Új privát üzeneted érkezett!

Tontica, jobbulást nektek!
Tiszta Te az a kislány :lol:

Maminti, jó, hogy beugrottál. Nem semmi dolgokat vállalsz be a három gyerekkel :roll: én sokszor a fél órás vendégeket is alig várom, hogy lelépjenek :oops: :oops: :oops:

Szegény Kingus, remélem, hamar rendbe jön.

Puszi Mindenkinek!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Mindenki pihen? Merre vagytok Lanyok? Bar ertem en, nekem sincs egy percnyi idom sem. Foleg hogy mar karacsonyra is keszulodni kell.
Ma du. sutit sutunk. nyami, nyami :lol:

Benszi es Numa otthon vagytok mar? Jelentkezni am a gyonyoru babak fotoival es a szulestortenetekkel!!!

Nalunk Alex megint 3 orankent kel ejjel, nem tudom mi utott bele de remelem nem tart ez mar sokaig mert tele van a hocipom ezzel az ejszakazassal! (gondolom ahogy Nektek is :wink: )

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
na jól eltűntem.de nagyon sok mident kell csinálni így év végén a suliban.karácsonyi műsor stb.

múltkor kiderült, hogy az egyik bébi kislány. a másikat még nem tudom. jövő héten pénteken megyek 4D-s ultrahangra. remélem ott minden kiderül! :D

Nagyon aranyos babócáitok vannak! én is sokszor elképzelem milyenek lesznek az enyémek. de az még egy kicsit odébb van :D habár már a felén túl vagyok.... :)

szanet
 
 

 
 

Helló!

Juci!
Igazából "muszáj" volt a vendégség, a mi lelkünket jöttek ápolgatni. Jót tettt, csak tényleg fárasztó volt!

Tontica!
Nem lehet jó ez az állandó kelés éjjel! Szerencsére nálunk már nem így van. Ma pl reggel 7ig aludtak!!!Az esti 10-es elalvás után... :D Igaz, totál bedurrantak a cicijeim...Ha így folytatják, lehet, hogy éjjel felkelek fejni :?

Segíííítség! Szoptató anyukák! Volt/van valakinek olyan gondja, hogy a babó sír a cicin és nem hajlandó enni????? Már nem csak Hanga csinálja ezt, hanem Andris is :cry: Mit tehetek????

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti, fog??? :?
nálunk is keléás van éjjel, főleg Huba miatt. de nektek is kelt Hanga egy darabig, nem? Petra aludna kb 4ig... :(

Kép
an°°di
 
 


Maminti!

Nem jött meg? V. nem fog? Azt mondják, akkor nem szeretik a tejet...

jucicuki
 
 


Na vegre van egy kis mozgolodas a topikon. :D

Maminti: en is ugy hallottam hogy a menzikor megvaltozik a tej ize es azert nem tetszik a babaknak amugy az en Alexem is ezt csinalja csak nem cicin hanem a cumisuvegen es nagyon keveseket eszik nem tudom miert. :cry: Gondolom ezert kel ejjel tobbszor is. Nem lehet hasfajas? :roll:
De nagyon irigyellek az ejszakai alvas miatt, Alexem 1-korul es 5-korul kel es mostanaban sir is ejjel de majd csak rendezodik ez is. Anna csak reggel 6-7 korul kel.

Szanet gratulalok a kislanyhoz!!! A masikat minek szeretned? :wink: Nincs am az olyan messze, par honap, hihetetlen hogy egy ilyen tokeletes emberi leny 9 honap alatt "elkeszul". :)

Andi: Huba felkelti ejjel Hangat a sirasaval? Ezek a fiuk nagyon szeretik a pocakjukat! :lol:

Jucicuki: Nalatok mi a helyzet? Nem irtal mostanaban a honlapodra. Figyu, mar regota meg szeretnem kerdezni, az a lany aki a falra festett hogy csinalta? Valami minta alapjan vagy ravetitette a falra vagy szabadkezzel? En is ugy csinalnek (persze csak kicsit).

Lanyok, a Ti babaitok is nevetnek es gugyugnek mar? Az enyemek egyre tobbet, olyan edesek! :)

Benszi, Numa jelentkezzetek!!!

Lili hogy birod?

Times legyszike irjal valamit, hogy megy? Rakjal kepet!!! Naaaaa! :wink:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Maminti eszembe jutott meg valami, nincsenek a babak megfazva? Nem taknyosak? Esetleg fajhat a torkuk vagy nem kapnak rendesen levegot az orrukon.
Alex is nagyon taknyos es en erre gyanakszom.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Írogatok ám, csak Atinak nincs ideje feltenni a honlapra ( én meg nyomi vagyok hozzá :oops: :lol: )
Most jöttünk három hós oltásról, Dorka 4200g 52 cm, Lili 4460g
Lilinek pénteken lesz vérvétele, mert kicsit sápadt, valószínleg vérszegény.

Nálunk Dorcika már mosolyog, Lili miatt pedig továbbra is aggódom, mert még nem is figyel. Holnap du megyünk a neurológushoz és utána hívnom kell a doktornőt, hogy mi volt, ha nem talál semmit, akkor hallásvizsgálat. :shock: :? :cry:

Megcsinálta az egészet ceruzával vmi papírra és egy darab műanyaggal átsatírozta a falra, mintha rajzolva lett volna.


Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Ja és Lili 53 cm

jucicuki
 
 


Tonti!Én diavetítővel csinálom, de lehet projectorral is.
Nálunk is készül már a gyerekszoba:

Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Tontica
jó lenne ha a másik kisfiú lenne, és akkor mindenkinek meg lenne az öröme :D
ha kislány, persze az is nagyon jó. csak akkor a legtutibb az volna, ha egypetéjűek lennének :lol:
jövő héten pénteken kiderül a 4D-s uh-n :D

szanet
 
 


csak gyorsan, mert alvás van és én is megyek:
három hónapos oltás p.coccussal kiegészítve kipipálva. irtó ügyesek voltak, sírtak, de nem sokáig, Petra, mint az őrült, de Huba egy hős!
méretek:
Petra 5220 gramm pelusban és 57 centi, Huba 5300 és 58 centis (10et nőtt!). én 68 kiló vagyok. 75 voltam, mikor teherbe estem. kissé szívnak le a gyerkőcök 8) :roll:

klasszak a képek!

Tontica, ha Hangát Huba ébresztené, az régen rossz lenne :wink: :lol:
gügyögés és mosoly: megy ezerrel. bár mostanában Petra inkább vizsgálódik, de Huba osztogatja a kis fogatlan mosolyát bőkezűen :D

Kép
an°°di
 
 


sziasztok Lányok,

Szépen fejlődnek a csemeték! Juci, szerintem ne aggódjatok Lili miatt, biztosan rendben van vele is minden, csak egy kicsit lustább, mint Dorka :)
Andi, minden ikres anyukától ezt hallottam eddig, hogy nincsenek súlyproblémáik - mondjuk ezt nem is csodálom, két gyerek mellett.... Én is letojom, hogy eddig mennyit híztam, az a lényeg, hogy a két törpe megkapjon mindent (mondjuk azt hiszem, hogy pl. a bounty és a tejberizs este 10-kor nem lenne olyan fontos, dehát......... :oops: )
Képzeljétek, ma voltunk a gyerekek -1. mikulás bulijában, szintén itt a babaneten bandáztam össze a vecsési anyukákkal, és olyan klassz a társaság, hogy meghívtak az eseményre, a gyerekek is kaptak Marci+Csenge felirattal miki csomagot (mi pedig szerintem az Apjukkal hamarosan felzabáljuk az egészet :oops: ) :) :) :)

Jó éjt mindenkinek,
Kata

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Benszi írta:

vasárnap hazajöttünk, nem gyaloggalopp. Dóra hasfájós. 80-100-at szopnak+fejés. Dóri sokat sír, hasfájós, részletekben eszik, keveset alszik. Balázs porszívó és alszik.


Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok,

Ismét jelentkezem. Eddig sajna a kórházban dekkoltam, mert nem tudták eldönteni, hogy kell-e inzulint kapnom a terhességi cukorbetegségre vagy sem. Most úgy tűnik, hogy igen, de a nőgyógyászom nem biztos benne, úgyhogy kergetek egy újabb belgyógyászt, hátha ő mást mond.

Kérdés: Lányok, kinek milyen segítsége volt és mennyi ideig a szülés után? És aki még nem szült hogyan tervezi? Nálunk nincsenek nagymamák, a férjem vállalkozó, max 1 hónapig tud itthon lenni velünk. Úgy gondoltam, hogy utána felvennénk valakit napi 1-2 órára (főleg hogy pihenni tudjak), a barátokat, pedig befognánk a sétáltatáshoz (5. emelet, lift nincs, egyedül tuti nem menne a dolog).

Várom a véleményeteket.

Üdv:

Ági
tiszaviragzas
 
 


Jucicuki: hat akkor ez a festesi mod nem fog meni, maradok a diavetitonel az konnyebb. :D Milyen nagyok a Lanyok pedig meg csak par hetesek lennenek ha idoben szuletnek, nem? Remelem minden rendben van Lilivel, biztos hogy csak tobb idore van szuksege mint a testverenek es nincs is semmi baj!!!!

Kamilla: de edi lehet, fenykepezd majd le ha keszen lesz! HOgy csinalod? Eloszor korberajzolod ceruzaval? Milyen festeket hasznalsz, nem csopog le?
A Vuk nekem is megvan. :wink:

Szanet: akkor hajra kisfiu, bar mindegyiknek megvan a maga elonye es hatranya, ha ket kislany lenne jobban eljatszananak egymassal bar ki tudja! :D

Andi: azta mekkora gyerekek!!! :shock: Nalunk meg Alex sincs ekkora. Kerunk fogatlan mosolyos kepet!!! :wink:
Jobban vagy mar? Olvastalan a masik topban hogy kicsit ki voltal bukva, nem kerhetnel valakitol segitseget vagy nem tudna a ferjed kivenni par nap szabit es Teged hagyni pihizni kicsit? En ma reggel 11-ig aludtam. Szupi volt! :P

Tiszaviragzas: nalunk a nagymi van itt mar 2 honapja es dec. 14-en megy haza, nem is tudom mihez kezdtem volna Nelkule (bar neha idegesito is tud am lenni amikor bele akarsz szolni a nevelesi elveimbe).

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Sajnos mostanáben nem sok időm volt olvasgatni, de próbálom pótolni az elmaradásomat.

Minden anyukának kitartást az éjszakai etetésekhez, és remélem azért tudtok pihenni is. Juci szerintem se aggódjatok Lili miatt megnéztem a képeket a honlapotokon, nekem ott úgy tűnik, mintha nagyon is figyelt volna fotózásra. Majd írd meg mit mondott a doki.
Andi nagyon szépen fejlődnek a babáid.

Szanet: nekünk a 18 hetes uh-n azt mondták, hogy 2 kislány, azóta nem tudom, mert a kicsi nem mutatja magát, nagyon szégyenlős lett, ami apja szerint nem baj! :-) Én is azt szerettem volna, ha 1 fiú és 1 lány, de most már ennek is nagyon örülök az a lényeg, hogy egészségesek legyenek.

Kamilla: irigyelek, hogy Ti már a gyerekszobát csináljátok. Mi is elkezdtük, kipakoltuk, kifestettük, most viszont újra "raktár" lett, és nagyobb benne a káosz, mint a festés előtt. Remélem januárban majd lesz idő rendbe tenni. Azt a képet azért tedted fel, mert az fogod nekik a falra rajzolni? Ha igen, le a kalappal előtted. Én biztos nem tudnám megcsinálni, amilyen béna vagyok az ilyesmihez.

Ági: Én bizom a nagymamákban, remélem anyukám tud jönni 2-3 hétre, meg majd az anyósom is, na és persze az apuka. Először mindenkép anyát szeretném. A férjem most mondta, hogy lehet 10 nap apasági jár neki, de még a HR-sek utánanéznek ennek.
Ti mit tudtok erről? Én úgy számolom, hogy úgy az első 6 hétben lesz segítségem, aminek nagyon örülnék, aztán, mi is maradunk magunkra. De lehet hogy jó is lesz. Persze a barátok nálunk is jelentkeztek, hogy szívesen segítenek, vigyáznak a babákra, ami szerintem jó, mert akkor legalább egy kicsit tudok (unk) pihenni.

Üdv,
Ancsi
ancsi76
 
 


Benszi, kitartás! Állítólag napról-napra könnyebb... :shock:

Ági, nekünk szerencsénk van, mert mindkét nagymama felajánlotta, hogy jön majd segíteni 2-2 napra hetente - segítség nélkül el sem tudom képzelni, hogyan lehet ezt megoldani... Egyébként pedig szerencsések vagyunk abból a szempontból is, hogy tavaly költöztünk kertesbe, és a kiválasztásnál még annak idején szempont volt, hogy ne kelljen lépcsőzni - lépcső nincs, ellenben nem biztos, hogy a dupla babakocsi befér majd az ajtón :lol:

Képzeljétek, ma reggel voltunk a Praxisban Győrffy Mátyásnál UH-on, és 150%, hogy Csenge és Marci lesz a két törpe, jól látták a 18 hetes UH-on is a nemüket, hurrráááááááááááá :) :) :)

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Tontica, képek a lenti linken a decemberi albumban
amúgy jobban vagyok, kicsit többet alszunk :D
segítségem van: anyós- irtó jó fej és egyre jobb. nélküle kipurcannék, asszem

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Tontica,

Mi lesz dec.14 után??? :shock: :wink:
De ügyi vagy,menni fog!

Nekem van segítségem,az anyukám,Ő főz ránk!
Meg persze,ha 1szerre bőgicsélnek,etetés,ringatásban lehet rá számítani!Aludni mondjuk ettől még nem tudok... :?
Jobb lesz ez!Valahol 3-as,4-es ikrek vannak és megcsinálták,nekünk is menni fog!!! :lol: :wink:

Mese szombaton 4610gr. volt,Adél 4270gr.Centit én nem tudom hogyan kell mérni,csak azt látom,hogy feszül a lábuk a 62-esben is klassan....Kis létrák... :roll: :lol:

Tiszavirágzás!

drukkolok,ne kelljen inzulinoznod magad!Remélem elég lesz a szénhidrátszegény diéta!

Juci,

Szerintem sem lesz baj!Olyan szépen fejlődnek!Nálunk Adél hasfájós,próbáljátok meg az infacol-t,+etetés közben 3X büfiztessétek Őt.Néha jót tesz evés után egy kis folyadék mert éghet a pocija Neki is.Ezenkívül levendula olajjal maszírozd Neki a pocit; bal oldalon egészen az ágyéknál indulj és egy kört rajzolj a tenyereddel a hasán,fel a bordákig és vissza.Ezt 33X.Nekünk úgy néz ki segít!Kopp-Kopp :)

Andi!

Gyönyörűn súlyban vannak!Gratulálok Nektek! ÉS Nektek is kitartááás!Nálunk tudják egymást ébreszteni,ha nem alszanak túl mélyen.


Kevinszpészi!

Ne is aggódj a súllyod miatt,mit nem adtam volna a terhességem alatt,ha nem hánytam volna végig a 9hónapot... :shock: Sokkal szebb emlék lenne!De most itt a két kicsi szépségünk és én elégedett vagyok,nem szándékozom többet szülni...bár ha a terhességet kihagyhatnám... :wink: :lol:

Maminti!

Nem mondom bevállalós vagy!
Én nem hívok vendéget,mondjuk jönnek anélkül s mindig.... :twisted: :lol:


Utálok egyedül fürdetni,sajnos ma is ez vár rám.Megyek.
Hiányzik az Apjuk nagyon... :cry: Alig látja a lányait.

Kivi vagyok Benszi és Numa hogy boldogulnak!Drukkolok Nekik!Hihetetlen Numa milyen sulyu babaákat szült! :lol:

GYerekeseknek jó pihit,POcisoknak (is),de Ti tudtok még... :twisted: :lol: :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Ja amúgy Dóra puszil mindenkit,elköltöztek és nincs netjük,azért nem ír,de érdeklődött,leírtam kb. mindenkiről mi a sztori! :lol: :wink:

Majd Ő is kapkodja a fejét ha újra csatlakozik olyan sok új KIsmami van,de ez olyan jóóó! :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Andi!

Tüneményesek a gyerekeid, Petra a krampuszszerkóban :lol:

Bogyó!

Köszi a leírást, bár mi nem vagyunk hasfájósak :wink:

Neurológus szerint nincs semmi baj :lol: :lol: :lol: januárban kontroll.
Ja és végre tisztába tette nekem a dolgokat, egy-másfél éves korukig nekünk a korrigált korral kell számolni, vagyis most még csak egy hónaposak vagyunk...

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Hát ez nem igaz. Írtam egy litániát és nem tudtam elküldeni.

Ancsi! Az a kép már a falon van, csak rossz a dátumbeállítás a fényképezőn.

Tonti! Igen, előbb ceruzával, aztán kifestem. Én szinezőpasztát használok. Falra valót. Nem csöpög nagyon, de azért vigyázni kell.

Juci! Örülök, hogy minden rendben.

Lili? Hogy vagy?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Ági: Nekekm a védőnö azt mondta, hogy van valamilyen otthon segítő szolgálat, akik hetente többször ingyen kijönnek ls segítenek neked. Azt is mondta, hogy épp feloszlóban vannak, de azért utána néz, hátha vállalnak valamit. Szetm kérdezd meg a védőnődet, hátha szerencséd lesz. :wink:

Nekem sem lesz segítségem. A volt párom szülei meg inkább csak hátráltatnak és bosszantanak... AMúgy ők is csak max délután érnek rá, mert dolgoznak.
Most ott tartunk, hogy a kiságyakat rakjam a 13 nm-es szoba közepére, és csak olyat vegyek aminek mind a 4 oldala nyitott, mert a babák idegrendszere csak így fejlődik, mert minden irányba látniuk kell mi történik.... :evil:

Kép
Kép
labasv
 
 


Na Lanyok en is teljesen kibuktam ma, szornyu napom volt.

Alex teljesen elromlott, nem tudom mit csinaljak Vele, ejjel 1,5-2 orankent kel es 60-70-et eszik ami ugy irto keves aztan nyoszorog, sir, alig alszunk. Nagyon merges vagyok es duhos es szomoru es ideges, utalok mindent, nagyon elegem van mindenbol es mindenkibol! Babak egyfolytaban sirnak, ha ehesek azert ha ettek azert, nem tudom mit tehetnek meg, olben nem lehetnek egesz nap! A nagyfiam meg egyfolytaban idegesit, megint osszefirkalta a falat, feltenem kell Tole a babakat mert rajuk akar maszni es durvan szereti Oket. Allandoan hisztizik es akkora a mozgasigenye hogy nem tud megulni egy helyben, kicsi Neki a lakas. Ma folpofoztam aztan szettortem mindent a konyhaban, ledontottem a babaknak forralt vizet (meg szerencse hogy nem egettem meg magam) ket helyen folpattant a konyhako aztan sirogorcsot kaptam. Szerencsetlen gyerek a konyhaajtoban allt es sirt keservesen. En okor nem tudom hogy tehettem ilyet! A nagymamam szerint hisztis vagyok es egy 3 gyerekes anya nem viselkedhet igy, igaza van de meg mindig jobb mintha a gyereket csaptam volna agyon (kozel alltam hozza komolyan mondom). Azzal "vigasztal" hogy erre szamitanom kellett volna, felkeszulnom ra hogy nehez lesz es hogy minek szultem 3-at ha most meg nem birom. Ha-ha, mit tehettem volna, elvetetni egyet vagy orokbeadni?! :evil: Azt hiszem muszaly lesz folfogadnunk valakit hogy segitsen meg ha nincs is ra penzunk valahogy keriteni mert igy nem fogom egyedul birni.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hello Kismamák, Anyukák!

Először is szeretnék gratulálni a friss anyukáknak, Benszinek és Numának! Gondolom egy ideig mindannyiónkhoz hasonlóan nem lesznek netközelben... :wink:

Juci!
Örülök, hogy minden okés a mindkét lánykával!

Tontica!
Lesz időd festegetni? Ezt nevezem! 3 gyerkőc mellett.... Én kettővel is alig bírok. :wink:

Andi!
Nem csodálom, hogy kidőltél egy kicsit. Én is néha teljesen kivagyok.
Gratula a szép súlyú, gügyögő, mosolygó babákhoz!

Tiszavirágzás!
Nekem úgy volt, hogy anyukám segített 2 hétig, aztán 1 hétig pihent, (én nem ugye), aztán jött még 2 hétig, aztán vagy 2 hét (nem is tudom már) hármasban a lurkókkal, aztán hazautaztunk anyáékhoz vidékre 2 hétre. Na ott volt az igazi üdülés. Nagypapa, nagymama az uncsik körül sürgölődött. Mivel mi tápszeresek vagyunk, anya bevállalt 1, 2 éjszakát is. De jó is volt!

Sétáltatás nálunk egyedül nem is megy. Én az erkélyre teszem ki őket, ha egyedül vagyok. És jellemzően ugye mostanában így van. Mi ugyan az elsőn lakunk, de onnan sem tudom lecipelni a kocsit. Így télen ez még nem is nagy gáz, de tavaszra majd keresek valami megoldást.
Azt hiszem Maminti csinálja azt, hogy először leviszi a kocsit, aztán az egyik gyereket, majd felmegy a másikért. Lehet, hogy én is ezt a módszert fogom alkalmazni.. :roll:

Bogyó!
Húha, nem irigyellek az egyedüli fürdetésért. Szerencsére nálunk ritkán fordul elő ilyen.
Üdv Dórának!

Kamilla!
De ügyes vagy! Én csak a szalvétaképekhez értek... :roll:

Kevinszpészi!
Gratula CSengéhez és Marcihoz! No és a félidőhöz! :)

Amúgy mi is fejlődünk szépen, megy a gőgicse és a mosolygás. :) Zsuzska a beszédesebb, de azért Gergő is hallatja néha a hangját és az nem csak sírás... :wink:
Éjszaka már csak hajnali 4-kor esznek, bár Zsu 2 körül megébred, de már csak megszokásból. Ilyenkor egy kis simizésre és a cumijával megnyugszik és elalszik.
Majd igyekszem képet is feltetetni Apával, mert azzal még adós vagyok...

Puszi Mindenkinek
Gica

Kép
gica1
 
 


Tonti!

Sajnálom, hogy kiborultál. Nem tusz egy délutánra lelépni kicsit csavarogni míg apa gyerekezik?
Kicsit feltöltődnél talán...

jucicuki
 
 


Tontica!
Hát, nem irigyellek. Tényleg rádférne egy kis pihenés. Próbáld meg a nagyira és a férjedre bízni a gyerekeket, Te pedig mozdulj ki otthonról. Nem tudom, a picik hogy viselkednek ha sétáltatjátok őket? Ha alszanak, akkor minél több időt tölst sétáltatással, és akkor csak Ratét kell a nagyira bízni.
Kitartás, csak elmúlik ez a nehéz időszak. (Halkan megsúgom, hogy nálam is volt egy kis kidőlés az elején, aztán valahogy átlendültem rajta Apa, anyukám és egy kismamatárs hasonló élményei segítségével.)Persze nálunk ugye csak 2 gyerek van)
Vigyázz magadra!
Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 


Koszi Lanyok!

Engem elsosorban nem a kicsik "dontenek ki" hanem a nagy, elmondhatatlanul nehez most Vele, a testverfeltekenyseg es a dackorszak egyutt durva! Es mindez ugy hogy olyan faradt az ember lanya hogy alig all a laban. Na de ez van, vagy megszokom vagy megszokom. :wink: Milyen jo lesz majd amikor a mostani kicsik lesznek dackorszakosak. :lol:
Hala Isten Apa sokszor elviszi a nagyfiut magaval szoval majd megfogadom a tanacsotokat es addig setalgatok a babakkal! (mert itthon orditanak :cry: )

Csak nekem ilyen sirosak a gyerekeim vagy a Tieitek is ennyit bombolnek? Mit csinaltok olyankor Veluk?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket. Sajnos nálunk nincs ingyenes segítőszolgálat, már érdeklődtem. Mindenért fizetni kell. A férjem persze húzza a száját, szerinte majd elboldogulok egyedül... Meg a barátokkal. De persze mindenki dolgozik napközben. Szóval lesz ami lesz, én kihisztizek magamnak egy segítőtársat, legalább napi 2 órára....

Mindenkinek kitartást és kellemes napot!

Sziasztok

Ági
tiszaviragzas
 
 


Sziasztok!

Tegnap este párom játszott az aprónéppel és kerek egy órát tölthettem a kádban egy nők lapjával :lol: valami isteni volt :wink:
Ja, és kaptam két szabad délutánt, fürcsi előtt, amikor elmehetek valahova feltöltődni. A férjem egy Isten :D
Azt hiszem usziba fogok menni, mégis mozgás, de nem olyan megerőltető, féltem a tejem. Apa addig kényezteti a kislányait.

Ági!

Az ingyenes szolgálat azt hiszem csak hármas ikrektől jár :cry:
Szerintem is próbáljátok vhogy kigazdálkodni a segítséget, mert egyedül mindent baromi nehéz, főleg az elején...aztán egyre jobb lesz.

Tonti!

Szerintem az én gyerekeim betegesen jók :oops: szinte csak akkor sírnak ha éhesek.

Két napja Dorka nagyon jó kedvű, egyfolytában osztogatja a bájos kis fogatlan mosolyait :wink: én meg olvadozom :roll:

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Tontica!

kitartást neked!!!!!
én is annak örültem, hogy most lett elsőre 2 babám, mert így még eldönthetem akarok-e, de másodszorra nem válogathat az ember.


2 napja alig mozogtak a babóim, pedig minden este 9kor ficánkolni szoktak.erre ma ülök a buszon, s olyat rúgtak belém, hogy komolyan mondom majdnem fájt.vagyis olyan hülye érzés volt.aztán még vagy 5ször, úgy 5 másodpercenként.arra gondoltam, hogy ez rúgás lehetett? mert olyan ritmusosnak tűnt.
Milyen az, ha csuklanak??

szanet
 
 


Juci!

Te írtad fentebb,hogy hasfájós a Dóra,nem kitaláltam,de ha már elmúlt örülök... :roll:

Mindenesetre nekünk ezek a dolgok jöttek be.

Tontica!

Nagyon sajnálom,és hidd el(de szerintem tudod) nagyon 1ütt érzek Veled!Én hallgattam Rád anno és igyekeztem úgy megoldani,hogy Nagyira "dobtam" az unokáit és elmentem kocsikázni meg nézelődni értelmetlenül a boltokban.És feltöltött!Ne csak magad miatt mozdulj ki,ezzel toldanám meg az álltalános tanácsokat,mert hidd el érzik rajtad,ha feszült vagy és így bizti nem fognak megnyzgodni.Ördögi kör...Egyet tehetsz megpróbálsz valahogyan feltöltődni és akkor a gyerekekkel is türelmesebb leszel!
Nekem legelábbis bevált. :roll: :?
Sírás;pont így érzem,mintha az én gyerekeim áklandóan bőgnek,de jó hír,hogy csak azért tűnik soknak,mert 2en vannak(Neked ügye 3an... :) ).Amikor nekünk naphosszat sírtak és hasonló zavar volt az evésükkel beszéltem a dokinénivel és a következőt javasolta:súlyának megfelelő mennyiséggel etetni(150ml/kg),ha közben sír vizecske(én csempészek bele kicsi cukrot,így lelkesebben isszák!)amennyit csak bír,mert a tápszert nehéz megemészteni és olyan nekik mint nekünk;egy kiadós kaja után jólesik egy pohár víz,nem?Éghet a pocijuk,vagy simán túlették magukat amit már említettem.Sír6nak azért is,mert érzik a kimerültségedet,azért is mert front jön-megy.Ha nem nyugszanak meg azért sztem szólj a dokinak mert ilyen korban(a hisztis sírást leszámítva,de azt megtudod gondolom különböztetni) még állítólag nem sírnak ok nélkül.Nálunk ha rossz passzban vagyok(ami azért 7köznap igen gyakori,mert én a Férjemet alig látom,folyton dolgozik...,szóval a tejecském is más minőségű állítolag. :roll:
Át kell billeni,keress valami dolgot ami tölt rajtad és meglátod csak a két(3,bocsi... :oops: ) kis mosolytól olvadozol és hálás leszel a Jóistennek,hogy vannak Ők Neked! :roll: :lol:
Drukkolok nagyon! :lol:

Gica,

Nagyon ügyik a kis Bogyóid!Nálunk is egyre édesebbek,Mese már a kórházban fordította a kis buksiját,Adél itthon kezdte.Gyönyörűen mosolyog mindkettő,követnek minket a szemükkel,csodálják és figyelik a kis csörgő játékokat.Szóval fantasztikusak,csak ez az esti (éjjeli)evést-ébrenlétet nem akarják kihagyni... :evil: :wink: Egyenlőre... :roll: Bár első ízben fordult elő,hogy Mese 6(!!!!!!!!) órán át nem evett.Evés után 2 órával éhes kislányt játszott,kapott vizecskét,ringattam,majd békésen átaludta az etetést!Persze közben Adél folyamatosan ébren(na nehogymár a mami aludjon... :wink: )pocifájás,ivás,majd miután ennek vége,éhezős sírás,evés,ringatás,szomjúság és hajnali négyig bohóckodás 20 percenként pont,mire elaludnék... :lol: :shock:

Viszont amikor elevenkedik a két gombszemű...elolvadunk mindahányan! :roll: :lol:


Mese 4770gr,Adél 4440gr.


Lili,

Mi újs?Hogy bírod?Szorítok ám nagyon! :lol:

Jó 7végét(ami még hátra van...)É ma is egyedül fürdetek... :( :(

Kép
bogyótanya
 
 


Juci!
Bocs most látom,Te írtad,de Bensziről... :oops: Sorry :wink: :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Sziótok Csajok!
Sajna visszaolvasni még erőm és időm sincsen!Hiányoztatok ám nagyon!
Képeket még nem töltöttük le a gépről,de a tesóm rakott fel róluk az iwiwre.Nem pite az élet itthon.Felváltva hasfájósak a gyerekek.Sikerül néha a tandem szoptatás is.Szoptatástól szoptatásig 4 óra is eltelik.Éjjel van hogy 5-6.Nehezen alszanak el,ha nincs tele a pocakjuk.Balázst könnyű telekajáltatni,Dóri lassabban,komótosabban kajál és több részletben.Ezért csúszok meg a tandem szoptatásnál.Tejem van,néha kipótoljuk tápszerrel,mert aludni,enni,inni kevés időm van és az a tejtermelés legnagyobb ellensége.Sajnos a kórházban való 6hét fekvés nagyon legyengített és a friss levegőn való séta is elfáraszt.Pedig csak a ház körül megyek egyet.A sebem begyulladt,mert csak ülve szoptatok és nyomom.Fejni is ülve tudok és ez kemény a sebnek.Egy hét alatt,mióta itthon vagyok leugrott 5kg.Tök jó.Ja,de van még 10kg plussz.
Sok pusza majd még jelentkezem!Mélt azt jobban eltudom olvasni,bár még megsem néztem őket,de visszaolvasni nem tudom mikor lesz energiám!
Tehát ha valamilyen személyeset szeretnétek írni,akkor ide vele:benedekffysz@gmail.com
Vendég
 


Nagyon köszönöm mindenkinek,hogy szorítottatok értünk és gondoltatok ránk!Jól esett!
Sajna nem indult be magától a szülés!Az uram szerint jó inkubátor voltam!Szépen megnőtt Dórám is!Maga a császár kicsit drámás volt,mert 220-as vérnyomással,oldalra fordítottak,mert annyira szarul lettem!Érdekes volt,mert ebből semmit nem éreztem,annyira a kislányra koncentráltam!Mikor kiemelték és elvitték mellettem,megláttam őt és tudtam már nem viszik a koraszülöttre,akkor azonnal visszaesett a vérnyomim 130-ra!Balázzsal tudtam,hogy nem lesz gond,miatta nem aggódtam.
Ja és akkora kereszt be kasul menő ereim voltak a hasamban,hogy alig fértek a méhemhez,így egyet nyisszantottak is,ami miatt csak a nagy kapkodás lett!Törlés,szívás,még,még!Igazi vészhelyzet volt,ami akkor nem érdekelt!Abszolúte nem voltam fontos magamnak,hogy mi lesz velem,csak a két gyerek!

Majd jövök még!CSók mindernkinek!
Vendég
 


Halihó!

Benszi!
Annyira örülök, hogy jól vagytok! A szülés nem lehetett semmi!
Próbálj sokat pihizni! És próbáld ki a fekve szoptatást, az nekem nagyon bejött, és császárosoknak is ajánlják, úhy, hogy a baba "fejjel lefelé" van (ott a lába, ahol a fejed) Én ezt nem próbáltam ki, csak olvastam a Kismamában.

Tontica!
Ismerős az érzés :) Nekem is vannak sírós, "nembíromtovább" időszakaim...Olyankor nagyon nehéz mosolyogni és továbblépni, de muszáj. Csatlakozom Bogyóhoz, kapcsolódj ki néha picit!
Nagyfiad hisztijét meg (szakkönyvek szerint) ne vedd fel, ne vedd észre, próbáld meg lekezelni, állítólag akkor leszokik róla. (Kingus még csak most kezdi ezeket, remélem, magamnak is jó tanács! :) )

Bogyó!
Hát nem alszol túl sokat! Hogy bírod?
Én még nem adtam nekik vizet, de lehet, hogy kipróbálom!

Szanet!
Hát igen, van, hhogy nem kellemes a mocorgásuk :) De nagyon jó érzés!
Amikor csuklanak, ritmikus pici mozgást érzel. Vicces nagyon :)

Juci!
Férjed tényleg nagyon rendes!
Az úszás nem árt meg a tejnek úgy magában is? Én nem merek semmit sem csinálni, nehogy ebbőlk legyen a baj-mármint testedzést.

Gica!
Szia :)
Elalszanak a babók az erkélyen? Enyimeim csak akkor hhajlandók aludni babakocsiban, ha rázkódik a fenekük...
Nekem nem kell levinni a babakocsit, m ert lent van, az ajtó mellett pont elfér, csak a babákat viszem le egymás után.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Vivien!
Párod szülei mondták ezt a kiságyelhelyezést?
Sztem felesleges, nyugodtan tedd az ágyakat a fal mmellé, nem hallottam olyat, hogy valaki visszamaradt volna a fejlődésben emiatt :wink: Ránézek a nagylányomra, és nem aggódom... :)

Kevinszpészi!
Grat Marcihoz és Csengéhez! :)

Ancsi!
Jó, hogy jelentkeztél!
Apáknak ikreknél tényleg 10 nap szabi jár, ami szerinem kell is...

Ági!
Nálunk napi 8 órában van egy asszony segíteni, de az is igaz, hogy az ikrek mellett itt a másfél éves lánykám is. Egyedül nem menne! Sétálásnál barátok tuti ötlet!
Mondjuk, ha csak ikrek lennének, akkor lehet, hogy úgy csinálnám, hogy heti 2 napot egész nap jönne valaki a házimunkák miatt:vasalás, takarítás..., hogy az ne legyen gond.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Nem tudom, mi van velük! 1 hétig reggel 6ig aludtak. 2 napig 4ig, most meg 1kor ébresztett Hanga, aztán Andris is kelt...Remélem, csak most volt ilyen éjszaka, nem akarom, hogy visszaálljanak erre!!!!!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Már régen jártam erre,illetve ittvagyok csak olvasgatok inkább!Dobok fel 1-2 képet én is a pociról meg a manocskákról! :lol: :lol: :lol: Kép Kép

Kép
gina25
 
 


Hello!

Kisse nehezkesen irok mert Alex az olemben csucsul es nagyon tetszik Neki a monitor meg beszel is neki. :lol:

Bogyo: nagyon koszonom a sok jo tanacsot!!!!!!! Igazan figyelmes vagy!!! Sok erdekes dolgot irtal, hogy van ez a 150 ml/kg nem ertem? Az enyemek hala Istennek kezdenek rendbe jonni, egyszer hagytuk Alexet 5 oran at kajcsi nelkul es onnantol 180 korul eszik 4-5 orankent es tegnap este pl. csak egyszer kelt 4-kor es aztan 8-kor. :D Megfogadtuk a tanacsotokat es hetvegen kimozdultunk itthonrol (sot, szinte itthon se voltunk) szuper volt!!! Kialudva magam es egy ilyen jo hetvege utan fel vagyok toltve de tudom lesznek meg nehez napok! :roll: Meg mindig ugy erzem hogy nagyim nelkul nem fog menni de muszaly lesz!!!! Nekem szerencsere Apa eleg sokat van itthon es dec. vege jan. elejen szabin lesz. Ha meg egyedul leszek es nagyon sirnak bepakolom Oket a babakocsiba es setalgatunk akkor mindig elhallgatnak. :D Sajna segitsegem nem lesz mert valasztanom kellett vagy csaladi hazat veszunk es fizetjuk a reszleteket vagy folfogadunk valakit segiteni hat, gondolhatjatok hogy a inkabb a hazat. Apa meg targyal a vevovel de ugy nez ki meglesz (kopp-kopp-kopp). /Igazabol hetvegi haz mert felig kesz van, be kell fejezni es akkor mehetunk lakni is./
Nagyon nagyok a Lanykaid, en nagyon szeretnek Roluk kepeket latni!!! Legyszives!!! Kitartas neked is, nemsokara atalusszak az ejszakakat es Te is tudsz pihizni!!! 4-5 honapos koruk korul meg mar tunderek, gugyogek, jatszanak, mosolyognak stb. :D

Jucicuki: a ferjed nagyon jo fej!!! Nem mindenki teszi am ezt meg a felesegeert! Fejsimi Neki! :D

Szanet: szerintem nem csuklas lehetett hanem inkabb tancizott a baba vagy mar most gyakorolja a toporgast a hisztis korszakhoz! :lol: Viccet felreteve a csuklast nagyon gyengen erzed nem erosen mint a rugast!

"én is annak örültem, hogy most lett elsőre 2 babám, mert így még eldönthetem akarok-e, de másodszorra nem válogathat az ember"

Igazad van! Az ikres konyben van egy asszony aki azt mondja: Mi csak egy harmadikat akartunk es aztan egybol 3 jott igy hipp-hopp 5 gyerekes csalad lettunk. :lol: :lol: :lol: Na, Ot sem irigylem! :roll:

Benszi: meg egyszer GRTATULALOK Neked! Szulesed sajnalom hogy igy alakult de a lenyeg hogy a babak jol vannak es nagyon szep sullyal erkeztek! Kerunk kepeket ahogy lehet!

Maminti: fejjel lefele szoptatas? :shock: Anyam! :lol:
8 oraban segitseg, hu de irigyellek, de persze Neked kell mert 3 kicsit nem birnal egyedul! Hat, keszulj fol lelkiekben hogya hisztis korszak az egyik legnehezebb!!!!!
Vannak ilyen rosszalvos idoszakok de szerintem nem tartanak sokaig, legalabbis a nagyfiammal igy volt.

Labasv: milyen "hulyeseg" ez a kisagy kozepre rakasa (mar bocsi!) nem hallottam ilyet meg soha. Hat, ezzel az erovel mindannyian "serultek" lennenk mert azert az esetek 99 %-aban a kisagy a fal mellett van. Nem akarlak ijesztegetni de egyedul nagyon, nagyon nehez lesz, feltetlen szerezz segitseget!!!!!

Gina: milyen szep, nagy mar a pocid! Gratula a masodik trimeszterhez! Aranyosak a picik (bar jol csak az egyiket veszem ki).

Kép
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Sajna tudom, hogy nehéz lesz, de akkor sem tudom kit hívhatnék. Van a nagyim, nemsokára dédi, aki kb. 5 percre lakik, de ő nem nagyon örül az egésznek, meg fogalma sincs mit kell csinálni... :cry:

Már próbáltam mondani neki, hogy majd legalább addig jöjjön át, amíg én lemegyek a közértbe vagy a postára, de csak húzza a száját... :cry:

biztos át tudom majd hívni, de hogy a babákhoz nem nyúl majd, az is biztos.

Igen, a volt párom szülei találták ki, hogy nem szabad semelyik oldalról elzárni a kilátást ha a kiságyban fekszenek...

Sajna sok mindennel kapcsolatban van valamilyen hasonló hülye elképzelésük, amiről fél órás kiselőadást kell hallgatni. kicsit néha úgy érzem elfogy a türelmem...

Kép
Kép
labasv
 
 


Tontica,

Szívesen,de igazából csak törlesztek,Te is sokat segítettél... :wink: Megpróbálok képeket,csak az a baj,én olyan béna vagyok,Andrisnak jobban megy.Privibe küldök Neked egy oldalt ahol rengeteg van róluk!:-)

Labasv,

Szerintem jó ha elejét veszed a dolognak,nem jó,ha mindenbe beleszólnak és ez akkor fog igazán bosszantani,ha már meglesznek... :roll:


Benszi,

Ismerős.... :wink: De ha megkérdezed a dokid,emlékezni fog az én szülésemre is,annak ellenére,hogy a lintnernél szültem...annyit mondasz a lintner echlampsiás görcsrohamos kismamija és vágni fogja!ugyanis állítólag 10 évben egyszer van ilyen náluk.. :roll:
A sebet remi mondtad a dokinak?!Tök jó,hogy van sok tejed,nekem is sokat segítettek a jánosos védőnők!Adél nem akart szopizni a védőnő betuszkolta a szájába a cicim és másnap reggelre annyi tejem lett,majd felrobbant a cici! :lol:
A Te gyerekeid már most nagyon jól alszanak,de ha majd lesz időd visszaolvasni,látni fogod!;-)

Adél most alszik,Mese a nagyi ölébe vizet iszik. :roll:

Kép
bogyótanya
 
 


Jó reggelt!

Hatig aludtak a tündérkéim :lol: :lol: :lol:

Judit

jucicuki
 
 


nemááááááár :(
úgy szeretnék átaludni egy fél éjszakát! (vmit rosszul csinálok vajon?)

mi délre mentünk ma gyógytornászhoz még a szabolcsba (ez az utolsó hetük ott), 10kor ettek az ikrek, ott picit sírtak (Huba nagyon), és azóta alvás van :Shocked: :Shocked: :Shocked: ezt csinálhatnák ilyen szimultán éjjel, nem? :evil: :? 8) :cry:

Maminti, jobb éjjeletek volt mára virradóra?

Juci, de jó neked! menj, ússz helyettem is! :D (én nem mrek a tej miatt, meg kedvem sincs ilyen időben :? )

Tontica, kitartás!!! javul a szitu? gratula a házhoz!

Benszi, lehet, h mégis jó, h nem voltam ébren a császárnál? :roll: 8) nem semmi sztori!

Bogyó, hol vannak azok a képek? minket is érdekelnek... 8) :oops: :D

Kép
an°°di
 
 


Andi!

Nem hiszem, hogy bármit is rosszul csinálnál, minden gyerek más...tudom ez most nem vígasztal.
Próbáld ki a Jonson's aromatestápolóját, mi azt használjuk fürcsi után, persze nem mondom, hogy attól alszanak ilyen jókat, de ki tudja...

Puszi!

Judit

Én is pont azon gondolkodtam, hogy de jó, hogy altattak...

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek. Tegnap uh-n azt mondták, hogy az egyik kisfiú mégiscsak kislány. Kezdek kicsit megzavarodni. De nagyon örülnék, ha tényleg vegyes páros lenne!

Gina! Csini a pocakod! Ugyanígy néz ki most az én köldököm is. :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Tontica!
Hát igen, tényleg jó a segítség, de egy nagymama kincset ér, nekem viszont idegen van... :? De hát ez van!
A te nagyid már csak ezen a héten van, igaz? Mi fogsz csinálni utána????
Ja, nem szó szerint fejjel lefelé szoptatás, hanem fekve, úgy, hogy a lába a fejednél van, a feje meg a mellednél.

Andi!
Köszi, már jobb a helyzet. Tegnap 5kor keltek, ma 4kor...Azt vettem észre, ha kevesebbet esznek este, tovább alszanak :shock: Hmmm...
Nem akarok hülye tanácsokat adni, de azt olvastam a Suttogóban, hogy nem szabad 3 óránál tovább aludni hagyni a babát, mert akkor tuti felcserélte a nappalt az éjszakával, inkább fel kell ébreszteni. Gondolom, örülsz, ha nappal nyugi van, de lehet, hogy jó lenne kipróbálni, hátha jobbak lennének az éjszakáitok.

Kamilla!
Szerintem akkor minden legyen semleges színű, mert lehet, a szülésnél fog meglepetés érni :D
De drukkolok én is a vegyespárosnak!

Vivien!
Most, hogy nem vagytok együtt a pároddal, nem tudod kiiktatni a szüleit az életedből? Ne érezd miattuk még rosszabbul magad!!!

Szia Gina!
Aranyosak a manók! :)
Bár én is csak az egyiküket tudtam kivenni jól. És csini a pocid is! És nagy is, ahoz képest, hogy még az elején vagy...

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

maminti81 Sajnos nem tudom őket kiiktatni. Halálosan odavannak, hogy nagyszülők lesznek. AMúgy csak az okoskodás zavar, meg a túl nyomulás. De azt semmiképpen nem hagyom, hogy a gyerekeimet is úgy félreneveljék mint a volt páromat. Ha megsértődnek, hát istenem! A saját elképzelésem szerint fogom nevelni őket, másnak beleszólása nincs....sőt, úgy gondolom még az apjuknak sem igen. Pedig azt hiszi ő lesz a főnök. :P Ez már csak azért is vicces, mert saját magáról sem képes és nem is hajlandó gondoskodni.

Kép
Kép
labasv
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?