Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon leállt a társalgó... alig kellett visszaolvasnom... :(

Lei- köszönöm; Te vagy itt a netzseni :wink: Képzeld, én is megvettem ezt a könyvet karácsonyra anyumnak; nagyon meg volt hatva tőle.... :lol: De szerintem bejelentőajándéknak még hatásosabb lesz! :D

Aprooka- ebben igazad van, nagyon egyén függő; a barátnőm előttem volt várandós pár hónappal- szegény bármivel kenegette, a végére egyszerűen ijesztő lilacsíkos lett a hasa; tökéletesen azóta sem jött rendbe, de sokat javult- neki mondta a védőnő, ez alkat kérdése, olyan is van aki sose kente be, és mégsem lett semmi baja. Én a milupa terheskrémjét használtam, teljesen meg voltam vele elégedve.

Szilvi-szerintem ez a kép is látványos!! Gratulálok! (eszerint a neme még titok.. )Visszagondolva az én 12 hetes uh-mra, szegény kis kincsem csak egy paca volt a képernyőn, sajna a doki gépe laikusnak nem egy profi gép...

Zsófi- végre hasonló méretek, mint a miénk volt akkor, mikor voltunk. Ez megnyugtató! :D

Veronika- Te hány hetesen voltál 4d-n nem mutatta magát, vagy a kora miatt nem tudta megmondani?

GABI-remélem minden ok; kérlek írj nekünk valami jó hírt!!

Kép

Kép
mákszem
 
 


Zsófi! Gratula a jó eredményekhez!
Szilvi! Nagyon édes a babó a képen!

Lei! Nagyon kis kedves az ötleted a "nagyszülőknek"! De tényleg csoda, hogy eddig magatokban bírtátok tartani! Bár gondolom az előzmények miatt biztosra akartatok menni... Végül is érthető.

Én az Eurovitet még csak a TV reklámból ismerem. Nem is tudtam, hogy van kismamás vitaminja is. Ha Dm-ben jártok ott is érdemes vitamin terén körülnézni, mert azt hiszem van saját vitaminjuk is nagyon olcsón. Mondjuk kimondott kismamavitamint még nem néztem, de legközelebb meg fogom. SIma multivitamin: 100 db-os: 1200 Ft körül! Én terhesség előtt azt szedtem, kiegészítve egy másikkal, amiben nem nagyadagban, de azért volt: -folsav, cink, vas,jód. Nekem az a kombináció nagyon bejött.
De most a pregnavittal is elégedett vagyok. De ha elfogy már valószínű, hogy nem veszek terhesvtamint, csak ha vmelyik vérvételen az eredmények indokolják....

panna1
 
 


Aprooka-ez tényleg helyes történet, én még nem olvastam, szerintem még ide nem írtad..

Kép

Kép
mákszem
 
 

 
 

Panna- azt a vitamint én is ismerem, tényleg jó, mi is szedtük, de mióta nem járok nagyon a városba, lusta lennék csak ezért elmenni egy dm-be, mert nálunk van egy nagyon jó drogéria+üzletközpont, így nem nagyon megyek meszebb, ha nem muszáj, ráadásul ez séta közben is útba ejthető Somival, és akkor nem kell babakocsisan buszozni( ráadásul terhesen), mert az rémálom...nem is tudom, hogy csinálják egyesek nap, mint nap; minden tiszteletem az övék!!

Kép

Kép
mákszem
 
 


hát igen, mivel a múltkor már a 8. héten elmondtuk a családnak is és az ismerősöknek is, most inkább meg akartuk várni a 12. hetet. De még szeiontem most sem fogjuk mindenkinek elmondani, csak a családnak. Majd a 15. heti 4D UH után leszek teljesen nyugodt.

Íme pár kép a babómról :) A pillangós kép az agyacskáját mutatja :lol:
Babó1
Kép
Babó2
Kép
Babó3
Kép
lei
 
 


Nagyon aranyos a te lurkód is!
Én azért ezeken a képeken olyan jókat mosolygok! Szerintem még olyan kis viccesen néznek ki a picurkák rajtuk. :lol: A mi UH-nk is ilyen kis koponyamanós volt, amit ideadtak (13.hét). A legutóbbin (integrált vizsgálaton) meg nem véletlenül mondta apa, hogy kis pókhasú :)
De tök jó, hogy van mit nézegetni!

panna1
 
 


Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hogy melyik 4D helyre érdemes menni? Gondoltam meglepem a párom Valentin nap alkalmából egy jó kis babamozival, de nem tudom eldönteni, hogy hova érdemes, hol van a legjobb gép és hogy adják a legtöbb "dokumentációt". Nem tudja véletlenül valamelyikötők, melyik a legjobb ár-érték arányban?

KépKép
columbine
 
 


Columbine!

Ahogy itt olvasgattam: sztem többen a 4D Genesist ajánlották. mert állítólag a Praxisban nem túl kedvesek.

De ezeken kívűl is van pár hely, de ezekről nem tudok semmit.

Ha csak egyszer akar az ember lánya elmenni akkor érdemes megvárni a 20. hét környékét, ugye?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


APróka!

Vagy még tovább várni. azt mondják a 20-30hét között látszanak legszebben a babák. A 30. héthez közeledve az arca több mindent mutat.

panna1
 
 


Most olvastam, hogy az arcuk a 25. héten látszik legjobban. Ha viszont genetikai vizsgálatot is szeretnél, akkor már tényleg érdemes a 20. hét környékén menni.
A Praxis honlapján vannak képek (3D-s), hogy kb mikor mennyire látszódnak a babák: http://www.ultrahang.com/galeria.html

panna1
 
 


Én azért mennék most, mert az egész babát még egy két hétig lehet egyben látni, aztán már csak külön külön a testrészeit, mert nem fér bele a képbe.
Majd lehet hogy a vége felé az arcocskáját is megnézzük, de most olyan jó lenne egészben látni.
Én is a 4D Genesist néztem ki, és látom, hogy Pöttöm is ott volt meg talán Lanyané is az ikrekkel.
Megpróbálok helyet kapni jövő csütörtökre. Hátha lesz még.

KépKép
columbine
 
 


Panna!

Én ennyire nem vagyok felkészült, ezeken a helyeken csinálnak genetikai vizsgálatot is? Itt nemcsak egy ultrahang készülék van?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Na szuper, jövő csütörtök, babamozi :)

KépKép
columbine
 
 


Most azt mondta nekem a csajszi, hogy először egy 2D-s vizsgálat ahol mindent megmérnek, megnézegetnek, hogy rendben vagyunk e és utánna jön a nézelődés a 4D-s géppel. Genetikai vizsgálatot nem csinálnak, azt vérvétellel szokták ha jól tudom, ez csak vizuálisan, hogy látszatra minden ok.

KépKép
columbine
 
 


columbine: Én is a 4d Genesist mondtam volna, mert arról hallottam a legtöbb jót. Szerintem mi is oda fogunk menni majd a 15. héten.

Most jöttem vissza masszázsról. Hát én annyira ellazultam, majdnem el is aludtam közben. Délelőtt kicsit szúrkált a hasam, de a masszázstól az is elmúlt, annyira ellazultam közben.
Most meg már ebédeltem is, szóval teljesen jól vagyok. Most le tudnék dőlni kicsit pihenni :)
Holnap szabin leszek otthon, pihenek majd egész nap. Már úgy várom!! :P
lei
 
 


Ezen a helyen vizsgálnak UH-n keresztül minden testrészt. Persze lehet, hogy a többi helyen is, csak ott nincs külön ára a baba átnézésének :http://www.4dultrahang.hu/
Itt úgy értelmezem, hogy az olcsóbb az csak mozizás, a drágábbnál méricskélnek, megnézik ugyanazokat, mint a kötelző 18. heti genetikai UH-n is, csak itt 4D-n.

Ha viszont a többinél ez is benne van az árban akkor ezt a helyet biztos nem választanám...

panna1
 
 


Ági,

Mi is a genesis-be megyünk jövő hét kedden:)

sniky
 
 


Na szuper, kíváncsi vagyok, mi látszik majd, kiskirálylány, vagy gézengúz? Tisztára izgulok már most :) és apa is tisztára bepörgött. Úgy örülök!

KépKép
columbine
 
 


Ági!

A 4D Genesisben nagyon alaposan átnézték a babust, minden szervét tüzetesen, és közben vette videóra az egészet. Időnként átkapcsol 3D üzemmódba is.
Nagyon alapos a hölgy, mindent elmagyaráz, és mi 40 percig voltunk.
Szerintem a 15. hét kiváló, tényleg belefér a babus a képbe, nagy élmény. Aztán még egyszer el lehet menni a 25. hét környékén, amikor már az arcocskájára, vonásaira kíváncsi az ember.
És ha többször mész ide vissza, kapsz albumot.
És összesen 12eFt-ot fizettünk képekkel cd-vel dvd-vel együtt. És aranyosan zene megy a video alatt.
Kolléganőm tavaly októberben szült, ők a praxisban voltak, max. negyed órát voltak bent, és drágább is a dolog.
Itt a genesisben még arra is ügyeltek, hogy a zselét ne hidegen rakják rád, cumisüveg melegítőben felmelegítették kellemes hőm.-re :D
Maximálisan elégedett vagyok velük, és persze, nem a cég marketing igazgatójával beszéltek :wink:

pöttömpanni
 
 


Ja, és a hölgy mondta, ha valami kétségünk lenne a babussal kapcsolatban és csak rá szeretnénk nézni, hogy jól van e, ő ingyen megnézi szívesen. Én úgy éreztem nem csak a levegőbe beszélt.

pöttömpanni
 
 


Köszi Pöttöm, ez nagyon jól hangzik, legszivesebben már most rohannék :)
Nagyon kedves volt a telefonban is, és időpontot is én választottam, nem ők adták. Kb megnéztem a neten és fel is hívtam párat, de a legtöbb helyen mindenért külön kérnek pénzt, tényleg ez a legjobb, úgy látom. Mostmár csak a fincánkán múlik, hogy mutogatja e majd magát. :)

KépKép
columbine
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Én az első terhesség alatt a Praxisban voltam, kedvesek voltak, meg mindent megmutattak, de 15 perc volt az egész.. Itt viszont a hölgy azt mondta garantált a fél óra, de ha nem lesznek utánunk, és pl. a babus nem mutatja meg "ki" is valójában, tovább is lehet noszogatni.. :D nagyon kedves volt így a telefonban. Mi sajna csak 24-én megyünk, az még 2és fél hét, pedig már most nem bírok magammal....

Kép

Kép
mákszem
 
 


hú, ez tényleg nagyon jól hangzik. Akkor én is elugrom a 20. hét tájékán egy kis mozizásra. Már csak párocskámat kell rávennem :)

Na, nálunk ma nagy a bolondokháza, mert több bizottsági ülést szerveztek egymásra, és nincs elég terem. Jó, hogy én csak itten elszeparálva helyettesítek és nem veszek részt a "táncoljunk egymás idegein" játékban.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Apróka, nagyon finom a pityókaleves! :) igaz tárkonyom nem volt most itthon, helyette főztem bele egy kis zellert még, így is nagyon finom lett. Miért parajdi a neve? Oda valósi vagy? Január másodikán voltunk a sóbányában, nagyon szeretem.

Striák: én nagyon szerencsés alkat vagyok, nem kenegettem magamat és így sem lettek striáim. Remélem most se lesznek.

Nekem 500 mg-os szopogatós C vitaminom van az Eurovittől. Azt szedem most is, mert megint elkezdte a barnázást :(

Lei, nekem a pillangós kép tetszik a legjobban :D

Columbine, nem igaz, hogy a Praxisban nem kedvesek, csak a telefonos hölgyre panaszkodott itt valaki. De én kétszer voltam ott UH-on és a doki, Györfi Mátyás nagyonis kedves volt. Nem tudom, hogy mennyi ideig voltunk bent, de szerintem több mint fél órát, mert még noszogatta is egy kicsit a picurt, mert elaludt vizsgálat közben. De most én is a 4d genesis-t fogom kipróbálni, méghozzá jövő csütörtökön :lol: ti hányra mentek?

A babamozi előtt meg szokták nézni, méregetni a babát 2D-ben. Én ezért is akartam a 12 héten menni. De ha későbbre tervezitek, akkor szerintem érdemes a 18. hétre időzíteni, mert akkor is szokott lenni alaposabb UH vizsgálat és ezeken a helyeken csak jobb gépek vannak, minden jobban látszik 2D-ben is.
Vendég
 


Csenge, akkor lehet hogy összefutunk? Mi 6 ra megyünk délután, mert a párom addigra ér haza. Mondta a csajszi, hogy egy szintén fiatal terhesség 12. hetes lesz előttem :) csak nem te vagy?

KépKép
columbine
 
 


Csenge!

De jó hogy máris kipróbáltad! Azért egyszer tégy bele tárkonyt is, attól lesz igazán erdélyi.

Nem vagyok Erdélybe való, de nagyon sok barátunk él kinn, régebben 3-4 havonta mentünk és mivel ottaniakkal kirándultunk, azért másképp álltak hozzánk. A barátunk fia unitárius lelkész és fél Erdély ismeri. Így ha mentünk valahova, csak a nevét kellett mondani, és máris kinyíltak a kapuk, pálinkás üvegek, jó féle szalonnás fészerek. :lol: :lol: :lol:
És persze a legértékesebb: az emberek, meséltek az ottani életről a falu mondáiról, ősrégi történeteiről......ez mindennél többet ért, és örökre beleszerelmesedtem Erdélybe.

A sóbányával szemben van egy étterem, ott ettem először, aztán a barátunk felesége csinált és ezekből az ízekből fejlesztettem tovább apum szerint a halásztelki pityókalevest, parajdi előzménnyel. :lol: :lol:

A Praxisban milyen árak vannak Csenge? Mert nekem közelebb esik, de úgy tényleg nem éri meg ha a 4d genesissel ellentétben itt csak 10-20 perc (a honlapjukon max ennyit írnak)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!
Bocsi, nem akarok idetolakodni, de ezt most találtam:
http://www.peterfy4dultrahang.hu/
Hátha érdekel valakit!

Nem is zavarok tovább.

Üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok:)

apróka,

Örülök, hogy ennyire a szívedbe zártad Erdélyt, a párom Bánffyhunyadi születésű és Kalotaszentkirályon van egy házunk, ahova sajnos nem elég gyakran jutunk el. Teljesen más a kint élő magyarok mentalitása. Sokkal kedvesebbek, segítőkészebbek mint itthon a legtöbb ember. Ahogy mondod a pálinkás üveget szeretik nyitogatni, nagyon barátságos, vendégszerető emberek.

Pl. ahogy meglátják az autónkat, hogy érkezünk, fél óra múlva 4-5 szomszéd már jön át pálinkával, szalonnával, süteménnyel, ki mivel, hogy üdvözöljenek. Rengeteget tanulhatnánk tőlük!

Akkor az igazi erdélyi vinettát (padlizsánkrémet) és zakuszkát is kóstoltad már, gondolom;)

sniky
 
 


sziasztok!

nekem is sikerült beszkennelnem az első képet Babcinkról. Persze ez még nem az az igazi sztárfotó, de imádjuk!!! ;)
Kép

sophie27
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi a sok-sok pozitiv hullámokat.
Hát nem mehet minden simán, nem tudták megcsinálni a vizsgálatot, mert az egész méhlepény a méhszájon van és így nem tudtak mintát venni. Ezért majd csak négy hét múlva magzatvízvétel lesz. Tehát még négy hét izgulás vár ránk. :cry:

Kép
Kép
minimano74
 
 


De édes, neki is még olyan kis UFO feje van, mint a mi babónknak :)
lei
 
 


Bocsi, de tegnap annyira beteg volt a lányom 39,3 a láza, hogy nem tudtam jelentkezni.

GRATULÁLOK MINDENKINEK NAGYON JÓK A KÉPEK!! :lol: :lol:
Pöttömpanni örülök hogy fiad lesz, remélem nekem is bejön amit szeretnék, habár az a lényeg hogy egészséges legyen.

A doki is csak biztat, hogy 97% az esély hogy egészéges, tehát igy álljak a dologokhoz.
Nekem a két uh között 5 nap volt a különbség.
jan. 30 CRL: 45 mm és most feb. 4. CRL:56,2 mm
jó sokat nőnek így 5 nap alatt. :lol: :lol: Amugy az uh alapján minden rendben volt.

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Itt egy kép a kicsimről, nem a legjobb, mert telefonnal csináltam, majd megpróbálom bemásolni valamikor.

Kép

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi!

Vééégre, már nagyon izgultunk, hogy mi lehet veletek!
Szegényke, tudom nehéz lehet ezt a 4 hetet kivárni, de 97% az azért nem semmi és én biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz!!! Próbáld erről az oldalról nézni, én folyamatosan küldöm a hatalmas pozitív energiákat nektek!

Egyébként nagyon édes a a fotó Manókáról:)

Zsófi,

nagyon jópofa a kép, úgy tetszik hogy olyan kis pókhasúk a picurik:) nálunk a fiúk a baráti körben irígykednek is, hogy bár nekik lenne ilyen szép kerek sörhasuk:) mint a babócáknak:)

sniky
 
 


Gabi,

remélem a lányod is jobban van már!!!

sniky
 
 


Nikianyu, köszi megpróbálok nyugodt maradni és bizni :lol: :lol:
Köszi a lányom ma már jobban van. :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi, jó, hogy jelentkeztél,már nagyon izgultunk Érted!! Kitartás, minden rendben lesz!

Lányok, mindenkinek szép estét, holnap jelentkezem!

puszi

Kép

Kép
mákszem
 
 


Szia Gabi! Biztos minden rendben lesz, de kár, hogy még ennyit kell várnod. Addig is mondogasd magadban, hogy nem lehet semmi gond ;-)

Gratula mindenkinek a szép képekhez :-D

A 4D témához nem tudok hozzászólni, mert én vidéki vagyok, így csak Szekszárdra fogok tudni menni... Nekem többen azt javasolták, hogy a 25. hét körül menjek, mert akkor már jól látszik, de még nem is túl nagy. Úgyhogy addig csak 2D lesz március elején, a 18. hét környékén..

Holnap még benézek, aztán 1 hétre elutazunk...

Mindenkinek szép estét :-)

yuyu79
 
 


Szia Gabi!

Remélem a kislányod gyógyulóban van, és gyorsan rendbe jön!
Ahhoz a 4 héthez pedig sok erőt, és türelmet. És csak az lebegjen a szemed előtt, hogy minen rendben lesz!

panna1
 
 


Szia Gabi!! Már nagyon vártuk a híreket, sajnálom, hogy kétségek között hagytak, de ha az orvos is pozitívan áll hozzá, akkor te se szomorkodj!! Nagyon drukkolunk mindenesetre, és mennek a ++++++++++++++++ a nagylánynak is!
Mindenkinek jó pihizést!

KépKép
columbine
 
 


Sziasztok Lányok!

Pár napig szüneteltem, csak olvasgattam, de valahogy nem volt hangulatom írni.
Gratulálok a sok kis formás lurkóhoz és a csinos képekhez. Olyan jó, hogy nektek már van új képetek. Nekem még szük 10 napig türelemmel kell lennem. Viszont az én dokim tud 4D-t csinálni és tudomásom szerint nem kerül semmi extrába, hanem magától megcsinálja csak úgy.
Annak is külön örülök, hogy már egyikötöknek-másikótoknak megvalósulni látszik az álma. Nekem csak annyi vágyam van, hogy egészséges legyen, s ha meg ráadásul kisfiú lesz, az külön jó, mert akkor a nemek arányát sikerül egyenesbe hozni. :-)
Gabinak kitartás, nem kell izgulni, szép és egészséges kisember lesz a te babádból is. Tuti!
A pityókaleves nagyon jól hangzik. Én tegnap pulykamellett csináltam olaszosan (paradicsom, mozzarella, olivabogyó és sok oregano ill. bazsalikum), ma pedig rakott karfiol volt darálthússal rakva és krumplileves. Hmmm. Mind megettük.
Holnapra még hiányzik az ötlet, de majd csak kiadja magát. Feltehetöleg lazacos spaghetti lesz.
Nálatok mi a menü? Tudjátok én még mindig vadászok az új ötletekre!
Én is átrágtam magam a sok babaholmis linken, amit megadtatok. Nagyon tanulságos volt. Jó drága otthon minden, vagy csak én vagyok nagyon elkényeztetve a sok hasznnáltan szerzett moytóm árával. Ha mindent újonnan kéne vagy kellett volna megvenni, nem tudom honnan szednénk a szponzorokat hozzá!?
Viszont olyan kellemes böngészni és átnézni a babaholmikat, elképzelni, hogy mi lenne, ha...? Nálam ebben a vadászidényben jóformán csak babaautósülés kell (3 gyerek után kiadta a lelkét, föleg mert használtan vettem eleve.) ill. ágy, de majd csak alakul. No meg autó, de még nem tudjuk, hogy mi lenne a legjobb beruházás ezen a téren.
Na mentem, mert valahogy nem vagyok igazán jókdevü én nem is tudom miért. Gondolom ez is a hormonok játéka, hol át tudnám a világot ölelni, hol meg elbújdosnék, ha lenne hova.

Jó éjt!

Barbi
Vendég
 


Köszi a válaszokat!

lei!

Most még csak külön folsavat szedek, csak ha sikerül a baba, akkor lehet, hogy kell valami vitamint szedni.

Kaptam egy Eurovit füzetet, és ha 4 vonalkódot visszaküldök, kapok egy általam választott vitamint ingyé. Úgyis szedem a folsavat, gondoltam beküldöm és talán kipróbálom a kismamavitamint, majd ha a dokim is úgy gondolja. De amúgy van valamiféle B6 vitamin is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok! Gratulálok a babákhoz. Gabinak meg kitartás és csak semmi rossz gondolat. Úgyis minden rendben lesz!

Csatolom a táblát, így állunk most. Barbit is betettem.

Kép

szuszu
 
 


Mákszem!
A 12-héten voltam uh-on,ahol szerintük 13 hetesnek felelt meg a méretei alapján.Nagyon szégyelös volt szinte végig a popsiját mutatta.Az ultrahangos hölgy nagyon lelkes volt kb.40 percig bent voltunk ebből kb.5 percre fordult meg.A hölgy ekkor azt mondta hogy nem lát fügyit(de mást se).
Amúgy mi is a 4d genesisben voltunk a tapasztalataim megegyeznek Pöttömpannival.Hétvégén teszek fel róla képeket.

Veronika
l.veronika
 
 


Szép jó estét!

Sniky, persze, amikor kinn vagyunk ellátnak minden földi jóval.
Ami a csúcs, hogy a barátunk rokona a Hargita lábánál ugyan beton úton lehet megközelíteni, de kb fél órára az első emberlakta környéktől, épített 3 házat, egy hatalmas fenyves közepén. Ez egy fogadó. Telepített egy nagy halastavat, odavezette a csörgedező patakot. Minden nyáron beletesz több 100 pisztrángot. Így mindenki maga foghatja ki a vacsit. :lol:
Az a hely valahol egy kis mennyország. Csak az erdő, patak. Minden este beindul a kis generátor, van melegvíz és villany is. Tehát igazából teljesen összkomfortos, 2 gyereke is született oda, és jól megvannak, tehát nem megközelíthetetlen.
Annyira szeretnek oda járni az emberke, hogy alig van lyuk, de mi mehetünk persze 1 ház a mienk. na, itt szoktunk enni pisztrángot musgyéval (vagy muzsgyé? ) ezzel mindig bajban vagyok. Ez a fokhagymás-paradicsomos szósz a pisztráng mellé olyan hoy nem lehet abbahagyni.

Gabi! a 97% nagyon jó. A lényeg, hogy ne idegesítsd magad, mert az árt a legtöbbet. Ha elkezdenél izgulni, ott a kislányod(remélem már jobban van sokkal!!!) Ő biztosan lefoglal.

Az új babaképekhez gratulálok, nagyon édesek!már úgy várom a hétfőt, hogy én is meglessem.

Barbi, nem tudom mennyire vagytok főzelékesek, de nagyon egészséges, fincsi kis főzelékek vannak.
Én hétvégén tuti csinálok spenótot, tekintve hogy a legtöbb folsavat tartalmazó zöldség, de ott a sörös lencsefőzelék, babérlevelek krumplifőzelék, paradicsomos zöldbabfőzelék
Másik nagy kedvenc: mézes-mustáros grill csirke, alig 10 perc előkészíteni és fincsi!! Vagy tavaszias kis fasírtgolyó/őzgerincben kisütve is szuper.
Vagy: sajtos tejfölös rakott brokkoli egybesütve magában vagy köretnek. (Ezek a nagyon egyszerű kaják, mert sajna nekem alig van időm konyházni)
Igen, igazad van, a kismamákat itthon eléggé megsarcolják. Tényleg nevetségesek az árak, ezért kell leárazásokat, turikat vadászni, ha az embernek tengernyi ideje lenne, menne is.
Én is várok rucikat, de amíg nem jönnek, addig is járni kell valamiben, mert a gyatyóim már szűkösek. :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szia columbine, nem előttetek, hanem utánnatok megyünk :D

Apróka, nem tudom most az árakat, de 10-12000 körül volt 3 éve.

Niki, nagyon finom vinettát tudok készíteni :)

Gabi, biztos nincs semmi baj! A kép is egész jó, a telefon ellenére, jól látszik a pici, nagyon aranyos. Kicsit olyan, mintha szopná az ujját :D

Yuyu, merre mentek? Csak nem ti is síelni?

Barbi, én még holnap is a pityókalevet fogom enni, úgyhogy most nem tudok tippel szolgálni, örülök, hogy holnap nem kell főznöm. Max valami könnyű második, főzelék vagy valami. Lehet, hogy túrógombocot csinálok, ha nem leszek lusta hozzá. Én is be vagyok néha gubózva. Ma is voltunk játszóházba a törpével, az anyukák vidámam trécseltek egymással, én meg vagy a gyerek mellett üldögéltem vagy olvasgattam az újságomat, nem volt kedvem senkivel sem beszélgetni. Lehet, hogy egy kicsit ki is néztek engem maguk közül...
Vendég
 


Apróka, hol van ez a hely pontosan, amiről írsz?
Olyan jó fözelékötleteket (meg mást is) írtál, nekem csak az a bajom, hogy nem nagyon tudok főzelékeket főzni, mert sajnos nálunk ez nem nagyon megy, a férjem nem szereti, a fiam, ha eszik, az is minimális, ezért ritkán szoktam főzni. Szóval ha lehet, recepteket is mellékelhetnél :lol: Anyósom a zöldbab főzeléket krumplival szokta felesben főzni, tejjel, rántással és még habarással is, nem egy könnyű étel, de nagyon finom. Hogy kell pl. sörös lencsefőzeléket készíteni? Van is itthon egy kis lencsém. A mézes-mustáros csirke is érdekelne.
Vendég
 


http://www.csaladinet.hu/index.php?modu ... 1202252400

Ezt most találtam, Babaruha - és gyermekholmi börze.
Vendég
 


És még egy program vasárnapra gyerekeseknek vagy bárki másnak, és már abbahyom :lol: Már rég tervezem, hogy elmegyünk, talán most.

http://www.mupa.hu/programreszletes.jsp ... agiProgram
Vendég
 


Juj, ma túl sokáig maradtam fenn, holnap lefejelem az íróasztalt majd.

A hely: Pálosza Panzió. Székelyudvarhelynél kell befordulni a Madarasi Hargita felé, ami a világ egyik legszebb helye, és onnan még jó fél óra/1 óra autóval Zetelakán keresztül: a végcél Sikaszó.
Van honlapjuk is már: www.paloszapanzio.ro. de googlen is rá lehet keresni. Ez olyan világból kivonulós, kirándulós hely.

Receptek: én majdnem mindent Horváth Ilona receptkönyvől veszek, azt fejlesztem.
A sörös lencse sima lencsefőzelék, beáztatott lencséből, babérlevéllel megfőzve, puhulás majd: rántás után(ebbe teszek egy gerezd fokhagymát préselve) meg max 1 dl sört teszek bele. Viccesen habzik, el kell keverni, max 1-2 percig főzni még és kész is.

Mézes- mustáros csirke: Olivaolajjal sóval talán pici szárnyas fűszerrel állni hagyom 30 perctől fél napig, ahogy az idő engedi.(inkább a 30 perc jön össze, de hát minél tovább annál jobb) aztán kb 1- 2 deci víz, kiskanál libazsír bele (ez fincsi de mivel csak a levében van, annyira nem vészesen hízlal) mellé lehet vágni paprikát, paradicsomot, aki szereti ízes lében megsütve, párolva. Majd a csirkét bekenem mustárral és utána mézcsurgatóval "megcsurrantom" mézzel. Ami tuti: nyers krumplit köréteszek, ami az ízes lében puhára párolódik, majd a végén ropogósra sül és erre is teszek mézet, ettől édeskés, rózsakrumpli íze lesz.
Letakarom alufóliával puhulni, a végén meg 10-15 percig fólia nélkül ropisra sütöm a husit és a krumplit. Nézni kell, hogy a mustár miatt ne égjen meg, ezért a végén többször kell ellenőrizni. Általában a sütögetős résznél sem teszem fel 200 fok fölé, így nincs veszély. :-)

A többi főzelékről majd holnap, megyek alukálni. :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?