Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Kismamák!

Gratulálok mindenkinek és további boldog pocakosodást kívánok! Azért lestem be hozzátok, mert van egy kitűnő állapotban lévő Besafe övterelőm. Ár .3000.- huf.

Üdv.

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


dinus???????Merre vagy?!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Csillu! Nagyon rossz ilyen hír után bármit is írni! :( Nem is tudom, hogy mit mondjak! :( Sok-sok erőt kívánok Neked, és azt, hogy minél előbb beköltözhessen egy várva várt kislány!
Tudom, hogy így lesz, csak ezek szerint nem most volt itt az ideje, de hiszem, hogy kukucsinak van igaza, és angyalkaként vigyáz rád és őriz benneteket! Tudom, hogy semmi sem elég vigasz, de ott van a gyönyörű családod, és ahogy írtad, miattuk erősnek kell lenned! Puszillak sokszor!

Nem is írok most egyebet csajok, majd holnap reggel jövök!

dincuska
 
 
 
 
 
 

 
 

Csillu,
mi még nem ismerjük egymást, de fogadd öszínte részvétem...
olyan szomorú leszek mindig,mikor ilyet olvasok... én ettöl rettegek a legjobban,nekem tegnap óta nagyon erös alhasi fájdalmam van, komolyan ijesztö,remélem nincs baj...
igen,most nagyon erösnek kell lenned, de biztos vagyok benne,h a másik gyermeked sok eröt fog adni. Most csak az tud neked vígaszt adni,h legalább ö ott van neked...
én hiszek a lélekvándorlásban, és hiszem,h az angyalkád lelke várni fog a következö terhességre...
Kívánok neked nagyon sok eröt,h minél hamarabb feldogozd ezt a fájdalmat...
Vendég
 


Hát szép jó reggelt!

Bocsi, hogy nem jöttem mostanában, a hétvégi lagzi lemerítette az aksim, képzeljétek, hajnal 4-ig maradtunk! :oops: :D Úgy tűnik, elmúlt a kezdeti fáradtság! 8)
A hétvégén lesz Emma szülinapi bulija, sajnos sokan nem tudnak jönni, van aki betegség miatt, van aki meg már nem akar ennyit utazni. Nem baj, azért leszünk. :D

Bazsa! Sajnos Emma rendszeres antibiotikum fogyasztó, mert ureteri rendellenessége van, visszafolyik a pisi a vesemedencébe. Már volt neki 5 bevatkozása, remélem mostanra rendbe jött minden, pár hónap múlva derül ki. Utálom, hogy 11 hónapos korától ezt szedi, adom neki a normaflore-t meg sok probiotikus joghurtot, remélem nem megy tönkre a bélflórája. De sjanos ez a bevett eljárás, semmi természetes gyógymódot nem fogadnak el, és én sem merek kockáztatni, mert ha ezért kap egy újabb húgyúti fertőzést, azt nem bocsátanám meg magamnak. :(

Hát igen, Németországban egész máshogy működnek a dolgok... Az egyik ismerősöm ott szült. Az elsőnél még bepróbálkozott egy kis hálapénzzel, nem tudta mi a szokás, hát az orvos úgy nézett rá, mintha nem azon a földrészen élne... :lol: És még valami fotóművész naponta jár a kórházakba, és babafotókat készít az újszülöttekről...teljesen ingyen. Hát nem semmi.

Az egyik barátnőm szintén ebben a cipőben jár, hogy vallási okokból nem akar fizetni senkinek. Végülis választott orvost, de gondolom, ha nem fizet, akkor a szülésnél ha nincs épp bent, akkor be se jön, szüljön az ügyeletesnél. Vagy nem tudom, hogy fog ez működni. Én nem merném ezt bevállalni, pont azért amit írtál... mert ekkora szemetek vannak... nem is értem basszus, hogy képzeli????? Ááááá. Felháborító. :evil:

Timci! Nagyon kedves volt a férjedtől ez a meglepetés! :D Melyik kórházban dolgoznak az ismerőseid? Mi a Madarászba jártunk, hát én egy csöpp rosszat nem tudok róla mondani... lelkiismeretes, hozzáértő orvosok, kedves nővérkék, aranyosak, odafigyelnek... azt hiszem, meséltem is, hogy a sebész, aki mindig végezte ezeket a beavatkozásokat, olyan szinten szívügyének tekinti Emmát, hogy azt mondta, ha vége ennek az egésznek, meghívja Emmát magához teázni, pedig ő ott a főorvos. :D És még arra is gondol, hogy ő már elég idős, ezért a beavatkozásokon eddig is mindig ott volt az, akit ő majd utódjának szeretne. Hogyha bármi történik, legyen ott valaki, aki ugyanúgy ismeri Emi betegségét, esetét, mint ő maga. Szóval jó kezekben vagyunk. A férjem, hogyha ez most nem sikerül, váltani akar, mert a doki mondta, hogy higgyük el, többször nem érdemes megpróbálni ezt a kicsi műtétet, meg kell csinálni a nagyot. A férjem retteg tőle, persze én is, de mondtam, hogy bízom annyira az orvosban, hogy elhiszem neki, ha azt mondja ez szükséges.

Szép napot nektek, én takarítást tervezek délelőttre. Ja igen, Emi oviban van, ebéd után megyek érte.

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincus,
azért ez más, én arra gondoltam,ha valaki beteg,akkor egyböl antibiotikumot adnak... természetesen megértem a te esetedet, én is ezt tenném...
a kórházban ahol dolgozom,ott is van fényképész a szülészeten, de nem ingyenes... mindenkiröl csinálnak,ha beleegyezel,de ha tetszenek a képek,akkor megveheted...
én nem vallási okokból nem fizetek,hanem elvböl... egy orvos azért kapja a fizetését, hogy egy szülést lebonyolítson... nem vagyok hajlandó egy fillért sem fizetni plusszba és pont azért nem,mert elvárják. de mire fel??? fúúúj de utálom öket egytöl egyig... ilyen szempontból örülök,h nem vagyok otthon,mert meggyülne a dokiknak a bajuk velem :-)
szegény kis Emma, mik nem vannak,hát nem irigyellek... de azt jó volt olvasni,h vannak ilyen lelkiismeretes dokik is... sajnos nagyon ritka,uh becsüljétek meg... ha benne megbíztok én nem mernßem máshoz vinni...
Vendég
 


dinus-az egyik doki a Tűzoltó utcaiba dolgozik és neki a férje,aki főorvos és a kórház vezére is egyben az SE ÁOK Transzplantációs és Sebészeti Klinikán dolgozik.

Ti már jártok ovikába?Én majd csak 1-én adom be újra.Addig fölösleges, hogy összeszedjen valami bacit.Már előre félek a téltől,meg a himlőtől!Nagyon bízok benne, hogy nem hoz haza semmit,ami nagyon veszélyes a pocaklakóra. :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci, igen, anno azt írtam be, hogy menjen 22-étől. Hadd szokjon vissza, szeptemberben már nem fogok ráérni esetleg beszoktatási hetet csinálni...mert járni kell újra vezetni is.
De nincs gond, szereti, összevont csoport van, és örül, hogy új gyerekekkel találkozik. Aztán jövő héttől már ott vannak a sajátjai. :D
Szerintem most nincs olyan betegség a levegőben, amit hazahozhat, szal hadd menjen! Ebéd után meg megyek érte, legalább délelőtt van idő, hogy magamhoz térjek. :D

Megyek, mert már csenget a halli gallihoz!

Puszika!

dincuska
 
 
 
 
 
 


voltam ma kórházban, mert tegnap meg ma is olyan görcseim voltak,h nagyon megijedtem....
de megnyugtattak,minden rendben... keményen dobog a kicsi szívünk :-) sööööt,mocorgott is képzeljétek el :-)
Vendég
 


Bazsa, de örülök neki, kis drága. Bizony, ilyenkor már keményen mocorognak, de mi semmit sem érzünk még belőle. Kivéve a férjemet, aki esküszik rá, hogy ő érezte. Mondtam neki, hogy ez lehetetlen, de ő válltig állítja! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincuska,
én is éreztem tegnapelött. nagyon szeretek felhúzott lábbal ülni a gép elött és éreztem valamit,valami mocorgott, elöször azt hittem én is,h a babát éreztem,de aztán gondoltam az még nem lehet,biztos levegöbubi vagy ilyesmi... aztán mikor tegnap mondta a dokinö,h javában ficánkol,na mondom akkor lehet hogy mégiscsak azt éreztem...
bár ha a férjed érezte,akkor neked is kellett volna,nem? :-) ez aranyos...
Vendég
 


Bazsa,

igazából én is éreztem, de én inkább bélmozgásokra gyanakszom, de fene tudja. :D Szerintem a 16. hétnél hamarabb nem nagyon lehet érezni. Emmát anno a 18. héten éreztem egyértelműen, bár mondják, hogy másodjára sokkal hamarabb el tudja különíteni az ember, hogy mi az, mi nem az. :)
De már nagyon várom! Akkor azért már nem izgul az ember nap mint nap, hogy jól van-e, mert ott lesz a bizonyíték, a napi 100X oldalba vágás, hogy él és virul. :lol:

Ha van kedvetek, kukkantsatok bele az új blogomba. :lol: Megígértem, hogyha megadatik, hogy újra pocakos leszek, akkor megint írok majd. :D A www ikonról is odairányít benneteket, de itt a címe: http://dincuska.blogspot.com/

Puszi nektek, csinálok egy kis gesztenyepürét.
Tegnap meg olyan jó chilis bab volt vacsira, persze diszkrét fűszerezéssel, de én így is szeretem. Emma meg odáig van érte. Bár amin sajt van, abból bármi jöhet. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


a chilis babon sajt???
Vendég
 


Aham, nagyon finom vele. Mi sajttal szórjuk meg, kenyeret eszünk hozzá meg egy kis csemegeubit. Nagyon fini! :D
De a recept is írja a sajtot, amiből dolgozom! :lol:
Ti hogy szeretitek? Csak á lá nátúr? :D

Most ittam egy hűsítő banánturmixot. Issssssteni! :D Legalább mostmár kijövök valahogy a tejtermékekkel, az utóbbi hetekben nem kívántam semmit, ami tejes.

dincuska
 
 
 
 
 
 


én annyira nem vagyok chilis babos,de ha eszek,akkor a la natur meg kenyér...
úgy fel vagyok fújódvaaaaaa... kipurcanoooooook....
Vendég
 


Sziasztok!


Most nemrég értem haza a dokitól.Minden rendben van hála,jó nagyokat rugdos a kis drága. :lol: De ezt képzeljétek el...felfekszem az ágyra és hüvelyi Uh-val vizsgál a doki....Nem találja megint.Ide oda csavarja, nem látja...felszívódott ez a gyerek?Mondom nem hinném, hisz nem véreztem semmi...Nagyon megijedtem, hogy nem találja...már megint.Nézi az asszisztense is Ő sem látja,de én sem.Mondja ilyen nincs...egész praxisa óta ilyet Ő nem látott.Kacagott mérgébe.Mondja, hogy ez a gyerek nagyon ki akar vele szúrni.Mondom neki,biztosan nem szereti a hüvelyi Uh-t,mint ahogy én sem. :lol: Elővette a hasit.Rátette a hasamra és rögtön ott volt a kicsi, nagyokat ficánkolt,és vert a kicsi szíve.Ekkor megkönnyebbültem és a doki is.Hát nem semmi ez a kicsi.Jól kiszúrt a dokival...A lényeg, hogy minden a legnagyobb rendben van.
Megbeszéltük, hogy császár lesz a kicsivel, mert nem szeretnék szenvedni...mint a fiammal.
Pénteken megyünk megint a nyaralóba horgászni,és kint fogunk aludni a stégen.Már nagyon várom.
Puszi csajok....

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Bazsa, nekem felfújódáskor mindig segít az espumisan, alapból beveszem, ha sokat eszem pl. hagymás dolgokból. :D

Timci! Úgy örülök, hogy minden rendben és jól van a Picúr! Az enyém marhára nem volt aktív, épp aludt volna a vizsgálat alatt, de ugye ezt nem hagyta a doki! :evil: Majd kíváncsi vagyok, hétfőn hogy viselkedik! :lol:
Olyan fura, hogy ilyenkor még hüvelyivel próbálkozik... az meg még inkább, hogy nem találja. Nem kéne már nyugdíjba mennie vagy egy jó optikushoz? :lol: Nem tom, ez akkor is olyan különös. A lényeg, hogy minden oké.

De jó nektek, mindketten most láttátok a picikéteket, én meg 7hetes kora óta nem... oké, panasz stop, hétfőn megyek, megyünk. :D

Puszikák

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-ne aggódj, a te picuroddal is minden a legnagyobb rendben van. :wink: Még megyek hétfőn is,akkor tudom le a kombinált tesztet.Remélem ott is nem hüvelyivel csinálják az Uh-t,mert megőrülök. :roll: Még fiatal a dokim...nem tudom mi van vele, hogy nem látja a gyereket azzal a vacakkal....De most már 100%, hogy többet nem cseszeget vele, hanem rendes hasival fog. :wink:


Kép Íme a kis csemeténk :o)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timcike81 2011.08.25 07:59-kor.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
nagyon örülök,h minden rendben nálatok is :-) nézték most a tarkóredöt? vagy ti most mennyi idösek vagytok?
én nem szeretnék császárt,mert az a dolgok rendje, hogy hüvelyen keresztül szüljem meg,bár nálam esélyes a császár,mivel veszélyeztetett terhes vagyok... itt németben is egyre több nö van,aki fél a fájadolmtól,és kéri a császárt, én ezzel nem annyira értek egyet...
természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni, de azt hiszem azt szokták mondani,h a 2. szülés nem szokott úgy fájni már.
de ezt neked kell tudni,hisz te élted át a fájdalmat...

dincus,
5 hete nem láttad??? hát ezt hogy lehet kibírni? itt 2 hetente vizsgálnak az elsö 3 hónapban és azt hiszem utána csak 4 hetente. vagy csak a veszélyeztetett terhességnél vizsgálnak sürübben?
én ma megyek a nödokihoz,mert ugye tegnapelött a görcsök miatt voltam csak a kórházban... most kapok képet megint,majd felteszem...
jaaa meg rólam is akartatok,majd pótolom azt is :-)
Vendég
 


bazsa-én 22 órát vajúdtam és komplikációk léptek fel,így nem kockáztatok újra!Jobb így,ez nem azért, hogy a könnyebb utat válasszam, hanem a kicsi érdekében teszem.A másik dolog,meg a császárt nem mondanám könnyebbnek,mert sokkal hosszabb és nehezebb a felépülés utána,mint a sima szülésnél.És nincs annyi komplikációja sem a simának...de akkor is vállalom,mert így érzem helyesnek. :wink: Ma 12 hetes a kicsikém.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Ó Timci, hát megzabbantom ezt a kölköt, milyen egy aranybogár! Én is, én is! :lol:
Nem írtad, ezek szerint nem látták mi van a lábai között? :D
Igenigen, neked hétfőn a kombinált, nekem a sima dokilátogatás! :D Én este 7-kor megyek, úgyhogy csak későn tudok jönni.

Császár/sima szülés: meg tudlak érteni Timci, azok után hogy beszéltük korábban is, hogy igazából egyikünknek sem volt könnyű illetve komplikációmentes szülése. Viszont én eléggé rettegek a császártól, ha nincs orvosi oka, inkább szeretném elkerülni. Bár még élénken él bennem a szülés minden fájdalma, mégis optimista vagyok, hogy most minden másképp lesz, idősebb vagyok, sokkal inkább tudom, mi fog velem történni, mint akkor, és hátha igaz a híresztelés, hogy a második könnyebben jön, mert ki van taposva az út. Ja, nem mellesleg meg előre megbeszéljük a dokival, milyen fájdalomcsillapítót fog adni, mert anélkül szülni, köszönöm egyszer is elég volt. Tudom, Timci, hogy neked sem adtak.
A lényeg, hogy a baba jól legyen.

Bazsa! Magam sem tudom, hogy lehet ezt a sok várakozást kibírni... :lol: Szerintem téged valószínű, hogy a veszélyeztetett faktor miatt vizsgálnak ilyen gyakran, de nem baj az, sőt! Legalább mindig nyugodt lehetsz! Alig várom a képet/képeket, remélem én is kapok majd! :D

Ja és Timci, hepi 12 hetet! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-én fél 8-ra mentem...És 8 fele jutottam be a vizsgálóba.A dokim azt mondta, alig talált rá,nemhogy még a kukit vagy a puncikát megnézze.Örül,hogy ép egészséges, de egyébként majd csak a 16 héttől lehet érdeklődni szerinte.Hát Ő tudja. :lol: Úgy tűnik a babám,nem igen kedveli a dokit...mindig elbújik tőle...hehe,biztosan elhíreszteli a kórházba,mert ilyennel még nem találkozott.... :lol:

Neked is Happy 13 hetet!!!! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Hehe, különleges gyerek az biztos, szeret bújócskázni a doktor bácsival! Úgy kell azt! :lol:
Úgy örülök, hogy minden rendben van! :D

Fú, nem is panaszkodtam még, hogy mennyire kivagyok az allergiától...a héten kezdődött, gondoltam, hogy nem úszom meg, hiába mondják, hogy terhesség alatt általában csökken, Emmánál is ugyanúgy éreztem... Reggel a használhatatlanság állapotában vagyok, agyonvakarom a szemem, orrom, fülem, tudom,hogy nem kéne, de reggel a felszálló pollen még elviselhetetlenebb.
Alig bírtam az oviig elvinni Emmát, pedig csak be kellett ülni az autóba, amit nem is én vezetettem.

A másik, hogy kicsit aggódok, Emma panaszkodik, hogy csíp a pisi, bekentük pimafucorttal, remélem csak egy kisebb felfázás. Ilyenkor mindig a húgyútira is gondolnunk kell, úgyhogy beküldtünk egy pisimintát, délutánra lesz eredmény! Remélem semmi baj!

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus- a legjobbakat!!!!Remélem én is, hogy semmi baj,majd írd meg.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


na megjöttem a dokitól... semmi különös nem történt,elöször meg sem akart vizsgálni,mivel voltam tegnapelött a kórházban és minden rendben volt. aztán mondtam a dokinömnek,h igértem képet a férjemnek,uh így gyors megviszgált,de sajna engem is hüvelyin,így nem olyan jó kép... majd késöbb felteszem,mert be kell még scannelni anyukámnál.

timci,
igen azért írtam,h ezt neked kell tudni,de élted át amit átéltél... és így van a császárral tovább tart a felépülés... viszont nincs aranyér :-)

dincus,
drukkolok,h ne legyen semmi baj emmával...

mi meg ma léptünk be a 12. hétbe :-) akkor pont 1 hetes eltérések vannak?
Vendég
 


Bazsa-de jó!!!!Nagyon örülök, hogy minden a legnagyobb rendben van veletek is.Szuper, már nagyon várom a fotót....Én lefényképeztem a telefonommal és úgy raktam fel ide... :wink:

A vonid azt írja, hogy 11 hetes vagy...akkor te pont velem egyidős kismama vagy.Március 8-ra vagy kiírva ezek szerint te is. :wink:

Én senkinek sem kívánom azt, amit átéltem.

dinus-mi az eredmény????? :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
a vonalzóm azt mutatja,h 11 hetes és 1 naposak vagyunk,tehát ma léptünk a 12. hétbe. mi március 15-re vagyunk kiírva...
Vendég
 


bazsa-értem, akkor te így számolod...a Március 15 se kutya :)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


az igért képek :-)

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


ti fennt vagytok a facebook-on?
Vendég
 


Bazsa- de cuki a kis manód!Szépek vagytok! :wink: Én fent vagyok a facebook-on, de inkább az iwiw-en vannak fotóim.
Elmeséled nekünk, hogy hogyan is lyukadtál ki Német o-ba?A férjed odavaló?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
neeem a férjem nem német :-) isten örizzzzz :-P
az én édesanyám német,anno apu az ndk-ban melózott és ott ismerte meg anyut. anyu magyarországra ment vele amikor velem terhes volt,tehát én már magyarban születtem,de német állampolgár lettem. aztán huszonpár évesen kijöttem babyszitterkedni,és ittragadtam. 8 év után hazamentem,miután kihoztam a tesóimat meg anyuékat is. 4 évig voltam otthon,ott ismertem meg a férjemet és visszajöttem,aztán ö meg utánam. ö nagyon nem szeret itt,de belátja,h otthon még ennyink sem lenne,mint itt... uh nekem a családom is itt van, otthon inkább barátok vannak csak, ezért haza szoktunk néha járni... most januárban voltunk ott utoljára,sajnos nyáron nem sikerült hazamenni, a lombik program miatt... dehát valamit valamiért...
ennyi röviden :-)
Vendég
 


Jaaaaaaaaaaa vagy úgy! Értem.Akkor neked az anyanyelved a Német,és olyan szinten tudsz is beszélni?De jó neked.Főleg azért, hogy az egész család ott van, nincs miért honvágyad legyen.A kicsi kettős állampolgár lesz?
Rossz lehet a férjednek, el tudom képzelni, hisz Ő az én cipőmben jár.Én sose leszek itt otthon...Nekem nagyon honvágyam van.Dehát ezt tudod...írtam.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
azt azért nem mondanám,h az anyanyelvem a német... mivel anyukám anno ezerrel tanulta a magyart,így velünk is magyarul beszélt, tehát én inkább itt tanultam a nyelvet... nem vagyok perfekt,de boldogulok könnyen vele...
hidd el semmi közöm a németekhez,azon kívül,h folyik bennem német vér. én magyar vagyok... :-) nekem is van honvágyam,szívesebben élnék otthon,ha lenne lehetöségem normálisan élni... nem vagyok nagyra vágyó,csak egyszerüen normálisan szeretnék élni...
de ami otthon van,az már annyira gusztustalan,hogy inkább nem kérek belöle... ezt látja a párom is... persze,h nehéz beilleszkedni egy másik társadalomba, föleg olyanba,akit nem is kedvel :-) gyülöli a németeket :-) dehát ezt dobta a gép...
Vendég
 


bazsa-én is nagyon utálok itt élni, főleg most, hogy 2 szomszédom kimutatta a foga fehérjét.Én életemben még soha nem találkoztam ennyi irigy és rosszindulatú emberrel,mint ami itt van.Nagyon szomorú.A férjemnek is nagyon elege van már Magyarországból, hiába ez a szülőhazája.Viszont haza Erdélybe nem szeretne jönni a sok Olá miatt,akiket nagyon utál.Mikor visszajövünk a nyaralásból kiderül, hogy mi is lesz velünk.megyünk-e külföldre vagy szenvedünk itt tovább....Ma megpróbáltam elintézni a gyerek ingyen étkeztetését az oviba...a tavaly megkapta, most elutasították, mivelhogy 2 autó van a családban azóta és egy nyaraló, ami luxus.Az nem számít, hogy nincs miből fenntartani lassan, de ott van.És az sem számít, hogy örököltem őket.Mármint a pénzt, és befektettem, hogy ne vesszen el.Ahhoz, hogy kapjam a család vagyonának összege 850.000 Ft kell hogy legyen/ fő...kérdem én...putriba kéne lakni ahhoz, hogy kapjam?Ezt is a rézbőrűeknek találták, ki hogy csak őket finanszírozza az állam, mi meg kapjuk be!!!!!Nagyon mérges vagyok! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Látta, hogy rengeteg a kiadásunk,és azt is, hogy kismama vagyok, azt is, hogy munkanélküli vagyok és, hogy a férjem keveset keres....de lekakilják,van vagyonod ennyi és ennyi értékben, akkor biztosan fenn is tudod tartani.Hát ez kész....


dinus-mi van veled, hogy nem jöttél?!!!!Aggódom,írj!!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Aranyos vagy Timci, úgyhogy csak gyorsban.

Sajnos az, aminek tűnt: húgyúti fertőzés. 3 év után itt van újra. Nem tudom, mitől, lehet hogy maga a meleg is felelős érte, mert egy másik refluxos kislánynak (a férjem húgának gondozottja, ő védőnő) is most van fertőzése, és neki se volt már évek óta. Ez az idő kedvez a baciknak. :( Sajnos este-éjszaka 39 és 40 fok közti lázzal küzdöttünk, alig bírtuk levinni. Ez a germicid-c nem használ neki semmit, csak a nurofen (meg talán a hűtőfürdő). Utána aludt nyugodtan. Nem tudom, mi lesz, hova megyünk egyáltalán, mert szabin van a sebészorvosunk is meg a nefrológusunk is. Lehet hogy felhívom az I-es klinikát, és odamegyünk, bár ott sincs ma rendelés, de hátha fogadnak. Mert az is lehet hogy kórházba kéne feküdni, vagy komolyabb kezelés kell neki (vénán keresztül antibiotikum), mert ilyenkor károsodhat a veséje. Kivagyok nagyon, tegnap csomót bőgtem, meg borzasztó volt megint ilyen lázas állapotban látni. Sajnos most nem tudom, hogy mi lesz. Meg tényleg egyáltalán, hova forduljunk most. :roll: Kapott zinatot, de tenyésztés nélkül a fene se tudja, hogy jó-e erre a baktériumtörzsre, ami van benne.
Adjuk a természetes antibiotikumot is, a vörös áfonyát, de nem nagyon akarja iszogatni, savanykás, de azért erőltetem, mert ha a zinat nem jó, ez biztos segít valamit.
Hát röviden ennyi. Gondoljatok ránk, és jövök majd ha tudok. Persze a bulit is lemondtuk.

Puszika

dincuska
 
 
 
 
 
 


ohh, dincus igazán sajnálom...
mindenképpen olyan helyre menjetek,ahol megbizható orvosok vannak... a neten nem tudod megnézni,hogy hova lehetne ilyenkor fordulni? én mindig ott tudakolózok,ha valami orvosról meg akarok tudni valamit. itt divat,h véleményeket írnak emberek és ez segít a másiknak...
remélem minél hamarabb rendbejöttök és nem lesz nagyobb a baj :(
sok szerencsét...
Vendég
 


dinus---kérnék privibe egy telefonszámot és akkor felhívom neked a doki ismerősünket,és ha beleegyezik megadom neked az Ő számát, hogy felhívd, hogy mit is csináljatok ebben az esetben...Ok?!

Borzasztóan sajnálom, de ne búsulj drága, nem lesz semmi baj!!!!Ne idegeskedj,mert az nem jó a babának se Emmusnak sem és neked sem!!!Ok?!Habár az elmúlt pár hétben én is rengeteget idegeskedtem... :cry: Utálom már ezt a sok stresszt...

Csak okosan!!!Vigyázz magatokra ok?!És amint tudsz jelentkezz!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


dincus,
jelezz kérlek,ha történt vmi...
izgulok értetek...
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan kedvesek vagytok, hogy aggódtok, úgyhogy azonnal nektek írok.
Miután írtam, telefonálgattunk össze-vissza, a madarászban annyira bunkó asszisztensek voltak, hogy 15 percig várattak a telefonban, hallottuk, hogy vizsgál a doki, de nem adták neki oda a telefont. A 3. után azt mondtuk, hogy akkor le vannak tojva, mert bár oda szoktunk mindig járni, de a megbízható sebészünk és nefrológusunk úgyis szabadságon van. Úgyhogy a sote I mellett döntöttünk, aminek van vesecentruma, és egyszer már voltunk ott, és kedvesek, hozzáértőek voltak. Őket is felhívtuk, beszéltünk egy orvossal, furcsállták, hogy mért akarunk oda menni, ha amúgy a madarászban kezelnek, de mondtuk, hogy mi azt akarjuk, ami a gyereknek a legjobb, és ez az a kórház. Bementünk, nagyon kedvesek voltak, felvették a kórtörténetet, vért, pisit vettek, majd befektettek a sebészetre, mert hétvégére a vese osztály bezár. Így ott kaptunk szobát (anyának nem adnak ágyat, úgyhogy azon a szoptató szék-szerűségen aludtam, össz-vissz 3-4 órát sikerült csak), azt mondták, addig kell maradni, amíg láztalan nem lesz. Este is volt láza meg hajnal 2-3 felé is 38,6. Gondoltam ebből nem lesz hazamenetel, mondtam is reggel a férjemnek. Sőt ébredés után nem sokkal hányt is meg hasi fájdalmakra panaszkodott. De a hányást betudták annak, hogy a köhögés miatt volt (előtte rájött valami rohamköhögés), a hasi panasz mögött meg széklet állt, mert utána volt egy nagy eresztés a mosdóban. Úgyhogy telt-múlt a nap, a férjem is bejött, elvoltunk, Emmának jó kedve lett, és nem volt láza. 2 körül jöttek az orvosok, és hazaengedtek, úgy, hogy minden nap vissza kell járni vénás antibiotikumra, a kezében is maradt a kanül.
Gondolom hétfőre készen lesz a tenyésztés, tudni fogjuk, milyen baci okozta a fertőzést, az azért informatív lesz. Bár úgy tűnik az antibiotikum jó, amit most adnak vénásan, azt mondták egy nap a hatóidő, és 1 napra rá, hogy kapta, már nem volt lázas. :)
Mostmár csak azt remélem, hogy nem sérült a vese, és nem lesz ennek a fertőzésnek komolyabb következménye.
De előre félek, mit mond majd a nefrológusunk hétfőn, ő mindig nagyon beparáztat, van egy mondókája arról, hogy mindez milyen súlyos, és hogy azért csináljuk mindezt, szedjük az antibacit, hogy Emmának ne legyen műveséje 20 évesen. Hál' Istennek szerintem ez a veszély nem fenyeget, mert anno elég szép állapotban voltak a vesék, és a sebészünk is azt mondja mindig, hogy nem is hagyná így húzni-halasztani a műtétet, ha Emma amúgy nem lenne jól meg a veséi nem lennének ilyen szépek. Ultrahangon sosem látszik, hogy ennek a gyereknek bármi baja lenne! Mindig ámuldozik rajta!
Dehát azért van.

Na annyi telt lányok, sajnos kínoz az allergia is, meg ez a nemnagyonalvás, férjem győzköd, menjek fel aludni, de egyrészt nappal nekem nem megy, másrészt baromi meleg is van, meg anyósomék is jönnek.

Puszika, aranyosak vagytok nagyon!!!!!

Alig várom a hétfői vizsgálatot a nőgyógyinál, hogy megtudjam, babuci rendben van, remélem nem viselte meg ez a pár nap, meg azért párszor fel kellett emelnem Emmát is, wc-re venni ilyesmi.
Remélem minden ok.

dincuska
 
 
 
 
 
 


örülök nagyon,h jobban vagytok, szorítok nagyon,h hétfön jó hírekkel fogadjanak..
neked is jobbulást, együttértek veled allergia ügyben,csak én tavasszal és nyár elején vagyok nagyon rosszul...
az alvást meg én ajánlom,ilyenkor anyósék is megértenék szerintem... a pocaklakó miatt is fontos lenne,h ki tudd magad rendesen pihenni...
vigyázzatok nagyon magatokra...
Vendég
 


dinus- örülök, hogy közbe megoldódott a probléma.Megadtam a face-n a számom, ha szükséges lett volna a segítségemre, mert már el kellett mennünk.De örülök, hogy sikerült azért megoldani.Tudod néha jobb azért, ha több doki is látja,és más kezelést is kap.Mint ez esetben is,látod hatott az új antibigyó.Nagyon örülök neki, hogy jobban van.Hát már csak 1 kell aludni és mentek az Uh-ra. :lol: Már kíváncsi vagyok.Csütörtökön adom be Atit az oviba, kíváncsi leszek, hogy most fog-e enni és aludni, mert eddig nem tette, csak nagyon ritkán... :roll:
Képzeljétek péntek szürkületkor én és Atticy megakasztottunk egy 4 kg körüli pontyot.Olyan boldog voltam, hiszen még soha nem sikerült ekkorát fogni.Atticy az ölemben ült és úgy,és nem is figyeltem nagyon az úszót...,csak, hogy viszi valami....Gyorsan jött a férjem és kikapta a kezemből a botot, mert mondom,elviszi,elviszi...nem bírom ülve tartani...És miután sikerült kifárasztania,megszákolta a barátja,és egy gyönyörű halacska volt.A férjem elég régóta horgászik, de még ekkorát sosem fogott...Mindenki éljenzett, nagyon jó volt. :lol:
Ma megint előjött a hányinger...biztos, mert jól esett a halacska,habár csak egy szeletett tudtam megenni, mert baromi nagy...

Ti hogy vagytok csajok?Végre lehűlt az idő, mert ezt a tikkadájt nem lehetett már bírni.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci! Igen, láttam a számod, köszi szépen mindent. :wink: Sokat jelentett nekem, mégha most nem is használtam ki a lehetőséget.
Igen, abban én is biztos voltam, hogy a legjobb a kórházi kezelés...

Mi is most akarunk támogatást kérni, eddig nem tettük, de mostmár tényleg úgy érzem, rászorulnánk. Bár azt mondják, vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők is, úgysem adják meg. De eleve Emma tartósan betegnek van nyilvánítja...szóval megpróbáljuk.
De iszonyat bunkók, ahogy itt írod...

Gratulálok a fogáshoz, ez nem semmi! :D Én nem nagyon érzek affinitást a horgászáshoz, de lehet, hogy csak ki kéne próbálni...és akkor tetszene. Biztosan jót lehet relaxálni, pihizni! :D

Képzeljétek, végül nem tudtam éjszaka se jót aludni, még erőteljesebben kijött az allergiám, alig bírtam létezni. Ma már használok tengeri só orrsprayt meg akarok venni homeopátiás bogyókat.

Bazsa! Én pont akkor nem nagyon szoktam rosszul lenni. Illetve csak egy picit májusban, de ez a durvább. Remélem nem árt a babácskának!
Ja, facebookon megtalálsz: Bánki Edina :D

Igenigen, nagyon várom az ultrahangot! :lol:
Képzeljétek, pár napja megugrott a hasam, mostmár tényleg látszik ismeretlenek számára is, úgy nézek ki, mint Emmussal a 18. héten, majd megmutizom, hozok egy képet. :D

Puszik

dincuska
 
 
 
 
 
 


Mi van veletek csajok?Megütött a vasárnap szele?! :lol: Nem igazán voltatok aktívak...Én holnap reggel 9-re vagyok hivatalos a kombinált tesztre.Már várom, hogy túlegyek rajta.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!!!

Hol vagytok?! Hamarosan indulok Kecsóra a kórházba a vizsgálatra.
Dinus-te hányra mész a dokidhoz?Remélem hozol képeket...Emmus, hogy van?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


sziasztok,
nekem ezer dolgom volt a hétvégén,ezért nem nagyon voltam itt...
nagyon el is fáradtam,szidtam is magam,mint állat,h nem vagyok normális... a derekam majd leszakad... hiába, nagyon komolyan kell vennem a pihit...
gondolok rátok ma,gyertek majd a hírekkel...
Vendég
 


bazsa- ne vidd túlzásba, csak nyugodtan, nem hajt a tatár.Pihenj,míg tudsz.

Megjöttem a kórházból.Természetesen itt is mind2 cuccal kellett vizsgálni...hüvelyivel is és hasival is...érdekes ez a gyerek :lol:

Méretek: CRL: 67 mm... 64 mm a normális a táblázat szerint...
Szerintük nem 12 hét és 4 napos, hanem 12 hét és 5 napos.

Az NT és az NB nem tudom minek a mérete...ti?

NT: 1,7 mm (norm.)
NB: 2,2 mm

Legközelebb 10.10 kell mennem
De előtte még mennem kell a saját dokimhoz 09.28-án.
A véreredményemet majd hazapostázzák kb.2 hét múlva.... :roll: Nagyon kíváncsi vagyok már.Fura,itt csak 1 csőnyi vért vettek le...Eddig itt Kőrösön mindig 3-al....

Az AFP-re meg 09.27-én kell mennem.Nyaralni, nem 8-án megyünk, hanem 5-én,most hétfőn...most hoztam haza a jegyeket....1 hét és megyünk :D Már nagyon várom!!!!!!!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


az NT az a tarkóredöny, és az nagyon jó... 3 mm-nél nem lehet vastagabb...
az Nb pedig az orrcsont jelenléte
itt van róla egsy pár szó:
http://egeszseg.origo.hu/cikk/0823/6274 ... sseg_1.htm

hova mentek nyaralni?
Vendég
 


Timci! De örülök, hogy minden okés, szépséges eredmények! :D
Az Nb-t én sem tudtam, az én papíromon nincs ilyen. :)
Bazsa, cuki vagy, hogy tarkóredőnyt írtál, olyan jót mosolyogtam. Remélem nem sértődsz meg, én is szoktam ilyen elírásokat csinálni, és magamon is röhögök egy sort! :lol:

Én csak este 7-re megyek, majd a fél 6-os busszal indulunk be, bár csak most értünk haza a kórházból. Csináltak uh-t is Emmának, de dokival még nem beszéltem. Azt mondták egy hétig kapja vénásan az antibiotikumot. Olyan aranyos, képzeljétek, szeret ott lenni! Hát megőrülök!

Nem biztos, hogy hozok képet, asszem az 2000 ft a magándokimnál, és ha mind bent leszünk, akkor végülis nem muszáj. Bár lehet, hogy azért jó lenne, na még filózok rajta. :D

Ja Bazsa, képzeld, Törökbe mennek ezek a mázlisták!!!!! Nem vagyok irigy, á dehogy...! :lol:

Majd jövök este az eredményekkel, szerencsére Emmus szombat óta láztalan, úgyhogy beletrafáltak! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Na csináltam új vonalzókat... nem tom, láttátok-e, mennyit bénáztam, hol 2 Emma volt, hol 2 Tesó... :lol:

Oka csak annyi, hogy a blogon is ezek vannak, végülis legyenek azonosak! :)

Pusz, kicsit pakolászok

dincuska
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: