Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kíváncsi!

Nagyon jó hogy írtál, tényleg jó lenne ha mindenki kedvet kapna most tőled!Kép Nagyon jó lehet ez a kevés gyerekkel otthon állapot!Kép Irigykedek most rendesen, mert nekem viszont most a teljes csapat itthon van, vége az ovinak. Múlt héten nagyon rossz volt, beteg voltam, teljesen levert a láz, és nem volt semmi segítségem, itthon voltam egyedül a három gyerekkel, borzasztó rossz volt, de már túlvagyunk rajta!
Kocsi-bérlésen nem gondolkoztatok? Vagy az nagyon drága? TakarításKép csak így tovább!!! Nekem is kéne, pláne mert a hétvégén tartjuk a nagylányom 7. szülinapját és addig puccba kéne vágnom a lakást, nem beszélve az elkészítendő kaja-hegyekről! Brrrrrrr. már előre kivagyok!Kép

Szóval nagyon szép hetet mindenkinek, és azért írjatok Ti elveszettek is! Jó?Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hello Lánykák!

Itt az egyik "elveszett" zugkukkolóKépKépKép!
Kíváncsi, rátapintottál a lényegre, én is inkább olvasok, ha van néhány máshonnan ellopott percem, a Királylány alvásideje alatt!Kép
de most nem tudom megállni, hogy ne jelentkezzek be, bár a szomszéd szobában már dünnyög a babanő...Kép

kozmetikusnál voltam, és most tök jól érzem magam!!!Kép
most megint megfogadtam, hogy havonta megajándékozom magam egy kis arcmasszázs-zsal!Kép

Kíváncsi, már akartam írni, hogy minden tiszteletem a Tiéd!KépKépKép
most megnyugodtam, mert én is mindig a házimunka rovására ülök itt, azt hittem, csak nekem vannak lemaradásaim!Kép

Norcsi!KépKépKép

Zsuzsó!Kép

A kis Tavasztündér GYÖNYÖRŰ!!!KépKépKép
hiába , a név kötelezKép / örülök, hogy tetszikKép /
ha kicsit összekapom magamat, írok Neked is mail-t, kérdéseim lennének.

de azért ide is gyere, ha tudsz!!!

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Elmesélek valami csacska dolgot – Ti talán megértitek és kiváncsi vagyok mit gondoltok.
Amikor a kislányom született (33 voltam) azért sirdogáltam mert ugye ő volt az első kisbabám és az olyan megható. Most, hogy a kisfiam 1 éves lesz a hetekben és vele együtt én 37, azért sirdogálok mert nekem már nem lesz többet pici babám. Ugyanis nem tervezünk több gyereket. Ütödött dolog ugye? Tudom az eszemmel, hogy nem lenne szerencsés még egy terhesség, hiszen így is alig tudom kordában tartani a feladataimat. De a gondolat, hogy soha többet nem szülök... nagyon elszomorít. Brühühü... Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 

 
 

Malacka, ne szomorkodj, inkább csináljatok még egy gyereket, a dagadt ruhát meg hagyd másra...Kép!
kíváncsi
 
 


Norcsi,
Mi lesz a "menu" a szulinapi bulin? Nalunk is lesz, Dani 11. szulinapjat unnepeljuk es mindenaron meg akar hivni nehany gyerkocot! Azt nem tudom, hogy egy ket es fel eves, meg egy 4 honapos mellett hogy fogok tudni felkeszulni!?

Kivancsi,
Te jo eg! Milyen balesetetek volt nektek? Ugye senki nem serult meg?!
Szajpeneszre a nemet nyelv rengeteg szot ismer: Pilzinfektion im Mund, Mundschwämmchen, Soor. Menj be egy patikaba, es kerj ra valamit. Vidd a gyerkocot is, hogy szemleltetni is tudd! Ugyis boraxot adnak, csak lehet, hogy alneven!

Malacka,
Ismeros az erzes. Azt hittem, csak engem visel meg ennyire! En a masodik terhessegem alatt es utan sirtam sokat, es probaltam elvezni minden masodpercet (meg ejszaka is) azzal a felkialtassal, hogy lehet, ez az utolso alkalom! Aztan megszuletett Miki is, a harmadik, de most ugyanigy erzek, es valoszinuleg most mar teljesen jogosan! El is bogom magam neha, mert hianyozni fog a pici baba, ha egyszer mar o is kino ebbol a korbol. Hianyzik maris a pocakossag, a szules (foleg ez az utolso!), es a kismamasag minden nehezsegevel egyutt!
Gratulalok az 1 evesseghez! Es neked a 37-hez!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
még Nagypénteken bukfenceztem egyet az M7-esen, velem volt a picike is. Csodával határos módon egyikünknek sem esett komolyabb baja. De a kocsi odalett...és ha láttad volna a baleset után, biztosan nem gondoltad volna, hogy épen és egészségesen másztam ki belőle, karomon az akkor három hónapos kicsi Kelemennel...! Szájpenészre egyébként hoznak otthonról gyógyszert, éppen holnap jön valaki ide, úgyhogy a gond megoldódott.
A bulival kapcsolatban: amikor ötéves lett a középső, meghívtunk egy halom óvodást, sütöttem egész nap, édeset, sósat, volt torta, miegymás. Aztán csak az üdítő érdekelte őket, meg egy kicsit a torta. De csak egy kicsit. Akkor mondta egy ismerősöm, aki már régóta itt él, hogy az osztrák gyerekeknek nem kell más, csak ropi meg innivaló, úgyhogy hiába fáradtam. Lehet, hogy a német gyerkőcök is ilyenek, kérdezz utána! (De ha meg nem ilyenek, akkor is megoldhatod egyszerűen úgy, hogy kapnak ropit meg innivalót Kép)
Sheila,
kozmetikus, óóó! Leglább 3 éve a színét sem láttam. Pedig de jó is volna!!!
Norcsi,
neked meg csak annyit, hogy egy ismerősöm azt mondta, nem a vendégek előtt kell takarítani, hanem utánuk! Lehet, hogy igaza van?!
kíváncsi
 
 


Kivancsi,
Baleset Kép, remes lehetett!
Bulin joreszt magyar gyerekek lesznek a mostani allaspont szerint, meg egy kubai. Az itteni magyar berkekben meg tudom, hogy meg nagyobb sikk fitogtatni a sutni-fozni tudast, mint otthon! Tudod, kulhonban mindenkibol jobban kijon a nagy hazafisag! Kép Igazabol olyat szeretnek kinalni, amivel nagy kart nem okoznak a lakasban. Jo, persze nincs biedermayerunk, de a padloszonyeget sincs kedvem tisztitani.
Dani ovodaskori szulinapi bulijarol meg vannak emlekeim. Mikor vegre az osszes kolyok elment, elzavartam Danit is az apjaval, es bogve rogytam le a szoba sarkaban. Akkor megfogadtam, hogy ovodasokkal en meg egyszer nem "bulizok"!
De koszi az otletet, ropi lesz itthon!!! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Csak, hogy én sem maradjak ki...Kép

Én többnyire csak olvasgatok mióta itt rám lett fogva, hogy teleírom a Babanet összes topicját.Kép
Igaz egy kezemen meg tudom számolni hány topicba írok, de kicsit rosszul esett, úgyhogy inkább nem nagyon szólaltam itt meg.

D.V.B.KépSheila!
Ugye milyen mennyei érzés?
Én egy hete tapasztaltam. Igaz nekem csak egy kis szemöldök szedés és festés volt, de maga az érzés, hogy eljutottam...Kép
Az én fodrászom nem a szakmájában dolgozik, de mivel sok vendége maradt miután eljött a szalonból, házhoz megy. Én is őt vártam aznap, aztán gondoltam, ha már úgyis rendben lesz a fejem, legalább a szemöldökömet is illene rendbe tetetni. Már kijöttem az ajtón amikor szólt a fodrászom, hogy az ajtóban vár (hamarabb ideért).
Aztán telefonált Anita lányom, hogy 5 perc múlva nálunk lenne ha otthon vagyunk...Kép
Egy év után végre eljutok kozmetikushoz, akkor is 1000-el hajthatok haza, mert már ketten is várnak rám...Kép

Malacka!
Annyira megértelek.
Én második, nagyon boldog házasságomban élek. Három lányom van, közülük a legkisebb közös a párommal. Nagyon szeretnék én is még egy kisbabát. Szeretnék egy kisfiút, de persze ha lány lenne, azt sem bánnám.Kép Viszont van egy hülye felfogásom.Kép Mégpedig, hogy nekem nagyon-nagyon jó, hogy 37 éves fejjel van egy 57 éves anyukám. Mire az én kicsi lányom 37 lesz én 73. Nem tudok majd már úgy játszani foglalkozni az unokáimmal, mint most az anyukám az én lányaimmal. Tehát én lemondtam róla, hogy újabb kisbabám legyen.

Pusssz mindenkinek! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ismét van élet ebben a topikban.

Sheila!
Szuper lehetett a kozmetikusnál. Lemaradások nekem is vannak, és sajnos nem csökken, hanem nő a számuk. Várom a mail-edet.Kép

Norcsi!
Mi lesz a szülinapi menű? Néhány szülibulira én is rengeteget sütöttem, aztán 3-4 napig azt ehettük. Nálunk ami bejön: ropi, óriáskifli vagy bagett karikára vágva szendvicsnek, gyümölcstorta és rengeteg üdítő.

Kíváncsi!
Teljesen egyetértek, hogyha néhány gyerek nincs itthon, szinte kihalt a ház. Múlt héten mind a három Németországban volt, csak a kis Tavasztündérem volt itthon és olyan furcsa volt az a fene nagy csend. Mostmár "jobb" a helyzet, a lányok tegnap hazajöttek, már csak a fiam van kint.:-O
Szörnyű lehetett a baleseted és tényleg fantasztikus, hogy nem lett semmi bajotok.KépKép

Zsuzsi!
Nálatok mi lesz a szülinapi buli menüje?

Malacka!
Szerintem még ne mondj le a következő Babóról. Olyan aranyosak!

Üdv mindenkinek
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Kata007,
csak nem én voltam, akire megorroltál? Bevallom, rémlik valami, hogy mintha én írtam volna ilyesmit egykor, de hidd el, nem azért, hogy bántsalak! Biztosan csak poénkodtam, bocs, hogy rosszul sült el...Kép Hogy is kifogásolhattam volna, ráadásul kezdőként, hogy ki mennyit és hova ír, pláne, hogy mostmár én se hagyok túl sok szabad felületet Kép. Sőt, én inkább szívesen olvasom, ki hova mit ír!!!
Zsuzsóc,
látom te sem tudod, hogy kell vigyorgót csinálni! Valaki már segíthetne rajtunk, hasztalan próbálkozókon Kép!
A mielőbbi viszontlátásra!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm.
Olyan jó, hogy ti is tudjátok milyen ez... Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

D.V.B. Kata!Kép

Bizony, mennyei érzés volt!Kép
Azt csak félve teszem hozzá, hogy tegnap este még kocogtam is, ma reggel pedig 4 év kihagyás után végre váltottam újra bérletet egy konditerembe!Kép
Piszok jól esett, heti 2x szeretnék eljutni, többi nap kocogni v. kazira tornázni...

hogy miért teszem??
ne nevessetek ki, de készülök a jövő évre tervezett utolsó babavárásra!Kép
az előzőt 3 kg plusszal kezdtem, tavaly ilyenkor még 12kg volt rajtam, most már csak három, de az mind övön alulKép

már nagyon untam, hogy a régi cuccaim rámjönnek már, de mégsem vehetem fel őket, mert előnytelenül állnak /még/Kép

bevallom a hiúság is motivál, és az, hogy legközelebb sikerüljön "csak" maximum 12-15kg-ot hízni és hamarabb leadni,

DE: a legjobban az inspirál, hogy egészséges , fitt nagymama legyek, és sokáig élvezhessem az unokáim társaságát...

Malacka!Kép

Gratulálok az 1 éves kislurkónak, és Neked a 37.-hez!
Én csak egy évvel vagyok ifjabb Nálad, második , ezúttal boldog házasságban élek, az elsőből két fiam, a másodikban egy kislányom születettKép

először úgy volt, hogy nálunk sem lesz több baba,
akkor én is úgy éreztem , mint Te most...
de biztosan a negyedik után is úgy érzek majdKép

tényleg: Te nem vágnál bele újra??Kép

Zsuzsó!Kép

Örülök, hogy a kis Tavasztündér már enged topikolni...KépKépKép


Puszi Mindenkinek: sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Húúúú, de megéledt a topic!Kép De jó!Kép

Malacka, teljesen megértelek, de én most lelkes vagyok, mert nálunk még lesz egy baba!Kép Bár a harmadik terhességet úgy csináltam végig hogy na ez az utolsó, ugyanígy a szülést is, de azóta már ez a múlté!Kép Fel a fejjel, és igaza van Kíváncsinak, hajtsatok rá inkább a következőre Ti is!Kép

Zsuzsóc. A menü a nagyjából már beváltakból áll: sült csirkecomb és mell, tormás sonkatekercs, csirkemáj baconban sütve, rablóhús vékony pálcikákon, görög saláta és majonézes saláta (franciasaláta vagy valami hasonló), tiramisu és torta. Azt hiszem nem hagytam ki semmit!Kép Fogok vele dolgozni az már biztos!Kép
Nálunk tavaly a gyerekbuli a McDonald's-ban volt, ami azért volt jó, mert nem nekem kellett mosogatni, rendet rakni utánuk, volt csúszda, rengeteg lufi, egy helyes kis nő aki a programokat csinálta, és tényleg nem volt nagy összeg. Jó volt, de most idén nem, majd jövőre a sulisokkal!

Sheila, kozmetikus miatt nagy irigylet!

Kata, jó hogy előkerültél Te is!

Most mennem kell, puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi, jól értettem, jön a következő babácska???
kíváncsi
 
 


Kíváncsi, még nem, de az elhatározás már megszületett!Kép Talán jövőre...

Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi, akkor HAJRÁÁÁ! KépKépKép
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!KépKépKép Köszi!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Nna, lányok,
ma végre átültettem a növényeimet nagyobb cserepekbe, mert már szinte mind kinőtte a kuckóját. Igazándiból más értelme nem volt a mai napnak, mivel tegnap hajnal hasadtáig neteztem, így ma csak lézengtem a lakásban. Pedig mennyi dolgom lett volna...! Azért persze csináltam kaját is Kép, meg kiszortíroztam egy halom papírt és ruhácskát, dehát többre vágytam volna ma.
Azért a virágaim most gyönyörűek!
Mindenkinek jó napokat!
Eva, mi a helyzet?
Iddiko, és veled?
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

kíváncsi!
Igen, Te voltál.Kép

Kép

Hidd el, már én sem foglalkozom vele, de akkor kicsit rosszul esett. Ha igaz lett volna, akkor ok, ha tényleg több helyre írok. Akkor elhiszem, hogy szóvá teszed, hogy azért vagyok lemaradva, mint írtam.Kép Csak hát alig van pár topik ahol megfordulok, ráadásul ilyen időben, amikor a kicsi már alszik.
Mindegy, ezért nem írtam ide, de hidd el tényleg nincs semmi harag. Talán az egészet csak dacból tettem, elvégre skorpió vagyok.Kép

D.V.B.Kép Sheila!
A női hiúság???Kép
Igazad van, fitt nagymami lesz így belőled.Kép
Már én is elkezdhettem tornázni mivel letelt az egy év a császár óta.Kép Sajnos rajtam is maradt bőven, bár nekem is mind övön alul.Kép

Norcsi!
Gratula ehhez a komoly elhatározáshoz!!!
Akkor lassan a tettek mezejére léptek ha jövőre babát szeretnétek???Kép

Szép álmokat! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata,köszi!Kép Szerintem Kíváncsi biztos nem akart megbántani! Az én fiam is skorpió, hát nem egy könnyű eset az már igaz!Kép

Kíváncsi! Azért akkor mégiscsak haladtál! Nagyon ügyes vagy hogy mindezt az éjszakázás mellett meg tudtad csinálni!Kép

Bocsi lányok, most nekem is csak ennyire futotta!

Puszi, és írjatok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kata007, örülök, hogy nincs harag, de a múltkor annyira felturbóztál, hogy utánanéztem: te kis hamis, igenis írtál ide!!! Ráadásul többször szót váltottál velem is. Sietek hozzátenni, a legnagyobb örömömre!!! Éppen ezért nekem meg sem fordult a fejemben, hogy valamivel megbántottalak. Komolyan csak poénkodtam, és azt a megjegyzésedet reagáltam le így, hogy ... ha majd te is netfüggő leszel... Mellesleg, az lettem...Kép
kíváncsi
 
 


zsuzsi,
mikor lesz a szülinapi buli, aktuális még?
Ha igen, találtam egy jó ötletet, megírom neked!
kíváncsi
 
 


Kíváncsi írd meg itt légyszi, nagyon kíváncsi lennék rá! Köszi!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Na jó Kép!
A dolog rém egyszerű és szerintem éppen nagyobbacska gyerekek partijára való. Édes fondü!
Úgy néz ki, hogy csináltok finom csokoládéöntetet vagy szószt, fondüstálban melegen tartjátok, és ebbe mártogatnak a skacok mindenféle feldarabolt gyümölcsöt! Szerintem lehet bővíteni a választékot aprók kekszekkel is.
Ha nincs fondüstál, akkor gőzfürdőben kell tartani a szószt, hogy végig jó folyós legyen (de persze ugyanakkor sűrűnek is kell lennie) Ezzel a kajával így is-úgy is őrizni kell a gyerekeket, meg segíteni nekik, de az szerintem nem is rossz!
A recept javasolja, hogy a szószba főzzünk bele vaníliarudat és narancshéjat. Mmmm. biztos finom! Átemeljem szerintetek a főzősbe is?
kíváncsi
 
 


Nem rossz ötlet, köszi! De idén kihagyjuk, majd jövőre mikor olyan "igazi" kölyök-bulit tartunk, most inkább csak rokonok lesznek. Persze, szerintem nyugodtan tedd át!

Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

kíváncsi!
Jól láttad, írtam.Kép
Viszont csak ha más is írt vagy kérdezett. Magamtól, csak azért mert pang a topic, egyszer sem. Természetesen írtam neked is, mert mint mondtam nincs harag. Akkor kicsit rosszul esett, de belegondoltam miért is írtad, úgyhogy túltettem rajta magam. Csak egy ici-pici tüske maradt. Viszont most már azt sem érzem, hogy megbeszéltük.Kép

Norcsi!
A párom is ezt szokta mondani rám, hogy nem vagyok könnyű eset.Kép

Pusssz! K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata! Kép
Megnéztem a lányaidat, még mindig szépek Kép. Hallod az a harapás, nem kis teljesítmény...! Dancsi mit szólt hozzá, sírt, vagy tűrte?
Amúgy digitális gépet használsz, vagy hagyományosat?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Szia Kíváncsi!
Mindenhol látlak a babaneten, de eddig még nem tudtalak elérni. Ha jól számolom öt csemetéd van. Nálunk most érkezett a harmadik, egy hetes volt és én eltörtem a lábam. Műtét, gipsz, mankó stb. A gondom a középső, aki kissé kiborult. Nálatok hogy alakult anno? Miután jöttek a többiek, megmaradt a második középsőnek?
zsotilla
 


Most, hogy végigolvastam az üzenetek második felét, döbbenten látom, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki három szülés után, még mindig kisbabára vágyik. De legalábbis nem tudná azt mondani, hogy soha többé. Én még csak 33 vagyok, azért remélem érezhetem magam közületek valónak. Látom azt is, hogy sok köztetek a "többmintkét" gyerekes. Hogy boldogultok a középsővel? Négygyerekes (vagy több) családban változik a felállás?
zsotilla
 
 


Szia Zsófi!
Én tulajonképpen már itt sem vagyok, mert egy hétre látogatóba jött a barátnőm, és inkább vele akarok lenni, mint a virtuális barátnőimmel - nem mintha ők nem lennének kedvesek nekem, de velük gyakrabban találkozom -, aztán meg megyünk nyaralni.
Örülök, hogy köztünk vagy, azt viszont sajnálom, hogy eltörted a lábad - nem lehet sétagalopp három gyerekkel, törött lábbal, kéthetessel!
A középső gyerek kicsit mindig problémás, már biztos te is tudod. De nem marad mindig a második a középső! Aranyos történet, hogy amikor még csak három volt, beszéltünk a férjemmel arról, hogy így a legnagyobb, meg úgy a legkisebb, mire a középső megszólalt, hogy: és én vagyok a legközépső!
Na, ma már nem ő a legközépső, hanem a harmadik... Vannak is vele gondok, de most, hogy a két nagy elment a nagyihoz, és végre egész máshova került a hierarchában, látszik, hogy milyen klassz kis kölyök ő is! KépKépKép Hát, nem könnyű feladat mindenkire eléggé figyelni, de azért meg lehet szervezni, legalábbis többnyire.
Egyelőre ennyit, és ha valami konkrétan érdekel, írjál bátran mélt, alkalmanként megnézem, és biztosan válaszolok!
Szia, Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Szia Kíváncsi!

Nagyon megörültem a levelednek. Ez a törött láb ügy ugyanis bezárja az embert a négy fal közé kőkeményen. Minden külső ingert háromszorosan értékelek. Hogy foglalkoztál a középsővel külön? Csak ketten kártyáztatok, rajzoltatok, elmentetek valahova? VAgy a többivel együtt? Mekkorák a srácok nálatok? Hogy oszlanak meg a nemek? Szerinted a középsőség az életben később hátrány? Előny? Mindegy? Mit csináltok külföldön? Amennyire látom, talán a férjed dolgozik, ti meg elkísértétek, hát nem lehet könnyű menet, de legalább boldogultok. Örülök Neked, meg a többieknek is, majd írok még, most elvágtatok megbirkózni a háztartással.
zsotilla
 
 


Sziasztok, újra itt vagyok!

Kíváncsi!KépKépKép

Egyre jobban tisztellek és csodállak!Kép
Rengeteg a dolgod Neked is, mégis tudsz időt szakítani mások lelkének ápolására isKép
olvastalak egy másik topicban is, nagyon empatikus, intelligens hozzászólásaid vannak, öröm olvasni Téged!Kép

Mi a titkod, hogy osztod be az idődet, hogy minél több mindenre jusson?
(először majdnem azt írtam: "mindenre" , de tudom, ez lehetetlen...

nálam úgy áll a helyzet, hogy örökös szélmalomharcot vívok, a háztartás, kert, állataim gondozása, a gyermekeim és párom közt,
közben maximalista vagyok és szeretnék magamra is időt szakítani...de többnyire nem megyKép

nem panaszkodom, mert a kertészkedés és a bengáli macskáim hobbi is, de kevesebb idő jut rájuk, mint szeretném...

viszont, ha Melissa ébren van, behatároltak a lehetőségeim, nagyon anyás, és okos, ügyes is, sokat foglalkozom veleKép

Patrik is sokat segít, a párom viszont rengeteget dolgozik, de hétvégén Ő is segítKép
folyton lelkiismeretfurdalásom van, hol a szaladó lakás miatt, hol azért, mert gazos a kert, és kevés az idő a cicákra...

szeretnék mégegy babát, közben mindent el szeretnék végezni tökéletesen...
van egy csomó ambícióm, amivel egyelőre semmit nem tudok kezdeni...

tudom, hogy néhány húzósabb évet kellene magam mögött hagyni, és utána minden könnyebb lesz...
nem panaszkodom, boldog vagyok, csak nem sikerül a nap 24 órájából 48-at varázsolni...Kép

szülői segítségre nem számíthatok, bébiszittert és állatgondozót nem alkalmaznék, mert Melissát és a cicákat nem bíznám másra, viszont erősen gondolkozunk rajta, hogy a háztartáshoz kéne segítség...

mit tegyek??


Zsófi!

Én is örülök Neked, háát Neked sem könnyű, be is fogom a számat azonnal!!!Kép

Gyógyulj meg minél előbb!!!Kép
ez a középső gyerek probléma engem is érdekelKép


Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


ja, és 10 napja bővült a család egy rosszcsont 10 hetes yorkshire terrierrelKép

Sheila
Sheila
 


akartam felrakni egy képet Melissáról és a kutyuról, de nem sikerültKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila,Kép
Mindig jó olvasni téged! Mely topikokat szoktad még látogatni? A friss babáknál is nagyon jó a társaság, akár csak itt.

Zsófi,
Sajnálom a lábad.Kép Jobbulást!:-O
Nálunk nem okozott nagy problémát a középsőség. Igaz Ő a fiú, a többi lány. Most miután megszületett a negyedik, ő imádja a legjobban, ajnározza, puszilgatja Lizát.
Így:
Kép

Kíváncsi,
Tetszik a csoki fondü ötlet, bár nálunk sajna nem igazán megvalósítható mivel kb. 20 gyerek szokott lenni egy bulin. Ennyi gyereknél pedig nem merek ilyesmivel próbálkozni.Kép

Puszi mindenkinek
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Zsuzsóc!Kép

De jó, hogy írtál!!!KépKépKép

Én is örülök, ha látom a nevedKép!

Aranyos a fotó, a fiadon tényleg látszik, hogy imádja LizátKép!

A kis Tavasztündérednek ugyanolyan Brendonos ágyneműje van, mint Melissának!Kép
Én a "friss kismamákat" olvasom még, egyrészt mert ott kezdtem a Babanetezést, és visszahúz a szívem, másrészt mindig van/nak ott olyan kismamák, akiket valamiért különösen a szívembe zártam...

azért gyere ide is, ha időd engedi, nekem most nincs "friss" babám, Hercegnőm 14,5 hónapos már, óóó, hogy repül az idő!!!Kép

ez az előnye annak, hogy az ember nem unatkozik!Kép

na megyek, a szőrös figurák várják a vacsitKép!

Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila,
szőrős figurák Kép
Még mielőtt szentté avatnál, hadd hozzam fel mentségül, hogy a gyerekeim két hete már nyaralgatnak! Kép Illetve egy hétig a három nagy volt táborban, majd a két nagyobb elment a nagyihoz. A kisebbek közül napközben csak a bébi van itthon, így - bár elterveztem, hogy majd most minden elmaradt munkámnak a végére járok - megtehetem, hogy órák hosszát lógjak a hálón. Mközben úgy teszek, mint aki házimunkát végez, csak még ezt megválaszolom, meg még erre írok...aztán csodálkozom, ha a nap végére nemhogy csökken, de nő a vasalnivaló mennyisége...Kép De azt mondtam magamban, hogy üsse kő, most így nyaralok, végülis sok éve már nem volt ilyen jó dolgom, hogy csak kettő, majd csak három gyerekem van!!! Tényleg sokat jelentett nekem ez a két hét, igazi kikapcsolódás volt, hogy nem azt csinálom, amit KELL, hanem amit kedvem tartja.
Egyéként az év többi részében pont úgy vagyok én is, hogy "nálam úgy áll a helyzet, hogy örökös szélmalomharcot vívok, a háztartás, kert, állataim gondozása, a gyermekeim és párom közt, közben maximalista vagyok és szeretnék magamra is időt szakítani...de többnyire nem megy", azzal a különbséggel, hogy állataim sajnos nincsenek. Túl sokra nem, de egy kutyára vágynék! Most még kert sincs, mert az nekünk nem a ház körül van, hanem a Balatonon, és tudod, amióta a balesetünk volt, nincs autónk, így oda nem tudunk elmenni. (Vajon mi lehet a szőlőnkkel, vajon él-e még, a gyümölcsfácskáink, amiket tavasszal ültettünk, élnek-e még? De jó is lenne!)
Még egy baba, az klassz lenne, de ne akarj tökéletes lenni, az istenért! Hát kell még, hogy ennél tökéletesebb legyél??? Kép Sokkal fontosabb, hogy lehetőleg kipihent, üde, és minél tovább fiatal maradj, nem?

Zsuzsóc,
édesek a kölkek így együtt!
Pussz!
kíváncsi
 
 


Zsófi, szia!

Őrült sok kérdést tettél föl, nem is hiszem, hogy mindre tudok e késői órán válaszolni.
A legfontosabb, a középső. Nálunk igazából nem is akkor kezdődtek a gondok, amikor a harmadik megszületett, hanem korábban. Azért, mert az első kettő között több, mint öt év a különbség, és az első konfliktusok akkor jöttek elő, amikor a nagyfiam rájött, hogy a testvérke nem csak arra képes, hogy az ágyban fekve gügyögjön, hanem bizony szétszedi a játékait is. Illetve ez sem derült ki rögtön, csak 1-2 év múlva "böfögte fel", hogy milyen sérelmeket kellett elviselnie a kisebb testvére miatt. A harmadik gyerek érkezése talán csak fokozta a problémát. Akkor már szinte rettegett előre, hogy miket kell majd kiállnia. De a kicsit mégis nagyon hamar megszerette, míg a másodikkal fennmaradtak a konfliktusok mind a mai napig. Eközben a második megkezdte erőteljes harcát a saját jogaiért, ami abból áll, hogy míg a bátyjára feltétlenül felnéz, addig azonos jogokat is kíván kapni, mint ő - erre különösen ugrik a nagy -, a kisebbnek pedig ő a tanítómestere, helybenhagyója, legfőbb játékpartnere és legkedvesebb boxzsákja egy személyben. Ezalatt egyvégtében dohog, méltatlankodik, torzsalkodik, hogy ő is elfogadott nagyfiú legyen. A harmadik sokáig egy angyal volt, mostanában azonban, kb. a kistestvér születése után egy-két hónappal kezdődött, inkább nevezhetne jó eséllyel az angyalarcú ördög címre. Ott bosszant, ahol tud, makacs, mint az öszvér, hiába minden. Méltán mondhatom, hogy ma ő a legproblémásabb gyerek, holott most már egy hete ő a középpont azzal, hogy a két nagyobb elment a nagyihoz, ő átvehette a vezérbika szerepét, és mégse tetszik neki semmi. Pedig játszunk vele, simogajuk, dédelgetjük, van tér, mozgás, minden, s mégis...
Arról még nem tudok beszámolni, hogy milyen hatással lesz ez rájuk a jövőben, de arról igen, hogy a szerepek gyakran felcserélődnek változnak.
De én most elmegyek aludni, majd máskor folytatjuk, jó?
Szia!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Szia Kíváncsi!Kép

Mégiscsak szentté avatlakKépKépKép

két okból: először a nekem írt utolsó három mondatodért: el sem hiszed milyen sokat segítettél, köszönöm!KépKépKép

ilyesmire én is gondoltam már, csak önzőnek éreztem magam miatta..., de így, hogy tőled hallottam...nagyon igazad van!KépKépKép

másodszor: ilyen késői órán is netezel, erre én képtelen lennék, másnap nem bírnék magammal az biztos, és a család inná meg a levét a fáradtságomnak...

ez az egyik legnagyobb hibám: ha nem alszom minimum 7 órát, oda a következő napom...

pedig nekem is kb. 22-kor kezdődik a "szabadidőm",
de ilyenkor általában már csak némi olvasásra futja az energiámból...irigylem is azokat a lányokat akik vidáman "chatelnek" éjszaka, és nappal is fittek, nekem ez nem megy...álomszuszék vagyok, és úgy tűnik ez genetikailag kódolt, mert a lányom is ilyenKépKépKép

de azzal vigasztalom magam, hogy az alvás szépít...Kép

pedig most Gina kutya személyében újabb ok keletkezett a korai keléshezKép

Puszi: Sheila

UI: az elhanyagolt növényeid miatt sajnállak, de remélem, hogy a természet megoldja a problémát / megmenti őket /
Hála Istennek a baleset szerencsés kimenetelű volt...ehhez képest a törött autó...majd lesz másik...lényeg, hogy Ti jól vagytok!!!

minden jót kívánok Nektek tiszta szívből!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Kíváncsi!

Már válaszoltam Neked, de most látom, hogy eltűnt valahova az egész. A modern technika ördöge bekavart. Köszi a biztatást. Komolyan gondolkodom azon, hogy idővel, (Hármaska növöget, lábam beforrogat - apropó, voltam kontrollon és a törés meggyógyult. Mondta is a doki, hogy októberben kivenné a csavarokat. Mondtam neki, hogy én akkor még feltehetően szoptatni fogok, márpedig a műtét után dupla adag fájdalomcsillapítót akarok kapni, mert most Marci baba miatt gyakorlatilag semmit sem kaptam, annak is csak a felét. Teljesen elcsodálkozott, és arról érdeklődött, hogy meddig akarok még szoptatni. A baleset idején egy hetes volt a Marci gyerek, most három és fél hónapos. Hát még egy darabig. Szerintem a pénzre hajt, mert legutóbb alaposan megkínáltuk. Nade megengedte, hogy bent legyen velem az egyhetes, meg egy segítő családtag.) Szóval ha kivakaródzom a mostani lepusztultságból, szívesen vállalnék még egy babát. Akkor négyen lennének. Az legalább páros szám. De majd meglátjuk. Mi öten voltunk testvérek, és a két öcsém a mai napig cukkolja egymást. Leginkább állandóan indulnak valami meg nem hirdetett versenyen a kicsit sikeresebb vagyok a másiknál címért. Nem könnyű nekik sem. De szenvedhet az egyke is, attól függ, hogy jön ki a lépés. Én is szenvedek, mert sehogy sem érek a háztartás végére. Miért muszáj mindennap enni? És háromszor? És mikor fogok már fogyózni? Az állandó főzőcske mellett kicsit körülményes, de végre bele kellene fognom, mert nem irigylem a férjemet, aki ezt a kalácstésztát látja maga mellett helyettem. Mindenkinek szép nyarat!
zs
zsofisark
 


Zsófi!

Azt hiszem, te olyan egészséges humorral látod a világot, hogy nem lesz tartósan komoly gondod egyik gyerkőcöddel sem! Kép
Ez a lábtörés jóval komolyabb, mint korábban jelezted: mi is történt tulajdonképpen, és hogyan áll most a helyzet? Írsz erről valamit?

Addig is gyors gyógyulást, sok vidámságot!

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


sZIA kÍVÁNCSI!

Március volt. Három napja jöttünk ki a kórházból Hármaskával, akit akkor már Marcinak hívtunk, a nagylányt elvitte a férjem iskolába, én meg éppen megállapítottam, hogy a dolgok kezdenek beindulni. Az emeleten szoptattam, mikor meghallottam, hogy az újdonsült Középső bekapcsolja a tévét. Ettől megütött a guta, és gondoltam lejjebb költözöm bébistől, mózeskosarastól egy szinttel. Szóval baba a nagyágyra, babakocsifelső a kézbe és irány a lépcső. Gondolom prédikáltam, de biztos, hogy volt bennem indulat. És akkor kihagytam az utolsó fokot, ráléptem egy ottheverő gyerekpapucsra (legfrissebb divat, magas talp). Aztán már csak arra emlékszem, hogy ülök a földön és elszörnyedve bámulok a bokámra. Valószínűleg üvölthettem is volna, de az nem visz előre, így csak a Legközépsőt kértem, hogy keresse meg az emeleten a mobilomat. Meglett. Hozott vizes pelenkát is. Kár hogy pampers típusút, de aztán gyorsan korrigált. Felhívtam az egy utcára lakó barátnőmet, hogy jöjjön és hívjon mentőt. Gondoltam majd ők helyreteszik, rögzítik vagy valami. Aztán megbeszéltük, hogy nem hagyom, hogy elvigyenek. Erősebbek voltak. Abban a kérdésben is, hogy nem szállítanak gyereket. Addigra már jött hazafelé a férjem, rohant a munkahelyéről az anyám. Jöttek utánam a János Kórházba az egyhetessel meg a négyévessel. Én meg szoptattam a röntgenre várva, szoptattam az ítéletre várva, mint aki abban bízik, hogy annyi tejet bír magából kinyomni, amivel a baba kihúzza. Ki tudja meddig. Aztán meglettek az eredmények, minden létező csont eltörött a bokámban. Ne kérdezd, hogy csináltam. Műtét. Mi legyen a babával? Javaslatok: Vetessük fel a gyerekosztályra (beteg gyerekek közé?) stb. AZ egész nap legborzasztóbb része az volt, mikor anyám kisétált az őrző ajtaján kezében a mózessel. Én meg ültem meztelenül (kötelező volt levetkőzni. Bár én megtagadtam a bugyit és a melltartót. Mint említettem egy hete szültem. A gátsebtől még nem is tudtam rendesen ülni. ) és fejtem. Velem szemben egy alkoholista feküdt nyitott sebekkel. Kicsit pasi volt, bár nem beszámítható. Lényeg, hogy egy orvos barátnőm szerzett protekciót, így kaptunk egy háromágyas kórtermet, mindig bent kellett lennie valakinak a családból, és ott lehetett Marci. Másnap műtött a főorvos. Néhány vaslap és csavar. A történet pikantériája, hogy a műtét utáni éjszakát kivéve, mikor a ded tápot kapott az apjától, nem kaphattam fájdalomcsillapítót. Később mankó, bot, de ma már vígan járok a babakocsiba kapaszkodva. Tegnap voltam kontrollon, és a törés meggyógyult. A fájdalom meg majd elmúlik. Egyébként sem nagyon érek rá a sebeimet nyalogatni. A vicces doki felvetette, hogy októberben kiszedné a vasakat. Mondtam, hogy az ember még a félévest bővenb szoptatja. Úgy nézett rám, mintha az űrből jöttem volna. Szóval vár még rám egy nehéz nap. De annak az éjszakáján én tripla morfium adagot akarok. Utólag az egészért.
Hát ennyi. Szerencsére egyre inkább múlt idő. CSak szörnyű lassú vagyok, és kicsi a hatósugaram. Vezetni nem nagyon ajánlott, csak lassan, lassan.

zsófi
zsofisark
 


Sziasztok!
Csak pár szót rém gyorsan, mert most indulunk!!!
Aki jön szombaton, azzal valószínűleg találkozni fogunk. Alig várom!!!
Azután vizsont szeptemberig nem leszek.
Mindenkinek nagyon jó heteket, jó nyaralást!
Puszi
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


...viszont...
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Most szombaton tartjuk a gyerekek szülinapi buliját, így a babanetes bulin biztosan nem leszünk, de ez mind semmi, mert a szokásos Margitszigeti LLL-es sétán sem leszünk mert akkor meg elutazunk. Kép továbbra sem fogok ismerni senkit személyesen.

Ennek ellenére,
megtennétek, hogy holnap felköszöntötök?
Holnap születek ugyanis... Kép
A kislányom meg ma született (4 éve)

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka!

Isten éltessen téged is, meg a nagy lányodat is!!!Kép

Mi az a szokásos Margitszigeti LLL-es séta? Mikor lesz?

Zsófi!

Ez a lábtörés szörnyű. Kép Gyógyító energia ment ezerrel!KépKép

Sheila!

Csodállak, hogy még kutyusra is van energiád. Kép
Szőrös figurák Kép

És egy mostani kedvenc fotó Lizáról:

Kép

Puszi
Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Malacka! Sok-sok BOLDOG SZULINAPOT Neked is, meg a Lanyodnak is!!! Ezek szerint Ti is Oroszlanok vagytok, mint én... Kép
Zsuzsoc, nagyon aranyos a Liza, imadtam azt a képet, amelyiken a kisfiaddal vannak 1ütt!!!
Kivancsi, én is függö lettem, haragvo "baratnéim" ellenére!!! Kar, hogy nem leszel szeptemberig, egészen megkedveltelek, nagyon fogsz hianyozni!!!
Zsofisark! Remélem, nagyon gyorsan rendbe fogsz jönni!!!Nem a legjobbkor történt Veled ez a baleset, bar egy baleset sosem lehet jo... Kép Remélem, nem faj mar annyira a bokad... Van, aki segit Neked otthon??? Mennyire tudod ellatni a napi teendöket???
En is kaptam mééélt a Babanet talira, hogy menjek, de sajna 1200 km-re vagyok onnan. Pedig nagyon szeretnék megismerni egy csomo csajt közületek!!! Na, talan majd a következön ott lehetek... Kép Jo bulizast 26-an, Csajok!!! Kép
Vendég
 


Köszi agyógyító energiát, már nem is fáj annyira... Amúgy is alakul a dolog. Tudjátok kik segítenek a legtöbbet? A lányaim, meg a férjem. Meg ez a buta internet, vagyis TI, virtuális barátok. Függő lettem, nem tgadom. Úgy kell magam szabályoznom. Pedig a gyerekeket sem hagyom korlátlanul itt ücsörögni. Én pedig: fél óra vasalás, aztán mehetek. És úgy nézem az órát, mint annak idején az első randi előtt.
Viszont remélem eljutok a babanetes talira, mert tőlünk szerintem csak kb. 10 km-re van. Azt remélem, elvihetem a családi autót. Persze kicsit cikis a szombat, mert nálunk akkor mindig láthatás van. Jönnek a nagyok, a férjem első házasságából.. Nem fogjátok kitalálni, de elsősorban internetezni. Na szép. Azért megpróbálok kiruccanni. Kíváncsi vagyok, kiket láthatok. zsofisark, azaz sofka
sofka
 


Köszi! Kép))
Az LLL-es séta: séta a szoptatásért.
Most augusztus 2.-án, ha jól emlékszem 10 órától.
A (felújított) margitszigeti szökőkúttól indul a séta (irtó mókás a sok babakocsi meg pocakos mama meg tipegőket terelgető papa) és szépen elsétálunk a játszótérig (frissen felújított, csoda csecse)
és ott "vagyunk". A csecsemők cuppogva szopiznak, a gyerekeknek van rajzolás, gyöngyfűzés, a mamák-papák ismerkednek és persze ott vannak a tanácsadók és segítenek és helyben hozzá lehet jutni a tanácsadó füzetekhez. A játszótér egyébként az ami a régi szabadtéri mozi mellett van. Most a mozi helyén valami gokart pálya meg séta-autó kölcsönző van.
Ha tudtok menjetek el. Jó szokott lenni és egyre többen vannak(vagyunk). Kép
Üdv.
Malacka aki 37!
vagy már 38?
Hogy is van ez?
malacka
 
 


Sziasztok Lányok!
Már régota olvasgatom ezt a topikot és egyre inkább az a meggyöződésem, hogy nem ment el teljesen az eszem amiért 38 évesen szeretnék még egy babát. Titeket olvasva új lendületett kap az ember, és azt gondolom ez jó dolog, Amikor megemlitettem a családomnak, hogy mit szólnának egy hamadik babához úgy néztek rám mindha meghibbantam volna. Van egy 11éves fiam és egy 2 éves lányom akivel jelenleg otthon vagyok gyesen.
A szüleimtől is ezt hallom "vénségedre mebolondultál" és hiába gyözködöm öket, hogy sokan vállalnak még ebben a korban is babát, a válasz erre, hogy azt fel is kell nevelni, pontosabban meg kell érni, hogy fel tudd nevelni. Még nem adtam fel teljesen, és örülök annak, hogy megtaláltalak benneteket mert igy kicsit könnyebb szembeszállni az ellenzökkel, többek között a férjemmel is.
Engem csak egy dolog tart vissza.
- mi van, ha beteg lesz a baba?
Akkor mit csinálok? elvetetni nem tudnám, de a család egy beteg gyerekbe tönkre is mehet.
Ti, hogy léptetek túl ezen a dilemmán?
Előre eldötöttétek ha beteg lesz akkor is megtartom, vagy ez fel sem merült?
Tudom, hogy nem igy kell hozzá állni, de nekem ilyen a természetem mindig előbb a rosszra gondolok. Remélem hozzászólásommal nem zavartalak benneteket!
Ha van időtök válaszoljatok, érdekelne ti mit gondoltok erről?
üdv:zsú
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: