Új privát üzeneted érkezett!

Zsebbi
Mi lesz a név? Vagy titok? :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk a NATASA lett a nyerő név!

Vikianya, értem ezt a csípőcsont-fájdalmat, nekem is, de csak oldalfekvésnél, mikor meg hanyatt fekszek, akkor meg lelkiismeretfurdalok, hogy az meg nemjó a babának... már csak néhány hetecske és nem kell ezzel foglalkoznunk :)

Hatalmas a pocakod! :):):)

Este még írok, ki vagyok dögölve.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Leírom a második császármetszésemet (SoteII.)
Amire emlékszem, ahogy emlékszem.

Dokival a 36. héten időzítettük be, hogy 38+3-nál fogok szülni. VIP-szobát kértem, amit ő lefoglalt számomra. A műtét előtti nap fel kellett hívnom, hogy mikorra menjek be. Nem fektettek be előző nap, nem volt szükséges, mivel az előző csaszi és az akkori között már 2.8év volt.

Üres gyomorral kellett érkezni a műtétre, tehát lehetőleg 12 órával előtte enni utoljára, és később is csak pár korty folyadék asszem hajnali 4-ig lehetett inni, nehogy behányjon az ember műtét közben v. utána.

Megérkeztünk csomagokkal, doki megvizsgált.
Megnézte a leleteimet (friss vér-és vizeletvizsg., ellenanyag, strepto). Streptoeredménnyel annó fel kellett hívnom, ha pozi lett volna, akkor kapok antibiot, hogy még a műtét előtt nega legyek.

Irány a szülőszoba. Ott le kellett teljesen vetkőzni, majd betakartad magad. Aztán jött a szülésznő, és megnézte, hogy van-e mit borotválnia... 3húzásnál nem volt több, mert otthon, amit értem, már elkészítettem.

Bekötötték a kanült a karomba.

Valamikor felrakták a katétert, kaptam savlekötőt (én tablettára emlékszem) is.

Áttoltak a műtőbe, ahol - na, ez a legrohadtabb része, mert tök kiszolgáltatott vagy, szerintem - rengeteg doki rohangált körülöttem, míg megcsinálták az érzéstelenítést. Ez vagy EDA v. SPINÁL. Lehetett választanom műtét előtt pár perccel :) Amikor csinálta az anesztes, akkor előttem állt a szülésznő, nyomta le a fejem, össze kellett raknom a lábam, lehetőleg lerakni a két talpam a földre és egy millimétert sem moccanni. Fura érzés volt, főleg az idegek birizgálása. Aztán mikor kész lett és rakták fel a lábaim az ágyra, már kezdtem érezni a hatását, jött a zsibbadás.

Leszíjjazzák a lábad, leszíjjazzák a kezed, megkapod a vérnyomásmérőt, ott a maszk is, amiből oxigént kapsz, ha nem érzed jól magad. Nagyon sok ember állt körbe :) Fejemnél egy szülésznő, simogatta a homlokom, hogy nyugodjak meg, minden rendben van, minden szépen halad.

Dokim közben ellenőrizte, hogy érzek-e még valamit, azaz valszeg végigkarcolta a hasam, lábam, semmit sem éreztem. Valahol a cicik felett maradt még bennem érzékelés, de a vágások, ráncigálások csak mint tompa nyomás lettek érzékelhetőek a műtét alatt.

Orvosom megkérdezte, hogy mondja-e, hogy mikor mit csinál - megkértem rá. Továbbá közölte, hogy amit mond, azt kell tennem, tehát ha nagy "levegő, bent tart", "kifúj" azt én haladéktalanul és kérdés nélkül. Elkezdődött a műtét, hallomásból követhettem, hogy mi történik. Közben jöttek a dokimtól, hogy "most vegyen nagy levegőt, tartsa bent" stb-stb. (szülésznő közben figyelt, de rólam sem vette le a szemét az anesztessel egyetemben, továbbra is simogatta a homlokom, megpaskolta a vállam, hogy jól csinálom). Én rohadt módon ideges voltam, hogy "csak egészséges legyen a gyerek!".

Aztán mondta a dokim, hogy most veszi ki a babát. Baromira fentről kellett nyomni, én úgy éreztem, hogy kipréselik a mellkasomból, úgyanis a gyerek, a hasammal együtt teljesen fent volt! Aztán sikerült elkapniuk, kiemelték, és rögtön elkezdte a kismacskanyöszörgést :) Leszívták az orrát, ezután volt nagy üvöltés :lol: Sírva fakadtam. Kérdeztem, hogy minden rendben van? Egészséges? Mondták, hogy tökéletes kislány, 58cm, több mint 3kg (10/10 lett az Apgar). Babát egy pillanatra odahozták hozzám, megcirógatták a fejem a kis buksijával. Ekkor éreztem, hogy lehet el fogok ájulni, vége a stressznek, már nem tudom magam tartani, kész vagyok; kértem oxigént... nem is kellett kérnem, már láttam, hogy rakják rám, hallottam, hogy teljesen lecsökkent a szívverésem, a pulzusom. Pár perc és rendbejöttem. Összevarrtak, rengeteg idő alatt, a dokim nagyon ott volt (nemcsak nőgyógyász, hanem sebész is), volt sok dolga, mert az előző műtétem egy másik kórházban eléggé elcseszett volt, annak a következményeit is próbálta helyre tenni.

Amikor elkészültem, kitoltak a műtőből, a szülésznő a fejemhez tette a babát, megpuszilgathattam. Az addig nyöszörgő csöppség azonnal tudta, hogy én vagyok, nyomban elhallgatott és csak nézett az okos kis szemeivel. Nem mosták le róla a magzatmázat még 24óráig, csak a szemét, száját, fülét és orrát törölgették ki.

Én el az örzőbe - menet közben láttam a férjemet, aki tök büszkén és meghatottan feszített -, elmondta, hogy odaadták neki a kislányát pár percre :)

Örzőben kaptam a hasamra valami nehezet, hogy szépen lemenjen, meg pelenka... remek. Másnap reggelig ott voltam. Mivel Spinált kértem, ezért az első 10 órában lehetőleg max. a fejed fordíthatod el, vagy még azt sem, szívószállal kell inni vizet, de minél többet (Edánál 4-6óra múlva már sétálgatsz), máskülönben 3-4. napra irtózatos migréned lesz! Vacogott a fogam, szerintem az érzéstelenítő hatása, ugyanis az első csaszim után is ez volt. Volt némi öklendezésem, mivel a mellettem lévő ágyon egy csaj szanaszét hányta magát, és én ezt nem bírom, akkor nekem is kell (mint a filmekben :)). Szegény csajszi hüvelyire készült, csaszi lett, nem bírta megemészteni, végig sírdogált, hányt, felrepedt a sebe is emiatt... kész volt!

Na, másnap 6-kor ébresztő (ha jól emlékszem az időpontra). Fájt-fájt, de fel kellett kelni, nővérkével menni a tusolóba (tisztasági csomagot hozta nővérnéni), majd ott kiszedte a katétert, te letusoltál, felöltöztél (újra embernek érezted magad :)), és elfoglalhattad a szobádat.

Fél órán belül már hozták is a kislányom, mondták, hogy etessem meg, egy óra múlva jönnek érte, hogy tudjak pihenni. Lányom gyönyörűen szopizott (bár szerintem még nem volt mit), de látszott, hogy nem igazán éhes. Tetszett neki, hogy simogatom, babusgatom. Aztán elvitték és hozták 3óránként. Nem tudom, hogy hányszor vizsgálták a babákat, de nekem úgy rémlett, hogy mindig más ruhában van a gyerek :):):) 2. nap végére már lett is tejem.

Minden nap kaptam oxitocint és trombózisgátló-injekciót, míg bent voltunk (ez nem általános, nekem van egészségügyi problémám)... meg egy csomó mosolyt a vizitelő orvosoktól. Egyszer sem turkáltak, csak a sebem nézték meg, mivel nem volt sem lázam, sem hőemelkedésem. Egy hónapig szedtem véralvadásgátlót, hogy minden szépen kiürüljön belőlem, ami kell - ez is egyéni problémám.

Minden nappal sokkal kevésbé fájt a sebem, mire hazajöttünk, már elég tempósan közlekedtem :)

Hát ennyi, amire és ahogy emlékszem.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 

 
 

Zsebi!Mintha regényt olvasnék.Még libabőrös is lettem.Beleéltem magam!
ddia74
Mór
 
 


Én is beleéltem magam :)

Amit nem értek: miért szíjazzák le a kezed meg a lábad?

A szülésznőd és a dokid nagyon rendes volt, főleg mikor kérdezte, hogy mondja-e hogy mi történik...

a spinál és az eda közt mi a különbség?

nem viselt meg, hogy nem lehetett veled a baba közvetlen a szülés után?

kb ennyit szeretnék tudni

:D :D :D :D

Olyan jó volt olvasni.... Köszike!!!!

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Örülök, hogy annyira nem volt ijesztő olvasni, egyébként sem volt az :) :lol:

Az első műtétem viszont máshol, más dokikkal és szülésznővel volt, olyat soha többet. Műtét közben kialudtak a fények, mert tönkrement a műtétes lámpa. A két doki összeveszett felettem, hogy varrjanak össze stb. Az kemény volt, az rémtörténetbe illene.

Ativerus, szerintem azért szíjaznak le, nehogy önkéntelenül belemozogj. Mint a döglött béka, akinek még ránganak a lábai, ha megpiszkálod :P

Nekem az altatóorvos azt mondta, hogy a legveszélytelenebb a Spinál, aztán az Eda, az altatás meg a durvább kategória. A spinálnál a fájdalomcsillapító lassabban ürül, mint az Edánál, viszont előbbinél fekszel mint a cövek cirka 10órát, és utána, mint írtam, marhára sokat kell inni. Edával már 4-6 óra után talpon vagy, szoptatsz stb, hamarabb ürül. Mivel nekem az első műtétem Eda volt, ezért kértem Spinált, semmi különösebb ok, ki akartam próbálni :wink: (most gőzöm sincs, hogy mi lesz)
Eda hüvelyinél is játszós, mivel ott nyomhatsz, csinálhatsz, amit akarsz, Spinált ha megkaptad, akkor fekvés.

Nem, nem voltam kibukva, hogy nem lehetett velem a baba közvetlen a szülés után. Arra gondoltam, és a szülésznő is azt mondta, hogy "nyugi, most ő is alszik egy napot"... és lőn, tényleg szunyálnak, nekik is trauma a születés. Nagyon el voltam fáradva, kellett pihennem nekem is, tökre gyengének éreztem magam. Másnap már velem lehetett.... azóta meg egy kis gengszterré cseperedett :lol:


Végére értem a mosás-sorozatnak, babaruhák (és ágyneműk, meg pelusok) készen, majd csak vasalni fogok a 35. héten :)

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Jó reggelt!

Zsebbi
Szép nevet választottatok!
Vendég
 


Kép

Kép
Vendég
 


Nyaralunk Szekszárd-Mohács-Harkány környéken :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.11.16 20:29-kor.
Vendég
 


carotta édi pocak!!! jó nyaralást :) reméljük jó idő marad :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsebbi! Én oroszt tanultam, és ez volt a kedvenc nevem! Szerintem nagyon jó, és elég ritka is!

Carotta nagyon szép poci! :D

Mi is voltunk a héten dokinál, még hétfőn, volt UH.
BDP:78
THQ:79
FL:60 mm
Annyi megjegyzése volt, hogy minden rendben levőnek látszik, és hogy nem lesz egy nagyfejű baba. Gondolom 1-2 mm eltérés az átlagtól nem vészes?
Sajnos alig láttunk a csajsziból valamit, egy nagyon kis képernyős hordozható ultarahanja van.
De berendelt a kórházba jövő hét csütörtökre, hogy ott tudunk áramlás is nézni, nem tudom azt nem később szokták? :roll:
Ez az a vizsgálat, amikor a méhlepényt nézi, hogy kap-e még elég tápanyagot a magzat, nem?
Remélem minden rendben lesz, és legalább többet látunk Panniból is, ott kivetítőn is látszik a baba.
mabe79
 
 


Mabe, Carotta, nagyon szépen köszönjük! :)

Mabe, akkor Ti 30+6-nál voltatok uh-n.
Mi 28+5-nél és a Bpd 79mmvolt... az viszont több az átlagosnál... én meg azon lettem ideges 8) Szóval mindig lesz valami, ami nem tankönyvi, úgyhogy mivel nincs nagy kilengés, teljesen a normális tartományban vannak ezek az értékek is, inkább nézzük ezt.

Muszáj megnézni a 28-30. heti uh-n flowmetriát, meg lepényállapotot, ezért kell mennetek újra. Természetesen most már később is nézni kell, hogy mennyire öregszik a méhlepény és a köldökzsinórral is minden rendben van-e, továbbá a magzatvíz mennyiségét. Szerintem a 18. hetin és nézték nálatok, szokták.

Majd a ctg lesz aktuális 34-35. héttől hetente, lehet, hogy arra gondoltál.


Carotta, jó nyaralást! Helyes kerek pocak:)

Köszi, hogy csinálod a táblázatot, tök jó nézegetni, meg nagyon változatos, szép nevek vannak benne :)
(ha jól látom, akkor fiútöbbség lesz :))

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Szia Zsebbi!

Nem kevertem össze s ctg-vel, hanem a saját elgondolásom volt, hogy 32 hetesen még nem lehetne nagyon elöregedve a méhlepény, + a dokim is szerintem kicsit jobb fej is lehetett volna ez ügyben.
Havonta járok a magánrenelésére, és akkor UH, vagy méhszájvizsgálat.
Hétfőn kérdezte, hogy akkor megnézzük a babát, hogy fejlődik? És méhszájat nézzünk?
Mondtam UH mindenépp kéne, mert nem láttuk már 6 hete, és a méhszájat ahogy ő gondolja.(bírom ezt a dokiban, én tudjam jobban??)
Akkor csak ultrahang lesz, mondja ő.
DE ha előre tudom, hogy másfél hét mulva úgyis mennem kell a flowmertia miatt a kórházba, akkor nem kértem volna tőle, hogy most nézzük meg Pannit, hanem nyugodtan nézhetett volna méhszájat szerintem :roll:

De lehet már csak én bonyolítom túl a dolgot...
mabe79
 
 


Mabe, tényleg nem neked kell ezt tudnod, neki kellene szólnia minden carért!

4hetente vizsgál az enyém is, és kivétel nélkül mindig van méhszájvizsgálat. Ez azért fontos, mert jó tudni, ha rövidültél és/vagy nyílt a méhszáj. Ez elméletileg a III. trimeszter végén történik, de van, akinek már a akár a 16. héten.... Ha pl. valaki nyílik, jobban oda kell figyelni, mert mindenféle bacik feljuthatnak és veszélyeztethetik a babát. Barinőm pl. kapott antibiót, nehogy véletlen... Nem utolsósorban, ha kritikus a helyzet, akkor napi 24óra fekvésre ítélnek, avagy beutalnak a kórházba. Ezt látatlanban nem tudja megállapítani egy doki sem.

Általában azért panasszal jár az ilyesmi, de nem mindig törvényszerű.

Ultrahangok: 12. heti, 18. heti, 28-30. heti, 35-36. heti - tulajdonképpen ez a 4 lenne kötelező, bár az első kettőt tartják a legfontosabbnak.

Én dokim is csinál uh-t, de azon egy elefántot sem lehetne rendesen lemérni, úgyhogy fizetősbe megyek és viszem neki a leleteimet.

Nem bonyolítod túl a dolgot, hisz itt most nem vagy/vagy lett volna, hanem uh ÉS mszáj.

Első terhességemnél tök hamar öregedett a lepény, míg a másodiknál frankón jó volt a végén is, úgyhogy egy újabb kevésbé kiszámítható tényező :)

Egy kalappal a köv. uh-hoz, akkor ott már a hajszálait is láthatod :)
Én majd csak a 34.héten megyek, már alig várom! Ha rajtam múlna, minden héten befizetnék egyre :):):) :wink:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Zsebbi!

Köszi! :D :D :D
Nekem is ez lett volna az elgondolásom a méhszájjal kapcsolatban. :D
És ultrahangügyileg is egyetértek! Minden héten jó lenne látni, de már nemsoká megszületnek a babócáink, és akkor gyönyörködhetük bennük nonstop :D
mabe79
 
 


Zebbi!

Mintha az enyémet olvastam volna :lol: .én már azért szeretnék túlleni rajta.Gondolkodom én is h most eda v. spinál.idáig csak spinál volt,nem volt semmi gond se közben,se utána.csak ne kéne annyit feküdni a műtét után.mert hiába volt ott a baba,nem tudtam rendesen megfogni,szoptatni.eda után meg pár órával már fel lehet ugye kelni :roll: és ha már ülni tudok,akkor szoptatni is jobban megy.szerinted?

Carotta!

Szép kerek pocakod van!
A mi nevünk Bercel.bár nekem nem ez volt a kedvencem,de apa nagyon akart Bercit,azaz Bertalant,de az nekem annyira nem jött be.de hogy neki is legyen már beleszólása,így lehet Berci,csak mint Bercel becézve

Mi ma megyünk ismét Hévízre.már pakolászok össze,hétvégén jövünk haza
Addig is mindenkinek szép napokat,nagyon meleget mondanak a hétre! vigyázzatok magatokra!Pusza

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Hali

Natasa..jó választás...

olyan jó nézni a táblát, de már mindjárt itt az idő.....hű :oops: pár hét... :lol: épp csak most tudtuk meg h jönnek a picurkák.. :lol:

Carotta: szép poci...nőtt :lol:

állam nincs változás..pedig ránézésre nagyobb de már 2 hónapja cm-re nincs változás.
uh: kedden voltunk, ugye Dalma befordult, azóta keze, lába olyan mozgásokat végez..néha meglep... :lol:

32 hetesen:BPD 79mm( kisebb mint Emmánál....neki 31 hetesen 8mm volt, lehet kisebb lesz.. :lol:) AC: 281mm, Femur: 63mm( átlagnál nagyobb....mint Emmának is....és most is ilyen Emma , kis hosszú combú :lol:

KépKép
kaqk
 
 


Honey, jó nyaralást! Ezt a dögrohadt meleget tényleg csak vízparton lehet elviselni.

Ne is kérdezd, hogy spinál v. eda, én sem tudtam eldönteni még :) Igen, úgy tudom, hogy Eda az 4-6óra pihi, de a fájdalom hamarabb vissza is tér. Szerintem kérdezd ki a dokid, ő biztosat mondhat, megmondja mit ajánl. Belegondolva, az őrzőben a Sotén csak spinálosok voltak, lehet, hogy csaszinál ez a gyakoribb?

Kaqk, köszi szépen.
Az én első lányzómnak nem volt hosszú a combija az uh-n, és most sem az. A második hajaz rá :wink:. Úgy látszik nálatok manökenek születnek :P :lol:

Mabe, majd rakj fotót! :)

Ma bedobálták az új Ikea-katalógust... felmentek az árak! :evil:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Kaqk, Rony
Nagyon szép babáitok vannak!

Zsebbi
Natasa vagy Natália lesz? Nagyon jó név :lol: :lol: :lol: :lol:

A Natália latin eredetű női név a dies natalis Domini kifejezésből származik, aminek a jelentése: az Úr Jézus születésnapja. Valaha a karácsonykor született lánygyerekek kapták ezt a nevet
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nat%C3%A1lia

A Noel francia eredetű férfinév; a latin dies natalis kifejezésből ered, amelynek a jelentése születésnap (az Úr születésnapja, karácsony. Eredetileg a karácsonykor született fiúgyerekeknek adták ezt a nevet.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Noel
Vendég
 


Kép

Tegnapelőtti kép (29+5)
Vendég
 


Csajok!
Gondolkoztam azon, hogy értesítjük egymást, ha születnek a babák?

Én megadhatom a telefonszámomat, hogy írtok, hívtok... én úgyis a sor végén vagyok... :wink:
Vendég
 


Isophie, gémélen vannak telefonszámok megadva - úgy láttam -, ki ne írd ide nyilvánosba!!! Sose tudhatod ki olvassa. Megkérem Krisztibarátnőmet, hogy írjon nektek, ha megszületik a babánk.
Együtt sírtunk és együtt nevettünk vele (vetélés, aztán újabb terhesség), majd neki most júniusban megszületett a pici lánya, most meg én jövök.

Igen, Noellel rokonnevek. Natasa lesz, ami a Natália becézésének orosz megfelelője a határozó szerint. A Natália névnapjával egyidőben van a Natasa is, dec.09., persze van még néhány alternatív dátum, de ez jó lesz nekünk :)

Szép nagyon a pocakod, továbbra is tök csini vagy!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


sziasztok
Vasárnap éjjel hazajöttünk. Sajna 2 nappal hamarabb lett vége a nyaralásnak, mert a páromnak halaszthatatlan munkája adódott. De majd bepótoljuk :) Az idő szuper jó volt amúgy. Jól éreztük magunkat. Majd lassan próbálok visszaolvasgatni és reagálni is, de mostanáig szinte csak pakoltam, mostam. Megyek is. sziasztok

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


hali,
életjel. Még mindig csupa taknyos vagyok :evil:

KépKép
kaqk
 
 


Zsebbi
Azt nem is gondoltam, hogy ide írom ki a telefonszámomat! :wink:
Vendég
 


Sziasztok kismamák!
Rettenetes ez a meleg mi meg felújítás kellős közepén vagyunk.
kaQknak jobbulást kívánok!Dani is köhög és folyik az orra,abban bízik nem allergia.
zsebi!Natinak fogjátok nevezni?
lsophie1989 Csak két három nap a kórház de én is megadtam a telefonszámom a gmail-en ha minden igaz.
Remélem ha sok is lesz a dolgunk azért adunk hírt itt magunkról akkor is ha már 1-2 hónaposak a babák.
Gondolom meséltem nektek,hogy a volt férjem levágta a Panni lányom haját.Utána én is vágtam belőle közölte ,hogy szörnyű a Panni kért,hogy vigyem el fodrászhoz,mert a nőnek nem tetszik.Elvittem (már tök rövid a régen derékig érő haja)most meg azt mondta neki,hogy tök fiús.Nem akar kimenni csak kapucniban az utcára,mert a nő azt mondta fiús.

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


honey!De mázlista vagy a baba kocsival.Bár tudnám hogyan lehetne a férjemet meggyőzni,hogy ne egy keresztneve legyen a babának.Tök örülök,hogy Csaba lesz,mint ő de a két mama tuti Csabikázni fogja még rosszabb a rokonok Csabnak fogják hívni.Így szólítja apukát a volt feleség.Én meg háborgok,hogy olyan mintha ő lenne a gyerekem keresztanyja.:-((
Tudom tiszta hülye vagyok!
Azért én örülnék (bár egyik gyerekemnek sincs két keresztneve)ha kapna valami kis kedves nevet is amit becézgethetnek kedvükre a kedves rokonok,ismerősök és exek is.
ddia74
Mór
 
 


Dia, ez nem semmi történet. Szegény kislány! Mond meg neki, hogy nyáron nagyon gyorsan nő a haj, úgyhogy hamar hosszú lesz, legközelebb meg csak rád hallgasson.
Szegény, jól hazavágták az önbizalmát! Nőcikét meg kéne kopasztani, ha apu nincs otthon 8) :lol:

Csaba jó név... Csaba Junior :) Csak rajtad múlik, hogy lesz-e második keresztneve, mert az lesz, amit te ott diktálsz! Nálunk egy keresztnév van, de mindegyik egyedülálló a családban, azaz nincs két egyforma nevű ember a környezetben. Ha lenne, én is meggondoltam volna, hogy legyen második neve a gyereknek, ne mindig a "kis" határozóval szóljanak csemetémhez.

Még fogalmam sincs, hogy fogjuk becézni lányzót, lehet, hogy rá sem lehet majd ismerni az eredeti nevére :) Nagy költők vagyunk :wink:

Benireni, majd rakj gére fotókat! Kíváncsi vagyok :) Most tényleg remek időt fogtatok ki.

Kaqk, jobbulást ++++++++++++++++++++++++++++++

Isophie, szerintem úgy lesz, hogy géről mindenki kiválaszt valaki szimpit, és majd küld neki sms-t ha megszült, az a valaki meg beírja nekünk, hogy mi is örülhessünk :) Ez így szokott működni fórumokon. Persze előtte érdemes szólni illetőnek, hogy készüljön, ő fogja kapni az sms-t.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Ddia
És a kislánnyal meg lett beszélve a hajvágás?
Nem válasthatott volna ő frizurát?

Zsebbi
Én is így gondoltam :wink:
(és nem Isophie vagyok, hanem lsophie... vagy ha nagybetűvel akarod írni, akkor Lsophie :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: )
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentés:
Holnap úgy tűnik mennem kell EKG-ra, szívultrahangra, meg CTG-re :( :( :( . Ma délelőtt egy gyors teregetés után éreztem, hogy nagyon beszédülök, légszomjam lesz, levert a víz. Gyorsan vérnyomást mértem, az rendben (115/72), de a pulzusom 128 . annyira nem izgatott, mert Botonddal végig magas volt, bár Andorral eddig sose. Aztán szépen lement, alvás után 75 volt, de hírtelen megint felment 120 fölé délután, aztán megint le, és vacsikor már 140-et is mértem :shock: :( :( . Szóval a baj az, hogy ugrándozik a legkisebb fizikai aktivitásra is :( .
Volt már valamelyikőtökek hasonló?!
A szívás az, hogy se a nődokim, se a kardiológus, se az újszülöttgyógyász nem tud érdemben mit mondani, csak azt, hogy "hú, az magas, húaz nem jó" én meg itt parázok, hogy ez nem árt-e a babának.
A vérnyomim minden alkalommal rendben volt, csak a pulzusom ugrál 75 és 140 között :roll: .
Vélemény?

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok

Csak szólok, hogy vannak képek a gmailen :)

zsebbi.
Szép név a Natasa. :) Jó választás.

Én egyenlőre úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék érzéstelenítőt, mivel Martina 4 óra alatt született meg, és nála sem kaptam. De, elgondolkodtam rajta már egy párszor, hogy vajon kérjek-e vagy sem. Akiknek volt milyenek a tapasztalataik? Akikkel én eddig beszéltem a környezetemben mindenki áldja az EDA-t. De olyan sok negatív dolgot is lehet olvasni róla a neten. Mindenesetre meg fogom kérdezni a dokim erről. De nyílván, majd a szüléskor fog elválni, hogy kell-e vagy sem. Mert ha szépen fogok tágulni, és úgy fog tűnni, hogy Levi is hamar megszületik lehet nem kellene kérni, mert akkor hülyeség,nem? Hú de bizonytalan vagyok :D :D

carotta-
köszi a táblázatot. Jó volt végig nézegetni.:) Nem sok van már hátra :wink: :) Valóban a fiúk vannak többségben :) De sok név nincs beírva még. Miért? Még vannak, akik nem döntöttek? :lol: A másik észrevételem, hogy milyen sokan nem járnak ide, akik egyébként az elején csatlakoztak...

kicsidodi.
Sajnálom ezeket a kilengéseket. Nekem szerencsére nincs ilyen, nem tudok mit mondani. Esetleg azt, amit egy terhes nő a legtöbbször hall: Pihenj amennyit tudsz :) Tudom ott van Botond is, nem egyszerű, de ha más választás nincs...Jobbulást :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Reni, köszi szépen :)

Ha úgy alakul a köv. szülésed, mint az előző, akkor felesleges az Eda.

Edától pl. jobban tágulsz, és kevésbé érzed a fájdalmat - ezek úgy a pozitívumok. Viszont a baba is belassul, ráadásul mivel kevésbé érzed a fájdalmat, nem mindig fogod tudni, hogy épp mikor kell nyomni - na, én ezt olvastam.

Dodi, nekem ritkán fordult elő ilyen a II. trimeszterben. Én konkrétan dolgokon húztam fel magam. Tehát elkezdtem agyalni valamin és már éreztem is, hogy lüktet a fejem. Akkor mértem én is pulzust 120-at. Lepihentem, meditáltam, megszűnt. Bár ilyen egyszerű lenne nálad is!

Iszol rendesen? A dehidratáció is sok cart tud okozni. Remélem, hogy nincs komoly bajod, örülök, hogy kivizsgálnak!

Igen, úgy tudom a babónak sem jó a te gyors pulzusod, tehát pihenj addig is.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Sziasztok!

zsebbi szép név nekem is listás volt csak a páromnak nem tetszett

Nem jöttem pár napig jó sokat írtatok :) gyerekeimből felváltva jött ki minden 4 napig és felváltva voltak lázasak 4 napig nem aludtam kicsit ki voltam, hétfőtől minden nap szúrnom kell magamba a véralvadásgátlót a terhesség végéig ami még 95 nap :(

nekem van egy blogom ott láthatjátok majd ha picur megérkezett ha érdekel valakit :) de benireni tuti tudni fogja elsők közt, habár nem tudom élni fog még ez a csevegő a szülések után is? mert én nagyon le vagyok maradva tőletek, november 27 az időpontom, még a táblázatból is kiestem :D

syngonium
 
 


ritkán írok de minden nap olvasok táborába tartozok. Végre van a kisfiamnak neve Noel Félix lesz. Elvileg a 32 hétben járok de biztosat nem tudunk, mert pcos vagyok és az is csoda hogy a november végi laparoszkópos műtét után sikerült ilyen gyorsan a baba. Láttam sokan diétáztok meg méritek a cukrotokat én is ezt a tábort erősítem. Szintén Ir-es vagyok mint zsebbi csak sajnos én a 14. héten abba hagytam a metformin szedését ami nagy hiba volt. (addig nem híztam azóta viszont 13-14kgnál járok). A cukrom teljesen jó sőt néha túl alacsony is ezért minden 2. hónapban teszt reggelire kell mennem. (a kövi holnap aktuális), a pajzsmirigyem viszont katasztrófa nem sikerült eddig se beállítani most meg főleg. Tudja valaki hogy szülés után miként hatnak ezek a babára? Félixnek lassan mi mindent megvettünk mert kezdődik az egyetem is de a szoba egyelőre sehogy nem áll. Mostanában elég sokat keményedik a pocim de szerencsére továbbra is teljesen zárt vagyok. Tegnap voltunk a 32 hetes uh-n nekünk ilyenek lettek az eredmények:
Magzat fekvése:kt.
BPD: 79mm
Femur: 61mm
Haskörfogat: 272 mm
Becsült magzati súly: 1779 g.
Lepény helye: lepény a fundusban a hátsó falon tapad
Érettsége: sec.Gr.: II.
Koponya és agyszerkezet: normális
Szív: négyüregű
Rekesz: ép
Gyomor: telődik
Vesék: szabályosak
Hólyag: telődik
Magzatvíz mennyisége: normál
Magzati aktivitás: aktív
Umbilicalis áramlás - S/D: 2,55 - normál
Terhességi kor: 31hét 3 nap
Vélemény: normál növekedésű magzat.

Kép
horibol
 
 


zsebi: szép nevet választottatok
isophine: szép poci apuka báni fogja
benirenata: biztosan jó lehetett a nyaralás
kaqk: jobbulást! Mennyivel született a kislányod?
kicsidodi: drukk hogy mindent rendben találjanak nálatok ma
mabe79: engem a dokim a 16.héttől minden alkalommal megnéz
carotta: szép poci


eda, spinál: nekem ilyenen nem kell gondolkodnom mert itt sajnos nem elérhető max. fájdalomcsillapítót kapsz. Császárnál lehet azt hiszem dönteni hogy spinál vagy altatás de az előbbit díjazzák jobban. (csak a legutolsó esetben császároznak itt:))

Körkérdés ki milyen pelust vesz???

Kép
horibol
 
 


horbol: 2720g-al született.:-), véralvadásgátló.. :(, szép nevet választottatok..:-)


Dodi: :? sajnálom...remélem kiderül mitől, addig pedig pihenj!!!

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!
Par napja ujra olvasgatlak titeket de nem tudtam eldonteni, hogy irjak vagy sem hisz nagyon reg nem voltam. :shock:
De olvastam kicsidodi panaszat igy gondoltam erre reagalok. kicsidodi:Nekem is ugyanaz a panaszom van par hete mint neked. Altalaban 80-100 kozott van a pulzusom amit jol birok de hirtelen nagyon megugrik fuggetlen attol, hogy mit csinalok. Pl 10 perce megint nagyon gyorsan vert most erzem, hogy lecsillapodott. Altalaban nekem is 120 korul van de mar volt 140 is az volt a maximum. Emlitettem mar a nogyogyaszomnak es a hazidokimnak is de mindketten egy kardiologust javasoltak. Elmentem csinaltak ECG-t de az tokeletes volt. Akkor 104 volt a pulzusom. (akkor kellne csinalni az ECG-t amikor olyan gyorsan ver de azt nehez kifogni mert mire elmesz ECG-ra elmulik). A kardiologus azt mondta hogyha nincs ritmuszavar vagy nem hagy ki a szivveres nem lehet nagy gond. Javasolta, hogy sok folyadekot igyak, kave, kola, pepsi kilove es szedjek Ca, Mg-ot. S ha esetleg sokszor elofordul akkor tetettsek fel egy Holter ECG gepet ami 24 oran keresztul regisztraja a szivmukodest Kb. ennyi volt. Kivancsi vagyok neked mit mondanak.

Kép
Daisypath Happy Birthday tickers
imolax
Abaliget
 
 


Sziasztok!

Dodi:
szerintem a meleg okozza ezt a pulzusingadozást, valószínűleg ágynyugalmat fognak javasolni. Remélem semmi komolyabb nem lesz. Igyál elég folyadékot.

Ma lett megismételve a terheléses cukorvizsgálat, és lett teljes labor is csináltatva.. Hát nem lett túl jó. Az éhgyomri cukrom 2.8 lett, a terhelt 7.5. A múltkori 7.1 lett. Emiatt kellett megismételni, mert 7 feletti az érték. Elvileg a határon belül van, nem tudom, mit fog szólni a doki hozzá, lehet, hogy nekem is diétáznom kell?? :(
Ráadásul a vizeletem sem lett fasza, találtak benne baktériumot. Úgy tudom, hogy ilyenkor antibiotikumot kell szedni, és ha nem javul,akkor elküldenek tenyésztésre. Volt valakinek hasonló? Remélem nem lesz semmi gond.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


zsanka84: szerintem diéta lesz

nektek szoktak vizeletet is nézni mármint laborban?? nálam még egyszer se néztek csak a védőnőnél van ilyen. Drukk hogy minden rendben legyen!

Kép
horibol
 
 


Horibol:

Igen, szerintem is, bár én és a diéta...na mindegy, már csak 9 hét van hátra.
Elvileg trimeszterenként kéne vizeletet és vérképet nézni, nekem eddig rendben volt a vizelet, de most sajna sok baktériumot találtak benne. Azért jó, ha néznek vizeletet is a laborban, mert konkrét tünetet nem mindig okoznak, nekem sincs most semmi tünetem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


zsanka.

Szerintem is kell majd a diéta. De azért nyugodj meg, kibírható :) ráadásul neked már csak 9 hétig kell csinálni, sőt ha hamarabb jön a baba, mondjuk a 37.héten, akkor még kevesebb ideig tart majd. Persze elvileg szülés után 6 hétig kell diétázni, de az lazább lesz. :)
A baktériumot sajnálom. Remélem hamar kikezelik. Bár nem tudom,hogy ilyenkor mit adnak. Jajj mindig van vmi aggódnivaló. Én már nagyon örülnék,ha október lenne:)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!

Dodi: remélem minden rendben lesz, írj ha tudsz valamit.

Zsebi: köszi, hogy leírtad a szülést, megható volt az egész. Mondjuk ettől függetlenül parázok még mindig, de ez már csak lehet, hogy az én hülyeségem. A sima szüléstől egyáltalán nem félnék :oops:

Zsanka: nekem volt baktérium a vizeletemben és antibiotikumot kaptam rá, sőt én két kúrát csináltam végig és utána már negatív lett a vizeletem. Fogalmam sincs honnan jött a baktérium. Az antibiotikum meg teljesen kiütött.

Majd még írok, de most itt káosz van.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Most tudom folytatni.

Én most már tényleg érzem, hogy nagyon terhes vagyok. Kb. 3 napja az alsó lurkó nyom rendesen. Nagyon nehezen állok fel és indulok el, remélem a súlyuk nő és attól ilyen nehezek. A meleget most már nehezen bírom. Nekünk még 4-5 hetet kéne kibírni az szuper jó lenne. Jövő héten megyek csütörtökön uh-ra. Szerencsére még szó sincs arról, hogy előbb be kéne feküdnöm a kórházba vagy valami ilyesmi.
Képzeljétek a nagy fiam átköltözött a kisebbik szobába, igaz egy kicsit segítettünk a kedvén egy új ággyal és egy verdás függönnyel, de nagyon szuper lett. A kicsi szobájának az alját apa majd pénteken festi át és akkor az is kész lesz.
Megint kitört a balhé és mennem kell.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!

Hát már én is tényleg terhesnek érzem magam.Eddig tök szuperül bírtam,de már egyre nehezebben viselem.Elkezdett vizesedni a lába,a derekam meg majd leszakad!Már várom az októbert.Kitartás mindenkinek már nincs sok.

Szép Napot!!

judo86
Vizslás
 
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy így "idegenként" írok Nektek. Varga Judit vagyok. 4 éve született meg a kislányom. Annak idején a terhességem 9 hónapja során nagyon sokat topikoztam és szinte együtt izgultuk végig egymás terhességét. Nagyon örülök hogy létezik még ilyen topik hisz tökéletesen tudom mennyi hasznos információ, praktika, ötlet cserél itt gazdát. Én is egy ilyen hasznos információt kínálok Nektek. A Cord Blood Centernél dolgozom, köldökzsinórvér levétellel foglalkozunk.. Tapasztalatom szerint nagyon sok kismamát foglalkoztatja ez a téma csak sok még a kérdőjel ..Hogyan?Miért? Mennyiért? Mik a lehetőségek? stb..Ha esetleg érdekel a téma és szeretnél többet hallani róla, akkor fordulj hozzám bizalommal ..email:cbcjudit@gmail.com
Üdvözlettel: Varga Judit
juditcbc
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már csak 5 napot dolgozom és VÉGEEEEEE!!!!!!!!!!!!! Már iszonyú nehezen bírom. Ma jöttem haza délután 6-ko,r az Árpád hídnál 41 fokot mutatott a hőmérő :( :( :( én baromi nehezen bírom a meleget, éjszaka is óránként fent vagyok :( Amúgy minden ok!

Zsanka nekem is volt baktérium a vizeletemben, el is küldtek tenyésztésre, de a nőgyogyi megnézte csak az eredményt és nem foglalkozott vele :) kedves....

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok!
Csak életjelet adok.Én már totál ki vagyok készülve...kb napi 3!!!! órát alszok.Szépen megfáztam de h mitől és hol,hát nem tudom.Taknyi vok nagyon fáj a torkom és nagyon fáradt vagyok.Már csak 4 hét de örökkévalóságnak tűnik.
Holnap próbálok többet írni.Mindenkinek kitartást magamnak meg hideget kívánok.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sajnos én is megfáztam, egész éjjel fájt a torkom, tegnap folyamatosan az 50 fokból a túlklímázott boltokat jártam, és sajnos megtette a hatását. Vettem egy homeopátiás szopogatós tablettát, állítólag mindenki nagyon dicséri, hogy két nap alatt rendbe teszi a torokfájást, remélem használni fog.

Ativerus:

Ezek szerint akkor Te nem is kaptál semmilyen gyógyszert a baktériumra?

Már én is tök nehezen bírom amúgy, nagyon nehéz elviselni saját magamat is, nemhogy másokat :twisted: Mindig nyafogok mostanában, pedig nem szoktam hisztis lenni :D Remélem én is , hogy ez a pár hét már hamar eltelik, ráadásul, ahogy telik az idő, egyre jobban parázok a szüléstől is..nem is a fájdalomtól, csak hogy minden rendben legyen.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok.Nem vesztem el,csak rohannak a napok.Bogi suli elökészületek.Milán is most kezd az oviba.jövöhét elején beszoktatás... :? Kicsit parázok is tölle...

Mindenkinek kitartást,nincs már olyan sok hátra.
Dodi,az én pulzusom is nagyon ingadozo,van hogy 100 fölött van,de van hogy csak 70.Nekem alacsony amugy a vérnyomásom.

Tegnap voltam védönönél.Fogytam majdnem 1,5kg-ot.Tegnap 2-szer hánytam,nem tudni miért.Sok joslom van.Baba szivverés 145.Vérnyomás alacsony,vizelet negativ.Pocakméret.110cm.
Azt mondta a védönö,hogy szeinte nagyon max. még 2 hét amig kihuzzuk.
Holnap megyek dokihoz,nagyon kiváncsi vagyok,hogy ö mit fog mondani,hogyan is állunk "odalent"!!!
Sok joslom van,hol erösebb ,hol gyengébb.
Van valkinek még josloja????

Mi szinte egésznap bent vagyunk a klimás házban.Reggel,és este megyünk csak ki.Elviselhetetlen meleg van kint...nem fehér embernek valo.

Bocsi kicsit hosszu lettem.... :oops:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Voltam délelőtt kivizsgáláson...
Ami a legfontosabb: Andor boccsal minden rendben :D . CTG-n, is UH-n is, és alig hízott múlt hét óta (vagyis inkább úgy mondanám, hogy akkor kicsit nagyzolva mérték ), most 2790g. Lehet, hogy ez összefügg azzal, hogy az elmúlt héten szinte alig ettem, mert fizikai akadályai is vannak már, meg nem is kívánom, csak a folyadékot, meg a gyümiket, salátákat... Mindegy, a lényeg, hogy nem növekszik/hízik kórosan .

Velem viszont nem ilyen rózsás a helyzet :( . EKG-m tök rendben volt (amúgy fingom sincs mire lehet jó egy ilyen vizsgálat, de 10 mp-ig tartott, amikor épp tök jó volt a pulzusom, de nem is tudom mit vártak, mikor azzal a panasszal mentem, hogy "rohamszerűen" felugrik, alapból jó... :S).
Aztán csináltak szívUH-t, és kiderült a bibi: körkörösen 6-8 mm-es pericardiális folyadékgyülemem van, azaz víz veszi körül a szívemet. Kifogtam egy igaz taljparaszt nullaemo hentes-típusú UH-st, aki közölte, hogy hát ennek semmi köze a terhességhez, ezt általában komoly pajzsmirigybetegség okozza, és nagy baj! Ami azért is gáz, mert a babára nézve is nagyon gáz egy kezeletlen pajzsmirigybibi... aztán emberünk még mellékleletként benyögte, hogy az epehólyagomban sludge van, amiből előbb, vagy utóbb TUTI epekő lesz, ami miatt nem irigyel, mert kemény menet... :shock: :evil: :evil:
Aztán átmentünk egy szívspecialistához, akinek ki kellett értékelni összességében az eredményeket, és ő nagyon megnyugtatott, hogy ő 90%-ig biztos benne, hogy a folyadékgyülem is (meg amúgy az epebaj is) csak a terhesség miatt van, és mindkettő ritka, viszont úgymond tipikus. Azért csináltak hormonvizsgálatokat, és be is igazolódott, hogy minden rendben a hormonháztartásommal ( :D ), és csak a terhességtől van, de attól még ez elég nagy probléma :( .
Ő azt mondta, hogy amint elég érett a baba, ki kéne venni, mert nagy terhet kap így a szívem, és valószínűleg már régóta, mivel 24. hét óta fulladok. (Tehát nem a méretével függ össze elsősorban, amit ugye gyanítottunk, mert 24 hetesen még nagyon kis miniegér volt, és még most se indokolná a súlya). Azt mondta 35 hetesen ekkora súllyal ez egy érett gyerek, meg kéne császározni :shock: :roll: . A dokim persze hallani sem akart róla (hozzáteszem, szerintem is nagyon korai még, azért ellébecolok így :P ), a csaj álláspontja, hogy max. 2 hét, dokimé min. 2 . A 37. betöltött hetet én is megvárnám, ha egy mód van rá, szóval abban maradtunk, hogy két hét múlva újabb szívUH, aztán 12.-ei héten csaszi.
Szóval 9.-éig csuriban legyenek az ujjaitok légyszi-légyszi, aztán felőlem meetingelhetünk a törppel ;) .

Ja, és emiatt vagyok ilyen baromi fáradákony, és fizikailag nulla. Ezért nem tudok aludni, ezért van légszomjam, és ver hevesen a szívem...vagyis a savamon, és az altesti problémáimon kívül mindent ennek a számlájára lehet írni.
Bevallom ez legalább egy kis elégtétel nekem (ha már ilyen rossz híreket kaptam), hogy van oka a nyígásomnak, nem csak simán "szarul viselem". Mert azért engem, tudjátok, nagyon bosszantott eddig, hogy mások milyen virgoncak terhesen, én meg 23 éves létemre ennyire erőtlen, nyomiger fos vagyok már a közepe óta . De most már legalább tudom, hogy oka van, és nem gyárilag vagyok ilyen ;). Sőt, azt mondták hogy ahhoz képest nagyon jól bírom, mások csak feküdni tudnak ilyen kórképpel, én meg azért elég aktív vagyok. Szóval jóól vállonveregetem magam, köszi :twisted: :lol: :lol: .

Anyamci!

20 kiló?! :shock: Hát, nagyon nem irigyellek :roll: :oops: :oops: . Én Botonddal 24-et híztam összesen, de iszonyatosan nehéz volt, alig bírtam el magam, csak vonszoltam, mndenem fájt... Viszont én úgy néztem ki annyi plusszal, mint Jabba :oops: :lol: :lol: :twisted: . Mondjuk csak 160 vagyok, te biztos magasabb vagy, jobban eloszlik, ezért nem tűnt fel... De sztem tuti ezért is viseled rosszul, mert ekkora plussz már nagyon terhes, főleg, hogy még a "java" hátravan :roll: .

Én eddig 11-et híztam, de már így is nagyon carul érzem magam vele (nem csak a hiúságom miatt :lol: :wink: ), nem is értem, hogy bírtam el ehhez képest még 13-at :shock: :roll: .

Vikianya!

Én is sokat jósolgatok, 2-3 napja, mielőtt berobban ez a nagyon meleg, 4 és 11 között 48 méhösszehúzódásom volt :shock: :? . Csak azért nem lódultunk meg a kórházba, mert totál rendszertelenek voltak (14 és 4 perc között), meg Botond után már elég jól meg tudom különböztetni a jóslót, meg az igazi szülési fájdalmat :wink: . De azért így sem volt vicces, ráadásul hiába volt a magnézium, a bor vagy a fürdő... De 2-3 napja nyugi van :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: