Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most csak gyorsban, valamelyik nap jövök bővebben és fotókkal. Ma volt a vendégeskedés, két hullámban. Tegnap vonatozni voltunk (máv) Komáromban és vissza. Holnap strandolunk.

Busz tortája volt a kisfiamnak, ami nagyon jó volt. Rendszáma Bence-02. Rá volt írva, hogy KÜLÖNBBJÁRAT! :) Utasok meg Emese, Dórika és Bence volt! :)

Sok szép ajcsit kapott: ikeas mammut szék, ruhák, fa vonat készlet és rengeteg kiegészítő hozzá. Ez most a sláger!

Köszönjük szépen a köszöntéseket! Nagyon aranyosak vagytok!

Én is boldog szülinapot kívánok mára Eninek és holnapra Benedeknek!!!

Meg a többieknek is erre a pár napra!

Barbi: nagyon édes Edömér! Milyen kis szőke! Aranyos, ahogy a tesók örülnek neki. Apa elvolt velük otthon?

Dorkak: nagyon jók a fotóitok!

Dia: Bencus is nagylegény, sosem fogyóztatnám, hülye az a védőnő. Majd lemozogja. Bencus 15 kiló kereken és 90 centi. Ma voltunk státuszon.

Na mentem rendet vágni a vendégek után!

Sziasztok

Szilvia

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


BArbi nagyon szépek vagytok! a kedvencem a tesóbemutatásos kép :lol:

Emesedora várjuk a busztortát Zsigivel :lol:
Vendég
 


sziasztok!

gratulálunk Oliver és Edömér babákhoz!! Minden jót kívánunk !
Gratulálunk Pannáéknak is és a 2. szülinaposoknak is!!

Atyaég én vagyok a következő a sorban... :shock: dobok a végén egy 20 perccel ezelőtt készült képet rólam( a falszínt ne nézzétek- ríni tudnék tőle, férjem elment a praktikerbe festéket venni. mondtam neki,h valami szolíd vanília szín az jó lesz, a duluxos dobozon a minta az olyan is volt, nekünk meg veszedelem sárga minden.őrület) , meg a tökiről egy pár heteset.
nálunk semmi újdonság. Levim is bölis lesz szeptembertől. még kérdéses,h az elejétől v közepétől, hétfőn kiderül. reménykedem,h az elejétől,mert nem vagyok valami hú de fitt és szivárog a magzat vizem, dokim szabin csak 25-től lesz.
tényleg volt valakinek ilyen? mit kell csinálnom? feküdni?

nagyon jók a babás képek, lehet hangolódni . :lol:

Mecsi sajnálom Apudat, örülök, jobban van. Nekem is tetszik a csajszi neve!

Irigykedem mindenkire aki nyaralni volt, mi nem magyünk-nagyon jók a képek!!

Juju/Dia Levim is 91 cm és 14 kilo kb. és eszemágában nincs diétáztatni. Meg vannak bolondulva ezek a védőnők....

Zsófi szerintem ne izgulj a cukrod miatt, szerintemjó lett. nekem 7,2-re nem mondtak diétát sem-

megint elfelejtettem mit akartam még. na csatolok aztán hátha eszembejutb :roll: :lol:
Kép 30 hetesen
Töki Kép
makadu
 
 

 
 

Köszönöm a biztatást Virág súlyával kapcsolatban! Már kezdtem nagyon aggódni, hogy most akkor mit csináljak. Az anyai ösztöneim nekem is azt súgják, hogy vicc ez a diéta dolog, de ugyanakkor tényleg nem akarom, hogy elhízott kisgyerek legyen. Na de szó sincs diétáról, max kicsit jobban odafigyelek a nasikra, mert azt azért szeret (anyára ütött!).

Barbi,
Köszönjük a képeket, nagyon jók! Nekem is tetszik a családnak bemutatós nagyon! :)

Makadu,
Nagyon csini a pocid, igen, te is lassan megszülsz! :wink:
Édi Levike is, helyes kispasi! A fal miatt meg ne aggódj, sztem a sárga tök jó hangulatot áraszt. Nekünk is sárgák a falak, de egy-két kiegészítővel nagyon feltudja dobni a lakást! Amúgy igen, csalókák a színminták, mi is kikevertettünk 3-at hogy lássuk a falon is és csak a 3. tetszett a falon. Az első amolyan zöldes-sárga volt, ha az került volna véglegesen a falakra, megőrültem volna! :shock: Na de a ti sárgátok szép :wink:

Kép
Kép
dia123
 
 


BArbi nagyon jók a képek, hát nem semmi méretű volt a te pocakod is a végére! Mi lesz a beceneve Edömérnek? Nagyon szép kórházban szültél.

Kitti jó látni téged is nagy pocakkal így már nem is aggódom annyira hogy nekem is óriási a hasam! :) :P

Dia védőnő menjen ahova gondolom még hogy diétáztatni a gyereket! A gyerek úgy működik hogy hízik nyúlik és ha nyúlik fogyik is!
Ez vicc. EGyen csak mindent épp amit szeretne és amit anyu szeretne :D

Niki Barnus hogy van? remélem már jobban.

Zsófi jó lesz a cukrod no para! Beninek holnapra nagyon boldogot előre is!
Na és Szuszuéknak is Boldogot jó ünneplést mindenkinek!

Mi holnap reggel beugrunk apumhoz aztán go mamáékhoz, vasárnap jövünk haza.
NÉhány képet megosztanék veletek a mai délelőttről , hogy a mi drágáink közt mekkora a szerelem :) ma belémköltözött a fotós ismét:)
így alszunk az új ágyban ami a régi:)
Kép
Kép
Kép
Kép tánciznak
na és nap fénypontja apa illusztrálta hogy fogunk száguldozni ha megyünk szülni, én ülök hátul és a hajam is lobogni fog :lol: :lol: :P :P :P
Kép

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mi amúgy még sehol sem tartunk vannak lány ruháink és ennyi! Néha már kivagyok hogy semmit se csinálunk , de valahogy nem is nagyon akaródzik nekilátni.

Na mindenkinek szép hétvégét!
Kép

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Makadu szerintem sok pihenés az kell ha szivárog a magzatviz..azé.

régóta szivárog? doki látott már?

egyébkén Diával egyezően nekem is tetszik ez a sárga! a miénk is ilyen és imádom! tényleg olyan tőle a lakás mintha mindig sütne a nap! :lol:

MEcsi jó szülinapozást nektek jó utat!
nálunk is van egy kislány akivel nagy a szerelem! tegnap majdnem megszakadtam a nevetéstől.a játszón Zsiga felpattant egy motorra a kislány meg egyből mögé ült, átölelte a derekát és elindultak motorozni..mint az olasz filmekben a robogokón..
Vendég
 


sziasztok!

Barbi, nagyon jók a képek, örülök, hogy jöttél! :) nagyon szép fiúcska Edömér, olyan, mint a bátyja! :) a kórház is tuti, de hát mit is várhattunk. nem igaz?

otthon mik az állapotok? milyen volt a szülés az eddigiekhez képest? majd erről is írj, ha lesz egy kis időd!

Kitti, szerintem is jó a fal, de a pocid és Levi még jobb! :) az biztosan a magzatvíz, ami szivárog? nekem nem volt ilyen, így nem tudok okosat mondani, de mikor Benivel elment a nyákdugóm, akkor berendeltek, hogy valami tesztcsíkkal meglessék, hogy nem-e a magzatvíz szivárog, és miután az SZTKs doki nem tudott 100%os eredményt, így továbbküldött a kórházba! szóval, ha tényleg az, akkor azért csak óvatosan, mert oké, hogy termelődik mindig újra és újra, de azért figyelni kell gondolom, hogy nehogy egy kritikus szint alá menjen! olvastam valahol olyasmit, hogy ha kell, akkor vissza is tudnak pótolni, de persze nem ismerem a részleteket. amúgy talán Aproonál volt ilyesmi, mikor Levi született, mármint szivárgás! ha jön, biztosan megírja, hogy mizu... azért vigyázz magadra nagyon!

gratula Levi bölcsisségéhez! tök jó, hogy nálatok is felveszik annak ellenére, hogy pocakos vagy, és maradsz még otthon pár évig!

Mecsi, jó utat nektek, vigyázz magatokra. gyerekek csuda édik! nálunk is hasonló a helyzet a szomszéd kislánnyal, igaz, ott Beni nem mindig tűri ezt a finom puszizkodást, néha elege van, és akkor nyávog, hogy "nem kéjem"! :) apa rajza haláli! jó nagy ciciket rajzolt neked! vagy az más? :D

Panna, nagyon klassz nyári programokat találtatok ki Rékának! :) biztosan jól érzi magát, mert, ha nem, akkor csak sírna utánad! nem? de már mindjárt megin együtt lesztek! hányingereket sajnálom! remélem, hogy nem állandósul, illetve nem erősödik!

cukros drukkokat köszi mindenkinek! remélem én is, hogy nem lesz gond vele, mert nem bírnék diétázni olyan szigorú feltételek mellett! :(

Szilvi, nagyon várom én is az ünneplős képeket! biztosan klassz lett a torta! :) meg amúgy is régen raktál már fotókat!

jujj, én is izgulok picit, hogy olyan legyen a torta, amilyet megálmodtam. na, majd hozok legkésőbb holnap nektek is mutiba!

én nem bírok aludni, hétfőn és kedden is ez volt, meg ma is. ha van valami progi a napra, akkor full be vagyok sózva, nem találom a helyem! áhh. apa már rajtam röhög, azt hiszi, hogy az uh miatt vagyok felpörögve, pedig nem csak. inkább az egész napi teendők, amit még intézni kell, meg izgulok, hogy minden rendben legyen, meg egyáltalán meg legyen, na meg a kánikula! annyira szarul viselem, és ma elég sokat fogunk autóban mászkálni, klíma híjján szenvedés lesz, és 4x átöltözés a nap folyamán! ... ez van! :)

na megyek, az én kis szülinaposom szerencsére még durmol! remélem, hogy 8ig kihúzza még!

puszi nektek, szép napot, majd jelentkezem!

sophie27
 
 


sziasztok!

Csak gyorsban jövök, amíg alszik a banda és nem ég le a főzésem:)

Zsófi, nálam 4,3 és 7,2 volt a két érték, a határérték pedig 7,8 a papírom szerint, és nem kellett diétáznom, csak a tömény csokit, tortákat picit mellőznöm;)

Barbi, nagyon jók a képek, csodaszép a gyerkőcöd! gratulálunk még egyszer.


Mecsi, Kitti, szintén nagyon jók a fotók, csodaszép a pocak, Levi igazi nagyfiú már, Áron pedig igazi szívtipró! Nagyon helyesek:)

Mi köszönöm jobban, jók voltak a megérzéseim Barnussal kapcsolatban, tegnapra elmúlt a láz, ma reggelre meg tele lett pöttyökkel. + akkor még van vmi a szájában, amit én nem nagyon látok, de a dokinéni szerint szájfertőzés, én már nem vagyok benn ebiztos, a védőnő ma elbizonytalanított + jön a két alsó szemfog (áttörési stádiumban) szóval jól kikaptunk mindent egyszerre. Tegnap már túl jó kedve volt, este 10-kor rá is kellett sóznom a popijára, mert nagyon nem bírt magával, üvöltözött, visongott, nekünk meg a hajunk égnek állt az apjával. Mára kicsit nyugisabb ő is, Domi is. Amilyen napunk viszont tegnap volt..... ha azt túléltük egyedül a 2 lurkóval, akkor mindent:)

na megyek, főzök tovább:)

sniky
 
 


+ isten éltessen minden kis/nagy szülinapost / névnapost!

sniky
 
 


ja Boni, a Rhonda Byrne: Titok c. könyvéről beszélsz, mert az nekem megvan, szívesen kölcsönadom, ha találkozunk végre:) nekem is nagyon tetszett, nem is tudtam hogy film is készült belőle... le lehet tölteni esetleg vhonnan? vagy megvan vkinek?

na most már tényleg megyek!

sniky
 
 


Druszám örülök,hogy jobban és hogy túléltétek a tegnapi estét :) könyvet megköszönném!
Szisz 2 oldallal előrébb feltette az online linket... :lol:

ja és bocsánat de reggel kimaradt!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT BENINEK!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Isten éltessen Minden szülinapost aki a napokban ünnepel!

Levi/Áron nagyon édesek a képeken!

És Barbi, Ti is szépek vagytok.

Mecsi, jó utat...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Beninek sok boldogságot!!

Nekünk jól telt a szülinap, de nem tudok most képet felrakni, talán este, vagy holnap... Anyuéknál vagyunk most, itt van pancsoló medence... Eni most alszik, aztán megyünk ki megint fürödni.

Barbi, szépek vagytok, még1x gratulálok :D :D Én is várom a bővebb élménybeszámolót....

Kitti, Te is csini vagy, Levi és Áron is cukker :D

Na majd igyekszem jönni!! Niki, örülök hogy jobban vagytok!! :D

yuyu79
 
 


Gyönyörű szemű, drága kicsi Beninek nagyon sok Boldog születésnapot kívánunk!!! Remélem nagyon jól telt a napotok!

Mennem kell, egész nap csavarogtunk (Julcsi annyira vártunk!) és itthon fut az egész konyha....

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Beninek nagyon nagyon sok boldogat kívánok!! :D

Sniky,
Örülök, hogy jobban! Hát nem lehetett semmi Barnus! Mitől pörgött fel annyira este? Vagy csak úgy?

Mecsi,
Nagyon édik a képek!!! :wink: Jó utat, pihizzetek sokat!

Na én meg ma voltam vérvételen, a hormonokat nézik most, hogy attól van-e ez a szabálytalan vérzés. Bár lekopogom, ebben a hónapban még nem volt. Hát kíváncsi leszek az eredményre, amit amúgy csak szep. elején fogok megtudni, gondolom amikor megyek uh-ra. Ha gond lett volna a két héttel ezelőtt levett citológiái mintával, akkor arról már szóltak volna, ugye??

Kép
Kép
dia123
 
 


Andrisnak boldog születésnapot!!
Vendég
 


sziasztok!

mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk Andrisnak!!!

mi pedig köszönjük a köszöntéseket! :) most csinálom a fotókat, kicsinyítem, rendezgetem, meg töltöm fel picasara, szóval mindjárt hozok ide is párat ízelítőbe! amúgy nagyon szuper volt a tegnapi nap, leszámítva, hogy az uh-n még mindig egy titkolózó 793g-st láttunk "csak"! :)

igaz, már 3x hallottuk, hogy kislánynak néz ki inkább, de a bizonyíték még mindig várat magára, így mi sem éljük bele magunkat 100%-ig, nehogy csalódás legyen! jövő csütörtökön megyünk a 4Dre, ott talán megmondják már a tutit, ha már egyszer fizetünk érte, és nem is keveset, talán többet fognak próbálkozni, de az is igaz, ha a gyerek nem akarja, mi úgysem tudunk tenni érte semmit! :)

a vasam csökkent amúgy, még mindig a normál tartományban van, de azt javasolta a doki, hogy kezdjem el szedni a maltofer fol-t, napi 2x1 tabit, mert úgyis 6 hét, mire kifejti a hatását!

vizsgálat nem volt, szept. 16-án megyek újra, akkor már közel 30 hetesek leszünk! :shock:

a cukim pedig 7,06 lett terhelés után, szóval tökéletes, csak a laboros néni hozta rám a frászt... :(

ja, a szülinaphoz hozzátartozik még, hogy tényleg csak ajánlani tudom a hölgyet, akitől mi is vettük, mert eszméletlen jó ízű volt a torta, a piskóta is, a krém is, de a látvány is 10 pontos volt! na meg 5e alatt sehol nem kapsz, lassan már egy szimpla tortát sem, nemhogy ilyen formásat! :)

Kép

a torta

Kép

a büszke szülőkkel

Kép

tüzijátékos

a többi kép pedig itt:

http://picasaweb.google.hu/b.zsofia/Ben ... directlink

sophie27
 
 


Zsófi nagyon jók a képek, és Beni még mindig gyönyörű :D Na kiváncsi vagyok a 4d-n mondanak-e biztosat :wink:

Én is jövök képekkel majd, de még csak most töltöm őket...

Sziszka, bocsi, én is nagyon szívesen mentem volna Veletek, de egyrészt ebben a melegben Petivel nem nagyon mertem volna, így most inkább Anyuméknál pancsolt Eni, náluk egész nap árnyékban van a medence... A másik meg, hogy most jöttem rá, hogy "ja, ma már péntek van?" :oops: Szóval kicsit meg van csúszva az időérzékelésem most itt a szülinapozás óta :wink: Szóval ezer bocs, de majd szólj ám, hogy mikor tudnátok jönni hozzánk, vagy a kreszparkba...

yuyu79
 
 


Andrisnak szép szülinapot kívánunk!!

yuyu79
 
 


Akkor a szülinapos és egyéb képek:


Kép Peti kapaszkodva alszik

Kép

Kép

Kép

Kép Tetszett neki a torta, de nem evett belőle

Kép Jó volt a buli :D

Kép Petit kiütötte a 2 oltás

Kép A baba egyből kedvenc lett :-)

Kép A babával aludt el már aznap este, a kedvéért még a villanyt is le lehetett kapcsolni

Kép jön a foga asszem...

KépEbből a tortából se evett, csak egy kis csokit a tetejéről (nem ismerek rá)

Kép

Nem lettek túl jók a képek, de jól éreztük magunkat :wink:

Csak Peti volt extra sírós aznap este az oltásoktól. Múlt éjjel meg fél 5-től nem aludt... szerintem a foga kínozza, bár még nem látszik egyértelműen :(

yuyu79
 
 


Julcsi, nagyon jók a Ti képeitek is! Eni is, és Peti is nagyon édesek!

A torta nálunk is csak úgy volt érdekes, hogy túrkálni benne, stb., de enni ő sem nagyon evett, pár villával, de annyi, pedig fini volt nagyon, és túrós!

hát, a 4Dre én is kíváncsi leszek, majd elválik! :) jövő csütörtökön 11re megyünk... :)

sophie27
 
 


Sziasztok!

Zsóf,
Nagyon jók a képek! Írtó édi a torta is!! :)

Julcsi,
Te képeid is szuperarik! :wink:

Hát ez nem igaz, már fent is van Virág, elkezdett üvölteni a kiságyba. Mostanság MAX 1 órákat alszik napközben, úgy hogy reggel 7kor már fent van. Mindenki más gyereke tud aludni nappal rendesen, 1,5-2 órákat, de mi miért nem?? Egy óra szerintem még ebben a korban irtó kevés, megőrülök!!!! :roll: :(

Kép
Kép
dia123
 
 


Dia, sajnos nem csak nálatok van ez... Eni mostanában volt hogy abszolút nem aludt. De ha meg 2-3 órát alszik az se jó, mert akkor meg este 11-ig fent van :roll: Amikor csak egyszer kel a Peti éjjel, akkor még bírom, de most pl nem sokat aludtam. Tegnap este is már 9-kor majd le ragadt a szemem, a kisasszony meg még simán bírta :shock: Sajnos több energiájuk van, mint nekünk :lol:

yuyu79
 
 


Ja és persze ha csak egy órát alszanak, az alatt nem sok mindenre van idő, főleg ha dolga is akad az embernek, meg kicsit pihizni (vagy fórumozni) is szeretne :wink:

yuyu79
 
 



Sziasztok!

Megpróbálok kicsit visszarázódni a kerékvágásba :)

Barbikám, nagyon, de nagyon jók a képek! Edömér szerintem tiszta Dönci, de teljesen! Hogy telnek a napjaitok? Hogy lehet becézni a legénykét? Nekem is az kép a kedvencem, ahol a többi gyerkőc teljes áhítattal csodálja :)

Kitti, nagyon csinos vagy! Tegnap dobtam egy privit, remélem megkaptad :) A falszín nekem is nagyon tetszik;) Levi nagyon nagy legény lett, irtó helyes pofija van, tessék gyakrabban feltenni képeket!!!!

Dia, egyet értek a csajokkal, ráértek a fogyózással! Nem kell ezekkel foglalkozni. Milyen mázlista voltál,hogy duci gyerekből ilyen csinos lettél...nekem nem volt ilyen szerencsém, gyereknek is erősebb voltam, bár nem voltam kövér, és ez egész életemben elkísér...
Gyere ám , ha már tudod a véreredményt, nagyon kíváncsi vagyok, bár biztos minden rendben!

Mecsi, mekkora szerelemen vannak a gyerkőcök, ez olyan jó! Mondjuk mindkettőt meg tudom érteni, mindegyik jó választás :) Zsófi nem lesz még kis tesója? Vagy most ki kell várni a 3 hónapot?
Némi csalódottságot vélek felfedezni az írásaidban, de biztosíthatlak róla, hogy kislányt nevelni is csodálatos dolog, és biztos csak az első hét lesz furcsa! Utána már mindegy lesz, hogy mije van, ugyanakkora csoda!

Niki, Barnus jobban van?Neked is dobtam privit tegnap!
Annyira, de annyira de jók a képek amiket az iwiwre tettél, hogy itt is meg kell dicsérnem őket!

Zsófi, nagyon szuper ez a torta, hihetetlen jól néz ki! Biztos finom is volt, örülök, hogy jól sikerült a tegnapi nap! 30 hetes leszel lassan, hihetetlen hogy megy az idő :shock:

Benyeltünk valami vírust, és elég car a gép, elküldöm mielőtt elveszik minden!


<
sziszka78
Tolna
 
 


:( Málnus alvása is ennyi volt mára 3/4 óra...Dia tudom, hogy ez nem vigasztal, nekünk is gyakoriak az ilyen napok...

mennem is kell....ű


<
sziszka78
Tolna
 
 


Na, meglátjuk nálunk mennyi lesz, Eni most 50 perce alszik... Peti meg már vagy másfél-2 órája (pótolja az éjszakát) :lol:

yuyu79
 
 


Na, azóta senki? Eni majdnem 2 órát aludt. Most meg még fent van :roll: Remélem Petivel jobb éjszakánk lesz mint a legutóbbi volt...

Jó éjt mindenkinek, Áronnak és Csenginek boldog szülinapot holnapra!!!

yuyu79
 
 


Hú, csajok, jó nagy a csend itt, biztos mindenki ünnepel :)

Áronnak és Csenginek nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánunk!

Julcsi, milyen volt az éjszakátok?
Engem 4. napja a legyek nem hagynak reggel aludni, este nem találom őket, hogy megsemmisítsem, reggel meg hihetetlen pofátlanok :twisted:
Szerintem a ti képeitek is nagyon jók lettek! Érdekes, hogy Eni nem akart enni a tortából, Málna most evett igazán életében először édességből mennyiséget, eddig sosem kellett neki, de a szülinapi torta bejött :) Kedvenc képen a Peti beájulósa és a közös :) (Azon nekem Ákosra hasonlít, bár csak azon a képen)
Hét elején valamelyik délután jó lenne nektek? Képzeld, az én anyám is összeveszett a sógornőmmel, és eltiltották tőlük az unokát :( Front van a levegőben?

Dorka, hihetetlenül édes a kislányod ebben a szerkóban, és hagyta magára felhúzni? Nekünk lehet, hogy nem menne ilyen simán...De jó lenne nekünk is egy ilyen nyaralás....de most apa nem tud sajnos elszabadulni...Ráadásul most vár végre arcot is tudok kötni a nevedhez :) Már csak a személyes találkozás hiányzik ;)

Csajok, milyen volt az állatkert? Képek?

Apró, nagyon tetszenek az új vonalzóid!

Anna, lehet, hogy már írtam, de gyönyörűek a lányaid!!!

Mecsi, Málnus kiütése nem tűnt el, pedig másfél hónapig keményen diétáztunk, viszont egy másik dokihoz mentünk vissza, talán hiba volt, de annyira bizonytalanok vagyunk, hogy úgy gondoltuk több szem többet lát, meg oda októberre kaptunk időpontot. Ez a másik doki azt mondta nem kell vele foglalkoznunk, mert ki fogja nőni, semmi komoly....szóval szummázva eddig 3 doki szerint semmiség, egy szerint allergia...de a diétta semmit nem ért. Úgy döntöttünk, hogy várunk egy kicsit, aztán meglátjuk az októberi időpont még áll, addig majd eldöntjük, csak nem akartuk még ennyi ideig diétáztatni feleslegesen.
Apud egyébként sem egyszerű eset, ahogy mesélted már néhányszor, kitartás a nővérednek, de örülök, hogy jobban van!

Na két oldalt visszaolvastam, elküldöm, biztos ami biztos :)


<
sziszka78
Tolna
 
 


Csajok!

Ma voltunk Málnus Dédimamájánál, aki horgolt angyalka gyártásba fogott, hogy kiegészítse a nyugdíját. Elhatározta, hogy karácsonyig egyfolytában horgol, és majd eladja :) Hiába ez a korosztály nem bír nyugton ülni egy percet sem!

Így néz ki:

Kép

Kb: 8 cm magas, van egy akasztója, 600 Ft és kb. 20 db-os a jelenlegi készlet :)
Ha valakinek tetszene a karácsonyfán, akkor jelezzétek :) (Tudom, hogy messze van még a karácsony, de szerintem csodaszép kis angyal!)

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziasztok!

Áronnak és Csenginek nagyon boldog 2. szülinapot!!!

Julcsi, a ti képeitek is nagyon jók! tetszenek nagyon! :) édesek a tesók! :)

Sziszka, szerintem igazad van, hogy nem akarod feleslegesen kínozni Málnus a diétával! nem tudom, hogy mit csináljatok, de az biztos, hogy ez nem tej allergia, ha még mindig nem jobb a bőre! az októberi időpontot azért ne töröltesd, de reméljük, hogy nem rosszabbodik a helyzet!

tökre jófej a nagyid, hogy a horgolással akarja kiegészíteni a nyugdíját! szerintem nagyon ügyes is! :)

a délutáni alvások nálunk is mostanában max. 1,5 órára redukálódtak, este pedig 1/2 10-nél nem nagyon tudjuk előbb letenni! :S fárasztó nagyon, de remélem, hogy majd visszaáll az eredeti rend! :P

mi ma elég sokfelé voltunk, jól el is fáradtunk, így, ha apa is megunta a gépezést, akkor megyünk csicsikálni!

a tegnap éjjeli vihar nagyon durva volt! rohantunk a terszra a ruhákért, de így sem sikerült mindent megmenteni, szóval reggel szedtem össze a kertből egy pár cuccunkat, azok mennek újra a mosásba! :(

Aproo, hogy vagytok? mi van Zéti pocakjával? remélem, hogy jobbak a napjaitok!!!

mi jövő csütörtökön megyünk 4Dre, már nagyon várom, remélem, hogy tényleg kiderül már, hogy ki is lakik a pocakban! :)

nevekkel nagyon szarul állunk! nem tudunk megegyezni. apa a Lillát favorizálja, de nekem az egyre inkább nem jön be, mert megnéztem, hogy a nevében, 10 betűből 5 L lenne! :roll: :oops: szóval próbálok majd valami jobbat kiötölni, de még megvárom, hogy melyik tábort is erősítjük és utána kapcsolok rá jobban! :)

na, megyek, mert nehéz ülni, és ezt a kánikulát amúgy is nagyon nehezen viselem! :(

jó éjt mindenkinek!

sophie27
 
 


Sziszka, elvileg jó nekünk hét elején valamikor, csak laborba kell mennem kedden, de az reggel 8 felé... Csütörtöktől már nem biztos hogy jó, mert jönnek Paksra az unokatesók :wink: A ruhák is nálam vannak már amikről beszéltünk, meg tudod majd nézni őket...A dédid nagyon ügyes :)

Zsófi, tarts ki, csak nem lesz már sokáig ilyen meleg... Az 5 L lehet hogy tényleg kicsit sok, vagy Apának direkt ezért tetszik? Na mindegy, van azért még időtök kitalálni...

Barbi, minden rendben Veletek? Jól szopizik a kislegény? Te is jól érzed Magad? Család többi tagja?

Többi új babás? Anna? Petra? Aproo?

yuyu79
 
 


Yuyu köszi az érdeklödést, zömmel jól vagyunk. Sajnos a gátseben nem éppen jól sikerült, valami kemény hupli képzödött majdnem az egész hosszás és baromira fáj, ha ülni szándékozom. Na de max. nem ülök, hanem hemzsegek inkább... :)
Kislegény folyton kosztolna, hozzá is kell etetnem, hogy a cicik egy kicsit pihenhessenek, mert sebesek és fájnak azok is. Majd megszokják a kiképzést, ezzel most nem foglalkozok.
Naponta kb. egy kilot vesztek az élösúlyomból, most vagyunk olyan mínusz 5-nél a szüléshez képest.
Az elsö két éjszaka macerás volt, mert napközben aludt ugyan, de este tízre kipihente magát és ez az állapot maradt is hajnali 5-ig. Az utóbbi két éjszaka viszont aránylag jó volt már. :) Majdnem normál majdnem kipihent állapotomban vagyok, megy a szokásos robot, mosás, vasalás, takarítás, fözés, csak annyi különbséggel, hogy idönként szoptatni és pelenkázni kell, de menni kell bevásárolni, ki a gyerekekkel, Enivel gyakorolni és nem utolsó sorban a dögöket etetni.
Tegnap pl. lecsót föztem és szilvatortát sütöttem, ma bajoros malacsült lesz megint és palacsinta.
Délután átmegyünk a dögökhöz, ki kell szednem a mosást és a mosogatógépet is kipakolom. Tegnap nekiálltunk a párommal kimostni a barátnömék törülközökészletét, mert az agyunkra megy, hogy nincs mibe megtörölni a kezünk, mert büdös, de mondjuk akasztó sincs, ahová lehetne törülközöt tenni.
Tegnap újfent összeporszívóztam náluk, mert az állatok rettentö koszt csinálnak, a párom a mélyhütöt szortírozta, én lemostam a tükröt az elöszobában, mert abban embert már nem lehetett felismerni, befejeztem a szülés miatt félbemaradt játék- és könyvszortírozást, kiporszívóztam az ágyfiókokat és az ágyak alatt, lemostam ezt-azt, meglocsoltam a gyomokat a lakásban és még sorlhatnám. Ma szönyegeket mosunk, a tiszta ruhákat összerakom a szekrényekben (a fiúk szekrényével végeztem, ott már rend van, a koszos ruhákat kiszedtem, a zoknikat, harisnyákat és alsónemüket fiókokba szétválogattam, stb.), aztán jönnek a fürdöszobaszekrények, ill. a konyhaszekrények. Náluk sehol nem találtam sebellátásra alkalmas dolgokat, így még szerencse, hogy nálam mindig van a pelenkázótáskában minden...
Az egész háztartásból hiányzik a rendszer, semmi praktikusság nincsen benne. Nincs pl. egy valamirevaló edénye, ami van, abból még a kutyának se adnék enni. Megengedte, hogy kidobjam, csak mivel ebben a méretben nincsen más alternatíva, ez az egyetlen nagyobb darab, kérdés, hogy miben föz a továbbiakban!?
Olyan szomorú, hogy nincs egy játék vagy egy bútor, ami egyben lenne, mindennek kivan a lelke nyúlva. A barátnöm sose szedi össze a szétszóródott apróságokat, hanem amit megesz a porszívó, az el van veszve. Így viszont nincs egy társasjáték se, ami teljes lenne, a polcokat tartó kis bigyulák egy része hiányzik, így a polcok ide-oda dölnek, ami különösen Regöt zavarja.
A másik barátnömtöl kapok egy szennyestartót, azt átviszem ebbe a házba, hogy legalább a nagy fürdöszobában legyen egy, mert eddig az se volt.
Még a sütöt is ki kell mossam, mert már nem lehet belátni az üvegen...
Utálom, ha valamit megfogok és odaragadok, így inkább megcsinálom.
Itthon rend van, naponta porszívózok, felmostam mindenhol, ablakot mostam, a gyerekekkel fözök.
Megyek is, mert nem végzek a napi penzumommal. Csak ne esne minden nap az esö!

Szépek a szülinapos képek mind! Zsófi hol ez a nagy ház a kerttel?
Te kérdezted, hogy a Bandur magyar név-e? Igen, régi magyar férfinév! :)

Mézespuszedli nektek: Barbi
Vendég
 


sziasztok!

Zoénak, Csengének és Laurának nagyon boldog 2. szülinapot!!!

Barbikám, Te nem vagy semmi! szerintem ez hivatásosan is csinálhatnád lassan, abból pénz is jönne be! barátnőd meg megcsókolhatná az összes kezedet és lábadat, amit ott leművelsz! de tényleg!

ti azért kaptok valamit cserében? esetleg, ha kell, elvisznek a kocsijukkal valamerre, vagy ilyesmi? mert azért az sem megy, hogy csak Ti segítetek folyton, és ez lassan már alap lesz. szépen elhúznak nyaralni, Te pedig rendbeszeded a kérót! :S

szopizáshoz kitartást, biztosan minden beáll majd idővel, csak most még olyan kis picike a baba! :)

a ház egy társasház a Gellért hegyen, anyósom lakik ott, a földszinti lakás az övé, így ő használja, és tartja karban a kertet, ami egyébként osztatlan közös tulajdon, de mivel mindenki leszarja, így marad neki/nekünk! :)

lehet, hogy én kérdeztem a Bandur nevet, csak, mert olyan törökös, de sok hasonlóság van a két nyelvben, így nem is annyira meglepő! és hogy becézitek, mert ez többen is kérdezték! :)

szép súlyvesztés! csak így tovább! mennyit szándékoznál leadni amúgy?

huh lányok, azt olvastam, hogy most lesz egy kis lehülés, de ahogy itt ülök, és kb. semmit nem csinálok, folyik rólam a víz! ez katasztrófa!!! :(

apa a csónakkal szenved a Dunán, így kettesben vagyunk itthon Benivel, főzöm neki a leveskét, nekünk túróscsusza lesz, de azt frissen akarom elkészíteni!

hát ezek vannak! megyek fogyasztani magam a tűzhely mellé...

sophie27
 
 


sziasztok!

Boldog szülinapot az ünneplőkenk!

Gyors kérdéseim vannak, bár már az egyiket elfelejtettem a 2-ből. :roll: :shock: :oops: :lol: :lol:
tehát kisbabások: a piciknek külön mossátok a ruháit a nagyobbik ruháitól és a saját ruháitoktól?

remélem hamar eszembejut mit akartam még... :roll:
makadu
 
 


eszembejutott fürdés közben :lol: , tehát akik max gyedet kaptatok mennyi volt az adóvisszatérítésetek? az egyösszegű.

jó éjt
makadu
 
 


Jó reggelt!

először is

Áronnak és Laurának boldog szülinapot utólag is![/b] illetve az eltűnteknek is : Csengéknek , Zoénak, és mára Zsófinak is!


[b]Julcsi
jó volt a szülinap látom! örülök,hogy baba tetszik!

Dia köszönöm privit.. Zsiga nagyon sokáig csak 1 1,5 órát aludt napközbn, éjszaka minimum 5*ébredt.. aztán pár hónapja történt valami és azóta 3 órát alszik napközben 12től, és átalussza az éjszakát is!szóval kitartás!

remélem mindenkinek jól telt a hétvége! :lol:

Pénteki állatkertezés nagyon jó volt! Réka nagyon édes! a párom az egyik képre amin Dorkáék vannak azt mondta,hogy mi ez tükörkép?

:lol:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Barbikám ez a pár napos kisbabával másoknál takarítás nekem már sok :oops:szó szerint kiverte a biztosítékot :roll: remélem imába foglalják a neved a "barátaid" :)
Vendég
 


Beni szülinapi tortája is nagyon szép volt! Zsófikám az eredményed jó lett? mert lehet átsiklottam felette..

Szisz én imádom az ilyen angyalkákat! szerintem nekem kell, csak még átgondolom a mennyiséget! Dédike nagyon ügyi!
Vendég
 


Elöször is boldog szülinapot a sok kis ünneplö kétévesnek. :)

A dedet Edönek becézzük. Tényleg nagyon edösen néz ki.

Sziszka az angyalkák nekem is nagyon tetszenek, eltünödök én is a mennyiségen, megbeszélem anyámmal, aztán csápolok.

Boni ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a barátnöm a nyakamba akasztotta a terhet az állatokkal és a háztartással, hanem a gond az ö sertéstelepükböl adódik, vagyis ha ott vagyunk, nem érezzük ott jól magunkat a sok gané között és óvatlanul is azon kapjuk magunkat, hogy elkezdünk rendezkedni és takarítani. Olyan állat- és emberszag van abban a lakásban annak ellenére, hogy nyitva vannak az ablakok, hogy az elképesztö.
A család egyik tagja se szokott rendet, semmilyen koncept nem érzékelhetö, egyszerüen borzalmas. De leginkább az a szörnyü, hogy akárhová nézel, rádjön a bolhászkodás, a takarítási láz és társai. A barátnöm ugyan írta, hogy a deddel törödjek és ne a házzal, de ezt nem lehet tett nélkül hagyni, az állatok is szörnyü koszt csinálnak. Tegnap pl. ki kellett a halakat takarítanunk, mert olyan dögszag volt, hogy a hányinger kerülgetett minket. Egy halnak ez mentette meg az életét, mert beszorult a szüröberendezésbe. Szerintem az az életben még nem mosták ki...
A párom nagyon kikelt magából, kint a kertben mosta ki az akváriumot, én halásztam, kavicsot mostam, stb.

Elképesztö! A jelek szerint felétek nyár van? Nálunk a szép öszünk van jobban passzol. Acélos 19 fok van a nap legmelegebb szakában és gyakorlatilag minden nap esik, erös szél fúj... Az elörejelzés szerint holnap még hidegebb lesz, majd 2 nap alatt péntekig felmegy a hömérséklet 28 fokra. Ezek a gyors átállások kikészítik az embereket.

Kitt szép a pocakod és nagyon édes a töki! Ami a kérdésed illeti: nem mosok külön dedet és minket, mert mindent legalább 60 fokon, de van hogy 90-en (fehéret eleve, alsónemüt, bodyt) mosok, nem látom értelmét, aztán meg még vasalok is, de nem a higiénia miatt, hanem mert zavarja a gyürött ruha a szépérzékemet... :)

Tegnap Dönci szó szerint az orrára esett és olyan szép boxmérközés utáni duzzadt ajkai lettek, mint anno Iminek. Csodásan néz ki! :(

Edönek meg csepegtetnem kell a szemébe, mert az egyik begyulladt. :( Mindig van valami.

Mentem dolgomra. A mai cél az Aldi, mert konektorokat és kapcsolókat lehet kapni, ami nekem kell, mert az egyik bakelit konektorunk kettétört a kiságynál. :(

És fogyok. Megint bö egy kilóval mutat kevesebbet a mérleg! Zsófi a kérdésedre válaszolva: még 20-25 kg és jók vagyunk! 15 hiányzik a kiindulási súlyomhoz és még legalább 10 a versenysúlyomhoz. Vannak céljaim, ugye? A barátnöm - az ominózus - nálam egy fejjel magasabb és kb. 120 kg, mégis 44-46-os méretet hord, ami inkább jelenleg nekem felel meg. Hogy hogy tudja magát e darabokba bepréselni, azt nem tudom.

Mennem kell, üveg tört, éljen a takarítás!

Puszi: Barbi
Vendég
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, olvasok is majdnem minden nap, de írni már nem enged Levi. Így is ugye sokkal kevesebb az idő rá és alább nem adja.... :wink:
Mi kicsit döcögősen, Zéti pocakja nem okés sajna....25.-én uh, már várom nagyon.
Holnap 2 éves és 1 hós státusz, egyedül kell mennem a fiúkkal. Érdekes lesz.....

Képek szuperek!

Isten éltesse a szülinaposokat.

Panna, hogy vagy?

Barbi, és amíg Ti takarítotok a férjeddel ki vigyáz a gyerkőkre? Mert gondolom őket nem viszed, főleg Edőt ilyen piszkos helyre....meg a 3 óránkénti szopit hogy oldod meg? Hazaszaladsz?
Írtó rendi vagy ám, de én tutti inkább a hazaiakra szánnám ezt az időt! :roll: :oops: :wink:

Szisz, köszi!

Boni, de jó de jó....ősszel csatlakozhatunk állatkertbe? Levi még nem is volt, pocakosan akartam de elmaradt.

Na, rajzolásra hív az úrfi...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Apró mi teljes létszámban vonulunk fel, a gyerekek vagy kint játszanak a nagy kertben, ha az idöjárás engedi, vagy a nyulat simogatják, vagy bent játszanak valamit. A szoptatást is meg tudom oldani, viszek magammal kézsterilizálót, nem fogdosok meg semmit magamon a kezemmel, ami a gyerek szájába kerülhet, alaposan kezet mosok - csak nincs mibe megtörölni -, aztán ennyi.
Tehát ha úgy vesszük, olyan, mint itthon, csak koszosabb... :)
Na de már nem sokáig, mert tisztul minden nappal. Még egy hét és itthon lesz a barátnöm férje, átveszi a stafétát...
Vendég
 


csajok, én sikítok mindjárt :twisted:

Két nap múlva itt vannak a vendégek, és éjjel volt egy tűz a vízműnél, azóta kormos víz folyik a csapból....
Nem tudtam főzni, mosni, mosogatni...és nem tudok takarítani sem :twisted:
Hogy lesz így rend a finnyás vendégeknek, mire ideérnek?


Julcsi, azt hiszem így nem érünk oda hozzátok sem, minden eltolódik, és nem leszek kész, ha eljövünk :cry: ű

Megyek altatni, aztán citromos sörbe fojtom a bánatom :(

Ja, jut eszembe egy kérdés, a kétéves gyerkőcöt már csak én szoptatom????

Szisz


<
sziszka78
Tolna
 
 


Már ideje hogy valaki legalább ezt a terhet levegye egy időre a válladról... Nem is értem hogy bírod... Nálad olyan hogy fekvés, vagy 6 hét gyerekágy szóba se jön, mi? Csak nehogy aztán lerobbanj, fene a jó szívedet :wink:

yuyu79
 
 


Hahóóó!

Olvasó üzemmódban működök...rengeteg a munka...

Minden ünneplőnek boldogat :lol:

Barbi,
azért nem vagy semmi...

Boni,
áll még a tali???

na mennem is kell...ennyire futotta az időmből :oops:
majd próbálok jönni...
danyuci
 
 


Na Sziszka, sikerült egyszerre írnunk :wink: Sajnálom, de ha úgyse tudsz semmit csinálni a víz miatt, eljöhettek akár még ma is alvás után, ha megoldható. Na mit szólsz? :D

yuyu79
 
 


Zoé, Csenge, Laura, Zsófika, boldog szülinapot!!!

Az eltűnteket is várjuk ám egy kis képes vagy akár kép nélküli beszámolóra a kétéveseikről :wink:

yuyu79
 
 


Zsófikának nagyon boldog 2. születsénapot!!!

Aproo, mennek a drukkok az uh-hoz! remélem, hogy semmi komoly, "csak" a szokásos babapocak! Te amúgy vélsz hasonlóságot felfedezni, anno Levi komoly pocakfájósságához!?

tanácsadáshoz kitartást! de talán Zétivel nem lesz akkora gond, nem? most még szurit nem kap, így max. az öltözködés fogja kihozni a sodrából!

Barbin én már meg sem lepődöm, gondoltam, hogy gyerekestöl mennek, de hát kire is hagyhatná őket!? jöhetne már a felmentő sereg! aztán kicsit magatokkal foglalkoznátok végre!

amúgy a férjed jobban van? erről mostanában nem is írtál!?

a kilóid szépen fogyatkoznak, de hát nem is csodálom, amennyit pörögsz!!! és hatoska, szóba került már? lesz még több csemete?

Sziszka, Beni barátnőcskéje is szopizik még, ő csütörtökön lesz 2 éves! szóval nem vagytok egyedül! de gondolj csak Csenge Andiékra, nálunk Zéti még lehet, hogy mindig, bár ritkán jön, de, hogy 3 évesen még simán szopizott, arra emlékszem! ha neked nem teher, szerintem ne foszd meg tőle! :)

a finnyás vendégeket meg tojd le, nem a Te hibád, hogy nem tudtál takarítani! nem, hogy örülnének, hogy szívesen fogadjátok őket! :S én ezt sosem értettem meg...

Boni, igen! 7,06 és 7,8 a határ! szóval jó lett! az állatkertes képek szuperek! mi is megyünk majd talán, de megvárom, ameddig hozzánk is beköszönt az ősz! :) én nem bírok létezni ebben a dög melegben! :(

Kitti, ruhamosás nálam még nem aktuális, de szerintem nem fogom túlzásba vinni, max. annyi, hogy legelőször csak az övéit mosom át, mivel úgyis lesz jó pár, azzal megtelik egy gép tuti, de amúgy nem hinném, hogy 2. gyerkőcnél ez olyan nagyon túlzásba lenne víve!

az adóvisszatérítés maximalizálva van... idén 15e Ft a max. GYEDre, vagy nem ezt kérdezted? tavaly olyan 11e volt, ha jól rémlik!

én amúgy már szabin vagyok, aztán szeptember 13-tól megyek táppénzre! majd szülés után TGYÁS, stb. stb. kíváncsi leszek, hogy mennyire jön ki, az annyi... kicsit aggódom! ja, és a legdurvább, hogy a GYESt még mindig nem bírálták el! tök bosszantó, mindenki 1-2 hetes átfutásról beszél, nekünk meg már ma van 1 hónapja, hogy be van adva, és még mindig csak iktatva a státusza... múlt héten felhívtam őket, akkor azt mondták, hogy majd csak 12-e után bírálják el, mert akkor tudják csak lekérni, hogy ténylegesen lemondtam-e a GYEDem... :twisted: lehet, hogy azért szívunk, mert mi apára kértük, és nem továbbra is rám? :roll:

sophie27
 
 


és az Alexandrában nagy könyvakció van megint... gyerekkönyvekre leszűrtem!

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... SrcOrder=o

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?