Új privát üzeneted érkezett!

Dincuska de jó hallani felőled! Örülök, hogy jól érzitek magatokat. :) Azért jól megforgattad a tört most a szívünkben ezzel a velem szemben hullámzik a tenger szöveggel. :lol: :wink: Biztos gyönyörű, és remélem, nem vettél komolyan, csak vicceltem! Holnap mi is megyünk, egy hétig nem fogok tudni feljönni. :cry:

Csilumilu nem sértődtem meg, de én ezt így gondolom. Azért egy gyereknek nem csak ruhára van szüksége, eljön az idő, mikor iskolát, stb kell fizetni, mostani körülményeink közt bármennyire is szeretném tuti nem vállalnék be még egy gyereket. Ha változik a helyzetünk, természetesen jöhet majd kistesó, de ez még úgyis a jövő zenéje. Nyilván nem ítélkezni akartam senki felett vagy célozgatni, ez mindenkinek a saját döntése kell legyen. Sárgadinnye lekvár naranccsal? Azta, ilyenről még nem hallottam, de tuti, hogy nagyon finom. Különleges az biztos. Majd írd meg, milyenre sikerült. :wink: Nagyon örülök, hogy mentek nyaralni. Meglátod, nagyon jól fogjátok érezni magatokat. Mi is voltunk már barátokkal, mi mindig 10 után keltünk, addigra ők már rég boltban is jártak, megcsinálták a reggelit és terített asztallal vártak minket. Elég kellemetlen volt, mert végülis nekik kellett hozzánk alkalmazkodni, hsa már nyaralás, legalább aludjuk ki magunkat. De szerencsére ebből nem lett feszültség, cserébe én mosogattam többet. De az biztos, hogy ilyenkor alkalmazkodni kell mindenkinek a másikhoz és ez sokszor nem könnyű. Gondolj arra, hogy egy hét nem a világ, és mesélj ám majd, milyen volt.

timcike81 tegnap voltam a dokinál, képzeld kiderült, hogy már elmúltam 11 hetes, a babszemecske már nem is annyira babszem, 4,5 cm az ülőmagassága, pár napon belül betölti a 12. hetét. Én annyira boldog vagyok, mikor láttam az ultrahangon, olyan kis fürge, teljesen elképedtem. Elképesztő édes volt, mikor mentem a munkahelyre, végig vigyorogtam az utat, biztos hülyének néztek az emberek, de nem érdekel, ez csodás látvány volt! Csak az a baj, hogy türelmetlen vagyok, már alig várom, hogy megszülessen, és magamhoz ölelhessem. :) Biztos a sok róka miatt fogytál, de azért vigyázz magadra, ne aggódj, én híztam helyetted is. :D Milyen volt a barátokkal?

Lányok úgy fogtok hiányozni a jövő héten.

:cry:

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


csilu-de jó!Figyelj te ne idegesíts magad, hogy nem csak ti mentek.Próbálj meg kikapcsolódni.És élvezd a tenger adta örömöket! :wink: A vendégeim itt alszanak igen.És a házam fut, hisz a 3 gyerek szétrámolta rendesen.De nem gáz, majd rendet rakok. :wink:


Dinus-örülök nagyon de nagyon, hogy írtál végre.De jó neked,hogy szembe veled a tenger.Szuper lehet...nem baj még pár hét és megyünk mi is. 8)


bekacomb-de jó neked.Én is már nagyon várom, hogy lássam a kis drágát.Szuper, hogy minden a legnagyobb rendben van.
Holnap reggel megyek a belgyógyra és kiveszem a véreredményemet.És benézek a védőnőhöz is.Nem rókáztam sokat,csak 4x a 3 hó alatt...az nem sok.


Egyébként nagyon jó volt, hogy itt voltak a barátaim, mert volt kivel beszélgetni,volt kivel a kisfiam játszón.Sokat sétáltunk.Jó volt nagyon.
A férjem már rég nem dolgozik külföldön.Csak dolgozott.Most 15 km-re dolgozik innen, egy őrző védő cégnél diszpécser 12-24-be.Hát nem kell mondanom,sokat nincs itthon.
MA megyünk bográcsozni a haverokhoz.Majd holnap még jövök.Jók legyetek!!!!! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok Lányok!

Már megint elszállt egy oldal, amit írtam, olyan bosszantó! :evil: Időm sem volt újraírni, mert szalad a ház... De úgy, úgy tudom, hogy wordbe le kell menteni, de mindig ott vagyok, hogy oh, elküldöm....
Megpróbálom felidézni, amit írtam.

Először is, ejnye-bejnye, hogy ilyen keveset írtatok. Oké, hogy azt írtam, írjátok tele az oldalt, de az én hozzászólásommal lett csak tele... ejjjjjjj. Oké, enyhítő körülmény, hogy biztosan sokan nyaraltok.
:D De jó lenne, ha egy hét után az ember valósággal lemaradna annyi lenne a bejegyzés, úgyhogy csak írjatok, írjatok... :lol:

Bekacomb, igen, én is gondoltam, hogy kicsit dög dolog ilyet leírni, de a festői megfogalmazás végett szerettem volna visszaadni kicsit, hogy milyen ott az atmoszféra. :D Örülök nagyon a nyaralásotoknak, a következményének kevésbé, hogy eszerint egy hétig nem írsz, nekünk is nagyon fogsz hiányozni. De aztán gyere sok képpel meg beszámolóval! :D

Timci! Szegény férjed, hogy bírja ezt a 24 órázást? Hogy sikerült a bográcsozás? Remélem tudtál enni is belőle! :lol: Hú, én most úgy megennék egy kis pörköltet! :lol:

Közös nyaralás. Mi is ,,tömegesen" mentünk úgymond, mi férjem szüleivel egy kocsiban (én középen, gondolhatjátok...prés, prés, prés), és most kivételesen anyósom bátyjáék is jöttek velünk. Bizony az alkalmazkodás nehéz dió, mert egyfelől jó hogy meg lehet osztani a munkákat, mosogatást, főzést, jelen esetben a gyereket :D, ami nem egy hátrány mert így legalább marad egy kis idő magadra is. :D Tökjó volt, mert ki tudtam olvasni két könyvet is, már első két nap! :D (Amúgy ritkán van időm olvasni.)

Rátérve a nyaralásra úgy általánosságban, vasárnap éjfél után indultunk, rossz volt abból a szempontból, hogy nem tudtam a kocsiban aludni, vagy csak nagyon keveset, azt is nagyon rosszul, kényelmetlenül. De jó is volt, mert már fél 10 körül ott voltunk a szálláson, így az a nap is teljes lehetett. Persze igazából mindenki fáradt volt az utazástól.
Szerintem ez a hely egyfajta viharsarok, mert állandó jelleggel fújt a szél, ami meg nagy hullámokat eredményezett...jól éreztük magunkat ettől függetlenül, mert szép volt, és legalább nem sült le rólunk a bőr, de azért én jobb szeretem a nyugis helyeket időjárásilag. Ezért a legjobb nap az volt, amikor hazamentünk, mert útba ejtettük azt a helyet, ahol apummal voltunk júliusban, ahol kristálytiszta a tenger, nem fúj a szél, nincsenek hullámok. Emma többet volt aznap vízben, mint az egész nyaraláson együttvéve.
Örülök, hogy Horvátországnak ezt a részét is megismertük, mert minden szelete olyan más, csak mondjuk ide nem mennék vissza, Klenovicára viszont szívesen. :lol: Bár én az a ,,menjünk mindig máshová ill. ismerjünk meg új helyeket"- típus vagyok. :D
Voltunk Zadarban is egy napot, nagyon szép óvárosa van, érdemes ott nagyokat sétálni, és a fagyi (na meg a pizza is) is nagyon finom, látszik, hogy közel van Itália. :lol:
Szóval összességében nagyon jó pihenés-nyaralás volt, és ez a lényeg.

Hazajönni is öröm volt, mert holnap lánybúcsúra megyek, ott alszom, és onnan megyek szerdán a 12 hetes ultrahangra. Alig várom már, jó lesz újra látni, és remélem minden a legnagyobb rendben lesz!

Képzeljétek, ma tudtam meg hogy egy kedves barátnőm is babát vár, ő 14 hetes. Nektek is meséltem róla, akinek a férje azokat a szép képeket készítette, amiket ide is feltettem. :lol: Úgy örülök, mert úgy volt, hogy várnak, a munka miatt, de csodálatos, hogy nem tették meg! :lol: Én is azon a véleményemen vagyok, hogy a gyerek nem pénzkérdés. Bár hozzá kell tennem, hogy megértem pl. Bekacombot is, mert a mai világban, amikor minden afelé tolódik el, hogy pénz, pénz, pénz, lassan levegőt venni is, akkor bizony lehet hogy gondolni kell arra, hogy miből fogjuk majd a gyerekek neveltetését, iskoláztatását kifizetni. Mert a szeretet tényleg nagy dolog, de egy egzisztenciát is adni kell neki.
Nahát, majdnem meggyőztem saját magamat...igazából a két vélemény között vagyok valahol.
Az biztos, hogy egyedülinek rossz lenni, mert nekem nincs tesóm (van két féltesóm, de nincs kapcsolat), és mindig irigykedve néztem a testvéreket. Úgyhogy ez el volt döntve a kezdetektől, hogy kell egy (legalább) tesóka. :lol:

Na, megyek vissza a teendőkhöz, mert az akad bőven, de írjatok, írjatok! :D Képek is lesznek majd, csak még oda is el kell jutni! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 

 
 

Ja valahogy kimaradt a közös nyaralás rosszabb oldala. Azért leírom. :D
Szóval én tényleg nagyon szeretem anyósomat, de az hét szentség, hogy a nyaralás 5. napjára már a hangját is alig bírom elviselni...hát ez van. Sok belőle azért egy nyaralásra. Most is volt egy-két összezördülés, azért sok tolerancia kell (és lehet hogy nekem is besegítenek a hormonok).
Viszont a csúcs a 2006-os nyaralás volt, amikor 24 órás úton (kicsit el is tévedtünk, meg messze is mentünk) úgy összekülönböztünk (biztos a fáradságtól is), hogy a nyaralás első két napján szóba se álltunk egymással...sajnáltam szegény férjemet is, mert ott volt két tűz között. Ma már így gondolok rá: :lol:, de akkor azért nagyon durva volt. Meg az 10 nap volt, és emlékszem ott is a végére már csak megszólalt, és az ideg futkosott a hátamon-mondjuk igaz ami igaz, szerintem rém idegesítő hangja vagyon. :lol:

Na mindegy, amúgy szeretek velük nyaralni, mert ennek is megvan a varázsa, és főleg gyerekesen már elkél a pesztonka is, csak hogy önző oldalamat is megvilágítsuk. :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-igazad van, nagyon szép Zadar,én ott kaptam a 18 éves születésnapomra az aranygyűrűmet,amit én választhattam ki.Még mai napig hordom. :oops:
Sajnálom, hogy nem igazán tudtál lazítani...tudod..."közös lónak túrós a háta".Mi is mikor 2 éve anyumékkal és a nővéremékkel nyaraltunk, nem érzetem én se és a férjem se jól magunkat.Voltak összetűzések,ki mikor kel,mikor és hova megy...fürödjünk együtt a tengeren, de Atticy akkor még nagyon félt a tengerbe fürdeni,és hideg volt neki.Ő inkább csúszdázni szeretett a medencéknél.Érthető.Hát most azért is megyünk csak mi, hogy igazi nyaralás legyen. 8)
Gratula a kedves barátnődnek.Még az is lehet, hogy egyszerre fogtok szülni :wink: .

A férjem elég jól bírja, mert nem megerőltető munka.Néha alszik is.A bográcsozás jó volt,este 8-ra értünk haza...Atticy már a kocsiba el is aludt hazafele.

A tegnap megérkezett Atticy 16-os bicaja.Kimentünk vele a Tesco parkolójába, ott legalább egyenes a terep és nagyon ügyesen tud menni vele.Még nagy neki egy kicsit, segítséggel tud elindulni, viszont megállni nagyon ügyesen tud.Majd belejön.

Én még mindig xarul vagyok.Remélem, hogy a 16-dik héttől már jobb lesz.
Most a hétvégén nagy party-t szervezünk.30 leszek :( kimegyünk a nyaralónkba Cibakházára....horgászás,sütés-főzés,remélem jó lesz.Még fel kéne újítani,pofozgatni,berendezni, de most nem telik rá.De így is jó lesz.Matracokat viszünk,székeket és asztalt.Hűtő nincs, de megoldjuk valahogy...Fürdeni lehet és főzni.Ez a lényeg.

Látom nem igazán rohamozza senki sem az oldalt.Mi van veletek csajok?!El vagytok tunyulva!!!!Tessék írni!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Jó reggelt! :)

Timci!
Hát igen, de azért tudtam pihenni, sokszor vitték el Emmát, meg vigyáztak rá, úgyhogy azért pihenés volt ez a nyaralás. :D
De bizti, hogy Törökben jobb lesz nektek hármasban illetve négyesben! :lol: Én nagyon remélem, hogy a 12. hét körül rendeződnek a tüneteid, és nem fog ez a 16. hétig így menni. Én már délelőtt sem vagyok ramaty állapotban, igazából már teljesen úgy érzem magam, mint annak előtte. Ezt kívánom neked is. :lol:

Jaja, sanszos lehet az együtt szülés, mert a 2. korábban szokott jönni, az első meg később, így pont összeérhetnénk. :D

De jóóóóó, biztosan szuper a bicaj, majd tegyél róla képet! Én is szeretnék Emmának, de tőlünk most a fejlesztő játékokat kapja (képzeljétek volt a fakopáncsnál személyes átvétel), apum meg nem kérdezte meg, hogy mit vegyen, szerintem harmonikát fog adni neki. :roll: Az a vágya, hogy Emma majd kitűnően fog harmonikázni, neki van egy klubja, és innen ez a szeretet. Én is örülök, ha tanul hangszeren, de még olyan korai ez.

Boldog születésnapot! Ne szomorkodj a 30 miatt, te mondtad azt hiszem, hogy mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát! :D Ez csak egy szám, nem jelent semmit, fiatal vagy, életerős, és hamarosan kétgyermekes anyuka, ennél szebb ajándékot nem is kaphattál volna szülinapodra! :lol:
A buli is biztosan jó lesz, mi esküvőre megyünk a hétvégén, ma lesz a lánybúcsú, de még az ajándékkal sehogy se állok, fel kéne turbózni magamat. :D

Írjatok Lányok!

Puszka

dincuska
 
 
 
 
 
 


Hahóóóóóóóóóóóóó,

hol vagytok? :(

Nekem megvolt ma az ultrahang és a kombinált teszt, az ultrahangos doki szerint is kicsit fiatal voltam még a vizsgálathoz, ezen a címszón jól be is nyomta a készüléket a pocakomba :shock: (azt hittem a hátamon jön ki, de mondta, hogy ne haragudjak, így tudja csak pontosan mérni), de viszont jóóó alaposan megvizsgálta, legalább 15 percig tartott. A méretek alapján 11+5-öt írt a papíromra, úgyhogy akkor csak nem írom át azért az egy napért a vonalzót! :lol:
Sokszor köhögnöm kellett, hogy felébresszük a bébit, mert nem nagyon akart úgy feküdni, ahogy ő szerette volna... (nővére is mindig ezt csinálta). :D

Viszont képzeljétek, nem is mutatta egy másodpercre sem... :( Jó, tudom, hogy sokan vannak meg minden, nade azért annyit, hogy itt van anyuka, tessék megnyugodni. Az első 5 percben egy hang sem jött ki a torkán... :evil:

Jójó, nem mérgelődök, hívom is fel a dokimat, remélem ad hétfőre időpontot, és majd ott gyönyörködök.

Szép napot!

Ja, itt vannak az adatok:

CRL:50 mm
BPD: 16 mm
NT: 1

Hát ennyi, nem túl sok, de lényeg, hogy jól van, ő nem lát semmi rendelleneset. :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-szuper hírek!!!!Nagyon boldog vagyok.Örülök, hogy minden ok.Én eddig nem írtam, mert nem volt nettem.Bocsi... :oops: De mi van a többiekkel? :roll:
Most már köszönöm jobban vagyok, nincs már hányingerem ma reggel óta. :wink: Biztosan nagyon fog örülni a sok szép játéknak.De irigy vagyok, én is mennék esküvőre.Majd mesélj.Emmát is viszitek?Köszönöm szépen a születésnapi köszöntést, de majd csak szombaton lesz.Péntek este megyünk ki és vasárnap jövünk.


Mutatok fotót:


Kép

Ő az, csak annyi különbséggel, hogy a láncvédőn nincs az a csili vilis matrica,ami nagyon jó,hogy nincs ott.... :wink:

Jó éjt!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Fú Timci, ez nagyon menő bringa! :lol:

,,Átadnék" neked pár esküvőt, idén is 4re megyünk/mentünk... azért anyagilag elég krach ez. Minden évben úgy vagyok, hogy elképzelni se tudom, ki tud még az ismerősi/rokonsági körünkből megházasodni, de mindig összejön ennyi mint most is...
Egyrészt persze örülök, mert egy ilyen esemény boldogság, csak azért...szóval értitek... :roll:

Örülök, hogy jobban vagy, mondtam hogy így lesz! :D

Hú, most nem dicsérgetem a férjemet, joghurtból csinált palacsintát, olyan savanyú mint az állat...ja persze a joghurt se mai volt már...
de nem ettem meg persze. Szegénykém azt gondolta, hogy nem fog érződni.

dincuska
 
 
 
 
 
 


sziasztok,
bazsa vagyok, münchenben élek és szívesen csatlakoznék hozzátok, ugyanis én 2012 március 15-re vagyok kiírva :-)
nekem most kezdödik a 11. hét, jövö csütörtökön megyek újra dokihoz és kíváncsian várom,hogy minden rendben van e :-)
lombikosok vagyunk,sajnos másképp nem sikerült... viszont a lombik elsöre sikerült,amit el sem akartam hinni :-) ami a legszebb pedig benne, hogy junius 23-án ültették be a 2 embriót, amikor a házassági évfordulónk volt :-) de sajnos csak 1 maradt velünk :-(
most 2-3 napja jobban vagyok,elötte kemény hányingerrel küszködtem, innivaló az semmi nem csúszott, ennivalóval is nagyon sokat kellett harcolnom,h legyürjek vmit. hoztak nekem magyarból canada dry-t, az segített rajtam 2-3 napig,aztán már azt sem tudtam meginni.
de szerencsére vége,sokkal jobban vagyok és végre igazán élvezhetem a kismama szerepet :-)
a hányinger mellett volt egy kisebb hamatómánk, de szerencsére felszívódott,uh az sincs már útban nekünk :-)
hát röviden ennyit az én kis történetemröl, ha nem gond én is kérhetnék töletek is egy rövid történetet, hogy megismerhesselek benneteket?
üdv,
Vendég
 


Kedves Bazsa!

Üdv itt nálunk, és nagyon-nagyon jó, hogy írtál! :D
Gratula a babácskához, nekem is vannak lombikos barátaim, és az is egyfajta csoda, az orvostudománynak nem sok vívmányát becsülöm ennyire nagyon... :D Meddig próbálkoztatok előtte? A lényeg, hogy mostmár itt van a Babci, az ember el is felejt minden előzetes gondot vagy problémát. :D
Nem is tudtam, hogy a canada dry is segíthet a rosszulléteken, a gyömbér miatt?

Az én történetem: Emma 2007-ben született, 20 voltam csak, és javában ment az egyetem. Elég másfajta élet kezdődött utána, de a feltételek adottak voltak, volt/van egy szerető párom, volt lakás, ahol élhettünk, úgyhogy végülis nem kellett annyira kétségbe esni. (Ezt csak apum tette.) De mára már láthatja a kedves család, hogy az egyetemet is elvégeztük valahogy. Együtt. Nappalin. :D Ebből kiderült, hogy ő nem volt tervezett baba, de a legszebb felelőtlenség és ajándék az életünkben. :lol:
Jelenleg pocakban lubickáló bébit már nagyon-nagyon vártuk, úgy fogtunk neki másfél éve, hogy ő is biztos olyan gyorsan összejön, mint a nővére. Hát nem így lett. Lassan már oda jutottam, hogy akkor a munkára koncentrálok, és abban a hónapban, amikor ő fogant, nem is gondoltam már rá, hogy újra megadatik nekünk. :D
Hát röviden ennyi. :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-köszi... :oops: Hát az esküvőkön csak részt vennék, nem költekeznék, mert az kész horror... :lol: Azt nem lehet anyagilag bírni...

bazsa-Üdv.köztünk!És gratulálok a kis jövevényhez!!!!Ha szabad kérdeznem, hány éves vagy? :oops: Ha nem szeretnéd elárulni, semmi baj...Jó, hogy sikerült picit összehozni, hogy lombikkal vagy nélküle tejesen mind1.A lényeg, hogy ott van,él és virul. :wink:
Gratula a bűvös 12 héthez!!!!

Én 25 éves voltam, mikor megfogant első szülött kisfiunk.Még egyetemista voltam,mint Dinus.6hetes volt a kicsi,mikor lediplomáztam.A tesót terveztük, de vártam volna még, hátha sikerül munkát szereznem.De nem jött össze,már hiába is szerettem volna.Kerek 1 éve próbálkoztam hasztalanul.Aztán azt döntöttük el, hogy fölösleges ennyit várni,mert így is nagy lesz már köztük a korkülönbség, próbáljuk meg.És 3 nap alatt összejött. :lol: 8) Nem váratott sokat magára.Nagyon akart már jönni.A kisfiam nagyon de nagyon várja már.
Úgyhogy most itt vagyok munka nélkül 2 gyerekkel.Nehéz 1 fizuból kijönni, de megbirkóztunk vele valahogy.A férjem már 2x próbálkozott kint Német o-ba dolgozni, de mind a 2x kicsesztek vele, nem fizették ki,így maximálisan elege lett az egészből.
Jó, hogy itt vagy.Remélem írni fogsz jó sokat!!!! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


köszönöm a kedves foggatattást, nagyon kedvesek vagytok :-)

dincuska,
val´színü,h a gyömbér miatt,nem tudom,de sok kismamától kaptam ezt a tippet. de tudod mi az érdekes? hogy az itteni schweppes gyömbér nem jött be... hiába,magyar vér folyik bennem :-D
az én hugom is fiatalon lett anyuka,mint te,hát én sem voltam anno töle boldog,mert szinte semmit nem élt még,de ma már másképp látom... azóta mégegy gyereke lett és nagyon nagyon jó anyuka... és azért hozzáteszem,h nem rossz az ha fiatal anyukája van valakinek,hisz minél fiatalabb egy anyuka annyival több a türelem is a gyerekhez...

timcike,
természetesen nem titok a korom. 37 éves vagyok,mire meglesz ababa 38 leszek már :-) hát sajnos nekem nem adatott meg az esély fiatalabban szülni,de igazából elég késön érö típus voltam,uh nem olyan vészes,csak hát az ember biológiai órája akkor is ketyeg.. nagyon nagyon meg voltam ijedve,h kifutok az idöböl :-)
Kb 5 éve próbálkozunk, 1 éve csináltunk egy inszeminációt,de sikertelen volt. azóta mostanra tértem észhez lelkileg és belevágtam a lombikba... hát jól tettem :-)
igen ez úgy szokott lenni,ha nagyon rá van az ember pörögve,h gyereket akar akkor tuti nem jön össze... aztán amikor feladja,akkor jön a meglepi :-) rengeteg ilyen sztorim van,hisz ugye a vágy mindig nagyon erösen ott volt és mindig vigasztaltak barátaim ilyesmi sztorikkal :-)

mindkettötök elött le a kalappal,h babásan diplomáztatok :-)
Vendég
 


Bazsa-boldog vagyok, hogy pozitívan állsz most már a dolgokhoz!Köszi, hát nem volt könnyű,terhesen vizsgázgatni, majd utána 6 hetes kis picurkával elutazni az egyetemre 750 Km-rt, hogy lediplomázzak.Ugyanis én Erdélyből származom-Székelyföld szívéből. :wink: 2006-ba költöztem ide Kecskemétre és 2007 Nov-ben költöztünk át ide a pusztultba Nagykőrösre, mert itt voltak a legolcsóbbak a házak.Nem akartam tömbházba lakni.Így most isszuk is rendesen ennek a levét, mert itt ez egy pusztulat, utáljuk már,mennénk vissza Kecsóra.Reméljük csak sikerül már eladni ezt a lakást. :roll:
Mi már megjártuk a poklok poklát is, de még mindig itt vagyunk és együtt. :wink: Nem adjuk fel.
Egyébként a jó Isten éltessen sokáig!Nem vagy lekésve semmiről sem.Jobb így mint soha.

Képzeljétek már nem az első,akitől ezt hallom....a szomszédom vásárolt tőlem kis csajos cuccokat, mert a volt bababoltunkból még maradtak meg holmik,hogy a rokona hamarosan szül.És végig azt mondták neki, hogy lánya lesz, de mikor kibújt Uram láss csodát Kisfiú! Na ehhez mit szóltok?Az, hogy egy kisfiút lánynak nézzenek ez igen fura szerintem, hiszen a kukac az eltéveszthetetlen és a kisfiúkat sokkal hamarabb beazonosítják, mint a lányokat.Szóval én ezt nem értem.... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike,
máris jobban megkedvelteke,ugyanis imádom erdélyt :-)
nagyon régen jártam arra, és olyan élményekkel lettem gazdagabb, és annyi szeretet nem kaptam összesen egész életemben,mint ott ilyen rövid idö alatt...
egy ismerösünk édesanyját meglátogattuk, és olyan terülj terülj asztalkám fogadott, akkora szegénység mellett, hogy nekem volt lelkiismeretfurdalásom,h szerencsétlenek hetekig mit fognak enni. a világ legfinomabb töltött szölölevelét ettem ott és isteni eperpálinkával kínáltak...
a wc az udvaron volt és mikor megláttam,h milyen a wc papír :-) szabályosan fadarabok voltak benne... csak ilyenre futotta...
de az a hihetetlen,h ekkora szegénység mellett mennyi szeretetre futotta :-) valószínüleg pont azért, mert akkor az volt a legnagyobb értékük...
öszíntén nagyon sok szeretettel emlékszem vissza arra kiruccanásra, és nagyon sajnálom,h magyarországon nem lehet sürün ilyen emberekkel találkozni....
sok sikert a lakáseladáshoz, kecsó az jó hely én is szeretem. én otthon kiskunhalason éltem,így jártunk át oda sokat :-)
Vendég
 


Jaj Timci! Ne mondd... nekem most 2 rokonom is kint van Németben, most kezdtek dolgozni nemrég...festés, vakolás ilyesmi munkálatok...remélem megkapják a pénzüket... :roll:
Nem semmi, hogy kislányból fiú lett... :lol: Ez az ultrahangok hibaszázaléka... :lol:

Bazsa! Nagyon igaz, amit írsz, bár én sosem voltam még Erdélyben, de sok Sütő Andrást olvastam, és tudom, hogy akinek semmije nincs, a szíve azért mindig a helyén van. :wink: Jó lenne, ha személyesen is ismernék ilyen embert vagy én hasonló módon élhetnék -ennyire csupa szívvel- de mi mindig idegeskedünk az anyagiak miatt, pedig hálát kéne adnunk, hogy együtt vagyunk, és mindennek ellenére ajándék minden pillanat.

Kecsó szerintem is marha jó hely, gyakorlatilag minden tök közel van, és nagyon helyes város is! Jó a hambi, fini a tortilla a piacon, mi kell még? :D

Nahát sajnos most vár a takarítás, látnátok a konyhámat... anyósomék elmentek, és hát... szóval van mit tenni.

Viszont már gépen vannak a képek, szerintem estefelé majd rakok belőlük párat. :D

Képről jut eszembe, Bazsa rólatok is szívesen fogadnánk egy fotót! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


bazsa-hát igen, ez mind igaz ránk Erdélyi székelyekre, hogy terülj terülj asztalkám és mérhetetlen vendégszeretet.Ott még mai napig a szomszéd az szomszéd.Mindenki segít mindenkinek.Én meg itt azt sem tudom ki lakik 2 házzal odébb...hát igen...Én városon születtem, de volt alkalmam nekem is kinti wc-be pisilni, mindig bennem volt a frász, hogy valami megcsíp... :lol: És éjjel meg nem mertem kimenni... :lol: Tálba fürdés stb...nem kényelmes, de sokan még mai napig így élnek.Nekem meg óriási igényeim vannak... :oops: mert sajnos én úgy nőttem fel, hogy mindenem megvolt...most, hogy nincs...nagyon rosszul esik, de mégis jobban élek,mint egyesek.... :oops:
Nekem nagyon nehéz azt is megszoknom, hogy ez a város ahol most lakunk nem akkora,mint ahonnan én származom és nincs semmi szórakozási lehetőség, még egy normális játszótér sem... :evil:

dinus-látom csak mi visszük a prímet a kezdők közül...nem tudom mi lehet a többi kismamával... :roll:

Hát én bízok benne, hogy kifizetik őket, habár elég sok ismerős megjárta már.Nem tudom...
Jó takarítást, én is megyek főzni és mosni.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Most megszakítottam a takarítást, kibőgtem magam!

Timci, emlékszel, meséltem a szomszédomról, hogy milyen jó barátnőm is, meg konduktor...most költözködnek Vecsésre... és bizony eltört a mécses, amikor bementünk a majd' üres lakásba... Képzeljétek, Emma vigasztalgatott, hogy jön még ide sokat meg ide fog úgyis járni dolgozni... de akkoris... :cry:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-nagyon sajnálom.Tudom, hogy nehéz...de fel a fejjel!!!!Lehet,hogy egy csodás család fog helyükbe költözni és velük is nagyon jóba lesztek. :wink: Aranyos lehetett a lányod....

Figyeljetek csajok, van egy szuper dolog, ma bukkantam rá,nézzétek meg,én rendeltem egyet, főleg a picurka miatt, de a nagy fiam miatt is,mert mindig hőzöng,mikor be kel ülnie a kocsiba, hogy "anya büdös meleg van!!!!"Kiskorába folyton sírt,hogy süti a nap....Na ezt nézzétek:

http://www.euax.hu/?o=webaruhaz&a=delet ... s%20-%20XL

Szerintem nagyon megéri! :wink:

Ma kipakoltuk a szobát,ahol a picurka lesz.Kivisszük a hétvégén onnan a franciaágyat.A férjem az erkélyen engedte le, mert a lépcsőforduló miatt sajnos nem lehetett lehozni. :evil: De sikerült.
Olyan fura most így a szoba...de még van jó pár dolog,aminek repülnie kell onnan.Szép lassan.Most ez volt a legfontosabb, hogy még a nagy esőzések előtt vigyük ki,mert ha sár van,a kocsi nem fogja bírni fölhúzni a futót az udvarra, mert van egy kis emelkedő a kapu előtt...Úgyhogy a nehezén túl vagyunk.ÉS végre lesz amin kint aludni. :lol: Már nagyon várom, hogy inden kacat kikerüljön és rendezhessem be szépen a szobácskáját.De addig még van egy kicsi.... :oops: Holnap este megyünk és vasárnap délután jövünk.Ne hiányoljatok. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


dincuska,
fel a fejjel, a mai világban minden napü lehet kapcsolatot tartani a szeretteinkkel... és bízz benne,hogy ugyanolyn kedves emeberek költöznek a helyükre...

timcike,
már most készülsz a babaszobával? nekem még semmim sincs... nem akarok túl korán megvenni dolgokat,mert ki tudja...
szép hétvégét nektek :-)
Vendég
 


bazsa-jó korán keltél.Nem készülök, csak kivitettem onnan a francia ágyat, mert ha most nem vitetetem ki,soha nem lesz kivíve onnan.És most, hogy úgyis megyünk ki a nyaralóba,összekötjük a kellemest a hasznossal.És így legalább nem matracon alszunk, hanem az ágyba.Mert ott minden üres.Nincs még semmi,hisz még csak idén nyáron vettük.Érted?Mint ahogy írtam,még sok cuccot kéne a szobából kipakolni, de azt majd ráér.Azok kisebb dolgok. :wink:
Köszönöm, remélem valóban jó lesz.Viszont nektek is! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Arik vagytok, de ahogy Emma is mondta, továbbra is itt fog dolgozni, szóval egyelőre nem adják el a házat! :lol:
Bazsa, igazad van, a mai világban ez már nem probléma, amikor annyi eszközön lehet tartani a kapcsolatot. :lol:
Timci! Mennyiért vetted ezt az árnyékolót? Nem találtam az árát. :oops: Lehet hogy csak nem vettem észre, este már kókadt vagyok. :D
Ügyesek vagytok nagyon! Azért én is gondolkodom már a babaszobán, de még csak távoli elképzeléseim vannak! :D

Nem is meséltem, képzeljétek, Emma Horvátban kapott egy görkorit! :lol: Ez tanítja majd meg neki a helyes egyensúlyt a bicózáshoz! :D Nagyon jól megy neki, már tud egyedül menni is egy-két métert, de persze ezt is a konduktor barátnőmnek köszönhetjük, mivel nekünk fogalmunk se volt hogy kell megtanítani...egyikünk sem művelte ezt a sportot... na majd Emma Úgy örültem neki, olyan jó volt látni ezt tegnap! :lol:

Képzeljétek, pont a képekkel szórakoztam, és már jött az sms a kombinált eredményről...Enyhén szólva gyorsak voltak. :D
Kockázat: Alacsony (1:50.000) Nagy fellélegzés. :lol:

Na mostan akkor a képek :D

Kép Zadar (hajamon nem röhögni, fújt a szél :D)
Kép
Kép
Kép
Kép Itt fürödtünk a legtöbbet :)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Nem röhögni az állkapcsom állásán sem.. :lol:
Kép
Kép 4 éves nagylány, ohhh
Kép Novi Vinodolski

Na jól telepakoltam az oldalt! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincuska,
nagyon szimpi kis család vagytok :-) nagyon szép kislányotok van...
Vendég
 


timci,
korán kelek,mert dolgozom :-) ti nem melóztok? én valószínüleg abbahagyom... most egy hete dolgozom, de elég is volt... :-D
Vendég
 


dinus- csúcs a sok fotó!És hidd el, nem nevettem egyik fotón sem! :wink:

Szuper lehetett a tenger. Az árnyékoló 3.990 Ft és ha előre utalsz, nincs szállítási költség.Ahogy beteszed a kosárba a terméket, ott mutatja az árát.Kiválasztod először a kocsi típusához passzolót. :wink: Most Akciós, mert egyébként 7 ezer valamennyi.Azért nem vártam vele sokáig, lecsaptam rá, mert dög meleg van a kocsiba.

Már akartam írni neked, hogy az egész családod nekem nagyon ismerős.Mi nem neked?Nem tudom, de valahonnan csak ismerlek, vagy láttalak, nem tudom...

bazsa-és mit dolgozol, hogy 1 hét után elég is volt? :lol: Sajnos én nem dolgozok, már 1 éve keresek folyamatosan, de sajna mindenhova túlképzett vagyok...nincs mit mondjanak azt ezt vágják a fejemhez. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Külföldre is szállítanak ilyen nemsütit, nézd meg te is, szerintem csúcs.

Ha bemész a 2012 februári babavárókba, találsz rólunk is fotót...tegyél te is, hadd lássuk kivel beszélgetünk.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Itt kisfilmet is meg lehet nézni róla:

http://www.youtube.com/watch?v=1gPpWirGtQo

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Köszönöm a dicséreteket! :oops: :D
Mint látjátok, nem vagyok a válogatás nagymestere, bár gondoljatok bele, azért 400 képből sikerült ennyit... :lol: Ja és most rém keveset fényképeztem, mert az elemek is tönkrementek és sima duracell volt benne. Klenovicán megvolt az 1400. :lol:

Timci, nagyon király az árnyékoló, megbeszélem a férjemmel, ha hazaér! 8)

Képzeljétek, még nem tudtam a jó eredményeket elmondani a férjemnek, mert valami tárgyaláson van, pedig alig várom :D

Bazsa, én sem dolgozom, mert pár hónapig ugyan munkát kerestem, de mire meg találtam volna, itt van a baba. :lol: Amúgy magyar-kommot végeztem a Pázmányon. Habár még államvizsgáznom kell, ott van rá a január nagy pocival. :wink:

Ma is nagyon dolgos napom van, megígértem hogy sütök barátnőm esküvőjére pár kiló stanglit, de közben még a bakonyi sertésen ügyködök, mert éhesek vagyunk. De már csak arra várok, hogy megpuhuljon. :D

Pusziiiiiiiiiii

dincuska
 
 
 
 
 
 


De ügyes vagy.Biztosan nagyon fini lesz.tegyél fel majd göris képet is jó?Nagyon ügyes kiscsajod van! :wink:
Én ma már 3x mostam,bepakoltam Ati cuccait, elmentem bevásárolni a bulira,hát nem lesz olcsó,de 1x30 éves az ember nemde?! :oops: Nagyon várom már, hogy ott legyünk.Ott annyira nyugi minden, imádom!Majd hozok képeket. :wink: Még pakolnom kell magunknak és kész is.
Hogy bírjátok csajok ezt a nagy hőséget?Én meg vagyok halva.... :? Melltartóba és tangába ülök itt...és mégis melegem van.Pedig most zuhanyoztam.Emma mit csinál ilyen melegbe? :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Mi most kajáltuk tele magunkat a bakonyival, úgyhogy inkább az tett minket taccsra! :lol:

Sajnos én is úgy teleettem magam, hogy most nem nagyon akaródzik legyúrni a tésztát, de azért mindjárt összeszedem magam.

Hááát, elég jól bírjuk a meleget, pont a déli melegben voltunk boltban, de nem volt olyan nagyon vészes, Emma most a motorjával jött. A lakásban is tűrhető a meleg, legalábbis én rövidgatyában meg kis topban elviselem. Meleg van nálatok nagyon? Jó itt, mert csak délután süt be a nap... viszont akkor fogok sütögetni! :?

Nagyon jó, hogy említetted a mosást, szerintem több órája kész már a gép! :roll:

Nagyon jó hétvégét Nektek, érezzétek jól magatokat, és hozz majd képeket! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-köszönjük szépen, remélem meglesz.Nektek is viszont!!!!

Már 2 rendet be is szedtem.Meg is száradt.33 fok meleg volt,mikor 12 kor hazajöttünk a Sparból.Most szerintem még melegebb van...kibírhatatlan.... :? Nálunk az a baj, hogy mindig minden oldalról besüt a nap. :cry: Így borzasztó meleg van,aztán fönt nem is beszélve.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Fönt itt is, várj csak, most jövök onnan...28 fok van a szobákban pölö...

Végre elértem a dokim rendelőjét, már 2 napja próbálkozok, sajna most hétfőn tele van, úgyhogy csak 29-én tudok menni. De akkor viszont viszem Emót is meg uram is! :lol:
Rémlik ez a 29, mintha Timci te is akkor mennél dokihoz...tökjóóóóóóóó :D

Pusszok, konyha összepakolás, aztán gyúrás szünet nélkül. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


DINUS- én a dokimhoz 24-én megyek,és a kombinált tesztre megyek 29-én...de azért stimm...mert megyek,csak nem a dokihoz. :wink:

Jó gyúrást.Én most porszívóztam ki a kocsit.Leizzadtam, végem van.... :(


Na csajok vigyázzatok magatokra!!!!MILLIÓ PUSZI ÉS KELLEMES HÉTVÉGÉT!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


mi az a kobinált teszt csajok?
Vendég
 


Timci, hát tudtam én, hogy valamire mész! :lol:

Kész a gyúrás. Három kupacom van 60-60 dkg lisztből. :lol:
Csak a só miatt izgulok, mert azt nem szoktam tudni mindig eltalálni.
:roll:

Bazsa, a kombinált teszt abból áll, hogy megcsináljuk a 12. hét körül az ultrahangot, ahol mérik a nyaki redőt, ellenőrzik a magzat állapotát, megvan-e keze-lába, mindene, orrcsontja. Ezekből az adatokból is tudnak szűrni bizonyos rendellenességet, a két legnagyobbat -Down-kór, Edward-szindróma- de egyebeket is. Ezt kiegészítendő az uh után rögtön vért vesznek, amit küldenek Angliába, ahol megvizsgálják, összevetik az uh-ból, és ebből biztosabban ki tudják szűrni a különböző genetikai betegségeket. Az itt számolt kockázati tényező már tartalmazza az anyuka korát, a családban előfordult esetleges genetikai betegségeket, a súlyodat... és ezekből jön ki végül egy hányados, esetemben 1:50.000-hez, ami nagyon alacsony kockázatra utal. De azt hiszem, már 1:1000-hez eredmény esetén negatív, és nincs szükség további vizsgálatokra. Ha ez alatt van, akkor sem kell megijedni annyira, hiszen attól is lehet még a tied egészséges, csak további vizsgálatokra küldenek.
Nálatok nincs ilyen? Gyanítom van, csak máshogy hívják. :D
Abban a kórházban ahol voltam ez épp ingyenes, mert a sejtbanktól kaptak egy ingyen évet. Amúgy azért tud ez több 10.000 is lenni, de azért van egy pár ingyenes hely is.

Remélem érthető volt. :D

Én sem tudtam pár héttel ezelőttig, mi ez, mert Emmánál nem volt. :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


igen,persze van itt is,de én nem engedem meg...
a barátnöm is meg a növérem is ismer valakit,akiknél megállapitották a down-kórt és az egyik vallási okokból a másik meg azért mert elsö terhesség,nem vetették el. teljesen egészséges babákat szültek mindketten. nos én ez okból kifolyólag nem akarok ilyen vizsgálatot...

jaaaa és jó gyúrást :-)
Vendég
 


dinus-Kecskeméten sem kell fizetni.Egyébként Cegléden 7000 Ft.

Lassan készülődök.Jók legyetek.


bazsa-szerintem is tök fölösleges, csak az anyukákat ijesztgetik vele, a szomszédomnak is xar eredmény jött ki,egész terhesség alatt ideges volt és mégis egészséges lett a gyerek, csak kicsit túlpörgi saját magát...Nagyon rossz gyerek,és ezt az anyja a terhességi időszakára fogja, hogy akkor Ő kész csődtömeg volt.Hát nem is tudom.

Nekem Atticy-nál is volt ilyen vizsgálat, csodálkozok, hogy Emmával nem volt neked... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nem kell csodálkozni, anno amikor először írtam, benne volt, hogy Emmával az első vizsgálatunk 17-18 hetesen volt... :lol:
Akkor ezt már nem lehetett megcsinálni, se afp, se nyaki redő...

Mindjárt nekifogok a sütésnek!

Timci! Jó készülődést!

Persze, a hibalehetőség mindenben ott van... milyen jó, hogy nem vetették el. De biztos vannak itt is fokozatok, tehát hogy van hogy egyértelműbb, hogy egy-egy baba nagyon beteg, és akkor tényleg meg kell gondolni. Bár nem tudom, ha én lennék hasonlóban, lehet hogy én sem lennék rá képes... nem is akarom megtudni. :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Bazsa, a kombinált teszt egy matematikai lehetőségszámítás, de a nyaki redő mindenképpen iránymutató, azt érdemes megnézetni, és ha ott gondok merülnének fel, egy alapos UH még többet tárhat fel. Én minden esetre javaslom, hogy azt nézesd meg, és ha ott gondok lennének egy lepénymintavétel minden kétséget kizáróan feltárná az esetleges betegségeket.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


kukucsi,
tudod, én nagyon régen várok erre a terhességre, 37 éves vagyok, és olyan dolgokat megéltem,h nagyon kevés bizalmam van az orvosok felé... nekem az a legnagyobb problémám, h sajnos ebben a mai világban az a nagy helyzet,h ez a mesterséges megtermékenyítés egy hatalmas üzlet és amikor megtudtam, h volt az ismeröseim közt két olyan eset is,akiknél megállapították a down-kór nevü betegséget a babáknál,és mégsem voltak azok,akkor elgondolkozom rajta,h akkor hogyan állapították ezt meg??? nos és ezek után ha nálam valamit megállapítanának, honnan tudjam biztosra,h tényleg így van. esetleg nem e üzletpolitika? vagy legyen tévedés... az is nagyon durva,most képzeld el,h elvetetik és ez miatt nem eshet többet teherbe...
az orvosokhoz való bizalmam meg már ott megingott,mikor évekig jártam orvoshoz és legyalább 15 doki nem vette észre,hogy dupla anyaméhem és vaginám van?????? egyetlen egy orvos vélte felfedezni, életemben nem hallottam addig ilyenröl... elmentem ezek után szegedre és közöltem a dokival,h mi a bajom és ö be akarta nekem az ellenkezöjét bizonyítani. elküldött a professzorához és ö is bizonygatta 8 dokival együtt, semmi ilyen nincs! teljesen kész voltam,azt sem tudtam mit tegyek.
aztán amikor kijöttem németben,itt találtam egy magyar dokit,nagyon sajnálom,h azóta nyugdíjba ment, és elmondtam neki,hogy jártam otthon, ö megnézett és csak annyi,h felfeküdtem,széthúzta és mondta,h egyértelmüen látszik a dupla vagina,azt azóta megmütötték. a dupla méh is látható volt, de pontosan nem tudták megállapítani,h hogy is áll,azt pedig egyszer laparoszkópiával megnézték. ez a magyar doki itt németben azt mondta,h ö szégyenli magát,h ilyen kollegái vannak...
nos ezek után nem tudok nem bizalmatlan lenni a nöhyógyászokkal.
ha lenne hozzá energiám,felkeresném az összes dokit,aki nem vette észre és megmutatnám a zárójelentést a mütéteimröl és eredményeiröl...
uh sajnos ezek ilyen dolgok... pedig az lenne a legfontosabb,h az ember megbízzon a dokijában...
Vendég
 


Én megértem a bizalmatlanságod, és olvastam, hogy későre jött össze a baba nálatok. Én sem azt mondom, hogy mindent elhiggyj egyből az orvosoknak. Sőt ezt a kombinált tesztet teljesen kihagynám az "étrendből", ez csak a fiataloknál hoz jó eredményt, de egy megbízható alapos UH 12 hetes korban ahol alaposan megnézik a tarkóredőt, az mindenképpen jól jön. Sajnos sokféle genetikai betegség van, és egyesek összeegyezhetetlenek az élettel. Mindez csak feltételzés, és semmi okod arra gondolni, hogy bármi gond lenne. Negyedik gyermekemet 39 évesen szültem és én is megtagadtam ezeknek a vizsgálatoknak az elvégzését, de mindezt azután, hogy alaposan megvizsgálták 12 hetes korában, tarkóredő rendben volt, tovább nem bohóckodtunk, pedig a genetikusok melegen javasolták a magzatvíz mintavételt. 8)
Csak ennyit akartam, menyugtatásként
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


huuu,ezt már jobb volt olvasni :-) 4 gyerek :-) ez csodálatos :-)
hát sajnos ezt a számot már nem érem el,én annak örülhetek,ha egy tesó még becsúszik és bízom benne,h ahhoz már ne kell segítség :-)
az én dokinöm azt mondta,h sok kismamája van akik mesterséges megtermékenyítéssel tudták csak az elsöt összehozni, a második meg váratlanul becsusszant... ez érthetö,hisz nem gondolunk már annyira görcsösen utána már rá... nekem szerintem ez volt a legnagyobb bajom, hogy ahogy idösödtem,annál jobban paráztam,h baba nélkül maradok... és már betegesen csak a gyerek projektre koncentráltam,már a házas élet sem volt ettöl az igazi... a sex a gyerekcsinálásról szólt és ez nagyon nem jó... és ebbe a hibába nagyon sokan beleesnek.. szerencsére a mi kapcsolatunk nem ment tönkre és most már el lehet lazulni...
természetesen egy egészséges félsz azért ott van, hisz nincs még a kezünkben a gyermekünk, viszont jó érzés hogy jó uton haladunk hisz ha minden igaz ott növekszik a pocakomban... csütörtökön megyek uh-ra és nagyon izgulok,h minden rendben van e...
erre a tarkóredö témára oda fogok figyelni... jövö szerdán lépünk a 12. hétbe, annyit elmondott a dokim,h ez egy fontos vizsgálat lesz, hát gondolom ebbe a tarkóredö vizsgálata is beletartozik...
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Hazajöttünk.Nagyon jó volt a buli.Kicsit babáztam is egy 8 hónapos kisfiúval.Szuper volt az idő is.Mindent összevetve jó volt.A kedves férjem képzeljétek titokban csináltatott nekem a faluba egy tortát.Mikor elhozta, mondta menjek gyorsan nézzem meg a kocsit, mert valaki nekiment...én nem hittem el, de addig mondta, hogy odamentem.És ekkor elővette az ülésről a tortát.Nagyon jól esett,nagyon boldog voltam, nem is gondoltam volna.És fini is volt. :wink: Sok sok puszit adtam neki.Amióta itt vagyok, még sose volt tortám és most volt. 8)

bazsa-én maximálisan megértelek és tejesen igazat is adok neked.Nekem is tele van a hócipőm a pénzrabló orvosokból!!!Csak kísérleteznek az emberrel, semmi konkrétat nem tudnak.Viszont a pénz az kell.Atticy-t is kell 2 havonta vigyem kontrollra,mert orrmandula műtéte volt és kapott tubust mind2 fülébe, ez a rutinvizsgálat,ami nem több 5 percnél belekerül 7.000Ft-ba.Hát köszönöm szépen.És mi az a módi, ha a gyerek beteg, mandulagyulladása van,folyik a zöld váladék az orrából és nem ír fel antibiotikumot?!Mostanában ez a divat, hogy nem írnak ki antibigyót!És ha szövődménye lesz?Mint Atticynál, hogy a fülére ment és alig hallott a végén?!Nekem kell szólni, hogy adjon már antibigyót, ah meg merek szólni, úgy néz rám, mintha elküldtem volna melegebb éghajlatra és akkor sem ad neki?Na ezért van elegem nekem is belőlük!Az összes valamire való doki kiment külföldre,itt meg maradt asok salak!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike,
örülök,h jól sikerült a hétvégéd... torta? ezek szerint szülinapod volt?
én szombaton seg´tettem anyukámnak meló ügyben,aztán föztem aznapra meg másnapra és tagnap kimentünk egész napra itt a közelben egy tóra. nagyon szép idö volt, végre bele mertem menni a vízbe,ugyanis féltem,h nehogy vmi fertözést összeszedjek, de ez a víz annyira tiszta,h csak belementem :-)
az orvosokkal kapcsolatban,nem szabad általánosítani,hisz biztos akad otthon is jó doki. biztos van sok jó szakember,csak akkor szokott a baj lenni,amikor elfelejtenek emberek maradni, és legjobb barátjuk a pénz lesz... undorító!!!
kedvenc témám a szülészorvos... otthon,ha szülészorvost akarsz fizess. a barátnöm is az fajta,aki nem hajlandó fizetni azért amiért elvileg nem kell és nem volt szülészorvosa. megindult a szülés, rohantak a kórházba. felfektették egy ágyra és kérdezték töle,h ki a szülészorvosa. ö erre mondta,h neki nincs. nem hiszed el, otthagyták a növérek, bementek a növérszobába,h majd jön valaki.
nem jött senki... a férje kezdett ideges lenni,ui nem fogjátok elhinni,de már ott tarottak,h majdnem kibújt már a feje a babának,akkor odament a növérekhez a férj, rájuktörte szabályosan az ajtót,azok ott bennt tv-ztek, és kiverte a balhét,mint állat,h ha azonnal nem jön valaki a feleségéhez,szétveri az egész berendezést! pedig ö nem az a balhézós fajta... éppen idöben érkeztek,hisz pillanatok alatt meg is lett a baba...
én nem értem ezt a hozzáállást...
itt németben nincs csúszópénz... ha valamit nem fizet a betegbiztositó, akkor közlik az árat és számlát is kapsz. de én azt mondom,hogy ha valamit a biztosító nem fizet,akkor az nem lehet annyira fontos.
nekem a nödokim elmondta,h most két viszgálat lenne,amit jó lenne megcsinálni,de pénzbe kerül. az egyik a CMV-t vizsgálják, ez egy vírus,amit macskától lehet elkapni,de tünetmentes és a magzatra veszélyes.
http://patikapedia.hu/cmv-fertozes-terhesseg-alatt
a másik pedig a tarkóredö vizsgálat, amit már eldöntöttem,h nem fogom megcsinálni. legalábbis a fizetös részét. remélem azért uh-on megnézik. ezt még meg kell beszélnem a dokival,mert nem tudom,h mi az amit nem fizet a biztosító.
viszont a CMV vizsgálattal nem tudok mit kezdeni... igazából nincs macskánk,nem tudom,h átestem e már ezen a víruson,mert ha igen,akkor semmi gond. de közelebb vagyok a nemhez... nehéz ilyen dolgokban dönteni,mert ha meg ezmiatt baj van,akkor sosem bocsájtom meg magamnak.
az antibiotikumról annyit,h én nagyon gyógyszerellenes vagyok,föleg gyerekeknél, de ezt is ugye a dokiknak kéne tudni,h mikor van az,h mindenképpen kell antibiotikum...
otthon ha gyereknek 38 fokos láza van,máris lázcsillapítót adnak naki, itt csak ha nagyon magas,vagy másképp nem meg lejjebb,akkor adnak csak lázcsillapítót. nem szeretem ha teletömik a gyereket gyógyszerrel feleslegesen...
Vendég
 


bazsa-az a helyzet, hogy én már 4 éve keresem a megfelelő gyerekorvost,és nem találom...hol vannak?!Ezért általánosítok!Elegem van belőlük!Az antibiotikum az kellett volna neki nagyon sok alkalommal,de mégsem kapott,pedig már kórházba is volt 5 napig, meg amint már írtam is a fülére ment a sok genny...Ez már a 3-dik gyerekorvosa.És vele sem vagyok megelégedve.Lehet, hogy túl elfogult vagyok, de nem hinném, mikor a kórházba köt ki a gyerekem a nem kezelés miatt.Ilyenkor bánom, hogy mégse orvosnak tanultam! :evil: Én minden vizsgálatot megcsináltatok,amit mondanak, csak,amit fizetni kell azt nem.Atticy-nál sem kellett semmiért sem fizetni,most sem kell.
A barátnőddel ez az eset, igen szééééééééép mondhatom.Itt leírtál mindent, hogy mi is folyik az egészségügyben valójában,amit sajnos tudok...Viszont az erdélyi dokik azok nagyok jók, le a kalappal.Apum barátja a Tűzoltó utcai gyerekkórházba főorvos és Ő vizsgáltatta ki a kisfiamat,na azóta kutya baja.HA az embernek nincs "Csókosa", akkor kapja be!Ezt utálom a mai világban!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcika,
hát nem irigyellek... nehéz így... próbálj tovább keresni... egyszer majcsak meglesz az igazi...
én is olyan vagyok,amint valami nem tetszik,megyek tovább... nem muszáj nekem hozzá menni... én ezt sem értem... hát nem jobb érzés,ha szívesen járnak hozzá és megbíznak benne...
az otthoni egészségügy katasztrófális...
annyi sztorim lenne ezzel kapcsolatban,de mind negatív, és ha valami pozitívat szeretnék elmesélni,háááát nem tudom,h jutna e ilyen eszembe...
Vendég
 


bazsa-mikor a kicsi fiammal a tavaly nyáron bent voltam a kórházba,a szomszéd szobába egy Németországi kislány volt az anyukájával.Eltört a keze.Műtéte volt.Az anyja nagyon fel volt háborodva.Ő mint állatorvos azt mondta, hogy jobban gipszbe teszi a gyerek kezét,mint itt ezek a "dokik" a kicsi sírt, hogy nyomja a gipsz,stb...még azt is mondta az anyukája, hogy Német országban az állatokkal szebben bánnak,mint itt nálunk a kórházba a gyerekekkel.Hát ezt el tudom képzelni.Nekem sincs semmi jó véleményem eddig.Semmi.Apum barátain kívül.Akik sajnos Bp-n orvosok, nem itt a közelünkben.De ha gáz lenne, oda mennék az biztos legközelebb.

Egyébként, igen 20-án volt a születésnapom. :oops:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


akkor utólag nagyon sok boldog szülinapooooot :-D
Vendég
 


sziasztok lányok, gondoltam elköszönök, jelenleg létezni is nehéz, ma jöttem haza a korházból, sajnos bekövetkezett az amit soha nem hittem volna, hogy velem is megtörténhet, a várva várt picurka nem akart velünk maradni, megállt a kicsi szive, ez szörnyű és borzalmas, érthetetlen és hihetetlen, de összeszedem magam remélem hamarosan, mert van egy kis manócskám, aki nem láthat igy.
ma minden olyan nőt (mert nem nevezhető anyának) megvetek, aki képes elvetetni egy fejlődő életet, számomra emberfeletti volt amikor kiüresítettek, ezt nemtudom még hogy lehet feldolgozni.
de ti ilyenről inkább ne is tudjatok, ne olvassátok, nem frcirozom tovább,
boldog babavárást mindenkinek, élvezzétek minden percét!!!

mindenkinek minden jót, vigyázzatok magatokra s a kicsikre!!!

örülök, hogy ha kicsit is, de tartozhattam hozzátok, szuper anyukákra leltem itt, csak igy tovább!

Kép
csilumilu
 
 


Csilu-Te jó Isten! :cry: Nagyon nem találok szavakat....nem tudom, de valahol éreztem, hogy valami baj van, mert sokáig nem írtál...Őszintén nagyon de nagyon sajnálom.Ilyenkor tudom, hogy bármit mondhatok, nem segít...De hogy tudd én veled vagyok!Honnan vetted észre, hogy baj van?Ha fáj róla írni, akkor inkább hagyd...csak azért kérdezem, hogy ha véletlenül ugyanaz megesik valakinél, akkor rögtön forduljon orvoshoz... :cry: Millió gyógypuszi,erő és kitartás!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


bazsa- nagyon szépen köszönöm.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: