Új privát üzeneted érkezett!

Ósió, mi is azért megyünk autóval mert szabadok akarunk lenni, és oda menni és akkor amikor mi akarunk :) Csak hát odáig le is kell vezetni.. de majd felváltva vezetünk, úgy elviselhető lesz :)

Hanna, mi az a punkció? Bocsi, de ebben a témában nem vagyok otthon.... Ez hogy működik? Na majd akkor elolvasom a Blogodat :)

Picuranyu: én is ezt az időpontot néztem ki, igen :) De hát nem hiszem hogy lesz belőle valami... :(:(

Kép
encsike87
 
 


(megint elvándorolt a kagyló :? :lol: :lol: )

Kép
encsike87
 
 


ósió: én úgy tervezem, hogy kicsi esküvő lesz, de attól még lesz menyasszonyi ruhám, fotózás, stb. ... Bár, ha jól összeszámolom: szülők, testvérek, nagyszülők, 2 tanu a családjával, plusz mi, az már eleve 30 fő. :)
Én valahogy nem vagyok oda a nagy esküvőkért, én a szoldíabb, csendesebb fajta emberke vagyok. Valahogy hozzám nem is illene a táncoljunk hanjalig szitu, mert egyáltalán nem vagyok bulizós tipus, sem pedig társasági ember.
Én az ilyen kis esküvőket szeretem.
Csendes, meghitt, családias.
Vendég
 

 
 

encsike: na, akkor együtt esküvőzünk. :lol:
Vendég
 


Encsike! Remélem, nem is leszel otthon. :wink:
(nem akarom elrémiszteni a többieket)

Csucsu! Engem is laparral műtöttek. Azért ott sok mindent megpiszkáltak kell egy kis pihenés. Ennek az oka soha nem derül ki. :cry:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Picuranyu, én is kis esküvőt szeretnék... nekem az tetszik benne, hogy tényleg csak az van ott, aki valóban örül neki... mert örül a sokadik unokatesóm is, de az mégsem olyan... csak szülők, nagyszülők, meg részemről a keresztszüleim lesznek ott, (már csak azért is, mert az igazi szüleim tuti nem jönnek el).... Nekem is lesz szép ruhám, fotós stb.... :) Igy sem lesz olcsó :(

Kép
encsike87
 
 


Csajok! Ruhában tudok segíteni, ha kell.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


encsike: hát igen, ne is mondd. Ha szép helyre elmentek vacsorázni, hivatásos fotós, ruhák, virágok stb, én szeretnék egy kis extrát is (majd később írok erről bővebben, ha érdekel), akkor is biza 200 körül leszel.

hanna30: hogyhogy? Csak nem menyasszonyi ruhákkal foglalkozol?
Amúgy tudjátok, hogy milyen ruha az álmom! A XIX. századi Angliában hordta a nők olyan ruhákat, hogy a mell alatt meg volt kötve egy szalaggal, és onnan omlott lefelé a ruha. :) Na, ez a típus nagyon bejön nekem. :)
Vendég
 


Picuranyu! Nem (sajnos). Van egy régi ismerősöm, neki van nagykere. Desszertke is ott szerezte be a ruhát. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Na, ezt megjegyzem, nehogy elfelejtsem, mert nagyon szép ruhája volt neki is. :wink:
Vendég
 


Anuk! Köszi!

Én a terhesség alatt híztam, meg rendesen,és jó lenne 1-2 kilótól (15-től kéne:oops: :oops: :oops: ) megszabadulni mielőtt újra teherbe esnék. De ha nem, akkor majd a köv babó után, addig meg fogadjanak el ilyennek :lol: :lol: :lol:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Hanna, az jó lesz :) majd akkor kérek segítséget :) Én nem láttam desszertke ruháját. Hol lehet megnézni?

Nekem az ilyen nagy szoknyás ruhák tetszenek nagyon, de egyébként nincs konkrét elképzelésem, mindig meglátok valamilyet amibe beleszeretek :) És tuti valami teljesen más fog jól állni rajtam :)

Én igazából nem akarok ilyen nagy táncos esküvőt... Talán zenekart sem akarok... Étterem az oké... meg mondjuk kicsit táncolni is, de hát 30 ember nem fog reggelig táncolni.... Mondjuk a menyecsketánc az jól jöhetne (ha fizetnek :lol: :lol: :lol: ) A dekorációt én szivesen megcsinálom... csak egy két dolog kell előre készen, a többit elinézem.... De még igy sem olcsó sajnos...

Kép
encsike87
 
 


Picuranyu, mi az az extra?:):) Nekem az tetszene, hogy esetleg ilyen kis összeállítást csinálni, a régi képeinktől elkezdve máig, meg filmek amik már együtt készültek stb... és ezt levetíteni.... mondjuk itt tuti sírna mindenki :):):)

Kép
encsike87
 
 


Ezek is nagyon jó ötletek, de sajnos nálunk ilyet nem lehet csinálni.
Párom oldaláról nincs egyáltalán (1-2) kép kivételével fénykép, felvételek meg csak mostanság készültek. :(

Táncos bulit én sem tervezek.
Vacsora egy étteremben, aki akar utána hazamegy, aki akar, jön hozzánk, ott pedig újra eszünk, iszogatunk, hülyülünk, beszélgetünk. :)
És mivel nem lesz táncos dolog, egyáltalán nem is számítok nászajándékokra, stb. Ha valaki ad valamit, megköszönjük, de nem számítok rá.

Én arra gondoltam, hogy mivel az anyakönyvezető, és a kinézett étterem is a Duna-parton van majdnem, hogy lesétálunk a Duna-partra, addig valaki már fog ott várni minket, és mind a 28 vendéget (pl. apum). Mindenki kap 1-1 héliummal megtöltött lufit, és egy képeslapot, amire valami jókívánságot írnak nekünk. Majd egyszerre eleresztjük a lufikat. :)
Ezt egy blogban olvastam, és nagyon-nagyon megtetszett.
Mit szólsz hozzá?
Vendég
 


Ez is jó ötlet! én is olvastam már ezt valahol :) Amúgy én a www.weddings.hu n szoktam olvasgatni ilyeneket... Én úgy lennék vele, hogy egy étteremben elvagyunk mondjuk éjfélig... akkor tortázunk és utána még eszegetünk kicsit, aztán szépen hazamegyünk.... az is lenne legalább hajnali 2-3.... Ha olyan a hangulat lehet táncolni, de nem lenne kötelező... párom sem egy nagy táncos, én meg nem vagyok bulizós... és az ilyen bulis esküvőket inkább nagy létszámmal tudom elképzelni....

Kép
encsike87
 
 


Hát igen, mi is így vagyunk ezzel. Egyikőnk sem egy bulis típus, szóval egy nagy dínom-dánomnál csak kínosan éreznénk magunkat egy olyan szituban. :)
Ez így kellemes, meghitt. ... Legalábbis remélem, hogy az lesz.
Köszi a linket, majd körül nézek ott is.

Amúgy nálatok élesben megy a baba-project?
Csak azért, mert lehet, mire eljutunk májusig, nem a karunkban lesz a kicsi, hanem a nagy pocakban. :)
Vendég
 


Nálunk most fel van függesztve.... Majd januárban folytatódik, remélhetőleg.... Szóval még a májusi esküvő nekünk beleférne... Még azért egy kis pocival szivesen bevállalom, főleg hogy nem egy mulatós esküvőt szeretnék :)

Kép
encsike87
 
 


Márciusban voltam dokinál, elvileg 3 hó -10 volt megszabva. De hogy mennyit sikerül fogalmam sincs. Tehát még május, és június.

Júliusban vissza nőgyógyászhoz hormonok, funkciók, pajzsmirigy stb. De ha május végén megint nem lesz mesi akkor valszeg injekciókat fogok kapni :(

Nyáron meg úgysem éhes az ember a nagy melegtől. Augusztusban totál pihi, szeptembertől élesben indul a babaprojekt, ha leszakad az ég akkor is! Páromnak már mondtam, hogy készüljön fel alaposan.

Néha meg elkap a kétségbeesés, hogy ugyan mit képzelek én. Annyi gondom bajom van nem biztos, hogy ősszel már babás leszek. Másik topicban egy 23 hetes kismama vernyog hogy túlsúlyos azt kiderül, hogy 63 kiló és fogyozni akar. :shock:
Vendég
 


Jó ég, bemegyek a városba 1-2 órára, s mire hazajövök, már tele az oldal! :D
Voltam a nagynénimnél, aki a tanúm is lesz, megbeszéltük az asztaldíszítést. Egyik munkatársa fogja készíteni, almazöld fog dominálni. Ilyen lesz az asztaldísz is, plusz a szalvéták. Az autón a virág is, plusz a menyacsokrom is. Egyébként a csokrom fehér orchidea lesz, zöld levéllel, almazöld hosszú szalagokkal. Tegnapelőtt rendeltem meg.
Ha mi csak a családot vettük volna, akkor is vagy 80 ember összejött volna, vagy talán még 90 is. Szóval, nálunk a lagzit ilyen nagyon szűk körben nem lehetne megszervezni. Meg hát az apósom is igen büszke ember.... és hát dicsekednie kell velünk. :D

Ez a fogyókúra veszélyes is lehet. Szerintem a legjobb fogyókúra az, amikor nem önsanyargatással fogy le az ember, hiszen utána visszahízza. Hanem helyette önfegyelemmel, önuralommal. És akkor tartósan megmarad az alakja, és úgy érdemes csinos ruhákba fektetni a pénzt. Amúgy nem igazán, hiszen kihízza.
A magasságtól is függ, hogy kinek milyen alak áll jól. Egy alacsony lány 63 kilósan is lehet duci, míg mondjuk egy magasabbnak pont ideális súly. Sőt, van, akinek az áll jól, ha van kis feneke pl. Persze, azért nem oylan nagyon nagy. De szerintem az egész genetika. Ezen kicsit lehet fogyókúrával segíteni, de ha egyszer valakinek erős a csontozata, s mindig duci volt kicsit, olyan nagyon sokat soha nem fog változni. Aki meg gebe, szintén sose lesz egy tejcsarnok, már elnézést a kifejezésért. :?

Vettem a páromnak egy szép bőr pénztárcát, június elején lesz a szülinapja. Azt mondja, tökéletes a régi, de az már olyan kis szakadék... ezért megleptem egy újjal. Egyébként több dolgot is elfelejtettem a városban....hihetetlen, milyen az agyam. De én ugyan vissza nem megyek újra. Most nekiállok takarítani, aztán nekiállok a vacsorának.
Vendég
 


Ósio: A fehér orcihea csokor szép lesz nagyon. De te rendelted meg a csokrodat? Azt a vőlegény szokta nem? Vagy nem merted rábízni?


Picuranyú: Ez a héliumos lufi nagyon jó ötlet és nem is lehet olyan drága dolog. Ötletes és egyedi. :)

Kép
csucsu05
 
 


Szerintem is genetika az egész.
Vehetünk pl.-nak 2 ugyanolyan magas, és 63 kg-os nőt. Az egyiknek tök jó az alakja, míg a másik ducinak tűnik. A testzsírszázalék arány a nem mindegy. Mert lehet valaki úgy 63 kg-am, hogy nincs rajta fölösleges zsír, és lehet úgy is, hogy bizony van neki combja, feneke, csípője.

De ami azt illeti, egy biztos, nem a terhesség alatt kell fogyózni.
Hacsak persze az orvosa nem rendeli diétára.
Vendég
 


Nem olyan vészes. 60 lufit lehetett rendelni 20.000 Ft-ért. Nekünk csak 30 kell, szóval olyan 10 környékére ki kell jönnie.
Szerintem jó ötlet.
És olyan szép lehet, ha egyszerre felszáll 30 db piros lufi.
Vendég
 


Csucsu, tényleg, a vőlegény szokta?? Hát, én nem tudom. Én gondoltam ki, milyet szeretnék, és olyat rendeltem, illetve beszéltem meg a virágossal. :-) Nem mindenben ragaszkodunk a hagyományokhoz.

Picuranyu, szerintem tökéletesen igazad van. Én pl. viszonylag izmos testalkat vagyok, a lábam, fenekem. Nem nagyon van rajtam zsír. Namost, egy ugyanilyen magas barátnőm 55 kiló, én 60 vagyok, csak azért, mert az izomzat nagyobb súlyt nyom. Persze, azért nyilván lehet váltzoztatni picit az alakon, de radikálisan biztos nem.
Szerintem se a terhesség alatt kell fogyni, bár, ha a kismama közben eszik gyümölcsöt, zöldséget, szóval, nem éhez, de kicsit fogy, akkor szerintem semmi baj nincsen.
Habár még sose voltam terhes, de azt hiszem, nem jól gonsolják, akik azt mondják, hogy amint terhesek lesznek, kétszer annyit kell enni, hiszen akkor már két emberért eszik az anya. Háát...azért nem egészen, hiszen egy borsónyi nagyságú kis emrió hol ember? És azért egy kisbaba sem egy teljesen nagy ember. Szerintem azok a kismamik a nagyon szerencsések, akik mondjuk savanyú uborkát kívánnak, mert attól semmit nem híznak. Aki viszont a csokitortát....
Vendég
 


Hát igen, nem kell azért két ember helyett enni, mert terhes az anyuka.
Viszont minden terhesség más, és van aki hihetetlenül kívánja az ételt, és bizony hízik.
Van aki meg ezen a téren semmi változást nem észlel, ugyanúgy étkezik, mint előtte.
Remélem, hogy én nem ebbe a táborba fogok tartozni, aztán ki tudja. :lol:
Vendég
 


Én semmi változást nem vettem észre amikor terhes lettem... ugyanannyit ettem mint előtte, csak az volt a fura, hogy 5 percenként változott, hogy mit kívánok :):):) Hogy hogy lett volna aztán, hát ezt már nem tudom meg, csak a következő babánál... :) (de messze van az még )

Kép
encsike87
 
 


Ja bocsi, mert láttam némi eszmecsere alakult ki. A csaj 175 cm magas. Szóval ahhoz a 63 terhesen szvsz jó, és a nyilatkozata alapján nem a doki rendelt diétát, hanem ő akar fogyni, mert kövér.

Pha miaz talán nő a hasa?

Én utoljára 12 évesen voltam 63 kiló :P De ma sem mondják meg, hogy mennyi vagyok, és egy hónappal ezelőtt sem mondták meg rólam, hogy 93-ról indultam.

Vaskos csontozat, igaz buci vagyok, de olyan izomzatom van hogy csuda. (Nesze neked 10 év szteroidos gyógyszer)
Vendég
 


Bár, akárhogy is nézzük, de 175 cm magassághoz, az a 63 kg, így is úgy is jó. Azt nem tudom elképzelni, hogy ilyen magassághoz, ilyen súllyal duci lenne.
Én 152 cm vagyok, és 53 kg, szóval magamból, az én méreteimből indultam ki. :)
Vendég
 


Én 163 cm vagyok és 55 kg. Én sem vagyok gebe, de dagi sem... Átlagos alkatom van... De se fogyni se hízni nem tudok.... mindig magától alakult a súlyom... Anya vékony alkat, apa meg dagi.... én valahogy a kettő között lettem :):):)

Kép
encsike87
 
 


Írtam egy litániát erre eltünt egy gomnyomsára :):):)

Annyit írtatok hogy csak kapkodom én is a fejemet :):):)

Üdv az újjaknak és mielőbbi pocakosodást :):):)

Kg: hát én 103 kg-val kezdtem a terhességet és ettem mindent igaz nem kettő helyett és csak 11 kg-t híztam sogórnőm annó 60 kg-val kezdte és 30-at hízott szerintem ez alkati adottság :):):):) de nem feltétlen a kilók gátolják a teherbe esést:) most mondjuk 5-6 kg-val kevesebb vagyok de már mióta megszületett gege nem híztam de nem is fogytam és most nem is kezdek el fogyózni :):):):) remélem ez a hónap Május a szerelem ,jó idő és minden más kezdete meghozza nagyon sokunknak a babókat:):):)

175cm és 63 kg? ez nem normásil ez a csaj én 170 cm vagyok és ha 63 kg lennék akkor már nádszál kisasszony lennék :):):) én nem is akarok annyi lenne hanem ha már teljesen befejezzük a tesó progit akkor úgy 70-75-re szeretnék lefogyni majd :)

Eskűvőt tervezőknek megy a drukk hogy minden úgy siekrüljön ahogy ti szeretnétek és hát Osió nektek már nincs is sok hátra:):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Emlékeztek még rám? :oops: Szégyellem, hogy így eltűntem, de még az elején írtam nektek, hogy májusban megyünk "nyaralni" - ez már lezajlott, de nagyon sok mindent el kellett még intéznünk előtte, és nem volt időm jönni. Most keveredtem újra géphez, remélem, visszaáll a rend ;), és ha beleegyeztek, akkor jönnék újra írni hozzátok :roll:

Igyekszem kicsit visszaolvasgatni, hogy mik történtek a távollétemben! Nálunk semmi változás, nincs baba, pedig szeretnénk már ... talán ebben a hónapban összejön ..

Kép
szöszke.
 
 


Nem lesz ez így jó lányok! Hogy olvasgatok ennyit vissza esténként! :lol: Tessék rám is gondolni! :lol:

Fogyókúra!

Én még mindig az életmódváltásban hiszek. Hajrá testkontroll, és hajrá sport! Nem hiszek a mozgás nélküli fogyásban. Mindenkinek sok sikert. Anyósom most a 20 perces diétát csinálja. (ő adta neki a nevet, és ő is találta ki) Mielőtt repetát szednél 20 percet várj, addig telitődsz, és már nem is repetázol. Ha rögtön szedsz azt csak a szemed kívánja. Nálam megbukott a módszer, már a levesnél, ha egy fini húsleves van pl. :lol:

Csucsu!

Én szerencsésebben megúsztam, mert mily csodálatos a természet, tudta, hogy valami nem stimmel, valami nem jó helyen van, s rögtön elvetéltem. Aztán persze még benn voltam egy darabig a kórházban, és végig véreztem, tisztultam, szóval mégcsak egészségügyi kaparást sem kellett csinálni. A bibi meg felszívódott idővel. Egy mensit kellett várnunk, aztán mehetett élesben. Amúgy a doki nekem is azt mondta, hogy sok mindentől lehet. Azt a példát mondta, hogy ha túl gyors a hímivarsejt, akkor már közel a petefészeknél találkozhatnak, hamarabb kezd el osztódni, minden hamarabb kezdődik, s hamarabb is tapad meg, szóval ha nem ért még el addig a méhig akkor a petevezetőben. De ezer más oka is lehet. Lányát is mesélte, hogy egy baba, egy méhen kívüli, utána megint egy baba. Úgyhogy reméljük nekünk sem lesz több, de azért én egy kicsit már félek ettől, úgyhogy pozitív teszt után irány a doki, engem nem fog érdekelni, ha még nincs szívhang, meg csak petezsák van, csak a méhemben legyen.

Esküvő!

Nekünk pici lesz, csak rokonok kb. 30an leszünk mi is. Templom, fotózás, majd vacsi. Ott halk zene fog menni számítógépről, mi állítjuk össze a zenéket (még nem tettük meg), ami kedvenceinket. Éjfélkor keringőt táncolunk, majd valami latint is lehet, ezt még nem döntöttük el. Aztán ha jó kedvünk lesz, lehet, hogy a későbbiekben is táncra perdülünk ha nem bírjuk ki, de a rokonok tuti nem fognak táncolni. Sok idős kevés fiatal, ők sem nagy táncikálósok.

Ósió!

A virágot tényleg a vőlegénynek kell megrendelnie, ha tartjátok magatokat a szokásokhoz. De nálunk sem így lesz. Nekem kála csokrom lesz. És holnap megyek ruhát választani! :D

És megjött, de egyáltalán nem vagyok letörve, sőt tele vagyok energiával,életkedvvel, nem is tudom mi van velem. :lol: (biztos az is közrejátszik, hogy legalább most pontosan megint, meg nem fáj a hasam, amit elég nehezen szoktam viselni az első nap)

Megyek csinálok is új vonalzót!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Esküvő: nálunk a vőlegény endelte meg az én leírásom alapján, de az esküvőig nem láthattam.

Fogyókúra: terhesen nem is szabad. Az meg egyszerűen hülyeség h 2 ember helyett kell enni. A gyerek azt szívja magába amire szüksége van, és ehhez nem kell kétszer többet enni.

Ma úgy kiakasztottak az auchanban! Állandóan jönnek, h váltsa ki az ember azt a hülye hitelkártyájukat. Ma odamentünk megkérdezni h milyen feltételekkel vehetek fel hitelt, közölték, h gyes, gyed kizáró ok. Tök mindegy h van nekem határozatlan idejű munkaviszonyom és 82000-et kapok kézhez, mivel fizetés nélküli szabin vagyok és nem a munkahelyemtől kapom a fizetésem, nem kaphatok. Bezzeg ha lenne 30000 ft a fizum, akkor minden további nélkül megkapnám. A pénztáros is kiakadt, h ez negatív diszkrimináció. Olyan parasztság. vagy csak én fogom fel ennyire hülyén ezt a dolgot?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci, én utálom az Auchant! :) De egyébként ez tényleg akkora hülyeség... Ha annyira erőltetik az emberre, akkor miért nem lehet valami egyszerű feltétele, mondjuk, hogy kapjon az ember pénzt valahonnan havonta?!
Én amúgy azért utálom, mert soha nem találok meg semmit, és ahhoz képest, hogy mekkora (én a budaörsibe szoktam menni) nem sok a választék némely dolgokból.... Pl tegnap vagy másfél órát keringtem ott :roll: Anyósom megkért, hogy vegyek a nevében ajándékot a páromnak.... Hát mire megtaláltam, ráadásul azok is olyan rossz minőségűek voltak (szabadidőruha) :? Úgyhogy a végén maradt egy Arénás... az legalább jól néz ki, meg az anyaga sem műszálas...


Terhesség-hízás: Anyu pl 49 kiló volt kb amikor terhes lett...ő nagyon vékony alkat volt... Aztán tesóm után is maradt rajta, meg utánam is valamennyi... most olyan 58 körül lehet, és 160 cm vagy talán picit kisebb... Soha életében nem fogyózott... Úgyhogy ő a szerencsések közé tartozik :) Anyósom a párommal huszon valamennyit hízott... Előtte ő is vékony volt, utána meg olyan nőies maradt.... De van olyan ismerősöm is aki közel a 100-hoz kezdte a terhességét és alig hízott...
Na de az a felfogás, hogy kettő helyett enni.... :shock: Nem lesz senki kétszer olyan éhes attól még :)

Kép
encsike87
 
 


Tabati!
Akkor majd tegyél fel képet a ruhádról, jó?? Olyan kíváncsi vagyok!
A névnapomra kála virágot kaptam (cserepes), csak vennem kell neki még rendes cserepet. Sárga, nagyon aranyos. Az is szép virág. Milyen színűt szeretnél? És úgy összességében véve milyen csokorra gondoltál? (Szinek, nagyság, stb.)

Pruci!

Nem fogod fel rosszul, valóban kiakasztó az egész, viszont arra gondolj, hogy áruhitelt felvenni valóban butaság. Legalábbis az én véleményem szerint. Inkább csak annyit vásároljunk, amennyit megengedhetünk magunknak, mint hogy utána fizetgethessük vissza a lóvét.
Én most a neten azt olvastam, hogy genetikailag dönthetnek az emberek felől a biztosítók és a munkaadók. Igaz, csak a hírt olvastam el, a részleteket nem, de hát ez most megint micsoda? Hát, ha normálisak ezek a magyarok, akkor megeszem a kalapomat! :?
Vendég
 


Tabati!
Anyósod módszeréhez: tökéletesen egyetértek vele! Tényleg várni kell, még 20 percet sem, mielőtt újabb szenvicset készítesz mondjuk magadnak, mert valóban nem leszel utána már éhes Pont ezt csinálom én is, hogy mindig annyit eszem, amennyi éppen jól esik, nem többet. Hiába tudnék még enni, már nem eszem. Ja, és többnyire ásványvizet vagy csapvizet iszom a kajához. Persze, ez nem azt jelenti, hogy soha nem eszek csokit vagy iszok gyümölcslevet. De ha csak minden második étkezésre figyel az ember, már előrébb van, mint korábban.
Vendég
 


Csajok: Bocsi senkit nem akartam megbántani. Vannak ilyen szokások az esküvővel kapcsolatosan.
Szóval anno a virágot én képzeltem el és a párom ment megrendelni de valójában mi sem jól csináltuk merta vőlegénynek magának kell kigondolnia megrendelni. Szóval mi sem a hagyomány szerint tettünk.
De van pár babona leírom ami eszembe jut.

Az esküvő napján legyen rajtad valami kölcsönkapott, valami új, valami kék, valami régi.

Vagy ha mentek nem szabad találkozni mennyaszonnyal vigyázni kell vagy hátat kell fordítani mert nem jó Ómen.

Az utolsó éjszakát külön kell aludni (mi ezt nem tartottuk be :)

Van e a virág dolog.

És most más nem is jut az eszembe

nem vagyok babonás de jobb félnimint megijedni igyekeztem anno mindent betartani legalábbis a nagyját.

Ja a valami kék az nekem a harisnyakötőm volt azt senki nemlátta igy nem rikitott ki.

És ha össze házasodtok akkor a feleség a férfi jobb oldalán kell hogy aludjon.

De ezek babonák...... tehát nem kell ebből gondott csinálni.

Minden házassulandótól kérünk ám képet majd:)

Kép
csucsu05
 
 


Én a párom balján alszom, belül. :-)
Persze, majd teszek fel képet. Nekem is van kék szalag a harisnyakötőmben, a kölcsönkapott az a ruha lesz, mivel bérlem, az új az a melltartóm mondjuk. :-) A régi...nos, az amit anyutól kaptam karácsonyra, ékszer. Az már régi. :-)
Én egyébként nem hiszek a babonákban, de jópofának tartom ezeket a kitalált dolgokat.
Vendég
 


Ósio: Én is igy voltam vele. Jopofának tünt. A karácsonyi élkszer az új. Szóval meglesz minden akkor:)
Tök jó neked én imádtam készülödni a nagy napra:)

Kép
csucsu05
 
 


Jó reggelt!

Én is a bal oldalán alszom, mert nem tudok a jobb oldalamon aludni. :)

Kölcsönkapott, új, régi, kék. ... Na, ezeken még gondolkodnom kell majd.
Vendég
 


Ha hason fekszünk akkor a bal oldál alszom, amúgy meg a jobb oldalán :):) Na akkor most ez hogy is van? :):):)

Én azért annyira nem foglalkozom az esküvővel, mert szerintem megint nem lesz semmi belőle... :(

Kép
encsike87
 
 


Az az igazság, hogy valahol engem is hidegen hagy. ... Én megvagyok nélküle is. :)
Csakhát azért mégis mégis. :lol:
Vendég
 


Nekünk tényleg kicsi esküvőnk volt (30 fő), a ruhám egy fehér kosztüm. Mivel a kék harisnyakötő így egy kissé fura lett volna, én a csokromra rakattam halványkék szalagot.
Vendég
 


Jó reggelt!

Most beszéltem a bankkal, h ez mégis milyen dolog, és mi volt a válasz??? A gyed nem számít jövedelemnek, m nem a munkahelyemtől kapom, hanem az államtól és ha úgy gondolom h nem fizetek tovább, akkor nem tudják levonni sehonnan a pénzt. Hiába mondtam, h a bankszámlámon az van h a munkahelyemtől kapom és nem akarok meglógni, meg jóval több van a számlán mint amennyit fel akarok venni, és legalább becsületesen bevallom h gyeden vagyok, m a munkáltatóm úgyois azt írja h alkalmazott vagyok, jól lerázott. Ekkora tapló társaságot!!! Gondolkodom h ezt egy újságba beírom. De csak próbáljanak meg még egyszer megkeresni a "hiper-szuper" ajánlataikkal!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Noémi, nektek hogy volt az esküvőtök? Én is kicsit szeretnék és tájékozódom :) Ha nem titok, szabad tudni, hogy a végén mennyiből jöttetek ki?

Kép
encsike87
 
 


Csucsu, mi már annyira fáradtak vagyunk a szervezkedés miatt! Jó, persze, élvezem én is, de milyen jó lesz esküvő után, hogy végre nem kell gondolkodni semmin!
Ma este pl. a cukrászhoz megyünk megbeszélni a tortákat. Voltam bent a zenei cd-vel a hivatalban is, hát még oda is vissza kell menni.... semmi nem megy gyorsan és egyszerűen. Még találkoznunk kell újra a pappal a templomban a próba miatt, plusz a vőféllyel, na meg a zenészekkel, plusz konkratizálni a fotóst és a videóst is, hogy akkor pontosan hova, hánykor jöjjenek... és akkor hol a díszítés, meg még az üdítők, italok, süti otthonra... ezt a hétvégén vesszük meg. Még a ruháért is menni kell....atyaisten. Mondjuk, számítottam erre, csak fáradt vagyok, na. De ez van.

Pruci, te tudod, habár szerintem nem érdemes ezt beírni az újságba. Túl kell lépni ezen. Értem én, hogy nem vagtytok a hitelre rászorulva, mégis az elv zavar benneteket. Másokkal a házhitellel kapcsolatban teszik ezt meg: aki kis községben akar házat venni, nem kap hitelt, mert nem fizetés esetén nem tudják elárverezni a házat, hiszen ilyen helyekre nem sokan akarnak költözni. Tele van az élet ilyenekkel.
Vendég
 


Tudom, h tele van az élet ilyenekkel, és nem is az zavar, hanem h becsületesen bevallom, h igen, gyesen vagyok, és akkor semmi sem jár, de ha nem vallom be, akkor meg simán megkapom, hiszen a munkahely azt ír rá amit akar, a bankszámlán meg nincs jelölve h az gyed lenne, hanem sima fizetésként szerepel. Csalásra akarják rávenni az embert. Ráadásul sehol sem jelzik azt h ez kizáró ok lenne, mondván h fizetés nélküli szabadságon van az ember. Ezt meg is érteném ha nem lenne határozatlan idejű szerződésem, mivel ez azt jelenti, h várnak vissza és van ahol számon tudnak kérni ha esetleg nem akarnék fizetni. Ez az ami felháborító. A legérdekesebb meg az h más banknál többször vettem fel hitelt, nagyobb összegben és ott soha semmi probléma nem volt soha. Ezért nekem ez a hozzáállás nagyon furcsa. A lakáshitel meg borzasztó, legalábbis amiket hallok róla ismerősöktől. Nagyon meggondolandó a felvétele.

Encsike! Nálunk az esküvő vidéken volt, kb így jött ki:

ruha: kb 90000 (fehér ruha megvéve 34000, fátyol 5000, díszek, cipő kb 20000, menyecskeruha varratva 30000, hozzá szütyő, nyakdísz ajándék)
páromé: kb 40000
kaja: 5000/fő (80-an voltunk, benne volt a teremdísz, asztali díszek...);menü: tyúkhúsleves, birkapörkölt, rántoitt hús, krumpli, rizs, saláta;mindenféle sós és édes süti;menyasszonyi torta;éjfélkor töltött káposzta. (mindenki a saját vendégei után fizetett)
virág, menyasszonyi torta: nem tudom, m nem mondták meg.
fényképész (műtermi fotók): 30000
fotó+videó: 50000
vőfély: 20000
zenész: 20000

Ha van még valami ami eszembe jut, szólok, vagy ha neked akkor kérdezzél nyugodtan!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci, akkor mi 300 alatt nem ússzuk meg :) Mondjuk azért a ruháknak nem semmi ára van... De hát tényleg szépek :) Bár tutira nálunk is lesz segítség, igaz, hogy csak a párom részéről.... Meg az én főnökömtől :) Őt gondoltam ki a sofőrünknek a kocsijával együtt :):):)

Kép
encsike87
 
 


Nálunk mindkét részről érkezett anyagi támogatás. Igaz, mi úgy számoltuk ki az egy főre jutó összeget, hogy abban a fotóstól elkezdve minden benne van. :oops:
Pruci, ti merre esküdtetek? Nálunk pl. a zene 80 ezer lesz. A fotós-videós ugyanannyi, mint nálatok.
Éjfélkor nálunk is töltött képoszta lesz. Gyanítom, én nem sokat fogok enni. :D
Encsike, párom most intézi az autót, mi is sofőrrel kérjük. :-) nehogy két szalmaszálat keresztbe kelljen tenni a nagy napon! :P
Vendég
 


Nálunk, ilyen nagy dolgok tuti nem lesznek.
Vőlegénynek már megvan a ruhája, cipője is. Az enyémet bérelni fogom, de múltkor láttam egy kis menyasszonyiruha szalont, és elég szép rucik voltak kirakva, 40-50. ezerért bérelve. A cipő gondolom lesz egy 10-es. Mivel buli nem lesz, menyecskeruha nem kell. Étterem: 3000 Ft/fő. Fényképész, gondolom 20 tuti. Lufik 10-15, és ennyi. Na meg maga az anyakönyvezetős ceremónia, nem tudom mennyi.
Összeszámolva, reménykedek a 200-ban. :)
Vendég
 


Nálunk nem is iagzán volt választási lehetőség, mert vagy bemegyünk a hivatlba ketten, vagy ha esküvő van, akkor ennyi fős. Szóval, vagy ez, vagy az, de igazából azt nem tudtuk volna megcsinálni, hogy esküvőt szervezünk, de mondjuk csak 50-60 emberrel. Bár tény, hogy azzal jobban lehet spórolni.
Szóval, ti jövő májusra tervezitek az esküvőt? Vagy mikorra? Látom, babaprojektben vagytok., És mi lesz, ha időközben terhes leszel?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: