Új privát üzeneted érkezett!

Kisbeeka
Talán egyszer már linkeltem, de megéri többször is, mert tényleg nagyon jó könyv és rengeteg gyakorlati tanács van benne a szoptatással kapcsolatban, érdemes megvenni, kikölcsönözni!
http://www.polc.hu/konyv/szoptatas/168804/

Nancsa
Jobbulást! Átérzem a problémát, mi múlt héten lettünk betegek Lucámmal, csúnya felsőlégúti vírus, nagyon szörnyű köhögéssel és orrfolyással, ami még most sem múlt el, zsebkendőt tömkelegét használom el naponta és ahogy vízszintbe kerülök, már jön is a kínzó köhögés.
Nekem a Sinupret drazsé sokat segített (gyógynövényes, lehet szedni kismamamként), illetve a lándzsás útifű Jó éjszakát! szirupja.

Henó
A ricotta egy olasz tejtermék, leginkább a mi túrónkra hasonlít, de annál lágyabb, krémesebb állagú, tehéntejből készült massza.


Képzeljétek el, már másfél hete itthon van Luca, múlt szerdán volt legutóbb oviban, mert utána kidőlt egy felsőlégúti vírustól, ami ráhúzódott a hörgőire és enyhén a tüdejére is.
Azóta nem voltunk közösségben, szedte a gyógyszereket, jobban is lett, napok óta nem köhög, nincs semmi tünet.
Erre ma estére 39,5 (!) lett a láza csak úgy, a semmiből!!! Én ezt nem értem! Nagy nehezen levittük neki 1,5 óra alatt, most jól van, evett is azóta, de akkor mi a fene lehet ez?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz:Édes vagy de nem én kérdeztem. Viszont annyira megkívántam,hogy el kell készítenem.:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Henó
Bocsánat :oops:
Mire egy oldalt lapoztam, már összekutyultam a dolgokat...

Korybonnak üzenem, hogy kettővel feljebb leírtam, mi a ricotta.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Korybon: a hisztirohamokra lehet hogy megoldas lenne az ovoda. Marmint nem tudom hany eves a lanyod, de az biztos hogy nagyon sok energiajuk van ezeknek a kicsinek, es ha nem adjak ki magukbol ezt valamilyen formaban minden nap, akkor nem tudnak mit kezdeni vele, es hisztiznek meg negativan viselkednek, mert frusztraltak. Az oviban viszont baratkozna, uj elmenyekre tenne szert, futkarozna, jatszana es mindent megkapna ami a korabelieknek szuksege van, es te mondjuk nem tudod pont ugy megadni, es nem azert mert nem vagy jo anya, hanem mert ezeknek a kicsinek kell hogy korabeliekkel jatszanak, futkarozzanak es igy kielegitseg a mozgasigenyuket. En a helyedben megprobalnam ha nem is egesz napra, de mondjuk fel napra oviba tenni, megnezni hogy hogy tetszik neki, es hatha valtozna a hozzaallasa is mialatt otthon van. A kulon alvassal pedig mikor megjon a baba akkor lehet hogy egy nagyon klassz kisagy amit o valaszt ki, vagy erdekes agynemu, amit o akar, beruhaznatok, es akkkor orommel menne agyba es akarna a sajat agyaban aludni... na de megint csak nem tudom mi a jo megoldas, tapasztalatbol beszelni nem tudok, mert nekem ez lesz az elso.


A viz ivas temaban sajnos en is azon csapatba tartozok, akik nem szeretnek inni vizet. Es nem arrol van szo hogy nem szeretek, csak elfelejtem. Es nem vagyok szomjas. Soha nem ittam sokat es most nehez emlekeznem ra hogy allandoan igyak.

Most vagyok pont 16 hetes, szerencsere a hanyinger mar elmult, viszont olyan orrdugulassal es lerakodassal kuszkodtem hetekig hogy aludni sem tudtam miatta, es persze semmit nem merek beszedni ami segitene. Igaz beszedtem par dolgot de azota is furdal a lelkiismeretem. Na mindegy, minden rendben lesz, remelem.


Amyugy csajok, ha szabad kerdeznem, ti mennyit hiztatok amiota terhesek vagytok? Engem annyira zavar hogy ilyen kontrolalhatatlannul no a sulyom, hogy az eszmeletlen. Emlekszem terhesseg elott soha nem volt nehez kordaban tartani az alakom, igaz nem is kivantam a kajat es nem volt etvagyam. 51 kilorol indultam es most a negyedik honap vegen mar 56 vagyok...... normalis ez? 5 kilot hizni kicsivel tobb mint egy trimeszter alatt? mi a normalis terhesseg alatt? Ti hogy alltok ezzel?
bebe17
Szeged
 
 


Bebe:
Én 4 kilót híztam 16 hetes koromra. Szerintem nem gáz az 5 kiló :)

Másik témára:
Mi is gondolkodtunk bölcsibe betenni a kisfiamat, főleg mert hogy nem emelhetem, és így minden nehezebb, meg mert itthon nagyon nehezen van el, nagyon nehéz lekötni... és hogy majd a gyerektársaság és a szakszerű foglalkozás segít neki...
De kiderült, hogy nem is olyan egyszerű... mármint betenni bölcsibe. Vagy hely nincs, vagy nagyon messze van, ahova az utaztatást nem tudom megoldani...
Persze nem tudom, hogy az óvodával ez hogy van, de szerintem oda meg nem lehet akármikor, hanem talán csak ősszel beíratni gyereket...
És hát az ember sokszor úgy van, hogy inkább maga szeretné tudni megoldani a hiszti és egyéb problémákat... Csak itthon, legalábbis nekem az a nehéz, hogy főzni, vasalni, egyéb saját felnőtt dolgokat csinálni úgy, hogy a gyerek nem igazán tud egyedül játszani..., hát problémás...

Kép

Kép
larimami
 
 


Jó reggelt!

Addisz
jobbulást a lányodnak..nem lehet, hogy influenza?????????????

Henó
Én úgy gondoltam, hogy babakocsit plussz gyereket emelgetni szerintem nem kéne ilyenkor...én leszoktatnám a babakocsiról és sétálva mennék ide-oda...ha jól emlékszem lassan 2 éves a gyermeked.

A vonalzómat akkor ezek szerint többen nem látják???? A kislányom 3 éves 3 hónapos..


szoptatás
Háááát nekem nem sok jó tapasztalatok van vele, sőt több rossz, de most szeretnék ügyes lenni és sikeres ebben, el is kezdtem olvasni a témában...de majd úgyis eldől megint, lesz-e belőle valami...

Terhességi cukorbetegség
Nekem volt, akkor tünete nem volt, csak a vérvételből derült ki...azóta is határon van a cukrom és nem is bírok enni édeset, édességet,mert rosszul vagyok, szédülök...terhesség alatt most sokkal rosszabb ez..most érzem nem lesz jó az eredmény...de szerintem nincs olyan sok tünete ennek.

Hízás
Hát én eddig fogytam, nem is értem..nem sokat 1-2 kilót csak..szerintem most kezdek majd hízni :-) Kislányommal 30 kilót híztam, pedig diétáztam a cukor miatt..de le is ment szülés után, csak 2 kiló maradt rajtam..A héten kéne mennem védőnőhöz, majd biztos lemázsálás...Még jó, hogy nyár elején dagi voltam és utána kicsit lefogytam, mert most még jók azok a gatyáim nyár elejéről..csak ki kell kapcsolni a gombot..de már szeretnék terhesgatyót.

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Ja és tegnap nem bírtam enni a bolognai spagettiből...egyszerűen a darált hústól mindig rosszul vagyok, annyira hogy...jaaaa....lehet végigkíséri a terhességemet ez a rosszullét???????

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Larimami
Igen, én is inkább itthon szeretném megoldani a hisztiket...járt a lányom alapítványi oviba ősszel, mert nem vették fel oviba, elvolt, mintaovis..de olyan szomorú volt mindig....végül azért vettük ki, mert 51.000 Ft volt egy hónapra, és akor sem kaptuk vissza a pénzt, amikor beteg volt..és sajnos amikor november elején kifizettük a havi pénzt és egész hónapban beteg volt, úgy döntöttünk, ennek nem sok értelme van, csak kidobjuk az ablakon a pénzt...

A főzés-mosogatás most nálunk nagyon könnyen megy..a Minimaxon van egy műsor, amiben két gyerek szokott főzni és azóta mindig együtt megyünk a konyhába és "segít" nekem...ha sütünk hagyom hadd lisztezzen, mintha sütne, segít keverni és gyúrni a tésztát, ízesíteni a kaját stb.stb...felaprózni a virslit pl., nagyon élvezi..ha meg megunta, adok neki valami játékot amivel húzom az időt....ezt most így nagyon élvezem, mert ezt nagyon vártam...

Ma pl vajas kiflit fogunk sütni, már most várja :-)

Én vasalni pl. nem vasalok, ezzel időt takarítok meg :oops:
[b]
Port törölgetni is a kislányommal szoktunk (persze nem végig segít, de az elején mindig lelkes)

Elvileg szeptembertől menne oviba..de bizonytalan vagyok, mert ugye nyáron szülök és nem biztos hogy jó lenne egy 1.2-3 hónapos kisbabát összefertőzni mindennel...itt pl több oviban is volt ősszel bárányhimlő és skarlát járvány...amellett hogy sajnálnám nagyon a kislányomat, azért nagyon paráznék, ha egy ilyen kis pici újszülött is elkapnak minden betegséget..mert sajna Bonitámnak nem egyszerű náthái voltak oviban..és tuti most is összeszed mindent, mert sokan betegen, begyógyszerezve viszik a gyereket, amit én nagyon elítélek... :twisted:

Viszont 4 évesen már kéne az ovi neki..nem tudom, egy újabb nagy kérdés..
[/b]

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


korybon: Nem lehetne megbeszélni az ovival, hogy szeptember helyett januárban kezdjen a kislányod?
Nekem van egy barátnőm aki így oldotta meg, ugyanis szeptemberi a kisfia. Mire a nagylány oviba ment a kicsi is elérte a 3 hónapos kort.

Én sem híztam még, sőt ez a makacs megfázás leszedett rólam 1 kg-ot. Nem igazán örülök neki...


nancsa
 
 


hízás: Eddig semmit nem híztam! Aminek nagyon örülök, mert alapból +10 kilóval indulok. Ez nem annyira az önkontrollom eredménye, hanem ennek az émelygős korszaknak. Lesz itt még nagy zabálás... :D:D

korybon: Én sem vasalok, amit ezelőtt 5 évvel el sem tudtam volna képzelni, de egyik kolléganőm mondta, hogy Ő bizony nem vasal. Amint megszárad a ruha azonnal hajtja össze a szárítóról be a szekrénybe, és mégsem gyűrött a ruhája, nézzem meg.... nem akartam elhinni, de kipróbáltam... na azóta nem vasalok én sem. Egyedül a blúzokat és az ingeket, az meg nem sok. Anyám meg van botránkozva ezen... én meg hálás vagyok a sorsnak, hogy nem kell órákat kínlódnom :D
korenka
Szár
 
 


henó: A mi esetünkben pont rosszul jön ki a magzati kor számítás, mert pont átcsúszik márciusba. Amit írtam azzal csak segíteni szerettem volna a legjobb szándékkal, de természetesen úgy csinálod ahogyan jónak látod. Nagylány vagy már! :D:D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Kisbeeka, gratula a kis nunishoz! :-D

Korybon, sztem ez csak életkor miatt van a hiszti. Lidinek is volt egy ilyen korszaka 3 éves kora körül. Tesónak biztos fog örülni, nem ellene van. Viszont tény, hogy Lidi is lenyugodott az ovi hatására.
Vasalni én sem vasalok, én is úgy teregetek, hogy ne gyűrődjön a ruha. A férjem szokta kivasalni az ingeit ha éppen másikat akar felvenni.

Addisz, Luca, hogy van?

Korenka, én is azt várom mikor múlik el a rosszullétes korszak, és úgy fogok ünnepelni, hogy felzabálok itthon mindent. :-)
Amúgy tegnap már kétszer vacsoráztam és bennem maradt.

Hízás: hát én eddig nem híztam csak fogytam kb 5 kg-ot - igaz nem is volt mitől hízni,- kb mint egy bulémiás úgy voltam eddig. :-)

Szoptatás: nekem úgy volt mint a nagykönyvben és jó lenne ha most is úgy menne mint a karikacsapás.

Kép

Kép
antekirt
 
 


sziasztok,

már nem emlékszem ki ajánlotta a könyvet:

Szoptatás
Tanácsok és gyakorlati segítségnyújtás a szoptatás egész ideje alatt
Elizabeth Hormann, Márta Guóth-Gumberger

akit érdekel írjon privit elküldöm mailba.

és van egy olyan könyv is hogy: nézd, hogy növök

szép napot

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Lányok,azt tudom,hogy vannak könyvek a szoptatásról,ahogy az én könyvem is ír a témáról,de engem azok a dolgok érdekelnek,ami miatt mégis megbukik ez a dolog,esetleg praktikák,ilyesmi, természetesen tapasztalatból ;) :D

persze fogalmam sincs,lesz-e egyáltalán tejem :D :D
Vendég
 


így utólag tudom mi volt nálunk a baj:

úgy hívják cumizavar

a kisfiam még a kórházban jól betápszerezték minden nap (a csecsemős nem szólt h menjünk szoptatni)
így a kisfiam hamar rájött úgy gyorsabb

a kislányomnál bimbóvédőt használtam, nem volt jó ötlet

persze volt egy csomó más is pl lelki dolgok, frusztrált hogy nincs elég tejem és a család se támogatott...

de most mindent bele adok és nem számít ki mit mond vele alszom, babazsákot veszek amivel magamon tudom hordani, a 2 nagy mellett jól fog jönni ....

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Sziasztok!

Most itthonról, délután viszem Lucát a gyererkorvoshoz, hátha van valami ötlete a hirtelen magas lázra.
Azóta nagyjából jól van, éjszaka sírdogált, hogy fáj a feje, de most reggel jól ébredt, evett is, azért pihenget, fekszik, ez mindig gyanús.

Bebe17
Nagyon alkati kérdés, hogy ki mennyit hízik. Vannak persze általános képletek erre, de szerintem nagyon ritkán jön be a papírforma. Én kb. 1,5-2 kg-ot híztam. Lucával 23 jött rám összesen, de abból sok volt a víz, ami szülés után magától lement.

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Hízásra visszatérve: én is kb. 1,5-2 kg-ot híztam,de ez szinte naponta változik,fél-1 kg fel-le mászkál...

nem vagyok egy hízós tipus,pedig 47 kilóról indultam,azaz nem ártana picit felszedni :)
Vendég
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Csak röviden írok, mert teljesen kiszámíthatatlan, hoyg elmegy-e egyáltalán a hsz-em :? Mostanában sokszor még az oldalt sem tölti be a gép, csak a feléig, így írni és olvasni sem bírok. Fene sem érti :roll:

Jól vagyunk, megvagyunk, bár a lakhatási problémáink még cseppet sem oldódtak meg az új párommal, sőt, tulajdonképpen teljes bizonytalanságban élek és növesztem közben a babát a pocakomban :roll: Pillanatnyilag úgy tűnik, hyog a párom családja részéről addig semmiképp nem kapunk anyagi támogatást, amíg meg nem lesz az apasági vizsgálat eredménye (ragaszkodnak a szülei hozzá :shock: ) és hát az annyira soká lesz még, hoyg addig százszor meggondolhatják még magukat, szóval valószínű, hoyg nem kapunk a végén semmit, csak lóg az egész téma a levegőben :roll: Ha kapna pénzt, akkor azt is csak szigorúan viszonylag gyorsan visszafizetendő kölcsön formájában (a saját apjától, igaz ő az egyetlen, aki egyáltalán hajlandóságot mutat a segítségnyújtásra, pedig nem élnek rossz körülmények között cseppet sem a családja tagjai). Na mindegy, ezzel neki kell elszámolnia magában, viszont mégiscsak az enyém a legtöbb felelősség és kényelmetlenség a pocakkal és a nagyfiammal a háttérben :roll:

Sikerült írnom a Családinet Szakbarbárjának TGYÁS, GYED ügyben, mivel eddig még nem kaptam egyértelmű választ sehonnan. Remélem minél előbb érkezik egy számomra kedvező válasz, mert ha még ezeket az ellátásokat sem kapom meg, akkor téynleg nyomorogni fogunk szó szerint :?

Súly témára azt tudom írni, hoyg a fiammal 20 kilót szedtem fel teljes normális táplálkozás mellett, aminek nagyrésze víz volt. Sajna most sem lesz másképp attól félek, pedig próbálok figyelni, de most meg még kívánós is vagyok nagyon. 15 hét alatt már feljött 3.8kg, 55.6-ról indultam a 163cm-hez.

Kép
Kép
rheya
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, sikerült kigyógyulnom és a hányás is csillapodott vmit. Már nem hányok, de néha nagyon rosszul tudok lenni. Remélem, pár hét és ez is elmúlik.

Gyógyulást a betegeknek és jobbulást a hányóknak. :)

Hízás: olyan 3 kiló plusz van rajtam. Marcival 20-at híztam (egy része víz volt), remélem, most ez nem lesz ennyi.

Szoptatás: nehezen indult, az egyik csecsemős bunkón közölte, hogy szerinte nem fogok tudni szoptatni (köszi :evil: ), de 4. nap, mikor elhagytuk a kórházat, beindult a tejem. Sajnos nekem zabálnom kellett két pofára, hogy legyen elég tejcsi. Így sem volt végül elég, 4 hónaposan tápszerrel kellett kiegészíteni. Mondjuk közbejátszott az is, hogy a nővéremet elütötte a zebrán egy autó és elment a tejem, de sikerült visszahozni. Most már a candida miatt nem engedhetem meg magamnak a zabálást, így biztosan pótolni kell majd, de ezt már nem fogom olyan tragikusan felfogni, mint először. Sajna Marcit hiába próbáltam megtömni több tejcsivel este, kibukizta a felesleget és ordított a pocakfájástól, így maradt az éjszakai 3 óránkénti kelés. 6 hónapos koráig elég zombi voltam (nekem mondjuk nagyon fájt a szoptatás, de ez egyénfüggő), aztán ahogy elkezdtük a hozzátáplálást elkezdett többet aludni éjszaka és a szoptatások száma ahogy csökkent, kevésbé volt már fájdalmas. Én 14 hónapos koráig szoptattam és ő mondta azt, hogy elég volt (már nem akartam megerőszakolni a cicivel) és nekem is jó volt így. Vannak jó könyvek, azokból valamennyire fel lehet készülni.

H

H

Kép

Kép
hana78
 
 


sziasztok!

Korenka remélem neked is, meg a többieknek is hamar elmúlik végre a hányingeres korszak!

12-én megyek 4D-re, :D :D :D annyira várom, olyan cuki volt a nő a telefonban, h nem is igaz, először mondta, h hívjam vissza 20 perc múlva, mert nem ér rá, aztán hívtam, de nem vettem fel és ő hívott vissza engem kb háromnegyed óra múlva. :)
jön velünk anya is, már ő is visszaszámol. :D alig várja, h kiderüljön mi lesz az első unokája :)

tegnap találtam egy tök olcsó pelenkázó komódot :)
megy valaki az áprilisi bababörzére? vagy voltatok már ilyenen? megéri, tényleg jóval olcsóbbak ott a baba holmik, vagy nem annyira?

nem tudom mi volt az éjjel, de egy percet sem aludtam. jó lenne ha nem jönne vissza az álmatlanságom, mert a terhesség előtt nagyon rossz alvó voltam. :(

a szoptatásos tanácsokra én is kíváncsi leszek! :)
Vendég
 


Szoptatás: Nekem nagyon nehezen indult. Zoló kicsi súllyal született (2440 gr), gyengécske volt a bimbóm pedig kicsit lapos. Úgy kezdük, hogy mindkét cici, majd pohárból a lefejt tej, hogy meglegyen az adag. 1 hónapos volt Zoló amikor meguntuk és a pótlást elkezdtük cumisüvegből adni. Azt hittem annyi a cicizésnek, de mire 2 hónapos lett ráérzett és 13 hónapig szopizott. Lett elég tejem is, de minden alkalommal mindkét cicit kiitta. Viszont az is kellett mindehhez, hogy a kórházban a csecsemősök nagyon profik voltak, és a védőnőm is sokat segített.

addisz: Lánykád hogy van? Kijavítanád a táblában a dokim nevét Szabó Sándorra? :)


nancsa
 
 


Nancsa
Igen, kijavítottam :)

Panna
Jók a börzék, tényleg lehet olcsón klassz cuccokat venni, ilyenkor a normál márkákat is akciózzák a kereskedők (mi pl. anno nagyon sok pelenkát vettünk ilyenkor, de az etetőszékünk is innen volt), és vannak nagyon szép használt holmik is, viszont csak akkor menj, ha bírod a tömeget! Én várandósan nehezen viseltem, mikor Luca megszületett, utána meg inkább egyedül mentem és a párom maradt otthon a gyerekkel.

Rheya
Nagyon rossz lehet ez a bizonytalan helyzet! Remélhetőleg rendeződik hamar a dolog és még időben tudtok költözködni.


Mi megjöttünk a dokitól, azt mondta, amit gondoltam: nem tud mit mondani, mert a lázon, aluszékonyságon, étvagytalanságon kívül nincs más tünet. VÍrusfertőzés esetén láz után 12-24 órával szokott jelentkezni az első néhány tünet, úgyhogy várjuk. Adott szerda reggelre időpontot, ha addig lesz valami, akkor arra ad gyógyszert, ha nem, akkor megúsztuk ennyivel. Úgyhogy szerdáig tuti nincs ovi.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: Lucának jobbulást!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Már megint lemaradtam, mint a borravaló bocsánat!

Csak néhány dolog, amire emlékszem.

Külön szoba: Nekünk nincs rá lehetőségünk. 1 hálószoba van. Az elég nagy, úgyhogy Andris 6 hós koráig szeparáltan ugyan, de egy szobában aludtunk. Azóta a nappaliban, így most jobb. De abban reménykedem, hogy pár hónap alatt megint változik a helyzet és visszaköltözhetünk. A pici is ugyanott lesz velünk.

Aranyér: A leírt öblögetést (lehajolás székelés után) az intim torna tanfolyamokon is oktatják. Napjában többször, bárhol bármikor, mintha lehajolnál valamiért, vagy megigazítanád a cipődet. Már meglévő aranyér is jobb lesz tőle, a plusz tornától, amit valaki írt pedig még jobb!

Szoptatás: Erre én nem panaszkodhatok. A szülés után azonnal volt előtej és annak ellenére, hogy 1 naposan kórházba került a kincsem, fejéssel meg tudtam tartani és kaphatta az anyatejet. Most hagytuk abba 3 napja a szopizást a terhesség miatt ugyebár, de ennek a tejnek már nem volt tápértéke.
Ami nekem nagyon kellett hozzá. Sokat enni, sokat inni és sokat-sokat pihenni. Elképesztően sokat! Gyakorlatilag úgy kell elképzelni, hogy szinte egész nap majszoltam valamit, amikor nem aludtam. Minden helyen volt keksz és víz. A pelenkázónál, az éjjeliszekrényen, a szopifotelban, a nappaliban és természetesen a konyhában, kéznél. És ettem és ittam. Amikor úgy tűnt, hogy kevesebb a tej, akkor a gyakori szopizás, vagy fejés mellett nekem nagyon bevált az almalé. Nem a 100%-os!!!! Hanem pont a jó cukros Sió, vagy Heyho almalé és ugyanígy a szőlőlé. Nekünk a kórházban is azt adtak és mondták, hogy azt igyuk. Majd ha oda jutunk, még eszembe fognak jutni a trükkök és írok, ígérem :)
Ja, lélekben is kell rá készülni, az igaz. De nem stresszelni rajta!!! Én valahogy úgy voltam vele, hogy mindent megteszek (keltem is fejni 2 óránként éjszaka is, amikor kórházban volt a picurkám), de ha nem fog menni, hát nem fog menni. És mégis... Szóval ne izguljatok!

Most ennyit tudtam írni.

Betegeskedőknek jobbulást!

KépKépKép
bogme
 
 


Vonalzó próba

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Egy kis életjel Győrből...
Betegeknek jobbulást, hányósoknak kitartást!
Nálam most új tünet jelentkezett, meglódult a pocak, és kifejezetten fáj :shock: !
Nem az a keményedés, amire a magnéziumot szedem, hanem inkább az izomlázhoz hasonlíthatnám. Utánaolvasva azt írják, hogy a méhizomzat-tartó inak és szallagok nyúlása okozhatja...
Másnak nincs ilyesmi?
Teljesen különbözik az eddigiektől, és nem görcsös, úgyhogy feleslegesen nem aggódom, inkább csak érdeklődöm...
Üdv!

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Mostanában alaposan utánaolvastam a gátmetszésnek pro és kontra, és elképesztőek a statisztikák...
Miért van az, (persze ez költői kérdés) hogy az otthon szülések 88 (!!!!!!!igen, annyi!!!) %-ban nincs gátrepedés, vagy csak elsőfokú, tehát nem igényel varrást?! A kórházaknál ez kb. 10-20%
Ne értsetek félre, nem vállalnám be az otthon szülést, én csak azt szűröm le az olvasottakból, hogy nagyon fontos, nem, inkább a legfontosabb, hogy a kismama teljesen el tudja engedni magát, tökéletesen el tudjon lazulni.
Törekedjen erre mindenki, próbáljunk minél jobban az ösztöneinkre hallgatni, aztán majd meglátjuk!

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Ági: én is erre törekszem,ezért vettem meg egy könyvet,aminek az a címe,hogy Szülés,ahol én irányítok :)
ez megtanít majd arra,hogyan lazítsak,és csökkentsem le a fájdalmat,mert ha a félelem nem lenne,a fájdalom is csökkenne,és jobban menne a lazítás is ;)

Amúgy meg lehet kérni,hogy próbáljátok meg gátvédelemmel,és csak akkor vágnak,ha már ott a baba feje,és érzi a szülésznő,hogy már nincs hova tágulni ;)
Én ezen már nem töröm magam,inkább vágjanak,mert azt össze tudják varrni rendesen,semhogy szanaszét szakadjak... :roll:
Vendég
 


Az a könyv nekem is megvan, ajánlom viszont neked és mindenkinek Noll Andrea Nandu : Vajúdástámogatás mindenkinek c. könyvét. Én először a páromnak gondoltam, hogy hatékonyan tudjon majd segíteni, és ne érezze nyomorultul magát, ha engem "szenvedni lát" és úgy érzi tehetetlen, de egyenlőre nem jutott hozzá, mert nem tudom letenni... :lol: :lol: :lol:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Egyébként hogy vagy, Kisbéka? Leendő szülőtársam? :wink:
Mi újság a mocorgással? Én előző héten "feladtam", nem sürgetem...Bárhogy koncentrálok a picire és a hasamra, még nem érzem...De nem siettetem, ami késik, nem múlik!

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Szóval érdemes azt is beszerezni?
És a másikat kiolvastad?
Vendég
 


Köszi,én megvagyok! :)
Ma voltam AFP-n,szerencsére most nem kellett másfél óra,hogy végezzek.

délben bedőltem az ágyba,és 3-ig aludtam... :roll:

az álomkórom nem múlik... alig bírtam még 3-kor is felkelni,kényszerítenem kellett rá magam...

mocorgást én se éreztem azóta sem,de már nagyon várom!!
szerdán megkezdem a 18. hetet,úgyhogy ideje lenne beindulni :D
Vendég
 


A másik könyvet még nem olvastam, csak átforgattam, mielőtt megvettem, de nagyon szimpatikusnak ígérkezik az is!
Én ma nem mentem be dolgozni, nemcsak a hasam miatt, hanem a fejem is nagyon fájt, szerintem a front... :cry:

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Fantasztikus áron találhatsz kismamaruhákat,kismama-övet,felsőket.
Szoptatós hálóingek 3990 ft-ért és szoptatós pizsama 4990 ft-ért.

Szoptatós párna is van édes mintákkal!
www.gportal.hu/elenorkismamaruha
Érdemes megnéznetek!
Szép estét!

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Agnes, én is pont most olvasom a Vajúdástámogatást :-), én kölcsön kaptam.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt!
És hogy tetszik?

Kép
Lilypie Maternity tickers
Kép
[/url]
buvaragnes
Győr
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok mindenkinek a babához, kívánok Nektek gondtalan terhességet, és könnyű szülést! :)

Azért írok, mert szeretnék Tőletek segítséget kérni.
Munkám kapcsán érdekelne mindenkinek a véleménye, akinek van tapasztalata öntözőrendszerrel, esetleg tervezi egynek a beszerzését. Egy rövid (kb. 10 perces) telefonos interjúról lenne szó.
A kolléganőm felhívná a jelentkezőket időpontegyeztetésre, és amikor Nektek a legalkalmasabb, akkor telefonon feltenné a kérdéseit.

A segítők között egy Silvanus Kertáruház utalványt sorsolunk ki, hogy tavasszal tovább szépítgethessétek a kerteteket!

Ha jelentkeznétek, akkor a:
pindurka55@gmail.com e-mail címen tegyétek meg!

Elnézést mindazoktól, akiket hozzászólásommal zavartam, ígérem a közeljövőben nem jövök! :wink:

Köszi: Fruzsina
pindurka55
Budapest III. kerület
 
 


Megjöttem a védőnőtől,ma is ugyanannyi értelme volt,mint 3 hete menni...

egyetlen jó dolog volt végre: hallgattunk szívhangot!! :D
jó gyorsan dobogott a szíve a kicsi lánynak :D

legközelebb márc. 29-én megyek 9-re :? de minek???
Vendég
 


sziasztok!
Kisbeeka én is ma voltam védőnőnél, és mi is hallgattunk szívhangot, nagyon jó volt...:) de más értelme tényleg nem sok volt. :) azt mondta, h csak a 18. hét környékén várjak mocorgás érzést.

jár vki kismamatornára? már én is úgy elmennék, de eddig semmi időm nem volt. :( pedig biztos nagyon hasznos lenne.
Vendég
 


Pannamol: tőlem is kérdezte a védőnő,hogy éreztem-e már a babát,de mondta,hogy nem baj,hogy még nem,még ráér :D

annnyira klassz volt hallani a csöpp szívét!!! Úgy zakatolt!

Kismamatornára én is nagyon szeretnék menni,de nem tudom azt se,hova,merre...
Talán kismama jógára kéne menni...(?)
Vendég
 


Panna: az a gáz,hogy én holnap kezdem a 18. hetet :D
úgyhogy a kisasszonynak már nem sok ideje maradt,hogy első életjeleit ily módon is leadja ;) :D
Vendég
 


Nagy a csönd errefelé.

Délutáni pihenőt tartunk, Lucának engedélyeztem egy mesét (mi hétköznap nem tv-zünk, hétvégén is minimálisat :)), úgyhogy most én is lazítok egyet.
Megsütöttem életem első brownie-ját, nagyon fincsi lett!
Szerintem már csak holnap maradunk itthon, Lucán semmilyen tünet nem jött ki, jól van, az étvágya is visszatért, úgyhogy ha holnapig nem történik semmi, akkor csütörtökön ovi.

Most olyan eseménytelen korszakba ért a várandósság is, a visszeret leszámítva nincs semmi kellemetlen tünet és szerencsére a mozgás rendszeressé vált.

Chamomilla, Brigi, Homeostazis, Schat merre vagytok? Minden oké?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: milyen érzés lesz,mikor már ténylegesen mozog a baba a 18. hét környékén?
gondolom akkor már nem a buborékolást érezni :D
Vendég
 


Agnes, hát az igazság, hogy még az elején tartok, így még nem fogott meg, és mivel túl vagyok egy szülésen így nagyon sok mindentől függ, hogy minden simán menjen. Olvasva minden szép és jó. Majd meglátjuk. Amúgy én nem vagyok híve az ilyen könyveknek. Elolvasom mert jó ha tudjuk, de legtöbbször nem úgy alakul ahogy a könyvben le van írva. :-) Bár jó lenne.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Véégre vagyok. Bocsi de hétvégén nem tudok jönni, tegnap meg nem voltam itthon. Ó és én is túlvagyok az AFP-n, most már csak az eredményre várunk.

kisbeeka: 3 litert kellett innod?? te jó ég :) Gondolom milyen nagy dolog volt ez neked, miután Te sem iszol túl sokat, úgy alapból...

korenka: én pont 2 hete voltam a dokimnál, és akkor kértem tőle igazolást.

korybon: ez az együtt alvás vagy nem engem is érdekelne

larimami: én is BKVzok és ráadásul nálunk még azok az ősrégi nagy lépcsős buszok vannak. Eddig mindig sikerült valakit megkérnem hogy segítsen feltenni, és volt hogy a sofőrt kértem meg rá. Van erre egy kis esernyőkocsink és azzal megyünk ha BKV-ni is kell. A kicsit meg majd magamra kötöm. (legalábbis ez a terv). A dokim szerint amúgy mindent csináljak úgy ahogy szoktam és nyugodtan emelhetem a gyereket, de azért babakocsistól már én se tenném fel tök egyedül. Az én kisfiam amúgy 10kg ruha nélkül :)

nancsa: jobban vagy már???

addisz: háát lövésem sincs hogy mi lehetett ez a magas láz, így a semmiből...

bebe17: ne aggódj a súlyod miatt (szerintem). Mindenkinek másképp és máskor jönnek rá a kilók. Én például alapvetően nagyon hízékony vagyok, és az előző terhességemmel és egyenlőre a mostanival is eddig 1 kg híztam, viszton az utolsó 3 hónapban "behoztam" mindent...csak úgy repültek fel a kilók. egy barátnőm meg csak az elején hízott nagyon gyorsan aztán ennyi is volt neki. Szóval úgy tűnik ez mindenkinél má és más mértékben történik.

pannamol: mi megyünk a börzére. Én nagyon szeretem. Eddig mindig ott vettünk meg minden ruhát Botinak. Ez ugye fél évente van és akkor előre fél évre megveszem a szükséges rucikat. Vannak olyan árusítók, ahol (ahoz képest hogy börze) elég drágák a ruhák, de vannak kik ponom pénzért árulják a babaholmikat. Igazából ha szeretsz turizni és türelmed is van akkor megéri. Ha nem, akkor felejtős.


Szoptatás:
Nekünk szerencsére nagyon jól ment annak ellenére, hogy császároztak. A nővérke azt mondta a kórházban, hogy minden szopi előtt fejjek 5 percet és akkor hamarabb beindul nekem is a tejem. Így pont mire hazaértünk a kórházból estére úgy bedurrant a mellem, hogy azt se tudtam hová nyúljak :? Onnantól kezdve pedig rengeteg tejem volt. Amikor vannak a fejlődéi ugrások a gyereknél, akkor mondjuk tényleg úgy tűnik, hogy na mintha nem lenne elég a tej, és akkor sokan mondták nekem is (még a védőnő is) hogy tápszerrel pótoljam, de én nem tettem, hanem akár 10 percenként cicire tettem és kb. 4 nap alatt megint lett annyi tejem ami bőven elég volt a fiamnak.

Kép


Kép
norcs83
 
 


Norcs: bizony,3 litert vállaltam be,mert rengeteget kellett inni,és nagyon sok fehérjét enni,úgyhogy minden nap dugig tömtem magam túróval,hallal,mogyoróval,gombával,meg amit még találtam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

de tény,hogy az ivás nagyon nehezemre esett.
nyáron könnyebb volt,de nem a meleg miatt,mert ugyebár a lakásban feküdtem,hanem a napsütés,jóidő meghozta a kedvem mindenhez :D
Vendég
 


buvaragnes:
de jo, h irtal a pociddal kapcsolatban! velem pont az tortent tegnap este ami veled is, pedig mar testileg-lelkileg felkeszultem a kismama-yogara! de nem mertem elmenni..nekem mar vasarnap elofordult ez az izomlaz-szeru erzes, eloszor nagyon bekemenyedett alul a hasam. azt hittem hasmenesem lesz, mert olyan erzesem volt, de aztan az abbamaradt, viszont a hasam tobbszor jol bekemenyedett. a pihenestol jobb lett, a seta, allas kifejezetten kellemetlen volt.
a neten azt olvastam, h ezek a mozgasok elojelei :) ma vagyok 18 hetes (nem jo a vonalzom), ugyhogy ez elofordulhat, bar rugkapalast meg nem ereztem.

rheya:
kozhely, de ha az uj paroddal szeretitek egymast - marpedig ez tuti, az alapjan amiket irtal eddig ;) akkor biztos konnyebb lesz atveszelni a varandos idoszakot. nem lehet, h az apasagi utan parod csaladja megenyhul a picike lattan???

addisz:
tegnap megcsinaltam a retest!! igaz, elfelejtettem szaritott par-ot venni, igy koktel parit tettem bele, de ettol meg isteni lett!!! nekem 2 rud lett belole. talaltam olyan reteslapot ami irto vekony, 3 retegu es mennyei manna ;) koszi megegyszer! (gombakrem levest csinaltam hozza szoja tejszinnel ;)
Lucanak jobbulast!!!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


sziasztok,

képzeljétek pénteken levették az afp-t és mára meglett az eredmény. tisztára meglepődtem. szerencsére minden ok.
a pajzsmirigyem sz.r kicsit emelni kell megint a gyógyszert

szép napot mindenkinek :)

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Pequ
Örülök, hogy ízlett :) Baromi egyszerű kaja és nem a megszokott, uncsi vega-ebéd!

Kisbeeka
Hát, én Lucát 20 hetesen éreztem először, az bizony még buborékos-dolog volt, aztán 2 hét múlva éreztem, hogy mozog. Még nem rúg, mert ahhoz kicsi a súlya, hanem inkább azt, hogy helyet változtat odabent és nekimegy a méhfalnak. Ezt így nehéz leírni. De szerintem egyértelműen tudni fogod :) Most már eléggé nagy a méh, feljebb vannak a belek, szóval amit nagyon lent érzel majd, az nagy bizonnyal a baba.

Bnbeus
Gratulálok az afp eredményhez :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: