Új privát üzeneted érkezett!

Manni:
Először az jutott eszembe a férjeddel kapcsolatban, hogy de jó neked, 24 órás orvosi felügyelet alatt lehetsz :)
Aztán elgondolkoztam, hogy milyen lehet. És nem tudom, ez neked előny, vagy néha sok? :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csajok, no para. Ezek mind nagyon csekély valószínűségű dolgok, ne szorongjatok, a babáknak kiegyensúlyozott, felszabadult anyukákra van szüksége.

Manooka, és tényleg te írtad Harasztit. :) És miért laktok a városban, ha van egy szuper házatok? Pocaklakóddal meg biztosan minden rendben van!

Judit, én is úgy hallottam, hogy leginkább az első trimeszterben lehet veszélyes egy ilyen fertőzés. Minden OK lesz.

Manni, és a szülészorvosod is a férjed? Bár gondolom, nem.

Ma voltunk a gyerekekkel Witchnél, elhoztam a babarucikat Julcsinak. Ezúton is köszi - újra. És mindkét gyerekem megmutatta az ördögi oldalát... Tele voltak energiával, és mivel ügyintézős napot tartottunk, így sokat ültek kocsiban, meg olyan helyeken, ahol "viselkedni kell". Na, Witchéknél ez már nem sikerült: egy másodpercig nem maradtak nyugton. Utána le is mondtam a következő talimat (a munkahelyemre kellett volna még beugranom), és egy játszótéren levezethették a felgyülemlett energiáikat :)

Lépek, még mindkét gyerek ébren, Samunak meg holnap úszótábor.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Mági, én csak az előnyeit élvezem :-) A férjem elég higgadt és racionális, én pedig fizikailag és lelkileg is nagyon jól viselem a terhességet, nem beszéljük „túl” a babavárással kapcsolatos egészségügyi dolgokat. Sokkal többet beszélünk babakocsikról, babakelengyéről, nevelésről, a ránk váró változásokról, szóval minden másról :-) Persze, ha kérdéseim vannak, vagy benne merül fel egy-egy apróság, azt mindig megbeszéljük.

Erpé, nem a férjem az orvosom, de mindig elkísér dokihoz és uh-ra.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 

 
 

Manni:
Akkor nagyon szerencsés vagy :)
Abban a kórházban fogsz szülni, ahol ő is praktizál?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kérem vissza a nyarat!!!!!!!!

Én nagyon nem bírom ezt a hideg, esős, szeles időt! :evil: :evil: :evil: :evil:
Pocakom erőteljesen görcsölget, gyerekeim ezerrel mozognak... fájnak az izületeim :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Trigemini, milyen hideg, szeles, esős idő? :) Itt ugyan kicsit hűvősebb lett (végre), de esőt kb 2x láttam az elmúlt egy hétben. Az is inkább rövid zivatar volt. Ezek szerint Debrecen felé azért komolyabban hat a hidegfront. Görcsölést és fájdalmakat sajnálom, remélhetőleg hamarosan jobban leszel.
Nekem megkönnyebbülést hozott ez a lehűlés, pl 2 napja nem vizesedik a lábam (múlt hét vége felé kezdte, szerintem a hőséget nem bírta már a szervezetem, én már teljesen zombi voltam a hét elején a kánikulától).

És nem is meséltem Witchről, csak az ördögfióka gyerekeimről :) Nagyon jól néz ki, és tényleg nincs nagy pocija (enyimhez képest legalábbis). Mondjuk jó magas csaj valóban :) És vékony. Azt mondta, ahogy itt is írta, hogy sajnos sokat görcsöl, és lélekben készül arra, hogy a dokija a jövő héttől befekteti.

Holnaptól Balaton. Gyerekeim már tűkön ülnek. Remélem, h nem fordul azért teljesen ősziesre az idő. Tavaly sajnos így jártunk. Két hetet voltunk ott, és szinte végig esett az eső.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Vérvételes teszt
Mi sem csináltattunk, inkább profihoz mentünk alapos 4d UH-ra. (nekem az apukám nőgyógyász, genetikus :wink: )

Melltartó
Én még sima, sport melltartókat hordok. Igaz, nem is nagyok a cicijeim. :oops: (most 75B)

Manooka
Minden rendben lesz!

Manni
Apa szerint ez a vérvételes teszt egy nagy ÜZLET!!!!! :oops: :wink:

Mágnes
Nem olyan jó, ha a közeli családtag szülész :wink:
Vagy emgem félt túlságosan az apukám? :oops: :wink:

Erpé
Jó nyaralást!

Trigemini
Kitartást!
Jövő héten megyünk be Debrecenbe :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Szisztok!

A piktor fest még, én meg beültem hozzátok, amíg nem kell matázni (nem tudok mit)...
tegnap már kezdte, és tegnap brutál nap volt, mentem mint a hülye- reggel korán keltem (sose szoktam), konyhaszekrény kitakarít, utána fiúk elkészülés, elvittem őket a mamához, irány gazda bolt, apát felszedtem- barkácsbolt, festék bolt, csavar bolt. utána elmentem tatabányára jsyk-et kik-et kifosztottam, burgerben kaja, hazajöttem, majd mentem a Martinért anyóshoz, hogy elvigyem dokihoz, de semmit nem talált, aztán gyerek vissza én haza és meló- mivel apa úgy becsukta a fiúk ablakát, hogy a függöny kiszakadt így vettem újat és csere... ja és a komódunkon egy gomb letört, vettem újat, de persze más csavarozás, fúró kellett, férjem fugázott, így mentem apuhoz (mondjuk ott flexelni akartam, de meggyőzött) így kaptam fúrót, de az első beletört, persze én kerestem új szárat, én cseréltem ki, fúró vissza apunak, cikáztam apu, emelet, szerszámos között, ezer lépcső... apu, férjem csak röhögtek rajtam, mert nekem most kell a gomb csere... mire kész lett- mondom uramnak, na ugye mennyibe másabb így, új gombokkal és nincs letörve- mire ő: igen, milyen gombok :) :) :) :( köszi! tudom őt nem zavarta már évek óta.... de én most valahogy annyira készülök

na a mai nap nem ilyen menős, de már látom, hogy nem fekszünk le...
ráadásul szarul aludtam, ha nem a jobb oldalamon alszom, akkor másnapra bekrepál a jobb oldalam- vagy a szalagok nem tartanak ott jól, vagy a lepényem húzza... de most már jobb...

reményeim szerint Fancsa megfordult, érzek felül dudrot, de nem fej most az- remélem a lábát dugdossa ide a jobb könyököm alá...

rucik: hát én kimostam és kész- remélem nem porosodik- egyébként az enyéim alatti polcon van...

melltartó: hát én a szoptatóssal semmire se mentem... nekem a push up-os elöl kapcsosok jöttek be... én is kis cicis vagyok. alapból 70-75 b, de szopi alatt van hogy egyik c-s a másik meg csak a-s...

készülés- én már magamnak is megvettem az őszi ruháim... :) én nem tudnék csak úgy valamiben elleni, főleg pont akkor mikor az ember érezheti vacakul is magát lelkileg- nekem kell, hogy jól érezzem magam a bőrömben, a külsőmmel és ne legyen egy depi alap, hogy nincs mit felvennem, béna vagyok...

és a fiúk ruhatárával is meg vagyok, őszre készülve...
meg hát babázni szeretnék és nem lótni futni cuccok után, és főleg nem másra bízni.
Marcell ovis cucca is kész...

down: nem akarok hülyeséget mondani, de sztem uh-n főleg 4d-n azért sok minden látszik és azt gondolom hogy egy down-os baba arca más mint egy egészségesé- de lehet hogy rosszul gondolom...

magzatvíz vétel, méhlepény biopszia: erre kíváncsi voltam mindig, de pl az autizmus kimutatható belőle? arról a "betegségről" én úgy tudom, hogy x kor után derül ki (már a külvilágban). de ezt csak félfigyelemmel hallva kérdezem- mert annyira nem ástam bele magam a témába, mert hát egészséges babát várunk... mindenki...
én azért nem emésztem magam azon, hogy mi van, ha (persze normál keretek vannak, család többi tagja, átgondolás, ha felmerül bármi) szóval, mert már a kinti életben is történhet bármi, derülhet ki bármi... hogy akkor az ember örök életében egy paramama lesz...

időjárás: én is örülök a mostaninak- de csak azért mert melózunk... ha pihiznék vagy nyaralnék, akkor jó lenne a melegebb is...

Gemini ha jól tudom érzékeny a hideg frontra... :(

Sehány éves kislány- igen Zso a padláson kerestem... de most elgondolkodtam, hogy megvegyem...

Ági: haskötő-tartó nekem az életem mentette meg... illetve most már ritkán használom, mert mióta kitüremkedik a hasam :) milyen érdekes :) és a hasfalam is tartja a pocakom alulról, azóta belül nem érzem a kipottyantós érzést... de míg szinte az egész lufimat a méhszáj és azok az izmok tartották... az brutál volt...

bár már sima szülésre készülök, de ha még se, akkor lenne egy kérdésem: tudom nem célszerű gyógyszerezni, de ha fájdalmam lesz a vágástól, vagy bármi, akkor mondjuk algoflex szóba jöhet? mi az amit mértékkel bevehetek és a szopi miatt se probléma- bár tudom, hogy nem nagyon lehet ilyenkor se gyógyszerezni...

Gemini- Witch: pihizzetek!!!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ma kiganéztam a gyerekszobát, szekrényből kirámoltam, szanáltam, áttöröltem, a játékokat szintén ritkítottam, most rend van, és tisztaság. Végre! :)

Én is kimostam már egy adag ruhát, mi Annával is úgy csináltuk, hogy lazán beleraktuk egy zsír új zacskóba őket vasalva, és ,amikor a kórházban voltam, Anyum kihúzta őket a zacsiból. Az illatuk is megmaradt, és nem porosodtak.
Ma érkezik a mellszívó(i)m, meg egy adag babaruci még a barátnőmtől. :)

Konrki:
Az autizmust nem tudják kimutatni magzati életben, már csak azért sem, mert nem kizárólag genetikai probléma okozhatja,és úgy tudom, nem kromoszóma rendellenesség. Kialakulhat akár szülés közben ért stressztől is,traumától is.Ráadásul van az autizmus, és van az autisztikus spektrumzavarú gyerek/felnőtt, akik magasan funkcionálnak, nem a jellegzetesen autista tüneteket produkálják, mégis oda sorolják őket. (pl. Asperger szindróma)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Halihó!

Konkri:mi kaptunk a kórházban minden nap Algopyrint.És nem lett semmi,hogy bevettem.Én azt most is szoktam néha,ha fáj a fejem.

Én nem is hallottam,hogy a vérvétel is leavult.Csak az AFP-t.

Nekem Babó mocorog csomót,ezért,amikor light-osabb napja van,beparáztat... :)

Hát,lehet,én is elkezdek mosni,aztán zacsiba megy a szekrénybe,mondjuk én szeretek kint teregetni,de most elég nyírkos az idő.Most nem Dreft-babyt vettem,hanem a Tomi folyósat.Kiváncsi vagyok az illatára...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Szépek a pocakok!

Jók a könyvajánlatok :lol: :lol: :lol: :lol:


Manni
Kombináltra is van egy csomó pro és kontra érv is. :wink:
Egy biztos, Mo-n nagy üzlet van belőle! Ha annyira hasznos, miért nem teszik a terhesgondozási protokoll részévé? Miért nem ingyenes? :roll: :wink:
(Azt már bizonyos régiókban sikerült elérni, hogy nem csak AFP-t néznek a "kötelező" vizsgálatnál, hanem az ún. négyes tesztet csinálják... csak ez kimarad a propagandából... :? )
(A nővéremék kislánya Down-os. Voltak Pesten nagyon neves helyen 12. heti vérvétel+UH, 16. heti vérvétel+UH-n és a jó eredmények után, szüléskor kiderült, hogy Down-os a kislányuk :cry: :cry: :cry: )

molly80
 
 


Molly... :( :( :(

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Molly:ez gáz.Pont gondolkodtam,hogy annyi vizsgálat,uh,meg minden van,akkor hogy lehet ennyi beteg baba???

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Molly :-( :-(A vizsgálatok ellenére, sok minden csak a szülés után derül ki :-(
Vizsgálatok: szerintem mindenki annak/abban hisz, akinek/amiben szeretne, oda megy vizsgálatra, ahova szeretne és/vagy, amit megengedhet magának. Persze, hogy vannak érvek pro és kontra, ezeket mindenki mérlegelheti, és eszerint dönthet :wink:

Hú, mennyien mostok, készültök :-)

Jobbulást mindenkinek, akit megvisel a front!

Az én babám is nagyon sokat mozog, ezért amikor csendben van, már várom, hogy mikor kezdi újra a mocorgást :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni, én még nem mosok :) Mármint a babára készülődés jegyében.
Most a nyaralásra pakolunk. Majd augusztusban lesz időm készülödni a babára is.

Molly, ez tényleg elég megdöbbentő. Én eddig úgy láttam, hogy a "vaklárma" a gyakoribb, azaz valamelyik vizsgálat álpozitív eedményt ad (ami ugye az AFP esetén elég gyakori).

Konkri, tényleg nagyon sűrű ez a két napod. Biztos érzed mennyit bírsz, de vigyázz magadra.

Egyszer kérdezte valaki, meddig dolgozom. Ezen a héten "hivatalosan" is itthon vagyok már, elvileg szabin. Múlt héten még dolgoztam (államvizsga időszak volt). Épp ma hívott a titkárság, hogy van 65 nap szabim, ki kellene írni egy részét (a felsőoktatásban elég nehezen értelmezhető a szabadság mint olyan). Szóval most aug 20-ig szabin vagyok, aztán meg tgyás-on. Onnantól ugyanis egy kollégám lesz a helyemen egy évig. Azt is intézni kell majd, szóval még mászkálnom kell a munkahelyemre néhányszor.
Meg van még néhány ügy, de az home office-ban elintézhető. Szerencsére.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Hú, Konkri, túl ne hajtsd magad!

Nálunk vendégeskedés van egész héten. Kedden mi voltunk Pesten, szerdán barátnőmék (szokásos masszázzsal egybekötött nap) nálunk, csütörtökön anyuék jöttek, kigazolták nekem a kertet, és leszedték a ribizlit, tök rendesek, ma meg húgomék jöttek egy pesti barátnőmékkel. Húgom egyik fia már tegnap kijött anyuékkal, és Samu ő meg én sátorban aludtunk, nagyon menő volt. :) Anyuék ma Balatonra utaztak apu tesóihoz, így tegnaptól vasárnapig nálunk van a fogadott down-os húgom is.

A down kórt nem feltétlen veszik észre uh-n. Sőt, van egy formája, a mozaik down (nem tudom, van-e hivatalos neve), amikor nincs is a gyerek arcán látható jele a betegségnek, szóval még a kórházban sem feltétlen derül ki. Viszont én ismerek pár fogyatékosságot, és az összes közül a legkönnyebb egy down-os gyerekkel, ebben biztos vagyok. Nem tudom, miért csak ezzel foglalkoznak, mintha ez lenne a világ vége. Hát baromira nem. Mármint az egészséges babához képest nyilván nagy baj, de a többi fogyatékossághoz képest nagyon könnyen kezelhetőek ezek a gyerekek, és tele vannak szeretettel. Még nem hallottam olyanról, aki megbánta volna, hogy megtartotta a down-os babát. Én sokkal jobban tartok attól, hogy szülés közben oxigénhiányos lesz a baba, és annak lesz következménye. De nem gondolok erre sem egyelőre. Nem akarok semmi ilyenre felkészülni.

Át kell adnom a gépet. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Úgy érezem maga, mint akit megrágtak és kiköptek... :cry: :evil:
Nagyon terhes vagyok :evil: :evil: :evil: :evil:

Azért főzök ma egy kis vidámító töltött paprikát :lol: :lol: :lol: :lol:
Igazi paprikával, paradicsommal... és mellé ínycsiklandozó, apró nokedlit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez tart most életben! (alapanyagok após kertjéből származnak)
Meg kaptam két 5l üvegnyi kovászos uborkát :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Villő
Irtam PÜ!!!!!!!!

Konkri
Autizmus nem mutatható ki. Igazából annak az okát nem ismerjük :cry:
(a tesóm középső kisfia atipusos autista... nála megkésett beszédfejlődés a fő tünet, meg bizonyos magatartászavarok... DE... egy hizelgő nyuszi :lol: :lol: :lol: :lol: )
Algopyrin simán bevehető!!!!!

Molly
És a nővéredék legalább "megköszönték"?
Én biztosan bepereltem volna a doktort!!!! Főleg, hogy nagyon sok pénzt elkérnek ezekért a vizsgálatokért!!!!!

Barbazso
Down: abban is vannak fokozatok :cry: (én sajnos találkoztam nagyon súlyos esettel... IQ 50 körüli, szívbeteg, leukémiás :cry: )
Oxigénhiány: odafigyeléssel kivédhető!!!!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Ma megyünk Anyósékhoz szülinapozni, hát nem mondom, hogy őszinte emiatt a mosolyom....Az egyetlen pozitívum benne, hogy nem kell főznöm :wink:

Erpé:
Én aug. 15.-től megyek tgyásra. Mennyivel előtte kell intézni? Eddig mindig a szülés napjától igényeltem, de most, hasonlóan hozzád, nekem is jön a helyemre az utódom 15-től, így el kell mennem korábban. Mennyi átfutást szánsz rá, hogy folyamatosa legyen a folyósítás? Na és még egy kérdés: A dokitól kell valamilyen igazolás? Egyáltalán mi kell hozzá?

Az én Keresztfiam Asperger szindrómás (magasan funkcionáló autista). De nála társul mellé egyéb sok-sok probléma.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Minket ma reggel a fenti szomszéd ébresztett, olyan hangerővel hallgatott zenét, hogy erre riadtunk fel mindketten :evil:
Majd kiment az erkélyre dohányozni, és mivel nálunk is nyitva volt az ablak, még egy kis füstöt is szívhattunk :evil:

Utána viszont ágyba kaptam a kávét és a reggelit is :-)

Mági, küldtem privit.

Engem is nagyon feldob, amikor igazi zöldségeket, gyümölcsöket, húst kapunk :-) A héten voltak Pesten a szüleim, finom tanyasi csirkéket hoztak (anyának még vannak ilyen csatornái, ahol be tud ilyeneket szerezni), zsenge zöldbabot és saját gyártású kovászos ubit :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!
Egy kis kihagyás után újra itt, az utsó két oldalt még olvasgatnom kell vissza. Viszont ne haragudjatok, de panaszkodnom kell!
Túl szép lett volna, hogy nekem semmi bajom nincs a terhesség alatt, a vizsgálatokon mindig minden a legesleg szuperebb volt. Eddig.
Két napig csak sírtam, annyira kivagyok. Terhességi cukorbetegséget diagnosztizáltak nálam. :( A saját cukrom 3,9. A terhelés utáni 8,3. Erre szigorú diétára fogtak, semmit nem ehetek, amit kívánok. Se fagyi, se édesség, se cukor, a szénhidrátot minden étkezésnél mérem...két evés között majd éhen pusztulok, korog a gyomrom. :( Le vagyok törve. Hétfőn megyek diatetikushoz a kórházba, aki megmond minden részletet. Addig tartanom kell a diétát, amit a kezembe nyomtak a laborban. Cukormérőt is vennünk kell,mert napi többször mérnem kell majd. Ehhez én egyáltalán nem vagyok hozzászokva, mindig alacsony volt a cukrom, nyugodtan ehettem piskótát, kekszet, bármit. Állítólag pont az én alacsony cukrom miatt alakulhat ez ki...
Ráadásul ezen a hülye papíron olyan leírás van, miszerint a terhesség alatti hízás ideálisan 8-10 kiló!! Jópofa, én eddig híztam 8-at, és még van 3 hónap! Így is állandóan éhes vagyok, most számolgatok, de az alakomon nem látszik semmi változás, csak a hasam nagyobb,meg kicsit a mellem. Szóval kiakadok, ha még azt is kitalálják, hogy túlsúlyos kismama vagyok!!! (így van a papíron)

Aggódom a gyerekem miatt, hogy megkapjon minden tápanyagot, de ugyanakkor ne legyen emiatt baja. Csakis miatta tartom ezt be! Mert megpusztulok egy gesztenyepüréért! :(
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


sissy: szülésznőről valami hír? most emiatt is jobban aggódom.

Jaj, lányok! Öntsetek belém lelket! :(

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Szifla:
Jöttem lelket önteni :)
Szóval nyugi, és no para!
Annával én is diabéteszes voltam, az inzulinos fajátból.
Hányas szénhidrát diétát kell tartanod? 180, vagy 160-as?
Én 160-on voltam, de a 160-at be kell osztani 5 étkezésre, ez nagyon fontos, mert egy diabéteszesnek többször kell ennie.
A lényeg, hogy meg fogja mondani a dietetikus, hogy melyik napszakban mennyi szénhidrátot fogyaszthatsz, és meglátod, vannak kompromisszumok, és kiskapuk.
Én édesszájú vagyok alap esetben is, így pl. uzsonnára krémtúrót, vagy túró rudit ettem, mert annak nem olyan magas a szénhidrát tartalma. A Norbi Update 1-es pudingnak szintén nincs, és finom is!
Aztán, amit ajánlani tudok, és nagyon jó megoldás, az a diétás Milka csoki. 3 féle ízű van, és meg nem mondod, hogy diabetikus cucc :)
A Topjoynak is van diabetikus ücsije, aminek nincs mellékíze.

És ami a legfontosabb, néha- néha lehet kicsit bűnözni! Sőt, tapasztalatom szerint kell is, különben hosszú még az idő 40 hétig.Nekem volt, hogy megettem egy sajtburgert. Másnap kicsit visszafogtam magam, bár azt nem teheted meg, hogy a 160 szénhidrát helyett másnap csak 120-at fogyassz, mert plusz mínusz 5-10 eltérés lehet, több nem jó. Amikor mondtam a kórházban, hogy bűnöztem, akkor azt mondta erre az egyik nővér, simán belefér néha 1 süti, vagy egy kis csoki.

Szóval ne aggódj, és ami a lényeg, rendelj be a szülőszobára egy nagy tortát, mert szülés után aztán megeheted bűnözés nélkül

A babádnak nem lesz baja, jól érzi magát odabenn :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szifla: saját tapasztalatom nincs, de próbálj arra gondolni, milyen jó, hogy ma már kiderül a terhességi cukorbetegség és van rá megoldás. Amikor pedig megszületik az egészséges kisbabád, már el is fogod felejteni ezt a pár hónap diétát :-) Annak pedig külön örülni fogsz szülés után, hogy milyen csinos maradtál :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi a Balatonon vagyunk még mindig, én nagyon élvezem, amikor hűvösebb az idő.
Kincső sokat mocorog, éjjel-nappal:)

Jövő héten babaszoba festést tervezünk, meg akarunk egy sófalat a szobájába, de azt most lehet hogy halasztjuk a születése utáni időszakra. Nem tudom, hogy egy pár napos babának is jót tesz-e a sós levegő, vagy még túl éretlen a tüdeje ahhoz, hogy megbirkózzon vele. Merthogy ez felold mindenfélét a tüdőből és azt neki mint váladékot fel kellene köhögnie. Egyébként valószínűleg egy sótégla falnak nincs akkora hatása, hogy bármi rosszat okozhatna, na de mindegy, inkább várunk mondjuk egy-két hónapot. Eü-söknek mi a véleménye erről?

A babakocsit mi is kinéztük, egy Raf-Pol multifunkciós kocsi, már csak azt kell megtalálni, hogy hol a legolcsóbb.

Szifla: én az elejétől fogva diétázom, 170 gr, és ezzel nagyon jól szinten tudtam eddig tartani a cukromat. Meg lehet szokni, pedig én is nagyon édes szájú vagyok. Nekem azt mondták, hogy ha jól van beállítva a diéta, és jól számolom én is, akkor nem szabadna éhesnek lenni. Ha mégis, akkor az előző étkezés kevés volt, vagy túl sok volt benne a gyorsan felszívódó szénhidrát. Nekem ami bevált, és mindenhol tartok magamnál éhség ellen, az a korpovit:) Persze nem bármikor, hanem nagyjából betartva a 3 órákat. Délután lehet mellé enni almát, gyümölcsjoghurtot, stb.

emmami
Szigethalom
 
 


Még egy kérdés: szívultrahangra mikor ajánlatos menni? Mert nekünk nem mondta a doki, meg az Istenhegyiben sem, de tudom, hogy sokan voltatok.

Manooka: átküldtem a telefonszámomat priviben a találka miatt:)

emmami
Szigethalom
 
 


Szifla
Nyugalom!
Én alapból diabéteses vagyok, inzulinozom magam! Kb. 28 éve :oops: :cry: :wink:
Fagyi: vannak diabeteseseknek készülő fagyik :lol:
Ha éhes vagy, egyél sajtot, túrót :wink: Lehet készíteni otthon krémtúrót :wink:
(én úgy tudom, hogy terhességi diabétesznél, szülés után 6 hétig még érdemes diétázni :? )

molly80
 
 



Molly:
Nekem a dietetikus azt mondta, hogy utána ehetek,akár már a szülőszobán is. A cukrot másnap nézték meg, diétás étrenden már a szüléstől fogva nem voltam az osztályon, pedig előtte végig az inzulinos diétát kaptam. Ami mondjuk nem sokat ért, mert ebédre mondjuk kihoztak egy nagy tál paprikáskrumplit. Akkor mondtam a nővérnek, hogy nagyon klassz ez így, de az én ebédre ehető 50 szénhidrátomat ebből a paprikáskrumpliból 5 kanál után el is érem... :twisted:
Aztán már inkább magamnak intéztem a diétás étrendet :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szifla, úgy sajnálom, ez tényleg nem túl jó hír! Nekem sincs tapasztalatom, talán ezért is viszonyulok a témához úgy, mint te. Viszont aki ebben él, vagy élt, az nagyon biztatóakat írt neked, szóval biztos vagyok benne, hogy te is hamar belejössz a számolgatásba, és megtalálod a kedvedre való diétás finomságokat! Nagyon drukkolok!
Ezt a Samus fórumon linkelte be valaki épp most:
http://www.kalóriaguru.hu/kalkulator/etel-kalkulator/etel-kalkulator.php
Hasznos lehet. Bármit készítesz, beírhatod, hogy melyik alapanyagból hány g van benne, és összesíti, hogy az összesen mennyi CH-ot tartalmaz.

Molly, nem is tudtam, hogy kiskorod óta inzulinozod magad. Én siklottam el felette, vagy ez nem került szóba még, hogy ilyen régóta?

Gemi, jobban lettél a töltött paprikától?
Én is nagyon élvezem, hogy körbejárom a kertet, és végre érik a paprika, a paradicsom, a málna, a szeder, a sárgabarack,... Szeretem ezt az időszakot. :)

Emmami, sófal? Ez szuper! Nekem is nagy álmom valami ilyen kis sós terület a gyerekeknek. Samu ágya alatt a fejénél van egy sólámpa, ami egész éjjel ég. Az az éjszakai fény. :) Parajdi vagy himalája sóból szeretnétek? Én rajongok a himalája sóért, főzéshez is csak azt használok. Úgy kezelem, mint valami hatalmas kincset, minden szemcséjére odafigyelek. :oops: :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso, a férjem öccse foglalkozik sóbarlangok építésével, innen jött az ötlet. Ők holt-tengeri és wieliczkai sóból építenek, de nem sótéglából, hanem szemcsés sóból. A sótéglát nem tudom, milyen fajta, de meg fogom kérdezni:)

emmami
Szigethalom
 
 


Sziasztok!

Sztifla! Bár nekem sincs tapasztalatom, de nyugi! tudom milyen azt számolni, hogy még mennyi van hátra (mivel az én parám kb. 8 héten kezdődött és tartott úgy a 20-22-ig) de most meg már azt mondom, hogy alig van hátra egy kicsi- nekem már 10 se, sőt én úgy érzem max 8. szóval lehet hogy így most soknak tűnik ez az idő, de hidd el, elrepül... és próbáld a másik oldalról nézni, hogy félig teli a pohár!
viszont azt is tudom, hogy milyen az ha azt mondják, hogy nem ehetsz azt amit szeretnél- én nem tudok fogyózni se, mert ha nekem vmi tiltva van, akkor az kell (kajában), sőt számtalan példa volt rá, hogy munkahelyemen míg vártam a tálcával, már majd elájultam, annyira kívántam az ebédet...
így csak azt tudom mondani, hogy a másik oldalról közelítsd meg a dolgokat... hozzáállás kérdése... biztos van a vágyaidra megoldás... és tök jó, hogy kiderült a dolog-mármint az érdeketekben... ráadásul ez egy kontrollálható dolog, van megoldás!

fú én is elfáradtam- péntek este illetve szombat fél 1-ig takarítottunk, de az egész ház okés. illetve tudnánk még alaposabban is, de az már erőn felül van... meg hát aki egyszer elkezd építkezni, az sosem fejezi be... szóval tervek, vágyak vannak, csak pénz kell hozzá... kicsit irigylem a kulcsra kész full-pull penthouse tulajdonosokat... :) mondjuk mentségem, hogy a tökéletesség meg idegesít és az évek alatt rájöttem, hogy nekem az eklektikus, loft és contry stílus jön be lakberendezésben, ami azért enged teret a hibáknak, sk megoldásoknak... hál Istennek mostanság a spektrum home-on ennek megfelelő műsorokat is adnak, meg hát van pár blog, ami napi szinten olvasott...
de én is úgy érzem magam, mint akit kiköptek... reggel még lelkes főzésben voltam... de mire kisült a rántani való, hát az "aljamban" nem voltam biztos... szép egy háziasszony, aki széken ülve várja a húsforgatást...

töltött paprika: tipikus pocakosan készített, szülés utánra lefagyasztott kaja (legalábbis régi fórumokon így vettem észre)

lehet hogy alkalom adtán készítek egy nagy adag pörit és pár dobozzal teszek el, mert az is jó több féle kajához alapnak...

kovi ubi: imádom! elélnék a levén! csak mindig át kell gondolnom, hogy mit ennék még, mert ha olyat eszek rá, akkor kész a gyomrom...

ma én is megdézsmáltam apuék cukkini állományát és azt is sütöttem... ja hozzáteszem, hogy miniszoknya és gumicsellóban mentem érte a kertbe- szép kompozíció :)
viszont szedtem annyit, hogy szerintem holnap is csinálok...

down: direkt nem olvasok utána terhesen (más különben meg nem foglalkoztat a téma), de mivel kromoszóma probléma, így én soha a büdös életben nem gondoltam, hogy fokozatai lehetnek...

viszont volt már téma itt a beteg baba vállalás: és az igaz, hogy át kell gondolni, hogy a család tagjai mit bírnak, jövő kép hasonló, de számomra ott van az az oldala is a dolognak, hogy igen a normális gyerekhez képest baj egy más baba, de ugyanakkor kaphat a szülő tőlük olyan dolgokat, érzéseket, amit adott esetben egy egészséges gyerektől soha.

számomra nagyon meglepő volt egy riport azzal kapcsolatban, hogy pl vannak szülők, akik, ha tudták volna előre, hogy a gyermekük homoszexuális, akkor elvetetik, ugyan akkor pl egy gyilkost nem... és bár a 3 dolog nem kapcsolódik egymáshoz, de mind 3 a másságról szól... volt idő mikor elgondolkoztattak ezek a dolgok...

mikor Marcellt vártuk és kíváncsiak voltunk, hogy fiú lesz e vagy lány egy barátunk azt mondta: nem mindegy, majd 18 évesen eldönti, hogy mi akar lenni :)

készülődés- kb 95%-ban kész (ágy csavarozás vár még apára, fiúknak kell még 3 cucc... ilyesmik...) de nagyon örülök, hogy így vagyok, mert ez a pár nap... alig térek magamhoz... talán lemegyünk mi is a balcsira... de igazából most legszívesebben csak pihennék beláthatatlan ideig...
ráadásul majdnem minden helyiségben van változás és még olyan fura a lakás... :(

Fancsa is sokat mocorog- és nem is szokott paráztatni szerencsémre... csak azért izgulok, hogy kövi vizsgálatra fejjel legyen lefele...

köszi az algopiryn tippet- ez egyébként helyettesíthető algoflexel? (csak a vény miatt kérdem)

oxigén hiány: hát ilyen dolgok miatt én is félek a szüléstől, de inkább a nem gondolok bele taktikát választom, nehogy a bevonzás elmélet süljön el... szép szülésem lesz, egészséges babával...
Martinnak lehet hogy volt egy kicsi, de nem biztos... a mozgás fejlődése miatt volt aki ezt állapította meg, de a dévény torna sokat segített...
nem tudom még milyen lesz Fanni, de elképzelhető, hogy egy vizsgálatra elvinném...

Erpé: én tanulmányin nyomtam...
:wink: eleinte élveztem, de a végén- ha lenne itt hányás jel ide szúrnám... :) a 32. hétig dolgoztam, akkor is az esküvőnk előtti napokban jöttem el, mert még ruhám se volt... de a terhes hónapjaim azok- reggel 6:20-ra értem be és este 8ig voltam... + még amit tudtam itthon csináltam...
pedig én vágytam rá, hogy irodai munkám legyen és ne a természet mondja meg, hogy dolgozom e vagy sem... most meg... alig várom, hogy elkezdhessem...legalább a szilvafákat megvegyük már...

Ági: én szept 11-ig szabizok, ráadásul még nem jött a határozat a máktól, hogy anyós kaphatja e a gyes-t- egy hónapja adtam fel a papírokat, mindent küldtem, amit adtak, hogy küldjek... majd jött egy hiánypótlási felszólítás, hogy nyilatkozzak, hogy miért nem én veszem igénybe (eredetileg ezt nem mondták, hogy kéne, ráadásul volt is egy forma nyomi amit a férjemmel kellett aláírnunk, hogy anyósé lehessen a gyes)
ha Fancsa nem húzza szept 11ig a pocakomban, akkor megint lesz pár kör futásom, módosítgatásom...

én felhívtam a mákot, hogy küldjék meg a nyomtatványokat tgyás, családi és anyaságihoz (nincs nyomtatónk) aztán ez megy a kórházi papír motyók közé, ott tudok majd töltögetni.

ha jól tudom nem, kell semmi igazolás a tgyás igényléshez, mert te tudod a várt napot és onnan számolj vissza 28 napot...
és miért nem húzhatjátok a szülésig szabival???????? vagy betegácsival????
bár mondjuk ez utóbbinál akkor már egyszerűbb a tgyás, mert akkor az el van intézve...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja talán Rizsi mondta a palcsinát és a pocak melegítést- én is ütnék ma, kívánom, de kifogyott a benya :(
és én akkor érzem ezt a gyerek forralást, mikor a napon van a pocakom... olyankor Fanni úgy beindul..

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Én is olyan 70%-ban készen vagyok, most mosom a második adag babarucit, még rá kell jönnünk, hogyan szedjük le a babakocsiról a huzatot, hogy ki tudjam mosni...:)

Közben persze a saját hülyeségem miatt holnap indíthatok a fülészeten, sajnos fülpucolófüggő vagyok, és persze betett a fülemnek már megint.... Tudom, hogy tilos, és csak ártani lehet vele, de megint úgy gondoltam, még egyszer nem történhet meg.

Bencének is megy a hasa nagyon brutálisan,reggel 6 óta fertőtlenítek, mosok..

Közben pedig a szél miatt Soma úgy viselkedik, mintha ki akarna törni a pocakból.Eléggé fájdalmas, teljesen szétfeszít fent, lent.

Tgyás:
Azért nem tudok szülés után tgyásra menni, mert a tanév augusztus 27-től kezdődik, és nem tolhatok ki az utódommal, mert ,ha én nem vagyok tgyáson, akkor nincs üres státusz, így nem tudják felvenni a helyemre. A szabadságait is ki kell adják, így,a főnök augusztus 15-tel számolt, el kell mennek tgyásra, hogy a helyemre jövőnek is jó legyen.

Beteg babáról én már kifejtettem a véleményemet, nem változott, ha életen át ápolásra, de mininmum folyamatos felügyeletre szorulna, mi nem vállalnánk be. Sem magunk miatt (anyagi helyzet, párkapcsolat, szülői segítség maximális hiánya), sem pedig a gyerekeim miatt (nem tudhatom, mikor kell elmennünk, a gyerekeim pedig kapnának a "nyakukba" egy örök felelősséget,mindezt úgy, hogy nem ők döntöttek, sőt semmi beleszólásuk nem volt abban, hogy szeretnék-e vagy sem.)
Mindenkinél attól függ az ehhez való hozzáállás, hogy az adott helyzete milyen. Stabil egzisztencia mellett, olyan helyzetben, hogy akár csak egyikünk fizetése is elég legyen, sok helyről jövő (nem anyagi) segítség mellett, és ,ha tudnám, hogy lenne, aki tiszta szeretettel gondoskodna róla, ha gond lenne,akkor. Ilyen helyzetben azonban mi nem vagyunk.

DE! Egészséges babám lesz, így szerencsére nem kell ezen agyalnom :) És nektek sem!!!
:wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Tgyásod: értem- gondoltam hogy vmi ilyesmi van a dologban...

Emlékszem mit írtál a beteg babáról... tudom is és értem is...
És mint megbeszéltük- itt mindenki tutkó kis lurkó :)

Anyósod? azt tudom, hogy anyudék alföldön, de ő, közel van? túl közel? :)

nekem öreganyám van itt apuék udvarában, szerencsére nem zavar sok vizet, de mindig tud vmi kedveset mondani... pl tegnap így: mintha hízott volna a fejed! (nem csodálom, hogy anyu utálta :) )

é anyósilag mindig szerencsés voltam nagyon. nekem apósaim voltak szó szerint balf@szok... a mostani azért még egész normális... anyósom meg tudjátok... szerintem rajtam kívül nem sokan vannak, akik ezt csinálnák amit én, hogy néha napján odabatyuzok... mi tök jól elvagyunk- még telón is ingyen beszélünk. jó nem az a modern nagyi, de a szíve arany...

úgy ennék vmit, vmi édeset, de az se biztos hogy azt... ti voltatok így? fogalmam sincs mit egyek...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Anyósom itt lakik tőlünk 15 percnyire gyalog, de számára a másik két Unoka létezik, ők együtt laknak, egy fedél alatt, és az egekig kényezteti őket, viszi őket kirándulni, vigyáz rájuk,. Mivel azonban a nagyobbik Unoka ott Aspergeres, és ennek ürügyén mindent ráhagynak, az enyémekre már nem tud vigyázni,mert a nagy káromkodik, szó szerint gonosz, bántja az enyémeket. Ha a nagyobbik Unokára kell vigyázni, de a mieinkre is kellene, akkor kivétel nélkül mindig őt választja. (Holott Sógornőm otthon ül gyeden...).

Nem tudom, említettem-e már azt az esetet, amikor Bencét vártuk.
Meg volt az indítás időpontja, mivel a lepény rossz állapotban volt.
Szóltunk Anyósomnak, hogy Annára vigyáznia kellene, mert szülünk, erre ő közölte, hogy az neki nem jó, mert megy a másik Unokáért az oviba, és jobb lenne, ha pénteken szülnék..
Szóval ennyire segítőkész.. :)

Tegnap is közölte, hogy ma viszi magával a dolgára a két Unokáját, mert szegény Sógornőmék 3 hét múlva indulnak nyaralni(!), és nem tud pakolni tőlük,mert a 2 gyerek mellett semmit sem lehet csinálni.. Itt aztán kicsúszott a számon, hogy nekem is itt van két gyerek, itt állok terhesen egy hétvégén is dolgozó, éjszakázó férjjel, és engem mégsem tehermentesít senki, ennek ellenére a két gyerek mellett nagytakarítottam, főzök, mosok, ésatöbbi.
Az volt a válasz, hogy de Sóginőnek nehezebb, mert a két gyereket egy percre sem lehet magára hagyni. Szóval nem elég neveletlenek a gyerekeim, ezért nincs szükségem segítségre.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszönöm a tanácsokat és a biztatást, holnap már többet tudok majd.

Mágnes: nem tudom, hogy hány grammos diéta lesz, ez is holnap derül ki.

Mindenfélét megkérdezek a tanácsadótól. Igazándiból már beletörődtem, úgyse tehetek mást. Persze, tudom, hogy csak 3 hónap, de én pont attól parázom, hogy így marad. Az esetek 98 %-ában szülés után visszaáll. Szugerálom, hogy ne az 1-2 % ba essek.

emmami: igen, a korpovitot mondja mindenki, majd veszek. Erre az éhség témára is rákérdezek majd. Én már előtte is ilyen voltam, napi 4-5 ször ettem, mert különben szarul voltam. Ez köszönhető az alacsony cukromnak. Terhesség előtt ált. 3, 3,5 volt a cukrom. Szóval nekem nem azt kell megszoknom, hogy többször egyek, hanem hogy mit és mennyit.


Jaj, ezeket a papírügyeket majd tisztázhatnánk, mert én nem vagyok képben. Annyit már tudok hogy apasági kell (nem vagyunk házasok), meg az én irataim, meg a kiskönyvem. A bonyolultabb ez a gyed meg tgyás,meg szülési szabadság. Én úgy beszéltem meg a munkahelyemen, hogy aug.-ban még bemegyek pár napot, aztán elmegyek táppénzre a szülésig, és a szüléstől akarom indítani a tgyás-t. Ezt hogy kell intézni? Annyit mondott a főnök, hogy arra figyeljek, hogy a kiírt időpont előtt 1 hónappal már menjen a táppénz, mert különben automatikusan elindul a tgyás...vagy mi. :?
Ugye nálam is az van, hogy már nem kezdem el az új tanévet, aug. 22-ig szabin vagyok.

Fiam odabent ezerrel mozog, mióta hűvösebb van. Múlt éjjel semmit se aludtam, a hasamat szabályszerűen hullámoztatta. A jobb oldalamat nyomja ki mindig, ott már egy kicsit fáj is. Most napközben is hullámzóan kinyomja jobbra a hasam aztán zsuupsz egy hullám közép irányba. Bal oldalon nem is érzem őt. Lehet, hogy a fejirány után most keresztben van...nem tudom, de szerintem a lába van jobbra. Hamarosan töltök fel én is képeket.
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Szifla: nem tudom, ez fura, hogy mitől járna a tgyás automatikusan, mert semmi sem automatikus, mindenhez igénylő lap van...
amíg van szabid, munkanapod, használd ki, aztán betegácsi és a tgyás-t a várt nap előtt 28 nappal kérheted, de kérheted a szüléstől is. az x napig jár (sose tudom megjegyezni meddig, de úgy 5 hónap kb.)
lehet sakkozni, mert ki hogy jár jobban, betegácsi pénzel vagy ezzel... meg a betegácsi papírt a háziorvos adja ki a nőgyógyász vélemény alapján (kérem állományba vételét) és azt hiszem ott két hetente jelenés illetve papír leigazolás, hogy igen még beteg állomány... (én így tudom, itt így működik, nem tudom ez mennyire egységes) szóval ha már nincs kedved papírt intézni, közel a szülés, benne vagy a 28 napban, akkor válts át tgyás-ra...
a gyed-et a tavalyi évből fogják számítani (számomra sajnos :( )

nyomtatványok, amik kellenek:
tgyás igénylő
anyasági igénylő
családipótlék igénylő (ez utóbbi kettőt csak az anyakönyvi kivonat és tajszám kézhezvételétől tudod intézni)
néhány önkormányzatnál vannak helyi juttatások (nálunk adnak 25-öt) érdemes utánajárni!nyomtatványt kérni

aztán még egy tanács: akinek volt/van diákhitele a tgyás első napjától tudja szüneteltetni a törlesztést a 3. évig. ezt az ellátások függvényétől (tgyás, gyed, gyes) újra kell kérvényezni, intézni, munkáltatóval, vagy az ellátás kifizetőjével kell leigazoltatni a nyomtatványt. ha jól tudom ez alatt az idő alatt a hitel állomány se nagyon nő, én nem vettem észre.
8nekem hál isten már egy ideje ez szünetel, illetve most két hónapot kell fizetnem, mert szabizok ugye) és még ha minden jól megy 8 évig így is marad...
szóval akinek van diákhitele annak még egy 4. nyomtatvány...

szerintem ha a feje lent van, akkor ott max kaparászást, enyhe piszkát érezni, mert a lábakat a taposást azt eléggé lehet érezni.
illetve ha esetleg a feje nem lent van, ahogy Gemini is írta- ha kinyomja azt is érezni, enyémke most kb egy 7cm-s teniszlabda formájában...
a fiúknak (bár ők nagyobbak is voltak mint Fancsa) popót, hátat, lábat éreztem... Fancsának a fejét, a múltkor a keze volt tuti, mert pici volt, mint egy dió és hamar elkapta...
a lába/talpa 4hete több mint 5 cm volt... szóval várom a bordám alá nagyon! :)
Martiné iszonyat volt, már mutattam fotón... kis csutvaszkának született (50cm, 2970g) lógott rajta az 56 rugi, mint egy lelencen, de a talpa nem fért bele a rugi talp részébe :) óriás lába volt, manó pofi a pisze orrával, lila ráncos keze, ő volt a zsákos Frodó :)

képzeljétek többen írtátok, hogy hiányzik a hason alvás- hát én csak úgy tudok aludni, hogy jobbra fordulok, szinte hasra és a bal lábammal jól megtámasztom magam...ha másik irányban alszom akkor másnap fáj a jobb oldalam. illetve háton se tudok aludni...

Ági: cuki anyósod van, áldás az ilyen :)
sosem értem azt aki azt mondja, hogy a gyerekektől vmit nem tud csinálni.... illetve lehet hogy vmi könnyebb/gyorsabb nélkülük... (pl festés... :) ) de hogy valamit ne lehessen gyerek mellett csinálni... nem szeretem, ha a barátnőm is erre hivatkozik... ő boltba sem megy gyerekkel...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Én is, mi is mindent gyerekekkel, gyerekek mellett csinálunk. Mi ezt szoktuk meg, kezdettől fogva nincs segítségünk, csak egymásra számíthatunk a párommal, de jó kis csapat vagyunk mi így együtt, és megy minden olajozottan. :)
Nem mondom, biztosan gyorsabban halad az ember a boltban gyerek nélkül, és ugyebár takarításkor sem kell gyerek nélkül még arra is figyelni, hogy időben készen legyen az ebéd, vagy nem kell félbeszakítani a porszívózást popsitörlés miatt, de meg lehet csinálni. Vannak olyan napok, amikor hiába tervezi el az ember, hogy ma ezt csinálja, a gyerek a nyűgösségével, vagy betegségével keresztülhúzza a számításait, de akkor elnapolom, átszervezem, és majd máskor.
Engem erre tanítottak meg a gyerekeim, hogy fogadjam el, hogy egy ideig nem mindig tudom úgy irányítani a dolgokat, ahogyan azt én szeretném. Előtte megszoktam, hogy amit a fejembe veszek, azt véghez is viszem. Most türelmet tanultam :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 



http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

Le vannak írva, hogy mikor, hol, milyen támogatás jár, igénylőket le lehet tölteni...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Szifla
Nem dől össze a világ, hogy diétázni kell! Gondolj arra, hogy ez azért szükséges, hogy egészséges maradj!!!!!
Gondolj, arra, hogy hányan élnek cukorbetegen, hányan diétáznak... és ettől még senki nem halt éhen :wink:
Diéta: az egészséges táplálkozás alapelveit követi :wink:

Mágnes
Szakirodalom is azt javasolja, hogy követni kell szülés után is a GD-s anyukákat.
Jobbulást neked, Bencének!


Emmami
Én úgy tudom, hogy káros hatása nincsen...

Barbazso
Töltött paprika nagyon jó lett :lol: :lol: :lol: :lol:
Csak az a baj, hogy egyre kevesebbet tudok enni... nincs helye a gyomromnak... :cry:
Ma anyós egy kosár barackot hozott. Le is turmixoltam, betettem a fagyasztóba. Jó lesz majd a gyerekeknek! :lol: :wink:

Készülődés
Én teljesen kés vagyok :oops: :lol: :wink:
A hármas terhességek nagy része a 32. héten fejeződik be. Addig van 2 hetem :?
Bár én még tervezem, hogy az augusztust végigkínlódom :oops:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Trigemini:
Én követve voltam szülés után, kontroll profilon is voltam, csak éppen nem tarttatták a ch diétát, és leállítottak az inzulinról. :wink:

Hát őszintén szólva, nagyon kíváncs vagyok, hogy mikor bújnak ki a babáid, és bízom benne, hogy az átlagnál tovább fogod hordani őket! Le a kalappal előtted! :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri, én mostanában natúr activia joghurtba keverek kb. 2 kiskanál lekvárt. Már kb. ötféle lekvárral kóstoltam, szerintem nagyon finom. Ha éhes vagyok, akkor még egy-két kekszet is szoktam bele tenni- valami semleges ízűt, ami nem csokis, nem édes.

Diákhitel: nekem is van, de ezeket már pont nem fogom tudni igénybe venni, mert hamarosan elfogy a tartozásom végre :-) Ahogy Konkri is írta, a törlesztést lehet szüneteltetni, a hitelállomány pedig egyáltalán nem nő, mert erre az időszakra az állam átvállalja a kamatterheket (ennek célzott kamattámogatás-CKT a hivatalos neve). Azt nem tudom, hogy ezt egy vagy két nyomtatványon kell-e kérelmezni, akit érint, kérdezzen utána!

Mági, anyósod nem semmi…Ezzel nem is lehet mit kezdeni, csak elfogadni valahogy, mert ezek a dolgok nem szoktak változni. Az én férjem szülei már nem élnek sajnos :-(, a szüleim Debrecenben, így sok segítségünk nem lesz. Max. az elején anya. Nem baj, csak bújjon ki időben, egészségesen, a többit megoldjuk :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ági, fogalmam sincs, hogy kell intézni az előre hozott tgyást, még nem jártam utána. Samunál és Katánál eddig a születésük napjától indítottam - ahogy te is a két nagyobb gyerkőc esetében.
És az indokok nekem is hasonlóak a tiedhez. Jön egy kollégám a helyemre, és mivel a félév indul szeptemberben, ezért már aug. 21-től a státuszomon lesz. Elvileg onnantól még van kb 2 hét Julcsi születéséig, ez majd kiderül...

Konkri, emlékszem, h írtad, h tanulmányi irodán dolgoztál, és kezdetben szeretted, aztán már nagyon nem. Ezt megértem. Az azért tök más lehet, mint tanárként dolgozni a felsőoktatásban - nekem szerencsére nagyon rugalmas az időbeosztásom. Nyilván az óráimat meg kell tartani, de ezen kívül nem nagyon nézik, hogy helyileg honnan végzem a munkámat.
Én eddig mindkét gyereknél az utolsó pillanatig dolgoztam. Mivel Samu és Kata is márciusi, ezért az előző félévet + vizsgaidőszakot lezártam, és aztán még csináltam ezt-azt, mielőtt megszülettek. Most más a helyzet, mivel nyáron van a finish, amikor nincs egyetem. Most lazítás van. :)

Trigemini, én nagyon drukkolok, hogy a babáid a 32. hétnél tovább legyenek a pocidban.

Szifla, sajnálom, h terhességi diabétesz derült ki nálad. Én ugyan nem vagyok érintett, de a többiek elég biztató dolgokat írtak, biztos minden OK lesz.

Lent vagyunk a Balatonon, eddig tuti :)
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Diákhitel: egy nyomtatványon kell kérni, csak ahogy írtam, minden ellátás (tgyás, gyed, gyes, gyet) külön időszak, külön igénylés és mivel a kifizetőhellyel kell leigazoltatni, így ajánlatos időben kitölteni, hogy aktualitása szerint lehessen küldeni.
(ha csúszik az ember, akkor kopogtatnak, hogy hé, törlessz... igaz, miután le van igazolva az időpont a túlfizetést visszafizetik...)

Én a mák-kal eddig meg voltam elégedve... ha van közel iroda, akkor könnyű intézni a dolgokat, de postán is megy minden...

én egyedül azt nem szeretem, hogy a taj-szám, és anyakönyvi kivonattal van kis várakozási idő... de végül is ezek is mennek rutinosan... viszont jó előre legalább a nyomtatványokat beszerezni...

Erpé: a tanárokat általában imádtam, szerencsémre a rektoraink is tök jó fejek voltak, néha jobban ment velük minden, mint az osztályvezetővel... viszont azért hiába a rugalmas időbeosztás, a hátulütője a hétvégi óra... mit tanítasz?
(én ugye bár nem állami intézményben dolgoztam... sztem ezért szívtunk... )

diákhitel: volt egy hallgatóm, akinek megérte felvenni: 35 évesen kezdett, akkor és rendőr volt, 40 évesen ment nyugdíjba... ő jól járt...

töltött paprika: Gemini bevonzotta, anyós hozott... este eljöttek így már a főzés kimarad :) maradt a tegnapiból amit csináltam + hozott töltött paprikát, húslevest, rántott húst, meggyes piskótát, körtét, szöllőt... és 3 cukkini is van még a kertből...

viszont hiába minden- én alig kívánok vmit... ettem este egy kis ezt-azt, de semmi nem hoz lázba... :(
a gyomor "szűkülést" értem... de azt a kis helyet sincs kedvem megtölteni semmivel. talán dinnye.

ma vasalni kéne megint :( "never ending story" mint a házimunka általában...

Ági: én ezért örültem, mikor a másodikomnál már kiköthettem, hogy nem kell segítség, az elején sem... igen, igaz az hogy a gyerek türelemre tanít... ha más nem megy azért rendet teszek... apán pont tegnap gondolkodtam el, hogy míg én pakolásztam, ő fürdette a fiúkat és picit bánt, hogy ez nem az én feladatom lenne? (bár pár év múlva sztem nekem a fürdő úgy is tabu lesz) de végülis mióta jól vagyok már másban nem segít apa. az meg hogy más itt sertepertéljen az kizárt...
boltba én imádok menni a fiúkkal...
amit néha szégyenlek, hogy mivel gyerek van és nem tudok nyugiban mindent csinálni, így néha a dolgok összecsapottan sikerülnek :( nem olyan alaposan ahogy kéne... mondjuk egy ablak mosi, mikor én a létrán állok, ők meg két oldalról másznak fel és inkább sietek... vagy a felmosás, csak egy gyors feltörlés, mert persze hogy akkor kell bejönni az udvarról inni... :)
de számomra jobb érzés, hogy ez megy egyedül is... én kész vagyok mikor a barátnőm azt mondja hogy a gyerektől nem tud főzni, takarítani... és megvárja míg az anyja átveszi délutánra...
most igénybe veszem anyósom segítségét vagy egyszer anyu mosott ablakot, de nem magam miatt, hanem Fanni miatt, mert bent akarom tartani minél tovább! ha csak rólam lenne szó, akkor leszarom, hogy fáj... viszont ha megszületik Fanni én hallani sem akarok máshol alvásról - Marcellt el akarták vinni anno, hogy míg megszokom Martint könnyebb legyen... fülem ketté állt...

Ági, Erpé, Sti (aki hol van???), Sissy, Barbazso... kérdés: esti alvás? a nagyokat nektek kell altatni? illetve ha fekvés van, akkor ott kell lenni velük, míg elalszanak, vagy maguktól megy az elalvás?
mert nekünk a fiúk igénylik valamelyikünket az alváshoz (ami sokszor elég durva időben jön össze 10-11) így még ez foglalkoztat, hogy hogy intézzem sorban a gyerekeket. de remélem Fanni gyorsan elalvó lesz és utána jöhetnek a fiúk, igaz azért ha minden gyors a fürdetés és szopi minimum fél 3/4 óra tuti lesz... és nekem is apa néha éjszakás...
lehet hogy a fürdést inkább a fiúkkal kell kezdenem és ha Fanni altatása sokáig tart akkor ők már közben esetleg alhatnak...???
sajna arra nem biztos hogy addig rá tudom venni a fiúkat, hogy egyedül aludjanak el... de lehet hogy a szükség nagy úr és kénytelenek lesznek...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Trigemini: rájöttem, hogy a 27 hetes képen mi az a rács a földön mögötted... :) eredetileg én vmi irattartónak gondoltam :) én ha bevállalnék vmi kutyit akkor tuti, hogy ilyen méretű lenne... régóta meg van? lány? fiú?

értem, hogy az iker terhességet nem szokták végig húzni, és azt is tudom, hogy jel nélkül is történhet egyik pillanatról a másikra szülés beindulás, de annak mi az oka, hogy az iker terhességek előbb születnek? azt értem, hogy nagyobb teher nehezedik a méhszájra, de más okok? lepény? hormon? fájás tevékenység...?
mivel nem vagyok orvos így csak a logikával azt tudom gondolni, hogy ha minden rendben van akkor akár nem is evidens a koraszülés... bármi megtörténhet... csak bírja az anya...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hát én kifogtam a fülemmel. Porchártya gyulladásom van.
Hajnal 3 óta ébren vagyok, annyira fájt a fülem, reggel már alig vártam ,hogy induljunk a fülészetre. Húztam az algpopirin bevételét is, de olyan szinten fájt, hogy, ha kívülről csak véletlenül hozzáértem, már sírni tudtam volna Így bevettem egyet, gondoltam, megvizsgálni sem tudnak, ha nem érhetnek hozzám. Megnézett, elszörnyülködött, kiszívta a cuccot, kaptam antibigyós cuccost a fülembe, írt fel algpoirint, és antibiotikumot, és egész héten mennem kell Szigetszentmiklósra kezelésre. Napi 3 algporint bevehetek, de komolyan mondom, én ilyen fájdalmat még nem éltem. A csontom fáj, elég egy nyelés, ásítás, ivás. Amíg az algo bennem van, addig ok, de, ha kiáll a hatása, jön a pokol. Próbálom húzni a bevételét, féltem a babát, de reggel 8 óta eddig bírtam, be kellett vennem még egyet. Remélem, nem ártok neki, de nem bírom már. Nagyon nem kellett ez most...):

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri:
Nálunk nincs altatás, meg ott maradás. Annát sosem kellett ,Bencét 1 éves koráig ringattam, akkor azt mondtam, nem bírja a hátam, és leszoktattuk a ringatásról. Most az van, hogy bemegyünk a szobába (fél 9 a legkésőbbi időpont), meghallgatnak 2 mesét, aztán mindenki megy az ágyába, jó éjt, éjjeli fény be, és kijövök.
Soma születésénél ez úgy módosul, hogy, ha Apa itthon van,akkor megfürdik a két nagy, amíg Soma fürdik, ők még játszthatnak, aztán, amikor Somát szoptatom, akkor Apával a szobájukban lesznek, ő olvas nekik mesét. Büfizést Apa átveszi, én bemegyek hozzájuk elköszönni, és Jóccakát.
Ha Apa éjszakás lesz, akkor, amíg szoptatok, addig szépen csendben a szobájukban játszhatnak. Leteszem Somát, csa csend volt, akkor van mese. Soma után mese olvasás, és szintén Jóccakát.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági: sajnálom a füled! gondold azt, hogy holnapra jobb lesz biztosan!!! ahogy írtad menyire fáj, nekem a cataflam jutott eszembe, nekem csak az használt fülfájásra, aztán beugrott, hogy ja babát várunk...
tuti jobb lesz holnap!!! meglátod így lesz! segíteni fog az algopirin az antibigyó meg aztán felgyorsítja! és incs több fülpiszka!

én ezt bírom a szülésben- fáj, fáj, annyira hogy besz@rsz, de tudod hogy a vége a világ legnagyobb boldogsága és sutty, mintha elvágták volna... ettől gyönyörű ez a fájdalom.
(sajna Fancsa még mindig fejjel van felfele és nem vmi kényelmes, de hát én ne panaszkodjak az ikresek mellett :) )

hát én se ringatom a fiúkat, de ott kell ülni velük, míg elalszanak..., pedig tv is mehet nekik - szajnosz. a kicsi keres ha nem vagyok/gyunk vele... de erre írtam, hogy lehet hogy a szükség nagy úr lesz és ha nem tudok menni, akkor csitu és szpátty nélkülünk... azt semmikép nem akarom, hogy a mi ágyunkban aludjanak most már...
én is arra gondoltam, hogy a nagyokat fürdetem előbb... mert ha Fancsi nagyon elhúzódik, akkor ők legyenek készen és talán elalszanak, ha k.o-k
szerencsémre a fiúk még együtt fürdenek, így ők egy füst... aztán meg lassan már a nagyja úgy is magától fürdik.

fürdetés- fú hogy én mennyire utálom a kiskádat... én alig várom a fürdető állványos időt kb 3 hónap... utálom kerülgeti a kiskádat.

ha így bele gondolok meg van a szépsége ennek a lassan 5 éve tartó babás, pocakos állapotnak, lesz egy véka gyerekünk, szünet nélkül = ebbe az időbe nem fért bele az hogy a nagyja már elmegy egyedül, tábor, osztálykirándulás vagy mamánál nyaral vagy hasonló... viszont 5 év és már az apraja is kezd önállósulni, egyedül fürdeni, barátokhoz átmenni, zsurozni...

és a múltkor gondolkodtam el azon, hogy én 2007. óta ha ciklust nézek, akkor minden évben voltam terhes... ebből picit a 2011. lóg ki, de végül is a mostanit 2011. dec. 16-tól kell számolni- effektíve tavaly nem voltam még terhes, de na... ez 5 év...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Mági, sajnálom, jobbulást a fülednek meg Bencének!
Fú, anyós de gáz. :( Na meg az unokatesók... Örülj neki, hogy neked normális (jól nevelt) gyerekeid vannak. Inkább ez, mint a segítség... 3 hét a nyaralásig? :D :D És ha most elkezd bepakolni, addig mit vesznek fel??? Semmi értelme 3 napnál hamarabb bepakolni szerintem. :? Előtte max listát írok, hogy mit ne felejtsek itthon a ruhákon kívül.

Konkri, mázlista vagy anyósoddal. ;)
Nagyi beszólása nagyon kedves. :D

Én tavasszal fizettem ki az utolsó diákhitel törlesztést. 8)

Nálunk úgy van az altatás, hogy cumisüvegben tejcsi, én melléfekszem, és elolvasunk 3 könyvet/mesét, aztán lámpa leo (éjjeli fény marad), esti ima (Én Istenem,...), és alvás (közben birizgálja a nyakamon lévő anyajegyet, ami rettenet idegesítő, és nem tudom róla leszoktatni). De ott kell mellette maradni. A ringatás után már ez is nagy előre lépés nálunk... :) Ha megszületik Zsömi, majd talán újraírja a rendet, de ha meg tudjuk változtatás nélkül oldani, akkor úgy lesz, hogy fürdés, szopi (addig Samu játszik apával), aztán ha Samu ragaszkodik a velem elalváshoz, akkor a picivel már apa is elbír (büfiztetés,...). Mindenképp szeretnék majd ilyen kis kettesben eltöltött időt, hogy ne érezze úgy Samu, hogy ő most kimarad valamiből, és a babát jobban szeretem, mert csak vele foglalkozom. Nekem mondjuk könnyű, mert ugye apa sosem éjszakás... Ha nem lenne itthon este, akkor valószínűleg Samu mellém ülne a szopi fotelbe, ott olvasnánk együtt mesét, aztán vagy babával a vállamon, vagy őt a kiságyba letéve (fene tudja, mennyire lesz nyugodt vagy sírós baba) fogok "altatni".

Gemi, nagyon kíváncsi vagyok, meddig húzod. Nagyon jól bírod, szerintem menni fog a kitűzött aug vége....

Tegnap voltunk a klinikán a szülésznőnek bemutatkozni. Nagyon kedves volt, tökre elkezdtem várni a szülést. :) Ráadásul abba a szülőszobába mentünk be, amelyikben Samut szültem. Szuper érzés volt. Férjem kicsit feszengett, neki nem volt jó élmény a szülés, csak a kedvemért jön be, mert nekem nagy segítség. Pont látogatási idő volt, szóval babákat is láttam a folyosón. Majdnem elsírtam magam, dolgoznak a hormonok... :roll: Meséltem a szülésznőnek az előző szülésről, azt mondta, jó nagy lehet a fájdalomküszöböm, inkább induljunk majd el hamarabb, mert lehet, hogy csak a végén fogom érezni a fájdalmakat. A doki is lefakírozott annak idején. :roll:

Ja, és a lényeg!!!! Jövő kedden állatkertbe megyünk. Anyu kapott valami intézményes jegyet, amit nem töltöttek ki, és azt mondta, szóljak nyugodtan bárkinek. Majd ott kitöltjük, hogy hány gyerek és hány kísérő. Szóval aki akar ingyen állatkertbe jönni, az írjon privit nekem, és kedden reggel 9-kor találkozunk a bejáratnál!!!!!! :) Ott aztán már szétválhatunk, mert gondolom, mindenki más tempóban közlekedik, de ez egy jó lehetőség az ismerkedésre, na meg hát bazi drága már a belépő amúgy...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: