Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kingbál: Újvári dr, az orvosom. Ismered?

Menion: nekem vér problémáim vannak többek között, így naponta kell adnom magamnak vérhígítót, hogy nehogy baj legyen. Most a maximális adag alatt vagyok eggyel, de kitudja a végére mi lesz. Havonta járok a Haemophiliára vérvételre és ellenőrzésre, ott döntik el, hogy mikor és mennyit kell szurizni, sajnos a hasam már nagyon fáj a minden napos szuriktól, de mindent kibírok a kisfiamért.

Köszönöm a pihenőszékkel kapcsolatos tapasztalatokat, veszünk egyet mi is.

Szombaton megyünk apával csavarogni, nézelődni a Brendonba, hátha ott látunk valami aranyos széket is.

Erről a hálapénz dologról sokat hallottam , amikor a cukros vérvételen voltam a rendelők előtti padsoron várakoztam, hát ott elég hangosan mondogatták a kismamák és az éppen akkor szült anyukák, hogy mi mennyi, nem olcsó az biztos.

Cedis: én úgy gondoltam, hogy nem veszek külön télikabátot, úgyis mindenhova autóval megyek, csak nem fogok megfázni. Nagyon húzós ára van a kabátnak....

Hadedit: nekem eddig egyszer volt keményedésem, de az iszonyatos volt, a hideg front előtt , de szerencsére azóta nincs, mert nagyon nem kellemes érzés.

Én pl azt sem tudom mi kell a kórházi csomagba nekünk.... összekészíteni majd csak novemberben fogom, addig nem.

Julcsi: én sem tudom mit jelent, hogy öregszik a méhlepény, de biztosan mondta volna a doki, ha gond lenne.
Vendég
 


heló lányok!

hát az elég baj hogy a MÁV-nál már be is csukták a PIC-et akkor már nagy disznóságok vannak ott....nem értem mert különben tényleg jó szakemberek vannak ott mivel össze lettek vonva amikor a szabolcs bezárt...pl.nemrég is volt a hiradóban hogy egy terhessel lúgot itattak tévedésből aztán szétment a gyomra és ott zokogott a tv-ben hogy be kellett csövezni a gyomrát és ki tudja meddig nem ehet...aztán meg aza sok paraszolvenciás botrány...
egyszóval nem választom őket hiába van közelebb...

annus képzeld van orvosom!igaz nem a tiéd mert végül máshoz irányított de lényeg hogy megszületett a döntés és remélem nem bánom meg!

ez aki fogadott nagyon szimpi és elsőre alaposnak is tűnik ráadásul az autóimmunos dolgaimat is értette és teljesen képben van ez ügyben! mivel szakmabeli vagyok én azonnal látom ha nem értenek valamit és mellébeszélnek :-)
éppen ezért nagyon megörültem hogy voltak kérdései ezzel kapcsolatban is és pláne hogy arról is biztosított hogy ha karácsonykor születik a gyerek akkor is ott lesz! az se semmi hogy félidőn rég túl egy szó nélkül fogad és vállal!
de azt mondta hogy az autóimmun betegeknél gyakran előfordul az utolsó hetekben szívritmuszavar a babánál és azt majd figyelni kell és lehet hogy hamarabb szülünk császárral...de nem akart gondolom ijesztgetni csak puhatolózott hogy én mit szólok a császárhoz...én meg úgy vagyok vele hogy az a fő hogy a babónak jó legyen!
menion
Budapest
 
 


Nagyon rossz idő van, annyira fúj a szél, hogy kimenni se lehet az utcára sétálni. Az eső is csepereg...

Menion: ez jó hír, ki lett a dokid? Nagyon jó a hozzáállása, kedves lehet. Sokan azt mondják jobba császár, mint a normál szülés, lehet, hogy jobban is jársz...
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Az időjárás tényleg gáz, de azért jobb mint a 30 fokos meleg. Én legalábbis jobban bírom.

Kérdés: Ti beoltatjátok magatokat H1N1-ellen?

Én tavaly decemberben kértem a sulimban , nem akartam a gyerekektől elkapni, a 25 fős osztályomból volt, hogy akkor 14-en hiányoztak. Szerencsére nem is lettem beteg. Úgy hallom belerakták a sima infl.vírus elleni injekcióba a H1N1 ellenit. 2in1.
Én még nem tudom mi tévő legyek. Majd megkérdem a dokimat.

Tegnap voltam a táppénzes papíromat intézni.
Kérdés: TGYÁS-t csak akkor kap a kismama, ha előtte elmegy szülési szabadságra? Ezt olvastam. Mert akkor nem lehetsz már táppénzen. A házi dokim egy majom és ő nem is említette, de a neten olvastam ilyeneket. Ti mit tudtok és mikor intézkedtek?

Üdv mindenkinek: Zsani

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


ja hát mikor el kellett indulni a dokihoz akkor döbbentem rá hogy nincs is ruhám!
hát eddig ugye otthon voltam és nem kellett csak a bő nyári de most ki kellett mennem a városba és a farmer nem volt jó rám...ott álltam bután a szekrény elött...se nadrág se kabát semmi...
találtam egy farmert amit nem tudom kié az is lehet hogy a férjemé...mindenesetre az jó volt és elég unisex :oops:
szóval el kell menni venni nadrágot is meg kabátot...

sannahtőlem is kérdezte a doki hogy szedek-e vérhigítót de nekem eddig nem mondták és most ő se mondta hogy akkor kezdjem el...de a héten megyek laborba és gondolom ha legközelebb megyek akkor annak alapján eldönti...

én is úgy tudom hogy a szülésznőknek 10-30000 között adnak ha felfogadják őket az orvosok pedig a szülésért a magánrendelésnél kapott pénz 10xesét...de nyilván nem fizet mindenki ennyit!!!

én úgy vagyok vele hogy a biztonságérzet nekem ér annyit hogy fizessek mert halálra idegeskedném magam hogy úgy járok mint az egyik ismerősöm hogy nem volt orvosa és nem is törődtek vele majd szegényből az utolsó pillanatban tépték ki a gyereket amitől lebénult a kicsi karja és azóta is rohangál vele orvostól orvosig és a pici3 éves...ezalatt már szerintem ráköltött 3x annyit is mint a szülésznél én fogok...
persze azt mondogatja magának hogy ez akkor is megtörtént volna ha nem szolvál de azért szerintem kissebb a valószínűsége...sajnos ez jelenleg így megy ebben az országban...persze tisztelet a kivételnek!
amúgy a leleteit is eltüntette a kórház amiből kierült volna hogy hibáztak ezt pedig a védőnőtől tudom mert a leletein lévő adatokat még akkor beírta magának és már akkor látszott hogy nem lesz sétagalopp...
menion
Budapest
 
 


Na gyors hírek!

megvolt a cukorterhelés nekem is.Voltam UHn is.Minden oké!
Niki már 790g! :lol: Mindene ép ,ficákolt is közben!
BPD:62mm
HC:220mm
AC:202mm
FL:46mm
A lepényre nekem G1et írtak.Ez az érettsége a lepénynek amúgy.

annus11
 
 


én is oltattam magam tavaly mert rendelőben nagy volt a sanszom rá de nem is voltam beteg...körülöttem amúgy mindenki beleesett!

ezzel nem is foglalkoztam most pedig nagyobb a tétje és ismét dolgozhatok az egyik munkahelyemen mert itt csak ülök... :lol:
menion
Budapest
 
 


az orvos neve Dr Fekete Tibor...fiatal orvos és a rendelője a nyugatinál van...a honlapon olvastam hogy uh-ból a legmagasabb kategóriája van ( C-s)
jó sebész és még anesztes is ezt onnan tudom h utána olvastam hogy epidurál is...
csak megbízható legyen tényleg!
menion
Budapest
 
 


Julcsi!
És akit még érdekel,itt sok jelölés le van írva http://www.kismamablog.hu/terhesseg/viz ... egi-lelete

Szerintem ezzel a lepénnyel nem lehet kezdeni semmit.Szóval az h most 2es,az semmit nem jelent.Lehet h a végéig ilyen is marad.Ha meg előbb öregedne a lepény akkor úgyis szólnak.De ne aggódj! :wink:

Menion!
Örülök h megoldódott a doki kérdés!!Nem lesz semmi bja a végén se,ne is aggódj emiatt!A lényeg h a dokid most már tudja h mire kell figyelni :wink:

Én kabátot nem veszek,tavaly is öcsémét koboztam el!Szerintem érdemes körbekérdezgetni a rokonokat és kölcsönkérni akár egy régi kabátot :lol: A saját kabátom most még épp körbeér...amúgy van egy poncsóm is,de az lehet novemberben kevés lesz....

annus11
 
 


Sziasztok!
Olvasok olvasok, de mire írnék már Csani általában kel, szóval sosem érek ide! Közben elkezdtem a falvédőt, intéztem a mérlegképes továbbképzésemet... szóval mindig van valami!

Hétfőn voltam a dokinál, már 800gr a kislányunk! :) Csak neve nincs még mindig! :oops: :roll:
BPD:63
FL:46
Vércukor rendben. Hízás +3kg ami szuper hiszen Csaninál ilyenkor +10-nél jártam! :D

Látom mindenkit vásárlás foglalkoztat, mi nem vásárolunk, Csaninál se vettünk ilyenkor szinte még semmit (azaz hazudok, mert a babakocsit megvettük mert hiper akciós utolsó darab volt!)! 1,5 hónappal előtte kezdtük el a vásárlást, SZÓVAL SENKI NINCS LEMARADVA!!! most meg szinte minden van Csanitól szóval csak 1-2 lányosabb darab kell, meg 1 overáll.

Menion örülök hogy megoldódott a doki kérdésed! :D

Na hirtelen ennyi maradt meg bennem! Puszi nektek!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Zsanimanó: én erről nem hallottam, hogy csak az kap TGYÁS-t, aki már a szülés előtt kiveszi

Annus: szép nagy már Niki baba! Szuper ez az oldal, amit belinkeltél, gyorsan meg is nézegettem a legutóbbi adatainkat a terhességi hét számlálón.

Bogi: nekünk sincs még végleges név, nekem most a Bori a favoritom. Szép nagy már neked is a leányzó.

Kép
cedis
 
 


szerintem is a lepény érése akár végig 2-es is lehet ne idegeskedj emiatt...
ha gyenge a lepény áteresztő képessége az látható majd egy pár eredményből
a 2-es nem rossz!és nem törvényszerű mikor melyik stádiumba kell lenni...
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
cuki az unokahugi nagyon! A lepény miatt pedig ne aggódj - az orvosod majd figyle rá(d) és többet ártasz az idegeskedéssel.

Nekem is megvan a terheléses eredménye :). Nekem zsömle+tejeset csináltak. Az éhgyomrim 4,1 ; a terheléses meg 4,0. :) Szóval cukorbeteg az nem vagyok. :)

Zsanimanó
!
Az én legjobb tudomásom szerint a szülési szabadságra - erre jár a TGYS - vonatkozó rendelkezések szerint abból 4 hetet lehetőleg a szülés várható időpontja előtt kell kiadni. Én úgy tudom, hogy nem kötelező igénybe venni. Én pl. nem is szeretném, mert nekem a táppénzem több, mint a GYED max. összege, így én pl. jobban járok, ha szülés után veszem igénybe a teljes időtartamát.

Pocikeményedés: nekem inkább olyan feszítő érzésem van - meg a hátam fáj, de az nagyon. :(

Vásárlás: apával tegnap kinéztünk a Tescoba, - más venni - de azért néhány édes-aranyos csöpp ruci velünk jött haza... :) Egyébként a ruhák 30% kedvezménnyel kaphatóak most. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


hahó!
voltam a terhesgondozóban. a doki elintézte a méhlepényt annyival, hogy ááá, 25 hetesen nem lehet, úgyhogy ez még biztos nem GII-es (bei! azt jelenti, hogy a felszíne meszesedik. ha ez romlik, azaz öregszik, akkor romlik a baba vérellátása is) :shock: csak nem tudom, hogy nem kellett-e volna ezt megnéznie???
a dokimhoz csak holnap megyek. vele tegnap még uh előtt találkoztam... de akkor is csak szédelgett az éhségtől ide oda :lol: (szegény, vérvételre várt... :))

azért jó hír, hogy a vérképem rendben van, és a cukorterhelésem is OK (4,0 és 5,3).

most viszont szaladok tovább!

tsók!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Menion!
Nagyon örülök, hogy sikerült jó dokit találni és már te is megnyugodhatsz!!! :D

Ma voltam dokinál méhszáj C3000. Kérdeztem, hogy mi a véleménye a H1N1 oltástól. Azt mondta ő mindenképpen javasolja,mert a kismamák immunrendszere gyengébb ezért könnyebben elkaphatunk minden nyavaját. Azért az influenzát nem lenne jó elkapni, még a simát se. Ráadásul,mivel elég sürűen járunk a rendelőbe, korházba, főleg a vége felé, mégnagyobb az esélye, hogy elkapjuk. Szóval én tavaly nem adattam be ,mert féltem a "következményeitől" ,mellékhatástól,meg úgy gondoltam csak pénz szerzés az egész, de most a baba érdekében beadatom. Én megbízok 100% az orvosomban és hiszek neki, hogy nem lesz semmijen mellékhatása. Holnap fel is hívom a háziorvosom, hogy írja fel nekem a szurit- kombináltat.Minnél elköbb beadatom annál elöbb véd.

Télikabátot nem veszek. Van kabátom,ami ugyan nem ér be,de én se sokat fogok sétálni -20-ba. Kabát alá pulcsi és kész. Vagy én is kérek a barátnőmtől,aki "mellesleg" akkora,mint én hasban. :) az lehet összeér. Azért az 1-2 hónapért fölösleges venni több 10 ezerért.

Julcs
i most már értem. Az akkor nem jó, ha öregszik a méhlepény. Reméljük tényleg csak elnézték nálad.

Bogi
! Gartulálok az UH eredményhez. Akkor már te sem 24,5 hetes vagy.

Annus ! Neked is gratulálok a Niki méreteihez! :)
Én 2 hét múlva megyek UH.-ra

Mindenkinek szép estét és szép álmokat!!!!!!

Kép
bei
 
 


Sziasztok!

Utazás előtt még benézek gyorsan.
Julcsi: örülök, hogy a babával minden okés, a lepény kérdés miatt ne aggódj, biztos szóltak volna ha gáz van vagy lehet.

Menion: szuper, hogy találtál dokit, aki még ért is betegségedhez, most már megnyugodhatsz.

Szuper, hogy a terhelések is mindenkinél jól alakultak.

Bogi/Annus: a csajok már igazán méretesek!

Kingbál: nyugodtan mehetsz fogorvoshoz, a tömés miatti érzéstelenítőnek nincs semmi káros hatása a babára. Inkább ne hallogasd, ilyenkor könnyebben romlanak a fogak is!

Zsani: Tgyás ügyben én a következőt tudom: azon kívül, hogy kell hozzá a 360 napos biztosítotti jogviszony (ez egyébként megvan táppénz alatt is) a szülés időpontjától számított 168 napig jár, alapja az előző éves béred 70%-a, amit azonban csak SZJA terhel és járulékot nem vonnak belőle. A szülés előtt is igénybevehető egy része, mégpedig a szülés várható időpontját megelőző 4 hétben, de ez nem kötelező. Én például a szülés után tervezem elkezedeni a 168 napos Tgyást, novembertől a szülésig pedig táppénzen leszek, mert nekem ez több, mint a tgyás utáni ellátás legmagasabb összege, szóval a legtöbbet ki akarom szedni a rendszerből, ha már 11 éve csak fizetek-fizetek... Azért ha hazajöttem még konzultálok a munkahelyemen a tudorokkal és majd jövök a hírekkel.

H1N1:én tavaly is beadattam- nem is lett bajom, igaz évek óta elkerült a kór, és most is be fogom adatni - nem akarok az intenzíven haldokló kismami lenni, ilyen híradós hírnévre nem vágyok.

Szülésznő téma: én fogadok, azt akit a dokim ajánlott, de egyelőre nem tudom a tarifát. Majd megkérdem barátnőm, tavaly ő is nála szült.

Kabát: szerencsére kaptam a sogórnőmtől, aki márciusban szült Németországban, szóval ő azért kiahsználta. Hát nem egy szexis darab, kicsit Michelen babának nézek ki benne, de arra a pár hétre igazán megteszi, na meg úgy is kocsival járok mindenhova.

Bocs, ha valamit/valakit kihagytam. Olvaslak majd benneteket, mert a hotelben lesz wifi, de azért most nászni megyünk :oops:

Jók legyetek és vigyázzatok magatokra és picikre! Jövő szombaton jövök.

C

cicóka
 
 


Jó reggelt!!! :)

Egy kis segítség a Tgyás, gyed,gyes kiszámításához. Egy kalkulátor. Csak az előző éves keresetet kell beírni és mindent kiszámol, hogy meddig, mennyit és mit kaptok. Érdemes megnézni!

http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx

Kép
bei
 
 


Na most én is gondolkozom az influenzán....tavaly beadattam,de nem is magam miatt,hanem Iza miatt elsősorban.Semmi mellékhatása nem volt nálam.Előtte meg soha nem kaptam oltást influenza ellen.Most viszont kapásból 2 pici,meg terhes is vagyok....lehet h én is beadatom idén is.Majd vmikro lemászok a háziorvoshoz.

ja ma reggelre elkezdett fájni a torkom,szóval remélem h nem fáztam meg tegnap.Olyan hülye szél fújt....Pedig rendesen fel voltam öltözve :(

Cicóka!
Te most ne netezz!Elnézzük neked!Nagyon jó nászutat!!!! :lol:

Bogi!
Lányaink fej fej mellett haladnak!Csani amúgy mennyivel született?

Cukorterheléshez grat mindenkinek!Nekem majd 15én mondja meg az eredményt a dokim!Akkor derül ki h kell e vasat szednem...jaj remélem h nem....

annus11
 
 


Sziasztok!

Menion örülök hogy találtál magadnak orvost most már megnyugodhatsz :D

H1N1-oltás tavaly Kingával felvettük semmi mellékhatása nem volt,majd rákérdek a védőnőnél,de inkább felveszem minthogy elkapjuk az nagyon veszélyes lenne.

Kabát nem kell Kingától megmaradt.

Bogi,Annus gratulálok a babaméretekhez.

Bei jó hogy neked is minden ok. :lol:

Bogi még nekünk sincs meg a végleges név,az a baj hogy tul sok név tetszik és nem tudok választani :wink: :wink:

t katinka
 
 


Sziasztok!

Tegnap én is döbbenten álltam a szekrény előtt.Csupa nyári cuccom van csak.Egy hosszú kismama farmerom van de semmi pulcsi vagy ilyesmi.Esküszöm még a sportcipőmet is olyan mintha kinőttem volna.

Azért pakoltam már be mert már 3X voltam a Dorotival kórházba és attól nagyobb őrület nincs mikor idegesen kell hirtelen mindent bepakolni.és már rohanás is.Így meg csak fölkapom a táskát ha véletlen menni kell és tudom hogy minden benne van.

Szerintem még majd belekerülnek a babás cuccuk.
betét,fejőgép,szopis melltartó,abba a betét.
még kell azért egy pár dolog.

Tényleg! Ti hogy álltok a fejőgépekkel?
Én a Dominál kaptam kölcsön és tök jó volt.Már most is ígértek ketten is.Szerintem elfogadom valamelyiket.
Tegnap volt a védőnő és megkérdezte mikor kezdjük el a babának előkészíteni a dolgait.
Kedden talán elviszik a mézet és végre hívhatjuk a szerelőt.
Pont tök hidegek lesznek.De szerencsére elkezdődött az ovi és a Domi sem lesz itthon.
A héten még nem megy mert mandula gyulladása lett.Majd hétfőn.Már tökre várja.(megmondom őszintén már én is)

hadedit82
 
 


Sziasztok!

Annus, Bogi: Gratulálok a szép méretekhez!

j: Minden rendben lesz! Úgy látom nagyon szigorú kontroll alatt vagy orvosilag, biztos rögtön szólnak ha bármi van.

Cicóka: Érezd nagyon jól magad!

Nekem mindenképpen szükségem lesz kabátra, mert BKV-val járok dolgozni és legalább november végéig szeretnék is.

Rékának még nem vettünk semmit, majd októberben kezdünk el vásárolni.

A lakás egyre szebb, lassan berendezkedünk. 16-án pedig megyünk a Balatonra! :D

Szeptember végén (28.hét) lesz valamikor uh a klinikán és kb. akkora tervezem a 4D-t is, ahova eljön a férjem is.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Már egy hónapja nem jelentkeztem, úgyhogy itt az ideje :). Nyaralások, óvodai beszoktatás után ismét munka, és némi szabadabb idő az ebédszünetben ;).

Örülök, hogy mindenki jól van, egyben van és kisebb panaszokkal ugyan, de élvezi a terhességet. Mi is jól vagyunk, bár beparáztattak 4D UH-n, úgyhogy soha a büdös életbe többet nem megyek a kötelező vizsgálatokon kívül máshova. Közölte a szonográfus hölgy, hogy az átlagosnál több a magzatvizem, ami utalhat cukorbetegségre, fejlődési rendellenességre, fertőzésre, ellenanyagtermelésre. Persze semmi konkrétat nem mondott, csak felsorolta a sok lehetőséget. Na nekem sem kellett több. Még az internet rendkívül hasznos világát is kiböngészve ott tartottam, hogy megint meg fog repedni a magzatburok, és elfolyik a magzatvizem, mint a 21 hetesemnél anno. Felhívtam a dokimat - aki egyébként menion Fekete Tibor apja :) - és elmondtam bánatom. Ő nevetett, hogy a magzatvíz nagysága teljesen szubjektív, menjek be hozzá másnap, és megnéz. A cukrom 5,0 lett, így az kilőve. fertőzést nem látott, mert előtte vettek kenetet, ami teljesen negatív lett. Ellenanyagom negatív lett. Fejlődési rendellenességet nem láttak. Megnézett a doki, aki közölte, hogy valóban minimálisan több a magzatvíz, de emiatt tényleg ne aggódjak. Majd mondta, hogy menjek el a Klinikákra a fiához a Fekete Tiborhoz, és megnézi ő is a babát, mert ő jobb genetikai UH-s :). Elmentem vasárnap, és tökéletes a baba. Napra annyi, amennyinek lennie kell, mindene épp, eredmények tökéletesek, és ő is azt mondta, hogy genetikai adottság lehet a picivel több magzatvíz, felejtsem el, és ne foglalkozzak vele. De, hogy mennyire agyban dől el minden... Amikor a szonográfus kimondta az ítéletet, onnantól feszültem, rossz közérzet, para. Majd Fekete után megint olyan, mintha nem is lennék terhes. Egyébként a mérések is nagyon furcsák voltak a 4D-n, mert a nő 1 héttel kisebb adatokat mért, majd másnap a dokim, és a fia 4 nap múlva pedig olyan adatokat mért, amik napra pontosan a terhességi kornak megfelelőek voltak.

No, egy szónak is száz a vége. Saját orvosnak hinni, és a papírt szerzett, pénzt beszedő emberek mondatait kívül rekeszteni.

Bocsánat, hogy zúdítottam, és külön nem reagálok, de esélyem sincs, hogy 1 hónapot behozzak. Próbálok visszafolyni a fórum életbe :D!

Puszi mindenkinek

titokbaba
 
 


sziasztok!
a mai dokilátogatás is megvolt. megint volt uh :) csak úgy... a mozizás kedvéért :)
a méhszáj sajnos már 2100-as, de a lepény miatt ne aggódjak, ez teljesen jó (a saját dokimnak valamiért ezt tök könnyen elhiszem :o )
a hízás nem tetszett a dokimnak... és sajnos az sem, hogy láthatóan egy része ennek víz :?
ha nincs változás, újabb panasz, akkor még a szeptembert tuti itthon tölthetem... egy hónap múlva vár csak vissza :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


titokbaba nagyon örülök hogy minen ok csak sajnálom hogy megijesztettek...hol voltál 4D-n? én a pólusban voltam és eléggé hasonlít a történet bár nekem nem volt több víz csak a mérések voltak kb 1 héttel kissebb terhességnek megfelelőek és aztán pár nap múlva voltam a Fekete r-nál és ott azt monta pontosan annyi mindene a babának amekkorának kell lenne...
különben milyen az idősebb Fekete dr?ő is ott van az I-es SOTE-n mint a fia?és a fiatalabbat milyennek találtad?

nem tudom ti hogy vagytok de én fejfájással ébretem és éjszaka valahogy rosszul vettem a kanyart mert a hátam is meghúzódott lehet hogy be kell vegyek egy algót a végén...

voltam a véőnőnél és azt mondta nem túl objektív a zsömlés tejes cukor teszt inkább kérezzem meg a Fekete dr-t mert sok orvos ezt nem is fogadja el és ne kelljen megismételni a labort...
én nem akarom felhívni ezért a okit mert akkor hetente zaklathatnám és aztán megbánná hogy elvállalt...ha a város felének megfelel ez a módszer akkor nekem is jó lesz...ha nem stimmel akkor úgy is kierül
ma is elmehettem volna a laborba de nem bírtam felkelni mert napok óta rosszul alszok és főleg reggel sikerül kipihenni magam miután hajnalig forgolódok...
mit lehet tenni az alvászavar és a keresztcsonti fájalom ellen?tutok valami trükköt?
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Titokbaba.Tényleg régen nem láttunk.Ne parázz!Tök jó lesz minden!
-j-.Az én méhszájam már a kezdetektől 2100.Kicsit több pihi és rendben lesz minden.

Tegnap vissza mentem a kenet eredményemért.Talált bacit is meg fertőzést is.Pedig isten az atyám sehol máshol nem voltam vc-n csak itthon.Vagy most már senkit ne engedjek a mi vc-nk közelébe?Na mindegy.Kaptam kaneszten kúlát meg Summetrolim-ot.Egy hónap múlva megismétli a vizsgálatot.
Megkérdeztem Tőle,hogy tényleg kell e szülésznőt is fogadni mert azt hallottam.Ő csak ajánlani tudja mert sokkal kedvesebbek meg oda adóbbak az emberrel.Mondtam hogy akinél a Domit szültem az elment nyugdíjba és hogy van e olyan szülésznő akivel ő szivesebben dolgozna.Meg is adta a nevét és azt mondta beszél vele és összeismertet minket ha mát CTG-re kell járni.Hátha egy összeszokott párossal a szülés is jobb lesz.

hadedit82
 
 


Edit!
Tök jó h lesz egy jó kis szülésznőd!!A bacit sajnálom,de ilyenkor fogéknyabb az ember...ez van,ne is foglalkozz vele!

Menion!
Próbál teát inni,vannak ilyen tök jó alvást segítő teák,pl http://egeszsegbolt.unas.hu/spd/unas_30 ... _15_filter nekem ezt ajánlották!
Próbálj kényelmes pozícióba aludni,jobb ötletem nincs...amúgy sajna ez ezzel jár,de majd elmúlik!Van esetleg szopipárnád?Azzal is kényelmesen tudnál pihenni!

Julcsi!
jaj de jó!Remélem akkor megnyugodtál a lepény miatt!
Én is megnéztem Iza papírjait,és soha nem írták rá h milyen a lepény,ezek szerint végig jó volt.Most is ugyan oda járok,és most ráírták h 1es...

Titokbaba!
Sajnálom h rád ijesztettek!Persze jobb félni mint megijedni!A méretek miatt meg nem kell aggódni,egyrészt ilyenkor már a babák eltérően fejlődnek,nem véletlen h vki 4 kiló felett születik,a másik meg csak 2800al :wink:

annus11
 
 


menion!
nálunk nem is csinálnak zsömlés terhelést. nemrég olvastam, hogy az esetek 70%ában ad csak valós eredményt...

hededit!
ezzel a 2100-as méhszájjal csak az a gondom, hogy most nyílt ki az a 4 hét alatt, amióta itthon fekszem és semmit nem csinálok :?

a fertőzést sajnálom... terhesen le van gyengülve az immunrendszer... nagyon könnyű így bármit összeszedni.

annus!
totál megnyugodtam a lepény miatt... de csak mert a dokim azt mondta. de mindig is ilyen volt... bmi bajom volt, telefonban egy fél mondattal meg tudott nyugtatni. na, meg ugye az sem mindegy, hogy hogyan mondanak valamit az embernek...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Titokbaba sajnálom hogy rád ijesztettek de az a lényg hogy végül is minden rendben a babóddal. :lol: :lol:

Edit a baci miatt vagyis hogy hogy kaptad el ne aggódj ilyenkor sokkal hamarabb összeszedünk mindent.

Voltam ma védőnőnél a cukrom jó. :) csak megint +2kg.igy 72-nél tartok :evil: azt mondta vegyek vissza az evésből :roll: hát ezt nem tudom hogy gondolja.Azt mondta ha igy folytatom befektetnek a kórházba :shock:

j-remélem már megnyugodtál a lepény miatt.

t katinka
 
 


katinka!
persze... megnyugodtam... kár volt ezért 2 napot végigpityeregni...

a súlygyarapodással nem vagy egyedül... 4 hét alatt 3 kiló jött fel :( nem értem, hogyan. a dokim nagyon lecs*szett... és ő is kórházzal fenyegetőzik (lassan hozzászokom :))
nem vizesedsz esetleg?
mert szerintem nálam a súly nagy része onnan van... hiszen ugyanazt eszem, mint korábban, amikor 4 hét alatt 0,5 kiló jött fel.

mondjuk azért a te 72 kilóddal simán kiegyeznék... többről indultam :o

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Titokbaba!
Üdv ismét köztünk. :)
Csak nyugi - idegeskedéssel ártasz a legtöbbet. Végül meddig tervezed, hogy dolgozol?

Julcsi!
Örülök, hogy a lepényre nem mondott semmi rosszat. Egyébként meg pihengess még többet. :)

Hízás: Szerintem én hálistennek továbbra sem nagyon - bár a mérlegemből egy hete kimerült az elem.... - és még nem jutottam el odáig, hogy vegyek bele... :)

Eper!
Én épp tegnap vettem télikabátot a C&A-ban. :) Hátul kicsit bővített fazonú, fekete szövet - ami dolgozni is jó. Otthon felpróbáltam egy díszpárnával :) - jónak tűnik. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Kata!
díszpárnával :?: :lol: :?: :lol: :?: itt ülök, és röhögök :)

nekem anyu azt mondta, télikabátot ne vegyek... a novembert már úgyis bent töltöm... mondom, azért még várjuk meg, a doki mit mond... erre nővérem: de jó, cipő sem kell, csak egy tépőzáras papucs :roll: :lol: :lol: :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


J-szerintem is van egy kis víz a dologban,én is ugyanazt eszem :roll: csak annyi hogy nem tornázom,nem tudok mit csinálni.de én csak 160cm vagyok.Reméljük nem kell bent tölteni azért a novembert a kórházba csak ha szülsz majd decemberbe. :wink:

Kata jó lehetett a diszpárnás próba :P :D

Olyan hideg van képzeljétek itt hogy már be kellett kapcsolni a gázt.Ja a tegnap megleptem magam egy kismami nadrággal tök jó a lényeg hogy nagyon kényelmes.

t katinka
 
 


engem nem bántanak a súlyom miatt....lehet hogy a szteroid miatt hisz tudják azzal nem igen tudja az ember tartani a súlyát...
eddig 3 kiló ment fel és azt mondta a doki "nem baj"...
majd most a cukorteszt után úgyis kiderül hogy kell-e diéta vagy nem...
volt a kórházban 2 napig mellettem egy 130 kilós kismama...elefánt lábai voltak...igaz hogy csokit és tésztát és kenyeret chipset evett orrba szájba de szerinte diétázott...
szegény baba az intenzíven volt mert hipózott...nyilván szülés után hirtelen nem kapott cukrot és lezuhant a vércukra...
bezzeg őt nem fenyegették befekvéssel...
menion
Budapest
 
 


Én meg legutóbb mikor a védőnőnél voltam és mérlegeltünk,kérdezte előtte h na hogy állok.Mondtam h 30 dkgot híztam,de ebbe már benne volt h reggeli után voltam és nem voltam wcn se:)))Jót röhögött,h más azon aggódik h ne hízzon,én meg azon h hízzak! :lol: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Na úgy látom csak én híztam eddig 15 kg-ot? És csak engem nem cseszegetnek érte se a doki, se a védőnő?

Menion
! Nem is nagyon szólhatnak 3 kg-ért. :D Elméletileg az elfogadott a 10 - 15 kg a végéig. Na nekem mondjuk több lesz kicsivel, de nem értem engem mért nem bántanak ezért. :shock:

Kép
bei
 
 


menion!
a szteroid valóban a vizet is visszatartja, meg az étvágyat is növeli... (bár nálam egyiket sem csinált... csak pattanásokat, meg undorító csubakka-szerű bundát :? ) szóval a 3 kilóval nagyon jó vagy :D
a cukor-terhelés miatt szorítok... mert pont a sztero miatt jó esélyed van arra, hogy rossz lesz...

katinka!
nem fogok kétségbe esni, ha befektet a doki novemberben. számítok rá... túl problémás vagyok, és úgy legalább szem előtt lennék.

annus!
én a mérlegelés előtt még direkt mondtam a védőnőnek, hogy akkor előbb nézzünk vizeletet, annyival is könnyebb legyek... na meg ugyan ruhástól mér mindig, jószándékkal levontuk belőle, hogy eddig rövidnacis, vászonnacis idő volt, most meg farmeros... szóval simán több volt az 3 kilónál, amit összeszedtem mostanában.

bei!
15 kilónál szerintem engem a doki már tápszeren tartana... (hmmm... nem is rossz ötlet...)
eddig 8 kiló... és most jön a java :(

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


igen én is fel vagyok készülve hogy nem lesz jó az eredmény...hát akkor majd CH diéta...ennél nagyobb áldozatokra is képes voltam és leszek is a csajsziért :D

a 10-15 kiló összesen értendő és most kicsit vagyok túl a felén és azt is tudom hogy az utolsó hónapban simán felszed az ember akár 10 kilót is...a tesóm pl a 8.hónapig semmit nem szedett fel és a végén 5 kiló napok alatt rápattant...
de egy barátnőm eleve 100kilóval indult és 120-al ment szülni...
hamar mennek a kilók ha nem figyel rá az ember...

vizesedést eddig nem látok de gondolom nemsokára az is lesz...
menion
Budapest
 
 


jóéjszakát lányok! pihenjetek jól!
megyek fürcsizni és pihizni sziasztok!
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én eddig 9 kilót híztam, most vagyok 61 kg (164cm magas), senki nem szidott le érte. Egyáltalán nem vizesedek, a védőnő azt mondta, hogy nem gond, de este próbáljak csak gyümölcsöt enni.

Tegnap voltak nálunk Anyósomék, akit egyébként nagyon szeretek, hoztak egy hálózsákot egy kifogót és két kis sapkát Rékának, nagyon cukik :D
Majd lefotózom őket!

Katinkababa: Köszi a tippet, holnap megnézem! Olyat szeretnék ami nem túl hosszú (kb. combközépig ér), nem túl vastag, ősszel és télen is azt szeretném hordani, inkább alá öltözök ha kell. Amit te vettél az milyen?

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Menion: nagyon super, hogy jó dokit találtál, tényleg ez a legfontosabb. Én is így vagyok vele, mint Te, inkább fizetek, de tudjam, hogy a dokim ért hozzám és maximálisan megbízhatok benne.

H1N1: én nem fogom beadatni, tavaly sem tettem, most sem fogom.

Hadedit: egy ismerősöm azt mondta, hogy a kézi mellszívó jobb, mint a gépi, mert nem nyújtja annyira a szöveteket.
Fertőzést sajnálom, de pikk-pakk kikezelnek és nyoma sem marad :wink:

Hízás: pont annyi vagyok most mint amivel kezdtem a terhességet, kezdetben fogytam (volt miből bőven) ha így haladok annak nagyon örülnék, mert szülés után nem kell sanyargatnom magam, hogy lefogyjak, utálok diétázni... és nem is nagyon tudok.

Annus, Kingbál: nincs már 100 napunk hátra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Katinka: mi is fűtöttünk, nagyon hideg volt, :shock: , de állítólag jövő hétre melegedést mond.
Vendég
 


Szép jó reggelt!!! :)

Az utolsó hónapokban történő sok hízás nem törvényszerű, van ,aki fogy,nem hízik. Vagy csak 1 kg a hízás. Ez teljesen alkat függő. Én pl. folyamatosan és egyenletesen híztam. Minden hónapban ugyan annyit. Az első 3-4 hónapba alig az utóbbi 3 hónapba havi 3-4 kg :( És hozzá kell tennem nem zabálok,minden félét össze vissza. Csak átlagosan eszem,mint akinek nem kell állandóan diétázni, fogyózni. Persze elötte azt csináltam,most meg, hogy nem vonom meg magamtól a kenyeret és a péksütit, ha megkívánom, már hízok is. De már nem érdekel. Nem fogom magam kíntatni, ha nem muszáj. Semmi gondom se a vérnyomással,se a cukorral, csak a kilókkal.
( én 86 kilóval és 175 centivel indultam és sajnos + 10 kiló felessel,amit már nem volt időm ledolgozni,pedig az volt a tervem idén nyárra, hogy ledolgozom és jövőre jöhet a poronty, de megelőzött :D , aminek megmondom őszíntén nagyon örülök, úgyhogy leszarom a kilókat....... :shock: BOCSIKA!!!! :)

Itt 83 kiló körül voltam.

Kép

Kép
bei
 
 


Huu tényleg,100napon belül vagyok én is.Jesszu! :shock:

Bei!
Ne is aggódj a kilók miatt!majd szólnak ha gond van :wink:

És pont tegnap olvastam vmit a baba patika magazinban.Azt írták h probiotikumot kell szedni,mert az kedvező a terhesség alatti elhízással szemben.Állítólag a terhesség alatt sokat hízott nőknél a hasznos bélflóra kevesebb volt.Illetve a probiotikum szedése megakadályozza h a baba is elhízzon.

na nem tudom h ebben mi az igazság,ezt írták :wink:

És tényleg nem törvényszerű h a végén feljön egy csomó!Sőt!Inkább azt szokták mondani h a végén meg is áll a súlygyarapodás!De ez is tényleg egyéni.Na meg ha nagyon fenn van a méh,a baba,akkor az ember megint nem tud annyit enni stbstb.Izával a 30.héttől pl 2 kilót híztam a végéig....Volt h 3 is volt,de aztán le is ment.... :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Annyit beszéltetek már a súlyról, hogy a hétvégén én is beszerzek elemet a mérlegembe. :) :) :)

Eper!
Amit én vettem kb. a fenekem alá ér. Szintén úgy tervezem, hogy amikor ősszel hűvösebb van, elég alá egy vékonyabb felső, télen meg aláfér egy vastagabb pulcsi. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Torokfájás, fülfájás, köhögés elmúlt, és most a fogam fáj. Ezt már nem hiszem el, komolyan.

Bei: én is 13 kilónál tartok már, és én sem mondhatom, hogy zabálok. Azért engem zavar, hogy mi lesz a vége. Balázzsal 16 kilót híztam, most sem akartam volna többet, de még 3 hónap hátra van, és kizárt, hogy már csak 3 kilót hízok. Nekem sem szólt sem a doki, sem a védőnő ez ügyben, én még mondtam is a védőnőnek, hogy zavar ez a sok hízás, de csak legyintett, hogy majd leadom. Hát igen, de nem mindegy hogy 5 vagy 20 kilót kell leadni.
Tök helyes vagy ezen a képen! :)


H1N1: én kérdeztem a dokimat és azt mondta, hogy isten ments, hogy oltassam magam, így hát nem fogom.

Már tök régóta akarom mindig kérdezni tőletek, hogy nektek van volt szopipárnátok? Balázzsal nekem nem volt, és hát nem is szopott sokáig, de most gondolkodom rajta, csak nem tudom mennyire kihasználható?

Mellszívóval kapcsolatban én arra jutottam, hogy bérelni fogok, ha megjön a tejem, persze a steril részét meg kell venni, ha meg nem lesz tejem, akkor meg semilyet.

Kép
cedis
 
 


sziasztok
hát most ahogy olvasom hogy mennyi kilónál tartotok így egy kicsit bizakodó lettem...az is lehet akkor hogy nem is szedek fel a terhesség végére 15-20 kilót? én azt gondoltam hogy az simán összejön nálam...tekintve hogy én eleve iszonyú túlsúlyal indultam...
olvastam olyat is aki egy dekát se szedett fel a terhessége alatt és a baba mégis szép egészséges és normális súlyal született...

a védőnéni jól leszúrt hogy nem eszek semmi gyümölcsöt ezért tegnap magamba eröltettem egy barackot de egy porcikám se kívánja különben...
csak az olyan dolgok izgatnak ami nem engedett pl. cóla chips csoki :oops:

Kép
menion
Budapest
 
 


Cedis!
Én a szopipárna reklámarca lehetnék,annyira imádom!Igaz a szoptatásnál nem is nagyon használtam.Vagyis ülve szoptattam és annak dőltem neki,tk jó volt.Viszont már hetek óta azzal alszom,császár után is jól jött,TVzéshez is tökéletes.Iza piciként is pihizett rajta.Sőt!Most jut eszembe,volt h abban kajált,mikor elkezdtük a kanalazást és a hordozóban kényelmetlen volt neki!
Az uram is imádja,és most Iza is.Pont tegnap beszéltük h csinálok rendes párnákat is ilyen gyöngyökből.A szopipárna is itthonkészült,azért 8-10 ezret nem adnék ki réte,pedig többszörösen megtérült nálunk.

na befejezem az áradozást,a lényeg nálam bevált!Esetleg használtan is érdemes venni :wink:

annus11
 
 


Annus: köszi az infót, igen mindenképpen valami olcsóbbat szeretnék, a Brendon honlapján láttam, de az 14.000 Ft, na annyit nem szeretnék érte adni.

Most nézegettem a kórházi csomagba való dolgokat és fel volt tüntetve, hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat. Ezt még mindig kérik, nem jó a régi? Mi anyóséknál házasodtunk, és én már nem terveztem odautazni szülésig. Vajon anyósnak is kiadják a másolatot?

Kép
cedis
 
 


annus ha te csináltad akkor hol vetted a gyöngyöt bele?
én is csinálnék magamnak de venni nem akarok...

Kép
menion
Budapest
 
 


Anno én innen vettem a gyöngyöt http://www.szopiparna.hu/index.html ,meg innen van a szabásmintám is.De most nem látom h külön is lehetne venni...

Most innen fogunk venni,igaz itt csak nagy zsákkal van ha minden igaz,de úgyis akarok babzsák fotelt is csinálni! http://www.gipszkarton-szigeteles.hu/ szigetelő anyagokat ahol árulnak,elméletileg ott van!Polisztirol gyöngynek is hvják amúgy többek közt,érdemes rákeresni!Ha szabásminta kell,azt tudok küldeni :wink:

Cedis!
Ez önkormányzattól is függ.Mi Izusnál kikértük a 300napnál nem régebbit.Amúgy postázzák is ha kéred.Ha ugyan ott szül vki ahol a baba is születik akkor nem kell.Volt róla szó h eltörlik ezt,de nem tudom h most mi a helyzet,én is még rákérdezek a 8.kerületnél.

ja és akik nem házasok,azoknak meg apasági nyilatkozat kell!Azt tudjátok?

annus11
 
 


Na megtaláltam!
http://www.babafelszereles.hu/yourishop ... php?page=3
Alulról a 2. termék,mikrogyöngy néven.Az aktuális ára 1800 Ft az 1 kg,ez bőven elég a szopipárnára és még marad későbbi utántöltésre is! :wink:
De ehhez még jön a postaktg is ,de én pl személyesen vettem át anno!


De sokkal olcsóbb ha vmi telepen veszed,ott a 250l kerül 5250 Ftba,az kb 5 kilós!Szóval kb fele annyiból kijön!
a bocs az offért :wink:

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?