Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az elöbbiekhez szólva, nekem meg se mondták a Tb-nél hogy mire számíthatok pénzben :evil: mert hogy ez meg az most fog változni , lehet a minimálbér is több lesz...stb-stb.Ködösítenek mindíg.Amúgy is totál bonyi ez a dolog nekem. :roll:
Bár szerintem ez engem pont nem érint mert ezek a változások januártól lesznek ha lesznek és én december közepén már szülök. :( Így ha több pénz is lenne a Tgyás, Gyed is ..nekem biztos nem lesz több!Megint megszívom! :evil:

Kata....köszi az érdeklődést, nem lesz mostanában Uh-képem a kicsiről, mert nem jellemző hogy adnak, 4 d-re meg nem megyek, voltam a terhességem elején eleget fizetős Uh-okon....már nem költök erre többet.
Jól érzem hogy mozog és jók az eredményeim is, bízom benne hogy szépen fejlődik. A 27.héten már 1200gramm körül volt!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke..én se értem a dokidat, szerintem Gergőnek semmi baja. :D Olyan szépn fejlődik, csak kicsit vékonyabb talán.Ahogy Kata is írta annak komoly tüntei lennének ha valami féle élelmiszer allergiája..vagy emésztési problémája lenne. :?
Drukkolok a vv eredményedhez holnapra!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
Hihetetlen, h hamarosan szülsz!!!!!!!

Szupik a kirándulós képek, édes ahogy Norbi hatalmas szemekkel nézi az állatokat.

Lehet, h már volt szó róla, de pld. én örömmel venném, ha megosztanál velünk egyszerű süti recepteket. persze csak ha nem titok. Első körben pld. a sima piskóta na meg a nagy kedvencünk a kókuszgolyó és kókusz kocka recije érdekelne.

A cukrász iskolában tanítanak tortadíszítést is vagy önmagad tanultad meg a fortélyokat???? Minden elismerésem, csodaszépek!!!

Timi!
Olyan jó h jöttél. Örültem a képeknek és megbizonyosodtam, h egy esküvőre nem kell a kicsiket öltönybe, fehér ingbe öltöztetni. Sanyika szuper csinos, elegáns, igazi kispasi, nem pedig minifelnőtt!!!

Kata84!
Konsti arcfestése kb. 45mp ig tartott igaz utána elég hamar le is jött. Tükörben látta magát na meg ott voltam mellette. Mindketten jól tűrték, igaz voltak akik sírtak. Már tavaly is ott voltunk, de akkor is elviselte.

Veronika!
Hogy van Pálmi???????????Gyógyulást Neki!!! Szerencsére az enyémek beveszik a gyógyszert.

megnéztem a videót, aranyos nagyon.

Szöszke!
Itt vigyorgok magamban, ezek szerint egységes papírt töltenek ki a védőnők a státuszon. Mi is ezeket a kérdéseket kaptuk. Konsti mindent csinál, kivéve, h nem nevezi magát sehogy. Valamit mond, de nem értem, h Konsti-e az. Pld. ha vasalok mindig kérdi kié, mondom, h apáé, akkor ismétli, Ábelé, anyáé, de a Konstiéra nem mond semmit max . azt, h Ábelé ..... :lol: Nem hinném h ezekből a kérdésekből derülne ki egy gyermek fejlődése.....

Valószínűleg semmi baja Gergőnek, de inkább vidd el dokihoz, biztos, ami biztos.



Én nem olvastam a GYEST-GYEDET érintő változtatási tervekről....

nem tervezek munkába állni, majd csak 2012. januárja körül. Ha Konsti betölti a hármat, szeretnék munkanélküliként tanulni. Sok rosszat hallok ismerősöktől, h dolgoznak és amikor beteg a gyermek nehezen tudnak táppénzre menni. Nekem nincs segítségem és addig nem lenne jó dolgozni, amíg Konsti át nem esik az ovis beszokáson és betegséghullámon. Természetesen, ha sikerül olyan munkát találnom, ami mellett a magam ura lehetek, akkor dolgozom.

Sajnos a betegségekből kijutott Nekünk. Ábel pár napot ovizott, amikor is náthás lett és itthon maradt. Most már 39,1 volt a hője, csillapítottuk, elaludt, de amint felkel, irány az ügyelet.....iszonyat köhög, de nem krupp, mert a levegőn is folyamatosan köhögött. Szerencsére most nyugodtan alszik, de jobb, ha látja orvos.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

LKata,
hú, tényleg, már december közepén jön is a kistesó! Nahát! Az mindjárt itt van! :)
Lehet, hogy inkább áldani fogod a decemberi szülést, ha januártól negatív változások lesznek...

Szöszke,
Pálmi is kis vékonyka, mégse mondják, hogy beteges, pedig az elmúlt pár hónapban alig hízott... de ha Gergő apukája is ilyen volt akkor meg pláne felesleges az aggodalom! Én is nagyon vékonyka voltam, 1 évesen 8 kiló, 2 évesen 10 kiló, úgyhogy én nem aggasztom ezen magam Pálminál. Főleg ha semmi tünet nem jelez negatívumot! Persze tény,hogy akkor leszel nyugodt, ha ezt a vérvétel is igazolja, csak hát a sok felesleges macera...

Engem már az is kiakaszt, hogy Pálmit a mostani betegsége alatt harmadjára rendeli vissza a doki. Mégis minek?!? Az egy akkora tortúra, főleg egy beteg gyerekkel... remélem mostmár a keddi lesz az utolsó (akkorra vagyunk megint visszarendelve, aznap jár le a 7 napos antibiotikum kúra).

Egyébként már pénteken is megnézte és szép már a torka, csak még a hasmenés nem szűnik, de az lehet az antibiotikumtól, főleg hogy alig eszik. A széklet-eredmény meg nem 100% hogy meglesz keddre, akkor tulajdonképpen miért is kell visszamennünk?!? Legközelebb már okosabb leszek ennél az új doktornéninél és megpróbálom irányítani a látogatások számát...

Zsuzsu,
hú engem a piskótakocka csokiöntettel érdekelne, amit anno a napköziben adtak :D Bár nem vagyok egy főzős-típus, de lehet, hogy ha nem bonyolult egyszer-egyszer nekiállnék :)

Pálmi a gyógyszert továbbra se veszi be, pedig "előadásokat" tartunk neki előtte apukájával :lol: Néha ezen felbuzdulva kitátja a száját, de amint közelítek a gyógyszerrel gyorsan becsukja és elszalad :lol: Úgyhogy még mindig az erőszakos- kézlefogós-torkán lenyomós verzió megy, nagyon rossz érzés :( De már csak 6 alkalom és vége! :)

Ábelnek jobbulást! :cry:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Veronika!
Jobbulást Pálminak! Nem könnyű beadni a gyógyszert, de Pálmi okos kislány és megérti, h kell!!!
!A mi dokink nem szokott visszarendelni, csak annyit mond, ha gond van akkor menjünk.

Végül nem mentünk be az ügyeletre Ábival, mert sikerül teáztatni, kap normaflort és stodioral italt, kekszet is eszeget, így maradtunk. Még nincs jól, de ha bennénk 100%, h ottfognák. Nem érzem, h annyira nagy lenne a baj.....


NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK:

Clau BALÁZSNAK

Viki FANNINAK

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok

Mindig olvasok ám csak irni nem irok bocsika :oops:

Ma megvolt a szülinapozásunk Fannikának nagyon tetszett és nagyon értékelte a dolgokat.

Bölcsisek vagyunk másfél hete.Reggel az elválás nehéz de utánna egész nap jól elvan.

Jövök igérem a napokaban és irok bövebben.

Minden kis ünnepeltnek sok puszit küldök.



vikcy6
Pákozd
 
 


Zsuzsu,
jobban van Ábi?

Vicky,
boldog szülinapot Fannikának! :)
Szuper, hogy ő is jól elvan a bölcsiben!

Nálunk tegnap volt szülői értekezlet (nagyon furcsa érzés volt, hogy én megyek valakinek a szülői értekezletére :D Nagyon tetszett :) )

Pálmiról csak jót mondtak, nagyon örültem. Egyetlen apró területet mondtak, amit lehet nála fejleszteni, hogy az apróbb tárgyak 3 ujjal való megfogása és helyezése (pl. szűk lukba), úgyhogy javasoltak is egy játékot, amivel ezt fejlesztheti (bár a bölcsiben is van ilyen, úgyhogy ott szoktak vele játszani).

Érdekes volt, nagyon élveztem, elmondták hogy szerintük hogyan kell egy ilyen korú gyerekkel bánni, meg miket lehet tőle elvárni, miket kell tudnia.

Leírni nem tudom, mert másfél órán át erről volt szó :) Hasznosnak éreztem, és megnyugtatónak mert nagyon olyan a gondolkodásuk, mint nekem (pl. hogy felesleges ötszáz helyre elcipelni a gyereket, ne legyen elárasztva programokkal, nyugis legyen az élete és legyen lehetősége feldolgozni az új élményeket)

Volt egy jó példa, hogy ha pl. elmegyünk az állatkertbe, nem kell végigvonszolni az egészen, elég ha 4-5 állatot megnéz, lehet hogy az egyiknél éppen ácsorogni akar fél órán át, akkor hagyjuk. Nem az a lényeg, hogy ott és akkor mindent megnézzünk. Persze ha olyan a gyerek, hogy szívesen megy, akkor meg úgy jó. Hagyni kell, hogy az ő tempójában kapja a dolgokat.

A határok kiszabásáról is volt szó. Hogy nagyon fontos, hogy egyértelmű, következetes határokat szabjunk ki, és ahhoz ragaszkodjunk. Ha például már egyszer kimondtuk, hogy innen most elmegyünk, akkor ne lehessen alkudozni. Ha még lehet maradnia, akkor inkább ne mondjuk hogy megyünk. Vagy hagyjuk, vagy ha pedig menni kell, akkor menni kell és kész.

Viszont az új dologra is fel kell készíteni, pl. lassan kezdd el összepakolni a játékokat, mert nemsokára megyünk, stb és ezt párszor elmondani... tehát ne legyen hirtelen, legyen ideje áthangolódni. De mikor már menni kell, akkor határozottan és ellentmondtást nem tűrően.

Meg volt még egy jó mondat, hogy az a fontos, hogy mi ne legyünk mérgesek, ne hagyjuk, hogy felhúzzon. Ha idegesek leszünk, ő nyert. Ez talán a legnehezebb dolog, de nagyon oda kell figyelni, mert ez tud átcsúszni abba, hogy ő a rossz gyerek és azért rosszalkodik, hogy figyelmet kapjon.

Azt mondták ilyen korban még nincs rossz gyerek, most alakulgatnak ki a dolgai. Pl. a bölcsiben mennek a hatalmi harcok, hogy ki az irányító és ki a követő. De ez sem kőbevésett, változik is.

Megnyugtatásképp azt mondták, hogy a 2-től 3 éves korig a legnehezebb :D Azt mondták 3 éves kor után már jóval könyebb a helyzet.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Sziasztok!
Bocsi most csak gyors annyit, hogy dokinál minden oké volt.Ő is mondta hogy nagy a pocim, a méretek alapján nagyobb egy héttel, simán megfelel 32 hetesnek. :shock: :lol:
Megyek majd laborba, meg most vett le kenetet erre-arral.Anyut is vittem bejötttek velem Norbival a nőgyógyászati rendelőbe, csak lesett a doki hogy mekkora Norbi, tetszett neki. Ja, és képzeljétek a doki ultrahangozta a hasamat, erre Norbi elkezdett-kiabálni ijedten hogy -Babaaa, tessóóó!... :lol: Úgy nevettünk.Azt hitte bántják a tesóját, szegénykém. :roll:
Magyaráztuk neki hogy- nincs baj csak a doktorbácsi befényképez a pocimba és megnézzük a babát. :D
Készülünk a vasárnapi szülinapozásra, majd jövök képekkel, mindenkinek jó hétvégét!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!
Bocsi megint csak eladnék! :oops:

Joyssy Boot Black 32-es lány csizma! Ha ismertek valakit! Vadi új! Nekünk nagy is és lányos is bár elvileg unisex! Bolti ára 23.500 Ft!
12.000 Ft-ért vihetné! Előre is köszi ha továbbítod! :lol:

Kép

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

SOK SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK NORBIT A SZÜLINAPJÁN!!!

Borkaby TOMIKÁNAK is BOLDOG MÁSODIKAT!!!!

Várjuka fotókat anyucik!!!!!!!!!!!!!

Veronika!
Nagyon jó dolgokat irsz, érdekes szülői volt. 8emlékszem én rendkívül böüszke voltam, amikor jöttem haza az első ovis szülőiről)

Hogy van Pálmi???


Nekünk sajna az egész hét a betegeskedésről szólt. Ábel hol jobban lett, hol visszaesett, Konsti is náthás lett, apa is köhög és persze én sem úsztam meg. Remélem a jövő hét nyugisabb lesz.....

Konsti bemutatkozik: Nagy ONSTATIN BENCE :lol: :lol:
A legédesebb amikor azt mondja: Nagy Ábel vagyok..... :lol: :lol:

Nyugis napokat mindekinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu..köszönöm szépen, olyan figyelmes vagy!!! :lol: :lol: :lol:
Jól sikerült a szülinapozás! :D Torta is tetszett neki, minden marcipánfigurát megkóstolt rajta majd visszanyomta a tortára! :lol:
De annyira megörült a szerszám készletnek hogy utánna semmi se érdekelte szegény anyósom, sógorom nem tudta odaadni neki az ajándékot, mert ellökte magától, meg se akarta nézni, csak a csavarozó gépet nyomogatta! Aztán mikor eltelítődött a csavarozóval, odaadtuk neki a többi játékot! A Wader-os vonat pálya is nagyon tetszik neki!
Én jól vagyok, kicsit elfáradtam, de semmi görcs, szerencsére! :D
Próbálom feltenni a képeket, legalább is párat.
Pussz mindenkinek!
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
gratula Norbinak! :) Nahát, igazi pasi azzal a csavarozóval! :D Hú, de szupi a torta!!!

Zsuzsu,
gondolom jó lenne beírni a táblázatba a 2 éves adatokat is, akinek megvolt már a szülinapja az küldje a magasságot, súlyt, fogak számát, stb.!

Jó ahogy Konsti bemutatkozik :lol:

Reméljük a betegeskedésnek vége! Pálmi meggyógyult, már a múlt hét hétfő óta jár újra bölcsibe, addigra már csak a hasmenés volt még, mert keddig tartott az antibiotikum kúra, de amint annak is vége lett 1-2 napon belül rendeződött a Normaflore hatására az is.

Most nem tudom, hogy írtam-e már ( :oops: ), de képzeljétek a családi napköziben ugye már vannak 2.5 - 3 éves gyerekek is, akik biliznek, és Pálmi valamelyik nap követelte, hogy ő is ráülhessen és belekakilt-belepisilt! :shock: Csak néztem mikor mentem érte és mondta az óvónéni! :lol: Itthon még nem ismételte meg, de gondolom majd alakul ez :)

Szavakat is szedeget fel bent, valamelyik nap mondta hogy "nyihaha" és "ló", bent meg állítólag mondta hogy "enyém" :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kaptunk tegnap fotókat a családi napköziből :)

Reggeli:

Kép

Kézmosás:

Kép

Jegesmacin lovagolva:

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

L.Kata!
Szuper a torta, Tőled nem is vártam mást! :lol: :lol: :lol: Igazi fiú Norbi, remélem a nagyszülők megbékéltek.....

Veronika!
Szuper, h készítenek képet a bölcsiben és meg is kapjátok! Én is sokat kérem, h megnézhessem az oviban készült képeket, de semmi eredménye. Az van, amit mi csinálunk rendezvényeken, noha olyan jó lenne látni mit és kivel játszik napközben, hogyan viselkedik foglalkozáson.....

Sajna én nem tudok táblázatot ide feltenni............

Évi!

BOLDOG SZÜLINAPOT ÁRONNAK!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Veronika, Zsuzsu..köszi! :lol:

Tényleg tök jó hogy adnak képet a napköziből! :) Nagyon cuki Pálmi, jó hogy így megszerette.

Évi..hol vagy???
Boldog születésnapot Áronnak!!! :lol: Mikor ünnepeltek??? Hozz ám majd képeket. :)
Ikrek és a nagylányod jól vannak???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ilyen lett öcsi szobájának fala! :D
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu,
na hát itt is azért vannak ilyen extrák, hogy fénykép meg ilyesmi, mert ugye ez fizetős... :roll:

Ja, akkor rosszul emlékeztem, hogy te tetted fel korábban a táblázatot?

Kata,
nagyon jó lett a babaszoba! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jaj, hát ezt még megmutatom nektek! :D

Mióta előkerült a sapka 1-2 hete, azóta le se lehet róla venni szinte... (más gyerek meg fel sem akarja venni, nem? :lol: )

Úgy vagyok vele, hogy ráhagyom, majd megunja :lol:

Itt épp pizsamában és sapkában a kis Jamiroquai :D

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vikcy6, Fanninak boldog szülinapot!

Éva 75, boldog szülinapot Áronnak!

Lkata, Norbikának boldog szülinapot! Csúcs a fúrókészlet!!! :D:D
Fecó szokta értékelni a munkádat? Elképesztő, hogy milyen ügyes vagy! A szoba és a torta is gyönyörű!

Szveronika, nagyon szép és jó körülmények közt van a családi napköziben Pálmi. Hát igen, ennyivel gyorsabban fejlődik a gyerek, ha kortársak közt lehet.
Gergő előző vérvételénél minden rendben volt, sőt, koppant a dokink, mert vashiányra gyanakodott, és az alsó 4,5-ös értéknek a négyszerese volt Gergőnek. Ha lisztérzékeny lenne, olyan felszívódási zavarai lennének, amelyeknek ki
kellett volna derülniük ebből a vérvételből. A státuszt én töltöttem ki, mert nem ért rá a védőnő. :D A kis könyvébe viszont azt írták, hogy 8-8-8-8 foga van. Bravó! Kb. 5-ször elmondtam, hogy 4-4-4-4 van neki...

Megérkezett a prolaktin szint eredményem, ami 13,6 ng/ml lett (a referenciatartomány 5 és 35 között van), úgyhogy ez elég jónak számít, ennek ellenére kaptam rá gyógyszert, mert a doki megvizsgált és elkomorult, hogy tényleg van még tejem. És ez nem normális. Napi 2x1-et kell bevennem. A múlt hét pénteken el is kezdtem szedni este. Ez egy elég erős gyógyszer, a hipofízisre hat. A gyógyszer beszedése után kb.1,5 órával én olyan rosszul lettem, hogy azt hittem, meg fogok halni. Csak fekve volt jó. Ráadásul épp egyedül voltam, mert a férjem a kollégáival volt egy összejövetelen, ahol egy új munkatársat köszöntöttek. Szerencsére nem maradt sokáig, csak 21-23 óráig. Amikor hazajött, a pizsamáját ki akarta abból az ágyból venni, amelyiken feküdtem, és amikor felálltam, elhánytam magam. :? :? Még soha nem volt velem ilyen. Másnap csak fél-fél szemet vettem be, onnantól helyreállt a dolog. Azóta sincs baj.

2 éves adatok-táblázat: a múltkor én is csinálgattam, aki akarja, küldje el priviben az adatokat, összehozom megint. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK ZENGŐNEK, PÁLMINAK!!! :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Csajok, sietek mert sül az ebéd! :roll:
Most csak annyit, hogy köszi mindenkinek a köszöntést és a dicsit! :D

Zengőnek és Pálminak Nagyon Boldog 2. születésnapot!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Köszönjük a köszöntéseket! :)

Voltunk ma a 2 éves kontrollon a dokinéninél, a védőnőhöz majd külön kell mennünk.

Egyedül az nem tetszett neki, hogy még nem beszél Pálmi, a 10 szót nem találja elegendőnek, meg hogy nem szólítja magát a nevén és nem kezd el két szót összekapcsolni.

Azt mondta, hogy fél év múlva kontroll szükséges, addig hátha beindul a bölcsiben... ha nem, akkor beszédfejlesztésre kell járnia. Hát nem nagyon értek egyet, szerintem megint csak túlreagálja, persze az olyan orvos se jó, aki meg mindenre csak legyint...

Mondjuk mondta, hogy az a lényeg, hogy 3 éves korra az ovira tudjon már beszélni, különben lemarad a többiektől, addigra meg szerintem bőven jó lesz.

Adatok:
Hossz: 88 cm
Súly: 10.6 kg
Fogak: alul 4-4, felül 3-3 (most jön szegénykémnek épp felül 1-1, úgyhogy megint nincsenek jó éjszakáink, bár a Dologél segít úgy látom)

Már megvan a szülinapi torta, a hűtőben pihen, alvás után buli! :D
Rendeltem egy répatortát, de mikor elmentem érte láttam egy olyan gyönyörűt, hogy nem bírtam otthagyni... úgyhogy most 2 tortánk van :oops:

MINDEN KIS SZÜLINAPOSNAK SOK BOLDOGSÁGOT!!!

Szöszke,
durva, hogy ennyire rosszul lettél a gyógyszertől!!! Szegénykém! Gergőnél meg nagyon figyeltek, mi? Ennyi tejfog nincs is! :lol: :lol:

Mikorra lesz meg Gergő vérvétel-eredménye? Vagy akkor végül nem viszed?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke, meg aki nézi az X-faktort,
nem semmi ez a lányzó 19 évesen, a verseny közben szült, pár nappal szülés után már színpadon... elképesztő...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika..na milyen volt a buli??? :D Hozz ám majd képeket! :D
Jó hoszú a lányod hallod ahhoz képest hogy csak 10,6 kg. :shock:
X faktor: mi szeretjük nézni, valóban nem semmi az a csajszi!De én úgy tudom hogy a szülés után 2-vagy 3 hét is eltelt mikor volt a következő döntő!
Én a Király L. Norbit csípem! :D Norbika tök szereti mindíg le kell játszani neki a youtube-on a számait. :wink:
Szöszke...nagyon sajnálom a rosszul létedet. :( Nagyon ijesztő lehetett, ha halálfélelmed volt. Te ezek az erős gyógyszerek nem lesznek károsak a következő magzatra??? :roll: Vagy hamar kiürül majd?Ilyen tejapasztó gyógyszer nem kéne neked? Vagy ha a hormonszint helyreáll akkor majd elmegy a tejed is??
Sajnálom, így egy évet is késik a babaprojekt mi???
Ti jövő hétvégén ünneplitek Gergő szülinapját???mit kap??? :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Most rohanásban, csak egy reagálás, aztán képek majd amikor lesz időm...

Kata,
Igen, kis pille a magasságához képest :) Az az érdekes, hogy a felsőkből még a 80-as jó, gatyából meg inkább már a 92-es :D Hosszú lábai vannak :D Gondolom magas lesz, legalább annyira mint én (173cm), azért ilyenek az arányok.

Norbit én is csípem, nagyon szórakoztató :D

Na elrohantam, jó hétvégét mindenkinek!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, Boldog szülinapot Pálminak! Elfogy az a két torta! :D
Nem elég a 10 szó? És nem kapcsolja össze? Micsoda igényeket támasztanak, elképesztő... Kíváncsi vagyok, hogy egy Down-kóros vagy imbecil gyerek kapcsán miket mondanak... :? Ahelyett, hogy örülnének, hogy Pálmi szépen fejlődik.
Minden gyerek fejlődésének megvan a maga üteme. Hiába pampogok neki órákon át, hogy ez vagy az, ha nincs rá megérve, csak az időpocsékolás volt. Pl. Gergővel a napi séta során mindig találkozunk kacsákkal, és hetek óta a kacsa az kaka, a kakas is kaka, és a kaka is kaka. Amikor épp mondja, mondom után a helyes szót, és ő ismétli, hogy "kaka". De nem érdekel. Meg fog rá érni, hogy egyszer csak ki tudja jól ejteni. A másik, hogy 4-5 hónapos korától olyan r-hangzót tud pörgetni, hogy minden logopédus attól kódul, de most, az "orr" szót úgy mondja, hogy "ojj". Ilyen is van, lényegtelen. Az ember egy önjavító szerkezet, majd kijavítja. Az apuci szót is többféleképpen tudja mondani: "apuci", "apote", mikor milyen kedve van...
Szerintem bőven jó, amit Pálmi tud. És most biztosan beindul a többiek között. Elvégre nem lesz ott anya és apa, mint tolmács. Lehet, hogy már egy hónap múlva csivitelni fog.

x-faktor: Nem is tudom, szülés, szoptatás után hogy tud valaki ilyen jól énekelni, teljesen felborul a hormonrendszer. Az operaénekesek sem énekelnek szoptatás alatt, nem is szabad nekik. De baromi jó hangja van S.Dórinak, nagyon szeretem.
Fú, Gergő nagy rajongója Wolf Katinak, követeli, hogy Katyi-Katyi. :D:D Le is videóztam, majd fölteszem. Kati a zeneművészeti főiskolán 2 évvel felettem járt, és nagyon szerettük, mert nagyon kedves és szerény lány volt mindig is. És nagyon jól vezényelt. :)
Gergő Király L. Norbit és a Nyáry- lányokat is szereti.

Lkata, ez a gyógyszer szerencsére nem gátolja a teherbeesést, sőt, stimulálja a petefészkeket, úgyhogy gyakrabb az ikerterhesség...amit nagyon szeretnék! Már kevesebb a tejem, de azért még mindig jön. Ma este lesz egy hete, hogy szedem a gyógyszert, épp itt volt az ideje, hogy csökkenjen a tej mennyisége.
Gergő apukáméktól mágnestáblát, kocka-kirakót fog kapni. Tőlünk nem tudom, mit. Van egy játékbaba, amit nagyon szeret, de elég drága, kb. 30 Euro (8.500 Ft)...a boltban leráncigálta a polcról és ráfeküdt. Nagyon rá van kattanva a játékbabákra, mert a férjem kollégájának a feleségével össze szoktunk járni babázni, ott egy 5,5 hónapos kicsi lány van, aki egy tündérke...Gergő nagyon szereti simogatni, ölelgetni. Próbálja etetni földimogyoróval. :D:D
Én leginkább barkácskészletet vennék neki, az biztos bejönne. Tortája is lesz.

A rákszűrésem eredménye is jó lett (P2), és a HPV is teljesen eltűnt. :D:D:D

Kép
szöszke
 
 


Macianyu, Zengőnek Boldog szülinapot!

Kép
szöszke
 
 


Nekünk rettenet napunk volt tegnap délutántól. Gergő a délutáni alvásból 39,1 fokos lázzal ébredt. Kapott Nurophen szirupot, azzal elvolt, de nem nagyon ment lejjebb a láza, talán fél fokot csak. Próbáltuk hűtőfürdőztetni, amit nagyon nem szeretett. Szépen lefeküdt, el is aludt. DE! Hajnal fél 4-kor sírva ébredt, 39,8-ra felment a láza. Kapott Germicid kúpot, és Nurophen szirupot egyszerre, és 1,5 órán keresztül vizes borogatásban részesítettük. Hajnal 5 körülre megnyugodott kicsit, el tudott aludni. Reggel már nem volt semmilyen baja sem, még hőemelkedése sem. Napközben megfigyeltük, nem lázasodott be szerencsére. Délután pocifájása lett. Nem nagyon tudom, mitől. Pénteken nem volt kaki, de ez még nem ok arra, hogy ilyen brutál láza legyen. MÉg csütörtökön kicsit nassolgatott mogyorót...lehet, hogy az verte ki a biztosítékot...nem emlékszem, hogy korábban a mogyoró gondot okozott volna nála. Szóval most megfigyeljük...remélem, semmi komolyabb.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK SANYIKÁT A SZÜLINAPJÁN!

Veronika!
Várjuk nagyon a szülinapos képeket!!! A beszéd miatt meg felesleges aggódni, a bölcsiben a szavak is ragadnak rá!!!

L.Kata!
Nagyon szép lett Balázs birodalma!!!

Szöszke!
Jobbulást Gergőnek!!!!!!!!!!!! Nagyon ijesztő tud lenni mindenféle betegség!!
Már akartam kérdezni milyen a gyermekorvos odakint?????

Neked is gyógyulást és mielőbbi babásodást!


Velünk nincs semmi különös. Apa sokat dolgozik, a srácokkal pedig próbáljuk kihasználni az időt és a lehető legtöbbet kint lenni a napsütésben. A száraz levelekben való játék nagyon izgalmas :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szöszke,
tényleg hihetetlen a magas láz, ami egy nap alatt meg elmúlik... nagyon fura. Majd írj, hogy mi lett. Pocija nem a gyógyszertől fájt esetleg?

Szuper a HPV eredmény!!!

Zsuzsu,
a száraz leveleket Pálmi is imádja, fel-le járkál benne és nagyon sokáig tudja ezt csinálni :) Anyu mondta, hogy nedves időben viszont vigyázzak mert csúszósak és jó nagyokat lehet esni rajtuk...

Végül Pálmi a szülinapjára egy pötyi kirakót és egy mini puzzle-t kapott (2 darabból álló puzzle-ok, amin az anyuka állat és a gyerek állat van, ezeket kell összepárosítani és összerakni pl. tyúk - kiscsibék) Ezt mind a kettőt a szülőin mondták, hogy Pálminak vegyem fejlesztésként.

Hát a puzzle-t nem nagyon sikerül összetenni, hiába csak két darabot kell és viszonylag nagyok. Tiszta erőből próbálja, nem ráügyeskedni, helyezni :) Mondjuk a formabedobóval is ez van, nem érti még hogy a helyére kell forgatni a formát, azt is erőből nyomja, fura, hogy mégis elég sok sikerül :)

A szülinapos képeket elkezdem letölteni a gépről, ha nem ébred fel közben, akkor még jövök és felteszem :)

Szöszke,
Pálminál is van ilyen, hogy egyszer jól mondja, máskor meg nem.
Egy pár napja meg minden után tesz egy a-t. pl. apua, pedig az apu-t már mondta sokszor rendesen korábban :) Majd alakul.

Szegénykém újra beteg, pont a szülinapja óta taknyos és köhög és váladék van a torkában is. Láz, hőemelkedés nincs, úgyhogy nem is nagyon tudom mit adjak neki, egyelőre csak C-vitamint...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szülinapi képek:

Húgommal, tortákkal és persze sapkában :)

Kép

Tüzijáték:

Kép

Tortaevés:

Kép

Tavalyi, 1 éves szülinapon:

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Csináltam 1 éves - 2 éves összehasonlítót :)



Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika..igazi nagylányod van! :D Húú, de szépek ezek a torták! :D A répatprtát szeretem, csak itthon nekem nem sikerül olyan jól, illetve egyszer próbáltam de nem lett olyan mint a cukrászdai! :oops: :?
Csúúcs ez a sapkamánia! :shock: :lol: nincs benne melege???Ha leveszed akkor sír?
Szöszke..ma hogy van Gergő???Nem tudom mi lehetett ez a nagy láz??? :shock: :( De nem hiszem hogy ételtől. A mogyoró kiütést, fulladást okoz inkább az arra allergiásoknál, nem pedig lázat!
Ha újra előfordul vagy levert is és aluszékony lesz akkor vidd el orvoshoz...szerintem.
Szöszke,örülök hogy csökken a tejed.Remélem rendbejössz télre.Húú, ikerterhesség! Az komoly lenne! :shock: :D Én félnék tőle..amilyen ördög tud lenni Norbika, még ettől az egy babától is félek kicsit.
Zsuzsu..örülök hogy hallunk felőletek!Ábel hogy áll a beszéddel???
Jaa, apropó beszéd, nekem azt mondta a védőnő hogy nem baj ha csak 10szót mond a gyerek és nem köti még össze a szavakat! Majd most fog belendülni a beszédfejlődése. :D Így legyen!!!
Már olyan 15 szavunk van, és most valóban többet is mondogatja őket! :D

Timi...Sanyikának boldog születésnapot!!!! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
na, akkor nálatok is alakulgat a beszéd! Pálmin is azt látom, hogy egyre többet próbálgat mondogatni. Megfejtettünk egy újabbat, amit eddig nem értettünk: ATI = azt is :)

Ja, hát igen, ha le akarom venni a sapkát sír és követeli vissza :D De azért van sapka nélkül is :D A bölcsiben is egész nap anélkül van. Meg hát azért igyekszem itthon is levenni, ha mással van elfoglalva, olyan elterelően, hogy közben másra hívom fel a figyelmét. De ha újra meglátja, akkor fel kell vennie, különben kitör a balhé :D Ha meg indulunk valahova, az az első, hogy követeli a sapkát :) Mindenek előtt azt kell felvenni :)

Sanyikának mi is boldog szülinapot kívánunk!
Nálunk jön a második kör szülinapozás szombaton, most a párom családjával. Még el se kezdtem rajta gondolkodni mi hogy legyen, mert péntek estig itt a főnököm és vele rohangálok. Majd szombat délelőtt fogom kitalálni szerintem... hhh
Megyek is, mert indulnom kell telefontöltőt felhajtani neki, mert otthonhagyta az övét... persze Magyarországon meg nincs ilyen telefon mint az övé, úgyhogy elég melós lesz találni...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok
eloszor is nagyon szépen koszonom a koszontéseket,jól esik,hogy gondoltatok ránk :-)
majd hozok képeket is csak most nincs idom kicsinyiteni,meg már a szemem is fáj

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Várom az adatokat, lányok! Ha átkülditek, táblázatba teszem. Megvan a fél évvel ezelőtti is, érdekes megnézni a különbséget. :)

Eddig Szveronikától kaptam:
Pálmi: 18 hó / 24 hó
Hossz: ? / 88 cm
Tömeg: ? / 10.6 kg
Fogak: ? / ?
(Pálmi fél évvel ezelőtti adatai nincsenek meg. :( )

Gergő: 18 hó / 24 hó
Hossz: 81,5 cm / 85 cm
Tömeg: 9,5 kg / 10,7 kg
Fogak: 10 db / 16 db

Kép
szöszke
 
 


Timi, Boldog szülinapot Sanyikának!!!!

Kép
szöszke
 
 


Vasárnap voltunk Franciaországban. Felléptem a kórusunkkal egy templomban, Belfortban, és Gergő baromi jól bírta a hangversenyt. Hátul rosszalkodott. :( De szerencsére nem csapott túl nagy zajt. A férjem vigyázott rá. Odafelé menet egy benzinkútnál elesett Gergő, és lehorzsolta a buksiját. Szerencsére volt nálam ragtapasz...
Kép

Ezt a ládát meg 9 Euróért vettem egy bizományi boltban. :) Szeret benne Gergő ücsörögni.
Kép
Kép Kép

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke!
Boldog szülinapot Gergőnek!

Szupi a ládika. Az enyémek is nagyon szeretnek dobozban játszani, de a papír hamar tönkre megy és a műanyag sem bírja sokáig. Lehet, h nálunk is a faládika lenne a nyerő. :)

Jobban vagy már?????????

Konstantin adatai:

18 hónaposan 10kg 82cm 9 fog
24 hónaposan 12 kg 85cm 16 fog

Köszi!!!!!!

Timi!
Nagyon várom a képeket és a híreket Rólatok!!!!!!

Veronika!
Szupik a képeke!
Jó bulizást a hétvégére!!!!
Sikerült töltőt találnod??? :lol:

L.Kata!
Köszi a kérdésed, nehéz ügy ez a beszédfejlődés. Biztos vagyok benne, h már tavaly kellett volna logopédus, bánom, h nem voltam erőszakosabb. Most tartott szülőit a logopédus, nem mondott semmi különöset. Halad, tanulják a mássalhangzókat. Egyenlőre a B és az S a program.

Néha nagyon kiakadok, h sokan (védőnő, óvónő, logopédus, na meg akármilyen végzettségű anyukák) orvosnak képzelik magukat és próbálják bizonygatni neke, h amiatt van lemaradva Ábel, mert problémás volt a terhesség, zűrök a szülésnél.....Én tudom a legjobban, h nincs így és nem képesek kívülállók elfogadni, h van aki "csak úgy" van hátrányban........

Konsti ügyeskedik a beszéddel, Ő mindent ismétel, de persze a kiejtése nem tökéletes. Már lassan magam is logopédus leszek, szótagolva beszélek a srácokkal! :lol:

Konstiszótár:

boboje= Bob a mester
numa= gyurma
pipucs=papucs
áni =Barney
......

A kedvencem: ÉLESZTŐ! =ébresztő :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szöszke[/b]...Nagyon Boldog 2. születésnapot Gergőnek!!! :lol:
Nagyon helyes nagyfiú ő is.Húú, tényleg szupi a láda.Klassz lehetett Franciaország! :lol:
Baleseti bibire gyógypuszi!
Köszi, én is átküldtem az adatainkat pü-ben.
Úgy látom mi vagyunk a legnagyobbak, leg nehezebbek! :oops: :lol:

[b]Zsuzsu
...szerintem ez hülyeség, mármint hogy azért nem beszél mert voltak zűrök szülésnél! :evil: Ne is figyelj oda.Szerintem ez lustaság és makacsság.
Ha foglalkoznak vele(gondolom te is mindent megteszel) akkor elöbb-utóbb elkezd beszélni.
amúgy amit mond az szépen ejti???

Norbi nem nagyon beszél tisztán, sőőőt:
Pl.
Auva= alma
Epee=eper
Geőő=Gergő(ez a sógorunk)
Kebee=kertbe
széta=séta
Hiaaa=hinta
Tányééé=tányér
papda=labda

Továbbá már mondja hogy iszi, eszi,kuka, papa, mama, apa, apu,
Ha, mondom neki hogy mond hogy:-Kutya..akkor csak ugat, hogy -Vauu!Az autó is tű-tűű nálunk :lol: :lol: :lol:
Szóval nem az igazi ez a beszéd!Ja, és azt hogy -Anya, azt nem mondja! :cry: :cry: :cry:

Engem ami kiakaszt az a korán kelés! :( 6-kor kel, és nem alszik vissza.Én meg már nagy pocakkal annyira igényelném a több pihenést.
Félek mi lesz ha megszületik a tesó, mert ha ő többször igényli az éjjeli szopit, akkor hulla leszek! :?
Majd valahogy átvészeljük, csak több tejem legyen mint norbinál, nagyon szeretnék kizárólag szoptatni! :)

Ma lehet megyünk a Meningococcus-C oltásra, már megvettem szülinapja elött az oltóanyagot.(2 év alatt olcsóbb) :D Csak olyan nyűgi Norbi, remélem nem lesz beteg.
Mindenkinek szép napot!

Szöszke nektek jó ünneplést, hozz majd szülinapi képet!!!
Timike..te is hozz!!! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Köszönöm máris a korán íróknak a köszöntést!
Reggel elénekeltük Gergőnek a Boldog születésnapot dalt, és megkapta a mágnestáblát, amit apukámék küldtek neki. Azóta azzal játszik. :) Az "igazi" ünneplést estére tervezem, amikor a férjem visszajön a munkából. Addig megcsinálom a kaját hozzá, tortát szerzek vagy csinálok piskótából.

Zsuzsu
, ugyanezt a dolgot érzem, amikor Gergő testalkatát valamilyen egészségügyi rendellenességgel akarják megmagyarázni. Miért nem lehet simán elfogadni, hogy ő ilyen? Különben is, most az utóbbi fél év alatt az addigi testtömegét 25 %-kal megnövelte...miféle felszívódási rendellenességről is van szó akkor??? Ha én fél év alatt a testtömegem negyedét felszedném, húha, mi lenne itt? :D:D:D Na jó, persze, gyerekeknél más, de akkor is.

Lkata, a környezetedben téged anyának szólítanak Norbi előtt? Képzeld, Gergő mostanában elkezdte mondani a nevemet. Itthon mi nem apázzuk-anyázzuk egymást mindig, hanem keresztnevünkön szólítjuk egymást. Meg a vendégek is a nevemen szólítanak, ezért elkezdte mondogatni ő is: Dída (Tilda).
Amikor napközben tevékenykedtek, akkor mondogatod, hogy anya ezt vagy azt csinálja? Előbb-utóbb meg kell szoknia, hogy anya te vagy, és biztosan fogja mondani is. Gergő mondja az anyát, de az anyucit nem...az apucit már nagyon régóta, ebből is látszik, hogy én foglalkozom vele többet. Ez a mi sorsunk.

Különben nagyon morcos vagyok, mert képzeljétek, az az anomália állt elő, hogy otthonról azért nem kaphatunk pénzt, mert 3 hónapot meghaladóan külföldön vagyunk, innen meg valószínűleg azért nem, mert csak ideiglenesen vagyunk itt. Na, ehhez mit szóltok??? Pedig a férjem otthon is fizeti a járulékokat...itt meg ugyebár adózik...szóval gáááááz. Joghézag.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
hú de király, hogy voltál énekelni! Biztos nagyon jó volt! Vártam hátha teszel képet rólatok is :roll: (mármint a kórusról)

Király a láda! :)

Sajna nem tudom a 18 hós adatokat, mi utoljára 1 évesen méreckedtünk a dokinál, én meg közben ha nézegettem a fogait, súlyát, hosszát, az nem volt annyira specifikus, hogy pont 18 hónaposan... :oops:

1 év alatt pontosan 2 kilót hízott :) Látom Konsti ezt fél év alatt tette :)
1 év alatt 13.5 cm-t nőtt.
Az 1 éves bejegyzésnél a kiskönyvben pedig nincs leírva a fogak száma :shock: Pedig volt már 1-2...
(ami hiányzott még a 2 éves adatoknál, fogak száma: 14)

Zsuzsu,
biztos próbálnak együttérzőek lenni, és mondani valamit... csak hát nem sikerül túl jól... :roll: :)
Az "élesztő"-t a férjemnek is mondtam, ő is röhögött :D Látom a JimJam megy nálatok is :D

Kata,
Pálmi is a kutyára vau-vau-t, a cicára miáu-t mond! :lol:

A párod hogy szólít? Lehet, hogy nem hallja eleget, hogy tényeg anyának kell hívni...

A szavak tisztasága miatt ne aggódj, volt nálunk egy kislány, már verseket szavalt, de semmit nem értettem belőle szinte! Ha nem ismertem volna a mondókákat, akkor szerintem egyáltalán nem értettem volna... aztán fél évvel később mikor újra láttam már sokkal érthetőbb volt!

Pálmi pl. a "nem"-et mondja viccesen "mam" vagy "mem", mikor hogy sikerül éppen :)

Abból amiket felsoroltál Pálmi még csak a hintát mondja, a többit nem.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Fecó és anyukámék is úgy mondják Norbinak, hogy pl: -anya hív, anya jön, itt az anya...stb.Szóval nem ez a gond! :roll:
Szöszke..nekem is mondta már Norbika a nevem. :D tök furi volt!
Hú az felháborító hogy adóztok és nem kapsz pénzt se itthonról se onnan!!! :shock: :evil: Nem lehet ezt valahogy mégis megigényelni???Nincs valami könyvelős ismerősöd aki tud segíteni??
S, ha szülnél ott mégegy babát, arra kapnál pénzt???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok
pár kép a szulinapról:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


na és most gyorsan elsirom nektek bánatomat

5 év magyarországi munkaviszonyomat kellett megszuntetnem,csak azért,hogy a gyes-t szlovákiából szedhessem, igy 50 euróval fogok tobbet kapni :roll: .
nagyon sajnálom,mert én nem igy terveztem.
3 évig otthon lettem volna a gyerekkel, utánna bejelentettem volna a munkahelyemen,hogy megint terhes vagyok és kaptam volna a táppénzt,tgyást gyedet. SZERINTETEK A PÉNZ UGYANANNYI LETT VOLNA MINT ELSO TERHESS0GENÉL?

most nem tudom hogyan lessz.
elvileg az unióban belul szerzett munkaviszony beleszámitódik,szóval nem kell ledolgoznom 1 egész évet.de akkor melyik évbol fognak tgyást,gyedet számitani???????

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi..nagyon helyesek vagytok! Ha a tortát te csináltad, akkor ügyes vagy! :D
Húú, ez a Gyed/Gyes dolog nekem is ködös. :( Utálom a témát mert akárhály helyről érdeklődtem mind mát mondott! :roll:
Szerintem ha a két terhesség közt nincs munkaviszonyod,ami nem minimálbér, akkor az elsőző évi Gyed alapján számolnak, és akkor kevesebb a pénz! :( ...de ez nem biztos.
Én valószínű kevesebbet fogok kapni majd Balázsnál. :cry:
Ha dolgozol, akkor is az előző évet nézik a Tgyás, Gyed számolásánál.Most még elég a 180 nap, de ez is valamit változni fog jövőre.ja és ha emelik a minimálbért az is befolyásolja ezt.
Lehet hogy aki januárban szül jobban jár mint aki decemberben, hiába nézik az előző évet???Rémes milyen bonyi ez! :( :evil:
Az tuti ,nekem azt mondták hogy a gyest nem kalkulálják bele, az ettől független.
De itt egy kalkulátor, hátha segít:
http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Rólunk:Tegnap megkaptuk az oltást, volt ám bőgés!szegénykémet 4-en fogtuk le! :cry:
De láza nem lett, aránylag jól aludtunk. :)
Ma megyünk Zenebölcsibe..Ez lenne az uccsó alkalom, mert lejárt a bérlet.De filózok hogy veszek egy 4 alkalmasat még.Úgy szeret ott Norbika :D .
Ja, Mira unokatesónk orvosi táskát kapott szülinapjára, már mondja hogy -Sztetoszkóppal Nóóbi meg vizsgájjak! olyan helyesek együtt. :lol: :lol: :lol:
De azért van ám játék féltés, irigység is rendesen. :roll:

Kata, Évi..hol vagytok???Írhatnátok néha mi van veletek????
Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hú... jó sokáig írhattam az előző hozzászólásomat, mert Szöszke előttem lévő hozzászólása még nem volt mikor elkezdtem, ehhez képest Szöszke után 15 perccel kerültem be :D

Szóval, Szöszke,
érdekes, hogy a neveden szólít, nagyon fura lehet :) Bár anyukám is mondogatta már Pálminak párszor hogy Vera anyu, de ő még nem mondta :)

Viszont ami nagyon cuki, hogy már reakciószerűen mondja a "hoppá"-t ha valami történik, nem gondolkodik rajta (pl. leejti a játékát).

A Gyes helyzet tényleg gáz. És azt honnan fogják tudni, hogy 3 hónapnál tovább kint vagy? Ha nincs kint munkád, akkor?

Majd kérjük a szülinapi képeket! :)

Timi,
én úgy tudom, hogy az első babaszülés előtti fizud alapján kapod a pénzt, HA MÉG MINDIGFENN ÁLL A MUNKAVISZONYOD mikor igényleg a második baba után. (ha közben pár hónapra visszamentél a két gyerek között dolgozni, akkor az éppen aktuális fizud alapján)

Viszont ha jól értem, felmondtál, de azt nem írtad, hogy kint meg lett munkaviszonyod? Mert az lehet, hogy tényleg beleszámít, és azesetben a második baba születésekor lévő munkahelyeden kapott bejelentett bér után kapod a juttatásokat.

De ahogy most szöszke írta, hogy ő nem kap, mivel kint van, ezért elbizonytalanodtam...

Kata,
milyen oltást kapott Norbi?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, onnan tudják, hogy kint élünk, hogy kint is bejelentett lakcímünknek kell lennie, különben illegálisan tartózkodunk Németországban. ;-) Fúúú, és nagyon kemények, már kaptam egy olyan papírt a külföldi- és állampolgársági hivataltól, hogy 4 héten belül egy halom iratot mutassak be (munkaigazolási papír, munkavállalási papír, útlevél, más vagyonról, jövedelemről való igazolás, betegbiztosítási papír). Szóval itt nincs cécózás, letelt az első 3 hónap, amíg valaki "csak úgy" itt lehet, aztán a körmére kell nézni, hogy mit csinál. Nincs aktatologatás, mint nálunk otthon. Különben érthető ez a gyanakvás. Ahhoz, hogy valaki egyedül albérletben tudjon élni és még egyen is, ahhoz havonta legalább 500-600 Euróra van szükség (140-160 ezer Ft). Azt csak úgy a semmiből nem lehet előteremteni. Azt csodálom, hogy nem futott be hozzájuk az az apróság, hogy én most itthon vagyok a gyerekkel, és anyagi hátországnak ott a férjem a kiküldetésével... :shock: Szóval nyugodtan el lehet várni, hogy bemutassam a nemlétező munkavállalási engedélyemet, nem fog menni. Majd pislogunk és nagyokat mosolygunk.

Lkata, nem csodálom, hogy 4-en fogták le, hatalmas Norbika!

Szülinap: nagyon csendesen zajlott az egész, jó volt. Nem tortát csináltam végül, hanem sikerült egy szedett-vedett Tiramisut összehoznom. :D:D De azért megettük. Vagyis Gergő annyira nem kért belőle. Van igazi torta is, a barátaink holnap jönnek köszönteni Gergőt, azt akkor bontjuk majd meg.
Kép Kép Kép

Ezt a hancúrozást meg vacsi után csináltuk. Sajnos csak az anya és apa szavakat mondta utánam.
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/e ... uD1cgVsbDE

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Nagyon édesek az ünnepeltek!!!!

Nekünk most sírós nappalaink és éjszakáink vannak. Konsti fogacskái készülődnek és nagyon megkínozza. Nagyon sokat sír, nyugtalanul alszik, ömlik a nyála és persze nyúlkál a szájába. Volt egy kis láza is, de gyorsan lement. Alig eszik, de szerencsére a tápszert megissza. Jó lenne már ha áttörnének a gyöngyszemek......

Konsti próbálja kimondani a keresztnevem és egyre ügyesebben megy neki.
Néhány szó még:

bumik= krumpli
tito autó=tűzoltóautó

....Egyik nap összefutottunk egy ismerőssel, babakocsiban aludt a kisbabája. Konsti nézte majd kiabálni kezdett: Élesztő.... :lol: :lol:

Ábel monológ egyik reggel:

Konsti beteg
nő foga
nagyon fáj

Ábel beteg
nő HAJA
nagyon fáj....

kész voltam!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Vidám hétvégét Mindenkinek!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: