Új privát üzeneted érkezett!

Momi, egyáltalán nem baj, sőt már múltkor is akartam mondani amikor mondtad, hogy tetszik, hogy nyugodtan, csak akkor valamiért elfelejtettem mondani! :roll:
Szóval tényleg, bárki bármit nyugodtan :wink:

Lorca, most nekem a körzeti korház a János kórház, és hát én nem akarok ott szülni! Legszívesebben ott szülnék ahol Kyrát is, annál a dokinál, de hát ő maradt a Schöpfibe, azt meg nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak! :?

Hát legalább örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen dilemmába! Csak az a nagy bajom, hogy most hiába nézek be a kórházas topikokba, mert ott már nem a kórházról van szó hanem az ott szült kismamák már a gyerekekről beszélgetnek! Ami persze nem baj, de már nem nagyon szeretnek válaszolni a milyen a kórház és ki tud jó dokit kérdésekre! Lehet új topikot kéne nyitni, "Ajánlj nekem jó kórházat jó dokival" címmel :lol:

Nálatok sincs éjjel alvás Lorca? Kiváncsi vagyok az úszás után alszik-e éjjel :D

Na jó éjt nektek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Momi, hát igen, ez a sorsa a legtöbb fórumnak. Már egyáltalán nem arról szól, amiről eredetileg megnyitották. Aztóta sokan szültek, stb, és már arról beszélgetnek. Lassa annak kell elnézést kérni, aki a topic témájáról akar beszélgetni.

Nekem szerencsém van, mert én egy vidéki kisvárosban lakom, és így evidens, hogy az itteni kórházban fogok szülni. Habár ennek a kórháznak nem egy világhírneve van, azért valamelyik évben megkapta az év kórháza címet (Siófok). Igaz, dől a pénz, szépen fel van újítva, minden, szerenecsére soha nem kellett befeküdnöm. De a lényeg: az orvosom is ott van, akinek a magánrendelésére járok, és vele nagyon elégedett vagyok. Majd az első szülésem után fogok tudni mondani bármit is. Sajnos az itteni szülészetről semmi képem nincs, mivel mostanában nem szült ismerősöm. De szeretnék majd különágyas szobát. (remélem, ezt a fajta "luxust" tudják majd biztosítani).
Elhiszem, hogy Pesten nagy a káosz. Szerintem a kormány nagyon rossz irányba viszi a dolgokat, nem igaz, hogy nem veszik észre, hogy mindenki elégedetlen!
Vendég
 


Sziasztok!

vérnyomás

momi!

Eléggé megijesztettél! :shock: Nekem annyi a bajom, hogy nem is tudom igazán, hogy mikor magas egy vérnyomás, mert minden orvos mást mond. A legijesztőbb a bizonytalanság, bár ahogy látom ez csak rosszabbodni fog a terhesség alatt, hisz ahány orvos annyiféle verzió.
Szóval több doki (alkalmassági vizsgálatokon) mondta már, hogy be kéne állítani a vérnyomásom. Erre én mindig mentem a házi dokimhoz, aki azt mondta, hogy ez még nem számít magasnak. Nagyon jó dokim van, de már kezdtem kételkedni benne, hisz mindenki mást mondott. Amikor már a húszadik doki után mentem hozzá vissza panaszkodni, hogy megint gyógyszert szedetnének velem, akkor már rajta is láttam a tanácstalanságot, hogy ő egyszerűen nem mér nálam magas vérnyomást. Végül, hogy megnyugodjunk mind a ketten, elküldött nyaki ultrahangra, hátha találnak valamit. És találtak. A bal oldalon egy kis szűkületet. Állítólag nem gáz, voltam érsebészeten, aki szintén azt mondta, hogy be kell állítani a vérnyomásomat. Na, vissza a leletekkel a házi dokihhoz, aki megint megmérte a vérnyomásom, és nem találta magasnak. Ezt már végképp nem értette, ezért rámrakott egy olyan mérőt, amit egy napig folyamatosan hordani kellett, és negyed óránként mérte a vérnyomásom, még éjszaka is félóránként. Egy nap után az eredménnyel visszamentem, sokáig tanulmányozta, kérdezgetett, hogy ebben és ebben az időpontban mit csináltam. Volt olyan adat, hogy ÉJSZAKA volt magas a vérnyomásom. (mondjuk semmit nem aludtam akkor, mert folyamatosan felébredtem a mérésre), szóval akkor mondta, hogy valószínüleg öröklött, plusz a stressz viszi fel néha. Vérképem, teljesen jó. Sószegényen eszem, sportolok,nem vagyok túlsúlyos, nem dohányzom, nem iszom. Na, és akkor mondtam, hogy babát szeretnénk hamarosan. Erre mondta ő, hogy akkor ne kezdjünk bele gyógyszerbe, mert a terhességtől rendbe is jöhet a vérnyomim. Ennyi a történetem.
tabati
 
 

 
 

És most minden másról, csak elküldtem, mert féltem, hogy elszáll! :)

akíra!

Én is úgy tudom, hogy most (még) szabadon választhatunk újra kórházat. Én Kistarcsához tartozom, szimpi is a kórház, de még nem döntöttem. Lehet, hogy valamelyik Pesti kórházat választom, a könnyebb megközelíthetőség miatt. Majd ezen még gondolkozom, és természetesen onnan választok majd dokit. Azt viszont nem szeretném, hogy ha újra visszaállítják a dolgokat, akkor terhesség alatt kelljen orvost váltani. Nem bízom én már ezekben...
tabati
 
 


Ósió,
A tárolást azt tudom, hogy 20 évre vállalják. Nem mentem bele túlságosan, de hacsak nem fizetsz ismét, biztos nem fogják tovább tárolni. Persze akkor még el lehet dönteni, hogy mit akarsz, ha már egyszer levették.
Még Natiterhesen beszéltem róla dokival a SOTEn. Az, hogy nem volt pozitív, az erősen eufémizmus. Pl a leukémiának vannak fajtái, amik gyógyíthatók levett őssejttel, azt tudom. Meg azt, hogy a leukémia a leggyakoribb gyermekkori rákfajta. Szerveket még biztos nem tudnak előállítani, az még bőven arrébb van. De itt megáll a tudásom. Csak az, hogy leveszik és tárolják, na meg hogy vannak sokan, akik ezt igénybe veszik, az nem elég érv mellette. Nekem ez csak a jól működő kereslet-kínálat törvény. Olyan, mint a legtöbb bébiétel a polcokon. Nem a legjobb a babának, de hát megveszik, így gyártják.
De az is igaz, hogy azért előre nem lehet látni, lehet, hogy csak pár évre vannak az áttöréstől és ha most nem vetetem le, akkor már nem gondolhatom meg magam.
Júli hónapban több, mint 50e-t fizettem ki csak oltásra. Hónapokig kb 30e/hó volt csak a pelenkázás. Ha kiszámolnám az eddigi keresetkiesést és költségeket, az jó 4-5 milla. Azért van hova menni a pénznek utána is.

Momi,
Dietetikussal beszéltél már? Ilyen pici amúgy is megterhelő, nem kell arra még egy fogyókúra is. :?

Akíra,
Se Szabi se Nati nem jeleskedik az éjjel alszom versenyben. Így marad a túlélés, a porosodó kiságy és elhagyott elvek.
A kórházat én 2.nak úgy választottam, hogy a legközelebbi. Bejött. Ha messzebb van, lemarad Robi. :wink: Csak épp a 3. lehet, hogy kicsit problémásabb lesz, fővércsoport összeférhetetlenség miatt, és fiatalabb sem leszek, ezért gondolkodom, hogy ismét a Sote. Mai nap most arra szavazok. :D
Úszás után Szabi 4-től hn8-ig aludt. Utána fent volt egy kicsit, és visszaaludt éjszakára. Hozzá tudnék szokni az ilyen lustulásokhoz. :lol: Az éjszaka meg nem is alakult rosszabbul.

Tabati,
A terhességet szerintem egy önbizalomnövelő kurzussal kell kezdeni. Kiegészítve alap szülészet-belgyógyászat-pszichológia-gyógyszertan képzéssel. Azt meg elfelejteni, hogy ha három dokit kérdezel, akkor kaphatsz hasonló véleményeket. :?

Kép KépKép
lorca
 
 


No, az önbizalmammal semmi gond, szülészetből addigra profi leszek, pszichológiát felelevenítem, gyógyszertan alakul, már csak a belgyógyászattal állok hadi lábon. 8)

Csak nehogy levonjátok ebből, hogy az önbizalmammal tényleg semmi gond, az egyszer biztos! :lol: :lol:
tabati
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én úgy imádom, amikor idősebb asszonyok mesélnek a terhességükről, különböző fortélyokról, hogy miket csináltak, amikor a kisbaba már nem akarsz szopni, miket adtak nekik ennei, hogyan tartották tisztán őket és ápolták, plusz maguk miket csináltak a terhesség idején. Olyan jó ezeket hallgatni, mert rengeteget lehet tanulni belőle.
Anyósom olyan kedves volt egyszer. A másik menye két évvel ezelőtt szült, és kölcsönadta neki azt a terhességről szóló könyvét, amit még ő is úgy kapott nagyon régen. Szóval, kölcsönadta, de felhívta rá a figyelmét, hogy nagyon vigyázzon rá, mert majd nekem is kölcsön akarja adni, ha terhes leszek... :D Ha sejtené, hogy lassan aktuális. Na, ha majd találkozunk legközelebb vele, rákérdezek a dologra.
Én valahogy a terhességre sehogy se készülök olyan értelemben, hogy képezzem magamat...egyszűen csak az ösztöneimre hallgatok. Aztok meg már most is vannak. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Ósió!

Aranyos vagy, látszik hogy még nem voltál terhes :lol: Én is imádok róla mesélni de azt is tudom hogy mikor terhes voltam, kiakasztott a sok okoskodó hogy így meg úgy :lol: Na és ilyen a szopi téma, az aztán az idegtépő :evil: És talán nem is az agond mikor az egyidős kismamákkal megbeszélitek a tapasztalatokat hanem vannak az az igazi én vagyok a legjobb anya a világon és csakis nekem lehet igazam kismamák, na azoktól brrrrrrrrr :oops:

Majd ha pocakos leszel úgyis fogsz utánaolvasni, hisz kiváncsi leszel hogy mit lehet enni, inni, tenni, venni, és hogy mi is van odabent aztán majd idekint. A 9 hónap pont elég lesz okosodni aztán már izgulhatsz is a továbbiakon :wink:


Tényleg, ti elmondjátok a környezeteteknek hogy szeretnétek babát? Mi titkoltuk a 12. hétig (véreztem, görcsöltem így nem akartam elkiabálni, meg babona :roll: ) viszont a kistesót már most mondom mindenkinek, úgy várom. Remélem nem kiabálom el :roll:


Oh Ricsi felkelt és nagyon akar valamit, majd később visszanézek

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi, hát nálunk mindenki tudja, hogy tervbe van a következő, de semmi képpen nem akarjuk elmondani, hogy na most kezdünk élesbe próbálkozni... :lol:
Azt elég, hogy tudják, hogy nagyjából jövő tavasz, de azon belül a mi titkunk lesz :)

Jajj lányok, nekem ma olyan szentimentális napom van...komolyan...azon gondolkoztam, hogy mi lesz ha előbb jön össze a baba, és nem 2009es lesz hanem 2008 vége... akkor itt kell, hogy hagyjalak titeket...vagy ha valakinek közűletek lesz így...de én néztem a másik topikot, a 2008ba szülünk topikot, és nem tetszik... :? :oops:

Na megyek, felkelt a prüntyikém :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nálunk a szüleink tudják, hogy már nagyon szeretnénk, a barátaim is tudják, hogy hamarosan eljön az idő, viszont a munkahelyemen senki nem tudja, és nem is akarok erről beszélni velük.

Amúgy szerintem bármikor jön össze a baba bárkinek, senki nem megy innen sehova. :twisted: :lol:

Jó itt nekünk nem?
tabati
 
 


Sziasztok, jó estét mindenkinek!

Háát, mi konkrétan a családnak nem mondtuk, hogy jövőre állunk neki a babának, azt meg végképp nem, hogy mely hónap mely napján. :oops: Egyrészt: folytonos kérdezgetés lenne, s ha nem jön össze elsőre, akkor rosszul esne, másrészt bámri lehet, lehet, hogy már februárban teherbe esek, lehet, hogy júniusban vagy később, bármi lehet.
Persze, hogy nem megyünk el innen, bármikor is esünk teherbe, ha valaki 2008-ban fog szülni, akkor is a 2009-esek közé fog tartozni. :D
Az lehet, hogy akkor más topicba is be fogunk nézni, pl. 2009 január, február, stb. De itt is megmaradunk.
Szóval nálunk, nemigen mondtuk a családnak ezt az egészet, mert szeretnénk, ha meglepetés lenne, meg hát ez igazából miránk tartozik. Viszont tudom, ha terhes leszek, az lesz az első, hogy szétkürtölöm a családban. Biztosan nem fogom tudni visszafogni magamat, ha pozitív lesz a tesztem (amiből már két különböző fajtám is van itthon :oops: ).

Hátt, még sose voltam terhes, biztosan majd sok időm lesz mindenfélét elolvasni. Csak hát terhesség előtt az embernek annyi elképzelése van, hogy így meg úgy, aztán után zsuosz, 180 fokos fordulatot vesz...

Akíra, nem kell átmenni semmilyen másik topicba se! És ha mi is 2008 decemberében szülünk, akkor mi van? Úgy fogjuk hívni a topicunkat: 2009-re akartuk, de 2008-ban jött, ámen. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Lehet egy kicsit ritkulok, fogzunk ezerrel és a felsőkkel nagyon szenved a Ricsi. De ahogy tudok jövök :wink: :roll:

Én ezt a fekete vonalzót nem értem, fekete macsek néz? Mindig ugyanonnan bámul vagy csak nekem tűnik úgy :oops:

Na jó, offolok... megyek aludni pár percet :? sziasztok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia Momi!

A fekete macska, igen néz, de nem mindig ugyanonnan, hanem lassan halad a vonalzón, ahogy telnek a napok az esküvőig. Majd amikor már kevesebb idő lesz vissza, látványosabb lesz. 8)
Vendég
 


Már nagyon féltem, hogy mióta nem voltam, rengeteget irogatattok! De úgy látom mindenkinek sok a dolga mostanság. :P

Nálunk úgy néz ki, hogy a párom szülei tudják, hogy hamarosan próbálkozni fogunk, persze pontos időpontot ők sem (szóval nem fognak szurkolni az ajtó előtt :lol: ) Az én szüleim is sejtehetik már, de szerintem hinni nem hiszik (még mindig én vagyok a pici kis lányunk) biztos megáll majd a szívük egy pillanatra, ha bejelentjük a babát. :wink: Hát ennyi. A rokonok meg majd akkor tudhatják meg, ha már túl vagyok a 12. heten. (ugye azt szokták megvárni...?) A munkahelyemen meg majd meglátjuk mikor szólok. Vagy akkor nekik is, vagy még később.

ósió!

Jó ez a kétféle terhességi teszt! :lol:
tabati
 
 


Hallóka!

Hát, a mamimnál az unokatesómmal éppen a fürdőt csináljuk, újítjuk fel, így eléggé fáradt vagyok estére mindig. Szóval, én se vagyok sokat mostanában...
Max. minálunk az esküvő miatt sejtik talán, hogy lesz valami. De tudom, hogy nagyon szeretnének a szüleim unokát, a mamám dédunokát. Szerintem nem fognak meglepődni, ha majd bejelentjük. De tudni nem tudják, max. sejtik. Szerintem ez nem is olyan dolog, amit bejelent az ember. Ha rákérdeznek, akkor azért azt szoktam mondani (ismerősök, stb), hogy jövőre szeretnénk... és ennyiben hagyom.
Szerintem ha a szüleimnek, mamámnak bejelentjük, hogy terhes vagyok, akkor a többi rokon úgyis (és ismerős) is meg fogja tudni, hiába is mondanám, hogy ne mondják tovább...ámbár ki tudja. Lehet, hogy tényleg meg tudnák állni, és nem járna el a szájuk. De gyakorlatilag kibírható a szülők előtt is a kritikus időszak. Az első fellángolás után ("Pozitív a tesztem!") az ember talán tudja tűrtőztetni magát, ha első alkalommal nem mondja el. Isten tudja, hogy van ez. Úgyis majd akkor dől el. Lehet, hogy pl. világgá fogom kürtölni! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Látom tényleg mindenki nagyon elfoglalt mostanság :lol: én is féltem hogy órákig kell majd olvasnom :lol:

Nálunk változatlan a helyzet, sokat sír a Ricsi és a legjobb hogy állandóan szopni akar. Ami nem lenne baj, ha nem rég sikerült volna elérnem hogy ne legyen már sok tejem hanem pont amennyi kell. Erre most megint mi lett, úszunk a tejben a gyakori szopi miatt :lol:

Mi mindenképpen ragaszkodtunk ahhoz hogy a 12. hétig senkinek nem mondjuk el. Aztán jött a vérzős görcsölős dolog és muszály volt elmondani itthon anyóséknak. Néztek volna hogy miért vagyok itthon mindennap :lol: De amúgy titkoltuk, senki sem tudott róla. Munkahelyemen is muszály volt, de jól is jártam mert ugye eljöttem tp-re így nem rughatnak ki, a másik meg ha bejelented hogy terhes vagy onnantól véd téged a törvény, és csak nagyon alapos indokkal mondhatnak fel de így is perelhető lenne a cég. :lol: A 12. héttől viszont elmondtuk mindenkinek :lol:

Na megyek, hív a Ricsi, de nagyon :shock:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Igen, szerintem is nagyon sokakat érint ez a munkahelyes dolog (akik dolgoznak természetesen), hogy mi lesz, ha bejelentik, hogy terhesek. Általában ilyenkor szoktak ajtót mutatni. Ami biztos: ha én ilyen helyzetbe kerülnék, foggal-körömmel ragaszkodnék a munkámhoz, és biztosan beperelném őket, ezt közölném is a főnökkel. vagy eltűri, hogy elmegyek gyedre, vagy beperelném őket, és mindent összeszednék a magam védelmére. Ugyanis undorítónak tarom, ami manapság megy: egyrészt milyen dolog egy terhes nőt kírúdni (ha már addig jó volt), másrészt általában sok vezető idősebb korosztályú (persze, nem mindenki), de ők még oylan időszakban voltak fiatalok, a szocializmusban ugye, amikor szülhettek amennyit csak akartak. Most meg ők pattognak, hogy a mai fiatal nőknek nehogy legyen gyerekük, csak a munkájuknak éljenek. Menjetek a fenébe az ilyenek! Olyan sok ilyet hallottam.
Persze, ha perrel fenyegetőzik az ember, akkor utána rúgják ki, hogy visszament dolgozni, de addig bármi lehet, 2-3-4 év alatt. Szóval új munkahely, új vezetőség, stb. De sose hagynám magamat, az biztos. Csak sajnos az a baj, hogy ha áll elébe a munkáltató a pernek, tehát nem ilyed meg, akkor az baj, mivel: a kismamának gyed kell majd, nem perköltség (ha veszít)a kisbabája mellé.

Lehet, hogy nekem most az ősszel egy olyan munka fog összejönni, ami mellett lehet szülni (erről majd írok később részletesen, ha érdekel benneteket), de ez még nem biztos. Ha sikerül, nagyon boldog lennék. Ha mégse jön össze, akkor se várunk tovább a tavasznál.
Vendég
 


Ilyed...úristen. :D Ijed!
Vendég
 


Nálunk most megy a cirkósítás, a lakás kész romhalmaz. Nati, Robi anyósnál, Szabival álljuk a frontot. Egész jól tűri a kalapálást. Holnap lesz trükkös, akkor a mi kis fészkünket csinálják. Szerencsére itt lesz a legkevesebb munka, remélhetőleg gyorsak lesznek, de ez a lakás legzűrösebb pontja. Nem tudom, hogy csinálok itt "rendet". Vagy kéne vagy 200nm fólia, hogy az egészet lefedjem, bútoronként, galériástól, kihagyva azt a 4 métert, ahol a fúrás megy.

Pozitív teszt:
Nekem az elején volt nagyon egyszerű csukva tartani a számat. Amíg csak én tudom, addig csak az enyém :wink: Aztán ahogy teltek a napok, hetek, egyre nehezebb lett. a 12. hetet nem bírtam kivárni. Meg Szabinál már addigra látszott is :)
Azt, hogy egyáltalán akarok harmadikat, élesben visszautasítom. Nincs semmi szükségem a na, hogy álltok kérdésekre. A legtöbb ember úgy gondolja, hogy a kettő bőven elég, főleg ilyen kicsi korkülönbséggel, úgyhogy eléggé biztonságban vagyok. De előtte sem szóltam. Először a nemrég volt még csak az esküvőnk, majd a hiszen még kicsi Nati volt az indok.

Előzetes infók:
Én kb a középiskolás biológia óra színvonalán voltam teherbeesés előtt a témát illetően. Nem volt gond. Szoptatással is a kórházban kezdtem csak ismerkedni. Azóta két év telt el szoptatással, ha döccenőkkel is, tehát nem voltam késésben. De most, hogy már a fülemig tömve vagyok infókkal, elég nehéz kussban maradni. :oops: :lol:

Kórház kérdésben azt hiszem, sikerült döntenem. :D Vissza a Sotéra. Már csak a dokit kell megnéznem, akit ajánlottak. Úgyis kéne már egy rákszűrés, igy amolyan 2in1 elintézem. Majd ha lesz egy fél szabadnapom.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Igen, a munkahellyel az a gond, ha határozott idejű szerződésed van. Akkor egyszerűen nem hosszabbítják meg ha nem akarják. Sokan ezért szokták titkolni. De úgy tudom, hogy ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor nyugodt szívvel elmehetsz szülni, hisz lesz hova visszamenned. Utána persze valamilyen más indokkal kirúghatnak, de ha rendesen végzed a munkádat, akkor nincs okuk rá, szóval nyert ügyed van. Az a tapasztalat, hogy ha valakinek határozatlan idejű szerződése van akkor elég nehéz indokot találni, hogy elküldje a munkáltató. De ha mégis kitalálnak valamit, akkor is százszor meggondolja a cég az elküldést, hiszen akkor kell fizetniük felmondási időre, meg végkielégítést. Nem biztos, hogy megérős nekik...

ósió!

Akkor még nem gratulálok a munkahelyedhez, de drukkolok!

És ne is várjatok tovább tavasznál. Mi is úgy voltunk vele, hogy jó is ha várunk, mert akkor talán megkapom a határozatlan szerződést, és lesz hova visszamennem. Aztán egyszer megbeszéltük, hogy nem idegeskedünk ezen, semmiképp nem várunk, mert nehogy már a munkahelyem döntse el, hogy mikor mehetek szülni. Nem tesszük ettől függővé, és kész. Majd lesz valahogy szülés után is. Lesz időm kitalálni. Aztán szerencsére jól alakult, mert nem meghosszabbították, hanem határozatlan időre írták a következő szerződésemet. Úgyhogy tényleg nem szabad görcsölni a dolgokon, majd kialakulnak maguktól.
tabati
 
 


Tabati!

Mi egyszer megbeszéltük a kedvesemmel, hogy most már kell gyerek, azt meg is kell csinálni, ki is kell horani, meg kell szülni, ez legjobb esetben is minimum egy év. Szóval még durván másfél év, hogy a kezünkben legyen a kisgyerekünk, de ez még a legjobb eset. Szóval, valóban az embernek magának kell meghoznia ezt a döntést, csak sajnos sok helyen a munkahely az, amely megmondja, mehet-e valaki szülni, vagy fel is út, le is út.
Igen, a határozatlan szerződés valóban sokkal biztonságosabb, mint a határozott idejű. Az csak átmeneti megoldás.
Még persze nem tudom, a munkával mi lesz, de nagyon szeretném, ha összejönne, mivel pont az az egyik érdeklődési köröm.

Jaj, képzeljétek, megvettük a varrógépet. Olyat sikerült vennünk, amit múltkor kinéztünk. Nagyon örülök neki. Már vettem is kis anyagot, majd varrogatok valamit. Szóval, lesz mit csinálni a hosszú téli napokon. Meg hát sokszor jól jön pl. nadrágfelvarrásnál, függönyigazításánál, stb. Szerintem megérte az árát.
tabati, te hol dolgozol, illetve pontosabban mivel foglalkozol? Párod milyen területen szeretne ügyvédeskedni? Gondolom, főleg polgári jog, az a leggyakoribb iroda.
Vendég
 


ósió!

De irigyellek a varrógéped miatt!!! Én is úgy vágyom rá... (mondjuk most időm sem lenne varrogatni, szóval még álmodozom picit, aztán csak megkapom egyszer! :D )

Pedagógus vagyok, úgyhogy ezért is van most rengeteg munka, mert most indult a tanév.

Párom meg mindenevő. :lol: Főleg a gazdasági jog érdekli, de minden mással is foglalkozik. Egyedül a büntetőjog amiben nincs annyi gyakorlata.
tabati
 
 


Helló Tabati!

De jó szakmád van! Milyen pedagógud vagy? Kicsikat vagy nagyokat tanítasz? És milyen tárgyat? Háát, hallod, ennyik pályán se könnyű. A tabároknál létszámleépítés van, a jogászoknál szintén katasztrófa a helyzet. Bár, talán most megmozdult valami, remélem, összejön. Olyan szupi lenne!

Háát, nagyon örülök a gépnek. Különben mindenfajta márka van, ezért az áruk is különböző. A legolcsóbb talán a Tesco, Auchan polcain van, ott az egyik rokonom összesen 17 ezerért vett gépet.
Amúgy a Singerek és a kicsit drágábbak 30-50 között annak, szóval azok is megfizethetők.
Azért örülök nagyon ennek a gépnek, mert sokszor régebben egy-egy ruhadarabot, amit már valami miatt nem hordtam, vagy befogtam takarítani, vagy esetleg odaadtam egy családtagnak, de leggyakrabban kidobtam. Most jó lesz, mert egy jó felsőből lehet majd aprócska ruhákat, trikókat varrogatni, vagy pl. foltra-folt díszpárnát csinálni. Szóval, beindult nekem is a fantáziám. Különben tegnap este már be is üzemeltem, kipróbáltam, szerencsére semmit nem felejtettem:-)

Gazdasági jog, nem rossz terület. Bár engem mindig inkább a közjog és az alkotmányjog érdekelt, aztán a büntető, végül a polgári jog. De tény, hogy a sokoldalú iroda a legjobb, mert akkor biztosítható a nagyobb ügyfélkör.
Különben szerintem a polgári és a büntetőiügyekhez teljesen másfajta fellépés kell, amit nem is biztos, hogy el tud érni egy ügyvéd,tehát hogy egyik tárgyaláson így cselekdni, a másikon amúgy. Na, megyek, olvasgatok még itt a Babaneten ezt-azt!
Vendég
 


Hallottátok a legújabb híreket? Hogy meghalt a szülésben egy babu egy szülőotthonban? Kíváncsi lennék, mi van a hír mögött. Ugyanis az egészből az jön le, hogy ha kórházban született volna, akkor életben marad, és a legnagyobb valószínűséggel teljesen egészséges lesz. De akkor miért is engedélyezik a szülőotthonokat, ahol ezek szerint nincsenek felkészülve a komplikációra? Egy orvos nyilatkozott, és azt mondta, hogy ez egy ritka komplikáció, nade mégis az, és előfordulhat... Eddig sem szándékoztam otthon szülni, meg kórházon kívül (pedig szeretem a természetességet) de most már tuti nem fogok. Én nagyon félnék, hogy mi van ha valami komplikáció lép fel. Így is a barátnőm azt javasolta, hogy olyan kórházat keressek, ahol van koraszülött intenzív (vagy hogy hívják az ilyeneket) szóval annyi koraszülött mentőt látok furikázni a városban, és akkor ha valami baj van, nem kéne mentőztetni a babut, hanem helyben van. Nade, ezt még meglátjuk. Még mindig nem döntöttem el, hogy melyik kórházba menjek majd...

ósió!

Én is láttam a tescoban varrógépeket olcsón, de azok nem amolyan "olcsó húsnak híg a leve" típusú gépek? Túl olcsónak tűnnek...
tabati
 
 


Csak egy percem van, egy két hozzászólást tudtam csak elolvasni, de erre tabati reagállnom kell!

Otthonszülés... :evil:
Ez a véleményem róla! Felelőtlenség! Ez az egy szó jut eszembe róla! Annyian mondják, hogy jajj de jó, meg igen, vissza a gyökerekhez, úgy szült régen mindenki! Na igen, de mekkora volt akkor az elhalálozási (mind baba mind mama) arány meg mekkora most...hát én sose szülnék otthon! És milyen jó is, hogy én így gondoltam! Ha nem így lett volna nekem ma nem lenne lányom! Kyránál ugye komplikáció adódott és sürgősségi császár lett! Nem tudott volna megszületni normál úton! Szóval erről ennyit, én oltári nagy felelőtlenségnek gondolom az otthon szülést!
Ja, és ha már szülőotthon, akkor sem értem miért nincs egy ilyen helyzetekre orvosuk, műtőjük! Ez lenne a minimum! Mert ok a háborítatlan szülés (de ezt már a legtöbb kórházba lehet kérni, és addig be se megy hozzád doki amíg nincs rá szükség...) de ez már nem háborítatlan szülés hanem felelőtlen szülés! :evil:

Na de ennyi! Bocsika, hogy így kiakadtam, csak sajnálom szegény babát amiért nem élhet azért mert az anyukája ennyire agyatlan! :cry:

És bocsánat, ha valakit megbántottam evvel, és nem ért velem egyet! Ez csak az én véleményem! :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Varrógép: nekem is nagy álmom :lol: És talán a jézuska meghozza, már annyit mondtam, talán meghallotta :roll: CSak tudjátok attól félek, hogy hogy is fogom tudni azt használni. Olyan bonyesznek tűnik, főleg a cérna befűzése :shock: Ti ezt honnan tudjátok????
Amúgy szerintem nagyon jó ha van kisbabás családban varrógép, rengeteg mindent lehet vele csinálni :lol: persze varrni :lol:

Otthon szülés: nagy felelőtlenség nem korházban szűlni!!! Na de mi van akkor ha olyan gyors az egész hogy nem érsz be a korházba? Akkor is történhet gáz :?

PIC: jó ha van házon belűl, ugyanis előfordulhat hogy a babád elviszik egy másik korházba mellőled ha nincs a kórházban :?

Hogy melyik kórház is legyen: Nehéz ügy, nálam szóbajöhetnek: MÁV - ha a régi szemlélet megmarad költözés után, Szt.Imre, Péterfy, Sote 2. Mindegyik bababarát, egyéb előnnyel és hátránnyal. Nekem fontos hogy NE kapjon semmi kiegészítést, cukros vizet még teát sem a baba születése után, császárral ne keljen feküdnöm 12 órát, max. 6-ot, éjjel-nappal velem lehessen a manó, a wc és zuhanyzó tartozzon a szobához, látogató ne jöhessen be a szobába. Ezek mind megvoltak a máv-ban, ahol szültem. CSakhogy ugye szétvertek ott mindent, majd meglátjuk hogy visszaáll e a régi rend, ha igen akkor tuti ott fogok szülni!! Ja és fontos, hogy a szülésnél apuka ott lehessen végig, császárt legalább üvegen keresztül nézhesse. És ha már rálel az ember a hőn áhított korházra akkor melyik doki is legyen :shock: És ha az ember lánya ezt mind megfejtette, sikerül a babó, na akkor tuti beleköp a levesbe a drága Horváth Ágnes :evil: :evil: Csajok! Kitartás, igenis tessék kiálni az elképzeléseitek mellett és addig keresni amíg meg nem találjátok az erre parter orvost és kórházat! :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csajok! Olyan boldog vagyok, ma egész nap ezt nyomatja a Ricsi: bababababababa :lol: Már olyan nagy fiú :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Otthonszülés: sose gondotlam volna, hogy otthon akarok szülni. A kórház a legbiztosabb megoldás, és felesleges éppen a szülés idejére elkezdeni nyávogni egy anyának a háborítatlan szülésről. Kibírja azt a pár órát mások társaságában is, amíg megszületik a baba, nem? Utána egy életen át vele lehet.

Kárházválasztás: nem csinálok belőle hatalmas nagy problémát. Természetesen a nőgyógyászomtól megérdeklődöm, hogy milyen lehetőségek vannak az itteni kórházban (különágyas szoba, tudolóval, wc-vel, és a árom is ott lehessen bármennyit). Szóval, nagyon örülnék, ha ezek a lehetőségek megvolnának. Ha mégse lesznek, akkor se akadok ki. Egy normál (egészséges) szülés után 2-3 nappal lehet menni haza, azt pedig kibírja az ember közösben is. Nem voltam még ilyen helyzetben, természetesen, de annyi bátor nő kibírja, ráadásul 20-30 éve se votlak külön szobák, mégis megszültek az anyukák.

Varrógép: már most érzem, hogy milyen jó, hogy megvettük! Már varratma is két díszpárnahuzatot, meg különféle dolgokat! Most a farmeromat szeretném felvarrni, mivel vagy 10 centivel hosszabb. :?
Szerintem egy varrótanfolyam nem lenne rossz a teljesen kezdőknek a gép működésének elsajátításához, vagy egy olyan emberrel beszélni, aki tud varrni. Én segítenék, de így fórumon át gyakorlatilag lehetetlen. A cérnát befűzni szinte minden gépnél ugyanúgy kell, nem is oylan bonyolult, de ha itt le akarnám írni, nagyon bonyolultnak tűnne. Aztán ott van az orsózás. Szintén nem nehéz dolog, de itt leírva annak tűnne. Meg aztána trükkök: visszavarrás kezdetnél, hogy ne bomoljon ki a kezdővarrás, stb. Mindez nem bonyolult, de némi ismereteket igényel.
Én ma megvettem a szeptemberi Burdát. Hogy minek, azt nem tudom, mert még sose szabtam szabásmintáról, ráadásul szoknyák, kabátok vannak benne...hát nem a legkönnyebb ruha, az biztos. De azért ismerkedni a szabásmintával nem rossz dolog. Azonfelül majd kibontok pl. olyan ruhát, amelyet valami miatt nem használok már, de olyan fazont szeretnék. Ruháról könnyebben menne, pl. pólót, felsőt tudok kiszabni kész ruhából.
Ja, és már megálmodtam, hogy a kisgyerekünknek milyen takarót szeretnék varrni majd. :-)

Momi, gratulálok a kisfiad ügyességéhez! Majd bizti én is lesni fogom, hogy a miénk mikor mit fog mondogatni...
Vendég
 


ósió!

Tényleg nem kéne annyit görcsölni a kórházválasztáson? Lehet, hogy igazad van... De biztos könnyebb helyzetben van az, akinek már van orvosa, és ezzel adott a kórház is. No meg az, akinek nincs a közelben egy rakat kórház, mint a Pestieknek, meg a Pest környékieknek. Bár engem nem is a saját kényelmem érdekel, hanem a baba élete. Hogy legyen pl. intenzív, meg tényleg ne legyen hozzátáplálás stb.
Tesóm azt mondja, hogy biztos jobb lenne ha a legközelebbi kórházat választanám, mert akkor érezném biztonságban magam. Én viszont nem vagyok ebben biztos. De lehet, hogy amikor eljön a szülés ideje, olyan helyzetben leszek, hogy bánom majd, amit választottam, mert későn jön a mentő, és alig érünk be a kórházba. Persze orvost is lehet rosszat választani, úgyhogy a sorsra kell bízni, mert egy jó orvosnál is lehetnek komplikációk ugyebár... nem is tudom, azért jól át kell mindent gondolni a saját nyugalmunk érdekében. :D
tabati
 
 


Ósió!

Hű de rémisztően hangzik az a sokminden amit kéne tudnom varrógépügyileg :shock: szerencsére párom nővére varrónő :lol: ő még nem tudja, de tanítani fog alapokra :roll: majd meggyőzöm :roll: :roll:

Én sem voltam külön szobában de bánom. Két szoba is üres volt, és visszagondolva sokkal jobb lett volna. A következő babánál ha lesz üresedés azonnal lecsapok rá.

Tudod a kórházválasztásnál talán nem is a saját érdekét nézi az ember, hanem a babáét. Miért is jó, ha az első óráiban, napjaiban cukros vízzel meg teával és neadj isten táppal tömik a csecsemősök a babát? Én teljesen kiakadtam ezen mikor megtudtam hogy egyes kórházakban mit meg nem engednek maguknak a csecsemősök. Na és a 24órás együttlét a legfontosabb! Hidd el. Így mire hazamész már tudod hogy hogy is működik a baba, persze a java csak azután kezdődik de nagy segítség. Ha akkor teszed mellre amikor igényli a baba az első napokban hamarabb megindul a tejcsi. Ha az általad választott kórházban 3 óránként hozzák cicizni a babát, akkor tuti biztos lehetsz benne ha a 3 óra alatt mikor nincs nálad, tápozzák ha sír hogy enne. Ha bekajál nem fog szopni. És van olyan hely ahol van pofájuk letagadni ezt a csecsemősöknek! :evil: Egy újszülötnek az előtejen kívül nincs semmire sem szüksége, van hogy igényelnek plusz folyadékot de az kiskanálból forralt víz legyen. És ne adjanak cumit, cumisüveget!
Mikor még a hasamban volt a Ricsi, úgy voltam vele hogy mindegy legyünk túl a szülésen aztán majd otthon lesz az igazi. Szerencsére bababarát kórházban szültem és a fentieket a bőrömön tapasztaltam. És innentől kezdve kiállok mindezen elvek mellett mert ezek igenis nagyon jól működő elvek, amik jók mind a mamának mind a babának. Soha nem szülnék olyan kórházban ahol ezek nincsenek meg. Persze ez nem kioktatás akart ám lenni, csak leírtam a véleményem.

Jelen esetben a máv-ról beszéltem, de most mennek az átalakítások, új vezetőség új elvekkel. Van egy fantasztikusan jó orvosom, vele szeretném az összes babám megszülni DE ha nem bababarát a kórház új szemlélete váltok dokit, hiába annyira jó. Nekem a fentiek tényleg nagyon fontosak! :oops: :lol:

Remélem ezzel senkit nem bántottam meg és tényleg nem kioktatásból írtam ám le :!:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Tabati, Momi!

Hasonlóan hozzátok, én is a baba érdekét nézem, no de kórház, kórház. Szóval, ez alapján azért minden kórházban biztonságban vannak a gyerekek, persze, az iújszülött ntenzív az más tészta. Én a legfontosabbnak az orvost tartom, hogy az legyen jó szakember, és a kórház az lesz, ahol ő is dolgozik. Tehát hogy úgy mondjam, az orvos a fontos, őutána kell menni, nem a kórház után (bár persze gdonolom, Pesten a jó kórházakban jó orvosok vannak, és a jó orvosok jó kórházakban vannak). Mondjuk nekem eleve adott, hol szülök, mert a dokim, akivel eddig mindig mindenben elégedett voltam, a városi kórházban dolgozik.

Persze, ha szülésemkor lesz üres egyásas különszoba, azt fogom választani, de ha nem lesz, akkor se akarok csak azért 50 km-el arrébb lévő kórházba menni szülni, hogy különágyasban legyek, de távolabb a páromtól.
Igazából a sok reform miatt van mindenki megijedve, de végiggondolva, azért annyira nem szabad (szerintem) olyan nagyon nagy jelentőséget tulajdonítani a "hol szüljek?" kérdésnek. Be is csavarodik az ember 9 hónap alatt akkor.

Momi, na, akkor a sógornőd meg fog tudni tanítani mindenre, nem is kell aggódnod! Én 8-9 éves voltam, amikor odaültem a gép elé, és megtanított anyukám. Hidd el, menni fog, nagyon gyorsan oylan rutinod lesz, hogy hipp-hopp kikapod az orsót, felorsózod rá a cérnát, vagy ha kitörik a tű, kicseréled, stb. És ott lesznek a szebbnél szebb kreációk! Olcsóbbak és egyedibbek lesznek, mint a boltban kaphatók!
Vendég
 


Valószínűleg jobb lenne, ha már most lenne választott orvosom. Akkor nyilván nem érdekelne annyira a kórház sem, mert tuti megnyugtatna ezzel kapcsolatban. Amikor megtudtam, hogy Kistarcsához tartozunk, akkor kétségbe estem, mert mindig Pesti kórházban gondolkodtam. Aztán olvasgattam a kórház topicját, és megtetszett. Lehet, hogy onnan kéne dokit találnom.... Iszonyú bizonytalan vagyok... :lol: Én eddig mindig csak elmentem a nőgyógyászati rendelésre, és aki akkor ott volt, az megvizsgált. Lehet, hogy amikor lesz egy pozitív tesztem, ugyanígy kellene elmennem, és aki ott van, azt a dokit választani. :lol:

Csak azért , mert olvasgattam a dokikról is, és nincs olyan orvos, akiről ne lett volna legalább egy negatív kritika. Szóval nem lehet tudni, hogy épp nekem bejön e vagy sem. Úgyhogy talán a dokikérdés is túl van görcsölve...

No mindegy, van még egy kis időm bizonytalankodni! :)
tabati
 
 


Szia Tabati!

Abból indulj ki, hogy úgysem lehet a földkerekségen olyan orvost találni, akiről csak és kizárólag jót lehet elmondani. Elég egy durvább szó, mert pl. ingerült, máris meglesz róla a véleményed, bármilyen jó orvos is.
Én pl. rákszűrésre eddig is magánrendelésre jártam évente egyszer-kétszer, plusz amikor valami bajom volt, így már eleve adva van az orvos, és így nem is vagyok gondban. Szerintem válassz magadnak egy orvost, és menj el annak a magánrendelésére rákszűrésre. Gondolom, terhesség előtt te is végeztetsz ilyen vizsgálatot. Szóval, akkor úgyis meglátod, milyen. Ráadásul a pénz csodákra képes. Az ember megfizeti, máris kedvesek, szóval, talán ebből a szempontból "lényegtelen", ki az orvos. Illetve nem lényegtelen, de a szülésért manapság mindenki fizet, akkor meg általában normálisabbak.
Persze, mindenki maga dönt. De felo a fejjel, szerintem annyira ne félj kórházat választani!
Vendég
 


Sziasztok!

Mondom, nekem fantasztikus dokim van, sosem halottam róla rosszat és nekem sincs rossz tapasztalatom. De ez a csodálatos orvos a barátnőmmel tök bunkó volt, alaptalanul. Nagyon igaz: kinek a pap, kinek a papné. Miket tudok, mi :roll: :lol:

Orvosválasztás: évegik jártam egy szupi dokihoz, aztán leköltöztem battára, bár még hozzá jártam mert pesten dolgoztam egyre érlelődött hogy közeli doki kéne. Aztán összejött a Ricsi és vérzés, görcs, nem vártam a pesti dokira egy hetet inkább eljöttem a helyi sztk-ba a dokihoz. Rendes volt, szimpi, ígyhát váltottam magánról sztk-sra. Ahogy teltek a hónapok egyre bunkóbb lett, aztán hogy kiszagolta hogy nem fogom felkérni a szülésre totál paraszt lett!!!!! A 35. hétre sikerüt teljesen kicsinálnia idegileg plusz ahova tartoztam kórház, Rókus, na ott is kiakasztottak, 35 hetesen majd 6 órát ültem a folyosón étlen szomjan pisi lehetőség nélkül és mikor el akartam jönni leüvöltötte a doki a fejem. Sos doki és kórházváltás. Minden mindegy alapon kerestem új dokit csak ne ennél és ne ebben a kórházban. Véletlenül botlottam bele ebbe a fantasztikus emberbe. 36 hetesen elválalt és 38 hetesen már császár is lett. Két hetet kísért végig a terhességemből de azt a figyelmességet, törődést és szakmai hozzáértést eddig sosem tapasztaltam. És az asszisztense egy földre szált angyal. Nem tulzok, aki ismeri egyetért. Továbbá ugye akkor átkerültem a máv-ba, mivel vérnyomásgond volt, többször mentünk este ctg-re meg nappal is. Épp aki ügyeletes volt az csinálta és mindegyik ember teljesen rendi volt. Egyáltalán nem tapasztaltam negatívat. Sőt!!!

Mit is akartam ezzel :shock: Ja, nagyon nehéz az orvos választás. Szerintem fontos hogy mikor mész szülni legalább egy biztos legyen, az orvosod. De ezt ugye nem tudhatja előre az ember sajnos. :evil: És itt jön, hogy akár lehet szülni az ügyeletesnél is. Az eredeti felállás nálam is ez lett volna, de tapasztalat alapján SOHA nem szülnék ügyeletesnél! Nekem sajnos rossz tapasztalataim vannak e téren, nagy ívben szartak a fejemre a Rókusban doki híjján. :evil: Persze ez is pénz kérdése nagyrészt. Két hét alatt othagytunk 40 ezret a doki magánrendelésén plusz 75-öt kapott a szülésért, és azóta már 3szor voltam nála. Anyagi csőd, főleg ha a kövi terhesség is problémás lesz :evil: Dehát valamit valamiért :evil:

Lányok! Szurkolok nektek, hogy megtaláljátok a legjobb dokit és korházat és hogy sose kelljen hasonlókat átélnetek pocakosan :wink: Hiába okoskodok meg más is, úgyis ti hozzátok majd meg a döntést, és az úgyis a legjobb lesz! Reméljük! Aztán majd utólag elmesélitek mennyire szuper volt a szülés :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


momi!

Abban biztos lehetsz, hogy beszámolunk a szülésről!! :wink: Viszont sajnálom, hogy ennyi megpróbáltatáson mentél keresztül pocakosan... De ez is csak azt igazolja, hogy rá kell bízni a sorsra, vagy szerencsénk lesz, vagy nem, de a baba így is úgy is megszületik. Lásd: Ricsi :D Szóval akkor mostantól nem izgulok ilyeneken. Majd kialakul.
tabati
 
 


Otthon szülés:
http://www.szules.hu/
Van két jó kórházi tapasztalatom. Egyik 5 nap, a másik 7 a szülés után. Nem vagyok az otthon szülés ellen, de nem szülnék itthon, bár a kórházban, szülés után felmerült bennem, hogy jobban jártam volna. A riportban volt, amit hallgattam, hogy évente 5-10 csecsemő hal meg kórházban hasonló komplikációk miatt.

Kórház, doki:
Szerintem nagyon fontos, hogy melyik. Nekem eddig a SOTE volt és a Péterfy. Mindkettő relatíve bababarát, mégis rengeteg különbség van közöttük. Szerintem nagyon is számít, ki hol szül!
Van kórház, ahol már a második napon belezsarolják a babába a tápszert, van, ahol azt mondják, szoptasson anyuka, szoptasson! Nekem az utóbbi jön be, van, akinek az első. Van, aki a szoptatást választaná, de mert peches volt, és az első kórházba jutott, hónapokig minden nap órákat tölt fejéssel, mert a kisbabája nem hajlandó szopni egy begyöpösödött és káros szokás miatt.
Ha már megvan a kórház, fontos a doki. Nagyon nagy különbség van, ha olyannál szülsz, aki nem egy elvégzendő munkának tekitnt és nem vesz figyelembe. Nekem a második dokim nem ért rá, kivárni a dolgok menetét, úgyhogy jól belehúztunk. Valószínű, hogy ennek az eredménye, hogy lett egy méhszájrepedés, amit még közölni sem talált érdemesnek, csak a zárójelentésből tudtam meg. Amellett, hogy fájdalmas (mondta, hogy alacsony a fájdalomküszöböm, mert nem tetszett, ahogy kapcsolgat, jobb szerettem volna, ha kapok valami hatásos fájdalomcsillapítót), a méhnyak sérülése az újabb terhességre, babára végzetes is lehet.
Kértem volna fájdalomcsillapítást a szüléshez, de mivel beavatkozott, erre már nem volt lehetőség. Jól szétszabdalva, összevarrva egy széken szoptattam napokig minden 3. órában, hosszasan, úgy, hogy még a járás is fájt, ülni meg nem is tudtam, csak csillagokat számlálva, mert Szabi egy emelettel lejjebb volt, koraszülött osztályon a sárgaság miatt. A varratszedéskor pedig kedvesen közölte, hogy milyen kár, hogy nem volt eda, mert akkor megúsztam volna az egész tortúrát, lehetett volna játszani (szó szerint idézek) még egy kicsit.
De még így is ok volt, simábban ment mint a nagyátlag, csak épp lehetett volna jobb is. Gyors volt, és ha nem lett volna a másik szülésem, akkor nem is tudnám, hogy valami el lett szúrva.
Nagyon nem mindegy, hogy kinél és hol. De Momihoz csatlakozom. Ez csak az én véleményem.
Harmadikanak már csak úgy állunk neki, ha megvan az a doki, akiben meg tudok bízni és több oldalról is megismerhetem. Nem csak személyesen szeretném látni, de minden pletyka is érdekel, mire csak fülemet rátehetem. Majd ha hallom, eldönthetem, mennyire fontos az én szempontomból, hogy becsukom a fülemet, vagy inkább továbblépek.

Én Natival nem voltam külön szobában egyedül. Nekem ez volt a nagy szerencsém.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!

Szerintem hogy bárki is egyetértsen velünk legalább egyszer szülnie kell. Addig csak elképzelései vannak az embernek, mit hogy is kéne, aztán mikor már átéli jobban fogja tudni hogy mit miért akar a következőnél. Remélem szerencsések lesznek a többiek és tényleg rálelnek szuper kórház-szuper doki párra. Sajnálom hogy neked sem lett a legjobb az első szülésélményed de lényeg ott ugrabugrál körülötted :wink: Megkérdezhetem hogy mi volt a dond Natival, csak mert írtad hogy az volt a szerencse hogy nem voltatok külön?!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Helló csajok!

Juj, tényleg olvasni itt elég aggasztó élményeket...csak sajnos ez mindenhol ott van. Ugye két héttel ezelőtt írtam, hogy be kellett mennünk éjszaka az ügyeletre, annyira rosszul voltam. Kb. 10 percet kellett várni, mire a doki összeszedte magát, és megjelent, köszönés nélkül. Kérdezte, mi a baj: mondom: fáj a gyomrom. Igaz, a saját lábamon mentem be, görnyedve, a hangom meg olyan volt, mint a szentléleké, de azért kérdezhetett volna bármit is. Ehelyett szó nélkül rámutatott az ágyra, hogy feküdjek fel, megnyomkodta a hasamat, majd szó nélkül odafordult az asszisztenshez, és mondta, milyen injekciót adjon, utána szó nélkül, köszönés nélkül kiment, bevágva az ajót (lehet, a huzat csukta be, nem tudom).
Ok, rendben, nem voltam halálosan veszélyben, de mi van, ha történetesen mosogatószert iszok, mert olyan hülye vagyok, vagy három üveggolyót nyelek le, és attól vagyok rosszul? Vállalta volna a doki a felelősséget, ha éjszaka komolyabb bajom történik?
Na, mindegy, szóval, csak leírtam, hogy SZTK alapon így működik ennek a rohadt sok okos tudományos orvosnak a munkája. Ja, és a papíron az volt, hogy az ellátás a TB terhére történt, holott 1000 forint vizitdíjat kellett fizetnem kb 20 másodpercért.
Szóval, érzékeltetni szeretném én is a hozzáállást. Ezért nem esik nehezemre elhinni, elképzelni, hogy milyen lehet egy szülés, ami több órát vesz igénybe, ha oylan az orvos.
Szerintem ezért fontos nagyon a doki jó megválasztása.
Amúgy a mi kórházunkban fejlesztik a szülészetet, lesz kád, bordásfal, labda, minden...olyan jóó! Én már ott fogok szülni!

Jaj, lányok, szerintem itt bármi lehet. Kedvesem azt mondta, hogy a gyógyi abbahagyása után úgy szeretkezzünk, hogy a kritikus napokat az első pár hónapban kihagyjuk, és a többi napon rendesen szeretkzeünk. Na, hát ebből se 2009-es gyerek lesz akkor! :lol: Mondjuk megértem, hogy nem akar visszaszokni az óvszerhez. Nekem se sok kedvem van hozzá. Mindenesetre vettem ovutesztet, hogy ki tudjam tapasztalni biztosan, mikor van pém. Aztán nem is érdekel, ha januárban leszek terhes, azt se bánom! Csak járnánk már ott.
Meg jó lenne a házkérdést is rendezni, csak ezek a fontos dolgok lassan zajlanak mindig.
Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Momi,
Nekem az első szülés volt jobb, igaz, a másodiknál is az utolsó fél óra volt csak gáz. Arra esett be a dokim, ugyanis nem tudták eldönteni, hogy szülök-e. :D Én sem. 4 órával Szabi előtt még két hetet mondott a doki egy alapos uh, vizsgálat és 20 perc CTG után.
Natival igazából semmi vészes nem volt, csak az eda nem sikerült. Volt egy szobatársam, segített nagyon sok mindenben, amolyan gyorstalpaló babatanfolyam volt nekem, mert mindenki magasról tojt a fejünkre. Rém para első gyerekes voltam, ő meg már a másodiknál tartott, egy orvosi diplomával. Ha nincs ott, Nati már a kórházban tápszeres, mert egyáltalán nem volt tejem. Úgy értsd, az öt nap alatt nulla. Azért engedtek ki, mert volt egy próbaszopi, ahol rádobtam a mérlegre a víztől csatakosra ázott törlőkendőt. Az volt a legnagyobb mért szopi érték, 20g. Ehhez adta meg az önbizalmat és a segítséget. Az alatt a pár nap alatt tanultam meg mindent, ami a szoptatáshoz kellett, utólag látom, hogy többet, mint a saját védőnőm tud, akinek a tudása a témában, háááát, na hagyjuk.

Ósió,
Ez nagyon jó! :lol: Hajrá babók!
A házkérdés meg egyszer úgyis megoldódik. Nálunk most csinálják a cirkót, a hétvégén jönnek vissza csak és hétfőn utazunk 9 napra. Nem így terveztem, de megy ez, gyerekekkel is. Nem kell kivárni, hogy minden klappojon.

Kép KépKép
lorca
 
 


Hát lányok!!! :roll: :D Már mi is ott tartunk, hogy a párom első vizsgái után (okt. 17.) élesben mennek a dolgok! :oops: Persze részemről megy a duma mindig, úgyhogy szerintem ha jól sikerül a vizsgája, akkor elhárult minden akadály! :twisted: Most még azt mondja, hogy gondolkozik rajta, ne éljem bele magam... viszont én úgyis lyukat beszélek a hasába! :twisted:
tabati
 
 


Én azt tapasztaltam, hogy ha megbeszéli egy pár, hogy mikortól akar nekiállni próbálkozni, akkor úgyis felborul az egész rend. Igaz, nekem október 14-ig van fogigátlóm, és be is fogom szedni. Utána ezt az egy-két hónapot újévig azzal szeretném tölteni, hogy a szervezetemnek időt adok a "regenerálódásra", hogy rendesen visszajöjjön a régi ciklusom, aztán utána mehet a dolog. Remélem, rendes ciklusaim lesznek, mint annak előtte. Csak így nehéz lesz megállapítani az ovulációt először, és akkor hogyan védekezzünk? Sehogyan. :-) Bár az unokatesóm is és egy barátnőm is mondta, hogy mikor abbahagyták a gyógyit valami miatt, akkor elég hamar visszajött a normális ciklusuk, tehát nem borult fel az egész rendszer...remélem, nálam is ez lesz.
A menyaruhával meg úgy vagyok, hogy bőven ráérek újévig várni, s meglátom, hogy miként alakul a babatéma, ha még nem lesz, lefoglalok egy ruhát, és kérem, hogy esetleg lehessen rajta kicsit bővíteni, ha arra kerülne sor.

Lorca, izgulok rendesen e tervek miatt... :lol:

Tabati, te nem izgulsz? Nem is tudom, mi miatt....úgy az egész miatt. Hihetetlen, ha belegondol az ember, hogy hónapokon belül anya lehet, nem??
Vendég
 


Tabati,
Nálunk úgy volt, hogy Robi államvizsgázott júni 13-án. Úgy döntöttünk, addig várunk, amíg megvan és egy kicsit kiheveri. Júni 15-én kezdtünk neki a dolognak. Az aznapi nyertes spermácskát nevezzük most Szabinak. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Hú lorka! De szerencsés vagy!! Mi először becéloztuk a vizsgák végét, aztán a második vizsgát amit akkor még úgy tudtuk, hogy kb. decemberben lesz, majd kiderült, hogy csak későbbi időpontot kapott, így a második csak februárban lesz mégis. Erre vetettem fel, hogy akkor mi lenne ha az első után... :roll: Na, és ez lesz október közepén. Persze az nem biztos, hogy elsőre összejön a baba, úgyhogy nem élem bele magam, de legalább lesz min izgulni.

Ebben a ciklusban nem hőmérőztem, mert elkezdtem, de már az elején kiderült, hogy hiába, mert a tanévkezdési sok munkától és stressztől össze-vissza ugrált a görbém. Ezért abba is hagytam. Ha minden igaz vasárnap kezdem a következő ciklust, most már nyugisabb minden.

Egy kérdés! (de ne nézzetek butának, csak lusta vagyok utánanézni és nem értem :oops: , sosem volt erősségem a biológia :lol: )

Szóval azt hallottam, hogy az orgazmustól is lehet peteérés. Nade, az hogyhogy nem borítja fel a ciklust?
tabati
 
 


Ja!

ósió!

Ne izgulj, abarátnőm is gyógyszert szedett, és amikor abbahagyta, rögtön visszaállt minden a rendes kerékvágásba, és elsőre sikerült nekik. Pedig ő még dokinál is volt, és a doki mondta neki, hogy abban a ciklusban nem volt peteérése... Hááát, ezek szerint mégis volt... 2 hónapos a kisfia...

Nekünk közben kiderült, hogy a párom bátyja, aki egyben az egyik tanú is lesz az esküvőnkön, július végén ill. aug. elején lesz csak Magyaro.-on. Úgyhogy valamikor akkorra kéne tenni az esküvőt. A június nekem nem jó, mert akkor még tanítok. Viszont ha elsőre sikerül a baba, akkor már amiatt sem jó túl sokáig várni, úgyhogy lehet, hogy mégis június lesz belőle. Vagy május...
tabati
 
 


Tabati,
Szabi gyors volt, Natira viszont 14 hónapot vártunk. Szeritnem tudta, hogy egy érettségiztető ofőnek nem illik teherbe esni. Meg azt is, mikor csengetnek be. Ő szept 1-jén fogant. :wink:
A kérdéssel megfogtál. Ha azt vesszük, hogy a pete éréséhez napok kellek, akkor nem tudom, hogy válthat ki bmit is egy orgazmus. Viszont ezt már én is hallottam. Érdekes! Megpróbálom megkeresni :)

Kép KépKép
lorca
 
 


Tabati!

Remélem, tébyleg hamar visszaáll minden.
Még tavasszal hoztunk egy döntést, hogy májusban esküvő, aztán a nyáron hoztunk döntést a babáról, hogy tavasszal vagy esetleg egy kicsit előbb állunk neki, de az esküvő előtt. Ehhez a döntésünkhöz próbáljuk is magunkat tartani, de majd meglátjuk, mi lesz. Pontos ciklus esetén könnyebb a tervezés, ha kicsit rendszertelenebb, akkor könnyedén felborulhat, mert lehet, előbb leszek terhes. Azonfelül az esküvőn 8-10 hetes terhes szeretnék lenni, bár ha előbb összejön, akkor már lesz hasam.
Mi az esküvő időpontján már nem tudnánk és szeretnénk változtatni, hiszen a terem és a zene már le van foglalva.
Egyébként pont akartam is kérdezni, hogy ti mikor házasodtok, erre lám, írtad. Végül mikor döntötök?

Én még nem hallottam arról,hogy az orgazmus is válthat ki peteérést. Arról viszont hallottam, és el is tudom hinni, hogy az orgazmus könnyíti a teherbe esést, mármint hogy a kiskatonák előbb és könnyebben célba érnek. :o
Vendég
 


Nézegettem pár portált az orgazmus-peteérésről. Volt ugyan, hogy lehet, de semmi konkrét. Akkor sem értem, hogy lehet pikk-pakk érett tüsző, de nem is vagyok biológus. Majd keresek egy bioszost és rákérdezek :D
Azt viszont tudom, hogy segíti a teherbeesést, mivel a méh mintegy becuppantja a hadosztályt.
Amit csak érdekességnek találtam, hogy a spermák egy része hátramarad, összekapcsolódik, hogy kivédje a nem saját spermák támadását. Azaz ha dupla pasi van pár napon belül, jó kis spermacsata zajlik odabent. Eddig azt hittem, ez csak a majmoknál van. De végülis rokonok.

Ósió,
Napok óta nézem ezt a fekete macskát, amióta szó volt róla. Csak én nem látom, hogy mozogna?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Hű micsoda téma :lol: orgazmusból pete :shock: jól hangzik ha igaz akkor majd belehúzunk :lol: Én is csak azt hallottam hogy segíti a teherbe esést az orgazmus, de a petésről nem hallottam. Kiváncsi vagyok :roll:

Lorca!

Képzeld, én meg láttam változást :lol: Mikor rákérdeztem nekem is helybenülőnek tűnt de most ment egy kicsit arrébb :lol: Figyeld kitartóan :wink:


Sajnos nálunk nem sietett a Ricsi, két évet vártunk rá. Most meg azon aggódom, hogy még nem jött meg, így meg majd hogy lesz kistesó :shock: mondjuk most még szedek gyógyszert , biztos ami biztos, bár ha őszintén bevallom, elég össze-vissza szedem, van hogy napokig eszembe sem jut beszedni. Meg hát nem valami sűrűn szexelünk mióta megvan a Ricsi. Sajnos. Elég fárasztó éjjel sem aludni meg nappal sem. Meg szegény párom is dolizik melóhelyen is meg itthon is. Hát csak jobb lesz a helyzet e téren ahogy nő a Ricsi :roll:


Képzeljétek el anyósék vettek varrógépet!!! Olyan szupi, karácsonyra fogom megkapni. Úgy várom :oops: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Lorca!

A fekete cica nem állandóan mozog. Mozdulatlan ő, csak mindig egy picit ugrik a vonalzó bal oldaláról a jobb felé, ahogyan fogynak a napok az esküvőig. Pl. jegyezd meg, hogy most a feje a narancssárga részen van. Két hét múlva pl. már nem pont a narancssárga közepén lesz, hanem kicsit jobbra megy a citromsárga rész felé. :-) Már azt is kinzétem tegnap, milyen ovulációs vonalzóm lesz.:-)

Momi, hát, nálunk is volt oylan időszak, amikor keveset szexeltünk, pl. az államvizsgaidőszakban...az kegyetlen volt.
De pl. ebben a ciklusban se sokat, mivel pont félidőn eléggé necces volt a gyógyszer hatása. Amúgy 5 év alatt én egyszer felejtettem el bevenni, de pótoltam 12 órán belül.
Vendég
 


Sziasztok!

Jól felpörgettük az orgazmusos témát. :lol: Hát én meg azt nem hallottam, hogy segíti a teherbeesést. Mondjuk logikusnak tűnik...

ósió!

Akkor lesz döntés esküvői időpont terén, ha tényleg nekiállunk a babának október közepén, és meglátjuk mi lesz. Ha rögtön összejön, akkor tuti előrébb lesz hozva, mondjuk májusra, vagy még korábbra. Viszont, ha csak mondjuk januárban jön össze, vagy később, akkor marad az eredeti időpont, azaz valamikor július végén, illetve aug. elején. A pontos dátum részletkérdés.

Neked mi a pontos dátum? Csak hogy tudjunk mi is együtt izgulni veled! :wink: :wink: Ezt a fekete cicát én sem értem... :oops: :lol: Ez valami babona, hogy megy az esküvő időpontja felé? :?: És honnan töltötted le? Miért nincs hozzá szöveg?
Ja! És én hülye, amikor momi írta, hogy figyeld kitartóan, elkezdtem bámulni, és nem mozdult! :lol: Teljesen meghülyítetek lányok! :lol: Ez is csak egy vonalzó, csak az zavar meg minket, hogy fekete a háttér, és a macska is fekete. :wink: Csak nehogy fekete macskákkal álmodjak... :twisted:
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: