Új privát üzeneted érkezett!

És a képek: Kép Kép Kép

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Verus: Gratula Hannához :) Szép neve van,ha nekünk is lány lett volna ő is Hanna lenne :)
Jujjjj nagyon szép:)))Teljesen csajos az arca nagyon szép:)

kaqk:Ti nem mentek majd valamikor???

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


köszi anyamci, imádom a kis szarost :)

Brendon-ban nagyon kedves volt az uh-os csajszi, végig beszélt a babához, látszott rajta, hogy szereti amit csinál.

dia én is 10 kilónál járok, de xarok rá

:oops: majd leadom. Nem eszem többet, mint a terhesség előtt, sőt! Raktároz a szervezetünk, majd szülés után elmúlik.

Vasalás: nincs is vasalóm :) most látom, mennyi mindent kell még vennem :)

carotta, köszönöm, nem jársz túl sűrűn sajnos, pedig kiváncsi vagyok hogy vagytok :)

Jaj lányok, nem tudok betelni a kis Hannámmal :) úgy imádom
:) :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Azt el is hiszem Verus :) Milánnal Én is nagyon így vagyok.Furi e más mint a lányok :) Nem tudok külömbséget tenni a szeretet iránt kicsit se de a Milán más érzés valahogy ...hát na fiú :D Amúgy nagyon bensőségesnek érzem vele a kapcsolatomat.Már az leges leg elejétől mindig ugyan oda tettem a kezem a hasamon oldalt fordúlva.Ő is már az elején is mindig ott jelentkezett nekem.Mostanra meg megfigyeltem,hogy sokat úszkál forgolódik de ahogy oldalra fordulok és odateszem a kezem máris rúg nekem vagy mostanában belenyomja a kis lábát a tenyerembe :) Van olyan,hogy azt hiszem alszik és odateszem a kezem és máris kalapál :) nagyon édes.Jah és másnak nem csinálja csak néha tehát nekem olyan mintha tudná,hogy az az én kezem. :) Volt olyan is,hogy nem raktam rá a kezem egy jó ideig és egyszer csak kopogtatott odatettem és kinyomta a lábát(a doki mondta h azt nyomogatja ott az uh-n mikor voltam nála)és szépen ott is tartotta.Fura nem? A csajokkal nekem ilyen nem volt.Vivi inkább apának indult be..Dorcsi meg akkor Vivinek,nagyon szerette mikor énekelt neki :)
Igen carotta nagyon keveset.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


anyamci, jó lenne tudni, hogy mit gondolnak... már most lehet velük kommunikálni, annyira durva, nekem első baba, és nem térek magamhoz, hogy milyen érzés :)
Neked más, mert a harmadik, de biztos ahány baba annyi féle már a pocakban is. Most hogy láttam Hannát, kezdem érezni igazán hogy anya leszek, eddig ez ennyire nem jött :)
Nálad az meg hogy két csajszi után egy kisfiú, hihetetlen boldogság lehet. A csajszik szét fogják kényeztetni, az apja gondolom olyan büszke lesz mint még soha, neked meg lesz egy kis szerelmed :))

de jó dolga lesz a kis Milán babának :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Haliho :)

Verus, nagyon tündéri a kis Hanna, szuperek lettek a képek!!! :) Bár facebookon már előbb meglestem őket... :D :P

Kaqk, meg tudlak érteni, már én is nagyon mennék 4dre, de azt hiszem mostanában nem fog összejönni... azért még reménykedem, hátha nem kell a következő babáig várni :)

Ami a vasalást illeti, hát én eléggé hadilábon állok ezzel a kérdéssel. Bármilyen házimunkát megcsinálok, de vasalni úúúúgy utálok, nem is nagyon erőltetem a dolgot, csak már ha nagyon muszáj :P :oops: :oops:

Hideg, hát én most kifejezetten élvezem, végre tudok rendesen aludni és nem vagyok felfújódva, mint egy lufi. Az esőt leszámítva el bírnám viselni ezt az időjárást végig, és elnézést azoktól akik imádják a 40 fokot... tudom, tudom nyár van meg minden, de most az egyszer élvezem :) :P

Jaj csajok, jövő hét csütörtökön műkörmös gyakorlatom lesz a suliban és lemondta az ismerősöm aki jött volna modellnek, ha valakinek esetleg van egy szabad napja rám, és van kedve eljönni és megmenteni engem irtó hálás lennék.... :oops: :)

Szép estét mindenkinek!!! :)

KépKép
buuni
Budapest
 
 


köszi buuni!!!! Ez a 4d fantasztikus élmény :) Ha tudtok menjetek el :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Ativerus

Gratulálok Hanna babához, csodaszép, nagyon jól sikerültek a fotók :D :D :D Már én is nagyon várom, augusztus elején megyünk 4D-re, remélem nem fogja takargatni magát :D Persze a kukacát már láttuk párszor, most inkább az arcára vagyok nagyon kíváncsi.

Egyik este a kisfiam vesén rúgta az apját is... kérdezte a párom, hogy ez a gyerek volt? Mondom persze, a hasammal nem nagyon tudlak én rugdosni.Legalább már nem csak engem rugdos, olyan édes volt :D :D

Buuni

Tök jó, hogy pedikűrt is tanulsz. Ráadásul nyáron nagyon megy nekik a szekér. :D Felhívtam július elején a pedikűrösömet, hogy mikor tudnék menni hozzá, ki szeretném próbálni ezt az új gél lakkot, erre ilyet szól: augusztus 10.-e jó lesz? :shock: :shock: :shock: Nem tudott hamarabb időpontot adni, tudtam, hogy a nyár eléggé be van neki táblázva, na de ennyire?

Ez a hűvös idő nekem is tetszik, bár jó lenne, ha a hétvégén nem esne az eső, mert bográcsozást terveztünk :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


És kipróbáltam egy tuti módszert a gyomorégés ellen: Salvus víz.
Hát az íze nem túl fincsi, viszont elég belőle pár korty és nekem nagyon bevált :D Még éjszaka , amikor pisilés miatt felkeltem, akkor sem égett, és ez nálam nagy szó :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Verus: bocsi, elgépeltem..:-) csoda édes a lánykád!!

A hűvöset most én is szeretem...bár nem muszáj ennyire ( 17 fok) olyan 25 fok lehetne....viszont mi is jól alszunk ebben az időben!:-)

Tervezzük menni 4D-re, ha tudunk kiszorítani rá, akkor a jövőhéten!!!

Dalma olyanokat rúg, forgolódik, hullámoztatja a hasam...néha kezét lábát kinyomja de TELJESEN belak...egészen lent -és egészen a bordáim alatt jobbra és balra is....kíváncsi vagyok rá!!! Néha ahogy fogom a pocim olyan mintha a kezembe tartanám....már annyira várom!

KépKép
kaqk
 
 


Csajok!

Aki már szült, mennyire hasznosak ezek szülés után? Az ára nem is vészes, gondolom jót tesz a hasnak, ha egy kicsit összefog..
Amúgy ebben a boltban elég sok jó dolog van, szerintem augusztusban körülnézünk itt Apával.

http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=377

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Verus: nagyon szép a kislányod és a neve is, imádom a Hanna nevet. Nálunk már biztos nem lesz Hanna.

Reni teljesen megértelek az miatt amit múltkor irtál, hogy azért szomorkodtál, mert még soha nem aludtál külön a kislányodtól. Nálunk is igy van, ezért nagyon félek, hogy mi lesz, ha kórházba kell menni. :(

Kilókkal rendesen belehúztam, ahhoz képest, hogy a 20-21 hétig semmit nem hiztam most már 9 kg-nál tartok, és nem eszek többet mégis minden héten +1 kg, sőt még vizesedni sem vizesedek.
Szerencsére nekem nem fáj se a lábam, se a hátam, pedig mindenki azt kérdezi, hogy biztos fáj, mert olyan nagy a pocakom, hát szerencsére eddig még nem. Viszont nekem a hasamon a bőr az már nagyon gáz. Kentem mindennel, de hirtelen olyan nagyot nőtt, hogy tuti tiszta csikos marad, de még nem is ez a legnagyobb gondom, hanem az, hogy egyszerűen sokszor úgy érzem szétszakad. Fáj nagyon, teljesen elvékonyodott, és néha még ha csak a ruha is hozzáér olyan érzés, mintha leégett volna. Valakinek volt már ilyen?
Amúgy jól vagyunk, lurkók, egész nap mocorognak, lent voltunk Siófokon, de tegnap hazajöttünk, mert nagyon szar volt az idő. Dida teljesen megértelek, nálunk is apa csak két hetente jár most haza, és akkor is csak két napot tud itthon lenni.
Jah elhoztuk a babakocsit és tök szuper 52 ezerért. Sőt akkora ez a Jane mátrix hordozó és mózes egyben, hogy a kisfiam is elfért benne, csak a lábai lógtak ki, pedig ő sem egy kicsi gyerek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Jah, jut eszembe én olyan nem normális vagyok, hogy imádok vasalni :D Már kimostam szinte az összes ruhát és ki is vasaltam, most már csak össze kell válogatni és hajtogatni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Zsanka: én használtam és nem is maradt pocakom szülés után....szerintem érdemes!!!!:-)

KépKép
kaqk
 
 


Vasalni én is szeretek...csak nem nagy melegben, meg egyedül, esetleg egy jó filmet nézve közben..:-)

KépKép
kaqk
 
 


ativerus. Tényleg szép képeket sikerült csinálni :) Gratulálok a kislányhoz :)

zsanka. Én nem próbáltam ezt a haslekötőt, de nekem szerencsére nem is maradt hasam. Szerintem ez mindenkinél egyéni. Ha nem túl drága akkor lehet érdemes megvenni, de ha húzós ára van szerintem felejtős. Max. meglátod,hogy szülés után 2-3 nap múlva,hogy milyen a hasad és ha úgy alakul azt még a párod is meg tudja venni,ha szükségesnek találod.

praszlera Hát igen, nemrég még én is ezen aggódtam,aztán olyan távolinak tűnt...Mostmeg hirtelen itt van ez.Az megint más hogyha már azért kell kórházba mennem,mert megszületik a pici.Akkor tudom,hogy van értelme. De így olyan semmilyen. tudom,hogy ezt is a pici miatt csinálom...de kicsit úgy érzem,mintha cserben hagynám a lányom. :cry: De ez csak az én hülyeségem lehet. mindenki azzal nyugtat,hogy ő jobban fogja bírni nélkülem mint én. Hát majd meglátjuk nagyon remélem...Most már úgy gondolom,hogy csak legyünk már túl a jövő hét elején, legyenek jók az eredményeim és kész. Utána indul a móka, tartalmas hónapok elé nézünk...Még egy 4D, nyaralás,oviba és szülésre bevásárlás, ovikezdés, és utána már lassan szülés :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vic01 2012.02.24 14:09-kor.
vic01
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mabe79 2012.11.19 06:20-kor.
mabe79
 
 


Zsanka!

Nekem van is hasonló hasszorítóm,meg olyan bugyiféle állítható is.szerintem nagyon jó dolog,főleg annak,aki császárral szül.sokkal könnyebben mozogtam vele,mert tartotta a sebem,hasam.

Én is szeretek vasalni,persze csak ha nincs kint 40 fok,meg tényleg vmi jó film közben.ehhez képest most egy halom ott áll vasalatlanul.az igazság az,h nagyon rossz állni,mert fél óra után kint van az aranyerem.ezzel kínlódok már több mint 1 hónapja :cry:

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


honey: szülés után mennyivel kezdted használni ezt a haskötőt?

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Én ülve vasalok! :-)

Mabe79: üdv köztünk!

KépKép
kaqk
 
 


Mabe79

Üdv köztünk :D :D Gratulálok a kis Pannihoz :D :D
Biztos minden rendben lesz :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Kaqk: Én is ülve vasalok, úgy a legjobb :D

Mabe üdv köztünk, gratulálok a kislányotokhoz!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Anyamci!

Én amint lábra állhattam fel is vettem.

Mabe!

Üdv itt :lol: .Gratulálok a kis Pannához!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


gratula Pannihoz Mabe :)

praszlera: nem csodálom hogy húzódik, meg feszül a pocakod, kétszer annyit cipelsz mint mi.

Ma nem nagyon ment az üzletben a munka. Folyton a kislányom járt az eszemben, és nem is érdekelt más :) Az apjával is hivogattuk egymást egész nap, és persze Hanna volt a téma :)

Benireni: ahogy így leírtad a programjaidat, hamar el fog menni az időd a szülésig :) Nekem azt mondta tegnap az uh-on a csajszi, hogy ha még 10 hétig bentmaradna a baba, az jó lenne, mert addigra fejeződik be a tüdejének a kifejlődése. Utána már bármikor jöhet :)

praszlera, nem irigyellek a párod miatt, sajnálom, hogy nem tudtok többet együtt lenni. Bár ugye ez az én helyzetemnél sokkal rózsásabb :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!!Tegnap voltam dokinál,illetve csak lettem volna,mert a drága szülöszobán volt.Mondták menjek vissza késöbb,addigra talán már ott lesz,de,becsuszott neki mégegy kismama.Szoval a lényeg ,majd kedden kell visszamennem.Sok ismitöl hallom,hogy mostanság sok kismama szül elöbb.Nem ijesztgetés képpen irtam...de vigyázzatok Magatokra....

Ativerus,nagyon cukik a képek,aranyos Hanna baba,igazi kiscsajos arca van tényleg..

Hát vasalás,régen szerettem,söt kell a melosruhát is vasalni,de már sajna nem az erösségem,bár lehet csak neki állnom lenne nehéz.Babaruhákat én is folyamatosan mosom már át,de annyira nehezen száradnak meg ilyen idöben.Hüvös van,és esik az esö is...
Jo lenne megtalálni az arany középutat,ne legyen 40 fok árnyékban,de ne legyen 15 fok,és esö....

Mabe,üdv. köztünk,gratu Pannihoz...

Praszlera,azért gondolj abba bele hogy benned 2 kis élet növekszik...

Én 6kg-nál tartok,nem vizesedek,és most nem fáj semmim.Hasam keményedik néha...ennyi...

4D,én nem voltam a törpökkel sem anno,és sztem most sem megyek...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


vikianya: ez szívás, de sajnos benne van a pakliban, hogy valakinek jobban szüksége van a dokira. Én, mikor barátnőm volt terhes, mindig kiakadtam, hogy ha déltől van rendelés, akkor a doki miért nincs ott délre. De nyilván egy kismamának nem mondhatja azt, hogy szüljön később mert neki rendelése van.

Ez az idő mostmár engem is kikészít, pedig soha nem volt bajom vele. De 1 hete még dögmeleg, aludni sem bírtam, most meg folyamatosan esik az eső, mindenki tiszta rosszkedvű, 3 napja az ügyfeleim is meg vannak zakkanva... (amúgy Telenornál vagyok üzletvezető a duna plaza-ban) Mindenki vezetőt kér, ha valami problámája van... úgyhogy tényleg jobb lenne valami középút így időjárás terén.

Nekem sincs semmi bajom szerencsére a haskeményedésen kívül. Amúgy az mitől van? Ha idegesebb vagyok akkor néha bekeményedik, az nyilván az én hibám, de mikor csak úgy magától?
A másik amit még szerettem volna kérdezni, hogy egész nap sokat ülök, nem tudom megnyomni a babát azzal, hogy ülve kevesebb a helye? Lehet hogy hülyeség, de engem aggaszt...

Vettem óriás szülés utáni bugyikat :D Tök szexisek :D Viszont ajánlom mindenkinek, 1000 forint 5 darab a Lidl-ben, tök jó anyaga van. Van több színben, egybe van csomagolva egy műnyag tasakba. Én világosabbakat vettem hogy lehessen domestosozni.

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Verus
Nagyon szép Hanna baba :lol: :lol: :lol: :lol:
Jól vagyunk. Kihasználom most az időt és a munka mellett próbálok a diplomadolgozatomból is minél többet megcsinálni... közben nyelvvizsgára is készülök...
Azért élvezzük a nyarat is, ha nem éppen tél van :wink:
A héten Campus fesztivál is van...

4d
Nekem szerencsém van... amikor megyek a doktorhoz, általában mindig csinál UH-t és a gépet átkapcsolja sok D-s üzemmódba is... és szoktam képet is kapni :lol: :lol: :lol: :lol:
Úgy külön én nem is fogok elmenni...

Mabe
Üdv a csapatban!
Vendég
 


Kép
Kép
Vendég
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.11.16 20:09-kor.
Vendég
 


carotta nem hízott semmit, és szép mint mindig :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Ativerus, nagyon szépek lettek a képek Hannáról.

Anyamci, remélem, hogy nálatok is hasonló jók lesznek a következő alkalommal!

Praszlera, csak elképzelni tudom, hogy milyen ikrekkel várandósan, már most nehezebb neked. Nekem a Milupa krém nagyon bejött striákra, meg a Nívea testápoló száraz bőrre, Dm-es krém, valamint az olajuk. Próbáld ki, mert a nagy növekedésbeli ugrás tulképp cirka a 34. hét körül indul be, napi 3-4x biztos kenjed, hogy lehetőleg ne fájjon!

Vic01, nem feltétlen van gond a babával, de egy szívultrahang és rendszeres orvosi felügyelet szerintem fontos lenne. Sokszor van, hogy csapolják a magzatvizet - legalábbis a könyvemben olvastam.

Keményedések
Normális. Általában fél percesek, aztán múlik. Folyamatos kemény-érzés már nem jó! A keményedések jót tesznek a méh vérellátásának (ezzel a magzatnak is), én úgy tudom. nincs energiám a neten keresgélni az ügyben. A lényeg, hogy normális, de mértékkel :) Érdemes magnéziumot szedni amúgy.
Itt megemlíteném, hogy átlag napi 300-600mg-ot veszek be, és a laborom szerint pont az alsó határon van a mg a szervezetemben ennek ellenére... :shock:
Kálciummal dettó így vagyok, szedem, mégsem ütöm meg az alsó határt.

Nekem ma begörcsölt a bal vádlim... már számítottam rá, kb. ilyen terhességi időtájt kezdődött mindig... gyorsan bedobtam egy magnéziumot.

Nevünk még továbbra sincs, de nagyon sok esélyes van... túl sok is. Lassan csak kialakul :wink: :lol:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Köszi zsebbi :) remélem én is,hogy majd jók lesznek (és nem fog fájni...)Elvileg csütörtökön megyünk a 4Dgenesisbe,de apa nem nagyon akar.Tegnap ismét ügyeleten voltunk.Kis alvadt vér darabkákkal és görccsel.Állítólag az előző heti vérzés maradéka lehetett mert szerencsére nem találtak semmit.A görcsöt meg a fronttal magyarázta a doki aki nagyon kedves volt amúgy.Mondta,hogy csak tegnap 3 koraszülött baba lett az osztályon :( Tehát Viki így van egyre több a korai szülés sajna.A doki mondta,hogy ezt az időt nem bírják a kismamák.Na és a nagy meleg se volt jó mert akkor meg kijött sokaknál a vizesedés magas vérnyomás stb--(melegtől ez kijön ??)Na ez van sajna.Remélem itt mindenki kihúzza tisztességes ideig majd :)
carotta:te tényleg semmit nem hízol :D csini.
Verus:szerintem nem nyomod a babát de ha kényelmetlen neki azt tuti a tudtodra fogja adni.Nekem Milán mindig jelez.Bökdös,hogy helló pattanj fel. :D

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Verus
Hanna nagyon édes baba!

Carotta, Kaqk
Debrecenben hova érdemes menni 4D-re?????
Vendég
 


Anyamci,akkor várom a csütörtököt :) Biztos nagyon jó lesz, már láttam tőlük képeket, mert mi is oda akarunk majd menni úgy a 33-34. hét körül, és tényleg dícsérik őket.

Én arra túráztatom az agyam, hogy a 38. hétig kihúzzuk, miért is ne, minden jól ment idáig.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Köszönöm Lányok! Tényleg jól sikerültek Hannáról a képek! Nekem meg persze gyönyörű gyerek :D

Isophie, én sokáig keresgettem 4d-s rendelőt, megnéztem, hogy milyen a gép, milyen felvételeket készít, mit adnak a pénzemért, rákerestem a véleményekre stb. Nem is gondoltam volna, hogy mekkora eltérések lehetnek a rendelők között.

anyamci, úgy várom már Milánról a képeket, remélem minden rendben lesz. Azért az durva, hogy attól kell tartani, hogy egy ultrahang fájni fog-e vagy nem

:twisted:

lábgörcs: nekem van hogy éjszaka mindkét vádlim begörcsöl, de nagyon... azt sem tudom melyikkel mit csináljak. Valahol olvastam, hogy nyújtott lábbal meg kell fogni a lábujjakat, és feszíteni a térd irányába. Ez nekem bevált, meg az is hogy ilyenkor felkelek és mászkálok, csak ilyenkor attól félek, hogy nem tudom megtartani magam a görcsölő vádlikkal, és nehogy elessek :)

Amit nagyon nem szeretnék: koraszülés, császár, meg hogy nem lesz tejem.

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Már én is várom,és remélem el is tudunk menni .Kicsit messze van tőlünk gyalog a 2.ker.és ha apának dolgoznia kell nála van a kocsi és ha nem ér haza akkor át kell rakatom hétvégére.
Amúgy képzeld,írtam nekik egy emailt,hogy mi van ha a baba inaktív és alszik?Azt írta vissza a Csilla nevezetű hölgy,hogy akkor megkínálnak szőlőcukorral,csokival,kávéval,kólával,.Elküldenek sétállni hátha ezektől beindul.Na de ha mégsem akkor biztosítanak egy új időpontot teljesen ingyenes vizsgálattal.Tehát megtesznek mindent,hogy jó legyen.Nekem ez nagyon nagyon szimpatikus!!!

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


zsebbi, persze hogy kihúzzuk, nem lesz semmi baj, miért is lenne? :P


Na meg persze 38 és 40 hét között azért bújjon ki, túlhordani sem szeretném....

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Verus: Na ilyet mi?Én se gondoltam sose,hogy félni fogok elmenni egy uh-ra.Sose volt semmi rossz tapasztalatom eddig,pedig párszor voltam.Na mind1.
Lábgörcs:nah igen nekem is van ma volt már 3.alkalommal.Alig bírtam felkelni úgy fájt :S

A félelmeid közül nekem csak a koraszülés áll fent.A császár az tuti sajna.Tejem mind a 2 gyerekkel rengeteg volt.Dorcsi 3 éves koráig szopizott és mikor ment az oviba akkor szoktattam le... :shock: :lol:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci ez tényleg jól hangzik. Mikor mi voltunk éreztem a vizsgálat előtt kb 3/4 órával, hogy felébredt Hanna. Gyorsan ittam egy capuccinot, nehogy visszaaludjon... :)

És nem aludt vissza, sőt még nyitogatta vizsgálat közben a szemeit a kis Hörcsögöm :)

Reméljük hazaér időben a párod, és nem kell átrakatni az időpontot. Én úgy vagyok vele, hogy ha valamit elhatározok akkor azonnal kell, pláne ha arról van szó, hogy bekukkanthatok a gyerekhez....

Mondta az anyu, hogy mikor én születtem nem is néztek meg mindenkit ultrahanggal csak akinek valami problémája volt. Ahhoz képest milyen jó dolgunk van.... csak úgy babamozizgatunk

:) :D

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Anyamci azt sem bánom, ha császár, de ha választani lehet akkor inkább spontán. A lényeg hogy a gyereknek jó legyen, az hogy velem mi van az csak másodlagos.

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Igen én is ilyen vagyok.Ha valamit kitalálok akkor azt rögtön kell.Főleg ilyen az u.Ha nem a megbeszéltek szerint megy a dolog akkor jaj van :D Szegény apa ettől a falnak megy,én meg attól,hogy nem érti meg,hogy nem értem meg,hogy miért nem úgy mennek a dolog ahogy azt én éppen kitaláltam és megbeszéltük. Hát nem jó dolog de ez van :roll: :lol: Jah és végűl mindig nyerek :twisted: :D
Nah azért neked se legyen semmi bajod.
Igen fura ez,hogy mi így el vagyunk kényeztetve mikor anno azt se tudták előre fia vagy lánya lesz az embernek.Vagy,hogy egészséges-e stb...Bár ha belegondolunk abba az időben sokkal sokkal kevesebb volt a beteg baba mint most.A koraszülések száma is kevesebb volt.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Verus
Vidéken nincs annyi lehetőség, mint Pesten. :?

Nem vagyok olyan öreg, mégis, mikor anyukám engem várt, még nem is volt elterjedt az UH...
Nekünk meg a sima terhesgondozáson is 4-5 alkalommal legalább nézik a babát... és a külön babamozikról nem is beszélünk... :wink:

Ha választani lehet, akkor én jó időben, amikor már elég fejlett a baba, spontán szülést szeretnék... és utána meg kényelmesen szoptatni... DE... akkor sem fogom magam elásni, ha valami ok miatt császár lesz, ha tápszert kell adnom Noelnek...
Vendég
 


sophi:nem is kell!!!!!!Arról nem az anya tehet ha véletlen császározni kell!!!(én így is ugyan olyannak érzem magam mint aki rendesen szült,és ugyan olyan csodás volt mikor először megláttam és apa a kezében tartotta).Csak a buta emberek mondják azt,hogy te nem is szültél csak kivették belőled stb...de arra nem gondol,hogy miért?mi volt az oka?Vagy,hogy a baba veszélyben volt vagy ép az anyuka.Olyat is olvastam már,hogy az anya miatt miért?ha a baba jól volt akkor minek a császár? :shock: Hát a sok eszével arra az a nő akkor épp nem gondolt,hogy mi van ha az anyának az életét veszélyeztette valami(nálam ez is közbeszólt meg a gyerek szíve is)és mi van ha az anya nem éli túl....i lesz azzal a csepp babával és a családdal?!Engem nagyon idegesít az efféle emberi butaság.
A szoptatásról hasonló a véleményem.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Na ez a legfelháborítóbb számomra babavárás és szülés terén, mikor valaki okoskodik, hogy a császár az nem szülés. Meg az, mikor valakit csáaszároznak, depressziós lesz utána, hogy nem tudta megszülni spontán a gyereket, és nem érzi igazán magát anyának. Ez engem annyira idegesít, hogy mikor ilyen fórumokat stb. találok, elkezdem olvasni és ott is hagyom pillanatok alatt, mert tiszta butaság az egész. Attól válunk anyává, hogy a testünkben kifejlődik egy picike baba, mi tápláljuk a saját testünkből, óvjuk, lemondunk sokmindenről az ő érdekében, normális esetben előre helyezzük az ő érdekeit a sajátunkkal szemben, stb.
Az hogy a baba hoogyan születik, eldönti a természet ill. az orvosok. PONT!!!

A szoptatás is valóban ugyanez. Én csak szeretném ha sok-sok tejcim lenne, szeretném átélni a szoptatás élményét jó sokáig. Remélem így lesz :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


A császártól "félőknek":
Én természetes szülésre készültem, nem úgy alakult... De nagyon optimista, életvidám alkat vagyok, egy percig sem szomrokodtam miatta :wink: . Csak így volt garantálva, hogy a kisbabámnak nem esik baja, tehát nem volt kérdés :wink: . Ráadásul én aznap már talpon voltam, elláttam, nem adtam be éjszakára, mert simán bírtam (azzal sincs gond, ha vki még nem bírja, csak mondom, hogy nálunk még ez sem volt gond 8) ). Persze fájt, de én semmivel sem voltam "kriplibb", mint a simán szült anyukák :wink: :lol: . Biztos alkat kérdése is, meg igyekeztem a lehető legtermészetesebben felfogni a dolgot, hogy így is menni kell, csinálni, ellátni, gyógyulni...
Az aranyeres, vagy nagy gátsebes anyukák jobban "szenvedtek", mint én, ráadásul, ha elkezdett fájni, kértem szurit, és azonnal elmúlt minden fájdalmam :wink: . Kicsit robotmozgásom volt pár napig, de ennyi :lol: . Varratszedéskor, egy hetesen nekem már semmi bajom se volt, de komolyan! :wink:
Persze ettől még a spontán szülés legyen a cél, és tudom, az sem biztos, hogy másodjára is ilyen jól viselem majd, csak azért írtam ezt le, hogy tudjátok, nem kell, hogy rossz élmény maradjon :wink: :D .
Én tegnap néztem a Szülés c. Parentis DVD-t apával, és bevallom, baromira örülök, hogy végülis "érintetlen" vagyok ilyen szempontból odalent :roll: :oops: :lol: :lol: . Tudom, ez csak az ismeretlentől való félelem, de császárt már éltem át, alig volt rosszabb, mint a laparoscopiám (sőt, ott ébredéskor nagyon kivoltam :( ), szóval nagyjából tudom mire számítsak... :P .
Lehet megkövezni, első babánál szerettem volna spontán szülést, de most annyira nem. Attól én jobban félek... :oops: :oops: :oops:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 



kicsidodi: őszintén? én mindkettőtől félek, ill. nem szültem még és nem tudom milyen lesz, nyilván egyik sem egy leányálom.
Viszont ha a szülésre gondolok olyan baromi erősnek érzem magam hogy csak na!!!! Azt érzem, hogy bármit ki fogok bírni a gyerekem érdekében. A fájdalom elmúlik, az eredmény a fontos, bárhogyan is jön a világra :)

Kép
ativerus
Budapest III. kerület
 
 


Az egyik barátnőm császárral szült... vagy 3-4 hétig fájt a hasi sebe... utána tüdőembóliát kapott... majdnem belehalt :cry: :?
Másik ismerősömnek a húgycsöve sérült császár közben (pesti, jónevű egyetemi docensnél)

Én ezért félek, tartok a császártól...
Vendég
 


Mindenre van pro és kontra... és mindenki a saját meggyőződése szerint értékeli ezeket...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: