Új privát üzeneted érkezett!

Szandramandra Arra gondolol,amit a gatyára rá lehet húzni meg a pocakra. Van sok színben. Olyan,mint egy vesemelegítő,de sima pamut anyag. Khm. :) Ezt jól megmagyaráztam :-D

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
kadra
Budapest
 
 


@szandramandra!

Nem Bp.-n vettem, de C&A-ban, az meg van pesten is!

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Nah ezt én sem értettem, mi az a bandázs, de így már világos.
Voltam plázázni ma, néztem kismama ruhákat, igaz csak a C&Aban találtam ilyen kiemelt kategóriát, de hát siralmas... Volt szűk farmer, 12ezerért, meg póló szett 5ezerért,de annyira snassz: fekete meg fehér:( néhány kockás tunika, és ennyi. Majd még azért nézelődök máskor is hátha. Viszont ami utána jutott eszembe, azt meg sem néztem jobban, volt farmerszoknya is pocakosban, lehet egy olyat kéne venni és ahhoz minden felsőmet tudom még hordani... Valszleg az sem volt olcsó.


Viszont vettem két egyenes vonalú ruhát, amibe fér pocak, springfield leárazva 3ezerért, meg egy H&M basic pamut szintén annyiért. Egy darabig ezzel elleszek asszem:)

Hajni, nagyon kíváncsiak vagyunk mi volt az UH-n!
Hú Gabi ez a londoni téma tényleg nem egyszerű, mondjuk azok a betegségek amiket írtál nyilván azok sem. De hogy még így sem figyelnek rád egy kicsit jobban ez a legfurább. Azért irigyellek a tesód miatt, már hogy minden meg tudsz tőle kérdezni, az jó lehet. Nekem is van egy miskolci védőnő barátnőm, de ritkán beszélek vele, amikor anyuéknál járunk és ugy még senki sem tudja mi a helyzet, de majd kikérdezem. Egyébként meg jól teszed, hogy ilyen helyzetben azért itthon is megnézeted magad, de nyilván ott is születik sok baba, és ők is kihordják valahogy, még ha kevesebb törődéssel is. Azért Afrikába ne menjetek, az nagyon messze van

Ki is volt aki jár úszni? Dejó, téged is irigyellek kicsit, meg a szaunázás miatt is, járj helyettem is légyszi! Amúgy én is várom a jóváhagyást a dokitól majd, hogy mehetek vissza jógázni, már várnak az oktatók akikhez jártam, most indul egy jóga kezdő kettes tanfolyam, amire el fogok menni, mert az egyes is nagyon tetszett. A gerincjóga is hiányzik, érzem a hátamon-nyakamon. Irodai meló hajrá!



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 

 
 

Derékmelegítőm nekem is van, én szerettem Picurnál, mert vele télen voltam nagypocakos, és passzos nacit simán fel tudtam venni vele, csak a derekát tűrtem vissza a csípőmre. Erre húztam rá a derékmelegítőt, és nagyon csini szettet tudtam összeállítani egy egyszerű pulóverrel. :) Idén szerintem csak Apa rövidgatyái és pólói fognak játszani nálam nagypocakosan a hőségben... :D :D

Hajni, nagyon várunk! ;)

Gabi, csak lesek, hogy mik vannak nálatok odakint... És még mi morgunk, hogy mennyi vizsgálatra kell menni. Hát inkább megyek, minthogy semmit se tudjak a babámról. Megértem, hogy hazajössz ultrahangra, és jól is teszed!

Mozgás, hát én mozgok még jócskán, edzéseket tartok, de azért vigyázva, nem erőltetem meg magam. Picurral is mozogtam, most is velem van szinte minden edzésen.

Főzés, én főzök szinte minden nap, nekem szerencsém van, sem a szagok nem bántanak, sem hányingerem nincs, és Apa (és most már Picur is) nagyon szereti a főztömet. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Kadra, igy mar ertem! Koszi!


Noja, ok, kivancsi vagyok en is a kepre, varom, h feltedd!
lassan be is zarhatjuk a topikot. Errol kinek mi a velemenye?

Gabi, en is drukkolok, hogy ilyen nehezitett palyan is mi den rendben menjen, sztem is jo, h nehany fontosabb vizsgalatot itt is megcsinalsz.

de amugy az, h nekunk ennyi un-ra lehetosegunk van, az meg 20 eve sem volt igy, meg sztem nincsenek igazan tanulmanyok arrol, hogy a magzatot, hogy zavarja az uh. Vagy sem. En a minimalisat szeretnem elvegeztetni, es amennyire lehet minel kevesebb vizsgalodast es beavatkozast szeretnek.

noja, mi sztem egy evjarat vagyunk, en 82-es vagyok:)) nekd is elso baba, ugye?!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Hu en talaltam egy helyet, amit a hetvegen megnezek magamnak, es elolvasva a tippeket, igencsak szimpi lett. Belinkelem nektek is:
http://www.kismamadivat.hu/tippek

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Rakerestem erre a heal topra, mert izgatta a fantaziam, es nyaron ezek tenyleg szupik lehetnek majd, nezzetek:
http://bboom.hu/new_heal_tank_top

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Kadra: mitől lett szörnyű a Brassóid? nekem max szárazabb szokott lenni, vagy fokhagymásabb. Szegényke, de lehet hogy csak te érzed így. Én tegnap előtt tejet ittam nem volt savanyú de nem is ízlett,a párom megkóstolta, mondta nincs semmi érdekes íze.Hát nekem volt.... másnap megfőztem tejbegríznek és tökéletes volt.

Szandra : ma pontos a vonalzóm!!! Remélem hogy megjavult.

Kép
geregabi
London
 
 


Sziasztok!

Picuralmos elfelejtettem írni,h sajna nem látszik semmi még a képeken. 
Néztem Az élet az anyaméhben c. műsort és ott mondják,h még annyira hasonlóak ilyenkor a genitáliák,h szinte a szögből ahogy áll lehet következtetni, konkrétan még nem látszik,így gyakorlatilag még csak tipelni lehet. Várunk :D
Mivel foglalkozol,h edzéseket tartasz? Lehet elékerülte a figyelmem.

Ruhák: én örülök,h nyáron leszünk nagypocakosak. Sztem olyn sok gondunk,bajunk nem lesz vele :D Max a kilókkal....márakinek (nekem) :D

Szandra jó kis honlapok. Úgyis megyek orvoshoz,lesz időm várakozásnál,alaposabban át is böngészem. Bár én nadrágot nemigen hordok,azzal legalább nincs baj,
Viszont egy farmerszoknyára már rég fájt a fogma. Múltkor C&A-ba 1990-ért kikaptam egyet :D

Topiczárás: már én is várnám,de gondolom nem árt megvárni amíg a 12. hetet mindenki eléri,lehet addig még vki csatlakozna.



Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Gabi efelejtettem. Tegnap nekem is pontatlan volt a vonalzóm. Mára meggyógyult.

Szép,napsütéses napot lányok!

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Napsütéses szép jó reggelt Kismamák! :)

Gabi A brassói tényleg csak szerintem nem lett jó :) A párom betolt két tànyérral...
Kismamaruhát nagyon klasszakat találtam a vaterán. Én tunika rajongó vagyok,így főleg azt keresek majd.
Holnap megyek az sztk-ba terhesgondozásra, és lassan időpontot kell kérnem a 12.heti ultrahangra is. Illetve a védőnőt is meg kéne ismerni. :)
Holnap költözés egyik albérletből a másikba. Sajnos nem tudjuk eladni a pici lakásunkat,ami szintén ki van adva. Remélem rendeződik majd minden...

Szép napot mindenkinek!!! :)

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
kadra
Budapest
 
 


A vonalzóm szerint 231 nap van hátra. Nem sok az egy kicsit?? :shock:

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
kadra
Budapest
 
 


Kadra...én ahogy számolom csak pár nappal több.
És szolidarítok!!!! Mi pénteken költözünk egyik albérletből a másikba. :D
HA  párod ennyit bevágott belőle rossz nem lehetett :D

A 12. heti uhu után vki tudja,h mit csinál az sztk-s orvos? Mert jövő héten megyek már magánba,arra gondoltam,h bár ma kéne mennem sztk-ba nem mennék Két uhun azt mondták minden ok,jövő héten majd a magánba meg majd turkálnak. Ma nem akarom

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek.

Elég sokat kellett visszaolvasnom, jó látni, hogy ilyen aktív kis csoportba kerültem. 
Kajálás: húst én se nagyon eszek. Se sülve, se főve, se pörköltnek, sehogy. Egyszerűen már fordul is a gyomrom tőle. Pedig előtte húst hússal ettem. Ellenben most rengeteg tejet iszok.
A hányingerem még mindig a régi, egy szemmel se jobb. Igazán vége lehetne már, mert nagyon unom. Útálok elmenni vendégségbe is, mert nem tudok enni semmit. 
Nem tudom, ma hogy fogok megküzdeni anyósom töltött káposztájával. Eddig faltam amíg volt. Most érdekes lesz.
Én már kezdetektől kismama nadrágot hordok (kölcsönbe kaptam 3 db-ot), nagyon kényelmesek. A rendes farmerok nyomták a hasam. Most felvettem a régi farmerszoknyámat, de 1-2 hét és már ezt se fogom tudni felvenni. Úgyhogy nekem is vásárolnom kell.


Tök jó olvasni a jó híreket az ultrahangokról, nekem még keddig ki kell bírnom, én akkor megyek.

Kitartást mindenkinek!

U.i.: ma reggeli pocakkép beszúrva



Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Sziasztok!


Nima, én karate edző vagyok, van egy csapatom, a városban két helyen tartunk edzéseket, és vidéken is két helyen. Van még két edzésvezető-társam, így azért elég jól el tudjuk osztani a heti összesen 9 edzést. :)

Nekem lassan a körzeti dokimhoz kell mennem beutalókért, vérvétel, ekg, belgyógyászat, fogászat, stb. Annyira hiányzik, mint egy hanyattesés, így az influenzaszezon közepén... Igaz tavaly is ez volt, mikor a fiam született, Apa nem is jöhetett be hozzánk látogatni a kórházba. Lényegében itthon találkoztak először, itthon tudta először felvenni. Születése után azonnal elvitték, így a 2 óra megfigyelés nálunk külön telt sajnos. Rettentően hiányzott, egyedül kerültem át az újszülött osztályra, és a szobába már mindenki babázott. Na az nem volt jó... Remélem Kistesót azonnal meg fogjuk kapni.

Szép napot mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Sziasztok!


Az 5D ultrahangra vajon mennyi lehet az előjegyési idő? Mindegy, melyik klinikán...


Egy kicsit összezavarodtam a tegnapi orvosi vizsgálat után. Az utolsó menzeszem első napja 2013.12.17-én volt, 5 napos, 24 naponként jött meg. A kalkulátorok 99%-a szerint 10 hetes terhes vagyok, de tegnap az orvosom azt mondta, csak 9 hetes 3 napos. Elvileg a 4 nap eltérés nem sok, de a 12.heti ultrahangnál és mellette a genetikai vérvizsgálat miatt nem iagzán mindegy, mert a vérvizsgálatot azt mondták, csak a 12.héten lehet elvégezni... Akkor ma 10 hetes (2 napos) vagy 9 hetes 4 napos terhes vagyok?? (Jan.31-én voltam első hüvelyi ultrahangon, akkor 7,2 mm, 02.25-én már 33 mm volt a baba.) Szerintetek???


Az asszisztens elvileg ma telefonál az ultrahang-időpont miatt, de teganp este óta ezen idegesítem magam... Ráadául a kalkulátorok mind szept.23.24-re írnak ki, de az egyik 9hetesnek titulál (de mondjuk ott a mensi utolsó napját kellett megadni).


Kép
mbarbara
 
 


Sziasztok!

Napsütéses napocskát mindenkinek! :)
Szandra, megnéztem az egyik kismamaruha boltot, itt van zuglóban, egyszer ellógok ebédidőben és benézek. Nekem is van farmerszoknyám, ma jutott eszembe, és talán még pár hétig rám is fog jönni, bár már nem az a tutti komfortos, de sajnos már más sem az. Mai cucc pamutnaci, derékgumi csípőre gyűrve hosszú pulóver. Nálam ez szokásos gönc, így fel sem tűnik senkinek, csak már a pamutnaciból is van amelyiknek túl szoros a derékgumija.

Barbara! Mint megtudtuk az 5D csak a mátyásföldi klinikán van, és igen elég hosszú a várakozási idő, én egy hónappal ezelőtt kértem időpontot, akkor még volt, hálálkodott is a nő, hogy derendes vagyok:D A nődokim jelezte, hogy ez a helyzet, telefonáljak mielőbb.  Máshova nem tudom mennyi a várakozás, de ilyen készülék tényleg csak itt van. Persze máshol is csinálják másféle UH-val, valószínűleg az is épp elé modern. Pl. az istenhegyi klinikán, ott meg az a jó, hogy a labor megvárható, mert az ott van helyben, kollégám tavaly ott volt a párjával, fél óra múlva meg is kapták az eredményt.
A genetikain majd pár nap eltéréssel meg tudják mondani az idejét, de amit a doki mond, azt én elfogadnám. A kalkulátorok sztenderd algoritmusokkal számolnak, és mindenkinek egyedi a menszesze is meg a babája is.


A párom ma megint rákezdett az  ehetnél már valami rendeset témára, mondom pénteken kiírtam egy nap szabit, mert fáradt vagyok, majd főzök valamit akkor, de húst... Ehhh hát nem érti, hogy nem bírok húst enni??? Azért neki csinálok valami normális kaját, magamnak is majd kitalálok valamit az egész heti nokedlis paprikás krumpli után. Az lemegy, és jól esik, nem tehetek róla. Igaz pár napja vettünk erdélyi kefírt az auchanban, az nagyon ízlett, lehet beugrom pár darabért, csak a múltkor ugyanígy vettem 6 doboz joghurtot, aztán a végén 4ből sütit sütöttem, a maradék kettőt meg kidobtam, mert lejárt.


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Eufemia: Köszi! Megpróbáljuk, majd kigondoljuk, mikor lenne jó... valamikor tavaszi szünetbe, ha belefér a klinikán is. Jó lenne, ha a férjem kislánya is ott lenne, nagyon örült a babahírnek, amikor pénteken elmondtuk neki!


Enni én se tudok, csak gyümiket, meg levest. Ami szilárd, az a pogácsánál gyakorlatilag megáll, néha kívánok meg egy kis péksüteményt, de az se az az ölni-tudnék-érte kívánósság, inkább csak az illata miatt. Máskor a falra mászok a kajaszagoktól, főzni meg szinte abszolút nem. Ebből a szempontból szerencsés vagyok, mert anyósom főz mostanában mindig, engem ebből a szempontból kímél. Tegnapelőtt sikerült ennem 2 (!!) tányér sóskafőzeléket, meg is lepődtem rendesen, hogy ennyit enni???!!! Én?! Én eddig -2 kilónál tartok kb, én is "kisebb" túlsúllyal kezdtem a babázást. (83,5) Mondjuk, a 178 centimhez elfér, annyira nem gáz... A férjem meg szereti... :) :)


A kefírt én nem szeretem, újabban a joghurtot se nagyon eszem, hetekkel ezelőtt ittam tejet orrba-szájba, meg kakaót, de most már ezek se nagyon mennek... Az émelygés még mindig 0-24-órás, már vágom a centit, hátha elmúlik a 12.héten...!


 Kép


Kép
mbarbara
 
 


Csodás idő van, szép napot mindenkinek!!

Én Zuglóban lakom, eufemia!

Jajj Csajok, annyit írtatok az uh-okrók, hogy totál be vagyok sózva, és én már nem tudom, mi lenne ha mégiscsak bejelentkeznék én is erre az 5D-re? Március 7-re? Elvileg aznap leszek kerek 12 hetes. A dokihoz március 10-re van genetikai uh-ra időpontom. Nem rossz a babának a sok UH? Van, aki kéát helyre is megy a 12. héten? Jajj nem tudom mit tegyek!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandramandra: akkor már ketten vagyunk! :)
Én is filózom, mikor kéne, meg hát, hogy apa aznapra kap-e szabit...? Érdekes kérdés lesz...

Kép
mbarbara
 
 


Ja az émelygős téma végét én is nagyon várom, a védőnő szerint még 2-3 hét:(

Jut eszembe picur, aki karateedző vagy, az nem semmi! Nyilván aki ezzel foglalkozik, annak meg sem kottyan, de azért csak vigyázz magadra!

Viki pocakképéhez, nekem is van már talán ekkora, de nagyon attól függ épp mennyit eszek-iszok. Ha sok folyadékot, akkor már nagyo nagy tud lenni, reggel meg alig látszik...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Jajj, hirtelen annyi minden történt... :-) Ma voltam az első vérvételen, hétfőre lesz eredmény, de van amit nem tudtak megcisnálni (ellenanyag), részben ezért is váltom le az eddigi dokimat, hiszen neki tudnia kellett, hogy a háziorvosom nem tud erre majd beutalót adni... no mindegy. 
Jövőhét csütörtökön megyek a védőnőhöz! 
És megbezséltem párommal és megpróbálok bejelentkezni jövőhét péntekre az 5D uh-ra! Jujj az már mindjárt itt van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ÁÁÁ be vagyok SÓZVA!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


ÚRISTEN ÚRISTEN! Jövőhét szerdán 11 órára kaptam időpontot!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Nem tudom, a számlálóm az szerintem kevesebbet mutat. 
Ez a naptár szerintetek jó? 

http://www.naptarak.com/naptarak_terhesseg.html

Nekem ez 11 hét 5 napot mutat a tervezett vizsgálat napjára. Azt mondják 11 hét 0 naptól lehet már ezt a vizsgálatot végezni. Szóval akkor ez bizti jó lesz, ugye?? 



Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Az ellenanyagra én kaptam a háziorvostól beutalót, illetve az asszisztense vette le, mert én máshova nem megyek, ájulós vagyok. Ezért volt két hét a laborlelet, én ma megyek érte, meg a dokihoz is, délután.
5D-re nekem azt mondták, hogy 12. héten, illetve ez a genetikaira vonatkozik, egyébként lehet oda bármikor is menni

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Jajj, aki volt ezen az 5D-n. Mennyi ideig tart a vizsgálat?

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Eufemia, hát akkor a háziorvosom hülye. Őt is le kellene váltanom. :)

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Én is hétfőn megyek majd hepa-vérvételre, mert beutalót nekem se adtak, de a véradóba mindennek elhordtak, hogy miért nem hoztam magammal??
Mindtha tudtam volna, hogy külön papír kell hozzá, mert a sima beutalómra rá volt írva. :(

Kép
mbarbara
 
 


Sziasztok Kismamik!!!Megvolt tegnap este az uh, végre apa is be mert jönni,mert már hasi uh volt,így ő is láthatta a Picurkánkat!!!Minden ok, pont annyi idős,mint a kora.Nyaki redő érték jó, 2 lett és 3-ig jó,megvolt a genetikai uh is,mindene megvan a kis Drágánknak....Levetettem a kenetet  és kaptam 3 szemes hüvelykúpot....Töltök fel képet a Pocaklakónkról.Lent van a feje, lábai az égben és a kezei a feje mellett.Én 4 hét múlva megyek legközelebb, akkor majd lesz már a 16 hetes vérvétel is, AFP. 12 hetes pocika 

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni! Jók a fotók, és jó, hogy minden rendben!

Én már nagyon kíváncsian várom a holnapot!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Hajni, kafa, hogy minden Ok.!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Picuralmos az igen! Eses akkor olyan edzest tartasz ahol a pocid veletlen se erheti utes/rugas???

Szandra en voltam 5d-n. Elotte,utana vernyomast mernek,maga az uhu attol fuggoen milyen jol tudja kivenni a lenyeget kb 30 perc. Ebbol 4d nagyon keves. Inkabb 2d. Itt most nem a latvany a lenyeg foleg. Elotte ne menj pisilni,mert ha jol latni ugyis akkor hasi uhu lesz. Annal jobb ha a holyag tele van.

En is fozok. Mivel parom nem tud ebedet venni most is szaladok haza,csinalok ebed es szep az ido,kiugrunk varosligetbe :)

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Hajni ejjha!!! Jo latvanyos a novekedes :)

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Eufemia en is nagyon kivancsi leszek az elmenybeszamolodra.

Bocsi,h 3 reszletbe,telefonrol vmi mindig kimarad

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Nahát Hajni, ez nem semmi poci! Tök cuki 

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Vonalzó teszt 

Kép

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Így már mindjárt jobb lesz:

Kép

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


@nima: Figyu, de azért azt mondod, hogy megérte ez az 5D? Mert én így most 2 genetikai UH-ra is megyek, ezután majd a saját dokimhoz is, az "sima" 3 vagy 4D. De most akkor az 5D az miért 5D, ha igazából 4D?
És a párom azért bejöhet, ugye?

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandra, nekem azt mondta a dokim, hogy ő is tud ilyen vizsgálatot csinálni, de akik direkt ilyen genetikai szűrést csinálnak, azok minden nap ezzel foglalkoznak és sokkal jobban értenek hozzá. Meg nyilván jobb ott az a gép. Nyilván engem is meg fog megint nézni a doki UHval, ha visszamegyek hozzá a genetikai eredményével, de az már nem ilyen célzott lesz. Hogy megéri-e az árát, nem tudom igazán, remélhetőleg igen.

Viki, mi pont egyidősek vagyunk:)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Nima, nem érheti semmilyen "behatás" a pocakot, én gyerekekkel foglalkozom, főleg kezdőkkel.

Hajni, szép a pocakod, örülök, hogy minden rendben!

Nekem nincs még ekkora, remélem azért minden rendben odabent. Jövő héten kedden megyek legközelebb a nőgyógyászomhoz, már alig várom, hogy láthassam. Picurnál is ez az első 1 hónapos várakozás volt a leghosszabb, utána már egymás után jönnek a vizsgálatok, és repül az idő. De addig...

5D-re mi nem megyünk, én soknak tartom az 1 órás vizsgálatot egy ilyen pici magzatnál, szerintem nem igazán tesz jót a babának, hogy ennyi ideig zaklatják ultrahanggal. Persze tudom, hogy azt mondják, semmi kárt nem okoz, de azért mégis egy órán át tologatják ide-oda szegénykét. Nálunk a genetika sima uh-ból áll és a főbb értékeket nézik meg (tarkóredő, csontok megléte, hossza, általános méretek, stb.).

Megyek lepihenek, Picur is elaludt... :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Sziasztok! Napsütéses szép napot mindenkinek!
Most értem a végére az olvasásnak! HáááT!

GRATULA MINDENKINEK AZ ÚJ EREDMÉNYEKHEZ!!!!! :)

Nálam azóta semmi változás, most már 1 hónap szüneten vagyunk, majd 03.17-én megyünk újabb UH-ra, illetve AFP.

A védőnőm azt mondta, hogy ha igazából azért csináltatnánk 4-5 D UH-t, hogy csodáljuk a babát, akkor a 20. hét előtt nem sok értelme van! Az ügyes doki a 2d-n is szuperül meg tud mutatni mindent, legalábbis nálunk. A neme meg ilyenkor még egyáltalán nem látható, így csak tippelni tudna a doki is.

Arra kellett rájönnöm az éjszaka folyamán, hogy drága gyermekem nem szerete a sült husikat salátakeverékkel! Megfigyeltük, hogy sosincs hányingerem, kivéve ha ilyet eszem, de akkor azt a Babó vissza is küldi gyorspostával! :( Este 11-től fél 1 -ig szenvedtem! :(

JAh! Igen, 82-es születésű vagyok, és ő lesz az eslő Babó! :)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


@picuralmos:


Most írta Nima, hog 30 perc a vizsgálat, szóval remélem nem fogják tologatni egy órát, meg főleg, hogy hasi UH lesz. :-O

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandra megeri sztem. Nekem megerte. Igazabol azt vettem alapul,h a kombinalt 10 lenne alhangon. Abbol 85% az uhu,a vervetel amolyan biztositek. Ez a gep most a legjobb itthon es a legpontosabb. Ha a gyerek mozog akkor fel mm elteres is fals adatokat eredmenyez.

Noja en ezt csak ahhiz tudom hasonlitani,h lehet vki profi autoversenyzo is ha egy Fiat Polskiba ul. Nekem is az elozo dokim ultrahang specialista volt. Csak a gep nem volt adott a pontossaghoz.

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok csajok!!!Köszönjük szépen a kedves szavakat Mindenkinek!!!!
Mi majd a 28-30 hét körül megyünk 4D-s uh-ra,Nórával is így volt,egy szombathelyi magánklinikára,mert a dokinknál nincs 4d, szóval ott csinálnak fényképeket,egy 20 perces filmet és kapunk papírt az egészségi állapotáról is....Ja és persze nemmeghatározás is lesz, de arra már bizti tudjuk a nemet 
Lekopogom, lassan de biztosan eszegetek, ha nem vagyok annyira éhes, akkor is eszek napjában 5x és amikor eszem, akkor nagyon jólesik,csak elkezdeni nehéz...Próbálok táplálót enni, most is uzsi egy korpás kenyér,gépsonka,főtt tojás,sajt és retek!!!
A zöldségeket nagyon kívánom és a virslit,majonézzel

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Nima! Én nem lebeszélni akarok senkit, sőt, ha valaki megteheti, hogy szinte mindig 4d-5d-re menjen, az nagyon szuper, hiszen tudom, hogy jobb, mint a sima 2d. Csak ha valaki azért fizet ki most ennyi pénzt, hogy hátha megmondják a nemét, vagy jobban lehet látni, akkor annak nem látom sok értelmét!

Természetesen én is szeretném majd megnézni jobban, meg szeretnék DVD-t és képet is róla, viszont mindezt a terhesség alatt az anyagi vonzata miatt valszeg max. kétszer fogom igényelni, és az is különböző kedvezmények igénybevételével.

Pl. Babavideó 4D ultrahang kupon tallálható abban a kis csomiban, amit a védőnő adott az első látogatáskor. 50% kedvezményt ér, egy bp-i klinikán. Ami annyit jelent, hogy nem 13ezer, hanem 6500. Továbbá, ha utána még mész hozzájuk, akkor visszatérő kedvezménnyel 7990,- a másik alkalom.

Szerintem, ha valaki emléket szeretne, vagy látni szeretné élesben, akkor inkább ilyenben érdemes gondolkodni.

A gépek pontossága, persze minden fejlődik, de nem gondolom, hogy miután megcsinálta az orvosom a genetikai uh-mat 2d géppel, és 1,6mm-es tartkóredőt mért, illetve minden egyéb is rendben van, plusz levették a vért, ennek eredményét még várom, aggódnom kellene, mert ki tudja, lehet, hogy a kórház főorvosa nem olyan jó ultrahangos, hogy ezt biztosan jól tudta volna mérni.

És azért, mert nekem ez a véleményem, attól még nem biztos, hogy annyira rossz ez a gondolkodás!

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Énmost nem is az anyagiak miatt kezdtem el aggódni, hanem, hogy felesleges vizsgálatokkal én sem fárasztanám a magzatom. De eddig összevissz 2X3 percet UH-oztak kb. Ez az 5D lesz 30 perc és akkor rá egy hétre meg megyek a szülészorvosomhoz, neki meg mondani fogom sztem az 5D-t és akkor szerintem ő is inkább csak rövid ideig fogja nézni. Szóval ez azért nem olyan sok, ugye?

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Okés, én tudtam akkor rosszul, hogy az 5D 1 órás vizsgálat. Ehhez én azt gondolom, hogy kicsi még. Picurral mi is voltunk "babamoziban" a 33. hétben, kb. fél órás volt a vizsgálat, nagyon jó képeket és videót sikerült készíteni, és persze már akkor gyönyörű volt a kisfiúnk... :D

Noja, de jó neked, én nem kaptam semmiféle kupont. Ellenben Picurnál megtudtuk Apával, hogy hogyan készült a gyerekünk... :D Esküszöm. Hozta a nagy képeskönyvét a védőnéni, és szépen elmagyarázta. Apa bújt a hátam mögé, alig bírta ki röhögés nélkül...


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Szandra! Szerintem az orvosok tudják, hogy mit lehet a magzatnak, és mit nem, illetve gondolom van kiskönyved, amibe bele van írva, hogy mikor voltál UH-n, nem?


Picur! Ezek szerint Te nem kaptál? Nekem adott egy ilyen kis csomagocskát, amiben mindenféle tájékoztató, meg Baba magazin, illetve egy kuponfüzet volt, amiben 300.000Ft értékű kedvezmény van összesen. Sok jó dolgot lehet olcsóbban, kisebb-nagyobb kedvezménnyel megvásárolni.
Illetve van benne egy másik adatlap, amit ki kell tölteni, és postán elküüldeni, és küldenek egy próbacsomagot (ez nem tudom mit tartalmazhat), továbbá van egy másik adatlap, amit 6. hónap után a gyógyszertárban lehet beváltani egy kezdőcsomagra, amiben mindenféle babának szükséges dolgokból vannak minták, és ha igaz, egy márkás cumisüveg.

Jópofa a védőnőnél tájékoztatást kapni erről! :D Na hogyn jutottunk el idáig??? :) Aranyos! :)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


@noja82:



Nekem nincs kiskonyvem!
az honnan lesz?

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Nos Lányok, talán valakinek furcsán hangzik, hogy én nem azért megyek genetikai vizsgálatra, mert mozizni szeretném a magzatomat, hanem, hogy megbizonyosodjak róla, minden rendben van vele. És a leendő gyermekem egészsége minden pénzt megér, már amit elő tudok teremteni. Én a modern technológiákban is bízom, iszonyatosan gyorsan fejlődnek ezek a dolgok, és ha megfelelő emberek használják, biztosan jobb eredményeket lehet produkálni. Jelen esetben ugye pontosabbakat.
Tudom, hogy jóval fiatalabbak vagytok nálam, és nálatok még nincs akkora kockázata a bizonyos rendellenességknek, de miután a fiatal kismamáknak nem automatikusan ajánlják az orvosaik az ilyen szűréseket, el sem mennek, talán mert nem is tudnak róla, és így a statisztikák az ő irányukba mozdul el. A klinika honlapján azt írják, hogy pont emiatt minden kismamának ajánlják a szűrést. Okés, nem olcsó ezt én is aláírom. Én nem fogok felvételt kérni 10ezerért, egy fotót igen egy ezresért, az bőven elég, a csemetémet meg majd láthatom elég sokáig az életben.


A kuponokkal viszont csak óvatosan, a fele jónak tűnő kedvezmény, a valóságban fele annyira lesz jó, és bárhova regisztráltok, megadjátok az adataitokat, rengeteg kéretlen telefont és emailt kaphattok ezáltal, mert ezeket az adatbázisokat jó pénzért értékesítik és más cégek is majd el akarnak adni ezt-azt. Akit nem zavar az ilyen jellegű zaklatás, annak hajrá, de hátha valaki érti mire gondolok

Nah futok chikung órára, kéthetente van ennyi mozgás nekem is jár, aztán meditációs technikákat tanulok egy órában, ez az én heti kikapcsolódásom. Szép estét!


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: