Új privát üzeneted érkezett!

Heni!

De jó, hogy végül így alakultak a dolgok! :D És hogy tényleg jobban vagy!

Az én férjem kicsit visszafogottan örül, mármint az uh-ért nem tud annyira lelkesedni, de szerintem csak azért, mert még nem látta egyszer sem a babinkat és nem is gondolja, mennyire látszik már, hogy egy igazi baba. Ha már a 8. héten olyan babás volt, akkor milyen lesz a 12. héten!!! :D Kíváncsi leszek a párom arcára, amikor meglátja. Szerintem lesz rajta döbbenet, meg meghatódottság. :lol:

Sziszkó!

A sztrapacska jóóóóó!! 8) :lol: Én ma borsófőzeléket eszem rántott sajttal. Nyami!! :lol: Hányinger megint nincs, remélem, hogy egyszer már egy jó hétvégém is lesz. Viszont a fejem picit fáj, de ez is lehet tünet. Nem akarok beteg lenni!!!! :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Én is örültem, és aranyosak vagytok, hogy gondoltok rám... :)

Tabati, majd meglátod, én még sosem láttam, hogy így örült volna Miki valaminek is, mint tegnap... először hallottuk a szívét dobogni... azt hittem, elsírja magát... tök megható volt. :) És mostmár igazi kisbaba. Nagyon nagy élmény a 12. hét után... még nekem is, és nem hiszem, hogy ez csak azért, mert első gyerek.

Sziszkó, én is nagyon szeretem a sztrapacskát... küldhetnél fénypostán, ha esetleg ráérsz, csak szólj, hogy nyissak ablakot... :)

Mázlinak tegnapelőtt szülinapja volt, megünnepeltük, kaptak túrótortát. :) Csak nekik vettünk két szeletet, de Sammynek nem nagyon ízlett a túró... :) Azért megették...

Teszek pár képet a kutyákról és a házról, ha nem baj. :)
Olyan szép lett, ahogy Miki feldíszítette... Kép

Kép

Kép

Legyetek jók és vigyázzatok Magatokra!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Szép lett a házatok! :)

Rájöttem, hogy mégsem annyira egyformák a kutyáink, mert nálunk a Briós hosszúlábú, inkább németjuhászos, de látom, hogy Sammy rövidlábú. Csak a színeik egyformák. :lol:

A topicunkban most arról megy beszélgetés, hogy hol aludjon majd a baba, együtt vagy külön, no meg apuka velünk vagy külön, mert ugye neki dolgoznia kell kipihenten stb. Nektek erről mi a véleményetek?

heni!


Nálatok hogy lesz? Veletek, vagy külön szobában? Eléggé eltérnek a vélemények még gyakorló anyák között is. Van aki rögtön külön rakná,. mondván, hogy utána nehéz lesz átszoktatni. Mi együtt leszünk tuti, csak nálunk az a probléma, hogy ha nagyon sírós lesz, akkor apa át akar menni, hogy kialudja magát. Viszont ezt jó érvekkel mindenki ellenzi a másik topicban, mert házasság megromlása, meg egyébként is apa is vegye ki a részét a baba körüli teendőkből. Persze kiveszi majd, szeretné, csak nem éjszaka. Akkor aludni szeretne. :lol: Beszéltünk erről férjemmel, ő így látja, én is sajnálom, hogy szegény, sokat dolgozik, legalább aludja ki magát, de elég meggyőzőek a "másik fél" érvei. Meg abba gondoltam bele, hogy apu is meg apósom is dolgozott, mégis vannak sztorik arról, hogyan nyugtatgattak minket éjszakánként is akár...

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Tabati drága, nálunk annak ellenére, hogy van elég hely, egy szobában leszünk eleinte, de csakis a gyakorlati oldalát néztük a dolgoknak. Ugyanis a mi hálószobánk a fölső szinten van, a gyerekszoba lent... ha éjjel fel kell kelni, macerás lemászni, szoptatni, megint fölmászni, nem is biztos, hogy vissza tudok aludni, így mi úgy döntöttünk, úgy rendezzük be a gyerekszobát majd tavasszal, hogy mi is ott alszunk. Amikor mondtam Mikinek, hogy ő aludhat nyugodtan a hálószobában, tök ki volt akadva, hogy csak nem képzelem, hogy ő nem segíthet nekem... :) Így aztán lent leszünk egy darabig mi is, de úgy terveztük, hogy amint átalussza az éjszakát, visszajövünk a hálóba. És Miki persze bármikor tud esetleg egy éjszakás műszak után pihenni, mert teljesen el tudja szigetelni magát a babasírástól vagy a pelusszagtól. :)
És hát az az igazság, hogy Miki nem tud úgy aludni, hogy nem fekszem mellette... Így aztán együtt maradunk mindhárman, persze mi ketten, a baba meg a saját ágyikójában.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!
Nagyon szép a házikótok.Mostmár látom,nem csak belül,hanem kívül is!Pláne,hogy így fel van égőkkel díszítve.Mi majd a teraszra akarjuk felrakni.Hasonló égőnk van,mint Nektek.
Ja és a két kutyitok is nagyon édes!Imádom a kutyákat! :lol:

Tabati!
Én osztom a véleményedet erről a "gyerek hol aludjon" témával kapcsolatban.Ha nekünk lesz babánk,egy jó darabig velünk lesz egy szobában.Ennek két oka van.Az egyik,hogy jelenleg nincs külön gyerekszoba kialakítva.Majd a tetőteret akarjuk megcsináltatni,de arra ráérünk még 2-3 év múlva.A másik ok,és ez a fontosabb,mi azt szeretnénk,amíg pici,legyen minél közelebb hozzánk.Biztos lesznek olyan éjszakák,hogy a páromnak át kell mennie a nappaliba,de nem csinál belőle gondot.Ezt már megbeszéltük.
A házasság megromlásáról meg annyit,hogy ehhez két ember kell.Az apának is alkalmazkodnia kell.El kell fogadnia,hogy akkor nem ő a legfontosabb a nőnek,hanem a baba.A nőnek pedig a gyerkőc és háztartás mellett időt kell szánni a párjára is.Ezért van nekünk,nőknek nehezebb és több dolgunk!
Persze ezek csak az én véleményeim,ha nem értetek velem egyet,nyugodtan mondjátok! :oops:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Hát közben már én is úgy gondolom, hogy majd kialakul és úgy lesz jó nekünk, ahogy mi csináljuk majd. Csak néha nagyon meg tudok zavarodni, hiába..mérleg az aszcendensem, eléggé döntésképtelen vagyok. :oops: :lol: Egyébként barátnőm is gyakran aludt a babával a férje nélkül és semmi gond nem lett a házasságukkal. Nektek is leírom, amit ő mondott nekem ezekről az előzetes filózásokról: régen elveim voltak, most gyerekem van. :lol: Párom meg azt szokta mondani, hogy majd ha a hídhoz érünk, akkor átkelünk rajta. Úgyhogy ehhez tartom magam. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati...sorstárs a júliusiaknál is :D :D :D Írtam, hogy tuti meghatódik majd a Párod!

Sziszkó!

Aranyos vagy, majd visszaolvasgatlak Benneteket is, de az alvós témát a júliusiaknál pont én hoztam fel...érdekeltek a tapasztalatok!

Nálunk is velünk lesz 1 évig biztos!!!! Jaj már bárcsak július lenne!!!!!


:D :D




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Nálunk csak úgy lehetne egyelőre még külön szobája, hogy a párom dolgozószobáját alakítanánk át, amit nem nagyon szeretnénk, mert kell neki is egy kis zug. De később lehet, hogy ez lesz a megoldás majd később, és akkor jön a hálószobába dolgozni. Csak most még kábeles az internet, de épp most akarom neki karácsonyra megvenni azt a szerkentyűt, amitől majd nem kell a zsinórt használni, így az egész lakásban hordozhatja a gépet. Úgyhogy szoba lesz a picinek, de inkább előszőr velünk alszik majd. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy gyors beköszönés,már álmos vagyok.Fellőtték a pizsit! :oops: :wink:

Remélem mindenkinek hozott a Mikulás valami szépet vagy finomat!!!!

Jók legyetek,vigyázzatok magatokra és a babócákra! Pussz

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Nálunk a Mikulás elsősorban laboreredményeket hozott... úgy örültem neki, mert minden rendben van. Semmi nem sok, se baci, se semmi...

Tegnap megvizsgált a doktorbácsi, képzeljétek, hüvelyuh-t akart csinálni, mert szívbillentyűket akart látni. Mostmár tudom,( mert az egyik topictársam a júniusi topicban elmagyarázta,) hogy a szívbillentyűket azért nézik, mert a Down kórban előfordulhatnak szívproblémák is. De ott is minden ok volt.. 93mm a drága, még mindig nagyobb, mint kellene neki, de inkább nagyobb legyen, mint kisebb... :)
Este, miután hazajöttünk, kipucoltam a cipőmet, kitettem az ablakba, mert gondoltam, a Mikulás majd tesz bele vmit... hát, a hót retek csizmámba, amiben a kertbe szoktam menni, abba hozott egy kis édességet... meg is voltam lepődve, hogy a Mikulás talán a mocskos kerti csizmákat szereti? :)

Remélem, mindenki jól van, és jól telik a napotok. Mi nemsokára megyünk egy baráti társasággal Miklós napot ünnepelni... Persze semmi füstös hely, egy klassz kis étterem lesz Dunabogdányban... :) Csakhát az én drágám éjszakára dolgozni megy...:(
Kellemes és további szép napot kívánok mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Remélem, jól vagytok... úgy eltűnt mindenki...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak nem tudtam írni, sok minden volt a hétvégén.

Heni!

Örülök a jó eredményeknek! :D Én is már alig várom (bár egy kicsit félve is :roll: ), hogy mehessek a 12. hetire, jó lenne már látni a babut, meg jó híreket hallani.

Szuper volt a hétvégénk! Pénteken lement a gyerekek mikulás műsora, mindenki jól érezte magát, a szülők is büszkék voltak a csemetéjükre, és a gyerekek is örültek a sikernek, meg a kis mikulásajándéknak amivel készültem nekik. Aztán szombat anyuékévolt, és végre nem volt hányingerem. Vasárnap meg a pozitív tesztem óta először visszamentem táncolni. Először még félve, aztán teljes beleéléssel, de persze óvatosabban, mint eddig. Úgyhogy ezentúl megyek vasárnaponként, mert nagyon jólesett, és az ég világon semmi bajunk nem lett, és mondanom sem kell, hogy aznap sem volt hányingerem, meg ma sem. Remélem a mozgás is segített, vagy csak a közeledő 12. hét miatt. És ma bevacsiztam gombapöriből, és vissza kellett fogni magam, hogy ne egyek repetát. Lányok! Most jön a falós időszak? :lol:

Én már csak holnap dolgozom, aztán pihhhhhi! No persze lesz takarítás, meg ajándékvásárlás, de nem fogom túlzásba vinni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!


Én vasárnap is meg ma is Pesten voltam.Vasárnap a párommal.Voltunk az Auchan-ba.Ott megvolt a nagy karácsonyi bevásárlás.Kaja,pia meg a szülőknek és párom keresztlányainak megvettük az ajándékot.Még a sógornőmék vannak hátra,meg amiket magunknak akarunk karácsonyra.Mármint mi megvesszük magunknak és mindenkitől pénzt kapunk.Így a legesgyszerűbb,mert még nemhogy más,még saját magunk se tudjuk,hogy mit szeretnénk ajándékba.
Ma meg a sógornőmmel voltam,vittük a párját kórházba.Szegényt meg kellett műteni,mert egy béna fogorvos elba..ta az egyik fogát,és fel kellett neki vágni az ínyét,mert be volt gyulladva.

Ja és közben még sógornőmmel voltunk három helyen vásárolni.Nekik van egy 100ft-os boltjuk,oda kellett árut venni.Meg délután még bementünk az Ázsia centerbe.Ott kb 2 órát mászkáltunk.Jól lejártuk a lábunkat.Vettem magamnak egy kapucnis téli mellényt.(ami most divat)És képzeljétek csak 1500 ft volt.A párom el se hitte nekem. :wink: Pedig tényleg annyi volt.Ja és ezt tőle kapom karácsoyra.Csak vele nem szeretek ruhát vásárolni menni,mert türelmetlen.Mint általában minden pasi.

Most lehet,hogy kicsit hosszúra sikeredtem. :oops:
Jó éjt mindenkinek! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Gratula a mellényhez. Érdekes nekem is nagyon tetszenek ezek a mellények, de nem tudnám felvenni sosem, mert ha hideg van, akkor a karom is fázik, ha meg melegebb, akkor meg a felsőtestemnek lenne melege benne. :roll:

A férfiak türelmetlenségéről nekem is lenne mit mesélnem. :lol: Viszont van olyan pasi ismerősöm, aki egyáltalán nem ilyen, csak nekem nekem is egy tipikus pasit sikerült kifognom, mondjuk biztos nem véletlen. Olyan édes tud lenni, amikor is inkább menne egy könyvesboltba, vagy haza olvasni, dolgozni, minthogy ott álljon a próbafülke előtt. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Szép napot nektek! Csak beköszöntem, de megyek is még egy uccsót tanítani! Tegnap kicsit rámjött a hisztizhetnék, sírdogáltam picit, férjem értetlenül állt felettem, hisz nem volt akkora a probléma, szerintem még mindig nem érti, mi lehetett velem. Szerintem a hormonok! :lol: Egész éjjel nem aludtam, mert párom megfázott és min ilyenkor mindig végighorkolta az éjszakát. :evil: De ettől függetlenül jó kedvem van! Majd alszom ma (remélhetőleg :lol: ) No, megyek! Puszi!

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziszkó!

Boldog szülinapot így utólag is! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Mára én is végeztem, kettőtől tanítottam, hát elég fárasztónak tűnt... az után meg pláne, hogy délelőtt bevásárlás volt karácsonyra... Mindegy, ezen is túl kellett lennünk, úgyhogy már csak Mikinek kell egy melegítőnacit-valami nem kínait- vennem.

Tabati, nem nagyon tudom elképzelni Rólad, hogy hisztizel... :) Néha én is úgy érzem, h hisztis vagyok, de Miki azt mondja mindig, hogy az unokahúgom még mindig hisztisebb nálam. :):):):):) (Vagy neki van még mindig baromi jó természete, és türelme hozzám. )

Sziszkó, BOLDOG SZÜLINAPOT utólag is!! :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát nem is úgy hisztizek, hogy csapkodok meg miegymás, hanem úgy csendesen, de párom szerint ez is hiszti. :lol:

Viszont anyu meg elkezdett idegesíteni, hogy miért nem nő a hasam, meg a súlyom sem változott. :evil: Még 2 hét van a dokiig, addig már igazán kibírhatta volna. Szombaton még elütöttem viccel, de ma apu is felhívott, hogy anyu mondta, hogy mi van és jól vagyok e. :evil: Most ez miért kell???? :shock: Elhiszem, hogy ő is aggódik, de a semmi miatt??? Én meg persze, hogy elkezdek rajta filózni... :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Ne is!! Eszedbe ne jusson ezen aggódni. A súlyom nekem még mindig nem változott, pedig 15 hetesek lettünk ma. A poci meg teljesen alkatfüggő. A barátnőmnek 6 hónaposan kezdett látszani valami... És Neked még egyáltalán nem baj. Az a legjobb, ha a babád a méhed hátsó falán tapadt meg, mert akkor van a legnagyobb biztonságban. Viszont a méhed még nem kezdett el rendesen kiemelkedni, így még eltart egy darabig, amíg meglátszik... Anyukádnak nyugodtan elmagyarázhatod. Egyébként anyukám is mindig azt mesélte, hogy az öcsémmel a nagyobbikkal nem is vette észre5hónapos koráig, hogy várja... mensizett, gondolom, akkor neki sem volt pocakja. Ne idegeskedj rajta fölöslegesen.

Képzeljétek, tegnap este olyan furát éreztem, amit eddig még soha. Lent a szeméremcsont fölött kb egy ujjnyival valami rebegést vagy ilyesmit... nem tartott csak néhány percig, aztán abbamaradt. Picit később megint, de azóta egyelőre semmi. Nem hiszem, hogy ez "bélmozgás", mert ahhoz túl lent van. Szerintetek lehet, hogy ennek ellenére mégis az? Vagy csak már nagyon szeretném érezni, hogy Ő mocorog? :)

Heni

Kép
szheni
 
 


De jó!!!! :D :D Érzed már a mozgást!!! :D :D Ha ismeretlen eredetű, akkor tuti az volt. Próbálj óvatosan hasra feküdni, vagy hátra hátha megérzed jobban! :D :D

Már az a pici aggodalom is elszállt. A másik topicban van aki a 3. babáját várja és neki sem látszik még semmi. Szóval mindenki megnyugtatott. Anyu meg hát....fura, hogy így aggódik, nem ő szokott, inkább apu. valamire rosszué emlékezhet velünk kapcsolatban, vagy egyszerűen neki tényleg előbb látszódott. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát...ismeretlen eredetű... nem tudom. :) De remélem, ott nincsenek belek... :) Ma voltam reikizni megint, ott is éreztem egy picit, de azóta megint semmi. Beszélgettem egy bnőmmel, ő azt mondta, már lehet, hogy Őt érzem, pláne, ha ott, de persze még csak a magzatvíz bugyogása ez. Ő még túl pici ahhoz, hogy nagy mozgást csinálhasson.( Neki már két gyereke van, 15 hónapos a második, így elég friss élményei vannak...:))
Örülök, hogy nem aggódsz. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Nem aggódom, viszont szinte minden nap bőgök, mert állandóan rosszul esik valami. Tényleg érzékenyebb lettem, vagy fellázadt ellenem az anyósom nem tudom... Most is annyira ki vagyok borulva, szóval telik a pohár, hogy legszívesebben elköltöznék egy kis időre. De szegény férjemmel semmi bajom, ő figyel rám egyedül, senki már ebben a lakásban. Anyósom holnap vendégeket vár és kijelentette, hogy itt fognak bagózni a lakásban. Sz@rik rá, hogy itthon vagyok, és megsértődött amikor mondtam neki, hogy akkor én elmegyek arra az időre itthonról. Még ő van megsértődve, és olyanokat mond, hogy akkor majd kiülnek a teraszra, meg hogy visszamondja inkább a vendéglátást. Szóval én vagyok a rossz. Mert elképzelni sem tudja, hogy azt mondja a vendégeinek, hogy nem lehet bent dohányozni. Pedig amikor még nem voltam babás, megígérte, hogy ha jön a szomszéd (ő is dohányzik) meg fogja mondani neki, hogy már nem lehet itt dohányozni. Akkor még csak arra nem voltak tekintettel, hogy én ki nem állhatom, sőt rosszul vagyok a dohányfüsttől. Most meg hiába beszéltük meg, még az állapotomra sincs tekintettel.

Bocsánat, hogy itt panaszkodom, de ez már tegnap óta a második húzása ami rosszul esett, sőt ez nem is rosszul esik, hanem egyszerűen ideges vagyok, és megint bőgni fogok...

Eddig minta anyós volt, most miért kezd meghülyülni? Mindenkinek csak dicsekedtem, hogy milyen szerencsés vagyok... Most komolyan naív vagyok tényleg és még három év szenvedés vár rám, míg felépül a házunk? Jelenleg nagyon el vagyok keseredve. Még egy csomó mindent ígértek, hogy mi lesz másként, ha megszületik a baba, most már meginogtam, hogy azok is hogy lesznek betartva. Pl. hogy nem üvölt a tv egész nap. Férjem is olyan kínban van, hogy látja minden este, hogy bőgök, de én kinek mondjam el a problémáimat, ha nem neki. Legszívesebben nem terhelném, de tudnia kell.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szegénykém...! Hát tényleg nem lenne jó, ha a lakásban cigiznének, és nem lennének tekintettel arra, hogy Neked ez amúgy is gond, hát még most! Szerintem nyugodtan menj el otthonról, ha jobbnak érzed, hogy a friss levegőn lehess inkább a füst helyett... Anyuék is bagóznak, mi nem, de anyu még amikor otthon laktam, akkor hozzászokott, hogy kimegy a lakásból cigizni, mert engem nagyon zavart mindig is a cigifüst. Apósom már leszokott, de anyósom is nagyon nagy dohányos, így ő is kiszorult a lakásból annak idején, úgyhogy nálunk mindenki az udvaron gyújt rá. Ha meg vendégségbe jön valaki akár hozzánk, akár hozzájuk, akkor értse meg, hogy mi nem cigizünk bent, és ha ő akar, akkor gyújtson rá kint. Nem volt még ebből probléma soha.

Reméljük, hogy nem vár Rád 3 év szenvedés, és előbb-utóbb belátja, hogy most annak kell lennie, ami Neked a legjobb. Sztem ha párszor eljátszod, hogy elmész otthonról, esetleg úgy teszel, mintha nagyon rosszul lennél attól, amit csinál, akkor megijed egy kicsit... Lehet, hogy nem szép dolog, de ha a párod nincs ott, hogy segítsen, akkor kénytelen leszel furfangosnak lenni. Igenis vegye tudomásul, hogy az unokáját hordod a szíved alatt és ha Neked nem egészséges a dohányfüst, és még rosszul is vagy tőle, akkor alakítsa úgy az otthoni programját, hogy abban ez ne legyen benne. Gondolom, hogy a férjednek sem jó látni, hogy szenvedsz attól, amit az anyukája csinál...
De nálunk is ez volt. Képzeld, amikor megvettük a házunkat, összeköltöztünk, de annak ellenére, hogy anyu azt szerette volna, ha otthon maradunk, nem így alakult. A nevelőapám miatt nem tudtunk volna otthon maradni, mert engem nem tudom miért, de ki nem állhatott. Én voltam az "agyoniskolázott" tanárnő... rengeteget bántott mindig, nem fizikai értelemben, de sikerült elérnie, hogy ne érdekeljen, mi van vele. Az esküvőnkre sem jött el. Sőt, itt laknak 2 utcányira, de a mai napig nem tudja, melyik a mi házunk, pedig ez lesz az 5. karácsonyunk ebben a házban.
Szóval anyósékhoz kényszerültünk. Az elején minden happy volt kb két hónapig... Aztán jöttek haza Timikéék a gyerekekkel, és anyósom közölte, hogy őt nem érdekli, hol alszunk, de Miki szobája kell a nővérének meg a gyerekeknek. Április volt, a házunkban még nem volt fűtés, hideg volt, ráadásul a környéken nem találtunk egyetlen üres hotelszobát sem, csak 3 nap múlva. A nagymamámhoz nem akartunk menni ketten egy hétre, az nagyon megerőltető lett volna neki, a nevelőapám közölte, hogy ha elköltöztem oda vissza nem mehetek egy hétre, így bepakoltunk a kocsiba, sátrat, hálózsákot, paplanokat, meg mindent, amit kellett, és elmentünk Dobogókőre sátorozni. Nagyon hideg volt, de nem lettünk betegek hála Istennek! Anyósomnak egyszer sem jutott eszébe, hogy megkérdezze, sikerült-e megoldani a szálláskérdést vagy sem... végülis csak 3 éjszaka volt, mert aztán mehettünk egy panzióba, amiért a maradék 4-5 napra közel 100 000Ft-ot kellett fizetnünk.
Szóval nem volt túl rózsás a helyzet...

Heni

Kép
szheni
 
 


Húha Heni, ilyenkor kicsit elszégyellem magam, mert az elég durva amit leírtál. Valószínűleg ha nálunk ilyen történne, akkor én nem jönnék vissza, mondjuk mi anyuékhoz mehetnénk, csak elég szűken lennénk, mert pici a lakás, de a szobám ott van,csak az is egy luk. Viszont röstellem, de velem van a gond nem az anyósommal. Vele csak annyi, hogy néha nagyon figyelmetlen tud lenni, és ő is dohányzott régen ezért másként gondolkodik erről az egész dohányzás kérdésről. No meg idős, és a vendég kérdésről is másként vélekedik. Ő úgy gondolja, hogy a vendég szent, neki mindent szabad, és nem lehet semmit megtiltani neki. Szóval tegnap egy nagyon beszélgettem férjemmel, és rádöbbentett, hogy tényleg sokkal érzékenyebb vagyok most, mint szoktam. valószínűleg a várandósság miatt van, ezen a héten rengeteg estét végigsírtam ilyen-olyan vélt sérlem miatt. De utólag visszagondolva nevetségesen pici problémák voltak, komolyan, mintha egy teljesen másik ember lennék akkor amikor így elkeseredek, tegnap is világvége hangulatom volt, mindaddig, míg férjemmel meg nem beszéltük a dolgokat. Mondta, hogy értetlenül áll az eset felett, mert eddig tudtam kezelni az anyja kis dolgait, ami tényleg korántsem annyira gáz, mint más anyósnál. Most meg...Kérte, hogy reggel szépen kérjem meg őt, hogy ha lehetséges a vendégeit kérje meg, hogy ne dohányozzanak itt. És mi lett?? Azt mondta, hogy vagy elmennek inkább beülnek valahova, vagy tényleg megkéri őket, hogy arra a pár percre menjenek ki a teraszra. :shock: Szóval kicsit lelkifurim van, meg nem értem, ennyire nem tudom uralni az érzéseimet, ennyire felfújok mindent! Csak tegnap rögtön nekitámadtam, ház persze, hogy támadással válaszolt. Mondjuk azt fenntartom, hogy nem értem, hogy jutott ilyen egyáltalán eszébe, de talán a cigis múltja miatt, hogy ez a kis idő nem zavaró, majd kiszellőztetünk utána. Persze ebben férjem is nekem ad igazat, csak rosszul kezeltem a helyzetet. Szóval örülök, hogy ő van nekem, mert ő reálisan tud látni, nincsenek a hormonok :lol: és okosan intelligensen áll a dolgokhoz. Megtehette volna, hogy mellém áll az anyjával szemben, de akkor csak szította volna az ellentétet, vagy legalábbis lehet egyszer csak tényleg megutáltam volna az anyósomat, mert mint már számomra is kiderült, olyan jól tudom titkolni ilyenkor (kivéve férjem előtt) az érzéseimet, hogy anyósom az egészből csak annyit vett észre, hogy talán egy kicsit megsértődtem, amiért itt akarnak cigizni, de hogy ekkora tragédiát csináltam belőle, azt nem is sejti.

Hát ez van, megpróbálok vagy csendben maradni, vagy lehiggadva átgondolni a helyzetet, mielőtt bármit mondok, vagy csinálok. :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Csakhát a hormonok miatt úgysem tudsz higgadtan reagálni. Tényleg nagy mázlink van a fiúkkal...:) Miki is annyira türelmes mostanában, bár azt mondja, nem vagyok hisztis sem,és követelőző sem. Néha tényleg én is nagy gondot csinálok valamiből, amiből nem kellene, de csak magamban rendezem le, szerintem a környezetem nem veszi észre. Ráadásul rájöttem, hogy nekem és a babámnak nagyon nem jó, ha idegeskedek, így elhatároztam az unokahúgommal történt balhé után,(meséltem?), hogy semmin nem vagyok hajlandó idegesíteni magam, pláne nem más hülyeségein. Úgyhogy azóta-kb két hete- nagyon nagy nyugalomban éldegélek itthon, nem keresek senkit telefonon, maximum anyukámat, vele szinte minden nap beszélünk. Ha valakit érdekel, hogy mi van velem, majd hív. Merthogy eddig akkor beszéltem a családtagokkal, ha én hívtam őket, soha senkinek nem jutott eszébe. (Persze anyut kivéve.) Úgyhogy most betelt a pohár. :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Teljesen igazad van! Én is mondtam férjemnek, hogy de jó lenne csak kettesben lenni, milyen nyugis is lenne... De így más terápián vagyok, én is a babára gondolok, meg amiket férjem hangsúlyozott a beszélgetésünk alatt, azt próbálom felidézni a rossz pillanatokban. Látod! Ez van, ha nem dolgozom. Mióta itthon vagyok, azóta van ez velem. Előtte semmi bajom nem volt.

Mi volt az a balhé az unokahúgoddal?

Kép
Kép
tabati
 
 


Ezek szt nem meséltem... Nálunk karácsonykor minden évben anyuéknál összejön a család, de két éve már keresztapám sem lehet velünk. A lényeg, hogy tavaly kitalálta keresztanyám, hogy idén menjünk hozzájuk karácsonyozni. Nem egyeztettünk le semmit, mert amikor erről volt szó, még nem tudtam, hogy Miki hogy dolgozik karácsonykor (tudod, ő folyamatosban van, így ha beleesik a karácsony, akkor is mennie kell. ) Kb két hete felhívott a keresztanyám, hogy melyik napra készüljön, én meg mondtam neki, hogy Miki 24-én és 25-én délutános, így akkor biztosan nem tudunk elmenni. 26-án éjszakás, így a délutánunk legalább szabad... Megegyeztünk ebben, erre másnap kaptam az unokahúgomtól egy emailt, hogy miért kell folyton keresztülhúznom a számításait, mert nem a 26-áról volt szó, addigra ő már az épp aktuális pasival programot csinált, és hogy nehogy már elképzeljem, hogy nélküle fogunk karácsonyozni... Na, erre berágtam, fölhívtam telefonon, de ő nem vette föl-persze, mert félt, hogy mit kap. Na, de nem hagytam annyiban, felhívtam keresztanyámat, és mondtam neki, hogy mi nem megyünk hozzájuk. Nem akarom senki programját felrúgni, különbenis, ha a család nem ér annyit, hogy együtt legyünk, akkor nagyon sajnálom. Semmi kedvem sem idegeskedni, sem jópofizni senkivel. Keresztanyám mondta, hogy azért megy a harc, mert ő közölte az unokahúgommal, hogy ha elmegy, akkor ne nagyon számítson a karácsonyi ajándékra, erre ő meg engem tolt le, hogy így alakult. Szóval jól kibőgtem magam, hogy egy taknyos liba hogy beszélhet ilyen hangon, persze senki szerint nem írt bántót, csak nekem esett rosszul. Na, akkor mondtam, hogy nagy ívben elkerülöm a családi beszélgetéseket. És senkinek nem mondok semmit sem a babáról, sem magamról. Sz@rok rájuk. :):):) Eddig is megvoltam nélkülük, most sem hiányoznak... :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, és öcsémékkel is csak a gond van... de erről majd holnap, mert nagyon hosszú sztori, holnap meg lesz időm leírni. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Na, jó érzékenyek lettünk mindenre, el tudom hinni, hogy ez is mennyire idegesített, pedig ahogy így leírtad, azt gondoltam, hogy én tuti rántottam volna egyet a vállamon. De valószínűleg ebben az állapotomban én is ideges lettem volna, sőt még bőgtem is volna tuti. :lol: Igazad is van, maradjatok csak otthon kettesben az a legjobb dolog a világon! :D meg majd amikor hármasban meg négyesben lesztek! :wink:

Nálunk meg egész jól alakult a vendéglátás. Persze mindenki kiment cigizni, senkinek nem volt probléma, sőt még utána anyósom mondta is nekem, hogy meg sem kérdezték, hogy bent lehet e, rögtön kimentek. Szóval tényleg eléggé felfújtam, csak szépen kellett volna megkérnem és megspórolok egy kis idegeskedést. :?

Nem tudom, holnap hogy tudok jönni, a hétvége mindig sűrű, de azért írd le, mert érdekel, bár gondolom a csaj tett keresztbe megint. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát nem is igazán keresztbe... Mondtam már talán, hogy tavaly nyár óta vannak együtt, és augusztus végén költöztek össze a nagymamám lakásába, miután nagyim áprilisban meghalt. Van egy most már 7 éves kisfia, aki akkor kezdte a sulit, és mivel attól az iskolától, ahol én dolgozom, kb 1,5 percre laknak gyalog, így evidens volt, hova íratják. A leányzó és a kisfia is szlovák állampolgár, így kellett letelepedési engedély, ilyen-olyan nyilatkozat az öcsémtől, hogy vállalja a felelősséget értük meg ilyesmi, a suliban természetesen kérte az igazgató, de azt mondta, hogy folyamatban van minden, a kérvényt beadták, és amint megkapják, beviszi a suliba. Nekem nem szóltak, miért is szóltak volna, hiszen nem az én dolgom, pláne nem felelősségem.

Kb két hete az iskolában ÁSZ ellenőrzés volt, és keresték a papírokat. Persze nem voltak meg, öcsém számát nem kapták meg annak idején, csak az anyukáét, ő meg nem volt hajlandó fölvenni a telefont, mert nem írt kis semmilyen számot a készülék. (Iskolai vonalas volt. Egyébként itt gyorsan megjegyzem, hogy a drága már vagy 4 hónapja betegállományban van, mert vízhajtót szed... hahahaha, tehát ideje van elég) Miután nem értek el senkit, hívott az iskolatitkár, hogy szóljak már rájuk, hogy most rögtön kellene a papír, mert ellenőrzésre be kell mutatni. Öcsém bement az iskolába, mert nem volt papírjuk, persze, elmondta, hol tart az ügy, mondták, ok, amint meg van szóljanak, merthogy az iskola megkapta a gyerek után a normatívát, és le kell igazolni, hogy jogosan vették igénybe. Öcsém elment dolgozni, a bnője otthon maradt, fogta magát, bement a suliba, és közölte, hogy még nem is igényeltek semmiféle papírokat, engedély nélkül tartózkodnak Magyarországon, de még arra sincs engedélye, hogy a cégnél, ahonnan most betegállományban van, alkalmazásban legyen. És mindezt úgy tette, hogy az ellenőr füle hallatára számolt be az igazgatónak. Gondolhatod azt a ledöbbenést. A vége az lett, hogy az iskolát megbüntették, plusz vissza kell fizetniük a gyerek után kapott normatívát, bár az öcsém állítja, hogy minden kérvényt beadtak már- most döntsd el, ki hazudik. Ráadásul őket is megbüntették közel félmillió forintra, mert közel másfél éve nincs engedélye, visszamenőleg már nem kapja meg nyilván, és a munkahelyére képzeld el kiküldte az Állami Számvevőszék az Apehot vizsgálódni, hogy a bnő hogyan dolgozhat itt, milyen adórend szerint vontak adót tőle. A céget, ahol dolgozik, bár sztem már csak dolgozott, 5 millára büntették miatta. Szóval nem semmi egy társaság...
Jaaaaa!! És hát vannak olyan jóindulatú kollégák, (mindenhol vannak), akik azt mondták a városban itt-ott,( tudod, hogyan terjed a pletyka, a főnököm csak szatyorrádiónak hívja.:), hogy megbüntették a sulit esetleg miattam, merthát az emberek szeretik félrehallani a dolgot, és miután látják, hogy nem dolgozom, (nem kötöm mindenki orrára, hogy miért), kapom az emileket, hogy sajnálják, hogy kirúgtak a suliból. :):) Persze mindenkit informálok, de a 15. után azt mondtam, mostmár esküszöm, kiírom az iwiwre, hogy NEM vesztem össze a főnökkel, NEM rúgtak ki, sőt, nagyon jól megvagyunk ma is...

Igazából ez volt az első dolog, amin kiakadtam, és erre jön az idióta unokahúgom, hogy "hogy képzeled, hogy nem mehetek el itthonról 26-án?" Persze az első reakció naná, hogy ugyanilyen bunkó volt: Te hogy képzeled, hogy a férjem nélkül karácsonyozok?" Hát így aztán kiakadtam. :):):) Ezért bőgtem el magam.

Ma meg megint alszom egész nap. Fél 8-kor keltem, elmentem anyuval bevásárolni, de rosszul lettem, csak valami gyengeség jött rám, így hazajöttünk. Megittunk egy teát, anyukám elment, én lefeküdtem, és 3/4 1-kor ébredtem föl... de még mindig tudnék aludni...

Nem is írtam tegnap, hogy BOLDOG HÉTFORDULÓT!:):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Szia!
Ma már jobban vagyok egy fokkal... a pocim legalább nem fáj. Viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy a múltkor, amikor írtam Neked, hogy úgy érzem, mintha bugyogna vmi a pocimban, mégiscsak valami "béljáték" volt. Merthogy azóta nem jelentkezik... vagy nem kellene ezt minden nap éreznem? De azóta már 5 nap telt el teljesen eseménytelenül, ami viszont már sok... úgyhogy lehet, hogy mégiscsak valami odakeveredett belek voltak... ki tudja, hogy működnek ott bent a dolgok.

Remélem, Te jól vagy...
Meg azt is, hogy Sziszkó is jól van, mert jól eltűnt...
Sok puszi mindkettőtöknek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi szépen mindkettőtöknek a köszöntést!!! :lol:

Bocsi,hogy így eltűntem!
Nekem a hétvégém elég húzós volt.Ugye most ünnepeltük a szülinapomat.Szombaton a barátokkal.Vasárnap pedig a családdal.Vasárnap délelőtt fél 10-től délután 2-ig a konyhában voltam.Főztem,sütöttem.Ja és mosogattam.Rengeteget.
De jól alakult a buli is.Kaptam összesen 4 cserepes virágot, (Remélem egy darabig bírni fogják.Ugyanis nálam minden cserepes virág vagy kiszárad vagy kirohad.Pedig tényleg odafigyelek rájuk.Lehet,hogy túl párás a levegő nekik a lakásban.)a kedvenc parfümömet tusfürdővel(rózsaszín Bruno Banani),zoknikat,piát(egy igazi szilvapálinkát és egy meggy likőrt).Egy szobamamuszt (kék kiskutyásat) és a római tálat,amiről a múltkor már írtam.Ja és kaptam pénzt is,abból még egy kávéfőzőt akarok venni,a másik már jó régen elromlott.
A család tegnap este fél 8-kor ment haza,már akkor hulla fáradtan nem volt kedvem semmit csinálni,így a sok mosogatnivaló mára maradt.
Most meg pihizek délután,úgy döntöttem! :oops:

Szóval ne izgulj Heni,megvagyok,csak el voltam havazva! :wink:
Látom amúgy,hogy a Tabatival jó sokat írtatok az elmúlt napokban.Bevallom őszíntén,még nem olvastam végig,de pótolni fogom!

Puszi Nektek!
Vigyázzatok magatokra és a babákra is :!: :!: :!: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, örülök, hogy jelentkeztél, és hogy jól sikerült a buli! Sok szép ajándékot kaptál... :):):):):) Meg annak is,hogy rendben vagy. :)
Sok-sok puszi!!!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!

Jók az új vonalzóid! Nade mi ez a rózsaszín őrület? Tudsz, vagy sejtesz már valamit? :lol:

A hétvégén nem mindig tudok írni, de elolvastam a tesódról amit írtál, és hát elég durva. Főleg, hogy a tesód is ennyire benne van a dologban. Teljesen elcsavarták a fejét, nagyon szerelmes lehet... :roll: Mindegy, te tényleg ne foglalkozz senkivel és semmivel, mindenki gondoljon azt amit akar, majd meglátják, hogy miért jöttél el a suliból, nem kell neked semmit bizonyítani. :lol:

Sziszkó!

Akkor jól sikerülhetett a szülinapod! :D Nem is kell végigolvasnod, csak én nyavajogtam egy sort, amolyan várandós hormonos dolgok... :oops: :lol:

Mi meg most anyuéknál vagyunk Pesten már 2 napja a sztrájk miatt, így könnyebb páromnak dolgozni mennie, nem kell naponta felnyomulni a tömött buszokra, meg hazafelé sem gáz. Azért döntöttünk így, mert láttam a híreket, meg tapasztalat is a korábbi sztrájkokból, hogy mennyi ember van ilyenkor, úgyhogy féltettem a férjem, hogy felférjen, meg szegény, munka után még ezzel kínlódjon, hogy hogy jut haza. Úgyhogy öszepakoltam pár cuccot és irány Pest (hozzáteszem, hogy még a deles buszon is rengeteg ember volt) és felhívtam, hogy ide jöjjön. Olyan édes volt, úgy örült neki, eszébe sem jutott volna ez a megoldás, de jobb ez így pár napig. Mert ráadásul ma amúgy is korábban volt valami megbeszélése, aztán ha fel is fér a buszra, ki tudja mennyit késik a sok felszálló miatt. Ráadásul csütörtökön megyünk a 12. hetire, akkor még bkv sztrájk is lesz, de szerintem apu elvisz minket kocsival, bár így is dugókra lehet majd számítani, mert mindenki autóval indul majd neki az utaknak... :evil: De hát mit tegyenek az emberek...szörnyű ez a kiszolgáltatottság! :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, még nem sejtek semmit.... tudni meg pláne nem tudom, pedig a júniusi topikból egyre többen tudják... :( Talán pénteken...
Ne is mondd, az ember hülyét kap a sztrájkoktól. Hihetetlen, hogy ebben az országban mindenki megtehet mindent! De ha mi pedagógusok akarunk sztrájkolni, le kell dolgoznunk a kimaradt napokat. Itt meg egyetlen ember miatt megáll a vasútforgalom már nem emlékszem melyik vonalon félúton, mert a kalauznak jutott eszébe egyedül sztrájkolni. A világban sehol nem engedik ezt meg... max azt mondják, el lehet menni, és keresnek mást helyettük. Na, nem is mérgelődök, és még csak remélni sem merem, hogy jobb lesz a helyzet péntekig. :(:(

Heni

Kép
szheni
 
 


Áhh, ma már azt mondták a hírekben, hogy lehet még karácsonykor is tart a sztrájk. Szóval mi nem ússzuk meg a zsúfolt buszt sem asszem...jó lesz a picivel végigállni az egy órás utat...ami vonattal fél óra lenne kényelmesen... :evil:

Akkor pénteken remélem tényleg kiderül a neme, de ha nem akkor legkésőbb szüléskor tuti! :lol: Anyósomat jól megijesztették amikor szült, mert akkor még nem nagyon volt uh, de ők mégis lányt vártak. Erre a doki szüléskor mondta, hogy mindene megvan, még több is, mint kéne. Anyósom meg plusz kezekre, vagy valami ilyesmire gondolt. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek,a múlt héten voltam fodrásznál és rakattam szőke melírt a sötétbarna hajamba.Szerintem nem lett gáz,de a párom és anyukám is azt mondja,hogy öregít.Mármint a szőkés haj.A sógornőm meg azt mondta,hogy jobban áll nekem a sötétebb árnyalatok.Úgyhogy lehet,hogy nem maradok meg ennél a színnél.
Azt tudom,hogy nekem a vörös és annak árnyalatai (lilás) állnak jól,és az nagyon is tetszik,csak azzal az az egy gondom van,hogy hamar kikopik.És akkor elág gázul néz ki.Ez anyit jelent,hogy akkor havonta kell festetni.
Úgyhogy még filózok ezen a kérdésen.Meg majd meglátom januárban mit mondanak a kolléganőim is,ha meglátnak.
Igen,ugyanis január 5.-én megyek vissza melózni.
Drukkoljatok nekem,hogy engem ne küldjenek el a munkahelyemről,mert akkor tényleg sz@r helyzetben leszünk.A párom még mindíg munkanélküli. :cry:

Na,legyetek jók!Pusszaantlak Titeket :!: :!: :!:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


A szőke öregítene? :shock: Érdekes én mindig azt hallottam, hogy az fiatalít. Persze lehet, hogy emberfüggő. :roll:

Borzasztó ez a válság, mindenkit csak úgy rugdosnak ki a munkahelyekről... :( Ezt csak úgy írtad, vagy knkrétan tudod, hogy elbocsátások vannak nálatok?

Heni, megvagy? :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Persze, persze, megvagyok, csak még mindig nem vagyok teljesen jól. Ráadásul Miki is beteg lett...:( Ma vettünk fenyőfát, (földlabdásat), és kismamanacit és melltartót. Olyan kényelmesek, hogy az csak na!

Sziszkó, nem akarsz küldeni egy fotót Magadról? Megnéznénk, és eldöntenénk, hogy "öreg" vagy-e vagy sem... :) Egyébként nagyon szorítok Neked, hogy ne küldjenek el... de tényleg borzasztó ez a helyzet! Biztosan hallottatok a Suzukiról, hogy mennyi embert elküldenek... amiről a tv-ben beszélnek, még csak a kezdet. Nagyon sok ismerősöm dolgozik ott, akik itt laknak a környéken, és rettegnek a januártól, mert állítólag még több embert küldenek el onnan is. Szóval tényleg elkeserítő.

Na, mindegy, most megyek aludni... vigyázzatok Magatokra! Sok-sok puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Megvolt a 12. heti uh! :D MInden rendben, mindene megvan és szupi volt, párom is bejöhetett, és látta ahogy ficánkol, még képet is kaptunk! :D

Viszont a kombinált vérvétel, no Heni bemásolom neked amit a többieknek írtam, mert nincs kedvem megint leírni és ezentúl nem is foglalkozom vele többet...nem volt szerencsém, mert nem hazudoztam össze-vissza... :roll:

Elmentem a Bajcsyba a kombinált vérvételre. Moncsy! Szerencséd volt a Fonyódi kórházzal, ugyanis a Bajcsyban én is őszintén elmondtam, hogy mi a helyzet, erre közölték, hogy nem csinálják meg, csak annak, aki náluk szül. Persze erre is számítanom kellett, de legszívesebben mondtam volna a nőnek, hogy most hazudtam volna azt, hogy náluk szülök, és vettem volna el az uh időpontot a sok Bajcsys kismama elől, mert rengetegen vannak, hogy csináljak még egy 12. heti uh? Mert akkor tuti elfogadták volna, akkor ki sem derül, hogy nem ott szülök, mert bárhol szülhetek. Na mindegy, megköszöntem és eljöttem. Nem akartam már törni magam ezért a vizsgálatért, úgyhogy így nekem nem lesz meg. Más kórházban talán másképp állnak hozzá, de nincs kedvem körbejárni Pest kórházait. Csak azért írom, hogy a Bajcsyban csak annak csinálják meg, aki ott fog szülni, vagy oda tartozik, úgyhogy ha valaki idegenként akarna odamenni, az ne menjen, felesleges.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szegénykém... akkor most nem is lesz vérvételes eredményed? Még nem vagy elkésve vele, 13+6-ig lehet. De az tény, hogy az Istvánban is egy olyan beutaló kell, amit egy ott dolgozó orvos írt, így lehet, hogy ha azt mondod, ott szülsz, megkérdezik, ki az orvosod... szóval nagyon jól tetted, hogy nem lódítottál.
Mi most értünk haza, bár már a karácsonyi ünnepélyen is voltam.
Nálunk ma csak vérvétel volt, mert egy kismamának épp akkor folyt el a magzatvize, amikor én uh-ra mentem volna, de mondtam, hogy nem vagyok annyira fontos, mint az a szegény lány, úgyhogy menjen a doktorbácsi nyugodtan segíteni neki. (A lány orvosa nem volt sehol...) Szóval nagyon sajnáltam, mármint a leányzót, de hála Istennek egészséges kislánya született, és minden rendben vele is.
Viszont január 7-én megyek a 2. genetikai vizsgálatra. :) Akkor már tutira tudom majd, hogy ki lakik a pocimban...:)

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati!
Gratula a 12.-ik heti uh-hoz :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Igen,vannak a cégünknél is elbocsátások.Én a hatvani Bosch-ban dolgozok.Most az elmúlt 2 hónapban kb ezer embert küldtek el és méág fognak is januárban. :cry:
Nekem dolgozik egy nagyon jó barátom az esztergomi Suzukiban és most Ő is be van kakilva,hogy elküldik.
Ha már most ez van,akkor mi lesz jövőre?Én nem tudom.

Kértetek képet.Most nem csináltunk,de karácsonykor fogunk a családdal és abból úgyis rakok fel az iwiw-re.Tényleg keressük ott meg egymást!Mit szóltok hozzá?A teljes nevem:Nyuzó Szilvia.És Gyöngyösön lakok.Csak egy van belőlem! :wink: :oops:
Könnyű megtalálni!
De látom,Tabati már raktál ide képet magadról!De ide nem bírok rakni,mert nagyon le kell kicsinyíteni és meg ahhoz béna vagyok. :oops:

A karácsonyi előkészületekkel hogy álltok?
Nekünk megvan a fenyőfe,kitaláltam már a menüt és az ajándékok is be vannak csomagolva.
Még hétfőn be kell a kajához valókat szerezni és kész.

Na most megyek!
Kellemes hétvégét Nektek!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Ha érdekel titeket, a júliusi babavárókhoz raktam fel uh képet a babóról, csak én nem nagyon értek hozzá és páromat már nem akarom nyaggatni, hogy ide is rakjuk be.

Heni!

Nem lesz meg a kombinált, de mindegy. Ha nem lenne ilyen sejtbankos ingyenes dolog, akkor sem csináltattuk volna meg. Amúgy ha tudom, hogy ilyen szigorúan veszik, akkor Keresztúron kértem volna beutalót (adtak volna, mert aranyosak voltak, a vérvételre ugye nem kell beutaló, de még arra is írtak nekem valami papírt). Csak ugye azt mondták, hogy ha máshol csináltatom meg az uh-t, az is jó, és akkor oda csak vérvételre kell menni. Még mondták is, hogy így legalább nem foglalom az uh-s helyeket a Bajcsys kismamáktól, mert így is sokan vannak. Na, de egy vérvétel nem akkora nagy szám, az gyorsan megy. Amúgy meg alig voltak a váróban. Mindegy. Az is lehet, hogy ha egy másik nő lett volna, akkor ő pont rendes és nem kekeckedik, és simán leveszi. Ezek szerint ennek így kellett lennie valamiért. :?

Sziszkó!

Mi már bejelöltük egymást Henivel és akkor megkereslek téged is! :wink:

Karácsonyi előkészületek...

Mi egy hete a sztrájk miatt anyuéknál dekkoltunk, úgyhogy képzelheted, hogy állunk itthon...sehogy, csak amit eddig sikerült megcsinálni, mert anyósom is már idős, úgyhogy egyedül ő sem megy sokra. Végre hazajöttünk, de még nem jutottunk el oda, hogy folytassuk a dolgokat. Ajándékok nagyja megvan már, de én pl. a tesómmal épp páromnak vettem ajcsit, és olyan rosszul lettem a nagy tömegtől, hogy a fennmaradó ajándékokat már páromra bízom inkább. Én már ilyenekkel nem akarok foglalkozni. Itthon a csomagolással aztán kész. Fenyőfánk meg már egy ideje nincs, csak műfenyő. Én nem örülök neki, mert imádom a fenyő illatát, de most ez van, majd ha jön a babó, akkor úgyis igazi lesz, ezt már mindkét nagyszülő, tőlem függetlenül megígérte.

És képzeljétek!!!

Apósom teljesen magától (sőt nekem eszembe sem jutott) mondta, hogy majd nyáron csinál egy kenelt a kutyáknak, hogy ha kinn alszik a babó az udvaron, akkor elzárjuk őket. Mert ha mi is kinn vagyunk még akkor is jobb az óvatosság. Mindezt egy olyan ember, akinek mindenei a kutyák, kézből eteti őket, és ráadásul szelídek. De mégis igaza van, úgy látszik még felelősségteljesebb, mint mi, mert én pl. azt gondoltam, hogy nem kell elzárni a kutyákat, elég ha én ott vagyok. De így sokkal jobb lesz, mert annyi kutyatámadásról hallani, ahol a család szelíd kutyái támadják meg a babát... És tényleg nem lehet, tudni, hogy mikor mit gondolnak a kutyák, mikor hiszik a babut épp zsákmánynak, mondjuk ha elkezd sírni, vagy mozogni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Mindenképpen megnézem az uh-n készült képeket! :lol:

Visszajelöltelek! :lol:
Megnéztem a képeidet is.Most olyan állapotban van a házatok,ahogy a képeken van?Vagy már azóta haladtatok előre valamicskét?
Nekünk se volt sürgős annó a beköltözés a házba és ráérősen (meg ahogy a pénzünk gyarapodott) alakítottuk át,szépítgettük.Pontosan 3/4 évig.És most nyáron volt 2 éve,hogy beköltöztünk.Ez párom nagymamájának a háza volt.Teljesen át kellett alakítani a belsejét.Még wc se volt bennt.De mostmár szép.És idén a kertet is rendbe raktuk.teljesen befüvesítettük az udvart.Ültettünk tujákat,meg a teraszhoz sziklakertet alakítottunk ki.
Majd az iwiw-re rakok fel a házról képeket.

A kutyusokkal meg tényleg nem árt vigyázni,ha baba van a háznál.Hiába érezzük őket veszélytelennek,nem tudni melyik kutya kattan be éppen. :oops:

Heni hol vagy?Gondolom sürgölődöl a konyhában.Sütöl,főzöl! :wink: :lol: :wink:

Nem tudom karácsonyig leszek e netközelben,ezért kívánok most Nektek Nagyon Boldog És Meghítt Karácsonyi Ünnepeket!

Vigyázzatok magatokra és a picikre!

Puszillak Titeket!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Én még nem nagyon tudtam megnézni a képeid... :oops: De majd nemsokára, ígérem.

A házunk igen, most úgy áll, falak, meg tető. De olyan jó már ez is, nem is gondoltuk, hogy egy nyár alatt ennyit tudunk haladni. Főleg anyagilag nem gondoltuk, hogy összejön. De szerencsére sikerült. Mi is 3-4 évet számolunk... :roll: olyan sok, de legalább a miénk, és külön leszünk végre. Már alig várom! Addig meg eltöltöm az időt, babázok majd! :D Jó is lenne, hogy mire oviba megy, már legyen saját szobája! Biztos ő is örül majd neki, meg várja majd nagyon. :D

Heni!

Remélem nincs semmi baj, csak nagyon készülődsz már a karácsonyra! :wink: Majd azért írja ha van egy kis időd! :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok lányok!

Nincs semmi gond, csak nem nagyon volt időm... de már készen vagyok mindenféle előkészülettel, csak a csomagolás van hátra, és pár mézeskalácsot kell kidíszíteni. Tegnap este volt Mikiéknél az év végi céges buli, így délután kozmetikus, fodrász... :):) De megérte, mert mindenki megdicsért, hogy milyen szép kismama vagyok... :)

Tabati, nagyon édes az apósod... :) A kutyikkal tényleg jobb vigyázni, mert sosem lehet tudni...
A házatok meg gyönyörű lesz.:) És tuti, hogy a babátok is fogja várni a saját szobáját. :) Amikor a keresztgyerekek 2-3 évesek voltak, ők is akkor lettek készen a kertes házzal, tök édesek voltak, ők is szögeltek, segítettek, mert mindig ott akartak lenni, hogy részt vegyenek az építkezésben. :) Meglátod, milyen nagy élvezettel választja majd ki a szobájának a színét vagy a bútorait... :)

Sziszkó, megjelöllek én is iwiwen, ha nem haragszol... :)

Később még lehet, hogy jövök.:) Addig is sok-sok puszi Nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát Sziszkó... :):):):):):):) Szóval visszaigazoltalak. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati, nem is gratuláltam Neked, hogy túl vagy az első 12 héten... :):):) Tök jó érzés, nem? :)
Én mostanában csak irigykedem, mert a lányok a topikunkból egyre többen érzik a mocorgást, nálam meg még szinte semmi. Néha mintha éreznék egy-egy apró pici moccanást, de nem tudom tutira, hogy Őt érzem-e. Orvoshoz legközelebb csak 7-én kell mennem, de az olyan messze van még. Pont aznap leszünk 19 hetesek. :)
Ma megint fájdogál a pocim, de jó érezni, mert így legalább tudom, hogy megint nő, így remélem, minden rendben. :)
Hogy álltok a karácsonnyal? Én már csak ajándékokat csomagolok és készen vagyok! :) Úgy örülök neki, mert eddig minden évben kapkodtam karácsony előtt, hogy készen legyek, a takarítást nem nagyon vittem túlzásba, akkor csináltam, amikor szünet volt a suliban, de most mindenre volt időm. Olyan szép ilyenkor a lakás... tiszta karácsonyi hangulat van, már tényleg csak a hó kellene... a fánk már bent áll az előszobában, és isteni fenyőillat van kint állítólag, mert én még mindig nem érzem. :( Kezdem azt hinni, hogy ez a nátha nem is megfázás, hanem terhességi tünet. Utánanéztem, és azt olvastam, sőt, mondták is más topikokban, hogy bizony volt példa rá, hogy nem éreztek ízeket a kismamák, vagy eldugult az orruk...
Na, lassan eldugulok én is...:)
Tabati, ezek szerint otthon vagytok már anyósodéknál?

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Igen már egy ideje megint itthon vagyunk. :D Már nem is érdekel a szrtájk, inkább most legyen, mint januárban amikor menni kell dolgozni. Találtunk egy jó kis buszjáratot, amivel kicsit kényelmesebb utazni, mint a többi tömött volánnal. Még nagyon új, kevesen ismerik és ezért kevesebben is utaznak rajta. Azzal megyünk 24én is anyuékhoz, aztán másnap megint vissza. Utána még lesz egy harmadik helyszínen közös családi karácsony, de oda már kocsival megyünk. Szóval lesz utazgatás.

Magzatmozgás!

Képzeld, a mi topicunkban is vannak már kismamák, akik a 12. hét körül vannak, mint én is, és érzik a babájukat. :shock: Persze nem első baba, nade akkor is!! Nem korai az még? Lehet, hogy csak akarják érezni... Te viszont lassan tényleg fogod az tuti! :wink: Én még nem is várom, inkább félidőre, majd meglátjuk.

Karácsonyi előkészületek! :lol:

Nálunk ez nagyon vicces, mert még mindig nem készültünk el mindennel. Mondjuk közrejátszott a sok utazgatás, meg a "nemitthonlét" is. De pl. ma is olyan idő van, hogy legszívesebben egész nap aludnék. Még ma semmi érdemlegeset nem csináltam, mondjuk teregettem, de az semmi nem volt. Anyósom már reggel óta bejglit csinál, de annyira vicces, hogy mindketten jobbra balra dőlünk. Én a baba miatt (szerintem) ő meg a kora miatt. Reggel óta sikerült neki összegyúrni a tésztát. :lol: MOst is alszik a tv előtt, de félkor fel kell kelteni, mert megkelt a tészta és kell csinálni. :lol: És ma még 2 süteményt meg káposztát is szeretne főzni. :lol: Szerintem nem lesz meg, de én meg sem szólalok. :lol:

Anyukámnak még nincs meg az ajándéka. Mondjuk már tudom mit veszek, de el kéne menni, viszont nincs kedvem hozzá. Mindegy, még holnap is nyitva lesznek, csak nem akartam az uccsó pillanatra hagyni. Még lehet, hogy 6ig ráveszem magam és elsétálok. :lol:

Viszont nézegettem a vaterát és annyira jó oldal. Majd férjemmel 2 ünnep között lehet, hogy beszerzünk már egy két nagyobb dolgot. Pl. én bölcsőt nézegettem már, az minden álmom, úgyhogy szerintem az lesz az első. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Megnéztelek Titeket az iwiw-en,és tök szép csajszik vagytok mind a ketten!!!! :lol: :lol: :lol:

Tabati!
Nem is érdemes beleszólni az anyós dolgába! :wink: :oops:
Nem irigyellek a sok utazgatás miatt!Így terhesen nem érzed,hogy fárasztóbb az utazás?

Mi már szinte mindennel megvagyunk a karácsonyi készülődést illetően.Csak a kaját kell elkészíteni.Holnap a sütiket és a salátát megcsinálom.Szerdára marad a husi leves,a töltött káposzta és a husik.(rántotthús,gesztenyével töltött pulykamell,és sajttal-sonkával töltött csirkemell.)
Nálatok mi lesz a menü?

Ja és még esgy kérdés!Ti szedtek folsavat?Vagy csak magzatvédő vitamint?

Na pá!Legyetek jók!És további kellemes készülődést! :)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: