Új privát üzeneted érkezett!

Lilly!
Mennyit alszik Doni napközben? Az nem lehet, hogy az éjszakai-nappali alvás aránya bomlott fel? Az én módszeremért sokan megköveznének, de nálunk bevált. Akármilyen mélyen alszik Márti, én legkésőbb du. negyed 6-kor felébresztem az utolsó nappali alvásból. Persze ő 7-től már nyűgösködik, de kitartunk fél nyolcig, akkor fürdi, szopi, és általában már a cicimen elalszik. Aztán éjfélkor jön az "álometetés" Igen, úgy ahogy leírtad. Kiveszem, egyből rácuppan a cicire, ha befejezte lerakom, és alszik tovább. Mondjuk ő nem szokott büfizni, csak ritkán, nem is zavarja, ha nem büfiztetem meg. Ezek után alszik 4-5 óráig. Újra cici, és alvás 7-8 óráig. Van, hogy néha felsír éjszaka, akkor gyorsan cicizik, általában 2-3 percig csak, aztán alszik tovább. Amúgy napjában szerintem, 10-15 alkalommal is szopik Márti. Ha nyűglődik, akkor is szív egyet-kettőt és újra jókedvű.

Nem próbáltam még egyik gyerekemmel sem a sírni hagyós módszert. Valahogy az az érzésem , hogy ha sírnak, annak oka van. Éhes , szomjas, hasa fáj, foga jön... Számomra természetes, hogy egy védtelen apró lény dédelgetésre, anya közelségére vágyik. Attól félek, ha sírni hagyom, és ő leszokok az éjszakai ébredésről, az nem azért van, mert megtanulta, hogy egyedül aludjon, hanem arra jön rá, hogy hiába kér segítséget, nem fog kapni.
ducimami
 
 


Borikám!

Nincs két egyforma gyerek, mindegyik más igényű, olvashatunk könyveket, kérdezhetünk másokat, meghallgathatunk véleményeket, de mindenki maga ismeri legjobban a babáját...működj ösztönből és nem lesz baj! Én ezt 15 éve már átéltem...mindenki osztotta az észt, hogy így szoptasd, úgy altasd, ezt csináld, azt csináld...mindenki megmondta a tutit, de csak akkor kezdett működni a dolog, amikor a saját érzéseim után mentem. Balázs 15 éves...gond nélkül alussza végig az éjszakát, enni sem kér közben! :D Hidd el, minden korszak véget ér egyszer, biztos van oka annak, hogy Doni most miért ilyen, de sajna az okra neked kell rájönnöd és megtalálni rá a megoldást!

Gergőnél tuti biztos voltam abban, hogy az első pillanattól külön szobában, ágyban tölti az éjszakáit. Szerinted? Az első éjszaka után átköltöztettem kettőnk közé, mert nagyon hiányzott és az jutott eszembe, hogy ha én ilyen nehezen viselem a hiányát, akkor Neki milyen nehéz lehet, hisz 9 hónapig együtt töltöttük minden pillanatunkat! Azóta is együtt alszunk és egy pillanatig sem bántam meg a döntésünket, hála az égnek a dokink és a védőnőink is helyeselték a dolgot, de tudom, hogy ez nem mindenkinél van így! Gergő is felébred 2-3 között, bár este fél 9 körül már szundizik...akkor megetetem, tisztába teszem, visszarakom és már alszik is. Lefekvéskor is csak lerakom, picit dúdolok neki, vagy verset mormogok, megköszönöm, hogy engem választott anyukájának, szerelmet vallok Neki :), megpuszilgatom és ennyi! Aztán itt maradok Vele a szobában, olvasok, vagy tv-t nézek és Ő magától elalszik, nyugalom és békesség van körülöttünk! Nappal mostanság még 2x alszik, délelőtt 1, délután 2-3 órát és neki az elég, nyugodt és kiegyensúlyozott.

Volt olyan időszakunk, hogy ordított délutánonként annyira fáradt volt, de semmi pénzért nem aludt volna el...na akkor jött a jól bevált porszívós módszer...5-10 perc brummogás, monoton zaj után Geri aludt, mint a bunda és a lakás is tiszta lett!:)))

Hallgass a szívedre és menni fog a dolog!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Lilly
az egyutt alvason termeszetesn azt ertettem, hogy egy agyban alvas. Kulonben en is Danival egy szobaban alszom, ez a legtermeszetesebb, bele is halnek, ha nem hallanam minden rezduleset!
Egyebkent nagyon jo hozzaszolasokat kaptal, jo kis csapat ez!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

 
 

Jaaaaaaaj Lányok!
Segítség. Tegnap estig Márti oldalra sem tudott fordulni. Tegnap este kétszer is átfordult hátáról a hasára úgy, hogy senki sem látta, csak a végeredményt. Örültünk nagyon. Na, ma egész nap abból állunk, hogy ha lerakom a hátára, egyből fordul a hasára. Igen ám, de általában beszorul a karja és visít, ha mégis sikeres volt a fordulat, akkor pár perc múlva elfárad, visszafordulni nem tud és azért visít. De mikor visszafordítom a hátára, abban a pillanatban kezdi elölről. Ez meddig megy így? A fiam ugye majd 8 hónaposan kezdett forogni, mikor már mászni is tudott, vele nem volt ilyen gond. Ez a helyzet sokáig tart? Amúgy nagyon cuki, ahogy a gombóc testét esetlenül próbálja irányítgatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ducimami 2012.06.29 13:22-kor.
ducimami
 
 


Kataaaaaaa! Éljen Mártikám! Rákapott a forgás ízére!:))) Szerintem addig fogja csinálni, míg rá nem jön, hogy bármikor képes ezt produkálni!:) Vagy csak gyakorol!:) Megszűnni akkor fog, ha majd hasról is megy visszafelé...de az sokkal nehezebb!:)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kati, gratula a menyasszony jelöltünknek...:)))))
Igen,elkezdődött nálatok is...már nincs megállás...!!!
Nálunk is így van...ha nem támasztom ki nagyon jól,akkor már mire elnézek hason van..jó,mi már kivesszük a kezünket,de megfordulni,vagy lerakni a fejét is pihenni...á,semmi pénzért...
Sajnos én nem hagyhatom sokáig hason,mert hamar hányás a vége...de ameddig jókat büfög meg nagy a mosolygás,addig hagyom..remélem lassan már magától fogja ezt is megtenni!!!

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Egy ideje eltűntem...zajlik az élet. estére eléggé kipurcanva full kómásan zuhanok be az ágyba.
Próbáltam végigolvasni amiket írtatok.

Zsófi!

Alvásprobléma volt nálunk is bőven....de mára megtanultuk kezelni. Nappal vagy a hintába alszik Dávidkánk vagy a hordozóba, ha nem vagyunk otthon.Napközben 2-2,5 óra után elfárad, dörgöli a szemét, akkor beteszem a hintába, elkezdem hintáztatni és mesélek neki, általában mese közben elalszik, ha ez nem jön be akkor kiveszem és cicire teszem és attól alszik el. Most hogy ilyen meleg volt a napokban kicsit többször aludtunk együtt, mert nehezebben aludt el egyedül. Egyik nap pedig nagyon meglepett álomba játszotta magát. A kiságyba játszott, aztán kicsit nyügi volt, odaadtam neki a cumiját, és arra lettem figyelmes, hogy nagyon csendeben van,bementem hozzá és aludt:)nagyon büszke voltam rá:)
Az esti altatás cicivel történik nálunk, de úgy hogy figyelem a gyerkőcött és onnantól kezdve, hogy egyenletesen szuszog még magam mellett hagyom fél órát, ezalatt mély álomba kerül, s a félóra elteltével átviszem az ágyába. A karja és az egész teste ilyenkor totál elnehezülve, csak lóg. Néha megébred, ahogy átviszem, ilyenkor a cumit a szájába teszem, erre megfogja a kezem, ettől megnyugszik és elalszik, párperc múlva kiosonok a szobából.
Mi kicsit kitoltuk az altatást fél 8-ról 8-ra. Fél 8 körül fürdünk,ha van kedve még játszik picit, aztán 8körül cicizés, és 9 körül átviszem a helyére,ha minden ok akkor 2 körülig alszik,de ha melege van vagy napközben kevesebbet evett, akkor van, hogy korábban is megébred, ilyenkor megpróbálom először cumival visszaaltatni, ha nem alszik el tőle cicit kap.
Volt nálunk is pár hét, hogy óránként fenn volt, a foga miatt csak szopira nyugodott meg, és az éjszaka nagy részét a mi ágyunkban töltötte, nah hát egyikünk sem aludt jól, minden rezdülésre ébredtünk, a baba is meg én is. Ekkor próbáltam meg cici helyett cumit dugni a szájába, a nagy kómában nem tünt fel neki az átverés:)
Nem tudom, hogy mennyit szopizik a babucid, de nálunk az is hiba volt, hogy csak egy cicit evett ezért sokszor felébredt éjszaka, a védőnő mondta, hogy próbáljam meg mind a kettőt odaadni neki, eleinte sokat bukott, mostmár csak ritkán jön vissza. Méregettem így 160-230 között eszik, nappal kibír 4 órát, éjszaka 8-2-ig, majd 2-5-6-ig, ha nincs nagyon meleg.

A múltok írtátok a hozzátáplálást is, én csak az almát kóstoltatom vele, de azt nagyon szereti,először amikor én ettem, akkor dugtam a szájába, lelkesen szopizta,mostmár alkalmanként fél kiskanállal is megeszik és nagyokat cuppog hozzá:)

Nyaralással hogy álltok?Viszitek vhova a picit? Aki volt,milyen tapasztalata van?
Mi elvittük egy tesztkörre 3 nap két éjszaka.Nappal nem volt gond,de este szegénykém megijedhetett vmitől,mert remegve sírt és alig tudtam elaltatni,csak sikítozott és a cicit sem akarta elfogadni. Magamhoz szorítottam,hogy érezze az illatom, és csak ringattam,így nagy nehezen elaludt. Kiságyat kaptunk, abba saját ágynemű volt,amikor már elaludt és betettem az ágyba ismerős illatok között úgy aludt, mint itthon.
Mi lehetett a hiba szerintetek?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Csajok, köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek abban, hogy jó, ha az ösztöneimre hallgatok, és nem a szakirodalomra. Nekem nem megy a sírni hagyós módszer, és inkább álomba szoptatom vagy ringatjuk, amíg meg nem nyugszik. És igenis kiveszem, ha sír, és velünk alszik, ha egyedül nem tud. Legalábbis egy darabig így lesz. Remélem, hogy idővel tényleg elmúlik ez a nehezen alvás, és később sem kell majd taktikázni. Mindenesetre megnyugtató, hogy sokan közületek is etetnek éjszaka, nem csak mi vagyunk ilyen éhenkórászok. Vivi, mostanában én is szoktam 2 ciciből etetni, de nem mindig akar enni a babóca. Van, hogy inkább álmos, mint éhes, és a cicimet kiköpi, a cumira meg lenyugszik. Amúgy van, hogy 80 g-mal kibírja 4 órát, 180-200 g-mal meg 3 óra után már nyüszög. Érthetetlen!
Azt hiszem, Kati kérdezte, hogy nem borult-e fel a nappal-éjjel ritmusa. Szerintem nem, nappal sem alszik sokat. Általában reggel alszik 1 órát, dél körül még egyet, délután pedig kétszer fél-fél órát. Talán bele kéne törődnöm, hogy nem egy mormota típusú babát kaptuk... :(

Doni is szokat azt csinálni, mint Márti, hogy begyűri a kezét maga alá, ha fáradt. De egyre ügyesebb, és egyre tovább bírja hason tartani magát. Néha már tologatja felfelé a fenekét közben - gondolom ebből lesz a kúszás. Szóval napról napra rengeteget ügyesednek ezek a babák. Aztán meg Mártinak nehezebb dolga is van, szumósként nem olyan könnyű ez a mutatvány! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Vivi, szerintem az zavarhatta meg Dávidot, hogy nem volt otthoni környezetben. Mi tegnap töltöttünk távol egy éjszakát, ez volt az első alkalom. Doni is nyugtalan volt, óránként felébredt. És bár rossz alvó, azért ennyire nem. Biztos számítanak az ismerős illatok, de lehet, hogy nem elegek. Mi majd aug végén megünk egy hétre nyaralni, hát kíváncsi vagyok, pihenés lesz-e vagy nyüglődés.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok ezt a durva meleget??? Én már kezdek kipurcanni :lol:

Az alvás nálunk is hasonlóan zajlik, vagyis egy ágyban a picivel.
Lehet, hogy nincs összefüggés, de azért leírom, Ginámat első perctől külön, kiságyban altattam, ha nagyon sírt felvettem, de aztán ment vissza az ágyába.
Ő kevésbé anyás, mint Niki, akit már magam mellett altattam 6 hónapos koráig.

Noémi is mellettem alszik, szinte miden rezdüléséről tudok, ha mocorog már akkor tudom, jön az "álomszopi", ami max 5 perc és durmol tovább. El sem tudnám másképp képzelni, szükségem van a közelségére és neki is az enyémre.
Én napközben sem hagyom sírni, nem megy. Persze olyan van, hogy éppen nyakig vagyok valami munkába és nem tudom felvenni, de akkor valamelyik nagy gyerekem vagy a férjem már veszi is fel. Persze a férjecském szent meggyőződése, hogy elrontom, de azért ő sem bírja nem felvenni ha sír! :lol:
Szóval én is gyarapítom a dédelgetős és letojom ha elkapatom anyukák táborát! :lol:

Amúgy meg szerintem nem lehet elkapatni, ha megkapja azt a szeretetet és gondoskodást, amit igényel.
Nem sír, ha nincs baja, eljátszik egyedül is, akkor nem veszem fel, de ha sír az az első, hogy "kielégítem a szükségletét" akár evés vagy dédelgetés legyen az.

Nálunk is beindultak a dolgok, Noncsi is már napot óta átfordul hátról hasra, bár néha a kis karja útban van neki, hasról meg hátra.

Sajnos most beteg, szörcsög szegénykém, váladékos a nózikája és hallom ahogy csurog le a torkán szopi közben.
Ma megyek vele dokihoz, nézzen rá, biztos ami biztos. Szerencsére láza nincs.

Aztán ez a meleg is betesz, én nem bírom a klímát emiatt nincs nekünk, hát... mindenki megszenvedi még a pici is.
Naponta többször megfürdetem, meg áttörlöm nedves kendővel a kis testét, de látom, hogy megviseli őt.

Sajna az éjszaka sem jobb, csurom víz a kis teste.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Remélem még emlékeztek rám! Nagyon nem egyszerű négy kisgyerekkel, már nincs ovi, suli..Nem hittem,hogy egyszer még hiányozni is fog a suli,meg az ovi! Mindenkinek nagyon szép a babája, és hogy telik az idő.. Mi is nehezen viseljük a meleget! Sokat megyünk fürödni wellnesbe.. Már alakul az úszása Dománnak, pedig nagyon kis husi a drága! Én is teszek fel képet róla!
Egyébként suliba is járok a hétvégéken,és eléggé zsufolt az életem! Jaa most fogorvoshoz járok, ugyanis a terhességem alatt az egyik fogam kinyitotta, és gyökérkezelni próbálta, letömte,és bedurrant, szóval tegnap ki is húzta a fogam, most nincs elől fogam, borzasztóan érzem magam, és csak jövőhéten lesz meg a fogam..Amit már nagyon várok! nem tudom,hogy a terhesség miatt-e, de amióta terhes lettem így negyedszer nekem romlottak a fogaim..Nektek nem?
Kép Kép
humadene
Jánossomorja
 
 


Humadene, nekem nincs gond a fogaimmal, viszont a hajam rémesen hullik továbbra is, pedig szedem a vasat, a C-vitamint, plusz a terhesvitamint is. Szoptatás végére kopasz leszek... :? Most látom, hogy hamarosan 10 éves házasok lesztek! 10 év alatt 4 gyerek, nem tétlenkedtetek! :D Gratulálok!
Dománnak szép kis hurkái vannak, látom, ő sem éhezik! :wink:

Szörnyú ez a meleg! Ki sem merek menni a babával, bent kuksolunk a lakásban. Este, mikor már picit elviselhetőbb lenne, akkor meg már fektetés van.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


De nagy a csend errefelé!:)

Kati!
Gyönyörű "nagyfiú" Domán!:)

Kis csapat! :D

Egy összeröffenés augusztusban? Vállalom a szervezést!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Tényleg nagy a csend.
Mindenki küzd a meleggel. Ági, te egy energiabomba vagy. Találkozóról milyen elképzeléseid vannak? Bár mi eléggé röghöz kötöttek vagyunk. Márti mostanában csak fekve hajlandó szopizni, ölben megfeszíti magát és üvölt. Ráadásul egyszerre csak kicsiket hajlandó enni, de azt másfél óránként. Nekem nagyon jól esne találkozni veletek, de nekem már az is kaland, ha hetente egyszer eljutok egy szupermarketbe, vagy cukrászdába. De augusztusig még sok minden változhat.
Ma pl. már megevett majdnem fél dl. sütőtökpürét anyatejjel hígítva. Csak úgy tátogott érte. Apa etette, mondta is , hogy adjunk még neki. Lehet, hogy holnap már annyit kap, amennyit szeretne. A fiam 8 hónaposan még nem evett ennyit. Úgy látszik érdemes volt korábban kezdeni a hozzátáplálást.
ducimami
 
 


Hát igen, mi küzdünk a meleggel, meg ugye a kialvatlansággal. Jó lenne, ha valamit már javulna, de hát egyelőre egyre rosszabb. Ha mellettem alszik, akkor legalább nem sír éjszaka, ha felébred, de ugyanúgy nem tud visszaaludni akár 1,5 órán keresztül sem. És már nappal is egyre ritkábban alszik el magától, szóval nem könnyű. Mondjuk most nem otthon vagyunk, talán az új környezet is megzavarta az alvókáját. Legalábbis ezzel biztatom magam, hogy ha hazamegyünk, kicsit nyugisabb lesz.
Voltunk dokinál, Doni megkapta a 4 hónapos oltást, meg a rotát és a prevenalt is. Aggódtam, hogy ha szegény belázasodik, mi lesz itt az amúgy is nagy hőségben vele, de szerencsére nem lett hőemelkedése sem. 70 cm amúgy, és 6650g - irtó nyurga!

Mártiról eddig is tudtuk, hogy jó evő! :lol:

Ági, sajnos én sem vagyok túl mobilis, mert nem vezetek, férjem meg nem lenne vevő arra, hogy egy fórumos találkozón ücsörögjön mellettem. :(

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Borikám!

Szívesen elmegyünk érted, ha Pest környékén laktok, vagy Pesten...Apukának üzenjük, hogy lesz hideg sör....miegymás.....meg különben is, egy laza kerti mulatságra gondoltam, meg ennyi édes kicsi baba...... szerintem jól éreznénk magunkat!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Én nem panaszkodhatom..egyem a kicsim szívét,még a meleget is bírja!Alszik éjjel végig,csak inni kell fel....és már alszik is.
Napközben fürdünk a medencében vagy 3x..de nagyon élvezi,már hason van benne!(eddig meg megőrült hason)
A hozzátáplálással lehet lesz gondunk,mert a barack nem ízlik,és nem iszik meg hipp gyümileveket,csak tiszta vizet,de azt sokat!Azért még az alma-citromfű teát kipróbáltatom vele.
Alig van pisi a pelusban,és csak 4x eszik napközben,100-120 adagokat!Adtam neki új tápszert,és olyan szorulása volt 2 napig,hogy együtt sírtunk:((((utána tiszta vér volt minden,és hangos sikításra szült két kemény pici tojást!Nagyon sajnáltam...volt kúp,szirup..már minden!Én ezt a kaja változtatást nagyon óvatosan fogom kezelni!

Mi benne vagyunk Ági bármiben!Apa rugalmas ha megkérem,Noel meg órákat tölt velünk csavargással,és imádja,mert nézelődhet!Most,hogy holnap elutazunk..kíváncsi vagyok a máshol alvással lesz-e gond?.Szerintem nem.ha úgy van minden mint itthon sorrendben..nem lesz gond. Kép

timea35
Budaörs
 
 


Ó Timi!
Ezt a kaki dolgot még olvasni is szívszorító, nemhogy anyaként átélni . A baracktól, almától Mártit első kóstolásra mindig kirázza a hideg, másodpercekig fintorog és lecsúszik a székben, de azért tátog érte. Úgy a 3. falattól már nem borzong tőle. Bezzeg a sütőtök, gondolom mert hasonlóan édeskés mint a tej, és nem savanyú, nagyon ízlett neki. Ráadásul úgy tud kakilni tőle, hogy észre sem veszem, és teli a pelus. ( nincsenek hatalmas nyögések, liluló fej...)
Márti is kevesebbet eszik, mint eddig, de ettől is gyarapodik, úgy látom, tegnap 8.2 kg-ot mutatott a mérleg.
Láttam tegnap a tejtestvérünket, jövő héten 4 hónapos lesz és még nincs 5 kg. Vékonyabb a combja, mint Mártus bokája. És mostanában megint kevesebb tejet visznek el, mondván, hogy elég. :evil:
ducimami
 
 


Ági, majd ráveszem apucit, ha élesedik a dolog. Ő is szeret kimozdulni, csak nem lesz ellenvetése végül. 8)

Timi, szerintem nem baj, ha inkább a vizet választja Noel. Örülj neki, hogy nem kell drága leveket venned, jobb nem is rászoktatni azokra a babókat. De ha annyit iszik, hogy-hogy kevés a pisi? A barackon kívül próbáltál mást is adni neki? Vagy csak az új tápszer lehet a ludas a székrekedésben?

Donátom mostanában inkább gyakrabban eszik, persze nyilván a meleg miatt, szomjoltás gyanánt. És mi még tartjuk magunkat a csak szopihoz, bár pont ma megkóstoltattam vele az őszibarackot. Szerintem ízlett neki, mert az első falat után, mikor vittem a kanalat feléje, tátotta a száját. De ebből nem lesz rendszer, csak kíváncsi voltam, milyen képet vág egy új ízre. :)

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly, igen annak tényleg örülök,h a vizet választotta,csak szerettem volna egy kis színt vinni az életébe.barackot sűrű innivalóban adtam neki.eleinte itta,utána már hiába adtam.tuti a kajától lett a baj,mert sűrű banános bukós tápszer,és írták az anyukák,h megfoghatja a pocit,de adnak szirupot meg isznak sokat,és nincs baj...hát nálunk lett:((
van bébiétel is neki.sütőtök meg krumpli.gyümölcsös is van.de várni akartam még.már jól van,mert gyorsan szereztem bifiduszos kaját,és most napi kaki van:)
most már csak az a bajom,h nem eszik.reggel 120.4 óra múlva 80,és most 70.jókedvű.egy nagyot csaviztunk,vásároltunk..iszik.de ennyi.ma is 4 evés lesz,és ilyen kevés.ilyenkor örülök,h nem vékonyka.Azt meg,h miért nincs sok pisi,én sem értem.viszont nagyon izzadékony..talán azért?de lehet ez hülyeség.nem tudom.de szinte tök üres a pelus...:(

timea35
Budaörs
 
 


Nálunk csak annyi gond van a hozzátáplálással, hogy az általam reszelt, pépesített cuccot nem fogadja el Gergő...kipróbáltam a bébiételes változatot, gondoltam, ha az sem kell Neki, akkor várunk még egy darabig! Hát nem kellett, nyeli, mint kacsa a nokedlit! Valahol megértem, hogy ez a kicsit rostosabb cucc fura neki, de nem hittem volna, hogy gond lesz vele! Nem vagyok nagy bébiétel rajongó, de a párom azt mondja és valahol igaza van, hogy a bébiételek nagyon szigorú ellenőrzésen esnek át és lehet, hogy jobban járunk, ha eleinte azt kapja a Picur! Nagyon menő nálunk az almás-őszibarack és a sütőtök, mint Mártikámnál! Ha nem lennék résen lenyomna egy üveggel, de így felezünk 2 kaja között. A 4 hónapos mérésnél 6.27 kg és 65 cm Gergő, forog mindenkét irányba hátról-hasra és már vissza is, valamint kúszik a kis Drága, úgyhogy résen kell nagyon lennünk!

Timi!
Mi még mindig az AR-s Beba-t esszük éjjel, illetve napközben a Beba Pro-t, csak abba teszünk Nutritont, így viszonylag kordában tudjuk tartani a bukásokat, bár vannak jobb és rosszabb napok, nyilván attól is függ, hogy mennyit mozog a Gyerkőc! Itatjuk is, mostanában elfogadja a Hipp gyógynövényes teáját, így nem adunk már Neki se Espumisant, se Infacolt!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nálunk is nagyon kevés a pisi a pelusban, először én is megijedtem, de rákérdeztem a dokira és állítólag ebben a melegben nem ritka dolog.
Az a legfontosabb, hogy nézd a kutacsát, ne süppedjen be, ne legyen karikás a szeme és száraz, petyhüdt a bőre.
Mert ezek a kiszáradás jelei, a kevés pisi nem.

Noncsi ma 4 hónapos, 6100 gr. Megkérdeztem én is a hozzátáplálást, de egyöntetű volt a vélemény a doki és a védőnő részéről is, 6 hónapos koráig semmit, csak anyatejet.
Még vizet sem adtam neki a kánikulában sem, csak sűrűbben tettem mellre.
Volt, hogy megelégedett pár korttyal, valószínűleg akkor csak szomjas volt.

Én is fürdettem naponta többször, utána olyan jól érezte magát, de fél óra múlva már megint izzadt szegénykém.
Volt amikor 32 fok volt a lakásban, elviselhetetlenül.

Állítólag ma már jön egy front és holnaptól lehűlés lesz. Már ránk fér. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok anyukak,

Ezer eve... :oops:
Junius 9-e ota itthon vagyunk Magyarorszagon. Tilda vegul ideiglenes utlevellel jott haza amit be is vontak egybol ahogy hazajottunk. Ez az itthoni burokracia elkepeszto. Annyira tul van bonyolitva minden amennyire csak lehetseges. A magyar anyakonyvezeset mar elinditottuk meg Angliabol majusban azt mondtak kb egy honap. (itthon mindenre ezt mondjak, nincs semmi konkretum) Junius vegen meg nem volt kesz. A gyulai Anyakonyvi Hivatalban fanyalogva adtak egy teloszamot amin erdeklodhetek, mert ok ugye nem tudnak semmit ui a Bevendorlasi es Allampolgarsagi Hivatal kesziti mivel Tilda kulfoldon szuletett, ok elkuldtek a papirokat Bp-re es a telefont ugyem veszik fel,no comment.
Hivtam oket elsore felvettek, termeszetesen nem volt kesz de azt mondtak meg aznap megcsinaljak, delutan visszahivnak ha elkeszult. Hivtak is es volt szemelyes atvetelre is lehetoseg. Meg szerencse, hogy ezt valasztottam mert elirtak a szuletesi helyet, igy ott helyben javitottak a hibat es irtak egy masikat (5 perc). Meglett a magyar szulanykiv. Hehe de ez onmagaban nem eleg ahhoz, hogy nyilvantartasba vegyek es kaphasson utlevelet szemelyit. Tenymegallapitanak :shock: ami egy hosszu procedura akar 3 honapig is eltarthat :shock: :shock: Ez azt jelenti, hogy mivel Tilda kulfoldon szuletett le kell ellenorizniuk, hogy a szulok tenyleg magyar allampolgarok. Az okmanyirodaban halaeg egy nagyon segitokesz ugyintezot fogtunk ki, noszogatta a Bevandorlasiakat ezerrel igy mult heten sikerult is megallapitaniuk azt a tenyt, hogy tenyleg magyarok vagyunk :D Kedden voltunk megint Gyulan(ja mert anyukamnal vagyunk Dunaujvarosban) csinaltatni szemelyit pincurnak.
A ferjem mar lassan 3 hete visszautazott Angliaba, olyan rossz igy kulon. Remelem 2 heten belul kuldik a kis igazolvanyt es utazhatunk vissza. Jo itthon nagyon, de igy csak nem az igazi. Anyukam titkon orul ennek a lassu ugyintezesnek, annal tovabb maradunk :wink:
Tilda nagyon cukor, a repuloutat tok jol viselte, elso este kicsit ki volt keszulve :( Rengeteg inger erte. Magaban az utazas sem semmi plusz meg a rokonok meg uj hely stb... A ferjem noverenel aludtunk elso ejszaka, sirt a dragam egy nagy hosszut este, cicit kapott szopizott egy oraig es ugy elaludt, hogy csak hajnalban kelt.
Masnap mentunk Gyulara iszonyu meleg volt es a kolcsonkapott Suziban nem volt legkondi. Szegenykem a 12 fokbol 30-ba csoppent egy nap alatt. Tobbszor is magalltunk utkozben, hogy lehutsuk egy picit.Tok jol birta,nem sirt csak gyongyozott rajta a viz mindenhol az egesz kis testen(masnap reggel szaraz is volt a pelus)
Gyulan voltunk ket hetet, nagyon jol ereztuk magunkat leszamitva ezt a hulye ugyintezest. Tilda miota itthon vagyunk atalussza az ejszakat, 5 es 6 kozott szokott kelni szopizik es meg visszaalszik 7-ig. A meleget is hosiesen turi. Nagyon baratkozos mindenkire vigyorog ezerrel.
Tilda meg csak anyatejet kap100%. Vasarnap lesz 5 honapos. Nem tudom varjak-e 6 honapos koraig a hozzatapival , szerintetek elkezdjem a kostoltatast? Tej van boven, szepen gyarapszik es szeret is nagyon cicizni csak par napja mar nagyon erdeklodve figyeli mikor eszunk es nyitogatja a kis szajat. Ez lehet annak a jele , hogy mar igenyelne a szilard etelt?

Edesek a gyerkocok mindenkinel, Timi azt a hason pancsit mi is kiprpobaltuk, tok jo, hogy feltetted azt a kepet. Tilda nagyon elvezte.

Most kelt fel mutyur, megyek, mert ehes :D

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

De jó,hogy enyhül az idő :lol: Gondolom mindenki örül már neki....


Megjártuk Ceglédet...nagyon jól sikerült!Noel hozta a hozzá fűzött reményeket...olyan volt mint itthon!Aludt amikor aludni szokott,evett,fürcsizett....Nagyon nagyon élvezte a fürdést!Rengeteg hangos nevetés volt,és sok kép készült!Nem érdekelte,hogy nem itthon van a helyén...A klímát kikapcsoltam amikor úgy éreztem,és semmi gond nem volt.Nekünk is jó volt,mert nagyon tiszta volt,és nagyon fini a kaja!:))

Noel már jól van,többet eszik..legalább is tegnap meg ma már jobban evett...vettem hipp tápszert,amiben van bifidusz,és tegnap volt 2 kaki is!

Ági! Már nem bukunk annyit,ezért én inkább ezt adom neki,mert nagyon jó féle,és nem is 2400ft hanem 1600ft..meg nem kell felíratni..a 6 hótól meg lehet adni neki a 2-es és az sűrűbb is lesz majd megint!(Ez most Hipp HA1 Combiotik és probiotikos!)Én bébiételt is hippeset vettem,mert ahogyan a párod mondja tényleg átmegy egy csomó szűrésen,és ebben a fajtában nincs cukor!Én lehet rosszkor kínáltam meg,mert akkor szenvedtünk a kakilással is..majd megpróbálom megint később....


oolong,tényleg nincs egyszerű dolgotok a papírokkal.... :?


yusz, nem a kiszáradásnak nincsenek jelei..nagyon figyeltem rá...és már van pisi is,mióta eszik újra....

timea35
Budaörs
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Oolong,
sajnalom ezt az ossze-vissza szivatast!
Nekunk hal Istennek ennel sokkal egyszerubb volt a dolgunk, leven, hogy a ferjem spanyol, es a spanyol utlevel megszerzese csak masfel honapunkba kerult! A magyar anyakonyveztetes meg a konzulatuson keresztul ment, 5 het alatt megvolt.
En is rengeteget szivtam mar az otthoni burokraciaval a tobbi gyerekkel, meg lakas-bankugyek intezesevel, mindenfele szarral. Most mar nem is csinalok ilyet vakacio alatt, pedig hat lenne mit! Csak rajottem, ferjem nem kis unszolasara, hogy ha akar egy orat hivatalban kell toltenem vakacio alatt, maris ramegy az egesz otthonletunk, mert valami ugysem sikerul, vissza kell menni, ez vagy az kell, amit elore nem tudtak kerni, es nekunk termeszetesen Belgiumban van. Szoval most mar egy jobarat intez mindent, ami ugyancsak nem a legjobb megoldas, meg probalom nem agyonterhelni, de igy legalabb az otthonleteink viszonlag problemamentesek.

Timi
Klasszak a kepek!

Jussz
De jo, hogy jottel! Agihoz jottok?
Sulyban Dani is nagyon hasonlo volt! Negyhonaposan volt 6050gr, azota nem mertuk...

Oolong
megegy: ha van tejed, en semmikepp sem kezdenem meg a hozzataplalast 6 honap elott. Raersz meg!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Oolong! Mi még semmit sem intézünk papírügyileg....nem tudom ebből mikor lesz hazamenetel?! :D
Biztos rossz olyan sokáig otthon lenni a párod nélkül...de ha így folytatod még a végén te is el tudsz menni Ági bababulijára. :D

Ági mi sajnos nem tudunk, pedig nagyon jó lenne.

Olyan jó látni az fürdős képeket, itt sajnos nagyon rossz idők vannak, vagy ha jobb is nem annyira, hogy fürödhessen Domi...de szerintem hamarosan mi is ellátogatunk egy usziba. :D

A hozzátáplálással szerintem még én is várok, igaz Domi még csak most volt 4 hónapos...de én már nagyon beleéltem magam. Viszont egyre több helyen olvasom, hogy jobb kivárni a 6 hónapot.... Na meg nekem is van tejem bőven...legalább addig sem kell kaját készíteni neki. :D

Hát mi súlyban kicsit elhúztunk, de nem értem miért ennyire?
Négy hónaposan 8,5 kg.... ez gáz? pedig már nem is szopizik olyan sűrűn...én nem látom olyan vastagnak...de általában idősebbnek szokták nézni.

Lilly, azt hiszem te érdeklődtél a Suttogó módszerei iránt...én mintahogy írtam is, olvastam a könyvét, de elvetettem mindenféle alvási módszerét, mert nem vált be..most elkezdtem megint, mert Domi egyáltalán nem alszik magától nappal...kicsit máshogy, de csinálom ezt a felvesz/letesz módszert és úgy tűnik beválik...így is sír a gyerek, de nem annyit, meg nem úgy, mintha nagy baj lenne, inkább csak ellenkezik és panaszkodik...de egyre jobb, már nem kell annyiszor felvennem, meg letennem....remélem jó lesz..
Egyébként csak mi vagyunk azok, akiknél nincs rendes nappali alvás? ha van is kb csak fél óra....:S

Nem irigylem tőletek ezt a nagy meleget.....én már nagyon elszoktam tőle...persze mindig vágyom a magyar nyár után, amikor itt esik és fúj a szél... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Ezt meg kell veletek osztanom.
Tudom, számotokra ez nem újdonság de Domi most csinált ilyet először, hogy reggel 6.47-ig aludt!!!! Yuppiiii!!!
Igaz az esti 8-as szopi kb egy órás aktív szopi volt, de megérte. :D

Ja és még az előbbi írásomhoz hozzátenném, hogy a nagy súlynak meg vannak a hátrányai is. Domi még szinte semmit nem csinál, azaz nem forog, meg ilyenek...csak a kezével fogdos egyre ügyesebben...na sebaj, majd szép lassan. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Akkor varok meg a gyumolccsel :) boven van tej,meg folyik is neha :lol:

Moni, 8,5 kg nem semmi. Tilda 7,5 korul van es 5 honapos es o sem szamit picinek. Mondjuk a fiuk nehezebbek ugy altalaban.T sem forog meg hatrol hasra es vissza csak az oldalara. 6 hos koraig csak atfordul. Ha meg az iden haza akartok menni lassan intezzetek az utlevelet ui idopontot kell kerni a konzulatuson es honapokra elore be vannak tablazva. En marcius elejen probaltam kerni es junius 16 volt a legkozelebbi idopont, ezert inteztuk meghatalmazott utjan a magyarorszagi anyakonyvezest es mentunk haza ideiglenes utlevellel.

Timi, Noel is jo husban van. Edes nagyon es hogy elvezi a vizet... te pedig nagyon csini vagy.

Jo lenne a talira elmenni, de szerintem augusztusban mar nem leszunk itt :(

Tilda ma nagyon nyugos, nemtom mi baja lehet mar reg volt ilyen.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


csekom, jó olvasni,hogy nem csak Noel ilyen nagy...dobjál már egy pár képet a babyről légyszi...:))Nagyobb is mint Noel?!
Mi most vagyunk kb.8,5 kg és 70cm...(20 hetesen)de hétfőn megyünk az utolsó oltásra,és ott megmérik!
Örülök,hogy Domi ilyen jól aludt..hátha így marad!
Semmi hátránya nincs annak,hogy ilyen nagy babák...csak nem egyformán kezdik a mozgást..ennyi..
Noel már úgy pörög forog,és kiborít az ülésekkel...nézd meg egy széken hogyan ül fel hasból!Ja,és folyton ülne..megy a hangos hiszti miatta..nagyon várom már,hogy tudjon ülni magától,mert nagyon aggódom a háta miatt!
Aztán lehet,hogy Domi hamarabb fog járni mint Noel....



oolong,köszi!:))
Tilda is mozog majd a maga kis ütemében!
Ha így tudnék szoptatni,én sem kezdeném el a hozzátáplálást csak 6 hónap után.....Sőt,így sem megy könnyen...
Nevetni fogsz,de Noel nem olyan húsos élőben és olyan dundi arcú mint a képeken..nekünk is azt hiszik,hogy 6 hónapos!:))


Ülök!





Kép


Hasból ülök fel..persze segítség nélkül...csoda,hogy annyit bukok vissza?!
Kép

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Most sikerült átfutnom azt utolsó oldalt...már most leragad a szemem, de elhatároztam, hogy ha török,ha szakad írok pársort.

Timi!

Nagyon édi Noel, ahogy lubickol,látszik, hogy élvezi a dolgot. Nálunk is már ülni akar Dávidka, s néha hiszti is van miatta, hogy még nem ülhet:)))A hátán és a hasán is pörög körbe, ha leteszem másodpercek alatt hason van, szinte egész nap hasal...pedig eleinte hogy utálta, egész nap ülne meg hasalna. Ő múlt héten volt 8220g mielőtt visszavittem a mérleget:)

Csekom!

Lehet, hogy nem vigasztal, de mi is rossz alvók vagyunk napközben. Percre pontosan fél órát alszik Dávidka 2-2,5 óránként. Kivéve ebéd után, amikor együtt alszunk, így sikerül 2 órát szunyáznunk, nekem is jól esik a pihenés:)))
Az éjszakai alvás is változó, van, hogy elalszik 2-3-ig, eszik aztán alszik fél 7-ig, máskor már éjfél előtt megébred, de akkor nem kap még enni. A rekord fél 4 volt. Nem tudom, hogy mikor lesz ebből egész éjszakás alvás. Most mintha megint beindult volna a fogacska is:(

Hozzátáplálással kapcsolatban mi kóstolgatunk, először alma volt terítéken 1-2 kanál, most pedig a szezonális őszibarack, ma már egy kisebb egész barackot megevett, nagyon ízlik neki. Én sem erőltetem a dolgot, mert van tejci bőven,néha még sok is neki, így a fagyasztóba is kerül:) Mi még mindig küzdünk a kakitémával, ezért remélem, hogy a rostban gazdag gyümik előbb utóbb segítenek majd neki,de eddig semmi.
Elég fura ez is általában kivárom az 1 hetet, s ha nincs kaki, adok neki egy fél glicerines kúpot, 10 percen belül van termés.
Mi a baj szerintetek? Nincs ingere?Nem kellene dokihoz vinnem ezzel?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kaja előtt...

Kép

Na ennyit a hozzátáplálásról:((
Pedig sütőtök volt,egy kis tápszerrel.....

Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


De jók a képek!
Noel tiszta macsó!
Vivi, az tök jó, hogy legalább fél órákat elalszik Dávid. Nekem az a bajom, hogy néha még ennyit sem alszik a babám. Vannak olyan napok, amikor egész nap nincs 1,5 órányi alvása, összesen. Az éjjeleket most úgy oldjuk meg, hogy letesszük a saját ágyába, ott alszik amíg alszik, és az első ébredéskor átkerül közénk. Így kihúzzuk reggel 6-7-ig, persze néhány ébredéssel közben. Általában 3-szor kell cicire tennem este 8 és reggel 6 között. Ez van, megbékéltem vele, így legalább nincs sírás éjjel, és mind3an tudunk aludni. Persze előttem van a rémkép, hogy 4 évesen is a mi égyunkban akar majd aludni... Férjem nincs meggyőződve a módszer helyességéről, de abban maradtunk, majd Doni 1 éves kora körül elkezdünk "nevelni".

Itthon hogy kell a személyit intézni a gyerekeknek? Ugye azzal kiengedik az országból Horvátország felé? Most kapcsoltam, ahogy olvastam Iza meg Gem ügyintézését, hogy nekünk is kéne már lépni, mert aug-ban utazunk... 8)

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek!! Timi nagyon csinos vagy, nem látszik rajtad, hogy nemrég szültél!!

Iza!
Én is azt mondom mint Gem, amíg van tejed addig ne gondolkodj hozzátápláláson 6 hónapos kor előtt!!
Ez abban az esetben lenne kérdés, ha tápszert is kapna. De nálatok nincs ilyesmi, így szerintem várj vele nyugodtan.

lilly!
Szerintem okmányirodán meg tudják mondani, hogy mi kell hozzá. Gondolom fényképet nem készítenek a babáról. :lol: :lol:
De időpontot foglalni kell, én megszívtam Melinda diákigazolványa miatt, csak 1 hónapra kaptunk és kicsúsztunk az időből.
Utána még két hét mire megküldik az igazolványt, szóval el kellene kezdened intézni.

Kristin!

Sajnos rossz hír, hogy a glicerines kúpra rá lehet szokni!!! Szólj dokinak, hogy ilyenkor mi a teendő, mert pont emiatt nem szokták ajánlani a gyakori használatát.

Noncsi két napja szinte egyhuzamban alszik. Gondolom a hidegfrontok nála is álmosságot idéznek elő, sokszor már én keltegetem késő délután, hogy este azért tudjon aludni.
De érdekes, hogy szopizni azért mindig felébred és követeli a tejet, de utána visszadurmol. :wink:
Éjjel mi is kb 3-4 x ébredünk enni, utána szunya.
De nem bánom, úgyis kicsi a súlya, egyen csak.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szemelyi: a szuletesi anyakonyvi kivonatot es a lakcimkartyat kerik hozza
es mindket torvenyes kepviselo(szulo) hozzajarulasat. Es keszitenek fotot a babyrol az okmanyirodaban. Max egy honap mire elkeszul de atlag 2 het alatt megvan. Mi egy hete csinaltattuk. Meg nem jott meg.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Iza, ez azt jelenti, hogy mindkét szülőnek ott kell lennie, vagy előre ki lehet tölteni ezt a hozzájáruló nyilatkozatot?

Lányok, én kezdek kikészülni. Nem elég, hogy az éjszakáink rémesek (most már mellettem sem alszik békésen, óránként felriad), nappal is egy merő nyüglődés az élet. Már nem tudok mit csinálni, semmi sem jó. Hiába énekelek, hiába veszem fel, kb 5 percig boldog, aztán elkezdődik a panaszkodás. Kezdek kikészülni. Hogy nyugi legyen, 1,5 óránként mellre teszem, de persze így nincs idő arra, hogy elég tejem termelődjön. És nyilván a kevés alvás sem tesz jót a tejemnek. Lehet, hogy éhezik, és ezért olyan nyűgös? Vagy mi lehet az oka, hogy 10 percet sincs el magában, és csak cicin hallgat el? Kezdjem el tápszerezni is? Félek, akkor aztán tényleg elmegy a tejem. Honnan lehet tudni, hogy nem elég neki a tejci?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly,
Szerintem az a legegyszerubb ha mindkettem ott vagytok. Igazabol nekunk egy hosszabb procedura volt es meg az elejen latta az ugyintezo a ferjemet is es szoban nyilatkozott, hogy o is akarja a szemelyit a gyerkocnek de ugy emlekszem mintha azt mondta volna, hogy a szemelyi igenyleshez eleg az egyik szulo is.
a papiron amit kaptunk es alairtam az alairasnal van egy ilyen szoveg:
Torvenyes kepviselo nyilatkozata:
A szemelyazonosito igazolvany kiadasara iranyulo kerelem benyujtasahoz a masik torvenyes kepviselo is hozzajarult/a torvenyes kepviseletet egyeduli jogosultkent gykorlom.( a megfelelo resz alahuzando)

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Lilly!
Egy szoptatási tanácsadó javasolta, hogy mérd meg az egész napi pelenkatermést. Vond ki belőle az adott számú száraz pelenkák súlyát, így kapsz képet, hogy kb mennyit evett. 15-20 dkg-ot hozzá lehet adni a tiszta súlyhoz, ennyi amit elégetett, kilélegzett stb.
ducimami
 
 


Lilly,
Valoszinu a faradsagtol ilyen nyugos, ha ejszaka sem tudja kipihenni magat es napkozben sem alszik nagyon faradt lehet szegenyke meg persze te is. Probald kulon szobaban altatni. Tilda sem alszik jol ha mellettem van ejszaka, felkel cicizni erzi a tejcsi szagot :lol:
Mivel most nem otthon vagyunk hanem anyukameknal a haloszobaban alszik egyedul a francia agy kozepen(meg nem forog), cicin alszik el es csicsi van este 8-tol reggel 5-6-ig :D Ha nem lenne elg a tejed valszeg mergesen szopizna es rancigalna a cicit meg persze nem hizna. Hizni hizik nem? Szegenykeim nem irigyellek benneteket. Nagyon ki lehettek. Remelem hamarosan javul a helyzet.

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Lilly!

Tényleg nem a legszerencsésebb, hogy melletted alszik a pici. Nálunk is volt pár ilyen éjszaka,amikor először nyűglődött a fogával.Éjszaka szinte óránként felébredt és csak cicivel lehetett megnyugtatni.Magam mellett próbáltam altatni, de csak rosszabb lett, minden rezdülésemre felébredt, s néhány nap alatt kipurcantunk. Akkor próbáltam meg éjszaka cumit adni neki cici helyett és bevált, megnyugodott és visszaaludt tőle. Azóta is ezzel dolgozunk, pedig nappal sosem fogadta el a cumit.
Ha éjszaka felébred vmi miatt és nem éhség miatt, akkor beleteszem a szájába a cumit,megfogja a kezem, ahogy szopi közben is és úgy alszik vissza.
Nyűgösségre én a sétát használom, ha nem bírok vele és tudom, hogy nem éhes és nincs különösebb ok a hisztire(fájdalom), akkor felpakolom és irány sétálni, ilyenkor általában nézelődik és általában be is alszik.

Kérdés: Mennyi folyadékot isztok egy nap? Már azon gondolkodtam, hogy talán leveset iszok azért szorul be a babucinak a kaki, mivel ha székletlazítót kap (laevolac szirupot), akkor kb egy órán belül van kaki.
Szerintetek lehet összefüggés?Keveset iszom?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudom megrendezni idén a baba bulit, elnézést kérek mindenkitől! nagyon szerettem volna, de az Anyukám az intenzív osztályon fekszik közel 10 napja és fogalmam sincs, hogy mikor engedik ki onnan...szeretném, ha ez nagyon hamar lenne, de egyelőre lélegeztetik és altatják, mert tüdőgyulladása van és nagyon nehezen gyógyul! bocs még 1x!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági, kitartás, nagyon nehéz lehet ez az időszak nektek! Kívánjuk, hogy minél előbb rendbe jöjjön Anyukád, és otthon ápolhassátok tovább!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


jaj lányok ezek nagyon nem jó hírek!

Ági nagyon sajnálom, remélem minél hamarabb jobban lesz. Kitartás!

Kristin! Sok jó tanácsot nem tudok adni, nekünk szerencsére nincs ilyen problémánk. Biztos fontos, hogy sok folyadékot igyál, meg egyél sok rostosat...próbáltál már estére almát enni? Vagy szilvát, akár aszaltat is...bár ezek mind természetes hashajtók...nem tudom mennyire válnak be.

Lilly! Oolongnak igaza lehet. Domi nálunk is nagyon nyűgös volt, amikor nem aludt. Sokszor én is azt csináltam, hogy megszoptattam, s aztán boldog volt kb fél óráig, majd lassan kezdte újra az egészet. Mint ahogy írtam, én elkezdtem ezt a Suttogó féle felvesz/letesz módszert. Nem mondom, hogy olyan szuperül megy, meg nem is pont úgy csinálom, mert én kicsit járkálok vele, amíg megnyugszik, meg simogatom az ágyban is. Így is sír picit, de nem olyan keservesen, inkább csak kérően, hogy vegyem fel. Mihelyst picit megnyugodott leteszem, ha kezd sírni, számolok kb 10ig majd felveszem újra. Fokozatosan belefárad és elalszik. Kb egy hete csinálom, s így alszik reggel 10től 12ig, úgy hogy én nyitom ki nála az ajtót, meg húzom fel a redőnyt neki...
Igaz délutánonként csak fél órákat alszik, de én ennek is örülök. Nálunk soha nem aludt el az ágyban, még reggel sem alszik vissza, mert mihelyst magunkhoz vesszük, beindul a bugi a lábában, s rötyög, hangosan gagyog...:D
Nem tudom mi lehet a baj. Mit mond a védőnő?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Agi!
Nagyon sajnalom anyudat! Erot es kitartast, kivanom, hogy minden jora forduljon!
g

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Nagy a csönd. Merre vagytok?

Ági!
Mi van veletek? Kérlek írj egy pár sort!

Lilly!
Változott-e a helyzet alvás-evés terén?

Timiéken kívül (akiknél nagyon jól sikerült) volt már valaki nyaralni babával? Mik a tapasztalatok? Mi 3 hét múlva megyünk, kezdek izgulni.

Hogyan fejlődnek a babák? Márti továbbra is csak egy irányba forog, de annál többet beszélget, rikoltozik, hangicsál mostanában. Kedvencem, mikor a levegőt beszívva "visszafelé" beszél. Nem tudom érthetőbben leírni a jelenséget.
ducimami
 
 


ducimami, édes lehet Márti ahogyan dumcsizik...Noelt is hallani még a földszinten is,ha belekezd!:))

Fel jöttem minden nap,de eltűnt mindenki...

Ágiért kezdek aggódni,de nem merek írni neki:(

Mi elvagyunk,kicsit dinka az idő..jön a fogunk és van tőle egy kis hőemelkedés,meg pöttyök,amik jönnek meg mennek...de jól bírja(bírjuk).Aug végén,elmegyünk vele megint egy pár napra,remélem jó lesz megint..:))

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Sajnos bekövetkezett az, amitől mindig is féltem...elvesztettem az Édesanyámat...iszonyúan fáj...leírhatatlan...csak a gyerekek adnak erőt, értük muszáj talpon maradni...egyszer majd leírom, de nem itt, inkább a zárt kis csoportunkba! Köszönöm, hogy aggódtatok!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Őszinte részvétem! Sok erőt kívánok neked! S ha bármiben tudok segíteni...kiírni magadból a fájdalmat stb.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Ági, én édesapámat veszítettem el 4 éve, és azóta nem telt el úgy nap, hogy ne gondoltam volna rá, és ne nehezedett volna el a szívem egy-egy pillanatra. Azt hiszem, egy szülő, főleg egy édesanya elvesztését nem lehet megszokni vagy feldolgozni, de idővel enyhülni fog a fájdalom, és a gyerekek erőt fognak adni a továbblépéshez.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lányok, alvásügyileg még küzdünk, de valamivel jobb a helyzet. Sajnos a külön szobát nem tudjuk megoldani, mert a kiságy a hálónkban van. A nappaliban nem fér el a franciaágy, meg nem is akartuk hálóvá tenni a nappalit, mert valahol a vendégeket is kell fogadni, leültetni, stb.
Vivi, a cumival mi is élünk. Sokszor segít, de sajnos van olyan foka a sírásának, amikor már nem marad meg a szájában a cumi. Ezt a Móni-féle módszert kezdtük el próbálgatni, hogy ha nagyon sír, kivesszük megnyugtatni, és még mielőtt elaludna, vissza az ágyába. Néha bejön, néha nem - akkor jön a cicis módszer. Védőnő szerint vagy a foga jön, vagy a meleg miatt alszik ilyen rosszul. Bízom benne, hogy idővel jobb lesz a helyzet, addig pedig az éjszaka kimaradt alvást próbálom nappal bepótolni...

Vivi, én még nem hallottam olyanról, hogy ha az anya keveset iszik, attól lenne szorulása a babának. De azt tudom, hogy sok baba ritkán kakil, és nem biztos, hogy ez gondot jelent. Barátnőmnél 10-12 napok teltek el kaki nélkül, már mindenhova elmentek, hogy mi lehet az oka, és végül semmi baja nem volt a gyereknek.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: