Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok lányok!
túléltem a keresztelőt, boti egy igazi kisangyal volt, én is csodálkoztam, mosolygott, kézről-kézre járt, én azt sem tudtam,hogy van gyerekem. kicsit nehézkesen idnudlt, meg voltak apro malőrök, pl fényképezőgépet valaki átálította portré kép készítésre a képek 40%- homályos, még jó, hogy észrevettem, de próbálok mindenkitől beszerezni képeket.
a másik érdekes dolog, hogy a család nálunk is bemutatkozott. megjegyzéseket tettek, hogy azért nincs náluk a gyerek, mert ők a szegény rokonok, közben meg ott ültek, még csak nem is jöttek közelebb. én és norbi végig rohangáltunk, nem tudtunk 30 embernek megfelelni és egyesével beszélgetni.
aztán meg volt, aki pakolt, csomagolt otthonra, piát, olyan embernek, aki el sem jött a keresztelőre, nem kis tételben, nem aprózta el, a drága piákat vitte a férjének haza. ráadásul nem is rokon volt az illető. ezen elképedtem, nekem soha nem jutott volna ilyen az eszembe. nem sajnálom, de legalább olyan igya meg , aki megtisztelt minket azzal, hogy eljött és nem otthon röfögött mámorban. de még ez sem gond, a lényeg, hogy a kiskrapek meg lett keresztelve, papot csak egyszer csapkodta meg a kezével, mikor öntötte a vizet, gondolom reflexből. ruhában nagyon édi volt, rögtön lebukta őszibarackkal a fehér ruháját, aztán valaki rátette a boroskancsót, azt hitte terítő. most megpróbálom kimosni.
viszont vendégsereg nagyon bőkezü volt, hiába mondtuk, hogy ne hozzon senki semmit, nem túlzok a gyerekszoba tele lett a játékokkal, amiket kapott. mennek a képek és az élménybeszámolót is kibővítem, csak a lakás romokban. csütörtökön meg megyünk szoboszlóra, ja ma még ikeába kell menni játékoknak valami tartót venni, mert kb 5 tartónyi játékot kapott, mint már írtam, nem tom hova teszem. a csúcs egy akkora maci, mint én vagyok.
szép napot mindenkinek. ha még élek jövök, de szerintem csak holnap.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok CSajok!

Még élünk! Csak időm nem nagyon van jönni. De ha minden jól megy akkor holnapra végeznek a háznál és akkor már lesz időm arra, hogy többet jöjjek közétek!
Ja, igen, és hamarosan az ovi is újra kezdődik... Már alig várom, hogy vihessem a Kornélkát. Na nem azért mert nem szeretem, hanem azért mert már itthon nagyon nem tudja lekötni magát és iszonyatosan vonza a rosszcsontkodás!!

Hát lányok!! Annyira jól néz ki a házunk, igaz, hogy még csak szürke a ház, de akkoris most már kezd ház formája lenni. Remélem, hogy a jelenlegi terveink már nem dölnek dugába és jövő ilyenkor be is költözünk.

Örülök, hogy ti is jól vagytok. Majd még írok, de most mennem kell megnézni az ebédet, mert már jó illatok szálnak befelé!!

Puszi!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziasztok!

Angyal nem ismerem a filmet. De ha megírnád a címét, azt megköszönném, mert szívesen megnézném.
Minden tőlünk telhetőt megtettünk. Ez már nem rajtunk múlik, hanem az égieken. Szeretném, ha most mellénk állnának!!!!!!

Puszi mindenkinek.
Szilvi
szilvi09
 
 

 
 

Sziasztok!!

Háát időm nem sok van...tegnap voltunk vacsizni apával évfordulónk alkalmából, gyerkőcöt lepasszoltuk anyóséknak, annyira örültek, meglepődtek nagyon.

Etna!
Örülök, hogy jól sikerült a keresztelő és Boti ilyen jól viselkedett..elképesztő néhány ember miket művel...
Most nem irigyellek gondolom van mit tenned venned..de várunk mihamarabb...

Niki!
Gyönyörű Amélia, nagyott nőtt és tényleg nagyon ügyes..gondolom elkényeztetitek :)

Szilvi!
Ez igen...nem semmi a párod.
A Hotel Kikelet tényleg szép, a recepción dolgozott unokatesóm, most otthon van mert terhes a férje meg szakács volt ott..de már ő sem dolgozik ott...Ott volt az esküvőjük...csak ne lett volna olyan kicsi a hely a teremben..más gond nem volt.A kilátás fantasztikus a városra...Szorítok hogy összejöjjön a baba...

Most megyek kicsi csajom elaludt..még így is hogy minden éjelt átalszik még így is tud napközben is...
Tegnap csak 4x evett, kicsit többet aludt és elcsúszott, nem ébredt fel éjjel, pedig azt hittem éhes lesz..mondjuk reggel korábban kelt, de még így sem volt vészes, majdnem már 7 óra volt.
Nem gond hogy ilyen sokat alszik?

sziasztok...puszika

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok!

Szerintetek nem kellene már valamit éreznem? Még egy hét van hátra a ciklusból. A melleim sem fájnak. Volt valaki, aki nem érzett semmit?????????

Puszika.
Szilvi
szilvi09
 
 


Sziasztok!

Etna csináltam egy címet: sagi.szilvia2@gmail.com

Köszi előre is, hogy nekem is elküldöd.

Pusza
Szilvi
szilvi09
 
 


Sziasztok lányok!

Tegnap értünk haza a balatonról. Nagyon jó volt :) Ákost rengetegen megcsodálták, majdnem az egész falu! Jó nagy terasz van a házhoz, és Ákos kint volt egész nap a babakocsiban! Nagyon élvezte a jó levegőt!

Petra! A sütid receptjét írd le légyszíves! Szeretnék csinálni ém is, nagyon finom volt!

Daniella! Még nem pisiltettem a pisigyűjtőbe, mert nem voltunk itthon. Majd talán most a héten valamikor. Az éjszakáink egész jók. Mielőtt elmentünk, Ákos ráállt arra, hogy este eszik 8-kor, aztán 2-kor, és reggel 8-kor. Nyaralás alatt a hajnal 2-ről áttért 4-re, a többi maradt, úgyhogy nincs panasz :) Egész nap levegőn volt a nagyfiú, kíváncsi leszek, hogy áll majd vissza! Gratulálok a fogacskákhoz :) Nagyon jók a strandolós képek, látszik Lexin, hogy tetszik neki :)

Etna! Gratulálok a fogacskákhoz :) Nagyon tetszik a videó, amit a keresztelőre csináltál:) Örülök, hogy ilyen jól sikerült a keresztelő! Fura emberek mindenhol vannak! Jó nyaralást!

Angyalka! Eszterke nagyon ügyes :) És nagyon csinike ebben a piros pöttyös ruhácskában! Akkor most már szaladgálhatsz utána!

Luca! Nagyon édes Tamás a medencében :) Olyan nagyfiú már!

Grácus! Sajnálom hogy nem jött össze :(

Niki! Jó nagyot nőtt Amélia! Nagyon édes abban a rózsaszín kendőben :)

Megyek, még nem reggeliztem, a főnök meg már ébren van, nem tudom meddig tud nyugton maradni!
Puszika mindenkinek!

kiru84
 
 


Szia Szilvi..

Sztem sokan nem éreztek semmit..Én onnan tudtam, hogy terhes vok, hogy fájt a mellem..az első babánál is és a másodiknál is...a háziorvosom hülyének nézett...háát az még nem azt jelenti hogy terhes vok..mondta...én meg közöltem vele, hogy biztos hogy terhes vok.És az voltam..:)

Csajszik azt tudtátok, hogy az ovuláció előtt két nappal kell próbálkozni, és nem pontosan a peteéréskor?!Most hallottam egy műsorban.

Nem tom mi van velem, mostanában mindig van vmi bajom..az egyik nap letört az egyik körmöm a kezemen, elég bután nézett ki hogy egy tök rövid a többi meg hosszú, ezért fogtam a csipeszt és levágtam, utána megreszelgettem..azóta begyulladnak a körmeim, kezdődött a kisújjammal 2-3 napig, elmúlt addigra begyulladt a mellette lévőő, most meg már a mellette lévőt is érzem..a másik kezemen is az egyiket..ilyen még sosem volt...a lábamon előfordult de a kezemen sose..nem vágtam csutkákra nem is bökhettem meg őket...a körmöm se nőhetett be, de mindegyik a sarkon...nem tom mi történt, de borzasztóan fáj és nem tok vele rendesen dolgozni sem..

pusza mindenkinek..

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok, csajok!

Grácus, nagyon sajnálom. Ez már borzasztó. Ne add fel. Sokan vannak akiknek ilyen nehezen jön össze. Gondolkodtatok már inkább egy inszemináción? Hátha az jobban sikerülne. Vagy a lombikon. Kitartást csajszi. Neked még van időd. Nekem sajna már nincs.

Etna, annyira örültem amikor olvastam a keresztelős beszámolót. Ilyen rokonok szerintem mindenhol vannak. Ez van. Tényleg nagyon örülök hogy jól sikerült. Ez a lényeg. A játékokkal meg jól el lesz egy darabig.

Petra, irigyellek amiért már majdnem kész a házatok. Nem rossz értelemben. Meg érdemlitek. Meg dolgoztatok érte keményen. Biztosan nagyon boldogon fogtok benne éldegélni. Én nagyon sok boldogságot kívánok nektek.

Laar, gratulálok az évfordulótokhoz. Nálunk nem fordulhat ilyen elő soha. Vasi kissé zsugori ebből a szempontból. Soha nem vesz nekem ajándékot, virágot még soha nem kaptam tőle és nem visz étterembe sem. Ha menni akarok valahová akkor mehetünk, de olyan veszély nem fenyeget hogy meglepne ilyesmivel. A lényeg hogy szeret és ezt a kis hibát már csak el tudom nézni neki. Hát nincs igazam?

Daniella, annyira cuki ez a kis csaj. Tényleg tiszta apja.

Kiru, tök jó hogy már balcsiztok is. A kiskrapek nagyon nagyot nőtt és annyira szép mint az anyukája. Egyre jobban hasonlít rád.

Angyal, annyira szép Eszterke, hogy azt elmondani nem tudom. Nagyon nagyot nőtt. Biztosan van dolgod. Eddig is volt mert négykézláb mászkált és kapaszkodott mindenben, most már futkos, nem lehet egy percre magára hagyni.... Fő az egészség.

Niki, annyira örülök hogy néha jössz és teszel fel Améliáról képeket. Olyan szép. Ennivaló.

Csajszik, nem értesítettétek Virágát hogy itt vagyunk? Ő még nem jelentkezett, vagy én megint lemaradtam?
Mindenkit puszilok, szép napot kívánok. Vigyázzatok magatokra és a kis csöppségekre. Akinek még nincs, az most essen teherbe de azonnal. :wink:

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Etnam, szivbol orulok, hogy ilyen aldott keresztelotok lett. AZ ilyenekkel meg nm szabad torodni, mar enis megtanultam. A mi eskuvonkon, mikor elraboltak egy uveg jo draga pia volt a valtsagdij. AMit akkor ki is bontottak, de meg maradt vele, az iszakos gazdag szomszedaim meg hazavittek, pedig meg akartam tartani emlkebe az uveget, a pia nm erdekelt. Szoval azok sem voltak pofatlanok szatyorba tenni az uveget. ELg gaz nem? De ha ok nem szegyenlik, nekunk megugy sem kell. Irom mindjart az sms-t. Mar nagyon varlak titeket. Van 2kerdesem. A pacalt szeretitek e? Es Botinak lesz e utazo agy. Vagy keritsek valahonnan. Mert nekunk sajnos nincs. Puszi nektek!

Petra, en megertem hogy varod az ovit. Szerintem neki is jobb, hogy gyerekek kozt lehet. Neked meg eleg egy gyerekkel bajlodni. Szerintem meg hamarabb is bekoltoztok. Mar csak festeni kell nemigaz? Az meg aprankent meg lesz. PUszi a csemeteknek!

Laar, nagyon jo, hogy MIracska jo alvo. Minden gyerekmas. Orulj, hogy o jo baba. Eszter 5honapos koratol vegig aludta az ejszakat. Es nappal is jol aludt. A kismamak nagykonyvaben is van egy tablazat, hogy mennyit kell aludni a babaknak. Eszter most is alszik ejjel, es delben egy orat, meg delutan 1-2orat valtozo. Nekik meg sokat kell aludni a noveshez:) Puszi nektek! Es pihenj teis mikorcsak teheted.

Kiru, orulok, hogy jo volt a pihenes. NAgyon jo, hogy sokat volt Akos a levegon. Ilyenkor tenyleg jobban alszanak. OLyan nekik mint a KO a boxban. Edesek ahogy elbagyadnak a levegotol. Irigykedem, hogy megkostoltad Petra sutiet. ENis kivankozom mar ra. DE meg nincs sutonk. A regit meg eleg necces bekapcsolni, ugyhogy marad a sovargas. Puszi nektek, es jo sutkerezest!

Lassan felebred a hercegnom! Puszilok mindenkit aldott napot!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Sziasztok Lányok!

Etnám! Örülök, hogy a nehézség ellenére sikerült a keresztelő. Tudom, mekkora munka egy ekkora népnek megszervezni egy ilyen eseményt. Én mondtam is legközelebb ilyen a konfirmálásán lesz a gyereknek az már egyszer tuti és akkor sem a lakásban az fix!! Játékból pedig soha nem elég a gyereknek, a szülőnek annál inkább, mivel neki kell majd összepakolni minden nap minden órájában, aztán majd rájön, hogy egy nap egyszer éppen elég lesz összeszedni, mert amint rend van a gyerek újra "rendet" csinál. :D:D Ahogy a csajszik is mondták, ilyen "taplók" mindenhol vannak. Sajnos! De szerintem sem szabad fel venni, legyen ez élete legnagyobb öröme, és most totál jó indulatú voltam! Aztán végülis adtatok a papnak casht? Nagyon örültem, hogy engem hívtál! Olyan jó érzés, hogyha hívtok, hogy segítsek. Nem tudom kérdeztem-e már, de asszem igen, csak még a másik oldalon, hogy szoboszlón hová mentek? Szállodába, vagy apartmanba? Puszi nektek és alig várjuk a képeket!!

Kiru! Majd persze, hogy leírom neked a receptet, csak már azt nem tudom, hogyan volt benne a kakaó. Na mindegy majd mindkettő képpen leírom. Örülök, hogy ilyen jól alakul az éjszakátok. Biztosan jó volt a balcsinál. Mi eddig csak egyszer voltunk lenn egy napot, és akkor sem fürödtünk szóval idén jól mellőztük a Balatont. :( Mondta is az uram, hogy szegény gyerekeink jól kimaradnak mindenből az építkezés miatt. Na de majd talán jövőre, mire a Flóra is fel tudja fogni a dologkat, kész leszünk. Puszillak benneteket!

Angyalom! Csinálj olyan sütit amit nem kell sütni! Nekem van egy jó kis túrótorta receptem. Igazi nyári nyalánkság! Ha érdekel megosztom veled a receptet!! Eszterke felbátorodott már?? Puszi!

Laar! Sajnálom, hogy begyulladt a körömöd. Nem tisztitottad véletlenül a körmöd alatt?? Nem lehet, hogy nagyon belenyúltál? Nekem akkor szokott ilyen előfordulni! Ügyes Mírácska hogy ennyit csicsikál. Nekem Flóra most megint nem alszik sokat napközben! És állandóan izeg-mozog. Nincs egy perc nyugta sem. De elvan, az a lényeg!! Gondolom, hogy meglepődtek anyósodék amikor vittétek a kicsit! :D Nekem csütörtökön lesz, hogy anyuék fognak rájuk vigyázni délután, mert temetésre kell mennem, és így ők fognak vigyázni a gyerekekre. De persze nem most először, mert ugye nekem volt anno cukorterhelés szülés után, és oda nem vittem őket. Na meg 1-2 órára hagytam őket anyura, anyósra. Milyen volt nélküle?? Kicsit rossz érzés, de egyben felüdülés is gondolom!!
Puszi!

Most mennem kell, valami nagyon nem tetszik a kicsi lánykámnak! hirtelen és keservesen elkezdett sírni! Majd még jövök, mert még van mit írnom... Pusza!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Petra: miért csak jövő ilyemkorra tervezitek a költözést? hisz olyan jól álltok, hogy akár már az idei Karácsonyt is simán bent tölthetnétek!! Mi majd 2 hét múlva kerülünk tető alá, de mi novemberben költözni akarunk, de legkésőbb Karácsonykor!!

Laar: tudod van a számsor miszerint 8-10-12-13-14-16. napokon kell próbálkozni :D ezt még Etna írta a női porálon.

Vasikáé: mindenki próbál babásodni...

Etna: mindenhol vannak ilyen emberek, nem kell velük foglalkozni. Az a lényeg, h a nagyfiú jófiú volt :D

Pár hülye kolléganőm, azt mondta, hogy úgy gondolták, hogy lesz annyi eszem miután megtudtam, hogy megszűnik a munkahelyem, terhes leszek. Mintha ez így működne, hogy az ember elhatározza aztán jön a kismanó.... Böszmék....

Tényleg felétek vannak olyan szavak, amiket csak mondjuk felétek használtok? Csak, mert mikor Budapesten tanultam, akkor az ottaniak nem tudták, hogy mit jelent az h "böszme".

Most nem idegelem magam rajta, majd jön ha szeretne, meg ahogy mostanában szoktam volt mondani "rabságban az állatok sem szaporodnak". A rabság az h anyóséknál vagyunk és nem is annyira rabság, de ily szempontból igen.....

Puszi Mindenkinek

Bocs a kifakadásért...

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

Nah vegre. Kepzeljetek nem tudom mi utott bele, de most azt jatszotta, hogy anya alljon az agya mellett, amig o elalszik. Nem kell olbe venni meg semmi csak ott lenni. Hat birtam 10percig labon, de kijottem akkor rakezdett keservesen, megszakadt a szivem megint vissza. Aztan ezt igy 3-4szer. ERre anya hatarozott lett, persze megmagyaraztam, hogy anya masik helyen alszik, de itt van es vigyaz rad, de nem erdekelte, igy hatarozottan kijottem mondtam h alszik Eszter, e 15masodperc kornyika utan alszik is. Szerintetek jol csinalltam? Nem voltam eleg hatarozott igaz? Amugy en voltam a hibas, mert bementem a tejes uvegert hamarabb, mint elaludt volna.

Petram, mi volt a baj Floraval, miert sirt a draga? O kulonben pocifajos? Eszter kezd lepegetni mostmar az udvaron is egyedul igaz csak 1-2lepest, de kezdetnek azis jo. A baj csak az, hogy nem hisz magaban, vagyis nm hiszi hogy o egyedul tud menni. En rontottam el valamit? VAgy ez termeszetes. En nem sietettem, hisz van meg masfel honapja hhogy jarkalljon, legalabbis a konyv szerint. A suti receptjet nagyon szivesen veszem, ugy hangzik, hogy ezt Eszter is eheti. Puszika, es koszi.

Vasikane, orulok, hogy jol vagy. Mennek meg a szurik? Mi lesz a kovetkezo lepes? Eszter meg nm megy egyedul, csak nehany lepest, azt is csak anya fele, illetve ujjabban a homokjaban is. KOSzonjuk a bokokat igyekszunk szepek lenni.

Kuldok nektek kepet a hetvegi pancsijarol a kis medencejeben! Puszi mindnekinek!
Iwiwre is tettem fel kepeket, ha van idotok nezzetek meg! Kép

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Sziasztok!

Na ma már nem aludt olyan sokat napközben a kicsi..eszméletlen sokat mosolyog..:)

Petra!
Nem tiztítottam a körmöm alatt..sosem vlt arra szükség hogy alá kelljen nyúlni hegyes tárggyal, ha koszos akkor körömkefével...a kezemen ollót sem használok...uh fogalmam sincs mi lelte, de remélem hamar meggyógyulnak..

Arte..én ezt nem tudtam, vagy elfelejtettem..nekünk nem volt szkségünk arra hogy figyeljem szerencsére...

Egyetértek veld..tényleg hülyék a kolléganőid, már bocsánat...majd rájönnek ők is ha netán nekik sem sikerül majd a babát akkora összehozni amikorra szeretnék...ez nem így működik.

édesek a babák..

megyek mert hulla vok a ygerek is beájult, ma vásárolni voltunk nagyon élvezte.

puszi

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


sziasztok lányok!
épp végeztem a keresztelő utáni lakástakarítással, máris moshatok, vasalhatok, pakolhatok az utazásra. ez hülyén jött ki,szóval nincs időm semmire, ezért önző módon megint magunkról írok. remélem minenkinél minden ok. vasikáé örülök, hogy jöttél, laar sajnálom a körmöd, remélem helyrejön. esetleg nem használta más is az ollódat? jól fertőtlenítsd le, nehogy továbbterjedjen.
petrám, persze, hogy téged hívlak, tudod már nem először segítettél. luca és te vagytok gyorsan hívhatóak nálam, többieket még nem nagyon merem zargatni. adtunk lóvét, el is vette a papbácsi, mint az orvosok. grácus nagyon sajnálom, szerintem lépjetek egy lépést előre és már ne spontán, hanem inszemmel próbáljátok, lehet, hogy valahol útközben elakadnak a kiskatonák.

na leírom a történetét a keresztelőnek:
kezdetnek annyi, hogy aznap olyan hideg volt, mint ősszel, mindenkinek a ruha terve áthúzva, én egy tök elegáns ruhát akartam felvenni, a fodrászt ugye írtam. botinak kis vékony volt a ruhája, a képeken látjátok is,előtte jól be volt öltöztetve, keresztelő előtt 1 perccel öltöztettám át. persze délben kellett ennie, fél egykor keresztelő. gyorsan etettem, átöltöztettem, a norbi persze féfiből van, úgy fogta meg, hogy nyomta a gyomrát és a fehér ruhájára visszabukta a kaját. gyors törlét, rohanás a tempomba. ja nekem se sminkelni, se hajat megcsinálni nem volt időm, a szekrényből kiszedtem egy ruhát megfürödtem és csövi. norbinak volt ideje mindenre, ő jól nézett ki, a gyerek is, én egy tésasszonyra hasonlítottam. keresztelőn szakadt rólam a víz, boti végig ugrálta, az első negatív meglepi az időn kívül, hogy együtt keresztelték egy másik kisfiúval. hát ennek nem annyira örültem, még ilyet nem láttam, hogy több keresztelő egy napon. a mi rokonságunk nem is fért oda, anyu nem látott semmit, szegény, videot egy ismerős kezelte, szinte semmit nem vett fel belőle, ő is nézte a keresztelőt közelről és szerintem néha elfelejtette, hogy kameráznia is kéne. kb 5 perc van rajta. a fényképezőgépet az egyik haverom önhatalmúlag átálította portré készítésre, a képek tök homályosak. szóval eddig semmi nem úgy történt, mint akaratam, de van ilyen. utána a tempolm közösségi házában pogácsázás, koccintás, a keresztelős kép megnézése. laptopon tudtuk csak megnézni, mert nem dvd, hanem csak video volt ott egy régi tv,vel. azon azért sírtak, de én rohangáltam. látjátok azt is a képeken, hogy mennyi ajit kapott boti. nagyon meglepődtem, én nem vártam senkitől semmit.
azért volt kellemetlen dolog is ajándék terén, nem értettem. a kersztszülők közül a keresztapa adta vérét az immunizáláshoz, cserébe kérték a keresztszülőséget, a barátnőm meg állandóan járt hozzám a kórházba, kajával látott el, nagyon rendesek voltak. 18 éves bartáság, de az andi nagyon megváltozott mostanában, gondolom sok gondja van. szóval hoztak egy etetőszéket, ami még az első kislányáé volt, engem ez nem is zavart volna, de olyan házban laknak, ahol régen folyosón voltak a wc-k, persze már minden lakásban van, de azok ottmaradtak. na ott tárolta 15évig az etetőszéket, gondolom közben valaki használta a wc-t is, hát ezt az etetőszéket hozták el. mindenki elcsodálkozott az elmesélt wc-ben tárolt etetőszéken, mert persze mindenki előtt mesélte és, hogy majd tisztítsam ki az ülőkéjét, mert neki arra nem volt ideje munka és 4 gyerek mellett. aztán ők csomagolták el az összes drága piát az apukájának, a keresztapa hazavitte a 4 gyereket és addig elvárták, hogy senki ne egyen. 13ember igazodott 1emberhez. az éttermet apuék álták a szük körnek, mert sajnos tudjátok az albérlős storyt. na ott a két keresztszülő elengedte magát, csak a drága dolgokat rendelték, a vegyes tálakról leették a libamájat, rajtuk kívül senki nem evett, a szüzérméket szintén. mindenki csirkemellett és marhahúst evett, a maradékot elcsomagolták és hazavitték a 8 két személyes vegyestál maradékát.
hát ez kicsit bántotta a csőrömet, mert én nem várok ajándékot egy 4 gyerekes családtól, tudom, hogy beiskolázás lesz, stb. de azért nem érzem magam koldusnak, hogy egy levécézett etetőszéket adjanak oda, ami 15éves minimum. hát persze kuka. aztán libamáj, drága piák és egyéb dolgok. ja a 32 szeletes torta maradékát is vitték a marcipánnal együtt.
de anyuék és a többi vendég nagyon aranyos volt, a zenekar lejátszotta az életem te vagy fiam számot norbi olyan aranyosan énekelte a fiának. sírt mindenki. boti odáig volt a tüzijátékért, vigyorog a képeken is látszik. mindenkinél volt egy kicsit, mikor elfáradt sírt, jött hozzám és utána kezdődött előről. keresztszülei még ittak volna utána, de boti már nagyon sírt, így nem kellett felmenni hozzájuk a mi piánkat meginni. egyébként többször közölték, hogy el van kényeztetve a gyerek. szerintem kicsit irigykedtek, mert nekik nem volt egyik gyereknél sem ilyen cécó. szóval ezt még fel kell dolgoznom, mert ők nem ilyen emberek votlak. mondjuk az esküvői virágdekorációmat is az andi vitte el, meg ott is csomagoltak, de azért ennyire pofátlanok nem voltak. megyek csomagolni, holnap indulunk.

angyalom!
írok mailt, sajnos semmilyen belsőséget nem eszünk meg, norbi csontos húst sem eszik, én meg sertést és marhát nem eszem. bocsánat, de válogatós család vagyunk. cs.mellet szeretjük, ha ki van filézve. én azért megeszem a sertést is, ha nagyon muszály. utazóágyunk van, vissszük. én imádom a húslevest, norbi nem. szóval adjatok vajaskenyeret, az a tuti. sajnos anyu is mindig többfélét kénytelen főzni, mert nem egyezik az ízlésünk a norbival. ő imádja az egyszerü kajákat, én lecsót nem eszem meg. de a bográcsos ételeket imádjuk, grilleseket is. paprikás krumpli tuti, virslivel vagy bármivel. prökölt is jöhet, csireke csont nélkül. ubi sali, bármilyen salival. azt imádjuk. szegénykém ha nekünk akarsz főzni előtte javaslom a nyugtatót. csókollak és én is nagyon várom a talit.


többiek nagyon nagyon sok pusza és jövök nyaralás után, ha túlélem. ma megyünk tetőcsomitartót venni, mert nem fér el semmi. norbi szerint ifa kell nekünk.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szia Etna!

Hát nem semi volt a keresztelő, meg ez a etetőszékes rokonotok..nekem lehet hogy leégett volna a bőr a képemről, ha egy wc-ben tárolt 15 éves etetőszéket vittem volna oda, és azt még mindenki előtt közlöm is veled..nem hiszem el, hogy egy kis apróságot, ami nem egy vagyn nem bírtak volna ki, máskor, vagy később meg odaadta volna az etetőszéket lepucolva, hogy használjátok...de gondolom már van etetőszéketek..lehet hogy nem jól választottál keresztszülőt a picinek...
Én ezért nem is a családból választok keresztszülőt, legalábbis az enyémből biztos, nem max a Gáboréból..de ha úgy gondoljuk, hogy ők sem megfelelőek akkor a bnőm lesz...csak ő sajna Angliában él, és elég necces így a dolog..mondjuk a mi keresztelőnk még odébb van, egy fityingünk sincs mindent elvitt a ház..és még neki sem álltunk belül megcsinálni..a garázst sajna még mindig nem sikerült eladni...
Benneteket sem irigyellek az albérletes story miatt..


de azért jól sikerült a keresztelő, Boti jól viselkedett, kapott egy csomó ajándékot..És ügyi voltál nagyon, pedig nem sok időd lehetett a fogzás miatt..Lezajlott ez is..majd az elsőáldozás, bérmálkozás a következő, majd ballagás stb:)Jönnek még az események..és milyen gyorsan eltelik majd az idő, és már csajszikat fog haza vinni.

Jó nyaralást, jó pihenést...

puszika

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


laar!
nem családtag a keresztszülő, hanem barát, de lehet, hogy családtag még jobb lett volna. de hát a feri csak vérét adta értünk. meg andi is rendes volt , eddig. én inkább költöznék, szóval irigyellek. a mi lakásunk sajnos nem piacképes az ingatlanosok szerint, túl jó erre a környékre. van már 2 millával olcsóbb is, gondolom mindenki azt viszi. hiába fullos ez. meg 72nm-esek vannak ilyen áron, mondjuk annak horror a rezsije. soha nem tudtunk megszabadulni innen.

megyek csomagtartót venni ,mert semmi nem fér el, csak a gyerek cucca 1 bőrönd, 1 táska kajá és 1 kosár játék, még a fürdőkádja sehol.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szia Etna!

Most volt idöm megnézni a videókat és a képeket, amiket küldtél. Végigbömböltem az egészet. Annyira szép!!! Milyen programmal csinálod?
Nem irigyellek a keresztelös sztorid miatt, nagyon sajnálom! Most pihenj ki mindent, érezzéek nagyon jól magatokat!!! Szoboszló miatt viszont nagyon irigyellek. Apósom ott született. Egyszer voltam gyerekkoromban, mert már akkor ismertem a férjem (de ez egy másik sztori). Meg két éve oda mentünk nászútra. Sajnos nagyon messze van, pedig imádjuk!

Vigyázzatok magatokra! Puszi

Kép


Kép
tina84
 
 


Sziasztok!

Etna ez szörnyű. Szerintem mindenkinek vannak ilyen ismerősei sajnos. De a lényeg, hogy túl vagy rajta. A következő összejövetel már reméljük jobb lesz. Nem irigyellek ilyen keresztszülőkkel szegény Boti tőlük nem sok jót tanulhatna. Várom a képeket, persze, ha lesz egy kis időd.
Nekem van 2 keresztlányom, de azt már most tudom, hogy ha nekünk lesz valamikor keresztelő, akkor valaki mást fogok választani, és nem őket fogom visszahívni. Különben meg nem tudnék a kettő család közül dönteni, igazságot tenni, így úgy gondolom, jobb egy harmadik. Ebből ne legyen vita. De ez még messze van, viszont elgondolkodtató. Jó pihenést nektek. Érezzétek jól magatokat.

Laar hát éppen ez az, hogy az előző terhességemnél fájtak a melleim, most meg semmi, ezért aggaszt. A hasam is fájdogál néha. Lehet, hogy hiú ábrándokat kergetek ezzel a babásodással kapcsolatban. Jó lenne most az idő kerekét egy kicsit előrepörgetni.

Arte nem is tudom mit mondjak, hogy ilyen idióta emberek vannak. Tudod nekem is azt mondták, már rég terhesnek kellene lennem vetélés után, biztosan nem akarom annyira azt a babát. Hát bőgtem miatta éppen eleget. Sajna nem megy mindenkinek olyan könnyen. De ezt csak azok tudják, akik már átélték, hogy milyen csalódás minden egyes kudarcba fulladt hónap, és mégis mosolyogni kell a világra. Szerintem ez a legnehezebb. Senkinek nincs a homlokára írva, hogy mióta várja a csodát, és hogy mi mindent megtesz, csak, hogy bekövetkezzen. Ne is foglalkozz velük. Örüljenek, hogy nekik elsőre sikerült.

Puszika.
Szilvi.
szilvi09
 
 


Sziasztok Csajok!

Ma reggel korán keltem, írtam is nektek egy kisebb regényt, és lefagyott a gépem. Azóta pedig csak most jutottam el odáig, hogy újra leüljek és írjak!

Etnám, Édesem!! Hát teljesen elképedtem azon amit írtál!! Ez totál brutál dolog! Azért mert ők a keresztszülők semmi joguk nem volt maguknak elcsomagolni mindent!! Nem ők voltak a középpontban, hanem Boti és ti!! Ez egy akkora taplóság, hogy ehhez foghatót még nem hallottam, pedig hallottam már én is mindenfélét! Az etetőszékről meg inkább nem is nyilatkozom, az még bosszantóbb. Persze én is elteszem majd biztosan a gyerekek holmiját, de hogy másnap úgy adjam oda, hogy lesem takarítom, azt nem tudom elképzelni magamról. És ha olyan helyen tárolnám akkor sem mondanám el, főleg nem ekkora ember sereg előtt. Na, jó témát magam részéről lezárom, és remélem, hogy sikerül megemésztened a dolgokat, bár én biztos nem hagytam volna szónélkül, ahogy magamat ismerem!! :D Jó nyaralást nektek!! Remélem, jó időtök lesz és jól érzitek majd magatokat!! Puszi a nagy fiúnak is!!

Laar! Neked írtam volna reggel! Hogy csinálj egy kis kamilla tinkturát, és abban áztasd kicsit a kezed, mert a kamilla gyulladáscsökkentő. Ha van egy kis körömvirágod azt is tehetsz bele. Krémformában is jó. Bevált a Pampers?? Mírácska is mosolygós baba? Az nagyon jó! Flórán is elképed mindenki, hogy rögtön mosolyog mindenkire válogatás nélkül. Igaz hétfőn megilyedt a déditől alig bírtam megvigasztalni annyira elkezdett sírni, aztán a végén vele is megbékélt. Fogalmam sincs mi lelte. Lehet, hogy hamarabb szólt hozzá, mint kellett volna?! Passz. Szegény mamám kicsit el is keseredett. Puszi nektek is! Ja, igen! A keresztszülő megválasztása nem kis feladat. Mi is anno a Kornélkánál kompromisszumot kötöttünk az urammal.

Angyalom! Etna aztán feladta neked a leckét!! :D Remélem, hogy nagyon jól fog sikerülni a találkozótok és majd csupa-csupa jó fényképet kapunk majd rólatok és a gyerekekről! Néztem a képeket az iwiwen. Eszter nagyon édes, és szerintem egyre inkább rád hasonlit. A süti amit tegnap írtam a gyümölcsös túrótorta. Ha megfőztem az ebédet, akkor leírom neked a receptet. Tegnap nem tudom miért kezdett el sírni a kicsi, mert megfordult a kiságyban, és játszott is közben, de nagyon keservesen rákezdett. Lehet, hogy a foga?! Vagy beverte valamilyét a rácsba, nem tudom. De az is lehet, hogy unatkozott... :D Puszantalak, majd megy akkor a recept!!

Szilvi! Téged sem felejtettelek ám el, csak egyszerűen még nem volt rá időm! De ígérem a héten mindenképp menni fog a recept!! Nagyon drukkolok, hogy most már 2-en legyél!! :D Egyébként nagyon jó urad van!! Az enyém ilyenre még eddig nem vetemedett! Igaz, karácsonykor ő is jól meglepett. Kaptam tőle egy aranynyakláncot. Mikor megbeszéltük, hogy nem veszünk egymásnak semmit. Végülis, szerintem megéreztem, hogy valamit tervel mert én is megleptem egy szoba papuccsal, igaz értékben közel sem voltak egymáshoz, de nem is ez a lényeg!! :D:D Kiváncsian várom a hétfőt!! Puszi!!

Arte! Kérdezted, hogy miért nem költözünk be, hát megmondom! Sajnos, nincs arra pénzünk, hogy bebútorozzuk, felfüggönyözzük, bekerítsük, és kifessük. Majd mindent szépen lassan kicsinyenként. Egyébként tudom milyen anyóssal együtt élni. Én már 7 éve anyósomnál élek, és egy időben ki is hangsúlyozta, hogy itt minden az ővé, de aztán közöltem vele, hogy nekem ez nagyon szarul esik, és nem tudom, hogy ő hogy érezné magát nálunk, ha mindenhez, amihez hozzáér hozzátenném, hogy az az én cuccom... Azóta nem csinálja. A kollégáid pedig igazi böszmék, ahogy te is írtad. Jó lenne, ha így működne, hogy gondolok egyet és babás vagyok, vagy esetleg valami mást megkapnék egy gondolatra, na akkor, már bennt laknánk a házban az tuti! Ja, egyébként, ha nagyon akarnánk betudnánk 2 szobát rendezni, de addig amig nincs kész hátul minden addig nem akarunk bemenni, mert a kölcsön és a rezsi mellett nem tudnánk már rá költeni, és akkor ott lennénk kerítés és garázs nélkül. És még amúgy is rengeteg a munka. Teraszon nincs tető, még nincs megépítve a garázs és a spájz, az udvart is lekellene betonozni, és körbe kellene keríteni, mert van 2 gyerekünk, akik miatt kell a zárt udvar. És nem mellesleg van még 2 ebünk is akiket vinni szeretnénk és nem szeretnénk láncon tartani. DE nem akarlak untatni ezzel. Örülök, hogy ti az idei karácsonyt már benn töltitek a saját fészketekben. Én kivárok, ha ez az ára a nyugodt életemnek, akkor várok még 1 évet. Nem kergetem az uram örületbe. Egyszer eljön ennek is az ideje. :D Remélem!! :D

Lucám!Haláli a kiskrapekod!! Látom nagyon nincs időd mellette!! Sebaj, majd csak enged neked egy kis szabad időt!! Milyen volt Lipóton? Mi is akartunk menni, csak kicsi az autónk és nagyon messze van, ahhoz, hogy mind az 5-en anyóssal együtt eltudjunk menni. Puszi!

Grácus! Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze! Egyszerüen nem tudom felfogni, gondolom, hogy neked most nagyon nehéz! DE kérlek! NE ADD FEL! Biztosan sikerülni fog!! Puszillak!!

Vasikáé! Az én uracskám is "zsugori" etéren, igaz, csak azóta, amióta építkezünk, de ezt most elnézem neki! Nekem a ház most a legfontosabb, persze a gyerekek után. Mit tudsz a következő lombikról? Mikor kezdhettek bele?? Én írtam mindenkinek egy emailt, hogy hol vagyunk, még Viraganak is! Remélem, hogy jól vannak a babával és csak ideje nem jut írni!! Puszantalak!!

Tina Közeleg az időd! Nem izgulsz még?? Gondolom, hogy nagyon várod már Dániel érkezését!! :D Kiváncsian várjuk a történetedet a párodról és rólad. Még a nőiportálon mindenki leírta, hogyan ismerte meg kedvesét, úgyhogy szerintem mindenki nevében írhatom, hogy tőled és a többiektől (Arte és Szilvi) szivesen veszük ezt a sztorit!! :D Puszi és simi a manókának!!

Kiru!! Örülök, hogy jól vagytok!! Hogy telt az első éjszaka otthon a balcsi óta?? Történt változás?? Puszi!!

Most megyek!! Az egyik közelben lakó rokonunk elvitte a Kornélkát, mert itt vannak nála az unokák. Majd délben hozza vissza, addig gyorsan megfőzöm az ebédet, hogy az ágyba dughassam ebéd után. Mert ma már 5-kor ébren volt. És sajnos a Flórát is felverte nekem, így mi sem aludtunk. Remélem, tudok majd egy félórácskát sunyni, ha elalszanak!! Puszi!! Remélem nem hagytam ki senkit sem!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Hát csajok, megpróbálom röviden, de ahogy magamat ismerem elnyúlik.

Keresztszüleim és a férjem szülei egy utcában építkeztek, egy ház van köztük. Nagyon jó baráság alakult ki közöttük. Az én szüleim addigra elváltak, apu meg is halt 6 éves koromban, tesóm nincs. Így anyu és én is gyakran töltöttük az idöt arrafelé. A férjem húga pár hónappal idösebb nálam, ö lett a legjobb barátnöm. Sülve-föve együtt voltunk. Hol náluk, hol nálunk aludtunk. Így öten (unokahúgom, unokaöcsém, sógornöm, férjem és én) együtt gyerekeskedtünk, követtük el csínjeinket. Csak a viszonyításhoz leírom, hogy MOST ki hány éves: Hugi-21, Öcsi-24, Én-25, Sógornöm-25és fél, férjem-29. Aztán ahogy nöttünk, a mi kis haverságunk szépen kezdett átalakulni. Nem mondhatnám, hogy sokáig tartott, mert én még csak 13, ö meg 17 éves volt, amikor összejöttünk, 1997.12.07-én. (Nagyon gyerekek voltunk :wink: )
Igy öten mindig együtt videóztunk, verekedtünk. Aztán a videózások alkalmával mindig megfogta a kezem, a verekedések alatt puszikat nyomott, titokban, hogy senki ne lássa. Egyszer csak közölte, hogy nagyon szeret. Én is beismertem és akkor elkezdödött minden.
Persze túl szép lenne ha zökkenömentes kapcsolat lett volna. Pár év után félrekacsintgatott. Egyszer megbocsátottam, de túl hamar, aztán megint kezdödött. Nem békültem. Onnantól kezdve, nem érdekelte más, nálam pedálozott, én meg hagytam, hosszú hónapokig. Annyira szerettem, de nem gyengülhettem el, mert minden folytatódott volna. Fél év után álltam kötélnek, addigra sikerült bizonyítania, hogy tényleg szeret, ragaszkodik hozzám, hát békültem. (Lehet, most hülyének tartatok.) Én úgy vagyok vele, hogy jobb volt akkor, mintha most kezdené. Túl fiatalok voltunk, nem élte ki magát és lázadt. (De rájött, hogy nálam jobbat nem talál :lol: ) Merem állítani, hogy azóta sokkal jobb a kapcsolatunk, mint elötte volt, nagyon sokat változtunk. (Nekem ö volt az egyetlen.) Bármit megtenne értem. Sehova nem menne el nélkülem.2004-ben volt az eljegyzésünk, 2007-ben pedig az esküvönk. Mostmeg várjuk ezt a kis aprólábú csodát, aki megkoronázza a kapcsolatunkat.

Talán mégsem lett olyan hosszú. :)

Kép


Kép
tina84
 
 


Sziasztok!

Petra kérdezted, hogy hogyan ismertem meg a férjem. Nem volt egy egyszerű eset.
Elég régen történt 1997-ben. Egy kollégiumba kerültünk. Addig csak lányok lakták, majd ettől az évtől koedukált lett. Mi már a szobatársaimmal 4. éve voltunk együtt, így jól ismertük egymást. Jó kis csapat volt. Szeptember vége lehetett, amikor is a srácok a koleszba költöztek. Volt ám felfordulás. Én épp az ablakban lógtam (3.emelet), és néztem ki a fejemből egy szakítás után, míg arra lettem figyelmes, hogy valaki magyaráz, hogy "hé nem hallasz, süket vagy, neked dumálok vagy 5 perce". Lenéztem, hogy ki az, és döbbenten vettem észre, hogy nekem szól. Azt szerette volna, ha szólok a szobatársamnak, aki neki osztálytársa volt általánosban. Természetesen erre iszonyatosan begurultam, és mondtam neki minden félét, hogy bunkó, meg ilyesmi. Elég durvákat is. Persze szóltam a szobatársamnak, hogy menjen az aulába, mert egy idióta várja, és mondja meg neki, hogy velem nem beszélhet így, és ne kerüljön a szemem elé. Persze az agyam forrt ezerrel. A szobatársam persze feljött, miután beszéltek, és mondta, hogy nagyon jó fej, meg minden, és hogy bocsánatot kér. Egész héten csak messziről láttam. Szerencséjére. Aztán úgy hozta a sors, hogy a szobatársammal leülltem tv-t nézni, amikor is odatelepedett mellém. Na gondolhatjátok. Meg tudtam volna fojtani, hogy akkor beszólt nekem. El kezdtünk beszélgetni, persze a véleményemet is elmondtam neki, az ablakban történtekről. Ezen Ő jót nevetett.( mint mindig). Aztán egyre többet dumáltunk, és ráadásul egy buszon jártunk haza a koleszból. Végül meghívott kajálni, és névnapomra kaptam tőle egy kis ajándékot, de ennyi. A szobatársam rajta keresztül összejött egy sráccal, akit kiszemelt magának. Aztán miután szalagavatóra készültünk, a szobatársam meggyőzött, hogy adjak Ricsinek is meghívót, hisz akkor az ő pasija sem lesz egyedül. De akkor már mindenki győzködött, hogy mit vacakolunk, összeillünk, miért nem jövünk össze. Nem is tudom. Olyan gyorsan jött az előző szakítás után. Azt sem tudtam el jön-e. De eljött. Majd következett a téli szünet. Gondoltam, hogy eddig tartott, semmi tovább, és egy újabb csalódás, de hisz az én hibám, miért éltem bele magam,( mert hát akkorra már a szívembe véste magát, beleszerettem)míg végül karácsony másnapján csöngetett valaki. Az anyukám ment ki, és közölte, hogy vár egy fiú, menjek ki. A szívem a torkomban dobogott, azt sem tudom, hogy értem el az ajtóig. Nem számítottam rá, főleg, hogy otthon keres fel. Egy haverjával jött, aki kinn üllt az autóban. Természetesen a haverját nagyon régóta ismertem. A család régi barátja. Ricsi mesélt neki rólam, és Ő meg felajánlotta, hogy tudja ki vagyok, hol lakok, hát elhozza. Tehát ott akkor bemutattam anyunak, apunak, mivel nem volt más választásom. Nem volt egyszerű. Ja egyébként azzal az indokkal jött, hogy elhívjon szilveszterezni egy házibuliba. (Mintha telefon nem lett volna). A következő döbbenet akkor ért, amikor a buliból éjfélkor hazavitt, hogy bemutat otthon. ( Fogalmam sem volt, hogy ilyen komolyan gondolja. Azt tudtam, hogy én el tudnám képzelni az életemet mellette ). Tehát ennyi. Azóta együtt vagyunk, és nagyon szeretjük egymást. Azóta volt közben főiskola, neki még katonaság is (utolsó év, amikor még volt). Végig kitartottunk egymás mellett jóban rosszban. 2005-ben vettünk közösen egy házat, felújítottuk, beköltöztünk még az év novemberében, azóta is folyamatosan újítjuk, ahogy van pénzünk, mert hát egy családi házon mindig van mit csinálni. 2006 karácsonyán megtartottuk az eljegyzést, és 2008.05.24-én összeházasodtunk. Most pedig babára vágyunk már nagyon. Bocsi, ha kicsit hosszúra sikeredett, de órákat tudnék róla mesélni, de gondolom mindenki.

Puszika.
Szilvi.
szilvi09
 
 


Sziasztok Csajok!

Tina és Szilvi! Köszi szépen a sztorit!! Nagyon aranyos kis történetek!! Úgy szeretem az ilyeneket!! Mégegyszer köszike!!

Angyalom! VAn egy kis időm leírom neked a receptet, hogy ne kelljen már sóvárognod a sütik után! :D
Gyümölcsös túrótorta
Hozzávalók: 1/2 kg túró, 2 egész tojás, 30 dkg cukor, 2 cs. vaniliáscukor, 20 dkg margarin, 1 doboz babapiskóta, 1/2 l tej, 1 cs. étkezési zselatin, és gyümölcs (barackkal szoktuk nyáron, télen pedig, banánnal.)
Elkészítés: A zselatint kevés hideg tejbe beáztatjuk. A margarint kikeverjük a cukorral, vaniliáscukorral, és a tojásokkal. Ehhez hozzáadjuk a túrót. A maradék tejet felforrósítjuk és elkeverjük benne a beáztatott zselatint, hagyjuk kihülni. Ha teljesen kihült hozzáadjuk a margarinos túrókrémhez. Tortaformába kevés túrókrémet teszünk majd szépen egyenletesen beterítjük a gyümölccsel, majd újra teszünk rá egy kis krémet, majd erre újabb réteg gyümölcsöt, újabb krémet, majd babapiskóta darabokkal beborítjuk az egészet, ha maradt még krém akkor töltsük ki a hézagokat, esetleg simitsük szét a babapiskótán. Fedjük le és egy-két órára tegyük hütőbe, amig a zselatin megszilárdul. Jobb, ha egy éjszakát pihentetjük, mert akkor a babapiskóta jobban megpuhul. Ha csatos formában csináljuk, akkor először lazítsük ki az oldalán a csatot, hogy elváljon a formafaláról. Tegyünk a tetejére egy tányért, vagy tálcát, amin elfél majd a torta, és fordítsuk fejjel lefelé. Ezek után levehetjük róla a formát. (így a babapiskóta lesz az alja és a gyümölcs is rétegesen lesz benne!) A párom odáig van érte. Remélem, hogy nektek is bejön majd. Használhatsz olyan babapiskótát is amiben nincs glutén, csak az nagyon drága. Igaz nem tudom, hogy adtál-e már Eszternek babapiskótát, de ha jól rémlik, akkor igen! :oops: Majd írd meg, hogy hogyan ízlet!! :D
Puszi!

Kiru! Most neked írnám le a receptet! Remélem, csajok nem bánjátok, hogy nem privátban mennek ezek a receptek! :D Na szóval!
Kakaós kalács
Hozzávalók: 1/2 kg liszt, 2 dkg élesztő, 3 dl tej, 2 tojássárgája, 6 dkg margarin, 5 dkg cukor (tehetsz bele kicsit többet is és még vaniliáscukrot is) egy csipet só, és kakaó. (A kakaót úgy szoktam, hogy annyit teszek bele amennyi szépen megszínezi a tésztát.)
Elkészítés: A lisztet, cukrot, sót egy nagy tálban (ha van kelesztőben) összekeverem, hogy majd a só, ne érintkezzen az élesztővel, tegyünk bele a tojássárgáját is. A margarint olvasszuk fel, eközben az élesztőt futtassuk fel a langyos tejben 2 kávéskanál cukorral. Majd ezeket öntsük bele a lisztbe csinált gödröcskébe. Jól dolgozzuk össze. Ha van a kézikeverőgéphez dagassztó szárad azzal is lehet, de lehet kézzel is. A lényeg, hogy szépen váljon el az edény oldalától. Ilyenkor szoktam megfelezi a tésztát, ha olyan kakaós kalácsot csinálok, amiben a tészta egyik fele sima a másik pedig kakaós. A simának a tetejét lisztezem kicsit, letakarom és pihentetem 1 órát. Közben a másik felébe annyi kakaót szórók, hogy jó kakaós legyen (4-5 evőkanállal biztos, lehet cukrozott is!!), majd ezt is jól összedolgozzuk és ahogyan az előző tésztát ezt is félre teszük egy órára pihenni. Ha már szépen meg kelt, akkor 2 féle képpen szoktam csinálni.
1. módszer: mindkét tésztából ovis nyelven csinálok egy kígyót, és szépen összetekerem (mintha fonnánk, csak úgye 2 van :D), megkenem olvasztott margarinnal, vagy olajjal és előmelegített sütőben megsütöm, amig szép arany színt nem kap.
2. módszer: mindkét tésztát kinyújtom téglalap alakúra és egymára teszem őket, majd megint kicsit átsodrom és így tekerem fel. Ezt is megkenem, majd megsütöm. Ha szeletelem ez olyan csigabigás lesz.
Szoktam olyat is csinálni, hogy amikor bekeverem a tésztát nem teszek bele kakaót, hanem amikor megkelt a tészta kisodrom, kinyújtom ezt is téglalap alakúra és így szórom meg kakaó és cukor keverékkel, majd feltekerem. Megkenem, megsütöm. Amikor szeletelem, akkor az olvadt kakaó csurog ki belőle. Így annyira nem száraz a kalács.
Azért lettem ezzel ilyen körülményes, mert mindig újjítottam rajta valamit. És már nem emlékszem, hogy amikor jöttetek melyiket sütöttem meg. :( Remélem, hogy ízlik majd akármelyiket is csinálod meg magatoknak. Puszi!!

Szilvi!! A neked ígért madártej szelet receptet sem felejtettem el. CSak az a bibi, hogy anyukám receptje szerint csináltuk múlkor és nem emlékszem mindenre. Majd megkérem, hogy írja le és hozza el holnap, amikor jön vigyázni a gyerekekre, és akkor holnap este leírom neked is!! Puszi!!

Most megyek! Nem sokára jön az uram és melegítenem kell a kajcsit!! Sziasztok! Puszi mindenkinek!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Csajok!

Segítség kellene: Milyen mellszívót ajánlanátok és milyen árban vannak? Nagyon tapasztalatlan vagyok. Egyre jobban aggódom, hogy nem veszek meg mindent amit kell.

Petra: Félni? Is-is. Félek, de igazából, még nem tudom, hogy mitöl, mert még nem szültem. Szeretném, ha nem kéne befeküdnöm elötte a kórházba, de mégis félek a derült égböl villámcsapás szindrómától. Pakolom a cuccokat, de parázok, hogy nem pakolok oda mindent, vagy nem jót. (Tudom hülyeség!!! A mai világban, mindenkinél van telefon, kocsi, fél óra alatt ott van bárki, ha csörgök, hogy kell valami.) De akkor is tartok töle!
Attól is félek, hogy ha megszületik, nem fogom jól csinálni a dolgokat. Ez lehet azért van, mert az éjjel szoptatással álmodtam. Elöször másfél napig elfelejtettem szoptatni, utána meg nem jól csináltam. Nálad is voltak ilyen hülyeségek, vagy csak én vagyok ilyen? Nem nagyon szeretném, ha az nst után egyszer csak azt mondanák, hogy na, maga már nem megy haza. Ezt múlt héten láttam egy csajónál. (Holnap megyek nst-re). Na nem untatlak tovább. Sorolhatnám még, az idióta gondolataimat.

Kép


Kép
tina84
 
 


jaj lányok lemaradok a sok hozzászólásról aug 26 10:21 perc tina hozzászólás a következő amitől el kell olvasnom. ezt csak azért írom, hogy tudjam majd folytatni, ha visszajöttünk.

csomitartót megvettem felszerelték, kocsi dugig lesz, reggel 6-kor indulás, vigyázzatok magatokra.

sajnos angyallal a találkozó azt hiszem nem fog összejönni, nics botinak útlevele, most jutott eszembe, anélkül nem engedik át. pedig olyan szépet vettem eszerkének. tiszta ideg vagyok.

jók legyetek, tina , ha jön a kispasi sms-t kérek.

szivi, +tesztnél is lányok tudják a számom

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


ja ma boti tök egyedül felállt, hilfe, lassan elindul, vége a világnak :wink:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


ETNA : tök szupi h felált ez a nagyfiú!!! Jó pihenést helyettünk is. Biztos mozgalmas lesz, ahogy téged ismerlek :D Az útlevél az tök szívás. Mindenképp kell az oda??

PETRA: a recepteket én is ki fogom próbálni! Ti milyen kajákat szoktatok az építkezésen adni a férfiembereknek?

Íme az én sztorim, mert ahogy látom már csak ez hiányzik :D

A lényege az h én és a férjem általános iskolában osztálytársak voltunk.

2005. februárjában a helyi általános iskolában farsangi SZM bál volt, mint minden évebn és én minden évben ott voltam, meg persze az Isti is, de sosenem volt semmi. De az akkori különleges volt, nagyon sokat táncoltunk, mindig mondom neki, hogy akkor szerettem belé, mert egy "fredaszter". De én akkor mondtam a barátnőmnek, hogy ezt a férfit én megszerzem magamnak... Akkor volt egy párkapcsolatom, de már nem volt az igazi így kifelé kandikáltam belőle. Az SZM bál után egy nagy szünet volt, mármint az Istivel. Aztán elkezdtem szervezni a 10 éves általános iskolai osztálytalálkozót.... és csak flörtölgettünk, sms-eket váltottunk telefonáltunk... Aztán eljött az osztálytalálkozó. A pasim (Peti) hazajött velem, de ő mondta, hogy nem jön el, mert tudta, hogy utána bulizni megyünk és ő nem szeretett bulizni, táncolni. Meg amúgy sem vittem volna, mert mindenki pár nélkül lett hívva, így szerveztem meg (direkt :D). Aztán a buli után az Isti hazakísért, de nem történt semmi. Elment egy hétre nyaralni Horvátországba, de azt a hetet végig sms-eztük. Aztán úgy döntöttem, hogy lemegyek egy hosszú hétvégre Pécsre (Laar innen a pécsi kötődés) ugyanis az Isti ott dolgozott, miután félbehagyta az egyetemet. Szabit kértem péntekre, a pasimnak meg beadtuk a barátnőmmel h hozzájuk megyünk Sopronba, így csütörtök este én már Pécsen voltam. És azalatt a hétvége alatt eldőlt, hogy én kit választok és tényleg nem szeretem már Petit... Miután visszamentem Bp.-re a következő héten már mentem is barátnőimmel albérletbe, amit én már azelőtt lebeszéltem velük, mielőtt lementem volna Pécsre. Tehát mindenképp elköltöztem volna a pasimtól. De az elköltözéssel jött az újabb kapcsolat, ami Életem legjobb döntése volt. Úgyhogy 2005. aug. 15.-től alkotunk egy párt. Milyen rég volt már.... Az én Drágám 2006. január 1.-én meg felköltözött hozzám, mivel nekem nem találtunk munkát, őt meg a cége pont áthelyezte Veresegyházára. 2007. január 26.-án eljegyzés, aztán 2007. február elején hazaköltöztünk, mert úgy gondoltunk, hogy építkezni, gyereketnevelni könnyebb lesz itthon a szülök közelébe. Aztán 2008.06.28.-án Gaál Márta lettem.

Szóval el lehet ítélni, mint azt sokan meg is tették, de igazából akkor sem érdekelt, meg most sem fog senki megbántani, ha azt mondja, hogy hogyan viselkedhettem így. De én mindig azt mondtam és mondom is, hogy az a lényeg h nekem jó legyen aztán utána jön az h másnak is az legyen. Így akkor én azt néztem h nekem mi a jó és hát Nekem az ÉN URAM volt a JÓ :D

Húúú bakker ez kicsit hosszú lett, remélem azért érthető is :D

Pusz, ölelés :D [/i]

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!
Etna Gratula...azt hiszem ezentúl még nehezebb lesz Botival és nem a fogacskák miatt:)

Csajszik...ezek ám a történetek..:)Nagyon szépek, és aranyosak..

Tina!
Nálunk is vmi hasonló volt, csak a mi kapcsolatunk 3 hónap különélés után változott meg gyökerestül..addig, csak a veszekedések, hazaköltözések, visszaköltözések, ki ki kandikáltunk a kapcsolatból, másnál vígasztalódtunk stb..azóta boldogok vagyunk, minden megváltozott..és minden rossz már a multé.Már nagyon rég volt.
Mi 2004 aug. 24 én találkoztunk először, előtte néhány nappal ismertem meg neten.3 nap alatt költöztem hozzá..ami mai szemmel nézve egy kcist korai volt...de már két éve boldog párkapcsolatban, békességben, harmóniában élünk, és lassan 3 hónapos a kis tündérkénk..
Uh én már csak megértem, hogy miért döntöttél így és bocsátottál meg neki..amiért én a páromnak..:)
Engem is sokan hülyének néztek.
Nagyon szép hogy ilyen régóta együtt vagytok..

Arte!
Sztem ne ítélkezzen aki nem volt még ilyen helyzetben..ami nem megy, azt meg nem kell eröltetni..
Hogyan kerültetek pestről meg pécsről celldömölkre?

Szilvi!
Milyen jó is az a kollégista élet..a mai napig nem bántam meg hogy anyáék betettek...szuper volt..nálunk voltak pasik is..és nem is rosszak...:)
Ma már olyan kevés ilyen kapcsolat van, ami ilyen régen kezdődött.

Azért látom, nem voltak egyszerűek az ismerkedések, de annál jobbak, boldogabbak a párkapcsolatok

Na megyek szunyókálni, gondolom jó sok baromságot összehordtam ki sem látok a fejemből olyan fáradt vok...

mindenkinek pusza
jó éjt

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Laar: úgy hogy mindketten Celldömölkiek vagyunk. Én Bp.-re jártam fősulira az Isti meg Pécsre ment továbbtanulni.
Az összeköltözésnél kimaradt egy szó, és elég félreérthető lett (szerintem) :

"Az én Drágám 2006. január 1.-én meg felköltözött hozzám, mivel nekem nem találtunk munkát Pécsen , őt meg a cége pont áthelyezte Veresegyházára." a vastagon jelölt szó maradt ki az előbbi regényből.


Csajok ma szurkoljatok ezerrel. Munka ügyben remélm ma már tudok időpontot egyeztetni az egyik cég ügyvezető igazgatójával és legalább ha más nem tudok vele személyesen beszélni!!!!! Jó lenne már valami meló, mert én itthon begolyózok....

Pusza

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

ETnam, nagyon sajnallom, ha megsem tudtok jonni. MAr annyira vartunk titeket, mar annyi otletunk volt hogy hova mehetnenk. MEg a fozesre is volt alternativam. Akkor gondolom nemis vagtok neki a hatarnak. avgy megproballjatok, hatha? MOndvan nem tudtatok vagy ilyenek? Hatha megis lesz valahogy. A keresztelo ajandekon enis ledobbentem, en mar csak szegeynbol nm vittem volna piszkosan, vagy vettem volna melle valami kis ajandekot. Nallunk szokas ajandekot vinni, vagy penzt adni, ki mit akar. HAt tenyleg igaz, hogy nem vagyunk egyformak. Ki tudja miert viselkedtek igy? LEhet, hogy valamin beragtak? VAgy letezik, hogy eddig nem vetted eszre milyenek valojaban? NAh mindegyis. KAr ezen ragodni. A lenyeg hogy a nagyfiu hivatalosan is Isten gyermeke. Neked csak ez szamitson, a tobbi csak reszlet kerdes. Jo pakolast. Puszika!

Laar, latod mikor milyen nap van. Hogy van a kormocsked? Eszembe jutott kozben, hogy a sogornomnek is beszokott gyulladni a korme nekem meg egy ujjom szokott durvan kihasadni. ELment borgyogyaszhoz, es azt mondta a mosogatoszerektol van. Kenjuk mindig valamivel elmulik es visszajon. Remelem neked nm ilyen van, mert az eleg nehezen ezelheto. Kesztyut kell huzni mosogataskor, en meg nem tudok ugy, es minmidg visszajon. Mutasd meg a dokinak ha nem mulik. Puszi!

Tina, nekem es Etnanak Aventes Isis Via mellszivonk volt. En ,mar meg nem mondom neked mennyibe kerult, de teny, hogy ez nem az olcso kategoria, viszont az annal jobb. NEkem nagyon bevallt. rengeteget hasznalltam, es kolcson is adtam, szoval megeri ra aldozni. Hogy aztan ne kelljen kinlodni. A Dm-ben bisztos talalsz. SImi manonak!

Petram draga! Orokke halas leszek ezert a receptert. holnap megkerem a sogoromat vegyen nekem finom hazi turot, de ha nem tud akkor veszek boltit, es szombaton megcsinallom, hatha Etnaek is esznek majd belole. Pihizz le ha tudsz draga. Puszillak es nagyon koszi. Puszi a huncut Floranak. A kis krapekot meg altassd el ugy hogy reggel 9ig ne keljen fel:P CSak viccelek puszi nekik is!

Megyek, mert jott a ferjecskem ebedelni. Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Sziasztok!

Arte!Szorítok munka ügyben..

Angyal
Jobban van a körmöm remélhetőleg elmúlik már...és nem jön vissza...a gyógyszertárban kaptam vmi mososgatószert azzal mosogatok, előtte én mindig Jar-t használtam..de nem akartam kidobni..de remélem nem ez lesza gond, bízom benne nem jön többet elő..

Csajszik!
Sokan vagytok aki új konyhabútort csináltattak..
A kikában láttam egy olyan bútort amibe be volt építve egy kis asztal, nem pult, hanme asztal, ami mellé 4 szék is elfér..de nem találok sehol ilyen fotót a neten, nem találtatok véletlenül valahol..vagy nem tudjátok mi lehet a pontos neve, hogy rá tudjak keresni..
Köszike

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


LAAR: próbáltad a Kika honlapján?

Munka ügyben csak annyi fejlemény van h jövő héten kell időpontot egyeztetnem egy személyes találkozóra, úgyhogy majd hétfőn hívom is az embert.Nem fog tőlem könnyen megszabadulni.

Pusz

Kép
Kép
arte
 
 


van net, már nem igazi, mert csak írni tudok pár szót.

angyalom!
körbeérdeklődtünk, sajnos kell az útlevél, ezért nem merünk nekivágni. én mégjobban sajnálom, úgy megeszterkézném magam. dögönyözés ezerrel ment volna. boti is imádta volna az tuti.

minden napra megyünk kezeléssre, mint a nyugdíjasok, de ha már itt vagyunk. ez egyenlőre nem pihenés, mert hullák vagyunk, de a gyerek imádja. minden nap egy mondatra bejelentkezem, de 2 óráig jön be a net. voltunk botival a nagymedencébe, ordított, mikor kijöttünk. vettem úszógumit, gyerek medence nem érdekli, de a nagy, az egész strand őt fényképezte, meg ezáltal engem, szép családi bálna fotó lesz. hangosan sikított pancsolt, jó reklám a strandnak. én voltam masszázson, jó megmasszírozott a csaj, alig élek, én ezt nem szeretem. norbit bezzeg egy csávó finoman masszírozta. pech. neki az iszappakolás nem jött be, nekem a súlyfürdő nem fér az időmbe, mert boti csak keveset van el nélkülem. szóval én napi masszírt kapok, remélem holnap nem ilyet, mert akkor úgy visznek haza. a tangerton vagy mi, az jó, de kicsit félek a kádban üléstől,, hogy mit fogok elkapni. remélem boti semmit a nagymedencében.
pusza az első napról, remélem beájul a gyerek is, mert én már most állva alszom. otthon tudlak csak visszaolvasni, mert állíti lassú a net, pedig csak szoboszló, nem a világvége.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Etna irigyellek mint a csuda... nekem "csak" az uram marad masszőrnek :D de nem vagyok telhetetlen... várható volt h a nagymedence fogja érdekelni, hisz már nagyfiú :D

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

Összeomlottam. Szerintem megjön. Már láttam valamit, és a cicik sem fájnak. A hasam pedig kezd. Szóval ismét egy kudarc. Elegem van, és baromira utálom magam, meg ezt az egészet. Hát ennyit rólam. Most patakokban folynak a könnyeim, mivel tudom, hogy vége a reménynek. Mindenkinek szép napot.

Puszi!
szilvi09
 
 


Szilvi!
Tudom, hogy nagyon nehéz, de nem szabad feladni...
Annyira sajnálom..de még nincs veszve semmi..

Csajszik!
Sikerült vkinek tegnap megstírölni a holdat?
Én egy holdat sem láttam nem hogy kettőt, nem tom hová tűnt...
Sajnálom, pedig úgy megnéztem volna..:(

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok!

Vasikáé inszemen már gondolkodtunk de most a dokim szabin van és nem tudtam vele beszélni majd a kövi ciklusban ha még lesz :lol:

Szilvi sanálom, hogy nem jött össze :(

Petra nem adom fel nem adhatom fel minden vágyam, hogy Anyuka lehesek! És a Nagyim már nagyon várja a dédunokáját! Mindig kérdi nem lesz-e még! :cry: :lol:

Velem semmi különös ma vagyok a 6. napon jövő hét szerdán megyek megint uh-ra! Ja és október 7-én megyek a dokimhoz magánba eredetileg rákszűrésre de ha össze jönne adigra a babó akkor már az uh-n is látszodna valami! :lol:

Napo óta fáj a kezem az ujaim zsibad alig tudok fogni velük ma megyek a házidokihoz beutalót kérni kézsebészetre. Ha az a baja a kezeimnek mindt a Tesómnak akkor műtét lesz a vége! :cry: Neki le voltak tapadva az idegszálak és meg voltak neki nyúlva! Már 3-szor műtőték a kezeit 1-szer a balt és 2-szer a jobb kezét! Hát nem tudom mi lesz! :cry:

Remélem mindenki jól van!
Puszi mindenkinek!

Kép
grácus
 
 


Szilvi! Ki kell tartanod, meríts erőt az itt lévő csajok történeteiből, ők is mennyi mindenen keresztülmentek és mindegyiknek ott a kismanó! Tudom, hogy igazából, most nincs semmi vigasztaló szónak hatása, meg nem számít, hogy nekik van, neked az a lényeg, hogy már megint nem sikerült. Próbálj meg kicsit lazítani, nem jó, hogy mindig csak e körül forognak a gondolataid, mindennapjaid. Én már megtanultam, hogy nem szabad beleélnem magam, mert annál rosszabb, szinte már azt sem tudom mikor ovulálok. Csak a mensi napja körül kezdek el bizakodni, de azt is csak titokban, halkan.... Így sokkal könnyebb!! Kitartás!!! Puszi

Laar: bakker én ezt teljesen elfelejtettem, lehet hogy ezért voltam teljesen megzöldülve tegnap délután és este..... Mármint a két Hold miatt..... Puszi

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok!

Szilvi, ne sirj draga. Tudom, hogy most azt gondolod, hogy konnyu nekem mondani, akinek mar babaja van, de hidd el enis ateltem ezt az erzest. Enis csalodtam mar a tesztekben. Es amikor a legkevesbbe szamitottam ra, akkor lett pozitiv. Proballj mas dolgokra koncentrallni. Olvass, setallj, tornazz, meregteleneits. Keszitsd fel a szervezeted arra, hogy befogadjon egy babocat. Meglasd, ha elfoglalod magad konnyebb lesz. Ne akardd gorcsosen. CSak szeressd a gondolatot, es varj :-)

ETnam, orulok, hogy Boti jol erzi magat. ENis nagyon vartam hogy meglassam a kishapsit, azt a huncut pofijat. Es jatszhassanak eggyutt. Eszter odaig lett volna, es egyfolytaban mondta volna, hogy babababa. De remelem lesz legkozelebb. Puszi nektek es jo szorakozast!

Laar, orulok, hogy jobban van a kormod, nekem nem mulik, mar leis mondtam rola hogy javulni fog. KEdden megyunk Eszterrel oltasra, es akkor megmutatom a dokinonek, hatha tud valami jobbat. Azon kivul nemis akarom ezzel a kremmel tobbet kenni, mert kismamaknak nem ajanlott, es ugye nem tudhatja az ember, hogy van e ott bent valaki :) Ugyhogy remelem van valami termeszetes dolog erre. A csajszi jol van? MA is sokat pihizik? Puszi nektek!

LAnyok, nem tudja valaki elerni suzyt? EN hiaba irtam neki.

Szep napot! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


LAnyok van egy kis bajom ezzel a vonalzoval. Nem szamol. Ugyanannyit ir, mint mikor beallitottam. Hogy kell ezt korigallni? Mamanetes a vonalzom. ELore is koszi. Kép

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Angyalom!

Menj be a mamanetre és kattins rá az elkészítet vonalzóra és ad meg a friss adatokat és vonalzó elkészítésére kanttints rá és akkor változik majd meg! Én is 2-3 naponta frissitem a volnalzóm de évforduló után leegyszerűsítem, hogy 3 év! :twisted: :lol:

Eszterke nagyon aranyos! :lol:


Hát kaptam beutalót a kezemmel ortodépiára! Találjátok ki mikora kaptam időpontott! Na??????? Szept. 25.-re 12:15-re!! Jó egy hónapot szenvedek majd a kezemel! :cry:

Sok puszi!

Kép
grácus
 
 


Érdekes az enyém számol automatikusan, nem kell frissitenem, pedig az enyém is onnan van. Na akkor ilyenkor mi a helyzet?

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok Csajszik!!

Angyalom! Remélem, hogy sikerül majd megcsinálnod a túrótortát és el is nyeri majd a tetszéseteket! Sajnos Suzit én sem "látom" mostanában, igaz én is alig vagyok msn-en. Inkább a skypeot használom. Arra nem gondoltatok, hogy ti és etnáék is elmenjetek a határhoz, mégha csak 10 perc erejéig, de látnátok egymást! És Eszter is megláthatná a kishapsit! De ha jól tudom, már ilyen kicsi gyerekeknek is lehet igényelni személyit, ami helyetesíti az útlevelet. Bár lehet, hogy még csak tervezett... Nem tom! A vonalzóval kapcsolatban írom a folyamatot:
1. lépés: Válaszd ki a hátteret!
2. lépés: Töltsd fel Eszter kicsinyített képét!
3. lépés: Válaszd ki a tickert(a jelzőt)!
4. lépés:
első része: írd be a születési dátumát!
második része: írd be, hogy Eszterke <EV> éves, <HO> hónapos és <NAP> napos! DE EZT ÍGY AHOGY ÍRTAM!
harmadik része: válaszd ki a színeket és készítsd el a vonalzót! Ezek után már számolni fog! Remélem, értehetően írtam le mindent!!

Szilvi! Ne keseredj el!! Amíg nem jön meg addig van remény!! A cicim nekem sem volt még ilyenkor érzékeny, de a hasam nagyon görcsölt! Még ne írd le a babadolgot! Tudjuk itt mi mindannyian, hogy mennyire nehéz ez az időszak, de ahogy Angyalka is írta, akkor fogsz pozítivat tesztelni, amikor a legkevésbé számítasz rá!! Sokszor írtam már, de ne azért szeretkezz, mert babát akarsz, hanem ezért, mert a párodnak és magadnak akarsz örömöt okozni!! Amíg mi is így szeretkeztünk, én is minden hónapban szószerint pofára estem, de aztán, jött a csoda! Tanulj meg szeretkezni! Hidd el van még remény!! Puszillak!! És fel a fejjel!!

Arte! Nagyon remélem, hogy összejön a meló!!

Laar! Örülök, hogy javul a körmöd!

Etna! DE jó neked!! Én is el tudnék viselni egy kis kényeztetést! DE sajna idén erről szó sem lehet. Alig várom, hogy kész legyen a ház, hogy tudjunk kicsit kikapcsolodni! Hotelben vagytok?? MElyikben??

Most rólunk! TEgnap voltunk méretszkedni. Flórácska 6700 gramm és 66 cm. Egy hónap alatt 800 grammot hízott és 3 cm-t nőtt. Azt mondta a védőnőnk, hogy anyatejes baba létére szépen hízik, mert ugye ilyenkor már az anyatej, nem annyira tápláló. Tegnap az ölemben ücsörgött, és képzeljétek, nem támaszkodott a mellkasomhoz, hanem teljesen egyedül megtartotta a saját magát, én csak a combikáját fogtam, nem pedig a pocakját. Annyira ügyes lett mostanában. Egyre többet forgolódik, és mérgelődik, ha nem sikerül neki hasra fordulni. Tegnap este mielőtt elaludt volna keresztbe és hasra is fordult néhányszor a kiságyban. Csináltam róla néhány képet, majd mindjárt felteszem őket!! Csak előbb még a gépre is mentenem kell.

Úgy volt, hogy ma megyünk Tatabányára építés kiállításra, de eddig úgy fest, hogy apánknak vissza kell maradni, így csúszik szombatra vagy vasárnapra.


Daniella! Veletek mi a helyzet? Rég jelentkeztél már!! Gondolom, most ti is minden szabadidőtöket a háznál töltitek. De jó nektek, hogy karácsonyra bennt laktok majd. Én igyekszem türelmesnek lenni, bár nagyon nehéz, de ha 5 évet kibírtam ez az egy év már nem számít!!

Kiru! Te is nagyon eltüntél!! Mi újság van nálatok??

Lucám! És veletek??

Rózsa! Utolag kívánok neked boldog születésnapot és hétfőre pedig boldog névnapot!! mi a következő lépés nálatok??

Most megyek! Pihizek egyet!! Puszi mindenkinek!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziasztok Lányok!
Sajna semmi időm, ha tudok, majd visszaolvasok és írok többet is! A főnök megkapta a 3 hónapos oltását, és tiszta nyűgös azóta. Láza nem ment fel szerencsére, de már jó lenne ha megnyugodna egy kicsit. 1 hónappal ezelőtt, aluszékony volt tőle, az jobban tetszett! Megmérték, 6700g és 63 cm. Jó gyorsan nő :)
Pusza mindenkinek

kiru84
 
 


Kiru!!! Húha! csak 3 cm-vel vagyunk hosszabbak! :D Mikor kapta az oltást? ma? a másodiknál nekünk is ez volt a helyzet, de az utccsónál már semmi sem volt. Pusza!
wpetra
Pusztavám
 
 


ja igen a képek! majd mennek, csak most mégis megyünk tatabányára így csak este vagy holnap tudok vele foglakozni

Puszi mindenkinek!
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziasztok!

Kiru!
Ne haragudj, hogy nem írtam vissza ma, de kész bolondokháza volt..a csajszika ma egész nap üvöltött, talán ha aludt 20 percet egész nap, akkor sokat mondok, még az ebédem is odaégett, szerencse h időben észbe kaptam és nem kellett kiöntenem az egészet..
Nem mi még nem voltunk orvosnál, még csak 30-án leszünk 3 hónaposak, majd 9-én megyünk.

Angyal, én olollóval, többször alá nyúltam és próbáltam jobban kivágni a sarkát, ami persze nem ment, meg a saját körmömmel mindig megemeltem, pedig nagyon fájt..úgy néz ki, h helyre jön..ez volt az első eset uh bízom benne többet nem fordul elő..

Nekem is autómatikusan frissíti magát a vonalzóm.

Suzynak írtam iwiwen láttam rakott fel képeket..rengeteget dolgozik,babáról már lemondott..ha lesz ideje akkor jön és ír..jól van, és üdvözöl mindenkit..

Most megyek fürcsi és pihi, hulla vok, és robbanékony ma..így estére elfogyott a türelmem.

Ma voltunk a bnőnknél, akivel egy szobában voltunk a kórházban, csak az a kiscsaj, egy nappal előbb született mint a Míra, majd teszek fel képet..nagyon édesek voltak múlt héten meg ők voltak nálunk, itt laknak a szomszédba..ezt a szerencsét...sosem hittem volna...és csak ketten voltunk egy jó darabig a szobában.

na megyek.hulla vok...puszika mindenkinek..

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok Csajok!

Már hiányoztatok nagyon! Alaposan feladtátok a leckét: másfél órát olvastam vissza... :) Most nem is tudok írni, csak pár sort: megjöttünk a nyaralásból, KIRÁLY volt, Tamásomat megszállta a kisangyal, reggel fél 8-8-ig aludt, ma reggel volt a rekord: fél 9! Hétnél tovább még soha nem aludt. Kíváncsi vagyok most itthon hogyan alszik :) Lehet csak azért aludt jól, mert egy szobában volt velünk? na majd eldől ma éjjel. Küldök képeket is, iszonyat jó volt minden, az idő, a szálloda, a hatalmas evések (szuper kaják voltak), a Balcsi, a nyüzsi, meg minden.... 385 szobás szálloda volt, teltházzal, rengeteg babával, annyira visszamennék :( Na majd küldök képeket, most gyorsan még pár sor!

Etnám!
Örülök, hogy Boti így elvan, ezek szerint ebben is tiszta Tamás. :) Nyaralás jöhet bármikor nálunk is, tökre együttműködő volt, semmi hiszti, alvás egész éjjel, igaz az esetek 80%-ban ott is csak nálam volt el. De a pasik már csak ilyenek :) Mikor jöttök haza, vasárnap? A keresztelős story nem semmi... mármint az etetőszék. A képek szuperek, igazi angyal volt Boti. Puszi Nektek és további kellemes pihizést!

Petrám!
Lipót nekem annyira nem jött be, ezren voltak, már a pénztárnál km-es sor volt, ott álltunk negyed órája, mire egy babakocsis törtetett előre és közölte, hogy babakocsival beengednek ám középen... aztán így bejutottunk előbb, de amúgy kb. egy órát vártak a tűző napon. A víz elég hideg, a gyerekmedence is. szóval én maradok inkább a győri élménynél, abban még soha nem csalódtam. Az eltűnésem okét pedig már fent írtam, most már leszek, jövök mindennap.

Tina, Szilvi, ArtE!
Köszi a sztorikat, szívesen olvasok én is ilyeneket! Mindegyitek története érdekes, de a lényeg, hogy jól alakultak a dolgok és boldogok vagytok! Tina izgulok érted, várom majd az sms-t! Már csak pár nap és megérkezik a Picur!!! Ügyes legyél és nagyon könnyű szülést kívánok Neked! Szilvi Te pedig tényleg ne add fel! Nem lehet ilyenkor okosat írni, de a reményt soha nem szabad feladni! Drukkolok és sok-sok erőt kívánok Neked!

Angyal!
Esztreke igazi tündér, annyira csábos mosolya van, nagyon édes. Iwiw-en még nem néztem, ma már lehet nem is fogom, mert azért fáradt vagyok, dög meleg volt az úton hazafelé, szerencse, hogy Tamásunk aludt végig.
Szerintem az altatásnál nagyon is jól cselekedtél, én sajna soha nem tudtam ilyent csinálni, hogy most kimegyek, sírjon... (még 5 mp-ig sem :( ) és ennek az az ára, hogy nem is alszik el egyedül, ott kell lenni mellette, igaz most már beéri apával is pár hete.
Puszi Nektek!

Laar!
Milyen két holdról beszéltél? Nem hallottam erről!

Niki!
Ami és csodás, igazi nagy lány már, ne aggódj, napról napra ügyesebb lesz menés terén. Én mondom, akinek a kisfia nem hajlandó egyedül még csak megállni sem, állandóan fogni kell a kezét. Nem is gyötri magát, inkább hisztizik, hogy fogjam meg. Puszi és várjuk még a képeket!

Na csajok nem is lettem olyan rövid, megyek alukálni, kipihenem a fáradalmakat, mert azért gyerekkel nyaralni tényleg nem egy pihentető dolog, de megérte!!! Azt hiszem igazából már soha nem lesz nyugi, talán majd 20 év múlva :) - ha megérjük. Puszi Nektek jó éjt, akiket kihagytam ezer bocsi, de már ez is nagy teljesítmény volt tőlem hulla fáradtan :)

Kép

Kép
luca81
 
 


sziasztok lányok!

lucám!
tényleg nagyon jól elvan boti, de kicsit taknyos kezd lenni, mert ahogy arte írta, csak a nagymedence a tuti, és szerintem tegnap túl sokat volt benne. remélem nem lesz komolyabb. úgy sikít, hogy mindenki rajta röhög, nagyon tetszik neki. olyan szomorúan nézi a labdázókat, mint egy árvagyerek, szegény csak fél raklapnyi játéka van.

angyalom!
nagyon szép ez a nagylány. ti nem tudtok átjönni? itt is lehet aludni, van annyi hely. úgy beleéltem magam. vagy talizzunk valami köztes helyen vagy legyen már valami. itt vagyunk tök közel. botinak itt van az adókártyája, a fürdőben azt mondták, hogy lehet, hogy azzal is átengedik, de az unokatesómék akik hetente járnak haza, azt mondják, hogy tuti nem.

petrám!
szállodában :cry: apeh üdülőben vagyunk, ami nagyon tuti, mindennel felszerelt, beágyaznak, takarítanak, minden van. sok dolgot elhoztam feleslegesen. sokat meg otthonhagytam. többek között boti pizsijeit.

mennem kell, mert nemsokára kezelés, én megszívtam, azóta alig tudok felkelni. engem nagyon erőssen masszíroznak még mindig. kék zöld a karom. nemsokára megint megyek, de nem igazán látom hasznát.

jaj lányok, tüsszög és köhög is boti. remélem nem lesz semmi komoly. szerintetek mitől piszkálja a fülét. már a keresztelős képeken is hajlítgatja. de nem hiszem, hogy fáj neki. csak a jobb fülét. de a mienket is, mit csináljak vele? ha hazamentem elviszem dokihozl. nincs itt porszívó, hogy szívjam az orrát, az elektromos szart sem ér. beteg lesz, már tuti. :cry: már nem is tud az orrán levegőt venni. köhög is ezerrel. kalcikid és cvitamint adok neki, remélem időben. mától romlik az idő, nem viszem fürdeni.

ha tudtok írjatok smst légyszi az ötletekkel, mert aggódom. köszi

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok Lányok!

Lucám! Örülök, hogy megvagytok!! El is felejtettem, hogy mentek nyaralni. Bocsi! Szóval Lipót annyira nem gyerekbarát fürdő?? Jó ezt tudni!! Ti merre nyaraltatok?? Hogy telt az első éjszaka? Megtartotta Tamás a jó szokását??

Etnám! Sajnos ilyenkor előfordul, hogy megfáznak a kicsik, de szerintem, ha nem lázasodik be akkor ne vidd majd el a dokihoz. Inkább adj neki valami homeos bogyót. A porszívót kérdezted a recepción?? Lehet, hogy tudnak nektek egyet nélkülözni erre a napra. Ekkora szállodában lennie kell min. 2-nek, mert nem hinném, hogy egy takarítónő teszi rendbe az egészet!! Azért orrcseppet használj Botinál! Puszi! Bocsi, hogy nem smst írok, de nagyon vissza kell magamat fognom a telóval.

Kiru! hogy vagytok még mindig nyügi Ákos?? Remélem már nem! Puszi! Jaj, megcsináltad a sütit??

Laar! Míra biztosan érezte az időváltozást! Remélem, ma már nem lesz nyügöske, és így te is tudod csinálni a dolgaid.

Na megyek, felébredt Flóra! Később ha feltettem az ebédet jövök! És teszek majd fel képet is!
wpetra
Pusztavám
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: