Új privát üzeneted érkezett!

Nekem Bencével nem volt jó a cukorterhelésem, diabetes rendelésre kellett járnom, és nekem is előírtak egy diétát. De fel sem merült a császár, ezt én sem értem. Nem csak arra vonatkozik, aki inzulinos?

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Na nem tudom...végülis arról volt szó, hogy ha a cukor bekavar...lehet, hogy az inzulinozásra gondolt akkor és én értettem félre???
De hogy őszinte legyek totál mindegy hogy csaszi vagy sem...az a lényeg hogy kijöjjön időben és egészségesen.
Vendég
 


Helloka!
Az az igazság, hogy az ember lánya,már nem tudja,hogy mi miatt is kell résen lennie. :roll: (cukor-császár..stb)

Császár vagy normál: úgy látszik nekem nagy szerencsém volt a Vinivel. Igaz,hogy nem volt nagy baba, 2,5 kilóval jött a világra, abszolut nem tágultam. A kitoláskor hamar megszületett. Nagyon pici öltésem volt , 2 órával már vígan mentem le a szobámba. Utána sem voltak semmilyen fájdalmaim. Magam is elcsodálkoztam. Mondjuk ebből a szempontból mondom, hogy nem vállalnék császárt, a seb gyógyulása miatt (is).

Lafi: nekem milyen a vérnyomásod? Nekem sz@r. :shock: Meg kellett emelnem a nap 3x1/4-et, 3xfélre. Igaz, hogy csak ma kezdtem el, lehet,hogy kell neki pár nap mire beállítja. Engem baromira aggaszt,hogy a délutáni 1 órás szundi után felment 147/78-ra. 5 perc múlva 139/75, 15 perc múlva 128/72 :roll:
A napokban inkább mérek 130-as értékeket. :(
Reggeli ébredéskor még 120-asakat mérek. Amúgy meg jól visszafogtam magam a CH-val :wink: Az megtuti, hogy CH függő vagyok, majd megveszek az édességért. Gondolom,hogy majd alábbhagy ez a vágyakozás is.
Vendég
 

 
 

Blongyi és a többi magas vérnyomásos csajszi!

tjuca írta a másik topicban, véletlenül akadtam rá:

"Sziasztok! Ugyan már nem aktuális, de hátha valaki olvassa. Azért kaptam EDA-t, mert van olyan mellékhatása, hogy lenyomja a vérnyomást (ezért edával együtt adnak vérnyomásemelőt). Nekem toxémiám volt a legmagasabb vérnyomásom szülés alatt 190/ valamennyi. Választhattam EDA vagy csaszi. Persze, hogy az EDA mellett döntöttem. A tolófájásokat már éreztem. Semmi mellékhatás utána. Azért a toxémiásoknak jó tudni, mert a legtöbb doki helyből nyisszant, de be lehet próbálkozni az EDA-val. Az én dokim nem császár párti, ezért is örültem a lehetőségnek."

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Móni, köszi a tippet.

Blongyi, én is 130-asakat mérek mostanában...éjjel és a reggeli kelés 115-120/60-70, de aztán amint csinálok valamit, 130-139/75-85.
Pulzusom is sokkkk.
Ráadásul a szokásos pénteki cukormérés a kórházban, minden reggel ugyanaza a kaja mellett, most rosszabbak lettek az eredmények.
Tán front van, olyankor szarabb a cukrom is.
És eddig azt hitem, ha itthon vagyok, jó a nyomim, hát nem, ugyanannyi mint amikor dolgozom...
Még nem tudom, mi lesz az adagom, kedd este kiderül.
Vendég
 


Móni! Köszi! Megbeszélem a dokimmal, ha azt mondja, hogy jó esélyem van a normál szülésre,akkor örülök, ha azt mondja, hogy nem kockáztat inkább műt, hát elfogadom. Az biztos, hogy ennyit nem nyüglődtem a Vinivel, amikor a pocakban volt.
Kiderült, hogy minda2 mamán vérnyomással küzdött, az egyik még cukorral is.
Mondjuk az anyai nagymamám 90 éves volt amikor meghalt, és sosem műtötték, komoly baja nem volt.

Lafi: nagyon szurkolok m inda2-énkért :lol: Ezek a nyavalyák jöhettek volna a 30.hét után is :evil: , ha már muszály .
Nekem meg jobbak valamivel az eredményeim, ha dolgozom. Mindig is tudtam,hogy fordítva működöm. :oops:
Még én is kivárok, aztán beszélek a dokival.
Vendég
 


Jó reggelt lányok! Vigyázzatok magatokra, főleg akinek magas a vérnyomása. Blongyi te tényleg fordítva működöl. Ez az eda jól hangzik, ha már mindenképpen szükséges valami beavatkozás, császárt én sem szeretnék.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok!
Na megvolt az eskuvo.meg a lagzi.Majd rakok fel kepeket.Jelentkezem.Puszi

Kép

Kép
marcsitita
 
 


Szia Marcsi!
Örömel várjuk :lol:

Képzeljétek ma voltunk káposzta-fesztiválon Vecsésen. Rengetegen voltak, mindenki a káposztából készült finomságokat akarta megkóstolni. Persze mi is hoztunk haza ebédnek valót, jól be is faltuk.. :lol: Volt kirakodóvásár, kóstoló is. Összességében nagyon jó volt, és ez látszott is az embereken.
Lányok!
Jövő héten csak pénteken leszek, mert megyünk kikapcsolóni, úszkálni. Addig is mindenki vigyázzon magára, jó pocakosodást!!!
Vendég
 


Rita, kiváncsian várom a képeket!!!Milyen a házaélet???(szar kérdés tudom, milyen lenne, ugyanolyan mint volt....)
Vendég
 


sziasztok!

bocsi hogy ritkán jövök, de aggódom...úgy fáj a gátam, olyan mintha nem akarná elbírni a súlyt...de az nem érdekel, hogy fáj, csak nehogy valami baj legyen... :?
tegnap kölcsönkértem a papám cukormérőjét és megmértem, bár nem egy diétás reggeli után...pirítós, jó édes tea, egy nagy fürt szőlő...és 10.1 lett :? kész vagyok...
most diétázom és normál reggeli után is megmértem 6.1 Lafi ez jó?
majd holnap mérem éhgyomorra és reggeli után...és hivatalosan jövő héten megyek mérésre...

Blongyi! jó pihenést! :lol:
én kétszer császáros voltam, most is az leszek és nincs semmi rossz érzésem ezzel kapcsolatban...ha muszáj, akkor muszáj...

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


vörösbegy!
nekem azt mondta a védőnőm, hogy 7,8.ig jó a cukor! a felett már nem! szóval a 6,1 jó! kerüld a szőlőt!:)
Vendég
 


csajok!

nekem szerdán kell mennem cukorra, meg vinni kell a párom is vérvételre, mert rh nega vagyok! szegény örül neki! úgy fél a tűtől mint egy kisgyerek!:) csütörtökön meg menni kell uh-ra. remélem rendben lesz minden! pici nagyon sokat mocorog! csak éppen nem hagyná békén a hólyagomat!:) nagyon kellemetlen mikor belerúg! de tűröm! a lényeg hogy ő jól érezze magát:)
Vendég
 


lafi!
próbáltál már paradicsom levet inni? az leviszi a vérnyomást állítólag! próbáld ki!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát ez a cukor dolog úgy látom nagyon sokakat érint. A SOTÉn amikor vizsgálatra várok mindig nagy sor áll a belgyógyászati tanácsadás előtt, mert a szomszéd ajtónál van, rengeteg kismama jár úgyanebben a cipőben úgyhogy légyszi ne aggódjatok. A diétát betartani a fontos és mérni akkor minden rendben lesz én úgy hallottam.

Nóri köszi a tanácsot, szedem a 2,3X2 Magne B6-ot és azóta tényleg abszolút nem keményedik a hasam.

Vörösbegy! Jobbulást, pihenj sokat! Azért látszik, hogy kezdünk lassan az utolsó harmadhoz érni és most jön a neheze nem?

Blongyi! Én is császáros voltam és igaz, hogy a sebed fáj néhány hétig, de fél óra alatt a kezedben tartod a kisbabád fájdalom nélkül. Úgyhogy ha véletlen úgy alakul ne félj tőle!

Norma! Mi van a férjeddel, hogy álltok?

Nem tudjátok véletlenül a zsemlés, tejes terheléses cukornál mennyi idő kell elteljen a második vérvételig? 1 óra vagy 2?

Szép Napot Mindenkinek!

Kép
barbi5
 
 


Vörösbegy, a 6.1 még jó!vigyázz azért.
A szőlő teli van cukorral.

Baba, a 7.8 a terhelésesre vonatkozik, a kaja utána max 7 lehet.És köszi a tippet, kipróbálom.
Vendég
 


Helló,sziasztok.

Bocsi a múltnapi negatív üzikért,olyan rossz passzban voltam.:(

Vörösbegy
Szegényke,megértem,hogy aggódsz.-nekem is elviselhetetlen néha a fájdalom.A szeméremcsontom szétszakad,a keresztcsontom minden felálláskor ropog és úgy fáj,mintha kalapáccsal ütnék...
Dokmnak említettem,azt mondta többedszer szülőknél ez előfordul,lazábbak az izületek és hirtelen csúsznak ide-oda... :? :? :shock:
Egy kicsit morbid. :roll: Ráadásul emelni se tudok,bár nem is tanácsos most már... :roll:

Tényleg sokakat érint ez a cukor kérdés.Sokat javítható "diétával".Én is elég gyakran bűnözök,kiváncsi leszek mennyi lesz majd a cukrom... :roll:
Bár mindig alcsony szokott lenni,nem hinném,hogy pont most ugrana ki...
Vendég
 


Sziasztok. Az én babócám is új szokást vett fel. Nekem nem a hólyagomon csücsül, hanem felkúszik a gyomromig, és ott keresztbe fekszik. Nyomja a gyomrom, és a rekeszizmom. Hányingerem van, és nehezen kapok levegőt. Ilyenkor gyorsan le kell feküdnöm, és akkor elmászik onnan.
Vörösbegy, biztos azért fáj a gátad, mert a harmadik baba, őt már nehezebb kihordani, ne aggódj, csak pihenj amennyit lehet. Nem próbáltad a gáttornát? Hátha segítene egy kicsit. Vagy kérdezd meg a dokit, hogy mit csinálj. A neten is van nőgyogyi, aki válaszol a kérdésekre, én szívből ajánlom, mivel itt dolgozik nálunk, a második terhessége3met ő kísérte végég a tanácsadásokon. A neve Dr. Gáspár Levente. Itt megtalálod: chttp://fittseg.hu/index.php?page=tanac ... sado&tid=9 A cukrodra meg figyelj oda,a szőlő tényleg nem a legjobb reggeli.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 



Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Barbi, 1 órának kell eltelnie!
Vendég
 


Sziasztok! Bocsi csak babaszoba-kialaktás van + szét van szedve a gép, ezért nem tudtam jönni. Most is tesóméknál vagyok, vigyázok a gyerkőcre. Mellesleg kicsit taknyos vagyok... Szerencsére csak az orrom fújom, próbálom kúrálgatni magam...

Ma megvolt a toxo vérvétel. Szerintetek mikor van eredménye? mert a vérvételes néni 3-4 hetet mondott... :o

Jövőhéten kéne kb. 4D-sre menni, mert 3 hét múlva 26 hetes UH. De nem tudom, lesz-e időm körülnézni hova menjek... Oda kéne, ahol Pandi volt, de az nagyon messze van. No majd meglátjuk!

A szeméremcsontom nekem is szokott fájni. De szerencsére más nem nagyon. Derekamat leszámtítva. csajok? keményedés alatt mit lehet érezni? Mert én kezdek félni, hogy ezek a híres kitülemkedések nem is azok, hanem keményedés. Ugyanis ilyenkor a hasam (a méhem) kőkemény lesz, és olyan mintha ki tudnám tapintani a méhemet. Ami szintén kőkemény. Ez kb. 3-4 mp.-ig tart. A védőnőt is meg fogom kérdezni, mi a csuda ez... A rúgdosások meg abszolút állandóak! :lol:

Na megyek!
Puszi!
Jó éjt!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin, mán azt hittem, eltűntél.Sztem te a keményedést érzed, én is szoktam, természetes dolog, néhány mpes, aztán elmúlik, kitapintható valami dudorszerű.most tanulja a méh az összehúzódásoka.
nekem hálistennek ilyen bajaim nincsenek,mármint, hogy fájna valami csontom, helyette van más elég.... :cry:
rúgit én este érzem kiv tegnap, mert akkor fel voltam fújhódva...majd 9 hós terhesnek tűntem és este 10től tudtam csak wcre menni, addig csak termeltem magamban ami jobban felfújt, na de 10től...hm tök izgi éjjel wcre járni :oops: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánat, kicsit eltűntem, mert elég sok dolgom volt, internet meg épp nem működött, mikor végre leültem a géphez.

A cukrosoknak azt javaslom, hogy próbáljanak reggeli zabkását enni (pár deci tejben főzzétek meg a zabpelyhet, amíg jó ragacsos lesz, esetleg egy kis apróra darabolt gyümölcsöt adjatok hozzá,hogy finomabb legyen.... ). Állítólag rendben tartja a vércukrot. Legalábbis a szomszédunk cukorbeteg, és amikor már totál kétségbeesett, próbálta a müzlit meg a zabkását reggelire, és pár hét alatt beállt a vércukorszintje viszonylag normálisra.
kona
 
 


Jó reggelt!

Sleepin, ha az a keményedés egy kis bucka és néhány mp-es és nem fáj, akkor az szerintem inkábba babád háta vagy valami hasonló. A keményedés alatt én azt értem, mikor menstruációs fájdalmakat érzek és ha a terhességtelen méh állapot környékét megfogom, akkor a szokásosnál keményebbnek érzem a hasam. Ezek a kitüremkedések nekem is jönnek, de akkor szépen megsimogatom és mivel a kisfiam nem egy szereplős típus, így sajna elmászik... ilyenkor előtte sose a szokásos rugdosást, kaparászást érzem, hanem szinte érzem, ahogy mászik egy buborka valahova... Nálam a keményedés fájdalommal is jár és sajna nem pár mp. Ezt vészeltem át az aug. 20i hétvégén 4 napban, kapálás és költözés után. De most már edzettebb lettem, és már jobban bírom a fizikai munkát, ilyenkor ha fáj pihenek kicsit és kész.

Derék fájás: ez nekem is van. a szemérem csontom is fájt, de már kevésbé, illetve ha sokat hajolgatok (söprés, kapalás...) utána vacakolnak a csontjaim. Sokat fájt a derekam és az ülés se volt valami jó, és fekvés közben a derekam sose volt alátámasztva... ami segít sokat, az a szoptatós párna és a sógorom masszírozása. A lényeg, hogy ne egy újjal masszírozanak, hanem többel, hárommal. Vettünk mi is szoptatós párnát, én is ajánlom mindenkinek. Mi a minimanóba vettük: Nagy Lajos király útja 112. 3490.-

Én 3 napos aktív hétvégén voltam. lakás rendbeszed, babaszoba készít, udvar, terasz felkészülés a télre. :) áh nem fáradtam el. :lol: De édes fáradtság volt. Ráadásul az uram is úgy meghajtottam mint Zingera varrógépet! Muszáj! A babaszoba kész, már csak a bútorokat kell bepakolni - sajna ez nem rajtam múlik. Megvettük, padlószőnyeg lett végül - mozaik szőnyeg, 50*50-es kockák, bézs, almazöld, narancssárga. A fal tojás színű. Olyan boldog voltam, úgy igazán akkor este fogtam fel, hogy kisbabám lesz, kisfiam. És először sírtam igazán a boldogságtól.
Ezek után már nem is volt akkor a flash, hogy tegnap megvettük a babkocsit! :) szürke-barana, pikolo márka, hordozós, a váza lapított vas (amire vágytam), mindent tud, egy gombbal kell összecsukni, a kerekei pedig közepes méretűek. 42000.- láttam a tieteket is azt a pc-t, de nekem ez jobban teteszett, vagyis mit nekem, tulajdonkép az uramnak tetszett, igazándiból ő volt az, aki először rávágta, hogy visszük haza. nekem tetszett még a szürke piros is, de ő a fiának ezt szerette volna, hát legyen.
Otthon még hozzá tette, hogy olcsó volt, de jobb is hogy megvettük, mert ha még elmegyünk 4-5 helyre körül nézni, akkor akár a 100-as kocsit is megvehetjük. Annyi a hibája, hogy nem lehet átfordítani, de állítólag a hordozósok már csak ilyenek.

Jaj csajok: felhívás! az auchanban vettem egy csomó rucit. Pamut pizsik 599.-, plüsrugik: 799.-. mindkettő rugi forma, és popónál kikapcsolható... Én még úgy vennék! Én úgy élvezem a ruha vásárlást!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Köszi Lafi az infót.

Szerintem is más a keményedés meg a dudor. A dudor a pocakban nálam a feje vagy popsija szokott lenni és mindig ha lefekszem akkor helyezkedik úgy. De csak ott kemény a pocak puha. A keményedés meg elindul olyan kellemetlen feszülés és az egész has kőkemény lesz, na most már Norma meg Nóri megtanítottak, hogy ha ez van akkor kell a Magne B6.

Konkri! De jó, hogy kész a szobácska. Lassan nekünk is el kell kezdeni. Holnap megyünk 4D-re, hogy kiderüljön kisfiú vagy kislány és akkor utána.

Szép Napot vigyázzatok magatokra!

Kép
barbi5
 
 


Konkri, ez a szőnyeg nagyon jól hangzik. Nekünk nem lesz külön babaszobánk, velünk lesz a picúr, a gyerekszobában a fiúk vannaé. Csak két szobásba lakunk, elég kicsi a hely, de még kell várnunk 1-2 évet, hogy nagyobba mehessünk, addig mega pici a mi szobánkban lesz. Egy 1+3 felesbe szeretnénk majd menni, akkor mindegyiknek lesz külön szobája.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Csibe: nekem mákom volt, én úgy terveztem a házam, hogy eleve legyen 3 gyerekszobám (ez az emelet+egy fürdő és tároló), a földszint pedig önmagában lakható legyen (nappali, konyha, fürdő, wc, háló) 120nm. Szerencsém volt, mert szinte apu építette az egészet (meg még néhányan a családból, legfőkép én), a telek adott volt, így hál istennek kb 3-7 milcsiből összejött a hát, ebből 3 a hitel. a többit én spóroltam össze, míg otthon laktam, nem szórtam a pénzt + nászajándék. :) úgyhogy elég szerencsés vagyok, hogy lényegében így összejött a házikóm! Ezt sosem fogom tudni meghálálni apunak!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja, az 6-7 milió, nem 3-7.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hát tényleg szerencséd volt. Minket nem támogattak a szüleink, panelban lakunk, 55 négyzetméteren, amit 7,9 millióért vettünk 4 évvel ezelőtt, teljesen hitelből. Azt nyögjük 25 évig. Ez van, de azért jól megvagyunk, és nam bánom majd, ha megint panelba megyünk, csak egy kicsit nagyobb legyen, a gyerekek miatt.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sleepin és a többiek, akik a JF-ben szülnek!

Ma voltam szülésre felkészítő konzultáción, most nem írnám le még egyszer, a JF babásai topicban kifejtettem, akit érdekel :)

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Hahó!

Barbi: köszi az érdeklődést, vegyes a kép. Úgy néz ki állást ajánlanak neki az ENSZnél, tehát jól sikerült a múlt heti fél napos interjú meg teszt meg egyebek plusz van angoltanitványa is, bár forditási melót még mindig nem sikerült szerezni. Ami még pozitivum, hogy Botossal jól elvan nagyon. Ami nem megy az az udvarlás, tehát mint nő még mindig nem érzem észrevéve magam. Pedig hétvégén esküvőn voltunk és sztem jól néztem ki, beszáritottam a hajam meg minden, aztán nem sok reakció volt. Lehet hiú vagyok, de hiányzik ez a rész. Beszélgetni nem beszélgetünk, tehát kettőnk között nem javult a helyzet, de legalább az egyéni részek javulnak, már ez is valami. Hátha ezután jövök /jöhetek én.

Monika: már szültél egyet, minek ilyenre menni? Én azt tudom csak mondani, hogy amikor beindultak nekem a fájások úgy rendesen akkor eszem ágában nem volt semmi alternativ izére gondolni , pont elég volt üldögélni v. feküdni. Kiváncsi vagyok most mi lesz, sztem egyelőre mi farosan vagyunk mert mindig lent érzem a rúgásokat.

Konkri: gratula a fejleményekhez! Nálunk parketta van de azért vettem egy elég nagy szőnyeget a gyerekszobába mert csak úgy játszani hideg lenne anélkül a padló. Hetente kiporszívózöm úgy , hogy leveszem a csövet és négyzetcm-enként végigmasszírozom. sportnak sem rossz :)

Na húzok aludni, jóéjt!

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Látom aktívak vagyunk... :) mármint az irka terén.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


sziasztok!
köszi a megnyugtató szavakat, ma voltam a dokimnál és ő is ugyanezt mondta...sajnos a korom... :lol: meg harmadik baba...de a méhszáj teljesen zárt ez a lényeg...úgyhogy most azért majd néha idemerészkedek a gép elé :lol:
Barbi! igen jön a neheze én érzem is nagyon...fájjon, már nem is érdekel, csak minden rendben legyen még 3 hónapig...
Csibe, köszönöm szépen, tornázgatok, de alig bírom emelni a lábam :shock: mint egy mamika :shock:
Sleepin: a keményedés természetes már ilyenkor, csak nem lehet fájdalmas, vagy görcsös...az rossz jel...
Konkri: irigy vagyok, hogy kész a szobátok :lol: képet láthatunk majd Marcell birodalmáról? mi a jövő héten kezdjük el, úgy várom...
Norma! sajnálom, ez tényleg kell egy nőnek, mégha csak akkor is, amikor valami alkalomra "kirittyenti" magát...

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Jaj Vörösbegy! Úgy sajnállak, mert gondolom, hogy ha picit fájna biztos nem panaszkodnál így. Nem az a fajta vagy.

Képek a szobáról és a babakocsiról: hát mindig ígérem, de elhavaz a munka, szar ez a szeptember, október egy főiskolán. Amúgy pedig a babakocsi nem hozott úgy lázba, mint gondoltam, mert igazán most fogtam fel, hogy ő itt van velem! És iszonyat boldog vagyok!!! Most már sokkal másabb, mint eddig - ezt talán a szoba tette, ahogy beléptem és átéreztem.
Úgy szeretlek kisfiam!
Tulajdonkép, már ismerkedek vele, mert már kezdem megszokni az egyéniségét, az életritmusát. Tudom róla, hogy szégyenlős, hogy nem produkálja magát... illetve nem sok ember van, akinek igazán megmutatta magát... már eszünk húst is... és ami sosem maradhat el, az este a fürdőkádban a cserháti zsuzsa-édes kisfiam :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ma mi is elmentünk a férjecskémmel egy bababoltba, de csak nézelődtünk egyenlőre. Amíg nem tudom, mi lesz, nem merek venni ruhácskákat. Olyan édes rózsaszínű rugikat láttam. Mindenképpen szeretnék egy venni, ha lány lesz, amiből kihozom a kórházból. Van ugyan a fiúkról egy gyönyörű sötétkék, de az annyira pasis...

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Hát nem nagyon irogatunk sokat...

Én ma nagyon agresszív vagyok, lehet hogy a mellbimbóm teszi, arra terhesség nélkül is érzékeny voltam. Legszívesebben valakit jól elvernék most! :evil:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri csatlakozom! kit verjünk meg? :twisted:
egyébként nincs jó időszakom...tegnap este óta paráztam egészen eddig...a blogomban leírtam, ide hosszú...
és még mindig annyira irigy vagyok...a babaszoba miatt..olyan csodás oda belépni és látni a cuccait...

csak egy jó hír, már olyan közel vagyunk a harmadik trimeszterhez csajok! :shock:
kicsit dicsekedek :lol: azt hiszem már mindenünk megvan...a mellszívótól egészen a kengurúig...nagyon sok mindent kaptunk barátoktól (babaörző, légzésfigyelő, kiságy stb...) úgyhogy már tényleg csak össze kell dobni a szobát :lol: olyan jó érzés

Lafi! köszi a táblát! hűűűűűűűűű Ti már 100 nap alatt vagytok! grat :lol:

Csibe...ott legbelül mit érzel mi lesz? :roll:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Hát elég keveset írogatubk, bár valahogy mostanában nemtudom hangulatom van, most meg....tiszta kész vagyok, olyan lehangolt, agresszív, és igen, valakit meg kéne verni.... :wink:
mi a fene ez???hidegfront csesztet minket ezerrel.

Tegnap óta egy szem vérnyomi csökkentőt kell szednem....tök érdekes, Blongyival negyedeket etetnek, velem egészet reggelente.
Hát ettől függetlenül tegnaop nem ment lentebb, ma kiderül, tán csak hat mán végre!!!
És igen 100 nap alatt vagyok!!!
Vendég
 


Sziasztok! :D

Hétfőn megvolt a cukorterhelés,van dvd-nk ééééééééééééééés most már bizti,hogy KISLÁNYunk lesz! :D :D :lol: :lol:

Még kicsit nem leszek,de majd visszaolvasok,és jövök!

Puszi Mindenkinek!!

mazsolasyl
 
 


GRATULÁLOK Mazsolasyl! Gondolom a cukorterhelés is rendben volt és kérünk majd képeket...siess!!!!!!!!!!!!!

Lafival már hárman vagyunk agresszív kismamák... :twisted:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Gratula Mazsi!
Te nem vagy agresszív?
Neked nincs kedved bunyózni?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hellóka!

Beállok a sorba.... :evil: :evil: :evil: :evil: :roll:
Jópár napja semmihez sincs kedvem,hangulatom.ÁÁÁ,remélem csak átmeneti időszak. :roll:

Lafi
Gratu a kétszámú hátralevő napokhoz. :wink:
A lányom neve HÉDI lesz,beírhatod majd tábliba.:)

Konkri
gratu a babaszobához! :D Szuper!
Nálunk is már majdnem minden megvan,kiságy Dorka ágya alatt,össze kell csak rakni.Még veszek egy ágyneműgarnitúrát,olyan szépeket láttam Ausztriában.Ruhákat nem hinném,hogy beszerzek,max 1-2 csini darabot.Ja és egy hintát akarunk venni Hédinek,neten néztem,úgy rendelem meg,majd novemberben. Hát ennyi.:)

Mazsi
Grat az újabb csajszihoz. :wink: Alakul az arány. :D Érdekes,hogy mostanában több az azonos nemű tesó. :shock: Régen sokkal több volt a fiú-lány páros.Vagy lehet csak nekem tűnik így? :roll:

Kedden cukorterhelés...hűűű,de várom... :evil:
Vendég
 


Vörösbegy!
Olvastam a blogod... :roll:
Tudom,mindenki ezt mondja,de ne aggódj! Sokunknál (múltnap Lafi is említette) vannak ilyen "nemmozgós" időszakok! Nekem szinte 2 napon át EGYÁLTALÁN nem moccant meg.Pont tukászdoki vizsg előtt voltam,amikor hatalmas rúgással figyelmeztetett,hogy na nem ám elmondom a dokinak,hogy Ő nem mozog!!! :D
Tényleg nyugi,és bízz Benne!Őt is megviseli ez a hüle időjárás. :wink:

Cupppcuppp
Vendég
 


Akartam feltenni képet, de túl nagy. :(

a kB stimmel, de azt írja ki, hogy max 600*600 px lehet csak... ezt hogy szedjem összébb?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A hasam 22 hetesen - azóta már még nagyobb.
Marcell kocsi.
Marcell szoba - mint fentebb írtam, a bútorok bepakolása már nem rajtam múlik... :( sajna, dolgozni dolgozok kettő helyett, de cipekedni nem cipekedhetek kettő helyett... :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ja és köszi Lafi! Én is így csináltam, de úgy látszik, hogy az kevésnek bizonyult.

Amúgy a szekrény színe még változhat, (ami van az fehér szekrény sötétzöld márvány színű ajtókkal) de ezt megoldom majd öntapadós tapétával... :) sőt, szinte biztos, hogy áttapétázom valami hangulatosra (pl.: narancs-almazöld, mint a szőnyeg).
Szóval így megy még a szobába egy 4 elemes szekrény, a kiságy és egy rattan kanapé, ami szintén zöld. :)
A képek a falra: ott vettük, ahol a szőnyeget, le volt árazva, de csőrikét nem volt szabad venni, mert az csajos az uram szerint, így csak a tasmán ördögöt és szilvesztert vehettük meg :). Ja és a tom és jerry is le lett szavazva, mert a képen az egér nagyobb volt, mint a macska... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


KOnkri! még irigyebb vagyok mint eddig :shock: csodás szobája lesz Marcellnak, a szőnyeg nagyon nagyon szép!!!!!!!!!! és biztosan jól fognak rajta mutatni a bútorok! a kocsi is, a hasad is :)))
tazmán ördög...ez jóóóóóóóóóó :lol:
Lego! köszi, már kicsit aktívabb :P

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy eltűntem (megint). Valahogy mostanában nem volt kedvem írni. Pedig semmi extra nem történt. Hét végén párom szüleinél voltunk. Tegnap meg neki álltam rendet vágni a szekrényekben. Kell a hely a babaholmiknak. Kiscsirkének nem nagyon tetszik, hogy sokat mozgok, hajolgatok meg egyebek. Nem hajlandó mocorogni. Kaparászik meg forgolódik, de kevesebbet tegnap óta. Tényleg ez a front lehet. Néha viszont kidugja a popsiját vagy a fejét, hogy megsimizhessem. :)
Kaptam Hipp Natalt!!!!!! Sikerült megrendeltetnem! Pedig nem is voltam agresszív. Én inkább bőgőmasina vagyok mostanában. Tegnap minden ok nélkül elsírtam magam este. Hozzábújtam a férjemhez és olyan jóóó volt, hogy elbőgtem magam...nem'tom miért. :oops: Szegényt biztos kiakasztom az ilyenekkel. :lol:
Hát mi még nem sok babcuccot szereztünk be. Meg akarjuk várni, hogy tudjuk kisfiunk vagy kislányunk lesz. Jövő szombaton kiderül! Úgy már tudok csupa rózsaszín vagy kék dolgot venni. :lol: :lol: Na jó annyira azért megpróbálom nem túlzásba vinni. A narancssárga még belefér mindkettőbe. :P
Nézegettem az ágyneműket. Itt 20.000 körül van egy garnitúra. baldachinnal. Kicsit sok és min 2 kell belőle. DE! Találtam a neten. / részes (paplan, párna, fejvédő, baldachin, pakolózsák, szopipárna) 16 E ft postaköltséggel együtt!!! Szerintem rendelünk. Ki lehet választani milyen legyen a huzat. Már nézegettük. :lol:
ÁÁÁ. Még mindíg a súlyommal nyúznak itthon. Pedig beszéltem a védőnőmmel és azt mondta alkati kérdés örüljek neki, a lényeg hogy a babóca fejlődjön. Hát remélem ő fejlődik. Ha a hátamra fekszem nincs is hasam. Vagyis a köldökömig van egy nagy dodorka :lol: de a gyomrom totál lapos. De gondolom nől mert már akkorákat tud rúgni ha ép kedve van hogy azt hiszem leesik a hasam. :lol:
Demost nincs kedve. És ilyenkor a frászt hozza ráma kapirgálásával. Rúgdosson inkább.
Csini lesz a szoba konkri! Nekünk nem lesz külön. Egyenlőre. Majd talán ha építkezünk. Mikor lesz az még... :?
Gratu a kislányhoz Mazsolasyl!!! :lol:
Én is úgy szertném tudni már Doriánnak vagy Liliánának szólítsam!!!!
Na megyek pakolni, de majd közben pihiként visszanézek.

Kép
móni86
 
 


Sziasztok!

Remélem mind jól vagytok, agresszívak lehiggadtak, babák virgoncak....

A várandósság alatti hangulat-problémákra mintha olvastam volna, milyen homeopátiás szerek jók. Majd utánanézek, ha valakit konkrétan érdekel - pl. engem :wink: Elég jók a tapasztalataim a homeós bogyókkal.

A hasi durva görcsöktől korábban felállni sem tudtam, de végül a Magnézium nekem is csodát művelt. Akkoriban a gátam is nagyon fájt, de ez azóta elmúlt - a görcsökkel együtt.

Nemrég újraolvastam egy könyvemet, M. Odent írta, ő francia nőgyógyász egyébként és szánt egy fejezetet annak, hogy a méhlepény funkciójának nem igazán szánnak figyelmet a kutatók, pedig "okozhat" élettani magasvérnyomást, magas vércukorértéket, ill. "vashiányt". Azt írja, hogy a "normális" és a toxémiás állapot közötti - fent említett - eltérések abból erednek, hogy a babának van szüksége a megváltozott körülményekre, tehát terhességben a nem normális is lehet normális. A cukorról pedig annyit ír, hogy a kezelésénél adott tanácsok ugyanazok, mint amit az átlagos kismamáknak adnak a táplálkozással kapcsolatban.

KOnkri! Egész közel lakunk.... lenyűgözött a házépítős sztorid... tényleg klassz Apukád van!

Agresszívek!!!! Telihold volt....ne csodálkozzatok magatokon!!!!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?