Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem mindenki jól, engem megvisel a meleg, ráadásnak dolgozom :(
Valamelyikőtök kérdezte a munkát. Igen, jelentkezem. Napi 8 óra irodán, minden klimatizálás nélkül, igaz, közel van :( mellett másodállás, de legalább az kötetlen, és otthon. Ez szeretném minél tovább csinálni.

Ma megérkezett afp eredményem is, azóta sem térek magamhoz. aZ értékek jók, de honnan vettek viszonyszámot, mikor terhességi kort, és súlyt sem kértek tőlem :shock:


Tulipános: teljesen megdöbbentem, de sajna ez a mai valóság Magyarországon :(

Üdv. Gabi
Vendég
 


Gabi mi a másodállásod?
Vendég
 


Elég kapkodva írtam az imént :( a hibákat tessék nekem elnézni..!

Tulipános hivatalosan biztosítási üzletkötő, ennek nagyrésze nálam mezőgazdaság (mi más lenne itt az alföldön) de jogom megvan mindenféle biztosítás kötésére. Mellette még van könyvelés (csak az apeh meg ne tudja :oops: ).
Ebédötlet, mivel kérdezted. Csirkemell grillezve és zöldséges krumpli, mellette görög sali. Holnap palacsinta lesz jókai bablevessel, ráadásnak anyukám féle joghurtos sárgabarack torta ma a desszert.
Vendég
 

 
 

Gabi milyen az a zöldséges krumpli? Hogy csinálod?A joghurtorta is jól hangzik! :P
Vendég
 


O'hara örülök, hogy már más is rendszeresen élvezi a picúr mozgását. Engem esténként 10 után nem hagy aludni, folyamatosan ficánkol hosszú percekig :D
Ma délután doki, nagyon remélem, hogy biztosra fogom látni, mit rejt a pocakom :)

Pókica hogy telt hétvége? Mi 2 hét múlva megyünk horgászni :D már nagyon várom.

Pumi a kép még várat magára az otthoni gépen, de hétvégén sem voltunk otthon, rokonlátogatás, hétközben pedig el vagyok halmozva munkával :( A 12 hetes képek helyett most lassan 20 hetest rakok fel, de remélem, hogy mostmár az uh képpel együtt. Nagyon remélem, hogy majd most kapok.
Vendég
 


Szerintem te is ismered, csak más néven :)
Párolt/pirított új krumpli pici hagymával, sóval, borssal és rengeteg petrezselyem zölddel keverve.
Szerintem petrezselymes krumpliként ismerheted :)

Briell de jó Neked, hogy már tudod a 4d időpontot :) Én még holnap tudom szervezni a mienket, ha délután tudom a genetikai időpontját, így csak egyszer kellene utazni, és természetesen apával együtt :)
Vendég
 


Ó Gabi így már ismerem! :lol: csak mi újhagyma nélkül szoktuk,de biztos fini úgy is!
Vendég
 


Pumipumi,
csinálj már egy képet a tankiniről! Kíváncsi vagyok. én is azt szeretnék majd venni mire megyünk nyaralni.
Én Budán az Istenhegyi klinikáról hallottam hogy nagyon profi szekaemberek vannak a 4d-n. Akinek rossz az afp-je sokan odamennek, az én dokim is őket ajánlotta 4d-re majd.
Dejó hogy így bírod a meleget! És most kicsit megnyugodtam, hogy nem kell azért nyakig beburkolózva ülni az árnyékban. én is nagy víz és napimádó vagyok és minden nap az jár az eszembe, hogy strand, tenger , Balaton, valammiiiii. már egy pancsolós gyerekmedencével is beérném 8)

Éva,
én sem érzem még a mozgást, olyan hihetetlen hogy van aki már 14-15 hetesen igen. No de ami késik nem múlik:-)
Matracból most kipróbálnám az emlékező dormeo matracot, de kicsit dilemmában vagyok, hogy mi van ha hosszútávon mégsem jön be és kiadunk rá egy csomó pénzt. Hogy lehet megállapítani vajon hogy mi a jó adott embernek adott probléma esetén ?
Vendég
 


Briell,
Téged már most elküldött a doki 4 d-re vagy önálló döntés hogy minden oké-e?
Vendég
 


Sziasztok!
Én ma nem főztem semmit!Iszonyú sz*rul vagyok: Fejfájás,hasmenés,hányinger. Remélem holnapra elmúlik...Szerencsére volt még itthon halászlé meg brassói.Viszont most nagyon rákívántam a gofrira,szerintem vacsira csinálok.
Holnap én is palacsintát sütök.

Én nem panaszkodhatom a derekamra mióta kókuszmatracon alszom.Ja de tudni kell,hogy a legutóbbi terhességem alatt gerincsérvem lett,de szerencsére csak igen ritkán fáj. (kopp-kopp-kopp)

Én is azonnal TP-re jöttem amint kiderült,hogy várandós vagyok (még Zizuval). Nálunk nem lehet terhesen dolgozni.

És igen-igen!Tessék pocakfotókat tenni fel!!!
Vendég
 


Én egész nap dinnyét ennék... :)
És nem merek kimenni még az utcára , pedig már úgy hazaindulnék a melóból, de 35 fok van odakint.
Vendég
 


Sziasztok! Itt vagyok, csak felújítunk...most mentek el a villanyszerelők. Szerencsére holnap reggel megyek uh-ra meg orvoshoz, úgyhogy addig az apósom őrzi a házat, illetve a lakást.
Sprite! Hogy-hogy nem lehet dolgozni terhesen? Én július 1-től jöttem el, mert már az agyamra mentek, hogy mindenki csak azt kérdezgette, hogy meddig akarok dolgozni, meg hogy már igazán eldönthetném, hogy meddig akarok dolgozni. Elegem lett belőlük. Meg hát az irodában se légkondi, se semmi, az ablak meg egy forgalmas útra nyílik. Így maradt az egész napos huzat meg egy ventilátor, amitől két óra alatt olyan fej- és fülfájásom volt, hogy nem bírtam.
Hirtelen ennyi, megyek pakolok egy kicsit.

Kép
tedorka
 
 


Gioia mi is emlékezőt matracot akartunk venni ami csak egy kis lap amit a matracra lehet tenni,de végül vákummatracot vettünk ami hasonló(vagy olyan)mint az!Nekünk bejött...a kettő 120e volt akciósan! :shock: ..jah és én is az előző terhességem miatti gerincfájdalmak miatt vettem!

Pumipumi az Istenhegyi klinikán tényleg jó a 4d!Már el is felejtettem,hogy anno a 12hetes genetikait ott csináltattam és 4d felvétel volt!A doki nagyon alapos és kedves volt! :) A képek pedig nagyon jók lettek!

Sprite neked jobbulást!Elkaptál valami vírust??

olyan lassan megy ma az idő....!már jöhetne párom!

Nem is mondtam ...alig bírok mozogni olyan izomláz van a lábaimban!Hogy mitől?? kertészkedéstől! :lol: :shock: :lol:
Nem kellett volna elhanyagolnom és akkor nem lett volna hirtelen annyi gazolni való...de így,megszívtam! :? Most meg olyan vagyok mint egy nénike...minden lépés fáj!
Vendég
 


Sziasztok! Lányok lenne egy kérdésem, aki már érez mozgást az kb hol érzi? Köldök alatt kb hány cm-rel? De gondolom azért nem annyira oldalt ugye? Bocs a sok hülye kérdésért, de én még nem éreztem és az sem tudom hogy kb hol kellene. Én a méhemet sem tudom kitapintani, mert egy kicsit még mindig fel vagyok puffadva.
Vendég
 


Tedorka!
Szellemi fogyatékosoknál vagyok ápolónő.Azt hiszem nem kell tovább firtatnom :D

Melinda!
Én a köldökömtől jobbra érzem (nekem jobbra),picit lentebb a köldökömtől.UH-n is mindig arról van inkább és ha "kinyomja" magát is arról szokta.Szerintem arról van a méhlepény és ott érzi jól magát. Zizuval is így volt,állandóan a méhlepénybe fúrta magát.
De nem vagy ám elkésve semmivel.1 gyerkőcnél általában a 20. hét körül érzik.
ÉS a méhemet én sem tudom kitapintani.Az az orvos dolga :D Eljön majd az idő,amikor szinte mindenét kifogod tudni.

Most jöttem a kozmetikustól....gyantázás....ilyen melegbe....azt hittem meghalok....na de muszáj volt,szerdán nődokihoz megyek,na meg egyáltalán. :?

Lányok!
Ti hogy vagytok a házas élettel?????Én szinte minden nap "rámásznék" apára,pedig egyáltalán nem jellemző rám :oops: :oops:
Vendég
 


Na, nekem csak nem megy egyszerűen a4d, már a másodikat mondom le :lol: De van helyette csütörtök estére. (holnap férjem mégsem tudott volna odaérni) Most nagyon drukkolok, hogy más már ne jöjjön közbe. Csak kíváncsiságból megyünk. Párom már nagyon régen látta, akkor törppicúr még csak három cm volt, most meg már 10 centi körül is lehet. Meg miután mindenki lányt érez, tényleg szeretnénk tudni.

Én sem dolgozom az elejétől. Veszélyeztetett terhesség a két vetélésem miatt. De amúgy sem dolgoznék, napi négy óra buszozás, gyerekek között, fertőzésveszély nagyobb stb.

Matrac: nekünk Ikeás van, imádjuk. közepesen kemény, hihetetlenül kényelmes. Hétvégén sógornőmnél aludtunk, a mi kb. 90ezres matracunknál is drágább volt az ő biomatraca, de olyan összetörve ébredtünk, hogy csak na. Már pár hete nem fáj a derekam, de ott nagyon fájt. Mi egyszer próbáltunk memorimatracot, de nagyon nem jött be. Én úgy éreztem magam, mintha homokba süppednék, nem tudtam forgolódni rajta. Most amúgy is nehezen váltok már testhelyzetet, abban nem tudom, mit csinálnék :lol:

Én a bukfencező bugyborékolásokat általában olyan öt centivel köldök alatt szoktam érezni. Este viszont, amikor ki lehet tapintani, melyik oldalon van, teljesen oldalra kerül, de akkor sem sokkal köldök alatt. Jaj, nekem nagyon kezd kilapulni a köldököm. Eddig olyan jó mély volt. Én nagyon ki fogok akadni, ha kifordul. Kicsit érzékeny vagyok rá :shock:


Ezt a gofrit nem kellett volna írni :twisted: Mindjárt körülnézek, van-e itthon hozzávaló. Remélem nincs minden, mert most vissza kell fognom magam,nagyon meglódult a súlyom :(

briell
 
 


Sprite,
érzékeny pont - legalábbis nálam - a házasélet téma, mert le vagyunk tiltva...Immár több mint 4(!!!) hónapja...A vérömleny miatt ami még mindig ott van, de már kicsi...Szval.....Ugorjatok apára ahányszor csak lehet:-) Én is ugranék és minden dokilátogatás alkalmával reménykedem, hogy feloldoz végre. Most csütörtökön megyek, szorítsatok :)
Briell,
az miért baj, ha kiugrik a köldök? Érzékenyebbé válik vagy csak esztétikai okokból zavar?
Vendég
 


Gio! Most megyek uszni meg strechingre es csinalok kepeket a tankinirol...ugyis eleg jol felnagyitja a pocakot, amire nagyon buszke vagyok :):)
Melinda! Szerintem tudni fogod, amikor mozog majd a baba, tutira megerzed :):) Nekem altalaban jobb oldalt van, de nagyon melyen, Uh-val is mar a bugyimat szoktak surolni. amikor mozog, akkor azt egy 15 cm-es vizszintes savban teszi, jo 5 centivel a koldok alatt.
Hazaselet..Gio, ez borzalmas lehet..persze nem arrol van szo, hogy nem birnam ki ilyen esetben, de azert megiscsak jolesik osszebujni :):) Mi egy napot mindig kihagyunk, mert erzem, hogy sokkal erzekenyebb a huvely fala, es ha esetleg picit is serulne a surlodastol, megha nem is erzem, az nagyobb fertozesveszelyt jelentene, ugyhogy inkabb adunk mindig egy kis idot...1 napot a regeneralodasra...valamikor 2-t.

Kép
pumipumi
 
 


nekem alapból érzékeny, idegesít a gondolat, hogy majd minden hozzá fog érni. mondjuk nem is tetszik nagyon. De hát ezt úgysem én döntöm el :)

Házasélet nálunk sem túl gyakori. Egy ideig a barnázás miatt nem volt. Most meg a heti egy-kettővel megelégszem. nem tudom teljesen elengedni magam, úgyhogy elég lájtos a dolog, de időnként jól esik. :)

briell
 
 


nekem is az a bajom, hogy érzékenyebb, és emiatt nem is annyira jó, és én is aggódom, nehogy megsérüljön valami. De próbálok lazább lenni. 8)

briell
 
 


Szóval az első érzékeny a köldököm, a második a hüvely :lol:

briell
 
 


Briell :D
Ez tetszett, köldök, hüvely.

Pumipumi,
azért a borzalmas egy kicsit erős szó, de ...hát tényleg nem túl jó :)Ha nem a baba miatt, eme nemes édes cél érdekében történne valószínűleg jobban kiakadnék. Így csendben tűrök és nem felejtem, hogy az első 10 hétben ez a vérömleny gyakorlatilag fenyegető vetélés gyanuját okozta, tehát nem vicc. Sztem bármelyikőtök kibírná ha ezen múlna
A streching nagyon jó, én amit bírtam még az a pilates. Valaki itt úgy tudom jár hastáncra, ami nagyon érdekelne - ha Pesten van - mert kismamaságom előtt hastáncoltam, csak most a szex mellett a mozgás is letiltva, viszont ha engedélyt kapok akkor jöhet a jóga és a tánc ismét. Megvallom én úszni nagyon szeretek, de az uszoda vizében nem bíznék, max. a tenger. Pumi, Te lejársz a tengerre vagy usziban úszol?
Vendég
 


Főleg Pumi figyelmébe, de mindenki másnak is!

Íme, 1 héttel ezelőtt:

Kép


Dokinál minden rendben, pénteken lesz uh képem, akkor megyek a kórházba, a genetikaira. 30 grammosak és 15 centisek vagyunk, csak éppen szigorúan titkoljuk nemünket.

Sprite jobbulást!
Vendég
 


Gabi, elég egyértelmű, és csini ez a pocak! :D
Vendég
 


Melinda, én a mocort a köldök alatt kb. félúton érzem. A kis puklit esténként pedig általában jobboldalon, Pumihoz hasonlóan egészen lent. A bugyi vonalánál kezd a pukli kitapinthatóvá válni, és most hogy nő, úgy lesz felfelé egyre nagyobb. És picit széltében is.
Vendég
 


Munka: én is dolgozok, tervek szerint szeptember végéig. Bent a munka néha nagyon kimerít, ma is már totál kész voltam. De sokkal rosszabb a bejárás illetve a hazaút. Ebben a melegben már a munka kezdetére kimerülök, hazafelé meg szintén csak totyogok, és pihegek.
Vendég
 


Gabi, mi holnap megyünk uh-ra. Úgy furdal már bennünket is a kíváncsiság, remélem pcúrkánk most nem teszi a lábaközé a kezecskéjét (a 12 és a 16 hetes uh-on is ezt csinálta). Elmentek 4D-re? Vagy mikor lesz a következő uh. Sokára nem?
Vendég
 


O'hara ma magánrendelésen voltam, ahol megnéztünk mindent uh-n, majd pénteken lesz a hivatalos kórházi genetikai uh.
Mivel a 4d-t szintén helyben csináltatom, pénteken fogok rá időpontot egyeztetni, és remélem, apa is el tud majd jönni.
Nagyon remélem, hogy már csak napok/hetek kérdése, hogy kiderüljön, kit rejt a pocakom. 12nél fiút mondtak, de én még mindíg bizom egy kislányban. Legalábbis én mindíg lányos anyának gondoltam magam, de amióta tudom, hogy egynél több nem lesz, azóta csak erősödött bennem az érzés.
Vendég
 


Melinda köldök alatt 5 centi, és egészen oldalt. Ja! Balról. Szinte csak itt... és egyre többet. Az első alkalmaknál nagyon bizonytalan voltam, de már biztosan tudom, hogy ő az. Kitapintani én sem tudom, de hiába is akarnám most, hiszen elég vastag háj védi :roll:

Sprite a házasélet nálam 12 hétig lett volna nagyon intenzív, de barnázás miatt óvatosságra intett a doki. Azóta nagyon nem volt kedvem a dologhoz, kb. 1 hete, hogy kezdek visszatérni a szokásos állapotomhoz. Olvastam több helyen, hogy a 2. trimeszterben természetes, hogy nő a kedvünk. Egyenlőre az enyém visszatért a szokásoshoz :) de már ennek is nagyon-nagyon örülök.

Mostmár mára eldugulok, lassan velem lesz tele ez az oldal :oops:
Vendég
 


Én a nagy meleg ellenére azért még örülök a munkának és reggel 7 körül még olyan jó idő van! - már feltéve ha épp nem jég esik az égből. De így hogy tornázni úgysem járhatnék, a férjem dolgozik, ez legalább időtöltés, ugyanakkor nagyon bosszant hogy a stressz szintet számomra sem képesek csökkenteni bent és nagyjából lesz....ák, hogy lassabb és érzékenyebb vagyok...

A 2. trimeszter lehet a legkülönlegesebb valahogy nem? Én nagyon boldog vagyok, hogy a hányinger, barnázás, émelygés elmúlt és naponta soxor rámtör egyfajta euforikus boldogságérzés, ezt gondolom majd betetőzi ha megérzem a kicsi mozgását:-)
Vendég
 


Azt mondják jön a hidegfront holnap és ez felerősíti a görcsöket. Hát remélem nem nagyon...Ti szoktatok érezni erősebb pocaknyomást, keményedést amikor front jön-megy?
Vendég
 


Gio! Igazad van, nagyon durva a borzalmas szo...tuloztam...persze hogy mindenki kibirna. Meg szerintem kedvem sem lenne hozza, ha az ok meglenne arra, hogy ne csinaljam. Azert az ovatossag egesz biztosan erosebb erzes, mint a szexualis kenyszer :):) Felteszek most kepet, amit az usziban csinaltam. Rosszak, mert telefonnal csinalta a parom, de a tankini csini, es nagyon mulatsagos, mert nem azt a testhes simulos trikosat vettem, hanem ahol lazan van a felso (oldalt a bugyihoz van varrva), huzottan varva, igy a vizben csiklandozza a pocakom :) En uszodaban uszok, de ez egy maganklub, nincs tele, gyerekek nincsenek, a viz nagyon tiszta, szinte midnig egyedul vagyok, es a viz sos, vagyis nincs fertozesveszely sem, igy nyugodt vagyok.
Gabi! neked is tok jol latszik, csini pocak :) azert orulok nagyon a pocinak, meert egybol latjak, hogy babat varok, es nem azt, hogy hiztam 3 kilot. Nna, szoval nalatok is ilyen titkolozos a huncutka :):)

Kép
pumipumi
 
 


En szerencsere nem erzek semmit ha fronthatas van, marpedig van belole boven mostanaban. nagyon orulok neki, mert amugy iszonyatos migrenem van mindig napokig, de a terhesseg alatt ez is eltunt :):)
ja, a kepek...bena vagyok :oops:

Kép Kép

Kép
pumipumi
 
 


Pumi,
nagggyon jók a képek!! Igazán édes kis darab ez a fürdőruci és nagyon huncut ahogy elől össze van húzva, mert így mégjobban kiemeli a pocit . Kedvet kaptam egy tankini vásárlásához.
És így értem is az úszást, sós víz, magánklub, ennél jobbat álmodni sem lehetne! Én sem hagynám ki a helyedben. Amúgy én is azért bírom amikor olyan ruha van rajtam ami kiemeli a még nem olyan nagy pocimat, hogy mégsem jóllakott csecsemőnek néznek, hanem kismaminak pocaklakóval 8)
technikai kérdés: hogy lehet képet beszúrni ide? Én melléklet feltöltéssel próbálkoztam de úgy nem sikerült
Vendég
 


Pedig ugy lehet, Gio...csak picinek kell lennie a kepnek, le kell kicsinyitened. vagy pedig a felso sorbol a "kep" feliratut lenyomod, beilleszted a kepet es aztan megint "kep". mukodnie kell, probalgasd!

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok, bocsánat mindenkitől, hogy megint csak ilyen későn írok :oops:
Azt már nem is írom, hogy persze ma is egész nap rohangáltunk... de ez azért élvezetesebb nap volt, kávégépet néztünk, és kóstolhattunk mindenféle finomat :)
Tényleg, Ti kávéztok? Én Babóca előtt minden nap egy hatalmas melangeval indítottam a munkahelyemen, anélkül el sem tudtam volna képzelni napot (Pumipumi, már akartam írni, hogy azért a kinti kapuccsínót semmi nem éri utol, még az Autogrillekben is olllllllllyan finom..).
Mostanában viszont egyáltalán nem iszom koffeines italokat. A sok kóstolgatás után égett is a gyomrom délután :?

Csak nagyjából olvasgattam vissza, próbálok mindenre reagálni.
Munka: kezdetektől itthon vagyok, bár én extrém módon sokat hánytam, képtelenség lett volna az íróasztal mellett ülnöm. És nem mellesleg piszok maximalista vagyok, márpedig várandósan az agyam egy szivacs :roll: , "kiidegeltem" volna magam azon, hogy nem haladok abban a tempóban amit megszoktam és amit elvárok saját magamtól..

Házasélet: a nonstop hányinger mellett ez volt az utolsó gondolatom :? Mióta jobban vagyok, hullafáradtan dőlünk az ágyba mindketten (a már sokat emlegetett intézendők), szóval hogy finoman fogalmazzak, elég "hiányos" életünk ezen területe.. most már ideje lenne összeszedni magam :oops:
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy páromnak is furcsa, hogy egy kismamával khmm...
Erről eszembe jutott most egy vicc, tudjátok, amikor megszületik a kisbaba és egyből homlokon vágja az apját "Neked ez milyen érzés, heeee"... :)
Vendég
 


Gombi!
Ilyen nálunk is van.Apa mindig mondja,hogy olyan fura,hogy ott a baba a pocakban és akkor most,hogy is legyen a keksz.Zizuval jobban feszélyezte,most kicsit lazább.A harmadik gyerkőcnél már nem lesz semmi gondja :D

Pumi!
Tényleg nagyon csini ez a fürdőruci és egyáltalán nem nagymamás. :D Én is gondoltam rá,hogy veszek,de úgysem megyek csak max 2-3 alkalommal fürdőzni,azt meg kibíroma bikinimben. (Szerencsére simán beleférek)

Szerencsére a rosszul létem elmúlt,lehet az időjárás miatt volt.Este esett az eső.
Ma reggel 6-kor csupa sáros cipővel nagyapám bejött a hálónkba.Természetesen engem és Zizut is felvert,arról nem is beszélve,hogy gondolhatjátok hogy néz kia padlószőnyeg.....már az agyamra megy!Hiába szólok rá,nem foglalkozik vele.Tegnap meg egy vödör zöldbabaot meg hagymát akart beleönteni a Zizu játéktárolójába,mert: "ő nem ér rá míg én tisztába rakom a gyereket"
Komolyan úgy felidegel,hogy bőgni tudnék!
Na jó,nem bosszankodom....
Vendég
 


Gombi! En egyaltalan nem kavezok, bar sosem tettem elotte sem, meg eletemben nem ittam egyetlenegy kavet sem. Itt persze raszoktam az isteni kapuszinora,de a terhesseg elott mar honapokkal lemondtunk rola aparommal es csak a koffeinmentes valtozatot ittuk, ami ugyanolyan fincsi, foleg a reggelizos barunkban. es ez az egy nekem eleg volt. persze abban is van valamennyi koffein (nna nem mintha ez gond lenne, mert azert szokastol fuggoen 1-2-3 kave siman beleferne), ugyhogy en a terhesseg legelso napjatol csak narancslet iszom helyette.
Parom szerencsere nem igy gondolja a kismamas szexet, sot...!!!A pocakot en is kifejezettem szexinek talalom, meg o is, a baba miatt meg nincsenek ilyen erzeseink. Kezdettol fogva mindig elmondjuk neki, hogy most kovetkezik a hullamvasut, amit imadnak a gyerekek :):) Amig szerintem valaki nem tok laza, felesleges csinalni, mert ugysem lenne az igazi, meg talan lelki gondot is okozna, ha valaki aggodalommal csinalna. Nalunk problema akkor van, mikor aktusmentesen szexelunk (ritkan), mert akkor ugye nincs hullamvasut csimotanak...nna ezt hogy magyarazzam meg neki? kezdetben gondoltuk, hogy karpotlasul olvasok neki meg egy meset, nehogy mar csak mi elvezkedjunk. Aztan inkabb megmagyaraztam neki, hogy az elet sajnos ilyen...egyszer jut mindenkinek, maskor meg csak egyeseknek :):)
Olga! Tenyleg jo a furdoruci, a masik, egybeszabott volt nagymamas, ezert valasztottam ezt, pedig az jobban tetszett. A sima trikos felsos szerintem nem jo, ne vegyetek, mert felcsuszik, es egyfolytaban le kell huzogatni. A nagypapad jopofa...de nekik ugysem lehet smemit megmagyarazni, nincs ertelme felidegelni magunkat (persze en is azt csinalom), ugysem valtoznak mar.

Kép
pumipumi
 
 


Ja...par napja vettem a kocsiba ovterelot...akinek meg nincs, szerezze be, meert nagyon szuper!!! Nekem eddig sem nyomta a hasam, mert eltartottam a kezemmel, de 5 perc utan mar zsibbadt a kezem. Ezzel nagyon jo, teljesen alul megy, abszolut kenyelmes. Olvastam neten, hogy otthon sok vedonoszolgalatnal lehet kolcsonozni...nem a legolcsobb dolog, en 45 euroert vettem.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok! Még gyorsan írok mielőtt megérkeznek a villanyszerelők. Voltam ma reggel uh-n, és a dokival is találkoztam. Uh-n minden rendben, aranyos kis gyerek. Amikor a doktornő megkérdezte, hogy akarom-e tudni a nemét, mondtam, hogy nem. Nem mintha nem akarnám, csak a férjem nélkül nem akartam tudni, és ő nem tudott jönni. Úgyhogy a héten megpróbálok 4D-s időpontot szerezni, és akkor együtt mehetünk.
A házasélettel kapcsolatban az én esetem Gombiéhoz hasonló. Mondjuk az elején én el se tudtam képzelni, azóta meg a sok pakolás meg a felújítás körüli dolgok miatt este annak örülök, ha alhatok végre, olyan fáradt szoktam lenni.
Ja, a kávéval kapcsolatban, szerintem én koffein függő voltam előtte. Most meg semmi koffein. Néha egy-egy 3 az 1-ben kávé, de ennyi. Régen meg imádtam halálra light kólázni magam a barátnőimmel, hozzá hosszú kávét ittam édesítővel. Most meg se kávé, se édesítő...
tedorka
 
 


Sziasztok!

Én is sok jót hallottam már az övterelökröl. Nem sokat utazok autóval, ezért ez kimaradt a beszerzésböl, bár mivel most nyáron fogom befejezni a jogsit, és az kitudja mennyi ideig tart, ezért lehet, hogy a végén mégiscsak kell majd. Most még hosszabb utakon is (múlt héten voltunk Németországban autóval, 9 óra) kispárnát tettem a pocak és az öv közé. A kis ikeás kék párna csak 190 forint :), bár mindenképpen viccesen nézett ki.

Házasélet: osztozom azok fájdalmában, akik a kezdeti vérzések, barnázások miatt kimaradnak ebböl a pár izgalmas hónapból, mi is így vagyunk. 2 hét múlva megyünk dokihoz, azért majd újból rákérdezek, de múltkor még a rákszürést sem vette le, nehogy baj legyen belöle...

Kávé: nagyon szeretem a híg, nagy tejeskávékat. Korábban sem ittam ugyan naponta, de idönként jól esik. Most is néha megiszom, ha olyan helyen vagyunk, ahol nincs koffeinmentes, de most a hétvégi bevásárlásnál kaptam különbejáratú kávét, hogy itthon is tudjunk koffeinmentesen inni. Mivel még nem érzem a babó mozgásást, ezért nem tudom, hogy mennyire örül vagy nem örül a kávénak, de a kérdés most már megoldva :)

Pumi, nagyon tetszik a fürdöruha. De jó lenne, ha itthon is lehetne ilyen körülmények között úszni járni.
Napozás nekem már évek óta kimarad, mert annyi anyajegyem van, hogy a börgyógyász azt mondta, hogy vigyázzak nagyon a börömre, és ne napozzak, de még az utcán sétáláshoz is kenjem magam 50-es faktorú naptejjel. Szóval én a csoki-fehércsoki párhuzamból a fehércsoki börszint viszem :)

Nagyon drukk a sok UH miatt, hogy mindenki jó híreket, és kellö mennyiségü magamutogatást lásson a picitöl.

Olga, teljesen jogos a kiakadás. Van elég dolga egy kismamának, föleg másik gyerköccel, ne kelljen már a felnöttek önzösége meg türelmetlenkedése és odanemfigyelése miatt még többet takarítani.

Kicsit nem babás téma: ma volt egy nagy beszélgetésem a fönökömmel, és nagyon jó visszajelzéseket kaptam, meg egy nagy lendületet, hogy tovább dolgozzak még az összel. Sajnos vagy nem sajnos, nagyon élvezem a munkám, és ha fizikailag bírni fogom, csinálom is majd ameddig lehet.

Na, most mennem kell dolgozni, szép napot Mindenkinek!

ui.: bocsi az ékezethibák miatt, német billentyüzet van itthon

eva

Kép
schvargaeva
 
 


Éva,
Neked mi okozta a barnázást?

Én iszom egy kicsi kávét tejjel minden nap a munkában, különben nem tudnék felébredni. Babó nem reklamál, úgyhogy ez így jó nekünk:-) Hétvégén otthon nem iszom, akkor pihenünk. Egyébként mikor nekem hányingerem volt a jéghideg kólától múlt el olykor.
Házasélet: hát nálunk apát sem, engem sem zavarna -legalábbis most így gondolom 8) És nagyon egyetértek Pumipumival hogyha bármiféle gátlás, félelem van az emberben akkor érdemes kivárni a megfelelő pillanatot.
Vendég
 


Szépjóreggelt mindenkinek :)
Tedorka, átérzem a felújítás miatti felfordulásotokat, kitartás, pikkpakk eltelik ez a pár hét!!!
A tegnapi matrac témához: a mostani ágyunk borzalmasan kényelmetlen két személynek, főleg mióta úgy telepakoltuk az ágyneműtartós részét, hogy alig bírjuk lecsukni... Nos, én a 49 kilómmal pihengetek már általában, amikor a párom is jön alukálni, és amikor lefekszik az ő 96kilójával én szinte "felrepülök" a túloldalon és ez van egész éjjel, minden egyes pozicióváltásánál :shock:
De nem baj, ez nem tart már sokáig...

Nekünk holnap lesz orvoslátogatás, remélem csinál UH-t is. Az elmúlt napokban sikeresen találkoztam egy csomó csupa kedves ismerőssel, akiktől azt kaptam, hogy "neked befelé nő a hasad?", meg "nem is vagy babás" és hasonló kedves hozzászólások (tényleg rosszindulattól mentesen).. én viszont bestresszeltem, hogy mi van, ha nem növekszik rendesen a baba, stb.. :(
Vendég
 


Gombi,
én is már úgy szeretném ha egyértelműen látszódna és én is mindig ezen aggódom és várom-várom a növekedést. De hidd el , normális a méretünk és majd visszasírjuk pár hónap múlva amikor már nem látjuk a lábukat a hasunktól és nem bírunk lehajolni sem :-)
Vendég
 


Gio, nekem csak találgatások vannak a háttérben, hogy mitöl volt a barnázás. PCO-s vagyok, kettes típusú cukorbetegséggel, ami a hormonszintemre is kihat, ezért lehet, hogy alacsony volt a progeszteronom, de lehet hogy egészen mástól volt. Sajnos nem lehet tudni.

Kitartás a lakásfelújítóknak, nekünk augusztra csúszott a vállalkozók miatt... Nem lesz könnyü menet, de várom utána a rendet és tisztaságot :) Addig már nem is kezdek bele nagyobb volumenekbe, mert úgyis kezdhetem elölröl.

Pocakméreten én is aggódom néha, nem tünik nagynak, a többség még eszre sem veszi, ami kb 2 héttel a félidö elött fura... De ma azt mondták már, hogy látszik, és férfi mondta, ami megerösített. Én egyébként kerestem pocakméretröl képeket a neten, és másnak sincs ekkor még nagy elsö babánál, utána meg olyan gyorsan kezd nöni az 5. hónaptól, hogy csak lesünk majd. Most próbálok pozitivan állni hozzá, és örülni, hogy még könnyen mozgok, és még beleférek 2 tavalyi szoknyámba :) Muszáj pozitivat is találni a kis pocakban :)

eva

Kép
schvargaeva
 
 


Sziasztok!
Most érkeztünk meg a Velencei-tavi sátrazásból. Csak vasárnapról volt szó eredetileg, de úgy élveztük, hogy még tegnap és most éjszaka is ott maradtunk. Egyszer bementem a vízbe is úszni, de mivel ez nem strand, így bátrabb voltam.
Két napon át az árnyékban ültem, feküdtem, pihentem és a combjaim elől, vállam, dekoltázsom olyan piros mint a ráké. Fáj is rendesen. Tehát én még az árnyékban is leégek. :cry: Az arcomat is megkapta a nap.
Este volt szalonna-kolbászsütés, hú, nagyon jól esett. :)
Szegény fiunk is pirosas lett, pedig ő is árnyékban volt, de azért sokat lubickolt is apával! :)
A lányunk hétfőn lelépett egy hétre lovastáborba, apa felszaladt vele a partról.
16-án megint megyünk, de akkor már 4 napra! :D

Majd jövök napközben, visszaolvasok mindent. Most mosnom kell, valami szörnyű mennyi mosatlanom van! :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Gombi, Gio, Eva! HIgyjetek el, a pocakosook meg azon aggodnak, hogy tul nagy :):) Nekema legtobb ismerosomnek az 5. honap elott szinte semmi nem volt, aztan meg...!!! Amugy a baba tenyernyi meretu meg csak, a pocak nagysagat nem csak a baba befolyasolja, igy annak merete miatt aztan nem kell aggodni.
En is holnap megyek dokihoz meg UH-ra, mar alig varom, pedig egy het alatt harmadszorra latjuk majd Csimotat. Kivancsi leszek, hogy itt miben merul ki a genetikai UH fogalma, de van egy sejtesem :( ...

Kép
pumipumi
 
 


Hú de sűrűn jártok uhura lányok - vagyis páran.
Én csütörtökön megyek, 3 hete voltam utoljára. No nem mintha nem bírnám nézegetni kisBogyeszt minden nap, de a picik nem is szeretik az ultrahangot, mindig elbújik a mienk is :)
4 d-re is csak a 25. hét után megyek, kivéve ha ne adj Isten az AFP nem mutat jót. Akkor bejelentkezem az Istenhegyire egy genetikai uhura.
Vendég
 


4D-re en is csak keson megyek, a 27. heten, ma kerek majd idopontot. Mindenkepp ki akarom varni, mert itt penzkidobas lenne...a babamozin kivul smemit nem kapnank a 250 euroert, nicsenek a helyzet magaslatan , ami a kiertekelest jelenti. Itt meg nagyban el vannak telve a 3D-vel. Nekem anyospajtas baratnoje szonografus, itthon is van gepe, ott kukkantunk be neha, oda legkozelebb talan 2 het mulva megyek. Bar szerintem tutira anyospajtas fuzogetni, hogy megtudjuk a nemet, de persze a kis huncut titkolja. Ja, nem szeretik a babak...nna de azert..!!! ennyit aztan o is kibir :):) meg persze CSAKIS az o erdekeben, hogy lassuk, minden rendben van-e :oops:
NNa megyek, le kell fenymasolnom egy konyvet, aztan kiteszem magam a napra egy orara :):)

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok! Visszatértem megint, itt vannak a szerelők, csak jött az apósom "házörzőnek" addig én elsétáltam a piacra, meg vissza. Vettem barackot, meg ettem egy fánkot...kisétáltam magam.
Gio! Én a 12. héten voltam uh-n utoljára, meg ma. Nem kaptam képet egyikről se, úgyhogy van egy 7, meg egy 10 hetes sztárfotóm, és ennyi. De a héten vagy a jövő héten megyünk 4D-re.
Az én hasam már akkora, hogy egyértelműen terhesnek nézek ki, de nekem is sokan mesélték, hogy az 5. hónapban még a szűk farmerüket hordták, nade aztán...

Kép
tedorka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?