Új privát üzeneted érkezett!

Millye: köszi, h hiányoltál! Verus gofrireceptjét elküldem mailben a közösre!
kreiszi
 
 


millye: nem lett lázas Füge, de ma kicsit nehéz vele, mert elég panaszkodos...most épp a papucsomat rágja :shock: na vész hárítva. Apukádat sajnálom :cry:

kreiszi: ari vagy...a vérnyomása ment fel és igazából "bepánikolt" hogy mi lesz elájul, de hazahoztuk és rohant a kertbe dolgozni,szóval :twisted: :twisted:

Reggel óta próbálok takarítani, de csajos ma nem nagyon hagyja, megszólal a porszívó és üvölt...a pesztronkák meg le se c..nak ma..

Kép
budabo
 
 


Ruhát a Kenguru Goldban kaptunk végül, le volt értékelve 50%-al, így 2500 volt. Bordázott anyagú és sapi is van hozzá. Nem kifejezetten keresztelő ruha, de amiket láttunk azok olyan giccsesek voltak, h maradtunk ennél.
Kép
Kép
kreiszi
 
 

 
 

Bogi: apukád nem semmi, miért nem pihent inkább? Szegény Füge, gyógysimi az oltásra! Alex hétfőn kapja a meningococcus ellenit+ 6 hós status. Már előre hallom a dokinő szavait: 150g hízás hetente az elvárt blablabla :twisted: , neki, nekem a 120 is elég és Alexnek is
kreiszi
 
 


Kreiszi köszi a receptet! mindjárt megyek is és megsütöm :D A keresztelőruha csini! :D

Budabo mióta fél Füge a porszívótól? :shock: a fiam kicsinek elaludt a hangján... én úgy szoktam bekapcsolni, hogy előtte elterelem a figyelmét, hogy ne ijedjen meg a hirtelen hangtól és akkor kapcsolom be...

Én fiam ma úgy döntött, hogy lustálkodással tölti a napot :shock: :D 10 órakor kelt fel és utána délben megint aludt... már megnéztem, hogy nem e lázas... de nem érzem melegnek... na igen aki éjjel legény... este 10 órakor aludt el... addig ő úgy gondolta, hogy eljátszik a nyusztival meg a többi játékával... :shock: :roll: mondanom sem kell, hogy az epillálás ma reggelre maradt... :?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


kreiszi: aranyos a ruha! Mikor lesz? képeketttttttt!!!Apukám nagyon nehéz eset...nem könnyű az együttélés :oops:

millye: Eddig nem volt vele baj...ebéd utánra már nem félt tőle :shock: addig próbálkoztam...viszont nagyon tetszik neki mert állandóan a nagy piros masina után mászik...Jó fej a fiad, az enyém nagyon virgonc. Rólam szakad a víz, a lakás meleg, fáj a fejem,szédülök...

Kép
budabo
 
 


Gyors helyzetjelentés:
Reggel az új drnéninél kezdtünk..kicsit másképp áll dolgokhoz...Ami nekünk tetszik...Beutalt minket a László khba kivizsgálásra de csak ambulánsan(egyenlőre)ott is szuper dr nénit fogtunk ki...A bal oldalán a nyirok csomók duzzadtak 1 diónyira...ami nem is lenne nagy baj de kívül vörös a bőre...vérvétel uh és fűl vizsgálat és most haza jöhettünk...holnapra lesznek meg az eredmények 1 része...(halkan megjegyezték ,hogy valószínű ,hogy a nem rendesen kikezelt hasmenés lehet a ludas)...de nem hamarkodnak el semmit...Ha hirtelen belázasodna vagy elkezdene nőni a duzzanat akkor irány a kh-befekvésre.
De mindezek ellenére jó a kedve...eszik -iszik.
Jaa mind a 4 gyereket átvittem hozzá...ééés Ő mondta,hogy csak úgy vesz át ha a kicsit oda hordom tanácsadásra!!Erre csütörtökre berendelt felmérésre..:shock: :shock: Megkérdezte,hogy a kicsi mit eszik..mondom ,hogy 10óraira kap gyümit erre Ő kinek a tanácsára?mondom én döntöttem ..
-Miért?
-Mert a védőnőmet csak akkor látom,ha tanácsadásra megyek de akkor is kikéri magának ,hogy minek megyünk ha nincs oltás,ja és csak akkor volt kint nálunk mikor hazavittük a gyereket a kh-ból és semmire nem kapok választ mert magának már tudnia kell!
-Készüljön fel mert itt másképp működnek a dolgok,de becsülendő ,hogy még így is szinte csak szoptat.
Hopp-hopp!!
párom még említett neki pár dolgot.Amin kikerekedett a szeme...

De reméljük nem látjuk sűrűn:wink:

Arra kérlek benneteket ,hogy küldjetek sok ++ ennek a kis csajnak...Köszönjük.

Kép
zümis
 
 


zümis:++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Azért ez jó hogy szimpi neked! Recepted feljebb leírtam,majd keresd vissza.

Kép
budabo
 
 


Budabo aranyos lehetett Füge ahogy mászik a porszívó után :lol: ettől a hidegfronttól sem hűlt le a lakás? Itt hűvi van... :shock: A fima már megint alszik :shock: ma mormotát játszik.... :D mondjuk mi még mindig háromszor alszunk egy nap... (tegnap négyszer aludt) :D ésssss tadaaaaaam megsütöttem a gofrit :D isteni fini lett! :D

Zümis örülök az új dokinak! Szimpatikus volt nagyon? :roll: ezt egy kicsit kielemeznéd mármint azt, hogy letolt mert tízóraira gyümit adsz Mukinak? :shock: vagy félreolvastam? Lánykádnak megy a sok ++++++++++++++++++++++++++++++ hogy mihamarabb meggyógyuljon! Kapott valami gyógyszert? Mert antibogyót írtál de gondolom azt nem adsz neki... :roll: és komolyan írtam az immunerősítőt! Úgyhogy ha meggyógyul egy kúrát meg kéne csinálni neki... :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zümis: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Millye: a receptért cserébe küldhetnél pár db gofrit :lol:
kreiszi
 
 


bogi!Köszi már ki is mentettem...ha sor kerül rá megírom milyen lett.
Köszi a +!!

Millye!
Köszi a +!
Nem tolt le csak érdekelte,hogy miért adok neki...erre mondtam el ,hogy mivel nincs kitől tanácsot kérjek így magam döntöttem.
Kapott antibiotikumot és adom neki :cry: :cry: :cry: Mukinak nem adtam be múltkor ....
Már én is sokat gondoltam rá.. de magamtól nem mertem...mert beszari vagyok!!!!

Kreiszi!
Köszi a +!!

Háát nem titkolom,hogy eszembe jutott ZVera!!

Kép
zümis
 
 


Kreiszi küldöm :D Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye: nem hűl le 27 fok van most is :cry: mi is jól aludtunk, most a laminálton tapsol és élvezi....nem semmi a fiad :shock: 3 meg 4 alvás???? jó gyerek.

zümis: szívesen, remélem fog ízleni még több ++++++++++++++++++++

Kép
budabo
 
 


Zümis akkor még nekem is korai az alma, barack etetés ? :shock: Igazából még csak kóstolgatunk mert csak nyammog de ez már nagy szó, hogy kanállal eszik falatkákat :D Szívesen segítek immunerősítésben! :D Csak szólj és elmagyarázom! Ártani semmiképpen nem ártasz vele! De előtte derüljön végre ki, hogy mi a gond és gyógyuljon meg... biztos, hogy az immunrendszere a béka feneke alatt van mert ha nem így lenne akkor nem lenne ilyen sokat beteg! :roll: Ő is sokáig volt anyatejes? :roll: Az új dokinő ezek szerint nagyon támogatja a szoptatást ugye? :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Budabo a három alvás az kell még neki... hát ez van... pedig én is gondolkodtam, hogy átállítanám már én is a napi 2-re... de a tegnapi négy alvás után... ááááááá esélyem sincs.... de nem is bánom... :D De kint nálatok nincs hűvös? Mert nálunk nyitva vannak az ablakok és most az emeleten netezek a lányom gépén és olyan jó kis hűvös levegő jön be és egyáltalán nincs meleg pedig itt fent meleg szokott lenni nála... :shock: A laminálton tapsol Füge? :D a gyerekek mindig megtalálják, hogy mivel tudnak eljátszani a legjobban... mi meg vesszük nekik a drága játékokat :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye: hmmm, nyami, nagyon guszta lett!
Bogi: 23-án lesz a keresztelő, csak most ráértünk a vásárlást lebonyolítani.
kreiszi
 
 


Millye!
Köszi és ha minden rendben lesz akkor Szólok és előre is köszi...
Igen Zsó 17hóig anyatejes volt....és igaz kicsit válogatós...
Igen dr néni nagyon támogatja az anyatejjel való etetést.
Szerintem nem korai ,hogy Andrisal megnyalatsz 1-2 gyümit...mire rákap az izére addigra simán eljön az idő arra ,hogy hozzátápit kapjon.

Háát nekem sajna 2 pogány gyermekem van...Mivel nem vagyunk megesküdve templomban így nem keresztelik meg őket :cry:

nila márványos kuglófját sütöm...

Kép
zümis
 
 


Jaaaajjjjjjj a Deby nem hagy békén
légyszíves és nézzétek meg az oldalát és írjatok a vendégkönyvbe...
Legyetek nagyon kegyetlenek vele!!
és bocsánat ,hogy ezzel fárasztalak benneteket!!

ime az oldal:

http://alkonyat-twiligh.mindenkilapja.hu/

Köszönöm ésd még1* bocsi.

Kép
zümis
 
 


Hazaértünk! Nagyon jó volt barátnőzni, jól elvoltak a fiúk is! :D

Vilmosnak és Petrának mi is Boldog Hófordulót kívánunk! :D

Zsancy, nagyon jók a képek, sokat nyúlt Petra tényleg!
Fogacskákra küldjük a gyógypuszikat!

Bogi, örülök, hogy nem lázasodott be Füge! :)
Apukád jobban tenné, ha pihenne! :roll:
Te már jobban vagy?

Millye, én nem most tartom a névnapomat, hanem febr. 19-én, de azért köszi! :D :wink:
Nagyon guszta a gofri! :lol:

Kreiszi, nagyon szép a keresztelőruha! :D

Zümis, küldjük a sok-sok +++++++++++++++++++++++++++t Zsónak! Gyógyulj meg hamar kicsilány!
zsu83
 
 


kreiszi: én hülye boldog hófordulót!!

millye: nálunk már kellett a két alvásos átállás jó rég, mert a három nyögve nyelős volt. Örülj neki hogy Andris még mindig ilyen jó alvókás.

zsu: nem igazán, fáj a fejem, és Füge is elég nyüszi volt egész nap....nem tetszett neki hogy nem körülötte ugrálok, de akkor is kész a lakás! Örülök hogy jól sikerült a barinőzés.

talisok??????

Kép
budabo
 
 


Kreiszi Alexének, Zsancy Petrájának és Yve Vilmosának nagoyn boldog féléves szülinapot kívánunk! Marci és Anyukája, szeretettel

Még jövök a tali híreivel, röviden csak annyit, hogy SZUPER VOLT!!!!

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


nna kistali megvolt, Adri alszik, Tomi elment sportolni, előttem egy sör :D

Szóóóóval az volt, hogy szerintem nagyon szuperül sikerült a találkozó, én nagyon jól éreztem magam, és Adri is (na ő nem egészen végig...).
Merthogy a végére eléggé túlfáradt szegényem, akárcsak Marci barátunk, akitől még egyszer bocsánatot kérek, hogy nem tudtam hazateleportálni - ha tudtam volna, megtettem volna :D persze akkor kellett volna elindulni, mikor Adri akkorát ásított, hogy majdnem bekapta az asztalt 8) csak anyuka túl jól érezte magát, hogy elinduljon :roll: volt kis kalandunk a parkolójeggyel, mert bemenetkor nem olvasta le a gép a rendszámom, de ez csak kimenetkor derült ki, sorompónál tolatgatás, stb... így is leanyáztak páran, mi lenne, ha még szőke is lennék :oops: na de megoldottuk végül, kijutottunk.
De hogy a jó részére térjek: találkoztunk az IKEÁban a lányokkal, ahol felszámolták azt a babahempergő részt, ahol szerettünk volna babát hempergetni, de nem estünk pánikba - az arra járó vásárlók legnagyobb derültségére elfoglaltunk egy szobát az áruházban a berendezett mintaszobák közül :lol: egy pár óráig az áruház dolgozói se zavartatták magukat, aztán jött egy csúnyán néző bácsi, úgyhogy jobbnak láttuk szedelőzködni, és átmentünk az étterembe :)
Zsuzsi szokásos vagány módon közlekedett, egy tündérien kukucskáló Lénával a hátán - csajok, az valami nagyon komoly, ahogy a hátára veszi a gyereket! Léna egyre szebb, és ahoyg cuppogta az alma-barackot, azt öröm volt nézni :D Ladmon az életben is legalább olyan jófej, amilyennek a fórumos dumája alapján gondoltam, Esztike tüneményes, és nagyon szépen és ügyesen mozog, szóval annak a dokinak, aki azt mondta neki, hogy hipotón, üzenem, hogy "vagy te!" :) Nilával találkozni is olyan volt, mintha már rég ismernénk egymást, Bazsa az életben is szép, és ollllyan mozgékony, hogy csuda, meg nagyon barátságos is :) Julcsi és Marci a tőlük megszokott békében, harmóniában, nyugalomban - Marcika is olyan kis barátságos, hogy meg kell zabálni, ééééés sikerült előcsalnom a gribelliket nekem is :D na ettől a mosolytól fognak hanyattesni a csajok néhány év múlva 8)
Adrikám meg reméljük, nem marad ovis korára is ilyen kis buldózer... az összes babának megtépte a fülét/haját, mindenkitől elvette a játékát, majd amikor bárki kedvesen meg akarta ölelgetni, elbőgte magát, de amint hozzám került, hatalmasakat vigyorgott. Kivéve, amikor meg akartam mutatni, milyen cukin kacag, mikor belepuszilok a nyakába, mert akkor nálam is sírvafakadt :lol: na de egyébként szerintem nagyon édes volt ő is, megmutatta, hogy tud mászni/ülni/állni, és milyen kis büszke mindig, ha sikerül valami, amit eltervez :)

telefonnal fotóztam, úgyhogy a minőség sok kívánnivalót hagy maga után, de azért mindjárt válogatok egy csokor képet - de ne aggódjatok, mindenkinél volt fényképező, úgyhogy lesznek ezeknél sokkal jobb fotók is :)

jujdejóléreztem magam :D mégmégmég sok ilyet!!!

Julcsi, miután kiszálltatok, Adri vonyított majdnem végig hazáig, aztán elaludt, mikor kivettem már azért sírt, mert felébresztettem, szegénykém. Marcid megnyugodott, meg tudtad etetni meg fürdetni rendesen? Szépen elaludt, ahogy szokott?

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Alexnek is boldog-boldog felediket kívánok!!! (ez van, ha Julcsi később jön, én tutira elfelejtek valakit, pedig Alexet is nagyon szeretem.)

Petra 86-os rucikat hord? :shock: aztaaaa :) Zsancy, azért néha-néha tessék ám benézni, nem ér holmi házimunkára hivatkozva lelépni teljesen!

Zümis, továbbra is +++++++++++++++ Zsónak, és örülök, hoyg találtatok egy normálisabb dokinénit, aki végre foglalkozik a gyerekeiddel!

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Kreiszi most sajtos stanglit sütök gofrisütőben annyira fini lett ha kell a recept szóljatok! :D

Zümis én úgy tudom, hogy az hogy nem vagytok összeházasodva templombanmég nem befolyásolja, hogy a pap megkeresztelje a babát... :shock: legalábbis nálunk megkeresztelik azokat is akiknek nincsenek a szülei összeházasodva templomban... :D

Zsu83 áááááááá pedig azt hittem én leszek az első aki felköszönt :D örülök, hogy jól elvoltak a fiúk ma és gondolom te is jól érezted magad :D

Budabo örülök, hogy jól alszik... csak most elaludt fél tízkor és attól tartok, hogy ebből kelés lesz később :shock: :D mert még ő úgy gondolta fél nyolckor hogy alszik én meg nem hagytam mert nem akartam vele megint fent lenni sokáig... :roll:

Stelly mini tali miatt irigy vagyok... én is szívesen mentem volna... de majd legközelebb :D és kérjük azokat a képeket! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Épp most akartam smst írni Eszter, mikor láttam, hogy írtál.

Kicsit féltem, hogy Adrika sírni fog hazafelé, úgy látom, így is lett. :( Szegénykém, remélem aztán gond nélkül elaludt!
Isti ezúton is bocsánatot kér, amiért nem mutatkozott be, csak kicsit -ugye- zűrös volt a helyzet.
Marcikánk sokkal jobban lett, amint kiszálltunk a kocsiból, Apája itthon megnyugtatta, sikoltozott még egy sort nekünk, és kicsit fordítottunk a sorrenden (először volt a szopi, utána minden más), de szerencsére aztán gond nélkül elaludt... :) Remélem nem éjjel szívjuk meg a zaklatott estét. :wink:
Marci megmutatta Adrinak és Eszternek a visítva sírását, amit szerencsére én is ritkán hallok tőle (annak örültem, hogy ezen Adri nem borult ki). És persze, hogy semmi gond Eszti, mindenkivel megesik, nekem is lehetett volna annyi eszem, hogy szólok, hogy korábban induljunk. A Gyerekek meg túlélik, persze rossz volt hallgatni és hogy nem tudtunk segíteni rajtuk... :cry:
Nagyon köszönöm a szállítást!!!

A tali pedig hiperjó volt! Zsuzsi és Léna egyre jobb párost alkotnak, ahogy a Kiscsaj kuksol Zsuzsi hátán, az haláli, hozzátáplálás ügyben pedig még lesz mit tanulnom Zsuzsinktól. :wink:
Ladmon az életben még jobb fej, hipotónnak pedig tényleg egyáltalában nem mondható Esztikéje pedig haláli bátor, ha Anya öléből kell mosolyogni, de ölelgetni nem lehet, mert akkor tiltakozik. :wink: :D Nagyon jófej a kis fülbevalóival! Olyan jó volt Téged is látni, Nóri, nagyon csini és jófej vagy, Bazsa egy tündérbogár, szépséges, mozgékony és mégis nyugodt, jó volt fogni Őt, köszönöm! :) Még legalább egy ilyen kis tündéri Kisfiút kívánok Neked, hajrá! :wink:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Alexet én is kifelejtettem! :oops: Nagyon Boldog Hófordulót kívánunk Alexnek is! :D

Bogi, remélem holnapra már jól leszel! Lehet hogy az időtől nem érzed jól Magadat, ma én is olyan nyomott voltam, barinőm is benyomott két kávét, nekem viszont ki kellett hagyni a szopi miatt!

Eszter, beszámolód alapján tökjó volt a minitali! Jót nevettem az IKEÁS szobafoglaláson! :lol:

Millye, azért jólesett, hogy gondoltál rám! :D Jól kidumcsiztuk magunkat, már amennyire lehet két örökmozgó mellett! :D
zsu83
 
 


Kép Nilabali, Balázs, Adri
Kép Esztike
Kép Ladmon, Balázs
Kép Ladmon, Marci
Kép Léna
Kép Léna (Zsuzsi hátán)
Kép Léna, Zsuzsi
Kép Adri, Marci, Esztike
Kép Nilabali, Marci, Julcsi, Balázs

Sebaj, érthető volt, majd legközelebb bemutatkozunk Istivel 8)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Zsu83 :D mennyi idős a barátnőd fia?

minitali nagyon helyesek a babák és az anyukák! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zsu, Zsuzsi: Nektek pedig nagyon boldog névnapot!!!!+*

Millye: Megkeresztelik azok gyerekeit, akik nincsenek összházasodva??? Katolikusnak??? :shock:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Nagyon helyesek a babák és az Anyukák is! :D

Millye, pont ma 13 hónapos, és jövő márciusba érkezik a kistesója! :D

Julcsi, köszi, de nem ma tartom! :D
Mi se vagyunk templomba összeházasodva, de már beszélt anyu a pappal, és megkereszteli Bencust, katolikus lesz!
zsu83
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a köszöntéseket!
Jók a taliképek!
Millye: jöhet a recept!
Julcsi: igen, katolikusoknál is, kerifiam szülei sincsenek összeházasodva
Bogi: holnapra jobb napot kívánok, remélem elmúlik a fejfájásod és lehűl a lakás!
Stelly: egészségedre (sör)!
[quote]A írta:lexet is nagyon szeretem
Köszi!
Íme a félévesem:
Kép
kreiszi
 
 


Alex, Petra, Vili, nagyon sok boldogságot!!!

Zsuzsinak is, ha ő ma tartja!!!

Zümis, a mi nyirokcsomónk egész más, nyugi, a tiétek vissza fog húzódni ha kikezelik azt a hasmasos dolgot! Jobbulást! És szerintem bátran vágj bele a Millyés immunerősítésbe :wink:

A képekért odavagyok, és irigykedek :)

Millye szerintem nem immunisak a gyerekek a homeóra, volt hogy a camomilla segített, csak valahogy...nem tudom, nem mindig segít :roll:
Biztos nem mindig ugyanazért sírt, és attól függ. De egy biztos, Znek fogzásra nem volt jó. Lehet hogy az a baj, hogy szkeptikus vagyok a monokészítményekkel mert azok valahogy nem nagyon használnak nekünk, a komplexek azok nekem bejöttek, az oscillo, a coryzalia és a sedatif.
Fú mostanában este elalvásnál micsoda koncertek vannak, ma is sacc egy órán át sírt, de 10es skálán 11es volt :roll: Nyilván a foga, csak az lehet. Eddig nem volt ilyen.

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


minitalis képes szuperek:ladmon,nilababa - tök jó a hajad -nagyon csinosak vagytok! Ladmon neked olyan huncut fejed van :shock: nem csoda hogy ilyen jópofa összefoglalókat írsz, a babák tündériek, Julcsi te is hozos a szokásos harmonikus,boldog mosoly mama arcot :wink: de kérün olyan képet is ahol Stelly is van.

millye: jó alvókátok van! Volt éjszaka kelés? meló kifizetés? tesód?apud?

kreiszi: tuti hogy az időtöl volt, meg le kellett volna sz..m a lakást és ma csinálni amikor apa itthon van. Tegnap nem mertem huzatot sem csinálni Füge miatt. Nagyon helyes féléves Alex

zsu: köszi már jobban. Én is kávézok!Mikor mentek tavazni?

Kép
budabo
 
 


Sziasztok!

Éjszaka ismét szuper volt! fél 9-től fél 8-ig durmolás! :D

Alex már igazi nagyfiú! :D

Zétivera, sajnálom a koncertet, Dentinoxal nem szoktad bekenni este Oli ínyét!? :roll:

Bogi, örülök, hogy jobban vagy! Az időtől függ a tavazás, nálunk most megint olyan borongós idő van! Siófokot is tervezzük, Apa az előbb ment el kezelésre, hazajön akkor döntünk, hogy mi legyen a mai nap programja! Siófokra is lenne kedvem lemenni, csak ne essen az eső! :roll:
zsu83
 
 


Boldog feledik szülinapot a mai féléveseknek! Gjéti Olijának biztosan ma van, de persze ha van másik ünnepeltünk, neki is! :)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


jó reggelt!


elsőként a tegnap féléves babáknak soksok boldogságot!

zümis:kicsi lányodnak++++++++++++++++!remélem ma már jobban van!milyen lett a kuglóf?

millye:micsoda hétalvó a fiad!bár Bazsira sem lehet panasz!

bogi:mostanság Bazsi is ordít a porszívótól,csak akkor tudok takarítani,ha apa lefoglalja,vagy elviszi sétálni!gyógypuszi az oltásra!

keiszi:szép lesz Alex a keresztelőn!

zsancy:de jó,hogy jöttél!petra még mindig nagyon aranyos!86-os méret!
:shock:

na,és a lényeg,a tegnapi tali!én nagyon izgultam,majd már ideges voltam,mert csúszásban indultunk és még a városban is sokat kevertünk ezért már féltem,hogy talán meg sem vártok minket...de vártatok és amikor találkoztunk minden idegességemet elfújták,egyszerűen olyan volt,mint amikor régi ismerősökkel találkozik az ember!Nagyon jó volt megismerni titeket!Móni,pontosan olyan vagy,mint képzeltelek és Esztike egy tündérbogár,még mindig imádom!örülök,hogy sikerült kézbe vennem,nagyon jó volt!Julcsi,rólad élőben még inkább sugárzik a boldogság és Marcibogyesz zabálnivaló,alig tudtam visszaadni neked...tényleg nagyon kiegyensúlyozott és szemlélődó kisfiú és én még jobban imádom őt!Zsuzsi,abszolút természetes és ahogy bánik Lénával az elképesztő...tényleg padlót lehet fogni,ahogyan a hátára varázsolja azt a csepp lánykát és Léna pedig élvezettel nézelődik ott! Eszter,írásaid alapján téged is ilyennek képzeltelek,nagyon jó volt látni ahogy Adrival együtt vagytok,és az a lány mennyire imád téged!Adri pedig elképesztően tud mosolyogni,és imádtam ahogyan letámadta Bazsit....és persze Bazsi nem is tiltakozott,sőt nagyon tetszett neki!nagyon jó volt beszélni veletek és megfogdozni a gyerkőcöket vége,persze volt aki nem vette ezt jó néven,de sebaj,azért egy pillanatra Adri is volt a kezemben és végü lLénát is sikeült megkaparintanom,Esztike is elég jól viselte,hogy nálam volt,Marci pedig egyáltalán nem bánta!
sajnálom rumlit hazafelé Julcsi és Eszter,remélem Esztike jól viselte az éjszakát és Zsuzsiék sikeresen hazaértek Lénával!Balázs kicsit aludt a kenguruban amíg sorba álltunk,majd azt hittem hazafelé is aludni fog,de nem tette,hanem végig sikítozta a utat és nagyon élvezte az utazást,majd etetésnél megmutatta mennyire tud sírni,szegénykémnek biztosan rengeteg volt az élmény és addigra fáradt el nagyon,de gond nélkül elaludt és reggel 7-kor ébredt és már újra alszik!még egyszer köszönöm,hogy türelmesek voltatok és remélem nem bántátok meg,hogy vártatok ránk!nekem nagyon jól esett és isteni volt veletek lenni kicsit!teljesen feltöltődtem a találkozástól!
jesszus,most nézem mennyit írta!ezért be is fejezem és hozom a képeket,a többit pedig teszem a közösbe!
és ma elárasztalak képekkel,mert még a tesómnál készülteket is hozom majd valamikor!
tehát aképek:
Kép Adri és Balázs Kép Adrika rányomult Bazsira Kép Adri és Bazsi szerették egymást Kép Julcsi és Marcibogyesz Kép gyerekcsere Kép szintén gyerekcsere:Léna Mónival és Esztike Zsuzsival Kép Móni és az anyukája ölében vagánykodó Eszter Kép Eszter két gyerkőccel is simán elbírt!

Kép
nilabali
 
 


Nagyon jók a talis képek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
zsu83
 
 


Julcsi-79 igen megkereszteli nálunk a pap :D bár mi reformátusok vagyunk és leszünk :D De a katolikus pap is megkereszteli a babákat akkor is ha nincsenek templomban összeadva :D

Zsu83 de jó! Akkor ő már nagy baba! Irigylem a barátnődet az újabb baba miatt! Mostanában depis leszek ha terhes anyukát látok :( tegnap szülés videót néztem remélem nem bolondulok bele ebbe... lehet, hogy már nem lesz másik babánk sajnos nem egyszerű a döntés... :(

Kreiszi sajtos stangli

Hozzávalók:

- 20 dkg reszelt sajt

- 35 dkg liszt

- 12.5 dkg margarin

- 1 db tojás

- 1/2 kávéskanál szódabikarbóna

- 1 dl tejföl

- só ízlés szerint- kb. 1 kávéskanállal

- 1 evőkanál étolaj

A hozzávalókat jól összegyúrtam és kis gombócokat formáltam belőle.
Tallérsütő híján, bekapcsoltam a gofrisütőm, a gombócokat vékonyra nyújtottam, betettem a gofrisütőbe és pár perc alatt megsütöttem. Isteni finom lett! :D Nagyon jó Alex baba képe! Azok a kék szemek! Meg kell zabálni! :D

Zetibebi sajnálom a sírásos estét! Remélem az éjszaka hátralevő része jobban telt és aludtak a lurkók! :D Akkor a homósban még nem lett megtalálva a mono készítményben ami a fiaid "bajára" a legjobban jellemző készítmény.... :roll: na de sebaj előbb utóbb csak meglesz... :D

Budabo most panaszkodjak? ááááááá jót írni nem tudok panaszkodni meg nem akarok... :oops: apukám nincs jól, húgom idióta, éjszaka a fiam velünk aludt, pénzt még nem kaptam meg

Nilabali nagyon szuperek a képek! Csinik vagytok! A babák is nagyon cukorfalatok! Látom Bazsi rástartolt Adrira :shock: :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Csajok help, tegnap este született Jázmin, szintén munkatárs-bébi, és megkértek hogy segítsek papírokat intézni, ők gyedesek lesznek és én meg tök gyeses vagyok, azt se tom merre induljak. Az is mákos? Le lehet tölteni az űrlapot mint a gyeshez, vagy kérni kell melóhelyen, vagy valahol?
Anyasági és csp az ugye ugyanúgy mint a gyesnél, mákos űrlap kell és kész?
Még nem láttam a bébit, 3,5 kg és 54 cm, apukája a mi apukánk elsőszámú cimborája. Ma este apa "túlórázik" :twisted: Hadd menjen, a múltkori elmaradt.

Zümis állandóan eszemben vagytok, hogy van Zsó?

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Zetibebi Anyasági és csp azt a MÁK -nál kell intézni... A GYED nem MÁK-os hanem OEP-nél Egészségbiztosítási pénztárnál kell intézni. Gratula a babához! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Gjéti Oliverének nagyon boldog féléves szülinapot kívánunk szeretettel, Julcsi és Marci

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Olivérnek mi is Boldog Felediket kívánunk! :D

Millye, megmondom őszintén én is irigykedem egy kicsit a barátnőmre, bár még mi várni akarunk a babával egy kicsit (2-3év)! De úgy imádtam pocakos lenni, és olyan jó volt szülni! Barátnőm teljesen kivan akadva, hogy én mit szerettem rajta, mert ő nem szeretett kismama lenni, és a szülést se élte meg könnyen! :roll:
Fiatal vagy még Te is, szerintem bevállalhatnátok egy kistesót, de persze tudom mérlegelni kell más körülményeket is! :roll:
Apukádnak továbbra is küldöm a sok-sok ++++++++++++++++-t!
Megint összevesztél a húgoddal? Hogy-hogy veletek aludt Andris?
Hú, a főnököd egy............................ nem is írok inkább semmit! :twisted: :twisted: :twisted:
zsu83
 
 


juhééééééééé van szállás hétvégére!!!!!

zsu: ha szerencsénk van jó idő lesz és nektek is.

nilababa:köszi a gyógypuszikat! Nagyon jók a képek!!!!

millye: sajnálom a csupa rosszat, hidd el ezek után jó jön!
Nyaralást végleg lemondtátok, nem is mentek máshová?

Kép
budabo
 
 


Először is: Alexnek, Petrának, Vilinek, és Gjéti Oljának nagyon-nagyon boldog féléves fordulót kíván Zsuzsi és Léna.

Na végre ide keveredtem...
A tegnapi tali hihetetlenül jó volt, én még éjszaka is azon rötyögtem, ahogy belaktuk azt a mintaszobát :lol: :lol: :lol: . Láttátok, mennyi pocakos mami állt meg könnyes szemmel nézegetve minket? :P
Szóval nagyon jól éreztem magamat én is, Nila, tényleg olyan volt, mintha ezer éve ismernénk, nagyon édes Bazsi, kár, hogy nem volt mód megcsodálni a terepen való mozgását!
De a többiek is tüneményesek voltak, Adri, a nagy világjáró anyahajó, Marci a filozófus, aki kb 20 percig vizsgált egy könyvecskét, számomra ez kész csoda volt, és persze Eszti, aki csak anyaölből volt vagesz, de onnan aztán naggggggyon!
Sajnos, mire mindenkit elkísértem, felraktam, addigra elment a busz az orrunk előtt (de nem miattatok volt, én néztem félre az időt, fogalmam sem volt, hogy már fél 8 van, azt hittem, úgy 6 körül lehet, úgy elment az idő). Aztán 1 órát bódorogtunk az Árkádban, meg kipróbáltuk ott is a baba-mama szopi szobát, és olyan érdekesek voltunk, hogy egy tündéri vietnami baba nem tudott szopizni, annyira kellett néznie minket, és az anyukája már majdnem sírt..., és végül 9-re nagy nehezen hazaértünk. De megérteeeeeeeeee!
...Ja, Móni most írt, hogy amit feladtam neki házi feladatokat, kettőt is, abból az egyiket teljesítette, vagyis volt pisilni magárakötött Eszterrel! Hhhhm, nagyon ügyi!
Jövök képekkel(Eszter, a hátamon alvós Lénásat el tudnád nekem küldeni?)
Kép csajok
Kép életre kel az ikea nappali
Kép Léna-Marci
Kép Eszterek...édesek
Kép ...ezt Marci és Zsuzsi fotózták...

A többi, még néhány a közösben lesz. Sajna, amikor már nila is ott volt, azokból nem lett egy jó kép sem. De remélen, amit én nyomtam a te gépeddel Nila, azok jók lettek...

És köszönöm a névnapos köszöntéseket, beraktam egy dobozba, és majd február 19-én előveszem, jó?

Julcsi, hajrá élményszerű evészet, írd meg, hogy sikerült!

Millye, de rossz szériában vagy akkor! Sajnálom! Ne nézz szüléses vidit, csak ha már a pocakodban a baba...fogamzósat nézz... :oops: :lol: :lol:

Zümis, én megnéztem Deby oldalát és írtam is a vendégkönyvébe...

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Csajok Petrusom ma felállt 4kézlább és rugózott előre hátra....
Annyira boldog vagyok,le se tudom írni.a csöpségem alszik én meg még most is extázisba vagyok tőle...annyira meglepet hogy sírtam is.
Ez egy nagyon boldog nap számomra!
De szomorúság is van benne....nem lemerült a fényképezőbe az elem..az elemtöltő becart(tönkre tettem)de ha 1x megcsinálta megcsinálja még egyszer...hozok majd képet,vagy videót.
Kidolgoztam magam mára...2ikeás táskára valót vasaltam...a kaja rakott krumpli...most szenvedek a szememmel,megint nem láttok vele rendesen,mehetek szemészetre vissza...tavaly volt ilyen terhesség alatt(most nem vagyok az)de akkor ráfogták a terhességre...akkor most mitől lehet...??

Panna:Hanna babájának boldog névnapot kívánunk!!!

Talis képek csuda jók....
Ladmon neked nagyon huncut fejed van...már tudom "miből "jön a sok hülyeség(de maradj is ilyen)...és nagyon csini mami vagy.Esztike kiköpött te!!!
A közös képeteken látszik nagyon!Tessék... tegnap irtam és a kis szabad időmbe megint itt ücsörgök...

Igen Petra 86-os rucit hord,bőségbe nagy rá de hosszba kell neki,ő 5hónaposan hordta a 80-as méretet de ezt írtam is.

G.Zsu:
A megy húsit héjastúl turmixoltad össze?(vagy leforráztad és lehúztad a héját)Ez lehet hülye kérdés de tanácstalan vagyok,7végén én is kipróbálom hogy ízlik az én tündér mazsolámnak.Meg padlizsánt fogok neki adni krumplival...
Képek csudi jók amit épp most raktál fel!!!

Millye :
A tejem teljesen elment hiába szedtem a homeós bogyót ,fagyi ,tészta meg minden amit kilehettet próbálni,fejtem magam,de semmi...fokozatosan mind ezek ellenére is kiapadt a tejcsárda..
:cry: De nagyon hiányzik.Petrán én észre se vettem hogy megviselte volna a dolog...szerintem engem jobban.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Jajj, megnéztem a képeket itt és elfelejtettem amiért jöttem :oops: butuloook!!! Na majd teszek egy kört a lakásban hátha eszembe jut :D

Bibi én tudok mejtájos Olival pisilni :P (a kényszer nagy úr :D )

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Áááááááááá, Éljen a négykézláb rugózó Petra!!! Tyűű! Ebből még akár ülés is lehet nemsokára! Zsanci, élesítsd a masinát, mert biztosan fogja még csinálni, le sem tudod majd lőni :lol:
És a meggyet héjastul turmixoltam, nagyon nem vagyok az a meggyhámozós fajta... :oops: , de szerencsére semmi rossz hatása nincs a héjnak. :wink:
Sajnálom a tejcsidet!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Eszembe jutott :D

Zsunak akartam elküldeni a védőnő-pótlómat :wink:

Ahol ezelőtt laktunk kaptam a védőnőtől egy papírt a babakajáról, ki volt téve a hűtőre, az volt a "bibliám". Most is nagyjából ezt követem. Ez a módszer megfelel a mostani trendnek, a védőnői és gyerekorvosi ajánlásnak. Tejes babáknak készült úgyhogy neked pont jó.

0-6 hóig: anyatej.

7. hónap: gyümölcslé és pép.

Sorrend:
Először alma, őszib., sárgarépa lé, meggy, sárgadinnye, sütőtök. Paradicsom és ribizli lé magok nélkül adható.
Később cseresznye, szilva, körte kiseb mennyiségben és hámozva.
Ezek után a déligyümölcsök: mandarin, narancs, banán.

Pép után jöhetnek a főzelékek.
Főzelék: vízben megpárolt, saját levében összetört zöldség.

Főzelék bevezetése: a krumplival kezdődik, ez a sűrítőanyag a többi zöldséghez.
Így először krumpli, majd sárgarépa, saláta, cékla, sütőtök, spárgatök, paradicsom, gesztenye, brokkoli, zöldborsó, spárga.

Ha már megeszik egy adag főzeléket akkor adhatunk hozzá 1-2 kávéskanál növényi olajat.

Húsok sorrendje: darált csirke, baromfihús, baromfimáj, marhahús, sertéshús.

7. hótól: K-betűsök, mint karfiol, karalábé, kelbimbó, kelkáposzta.

9. hótól: sajt, joghurt, túró. Ekkortól a főzelékhez szárazon megpirított lisztes rántást adhatunk.

Néhány szabály még ami ezen a papíron van:
-aprómagvas gyümölcs adása két éves korig nem javasolt
-a gyümölcsöket ne cukrozzuk, ne tegyünk bele piskótát, kekszet
-sóskát hetente csak egy alkalommal szabad adni
-banánt csak egy felet egy nap
-húskészítményt, felvágottat ne használjunk
-káposzta és szárazfőzelék ( bab, sárgaborsó, lencse) csak egy éves kor után adható
-főzelékekhez fagyasztott alapanyag is felhasználható
-ne kapjon tartósítószert, festékanyagot, mesterséges színezéket tartalmazó élelmiszert
-egy év alatt tehéntej, kávé, kakaó, tojás, méz, olajos magvak nem adhatóak.

Remélem segít, ez nyilván nem szentírás csak egy vezérfonal, amit az anyai ösztönökkel és az adott bébi igényeivel ki kell egészíteni.

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Frankón elmosódott telefonos képek, de úgy szeretem :)
Kép Kép Kép

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Mi is élünk ám, csak időm nincs jönni... :?

Kép


Kép
gjéti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?