Új privát üzeneted érkezett!

Nilabali igen van sikerélmény :D igen már szervezem a jövőheti szülinapot! :D Mondjuk szeretne a szülinap után elmenni bulizni én ezt megértem mert már nagylány... :D

Zsu83 majd írd meg hogy mi volt az orvosnál mert nekem ilyen nem volt.... :roll:

Andus70 nekem odaadhatod a gyerekeket én szívesen dajkálom őket :D

Stelly de szuper, hogy végre tud a lánykád aludni! :D

Zetibebi nagyon ügyi Oli :shock: :D az az érzésem, hogy az első háromban nem leszünk benne felállás szempontjából a fiúk között 8)

Budabo hova mentek vacsizni vagy otthon lesz ünnepi vacsi? Mit vettél végül a férjednek? :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


zsu: köszi, remélem jó lesz.

stelly: ez nagyon jónak tűnik. Füge is már majdnem két órája alszik. :shock: :shock: Sírt amikor leraktuk,de 5 perc alatt elaludt.

millye: úgyvolt hogy fürcsi,http://www.thv.hu/ ide jártunk terhesen úszójeggyel, de mondta az infomókus hogy nagoyn sokan vannak, inkább majd egyszer reggel megyünk el, szóval a B terv mexiói Endrén, mert nagyon jó, tavaly is ott voltunk, ott adtam oda az ajándékot. Idén Füge adta, egy parfümöt vettem. -nagy ötlet mi :oops: , de jobb nem votl most - utána séta a várban, vagy a szigeten, vagy nem tudom. De lehet hogy Római part lesz belőle. Ma mindent megvarriálok. Lányod mit kap?

Kép
budabo
 
 


Millye, milyen ügyes vagy! Nagyon csinik lettek András ruhácskái! Na persze hogy igazán csini legyen, ilyen szépséges modell kell hozzá, mint ő :D
Ezt már akartam kérdezni korábban is, aki ilyesmiket varr a babáknak - van otthon varrógépetek, és tudjátok is használni? Olyan szépek ezek a holmik!


Ja tegnaphoz még egy kicsit visszatérve: szomszéd még egy ideig csinálta a lépcsőt, aztán csend lett, nem tudom, ma folytatja-e majd. Imádok amúgy itt lakni, de ez nagy hátránya az újépítésű lakóparknak, hogy még folyamatosan építenek házakat, meg ami fel van építve, azok nagy része sincs 100%-ban befejezve, sokszor dolgoznak rajtuk. Így gyanítom, még két-három évig biztos lesz jópár átanyázott napom a fúrás-faragás-kalapálás-flexelés miatt :roll: viszont most csicseregnek a madarak, süt a nap, és végre érik a paradicsomom (jobb később, mint soha 8)) :D

Amy, örülök, hogy Vendi javul szépen, az nagyon jó hír, hogy tudott már rendesen szundizni! Remélem, ma már még jobb a helyzet!
:lol: ha elég gyorsan szaladsz :lol: :lol: :lol: na most hangosan felnevettem :lol:
Az meg külön jó hír, hogy már megnyugodtál annyira, hogy ki tudtál kapcsolni, és férjeddel jól sikerült az este :D ha meg nem bánnád a kistesót, akkor nosza, nem kell még izgulnod sem :) (nekem már megjött háromszor, mint Andusnak, óramű pontossággal - de pár hónap múlva már valószínűleg mi sem fogunk védekezni...)

ZsufiMarci gyönyörű :D

Bogi, nagyon örülök, hogy ma már jobb a kedved!!! ("békültünk egy gyorsat" - megint jót vigyorogtam, mindjárt hazahívom Tomit, hogy mostmáaztán én is akarok...)

Andabella, aranyos Mesi :) szegénykém, sajnálom a műtétet, de ezek szerint hamar kiheverte :)

Bazsi nagyon cukor, ahogy rosszalkodik :D nálatok is működik már a "ha csöndben van, tuti tilosban jár", igaz? :)

Mist, 30-40 ml-t benyel már barackból, én ezt helyzet-javulásnak fogom fel 8)

Zsu, +++++++++++ a szurihoz!

KépKép

KépKép
stelly
 
 

 
 

Budabo akkor az nagyon romantikus lesz! :D Várom a beszámolót, hogy milyen volt! :D lányom karórát kap már régóta szeretne és most meglepem :D

Stelly köszi :D :D :D nekem van varrógépem és nagyjából tudom is használni... bár annyi funkció van rajta, hogy ezekkel még annyira nem vagyok tisztában (de tanulom) ... egyébként eddig csak babalepedőt varrtam meg függönyt meg ilyen apróságokat... de amikor láttam az első babagatyát, hogy milyen jó lett akkor kedvet kaptam hozzá, hogy megtanuljam. Örülök, hogy szomszédod már nem kalapál! :D Ügyi vagy a paradicsommal! Sok lett? :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


stelly:úgy bizony!egész addig amíg el nem éri a célját kiabál,hogy dededede,és nyög hozzá,aztán csend,mert megkaparintotta amit akart és már eszi is.......de olyan édes,hogy mindenhová eljut és néz körül nagy szemekkel!

bogi:akármilyen program jó lesz,a lényeg,hogy ketten lesztek!

zetibebi:tiszta padló titka a kúszúmászó gyerek :lol: egyébként imádom a parkettát,könnyű tisztán tartani és még porszívó sem kell minden nap-Bazsi amúgy is ordít tőle-a szőnyeg nekem is gáz,mert nem tudok mindennap porszívózni,de azt meg letakarom két nagy pléddel,hogy legyen tere Bazsinak!

Kép
nilabali
 
 


Millye, ok megírom! Már nagyon be vagyok carva! :roll:

Eszter, köszi!
Nyami-nyami paradicsom, tavaly én is ültettem az erkélyen kisparadicsomot, és nagyon fini is lett, idén valahogy kimaradt! :roll:
zsu83
 
 


A tegnapi nap megint jól alakult evésügyileg. Fél adag főzelék és aztán fél adag alma-banán. Csak a fél adag főzelék után még megivott 200 ml tápszert. :shock: Jó étvágya van....

Nila: érdekes, hogy Bazsalikom nem hajlandó tápot enni, mert Hanna továbbra is habzsolja.... :roll: nehéz lesz róla leszoktatnom.

Zsufi: köszi! Számomra ő a legszebb kislány! :lol: Mindig olyan büszke vagyok, ha valaki megdícséri. És tényleg akárhányszor elviszem sétálni, egy járókelő mindig van, aki el van tőle ámulva... :lol: Na, de azt hiszem te sem panaszkodhatsz. Marcika igencsak jóvágású fiatalember! Annyira helyes kis pofija van! :D

Millye: nagyon ügyes vagy és nagyon jól állnak Andrisnak ezek az új szerkók!

De áruljátok el csajok, hogy jut ilyenre időtök??? Kertészkedés, varrás... stb. Én többnyire alig érek a házimunka végére, mert Hanna folyamatos foglalkozást igényel. Bár mondjuk lehet, hogy ha már elkezd mászni, akkor jobban el tudja foglalni magát. Most mindig az a baj, hogy nem éri el a játékait.

A habtapi szétszedési veszély egyelőre minket még nem fenyeget. Másrészt nekünk olyan van, aminek az egyik fele számos, így az nagy darabokból áll, azokat nem tudja lenyelni. Max. majd csak azt a részt fogjuk használni.

Amy: a protexint tényleg nagyon ajánlom. És nem gyógyszer, hanem csak lactobacilus, szóval nyugodtan használhatod. Por formájú, én a tápszerébe kevertem Hannának. És kimondottan csecsemő formulát is lehet kapni. Bár az ára sajnos elég húzós, de nekünk tényleg nagyon bevált. Sok-sok ++++++++++++++++++

Na eddig tartott az alvás.... :(

Panna
pandusika
 
 


Minden nem lehet tökéletes, ma megint kb 10ml barack után már nekiállt nyöszögni...
Kérdés: ti mit csináltok etetéskor a kezekkel??? Adri úgy kapálózik velük, mint egy kis szélmalom, háromból két kanál kaját kiüt a kezemből, gyűri a szájába az előkét, szopja az ujját, stb... próbáltam ráadni pelust, és alá a kezeket, de így pelussal a kezén csinálta ugyanezeket. Próbáltam adni a kezébe kanalat, egy percig jó is volt, utána azzal együtt csinálta szintén ugyanezeket. Le mégse kötözhetem :roll:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


stelly: jó is az ilyen békülés! Füge az egész napos hiszti után 30 perc alatt beszunyált :wink: .Mit csinálok a kezekkel??? mosom a széket. :lol: És a lábakkal te mit csinálsz? 8)

millye: sportos vagy nöcis? milyen órát szeretne? Milyen bulija lesz?

nilababa: szerintem is a lényeg hogy együtt leszünk, beszélgetünk,sétálunk, csak remélem Füge bírni fogja és el fog szépen alukálni anyuéknak. Ma is délelött játszott az uncsijával, tök jól elvolt, de ahogy meglátott sírt, panaszkodott és kapaszkodott fel rám. Ténleg mostanában Füge már csinálja,
hogy ha ölben van és hívom akkor jön, a közvetlen családban mindenkihez.

panna: jó étvágya kis Hannának :shock: És ténleg gyönyörű kislány.

Kép
budabo
 
 


Bencus megevett 70 ml finomfőzit! Ez már haladás, ahhoz képest, hogy eddig csak pár kanál ment le! 8)

Panna, nagyon jó étvágya van Hannának! :D

Eszter, én is kanalat adok Bebe kezébe, persze az se sokáig hatásos, utána marad a csap alatt mosakodás, és a széktisztítás! :?

Bogi, már Bencus is odamászik hozzám ha hívom! És ha Apa hazajön, mi meg a nappaliba játszunk, ha meglátja Apát az ajtóba, már mászik hozzá nagy mosollyal, és látszik rajta, hogy örül az Apukájának! :lol:
zsu83
 
 


Stelly: nálunk ugyanez van, de szerencsére a kanál elég jól lefoglalja. Kap egy ugyanolyan kanalat, mint amivel etetem és azzal jól elvan végig. Persze nálunk is minden tiszta főzelék... :)

És most ebédre megevett egy egész üveg főzeléket! :lol: :lol: :lol: és utána még 120 ml tápszert.... :shock: mennyi főzi kell akkor egy étkezés kiváltásához :?: :?: :?:

Bogi: te kiváltasz már egy étkezést? És mennyi főzivel?

Az előbb Hanna a virágföldet majdnem megkóstolta... azt hittem, hogy szívrohamot kapok, amikor megláttam....

Panna
pandusika
 
 


Panna, Adri is evett már a kertben a földből... meg valamelyik nap száraz falevél-darabkák voltak a pelusában :D már nem igazán lehet megakadályozni az ilyesmit, akkor se, ha ott állok tőle öt centire, pikk-pakk a szájában van bármi.

Képzeljétek, vasárnap megyünk meglátogatni az aug.1-én született Flóra babát, barátaink kislányát :D már úúúúgy várom!!! Olyan jó lesz megint egy ilyen icipici mütyürt látni, remélem, meg is tudom majd ölelgetni kicsit :)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


És már tanuljuk a pohárból ivást is. Nagyon élvezi, bár nagyobbrészt még mellécsorog és nem a szájába... :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pandusika 2009.08.28 08:48-kor.

Panna
pandusika
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


stelly:hát a többiek mindent elmondtak,nekem csak egy hozzáfűznivalőm van még:nálunk segít a petőfi rádió(mr2) és hogy közben a zenére táncolok és billegetem a fejem...........a látváytól tátva marad a szája és elfelejt kapálózni és rugdalni,legalább 3kanál kajáig!

panna:Hanna HA-s tápot eszik?

Kép
nilabali
 
 


zetibebi:egyszerűen gyönyörűek a srácaid!és Oli nagyon ügyes!!!!!!!!!!

Kép
nilabali
 
 


1.: "testvérbabakocsi"
2.: játszóterezés
3.: Zétivigyor
4.: Oli fekve capoeirázik (jól írtam? :oops: )
5.: az Első Guzu (bal alsó egyes)
6-7.: a ma reggeli mutatvány :wink:

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Panna, virágföldezés nálunk már mindennapos! Fél másodpercre elfordítom a fejem, és már a cserépnél van Bencus! :?

Zétivera, nagyon szépek a srácok! Oli nem semmi a babakocsiba! :shock: :D
zsu83
 
 


OliZéti párostól mindig olvadozom :) nagyon ügyes Oli!!! és már őt se lehet szem elől téveszteni egy percre sem :wink:

Ez meg két vicces videó:
http://velvet.hu/poronty/2009/08/25/a_l ... hetok_fel/

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Sziasztok!

Millye, Zsu, Zetibebi: Mesi nem kapott semmiféle érzéstelenítőt..hát igen, legszívesebben fejbevágtam volna a dokit

Andus: nekem szülés után 6 hétre megjött, utána pedig 21 naponta. Most hogy fél hónapja abszolút nem szopizik, beállt a ciklus..

Stelly: ikeában lehet kapni olyan "kényszerzubbonyt" műanyagot, azzal legalább nem ken össze mindent, de én Mesit be szoktam bugyolálni:)

Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Andabella, jaja van is olyanunk, csak azt is tömi a szájába evés helyett :roll:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Andabella, nagyon durva, hogy még érzéstelenítőt se adott a doki Mesinek! :shock: :twisted:

Nemsokára indulunk a dokihoz! :( :roll:
zsu83
 
 


Nilabali a parketta tényleg nagyon praktikus :D nekünk csak a szobába van.

Zsu83 ne izgulj minden rendben lesz! :roll:

Pandusika köszi :D nekem úgy jut időm ilyenekre, hogy 1. segít a lányom vagyis pesztrálja az öccsét 2. amikor nem segít a lányom mint pl. most akkor pedig olyankor csinálom amikor alszik a fiam vagy amikor eljátszik... :D

Stelly én sem tudok semmit csinálni a fiam kezeivel mert egy percre sem áll meg és tuti, hogy a kóstolni való fele rajta köt ki... :? szóval nekem sincs erre megoldás... nem beszélve arról, hogy ami nem a ciciből jön az nem jó neki kivéve ha teát kap mert az elfogadja üvegből... :roll:

Budabo alkalmi "nőcis" órát szeretne :D nem lesz olyan hatalmas buli-miután kijelentette, hogy felköszöntés után ő el szeretne menni bulizni- már nagylány...most mit tudok tenni... :roll:

Zetibebi de édesek a gyerekeid! És ha jól látom akkor Oli szájában ott vigyorog a fogacska :shock: :D és ez a felállás nem semmi! :D

Andabella érzéstelenítő nélkül? :shock: :shock: :shock: atya világ! Szegény lánykád... de a lényeg, hogy túl van rajta.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zsu83 szorítok ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zsu, túl vagy rajta már? milyen volt?

Andabella, sajnálom Mesit a nyelvcsippentés miatt. Most majd úgy fogja pörgetni az r hangzót, hogy ihaj!

Millye, varrónőnek is szuper vagy, nagyon szépek a cuccok!

Vera, ez ám a csapat! Milyen helyes gyerkők, mindig csodálom őket! Édes oli fogincája!

Bogi, nagyon sok boldogságot nektek még vagy 110 évig! Remélem, jól tellik a romantikus randi és Füge csicsikál rendesen!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Holnap 12 körül indulunk innen haza, lesz egy atszallas İsztanbuşban es ha minden jol megy 17 orakor otthon leszünk. Legyszi most is gondoljatok rank, mert a multkor bejott. :)

Babagatyos Andris eszmeletlen jokepu, nagyon ügyes vagy Millye!

Zsufi Marci egy tünder es milyen szöke lett :shock: megall az eszem.

Hugic: nagyon edes Marcid ahogy acsorog. :D

Rengeteg holmit kapott Efe es en is levagattam ma a hajam bar csak valligerore, majd hozom a kepeket ezerszam.

Kép
Kép
elif
 
 


Szóval, mi is félévesek lettünk...

Születéskor: 2870 gramm és 54 cm, most 6650 gramm és 66 cm:)

MInt sokunknál nem csak egy tündérke született, hanem egy család is:) Azt hiszem mindig erre vágytunk...Nekem még most is olyan, mintha tegnap született volna...azóta is szeretek vele aludni, ha van rá alkalmam, úgy mint anno a kórházban...Olyan pici volt, hogy elfért hosszában a kispárnán, alig mertem megfogni..Most már jókat dumál, forgolódik, fogja a talpát, rángatja a zokniját és kacag ha meglát bennünket, lelóg a mérlegről, imádja ha dobáljuk:) Nagyon érdeklődő, barátkozós baba, sokszor a buszon idegenekre is rákacag, akit szimpatikusnak talál:))Nagyon szeretünk vele lenni, még ha vannak nehéz, hisztis napok is... és olyan szép, hogy sokszor átosonunk éjjel, hogy megnézzük ahogyan alszik:)

Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Gerendai Zsuzsi köszi! :D :D :D ma egy nagyon klassz függönyt varrtam a fürdőszobába és szerintem nagyon szép lett :D

Elif köszi :D :D :D holnapra szorítok nektek, hogy minden rendben legyen a visszaúton! :D Ne izgulj! KÜLDÖM A ++++++++++++++++++++++++++++++++-t!

Zsu túl vagy a szurin? :roll: remélem minden rendben van! :roll:

Budabo jó romantikázást! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Andabella aranyos az összefoglalótok! :D Boldog fél évest nektek! :D :D :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Andabella, de jó, hogy te is írtál Mesiről összefoglalót! Jó lett nagyon!

Millye, kérünk fotót a függönyről is!

Jaj csajok, úgy lehangolódtam! Átolvastam kicsit a decemberiekhez, hát ott épp áll a bál! Ugye mi összetartunk, együtt vagyunk, meg ilyenek? 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Elif, jó utat nektek holnapra, olyan jót, amilyen az odaút volt!

Annyit gondoltam Gjétire is, volt ott az a tűz, remélem, minden rendben velük, és messze voltak, tudtak nyaralni nyugodtan. Ők is jönnek haza hamarosan! Csak visszatér mindenki a nyaralásból! Ja, Julcsiék meg pont holnap kezdik meg a kalandokat Kehidán!De jó nekik!!!!!!!

Amy, olyan jó, hogy csináljátok az EC-t. Írnál nekem róla, hogy hogyan, mikor, és mik a tapasztalataid? Lehet akár priviben is... :wink: :P :P Remélem, Vend ma már a régi volt!

Ladmon! Hallllllllllllóóóóóóóóóóóóóóóóó! Vajon merre vagy? :D :D :D

Na, és amiért átolvastam: Napok óta foglalkoztat a ránk váró következő megoldandó feladat, az újabb nagy falat( a sok kicsi egyéb megoldandó falatkák mellett :wink: ), méghozzá a szeparációs szorongás! Olyan sokat olvastam most a témában, próbálok felkészülni mindenre. Légyszi többgyerekesek! Írjátok már le, nálatok hogy ment, mikortól és meddig, meg ilyesmi fontos tapasztalatokat!(könyörgős szmájli). Én tiszta lázban égek! Lehet, hogy nem kellene, de most valahogy nagyon hangsúlyos dolognak érzem, és valamiért attól tartok, nagyon meg fogom szenvedni. Bár ne így lenne! :? :?

Na eldugulok, mert így nem lesz holnapra lefejt tejecske a főzibe 8)
Nyugis éjt mindenkinek!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Húúúúúúúú csajok, annyit írtatok! vagy csak én voltam régen????hát nagyjából átfutottam, inkább csak a képeken...annyira helyes minden gyerkőc!!!!! Zéti és Oli nagyon jó páros, Bazsi édespofa, Andris gatyó nagyon helyes, csinos, Marci szuper ügyesen ácsorog, csajok mint mindig csinik!

Voltunk ma a VIDÁMPARKban!!!!! Szuper volt!!!!!!!!!!
sajna a lemerülős gépemmel nem sok képet gyártottam, majd a társaság többi részétől kapok még képeket, de egy párat sikerült:
Vinci kipróbálta a hajóhintát(alig tudtam kiszedni, azt is csak reklamával :) )
Kép
Vince lazázik...már megin csak lökte a sódert valakinekKép
édespofák gokartoznak:
Kép
Kép
közben Vinci lökte a sódert a néniknek:
Kép
csinilányom sorbanáll:
Kép
és akkor kipróbáltam valamit, ami nemigen az én stílusom...hátsó sor apával ülünk középen:
Kép
hát vazze...én nagyon féltem...főleg mikor fenn a k...magasban fejjel lefele lógtunk, aztán spriccelt fel a víz, az nem is lett volna gáz, csak az a rengeteg beton, ami alattunk volt..ha kiold a biztonsági öv...na szóval komolyan bevoltam ijedve, remegve jöttem le, majdnam sírtam, de azér jó volt...másodszor már lehet nem félnék annyira, de nem is ülnék föl.... :) Apa ment még vagy 2 kört, tetszett neki nagyon :) hát maradandó élmény volt...inkább szülök asszem, az nem ennyire gáz! :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ja, és nem is írtam, hogy Vincike egész nap egy álomédes baba volt....vagyis inkább naggyerek? evett rengeteget,jóízűen, nem aludt szinte semmit, de egy nyikkanása sem volt, végig élvezett mindent a babakocsiból nézve, Vele a vidámpark csúcs volt..asszem el is viszem állatkertbe, met ezek után nagyon bejönne neki! esetleg egy állatkerti tali valamikor??????

ami egyedül nem volt jó, az a nagyon nagyon nagy meleg volt...de hát mentünk egy kis barlangvasutat, és le is hültünk :) Vincit persze sehova nem engedték be....de hát voltunk elegen, akik vuigyáztunk rá felváltva....gyerkőcök jó sokszor bementek az elvarázsolt kastélyba, meg hullámvasutaztunk is sokat, de hát a dodzsem! na azon sokat mentünk a nagyon is meg kicsin is!

na akkor le is lövöm magam....jó volt, szép volt, majd kb. 10 év múlva legközelebb megyünk....mert hát olcsó az nem volt...de mi mindenre jó az ÜCS! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


zsu: ügyes Bencus a főzivel is. Mi volt dokinál?

panna: én ha úgy vesszük két kaját váltok ki, délelött gyümivel,délután a főzivel és átlagban 200 körülivel, de most három napig nem ízlett neki amit kapott és nem evett meg csak 120, de a mostaniból 240-et. Szóval változó. Ízlett Hannának a föld?

zetibebi: nagyon jó képeket hoztál!!!!!

millye: Szandra már ténleg nagylány. Viki nálunk 14 lesz, de borzalom, a te lányod hozzá képest már amennyit láttam,hallottam tündibündi.Nálunk látszik hogy nincs apuka és nagyon kamasz. Az órának akkor biztos nagyon fog örülni.

gerendai zsu: köszönjük, nagyon jól telt. Ettünk mexióit, sétáltunk a várban és jót beszélgettünk. Füge keresett minket...mondták anyumék hogy nem sírt, elvolt, de ahogy hangot hallott forgatta a fejét, és nézett be a szobákba mintha keresgélne. :oops:

andabella: boldog hófordulót!

ikverus: bátor vagy! :shock: a gyerekek meg aranyosak a képeken!!

Kép
budabo
 
 


húúúú,képzeljétek a moromota fiam felsírt 2-kor átmentem és megvigasztaltam és ő pedig teljesen felébredt!komolyan sokáig gondolkodtam rajta,hogy most mit is csináljak!aztán miután megnyugodott szépen visszatettem az ágyába,betaartam,simiztem egy kicsit és otthagytam,és ő pedig visszaaludt,én bezzeg nem tudtam,csak 4körül....
arról beszéltünk reggel apával,hogy tényleg nem tudom elképzelni,hogy hogyan csinálják azok akiknek rendszeres és sokszor ébred a gyerkőc....komolyan emelem a kalapom!

elif:menekk a ++++++++++++++++!nagyon várjuk a képeket!

bogi:örülök,hogy jól sikerült az este!mit kaptál?

millye:nagyon ügyes vagy a függönnyel!

zsu:hogy vagy?milyen volt a szuri?

lkverus:hú,nagyon bátor vagy!és szuperek a képek,Vinci pedig kis tündérbogár!

zsuzsi:szerintem mi összetartó csapat vagyunk és már felnőttünk nem sértődünk meg mások véleményén...én örülök,hogy vagytok nekem!

Kép
nilabali
 
 


Zetibebi: annyira aranyosak a kis legénykék! :lol: És olyan boldogság sugárzik az arcukról! :)

Nila: Hani nem HA-s tápit kap, hanem szója alapút, mert ügye felmerült a gyanú, hogy laktózérzékeny. Pont tegnap mondtam a páromnak, hogy kipróbálhatnánk valami tejalapú pépet adni neki, mert én nem vagyok biztos benne, hogy tényleg azért volt hasmenése. De ő azt mondta, hogy még várjunk ezzel... úgyhogy Sinlacot vettünk.

Apropó... ad valaki a babának Sinlac pépet? Ha igen, mennyit és melyik étkezéskor? Nálunk most úgy néz ki, hogy kap gyümölcsöt délelőtt és délután is, délben meg főzit, de gondoltam, hogy akkor délelőtt vagy délután Sinlacot adnék helyette... Szerintetek??? Persze még csak keveset, tápszerrel kiegészítve....

Zsuzsi: a szeparációs félelem időszakán lehet, hogy mi már túlléptünk.... :roll: Ugyanis mielőtt hazautaztunk folyamatosan az volt, hogy ha meglátott egy idegen arcot, vagy valaki csak ránézett, olyan nagy sírásba kezdett és látszott, hogy félelemből sír. Ugyanez volt a hangokkal is. Porszívózni és egyéb más zajos tevékenységet képtelen voltam végezni, mert nagyon megijedt tőle. Aztán ahogy hazamentünk és megszokta, hogy sok ember veszi körül, sokan ismerkednek vele, egy idő után már nem félt és bárki a kezébe vette. Lehet, hogy ez a jó megoldás?? Mindenesetre én őszintén szólva élveztem, hogy a kislányom ennyire ragaszkodik hozzám és ennyire érezteti velem, hogy rám van szüksége.... :roll: De lehet, hogy ez még nem a szeparációs félelem időszaka volt.... lehet, hogy még előttünk áll....

Bogi: hát lehet, hogy ízlett neki, mert érdeklődő képet vágott.... Bezzeg anya főztje nem kell neki.... :lol: Akkor szép lassan megpróbálok én is többet adni neki... Jó lenne, ha legalább az ebédet ki tudnánk váltani....

Panna
pandusika
 
 


nilababa: na ezen én is el szoktam gondolkodni hogy is bírják a rossz alvósok :shock: Szoktak ajándékot venni? nálunk ez úgy néz ki hogy én mint egy hülye töröm magam, hogy meglepi,egyedi ajándék..stb, férjem meg közli hogy ő selejtes és nem tud mit kitalálni, spóri van..stb. Szóval 4 szál rózsát. Célozgattam én neki hogy a kispárnámat szarrá gyűrtem,mostam, de nem vette a lapot. Ez picit rosszul esik, de ezt volt szülinapomon,névnapom is. Majd ezen túl teszemmagam,csak én hülye már azon gondolkodom hogy mit találjak ki neki a szülinapjára. :cry: Na most megyek mert van egy órám amíg apa Fügézik én nem takarítok.

Kép
budabo
 
 


panna: ha ízlik neki nyugodtan adj többet, van hogy nálunk sem jön be az én főztöm. Én almapépet adok neki és abból is 200 körül, azzal is kiváltok egy kaját. Napi 3*200 körül van a tápcsi nálunk.

Kép
budabo
 
 


képzeljétek, tegnap este megtaláltunk egy nagyon régi felvételt 6 évvel ezelőttről, mikor Ági még csak egy hónapos volt, Andris még másfél éves sem...hát ezt az élményt! annyira jó volt visszanézni...és milyen fiatalok voltunk apával! Ilyenkor sajnálom, hogy nincs videókameránk, és nem sináltam sokkal több felvételt! :(
Nagyon nagy élmény! Hát még majd 20 év múlva.... És Andrsi tök olyan volt mint Vinci...ugyanúgy dörzsöli még a szemét is :) Ági meg tökre más! megpróbálom feltenni, hogy megnézhessétek, csak elég nagy... sok-sok videót csináljatok!!!!!!!!!!!

Nálunk most az van, hogy Vinci minden idegenre vigyorog a kezemből, de ha átadom, hogy megfogják iszonyat hangos sírás....visszajön hozzám, elbújik, és incselkedik tovább, mintha mi sem történt volna.... ezt mondjuk apa tesójával is csinálja, pedig ő nem annyira idegen neki, mégis bőg, ha meglátja...biztos társítja valami rossz élménnyel.
pórszívózni továbbra sem lehet, ordít, mikor bekapcsolom, és nagyon fél tőle. :(

én is emelem a kalapom az éjszakázós babák anyukája előtt! Nekem irdatlan nagy szerencsém van, hogy minden gyerekem nagyon jó alvó éjszaka! (eddig) :D

most tényleg kérdezem! Szeptemberben egy állatkerti tali?????Vagy októberben? olyankor nincs is nagyon meleg, és szuper az állatkert! Szerintem már tetszene a gyerkőcöknek! Andrist is vittem már ekkora korában így ősszel! És ha sokan megyünk, még csoportkedvezményt is kapunk, és 2 éves kor alatt még ingyér van!
na, gondoljátok ki, én megyek majd mindenképp,csakhát jobb lenne többen menni! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Végrevégrevégre azt hiszem túl vagyunk rajta.... Tegnap megevett egy egész almát, délután készítettem neki fél adag Julcsiféle pépet bevágta és hangosan reklamált, hogy még kér, úgyhogy még egy fél adagot készítettem. bevágta az egészet... :D :D :D :D
Reggelre lementek a pöttyök is, ééééééééééééééééééés tök édi kis hurkákat produkált a csapba 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jaj, és úúúúúgy örülök!!!!!!!!!!
Persze a 4 napos csakcicizéstől a melleim olyan állapotban vannak, kb, mint amikor hazajöttünk a kórházból... este fejtem belőlük 2 decit, amikor is beindult a tejleadó reflex és csak úgy ömlöttek... :roll: :oops: :oops: Na de inkább így, mint ne legyen... megint töltögetem fel a fagyót.....

Zvera: Zoliék annyira édesek!!! Oli miket tud... aztaaaa :shock: :shock: :shock:

Verus: nagyon jók a képek, biztos jó lehetett a vidámpark!!! Irigyirigyirigy... :D

Elif: Jó utat hazafelé, vigyázzatok Magatokra, várjuk a képeket!

Zsuzsi: EC: hát nálunk azért nem olyan magas szinten működik, mint nálatok de jobbára csak miattam, mert lusta vagyok... :oops: SZóval minden pelusozásnál megyünk a csaphoz, ilyenkor mindig van is pisi, és sokszor kasi is. Ha van időm mellette lenni folyamatosan akkor kibontom, és olyankor kb fél óránként viszem pisilni. Ilyenkor nem pisil be, Csak az a baj, hogy mi is elég sokat megyünk ide-oda, ilyenkor meg nehéz.... De már nem zavartatom magam... Használtunk mi már nyilvános wc-t is Venddel... Nekem jó, mert tudom, hogy nem ül a kakiban, és most, hogy ment a hasa meg egy áldás volt, mert tényleg nem csípte ki, igaz, most nem mindig volt együttműködő, olyankor nem erőltettem.... Azt akartam már kérdezni, hogy milyen bilit használtok???

Nila: az ébredést meg lehet, meg kell szokni... Neked sem lenne gond, ha a fiadról lenne szó... RÉgen én sem tudtam volna elképzelni, de ma úgy örültem, hogy csak kettőkor kelt, utána meg fél hatkor... Mondjuk az biztos nagy áldás, ha egy baba jól alszik...
De most azt mondom, hogy inkább ébredjen, csak többet ne legyen beteg.... Iszonyú volt a tehetetlenség............

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Én már aztán ide se jutok!
De persze ez öröm, mert megpedzettem rokonaimnak, hogy Eszti imádja a nektarinjukat, ezért ők rögvest meglátogattak... Most éppen nem férek be sem a hűtőbe, sem a spájzba... Király!! :D

No, mindenki szép, minden örömhír juhéjj! (Le tudom ám rendezni a dolgokat, mi? :) )

Nekünk a 9és feledik évfordulónk volt, ami normál esetben legalizál egy éttermet. No, most nem legalizált semmit, talán hétvégén...

Panna: hihi, szeretnéd, ha ennyivel megúsznád a szeparációs szorongást.... Majd, amikor úgy pisilsz, hogy viszed magaddal!! Na akkor!
Emiatt Zsuzsi, nem is értem, mit izgalmaskodsz miatta, ti már úgyis együtt pisiltek. :lol:

Szerintem nemsokára én is éjszakázós baba-anyu leszek! Gyakorlatilag vagy két hónapja mennek a rendszeres felsírások, amelyeknél kettőből egyszer oda kell menni hozzá, és cicin visszaaltatni.... De a másiknál is felébredek, csak várok, hátha csak viccel...
Mindezt úgy, hogy jártam már úgy hónapokkal ezelőtt, mint te, Nila, hogy hirtelen nem tudtam, mit is kell kezdeni egy gyerekkel az éjszaka kellős közepén...

Csak az fáj az egészben, hogy most már sosem tudom meg:
a) kitől lett terhes Scully
b) visszahozzák-e Muldert az UFÓ-k.... :lol:

ladmon
 
 


Bogi: én még nem tudok kiváltani, mert nem eszik belőle annyit, hogy jóllakjon. Megeszik egy adagot és utána benyakal még csomó tápszert.... Hát mindegy... próbálkozok, idővel csak sikerül kiváltani.... Azért is adok neki gyümit délelőtt és délután is, hogy szokja az ízét. A főzit már szerencsére egész jól eszi, de az új ízeket ő sem szereti. Nem is gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz a rendes ételre való átállás... :roll:

Amy: éljen! éljen! Örülök, hogy jobban vagytok! :D

Verus: mi is pont most gondolkozunk a kamera beszerzésén. Asszem következő hónapban beruházunk egyre.... :)

Ja, beleolvastam én is a decemberi topikba. Hát elég durva, ami ott megy.... :shock: Azt a részét megértem, hogy nem akarják, hogy személyes dolgokat vadidegenek olvasgassanak, de azt hogy új már nem csatlakozhat és lezárják a topikot... :shock:

Panna
pandusika
 
 


Éljen az újrazabbantó, mostmárlassan a régi Vendel!! :D

ladmon
 
 


Zsuzsi szeparációs szorongás: Zéti asszem 9 hós körül volt mikor kezdődött, és úgy másfél éves koráig tartott, de nem emlékszek pontosan, csak nagyságrendileg mondom. Amikor bújni akart mindig engedtem, úgy voltam vele hogy ezzel nem kényeztetem el, (és tényleg nem kényeztettem el vele úgyhogy örülök hogy így csináltam)viszont ha elutasítom akkor megtörhet a lelke.
Ennyi nagyjából, a lényeg az hogy biztosítani kell hogy ott vagy neki bástyának.
Viszont csak akkor ha ő kéri, ha nem muszáj akkor nem kell ajnározni. Marha könnyű átesni a ló másik oldalára. De szerintem ne aggódj miatta, Stelly egyszer olyan szépen megfogalmazta hogy ami miatt parázik az ember az tuti bejön, úgyhogy pozitív hozzáállás, és ne várd hogy jöjjön az amitől tartasz mert azzal olyan mintha vonzanád, valami ilyesmi, ő szebben írta.
Nyilván változó hogy melyik babánál milyen erősen jön ki a dolog, Zéti is elég nagy nyüzüge volt akkortájt, de mondom, annyi hogy mikor bújni akart bújhatott, mikor nem akart mással lenni nem engedtem hogy nyúzzák. Meg még annyi, hogy ilyenkor készülj rá fel lelkileg hogy állandóan piszkálni fognak, hogy "jaaaj milyen anyás ez a baba", "hadd legyen másnál is hogy szokja", engem ilyenekkel stresszelt a környezet, én meg mindig mondtam hogy életkori sajátosság és kinövi, nem ez az alaptermészete hogy üvölt az idegenektől... meg hogy ez a normális fejlődés része...volt aki elfogadta, volt aki nem. Nekem az ilyen beszólásokat volt nehezebb kezelni, ami a gyereket illeti az jön mind ösztönösen, érezni fogod mikor mit szeretne. Ha engem kérdezel ne is foglalkozz az egésszel, úgy értem hogy ne izgulj miatta, felkészülni nem lehet rá, csak mindig az aktuális helyzetet megoldani. Csak az ösztöneidre hallgass, és hagyd a könyveket :wink:

Andabella boldog félévest nektek!

Elif várunk haza! ++++++

Zsu szuri?

Bogi boldog évfordulót!

Nila, az éjszakák titka: megszokás. És persze a tehetetlenség :roll: Amin nem tudok változtatni azt csak megszokni lehet.

Verus szuper lehetett a vidámpark!

Mára olyan igazi rendes nagytakarítást terveztem, miért érzem hogy nem fog összejönni... :roll: Oli nem partner az ilyesmiben.

Megyek, megint bűzriadó van. Huhúúú...de még milyen :lol:

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Nagyon örülök Vendinek!!! :D Úgy szorítottam! Amy a számból vetted ki a szót ébredés-ügyben!

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Elifék nemsokára indulnak haza, drukkolok, hogy minden simán menjen az úton!!!

Zsuzsi, hangolódj vissza, nálunk minden OK. Volt már jópárszor, hogy különböző vélemények voltak dolgokról, de szerintem mindig értelmes felnőtt emberek módjára tiszteletben tartottuk a másik véleményét. Így is marad!
Nem egészen vágom ezt a szeparációs szorongás-kérdést, leírod, milyen szempontból foglalkoztat ez most nagyon? Jaaa mármint erről van szó? Hogy mindenki másnál bőg??? Na én asszem, jól elkéstem ennek a kezelésével, de nekem eddig mindenki azt mondta, hogy normális, és majd elmúlik... most akkor kezdjek aggódni, hogy kéne valahogy "kezelnem"?
Ja és ZVera, de ismerem ezeket a "nagyon hozzád van szokva ez a gyerek" és társai dumákat :roll: anyu meg múlt héten megsértődött, mert szóvátettem, hogy azzal, hoyg még mielőtt belépne az ajtón, kitépi a kezemből a gyereket, csak ront a helyzeten :roll:

Ladmon-duma-hiányom kezdett lenni :lol: jó, hogy jöttél :)
Éjszaka mindenképp cicin kell visszaaltatnod? Adrival ha sokat sétálgatok fel-alá, általában visszaalszik. Kivéve ma éjjel, amikor három körül úgy döntött, hogy reggel van, és remekül érezte magát. Aztán már kevésbé, fél négykor ki kellett venni, mert sírt. Ringathattam én, de csak nézegetett, meg magyarázott. Aztán visszadugtam az ágyba, hogy nagyerekengemnemszivatsz, és még egy órát szórakozott, berregett, dumált, csapkodta a rácsot, stb... aztán fél ötkor megint sírt, megint kivettem, megint ringattam, ezúttal el is lazult, letettem, és aludt fél hétig. Ugye az lejön, hogy végig ébren hallgattam az ágyamban, hogy mit csinál? Szóval nem vagyok valami kipihent, mai azért gáz, mert épp ma jön haverom fényképezni Adrit, meg valószínűleg csinál pár családi képet is. Kafán fogok kinézni ezekkel a szatyrokkal a szemem alatt :roll:

Verus, állatkertezésben egy-két hónap múlva akár benne vagyok.

Amy, HURRRRÁÁÁÁÁÁÁÁ Vendinek!!! Ügyesek voltatok, hogy így átvészeltétek ezt a nehéz időszakot!!!

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Na most beleolvastam én is a decemberi topikba. (szegények épp a "kukkolók" miatt csinálják a balhét, erre a balhé miatt még többen olvasgatnak be hozzájuk :lol:)
A véleményem annyi, hogy bennem is felmerült már, hogy mi van, ha valaki illetéktelen beleolvas abba, amiket itt írunk - azt gondolom, hogy szó elszáll, írás megmarad alapon egyébként is érdemes átgondolni, hogy az ember mit ír le. Ha meg valakivel olyan jóba keveredik az ember, hogy sokkal személyesebb dolgokat is megoszt vele, az úgyis személyesen/telefonon/mailben/stb... történik. Végülis azért az utóbbi időben egész sok kisebb-nagyobb találkozó volt, és nagyon bízom benne, hogy ezt a jó hagyományt folytatjuk is, én nagyon szeretem ezeket a babás-mamás találkozókat.

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Én is itt vagyok :)

Marcus alszik, mint a kisangyal, amikor meg ébren van folyamatosan kínálgatom cicivel, hjavuljon a helyzet.
Kipróbáltam tegnap a fürdi - cici és utána sinlac verziót..... :roll: botrányosra sikeredett.... mivel cicin mindig bealszik, de most nem, mert ugye kevés volt a tejci, aztán bekevertem a sinlacot, megette, de ezalatt annyira felébredt, h 1,5 órán keresztül mókázott. Alig bírtuk "lehiggasztani". Igazából igyekeztünk nem tudomást venni a viharos jókedvről, hanem csak sétálgattunk vele csendben a sólámpa fényénél, meg simogatttam, cirógattam, h csak lenyugszik..... Na szóval ez a sorrend nem jött be....Lehet h ezzel a 6 hóval elérkeztünk oda, h hagynom kellene már a cicit csökkenteni és engedni, h az egyéb kaják nagyobb teret nyerjenek?

Szeparációs szorongás
: Zétiverával nagyon egyet értek, igyekszem az ösztöneimre hagyatkozni, nagyot csak nem fogunk tévedni, de azért elolvasom a Ranschburg Jenőt, hátha vmi okosságot ír róla.... végül is értani nem fog :) ha találok vmi okosat feltétlenül lejegyzem nektek :wink:

Zétibébi: én is a takarításon rágódom, sajna dolgozni nem fogok tudni egy darabig, így marad a házimunka :) de legalább nem lesz rajtam a nyomás, h jajjj :roll: melyik dolgomat is csináljam... mondjuk pénz sem lesz :cry: A fiúk továbbra is csodálatosak!!! Egyszerűen örökké tudnám nézni a képeket!!! És Oli milyen ügyes! Azért infarktos a babakocsiban felállós, nem? :wink:

Stelly: mi is eléggé új helyen lakunk, de hálistennek itt a melletünk lévő házak - egy kivételével - teljesen készen vannak :) Azt az egyet meg nem nagyon halljuk, mert nem közvetlen szomszéd hanem egyel arrébb :) Remélem, felétek is gyorsan lezajlanak az ilyen hangos munkák, aztán meg jön az ősz és tél és akkor már nem fgonak majd hangoskodni :) A hajnalotok igen érdekesen alakult :shock:
Kajálás hogy áll?
Kezek: nekem Marcus nem kapálózi (hál'istennek), viszont előszeretettel dugja az ujjait a szájába az egyes falatok után. Ezt almánál díjazom nagyon, mert ugye utána meg a nadrágjába törölgeti az almás kezecskéket. Nincs az a foltkiszedő ami megbírkózik az almával :evil:

Millye: nagyon ügyes vagy ezzel a varrással :) igazi kis ezermester vagy, mint a párod :) Ti vagytok az ezermester család :lol:
Lányod: áááááááá hát hogy bírod h már külön akar menni bulizni? :wink: anyám, de félek ettől.... mikor már nem akar majd a mamival meg apával szülinapi "zsúrt", merőmárnagyfiú :lol:

Amy: :D Vendinek! És továbbra is megy a drukk, h mielőbb teljesen jóllegyen :) Jó h sűrűbben jössz mostanában (mondom én aki sokszor napokra eltűnök :? )

Pandusika: épp tegnap gondoltam Rád, mert reklámozták a rádióban a protexint a babáknak. Tényleg nem kis adagokat eszik Hanna :)

Ladmon: sajnálom a felsírásokat. Nem lehet h a foga miatt van? Te nem próbáltad meg a borostyánláncot? Mondjuk én alváshoz leveszem Marcus nyakából mert f.s.k.
Xakták: nekem detto ugyanez a bánatom :wink:

Elif: jó utat nektek, bár már asszem úton vagytok, Kíváncsi vok, h Efe vajon h reagálja le annyi idő után a jól megszokott környezetét! Mesélj majd róla :)

Bogi: gratula az évfordulóhoz, meg az estéhez is :) nekünk szept. 2-án lesz a 9. házassági 8)

Nilababa: úgy látom Bazsi is bejárja az egész pecót. Mondjuk utálom, h Marcus állandójan a hideg kőre jön inkább, és nem a parkettán kolbászol.... meg rángatja a gatyám szárát mikor főzök, meg eszi a papucsokat, meg a virágföldet, meg rángatja a konnektorból a zsinórt :shock: Félelmetes ám :oops: de most tényleg, egy bedugott konnektorba akar belenyúlkálni :shock:

Zsu: lábad, hogy van? Bencus is milyen ügyes!
Náltaok is nagy zsáer még a pihiszék? Marci olyan előszeretettel huzigálja a kutyust, vmelyik nap le akartam videózni, de nem sikerült. Mire odaértem, abbahagyta :( Neked is szereti? Arra támaszkodva ácsorog és nyújtózik a kutyusért. Meg kell zabálni.... a csőrit imádja, ki is tudja szedni már, de a cicáért nem rajong, hát ugye az alma meg a fája :wink:

LkVerus: hogy Te milyen bátor vagy :) Venci Édi, nemkülönben a nagyobbak :) nyakadon a suli, aztán lesznek csendesebb napok viszont zajosabb délutánok is a kleckeírás miatt :wink: gondolom....

Andabella: már nem állok be a sajnálkozók táborába az idióta doki miatt, de szupi, h túl van rajta! És gratula a féléveshez!!!

Na ez nem lett rövid.... vajh kit felejtettem ki... jajj ilyenkor úgy f.s.k h megbántok vkit.... :oops:

Marcus megint magától aludt el, mint tegnap is két alkalommal. Mondjuk a cumi bejátszik, de végre talált vmit ami megnyugtatja, elaltatja. Máskor meg nem adok neki cumit. A fogacskáját szeretném lefotózni, de gőzöm sincs h kezdjek hozzá.
Apát reggel elindítottuk, olyan csodálkozva nézi, mikor elmegy, aztán általában fürdire ér haza, és akkor helyére kerül a világ. Addig csak forgolódik a kádban és keresi apáját, enyhén sírdogál, nyöszörög. Na de mikor meglátja! Azt a rikkantást és mosolyt! Olyan édes.
Hétfőn megyünk félévesre meg mérlegelni. Kíváncsi vok h mekkora, mert olyan nehéznek tűnik... nektek nem? Derék - hát jól bírja mindenkinek?
Össze-vissza mászkál, már a bejárati ajtón is kimegy, eddig a külszöb miatt csak üldögél előtte és nézegette, h akkor hogyan is csinálja, de szépen lassan kitapasztalta és tegnap kiment rajta :shock:

Na lépek, mert kitiltotok a regény miatt :wink: BocsBocsBocs

KépKép
hugic
 
 


ikverus:az állatkerten már én is gondolkodtam hogy élvezné Füge.

amy: hurráhiipphuuárrrrrrrrááááááááá! De jó hogy jobban van végre Vendi.

panna: idővel majd kitudsz, Hanna majd diktálja a tempót. Mi van a decemberi topicban?

zetibebi: köszönjük!

stelly: ez már nekem is eszembe jutott, de ahogy mondod ha vmi annyira személyes akkor pü-ben,chaten..stb osztod meg.Képeket majd hozzál!

Kép
budabo
 
 


jaj Stelly a számból vetted ki.... de már nem akartam én is ezzel a 2008decemberi topikkal jönni....

én nagyon szeretem ezeket a babás-mamás találkozókat. - jajj hogy én is mennyire szeretném :)
Most h nem tudok dolgozni, meg egy két próbaúton túl vagyunk, szívesen felkerekednék, ha a keleti oldalon lehet összehozni egy talit - az ikea környék tökéletes lenne (mármint nem a budaörsi :lol: )

??????????????????????????????

KépKép
hugic
 
 


hugic: köszönjük. 9. az nem semmi. Miért ácsingózik Marci? :oops: nem értem. Az almafoltra Millye ajánlott a friss citromlevet, de nekem nem igazán jött be.

Kép
budabo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?