Új privát üzeneted érkezett!

Gyors kérdés: Szoptató anyukák! Ti nem érzitek időnként , hogy kevesebb a tejetek? Én ugye fejek is és ilyenkor sokkal kevesebbet is tudok lefejni, mint máskor, és Márti is kevesebbet eszik. Ilyenkor (pl. ma) mindig kétségbe esek.
Tapasztalt valaki ilyet?
ducimami
 
 


Ducimami, én is így érzek időnként, néha két mellből szopja ki a szokásos 120 grammot, amit egyébként csak egy ciciből szokott. Én is kétségbeesek ilyenkor, de aztán másnapra helyreáll a rend, legalábbis eddig helyreállt. Ilyenkor eggyel több szoptatós teát iszom, meg döntöm magamba amúgy is a folyadékot.
Aztán sokszor 2 szopi között eláztatom a pólómat, ha nincs rajtam melltartó meg betét, máskor meg semmi ilyesmi nincs - ekkor is arra szoktam gondolni, hogy nem termelődik annyi tej. Szóval szerintem ne izgulj, nem termelődik mindig ugyanannyi, de ha a picinek elég, akkor minden oké.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!


Túl vagyunk az első ballagáson, egészen jól sikerült, még a kicsik is kibírták a két órás ünnepi beszédet. Noncsi szerencsére végig aludta, így amikor hazaértünk sajna én nem tudtam a vendégekkel foglalkozni mert mentünk szopizni.

Anyák napja nálunk szerdán lesz az oviban, a családi meg egy tortúra volt, piacon virágot vettünk, aztán anyósék utána anyuék.
A két nagyom köszöntött fel és a férjecském. :lol:

Noncsi szépen gyarapodik, mostanában elkezdte rágni az ökleit ezerrel. Folyton csuklóig a szájában matat, látszólag marhára élvezi.
Általában szopi után amikor nem álmos akkor szokta ezt játszani és hozzá sikitozik és gügyög. Meg kell zabálni. :lol:

Nálunk is kötelező a hasi és koponya uh, jövő hétfőn megyünk. A héten ortopédiára, következő héten oltásra.

Ági, kérdezted a felvételit, szerencsére sikerült az első megjelölt helyre felvették a leányzót. Nagyon örült most teljesen be van lelkesedve, remélem az megmarad majd a suliban is. :wink:

Szombaton elkísérjük a nagylányomat lovagolni, meg szeretném Ginánál is elkezdeni. Majd meglátjuk hogy viszonyul a lóhoz.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

ducimami!

Nálunk is sokszor előfordul, hogy folyik ki a szájából és hallom, hogy alig győzi kortyolni a sok tejet, majd máskor szívja, majd behorpad a halántéka és a másik mellet is oda kell adnom mert nem elég neki.

Szerintem ez természetes, nem egyenletes a tejtermelés. Ha előzőleg pangás alakult ki, akkor ezt a szervezet úgy értékeli, hogy kevesebb is elég.
Aztán kapja azt a parancsot, hogy még kell, ez kevés.

A babák is megérzik, ha mondjuk zsírosabb, táplálóbb a tej, kevesebb kell nekik, máskor vizesebb és többet kérnek.

Én ha kevesebbnek érzem a tejet és még éhes Noémi, akkor akár fél óra múlva is szopiztatom, ha igényli, így visszaáll a mennyiség.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Hát csajok hihetetlen élményben volt részem az előbb...Gergő hasrafordult!:))) Iszonyú cuki, próbálja kiszabadítani a kezét a mellkasa alól, a másikkal fogást keres!:))) Megzabálom! Még csak most töltötte be a második hónapot 4 napja!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Nem tudom csajok,hogy hogy van ez..de nekünk semmiféle vizsgálatra nem adtak beutalót...3 hónaposan várnak vissza minket oltásra...ennyi.???....


kisssziporka,ez tök jó!!:) és hogy feküdt Gergő mielőtt átfordult?édes lehetett...jó látni mennyit fejlődnek,napról-napra....
timea35
Budaörs
 
 


Kedves Ducimami!

Teljesen természetes ez a jelenség!Az nagyon jó, hogy Márti jelzései szerint szoptatod meg és így elegendő tejmennyiség termelődik számára. Miből gondolod, hogy nem elég? A fejés a pillanatnyilag sikeresen kifejt anyatejmennyiséget jelzi csupán (Ha valaki stresszel, a termelődő anyatej mindössze 4 %-t tudja csak kifejni,a többi 96% pedig a mellben marad, ezt hormonális folyamatok szabályozzák). A nagyon sok folyadékbevitellel viszont érdemes vigyázni, mert anyatej csökkenéséhez is vezethet. Annyi folyadékra van szükséged, amennyit kívánsz.
Még egy dolog, mostanában kb 3 hónaposan növekedési ugrás következik be, tehát kicsit nyűgösebbek és többet szeretnének szopizni a babák, hogy a szükséges mennyiséget megtermeljék. Érdemes a jelzéseikre szopiztatni, akár fél óránként is, így biztosítja a növekedéshez szükséges mennyiséget.

(Bocsi az"eltűnésért" igyekszem a korábbi dolgokra is válaszolni)
Diána
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 


Diána!

Szopihoz kapcsolódó kérdésem lenne: Gondolom a nagy hőségre való tekintettel a babucim, 1,5- 2 óránként kér pár korty tejcit, gondolom szomjas, tényleg nem is sokat, rendszerint el is bóbiskol rajta. Nem fogad el már folyadékot sem vizet, sem teát, sajna kiköpi, se poháról, se cumis üvegből. Hogyan lehetne elfogadtatni vele ezeket?Van erre vmi jó technika?Vagy jó ha tejet kap akkor is ha szomjas?Előre is köszi a segítséget!

Kedves Kristin!

Lesz még hőség.... Igen, teljesen elég az anyatej. Nem szükséges folyadékot adni a babának nagy melegben sem. Az anyatej összetétele folyton változik, így ő "szomjoltós" anyetjet szopizhat ilyenkor. Előfordulhat ilyenkor az is, hogy nem 1,5-2 óránként, hanem fél óránként kér egy-két kortyot. Természetes ez is.
Diána
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 


Sziasztok!

Diána!

Olyan jó olvasni a megnyugtató szavaidat, bevallom még így az ötödik babánál is tudtál újat mondani és másképp látom a szoptatást mint eddig.
Sajnos azt is látom, mit rontottam el az előző időszakokban és sajnálom, hogy akkor nem tudtam tovább szoptatni. (3-4 hónap)

Most úgy érzem menni fog, Noémi nagyon türelmes baba és szinte segít a jelzéseivel, valahogy teljesen természetesnek tűnik, ha akár fél óra elteltével is kell mellre tennem.

Hétvégén meg is szólt anyum, hogy rosszul csinálom, nem igaz, hogy ennyit éhes a gyerek.
Pedig csak arról volt szó, hogy gyakrabban kért tejcit és kevesebbel is beérte. Volt, hogy pár korty után megnyugodott és már mosolygott, gőgicsélt.
Én meg most határozottan kitartok amellett, hogy amikor kéri, mellre kerül és passz. :lol:

Bevallom mi sem így indultunk, mikor hazajöttünk a kórházból teljesen meg voltam győződve, hogy kevés a tejem. Adtam neki tápszer pótlást, ahelyett, hogy gyakrabban mellre tettem volna.
Viszont Noncsi 1 hét után kategorikusan elutasította a cumisüveget és a tápszert is.
Így kénytelen voltam ciciztetni, és lám, megtanított a kis drágám a szoptatásra. Nagyon boldog vagyok, hogy nem kell a tápszer, még a háziorvos is megdicsért minket, hogy kevesen térnek vissza teljesen az anyatejre a tápszeres pótlásról.

Timi!

A kórházi zárójelentésre nem írták rá??? Nekem ott szerepel, hogy 6 hetes kor után hasi és koponya uh-ra visszamenni a kórházba. A beutalót meg a háziorvos adja, ugyanúgy mint a csípőszűrésre.

Ági!
Jaj de ügyes Gergő! Nem semmi, a hasra fordulás a nehezebb, azt jóval később szokták elkezdeni. Szóval hatalmas gratula a babucinak!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok,
Ezer eve... :oops: Olvasgatlak benneteket, csak idom nem nagyon van irni. De latom sokan vannak ezzel igy.
Jol vagyunk, Tilda szepen novoget. 11 hetesen volt 6100g es 62cm. Meg mindig szopizik tejem van boven. Sokat gagyaraszik, probal megfogni dolgokat es ha a hasara teszem mar nem csak a fejet, hanem a kis mellkasat is emelgeti. Ejszaka meg mindig kel 2x.
Itt borzaszto ido van rengeteget esik az eso es nagyon hideg van, 10 fok korul napkozben. Meg mindig ezer reteget kell szegenyre adni ha kimegyunk.Mar ugy varom, hogy jo ido legyen es csak egy szal rugiban vihessem setalni.
Elso Anyak napja nalunk se lett elfelejtve :) Kaptam szep viragot meg egy hatalmas doboz bonbont amie persze inkabb apuci jar ra :lol:

Nalunk nincs koponya meg hasi UH. Viszont a heten csutortokon kapjuk a masodik adag vakcinat. Remelem megint hosiesen fogja viselni :)

Agi nem semmi ez a hasra fordulas. Csinalta mar tobbszor is azota?

Lilly, jo kis anyak napi koszontod volt :lol:
Nalunk tegnap volt egy nagy behanyas. Tilda nem bukik szinte soha. 1 kezemen meg tudnam szamolni szerintem. Tegnap eves utan nem tudott elaludni es nagyon ragcsalta az oklet de a cicit mar nem akarta, probalta magat altatni. Adtam neki cumit , erre ugy elkezdett oklendezni, hogy szinte kihanyta az osszes tejcsit :( Szoval cumi felejtos egy darabig.

A legujabb meg, pontosabban annyira nem uj mert mar kb 2 hete tart, hogy nem szeret furdeni. Eddig imadott. Az elso furdetesnel se sirt. Most meg retteg tole. Nem tudjuk mi lehet ez, mindent ugyanugy csinalunk mint eddig. Probalkoztunk a viz hofokanak csokkentesevel, novelesevel de nem ez a gond. Nalatok volt hasonlo?
Kép Anyak napja Kép 11 hetes Kép 11 hetes Kép 9 hetes
Tegyetek ti is kepeket! Olyan jo nezegetni oket.
Most megyek, pincur ebredezik.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!
Nálunk sincs koponya és hasi UH, csak a következő oltás majd júniusban, de akkor megkérdezem! Viszont megvettem a Rota elleni védővakcinát...kapaszkodjatok...23.000 Ft! Huhhhhhh!:(((

Timi!
Gergő a hátán feküdt a játszóágyában, onnan fordult a pocijára tegnap este, de már a múlt héten is erősen próbálkozott! Azóta csinálta már többször is!:)
Teljesen beindult.... Röhög, dumál...ja és ma reggel fél 10-ig aludtunk!:)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Basszus..elszállt minden amit eddig írtam.... :twisted: :evil:

Akkor csak röviden újra...

Ági, Gergő csoda kis srác,nagyon ügyes!Noel az oldalra fordulást kezdte korán..miután utál a hasára feküdni,nem tudom mikor fordul oda magától... :? Aminek viszont én örülök nagyon de nagyon,hogy pár napja a másik oldalán alszik(egész éjjel),és nappal is úgy van...semmi kényszer..magától!!! :D Most már a buksija is rendbe jöhet.. :D

Anyák napjára Noeltől rózsát és képeslapot kaptam..nagyon megható volt nekem... :) de a nagyok is készültek,aranyosak voltak...

oolong,nagyon tündéri csajszi...és még mindig az a hajszerkezet,ahogyan áll... :wink: zabálni való...nagyon helyesek vagytok!
timea35
Budaörs
 
 


nem enged képet feltölteni... :(
timea35
Budaörs
 
 


Talán most...

Anyák napja...

Kép

Borzasztó mennyire nyomja az öklét a szájába...és közben örjöng,hogy nem fér be az egész.... :shock:

Kép
timea35
Budaörs
 
 


De aranyosak vagytok! MIndannyian, jó látni ezt a sok babaképet!
Gergő nagyon ügyes, tiszta kis akrobata, anyukája fia. :D

Mi csak most megyünk még az első oltásokért, remélem minden ok lesz.

Dia és többiek!

Van viszont egy kis probléma, amit nagyon jó lenne gyorsan megoldani.
Szoptatás. Sajnos az egyik mellembőé nagyon jön a tej, spriccel, s állandóan torkon lövi Domit, aki emiatt tiszta stressz. A szopizás úgy néz ki, hogy két korty tej, ordítás, bubit nyelt,büfiztetés, s néha amikor félálomban szopizik, elkezd sírni, gondolom emiatt....
Lehet valahogyan csak az egyik mellet apasztani????
most egy ideje csak a jóból szoptatok, a másikat direkt lefejtem amikor nagyon tele lett, mert úgy gondolom, ha nem szopizza azt talán visszább áll a kínálat.
De erre meg azt történt. hogy a következő szopiztatásnál már három lukból spriccelt a tej, pedig egyáltalán nem volt tele, hiszen kb egy órával előtte fejtem le...persze Domit megint lelőtte...ordított...kénytelen vagyok a másikból szoptatni..
Erre a férjem azt mondja, akkor fejjem le mindig a tejet, s etessük üvegből állandóan, azt nem akarom, max annyira, hogy éjszakáknként ő is megetethesse és én aludhatnék...

Tud valaki vmi ötletet erre????

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Tegnap esti és mai képek...nem tudtam választani...bocsi...!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Móni, esetleg megpróbálhatnád picit megfejni, mielőtt szoptatsz belőle. Hátha akkor a kezdeti lendület picit lankad, mire Domi szájába kerül. Más ötletem nincs.
Ági, édesek vagytok! Én is tennék fel képeket, de nem tudom, hogy lehet lejjebb nyomni a méretet. Mindig azt írja ki, túl nagy a fájlméret. :x

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


A FastStone nevű program tökéletes erre, azzal amúgy is nagyon jól lehet kezelni a képeket!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


én csak egy sima microsoft office picture manager-rel kicsinyitettem le és mentettem el a képeket, majd feltöltöttem... :S
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Kedves Yusz!

Köszönöm, nagyon jólestek szavaid és örülök, hogy jól megy a szoptatás, ügyesek vagytok!Valóban, nem könnyű pótlásból visszatérni kizárólagos szoptatáshoz, de mint azt Te is bebizonyítottad, nem lehetetlen. A tapasztalatod másoknak is erőt ad, és ez nagyon fontos. A múlt miatt már nem érdemes bánkódni, akkor is a legjobbat tetted! Most pedig kicsit más megközelítésből, (több infoval) a legjobbat teszed! Ami még nagyon jó, hogy Te magad tapasztaltad meg azt, hogy Noncsi igényére több szopi-több tej, tehát a kereslet-kínálat tényleg működik. Inenntől kezdve menni foga szoptatás 2 éves korig is vagy azon túl....

Kedves Csekom!

Ez most tényleg nem könnyű nektek! Ami most történik, azt hiperaktív tejleadó reflexnek hívják, általában megszűnik, de egy kis idő kell hozzá. Az előre, kicsit fejés jó, kipróbálhatod, segít-e. Érzed, amikor a tejleadó reflex elindul ? "húzó" érzésnek mondják az anyák, de nem mindenki érzi. Mit lehet tenni? Amikor a tejleadó reflex elindul (Domi ezt jelzi) akkor az 1-2 ujjaddal összeszoríthatod a bimbóudvart, kicsit a mellkas felé nyomva.És megvárod míg elmúlik (ezt lehet, hogy gyakran ismételni szükséges) Vagy: úgy érdemes szoptatni, hogy Domi a mell szintjénél magasabban legyen pl. egy összehajtott takaróval "emeletet" készítesz és így szopik. Ülve vagy oldalfekvésben is párnán vagy takarón fekszik. Vagy: Te a hátadon fekszel és ő a hasadon fekve szopik. (így a gravitáció segít) Érezni fogod, hogy Nektek melyik pozíció a jó. Az lenne mindkettőtöknek jó, ha szopizna sűrűn és a cumi kimaradna. Éjszaka pedig lehet összebújni (feltételeket betartva) így ő bármikor tud szopizni, Te pedig jobban kipihened magad, na persze apa is tud aludni, szinte senki sem kel fel igazán, vagy legalább is mindenki villámgyorsan visszaalszik.. Ez még fogzás időszakában jól jöhet, amikor is sokszor ébrednek a babák.
Még egy dolog: mindét melled jó, sőt kiváló Dominak!

Lányok!

Nagyon aranyosak a gyermekeitek a fotókon!

Diána












t
dianagal
Iszkaszentgyörgy
 
 


Agi, Timi, nagyon edesek a kis fickok. Gergo milyen nagyfius, idosebbnek tunik a koranal igy fotokon. Noel pedig oriasi. Lassan kinovi a babakocsit :wink: es az a rozsa, igazi szivtipro.
Ma kaptuk meg a masodik adag oltast. Tilda megint egy kis hosno volt :D
Ugy imadom. A kovetkezonel (16 hetes) lehet otthon leszunk, kerdeztem nem gond-e ha kesobb kapja meg. Es nem az. Barmikor megkaphatja, csak 4 hetnek el kell telni a 2 oltas kozt.
Moni mi ujsag szopi fronton? Beallt mar a dolog?
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!
Gyors bejelentkezes, mielott este elrepulok Danival Budapestre.
Megjottunk Zaragozabol, minden siman ment, a repules is, a keresztelo is, szoval minden OK volt. Nem mondom, hogy konnyu volt az egesz, de megvan, es boldogok vagyunk, hogy vegre sikerult megkeresztelni a kicsit es a legkissebbet.
A keresztelorol magarol sajnos keves kep keszult, mert a gep nem nalam volt, es akinel volt, o inkabb filmezett vele :( Persze az is jo, csak azt itt nem tudom megmutatni. Mindegy, teszek fel nehany kepet:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocs, ha sok voltam!

Gergo, Noel, es hat Tilda is csodalatosan szep! Tegyetek meg, meg kepeket!!!

Oleles
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Ja, es drukkoljatok, hogy a mai repules is rendben menjen. Kicsit ideges vagyok, es a lanyokat se hagytam meg "magukra" 6 teljes napra :?

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Dia!

Yusz már így is mondott egy nagy köszönetet, hogy itt vagy nekünk, de én is szeretnék egy hatalmasat! Nagyon jó tanácsokat adsz, és kipróbáltam, lenyomtam a mellbimbó körül,sokkal jobb volt. :D
Az is igaz, hogy éjszaka nem mertem belőle szopiztatni, inkább lefejtem, mert nem akartam teljesen felébreszteni a spriccelő mellemmel. Így nyugodtabb volt az éjszaka.
Azért is jó, hogy vagy nekünk mert itt nálunk nincs olyan védőnői szolgálat mint otthon, csak hasonló..de értelmes tanácsot még nem adtak, inkább csak azt kérdezik minden ok? ha ezt elmondtam volna nekik, tuti azt mondják, fejjem le, vagy majd megszokja a baba, de nem nagyon törödtek volna velem....Szóval köszönöm!

oolong nem tudom, te hogy vag yvele, remélem felétek jobbak a health visitorok...itt olyan semmilyenek, annyi csak, hoyg lemérik babót és kész...
ha már itt tartunk 9 hetesen 6120gr-ok vagyunk, már eg ypárszor megkaptuk, hogy jó nagyra nőttünk, és úgy nézünk ki mint egy little doughnut...hát ez van, nyaka szegénykémnek egyáltalán nem látszik..de majd csak leadja...

Próbálok készíteni egy pár mostani fotót én is és feltölteni. :D

Nagyon jó nézni a babaképeket, mindenkinek csodaszép babája van. és gemini, a lányaid is gyönyörűek! KOmolyan!

Páronk már elérte a bűvös 3 hónapos kort, mi is várjuk!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Ági, kellett nekem panaszkodni...Noelt letettem a nagy ágyunk közepére,és mire visszamentem hallottam a visítását,szaladok..és mit látok?fekszik hason,és dühöng érte...nagyon aranyos volt.. :D
de megismételte utána másnap,a nappaliban is...

Csajok nektek is küzd a babátok az ökleivel egész nap?
És miután nem fér be teljesen,meg őrjöng...a cumit kidobja...
A fogíny elöl miért olyan fehér már?Jelzi,hogy 1 hónap múlva fogzunk?

Nagyon helyesek a gyerkőcök.... :wink:

Nálunk pénzért vannak az ultrahangok...de szerintem nem vészes.(már a kórházi árakhoz képest).9000 ft,de fej,has és csípő uh. a védőnő szerint,ha megtehetem,ne hagyjam ki...a Heim Pál-ban volt neurológus a doki néni aki csinálja...

Fürdetéskor így lesem a tv-t!:))

Kép

Kép


Kép
timea35
Budaörs
 
 


Nagyon ügyesek a babáitok, hogy már forognak. Donát még nem csinál ilyen mutatványt, bár ha hasra teszem, annyira küzd, hogy lassan talán visszafordul majd a hátára. Ehhez viszont többet kéne hasra tennem, de nem bírom hallgatni a sírását, annyira szenved a póztól. :cry:

Gem, remélem minden rendben volt az utazással. Nálunk június elején lesz a keresztelő. Majd ki is kell találnom, mi legyen rajta a nagy napon. Vagányak vagytok, ahogy a lányod piál keresztelés közben!

Dia, lenne szopis kérdésem. Én igény szerint szoptatok, de mi a helyzet, ha a baba kevésbé igényli a szopit, mint én? Most az van, hogy éhesnek tűnik, ezért mellre teszem, de ő dühösen elutasítja a cicit. Nekem viszont közben csordogál ki a tejem, meg feszül a mellem. Nem gond, ha ilyenkor nem szopizza ki? Nem lesz akkor kevesebb tejem? Ma reggel is evett hajnali 4-kor, és aztán legközelebb fél 9-kor volt hajlandó újra enni. Én 7 után megpróbáltam mellre tenni, mert cumiigénye volt, de nem kellett neki. Ilyenkor az ujját szopja. Próbálok nem adni neki cumit, de akkor meg az ujját vagy az öklét veszi a szájába.
Egyébként mik azok a hibák, amiket ha elkövetünk, elapadhat a tej, vagy kevesebb termelődik? Jó lenne tudni.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok,

Gem, remelem siman ment minden tegnap az utazassal. Tunderiek a gyerekeid. Jo nyaralast!

Moni, a health visitorok itt is ilyenek. Csak mernek meg megkerdezik, hogy minden ok-e. De nagyon kedvesek es ha kerdesem van arra keszsegesen valaszolnak. Mi 2 hetente megyunk mereckedni es halaeg semmi panaszunk nincs ugyhogy nem nagyon kell oket igenybe venni :)
Tilda meg nem probalkozik a fordulassal. Jol elvan a hatan. Hason eleve utal lenni, mint legtobb baba.
Tegnap az oltastol egesz delutan aludt es most sem lazasodott be :D Kis ugyes. Okol szajba pakolas nalunk is megy ezerrel, meg cuppog is hozza
:lol: Noel nagyon edi, es hogy szeret furdeni... Remelem Tilda is hamarosan ujra megszereti a pancsolast.
Kellemes hetveget mindenkinek!
oolong
Gyula
 
 


KIcsik , nagyok oly szépek.
Mindig eldöntöm, hogy megpróbálok kicsinyíteni képet Mártiról , de mindig lusta vagyok kísérletezni vele.

Tejcsökkenés okát pár óra múlva megtaláltam, akkor kezdettel nagyon fájni a cicim, a szokásos tejcsatorna elzáródástól. Szerencsére most nem tart napokig, Márti még aznap megoldotta,.

Védőnőtől én már nem is kérdezek, ő egy őskövület. (szoptatás 3 óránként, teáztassak stb.)

Tímea!
Márti is megpróbálja az öklét a szájába gyömöszölni, ráadásul néha egyszerre mind a kettőt, közbe meg folyik végig rajtuk a nyála, cuppog, dünnyög hozzá.

Fordulással nem próbálkozik Márta sem, a bátyja is későn fordult, most már nem fogok izgulni, ha kicsit késik ő is. ( dehogynem..)

Oolong, mi lenne, ha nem fektetnétek a kádba, hanem egyikőtök ültetné, másikótok lögybölné vízzel. Nem baj, ha nem éri mindenhol víz, lényeg, hogy fokozatosan visszaszokjon.

Kedden mi is voltunk 3 hónapos oltáson. 6400g/63cm. Oltásnak nem volt mellékhatása.
ducimami
 
 


beleolvastam a régi hozzászólásokba...annyira jó volt...és milyen sokan eltűntek a fórumból...tudtok valamit pl. werdine-ről?

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


sziasztok, egy pár kép domiról:

Kép

Kép

Kép

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


csekom, nagyon helyes baba Domi!a második kép óriási! :D

Még csak most szültünk...és már mekkorák... :wink:


Ducimami,én már úgy megnézném Mártikát! :D Mekkora nagy baba...jó kis méretei vannak neki is,majd összehozzuk Noelel! :wink:


Tornázunk:))

Kép

Játszunk:)

Kép


Apával,éppen duzzogok!



Kép

Apával!

Kép

Végezetül,az én két kedvenc képem!!!

Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Kép Márti Kép Márti Kép Márti
ducimami
 
 


csudahelyesek a gyerekek...egyik szebb, mint a másik! Mártinak varázslatos a pillantása és ez a két vagány fiúcska...!:))) Szuper kis csapat a miénk!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


ducimami, én úgy látom Mártika tökéletesen megfelelne Noelnek,ha még nem kelt el..... :D
Mekkora helyes csajszi lett belőle...nagyon édes!

timea35
Budaörs
 
 


Nagyon szépek a babáitok! Kevesebb a csajszi, de mind gyönyörű, a fiúk meg nagyon pasisak!
Látom, máshol már nagyon megy a hason kinyomás. Irigyellek titeket. Mi holnap leszünk 11 hetesek, de még mindig semmit nem csinál hason - a sírást leszámítva. Kezdek aggódni.

Én is megpróbálok végre fotókat küldeni:
Kép Megyünk a Balcsira!
Kép Bóbitás
Kép A játszószőnyegen
Kép Pancsi után

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly, nem kell megijedni...Noel átfordul a hasára,és kiabál érte,de nem a nyakát emelgeti...ők nem szeretik ezt és kész...de nincs mitől félni,mert a kádban úgy tartja a fejét,meg a vállamon,hogy az csak na!!!Gondolom nincs ez másképpen nálatok sem,mert látni milyen helyes,erős nagy baba!!! :D

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

lenne egy kérdésem főleg azokhoz, akik február végén, március elején szültek, mégpedig az, hogy nálatok milyen időközönként szopiznak a babák? mennyi ideig? és vajon alszanak e napközben? maguktól vagy ti teszitek le őket aludni?

nálunk domi még mindig kb 2 óránként akar szopizni napközben, este meg még sűrűbben...aztán mondjuk 9től aludna hajnal 4ig is...majd 7kor kel...de napközben hiába nyújtanám az időt a két szopi között, nem lehet, domi sír, aztán piócaként cuppan rám...próbáltam 10 perc szopi után visszatenni, de kb csak 5 percig szopizik tovább...és ennyi.
éjszaka meg megijeszt, hogy miért nem kel már fel, miért nem éhes, s óránként, félóránként szaladgálok hozzá, hogy minden rendben van e.
a másik meg a napközbeni alvás...semmi pénzért nem aludna el...csak autóban meg babakocsiban..pedig próbáltam már mindenhogyan szerintem. így egész nap nyügős, sírdogál...már hagytam kaja után elaludni rajtam, de amint letenném felébred..ha hagyom magamon akkor is felébred egy 20 perc után...mindegy hogy síri csend van, vagy van vmi alapzaj...

Szóval nálatok hogyan ment ez 10 hetesen? nappali szopi és alvás?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


lilly! most láttam csak a fotókat! nagyon édes!
nálunk sem megy még nagyon ez a kinyomás, csak egy fotel karfáján támaszkodott kb egy fél percig, s ezt a pillanatot kaptam el. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Móni, nálunk elég változó, hogy mennyit bír ki 2 szopi között. Azt figyeltem meg, hogy ha programunk van, vendégségbe megyünk, akkor akár 4-4,5 órát is kibír. Gondolom a sok esemény és újdonság miatt elfelejti, hogy éhes. De a szimpla hétköznapokon, amikor csak én vagyok vele itthon, akkor napközben ő is képes 2 óránként enni, pl. ma is ezt csinálja.
Aztán este 8-9 körül van az utolsó kaja, és utána alszik hol 2-ig, hol 4-ig; itt még nem tudtam rájönni, mitől függ. Már Donát sem szopizik órákig, 10-15 percig tart kábé. Kivéve, ha nagyon fáradt, akkor képes fél óráig is cumizni a mellemen, de akkor szerintem csak altatja magát.
Napközbeni alvás: tegnap összesen 50 percet aludt napközben, és ebben benne van a sétálás közbeni alvása is... :? Én sem tudom altatni, max annyit tudok tenni, hogy ha nagyon fáradt, és nem tud elaludni, akkor kézbe veszem, és sétálok vele, ringatom. De az kitolás magammal, mert ha elalszik a karomban, nem tudom letenni - rögtön felébred rá! Inkább hagyom, hogy ha tud, magától aludjon el. Ma például már kétszer elaludt magától a járókában, annyira kifáradt a tombolásban. Pár napja még kivettem a járókából, ha láttam, hogy el fog aludni, hogy tegyen különbséget ágy és "játszótér" között, de mivel az ágyban már nem volt hajlandó aludni, leszoktam erről az akcióról. Cicin ha elalszik, az max 10 percig tart.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly, mintha csak a saját írásomat olvasnám... :D akkor úgy látszik ez ezzel az időszakkal jár... hát kitartás mindannyiunknak! :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Móni!

Ugyan én nem szoptatok...sajna, de a nappali kajálás mostanság nálunk is össze-vissza van,...kénye-kedve szerint eszik őlordsága!:) Ám este fél 9 és 9 között kapja az utsó kaját és ezzel kihúzza kb. 4-ig...bár a minap átaludta az éjszakát és reggel hatkor keltünk...majd az ismételt evés után 10-kor!:)))
A nappali alvás nálunk dettó a kocsiban, mikor megyünk a tesójáért a suliba, illetve délután, mikor már nagyon nyűgös berakom a járókába...általában ordít, ahogy a torkán kifér, de, ha a fejére teszek egy textil pelust, akkor abbahagyja és elalszik egy kis dünnyögés után. Persze résen vagyok, hogy nagyon ne húzza az arcára, és amikor elalszik, akkor csak a buksijához húzom. Ez valahogy megnyugtatja, de a nagyobbaknál is így volt! Viszont...ha bekapcsolom a porszívót 2 percen belül durmol!:))) Imádok porszívózni!:)))

Bori!
Ne parázz azon, hogy Donát baba mit csinál, vagy mit nem...mindegyik saját ütemében növekszik, ügyesedik...nézd meg Gergőt 1 kilóval kevesebb, mint az itteni babák nagy része, viszont simán forog és úgy tartja a fejét, mint a cövek...nem vagyunk egyformák, ettől szép az élet!:))) ( a súlya miatt én is paráztam, de nyugtatgatom magam, hogy Ő ilyen és kész...ráadásul csak rá kell nézni, tiszta Makk Marci...és a múlt héten is hízott 31 dkg-t!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kösz Ági! úgy látszik tényleg mindenkinél ez a helyzet. :D

Bori, tényleg ne parázz, nálunk Domi is elég későn csinál mindent, majd két hónapos volt, amikor haloványan rámmosolygott...én is aggódtam..nálunk meg inkább sokat eszik..de nem tudok mit csinálni, ilyen... :D

ducimami és timi! látom megy a kerítés! :D köttetnek a frigyek :D
nagyon aranyosak a babák, Márti kész kishölgy, ahogy ott ül, Noel meg nagyfiú, ahogy ott máris felhúzni készül magát.. a kis izmos. :D

Ági, te se aggódj a súly miatt, Gergő tényleg így tökéletes ahogy van. :D nekem nem tűnik soványnak. Pont jó! :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok,
Mennyi foto, juj dejo! Gyonyoruek a gyerekek.

Ducimami, meg mindig sir furdesnel de mar nem hiszterikusan. Ez mar haladas. Probaltuk ultetve is, ugy sem tetszik neki a dolog :( Majd csak rajon lassan ujra, hogy nem rossz dolog a furdes.
Marti tunderi, csodaszep kislany. Azok a szemecskek, es a szajacskaja....kis hercegno.

Moni, a masodik kep engem is beugratott :lol: Azt hittem en is, hogy Domi mar igy kinyomja magat. Cuki nagyon.
Szopizas,alvas: Tilda 3-4 orankent eszik es probalom ugy csinalni, hogy szopi utan alvas legyen. Napkozben fekve szoptatom es igy konnyen belealszik a szopiba. Miutan elaludt meg fel orat maradok vele amig melyalvasba kerul aztan kisurranok. Vagy alszok vele en is :wink: Vagy egybol megyunk setalni es akkor kint alszik. Napkozben o alszik vagy 4-5 orat. Esti altatasnal meg ulve szoptatom,elalszik es meg vagy fel orat ringatom vagy tartom az olemben, hogy melyalvasba keruljon es aztan teszem le a kisagyba. Este 7 -kor van furcsi fel 8 korul szopi es fel 9-re kerul az agyikojaba. Ejszaka meg mindig kel 2x. Ejfel es 4 korul. Bar szombaton kimaradt az ejfeli keles. Ez volt az elso alkalom. Ugy orultem.

Timi, az a tornazos kep nagyon cuki, teljesen mintha gyurna, zabanivalo
A kedvenc kepeden hapcizik? Nekunk is van egy hapcizos sorozatunk kb 6 hetes koraban fel is teszem :)

Lilly, de jo Dontot is latni. Nagyon szep kisfiu es olyan komoly :) Lilly nalunk is ez van, ha vendegsegben vagyunk, utazunk stb... siman atalszik egy szopit.
Kepek: Kép hapci elott Kép hapci kozben Kép hapci utan Kép kis konyvmoly :) Kép
oolong
Gyula
 
 


oolong,az első képen magyaráz,visít..ahogyan szokott.. :D a másik képen ásít... :D mindent teli szájjal csinál..nevetni is így szokott,nem csak elhúzza a száját... :D
De Tildát megzabálnám..azok a képek.. :D

Mindenki babája,egy kész CSODA már... :D

timea35
Budaörs
 
 


ma nagyon jó idő van, ennek örülünk, s még ez sem nagyon zavarja Domit, hogy ma kapta meg az oltásait. Eddig minden ok, reméljük este is az lesz. :D

Szerintetek az normális ha este 20.30kor befejezi a szopit, bealszik, s hajnal 4.30kor már én veszem ki a kiságyból szopizni, mert magától fel nem kelne??? nem fiatal még ehhez?

Kép

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


csekom, annyira édes...nagyon komoly az a szerkó rajta :wink:
Noel mióta megszületett szinte sohasem kell fel éjjel...örülj neki,hogy ilyen ,,családbarát"baba....(a mi dokink ezt így hívja.... :D


mai produkció:)

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Moni, szerintem teljesen normalis. Orulj neki, tudtok aludni! Bar nalunk is ez lenne. Vannak babak akik mar elso naptol atalusszak az ejszakat. Mint latod Noel is ilyen, meg a Patri Medije is. Tenyleg Patricia merre vagy? Reg hallottunk feloletek. Nagyon edes Domi a kis tavaszi ruciban. Jo nektek, hogy szep az ido arra. Itt meg mindig pocsek :( Ejszaka fagyott :x
Timi, Noel uber cuki. Az a cuppogos szaj...
Kedden voltunk vedononel. Tilda 6540g 3 honaposan :)
Holnap megyunk a konzulatusra intezni Tilda papirjait. Egy meghatalmazast kell hitelesiteniuk amivel otthon anyakonyveztetheti a nagypapa. Ha az megvan akkor adnak egy egyszeri hazautazos papirt es majd otthon megcsinaltatjuk az utlevelet. Moni, ti hogy alltok Domi utlevelevel? Megcsinaltattatok mar? Fogtok nyaron hazamenni?
oolong
Gyula
 
 


Iza, szép mértetek ezek Tildánál!
Nálunk most van némi visszaesés a hízásban, kicsit megtorpant. Azért hízik, de alig valamit, pedig szopizik napi 7-szer. Csak nem elég kitartó, hamar kiköpi a cicit, így nem sokat eszik egy-egy alkalommal. Remélem, a doktornő nem akar majd pótlást felírni.

Móni, Iza, ti egyébként véglegesen kint tervezitek az életet, vagy ez csak egy ideiglenes dolog? A párjaitok magyarok?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Picit elmaradtam, sajnos nagyon sok minden lefoglal, alig jutok gép elé.
Imi érettségizik, a héten volt a földrajz írásbeli, jövő héten egészségügyi írásbeli.

Nagyon szépek a babák egytől egyig!!! :lol:

Lilly!
Noémi is kicsit leállt a nagy hízások terén, sőt volt két-három nap, amikor fogyott is. Van egy felső légúti náthája, (kedves nővérke hazahozta az oviból) és folyton szörcsög, tüsszög. Valószínű emiatt lehetett a visszaesés.
Most olyan 10-20 gr-os hízások vannak, ami elég kevés. :cry:
Pedig ő is szopizik szinte két óránként.

Én nem fogok tudni pótlást adni egyenlőre,(mondjuk szerencsére, mert nem nagyon szeretném) nem fogadja el a cumisüveget. Egyik nap próbáltam adni neki lefagyasztott tejet üvegből és ki kellett öntenem, mert semmi formában nem fogadta el.
Mondjuk van még tejem rendesen, sokszor ki sem üríti teljesen, szóval van mit ennie.

Móni!

Nálunk is hasonló a helyzet, előfordul, hogy a másfél órát sem bírja ki, az esti fürdés utáni szopizásba már belealszik és legközelebb hajnali 5 felé ébred.
Előfordult, hogy 6 után én ébresztgettem. Sőt olyan is, hogy nem tudtam beletukmálni reggel fél hétkor csak pár kortyot, ki kellett mennem és le kellett fejnem a tejet, mert már szétdurrantam tőle.
De nappal nem képes 3 órát átvészelni.
Az alvása is más nappal, szinte egy óránál tovább nem szokott egyhuzamban aludni, azt is felületesen, szinte minden neszre felébred.
Nappal nagyon aranyos, nyugis, nézelődik, gügyög, rágcsálja az ökleit, az esti órákban meg nyűgös, folyton dajkálni kell, nem marad meg egyedül, ezt egészen a fürdésig csinálja.
Aztán meg szopi és szunya.

Kép

Kép

Kép

A nagylányom és a pacija

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


oolong!
mi még sehol sem tartunk a papírokkal, azaz a nyomtatványok már meg vannak csak ki kellene tölteni...de nyáron amúgy sem megyünk, majd csak szept. vége fele, mert otthon nagyon erős parlagfű allargiám van, s nem akarok gyógyszert szedni.
De majd megyünk mi is valamikor a konzulátusra. :D
Kellett panaszkodnom, éjszaka Domi kétszer ébredt kajálni....bár amúgy is elég hangosan és felszínesen aludt, valószínűleg az oltások miatt...tényleg lesz még itt 3 hónaposan olyan health check mint hathetesen?

lilly! az én férjem magyar, ő maradna, az nem látja mit tudna otthon csinálni normális fizetésért...én mennék haza, nem akarok itt maradni. Hiányzik a család, meg a nagy kert, saját ház, meleg nyár stb..:D de nem tudom még mi lesz...

yusz!
nagyon édesek a lányaid! el is hiszem, hogy Noémi milyen aranyos lehet napközben, s hogy el van egyedül...sajnos nálunk néha Domi nagyon akaratos, mindig kézben akar lenni, s ha leteszem, egyből reklamál..mint Gergő Ágiáknál. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: