Új privát üzeneted érkezett!

dalmicsek

én is nehezen hiszem el,még olyan hihetelen és felfoghatatlan,de jönni fog ő,és majd viraszthatunk éjjelente a kis sirós babucikánkkal :D :D

KépKép
bettike83
 
 


Illda, milyen volt a magzatvíz vétel, teszteken is voltatok és annak erdménye után küldtek el vagy egyből csak amniód volt, mennyi idős vagy, márha nem pofátlan a kérdés?

Kép
nlzs
 
 


Betti, én is pont tegnap este mondtam apának, emlékszik a nagy fiunkra, 3 hónapig szinte végigbőgte az éjszakát, csak ha cicin volt akkor nem sírt, biztos erre vágyik? Azt mondta, Ő nem fogja, deha igen akkor is jöjjön csak, már csak itt lenne.

Kép
nlzs
 
 

 
 

Nah megérkeztem az ügyintézésből!
Szimpi volt a védőnő, de kapós is úgyhogy pár infót majd nekem kell bevezetni a kiskönyvbe..ha már tudom a nemét is a babómnak majd kidekorálom a kiskönyvet mert így marhára snassz..

Az hogy én is babás vagyok, empatikusabbá tett talán a terhesekkel szemben főleg a koraterhesekkel, akik véreznek és nem is bizti hogy a babó megmarad.Nem tudják a mamik, mert nem verem nagydobra meg duci vagyok nem is látszik.
De voltam több mint fél évet nőgyógyászaton és onnan sok rossz emlékem van, szülésindítások fejlődési rend.ell. miatt a 12.16.20.hétekbe... :cry: szörnyű lehet, és főleg úgy hogy végülis a szülő mondja ki, hogy öljék meg a gyereket, mert nem kell, hogy nem egészséges..és akkor meg is kell szülni..szóval én hétről hétre kapaszkodom vmibe, hogy már csak ezen-azon a vizsgálaton legyek túl..és a lényeg hogy a babám rendbe legyen!
Az az érdekes hogy az egészségügyi dolgozókat nem mindenki veszi embernek, olyannak néznek mint egy felszolgáló, vagy pultos..amikor megszólala a kismama hogy kéne egy nővér, hát kinyílik a bicska a zsebemben, már nem is bírom türtőztetni magam, terhesen ingerlékeny vagyok én is, rögtön szólok, hogy a stílusból vegyen vissza..vagy nappal fentjáró beteg este azért csönget, hogy csukjam be az ajtót,ablakor, húzzam fel a zokniát, vagy azért mert dobog a szíve, vagy nem bír aludni?!?konstatáltam hogy örülök hogy dobog a szíve, vagy ha nem bír aludni akkor én ringassam el vagy altatót dúdoljak neki?? Szóval néha sok..nekem sokszor az a lényeg hogy a másiknak jó legyen, nem nézem a saját szükségleteim, ezért se tudom felfogni, hogy egyesek miért nem gondolnak bele más helyzetébe, hogy nem a lábamat lógatom egész nap hanem főzök,mosok takarítók és úgy megyek esetleg éjszakára..

Nah jól kikeltem csajok magamból, bocsánat de most ez kellett..lehet vki nem ért velem egyet, de úgy gondolom hogy mindenki ember és lehetnek jó és rossz napjaink is..bár én inkább a páromon vezetem le mint a kismamákon..mindig mikor hazaérek éjszakából már tudja hogy megjött a házisárkány :x

Spumilla: csinos lányzó vagy, tetszik a pacsid is!Természetes sötétszőke vagy? Tuti a babó olyan nagy, mint a szülei!Nagyon édike!

Hát én a béres féle magneB6 szedem, eléh sok mg-os de felezem, reggel fél este fél. Már heti egyszer femibion és slussz!

Nyufó:Milyen programotok lesz Magyarországon?városnézés,rokonlátogatás?

Aki már túl van a 12.hein, nem kérdezte a baba nemét a dokitól?Mert néhol lehet vmit sejteni.... :wink:

nah ledőlök kicsit

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Nlzs

Inkább kellemetlen érzés volt, mint fájdalmas. Nekem csak amnióm volt, ami csak annyiból jobb mint a kombinált, hogy közel 100%-os eredményt ad a kromoszóma betegségek valószínüségére.
Idén novemberbe leszek 35, nem pofátlan kérdés. :)
Nem a korom miatt mentem, hanem mert az uh-kon láttak rendellenességeket, amik utalhattak kromoszóma betegségre. Jól beparáztattak. Először agyérgomolyagot láttak az agyban és a beleken voltak echo szegény részek, aztán a hab a tortán, hogy 3 ér helyett csak 2 volt a köldökzsinórban. A köldökzsinórt leszámítva minden rendeződött. És hála az égnek született egy egészséges kisfiam!
illda
 
 


illda: bocsi, ha elírtam a neved :? egyébként nekem is úgy van, hogy az én számításom szerint 01.21., de a netes kalkulátor szerint meg 01.19 a szülés várható dátuma, szóval nem tudom, de mindegy majd megmondja a doki jővőhéten.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nlzs

hátha ő nem lesz bömbölös baba :D ebben az egyben bizhatunk csak :)

KépKép
bettike83
 
 


Avrenim, jó pihenést, én sokat voltam már kórházban, értem mire gondolsz, teljesen egyet értek veled, de én viszont nagyon tudom értékelni és "betegen", nagyon jól esik egy kedves szó vagy mosoly.
Én mindig mondom: le a kalappal az eü-ben dolgozók előtt, kivéve az egy-két nem odavalót. A magneB6 helyett jó a magnézium pezsgőtabletta is + heti kettő Béres Gravida?

Ilda, köszi a tájékoztatást, sajnálom a fiadnál történteket, de lényeg,hogy egézséges lett. Egyébként hány hetesen veteték fel ezeket a problémákat? Most mindenképp mész amnióra vagy csak,ha küldenek?

Kép
nlzs
 
 


Tök jó hogy így pörög a topik. Kicsit elugrottam orvoshoz, vásárolni, erre nem győzök visszaolvasni, nagyon jóóó!!!! Minden elismerésem azoknak akik még viselik a régi farmert, én keményen combosodok, az összes eddig feljött kiló mind ott van, meg a hátsómon :oops:

Nlzs szülési dátum szerint van a táblázat, úgyhogy ha te december 30-ra vagy kiírva, akkor tied az első hely. Mikor mész UH-ra? Gondolom ott pontosítják a méretet, szülési dátumot és akkor javítjuk a táblázatot is. Msi is tuti decemberben fog szülni az ikrekkel és Kis-Csillag is, de az eredeti szülési dátumuk szerint szerepelnek.

Balimamika rántott cukkini, húúúú, az igen finom! Kezdek megnyugodni, hogy nem csak én tömöm a fejem esténként :lol:

Spumilla örülök hogy tetszik a táblázat. Bocsi hogy megvágtam a képed, de az eredeti teljes alakossal nem sok látszott belőled kicsítve, ezért követtem el a merényletet :lol:

T.timi az a fura, hogy a Regina kb. 10 éve benne volt a fejemben, úgyhogy nem kellett gondolkodni, most viszont meg még nem gondolkodtam egyáltalán, úgy vagyok vele, megvárom hogy milyen nemű, aztán kezdjük apával az agyalgatást. De ez már pár hét és kiderül :lol: Nektek már vannak befutók?

Avrenim írtam pü-t, keress akkor meg te iwiwen! Amit leírtál szerintem tök jogos! Én is tapasztaltam már ezt a lekezelő stílust emberektől a nővérek felé, amikor voltam kórházban. Pedig szerintem nagyon szép és nehéz melót végeznek és az orvosok nélkülük nem sokra mennének. Mégis sok ember az orvosnak hajbókol a nővérbe meg belerug, ugráltatja, meg rajta tölti ki a dühét. Tök jogos amit írsz! Még szindi sem lehet, aki belefásulva a munkába már csak csinálja mint a robot, ha egyszer csak a szart kapja nap-nap után. Hát mindig a szokásos, barátok látogatása, esetleg családdal nyaralás, felűlt tennivalók, ügyintéznivalók elintézése. Általában ilyenkor egész nap csak rohangálok, jól ki szoktam fáradni. De már várom nagyon!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Timi
Semmi baj! :)

Nlzs
Az agyérgomolyag azt hiszem a 12 hetesen látszott, a köldökzsinór ér pedig talán a 18 hetesen, de erre nem esküszöm meg. Bár addigra azt hiszem le volt véve a magzatvíz, úgyhogy valószínüleg akkor volt.
Most nem tudom mi lesz. Nagyon gondolkozom rajta. Igazság szerint az a legrosszabb, ha rossz is lesz az eredmény nem biztos, hogy képes lennék megszülni 20 hetesen egy babát, aki még él még ha beteg is. Tavaly egészen az eredmény megérkezéséig ez járt a fejemben.

Avrenim
Örülök, hogy szimpi volt a védőnő. A kisköny régen egyébként nem volt ilyen ronda, szép színes volt. Úgy látszik már a festéken is spórolnak.
Én ápolőnőként dolgoztam a kisfiaim előtt, csak fül-orr-gégészeten. Volt ott is néhány kedves beteg. Az volt a legjobb amikor az egyik elordította magát a folyosón, hogy:- nővéér!, a koléganőm meg visszakiabált neki, -beteeg! Na utána azért ment, hogy nővérke legyen szíves. :)
Szerintem tök normális, hogy néha szakad a cérna.

A 12 hetes uh-ra én is nagyon kiváncsi vagyok. Nekem mind a 3 fiú megmutatta már akkor magát. Amikor mentünk 4d-s uh-ra a 28. hét körül, akkor sem az arcukat mutatták. A fütyülőjük látszott szépen, de a kis pofijuk az nem, pedig már éppen csak fejen nem álltam. Jól befúrták magukat a méhlepénybe. :)

Jó pihenést neked!
illda
 
 


nyufó: én is a régi gatyákat hordom még :oops: Nem is gondoltam erre eddig, de pedig én is híztam szerintem, de majd a védőnő megmondja holnap.
Hát igen vannak kedvencek, eddig az Alexa volt a nyerő főleg apának, de én valahogy meggondoltam magam, és annyira nem szeretném ezt, aztán tegnap próbálgattuk a vezeték nevéhez a neveket és a Noémi, Lili, Kamilla, Fanni, Doren ami tetszik mindkettőnknek, de szerintem a Fanni a legjobb!
Fiú az Attila, mert abból van egy-kettő ami még tetszene, de az meg nem jó a vezeték nevéhez, úgyhogy azon nincs változtatás.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


T.timi irigy-irigy, hogy még a régi gatyádat hordod, ügyes vagy :lol: :lol: A Lili is nagyon bájos szerintem!!! Mi azért vagyunk nagy gondban a névválasztással és nem is erőlködöm, amíg nem derül ki a neme, mert jó lenne ha beleillene a családba, mert mi eléggé jól összecsengünk: Gergely, Georgina, Regina. Na ehhez találj jó fiú illetve lány nevet. Szóval még ezért nem gondolkodom, mert nehéz ügy lesz azt hiszem :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó: a mi nevünk Gergő, Tímea. Én arra nem figyeltem, hogy a mienkhez jó legyen, csak arra, hogy a vezetéknévhez szép legyen.
Most megírom a vezetéknevet, hogy lásd te is (apa csak nem ver meg érte :lol: a fiú: Debreczeni Attila, a lány Debreczeni Fanni vagy Debreczeni Lili vagy amiket még írtam, olvasd hozzá, de szerintem ehhez a vezetéknévhez az a lényeg, hogy rövid legyen és ne legyen sok benne az "e" betű. Szerinted melyik hangzik a legjobban hozzá?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


T.timi nekem pont ez a kettő tetszik, Lili és Fanni, mindkettő nagyon megy a vezetéknévhez. Szerintem is rövid, lehetőleg e nélküli nevek hangzanak jól hozzá. A többi lánynév amiket írtál nekem nem annyira. Az Attila nevet is szeretem, úgyhogy nekem elfogultan tetszenek a nevek nekem, ügyes vagy :-)))) Ha van ötleted nekünk, kíváncsi vagyok :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó: igen a fiú egyértelmű, a lány meg a kettő körül valamelyik, de inkább a Fanni, annyira helyes, elképzelek hozzá egy szőke hajú-kék szemű kislányt :lol: (mint az anyja :lol: na nem vagyok szerény egy kicsit sem :lol: :oops:
Hát ha megmondod a vezeték nevet szívesen gondolkodom neveken, hátha segítek valamit... :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


T.timi a vezetéknév nem számít nálunk, mert ahhoz minden megy, a gond a három név :lol: Különben véletlenül lett ilyen összecsengő. Nekem már apa előtt a fejemben volt a Regina név, ha egyszer lányom lesz, és apának is tetszett és az lett. De mivel ennyire jól összejönnek a nevek, nem akarok már egy teljesen kilógót adni, milyen pofás lenne ha a második gyerek is beillene a sorba. Szóval ehhez kéne nekem jól összecsengő név a Gergely, Georgina, Reginához, fiú, lány. Apának volt már egy felvetése lányra, Renáta, de nem vagyok tőle elájulva :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó: értem, oké gondolkodom, aztán írok ha eszembe jutott valami. Nekem már csak a Fanni vagy a Lili között megy a vacilálás, meg azon megy a drukk apa nehogy visszatérjen az Alexára.
Lánynak szerinem menne hozzá a Liliána így elsőre ami eszembe jut, fiú az nem ugrik be, de még agyalok rajta :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Illda köszi a tapasztalatokat, a koromnál fogva izgulok egy kicsit, hogy egézséges legyen és nem tudom eldönteni az amniót.

Nyufó, Timi, mi is a 12 hét után keztünk el gondolkodni a neveken, de igazából majd,ha kiderül a neme akkor lesz végleges, bár Timi én elfogult vagyok a fiú nevetekkel, az Attila nekünk nagyon bevált, a kisebbik fiam egy kiegyensúlyozott, nagyon okos, intelligens, nagyon jó kedvű, egézséges önbizalommal teli, nagy dumás haláli kölyök. (az előzöket a tanárok írták róla egy jellemzésben), ha a névnek lehet köze hozzá legalább ilyen srác legyen, mindig mosolyognom kell ha ránézek, pedig már 14 éves. És ismerek egy gyönyörű fürtös szőke hajú Fannit, hát elfogadnám lányomnak, bár nekünk csak barna lehet, ha nem apa furán fog nézni.

Kép
nlzs
 
 


nlzs: :lol: Igen az Attila nekem is nagyon nagyon tetszik, és örülök, hogy ilyen jókat írtál róla.
A Fanniról nekem is egy szőke-kék szemű kislány jut eszembe amilyen én is voltam. Nekünk lehet szőke, és remélem az is lesz!! :lol: :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


az esti ehetnék nálam is mindig gyötrelem, nagyon nehéz ellenállni

Kép
nlzs
 
 


Én most biztos amíg nem derül ki a neme nem is gondolodom a néven, de ha bárkinek van jó ötlete, jó kis összecsengő a többivel, érdekelne :lol: :lol: :lol:

T.timi remélem nem tér vissza apa az Alexára, hajrá Fanni vagy Lili. Változtattad a vonalzód, mintha nem ilyen lett volna. Vagy most csak keverem?

Nlzs nekem az a gáz, hogy nem is állok ellent :oops: és a mérleg meg szépen kúszik fel. De tudtam előre hogy így lesz, az első terhességnél is felszedtem rendesen, azzal vígasztalom magam hogy utána majd helyre tudom rakni, ahogy először is :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Erölködöm,de nagy gyötrödés, egyre kevésbé állok ellen én is, mindig van valami kifogás, hogy ezcsak gyümölcs stb...., de az meg teli van cukorral, én is már 3 kg- nál tartok.

én is észrevettem a Timi vonalzóját, nagyon tetszik, azt hittem netán már tudja is, hogy lánya lesz, mert elég csjszis vonalzó.

Kép
nlzs
 
 


.---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:58-kor.
szonce82
 
 


szonce elvileg én értek a gyógynövényekhez (az eredeti végzettségem alapján). Amit ajánlanék az a galagonya és a fokhagyma. A galagonyánál nincs ellenjavallat, de kapcsolódó adatok sincsenek, milyen hatással van a terhes szervezetre a fokhagyma meg mindig jó, tisztítja az ereket.
A 110/60-70 egyáltalán nem magas, de megnyugtatásul szerintem egyél sok fokhagymát, vagy ha nem szeretnél egész nap bűzölögni, akkor fokhagyma kapszulát.

A kezem még nem zsibbadt, remélem nem is fog, de biztos csak elaludtad.

timi tiszta lányos az új vonalzód :) ennyire nagyon vágysz kislányra?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Dalmicsek biztos vagy benne hogy terhesség alatt lehet sok fokhagymát??? Én imádom, de olvastam több helyen hogy fokozza a méhösszehúzódásokat így terhesség alatt fogyasztása csak kis mennyiségben javasolt, úgyhogy próbálok odafigyelni erre :shock:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 17:00-kor.
szonce82
 
 


Hát pihiztem...fini frankfurtilevest hozott nekem az anyós,meg maradt töltött káposzta a búcsúból.csupa puffasztó kaja. :shock:

Hát én amióta terhes vagyok sokszor járok /nagy/ wcre. Az elején is így volt azért se hittem el hogy terhes vagyok, mert mensinél szokott rendbe lenni az anyagcserém egyébként székrekedéses vagyok.A nagykönyv szerint a progeszteron bélmozgás csökkentő, így székrekedésesek a kismamák..Nálatok rendbe van minden? Lehet a hátrahjló méhem miatt van az egész,hogy jobban nyomja a beleket vagy vmi...

A védőnő kitértb a sexre is, hát mondtam neki hogy apa le van kötözve mert méhszájsebem van..erre mondta hogy azért kellene vmi, nehogy félre menjen(51éves a védőnő) mondtam neki hogy azért megoldom én máshogy is csak nincs behatolás, erre ő jaja a kézimunka :roll: hát még tudtam volna neki más változatokat mondani, de még kifutott volna a tanácsadóból :lol: Nah mind1, azért sokan vannak veszélyeztetett terhesek ott apa mindig félre megy talán???


Nlzs: Szerintem bőven elég amit szedsz, esetleg ha a pezsgőtabletta nem használ-feszülget a hasad/ akkor a tablettát ajánlom talán több mg magnézium van benne és elnyújtottabb a felszívódása..a vas nagyon jól szívódik ha pezsgőtabiba fogyasztja az ember de a magnézium nem tudom..

Szonce: akkor ma megy a drukk, és várjuk a képeket!

Illda:akkor ez az egész jól rá nyomhatta az egész terhességedre a feszülltséget...nah azért is jó talán hogy 100%ra tudják fiú/lány e a baba.

Nyufó:jó bejelöllek. Nah milyen progikat szerveztek Mo.on?

Timi:nagyon jó a Fanni név!a nagyobbik hugom az, és szőke göndőr hajú lett, pedig a családban mindenkinek barna a haja/apa,anya/de nagyszülőnél van egy szőke kék szemű...jó a szeme nem lett kék, de szép és szorgalmas kislány a hugom :P imádta mindenki! Debreczeni Attila nálunk az egyik nőgyógyász :lol: de jól összecsengő néz az is

Jaj most nézem hogy nem éppen publikus témákat vetettem fel...dehát az élet fontos részei ezek is.. 8)

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


[b]Szonce[/b] drukkolunk, de utána ne várj ennyit a jelentkezéssel, legalább röviden írj, várjuk nagyon, sok sikert!!!

Kép
nlzs
 
 


szonce semmi gyógyteát nem fogyasztanék a vérnyomásodra igazán!!talán még a csalánteát ez semleges, vértisztító de ennyi!
Ha nem szedsz fel sok kg-t és a végevelé odafigyelsz a só,víz fogyasztásra az ödémák miatt talán mérséklet a vérnyomást!
De akinek van a családban hajlama annak kijöhet..de a toxaemia első terhességben csakori mert a szervezeted ismerkedik az idegen genetikai állománnyal és védekezik is ellene..

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avrenim, köszi a tanácsot, vasat eddig nem ittam-ettem , mert amúgy is székrekedéses vagyok, és pont ma mondta valaki, hogy a szűztea kapszula nem jó a terhesség alatt, így van? A mg tabletta magában is felszívódik vagy mindenképp kell hozzá B vitamin?

Kép
nlzs
 
 


nyufó nem azt mondom, hogy két teljes fejet meg kell belőle enni, a gyógynövények is csak mértékkel gyógyítanak. Én méhösszehúzó hatásról még életemben nem hallottam, de hazamegyek és leveszem a polcról a szakkönyvet, mert lehet, hogy berozsdásodott a tudásom.
Egy-két gerezdet simán megennék, ha a magas vérnyomástól félnék.

Amúgy én személy szerint nem innék meg semmilyen gyógynövény teát, mert alig vannak adatok arról, mit okoz a terhes szervezetnek. Egyedül a csipkét iszom.

szonce jól teszed, ha kis adagokban iszod, de szerintem várj, még elindul felfelé a vérnyomásod.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Dalmicsek a neten sok hülyeséget is írnak, nem biztos hogy a te tudásod rozsdásodott be. De több helyen írják, van hogy az orvos válaszában van benne. Rákerestem még régebben mert én elég sokat eszek. Kíváncsi vagyok a te könyved mit ír. Nekem is van egy Természet kincseskamrája című könyvem és a fokhagymánál nem írja ezt, csak a pozitív tulajdonságokat. Szóval a neten van hogy méhösszehúzó hatása van.

Avrenim írtam feljebb neked már az itthoni programokat. Semmi konkrét nincs. Család, barátok, intéznivalók, ez így önmagában is annyi hogy egész nap csak rohangálok. Egy konkrét programot mondjuk már most tudok, meg szeretném nézni a Zöld Piramist, ami áprilisban nyílt. :D

Szonce gyere sűrűbben és írd meg mi volt az UH-n, képet is rakj fel ha tudsz, megy a drukk!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó nekem az egyetemi könyvemet kell megnéznem, amiből államvizsgáztam. Holnap elmondom, mit írt.

Kellemes délutánt kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Nlzs, igen, uh szerint vagyunk nagyobbak, de én se módosítok, úgyis akkor jön, amikor ő akar.
Integrálton nem gondolkodtál?

Nyufó, szívem szerint kislányt megint, de érzem, hogy fiú, és más most imádom! :D Marcell lesz a neve, Lexi is az lett volna.
Szép a táblázat, a képet pedig jó, hogy betetted, köszönöm.

Timi, nekem í vezetéknevetekhez a Fanni tetszik jobban. :wink:

Este eszem én is a legtöbbet, de akkor már legalább nem szénhidrátot, így is feljött másfél koiló, ami azért zavar, mert Lexivel ilyenkor még el se értem a teherbeesős súlyomat. :oops: 15-nél többet most se akarok.

Spumilla, Fehérvár közelében laksz? Én ott fogok szülni ismét.

Avrenim, nekem a béres magnézium hatására mindennap reggel van, ez egyelőre teljesen jó. Szex most volt, 2,5 hónap kihagyás után, orvosi engedéllyel. :oops: Féltem, de semmi vérzést nem tapasztaltam.
Epegörcsökre tudnál ajánlani valamit? A védőnőm a cholagol cseppeket, a házidokim a nospát ajánlotta, valahogy nekem egyik se szimpi. Majdnem mindennap van, már nagyon unom. :evil:
A védőnőmet én is tegezem, mondjuk olyan 37,38 körül van.

Mindenkinek köszönöm a képdicséreteket, nagyon aranyosak vagytok! A picikém azóta rengeteget változott. :D

Uh-n még nem látszott a neme a kistesónak, de úgyis tudjuk, hogy fiú.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Majd megveszek egy kis lekváros buktáért. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Dalmicsek, bocsi, nem azért írtam hogy nekem nem írja a könyv, értem hogy ezt tanultad és neked biztos jó könyved van, nem vontam kétségbe. Ez a könyv ami nekem van csak egy könyvesbolti átlagembernek van :lol: ezért gondolom nincs is benne. A netet meg azért ítam, mert ha beírod a fokhagymát meg a terhességet, akkor több cikkben is szerepel ez a méhösszehúzó hatás, biztos te jobban el tudod dönteni hogy van-e alapja, mert én egyáltalán nem értek hozzá.

Beze beírtam azért a táblázatba hogy kislányra vágysz :D

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!

Nlzs
Szívesen! Igazán tanácsot nem tudok adni. Az biztos, hogy az amnionak azért több a rizikója.
A kajálás az nálam is borzasztó. Egyik pillanatról a másikra borzasztó éhes leszek és muszáj ennem, mert hányingerem van üres gyomorra. Ha este 10-kor, akkor este 10-kor, ez van. Szerencsére a felszedett kilók eddig mindig lementek.

Szonce
Elmúlik a zsibbadás vagy folyamatos? Nekem a legnagyobbnál volt ilyen. A bal kezem kisujja és gyűrűs ujja zsibbadt folyamatosan. De tényleg csak a 2. trimeszter környékén kezdődött. Még szülés után is megmaradt vagy két hónapig. Azt hittem úgy maradok. Állítólag ödémásodás van az izületek környékén és az okoz egy folyamatos nyomást. Vagy valami ilyesmi.

Uh-hoz szorítok, hogy minden rendben legyen.

Avrenim
Igen idegeskedtem is rendesen a 22. hétig. Azért utána már próbáltam nyugodtabban hozzáállni, de igazán akkor lélegeztem fel amikor a kezemben volt. :)
Azért nem semmi a védőnőd. :) Azért remélemhetőleg nem az az átlag apukákból akik félremennek ilyenkor. Elég szomorú lenne.
illda
 
 


nlz: nem kell szedned a b6ot elég a magnézium, a vasat csak a felszívódás miatt hoztam szóba, hogy jól szívódik fel savas környezetbe, de a magnéziumot nem tudom..van talán a gyógyszertárba csak Mg-os készítmény, magnesium sulforicum, Magnerol talán..gyógyszertárost kérdezzd meg.

Beze: lehet a magnéziumnak ilyen hatása?nah annak örülök! :roll: nekem napi 2-3 szor kell wc.nem nagyon örülök is neki..de sajna a kg-n nem nagyon látszik..75kgban egyeztünk meg a védőnénivel, de reggel fornettiztem, zsömlésztem is műszak után mert nagyon émelyegtem..

Nyufo:bocsánat lehet elsiklottam felette, vagy amig megírok egy fránya üzit már sok hozzászólás lemegy..
zöld piramis hol van?nem is hallottam róla!én a ligetnél dolgozom,itt az állatkert vidámpark gondolom nem éri el a kinti színvonalat, de az állatkert nagyon szép kis hely évente jártam apával gyönyörködni.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avrenim a Magnerotot nem szabad szedni pacemacerrel, úgy tudom, de mindenképpen kell szedni akkor is, ha heti 2szer szedek terhes vitamint, a vas tényleg kéne, mert vérszegény vagyok, de még azt sem szedem külön. A székrekedésre tudsz valamit?

Illdaszerintem megvárjuk az integrált teszt eredményét, s aztán döntünk legyen-e magzatvízvétel.

Bezede már be is vagyunk jelentkezve júli 12.én lesz a vérvétel
Rakjál fel újabb képet is akkor kislányodról, had gyönyöködjünk benne.

Most búcsuzom mára, megyeka nagymamámhoz névnapot köszönteni, Paulina, hát így se fogják hívni ha lányom lesz. De finom süti az biztos lesz. Nesze már megint az evés! ejnye-bejnye

Kép
nlzs
 
 


nyufó, nlzs: igen új a vonalzóm, gondoltam próbálkozom egy újal, de akkor örülök ha mindenkinek tetszik :lol:

dalmicsek: igen csajos lett a vonalzó, mert nagyon kislányt szeretnék :lol: hát majd kiderül megvalósul-e az álom.

beze, avrenim: örülök, hogy nektek is tetszik a Fanni, szerintem is szuper. Az vicces, hogy ott van Debreczeni Attila nőgyógyász :) de a fiú az egyértelmű abból nem is tetszik más, de most már a lányban is a Fanni a legnyerőbb :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Avrenim ligetnél dolgozol? Én meg ott nőttem fel!!!!!! Meg lehet kérdezni melyik kórházban vagy? Pü-ben is jó! A Zöld Piramis a Nyíregyházi Állatparkban nyílt idén április végén valahogy.
Érdekességek róla:
A négyszintes Zöld piramis és Ócenárium közel négyezer négyzetméternyi területen mutatja be az Indonéz szigetek és az Indiai óceán élővilágát
Az építmény 16 méter magas,s a kivitelezés során számos olyan anyagot építtettek be, amit Magyarországon korábban még soha. Csak egy példa: a kupola azon anyagból készül, mint amiből a pekingi olimpiai uszoda borítását is megoldották .
• A félmillió liter tengervizet tartalmazó Ócenárium 14 centiméter vastag üvegszerkezetét Svájcban gyártották, a nyolc méter hosszú akril csőben úgy sétálhatnak látogatóink, hogy mellettük és felettük ráják, cápák, medúzák úsznak.
• A Zöld Piramis gépészeti berendezései a legkorszerűbb technológiát képviselik, a tervező munkát 14 szakági tervező cég készítette, így csaknem 10 méternyi magasból alázúduló vízesés hangjátéka éppolyan mesterien tervezett, mint az is, ahogyan a látogatók a vízesés alá jutva szembesülnek az óceán vízi élőlényeivel is.
http://www.zoldpiramis.hu/ akit bővebb is érdekel. A Nyíregyházi Állatpark azért is fantasztikus, mert pl. a jegesmedvéket is lehet üvegen keresztül úgy nézni hogy látod ahogy úszik a víz alatt. Nagyon jó kis állatkert :-) Egyébként a Fővárosi Állatkertben én is mindig tiszteletem teszem, utoljára tavaly nyáron :lol:

Nlzs jó sütizést, a Paulina nekem se nyerő :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Kerestem nektek képet, ezek még 2004-ben készültek, akkor voltam utoljára a Nyíregyházi Állatparkban, úgyhogy itt is az ideje :lol:
Kép Kép

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


jaj de jó képeket csináltál! Tényleg csodás lehet bár nekünk nincs nagyon közel.majd lehet eljutok arra vmikor.

Nlzs:hát mindenképpen beszélnék dokival, a Panangin is magnézium tartalmú de Te különleges eset vagy, tényleg nem mind1 mit szedsz!

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Örömmel látom, hogy nagyon pörög a fórum!
Ki vagyok purcanva, most jövök kozmetikustól, gyantáztatni voltam. :? Jól megviselt, szerintem érzékenyebb vagyok! Most már mehetek úszni, eddig ez tartott vissza.
A rosszullét-elmúlást jól elkiabáltam, tegnap megint majdnem elájultam - hogy témánál maradjunk, a Nyíregyházi Állatparkban! :lol: :lol: :lol:
Ma is rosszul lettem többször, a kollegáim szerintem gyanakodnak.. na mindegy, hamarosan úgyis megtudják.
Most jól vissza kell olvasnom, ha képben akarok lenni! :)

Kép
salsifraga
 
 


Avrenim mi kocsival járunk haza Angliából (2400 km), szóval egy Bp-Nyíregyháza távolság nekem nagyon közel van :lol: De különben ha van kocsitok, szerintem 2,5 óra az M3-as autópályán kb.

Salsifraga ez nagyon jóóó!!! Megnéztétek a Zöld Piramist? Mesélj milyen??? Sajnálom hogy rosszul vagy megint, drukkolok hogy elmúljon már végre :cry:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


salasifraga

nálam is igy van,egyszer pár napra elmúllik a rosszullét,aztán ujra elöjön.és mostanában képes vagyok elaludni délután,pedig én ilyent nem szoktam csinálni :D ha leteszem a fejem egy kicsit utánna már kész,vége,alvás van :D

KépKép
bettike83
 
 


nyufó Sajnos nem láttam a Piramist, munkaügyben voltam ott, és nem sokáig. De ha jobb lesz az idő, mindenképp kimegyünk! Végül is tőlünk 1 buszmegállónyira van!

Lányok aki érdeklődik a Zöld Piramis és Nyíregyháza egyéb nevezetességei iránt, szívesen adunk szállást, vagy akár útbaigazítást, segítséget! :wink:

Kép
salsifraga
 
 


bettike ez az álomkór tényleg elképesztő, nekem általában délután 1-2 órakor jelentkezik, olyankor el tudnék dőlni, mint egy zsák!

Nagyon szimpik vagytok a képek alapján! :) Én egyelőre még nem teszek fel, de továbbra is szívesen elküldöm a nevem priviben az iwiwhez, aki kéri, és én is várom az üziket! :wink:

Kép
salsifraga
 
 


szerintem sokan igy vagyunk mostanában ezzel az álmosággal,fáradtsággal.de lehet most kell bepotolnunk az alvást mert a picikkel nem biztos h lesz lehetőségünk :D

KépKép
bettike83
 
 


Nlzs, oké, majd rakok még fel. :wink: nekem valószínűleg július 9-én lesz a 2. vérvételem, de ez az uh-tól függ.

Salsifraga, nekem az álomkór még bőven megvan, délután nem tudok fent maradni, a picit lerakom és én is megyek aludni. :oops:
Küldök iwiw-es elérhetőséget.

Nyufó, de jó képek. :D

Avrenim, epegörcsre tudsz ajánlani valamit? Nospát és cholagolt nem akarok szedni.
A magnézium saját tapasztalat, amikor csak pezsgőtablettát ittam, akkor reggelente f.tam, már bocsánat. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?