Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Én is új vagyok közöttetek. Szombaton fogom tölteni a 8. hete és nagyon aggódós kismama vagyok. 5-6 héten voltam uh-n és azóta azt sem tudom,hogy mi van a picikénkkel. 10. héten kell majd ismét mennem,hát addig megőrülök .

Nagyon rosszúl vagyok, gyomorégés,állandó hányinger. Azt mondják ez jó jel,erős a baba. Nektek mi erről a véleményetek?

Bag!

Nem akarok senkit sem ismételgetni. Az a döntés lesz helyes,ahogyan döntesz. Ne törődj senkivel,csak önmagadra hallgass.
Szorítunk nektek!!

Nincs esetleg valaki Debrecenből v. környékéről. Annyira elveszettnek érzem magam,azt sem tudom,mit hogyan kell csinálni. Sosem vártam még babát.

Segítsetek!!!
vargáné
 
 


Szia Vargáné!

Nézz át a debreceni topicba, ha van kedved. Biztos tudunk neked segíteni.
Amúgy a legjobb helyen vagy, mert itt mindenki segítőkész és meg fognak nyugatni. Tök természetes ha az ember aggódik, főleg az első babánál.

És tényleg jó jel, hogy rosszul vagyKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Vargáné, szerintem mi egy cipőben járunkKép Én is a 8. hétben járok és nagyon aggódós vagyok. Múlt héten láttuk a kisbabámat, még olyan pici, 4,3 mm volt. De remélem már azóta sokat nőtt.
Neked mekkora volt mikor voltál dokinál?
Hányingerem nincs, de a melleim nagyon fájnak és megnőttekKép De sebaj, ez legyen a legkevesebb. A napokban a szagoktól undorodom meg némely kajától, de ennyi. Nem szeretném azt hinni, hogy csak akkor erős a baba, ha az ember nagyon rosszul van és erős hányingere vanKép Remélem az én babóm is erősKép

Üdv, Mel
mel
 
 

 
 

Szia Mel!

Biztosan a te babód is erős,sőtt te biztosabb lehetsz benne mint én,mert én a babát még nem is láttam,csak a petezsákot,és majd csak a 10.héten kell mennem újabb vizsgálatra. Szóval én meg ezért aggódom.
A szagokra én is allergiás lette,na meg az ételekre is. Most azt sem tudom,hogy mit ebédeljek,mert bármire rágondolok felfordul a gyomrom.

Neked mikor kell legközelebb dokihoz menned?

A melleim nekem is fájnak,este nem tudok hasra feküdni.
Nektek is első baba lesz?
Hány éves vagy?

Írj a tapasztalataidról!!
vargáné
 
 


Szia Vargáné!

Hát, elmesélem neked a történetem. Kb. a babó ideje szerint a 4. héten lett pozitív a tesztem. Örültem neki nagyon, de dokihoz az 5-6 héten akartam menni. Csakhogy elkezdett jönni egy pár csepp barna, és akkor megijedtem. Másnap el is mentem dokihoz és megnéztük, hogy mi lapul a pociban, és akkor láttunk egy 5,6 mm.es petezsákot. Mást nem. A barnára akkor nem adott semmit, de elájultam, és elküldött kivizsgálásra. De nincs semmi probléma, csak az izgalom miatt. Pár nap múlva visszamentem, mert a barna nem múlt. Akkor megnéztük megint uh-n babót, és akkor sem láttunk még semmit (csak 2-3 nap telt el), csak egy kis életre utaló gyűrűcskétKép A barnámra pedig írt fel Utrogestant (progeszteron szabályozó), és másnap elmúlt. Utána már csak 10 nap múlva kellett menjek, és hihetetlen nagyot nőtt azóta babó, az 5,6-os petezsák 15mm-es lett, és már ott dobogott a szíve a kisbabámnak. Olyan boldog voltamKépKépKép
Biztos vagyok benne, hogy már a te kisbabádnak is ver a szíve, csak még 2 hetet bírj ki, és akkor már nagyon sokat fogsz látni.
Én csakis a barnám miatt kellett többször menjek, most a dokim szabin van, és ahogy visszajön, be is rendelt aug. 6-ra. De addig nagyon sok idő van még, és biztos vagyok benne, hogy előtte való héten halálra fogom aggódni magam. Még most is néha elagonizálom a dolgokatKép, de megpróbálok csakis optimistán hozzáállni, és nem lehet bajKép
25 éves vagyok, és nekem is az első babám, és annyira boldog vagyokKép

De te ne aggódj, nincs miért, minden rendben vanKép

Mel
mel
 
 


Köszi Mel!

Megnyugtattál. Akkor te legközelebb aug. 6-án. mégy? Mikor fogsz szülni? Én febr.26-án.Az utsó mensim május 22 volt.Te mikor töltöd a 8. hetet?

Én 22 éves vagyok és Debreceni, te hová való vagy?

Válaszolj!

Timi
vargáné
 
 


Sziasztok!

Én a 6. hétben járok, nagyon szupi érzésKép)
De csak a jövő hét szerdára kaptam először időpontot a dokihoz. Úgy tudom, hogy a dokinak nincs ott külön UH-ja, viszont a rendelőben van külön UH-s orvos. Szerintetek már most jelentkezzek be, vagy megvárjam míg a doki megvizsgál és elküld? Az a 7. hét lesz..gondolom még nem késő az első UH-ra? Mi a véleményetek? Meg mennyit lehet akkor látni egyáltalán?
köszi
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


JÉzusom!
Muszáj, hogy megkérdezzem, én most selejtes vagyok? 8. hét, még dokinál sem voltam, mert szabin van, meg mindenki azt mondta, hogy várjak nyugodtan. Eddig az is voltam, de most, hogy írtátok, hogy már UH, meg ilyen-olyan vizsgálat, hát nem is tudom.. :o
Ráadásul én semmi olyan eufórikus érzést nem élek át, amit Ti leírtatok. Ég a gyomrom, rapszodikus az étvágyam és a kívánósságom, feszülnek a melleim, de elképzelni nagyon nehéz, hogy ott bent vki lapul. MÉg mindig alig mondjuk vkinek is, mert úgy érzem, hogy egyáltalán nem biztos semmiKép Hát akkor?
Tika
ttika
 
 


Szia Tika!

Hát mint írtam én sem vagyok nagy tapasztaltKép, de barátnőimtől tudom, hogy nics semmi gáz, ha nem mész el túl korán...persze csak ha nincs nagy panaszod. A barátnőm 9 hetesen volt először...Én szerencsés vagyok, mert semmi rosszullét nincs, így csak marad az öröm. Igazából az ember csak el tudja képzelni, hogy mi lehet odabenn, de ez Nekem nagyon speckó érzés.
Ti terveztétek amúgy a babát, vagy csak úgy jött?
Különben én annak a híve vagyok, hogy legyünk felkészülve mindenre, de attól még örülni lehet a jelennek...
Azt meg aztán végképp NE godold, hogy selejtes vagy, a babának kell a pozitív energia!!!Kép
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Timi

nekem az utsó mensim május 19-én volt, elvileg február 23-ra vagyok kiírva, de a doki azt mondta, hogy lehet március eleje lesz, merthogy a babó egy héttel kisebb a mérete szerint. De azért remélem már behoztaKép
Én Budapesten dolgozok, Budakalászon lakok.
Lehet egyszerre szülünk? Kiváncsi vagyok, hogy fejlődnek a babáink. Majd beszámolunk egymásnakKép

Tika

Ne aggódj, szerintem még nincs késő, de azért szép lassan aktuális egy dokilátogatás. Te mikor mész, már egyből látni fogod a kisbabát, és hallani fogod a szívecskéjétKép Nyugi, biztos minden rendben van.

Mel
mel
 
 


De örülök, hogy így megszaporodtunk. El ne tűnjetek, tessék beszámolni mindenrőlKép))
mel
 
 


Timi, mekkora volt a petezsákod, mikor láttad?Kép
mel
 
 


Csajok!

Nektek szokott fájdogálni a petefészketek? Nekem ez előtt egy héttel még folyamatosan fájt mindkettő felváltva,de most már nem fáj. A főnököm aki orvos azt mondta ez természetes,hát remélem így van,de most meg már az aggaszt,hogy nem fáj. Tiszta hülye vagyok.

Szerintem sem késő elmenni még akár 10.hét táján sem,de 12. héten már vannak vizsgálatok,úgyhogy addig menj mindenképpen.

Én sem érzek semmit az émelygésen kívűl,na meg fáj a mellem és ennyi.

Ti szedtek valamilyen vitamint. Nekem azt mondta a doki,hogy egyelőre ne szedjek semmit,egyek sok gyümölcsöt,csak az a baj,hogy nem kívánom a gyümit,mert teherbe esés előtt gyümis fogyit csináltam és most tele vagyok vele!

Írjatok!

Timi
vargáné
 
 


Nem tudom,ezt sem mondták és csak annyi van a papíromon,hogy 5-6 hetes terhes. 4 hét múlva kontroll. Ez is aggaszt egy kicsit,hogy semmit nem mondtak.
vargáné
 
 


Sziasztok!

Timi,
Én szedem az Elevitet, de még a dokival nem konzultáltam ezügyben.
A ciceim nekem is megnőttek, és feszülnek, de igazából ez csak jó érzéssel tölt el, mert ez is egy jelKép Amikor nem fájnak annyira már én is kezdek mindenre gondolni...
Csibe

Kép

Kép
csibe26
 
 


Tipikus aggódó kismamák vagyunkKép

Timi, én is szedem az Elevitet, nekem a doki mondta már első alkalommal, amikor voltam. Szerintem te is elkezdheted, vagy egyél gyümit. Valami mindenképp kell, sok vitaminra van szüksége a szervezetünknek. És ne aggódj, hogy nem mondott semmit a doki, ha valami gond lett volna, akkor hamarabb visszahívott volna.
Amúgy megbízol a dokiban?
mel
 
 


Sziasztok!

Igen bízom a dokiba,de csak annyira amennyire egy olyan dokiban bízik az ember akit egyszer látott még életében,de a híre jó és a főnököm is nagyon jól ismeri.
vargáné
 
 


Sziasztok!
újre csak köszönettel kezdhetem, mert tényleg annyira jól esik ez a sok törődés!!!! Kép Kép
holnap 11re van a második időpontunk a tanácsadónál. azóta az történt, hogy mint legutóbb írtam, belőlem ezek az érzések üvöltöttek, hát nem is hagytam hang nélkül őket... párommal még aznap is téptük egymást, közös sírás, zokogás közepette, hajnal 5re kimondta, hogy (végre) belátja, hogy igenis az én szavam ebben a dologban többet kell hogy érjen, legalábbis egy picivel. mivel mindketten eddig makacsul ragaszkodtunk a saját akaratunkhoz, ez végre nyugalmat adott! ma este lesz a végső megbeszélés, én annyira gondoltam, hogy azt mondom/kérem, ha ő tényleg tiszta szívéből szeret, és bízik bennünk, és bennem, és abban hogy miattam nem kell ezután sem lemondania semmiről, és az élete nem fog börtönné változni, hogy ha ezt el tudja nekem hinni, és azt, hogy nem fogja megbánni, akkor én azt kérem hogy tarsuk meg. és ez végre legyen végleges.....
hát, remélem működni fog ez így....
majd beszámolok!
bagi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagi! Nagyon nagyon drukkolok!!!!!!! REggel azonnal írj Kép És ne tessék 5 óráig virrasztani, mert a babának pihizni kell Kép Kép Kép
bubborka
 
 


Bag!

Drukkolok Neked,és szívem mélyé remélem hogy megtartod,bármi is legyeb a mai beszélgetésetek végeredménye.Én is megtartottam anno a lányom,és ha anyagilag nem is de egyébként egyedül neveltem,a terhesség alatt sokat sírtam.Mégis kiegyensulyozott vidám baba lett.Ja,és egyáltalán nem bántam meg!!!És soha nem is fogom.Életem legjobb döntése volt.
Várjuk a beszámolód holnap.Kitartás!
bea77
 
 


Timi,

akkor semmi gond, ha megbízol benne, biztos minden rendben leszKép

Bag,

nagyon örülök, hogy alakulnak a dolgokKép Légy erős és kitartás! Várjuk a fejleményeketKép
mel
 
 


Bag!

Mi is nagyon szorítunk nektek!! Írj,ha sikerült dűlőre jutnotok!!!Addig is sok sok mosolyt küldünk: Kép Kép Kép Kép
vargáné
 
 


sziasztok!
most voltunk, és megmondtuk hogy megtartjuk! persze a hangulat nem a legcsodásabb, de azon vagyok hogy párom is felerősödjön a feladathoz és bízzon önmagában! ami persze nehéz, úgy hogy a szüleinek is már elmondtuk, ők a tragédia, tehetségünk eldobása, ő életük elrontása és zsarolás mellett még sok egyebet is mondtak......Kép róluk ennyit!
remélem minden jó lesz!
21. uh!!! nagyon várom!
bagi Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka!
Fel a fejjel! Egy baba csodálatos dolog. Nekem is be kellett bizonyítanom a szüleimnek, hogy képes vagyok felnőni a feladathoz, és ez kitűnően sikerült, azóta folyamatosan csak dicsekednek mindenkinek, hogy milyen gyönyörű és okos az unokájuk és hogy mennyire büszkék rám, néha érzékeny pillanatukban még azt is bevallották, hogy nem nézték ki ezt belőlem. (20 évesen szültem, ráadásul én egyedül, mert a barátom csak pontosan 9 hétig akarta a fiát) A tehetség eldobása pedig fatális marhaság egy gyerek nem akadályoz meg semmiben, én most egyetemre járok és a tanáraimtól azt a visszajelzést kapom folyamatosan, hogy jó úton járok, hogy kitűnő szakember legyek. Vannak dolgok, amikről le kell mondani, de észre se fogod venni és egy csöppet sem fog hiányozni, mert ezer más csoda fog veletek történni! A barátom több, mint 2 éve velünk él és boldogok vagyunk, pedig nem az átlagos huszonévesek életét éljük. Ne hagyd, hogy a kívülállók véleménye legyengítsen titeket! Drukkolok!
dorothy
dorothyb
 
 


Szia Bagzerka!

Ismeretlenül is nagyon örülök annak,ahogy döntöttél!
Nekem is fájt,amikor a párom közölte velem 5 év együttélés után,hogy vetessem el a gyermekünket.
A helyzetem kilátástalannak tűnt,Anyósom,a drága is azonnal elfordult tőlem,amikor megtudta,hogy babát várok,a szoba-konyhás lakásunkból éppen ki akartak lakoltatni és Pesten nem volt egyáltalán senki,akire számíthattam volna.
A párom pedig hajthatatlan volt és ezt ugyanazokkal a dolgokkal indokolta,mint a Te párod.
Rengeteget sírtam és megalázkodva könyörögtem-nem volt hatása.
Nem láttam kiutat,csak egyetlen dolgot tudtam biztosan:akarom a gyereket és nem fogom elvetetni!!!
Összepakoltam a holmimat és hazaköltöztem a szüleimhez a kis faluba,ahonnan sok-sok évvel azelőtt indultam.
Az UH-okról mindig küldtem másolatot a páromnak és megírtam neki levélben,hogy mi minden történik velünk.
Általában annak örültem,ha nem jött válasz,mert ha igen,az csak fájdalmat okozott.A 7
.hónapban jártam,amikor jött egy több oldalas levél:sokat gondolkodott és nagyon nehezen fogja fel,hogy mi is történik,de próbáljuk meg...
A fiunk vidéken született végül is,azt hiszem érthető,ha nem rohantam csapot-papot hátrahagyva vissza Pestre.
6 hetes volt,amikor visszaköltöztem,próbaidőre.
Tudom,hihetetlenül hangzik,de a párom imádja a fiát,most várjuk a másodikat és augusztusban összeházasodunk.
Elfelejteni soha nem fogom,ami velünk történt,de igyekszem megbocsátani,azóta szépen élünk,persze viták előfordulnak,ahogy másnál is.
Sok férfi később érik meg a szülői szerepre,mint egy nő,főleg,ha mindig azt hallotta az anyjától,hogy egy gyerek nem túl nagy öröm.

Elnézést,hogy hosszú voltam és kissé talán"szirupos",de minden így történt.

Kívánom,hogy az életed a legjobban alakuljon!

Üdvözlettel:
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom a pár hetes terhesek táborához. Azért is éreztem szükségét, hogy írjak, mert Timi aggódásán megesett a szívem. Én is hasonlóan elveszettnek, tanácstalannak, tapasztalatlannak éreztem magam az első terhességem idején. Úgy éreztem, nekem már szoptatnom is kéne tudnom, mikor még azt sem tudtam, melyik nap kell orvoshoz mennem először.
Így a harmadik babával már persze sokkal másabb a helyzet. Most is aggódik az ember, de mindig másért. Szóval ne aggódjatok, nem maradtatok le semmiről, ha egyszer az ember bekerül az egészségügy gépezetébe, nehezen ereszti Kép

Mi a 6. hetet töltöttük tegnap. Március közepe táján fog születni a harmadik prüntyink (eddig nincs jobb munkacíme). Én már voltam kétszer is orvosnál, de egy kissé meg is bántam a korai találkozót. Pontosan 7 ezer forinttal bántam meg. Ugyanis első alkalommal még nem tudta tapintani a terhességet, egy hét múlva újra kellett mennem, akkor már "csak" 6 ezer pénzt kellett legombolnom, mert kismamáknak jár egy ezres kedvezmény. Csütörtökön voltam másodszor, akkor voltam ultrahangon is. Meglepő módon elég volt a hasi, nem kellett hüvelyi. Ilyen korán én még nem voltam uh-n. Ebben a kórházban a 12. heti ultrahang a szokásos első, ami már biztosan hasi. Erre feltétlenül menjetek el, mert ekkor mérik a baba tarkóredőjének vastagságát, amiből lehet következtetni későbbi vizsgálatokkal összevetve is a baba egészségességére.

Az első orvosi vizsgálat célszerű ideje a 6-8. hét környéke. Ekkor bakterológiai vizsgálatot és rákszűrést szoktak csinálni (akinek nincs egy éven belüli lelete). Nálunk van kézi vizsgálat, de van, aki a 36-38. hétig nem vizsgál manuálisan. Ettől kezdve kb. 4 hetente rendelnek be vizsgálatra a nőgyógyászhoz. Ultrahang lehet a 6-8 hét környékén, a 12. héten kell, 18. héten kell (amikor az AFP lelet eredménye elkészül), és még van azt hiszem két uh. A terhesség végén pedig CTG (magzati szívhangvizsgálat) és egyéb, amit az orvos indokoltnak lát.

Védőnőhöz az orvos küld az első vizsgálat után. A védőnőnél is kb. 4 hetente várnak. Nálunk ő adja a vérvételekre a beutalót. Ezen kívül adminisztrálja az orvosi vizsgálatok és egyéb leletek eredményeit. Vérnyomást mér, vizeletet néz, bájosan elbeszélget. Ja, és a kiskönyvet is ő állítja ki.

Bocsánat, ha hosszúra nyúlt, de még így is biztosan sok minden kimaradt. Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok, válaszolok. Nem akarok mindentudóként tetszelegni, de van némi tapasztalatom, és szívesen megosztom veletek, ha ezzel az aggodalmaitokon enyhíthetek.
Jó pocakoskodást mindenkinek! Kép

Dorka (6+1)
Íme egyeske és ketteske:
Kép
dorka
 
 


Szia Dorka!

Most én is nagyon aggódok egy olyan dolog miatt, ami eddig szinte fel sem tűnt. Tegnap olvasgattam egyik könyvet a terhességről, és véletlenül feltűnt, hogy írja, azonnal beszéljünk orvosunkkal, ha színtelen-szagtalan váladék szivárgást észlelünk. Én most a 8. hétben vagyok, és nagyon megijedtem ezt olvasva, mert egy pici ilyen folyást tapasztaltam. Igaz minimális, és ha ezt nem olvasom, észre sem veszem, de most aggódok. Megpróbáltam utánanézni, hogy ez mennyire veszélyes, de nem igazán találtam érdemleges választ. Előfordul ilyen, vagy forduljak dokihoz?

Köszi a segítséged,
Mel
mel
 
 


Mel, szerintem ne aggódj. Terhesség alatt a korábbinál erősebb folyás teljesen normális. De ha nagyon nyugtalanít, akkor hivd fel a dokidat. Szerintem amit olvastál, az a magzatvíz csorgást jelentheti, de neked biztosan nem az volt. (megjegyzem, szerintem a 8. héten még olyan minimális a magzatvíz, hogy azt észre sem vennéd, ha elfolyna, nem?)
bubborka
 
 


Szia Bubborka!
Én sem hiszem, hogy magzatvíz lenne. Az nem lehet...De olyan mint a víz. Többen mondják, hogy előfordul, és még több is lehet.
Egy kicsit megnyugodtam, most már résen leszek, és ha nagyon sok lenne, felhívom a dokit.

Köszi a válaszod,
Mel
mel
 
 


Kedves Mel!
Szerintem se aggódj, ez a terhesség alatt tapasztalható bővebb folyás lesz. Nekem is van, de azért az orvosom csinált egy bakterológiai vizsgálatot. Az nem árthat. De nálam is beigazolódott, hogy ez a terhességi normális folyás. Akkor kell azonnal orvoshoz fordulni, ha a folyás bűzös, a szeméremtest környéke viszket, csíp. Tehát, amikor nem terhesen is elmennél orvoshoz.
Ne aggódj, de ha megnyugtat, menj el orvoshoz inkább. Az aggódás rosszabbat tesz. A babának most nyugodt mamára van szüksége Kép

Ma megyek védőnőhöz. Olyan furi, de minden első alkalom a védőnőnél várakozással tölt el. Izgalmas, hogy megint lesz kiskönyvem. A további védőnői találkákat a magam részéről szívesen kihagynám. Adminisztráción kívül semmi újat nem tud szegény mondani. De ha kell, hát kell.
Ti hogy bírjátok ezt az irdatlan hőséget? Nekem most autóval be kell mennem a városba (sok cuccot viszünk a hajléktalanoknak). Előre utálom!
Szép napot nektek!
Dorka 6+3
dorka
 
 


Köszi Dorka, most már nem aggódok annyira, biztos nem lehet semmi baj.
És te hogy vagy? Képzeld, én még nem is voltam védőnőnél. Aug. 6-án megyek legközelebb dokihoz, szerintem majd akkor küld el mindenhová. Már alig váromKép
Mel
(8+5)
mel
 
 


Szia Mel,

aggodalomra semmi ok. A terhességem kezdetétől fehér folyást tapasztaltam. Az orvos kenetet vett, és kiderült, hogy van egy kisebb hüvelyi fertőzésem. Azt mondta, hogy ez bármikor előfordulhat, mivel egy csomó minden megváltozott a szervezetemben. Kaptam rá gyógyszert és ennyi. Szerintem ha mész a dokihoz, meséld el, hogy mit tapasztaltál, de ez miatt ne szerezz magatoknak rossz perceket!!!
Nem ér aggódniKép
Flo
flo
 
 


Sziasztok, elbúcsuzok tőletek. Kép
Sajnos 2 hete meghalt a magzatocskám (8 hetesen). Hétfőn volt a műtétem, így most 3 hónap próbálkozásmentes időszak következik. Mindenkinek jó babavárást és sok sikert kívánok.
Kriszti
krinyoka
 
 


Szia Flo,

örülök, hogy írtál. Nekem a folyás nem fehér, hanem színtelen. Azért ha megyek a dokihoz, elmondom neki. Remélem addig nem lesz több.

Krinyoka, nagyon sajnálom ami történt. Mi volt az oka? Valami kiváltotta? Vigyázz magadra és ne aggódj, három hónap múlva újra itt leszelKép
mel
 
 


Szia Mel,
csütörtökön kiderül. Valami fertőzés...
Remélem nemsokára újra itt lehetek.
krinyoka
 
 


Krinyoka!
Biztos itt leszelKép
Sok erőt és kitartást kívánok Neked!
mel
 
 


Sziasztok lányok!

Krinyoka! Ne keseredj el,hamarosan ismét közöttünk leszel. Te vetted észre,hogy valami gond van,vagy csak a doki. Mik voltak a jelei,ha egyáltalán voltak. Tudom,hogy nem lehet könnyű beszélni róla,csak én is nagyon aggódom a babónkért. És lehet,hogy jobb is,ha az ember beszél róla.

Lányok ti nem vagytok rosszúl? Nekem extra gyomoravam van,és kikészít. Meg lettem nyugtatva,hogy ez még eltart kb. a 16. hétig,hát az nekem még 8 hét. Kép

Írjatok!

Timi
vargáné
 
 


Szia Timi!

Nekem nincs gyomorégésem, de mostanában alig kívánok valamit, de azt nagyonKép Már azt sem tudom mit ebédeljek, fél napokig töprengek ezenKép
Ne aggódj, szerintem neked sem lesz sokáig.

Mikor is mész dokihoz legközelebb?
mel
 
 


Kedves Krinyóka!
Ismeretlenül is veled vagyok! Sajnos az én családomban az elmúlt évben két vetélés is volt. Illetve az egyik számított annak kb. 11. héten. A másik koraszülésnek számított a 25.! héten. A baba élt még két hétig. Szörnyű volt mindkettő.

Kívánom, hogy lelekileg fel tudd dolgozni, és hamarosan újra babát hordhass a szíved alatt, de most már 9 hónapig.
És ha még egy tanácsot adhatok, ne akarjátok őt elfelejteni, zárjátok a szívetekbe, mint egy kis őrangyalt, aki vigyáz majd a következő babátokra.
Dorka
dorka
 
 


SZiasztok!

Tegnap kiderült hogy terhes vagyok. ELmentem a dokihoz, aki vérvizsgálattal is megerősítette hogy terhes vagyok (a teszt kétes eredményt adott)

ma meg valami barna folyadék szivárog belőlem. De nem 2 csepp, nem sok, de nem is kevés.

Olyan ideges vagyok. Még tergnap a dokim mondta hogy kezdjek el Utrogestant szedni mert az első babámmal is bevéreztem és nehogy spontán vetélés induljon elmegint. bevettem tegnap is egyet meg ma is egyet.

Most mit csináljak? Az UH biztos nem mutat ki még semmit, mert az én számításaim szerint 2-3 hetes lehet a babó. (amúgy a jövő héten kellene UH mennem)
georgina
 
 


Szia Georgina!

Először is ne aggódj, én is így kezdtem a terhességem. Nem is akartam dokihoz menni kb. a 6. hétig, de a 4-5. hét környékén elkezdtem barnázni. Nagyon megijedtem és másnap már a dokinál voltam. Meg is nézett uh-n, már ott volt a kis petezsákom, a barnára pedig azt mondta, hogy minimális. Nem is írt fel semmit, csak mondta, hogy szedjem az Elevitet. Teltek a napok, és a barna nem múlt. Idegesített továbbra is, főleg akkor amikor egy pici vér is jött. Nagyon pici. Ekkor megint felhívtam a dokit, és mondta menjek be. Kb. 3-4 nap múlva mentem vissza hozzá, megint megnézett uh-n, ott volt a petezsák, a kis csíkocska benne, és látott egy kis bevérzést a zsák alatt. Írt fel Utrogestan gyöngyöt (hüvelyit) és el is kezdtem használni már aznap este. Napi 2*1-et használok azóta is, és már másnapra megszűnt a barna. Azóta szerencsére nem jött több, utána még voltam dokinál, akkor már láttam a kisbabámat is, 4,3mm volt és vert a szívecskéje nagyonKép Ez volt július 9-én, legközelebb aug. 6-án megyek és én is egy kicsit aggódok, hogy minden rendben legyen, de muszáj optimistának lenni, mert a babónak nyugodt anyuka kellKép
Ne aggódj, használd az Utrogestant, és szerintem minden rendben lesz.

Mel
mel
 
 


sziasztok mindenkinek!

Tegnap végre eljutottam dokihoz, aki megerősítette feltevésünket, a 9. betöltött héten járok. EGy kicsit már jobban elhiszem, hogy vki lakik bennem.

Georgina!
Bár én egy nagyon tudatlan kismama vagyok, és csak saját észlelésemről tudok írni, azért megteszem, hátha... szóval, jól számolom, most lehetsz a mensis héten? Mert nekem a két kimaradt ciklus hetében volt egy kis sárgás-barnás vmi, olyasmi, mint a mensi utolsó napján szokott, aztán az idő letelltével meg is szűnt. Lehet, hogy neked is ez? Persze szerintem, mivel volt már "előéleted" ne elégedj meg az itteni válaszokkal, kérdezz meg dokit, az a biztos.

Timi! Mel!
Nekem is gyomorégésem van, más szerencsére nincs. Meg a kajával is úgy vagyok, ahogy Mel, te írtad, hogy megveszem a boltban, de nem biztos, hogy otthon meg is eszem. A gyomorégés ellen viszont az használ, ha eszem, és leginkább a kenyérféleséget kívánom, az viszont mint tudjuk hízlal. Az "enni, de mit" kérdéskör zavar engem a legjobban, a közérzetemre is kihat. De azt hiszem, még így is olcsón megúsztam eddig, egyszer sem hánytam, ingerem sem nagyon van.

sziasztok, remélem, ez most elmegy, mert néhány napja nem tudtam elküldeni egy üzenetet.
Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Georgina!

Neked nem tudok túlságosan sokat írni a problémádról,mert nállam hál' Istennek nem jelentkezett ilyen. De ne aggódj,minden rendben van,és lesz is.

Ttika!

Én szombaton fogom tölteni a 9. hetet. Nagyon kész vagyok,állandóan álmos és fárat vagyok és nekem sincsen étvágyám igazából semmihez,ami pedig a legrosszabb,hogy mindentől ég a gyomrom és ha csak a hányingerre gondolom már mennem is kell és naponta azért 1 szer mindíg rókavadászaton vagyok. Persze estére mindez elmúlik és akkor zabálhatok amit csak akarok,de persze ettől meg majd jól elhízok.

Olyan jó, hogy ti már láttátok a babátokat is. Én majd csak 1 hét múlva megyek dokihoz és akkor fogom látni,addig pedig marad az aggodalom,hogy minden rendben van e odabent. Én már úgy szeretném,ha érezném a babát,mert így nem tudom,hogy mi van vele és ez néha nagyon idegesít. Legszívesebben minden nap megnézném.
vargáné
 
 


Ttika!

Gondolom láttad a babát is, mekkora? Mesélj, milyen volt?
mel
 
 


Sziasztok,

Semmilyen jele nem volt annak, hogy már nem él a babikám. Nem véreztem, nem fájt semmim.
Teljesen véletlen, hogy felfedeztük, mivel eddig SZTK-ba jártam múlt előtti héten elmentünk egy magándokihoz. Amikor megvizsgált akkor mindent rendben talált, de az ultrahangos vizsgálatnál már nem találtuk meg a szivét. Nem vert és meg se mozdult. Már hallottam a szívverését, mert ezen kívűl kétszer voltam uh-n mivek először méhenkivüliségre gyanakodtak. Hétfőn megismételték az uh-t de akkor már a méhem aljára leszállt. 2 cm volt Kép
Hát remélük 3 hónap múlva megint itt leszünk babástól
K
krinyoka
 
 


Krinyoka!

Szurkolok, ne add felKépKépKép

Mel! Timi!

MÉg nem láttam, ahova dokihoz járok, ott nincs UH, aug. 5-re "utalt" be, majd mehetek a kórházba, jó sokat várakozni. Halvány gőzöm nincs, mire számítsak, egyelőre csak enyhe érdeklődést mutatok, de nem baj, hogy nem sietnek a hetek..bár azért mégis, mert akkor pont szabin leszek. Végre.
Gyorsan fáradok én is, meg álmos is vagyok, de erre a párom azt mondja, hogy akkor nem változott semmiKép De tényleg, már du. szinte aludtam a munkahelyemen, otthon meg semmire nem voltam képes. Aztán anyu adott nekem Q10-et, meg zöldtea kapszulát, és attól a naptól kezdve, hogy ezeket szedem, az őrült álmosság megszűnt. (term. alapanyagok, terhesek is szedhetik) EGy kicsit javult így a helyzet, mondjuk bírom este 10-ig is, pedig régen bagoly voltam!!
sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok Lányok!
Ma vagyok itt először.Nekem 2 fiam van,most várom(?)a 3.babát.Kb.3 hetes lehetek,de csütörtökön derül ki,hogy méhen kívüli,vagy egyáltalán élő terhességem van-e.Mivel myomát találtak a méhemnél,így nem tudni,hogy hol bújt meg a kicsike.Lehet,hogy takarásban van.Remélem csak erről van szó.Valószínű,hogy a myoma mitt vannak görcseim(nem folyamatosan),de lehet,hogy elhalt magzat miatt.Még nem tudom.
szöszi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást mindenkinek!!!!... "szedem" az Ul-t most szinte alig van barna.

SZedésről jut eszembe: olyan ideges voltam, hogy el is felejtettem hogy hüvelyi. Én szépen beszedtem és lenyeltem (3 db-ot).
MelKép, ha nem írod hogy hüvelyi szerintem simán totál elfelejtem. Hülye vagyok igaz?
AMúgy amit írtál az egy kicsit megnyugtatott.

HA holnap is jelentősebb barna lesz, azt hiszem azért megyek dokihoz.

Szöszi, majd meséld el ha megint mész dokihoz hogy mi volt!

Mel, ilyenkor pihenni kell? SOkat feküdni, vagy élhetem az életemet? (első terhességnél nagyon bevéreztem, ott keményen 1,5 hónapot feküdnöm kellett)
georgina
 
 


Lányok!!!
fel a fejjel, mostanában annyi aggasztó dolgot olvashatunk itt!!! nagyon sok szomorúságot-legyetek erősek, bár kívülállóként persze én mondhatom..... Kép

már én is izgulok! holnap megyünk az első ultrahangra, a 12. hetire, nagyon várom!! még sosem láttam, és sokat kellett harcolnom ám ezért a piciért! szóval remélem kitartott!!!
szorítsatok hogy minden o.k. legyen!!!
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


még valami....
már a 12. hetemmel épp kicsúszom innen, nem találok folytató topic-ot, valaki tudja hol van??
köszi
bag

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: