Új privát üzeneted érkezett!

Igen, én is olvastam :) Mindig elolvasom a Budai Polgárt. Tesóm is kapott 3szor is ilyen kitüntetést. 1szer elmentünk, többször nem :oops: ELég hosszú egy ilyen ceremónia. Engem nem tüntettek ki soha... pedig nyertem egy japán szónokversenyt. De mindegy, végül is csak felnőttem :D
Na, de lényeg, hogy gratula Ábelnek!

Majd én is újítok albumot. Sőt csináltam egy videót is, majd megpróbálom feltenni vhova.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Köszi, micsoda figyelmes olvasó :shock: :D !
Az ünnepség elég gáz volt..., de hát ez van.

Claire
claire
 
 


Abbey, japa-a-a-an szonokverse-e-e-eny!???!?!? :?: :!:

mi a szo:sz...?

Mas. Lanyok, mamak: van olyan, hogy a babak egyszeruen LESZOKNAK az alvasrol...? kb. 5 honapos korukig tok sokat aludtak; aztan egyik naprol a masikra, egyszeruen ugy dontottek, hogy teljesen folosleges alvasra pazarolni az idot; csak par percet szundiznak itt-ott; foleg mellecsken, de ahogy letennem oket, felpattan a szemecske, es elfujtak az almot. tegnap hanna egyszeruen fel 12-ig is qkurekolt este (eddig legalabb este idoben elaludtak es szepen vegigaludtak az ejjelt); ma bogikat lehetett alig leloni. napkozben pedig le sem hunyjak a szemuket.

Nektek igy fel eves korban hanyszor es mennyit aludtak?

kepzeljetek, Bogika mar szinte kuszik. mostantol tenyleg naponta van valami nagy fejlodes... olyan csodalatos. nagyon el akarja erni a dolgokat, es nagyon propellerezik utanuk.

lanyok, most el fogok tunni egy kicsit. holnap le kell adnom a ceges laptopot es a kolcson internet-botot, ami egyedul mukodott; onnantol el leszek vagva, amig csak haza nem ertunk es otthon be nem uzemeltuk. legyszi drukkoljatok, hogy beferjenek a cuccaink, es ne kelljen kinnt hagyni semmi fontosat...

tali: kozben mindenkepp szeretnek, hogy a parlamentben felszolaljak (vagy miacsuda) szerdan; de meg megprobalom lemondani. tervezzunk ugy, hogy hozzank lehet jonni oskertnezobe es -jatszoba, ha nem esik - egyelore szep idot mond.
aki jonni szeretne, az kuldjon egy telefonszamot vagy email cimet priviben, es megkuldom a cimet stb.

10 ora korul jo lesz? valami egytaletel lesz, meg kitalalom mi, de lehet, hogy aki tud, az hoz valamit (aki pedig nem, az a jokedvet hozza ;-)

akkor vszleg legalabb hetfoi csendig sziasztok
zsebibabak
zsebibabak
 
 

 
 

.....na, ezt jol megaszontam. "de lehet, hogy aki tud, az hoz valamit" - nem igazan ertem, mit akartam irni... Talan azt, hogy aki akar es tud, az hozhat valami nasit a csapatnak; de nem fontos!
zsebibabak
 
 


Hello! Már aggódtam, h kihalunk itt!
Drukkolok, és bízom benne, hogy egy 6 gyerekes anyának minden mindenhova befér :lol: !
Parlament? (Politikai klímát is kutatsz? :lol: :lol: ) Haha, ez csak egy hülye éjszakai poén volt, mert már lefeküdnék, de holnap be kell mennem a munkahelyemre, nyugdíjas búcsúztató, meg ilyenek, és még gyümisalit kell csinálnom!
Nekünk jó lehet a szerda, csak hiányosan leszünk. Dávid vasárnap elmegy biciklis osztály táborba, Eszter meg hétfőn reggel kezdi az aerobic tábort az IBSben. Ábel még nem tudom, vmikor megy dobolni. :( .
Címet elfelejtettem, de jó földrajzoshoz méltón sztem odatalálok :-)
azért küldök egy privit, jobb, ha van vmi kontakt.
Micsoda szép magyar mondat :lol:

Köszönjük az invitálást! Claire
claire
 
 


na, nekifutok 2.szor is :evil:

Szónokverseny: 16évig tanultam japánul. 2suliba jártam. De. magyarba, du japánba. És onnan küldtek el ilyen versenyre.

Szerda: okés. Bár még nem tom hogy csináljuk. Vagy 10re megyünk 12kor jövünk (itthon eszünk), vagy 3kor megyünk 6kor jövünk (ha még ilyenkor látogathatóak vagytok). Lányok nem alszanak már babakocsiban, főleg ha van sokkal érdekesebb dolog is, szal alvásra muszáj hazajönnünk.

ALvás: 11hós korukig 2szer aludtak. 1szer de. 10-11 (kint babakocsiban) 1szer du. 14-16:30. ilyenkor mindig le voltak rakva, ha aludtak ha nem. De elég uncsi volt fent lenniük, így ált. aludtak. Este meg 8kor villanyoltás, fél9kor alvás van. Elég jól működik.

ez az idő :(
szivvi: nem úgy néz ki, h szerencsénk lesz :(

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Nálunk nem ilyen szép rendszeres az alvás :oops: . egyelőre általában alszanak délelőtt is, délután is, de mostanában van, hogy nagyon rövidet :( .
Ha reggel nagyon korán kelnek, akkor még kora délelőtt is visszaszundítanak egy kis szopi után.
De múlt héten ők is elég keveset aludtak, én is aggódni kezdtem, de most, el ne kiabáljam, mintha visszaállnának.

Ma bent voltam a munkahelyemen, záró tanszéki, meg nyugdíjas búcsúztató. 4 nagyot befizettem a csodák palotájába, anyámékkal, a két kicsi velem volt! Olyan jól viselték magukat, Odafelé, amikor a nagyok kiszállta elaludtak, ott kipakoltam őket babakocsiba, aztán az értekezlet hivatalos részét végig aludták, már a köszöntés, meg eszem-iszom volt, amikor felébredtek :D .
Onnan hazafelé megint elaludtak, Nonót alva toltuk le, és még itthon is aludt, és most sztopiztak, és alszanak. ez nem lesz hosszú, de mégis már a 3. ma, igaz volt nyüzsi körülöttük. :D

Claire
claire
 
 


Szerda:9.kor le kell adnom Esztert az IBSben, és 4-f5ig van. Vélemény?
claire
 
 


Abbey!
Megtaláltam azt a típusú hintát, amit mondtam neked, nekünk a sárga-piros-kék volt, de az most drágább, megpróbálom belinkelni ide mindkettőt.

http://www.gyerekalom.hu/jatek/baba-gyerek-hinta-3in1-0

ez az egyik
claire
 
 


claire
 
 


Jó ez a hinta nagyon. az első elfogyott :( Remélem lesz még. A második meg elég drága :? Majd megmutizom a férjemnek is.
Idő pocsék, mindjárt dél, és még senki nem jött...
Fasza kis nap lesz...

Ez a szerda még nálam is kérdés. Majd ha Zsebi lesz megint, meg kéne vitatni, hogy hogyan is legyen.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hinta? sztem nektek az a dudás is működik, de nálunk 12,5 évestől a 11 hósig mindenkorú gyerek (11 fő) használja, tehát ez a konstrukció a megoldás :D. Lehet, h ezt kapják szülinapra vkitől, úgyis nehéz beújítani 5.-6, gyereknek játékot!
Azért keresek még olcsóbbat!

Szerda: nekem működhet, kb f10től f4-4ig rá tudunk érni!

Claire
claire
 
 


Persze, most dudás lesz. Aztán később meglátjuk. Végülis igaz, nálunk egy korúak :)

Lányok, lehet hülyének néztek, de napok óta nagy dilemmával küzdök. Világ életemben szülésznő akartam lenni. Annak idején aou nem engedte, így jutottam a szállodához. De nem vagyok igazán boldog. És most felvetődött bennem, h beiratkozzak a fősulira. 4 év lenne. Apu hallani sem akar róla. Tesóm nem támogatja, de ha akarom, akkor ok. Férjem azt mondja azt csináljam ami boldoggá tesz. nehéz kérdés. Egyáltalán, h a lányok mellett képes lennék-e egy 4 éves főiskolát gyakorlatokkal együtt elvégezni. Meg egyáltalán menne-e ez amunka.
Ti mit mondtok?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Elvégezni szerintem eltudnád, biztos nem egyszerű beosztani persze.

Kérdés, h tuti ezt akarod-e csinálni, vagy inkább most a saját szülésed hozta ezt ki. Persze ha anno is ezt akartad....

És az is kérdés, hogy később mennyire tudnád gyakorolni gyerekek, család mellett, azért az kőkemény 3 műszak.

Egyébként van egy szülésznőnek tanuló ismerősöm, ha a képzésről részletekre vagy kíváncsi, szívesen összehozlak vele.

Egy csaj, akivel 2x is együtt jártam terhestornára, ingatlanokkal foglalkozott, de annyira beleszeretett a szülés-születés dologba, hogy dúlává képezte magát, és azóta szokott szüléseket kísérni.

Claire
claire
 
 


BOCSI!!! lanyok, le kell mondanom szerdara a randit. :cry:

eloszoris sajnos nem tudtam kivonni magam a parlamenti felszolalas alol; masreszt (bar emiatt magaban nem mondtam volna le, csak igy nem ajanlok uj idopontot emiatt) tobb kocsinyi cucc van jobb hijan az osszes padlon szetszorva; es mivel 2-vel tobben, es rengeteg uj cuccal jottunk haza, ezeknek mind uj helyet kell kitalalni ;-(, csinalni, es mindezt csutortokig, mert penteken en koraba, a csalad a hegyekbe ;-((. kajank sincs semmi, kene menni bevasarolni, fozni, stb...

ugyhogy sajnos most nem merek egy vendegseget bevallalni; ha esetleg valaki bator, es bevallalja, en szivesen odaugrok 1-2 orara...

bocsi!!

majd irok/olvasok, ha kicsit legalabb rendezodnek a dolgok...
zsebibabak
 
 


Claire: továbbra is vaccilállok, de asszem a nem lesz a helyes döntés. Túl sok áldozattal jár, ami ki tudja megéri-e egyáltalán. Majd keresek vm mást, amit szeretnék csinálni. Azt bánom, hogy akkor nem voltam erőszakosabb, és nem oda mentem egyből érettségi után. Ez van.

Zsebi: én továbbra is ajánlkozom, egy du-i sütizés, kerti játék szinte bármikor lehet nálunk.

Szivvi: jól sikerült a tegnapi zsúr?
Szilvi: hogy vagytok?

Ebéd idő...
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Én fogadóképes nem annyira vagyok holnap, de mi is meg tudunk jelenni vhol, nekünk egyikőtök sincs messze.
Ma azt mondták, hogy tulképeen az edzéseket 3kor befejezik, azt is meg tudom csinálni, hogy Esztert felveszem az IBSben 3kor, aztán megyünk. Kaját tudunk hozni. Viszont a két picin kívül 3 nagyobb is velem van.

Főiskola: kell rá még aludni, az biztos. meg azért muszáj azt is nézni, hogy utána mihez kezdesz a végzettséggel.
Én többször akartam pszichológia szakot végezni, de már azért nem, mert mit kezdenék vele. ami a témában érdekel, azt meg elolvasom, meg megyek továbbképzésekre, stb. Tudom, hogy az nem ugyanaz, de ez van.

:) Claire
claire
 
 


A héten a holnap vagy a péntek du jó biztosan. Szerdán családi vacsi, mert a tesóm zárózik, csüt van a dipl.osztó fél7kor, utána már késő lenne a manók miatt bármit is csinálni, uh ezért lesz szerdán a vacsi. Végül is a vizsga már meg lesz :)
Holnap kapnak vm választható agyhártya elleni szurit. Nem tudom várható-e utána vm.
A 15hós oltással riogat mindenki, h az milyen durva. Tapasztalatok?

Fősuli: egyszerűen összeszedtem a pro és kontrát. Több a kontra. Nehéz lenne kigazdálkodni a tandíjat, mert már "öreg" vagyok, h támogasson az állam, pedig lenne még pár félévem. Legkorábban jövőre kezdhetem el, mert már nincs jelentkezés, max pót, ha nem telt be az összes hely. 3 műszak, 7vége, család, ünnepek... ez mind-mind ellene szólnak. e van...

A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


:( Igen, de gondolj arra, h a tandíjon kívül a többi negatívum akkor is ott lenne, ha eredetileg ezt tanulod, lehet, h akkor most azon görcsölnél, h a szakmádat is szereted, családot is akarsz, hogy is egyeztesd össze!

Péntek du nem jó, akkor kerül elő Dávid fiam a táborból, nem tudom mikor kell érte menni!

A mai nem az én napom, az tuti.
Reggel veszekedni kellett a naggyal, h felsöpörjön, és utálom, amikor kegyet gyakorolnak mert csinálnak vmit. Lehet, h nagyok az elvárásaim, de igenis elvárom, hogy azt a -szerintem keveset-, amit kérek, morgás nélkül csinálják meg! no, mindegy ez vele jár, azt hiszem, ha kiskamaszokat nevel az ember. Utána induláskor Joni kibukott a babakocsiból, mert annyira kihajolt, még jó, h be volt kötve, így is koppant a feje a betonon, de csak épp hogy leért, szerencsére már alig látszik. egy kis arnica bogyó, meg egy kis zöldkrém, aztán némi szunya a kocsiban. Utána kiraktuk Esztert a táborban, és el akartuk vinni a nagyfiam bringáját szervízbe. no, meg is találtuk a nevezett utcát, behajtottunk, tök meredek volt, és nem tudtam megfordulni, h kijöjjek, mivel egyik oldalon árok, másikon olyan hülye garázs behajtó, hogy felült rajta a kocsi :shock: :roll: . Szóval végig kitolattam, képzelhetitek, aztán némi útfelbontáson átjutva megtaláltuk a szervízt, (nem Zuhatag utca, hanem Zuhatag sor volt a cím...), szóval hétfőn zárva tart....
Nem folytatom, szerencsére a du jobban sikerült, voltunk Jonival Dévényen, nagyon örültek, h mászik, kicsit még kezelgetik, h a járással majd ne késsen nagyon, meg hogy a csípője megerősödjön, de nem lesz gond egy kis szünet sem, pl nyaraláskor :lol: . És Eszter is jól érezte magát a táborban. most ha még megjönne a párom, elmennénk futni Ábellel, aztán jöhet az esti "műsor". Megint eltelt egy uncsi, eseménytelen nap :lol: .

Zsebi! Felszólalás hogy sikerült?
Űnem adja le a TV vmikor? Vagy fent van a neten, mit gondolsz?
Claire
claire
 
 


Ja, közben kaptam egy húzós árajánlatot az asztalostól a gyerekek íróasztalára, és ha azt megcsináltatom, nem tudom hogy lesz a nappaliba végre egy normális könyves szekrény sorunk, végül is még csak 18 éve van tervben, semmi gond. Közben persze volt ott vmi polc megoldás, de nem az igazi, és azt a legutolsó átalakítás-festés történetnél nem engedtem visszarakni, mert akkor még 15 évig nézhetem. :(

Bocsi, hosszú voltam, megyek, mert még fel kell hívni a dr nénit, csak meg kéne kapniuk azt az oltást, az anyag ott figyel a rendelő hűtőjében

Claire
claire
 
 


Ha eredetileg azt tanultam volna, egészen máshogy állnék a dolgokhoz. De amúgy is, a mi lett volna ha dolgokon rágódni hülyeség. Uh most próbálok előre nézni, és kitalálni mit kezdek magammal, ha mégsem vesznek vissza (aminek sajna elég nagy a realitása).

Oh, zuhatag sor... mi is ott vettük a bicajunkat 15 éve :oops: végülis azóta semmi baja sincsen, minek új?

nekem múltkor a hintaágyról fordult le Lillus, pedig még fogtam is. Szerencsére nem lett baj, popsira pottyant. Elég ijesztő lehetett Joni, örülök, hogy nem lett baja! Az meg egyenesen szupi hír, hogy ilyen jól fejlődik.

Akkor toljuk a talit jövő hétre, vagy amikor majd mindenkinek jó lesz.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Persze, nem lehet visszacsinálni a dolgokat, de talán ez nem is baj.
:shock: nem vesznek vissza? Nem azt mondtad, hogy visszavárnak? Vagy változott a helyzet? :(

Igen, egy jó bicikli "örök darab", főként, ha nem a Tour de France-ra készül vele az ember!

A gyerekeimnek eddig 1x vettem új bicajt, vissza is kellett vinni, mert a lánc védőben elakadt a lánc :shock: . Azóta csak használt 8és egyben jól bejáratott) örökölt, illetve használtan vett bringájuk volt, és mind a 4 tud biciklizni. Dávidék ma a bicó túrán 28 km-t tekertek. Ábel jövő héten megy a Balcsihoz biciki túrára. Mellesleg az újra se vigyáznának, nekem meg a szívem vérezne, hogy hogy bánnak vele!

Ahogy olvasom, nem veszélytelen, de a hintaágy jó ötlet, nem is tudom miért nem hintaágyaztam még velük. Talán mert nem érek rá én a hintaágyban ücsörögni :lol: ???

Tali: és szerda du vhol a közeletekben egy játszón? Zsebi Bencéje legutóbb úgyis azon könyörgött, csak épp beteg volt szegény :( .

Jövő héten is vagyunk, Ábel elmegy, Dávid jön, ...,meg még mit tudom én, ki lát el addig :lol:

Ami tuti, h júli utolsó, aug első hetében Balaton!

Claire
claire
 
 


Hali!
Szülinap: a család 3/4-e nem jött el :evil: Anyós+ a férje, meg a szüleim voltak itt...
Aranyosak voltak, tortáztak, pedig azt hittem nem esznek belőle...
Bizonyos értelemben hamar elszaladt ez az 1 év, de én már alig vártam ezt az időszakot...olyan édik, ahogy dumálnak, integetnek, játszanak.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Kép


Kép



Kép

Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Isten éltesse sokáig Emit és Olivért!!!!!! Nagyon boldog születésnapot Nektek!
Nagyon édesen a képek, ügyesek nagyon ahogy autóznak!
Puszilunk Benneteket.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szivvi!
Boldog szülinapot a gyerkeknek, és sok örömet bennük nektek!! Gyönyörűek!!
Nagyon cukik, ahogy autóznak! Nekünk is van egy hasonló, pont most akartam lesikálni, rendbe hozni, mert már kint nyúzták a nagyobbak a kertben, onnan mentettem be a biciklitárolóba, amikor tudtam, hogy jönnek a kicsik!

Ma megjártuk az IKEA-t, a bicikli szervízt, a Bosnyák téri cipőboltot puhatalpú kiscipőért (zárva van pont most 3 napig), és persze hoztuk-vittük Esztert a táborab, szóval ma is unatkoztunk rendesen :lol:.
De a kicsik tök jól bírták, nagyon cukik voltak!
Ja, és gondolom Ti is úgy vagytok az ikrekkel, hogy nem lehet velük sehova menni "észrevétlen", mindenütt megcsodálják őket :)., ma is ez ment egész nap.

Abbey, Zsebi! Akkor a holnapi nap storno?

Claire
claire
 
 


Hát gondolom stornó. Majd máskor.

Engem néha már kimondottan idegesít, h ujjal mutogatnak ránk a gyerekek miatt. Auchanban voltunk 7végén, ott is ez volt. Ráadásul folyton ez az 1fiú-1lány dolog is :evil:

Lányok kaptak ma meningococcus C elleni oltást. Nem volt gond. Eszti 8200g 75cm, Lilu 9200g 76cm.

A.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey! hat ez szuper! mi is pont ma voltunk oltason! mi 12.30kor, Ti mikor? lehet, hogy lattuk egymast... :) ?

sajnos le kell mindent mondjak a hetre. tiszta ideg vagyok, sehol sem all semmi; nem tudjatok, hogy nezunk meg mindig ki; kozben holnap ez a hulye parlamenti eloadas, miert is mondtam igent; meg az anyasagit meg a csaladi potlekot sem kerelmeztuk (ferjem nem volt az ugyintezes magaslatan...); pedig mar vszleg nem is lehet, pedig eleg csehul allunk anyagilag ahhoz, hogy ezt kar volt kidobni az ablakon; el kene mennem dokihoz (a kisKelement akartam megkerdezni TOled, Abbey), de ez mar tutti nem fer bele; nem is panaszkodom a tobbi dolgot, amit intezni kene - persze mindig az en fodraszom az, meg sportolasom, ami nem fer bele (meg evesem: nezem, miert esik le minden gatyam rolam, hat ma raalltam a merlegre, 48 kg... szerintem 13 evesen voltam ennyi...).

szegeny kis ikrek is emiatt kestek a szilard kaja bevezetessel, de ma megvolt a nagy debut: egyelore egyik sem ertette a dolgot, nagyon cukik voltak, 1-2 kanal utan toltak rendesen ki a nyelvukkel a kanalat, hogy hagyjak oket ezzel beken mostmar; aztan meg tobb jott ki beloluk a pempobol, mint ami bement...

holnap lehet, hogy repaval probalkozom (en rizspepet kezdtem, amerikai egeszseg-modszer javaslatra)...

abbey, en nagyon irigyellek a tervedert. a szulesek utan en is elhataroztam, hogy masodik eletemben csecsemosnover szeretnek lenni. most meg mar tudom, hogy a harmadikban pedig ausztriai bauerin, vagy bauerina vagy hogymondjak, vagyis hegyi parasztgazdasszony.

en tudom, hgoy nem bannad meg a szuleszno dolgot (miert nem engedett a mamad? tesod miert nem tabomogatja? miert "kell" neki megadnia az "engedelyt"?). akinek ez a dolog bekattan a szulesnel, az, tapasztalataim alapjan, meg is marad.

viszont a tanulas az huzos kisgyerkocok mellett - de nekem vannak diakjaim (igaz, az PhD), akiknek kicsi gyerkocuk is van, mellette reszben dolgoznak is, es megis megcsinaltak... de azok nagyon ugyes, hatarozott lanyok (biztos Te is az vagy).

az mar mas kerdes, hogy tenyleg kisgyerekek melle valo melo-e a szuleszet.. (ejszakazasok, stb). szerintem ulj le egy jo szulesznovel errol beszelgetni (akinek van csaladja).

sajnalom a talalkozot NAGYON; nagyon hianyzik a tarsasagi elet (miota kinnt voltam, semmi ilyennem volt); kulonosen ikresekkel. raadasul gyerekkori baratnom, fiam keresztanyja is hiv csutortokre, olyan ritkan hiv valaki ilyen nagy csaladot (ugy is mondhatnam, senki mas), es oda se fogunk tudni elmenni ;-((

raadasul potnagyi most van utoljara, nem tudom, hogy szedjuk ossze magunkat nelkule. eddig legalabb jol volt, de ma valami rossz fajdalmai kezdodtek, erre nagyon megijedt, sirt, remes ezt vegigelni. olyan csodalatos asszony, egyszeruen hihetetlen.

sajnos jovo heten mi koreaban vagyunk, de utana benne vagyunk a taliban nagyon-nagyon!!! 16. utan.

szivvi, iszonyu gyonyoruek a gyerkocok, BOLDOG SZULINAPOT!!! micsoda hajuk van!!!

Abbey, mit ertesz az alatt, hogy "Ráadásul folyton ez az 1fiú-1lány dolog is"? nem ket lanyod van...?

en egyelore csak azt utalom abban, hogy megneznek babastol, hogy megfogdossak a babak kezet (volt, aki kedvesen a sajat szajaba is betette volna a baba kezet, vagy a sajatjat a baba szajaba, szuper!)

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Zsebi!
Mi 11-re mentünk. Pont elkerültük egymást. Amúgy meg nem hinném, hogy ne ismernénk fel egymást, nincs sok iker a környéken :) Amúgy elég morci volt a doki néni. Mintha lett volna vm nézetkülönbségük a Flironával (védőnő)... jövő héten kijön. Csoda... fél éve a környékünkön sem járt.

Jó, hogy végre valaki kicsit bátorít. Én is arra gondoltam, hogy el kéne beszélgetni egy szakmabelivel. Lehet fel is hívom a kisKelement, megkérdezni, nem tud-e ajánlani valakit.
Nem is a tanulástól félek, az menne. Inkább a család és a szakma. Örök dilemma.

Fiú-lány: hát ez az, hogy két lányom van. Erre mindenki közli, h jajj de édes, egy kisfiú-egy kislány. Már a nem létező tököm ki van, hogy folyton mondogassam, h neeeem-neeem, két kislány. Szegény Lilut nézik mindig fiúnak. De az a durva, hogy még talpig rózsaszínben is a lila virágos babakocsiban. :shock: vagy az a szegény gyerek ennyire fiús, vagy mindenki hülye, és azt hiszik, h az ikrek csak vegyes páros lehet.

Na, lepihenek, hajnal 4kor tudtam végre elaludni. Eszti műsorozott. Cseppet ki voltam már.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


műsor :( enyéim is adják néha!

Ne bosszantsd magad az emberek szövegein, persze , sok hülyeséget mondanak, de alapjában mindig pozitív szenzációk az ikrek.
Fiú-lány: enygem még kb 10 éves koromban is fiúnak néztek :lol: , nincs jelentősége.
Tőlem meg meg szokták kérdezni, hogy ikrek-e, mert jé, az egyik mennyivel kisebb! OK, tényleg, de azért 2-3 hónap különséggel nehéz szülni , nem :lol: Vagy egyiket hazahoztam a szülészetről pluszban, vagy mit gondol, aki ilyen hülyeséget kérdez?
Ja, és f-l ikrek esetén az még egy standard értelmes kérdés, hogy "egypetéjűek?". :lol: Ilyenkor biológia tanár énem kissé szégyenli magát, mi a fenét tanítunk mi....
claire
 
 


Korea? :shock: És mit jelent a többesszám?

Hozzátápi: én gyümivel kezdtem, meg répával. :)

Megyek du-i kis utamra, majd jövök. (Eszterért , bicikliért, ....)

Claire
claire
 
 


sziasztok
köszi a köszöntéseket!!

Abbey
nem teszel képeket? jó volt a buli? az idő nem kedvezett....
Nálunk Oli 9100 gr és 76 cm, Mimo picike 74 cm és 8000 gr, ő fogyott is...

Engem rohadtul idegesítenek az emberek, azért sztem manapság már nem olyan ritka az ikerszülés....nálunk meg a vegyes párost nem találják el...kérdés: 2 lány? nem, akkor 2 fiú? nem. akkor?? na vajjjon akkor mi lehet?? a 2 petéjű kérdésnél eccer sztem én is odamondom, hogy hiányoztál-e biosz órán?? meg amivel kikergetnek a világból, hogy de jó, akkor levan a gond a gyerek kérdésről..mondom igen van egy harmadik is..válasz? részvétem..
anyád!

Zsebi
48 kiló, uramatyám :shock: én az ellenpélda vagyok, bánatomban eszek...

ma kértem a védőnőt, hogy javasoljon pszichot, vagy kineziológust, remélem lesz valaki, aki segít rajtam...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


De, rakok képeket. Holnap télleg megcsinálom már. Kicsit le vagyok eresztve én is. Ha beleférne a keretbe én is elmennék pszihohoz. De egyelőre olvasok, és el vagyok magammal. Csak nem bírok aludni. Lefexem 10kor, és éjfélkor még vergődöm.

Ebédre ettem gyümilevest, már megint ki a torkom. Nem értem én ezt... :?

nem volt rossz a buli. Mi elég sokan voltunk, mindenki eljött. Kicsit nyomorogtunk itt bent, de végül mindenki talált magának helyet. LÁnyok nagyon jól viselték.

Jajjj, ez az ikrek kérdés nálunk is mindig meg van... legközelebb megmondom, h nem, csak a szomszéd gyereket is én sétáltatom... :lol:

A férjemék ugye f-l ikrek. Rendszeres a kérdés, h 1petéjűek? Mindig elröhögöm magam, és mondom, h kicsit gondolkodni kéne. A többség elszégyelli magát.

Szivvi: hogy haladtok a darabos kajával? Esztek már mindent? Tej,tojás?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szülinapi képek:
https://picasaweb.google.com/1123004271 ... tehk5u5Jg#
Figyelmetekbe ajánlom az utolsó videót :lol: Nagyon cuki.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey, tenyleg csak mosolyogj az emberek hulyesegen (fiu-lany)! en pont azert rakattam mar a korhazban mindegyik fulebe fulbevalot, hogy NE nezhessek fiunak (Claire, engem nem csak 10 eves koromig, hanem szinte mindig fiunak neztek, es engem bizony megviselt... mamam mindig fius hajjal jaratott; nem akartam, hogy a lanyaim is fiunak nezzek).

ezutan fulbevaloval, talpig rozsaszinben, fodorba oltoztetve, meg mindig sokszor kerdezik: ket fiu?

hat persze, fiu...... most mit lehet erre mondani...? (a kovetkezo kerdes az lesz, hogy akkor miert van fulbevaloja... mint a csalad legjobb belso vicce: papam ul a vecen, anyu jon, rutinbol leoltja a villanyt ra, bemegy, es megkerdezi:"te mit csinalsz itt a sotetben?" ezen evek ota nevetunk).

szivvi, miert vagy szomoru? miert kene menned cicologushoz? es Te, Abbey?

fura az elet; mikor az embernek a legboldogabb eletfazisa lenne, akkor jon biologiailag a depi (igy utolag, higgyetek el, a legszebb idoszak ez...)

szivvi, akkor gondold el, rank mit mondanak Claire-rel, mikor kiderul, hogy a ketton felul meg van negy...

lanyok, drukkoljatok, hogy kibirjuk a hosszu repuloutat Koreaba (megyunk, mert ket babaval kotelezo ket felnottjegyet is venni, igy a sogornomet viszem), meg ott se legyen gond...

addig is szep nyarat mindenkinek!
zsebibabak
 
 


Hali!

Mi a helyzet? Mindenki elszelelt a Balatonra, vagy hőguta otthon? Mi itthon szenvedünk, szinte szó szerint. Napközben pancsiznak, de amúgy szinte elviselhetetlen. UTÁLOM ezt az időt.

Torkom egyre rosszabb, holnap vége rendel a drnő. Már konkrétan nincs hangom. Uh sztem nem úszom meg megint az antibigyót :( Nagyon el vagyok keseredve.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok! Én írtam, de eltűnt :shock:
Mi itthon vagyunk, Dávid pénteken jött meg a biciklizésből, Ábel holnap megy, kicsit aggódok a meleg miatt! Zsolt kirándulni vitte a középsőket, ők is holnap jönnek, szombaton mentek.
A két picúr végre bemászott a medencéjébe, úgy, hogy beültem és becsalogattam őket :D , még szopiztak is :lol: . A kertben van nagy medence is, a nagyobbak ott hűsölnek, néha én is :wink: , de a kicsiknek az még mindig elég hideg.

Torok: ez krónikusnak hangzik :cry: . Vmi tartósabb ötlete nincs az orvosoknak?

Claire
claire
 
 


Sziasztok.

Szerencsésen meggyógyulni látszunk. A köhögés még eltart egy ideig szerintem, de hát ez van. Amúgy minden rendben. Egy szál pelusban vannak egész nap, még aludni is, mert 30 fokban szerintem simán, ami a szobájukban van.
Persze a kertben nagyon élvezem, ahogy pancsiznak a babák.
Persze még csak hason ugye, de látszik, hogy nekik is egy magváltás a vizecske. Be is szoktuk vinni magunkkal őket a nagyobb medencébe, hisz délutánra már az is 30 fokos, már nem is hűsít, de a babáknak jó. :-) Nagyon édik.
Boti is imádja a medencét, szerencsére, mert így, hogy egyedül vagyok a 3 gyerekkel, le kell tudnom kötni őt is. Néha azért kiborít.

Abbey,
sajnálom ezt a torok dolgot, mondhatnának valami biztatót is.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

nálam a helyzet romlik, semmi hangom sincs. Ilyen még sose volt. Szegény lányok nem értik anya mért nem beszél. Doktor néni újabb 1 hét antibogyót rendelt el, de már ő is mondta, h nem szívesen, de annyira randa, h muszáj. uh mos bizakodunk, h javulni fog végre. Hosszútávon minden nemű hideg dologtól el vagyok tiltva :( se fagyi, se gyümi leves , semmi. C-vitamin nyomatom, kamillával inhalálok (fasza ebben az időben... ), és ha végre találok zsályateát, akkor azt is kipróbálom.

Itt most kicsit elviselhetőbb lett a hőség, legalább légmozgás van. Lányok aludni tudtak, klímázok a szobájukba. 28°C-ra állítom, és nem közvetlen rájuk megy. Tetőtérben muszáj, különben van 40°C is :shock:

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
boldog névnapot! sajnálom ezt a torok mizériát :( nem lehet lelki eredtű?
Nagyon jók a képek, jó az a gumipackó :)
táplálkozással haladunk nagyjából..néha vannak nagyobb kiugrási kísérletek :) Oli ellopta Lili dörmijét...nem tudom mennyit evett meg :?
Tojás még nem volt, natúr joghurt, túró volt, a joghurt után Oli fosott....

Zsebi
azért kellene a pszicho, mert nem bírok kiláballni a depiből :( sajnos agresszívabbá is váltam, gyűlölöm magam :cry:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Köszönöm szépen Szivvi, nagyon kedves vagy!!!!!

Én is gondoltam már rá, hogy lelki eredetű lehet ez a torok dolog. Sose voltam beteges. Komolyan, több antbogyót szedtem ebben az évben, mint ez elmúlt 24-ben....

Én a depiből már egész jól kilábaltam. Engem ez a sógornő-expasim dolog visel meg nagyon. :( De erre közölte a kineziom, h hát lépjek végre túl rajta. Apám, micsoda megállapítás, mintha erre magamtól nem jöttem volna rá... uh ezért nem is megyek vissza hozzá.

Szerencsére nálunk se tojás, se tejterméktől nem volt gond. Már csak a sima tej van hátra. Darabosat is elég jól esznek, a legtöbb hamit már csak villával töröm át nekik.

Kaptunk ma beutalót a bőrgyogyira. Tiszta kiütés Eszti, és nem tudja a doki néni mitől, és mi lehet. Olyan, mint egy szúnyogcsípés, csak kicsit sárga a közepe, mint egy begyulladt szőrtüszőnek. Tele van a lába vele, kezén is van pár. Láthatóan nem zavarja, de nem tetszik nekem...

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Szivvi,
szerintem ez a depi dolog nagyban függ azért a leterheltségtől és a kialvatlanságtól. Ha valaki soha nem tudja kipihenni magát, egy idő után agrasszívabb lesz vagyis türelmetlenebb. Ez szerintem azért normális emberi reakció.
Ha meg úgy érzed, hogy nem tudod egyedül kezelni, akkor menj el egy jó pszichiáterhez és kérdezd meg, hogy kell-e gyógyszer vagy csak terápia kell. Segítséget nem ciki kérni hidd el.

Abbey,
jaj nem is tudja itt az ember, hogy hívnak...:-) Boldog Névnapot utólag is.
Sajnálom a hangod vagyis a torkod, de miért is van ez? Mandula???

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hát igen én is ezért vacillálok picit a pszichon, mert azt tudom, hogy pihenni kéne, ha csak "annyit tud" segíteni, hogy kérjek segítséget, azzal nem vagyok beljebb...
Tudom, hogy mi a baj, csak nem látom a megoldást :?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Utólag boldog névnapot! :D

Zsálya: orvosi zsálya levél címen fut, DMben vettem legutóbb, de patikában, gyógynövboltban is van, sőt ha beválik, a kertedben is tarthatsz, roppant igénytelen, és fűszernek sem rossz!

Ma én is magam alatt vagok, pedig nem szoktam, igaz, második napja ébredek hajnalban fejfájásra. tulképpen nem is tudom mi bajom, csak úgy minden :( Majd "túllépek rajta", pedig nem is mondta szakember, az ilyen dumától a falra mászom. Amikor a krónikus vastagbél gyulladásom kínzott, nekem is mondták, h stressz mentes élet kéne :lol: Mondtam is, h munka és 4 gyerek mellett, Bp-en, időnként autóval közlekedve.....csak röhögni tudtam rajta!

Majd jövök, most mennem kell: claire
claire
 
 


Szivvi! mi esetleg mit tudunk segíteni?
Abbey! gondolkoztál már azon, hogy Te milyen megoldástól éreznéd jól magad? Mármiint ami az expasi ügyet illeti? Ha igen, mire jutottál?

Képzeljétek, ma próbáltak kanalazni egyedül...majd mutatok képet :lol:

Nekünk holnap oltás, ha igaz, pénteken jön az asztalos, de Abbey, ha gondolod, csütin esetleg összehozhatunk vmit!? hülye ötlet ebben a melegben mozdulni?

claire
claire
 
 


Szivvi! mi esetleg mit tudunk segíteni?
Abbey! gondolkoztál már azon, hogy Te milyen megoldástól éreznéd jól magad? Mármiint ami az expasi ügyet illeti? Ha igen, mire jutottál?

Képzeljétek, ma próbáltak kanalazni egyedül...majd mutatok képet :lol:

Nekünk holnap oltás, ha igaz, pénteken jön az asztalos, de Abbey, ha gondolod, csütin esetleg összehozhatunk vmit!? hülye ötlet ebben a melegben mozdulni?

claire
claire
 
 


Claire: jó lenne mozdulni, de mivel a hangom továbbra is elhagy, elég vicces lenne összeruccani beszélgetni :D Amúgy kerti, pancsis program ilyen melegben is jöhet :)
biztos ettől a hülye nyomott melegtől fáj a fejed neked is.

Szivvi: ha tudod mi a gond, az már fél siker, hidd el. Én mindenképp vm természetesebb megoldást javasolnék (kineziológus, hipnoterápia, virág- vagy fényterápia), mint a pszihiáter és a gyógyszerek. Kevés az orvos, könnyen rámondják mindenkinek, h nesze itt a bogyó, vidd, azt szedd.
Nem vagytok olyan messze, ha enyhül a hőség, találkozhatnánk is. Vagy próbáld meg kiírni magadból a dolgot (naplóba, blogba, ami jól esik), az is szokott segíteni.

Fáradtság dologban egyet értek Szilvivel. Én is kedvetlen, depis és agresszív leszek huzamosabb alváshiánytól. De hülye dolog mondani, h pihenj, nyílván nem kaszinózol éjjel...

torok: garat, gége és hangszálgyulladásom van. A manduláim köszönik jól vannak. :)

Expasi: nem akarok gonosznak tűnni, de azt kívánom, hogy lépjen végre ki az idióta barátaival együtt az életemből. Nem akarok tudni róla, nem akarom tudni, hogy él-e hal-e, vagy éppen mit csinál. De mindeközben a családomat sem akarom elveszíteni, a férjemnek fontos a sógornőm, és én is szeretem. Ez egy qva padhelyzet, amiből nem látok kiutat :(

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Na akartam ám még írni, de közbejöttek a lurkók :)

szal engem az is bánt, hogy Lilivel nem tudok úgy foglalkozni..Szegénykém magában is csak bezárkózva tud játszani, mert megy ez a 2 vadmalac és hát ugye ők is szeretnének játszani alapon rombolnak...
elbactam ezt az altatás dolgot is..mindannyian szinte egyszerre alszunk el..nem tudunk a zurammal beszélgetni, ne adj isten megnézni egy rohadt filmet, esetleg híradót....az intimitásról nem is beszélve....
Olcsi minden éjjel min 3-4-szer ordít, aztán 5 körül kelnek a kajáért..nem tudom mi van, pedig már az adagot is megemeltük :?
aztán kezdődik a napi robot....
most mondjuk jön apukám heti 2x, de ráhagyni nem merem őket, szürkehályog van a szemén, totál vaksi.....arra jó, hogy eljátszik, főleg Lilóval...vagy elviszi a játszóra.
gyógyit semmiféleképpen nem akarok!próbálok akkor utánajárni a term. utaknak...
köszönöm, hogy meghallgattok!!!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey
és ha így kerek-perec megmondanád az érintetteknek, hogy te nem tudsz jópofát vágni ehez az egészhez? (monnyuk nem is értem, hogy gondolja a srác, meg a csaj????) Te nem szeretnél ezzel a fiúval találkozni és kész, értsék meg...Sztem ultragáz, ha nem érti pl a férjed...neki nem kellemetlen?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Lanyok, udv Koreabol! Ha azt hiszitek, otthon meleg van.... itt ugyanaz, csak hozza fuggoleges napsutessel es kozel 100% paratartalommal...

Babak jol birjak (az utat is, nagyon halas vagyok nekik!), csak en bekaptam egy etelmergezest, ma hajnalban mar ott voltam, hogy surgosen korhazba... aztan addig benaztak, hogy addigra talan mindent kihanytam/ki....tam, aztan kialudtam, es estere jol lettem.

szegeny abbey, ezzel a torok dologgal! a viszketeseddel mi lett? nagyon ugy hangzanak ezek, mint lelki alapu ugyek...

en az ex-pasi dolgot is megertem. engem is megviselt. szerencsere ket kontinensnyit es egy oceannyit ugrottam a hazassagom utan (Kaliforniabol), remeltem, ez eleg tavolsag - erre nem idetelepulnek vegul az ir felesegevel...? es pont a baratainkkal jarnak egy suliba, stb. valahogy sikerult azert ujra elszigetelni a vilagainkat, jo volt, hogy ferjem tamogatta ezt, de nem valami idealis megoldas.

szoval teljesen megertem. van egy baratnom, aki total az ex-szerelmevel van egy tarsasagban, a multkor a vizituran egy csonakba is raktak a ket lanyt (az uj not); es o mindezt total bajosan es mosolyogva turte, sot, jol erezte magat. de jo lenne igy tudni hozzaallni! abbey, remelem, az ido segiteni fog Neked is; szerintem is probald meg, amit Claire javasol: probald meg veluk megertetni, hogy Neked igy nem jo; hatha tudtok, amikor csak lehet, a pasi nelkul talalkozni a sogornovel, stb.

Abbey, ez a japan iskola teljesen ledobbent!!! miert jartal 16 evig japci suliba?

Szivvi, megosztod velunk, hogy mi az oka a depinek? ha nem tul sulyos, talan sok barati, kedves beszelgetes segit (jobb, mint cicologusok es egyeb penzert "gyogyito"k; nekem legalabbis tok hulyesegeket probaltak ezek mindig bebeszelni, csak rosszabbitottak a helyzetet). szerintem kozulunk is sokan segitunk ilyenben.

viszont ha nincs konkret oka (jo, a kipihentseg hianya...az fontos nyilvan, de annak meg nem szabad magaban depit okoznia!), szerintem igenis fontold meg az orvost es gyogyszert. sajnos a depi tenyleg betegseg (is lehet), amit ugy is kell kezelni. sajnos a csaladban tulontul kozel tortent igy tragedia... nem igazan ismerte fel a kornyezet, hogy komolyabban kell venni, orvosilag kezelni, es a tragedia megtortent, minden elojel nelkul... sajnos ez a betegseg nem vicc.

ugy szeretnek mindegyikotokon segiteni! hisz eletetek valoszinuleg leggyonyorubb korszaka (jo, legnehezebb is...) a kis ikerbabak, milyen kar, mikor mas problemak miatt nem tudja az ember kielvezni.

nekem csak a potnagyi helyzete rakodik nagyon ram; szornyu kozelrol vegigelni azt a rettegest, az elet esetleges vegevel valo szemenezest, es hogy nem tud az ember segiteni vagy jot mondani...

mas: ikrek bamulasa: itt koreaban teljesen sztarok a babak. sogornom (o vigyaz a babusokra) sokszor 10 percig nem tud megmoccanni, mert sorban allnak az extazisban levo csodalok.

Abbey, nekem is Hannacskat nezik sokszor fiunak, szegeny, majd biztos nekunk kell kesobb ezt ugyesen kezelni, hogy nekik ne legyen rossz. az az erdekes, hogy mikor a fiaim megtudtak, hogy 2 lany lesz, elhataroztak, hogy az egyiket "fiunak nevelik", es a hannat valasztottak ki. persze csak vicc, de sokat beszelnek errol, es milyen erdekes, hogy hanna tenyleg nagyon-nagyon fius (mely hang, fius arc, eros, kotott test a torekeny bogihoz kepest, stb)...

Na abbahagyom, bocs, hogy ilyen hosszura szoktam nyulni, csak ritkan tudok bekukkantani, es akkor sokmindenre akarok reagalni!
zsebibabak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?