Új privát üzeneted érkezett!

Panni, olvasd el ezt:

http://velvet.hu/poronty/2007/04/06/mi_allitja_meg_a_hajhullast#more51553

Igaz hogy ez a szülés utáni hajhullásról szól, de hátha találsz valami használható ötletet :)

yuyu79
 
 


Panni!
Hajhullásra jó a Revalid. Igaz nekem nem hullik a hajam, de amióta szedem sokkal szebb lett a hajma, nem törik a hajvégem, ráadásként a körmeim is nagyon jó erősek lettek.
tami75
 
 


Jó regeglt! Mindenkienk szépséges NApot!

Tegnap voltam könyvesboltban, de alig volt valamilyen választási lehetőség a babavárásos könyvek között. :cry: bár én még nem veszek, majd csak UH után
Vendég
 

 
 

Jó reggelt kívánok én is! Most értem be a munkahelyemre, másfél óra alatt tettem meg a 35 km-t, olyan jeges volt az út :-( Egyébként jól vagyok, de tegnap este is hulla voltam, és fájt a fejem, mire hazaértem. De végre itt a hétvége :D És mindjárt itt a jövő kedd is :wink:

yuyu79
 
 


Jó reggelt!
Én ma részben gyalogoltam befelé, mert tegnap este vendégség volt nálunk és megettem 3 szelet pizzát, utána meg úgy éreztem magam, mint ahogy egy liba érezheti magát tömés után. Gondoltam jót tesz majd a séta. De a tegnapi vendégség alatt én már este 9-kor azt éreztem, hogy elájulok a fáradtságtól. Lassan kezdem sajnálni, hogy csak januárban megyek dokihoz, mert tényleg jó lenne valami bizonyosság. Így nem tudok mást csinálni, mint bizakodni, hogy az én kicsi magzatom nagyon jól érzi magát és szépen fejlődik.

szuszu
 
 


Sziasztok!
Na én is végre kaptam időpontot dokihoz, jan 3-án megyek! Most már én is kíváncsi vagyok, egyre jobban, olyan nehéz titokban tartani a család előtt.
Hogy vagytok??

Erika
knéerika
 
 


Én most egy kicsit szédelgek, biztos leesett a vérnyomásom :(

yuyu79
 
 


Hát nem tudom én tényleg nem akarom elkiabálni, de semmi bajom sincs!

Erika
knéerika
 
 


Sziasztok!

Szép napot Mindenkinek! Én három napja fejfájással küszködöm... most, hogy nem iszom kávét, és az időjárás is változik, és amúgy is mindig alacsony a vérnyomásom, nálam ez a legrosszabb dolog... de hősiesen bírom - persze gyógyszer nélkül.
Még én is tartom magam, és hallgatok Mindenki előtt... :-)

babafalva.hu vonalzó
k-vero
 
 


Sziasztok!

Úgy látsuik mindenkienk fáj a buksoija és kicist émelyeg :? de hát így is élvezzük ezt a csodálatos állapotot :lol:

Imádom ezt az érzést...

Én nem nagyon bírnám ha csak januárban kellene mennem kukucskára! :lol:

messzinek érzem még a hátralévő 5 napot is az első kukucshoz :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Voltam uh-n és a doki látott egy 11X7mm petezsákot szikholyaggal:) De még nincs szívhang, a doki 5 hetesnek mondta. Jövő hét pénteken ismét uh:)
tami75
 
 


Tami, gratulálok :D És mit mondott, egy hét múlva már kell lenni szívhangnak?

yuyu79
 
 


TAmi de jó! :lol: jüvő héten már biztos lesz szívhang :lol:
Vendég
 


Azt mondta a doki, ha nem lesz a jövő héten sem szívhang, akkor sem kell megijedni, mert ha növekszik a picur, akkor előbb-utóbb szívhang is lesz. Ezt azért mondta, hogy ne akadjak ki, ha akkor sem látják. De én nagyon bízom benne:) Mivel a számításuk szerint akkor leszek majd 6 hetes, végülis nem leszek elkésve.
tami75
 
 


sziasztok!
reméllem csatlakozhatok ma lett egy pozitív tesztem!
bonikó megismersz?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


betti szia de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Szia Betti! Üdv! Örülünk minden újdonsült kismamának :D

Remélem sokan összejövünk, és izgulhatunk egymásért :wink:

yuyu79
 
 


sokasodunk, lassan táblázatot kell csinálni :wink:
Vendég
 


yuyu!
köszönöm!

boniko!
egyszerre vagyunk majdnem
bár félek nehogy baj legyen
ha lesz szívhang akkor megnyugszom kicsit
majd január közepén gondoltam orvoshoz menni

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Drága Betti ÉN is így érzek! Én jövő hét szerdán megyek UH ra,
biztos mindnen rendben lesz! :lol:

Egy héttel vagyok előtted... hogy bírod ki januárig Uh nélkül?pedig én még vérvételen is voltam a 14. napon...
Vendég
 


Betti gratulálok!
Tami nyugi jövhéten már lesz szívhang!
Ma reggel már nem hányrótam :oops: :lol: remélem holnap sem :lol:
Pusz minden Kismaminak

lanyané
 
 


Lányané!
Nem idegeskedem:) Nem lehet a sors annyira kegyetlen velem, hogy a nagy nehezen elért "kincsemet" elveszi! Lesz szívhang és kész :D Bárcsak péntek lenne már :roll:

Betti!
Gratulálok a kétsíkoshoz és boldog babavárást :D
tami75
 
 


Sziasztok

Betti itt is óriási gratula neked, annyira örülök, hogy azt el sem tudom mondani.

Én is már nagyon várom a keddet, de már nem sokat kell aludni, 4-et.
De addig lesz még hétfőn meg szerdán vizsgám.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Jó reggelt!

Én ma dolgozom egész nap! 12 órázom! :?

és LAnyané Vuk ma ideért hozzám :wink:
Vendég
 


Szia boniko! Sok erőt és kitartást a mai naphoz! Mit dolgozol, hogy 12 órázol szombaton??

Azért mindenkit elérnek lassan a kisrókák ;-) Engem még nem, viszont megy a hasam az Elevittől.. Pedig 8 hónapja szedem, de csak azóta van ilyen gondom vele, mióta kétcsíkos lettem :oops:

yuyu79
 
 


Boni muszálj ilyen sokat dolgoznod :?: amúgy mivel foglalkozol :?: ja csak a fele ment nygyon kakiul vagyok ma reggel :oops: :oops: :oops: segitség :oops: nincs erre valami :?:
Tami nem is lehet másként!
jujj Yuyu szegény az sem kellemes.
Gabi hogy vagy :?:

lanyané
 
 


Telefonos ügyintéző vagyok, de hétvégén nincs sok munka... ki lehet bírni

LAnyané pedig tényleg olyan, mintha az egész átjött volna :roll: :wink:

Többiek hogy vagytok?
Vendég
 


Sziasztok! Még csak most csatlakoztam a tudva, babát várók táborába! :) Tegnap tudtam meg, hogy babát várok és nagyon örülök neki! Tudom, hogy még nagyon az elején vagyok, de bízom benne, hogy minden a legnagyobb rendben lesz a terhességem alatt, mert már nagyon vártam Picúrt!

Úgy az 5. hétben vagyok, de sajnos még semmi közelebbi infom
nincs, mert a vérvétel eredménye (béta HCG 120), csak arra ad következtetést az orvosom szerint, hogy egyértelmű terhesség, de az uh-os képpel még várnom kell, szóval a két ünnep közöttig izgulás van, hogy minden okés legyen és akkor talán már meg is láthatom a Picúrt! :)

Amúgy nem tudom, hogy kinek milyen a dokija, de az enyém egyértelműen eltiltott a szex-től, azt is mondta, hogy kisgyerekek közelébe ne nagyon, meg, hogy beteg embereket nem látogathatok (mondjuk ez egyértelmű volt számomra is), illetve ne menjek tömegbe... Viszont arról nem beszélt, hogy valami vitamint szedjek esetleg, vagy folsavat... Szóval most kicsit tanácstalan vagyok, de párommal megbeszéltük, hogy sok gyümölcsöt eszem, aztán a teljes vérkép max. változtat ezen és esetleg szedetnek majd valamiféle egyéb vitaminpótlást is. Nem tudom!

Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok, és vigyázzatok magatokra ebben a hideg időben és, hát persze szeretnék minél többet itt lenni közöttetek, hiszen, ha minden igaz, akkor augusztus 15-én szülünk! :P De ez még csak a babanetes kalkulátor szerint van így. ;) Mondjuk így is, úgy is még nagyon messze van... :(

sophie27
 
 


Szia Sophie! gondtalan babavárást !

hány nappal a Peteérés után volt ennyi a HCg? egyébként szép! :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Sopie üdv közöttünk gratula a babához.
Hát tényleg furi dokid van, sex simán mehet ha nincs semmi gondod bajod, nem fáj, meg ilyenek.
Hát akkor én hova tenném a 3 csemetém ha gyerekek közelébe se mehetnénk, azért skatulyában sem lehet az ember mindenkitől elzárva ez nem betegség, hanem egy más állapot. Mondjuk ez az én véleményem, és szerintem ebben a téli hónapokban nem árt egy kis vitamin szedés, de legalább a folsav, de ez megint csak az én véleményem.

Én jól vagyok, semmi bajom, csak álmosság, de az nagyon.
Ma vásárlói körúton v
oltunk, nem rég értünk haza. Vettünk apának meg nagylányomnak kabátot. Meg anyu mondta hogy nézzek magamnak karácsonyra valamit. És hát most ami a legjobban kelleni fog az a kismama ruha így vettem egy felsőt. Na meg vettem hozzá egy nadrágot, meg még egy felsőt. Már kényelmetlen a farmerom, pedig még nnyira nem látszik, de nekem már a harmadikkal is nagyon az elején elkezdett nőlni a pocakom.
Majd ha tudom lefényképezteem apával. Reggel meg a műkörmösnél voltam.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Felrakom a ruhákról a képet.
Kép

Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


boniko:

az én esetem, bár gondolom (sajnos) nem egyedi, de biztos nehézkes...

a peteérésem úgy néz ki, hogy általában nincs!
endokrinológushoz járok már több éve, aki rendületlenül vizsgálgat. Picúrka nem kimondottan tervezett baba, bár én már, így öreg fejjel (27 évesen :P) nagyon vágytam RÁ, de nem is védekeztünk.

kb. 3,5 éve vették észre, hogy valami nem stimmel. akkor álltam le a fogamzásgátlóról, mert a májfunkcióm az egekben volt, illetve kb. 1/2 évig nem is menstruáltam :( aztán hosszas vizsgálódás, és elkezdtek szedetni velem bromocriptint, és mercformint. azt, hogy mi a bajom, még a mai napig nem tudják, gondoltak már pco-ra is, de nem. a peteérésem a gyógyszer hatására újra visszajött (3 év gyógyszerezés után), és elhagyhattam a merckformint.
de a hónapokban most újra nem volt semmi, így újra merckformin...

szóval, hogy mikor volt a peteérésem azt nem tudom megmondani, mert a menstruációm is elég hektikus. volt már idén, hogy 17. napra jött meg, de volt olyan is, amikor 39-re. szóval passz.

amúgy legutoljára november 9-én 33. napra jött meg, és november 29-én voltam hormonvizsgálaton, ahol az eredmény újra az lett, hogy nem volt peteérésem. a tesztet december 13-án este csináltam, szóval nem is a reggeli pisilésnél, és amikor két csíkos lett rögtön hívtam a dokimat és másnapra be is rendelt vérvételre! ;) az eredményt pénteken olyan 1 óra magasságában tudtam meg, azóta persze a föld fölött járok 10 centivel :D

a dokim jelenleg a schöpf-ben rendel, nem kis pozícióban ténykedik ott, de most még nem értekeztünk nagyon semmiről, csak arról, hogy december 26-án hívjam este, hogy mikor tud megnézni a két ünnep között. gondolom, hogy akkor már teljes labor és uh is lesz! legalábbis nagyon remélem.

persze a betartandók listáját telefonban bediktálta :DD és ugye a vitaminról nem beszélt, de találkoztam egy másik lánnyal a kórházban, aki mondta, hogy neki említette, hogy nem kell semmi...

amúgy azóta a párom barátját is megkérdeztem, azt mondta, hogy a folsavat nyugodtan szedjem, de mást nem kell. most sem vagyok kis darab, és azzal sem akarok túlzottan ártani a babának sem, illetve magamnak sem, hogy felnövesztem magam 130 kilóra...

gabi1:
a gyerekes dolgot csak a fertőző betegségek, többek között a rubeola miatt mondta, lehet, hogy más, ha az embernek már van babája... nem tudom :( nekem Ő lesz az első!
búrában azért én sem tartom magam, hiszen ugyanúgy dolgozok, tömegközlekedek stb. :) hát, majd elválik. azt sem tudom, hogy maradok-e nála, mert most a kórház állítólag kiköltözik a XIII. kerületbe, nekem az meg picit sincs közel!

amúgy rosszulétek egyelőre nem gyötörnek, talán pici alhasi görcsöket érzek időnként, de nem vészes, illetve feltűnt, hogy a capuccino nem esik valami túl jól! :) szóval egyelőre itt tartunk. név ötletünk egyelőre csak a Kincső (bár kedvence!), de még lehet bármi! :))

jó 7végét mindenkinek!

bocs, hogy ennyit pofáztam... :S

sophie27
 
 


Sziasztok!
Jaj, de jó, hogy már augusztusi fórum is van!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, bár még nem is biztos, hogy terhes vagyok, de nagyon reménykedem, 2 napja nem jön meg, pedig nekem mindig halál pontos. Tesztet még nem csináltam, szerintem még várok néhány napot, bár már nagyon izgulok!!
Én egyébként jelenleg Gyed-en vagyok itthon a kislányommal, aki 14 hónapos, pár hónapja már várjuk a második baba jelentkezését :)
Ja, és ha tényleg megfogant a mi kismanónk, akkor a kalkulátor szerint aug. 22-re várható az érkezése.
Andi

Kép
anda01
 
 


Jó regeglt!

GAbi csini felsők!

Sophie nem vbaj ha sokat írtál, legalább megtudtuk a te kis történetedet! KÍvánom hoyg gondtalan legyen a babavárás Nked is!

Anda szia! reméelm pozitív lesz a teszted és köztünk maradsz!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vuk velem van! bár sejthetetm volna, hiszen anya is h....s volt :? én meg mindennben rá hasonlítok! :lol:
Vendég
 


Boniko!
Köszi, én is nagyon remélem, hogy pozitív lesz és veletek maradok!! :)

Rögtön van is két kérdésem:
- Ti mikor csináltátok meg a tesztet? Én az első terhességemnél az elmaradt menst. után 1 hetet vártam vele, de most ezt nem bírnám ki!
- Nem fog véletlenül valaki a MÁV-ban szülni? Elsőre ott szültem, de most nem tudom mi a helyzet a nagy átalakítások után.
További szép vasárnapot nektek!
Andi

Kép
anda01
 
 


anda én az elmaradt menszi előtt csináltam 4 nappal tesztet és már akkor + lett.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Anda én Peteérés után 11 napon már pozitívat tszeteltem, tehát gabihoz hasonlóan elég korán kimutatta! :lol:
Vendég
 


boniko igen én is apeteérés utáni 11. napon teszteltem, igaz hogy halvány, de + volt

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Anda,

én az első tesztet a menzesz elmaradása utáni második napon csináltam délután, ami halványan látszott csak és emiatt csináltam egyet másnap reggel is az első vizeletből. Azon már nagyon szépen látszott, hogy jön a kisbaba :P

szuszu
 
 


Szia Anda! Üdv és én is drukkolok a pozitív teszthez :)

Én az elmaradt menzesz után 6 nappal teszteltem, akkor már egyértelműen pozitívat. (Azért nem előbb, mert nem vettem előlre tesztet, nehogy túl korán ellőjem ;-)

Már csak 2 nap és megyek dokihoz! :roll:

yuyu79
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakozom, bár még nincs megerősítve a dolog... :D
De én érzem, hogy ittvan velünk a kis Pocaklakó, és a jelek is erre utalnak... :D
Ha tudok valami konkrétat, megírom!
Kellemes babavárást nektek :D
judcsi
 
 


Sziasztok drága kismamák:)

Üdv az újaknak és persze hatalmas gratuláció:)))

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én szinte egyfolytában aludnék:)) a tegnapi nap szinte teljesen kiesett, mert átaludtam:))

rókakoma engem még mindig elkerült szerencsére, bár eléggé émelygek, meg fémes ízt érzek a számban és megettem fél kg jégkrémet:)))

nálatok mi a helyzet?

sniky
 
 


Szia Niki! Én se hányok, csak fáradt vagyok mindig, meg lassan kezdek ideges lenni, hogy jót mond-e kedden a doki..

yuyu79
 
 


Sziasztok Kismamik! :D

Gyorsan belevágok a közepébe: csúnyán megfáztam :( Szerintetek mit lehet ilyenkor bevenni? Annyit sikerült kinyomozni, hogy a lándzsás utifű szirup mehet. Valami mást tudtok? Fáj a torkom, köhögök és tiszta nátha vagyok.
tami75
 
 


Tami, ezeket találtam:

A torkunkat bármikor öblögethetjük melegvizes sóoldattal és az orrdugulásra is használhatunk sóoldatot tartalmazó orrspray-t. A megfázás tüneteit enyhítő, bedörzsölhető krémek és köhögéscsillapító cukorkák is minden további nélkül használhatóak. Aspirint és egyéb láz- és fájdalomcsillapítókat azonban ne használjunk. A pihenés és sok folyadék fogyasztása mindig javasolt a megfázás leküzdésében, mindegy, hogy terhesek vagyunk-e vagy sem..

Amennyiben eldugult az orrunk, próbáljunk gőz fölött inhalálni. A vízbe tegyünk pár csepp eukaliptusz illóolajat.
Torokfájásra készítsünk gyulladáscsökkentő italt forró vízből, mézből és citromból..

Hát ennyi, remélem használ valamit..

Jobbulást kívánok!!

yuyu79
 
 


Yuyu!

Köszi szépen! A sóoldattal öblögetés nem fog menni, mert megtaláltak a rókák és gyakorlatilag mindentől hányingerem van, ha csak rágondolok bármilyen kajára és ma már kétszer is sikerült vukkcsaláddal találkozni. Veszek orrspraít meg akkor torokfájási cukrot és gyógyulgatok:)
A dokid bizotsan mindent rendben talál kedden, nem szabad ezen idegeskedni!
tami75
 
 


Sziasztok Kedveskéim:)

Yuyu ne izgulj, nagyon szorítok neked kedden, biztos minden rendben lesz, ne félj:)

Én ma rendkívül émelygősen ébredtem:)) szinte semmihez nincs nagyon erőm, legszívesebben egész nap aludnék....


tami, Neked jobbulást kívánok:)

Szép napot mindenkinek!

sniky
 
 


Sziasztok!
Yuyu én sem tudok mást mondani, csak hogy ne izgulj, bár könnyű ezt mondani, mert szerintem mindenkiben van egy kis félsz!

Gyógyuljatok meg, és legyen szebb reggeletek, a rókák nélkül!

Erika
knéerika
 
 


Köszi, igyekszem! Holnap ilyenkorra talán már tudni fogok valami :wink:

yuyu79
 
 


Sziasztok Lányok!

Minden kedves "új" kismaminak gondtalan babavárást, kevés vukkozást kívánok! :)
Annyian vagyunk már a fórumon, hogy nem tudok mindenkit fejben tartani. :oops:
Gabi!
Nem csinálnál akkor egy táblázatot lécci, azt hiszem az elején te ajánlottad fel a dolgot...

Mi hétvégén vendégségben voltunk, és egyszer csak májkrém illatot véltem érezni...persze senki sehol nem evett...és megkérdeztem, hogy van e májkrém, mert annyira megkívántam :lol: Persze egyből levették, hogy itt valami van:)
Szóval bukovári volt:D

Engem szerencsére vuk elkerül, kis émelygés, több puffadás...és 12 óra alvás jellemez.
Kár, hogy nincs szabim, be kell járni dolgozni, így nincs időm pihenni...nem beszélve arról, hogy laksát ki kellene vaxolni karácsonyra.

Tisztítószerekkel mennyire kell vigyázni? Vagy esetleg apát kell megkérnem erre a nemes feladatra? :lol: :lol: :lol:

pöttömpanni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: