Új privát üzeneted érkezett!

Morca:Gyönyörű gyerekeid vannak :lol: :lol: :D :D Felőlem mehet a találka!!!A my.vip az ugyanolyan mint az iwiw ha szeretnéd küldök meghívót csak írj címet hozzá.Képzeld ma be kellett menjek az oephez mert december- től vagyok itthon és mindíg leadtam a táppénzes papírt a munkahelyen de a pénz nem jött,kiderűlt,hogy a kedves munkáltató lusta volt pótolni papirokat, ezért nem tudták küldeni a pénzt pedig állítólag többször is felszólították őket,persze a munkahelyen senki nem tud semmiről :evil: :x Bocsika de én ilyen kis háborgós vagyok :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Puxi
reni mamy
 
 


Mia: Köszönjük a köszöntést.. :P :P De, jó akkor hozok még képeket, mert már ma reggel is csináltam jó párat.. 8)

Reni mamy: küldheted a meghívót: morca75@freemail.hu címre.. köszike.. :lol: :lol:
Hát ez a táppénzes sztori elég durva.. :roll: Azt nem értem, hogy azok az emberek mire kapnak fizetést, ha nem végzik el rendesen a munkájukat.. :roll: :? Talival kapcsolatban, meg kitalálunk valamit..

Többiek??? Merre vagytok?? MZ/X itt a föld.. jelentkezz.... :roll: :P :P

később jövök még... :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca - Basszus, mire képes már a kissrác! Csak lesek! :shock: Nagyon ügyi! Nagy élet lehet nálatok két ilyen lovaskatonával... :lol: :lol:

Reni mamy - Nagyon a körmükre kell nézni, mint a mukáltatónak, mint az oep-nek! Én is hasonló képp jártam, bosszantó, hogy valaki ennyire képes elengedni maga mellett az alkalmazotja dolgait! :evil: Tőled is szívesen látnánk képeket! :wink:

Képzeljétek, tegnap bejelentkezett egy volt gimis osztálytársam, nagy ritkán váltunk mailt. Neten keresztül bepasizott és a pasi itt lakik tőlünk 2 percre! Tegnap jót csavarogtam vele, kicsit fiatalodtam, nosztalgiáztunk és sóvárogva :oops: hallgattam a pasizós történeteit. Mondtam is neki, hogy kicsit írigy vagyok a kalandjai miatt, de semmi pénzért nem cserélnék már vele szerepet! Anya lettem, élvezem! Sokkal inkább ő élné meg a mindennapokat úgy mint én, mert kiszámíthatóbb a holnap... Milyen igaza van!
Minden kalandomban ezt a Féfit kerestem, akihez feleségül mentem és minden reggel Vele alszom el és ébredek, akit boldog apukává tettem! Ez a boldogság!

Pankónak 4 foga feszül egyszerre, fent. 3 napja alig alszunk. Jajj nekem, 20foga lesz összesen... :roll: :x :?
Ma voltunka kötelező havi kontrollon, kicsi lányom 8440gramm! Eddig mindig édesen figyelt a vizsgálatok alkalmával, most senkit nem engedet közel magához. Aki az aurájába lépett, leüvöltötte a haját! :roll: Csak lestem, mintha nem is az én lányom lett volna... :oops: 8)

Kép
Kép
pepitanna
 
 

 
 

pepitanna: megértem..nekem most lesz az egyik nagyon jó barátnők esküvője..és már szervezik, h hogy csalhatnának el a leánybúcsúra..
gáz..mert ugye én nem ihatok, és mostanában Martin fel-felriad éjjel..
egésznapos lesz, masszással, ebéddel, esti táncival.. :( :( :(
de ha belegondolok, h amikor folyamatosan buliztam, és kócos fejjel belenéztem a tükörbe és egyedül reggeliztem(na jó..volt az ebéd is)..na nem csinálnám vissza..nekem kell Apa ölelése, Martin Illata, a közös utazások, kacajok..stb..stb.. nekem már ez az életem. a többi már csak szép emlék. de azért egy jóóót táncolni elmennék :D addig marad a fiammal való táncolásnak nevezett ugra-bugra :D :D

nálunk még nem jönnek a fogak..bár..hihetetlen amit művel..ide-oda forog az ágyában..ma fejjel lefelé találta..vagyis ahol a fejének kellett volna lennie, ott a lábát találtam :shock: :shock: kész vagyok ettől..
ma jön az anyósom..itt lesz vasárnapig..szóval nemtom, h hogy tudok majd jönni..gondoljatok rám, h türelemmel viseljem az örökös tevékenykedési rohamait.. szeretem, mert nagyon jó anyós..de olyan mint Apa..állandóan be van sózva a feneke..egy percig nem marad meg..éééés nagyon szereti ha az van, amit ő akar.. nem könnyű..de csak vasárnapig marad :D addig (talán) féllábon is :D :D

na lépek, ha tudok jövök, ha nem..na akkor majd legalább lesz mit visszaolvasnom :D

puszi,

¤mia¤


ezt még elmesélem..mert felfoghatatlan a számomra: a legjobb barátnőm mesélte, h egy közös ismerősünknek a fia (3 éves lesz) pici kora óta a szülői ágyban alszik..próbálják most visszaszoktatni, de nem megy..mert állítólag már rámegy a házaséletük..mit mondtak a gyereknek?? a saját ágyadban kell aludnod kisfiam, mert anyáék így nem tudnak házaséletet élni(!!) és ha ez így megy tovább, akkor Apa elfog költözni(!!!!) az lett a vége, h a gyerek telehányta az ágyát (gondolom az idegtől) szegény, mit értett az egészből? h ő a hibás azért, mert az Apja elmegy tőlük..szerintetek noooormális az ilyen szülő?? 3 éves gyereknek mi fogalma van a házaséletről és miért az ő lelkét kell megterhelni? mondjuk az oviban is állítólag azt mondta az anyjának amikor elment érte, h te soha nem simogatsz meg, mindig csak kiabálsz velem..állítólag mindenki őket nézte..pedig ha látnátok..egy gyönyörű, okos kisfiú..

na ezt el kellett mesélnem, mert nem tudom kiverni a fejemből.

puszi,
¤mia¤
Vendég
 


Én is szívesen rakok majd fel képeket a kisbabámról de addig még 3 hónap minimum.
Pepitanna:Én is szoktam néha sóvárogni főleg amikor a kedvenc pincérem szolgál fel de olyankor a baba elkezd mozgolódni mintha csak figyelmeztetni akarna,hogy nem-nem és máris visszaszállok a földre :? :lol: :lol: :lol:
reni mamy
 
 


Sziasztok!!

Pepitanna: Hát igen a nosztalgiázás nagyon jó dolog, de én sem cserélném el semmiért az anyuka szerepet.. :wink: A férjemről, most inkább nem nyilatkozom, mert nagyon haragszom rá... :evil: (na jó, azért őt sem cserélném el).. :wink:

Úgy tűnik Pannit is utolérte a "szeparációs szorongás", most legtöbbünknél ez a menő.. :wink: :lol: Ne aggódj, majd kinövi.. :wink: Addig is nincs más dolgotok, mint sokszor megölelni egymást és komoly puszi cserékbe bonyolódni.. :wink: :wink:

Mia: Akkor megint egy cipőben fogunk járni, mert most szombaton megyünk a szülinapi bulira.. (bár az én dolgom egyszerűbb lesz, mert csak egy napig tart, bár annál intenzívebb, mert lesz min. 15 felnőtt, akivel meg kell harcolnom a gyerekeim jogaiért.. :? :roll: ) Majd sokat gondolok rád és küldöm a rengeteg türelmet és a még több "jóképet", amit majd tudsz "vágni" a szitukhoz.. :lol: :lol:
Bár türelemből most nekem sincs túl sok, de azt a kicsit szívesen megosztom veled kedves sorstársam.. :wink: :P :P Aztán meg majd jól beszámolót cserélünk.. vagy ha a szükség úgy hozza, beutalót egy jó kis rehabilitációs központba.. :wink: :wink:
Ja, és még mindig azon röhögök, ahogy elképzelem, hogy ülsz a kádban és azon morfondírozol, hogy miért is kívántál boldog névnapot Lórinak svédül, a nyolcadik hófordulóján.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ami a barátnős sztorit illeti, döbbenet, hogy milyen emberek vannak.. :shock: :shock: Biztos emlékszel, még régebben beszélgettünk az egy ágyban alvásról és akkor én be is vállaltam, hogy mi bizony együtt alszunk Matyival.. (mondjuk akkor már csak a helyhiány miatt..) Már akkor is írtad, ezt a sztorit, de akkor még csak a házasélet megromlása kapcsán.. Én már akkor is akartam írni, hogy szerintem valószínűleg nem az együtt alvás miatt nem tudják a kisfiút átszoktatni a saját ágyába, hanem más probléma lehet... És ez most itt világosan meg is mutatkozott.. sajnos.. :( :( Amíg nincs biztos érzelmi háttere az apróságnak, addig úgysem mennek semmire... És ilyet mondani egy ilyen pici gyereknek... :( Komolyan mondom, nem értem az embereket.. :roll:
Most én is azon gondolkozom, hogy, hogy forgassam az ágyakat, hogy Matyi külön kerüljön, mert így már elég nyugtalanul alszik.. Kérdeztem is Tőle tegnap, hogy akarja-e, hogy szét húzzuk az ágyakat.. És akarja.. már akkor rögtön át akarta rendezni a szobát.. Úgyhogy én emiatt nem aggódom.. :lol: 8)
A házasélet pedig nem feltétlenül ágyhoz kötött.. :wink: (szerintem) :wink: :wink:

Na, most megyek, mert felébredt Ákos.. :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Reni mamy: Köszi a meghívót.. :lol:
Magadról is tehetnél fel képet, pláne pocis képet.. :wink: (ha vissza olvasol, mindannyiunkról van fent kép, meg tudsz minket
kukucskálni..) :wink: :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!!

Hol van mindenki?? Csak nem hóembert építeni vagytok?? Nálunk szakad a hó.. :shock: :shock:

Hoztam még pár képet, ha nem bánjátok.. :wink:

Kép

gyümölcsöt eszünk.. :P :P

Kép

Ákos alma majszolás közben.. :P :P

Kép :P :P

Matyival ablakot pucoltunk délelőtt.. :P :P

Kép

ez jó buli.. :P :P

Kép

a magasság sem akadály.. :P :P

Szép hétvégét Mindenkinek!!:lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, mindenki el van foglalva! Én is, Lórinak a sarkában kell lenni, mert mindenhol kapaszkodik fölfelé, mászna a bútorokra. (Most épp alszik, talán még zuhanyozni is lesz időm. :D )

Íme egy ma reggeli kép:

Kép

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


hahó..

na jóóól eltűnt mindenki.remélem nálatok nem az van, mint nálunk..HISZTIIII..egész álló nap!!! :? :? :?
adjon az isten sok türelmet..megyek is aludni..mert kell az energia..szegény fiam..vagy a foga - bár nem érzem amikor megtapogatom az ínyét - és/vagy ez az időjárás.. vagy csak anyát szereti bosszantani..sajna nagyon akaratos..ha elveszek tőle vmit..tyűűű..na akkor ordííít!! :shock: :shock: a ti gyermeketek is produkál ilyet, vagy csak a mi csemeténk örökölt ilyen géneket?? néha kétségbeesem, h mit tegyek..Apa szerint semmit..jó lenne vhogy leszoktatni erről..tippek? Morca?

alig várom a jó időt, h mehessünk nagyokat csavarogni, állatkertbe, hintázni..

na lépek is,
sok puszi nektek & babócáknak,

¤mia¤

ps.: a nagyis 7vége naggyon jól sikerült..a mama egy angyal volt..ő babázott én meg tettem vettem..
Vendég
 


Hahó!

Mia: Hiszti még nincs nálunk, de előbb-utóbb biztos lesz. Kell, hogy legyen önálló akaratuk, ne legyenek nyámnyilák, és ennek az ára a hiszti... :) Hogy mit lehet tenni, hogy ezt szülőként könnyebben elviseljük? (Sztem leszoktatni nem lehet és nem is kell őket.) Jó kérdés... Néha el lehet vonni a figyelmüket mással (más játékkal, mesével, énekkel, mondókával, csikivel, hancúrozással), de ha semmi sem segít? :? Nos, akkor talán engedni kell. Persze vannak tabuk amit soha és sehol, de van, amiből lehet. Na, okos dolgokat hordok itt össze, nagy általánosságokat. :oops: – Örülök, hogy jól sikerült a nagyis hétvége! Angyal és háztartási tündér, plusz egy kisherceg, mint a mesében! :D

Nálunk megint havazott tegnap, ilyenkor már a háta közepére kívánja az ember. :evil: De most épp süt a nap, és a nappalok már sokkal hosszabbak (ennek örömére Lóri már reggel hat előtt kukorékol).

Pusz:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!!

Mia: Ne aggódj, ha hiszti van.. :wink: Teljesen normális, sőt ez azt jelenti, hogy Martin kezd önálló kis személyiséggé válni, aki
önálló akarattal rendelkezik.. :lol: És ez így van a legnagyobb rendben.. A hisziről leszoktatni nem lehet, viszont elkerülni igen.. :wink: :wink:
Próbáld meg elterelni a figyelmét a "hiszti gyanús" helyzetekben.. :wink: :wink: Biztatás képpen: az igazi idegőrlő hiszti csak 2 éves kor után jelentkezik, úgyhogy addig ezekkel a "kis" hisztikkel felkészülhetsz a világrengető hisztikre.. :lol: :lol: (ha lehet erre felkészülni)

Amúgy nálunk is áll a bál, Ákos is, Matyi is nagyon nyűgös, gondolom az időjárás miatt, meg Ákosnak jön a második foga is.. :?

Igazából mindegy, hogy mitől nyűgösködnek, szerintem ilyenkor leginkább testközelségre van szükségük a manóknak.. :wink: :P :P :P

Most mennem kell, mert borzasztó nyűgösek, megyek összebújok velük mesét olvasni... :wink: Este még jövök..

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok.

Bocs csajok, hogy nem jövök, de egy kicsit kivagyok..........
Hannám az elmúlt 1 hétben reggel 5 és 6 között kel, éjszaka (!!!!) fel kel enni, többször felébred, ha a cumi kiesik a szájából, és nappal mindössze 1 teljes órát alszik összeadva, azt is úgy, hogy előtte már 2 órája altatom............... kezdek lemerülni, így nem csoda, ha már este 8-kor én is ágyban vagoyk. Most kivételesen ébren vagyok, de pálcikákkal támasztom a szemem........
Fogacskánk még nincs, és képzeljétek, Hannám abszolút nem szopizik már......... egyszerűen nem kéri a cicikét... szerencsére a tápit hamar megszokta, így most azt kap este, éjszaka és reggel. Nappal pedig gyümik, főzik, és 1x tejpép.
A síelésünkről- amint összeszedem magam- rakok fel képet, de ez lehet, hogy már csak kb. 2 hét múlva lesz. Elvileg vasárnap a sógoromékkal ismét elutazunk, immár 1 teljes hétre Lachtalba. Ha mégsem utazunk, akkor jövök.
Most viszont tényleg megyek, mert nagyon álmos és fáradt vagyok már.
Sok sok puszi Nektek és a Lurkóknak!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány: De jó, hogy jöttél, már nagyon hiányoltalak!!! Kitartás a nem alvós időszakhoz.. :wink: Mostanában nálunk is ez megy.. :roll: Éjszaka sokszor fent van Ákos, napközben tegnap nem aludt szinte semmit, de ma délelőtt séta közben és délután Matyival két órát sikerült összehoznia.. :lol: Ákos is 5-6 között fúj nekem ébresztőt, de ennek annyiból örülök, hogy amíg Matyi felébred egy csomó mindent meg tudok csinálni.. 8) Bár így is rohanásból áll az egész nap és általában utol sem érem magam rendesen.. :oops:
A (nem) cicizést sajnálom, de azért titkon irigy is vagyok... :roll: :wink:
Ákos még nem adja fel, bár nem sok ideje van szopizni, annál már sokkal több dolga akad, de azért még van bőven tejcsije.. :lol:
Ha végre megérkezik a jó idő, sétálhatnánk egy nagyot a
gödöllői kastély parkban a gyerekekkel.. mit szólsz hozzá?? :)

Svedbaba: Lóri is nagy felfedező, úgy látom.. :wink Nagyon
ügyes kis pasi... :wink:

Többiek merre vagytok????????????????

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Morca, a sétát maximálisan támogatom!!!!
Mivel sokat nem jövök szerintem mostanában, priviben megírom a telszámom, így légyszíves csörgess majd meg, mikor!! ÉS MEGYÜNK!!!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Hanna Baba! Boldog 8. hónapot!!

sziasztok,
kezet foghatunk úgy látom..forgatókönyv szerint haladunk :D Martin is pocsékul alszik..5-kor kel :( ilyenkor annyira fáradt vagyok, h magamhoz veszem, remélem nem szokik hozzá.. nálunk is már mindent eszik, de a cicit még kéri. bár már közel sem olyan fontos mint azelőtt.
kitartás Kislány, a sok mozgástól nem tudnak aludni, ez a felfedezések kora, sok dolguk van..meg a fogak is közrejátszhatnak + ez a marhajó időjárás. éjjel muszáj etetned? nem lehet, h megterheli a gyomrocskáját? mert Martin uncsitesójánál most ez volt..a doki letiltotta az anyukát az éjjeli tápszerezésről. ez csak tipp..
a múlthét nekem is gázos volt..ez már nem tudom hányadik hullámvölgy..lényeg, h mindig jön borúra derű :)
Martin most találta meg a nyelvét, dugdossa kifelé, grimaszol..annyira vicces..

jó ötlet, menjetek csak sétálgatni, legalább kicsit feltöltődve vágtok neki a mindennapoknak :) mázlisták ;)

már várom a jó időt..már sok mindenkivel megbeszéltem, h elmegyünk a Lurkókkal csavarogni..de a legjobban annak örülnék, ha a júliusi és tiszteletbeli augusztusi Manócskákkal talizhatnánk már :)

puszi,

Hubcsa? Pindi?
Vendég
 


Mia: Te is gyere sétálni.. :wink: Nem laksz messze Gödöllőtől ugye??

A talit, meg hozzuk össze!!! Csak ki kell találni, hogy hol és mikor!!

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Anyácskák..ma reggel megtörtént az, amitől annyira rettegtem..Martin leesett az ágyunkról..irány a Kórház..semmi baja..de figyelni kell..holnap kontroll, volt koponya rtg is..milyen anya vagyok..??


na lépek,
puszi,
¤szomorú mia¤
Vendég
 


Mia: NE OKOLD MAGAD!!!!!! Tudom, hogy nehéz, de szerencsére semmi baj nem történt.. Az a helyzet, hogy minél mozgékonyabbak, annál kivédhetetlenebb sokszor egy-egy helyzet..
Pedig mindig ott vagyunk mellettük és mégis.. :? Nálunk is
történtek már hasonló balesetek és szerintem szinte senki nem ússza meg.. Nyáron Matyi pancsolt a bejárati ajtónál (ott volt csak árnyék) és megcsúszott a vizes kövön.. a küszöb csúnyán elvágta az egyik lábúját, pedig anyukám fogta a kezét.. :? Ne emészd magad, hanem örüljetek, hogy nem történt nagy baj és rúgjatok ki a hámból Martinnal... :wink:
A gyerkőcök amúgy sokkal acélosabbak nálunk, sokkal könnyebben veszik az ilyen jellegű akadályokat is.. Hidd el, Martin már el is felejtette, úgyhogy irány a cukrászda, vagy valami hasonló jó hely.. :wink:

ui:TOVÁBBRA IS NAGYON SZUPER ANYUKA VAGY!!! (ha nem lennél az, nem rohantál volna vele a kórházba..)


pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Miket írok: lábujját!!

Ja, és a hős Martinnak küldjük: Kép

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Hahó!

Mia: mit mondtak a kontrollon? Az én diagnózisom: szuper anyuka vagy, Martin pedig egy vagesz, klassz kisfiú, aki épp mindenre nagyon kíváncsi! :wink: Remélem, megnyugodtál azóta egy kicsit. :)

Olyan jó ez a topic! :lol: Megint megnyugodtam, hogy teljesen normális, hogy a gyerekem nyűgösebb és kevesebbet alszik mostanában. Egy csomószor beveri ő is a fejét, állát, megjelentek az első kis karcolások (amiket nem a kis keze, hanem a bútorok ejtettek). Tegnap annyira fáradt voltam (egy sokfelkeléses éj, az 5. és 6. fog miatt?), hogy napközben azon gondolkodtam, hogy olyan jó lenne elaludni, miközben Lóri az ölemben játszik. Meg is próbáltam, persze semmi nem lett belőle, akkorra Lóri kitalált valami más mókát (pl. hogy fogjam a kezét, miközben ő ácsingózik előttem). Ja, plusz a férjem influenzás, és egy beteg férj meg egy hisztis gyerek még az én birkatürelmemet is próbára teszi... :cry:

Gödöllői kastélypark, óóóó, ti mázlisták! :D (Na jó, tegnap én a kikötőben sétáltam Lórival, de azért mégis, na meg a társaság!) Nade bepótoljuk mi még ezt a nyáron! :wink:

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Hahó!

Mia: mit mondtak a kontrollon? Az én diagnózisom: szuper anyuka vagy, Martin pedig egy vagesz, klassz kisfiú, aki épp mindenre nagyon kíváncsi! :wink: Remélem, megnyugodtál azóta egy kicsit. :)

Olyan jó ez a topic! :lol: Megint megnyugodtam, hogy teljesen normális, hogy a gyerekem nyűgösebb és kevesebbet alszik mostanában. Egy csomószor beveri ő is a fejét, állát, megjelentek az első kis karcolások (amiket nem a kis keze, hanem a bútorok ejtettek). Tegnap annyira fáradt voltam (egy sokfelkeléses éj, az 5. és 6. fog miatt?), hogy napközben azon gondolkodtam, hogy olyan jó lenne elaludni, miközben Lóri az ölemben játszik. Meg is próbáltam, persze semmi nem lett belőle, akkorra Lóri kitalált valami más mókát (pl. hogy fogjam a kezét, miközben ő ácsingózik előttem). Ja, plusz a férjem influenzás, és egy beteg férj meg egy hisztis gyerek még az én birkatürelmemet is próbára teszi... :cry:

Gödöllői kastélypark, óóóó, ti mázlisták! :D (Na jó, tegnap én a kikötőben sétáltam Lórival, de azért mégis, na meg a társaság!) Nade bepótoljuk mi még ezt a nyáron! :wink:

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Mia: Minden rendben?? Mi volt a kontrollon??

Svedbaba: Mindenképpen bepótoljuk!!!! :wink: :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok..
nálunk minden oké, a gyermekem ép, egészséges és betonból van :))

most már tudok nevetni ..
többek között az is jó az anyaságban, h kiderült, h iszonyat jól kezelem a pánikhelyzeteket..gondoljatok bele, tömegközlekedéssel (busz, metró, sok "segítőkész ember a lépcsőnél) és sztem 30 perc alatt bent voltam..nem semmi teljesítmény..nemtom, h hogy csináltam.. de jól vizsgáztam..nagyobb baj ne érjen. azt nem mesélem, h ott mi volt bent..azt majd legközelebb..mára ennyit..fiam nem bír magával.

pusza

és köszi mindenkinek a szép szavakat
Vendég
 


Vidám Mia: Örülök, hogy minden oké... :lol: :lol:
Mondtam én, hogy szuper anya vagy... :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


na újra itt..gyermekem alszik..most már szigorúan csak az ágyában vagy a földön a szobájában..biztos ami tuti alapon.

ma nem nagyon megy az evés..nemtom mi van vele, megint inkább a cicit preferálja..fene nem igazodik ki ezen a kis Hapsin.. szegény nők..
:D

vasárnap megyünk apával kirándulni, csak megint Hollókő :D :D Marcipán kutyánk már 1 hete ott üdül, elkérték, mert a barátaink lányának most volt szülinapja és ő volt a sztárvendég :D :D :D ez volt Krisztike kívánsága, h Marci ott legyen.

ez nyamvadék idő kikészít engem is..sokszor nekem sincs türelmem..tegnap este azt hittem, h már feladom ha a gyerek nem alszik be mihamarabb.. de szerencsére érezte, h most nem szabad kekeckednie velem :)
szóval Rita..megértem..néha én is azt érzem, h bealudnék..de úgysem tudnánk..ez az anyaság ereje :)

na lépek,
sok a dolgom..és soha nem készülök el semmivel.. hahaha

¤mia¤
Vendég
 


csak hogy vmi jóval is szolgálhassak..Martin ma egyedül ült le :) folyamatosan csinálja..nagyon ügyes :) viszont iszonyat nyűgös továbbra is és AKARATOS..ha kiveszek vmit a kezéből szabályszerűen tombol..tyűűűűűűűűűűű..lesznek itt még gondok..emlékeztek amikor arról panaszkodtam, h milyen csendes, nyugodt?? na..kellett nekem jártatni a számat.. :D :D :D

az étvágya továbbra sem jó..nemtom mi van vele..anyám szerint semmi..csak besokallt..majd eszik ha éhes..annyi, h már igényli a forralt vizet..sokat iszik.

látom mindenki elfoglalt..elkezdtek mááássszniiii :D :D
remélem azért lesz néha 1 kis időtök bejelentkezni!

pusza,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Mia: Nagyon ügyes Martin.. :D :D
Akaratosság?? Ákos is olyan balhékat tud levágni, ha valami nem tetszik neki, (pl. az öltözködés) hogy csak pislogok.. konkrétan sikítva
ordít és dobálja magát.. :shock: :shock: néha frászt kapok, hogy valami baja van, de a következő pillanatban, meg tündérien mosolyog, úgyhogy nagyon tehetséges színész a drágám.. :lol: :lol:
Ákos akkor nem evett, mielőtt kibújt a fogacskája.. De tényleg ne aggódj, nem fogja magát halálra éheztetni.. Ja, és a kajáról jut eszembe: Ákosnál most a puffasztott köles golyó a sláger.. :lol: :lol:
Nagyon élvezi, hogy ő szedegeti ki a tálkából.. Két kézzel tömi a pofijába.. nagyon cuki.. :lol: :lol:
Ja, és nem győzök Ákos után rohangálni, mert mindenhova követi Matyit, persze mindent ki is próbál, amivel Matyi játszik.. :lol: :lol: De van amikor önálló felfedező útra indul.. :lol: :lol:

Matyi meg annyira aranyos, minden reggel besegít egy kicsit a házi munkába.. :lol: :lol: nagyon nagy segítség nekem ez a kis legény.. :lol: :lol:

Dobok fel pár képet.. :wink:

Kép

egy kis közös legózás.. :P

Kép

anyaaa, biztos, hogy ez ide való?? :P :P

Kép

Matyi felporszívózza a lehullott leveleket.. :P :P

Kép

a kis fuvaros, segít a kinőtt ruháikat kiválogatni.. :P :P

Kép

na ezt most kipakolom.. :P :P

Kép

találtam valami érdekeset.. :P :P

Kép

nehéz meló.. :P :P

Kép

új játék.. :P :P

Kép

egy igazi kis malac.. :P :P

Na megint jó sok voltam.. :oops: :lol:

Ja, és Mia rám számíthatsz én mindig jövök.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


néhány kép az én nagyfiamról :)

Kép :)


Kép

Kép


¤mia¤
Vendég
 


Szióka!!

Mia: Annyira édes Martin, meg kell zabálni.. :lol: :lol:

Érdeklődnék, hogy ti milyen oltásokat adattok be a
kötelezőkön kívül??

Ákost holnap viszem pneomococcus oltásra (nem tudom jól írtam-e) , de én még mindig nem szoktam meg ezt a szurkálósdit és mindig vegyes érzelmekkel viszem őket oltani.. :roll:

Matyi az agyhártyagyulladás és bárányhimlő ellen kapott.. Ákosnak ez az első a kötelezőkön kívül.. Remélem minden rendben lesz.. :roll:

Hol van mindenki??????????????????????????????????????

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


szia Móni,

én Martinnak beadattam és a rota vírus ellenit, még a 3. hónaptól az első kötelezőkkel, a a pneumococcus ellenit meg októbertől, mert akkor lett ingyenes. a rota darabonként (2 kellett) 18e ft volt... Apa ragaszkodott hozzá..én is, de ennyit kérni érte..hogy nem szégyellik magukat.. :shock: :shock:
pont mostanában kérdezte Apa, h az agyhártyagyulladás ellenit mikortól lehet..vszínű, h beadatjuk neki..hát a bárányhimlőről nemtok nyilatkozni..tegnap írta a bnőm, h miért van az, h beoltatta min2 gyerekét és mégis elkapták most..

meg miért kell oltás? azt úgy emlékszem, simán átvészeltük anno..

amúgy Martin a rotától belázasodott..de a pneumoccocustól nem. nem lesz gáz, ne aggódj.
amúgy én is utálom ezt a szurkálósdit, de hamar elfelejtik :)

puszi,

¤mia¤

igen..hol van mindenki!!?? tessék jelentkezni!!
Vendég
 


Sziasztok!

Megvagyunk ám, és olvastalak is titeket, de írni nem volt eddig erőm... Egy hete kezdődött nálunk az influenza. Először a férjem, aztán két nap múlva Lóri és én lettünk betegek. Lóri viselte szerencsére a legjobban, csak egy napig volt lázas és bágyadt. Nem úgy a szülei! Mi 3-4 napig csak lézengtünk. Most már sokkal jobban vagyunk, de még mindig köhögünk.

Mostanában csak állni akar a kislegény. Volt két nehéz éjszakánk, amikor éjfél körül felállt a kiságyában, és akárhányszor letettem, annyiszor mint egy kis keljfeljancsi... (És ez több órán keresztül zajlott.) Ma éjszaka is felébredt és felállt, viszont visszafeküdt és elaludt magától!

Nagyon szépek a képek! Én is teszek fel egyet.

Puszi:

Rita Kép

Kép
svedbaba
 
 


szia Rita!!
Jobbulást Nektek..szegénykéim..ismerős-ismerős..mi januárban voltunk kiütve..gyermekünk 3 nap alatt regenerálódott..bezzeg mi..
de lényeg, h már jobban vagytok..és ez a gyermek MÁR ÁLL??!! :D :D ügyes fiú!! nagyon cuki ebben a gatyóban :) Martinnak is van ilyen zöldben :) ő is ma vette fel..mert itthon végre kibújt a naaaaap !!!

most nagyika itt van velünk 1 hétig..éppen sétálnak..én meg garázdálkodhatok a lakásban :D igazából tanulnom kell és kivasalni egy hegyet ;) na de amazok megvárnak :D csak apa meg ne tudja..

na megyek is, mert ketyeg az óra :D

pusziii

¤tavaszi mia¤
Vendég
 


Szióka!

Svedbaba: Nagyon vagány Lóri.. 8) :lol: :lol:
Sajnálom, hogy betegek voltatok, :( :( , de szuper, hogy már jól vagytok!! :lol: :lol: Hát igen, látszik, hogy a gyerekek, mennyire bírják a strapát.. 8) egyszer minket egy hányós vírus kapott el, persze egyszerre lettünk betegek.. :( Matyi pillanatok alatt talpra állt,
mi meg haldokoltunk tovább.. :roll:
Ilyen éjszakai keljfeljancsi-s játékot mi is szoktunk "játszani".. :lol: :lol:

Mia: Nem semmi a rota ára.. :evil: A "tanulós mia"
mit tanul?? :) (már ha szabad érdeklődnöm) :wink:

Nálunk minden oké, Ákosnak semmi baja nem volt az oltástól... 8) viszont három foga jön egyszerre, de egy igazi hősként viseli.. :lol:
Délután megnyírtam Boriszt, ráadásul rekord idő alatt, mert
korlátozottan állt rendelkezésemre az idő.. Jól el is fáradtam.. de legalább már ő is rendben van.. :lol: :lol:

Ja, és megkaptam az elliptikus gépet, úgyhogy már három egész napja tornázom... :wink: :lol:

Na most megyek, ha tudok, később még benézek.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Bocs a betolakodásért, azok olvassák tovább, akik szeretik a természetet, a kirándulást, és szívesen járják / járnák az erdőt kisbabával is.

Készítettem egy kirándulós-babakocsis honlapot, ahol összegyűjtöttem azokat a túrákat, amik babakocsival bejárhatóak. Vannak könnyű, bármilyen kocsival megtehető utak, és nehezebb, csak sportbabakocsival teljesíthető kirándulások is.

www.kirandulababa.turistautak.hu

Remélem sokaknak hasznos lesz a honlap.
Nagyon várom a ti útvonalaitokat is, hogy még több túralehetőség közül lehessen választani. Ha valakinek van kedve küldeni útvonalat, vagy töltse ki a honlapon található táblázatot, vagy csak írja le pontosan, hogy merre járt, és én elkészítem a túraleírást.

Kirándulós fórumot is nyitottam, mert a honlapon még nincs ilyen:
Társalgó - Programok, ajánlatok - "KIRÁNDUL A BABA" - babával kirándulók fóruma

Itt a tavasz, jó túrázást kíván a KIRANDULABABA!
Kép

sushy
 
 


szuper ez az oldal..köszi, mi hasznát vesszük, nagy kirándulósok vagyunk.

mia.
Vendég
 


Tényleg szuper a kirándulós oldal.. :P :P Mi is nagyon szeretünk kirándulni, ráadásul pont azon gondolkoztam, hogy hova kéne menni... Köszi...

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Móni a elliptikus-kutyanyíró-szupermami :D :D
na örülök, h Lurkónak nem lett baja az oltástól :)

3 fogacska?? Ákos nem tétlenkedik..mindent azonnal akar :D egy nem elég? :) nem semmi..

nálunk nem keljfeljancsi van, hanem ide-oda gördülés..na az sem a legjobb..ma ülve nézte a tv-t..azt hittem, h röhögőgörcsöt kapok, mert a Joshi Bharat ment ép..és Martin nagyon figyelt..majd felrakom a képet..nagyon komoly :D :D

na lépek, elaludt a gyermek és én még nem fürödtem..puszii és keljfeljancsi-mentes éjjelt kívánok!

¤álmos mia¤
Vendég
 


Kép

Anya vasal, én tv-zem :shock: :shock:
Vendég
 


Szió!

Mia: Martin lehet, hogy lélekbúvárnak készül..... 8) mindenesetre komoly érdeklődési körrel rendelkezik már most.. :lol: :lol: nagyon cuki.. :lol: :lol:


már olyan régen hoztam képeket, hogy úgy éreztem itt az ideje..

Kép

golyó evés 1.

Kép

golyó evés 2.

Kép

személyi edzőm.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Kép van nekem egy kantáros gatyáááám.. :D




Kép itt a TAVASZ!!!

Kép csak komolyan ;)
Vendég
 


Anyuciik..nem semmi..most nézem..a fiam maholnap 9 HÓNAPOS!!! belegondoltatok?? nemsoká ünnepeljük első szülinapjukat..ROHAN AZ IDŐ!!! :shock: :shock: :shock:

Móni: nincs vmi jó tortarecepted? mármint olyan, amit egy 1 éves gyermeknek már adni lehet? amit megehet..mert hát nekik még nem lehet bármit..


többiek? gyertek előőő!!


pusza,

¤jókedv mia¤
Vendég
 


Szép jó reggelt!!

Mia: Különösebb torta receptem nincs.. Matyi mikor egy éves lett, csináltunk neki kakaós torta lappból és csokipudingból tortát.. 8) megszórtam csokireszelékkel és tejszínhabbal
szolgáltuk fel neki.. 8) Persze csak nagyon keveset evett belőle, d e
nekünk nagyon bejött.. Ja, és raktam bele meggy befőttet is.. 8)

Háát a mai éjszakánk sem sikerült valami fényesen..:roll: Ákos menetrend szerint 2-kor, mikor vissza akartam rakni szopi után a helyére, rázendített.. :shock: fél négyig ringattam, sétáltam vele, a végén már behajoltam a kiságyába, úgy bújtam hozzá.. :roll: Nagy nehezen elaludt, én meg ha már fent voltam, gyorsan elmosogattam, elpakoltam a ruhákat és négy után egy picivel visszafeküdtem.. ötkor keltettem a férjemet, mert elaludt.. (ma is ment dolgozni.. :( ) Matyi meg fél hétkor keltett, úgyhogy ennyi jutott mára.. :wink: Ákos bezzeg fél nyolcig húzta a lóbőrt.. 8) :lol: :lol:
Ja, és Ákos úgy döntött, hogy köszöni szépen, de nem kér több pépes kaját, inkább azt eszi amit mi is, darabosan.. :P
Úgyhogy most már teljesen úgy kell főznünk, hogy Ákos is tudjon velünk enni.. :P :P

Na, megyek zuhanyozni, (már tekertem 7 km-t) aztán irány a tavaszi napsütés.. :P :P

Kép

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Szióka!!

Újra itt!!

Látom mindenki csavarog ebben a jó időben.. :P :P
Hihetetlen, de egyszerre aludtak el a manóim.. :lol: :lol: 8)

hoztam pár képet:

Kép

Matyi már a nagy asztalnál eszik, mint a nagyok.. :P :P olyan nagy fiú már.. :lol:

Kép

Ákos új etetőszéke.. :P :P nagyon szereti..

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


hahó..Matyi nem semmi..ezen a képen olyan mint egy 5-6 éves fiú..
ma utaztunk buszon, nyitva a kocsi, Martin ülve :) kinyílt neki a világ..annyira aranyos, ahogy mindent megnéz, érdeklődik. mellénk állt egy másik babakocsis anyuka, Martinnal elkezdték egymást kezét simogatni a másik kisfiúval..anyuka 1 évesnek nézte Martint, mert az ővé is 9 hós :D :D

Lányok..ma megyek bulizni..a bnőm leánybúcsúja van..hát nemtom..lehet, h hazarohanok 10 perc múlva.. :D apa jobban kivan..jöttek a kérdések..mit veszel fel? kik lesznek ott? táncolni is fogsz? és ha a gyerek felsír? (itt van anyám..amúgy meg ő SOSEM kel fel a gyereksírására..) csak pár órát maradok, meg nincs messze és kocsival leszek. majd iszom egy kólát, h ébren tudjak maradni.. :D
na remélem minden rendben lesz, mert ha nem, akkor sztem a gyerek 10 éves koráig zárdára leszek ítélve..szóval drukkoljatok!

na lépek készülődni!

pusza,
¤bulimia¤ :D :D
Vendég
 


ja..Ákos szupi az új etetőszékében!! a Köles golyót simán eszi?? nem akad meg neki?? Martinra nagyon kell figyelni, mert múltkor jóóó nagyot hányt a babakeksztől, amikor fen ragadt neki a szájpadlásán..
Vendég
 


Sziasztok!

Én is vagyok.Eddig próbáltam követni az eseményeket,de mire visszaolvasok az én drágám mindig produkál valamit és szaladni kell :)
Elég nyűgi is mostanában.3 hét alatt 3 fogacskája bújt ki.Tegnap kezdett el mászni,lesz itt ne mulass :lol:
Hatalmasat nőttek a fiacskáitok csak ámulok.Mindig meg kell állapítanom,hogy gyönyörű gyerekeink vannak :D

Mia jó lánybúcsút,majd mesélj.Kíváncsi vagyok,mert 2 hét múlva Én is megyek a barátnőmére,de fogalmam sincs,hogy hogyan oldjam meg.Pannán kitört a szorongós időszak és ha nem vagyok a közelben akkor vígasztalhatatlan.Még szegény apa sem tudja megnyugtatni. :roll:

Móni csodálom az energiádat a két lurkó mellett.Tényleg le a kalappal.

Na mennem kell ,mert ébredés van.Majd igyekszem jönni..
puszi mindenkinek

Kép
hubcsa
 
 


Sziasztok Csajszik és Babszik!

Én sajna még olvasni se nem tudtalak titeket! Nem igazán működött a babanet, amikor meg működött nem tudtam belépni.
Ezt az oldalt átfutottam, leginkább a képeket! Jajj de nagyok már ezek a gyerekek!
Morca, kölcsön kérhetném a Takarítós Matyidat?:D Ákos már milyen biztosan áll, totál nagyfiú mindkettő.
Mia, Martin gatyójára tök irigy vagyok :D Nagyon jól áll neki, és milyen jókat hintázik. Én még nem mertem Kriszt berakni a hintába, de kezdek felbátorodni.
Hubcsa, de megindult Panka. Azt hiszem le vagyunk maradva, Krisz még se nem mászik és még fogacska sincs kint.
Csak hiszti van egész álló nap, meg nemalvás. Bolygózunk jó sokat, meg sétálok vele. Nekem is jót tesz, kezdtem már begolyózni a sok hisztitől. Nyugtató teát kell itatnom a gyerekkel a doktornő ajánlotta. Elalvás előtt agyon rugdos engem és önveszélyes is. Üti a fejét meg hasonlók. Ha nem hat a tea, akkor kap gyógyszert (ezt is a drága férjemnek köszönhetem).
Amúgy felvágták az én aranyom nyelvét, nah azóta megy ám a dumaparty :D
Mia, még annyit, hogy örülök, hogy Martinnak nem lett baja (egyébként sok sok sok és rengeteg anyucival megtörténik az ami veled történt, csak sokan nem vallják be.) és te nagyon jó anyuka vagy!!! Remélem jót buliztál. :)
Na lányok most megyek, csak kihasználtam, hogy tudok írni!

Puszi nektek és megpróbálok jönni és visszaolvasni!

Kép

Kép
pindimano
 
 


sziasztok,
végre PINDIII!! :) jó hallani felőletek!! szia Hubcsa :) gratula a fogakhoz ;)

nos..a lánybuli frenetikus volt :) annak ellenére, h 3.10 perckor már otthon voltam (apának mondtam, h látod, 3-ra hazaértem..erre ő: 3.10 percre :D :D)

szóval. az összes csaj becsípett, nem is hittem volna, h tök józanon ilyen jól érezhetem magam :) 3 helyre is betévedtünk (átlagéletkor 19) aztán végül is egy olyan helyen maradtunk, ahol kevesen voltak ugyan, de nagyon jó kis zene volt..magassarkú cipőben roptam (a cipőt akkor vettem, amikor kb. 1 hós terhes lehettem, még a címke is rajta volt :D )..még jó, h volt eszem és vittem vezetős cipőt..a lábam sz@rrá ment a sok táncitól :D de jóóóó volt..és annyit de annyit nevettünk :D
szóval jól sikerült!! a fiam meg azt mondja Anyu, h 2x felsírt, de cumival visszaaludt..azért reggel, amikor 5.30 körül felkelt, magamhoz vettem és hozzábújva aludtam fél nyolcig :wink:
örülök, h elmentem, kellett ez nekem..feltöltődtem..hálistennek egykorú társaság volt, férjjel, gyerekkel, szóval jókat derültek rajtam..végigcsinálták már uezt a szitut :) végre felvehettem egy szép felsőt, magassarkút, sminkelhettem (az szemspirál beszáradt, a szemceruza hegy nélkül..), voltam fodrásznál festetni-vágatni..szóval jót tett..

na szóval ennyi..kicsavarogtam magam kicsit..pont elég volt :wink:

szóval Hubi, ne aggódj, minden oké lesz. az én babucim is "szeparációs" most, de nem volt gond. emlékezz, h a síelésnél milyen jól viselkedett..

képzeljétek..a fiam eteti a kutyát..sunyi módon leengedi a kezét..csalogatja..aztán hopp..elengedi a kaját..a kutya már majszolja is..cserébe Marcipán rendre odahordja neki a játék kutyáját, h Martin dobja el neki :D :D nagyon jó fejek..
7végén Egerben voltunk kirándulni.. annyian megálltak beszélgetni a fiammal..ma is a városban..teljesen meglepődök ilyenkor..

na lépek fürödni,
jó éjszakát Mamácskák!

pusz,
¤táncoslábú mia¤

Pindi: nagyon sajnálom, h ilyen helyzetben vagy..sztem ne juss el odáig, h gyógyszert kelljen adni Krisznek. keress vmi gyerekpszichológust, hátha segít megoldani a helyzetet..vagy olyan anyukákkal kellene beszélni, akik átmentek ilyen problémákon..hátha a tapasztalatcsere segít..tudom, h nem könnyű..de muszáj..arra gondolj, h ez elmúlik, a gödörből csak felfelé van út..ha tudok segíteni vmiben, szólj!!
Vendég
 


Sziasztok!


Pindi: Jaj de jó, hogy megvagy! Tök cuki lehet Krisz, ahogy szóval tart téged! Láttam az iwiwen az új képeket, ennivaló! Nem vagytok lemaradva a mászás és a fogak miatt, ez teljesen gyerektől függ. A rugdosás normális is lehet, annyi az energiájuk, hogy le kell vezetni valahogy. A fejütögetésre viszont már felkaptam a fejemet. Ez talán intő jel, hogy segítségre van szüksége a kis lelkének, talán szakemberére. Ezt ne vedd kritikának, te minden tőled telhetőt megteszel érte ebben a nehéz helyzetben. De a te erőd is véges. Beszélj gyermekorvossal! Vagy talán már meg is tetted és a gyógyszeren kívül nem volt más tanácsa?

Táncoslábú Mia: Na, jól van, azabadlábon vagy! Örülök, hogy jót buliztál!

Most mennem kell, Lóri felébredt.

Rita

Kép
svedbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: