Új privát üzeneted érkezett!

uxi!

Ahova mi járunk az olyan mint Pesten a Hit Park.
Vasárnap szokott lenni élő közvetítés az ATV 11 órakor Vidám Vasárnap.
De a neten is meg lehet nézni, sőt ott a régebbi adásokat is meg lehet nézni az archívumban.

De biztos jó az is ahova ti jártok nekünk ez bejött.
A párom a bal fülére nem hallott és sokat imádkozott a pásztorunk érte és mindenki, azóta kezd visszatérni a hallása.
HÁLA ISTENNEK.

manocskak
 
 


Anna, voltatok AFP-n?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Igen, kedden voltam, még nincs eredmény. az előző vérömleny felszívódott, de van máshol másik. Igyekszem pihenni.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 

 
 


Szervusztok!

Anna!
Vérzel is? A AFP akkor magasabb lesz.
Sajnos van bőven tapasztalatom, Márkkal és Andrissal is volt jókora haematómám, kb. 2 -2 hónapot feküdtem velük.
Nekem a 20. hétre szívódtak fel, utána már semmi bajom nem volt.
Kívánom, hogy Neked is mihamarabb eltűnjön a vérömleny! Addig viszont feküdj türelmesen.

Valaki kérdezte a gyerekmiséket: Pasarét vasárnap 10 óra, Máriaremete (bazilika) vasárnap 9 óra. Mindkét helyen kifejezetten gyerekeknek szól a prédikáció.
(Ezek katolikus misék.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Anna, gondolunk rátok az AFP eredményétől függetlenül is, de kívánjuk, hogy az is rendben legyen!!! :wink:

Nálunk a Fasori Református Templomban (www.fasor.hu) amg a felnőtteknek istentisztelet van, addig a gyerekeknek gyermekistentisztelet, több korcsoportban, a legkisebbeknek meg gyermekmegőrző. Sztem jól működik! :wink:

Mindenkinek jó éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok!

Már régóta olvasgatlak Titeket,"távolról" vártam a híreket Annáról,hála az Úrnak,hogy ilyen csodás gyógyulásokat láthatunk!
Dórival ismerjük egymást egy másik topicról és örülök,hogy ilyen oldalak is vannak. :D
Mi reformátusok vagyunk és négy éve tértünk meg. Most várjuk harmadik babánkat,van két tündéri lányunk.(Sajnos kettő babát a terhességek alatt elvesztettünk).Most kisfiút várunk,a 32.hétben vagyunk,de sajnos nyitott a külső méhszáj,ezért feküdnöm kell,nehogy koraszülés legyen. Emellett is vannak nehézségek,keményedek,allergizálok az antibiotikumra.......stb.Kérnék én is imádságokat,ha lehet,sajnos az elvesztett babák után még jobban aggódok,mint kellene!Tudom,hogy most még jobban az Úrba kellene kapaszkodnom,de sokszor elbukom és "elfelejtem",hogy Ő mindenek felett áll!

Kép
f.ancsi
 
 


Ancsi, én is mindig így járok :oops:
Imádkozom értetek!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


f.ancsi!
Amit az úrtól kértek megadatik.
Mi a családommal a Hit Gyülekezetbe járunk és elég sok olyan ember jár oda akik komoly betegségből gyógyultak meg.
Szoktad nézni a 700-as Clubot? (ATV műsor)
Az interneten megnézheted a régebbi adásokat is nagyon sok bizonyságot lehet ott is hallani.
És vasárnaponként a Vidám Vasárnap szintén az ATV 11-kor kezdődik és az interneten is lehet nézni.
E-mailben lehet imát is kérni tőlük. www.hit.hu honlapon.
Addig is az Úr vigyázzon rád és a babádra.

manocskak
 
 


F.ancsi, imádkozom értetek!

Én a nagyobbikkal végigfeküdtem az utolsó harmadot, mert teljesen megrövidült a méhszáj, és fel sem bírtam állni, rögtön kőkemény lett a hasam. Végül a 41. héten született...

Szedsz magnéziumot?

Más: múltkor volt szó az oviról.
Képzeljétek, úgy néz ki, Emi ősztől mégis mehet oviba :D :D . Nem itt helyben, hanem behordjuk majd Bp-re a gyülekezetünk óvodájába. Tegnap tudtuk meg, hogy kedvezményt kaphatunk a díjból, így már valószínű, hogy be tudjuk íratni.
Nagyon örülök, mert az itteni rettenetesen zsúfolt nagyüzemi ovi helyett (ahová csak 2010-ben vennék fel) egy 15 fős csoportba fog járni, ráadásul gyülekezeti oviba, már most ismeri a helyet, az óvó nénit és a gyerekek egy részét.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Boeske, köszi a miséket, én kérdeztem :wink:

F.ancsi, imádkozom én is, rendben lesz minden! Szépen közeledsz a vége felé. (Én is mindig a koraszüléstől féltem, sokat keményedtem, hiába volt a sok magnézium). Aztán valamikor a 36. hét táján nyugodtam csak meg. Minden egyes napért külön hálát adtam az Úrnak, hogy egyben tartott minket.

Manocsakak, lehet hogy az én hitemmel van baj, és furán hangzik amit írok, de azt hiszem, hogy az Isten szándékát nem mindig fogjuk tudni imával megváltoztatni. Ettől függetlenül én/mi is szoktunk gyógyulásért imádkozni, és sokszor nehéz kimondani azt, hogy "Uram, legyen meg a Te akaratod". És bár a betegségeket nem az Isten méri ránk, mégis van, hogy megengedi. A szenvedést is gyakran felhasználja arra az Isten, hogy hitben erősödjünk. Pl. sok haldokló bizonyára szenved, de lehet, hogy éppen a szenvedései által tér meg Istenhez.

Ettől függetlenül tényleg nem kívánom senkinek a szenvedést, betegséget, de ha egyszer olyan helyzetbe kerülök, akkor igyekszem majd felajánlani, odaadni az Úrnak.
És hidd el, más közösségekben, gyülekezetben, egyházban is jelen van az Isten és munkálkodik!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Uxi, örülök, hogy sikerült bejutni a gyülekezeti oviba. Szuper, hogy ilyen keves vannak egy csoportban, így sokkal családiasabb a légkör. Emi várja már az ovit? Jártatok már vele ott?

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka, hát persze, hogy jártunk ott:D .MInden vasárnap. :wink:
Az imaházunk emeletén van az ovi, s az imaház kertje egyben az ovi kertje is. Mikor istentisztelet van, az ovi szobáiban vannak a gyerekfoglalkozások, így a mi gyerekeink is ott szoktak lenni. Emi nagyon várja, ő már tavaly is várta volna.

Csak most meg azon dilemmázom, hogy a két gyerekem annyira össze van szokva, nem lesz-e rossz nekik, ha külön lesznek. Főleg Beninek. Nem-e lenne jobb még egy évet várni, hogy együtt mehessenek oviba.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Atizka, a gyógyulásos témában egyetértek veled. Az Úr nem ígért nekünk szenvedésmentes életet, de azt igen, hogy velünk lesz (van), és ez a legfontosabb.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


atizka!
Tudod a bibliában az van, hogy Jézus elhordta a betegségeinket és bűneinket, a gyülekezetben van egy testvérünk van aki rákos-, egy másik aki agyvérzéses betegségből épült föl hit által.
Az utóbbi akit írtam agyvérzéses ma pl autót vezet és meg sem látszik, hogy ő átesett egy ilyen betegségen.
Nekem pl 8 évvel ezelőtt volt egy nyakcsigolya repedésem az orvos szerint hajszál híja volt, hogy nem bénultam le vagy nem haltam meg, hiszem, hogy rám Jézus vigyázott és terve van velem.
Ebből a balesetből kifolyólag nekem állandó fej görcseim voltak az időjárás változások miatt, mára teljesen meggyógyultam, semmilyen gyógyszert nem szedek rá.
A páromat és a kis Joelt is Isten kegyelméből kaptam. Amiért hálás vagyok Istennek.
A párom pl most már annak van lassan 12 éve amikor leírta az imáit és azt is leírta, hogy milyen feleséget szeretne magának (alkatilag, természetileg stb)
Most leszünk októberben 2 éves házasok (a gyüliben házasodtunk össze még csak), és pakoláskor megtaláltuk ezt a füzetet és elolvastam, ő arra gondolt, hogy nincs már meg ez a füzet és ő is elcsodálkozott, hogy amit kért Istentől megadatott neki, kapott egy olyan feleséget amilyet az imájában kért.
A párom apukája és anyukája még élt, amikor már a párom járt ebbe gyülibe, de ők nem tértek meg, az anyukája nagyon beteg volt és a kórházban mondta el a megtérőimát amivel befogadta Jézust a szívébe.
Sajnos akkor már az anyukája nagyon beteg volt már csak napjai voltak, de mégis elmondta az imát.
Sajnos én már az anyósomékat nem ismerhettem meg, de a párom szerint nagyon szerettek volna engem.

manocskak
 
 


Manocskak!
És a gyógyuláson kívül mikért szoktatok imádkozni?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


boeske!
A páromnak munkáért, anyagi áldásért, gyerekekért, ha kocsival megyünk akkor azért, hogy ne legyen balesetünk és semmi probléma ne legyen útközben, a családunk minden tagjáért azokért is akik a családunkból még nem tértek meg, és a tesókért a gyülekezetből akik üzennek vagy hívnak minket, hogy imádkozzunk értük is, ilyenkor lánc reakcióként mindenkinek szólva van, hogy imádkozzunk azért a tesóért.
A párom volt kórházban, mert a bal fülére ráhúzódott az influenza, beszéltem a pásztorunkkal, hogy viszek be egy pólót és imát kértem rá amit aztán a párom viselt 1 teljes napig a kórházban, és érezte, hogy kezd javulni.
Ha megyünk gyülibe akkor a párom a pásztorhoz is kimegy és kér imát a fülére gyógyulásért.
Bár még nincs teljes gyógyulás, de minden nap imádkozunk, hogy minél előbb teljes 100%-os legyen a hallása.
Nálam is érezhető a változás, mert úgy érzem magam mintha más ember lettem volna amióta járok gyülibe.
Nekem anyukámmal amikor elköltöztem nagyon rossz volt a viszonyom, de a pásztorunk és annak felesége illetve a páromnak köszönhetően megtudtam bocsátani neki és most megint jó a viszonyom/viszonyunk vele. Dicsőség Istennek!!!!

manocskak
 
 


Manocskak: Ez mind nagyon jó és fontos dolog, dicsőség az Úrnak, hogy munkálkodik.
De ezt nagyon nem értem:

"beszéltem a pásztorunkkal, hogy viszek be egy pólót és imát kértem rá amit aztán a párom viselt 1 teljes napig a kórházban, és érezte, hogy kezd javulni."

Ez nekem erőteljesen varázslás szerű dolognak tűnik. Az rendeben van, hogy imádkozik a férjedért, de minek kell ehhez a póló?
A Szentlélek anélkül is tud gyógyítani!!!
Vagy a pólóban ott van a "pásztor ereje" is? Vigyázzatok az ilyen dolgokkal!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Manocskak!
Köszönöm a választ.

Uxi!
Örülök, hogy sikerült bekerülni az óvodába.
Eldöntöttétek már, hogy mikortól jár Emi?
Mi is megint megyünk beiratkozni, szeptembertől már 2 óvodás nagyfiam lesz. :)

Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, leghamarabb szeptembertől tervezzük.
Igaz, akár most is mehetne, folyamatos beszoktatás van, de nyáron úgyis lesz leállás, meg nem is sürgős igazából, hadd legyen még itthon. Nekem is könnyebb, ha mindketten itt vannak, már egész jól elvannak együtt. Meg szeretem is, ha itt vannak mellettem mindkettem. :D

Nálatok vegyes csoport van? Mert akkor a fiúk együtt lehetnek az oviban is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


atizka!
Ez nem varázslás a biblia tiltja a minden nemű varázslást.
A pásztorunkon nagyon erős kenet munkálkodik, azért volt rá szükség, mert ebből a kenetből adott át a pólóra amit aztán a párom viselt.
Az úr vigyázz ránk, hogy ne érjen minket semmi negatív beszéd és átok.
Mi a biblia alapján gyakoroljuk a hitünket, így minden még a varázslás is távol van tőlünk.

manocskak
 
 


No, ezt most már én sem értem.....

Uxi!
Igen, vegyes csoportban lesznek együtt. Ha minden igaz lesz három egyforma csoporttársuk is, három egypetéjű ikerkislány. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ancsi!!!!! Nahát! Üdv itt! :) :) :) Hát, akkor legalább te érted, hogy mit értek én igazán az alatt, hogy drukkolok vkinek. :) Imádkozom, hogy minden rendben legyen veletek!

Nem szeretek hitvitázni, de ha az ember a Biblia alapján vizsgálja, hogy milyen az a hit, amit igaznak nevezhetünk, akkor csak 1 kérdésem van, Manócskák! Igaz hitű volt Pál apostol? Ha igen, akkor én nem tartanék attól, hogy bármi nehézség legyen az életemben, és nem tagadnám meg ezeknek a mi hatalmas Istenünk rendjébe illő voltát. Pál apostol életében is volt az a bizonyos "tövis". No, én nem gondolom, hogy Pálnál, aki megfutotta, amit meg kellett futnia, nagyobb hívő lennék... :roll: Jézus egyenesen azt mondja, hogy meg fogunk szenvedni a nevének megvallásáért. Hát, szerintem nem kell göröngyöktől mentes életet várnunk el. Legyen meg Isten akarata. Ha ezt teljes szívemből, őszintén tudom mondani, akkor az az élet lesz a legjobb nekem, amit kapok. Ha betegséggel terheltet, akkor azt. Ha problémamenteset, akkor azt. Nem tagadom természetesen, hogy Isten győztes életet adott nekünk, és van hatalma gyógyítani is, van hatalma jólétet adni a legnagyobb válságban is. De győztes harcot harcolni betegen és szegényen is lehet Jézus oldalán. Mert igazi győzelmünk van: ÉLETünk van a halál helyett. Ez a legnagyobb dolog. Hála érte az Üdvözítőnek!
Vendég
 


Dóri, valami ilyesmit akartam én is írni, csak nem tudtam ilyen szépen fogalmazni. :)

Olyan gyorsan eltelt a nagyböjt, mindjárt itt a húsvét. Idén nem fogunk úgy részt venni a szertartásokon, mint eddig, de azért igyekszünk.
A régi közösségemmel többször együtt ünnepeltük az egész húsvétot. Az olyan jó volt! De most meg más miatt lesz jó :wink:

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Áldott, szép húsvétot kívánok mindenkinek!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Én is áldott húsvétot kívánok mindenkinek, csak annyira eltűnt mindenki... :roll: Remélem, nem én vagyok az oka... Nem akartam senkit megbántani vagy ilyesmi...
Vendég
 


Én is Mindenkinek áldott,szép Húsvétot kívánok!

Kép
f.ancsi
 
 


Sziasztok!

Anna, minden rendben van a babával?

Képzeljétek, úgy tűnik, ha minden rendben lesz, mi is nagycsaládosok leszünk jövő év elején :D .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nahát Uxi!
Nagyon örülök!!!
Akkor nem kell azon gondolkodni, hogy rossz lesz-e a kisfiadnak egyedül , amíg a nagy oviban van. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Én is sok szeretettel gratulálok! :)

Közben megszületett Dániel fiunk! :) Ápr. 25-én, éjjel 1:18 perckor.

Anna, Uxi, gondolunk rátok és a babákra!
Vendég
 


Dóri!

Szívből gratulálok nektek! :D

Valami gond volt, hogy ennyivel hamarabb jött? Vagy csak megunta a bentlétet?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok.
Hétfőn Jézus kegyes volt hozzánk.
Majdnem elvesztettem a kisebbik fiamat.
Újra kellett élesztenem, mert a kiságy amiben fekszik az egyik sarka lebillent a fiam pedig a fejénél fogva beszorult.
De Hála Istennek sikerült visszahoznom őt és nem maradt semmi maradandó károsodása, minden eredménye negatív lett.
Dicsőség Istennek.

manocskak
 
 


Manócskák!
Hála Istennek, hogy nem lett nagyobb baj. Szerencse, hogy nem csak mi vigyázunk rájuk. Én is már számtalanszor magtapasztaltam a Gondviselés erejét.

Dóri!
Gratulálok! Jó egészséget és nyugodt éjszakákat kívánok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Dóri, Isten éltesse a kisfiút veletek együtt!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Köszönjük szépen! :) Azért lett amúgy sürgősségi császár (nem akart még annyira jönni ő... :( ), mert viszonylag hirtelen toxémiás lettem, és súlyos praeeclampsyával műteni kellett. De jól vagyunk, ápr. 25-én, 01:18-kor, 2480 g-mal és 49 cm-rel érkezett. Igaziból 2500 g volt, csak a papírjára 2480-at írtak, hogy koraszülött osztályra kerülhessen (2500 g-tól már érettnek számít 1 baba), és mindent jó alaposan át tudjanak nála vizsgálni.

Manócskák! Örülök, hogy vigyázott rátok a Mindenható!
Vendég
 


Dóri, jó, hogy végül minden rendben lett! :D

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok!

Először is Dóri, graulálok a kisfiadhoz (lesekedtem ám a májusi topikban, gondoltam rátok, hogy Dániellel és veled is minden rendben legyen!) Isten áldjon benneteket!

Uxi! Gratulálok a kis Pocaklakódhoz! Örülök nektek!

Manocskak! Tényleg hála az Istennek, hogy nem lett baj! És hogy neked is volt annyi lélekjelenléted, hogy megmutatta mit kell tenned!

Mi jól vagyunk, Emma növöget, aranyos. Már megáll magától is egy-egy kis időre.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


atizka
Hát igen, csak most a Joelen észre vettük, hogy halál félelme van, mert éjjel nem alszik csak nappal.
Beszéltünk a pásztorunkkal és holnap, amikor megyünk gyülibe kérünk neki imát, hogy elmúljon neki ez a halálfélelme.
Mert akárhogy is vesszük a klinikai halálból hoztam őt vissza.

manocskak
 
 


sziasztok,csak beköszönök,mert olvasgattam egy kicsit itt is,én semmi gyülihez nem tartozom (isten őrizz,teljesen józan vagyok)csak simán hiszek istenben,egyébként katólikus vagyok.manocskak ,a kicsit nem is vitted orvoshoz?remélem minden rendben van.

mó73
 
 



De igen 3 napot voltunk az intenzív osztályon megfigyelés miatt, de minden lelete negatív lett és semmilyen maradandó károsodást nem szenvedett.
Csak szerintem a gyereknek halál félelme van, mert éjjel nem akar aludni csak üvölt. Mert ugyebár mégis csak a klinikai halálból hoztam őt vissza.

manocskak
 
 


manocskak,sajnálom,minden jót kívánok!!!!

mó73
 
 


Manócskák, hála az Úrnak, hogy nem lett nagy baj!

Esetleg nem tesztek a kiságyba rácsvédőt?Akkor nem tudna a feje beszorulni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi,olvastam,hogy a másik fórumon írtad valakinek,hogy nálatok is kicsi a kor különbség,az semmi ,nálunk az első 2 gyerekem közt 10és fél hónap van.de jó volt,mert olyan,mint ha ikrek lettek volna.

mó73
 
 



Lányok, én mindig megnézem, írt-e vki, aztán, mikor látom, hogy nem, akkor nem írok én sem, nehogy velem legyen tele a topik. De ha midannyian ezt a stratégiát követjük, akkor nem fogunk semmit "beszélgetni"! :) Szóval, ha még vagytok, talán gyertek! Ígérem, ha van más is, én is leszek.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 



hit gyülekezetbe mi a jó?

mó73
 
 



Gratulálok, Mó, a 6 gyermeketekhez! :)

Mi reformátusok vagyunk. De nem ez számít, hanem az, hogy Krisztusban új teremtések, és a Mindenható Atya gyermekeiként örököstársai vagyunk az Ő Fiának! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Mó, most olvasom: 10,5 hónap??? :shock: :shock: :shock:. Akkor kb szülés után 6 héttel foganhatott? :shock: Kész csoda!

Nekem Emi után 6, Beni után 11 hónappal tért vissza a ciklusom. Akkor neked jó hamar jött volna, ha a kistesó hagyja. És szoptattál közben?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: