a kezelést.
Legalább majd nem rágom magam, hogy miért nem vártam meg a hétfőt, mert akkor már lett volna szívhang! :) :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Melinda, igazad lett, van petezsákunk. :D

Kata, mutatnék szívesen képet, milyen volt-milyen lett a petezsák, de nem kaptam ősszel egy alkalommal sem. Egy uh képem van amikor itt még 5 hét 2 naposan nem láttak csak megvastagodott nyálkahártyát és másnap elmentünk Pestre magánuh-ra 10.000 Ft-ért, na ott kaptam a petezsákunkról egy képet.

Pumi, nálunk egyáltalán nem foglalkozik a szonográfus azzal, hogy Te mit látsz, vagy mit szeretnél nézni. Most kb. 1 percig voltam bent -persze még nem volt nagyon mit nézni- ebből fél perc a felfekszem az ágyra, letolom a nadrágot csípőtájra, másik fél perc kence-fice, igen ott van és már törölte is a hasam, öltözhetek, 3 hét mulva kontroll. Persze lehet, hogy majd ha lesz mit mozizni akkor tovább tart, legalább a kötelező leméregetésig, de annyi. Ha mi andalogni akarunk a kicsink fölött akkor mehetünk magánuh-ra 10.000 Ft-ért Pestre. :roll:

Pókica, én a missed ab. után kértem a rubeola, varicella, herpes, toxoplasma szűréseket, hogy ebből se legyen gond és minden pozitív, átestem már rajta, csak a toxoplazma nega. Mondjuk nincs is a közelben macsesz és alom, de mint írtátok zöldség, gyümölcs minden fertőzött lehet. Sikálom is rendesen őket. Viszont nekem nem mondta a doki, hogy havonta ellenőrizni kell, csak annyi, hogy ne kerüljek közelebbi viszonyba cicussal.
csillag25
 
 


Pókica, az eszemmel tudom én is ezeket, de olyan nehéz most józanul gondolkodni. Ahogy írtam, eddig elég nyugodt voltam, úgy éreztem minden rendben babóval, de most ez elszállt. :(
Szerintem azért 3 hét, hogy ha akkor se lesz semmi, küldhetnek is missed-re, nem kell még 1-2 hetet várni... Megkérdezték multkor mikor volt a befejezés, mondtam, hogy 9 hetesen és ezután kaptam a 3 hét mulva kontroll szöveget. Valamilyen szempontból jó, hogy nem kell hetente szaladozni, izgulni, de szerintem két hét mulva is egyértelmű lenne már a helyzet.
csillag25
 
 


Szia Csillag!
Igen, emlékszem hogy ezek a szűrések neked megvoltak a missed után.
Én azért nem láttam akkor szükségesnek, mert rubeolám volt gyerekkorban, macskám sosem volt és nem is lesz, herpeszt tavaly nyáron néztek, az nega volt és a toxo is.
Kétévente 1x szoktam elmenni nődokihoz és ilyenkor levesz automatikusan minden bacira, gombára, vírusra kenetet. 2 hét múlva van eredmény.
Csak most ez a macska ügy izgat.
Tudom, hogy nem tudlak semmivel sem megnyugtatni, mert minden nő aki már átesett egy baba elvesztésén szerintem ugyanattól fél, mint ami a múltkor a baj volt. Nálad, hogy üres volt a petezsák, én pedig, hogy heteket várok a szívhangra hiába. Ez a félés természetes ilyenkor.
De úgy peregnek a napok, majd szóval tartunk és talán gyorsabbnak fogod érezni! De ne gondolj mindjárt a legrosszabbra, hiszen még annyira az elején vagy! Arról nem is beszélve, hogy Neked hasi uh-ot csináltak??? :shock: Akkor persze, hogy még annál is kevesebb látszódik, mint a hüvelyin! Én úgy tudom ilyenkor még mindenkinek hüvelyit csinálnak...vagy az volt és én értettem félre?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pokica!Tuti, hogy a cigi miatt hiztal annyira...de igy is jobb, mint cigivel...ugyes vagy :)
csillag!Igaza van a tobbieknek, szerintem se aggodj, inkabb orulj, hogy van valami. Tudsz pihenni, nyugodtan lenni? Amugy azok ott az Uh-n szerintem egyszeruen csak kocsogok, es ugy gondolkodtak, ahogy te azt leirtad...legalabb kevesebb a melo nekik ha kesobb mesz...mit erdekli oket, hogy te egy hettel tobbet vagy kevesebbet aggodsz? De gondolj inkabb arra, hogy majd sokat pihensz, szeded a bogyot, es igy 3 het mulva szebb eredmenyt fogsz latni, mint 2 het mulva :):)
A doki nekem sem mondta, hogy ujra kell csinalni a toxo tesztet...sot, nekem csakk annyit mondott, hogy a mozzarellat, prosuttot, rikottat...vagyis miindent, amit itt napi szinten eszunk...felejtsem el. De azert fontos folyamatoosan ellenorizni, mert barmikor beszedheted a fertozest, viszont koran meg lehet valamit tenni ellene...marmintha idejeben tudjak, mert egyebkent nem latszik semmi ugye a baban.

Kép
pumipumi
 
 


Amugy most, hogy POkica irja...tenyleg huvelyit szoktak csinalni ilyenkor. nekem holnaputan hasi lesz....nna nem mintha ertettem volna apontos kifejezest, de arra emlekszem, hogy mondta a doki, hogy sokat igyak es ne pisiljek...ugyhogy hasi...mar ugy varom, meg mindig 2 nap...
Amugy ha megfozod-parolod a zoldsegeket, akkor nincs gaz, mert ugyis minden elpusztul, bar a frissen fogyasztottakat 5-szor megmosom. Az eper es tarsaitol parazom, amik ugye rucskosek, es hat ki tudja...Meg a nyers hust is kesztyuben fogom meg.

Kép
pumipumi
 
 


Jó estét lányok!

Cucka Örülök, hogy ránk találtál :)

Melinda, nekem a doki 3 mg-os folsavból 2x1-et rendelt el, de azt tudni kell, hogy semmi komplex vitamint nem eszem, nem is ettem soha. Folsavon kívül e-vitamint kaptam még a héten, amikor orvosnál voltam.

Csillag tudom, nagyon nehéz, de ne parázz, és ne aggódj. Inkább pihenj minél többet, és próbálj pozitív dolgokra koncentrálni. Amit Pókica is ír, hogy ez csak síma hasi uh volt, akkor egyáltalán ne aggódj, hiszen pár hetesen már az is csoda, ha egyáltalán látnak valamit.
Lehet, nekem szerencsém van, de a magándokimnak van a rendelőben uh-ja, így minden egyes alkalommal nyugodt körülmények között tudunk nézelődni, és nem utolsó szempont az sem, hogy nem kell érte külön fizetni.

Pókica majd ha jobban leszünk, én most pocsékosan érzem magam, ennyire rosszul még sosem voltam az elmúlt hetekben, a dohányzás, hízás összefüggéseire visszatérhetnénk. Én a pozitív teszt után hagytam abba, kevesebb súlytöbblettel is megelégednék :oops:

Üdv. Gabi
Vendég
 


Szia Pókica! Köszi, hogy próbálsz nyugtatni. Bocsi, hogy csak most köszönök, eddig csak anélkül beszélgettünk. :oops: Neked nagyon alapos a dokid, ha minden évben leveszi ezekre a keneteket. Nekem csak rákszűrés szokott lenni, most a baba miatt csinált több vizsgálatot, ami azért kellett mert nem emlékeztem és anyukám sem volt 100%-ig biztos benne, hogy átestem a rubeola és társain.
Oké, tartsatok szóval :D bár ma rám is pirított a férjem, hogy nem azért írtak táppénzre, hogy a gép előtt görnyedjek, hanem hogy tényleg pihenjek, feküdjek... :oops:
Pumi, köszi Neked is a biztatás, nyugtatást. Igen, itt hasit csinálnak, hogy ezzel se zargassák a babát. Ha valami nem stimmel, akkor megnézik hüvelyin is pl. ősszel mikor még a 8. héten sem volt embrió. Kismedence transabdominalis vizsgálatára gondolsz? Ezt már megtanultam. :lol:
csillag25
 
 


Szia m&g! Neked tényleg szerencséd van! :P Köszi a nyugtatást, megyek mert a férjem már ágyba is parancsolt. Szót fogadok. :D
Képzeljétek délután jött apukám és hozott a kismaminak (nekem, hi-hi) egy szatyor zöldséget, gyümölcsöt. Csak hogy csurogjon a nyálatok :wink: GÖRÖGDINNYE és nem mű, tök fincsi édes, eper, körte, narancs, paradicsom, karalábé és két doboz rostos gyümilé. Hát nem aranyos nagypapi? :lol:
csillag25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: