Új privát üzeneted érkezett!

Nekem az előző terhességnél elég volt mondani, hogy járok rendszeresen fogorvoshoz (sajnos van is miért...) De ha ez mégsem elég, akkor legefeljebb el kell menni a fogdokihoz egy ellenőrzésre és utána beírja a kiskönyvbe, hogy minden ok. Ha nem kell, biztos nem fog fúrni :lol:

Apróka, a bátyámat hívják így :)
Vendég
 


lei. csak azért kérdeztem, mert az a doki, aki szerdán reggel megnézett (nagyon rendi volt!), a Margitban dolgozott előtte és most itt a Tétényiben szül. de most úgy olvasom, hogy újra lesz szülészet a Margitban??? csak mert nem akarok úgy járni, hogy lebeszélem vele a szülést, aztán hipp-hopp visszamegy, mert nekem az nem lenne praktikus, mmint, hogy a Margitban szüljünk :/ nehéz ügy...

amúgy a fogorvosos témához: van a kiskönyvben egy rész a fogorvosnak is... gondolom, hogy ő oda írja be, hogy mikor voltál kontrollon, illetve, hogy van-e gond. ugye a kisbaba elég sok kálciumot elvon a mama szervezetéből, így ilyenkor jobban romlik a fog is, illetve szokták mondani, hogy az íny is renyhébb, vagy milyen. szóval érdemes még akkor is elmenni, ha előtte 1-2-3 hónappal voltál, max. azt mondja, hogy minden okés! meg ugye egy pár napos, hetes újszülöttől elszakadni nem egyszerű, ha éppen akkor durranna be a fogad :(

sophie27
 
 


sophie: meg tudnád adni annak a dokinak a nevét a Tétényiből? Egyébként ez a Szent Imre kórházat takarja amúgy?

na akkor majd legközelebb odaadom a fogdokinak a kiskönyvet, hogy írkáljon bele valamit a biztonság kedvéért.
lei
 
 

 
 

egyébként nem hiszem, hog ycsak úgy lelépne a dokid és visszamenne a Margitba. Legalábbis biztosan szólna, illetve nem mindenkit vesznek vissza a régi dokik közül, vagy nem mindenki megy vissza, még ha hívják is.
lei
 
 


Köszi mindenkinek!

Úgy látom várandósan sem úszom meg a fogdokit! :evil: Pedig... :roll: Amíg élünk, remélünk... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Lei! Azért ez a fekete baba-fehé szülők, ez durva sztori. Elhiszem, hogy a férj kiakadt. Mégjó, hogy ma már DNS meg minden alapján tudnak bizonyítgatni. Azért gondolom nem egyszer kellett magyarázkodniuk a baba bőrszíne miatt....

Igen, jól emlékszel, voltam a Hepinetben. Még régen a 0. UH-n, 7hetesen, akkor csak 2D-t néztek, sok minden ugye nem látszott a babából. Most meg 2 hete voltam, de akkor kint voltunk Dunakeszin. Ott jó volt a gép, sokkal jobban látszott mindene 2D-ben is, mint a Margitban. Ott volt az a hering hasonlata a páromnak :lol: 4D-vel csak nagyon kicsit néztük, (mert ugye nem babamozira mentünk, "csak" integrált teszt 1. fordulójára), azon jól látszott a baba -amíg hátat nem fordított nekünk. Na akkor jutott eszembe a Dráááágaszáááág... :lol:
Nem tudom, hogy a Vörösvári úton is ugyanilyen gépük van-e :roll: , de biztos jól ofg látszani a picur!

panna1
 
 


Apróka!

Nagyon irigyellek a fogaid miatt! Nekem sajnos sokszor kellett látogatnom a fogorvost, elég vacakok a fogaim-könnyen törnek, lyukadnak, hiába mosom normálisan :(
Mondtad, hogy szóljunk homeós ügyben ma. Hát szólok :D , én az orrdugulásos vagyok, azt hiszem Pöttöm volt a fejfájós, de javítsatok ki, ha tévedek!

panna1
 
 


Lei. A doki neve dr Raft Miklós, és igen, a Tétényi, az a Szent Imre ;) Amúgy van magánrendelése is a III. kerületben, de itt megnézheted, www.drraft.hu. Igazából nekem tényleg nagyon szimpatikus volt, nem csak azért, mert egy nagyon gázos szituban voltunk ott, hanem az embersége az, ami meggyőzőtt... SZTK alapon is teljesen alapos, és korrekt volt! Én is rajta gondolkodom, mert a Horváth doki már megmondta, hogy augusztusban nincs... :(

sophie27
 
 


Zsófi!

Hiszen ez a Hepinetes hely! Azt hiszem ott már találkoztam ezzel a dokival is. Sötét hajú, fiatalos, vhogy 40 körül (vagy még annyi se)ugye?

panna1
 
 


Sziasztok lányok!

Csenge, Ági gratula a babókhoz, nagyon édesek! Ági, jó lenne már egy kiscsaj, kellene az arányokon javítgatni :lol:

Rátok hallgattam, ma itthon maradtam, jól esik az ágyban lustizni, kicsit aludtam, filmeztem olvastam. De a hasam ma is nagyon szurkál. Két magneB6-ot is vettem be, de semmi. Az a biz. furcsa érzés szerencsére már nincs.

Tegnap azért itt Harasztin beugrottunk egy fincsi vacsira, nagyon jó a kaja és olcsó, és egy hatalmas csokrot is kaptam a páromtól :D

Ági! Akkor neked nem hangzott olyan veszélyesnek ez a nagyon lenti megtapadás? Lehet, hogy csak az első vetélés miatt parázok folyton?

pöttömpanni
 
 


pöttöm: én is minden kis görcsre parázok rögtön. Szerintem azok, akiknek volt vetélésük, abszolút ki vannak élezve ezekre a dolgokra és duplán aggódnak. Reméljük, ez az érzés enyhülni fog az idővel és a vizsgálatokkal. :P
jó neked, hogy otthon pihizhetsz. :wink:

sophie: eddig jól hangzik ez a doki így a honlapja alapján. Na, majd rákérdezek az én dokimnál, hogy mit tud róla, biztos ismeri. Nekem amúgy mindegy, hogy Margit kórház, vagy Szent Imre, mondjuk helyileg a Szent Imre itt van a közelben, szóval az talán jobb, de ez majd eldől idővel.
lei
 
 


Pöttöm, a Magne B6 napi adaja 3*2 tabletta. És hosszabb ideig, napokig kell szedni, hogy kifejtse a hatását. Nekem azt mondta a dokim, hogy nyugodtan szedhetem ilyen dózisban a terhesség alatt végig! (nekem migrén ellen javasolták már az előző terhességem alatt, meg izomgörcsökre is jó persze). Talán pont ezért én nem érzek nyilalásokat, szúrkálást szinte soha. Most már lassan egy hónapja szedem, igaz nem 3*2, hanem áltralában 2*2 és este néha elfelejtem bevenni.
Vendég
 


sziasztok csajok!

dr rafttal kapcsolatban, igen, szerintem sötét hajú, barna, magasabb, vékony és tényleg fiatalos, nem tudnám megsaccolni, hogy hány éves lehet, de biztos több, mint 40, mert valahol rákerestem, és találtam egy linket, ahol a csajszi azt írta, hogy 18, igen, 18 éve szült nála... :DD

sophie27
 
 


Sziasztok, megjöttem! Gratulálok mindenkinek a szép képekhez és a jó hírekhez :-D

Én holnap megyek fogorvoshoz, remélem nem talál semmit. Meg laborba is kell mennem, ellenanyag kontrollra, aztán 25-én meg AFP-re...

Szép vasárnapot!!

yuyu79
 
 


Most nézem csak, mi ez a pangás, péntek óta nem írt senki??

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Látom a hétvégén mindenki pihizik. :D :D :D

Nem tudom, hogy láttátok-e a teganpi Babaviág című műsort (Liptai Klaudia vezeti), de pont a fogakról és a bőr feszességének megtartásáról volt szó. Téma: Terhesség alatti fogromlás, hajhullás, striák – hogyan előzzük meg?. Egy orvos-homeopatát hívott meg és ő említette a Schüssler sót (megnéztem, az ígértet jó). Az interjút itt meg tudjátok nézni: http://www.babavilag.com/index.php?cikk=215

Meg megnéztem, hogy a bőr feszességének megőrzésére (külsőleg) a mandulaolaj a leghatásosabb (ez a csecsemőkre, gyerekekre is igaz), találtam is naturkozmetikumot, már pár napja használom és eddig tényleg jó. www.weleda.hu

Jó böngészést!

Ja! Pénteken én is bementem a Christina Moda-ba a Margit körúton és egy csomó jó dolgot vettem mindent 1990Ft-ért. A nő egy kicsit rámaneős volt, de kedves. A méretemben lévő összes ruhát levette, hogy meg tudjam próbálni. Most van náluk melltartó 1200 F-ért és harisnya is 1500 Ft-ért.

Szép napot!
Vendég
 


Szép jó reggelt! Remélem mindenkinek kellemes telt a hétvégéje és csak ezért volt ilyen nagy pangás a társalgóban. Kezd végre melegedni is egy kicsit az idő, ez a hétvégi hideg nekem nem esett túl jól. Mennék már a szabadba kószálni, de ilyen hidegben nem túl kellemes.

Ági, a kérdésedre meg most látom elfelejtettem válaszolni 8) a ksifiamat nem igazán kötötte le a mozizást, egyszer kétszer megnézte és mondta, hogy baba, meg ott a feje, ahogy mutattuk neki, de annyira nem izgatta a dolog. Annál inkább az a két kosár csokoládé, ami ki volt téve egy az előtérben, egy meg bent a vizsgálóban! Na arról nem tudtuk "leoperálni" a gyereket. A szonográfus hölgy nagyon aranyos volt, egyfolytában kínálgatta, meg azt is jól viselte, hogy ki-be rohangált, meg néha rámmászott a vizsgálóasztalon :) nem tudott nyugton maradni egy pillanatra sem. Különben meg nem tudom mennyit fog fel belőle, hogy kistesója lesz, inkább hárít ha beszélek róla.

Na kedvet kaptam a fogorvoshoz, ma el is megyek. Menjetek el ti is :wink:
Vendég
 


sziasztok!

fogorvos... igen, én is ma megyek! remélem, hogy nem kell fúrni, meg semmi ilyen horror, mert elegge nehezen viselem amúgy is a fogorvost, de tudom, hogy az én érdekem, szóval nem szenvedek! :)

ez a hétvégi zimankó tényleg nem esett jól :( sál, sapka, kesztyű, vastag naci, vastag zokni és 3 réteg ruha! iszonyat fázós lettem az utóbbi időben... és érthető okok miatt fel és megfázni sem kívánok!

remélem, hogy mindenkinél minden rendben! nálunk igen. bár kicsit aggasztó, hogy a következő uh vizsgálat még odébb van. bár, ha csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz, lehet, hogy megkukkant, azzal az őskorszaki berendezéssel, de a lényeg ott is látszik...

apa egész hétvégén azzal "fárasztott", hogy mikor lesz már olyan, hogy ő érzi, ahogyan mozog a picuri... jót nevettem rajta, és nem akartam lelombozni, hogy először csak én fogom érezni, főleg, ha egyszer felfogom, hogy az tényleg a bébi, és majd csak utána ő.

ja. még egy kérdés! valaki jár a Szt. Imre szülésre felkészítő előadásaira?

szép napot! hátha a nap is kisüt idővel ;)

sophie27
 
 


Sziasztok!

Múlt héten Prágában voltam üzleti úton, azért nem irtam. Egz kicist tartottam a repülőúttól, de szerencsére nem volt semmi gond. :) Kedden még voltam itthon a dokinál, megvizsgált, meghallgattuk a szivhangot minden rendben volt - ő is azt mondta, nyugodtan repüljek, biztonságosabb, mint az autó...Igazából jó is volt már egy kicsit kimozdulni itthonról :)

Csak kár, hogy a Valentine- nap beleesett, de azért péntek este bepótoltuk és elmentünk vacsizni. :) Kaptam a férjemtől egy övterelőt, hogy vigyázzak magamra meg a babára - tényleg jó, kényelmesebb most. Én meg vettem neki egy DVD sorozatot, a csecsemők fejlődéséről - nagyon érdekes, csak ajánlani tudom! Az a cime, hogy az Ember Gyerek - Pelusos zsenik - a Budapest Film adta ki - 3 DVD. Sorba veszi, hogy tabul meg a csecsemő járni, beszélni, gondolkodni, érezni, kötődni a szüleihez és hogyan alakul ki az empátia képessége.

Tudtok egyébként valami jó könyvet ajánlani, ami a csecsemőgondozással foglalkozik?

Én voltam már fogorvosnál kb. egy hónapja - előtte én is jártam rendszeresen - megnézte, leszedte a fogkövet és aztán bepecsételt a kiskönyvbe. Én jövő héten megyek az AFP vérvételre, nekem is azt mondta, hogy ez egy egyszerű vérvétel, két hét múlva meg majd UH-ra.

Nálunk szerencsére nem volt semmi gond az együttléttel, az elején egy kicsit visszafogotabbak voltunk - először olyan érzésem volt, mintha valaki nézne minket :oops: - de mostmár minden olyan mint régen, szerencsére nincs semmi vérzés, rossz érzés utána. A védőnő is azt mondta, hogy ez a legjobb módja a gát edzésének - persze, csak ha nincs semmi gond!!!

Kellemes napot mindenkinek, reméljük jön hamarosan a jó idő is! :)

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Pénteken megyünk farsangi buliba és valami rajzfilm-figurának kellene beöltözni - van valami jó ötletetek amit könnyű megvalósitani és akinek van pocakjai is? :)

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok!

Mi otthon voltunk anyáéknál Nyíregyházán. Hazamenet beugrottunk a párom unokatesójáékhoz, kaptam tőle én is övterelőt. Lassan nekem szükségem lesz rá. Most elkezdtem elég durván pocakosodni! Mondjuk az is hozzájárult, hogy anyum finomságok özönét főzte 7végére, de szerintem elég ügyes voltam, és nem zabáltam halálra magam a palacsintából, pizzából. Igazából alig ettem ilyem durva kajákat, gyümit, salit viszont sokat, De most olyan mértékben fel vagyok puffadva, hogy kényelmetlenül érzem magam. Majd most minden visszaáll a sima 7köznapi kerékvágásba, aztán helyrejön az emésztésem is talán. Ma este megyünk usziba is, a mozgás bitos segíteni fog.

Aztán most jönnek a dolgos 7köznapok, mert ugye azt is kell.

Beleki!
Gondolom az 1200 Ft-os melltartó az a szoptatós melltartó volt, amit én is felpróbáltam a Bécsi úton. Nekem nagyon nem volt kényelmes :( Igazából én a merevítős melltartókhoz vagyok szokva, vagy ami teljesen rugalmas anyagú, kicsit olyan top-szerű. Remélem találok majd magamnak kismama-melltartóban is olyat, ami kényelmes. Bár tudom, hogy a merevítőset nem igazán javasolják. Most még bírják a sztreccses melltartóim, de már láthatóan nő a cicim is, úgyhogy lassan ilyen téren is körbe kell szimatolni...

panna1
 
 


Sziasztok lányok!

én szép szorgalmasan benéztem a hétvégén, de sehol senki, így nem volt kedvem monológokat írni. Pénteken voltam babaruhabörzén, de nem volt kapás, csak a gyerekeknek tudtam egy szép nagy lego rendörséget venni eredeti dobozban (15 Euro 80 helyett). Szombaton acélos egy fok volt, de legalább plusz egy fok! :)
Szombaton felmarkoltam mindhárom gyerekem - mert a kedves férjem nem akart rájuk vigyázni, dolga volt - és elmentem velük két börzére is. Az egyik helyen hamar feladtam, mert millióan voltak és mozdulni se lehetett, itt találtam a nagylányomnak két nagyon csinos nyári ruhát és némi fehérnemüt. Amíg én turtam, a gyerekek kint játszottak a játszótéren az ovi - ahol a börze volt - mögött, szépen elkerítve, így nem veszhetnek el, vigyáztak a minire, aki a babakocsiban aludt, így nem is volt gond, csak a tömeg. Utána bevásároltunk, tarisznyáztunk ebédre, aztán elgyalogoltunk a másik városrészbe a következö börzére - busz ilyenkor a fehér holló gyakoriságával jár. Ott is tömegnyomor volt az elején, de hamar eloszlott. Vettem a nagylányomnak egy benetton blúzt, 2 H&M szoknyát és 3 GAP ujjatlan elsöt, továbbá a születendö cseppnek egy maxi cosi autósülést (az elözöt használtan vettem és kiszolgálva még 3 gyereket kiadta a lelkét) és vele együtt egy 3 kerekü babakocsit, amire csak rá kell pattintani a hordozót és mehet a menet, késöbb pedig át lehet buggy-vá alakítani (az egész újszerü állapotban).
Ezt a kocsit ugyan csak utazásokkor fogom használni, de akkor nagyon jól fog jönni, mert eddig mindig az volt, hogy a baba aludt a hordozóban és ha megérkeztünk, át kellett rakni a kocsiba, ami az ébredést is magával vonta. Talán lesz valami haszna a kocsinak.
Ezen a héten is lesznek a közelben börzék, megyek majd oda is, mert a kissrácomnak is kell még valami nyári ruha, a nagylányomnak meg polók és rövidnacik. Legalább a középsöre nincsen gondom, ö az örökös a nagyobbik után. :)

Tegnap meg megnyírtam a kissrácomat, mert már akkora volt a szöke gyapjú a buksiján, hogy csiklandozta a fülét. Nehéz ügy volt, mert állandó mozgásban volt, de azért kb. sikerült kisembert faragni belöle. :)
Ma reggel felvettem az elsö hivatalosan is annak számító terhesnacimat és olyan szépen kitöltöm a pocaknak szánt helyet, hogy az csodás. Megint jó nagy pocakom lesz nyárra!

Aztán a legfontosabb, ami miatt már alig tudtam aludni, hogy egyre megyek UH-ra! Szurkoljatok, hogy minden rendben legyen, tarkóredö, egyebek, szóval minden-minden!


Mazska,

gombóc Artúr? Neki van pocakja, nem is kicsi...

Mentem, mert indulás elött meg kell lennie az ebédnek, a vasalásnak és a felmosásnak... A kókuszos sütik receptjét változatlanul várom, ha van valakinek!

Barbi
Vendég
 


Sziasztok!
Hát én is csodálkoztam, hogy a hétvégén nem volt nagy írás-forgalom. De akkor biztos mindenki jól elvolt a hétvégén. :)
Mi péntek este kicsit kimozdultunk apával és haverokkal bulizni, szolidan téncikáltam is, de aztán a cigifüst miatt már nem bírtam sokáig és hazajöttünk. Másnap alig bírtam felkelni, elszoktam én már ettől a bulizós életmódtól. Aztán délután moziban voltunk utána meg pihi otthon. Vasárnap meg általános iskolai osztálytársakkal palacsinta sütő party volt, ahol kisbabát is lehetett babusgatni. Szóval jól elvoltam. :lol:

Már pár napja nem érzek görcsölgetést, se szúrkálást. Ez jó gondolom. Mi szerdán megyünk UH-ra, már nagyon várom!!!

Annyit írtatok erről a Christina Mode-ról, hogy szerintem valamelyik nap beugrom a Bécsi úti boltjukba, megnézem én is a kínálatot. :roll:

Remélem mindenki jól van, és majd írtok nemsokára helyzetjelentéseket, és beindul a fórum élet, mint ahogy a heti munka is!
lei
 
 


Sziasztok!

Én hétvégén nem voltam sehol, csak otthon pihiztem, de nagyon jól esett. Igazából egy kicsit megfáztam, ami nálam fülfájásban nyilvánul meg, ezért most állandóan infralámpáznom kell.
Ma reggel voltam a Nyírőben vérvételen, nem volt egyszerű megtalálni, hogy aki a Róbert Klinikán szül annak hol van a vérvétel, de végül sikerült. Hát tényleg nagyon szépen meg van csinálva. Amikor mentem lefelé a lépcsőn és megláttam kiírva, hogy szülőszoba, akkor gondoltam, hogy megkérdezem, hogy be lehet-e valamikor kukkantani. Jött is egy zöld ruhás nő, aki nagyon kedvesen elmondta, hogy bármikor bejöhetünk a férjemmel és ha nincsen épp szülés, akkor megnézhetjük.
Mazska, én már megvettem az egyik legjobb könyvet, ami a gyermek születésétől hasznos segítőtárs és az összes barátnőmnek megvan, mindenki nagyon dicsérte, az a címe, hogy Picik és kicsik http://bookline.hu/control/producthome?id=23471&type=22

Holnap megint vérvételre kell mennem :cry: (integrált teszt, második menet). Bárcsak ultrahang lenne ilyen gyakran. A legközelebbi lehetőségem, hogy a picinket meglássam majd csak március 18-án lesz, mert akkor megyek a dokihoz. Remélem kibírom addig, de ha nem, akkor megint benevezek egy fizetősbe.

szuszu
 
 


Sziasztok!

Először is röstellem, Panna és Pöttöm de annyira pocsék és rohanós volt a hétvégém, hogy nem jutottam hozzá a homeopátiás bogyókhoz.
Nagyim egyre rosszabbul van és nem készítettem fel lelkileg magam látogatás előtt. Így két napja alig bírok aludni, mert teljesen kikészített a dolog. :cry:
De nem felejtettelek el Benneteket csak még egy kis türelmet kérek.

Hát a hétvégém nem volt túl fényes az előbb leírtak miatt.
Viszont AFP-re egy héttel előbb kell mennem, már 25.-én. Remélem elkapok valakit a kórházban hogy csináljon már UH-t és kérek végre képeket is Prücsökről.

Barbi, nekem egy nagyon egyszerű, csokis kókuszkocka receptem van.
De még a kenyérsütés alapreceptjével is tartozom, szóval nem ígérek semmit. Most tényleg éjjel-nappal ott szeretnék lenni nagyómnál. De nem felejtem el ezt sem.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Vicces, hogy mindenki eltűnt a hétvégén :)
Mi Karcagra mentünk a nagyim 80. szülinapjára. Olyan jó volt a családdal lenni, nagyon ritkán látom őket, soha nem jutunk le.
Rengeteg jó tanácsot is kaptam, van még egy kismama a családban, úgyhogy hasznos is volt. Na és babáztam is, volt kakaspörkölt, kell ennél több :)

Csenge, gondoltam, hogy az apróságnak nem akkora buli az ultrahang, de legalább a csoki lefoglalta kicsit :) mondjuk tényleg nem a legszerencsésebb módja, de na, néha ő is bűnözhet egy kicsit gondolom :)

Barbi, minden tiszteletem a tiéd, hogy három gyerkőccel így nekivágtál a városnak. Nem vagy semmi...
Az UH-hoz meg nagy drukk neked és várunk a hírekkel, meg a képekkel!

Apróka, nagyon sajnálom, hogy a nagyid rosszul van, jobbulást neki! Sajnos most az enyém is bekerült kórházba, mert nagyon fullad, én meg nem merem meglátogatni, ki tudja, az influenzások között mit kapok el, nem kockáztatok, de olyan rossz. Próbáld meg a babával egy kicsit jókedvre deríteni, mesélj róla, biztos örülne.

Képzeljétek el, mi történt reggel, a hasamra feküdtem és elkezdtem érezni, ahogy a baba mocorog :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Biztosan nyomhattam kicsit, mert nem volt nekem se túl kényelmes, így elmozdultam, akkor abbahagyta aztán megint úgy feküdtem és megint elkezdte!! Ez volt az első, amikor biztosan éreztem, hogy ő mocorog :)

KépKép
columbine
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki jól van hétvégén én is lustiztam meg játszottam a gépen és elég hamar elrohant az idő.

Kókuszos receptet majd küldök én is, ha megtalálom. :lol:

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok:)

Tényleg jól eltűnt mindenki a 7végére:)
Velünk semmi extra nem történt, szinte ki sem dugtam a fejem a lakásból, mostam, főztem, takarítottam mindkét nap, meg varrtam is egy kicsit (6 db bandázst csináltam:)), de olyan jól esett tevékenykedni, hogy azt el sem tudom mondani.

+ Kipróbáltam a joghurtos pogi receptet is, tényleg nagyon finom lett.

Ági, Nagyon örülök, hogy éreztes a babót, már én is nagyon várom azt a pillanatot:) mesélj, milyen érzés volt?!

Aproka, nagyon sajnálom a nagyid, jobbulást kívánok neki! És neked is sok erőt és kitartást és szebb napokat!

Szuszu, én is azt hallottam arról a könyvről, hogy szuper jó!
Amit én nemrég olvastam és nagyon tetszett az a Suttogó titkai címet viseli, ajánlom mindenki figyelmábe, mert nagyon hasznos olvasmány.

Barbi, minden elismerésem a tiéd, nem lehet egyszerű 3 gyerekkel így a nyakadba venni a várost.

sniky
 
 


Columbine!

Most nagyon irigyellek ám!

Sajnos az én nagyim már nem lesz jobben, Ő 94 éves és már 5 agyvérzése volt, mindig nagyobb betegségek után. A mostani nagyon megviselte és az az igazság, hogy most már 2 hete nem javul, sőt romlik. Ilyen még nem volt. 1 éve meg tudtuk csinálni, amikor ugyanígy volt, hogy 24 óráztunk nővéremmel és apummal, de most egyszerűen nem megy több, mint hogy ebédre-vacsira megyünk etetni.Én meg ugye 30 km-re lakom tőle, így napi 8 óra meló mellett csak hétvégén veszem ki a részem. CSak most olyan drasztikus volt a romlás múlt szombathoz képest, hogy teljesen földhöz vágott.
Viszont ebből már Ő nem akar felgyógyulni, így meg édeskevés minden igyekezet. Az én hibám, hogy nagyon nehezen engedem el és olyan pocsék valakinek azt kívánni, hogy elaludjon,de tényleg ez lenne a legjobb.
Na mindegy inkább vidámabb témák felé evezzünk legalábbi itt. Hiszen mindehol máshol csak ezzel szembesülök.

Barbi, le a kalappal, és élveztem az élménybeszámolót!
Nálunk bátyáméknál van 3 égedelem fiúcska és egy még "égedelmebb" hisztis-ennivaló kislány, de hihetetlenül csodálom sógornőmet. Az kész kabaré amikor vásárolnak. A fiúk még csak-csak, de Mári baba kb 2 percig bírja ki anélkül hogy két karral lendületből begyűjtse az össze portékát. Amikor meg rászolnak, érzi hogy kevés az ideje és mind a négy végtagját beveti hogy minél több dolgot borítson magára a polcokról. Ha nem láttam volna el sem hinném.
Már egyszer nagyon megkarmolta a nővéremék amugy világbékés cicusa de most szombaton is kaján vigyorral próbálta simogatni. Ami úgy nézett ki hogy két marékkal kísérelte meg szeretgetni a farkánál fogva. Szegény macsek két hétig depressziós minden családi összejövetel után.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sniky: a Suttogó titkai három részes, és én is csak jót hallottam róla. Sógornőméknek megvettük tavaly karácsonyra. Az egész család felváltva olvasta a könyvet és a végén azt mondták, hogy előbb kellett volna megvenniük, mert annyi jó tanűcs van benne, amit hasznosíthattak volna korábban és akkor egy csomó problémától megkímélték volna magukat is és a kisgyereket is.
lei
 
 


Aprooka, sajnálom. Sok kitartást kívánok! Az én egyik nagymamám is 90 éves már, de ő még jól tartja magát szerencsére...

Ági, tök jó hogy már érzed a picúrt, én is nagyon várom már ;-)

Voltam én is fogorvosnál, szerencsére mindent rendben talált 8)

yuyu79
 
 


Lassan szerintem mindenki érezheti , már olyan kis erősek, meg nagyok. Igazán pontosan nem tudom leírni mit éreztem, talán mintha egy pici egérke futkosna belül. De ez sem igazán pontos. Onnan vettem biztosra, hogy akkor éreztem, amikor nyomtam a babát és nekem is kényelmetlen volt.És mert pontosan a méhemnél volt.
Pár napja már voltak apróbb "érzések" mintha megremegett volna egy nagyon nagyon picit, de abban nem voltam biztos, annyira enyhe volt.

KépKép
columbine
 
 


Apróka, nagyon sajnálom, hogy pont ebben a különben gyönyörű időszakban ér ilyen nagy bánat téged :( Ahogy olvastam amit írtál, összeszorult a torkom és újra átéltem azt, amit te most érezhetsz, mert sajnos szeptemberben volt egy éve, hogy ugyanezt éreztem, amikor a nagymamám húga volt hasonló állapotban. Ő 97 éves volt és azt kell mondanom, hogy teljesen "természetes" volt, ami vele történt, de akkor is nagyon nehéz ezt elfogadni a szerető családtagoknak. Sok erőt kívánok neked ebben a nehéz helyzetben!
Vendég
 


Április 19-én bababörze lesz a Hungexpón
lei
 
 


köszönöm szépen.
nekem már a 2. ilyen élmény 2 év alatt és tényleg természetesnek kéne elfogadni. Mint párom, de hát ő mentőzik, naponta találkozik ilyen esetekkel így könnyebben veszi még akkor is ha a betegei nem családtagok. és ilyenkor úgy irigylem.

tegnap olyan érzésem volt mintha valami bizseregne a pocakomban belül, de én még nem tudom azt hinni hogy Prücsi lenne. Olyan furi volt, még várom a folytatást, mert azóta semmi.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szisztok
Egy kicsit kiestem a társalgásból, nem tudok igazán aktív társalgást folytatni, mert a munkám nem engedi, de azért igyekszem képbe lenni, és olvasgatok, meg drukkolok és veletek örülök a jó babás híreknek, főleg a nemek kiderülésének :lol: . Olyan jól esik a merev meló mellett beleolvasni a csevelyetekbe, üdítőleg hat rám. Jó lenne már szabira menni, de egyhamar még nem lesz…sőt, még az egyik kolleganőm is tett egy megjegyzést a babvárásra, ami egy kicsit rosszul esett, de hozzáteszem, még nincs gyereke, sőt párja sem… :x
Sajnos az egész családot hétvégére lenyomta a nátha , és én még bevenni sem mertem semmit, így még lábadozok, de lassan és biztosan haladok a gyógyulás fele. Vigyázzatok nagyon magatokra, és egyetek-igyatok sok sok citromot/citromlevet.
A nagy HÍR :!: :!: úgy néz ki hogy a második babócánk is fiú lesz, pedig azért reménykedtem egy kis csajsziba, de a lényeg, hogy egészséges. Habár a szívem mélyén még mindig abban reménykedem, hogy talán még korai volt 2D ultrahanggal megállapítani a nemét, és ……………na de ez az én hülye agyszüleményem :roll: .

Valaki jár usziba? Én a XV kerültben lakom, és jó lenne hetente 1-2 alkalommal eljárnom, már csak a súly karbantartása végett is. Sajnos korábban nem tornáztam rendszeresen így most kismamaként nem ajánlják. valaki lakik itt a környéken :?:

Barbi! Le a kalappal :)

Györesz! Egyidősek a gyerekeink! Ovisok vagytok már ti is?

Aprooka
Sajnos sejtem mit érzel, a nagyim Áprilisben lesz 1 éve, hogy elment, agyvérzések sora….., Talán még most sem tudtam teljesen elfogadni, de amikor láttam a szenvedését, az már emberfeletti volt. Szenvedett a család is, de a legjobban ő. Nem pocsék gondolat az ha arra gondolsz , jobb lenne ……., inkább a szeretetedet bizonyítod azzal, hogy inkább elengeded mintsem szenvedni lásd. Sok sok türelmet és erőt kívánok.

Mindenkinek dolgos :wink: szép napot
Vendég
 


Marcsa,

En jarok uszni, hetente egyszer, nagyon jol esik. 20-25 percet birok es inkabba hatuszas jo - eddig szerencsere semmi gondom nem volt vele.

Jarok kismama tornara is, es ott azt mondta a vedono, hogy nem baj, ha elotte nem csinaltal nagyon semmit - igazabol nem megerolteto - ugyogy ha latsz a kornyeken, szerintem erdemes elnezni - egy kicsi atmozgatja a testedet - meg nalunk sok beszelgetes is van kozbe, ami jo.

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Apróka! Sajnálom én is a nagyidat, és téged is! Remélem javul kicsit a közérzeted, és hátha a nagyid is kicsit rendbejön...
NÁlunk is szegény nagymamáim betegeskednek, egyiküknek csípőprotézise van, karácsony környékén kiugrott a helyéről ott bent vmi. úgyhogy megint műteni kell. A mai egészségügyi helyzetben viszont csak március 19-re kapott műtéti időpontot. A másik nagyanyómnak meg most derült ki, hogy március 12-én katéteres szívműtétje lesz, de szegénykém nem is tudta pontosan elmondani, hogy mi is a baja, mit fognak "keresni" odabent. Ezek viszonylag egyszerű műtétek, de azért aggódunk értük rendesen , hiszen már ők is öregek. De ez még közel nem olyan helyzet mint nálatok Apróka, úgyhogy nagyon szorítok, hogy nálatok jól alakuljanak a dolgok.

Tök jó Columbine, hogy érzed babát! Én mondjuk nem is merek már hasra fordulni egy ideje, mert nagyon nem kényelmes. Viszont azt már észrevettem, hogy pl este megnézem a pocimat, és mondjuk a jobb oldalán kicsit nagyobb a dudor, aztán reggel is megnézem, akkor meg "átvándorol" a nagyobb pukli a másik oldalra. És fordítva. Szerintem ez már a babóca helyezkedésének következménye. Most már rendszeresen érzem azt is, hogy feszül a pocakom. Végül is olyan 10-12cm lehet már most a picur. Tök furcsa, de jó!

panna1
 
 


Marcsa!

Azért ne add fel még a reményt, mert nálunk van a családban szülész doki és ő mondta hogy általában a 16-18. hétig a sima kórházi ultrahanggal nem mondanak semmit, mert annyira nem egyértelmű. Hiszen ha az egész gyerek 6 cm (13 hetesen) akkor ha fiú akkor jóformán még nem is kezdett el nőni a kuksója. :)
A lényeg tényleg az hogy egészséges legyen, de azért még korntsem bizti hogy lemondhatsz a hercegnős-angyalkás jelmezekről.

Én is nagyon szeretnék úszni, de hát amíg nincs mit felvennem.....és persze ahol van már most is kismama fürdőruci, olyan amit szeretnék, ott 13.000 +/- 3000. Ennyit meg nem akarok kiadni rá, ha úgysem biztos hogy végig jó lesz.
Képzeljétek ma bementem egy bútorboltba és kérdeztem hogy gyártanak-e gyerekágyat, rácsosat. Erre elővesz egy mintafotót, amin egy sima 70x200-as ágy van. Mondom neki, hogy én babaágyra gondoltam. Erre közli a fickó hogy olyat ma már nem gyártanak sehol. :lol:
Kifelé menet azért megemlítettem neki, hogy bármily hihetetlen, de ma is születnek gyerekek....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Biztos meglepődtök, de néha már én is érzem a babót, talán mert második gyerkőc, meg hát uh szerint már a 14 hétben vagyok és Norbival is már a 16. héten éreztem!

Marcsa!
Igen mi ovizunk október óta, hát volt egy pár kemény hónapunk, de kb. 1 hónapja lecsillapodott a fiacskám és belátta, hogy felesleges harcolnia és hát nem is olyan rossz hely az az ovi!
Megértelek! Én is lányban reménykedek, persze fiúnak is nagyon fogok örülni, de azért mégis az lenne az igazi, hogy lenne egy kislányunk is mert nem hiszem, hogy vállalunk harmadikat is! Amúgy el is könyveltem magamba, hogy ha mostanába fogják megmondani a nemét akkor egyáltalán nem élem bele magam egyikbe sem, hisze az még nem 100%!

Én sajna nem merek úszni, mert nagyon könnyen összeszedek mindenféle nyavaját! Most is van egy kis folyásom ami állítólag természetes, de én azért nem vagyok teljesen nyugodt, úgyhogy meg fogom kérni legközelebb a dokimat, hogy vegyen le kenetet!

A kókuszos recept engem is nagyon érdekelne!!!

Szép napot mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


sziasztok!

aprooka, nagyidnak jobbulast, neked pedig kitartást és sok sok erőt!

most jövök a fogorvostól. hát sajnos vannak apró kezdődő lyukacskák a bölcsesség fogaimon, szóval én nem úszom meg... :( március 5-re kaptam a legelső időpontot! jó kis hét. 3-án igazító ruhapróba, 5-én fogorvos, 8-án esküvő :))) durva, de ez van! inkább most csináljon bármit is a fogammal, mint nagy pocakkal, illetve, hogy a bébi mellől kelljen elmozdulnom!

amúgy azt mondta, hogy érzéstelenítő injekciót nem szívesen ad... :( brühühü. pedig én annyira tojok a fogfúrástól.

de jó Ági, hogy már érezted a babát. nagyon izgalmas lehet! :) én amúgy még mindig olyna félig oldalt, félig hason alszom, nem tudom, hogy mi lesz velem, ha nagy pocakom lesz :P amúgy úgy hallottam, hogy inkább jobb, ha a bal oldaladon fekszel, mint a jobbon, de nem tudom, hogy miért... mindenkinek a jobb felén van a babóca?

sophie27
 
 


nem értem, hogy az esküvői vonalzón a párocska miért kúszott vissza a vonalzó elejére, de most kijavítottam ;)

sophie27
 
 


györesz: nekem is van kicsit bővebb folyásom, paráztam, hogy nincs-e fertőzés, a doki megnézte, azt mondta semmi, csak ilyenkor intenzívebb a folyás. Ha nem szúr, vagy viszket, nem zöldes, és nem büdös, akkor nincs baj.

sophie: azt hiszem azért jobb a bal oldalon feküdni, mert az jobb a vérkeringésnek és ezáltal a babónak is. Mintha ezt olvastam volna valahol....
lei
 
 


okés! köszi a felvilágosítást ;)

amúgy mikor döntesz doki ügyben?

sophie27
 
 


lei!
Hát a dokim is mindig ezt mondja, de megmondom őszintén Norbival is így voltam, aztán csak csinált a doki egy kenetet és Coli bacim volt és tök nehezen tudta kikezelni!

Kép
Kép
györesz
 
 


Zsófi!

Ahogy lei is mondta, azért bal oldalon mert jobb oldalon fut az az ér, ami ellát Téged és a babót is oxigénnel-vérrel. Nekem egyszer elmagarázták, de hát nekem már sok mindent elmagyaráztak a családom orvosai, mindenféle szaftos műtétet megspékleve sok-sok latin kifejezéssel, és azt hiszik hogy emlékszem rá.
A lényeg, hogy elvileg csak a vége felé, 3. trimeszterben kellene a bal oldalon feküdni (amúgy úgy is érezni fogod, mert jobb oldalon azt mondják, hogy egy idő után nagyon pocsék) de már most jobb készülni rá. Én gyerekkorom óta a jobb oldalamon fekszem vagy a hasamon, szóval éjszakánként amikor felébredek, mindig jobb oldalon ébredek, attól függetlenül, hogy a bal oldalamon alszom el.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


györesz: így azért érthető, hogy nem vagy nyugodt.

sophie: majd amikor visszamegyek a dokihoz a 18. heti UH papírral és az AFP leletekkel, akkor fogjuk megbeszélni a dokiválasztás ügyét. Szerintem amíg a Margit meg sem nyílik, nem kell izgulni. :)
lei
 
 


na elindulok a laborleletekért a rendelőbe....remélem minden jó lesz :roll:
lei
 
 


Lányok

Jó hogy már érzitek a bébiket, én is érzem már néha, na meg estéként itt-ott puposodik :lol: :lol:

[b]Már csak két hét és tulleszek a magzatvízvételen :lol: :lol: már nagyon várom!!!!! :!: :!: (és már eléggé menyugodtunk a párommal)

Gabi :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Én is jártam úgy, hogy ráfeküdtem a babóra és tiltakozott :lol: és a vizsgálófej ellen is UH közben. Először különben olyan érzés, amikor a pici megmozdul, mintha kis buborékok szállnának fel és pukkannának ki a hasatokban :)
Ma reggel nekem is jobbra húzott a pocim, máskor meg balra. Akkor lehet ezt érezni, amikor megkeményedik, már ilyenkor is előfordul, később meg majd még gyakrabban.

Marcsi, nyugodtan menj el kismamatornára, az nem fog megártani. Vagy kismamajógára, ha van a környékeden. Egyik sem megerőltető, akkor sem, ha előtte nem mozogtál semmit. Nekünk is kisfickót mondtak, de nem teljesen biztosra. A családban még sokan reménykednek abban, hogy tévedtek, én nem foglalkozok vele, ha fiú, akkor fiú, nekem mindegy.

Apróka, melyik volt ez a bútorbolt?? Hogy valaki ennyire ne értsen a szakmájához, szinte hihetetlen. Faktum bútorokat nézd meg, ott elég nagy választék van gyerekbútorokban. A kismamafürdőruha jó lesz végig, legalábbis az enyém jó volt.

Györesz, én már a 12 hétben éreztem/érzek mozgásokat (na lehet, hogy engem tényleg hülyének néznek :lol: , téged biztos nem). Én gondolkodom egy harmadik gyereken, csak sajnos ha ez tényleg fiú, akkor nagy az esély arra, hogy a harmadik is az lesz, a negyediknél már nagyobb az esély az ellenkező nemre, de azért négy gyerekem valószínűleg nem lesz.

Zsófi, elég fura fogorvosod van :? én most jövök az enyémtől, ahová bejelentkezés nélkül most is egy ember volt előttem és be is tömte a fogamat, ami lyukas volt. Nem mondom, hogy kellemes volt, de ki lehet bírni. Én különben útálom az injekciót, akkor se kérek, ha ajánlják (egy kivétellel, amikor nagyon csúnya gyökérkezelésem volt, de a másik 3 :( gyökérkezelésnél sem kértem). Az agykontroll sokat segít a fájdalomcsillapításban :wink: erre legalább használom. Sajnos még jósolt egy lyukas fogat 3-4 hónap múlva :( akkor kell majd visszamennem.

Gabi biztos minden rendben van :) nem is tenne jót, ha aggódnál, főleg, hogy ilyen sokat kell várnod.

Hazafelé jövet még belebotlottam egy kismamaboltba és vettem egy melltartót, egész ügyes voltam ma :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?