Új privát üzeneted érkezett!

Hát nekem nem sok energiám volt a félévesem mellett, és most se tudok annyit írni, mint szeretnék, de azért remélem két gyerekkel is tudom tartanmi veletek a lépést :roll:

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Manócskák kitartás a papírok rendezéséhez, de jobb még most túlesni az egészen, minthogy majd szülés és járandóságok igénylésekor legyen belőle kavarodás. Én már sajna kétszer végigcsináltam, egyszer oda és egyszer vissza, akkor megfogadtam, hogy soha többet 8) Pedig még előtte állok, de majd egyezkedünk még a név viselésen. Már a férj is felveheti feleség nevét, majd felvetem az ötletet :wink:

Pókica 12 év? Szép idő... házasságból is, és más néven szereplő adókártyával is. Csodálom, hogy munkáltatód még nem reklamált érte. Egyébként névváltozás miatt ingyen cserélik, netről letölthető nyomtatvány, postáz, és majd küldik az újat. Nem is kell menni és sorban állni.

Mostmár csendben maradok, holnap jövök, mielőtt még nagyon meguntok :oops:
Vendég
 


Endaaj milyen volt a szülinapotok? Most látom, hogy hétvégén volt... én meg akkor voltam ballagáson. SZokásos tortába tenyerelős az ünnepelt részéről?
A lényeg, nem a mennyiség, hogy mennyit írsz, hanem, hogy rendszeresen itt vagy közöttünk :)
Vendég
 

 
 

Gabi! Most a harmadik babánk pont a 12. évfordulónk éjszakáján fogant. :wink: 3 éve a fiunk is. :D
Igen, névváltoztatáskor ingyen cserélik, de a házasságunk után 2-3 évvel el is lopták az irataimat, ezt az egyet nem pótoltattam, mert nem kell semmihez. Nem bírom magam rászánni, hogy ezért bemásszak Pestre. A munkahelyen azért nem szóltak, mert már 10 éve életem első munkahelyén dolgozom, nagyon szeretem a munkám, a nagyfőnököket és a kollégákat. "Szomorúan" vették tudomásul, hogy még maradok 3-4 évet itthon, de utána visszavárnak. Persze azért nagyon gratuláltak. :D

Aztán gyertek ám holnap! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Tényleg endaaj, Nektek szülinapotok volt! Semmi beszámoló, élmények??? :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica nem lehet,hogy Aida azt hitte,hogy a családnevetek Péter?(vagy Pál)?
Vendég
 


Hááát, lehet. Erre nem is gondoltam. De ezt csak ő tudná megmondani. De ha Péter lenne a vezetéknevünk, akkor biztos nem lenne Pál a keresztnév. Na, az már tényleg fura! :D

Akartam is Tőled és Gabicikától kérdezni: A nagyobb gyerek szobájában nincs nagy rumli? Megcsinálja? Én most már örökös harcot folytatok ez ügyben, mindig kérem, aztán összepakol 1 nm-en és annyi. Újabb könyörgés, másnap újra 1 nm. Borzasztó.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Igaz, nem engem kérdeztél Pókica, de válaszolok, remélem utána a szólítottak is.
Szerintem életkori sajátosság, a tinédzserkor velejárója. Én már elég régen küzdök ezzel, de be kell látnom, majd pár év múlva, ha esetleg már jobb fényben akarja magát bemutatni az ellenkező nemnél. Addig azt hiszem, végtelen türelemmel és csukott szemmel kell élnünk hétköznapjainkat :(
Vendég
 


Endaaj köszi a képeket, tündéri a fiad, látom, tetszett neki a tortája. Remélem, ettől függetlenül tudtatok belőle enni!
Vendég
 


:shock: :shock: deeeee Pókica!Megőrjít!Soha nem csinál magától rendet,de ha rászólok akkor talán harmadik szemrevételezés után sikerül teljesen elpakolnia! :evil:
Kikészít!Na meg ez a nyári szünet...nagyon hosszú lesz...! :roll: :shock:
Vendég
 


Ez az endaaj, ez már valami! csuda jópofi a fiad, nagyon huncut! :lol: Ez a tortás kép haláli! :D

Igazad lehet Gabi. Falra hányt borsó! :cry: Akkor még ez mennyi idő?! Mikor fog fiúzni...14 évesen? Á, az még korai...16? Az még több mint 5 év!!! Addig ezt kell néznem??? :roll: Én is nagy kupista vagyok, de ha még rajtam kívül 3 gyerek fogja szinkronban csinálni, akkor végünk! :D De érdekes, minél nagyobb kupi van a lányomnál, annál jobban odafigyelek, hogy minden flott legyen a házban! Jó hatással van rám. :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


kettő egyforma torta volt, az egyik Botié volt, a másik pedig a felnőtteké.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Én nem félek attól, hogy a gyerekeim nem pakolnak el maguk után, ugyanis a férjem rendmániás, és állandóan pakolászik, így Boti is már állandóan a partvissal és a porszívóval rohangál :lol:

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Bizony, a nyári szünet! Vége az itthoni szabad óráknak! :) Mi lesz itt!!!
Mondjuk a lányomnak lesz programja, mert két hét múlva megyünk 4 napra sátrazni-horgászni, addig nem tud rumlit csinálni. :D Aztán egy hét lovastábor és egy hónap nyaralás Badacsonyban a nagyszülőknél.
Az lesz a legrosszabb, akkor már nagyon fog hiányozni. Aztán kezdődik a sulikezdésig az itthoni tananyagátnézés, fel kell újítani az elfelejtett tudományokat! Ilyenkor általában az összeadással kezdjük és azzal, hogy nagybetűvel kezdjük a mondatot! :x Tiszta szita-agyú.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Ó, endaaj! Egy évesen még igen! Ez eltart majd az ovis kor végéig. Addig négykézláb nyalják a szőnyeget koszocska után kutatva! :D De utána!!!! :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Én is lépek, jó éjt! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó éjt kismamák! :)
Vendég
 


Jó reggelt kismamik! :) Látom én voltam tegnap az utolsó,ma pedig az első! :)
Vendég
 


Hahoooooo! Jo reggelt mindenkinek!
:):):)
Koszi pokica atippeket a babalistaval kapcsolatban...kb ezekre a dolgokra gondoltam en is, hogy kapasbol kilovom. A babas oldalakon van sok lista, de nyilvan megprobaljak eladni a leheto legtobb cuccot. Cumira nem akarom raszoktatni, igy a cumisuveg is kiesik az osszes berendezesevel egyutt. remelem,a tejjel is minden ok lesz...kulonben is itthon leszek a picivel, eszik, amikor akar, nem raktarozunk. ha masoknak is van tapasztalata, majd irjatok meg!
Endaai! Halali a Boti, foleg a tortamaradvanyos kepen :):)

Kép
pumipumi
 
 


Mielott kerdeznetek...kaja: ma fokhagymas rostonsult, koretnek foliaba csomagolt krumpli-gomba-pari.cukkinikarikak, aztan parazson megsutve...de csak delutan, mikor jon a ferjem. a reggelin mar tulvagyok, meg fel oran viraglocsolason a kertben...reggel egyszeruen majd kirobbanok az energiatol, bar kesobb sem vagyok mar annyira faradt, mint eleinte. Lustanak lusta, de nem faradt...annyira tok jo formaban erzem magam. De hetfon, mikor a paromnak vizsgaja volt, es elkisertem, csak 6 orat voltunk tavol (mondjuk 3 ora kocsikazas, masik 2 ora legkondi alatt), utana total kikeszultem, alig birtam elvanszorogni az agyig...aztan 5 perc mulva mar OK voltam, de elotte felhalott. Azt hiszem, midnenre kepes vagyok, de egy francokat...meg szerencse, hogy a paromnak tobb esze van, es nem enged egyebkent ilyesmit csinalni.

Kép
pumipumi
 
 


megmertem magam: sulyban 2 kilo plusz, derek legvekonyabb resze maradt, de meg nincs olyan magason a pocak, mell ujabb 2 cm, viszont a pocakbol veszitettem 2 centit! Nna emiatt aztan nem aggodom...estere mindig egy kesz eloadas apocakom, akkorara no :):) gondolom, ahogy kicsit atrendezodnek a szervek, sokkal jobban latszik, amit megeszek..azonnal es drasztikusan...elotte nem igy volt...meg biztos a sok folyadek...nna meg a fel dinnyek :):) de orulok neki, hoy delutan-este mindig hatalmas, igy meg jobban latjak :):)

Kép
pumipumi
 
 


Jó reggelt!


Pumipumi a lista engem is érdekel, de inkább azok a dolgok, amik jó, ha vannak otthon... ilyen pl. a lázmérő, ami jelenleg használható egy darab sincs :( De most jelenleg a különböző pelenkák ismerkedésével töltöm szabadidőm, hiszen annyi féle/fajta van, hogy nem győzök tájékozódni.
A cumisüveggel én is úgy vagyok, hogy nem veszek, mert nem használom, bízva abban, hogy sokáig fogok tudni szoptatni. Bár ismerek olyan már nagylányt is, aki sosem látott cumisüveget, születésétől fogva pohárból volt itatva.
Vendég
 


Igen, en is sok velemenyt olvastam neten...nekem semmi tapasztalatom nem volt, szamomra a cumi es cumisuveg tema egyertelmu, termeszetes dolog volt...attol fuggetlenul, hogy tudataban voltam a hatranyoknak, de valahogy megis hozzatartozott a babahoz, el sem kepzeltem nelkule. ezzel szemben tenyleg sokan mondjak, hogy szokas kerdese...vagyis ha nem ismeri, tenyleg megvan nelkule, nem egy hasznos, es nem is nelkulozhetetlen dolog, mert ezek szerint jol megvannak nelkule. En is igy tervezem, hogy ugyis szopizik, meg majd csoros pohar.
Gabi! meg a tobbiek, hasonlo helyzetben...hogy birod a munkahelyen ucsorogve orakon keresztul? en nadragot fel sem veszek, csak laza rovidnacit, meg inkabb egyreszes dolgokat, amiknek hianyzik a derekreszuk. Ha ulok sokat, az nagyon rosszul esik, nadragban el sem tudom kepzelni. nem fajdalmas, csak iszonyat kenyelmetlen, ugy erzem, ohgy nem kapok levegot...pedig meg nem olyan nagy a pocak. 1 ora a kocsiban mar nagyon gaz...egy irodaban megpusztulnek, meg akkor is, ha neha felallok vagy setalgatok, vagy felpocolom a labam. ti hogy vagytok ezzel, hogy birjatok? remelem, senkinek smemi gond ezzel...igy vegre van egy dolog, amitol en szenvedek :):)

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok.
Szép jó reggelt mindenkinek.

Aida.
A Joel neve héber eredetű jelentése Jahve az Isten, mivel mi Gyülekezetbe járunk eszerint próbáltunk is nevet választani.
Mi is először Noelt akartunk adni, de 5 házzal arrébb a szomszédék is azt a nevet választották így én mondtam a páromnak, hogy keressünk másikat.
Igen elég ritka név, még a naptárban sincs benne, de anyakönyvezhető nevek között szerepel.
Terveztünk még egy babát de nem ilyen hamar, de így jött össze. De megbeszéltük, hogy több nem lesz, így vagy én vagy a párom köttetjük el magunkat.
Bár elég húzós ára van, az enyém lenne 35000ft, ha a párom csináltatja akkor 80000ft.

m&g
Hát igen, jövőhéten hétfőn megyek a Genetikai vérvételre és utána intézni a személyimet+lakcímkártyámat.
De ha lesz idő akkor a taj és adó kártyámat is elintézem. És persze oda nem kell idő pontot kérni.

manocskak
 
 


Én sem bírnám már melóhelyen, de szerencsére itthon vagyok Botival, így nem is kell dolgoznom.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


szióka!Szép napot mindenkinek!

Cumisüveg azért jó ha van tartalékba egy...!Nekem elment a tejem a második fiamnál ,és elég volt tápszer után rohangálni!Persze én se a legjobb fajta cumisüveget vettem,ezért utánna ezt lecseréltük.,de sajnos kellett!Na de ezt mindenki maga mérlegelje(mert elötte ugye ki is kell főzni ezeket a kütyüket!!).
Cumi....első fiam nem cumizott..,de a második...!Phh ,nem tom,hogy szoktatom majd le róla..!Na de még megvárom amíg beszélni tud..aztán megbeszélem vele.. :) ...gondolom én :roll: !

Pelenka : szerintem ez minden babának más!Én olcsó pelenka párti vagyok,de kipróbáltam már mindet!Nekem például a Liberó nem jött be!A Tesco-s szinest használjuk mert van olyan jó mint a Pampers!Az első fiamnál meg a Dm-es pelenkát használtuk!A Huggis semmivel sem tud többet a többinél,hiába drágább!
Sajnos ezt ki kell próbálni!
A legelején talán a libero a legjobb,mert neki van olyan pelenkája ami védi a kis sebes köldöküket! :)
De nekem a TESCO-s abszolút bejött!Barátnőm ajánlotta és azóta azt veszem! :) :)

Én képzeljétek el 74kg-ról indultam...most voltam védőnőnél és amikor kérdezte mérésnél,hogy mennyi lehetek ,hát mondtam neki,hogy szerintem hármat nyugodtan húzzon rá!Megmért és az erdmény :73,5!! :) :) :) Örültem neki,hiszen reggelim,vacsim a duplája volt mostanában az elötte lévőnek,de ezekszerint meg sem kottyant!

Pumipumi jól hangzik az ebéded! :P
Én ma a maradék meggylevest etetem a családdal és sütök ostoros rétest! :P
Vendég
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek!
Pókica! Az én nagy fiam hamarabb söpör össze és mos fel a lakásban,és locsolja meg a virágaimat, minthogy a szobáját rendbe tegye :D :D Két íróasztala van,az egyiken tanul :D a másikon a számítógép... mindkettő olyan mint a disznóól.. az ágyáról nem is beszélve...
Egyébként pedig egy nagyon rendes gyerek,bármit kérek tőle,megcsinálja,csak a saját szobája marad háttérben...
De majdcsak változik ez is a korral.... :):):)
Vendég
 


Tulipános milyen az ostoros rétes? Sosem hallottam róla :oops:

Pumipumi szerencsére jól viselem a munkát, maradok is még a nyáron, egyébként meg remélem, hogy nem tovább, addig találunk valakit helyettem, de ezt én is tudom, hogy nem lesz könnyű.
Az üléssel semmi gondom, pedig nadrágpárti vagyok. Mivel a világ végén dolgozom, körben természet, növények, madárcsicsergés, így nincs tömeg és szmog, ami stresszelhetne. Autóval járok dolgozni, na, ez már gázosabb, egyre jobban úgy érzem, zavar a biztonsági öv. Tudom, erre is van már megoldás, csak még valahol be kellene szerezni :oops:
Munka után pedig folyamatosan talpon vagyok, így estére ismét alig várom, hogy ülhessek.
Vendég
 


Nyilvan a cumisuveg-fejogep es tarsai tema akkor mellozheto, ha minden rendben van a tejjel...remeljuk a legjobbakat :):)
Koszi Tulipanos a pelus tippeket, majd szetnezek, hogy nalunk mi van...ha tehetnem, en csupaszon tartanam a babat, es azonnal kitakaritanam utana az egesz lakast amit osszekakil :):) persze ez abszurd, de a pelenka az valami iszonyat lehet....ha belegondolok, hogy en vilageletemben meg a legkisebb tisztasagi betetet sem birtam elviselni magam alatt....szegeny babak...bar meg ugysincs fogalmuk a dolgokrol, marmint hogy milyen szabadnak lenni a pelus nelkul :):)
A kilo tok jol hangzik, latod, nem kell parazni, ugyis sokkal hatekonyabban egetsz :):) en is sokkal tobb kilot mondanek a nagy mellek meg pocak miatt, de jo ez igy....en mondjuk minden nap merem es aztan a heti leggyakoribbat veszem...volt 2 nappal ezelott is, hogy 61,7 kg voltam reggel, aztan mult heten egyszer meg 64,4, szinten reggel....ezeket a napokat kapasbol kiszorom, a tobbi meg nagyjabol ugyanannyi.

Kép
pumipumi
 
 


Nálunk is van még meggyleves,meg pörki tarhonyával,és csináltam hozzá vegyes savanyút,ugyhogy ma nem főzök :)
Nálunk még csak ma délután lesz az évzáró,várjuk a szép bizonyítványt. :)
Nevet is választottunk már,de hogy ez lesz-e a végleges,arra nem mernék megesküdni :D
Ha kislány: Fruzsina Sára
Ha kisfiú: Milán Gergő
De a Fruzsina helyett még szóba kerülhet a Flóra és a Florina is.. :)
Vendég
 


Elismeresem Gabi, en fel oranal hosszabb ulesnel mar kinban vagyok, annyira zavar. a nadragjaim mar mind a szekreny hatuljaban, rajuk sem birnek nezni...a biztonsagi ov nalam is hasonlo. egyebkent is utalok mindent magamon, legszivesebben meztelenul elnek, meg a bugyi meg melltartois idegesit...nna nem csak most, mindig. most mar be kene szereznem speci mellcsit is, bar legutobb is olyan megerositett vallpantosokat vettem, amik jol tartanak, de az a baj, hogy a mell alatti korfogatomhoz nincs ekkora kosar...gondolom, kismama boltban van valasztek :)

Kép
pumipumi
 
 


Gabi az ostoros rétes puha kalácsszerű tészta folyékony kakaós krémmel a közepén!Naon finom! :P ..Bár most variálok,hogy lehet,hogy mégsem állok neki mert találtam egy kelkáposztát a hűtőben..,szóval kelkáposztafőzelék lesz...csak tejfölöm nincs itthon,bár helyette van kefir! :) Majd holnap sütök ostorost..,vagy pénteken! :)

Gabicika a pöri tarhonyával nagyon jól hangzik! :D
Vendég
 


én beszereztem mindent(fejőgép cumisüveg) szerintem eleinte jó, ha az ember fejéssel növeli a tej mennyiségét. Az első 3 hónapban szopi után mindíg fejtem, így soha nem tapasztaltam meg, hogy kevés lenne a tejel (kivéve növekedési ugrások), bár lehet, hogy fejés nélkül is elég lett volna. Fene se tudja. A cumisüvegeket most kezdtem el használni, amióta szoktatom le a ciciről Botit. Szerencsére könnyen veszi, de azért ha kéri elgyengülök, bár ez ritkán van és inkább csak a megnyugvás kedvéér cicizik 1-2 percig, aztán rohan tovább.
Én a kelkáposzta főzit csak sima rántással csinálom, nem tejföllel. (nagyképű voltam, mert eddig csak egyszer csináltam :lol: )
Ma csirkepaprikás lesz nálunk tésztával, mert nem szeretek a nokedlivel pepecselni. Ja tegnapi méricske eredménye, hogy nem híztam az első harmadban.
Pelenkából eleinte kipróbáltunk mi is mindenfélét, de a legjobb tényleg a tecsós volt nekünk is. Azóta azt használjuk, meg liberót, de ényleg ki kell tapasztalni sajnos.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Tulipános!
Én sem hallodtam még ostoros rétesről,de NAGYON jól hangzik.Rá is keresek a neten és azt hiszem még a héten kipróbálom.

GAbi!
Voltál a belgyógyászaton?Minden ok?Mennyi idővel előtte kértél időpontot?CSak mert a védőnöm nekem azt javasolta,hogy 4 héttel előtte,de én azt soknak találom.

Jó olvasgatni,hogy miket főztök,nekem ma csak savyanyú tojáslevere tellett az időből.Zita reggel óta üvölt,hihetetlen nyűgös,semmi nem tetszik neki.
De most reggel láttam a Reggelibe a sárgadinnye levest,szerintem holnap vagy holnapután megis próbálom.Még soha nem csináltam,de a sárgadinnye eleve nagyon finom,így a hideg leves belőle sem lehet rossz.

Pelus: Mikor Zizu megszületetett Liberot használtunk,4 hónapos kora óta pedig moshatózunk.NAgyon jó dolog!!
Bár most,hogy szalmonellás volt és hogy ürítő,így most Tesco pelus van rajta és semmivel nem rosszabb mint a Libero!
Én a Huggies-ról hallok sok rosszat.
Vendég
 


Sprite múlt hét szerdán kértem időpontot, hétfőre kaptam. A lényeg, hogy délután fél 2 és fél 3 között lehet időpontot kérni. Amikor voltam, szinte csak kismamik voltak, gondolom, hetente egyszer-kétszer foglalkoznak velünk.
Egyébként minden OK volt, részletesen kikérdeztek, megvizsgáltak, vércukrot mértek.

Üdv. Gabi
Vendég
 


Én a Joelnek ráálltam, hogy van itt nálunk olyan baba bolt ahol a 100 db-os pelenkát 3625ft- ért veszem, és ugyan olyan jó minőségű mint a Pempers.
Lehet a picurnak is ilyet fogok majd venni. Azt hiszem Pesten is van ilyen bolt, majd megkeresem és elküldöm nektek a címet, ha valakit érdekel.

manocskak
 
 


Sziasztok!

Elnézést kérek a zavarásért, a 2008. augusztusiaktól vagyok.

Eladó a képen látható olivazöld quinny babakocsi, mózeskosárral, sportrésszel, maxi-cosi bébihordóval, adapterrel, az összes tartozékkal. (szúnyogháló, esővédő), újszerű állapotban.

(A bébihordó műanyag részén található karcolás, a többi kifogástalan, gyönyörű állapotban van)


Ár: 90.000,- Ft

Ajándék römmer biciklisüléssel.

Ha valakit érdekel, kérem keressen fel pü-ben.

Köszönöm!

Kép

Kép

Kép

Kép

Barbi
Kép
manci79
 
 


Lányok, érdekes, amit a pelusokról írtok.... Nekem pont az a tapasztalatom, hogy pont a Liberot és Pamperst érdemes venni, lehet, hogy egységárban drágább, de minden egyéb pelusból több kell a babára, egyik sem bír annyit, mint ezek... én sokat osztottam szoroztam, és mindent összevetve arra jutottam, hogy hosszú távon ezek a márkás pelusok jönnek ki gazdaságosabban. Én mondjuk rendszeresen használok pl. DM-ben kedvezményes kuponokat, amikkel időnként olcsóbban jutok ezekhez, mint az egyéb olcsónak mondott pelusokhoz. Egyébként végigpróbáltam gyakorlatilag az összes pelust, mielőtt erre a végeredményre jutottam. SZóval érdemes végiggondolni, osztani-szorozni, mert nem biztos, hogy az olcsónak tűnő tényleg olyan olcsó. Én pl. egyszer adtam a fiamra Tescos pelust, egy óra múlva vettem le a nadrágját, és szó szerint marokkal mertem ki belőle a kakit, gyakorlatilag a gyereket tetőtől talpig le kellett mosnom, pedig nem volt hasmenése... Szóval érdekes volt, hogy többeknek meg így bejött, ekkora különbségek lennének...?

Nyáron pl. amúgy azért is jó sztem a Pampers, mert az az egyetlen, ami nagyon vékony, a többi olyan vastag, hogy totál bepüffed a gyerek feneke.

A védőnénim annyit mondott, hogy a LIbero az egyetlen, amiben nincs fehérítő anyag, az összes többiben igen.

Újszülött korban amúgy nekünk a Libero volt csak jó, mert annak a dereka gumis, és mivel az anyatejes széklet az híg, abból nem tudott kifolyni, aminek a dereka nem gumis hátul, abból a háta közepéig kifolyt a tartalom...

És még egy tapasztalat: a kisfiam elég érzékeny bőrű, valamelyik nap adtam rá másmilyen pelust, és azonnal vörös foltos lett a hasa... szerintem nem szellőzött rendesen.

A moshatósról nem tudok nyilatkozni, azt nem használtam, de volt aki azt mondta, h. amióta azt használ, a sima eldobhatótól kipattog a gyerek bőre... akik használják pozitívan szoktak nyilatkozni róla.

Kép

Kép
nóna
 
 


Cumisüveg, cumi: hát szerintem nem árt... Én még most is szoptatok, ennek ellenére voltunk olyan helyzetben, amikor bizony nem tudtam szokott időben megszoptatni, és olyankor a lefejt tejet cumisüvegből megkapta... nem rossz ám az, ha van egy ilyen lehetőség... csak egy gagyi példa: fogorvoshoz mentem, és nem értem haza mire a fiam megéhezett... hát marha rossz lett volna, ha nem tud enni emiatt. Szóval gondoljátok meg, mert bármikor előállhat olyan helyzet, amikor rászorul az ember, és akkor már gyakran késő szaladgálni!

Cumi: én sem akartam adni, aztán amikor a fiam állandóan szopizni akart, de már fájt a hasa a sok tejtől, egyszerűen csak megnyugtatásra kellett neki, akkor bizony jól jött. Meghát akkor is, amikor séta közben vígasztalhatatlanul ordított a babakocsiban az első időkben.... egy ismerősömnek pedig a kórházban gyakorlatilag a születése után egy napig sírt a baba, sehogy nem sikerült megnyugtatni, mire végül előkerült szerencsére egy cumi... pedig ő is nagyon ellene volt.

Ezeket tényleg csak azért írom, mert sok olyan helyzet jöhet, amire előre nem készül az ember, és egy cumi illetve egy cumisüveg beszerzése nem olyan tétel, amitől az ember utólag a fejét veri a falba, ha esetleg ott hever majd a polcon porosan... ehhez képest vannak helyzetek, amikor bizony "életmentő" lehet :)

Kép

Kép
nóna
 
 


Mellszívó: ez bizony már nem olyan olcsó mulatság, de akinek már volt tejláza, vagy esetleg mellgyulladása, az tudja, hogy olyankor pl. nagy szükség lehet rá ( én is feküdtem közel 40 fokos tejlázzal, amire gyakorlatilag azt a tanácsot kaptam, hogy fejjek, fejjek és fejjek...). Sokaknak az első hónapokban pl. fejni kell ahhoz minden szoptatás után, hogy legyen elég tejcsi.

Ezeket tényleg azért írom, mert amikor a baba megszületik, vagy előállnak ezek a helyzetek, hát nem mindig van lehetőség elrohanni, aztán hipphopp beszerezni, ami kell. ( én pl. a tejlázat a hétvége közepén a késő esti órákban kaptam, hát szaladgálhattam volna mellszívóért...)

Kép

Kép
nóna
 
 


NA megyek, elfáradtam, mostanában gyakran vagyunk anyukámnál, ilyenkor csak a késő esti órákban vagyunk itthon, azért igyekezlek követni Titeket! :)

Jó éjt minden kismamának és babának!

Kép

Kép
nóna
 
 


teljesen egyetértek veled Nóna! kivéve a tecsós pelussal, mert nekünk pl az elején csak az vált be, dehát ezért írtam, hogy ki kell próbálni, mert minden gyerek más és más.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Gabi! Az én nagylányom és fiam is olyan, akik még sosem láttak cumisüveget. :wink: Mikor a fiamnál kiváltottam a várandós csomagot, volt benne egy cumi. A lányom egyből megkérdezte, hogy ez a cumi???

A pelenka ügyben mindenkinek más jön be. A lányomnál születéskor huggiest használtunk, csak abból nem folyt ki a cucc. De 8 év alatt sokat romlott a minősége és már a fiamnál egyáltalán nem vált be, lazábbra csinálják a gumit. Így a második gyereknél liberóztunk, a pampersből ugyancsak minden kijött. Fél éves volt kb mikor áttértünk a pampersre, mert nagyon jó az anyaga, szelős, nem olyan nylonos. Azóta is ezt használjuk.
Én nem merek tescos, DM-es stb... pelust venni, félek, hogy nem jó és rajtam marad, inkább a beváltakat veszem, még ha drágább is. Nem kísérletezek.

Gabicika! Nálunk dettó ugyanez van! A szobáját nem, de minden mást örömmel vállal. Ő is kis házi tündér, kérni se kell, már azt lesi mit segíthet, de valahogy a szobája... :cry: ...ezért nem értem.
A fiúnevetek nagyon tuti!

Endaaj! Látod, én még életemben egy cseppet sem fejtem és mégis iszonyat sok tejem volt mindig. Mindketten 6 hós korig kizárólag szopiztak. A fiam az első hónapban 1860 g-mot hízott, fél évesen már 9370 g volt. (pont itt van nálam a kiskönyve). Fél éves korig se inni, se enni nem kapott mást, csak igény szerinti szopit.
A szopi utáni fejés akkor jó, ha kevés a tej. Egyébként csak túlságosan megnöveli a mennyiséget és a baba úgysem tud annyit kiszopizni, így a mellgyulladás veszélye megnő. Hacsak újra le nem lesz fejve.
De most azért fejni, hogy több legyen, amit úgyis ki kell fejni...? Ennek nem látom sok értelmét.
Akkor ok a dolog, ha a fejéssel meg lesz növelve a mennyiség mert kevés és azt mind megeszi a baba. De ha kiüríti, akkor meg mit fejsz le szopi után? Nekem ez a fejés dolog egy kicsit magas, látszik, hogy lövésem sincs hozzá. :oops:

Nóna! Teljesen egyetértek minden szavaddal amit a pelusos-fejtegetős üzidben írtál!!! Tehát nem biztos hogy az olcsóbb az valóban olcsóbb. Mondjuk nekem tapasztalatom nincs erről, mivel nem próbáltam olcsóbb kategóriát, de mástól már ugyanezeket hallottam.
A cumi-cumisüveg üzid: Hááát, nem tudom, de nálunk még soha egyik gyereknél sem volt olyan helyzet amikor bármelyikre is szükség lett volna. A sok tejtől fájt a hasa...ilyet még nem is hallottam, de hát Te tudod...Minden helyzetet meg lehet oldani és nem azért mert az ember eleve ellene van ezeknek a műanyag kütyü-szaroknak, hanem mert úgy természetes.
A valóban igény szerinti szopi esetén nincs mellgyulladás, hiszen a kereslet-kínálat elv ezt eleve kizárja. A barátnőmmel mindketten így szoptattuk mindkét gyermekünket és egyikünknek sem volt soha. Érdemes ilyen ügyekben a szülés előtt beszélni egy LLL-es szoptatási tanácsadóval. Sajnos megfelelő tejelválasztás estén a sok fejés is csinálhat ilyet.

Tegnap felfogadtam a szülésznőmet! Nagy szerencsém volt, mert még december közepére szabad volt. Semmi gond nincs belőle, hogy most nincs fogadott dokim és még csak nem is a területi kórházban fogok szülni. Annyi lesz az egész, hogy majd nem a területileg illetékes SOTE-ra fogok menni az utolsó 4 hétben CTG-re, hanem a Szt. Imrébe, ahol szülni szeretnék. Szülésznőt pedig lehet választani fogadott doki nélkül is. Örülök nagyon, hogy ez is el van intézve és újra itt szülhetek!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Erről jut eszembe: jövőhéten be kell már jelentkeznek az Istenhegyi Magánklinikára is.
Nehogy szabin legyen a genetikusnő és ne kapjak időpontot! El ne felejtsem!

Csillag! Már megint nagyon eltűntél! :cry:
Melinda, Te is! :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a véleményt, valami hasonlókat találtam máshol is. Igaz az, ahány gyerek, annyiféle gondozás. Kőbe vésett igazságok nincsenek, így marad a próbálkozás.

Sprite érdeklődöm, hogy Ti milyen mosható pelust használtok? Olvastam azokról is sokat, de azt is, hogy ebből is több féle van.

Pókica lám-lám, szépen lassan helyre kerül minden, a 4d uh-s után remélem minden aggodalmad elmúlik, hiszen eddig milyen jól alakul minden.
Igaz, Csillag régen volt, Melinda írta, hogy még mindíg gép v. net baja van, ezért jön ritkán. Remélem a többiek is jól vannak, és a kezdeti rosszullétek is már múlnak mindenkinél :)
Vendég
 


Bizony, ez a mosható pelus variáció engem is nagyon érdekel.
Állitólag hamarabb szobatiszták lesznek.
Sajnos a fiamnál szinte még sehol nem állunk ez ügyben. :cry: A lányom ilyenkor már éjjel is szobatiszta volt.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Azért szerintem nem mindig a drága pelus a legjobb, amit én veszek most 100db-os pelust az a Joelnek 1 hónapig elég, igaz az elején vettem pemperst, rájöttem, hogy elég húzós az ára, így kipróbáltam elég sok félét, és ez úgy látszik bevált, ugyan olyan vékony egyébként ez a pelus is mint a pempers.

manocskak
 
 


Sziasztok!
A mellszívó vásárlása/ idő előtti kölcsönkérése szerintem is hasznos, hiszen igény szerinti szoptatás mellett is megeshet az, hogy
1.nem adhatod oda a tejed a babának (pl. mert beteg vagy, és gyógyszert kellett bevenned)
2. a baba fogzás/betegség/stb. miatt nem eszik (annyit), amennyit mi megtermelünk
...és még több ok is van rá.
Ha elsőre nem akartok sokat költeni, akkor vegyetek sima gyógyszertári kézi pumpásat, az megvan 2ezer forintból.
Cumi-cumisüveg: nekem megkönnyítette az életem: amikor a párom segtségképp megetette helyettem a gyerkőcöt, amikor vizet adtam lánykámnak, amikor tömegközlekedtem.
A vízivás érdekes dolog, mert az én lánykám 7 hónapos kora óta meg tudja különböztetni a vizes cumit és a táposat, és van, hogy kifejezetten a vizet kéri...
Pelus: én is Tescosat használok,nekünk bevált.
Mindenkinek szép estét,
M.

macianyu
 
 


Hát én az utóbbi témákhoz nem nagyon tudok még hozzászólni, hisz első babát várom, de nagyon érdekelnek a tapasztalatok. Habár sokan mondják, hogy a mellszívót megvenni nem érdemes, én is úgy gondolom, hogy inkább legyen, mint ha gond van ne legyen. Cumi ügyben viszont én is úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy venni kellene. Vagyis veszünk egy üveget, és egy cumit, hátha kell, de ha nem muszáj, nem vetném be. A kiskönyvünkben is az van, hogy azoknak a kisbabáknak ne adjunk cumit, akik szopiznak. A neten is olvastam, hogy a cumit máshogy szívják a babák, mint a cicit, és mivel azt könnyebb, könnyen leszokhatnak a szopizásról. Hogy ez mennyire van így, tapasztalat hiányában nem tudom, de ha még a kiskönyvben is felhívják rá a figyelmünket, csak nem véletlen nem? Bár a rokonok furcsán néztek rám, mikor ezt közöltem velük, és megkértem már most, hogy cumit ne vegyenek majd. :wink:

Ma voltunk nődokinál. Előszö nem akart a doki uh-t csinálni, de mivel a korunk bizonytalan, eltért már kétszer is a menzi szerinti kortól, mégis lett uh. Hát azt még mindig nem láttuk, hogy fiú-e, vagy lány, mert a kis kezét ismét odatette, és a dokinő mondta, hogy mivel most nem is kellene uh, ezt most nem tudjuk meg, nem próbálkozunk tovább. De a férjem is bejöhetett és végre láthatta a picurt. Nagyon büszke volt rá, amikor gondolkodó pózt vett fel, aztán meg a dokinő is elnevette magát, amikor megvakarta a popsiját.

:D Mikor kijöttünk, teljesen el volt ájulva, hogy ő nem gondolta, ez ilyen jó lesz, enny minden látható. Pedig én mindig mutogatom a képeiteket, hogy így nézett ki a mi picurkánk is a múltkor, és így fog kinézni, ha legközelebb megyünk. De így, hogy mocort is látott, meg gerincet, talpacskát, totál oda volt meg vissza.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?