Új privát üzeneted érkezett!

Maki, Luna es a Tobbiek!
Azert, ha nem tudnatok aludni ma ejszaka nezzetek be, hatha lesz itt valaki!

Lassan en is vizszintesbe (probalom) magam tenni, de lehet negykezlab lesz belole. Jo ejszakat mindenkinek!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Edi: igen, tigrises H&M nekem is. Mondjuk egyébként is imádom a Tigrist a Micimackóból! Plusz Cherokee Egyébként én is azért szeretem ezt a három márkát, mert nagyon jó minőségűek, használtan megfizethetőek, nagy ritkán egy-egy új darab is :) Mi 4 gyereket tervezünk, úgyhogy kellenek a sokat biró darabok :D Ja, és én is az Árkádban szoktam nézelődni, még egy közös pont ;)

Pocaklakó: nekem inkább sok fekvés után fáj a derekam. Bacit sajnálom :(

Aprooka: üdv itt!

Meme: minden rendben lesz ;) Szólj ha küldjek a táblához adatokat!

Luna: az elsőnél én is 4 párna plusz szopispárna kombóval aludtam, a gyomorégés miatt majdnem ülve. De tényleg túlélhető :D

Tesztek: én nem csináltattam meg se vérvételt, se mást, viszont tény, hogy a korom miatt sem tartozom még a "veszélyeztetett csoportba". Ráadásul mi sem biztos, hogy elvetetnénk, hacsak nem lenne valami abszolút élettel össze nem egyeztethető betegsége. De nagyon nehéz döntés ez, az tuti, nekem a legkisebb tesómat anyum 39 évesen szülte, a 20. héten felmerült, hogy esetleg vizfejű, cisztákat láttak az agyában. Emlékszem mennyit szenvedtek, gyerkőc már mozgott, hogy mi legyen, majd szerencsére 2 hét múlva a kontroll UHn már semmi nem volt.

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


Luna
Persze megértelek! Végül is mindenki maga érzi, hogy mi az, ami neki a legbiztosabbnak, legmegnyugtatóbbnak tűnik. Amúgy te már tényleg túl vagy jóval a 12. héten, így már a vérvételnek annyi lenne amúgy is.

Pocihoz csatlakozva én is azt kívánom, hogy mindannyiunknak egészséges babucija szülessen!

Amúgy a link, amit betettem nektek, pont azt írja le, hogy egy legkorszerűbb szempontok szerinti UH (FMF-UH), amit őnáluk végeznek.
Itt nem csak egy „egyszerű” tarkóredő mérésről van szó:

*** FMF Ultrahang vizsgálat a 12. héten: tarkóredő, orrcsont, Ductus venosus flowmetria (magzati ér áramlásvizsgálata), Tricuspidalis regurgitatio (szívbillentyű működési zavara), Arcszög.

Szóval mindezek+egy vérlelet alapján számítják ki az „esélyeket”.
Sajnos azt hiszem nem olcsó, de profinak gondolom őket, azok alapján, amiket írnak.
Azt nem tudom még, de ti már biztos, hogy a kórházakban végzett kombinált szűrés UH-ja vajon ilyen részletes-e??? Az az érzésem, hogy az a „kombinált” nem teljesen ez a kombinált…

Szóval nem akarok nagyon nyomulni már ezzel tovább, de ha ti azt mondjátok, hogy a kórházi kombi teszt UH-ja egyszerű tarkóredő mérés volt, akkor én lehet, hogy ezt az egészségügyi központot fogom választani a szűrésre.

Amúgy az is érdekes, hogy ez a cég gyakorlatilag nem ajánlja az AFP-t, mert véleményük szerint gyenge „markere” van, vagyis gondolom, nem hozhat pontos eredményt. És hát ugye minden kórház végez AFP-t. Ez vicces, nem? És elgondolkodtató…

Most már tényleg jó éjt nektek!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Ismét termeltetek az elmúlt két napban. Legalább van mit olvasni és örülök, hogy pörög a topic.

Pocak: kérted, írjak a Manócska mozgásáról.
Az elmúlt két napban szinte alig-alig éreztem. Lehet azért, mert ismét rosszabbul vagyok. Tegnap iszonyatos migrénes fejfájással küzdöttem, illetőleg még visszatért a hányinger is. Nem tudom miért. Talán azért, mert szedem még az Utrogestant (de már csak a héten) és lehet, hogy a méhlepény is már átvette a szerepét, így termelődik rendesen a hormon. De majd a dokit megkérdezem. Szóval visszatérve a mocorgásra, hogy lehet, ennek köszönhetően, de alig érzem most. Kis lepkecsapásokhoz tudnám hasonlítani, időnként meg erőteljes kapirgálásokat érzek. De az biztos, hogy mennyei érzés. És talán leírhatatlan is, de nem sokára Te is érezni fogod, egészen biztos. Most nem is néztem a kiskönyvet, de talán az első megmozdulás dátumát is figyelni kell és fel kell írni. A régi kismama könyvbe volt ilyen. De a dokim is anno megkérdezte ezt a dátumot. Bár ő azt mondta, hogy 16.hét körül szoktak először megmoccani a Babócák. Nekem sikerült jóval előbb tapasztalni Nórival is és most is. Egyébként Nóri most sem egy egyhelyben ülő típus. Folyton mocorognia kell.
Kérdezted azt is, hogy mit tippelek, hogy milyen nemű lesz? Fogalmam sincs, megmondom őszíntén. Nincs két egyforma terhesség. Nórival nem voltam rosszul sokáig, talán 2-3 hétig és az is inkább gyomorsav szerű volt. Egy-két alkalomra tehető az igazi rosszullétek száma. Most meg?! Jó korán jött a rosszullét és még most is itt van. Pedig már azt gondoltam elmúlik, mert kb. egy hétig nem volt. Szívem szerint lányt szeretnék ismét, Apa pedig kisfiút. De igazából mindegy, csak egészséges legyen. Ez a legfontosabb.
Derékfájás nálam is van. Jó gyógymód igazából nincs rá, csak a pihenés. Van úgy, hogy biza leülök mondjuk az Auchan kellős közepén a cipő osztályon. Nórival pedig egyenesen akkora pocakom volt, hogy a bevásárlást abszolút nem bírtam és ha mentem is, akkor mindig kerestem az ülő alkalmatosságot, amíg Apa bevásárolt. Egyszerűen nem bírtam a mászkálást. És akkor tél volt. Most nem tudom, mi lesz nyáron, ha már most sem bírom a derékfájások miatt. És még valami. A magas sarkú cipőt, csizmát kerülni kell ilyenkor. A lehető legkényelmesebb cipőt kell "túrázáshoz" választani. Még eszembe jutott valami, ha úgyis aktuális a derékfájás: masszírozást ne alkalmazzatok, mert korai szülést okozhat, se a pocaknál, se derék tájon. Én anno megkértem párom, hogy masszírozza meg a derekam, mert úgy fáj, majd jól megkaptam a védőnőtől, illetve voltam szülésfelkészítőn is, ott is elmondták, mert valaki rákérdezett a csoportból. Na, de honnan tudtam volna, ha addig senki sem mondta?!
Ja, igen, még a párnáknak vannak jótékony hatásuk éjszaka. Esetleg ha szándékozol szopis párnát venni, azt már most lehet használni, később meg majd a babának lesz jó. Én a lábam közé tettem, kiegyenesítette ezzel a tartásom, amikor oldalt feküdtem, a csípőmet is ezzel tehermentesítettem. Lehet, elő kellene megint bányásznom, mert én is kezdek már kényelmetlenül aludni, sokszor forgolódom, mert elzsibbad és megfájdul itt-ott. De sima párna is megteszi ám.

Edi: székrekedés remélem megoldódik Nálad. Nálam is a narancs és a savanyú alma vált be, persze savat csinálnak, így csak mértékkel szoktam. De a narancslé is jó, a Hohes-C Mild Juice, csökkentett savtartalmú. Illetőleg tejtermékek is jót tettek, mint pl. a joghurt (activia) vagy kefír. DM-ben állítólag lehetett kapni direkt erre a célra készített kismama lekvárt. Gondolom, az pont olyan fajta, ami csak annyira hajt meg, amennyire kell és nem jobban. Most olvasom éppen, hogy már kérdezted a DM-ben is. Én 8.-án megyek a védőnőmhöz, ha gondolod és még nem késő, akkor rákérdezek nála. Ő elég sok praktikát tud. Közben olvasom tovább a hsz-eket, hogy Pocak is ajánlott Neked valamit. Mindegy, azért rákérdezek majd, ha megyek, még jól jöhet az infó később is.
Láttam, belinkelted a babaszobáról ugyanazt a felhasználót, akitől a napokban rendeltem éppen nextet :))) Ő most valóban jó áron tudja beszerezni. És láttam, Te is rendeltél :D 380-390 alatt eddig még senki sem hozta be mostanában. Így rá is csaptam a lehetőségre és rendeltem az akciós cuccok közül (pl. terhes bugyikat :D ) .
A next honlapon már fent vannak egy ideje az akciós holmik (felül jobb oldalt SALE fülnél). A Westendben pedig vasárnap kezdőtött az akciózás, nem tudom, meddig tart. Én hétfőn voltam ott és pl. gyerekcuccok, amik jók lettek volna a lánykámra, már nem voltak. Viszont édi-bédi kis csecsemő rucók voltak még. Csak a nyálam csorgattam, mert nálunk minden el van téve Nóriról. És az elején igyekeztünk unisex rucikat vásárolni. Kb. 86-os mérettől vannak nextjeink. Onnan már csak lányos cuccok.
Munkahelyeden nem kellene elmondani mégis hamarabb? Kirúghatni nem rúghatnak ki, mert Babát vársz és akkor kímélnének is talán. Megértik, hogy nem olyan a munkatempód, meg a törvény is véd Téged. És ez így nem jó, hogy még Téged terhelnek, ahelyett, hogy levennének terheket a válladról. Persze, tényleg nem szeretnék én itt okoskodni és remélem, nem veszed rossz néven, mert Te tudod, milyenek a körülmények, csak féltelek Te kismama! Egyet azért ígérj meg nekünk, ha érzed, hogy merülsz, jobban fáradsz, akkor mindenképpen jelzed feléjük. A testünk pontosan tudja, hogy mikor kell pihenned vagy visszafogni a tempóból.

Maki: írtad, hogy reális lehet a mocorgás érzése a 13.héten, pláne ha sovány testalkatú vagyok. Nos, azt nem lehetne mondani. 55 kiló voltam Nórival az elején 78 kg-mal fejeztem be, de szülés után visszaestem rögtön 58-ra. Az elmúlt egy évben pedig visszament a súlyom 65-re, mert ugye a maradékok mindig rám várnak, amit lánykám meghagy. Szóval innen indultam és legutóbb mikor mértem, akkor voltam 67,5 kg (3 héttel ezelőtt). Azóta rá sem mertem állni a mérlegre. Tehát soványka nem vagyok. :) Jah, igen és mindehhez 165 cm mélységgel rendelkezem :D És az is igaz, hogy erős csontozatú, így a szél nem szokott elfújni :) Ez örökölt adottság. De fogyókúrázni nem mertem, mert mindig attól féltem, mi van, ha teherbe estem. Mivel már a baba project már egy ideje téma volt nálunk. De majd a második Babóca után szeretném a súlyomat visszanyerni, ha már nem lesz szopizás. Cél az 55-58 kg elérése, aztán lehet hogy csak álom marad. Pedig anno nem kellett a súlyommal foglalkozni, azt ehettem és ihattam, amit csak szerettem volna. Nem híztam, standard 54-55 kg voltam közel kb.15 évig.

Barbuss: nagyon édes a Babócád! És köszi a leírást is hozzá, avatatlan szem észre sem venné, hogy hol van a hematóma. De reméljük, mihamarabb felszívódik onnan. Pihizz sokat!

Luna: húúúúú de irigyellek a mesztic lánykádért. Mutatsz nekünk képet róla? Persze a másik lánykádról is. Ha esetleg itt nem szeretnél, akkor iwiwen vagy facebookon megtalálható vagy?
Olyan szépek a mesztic lányok! És mennyi idősek a csemeték? Az egyikről látom, hogy most lesz 3 éves, mint az én lánykám is, csak ő jan.13.-án. Előre is boldog születésnapot neki! Mit kap ajándékba? Én ezzel olyan gondba vagyok, mert ugye volt Télapó, jött a karácsony és már elfogyott az ötletem, hogy mit lehetne. Görkorcsolyát szeretne, de azt lehet, hogy inkább majd húsvétra kapja, mert tuti télen nekiállna tanulgatni. Jégkorira is gondoltam, de oda meg nem tud elmenni most velem, így majd inkább jövő télen kapja.
Next webshop pedig addig nem lesz nálunk, ameddig nincs euro, az biztos. De szerintem még utána is évek fognak eltelni, mire be fogják vezetni.

meme: örülök, hogy előkerültél. Az jó hír, hogy a Párod most kényeztet, az viszont nem, hogy Apukád folyton idegesít. De ha gondolod, írd meg nekünk nyugodtan, hátha tudunk mondani pár vígasztaló szót. Lehet, hogy már az is segít, hogy kiírod magadból. Mi szívesen meghallgatunk, persze, ha Te megosztod velünk.

Aprooka: üdv. közöttünk és gratula a Pocaklakóhoz. Nagyon ari Fiacskád van, megnéztem a picassán :)

Bocsi lányok, ha sok voltam, de igyekeztem most az elmaradásaimat bepótolni.

Boldog új évet kívánok Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!

Jó éjt!
Manorka

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Huhuhuhuhu...csak egy ejjeli bagoly jar erre...most kivetelesen tudtam volna aludni, csak a kutya kaparta szet az ajtot az elobb. Nagyon fel a petardaktol, igy felkeltem, gondoltam benezek es letoltam egy narancsot is. Lassan visszafekszek, hatha alommanonak van meg egy kis alompor a zsakjaban..jo ejt csajok! :)
pocaklako
 
 


Sziasztok Lanyok!
Mielott meg nagyon belemerulnek a next oldal olvasaba, gondoltam gyorsan bekoszonok, mert hamarosan keszitem a narancstortat.
Lanyok most tenyleg nagyon nagyon jo akciok vannak a Next oldalan -70% arengedmennyel is vannak rucik. Irto klassz kismami nadragok vannak, csak a mereteket nem tudom. Manorka te, hogy lovod be, hogy melyik a Te mereted? (asszem Te rendeltel innen legutobb, de ha nem bocsi)
Arra gondoltam, hogy ha valakinek segitseg lehet kozulunk (juniusi, juliusi topik) es szeretne rendelni szivesen kuldetheti hozzam, mivel hozzank lehet, otthonra meg nem. Ha jol emlekszem Luna azt mondta, hogy mindossze 5 euro a szallitas, rendelesrol fuggetlenul. Januarban max. febr. elejen megyek haza, haza viszem neki a cuccost.
Akinek segitseg lehet, szoljon. Asszem en fogok rendelni mindenkepp, hiszen osszehasonlitva az itteni arakkal a toredekebe kerul. Mar kineztem egy nagyon jo kis babacsomit is, 5 darabos, tutira mondom, ha tudnam, hogy kisfiu lesz, mar megvettem volna.
http://www.next.co.uk/shopping/boys/new ... and%20Baby

Es itt egy masik: ezek is annyira edesek:
http://www.next.co.uk/shopping/boys/new ... and%20Baby
Szep napot mindenkinek csajok! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
pocaklako
 
 


Luna
nekem annó is méhlepény volt :wink: 1 hét alatt volt meg az eredmény,és semmi extra,még csak fájni sem fáj,inkább kellemetlen.
az én dokimnak is volt példa akinek a vérvétel alapján rendben volt minden aztán beteg lett a baba,mert az csak százalékban ad meg,bizonyos kor felett ugye meg megnő a kockázat :oops: szóval én igy vagyok nyugodt,Olivérnél is ez volt. :oops: ja és ez ugye 100%
én sem örülök hogy meg kell csináltatnom de ez van :oops: :oops:

bibar
 
 


Sziasztok!

Manorka
Igen rendeltem a csajszitól, de csak a következőbe tudja megrendelni... :S
Megmondom Januárban, hogy babát várok. Csak igazából megmondom őszintén, hogy annyi, de annyi rosszat hallani meg olvasni, hogy féltem kicsit, nehogy az legyen, hogy elmondom és elmegy a baba.... mert azt nehezen kezelném :( deeee, szerintem ilyen dolog nem fenyeget már, így Januárban 11 hetes leszek és megosztom a többiekkel, hogy mi a szitu, bár lehet megvárom az uh-t, hogy nyugodt legyek. Bár szerintem, ha valami baj lenne, akkor azt már érezném....
Köszi, hogy megkérdezed a védőnőt. Igen, Pocak küldött nekem csodaszert ami jó erre a gondra... :S Nagyon bízom benne, mert az elsővel 57kg voltam mikor terhes lettem, a 38.hétig 10kg híztam összesen, amolyan cuki nádszál kismami voltam. A végén a 42.héten 85kg voltam mikor szültem, de többnyire víz volt, mert mikor hazajöttünk 62kg voltam. A szoptatás alatt megint felugrott 15kg plussz. Most a másodikkal 65kg voltam mikor terhes lettem, és most járok 69kg-nál :oops: :oops: :roll: és a fejemen látszik a legjobban, eszméletlen pufokfejű lettem :roll:
De a legfontosabb a kis manóseggű odabenn :D:D:D:D


Képzeljétek csajok, ma reggel sikerült a kis ribizlinek meghánytatni... Kinyitottam a hűtőt, hogy kiveszem a tejet, és megláttam a sok kaját a hűtőben, azonnal rohantam hányni. Ilyen még nem volt, mindig csak émelygés.... de ez is biztosíték volt rá, hogy tuti minden rendben van :D:D:D:D
Vendég
 


Edi: erdekes nagyon, hogy azt gondoltam en is, hogy a terhesseg legelejen jon a roka, es nalam is a 10. het korul jott, mikor mar azt hittem, hogy nem is jonnek. Igazan jo jel ez, ne aggodj, minden rendben lesz. :) :) :) :) :) :)
pocaklako
 
 


Pocak
Igen, ezeket a rugicsomagokat imádom, és annyira jó anyagúak, hogy eszméletlen. ééés ééédesek élőben is nagyon. Nekünk volt ilyen Bálintnál, és nagyon sokat mostam és bírta a strapát nagyon is.

Tényleg erről jut eszembe, bár nem piactér meg semmi, de kaptam karácsonyra egy H&M Mama XL-es farmert, de már van kettő, és egy pont ugyan ilyen, így ez nem kell... 12.990.- az ára, meg is van a blokk is, csak a papír címkét szedték le róla. Visszacserélni így már nem tudtam:S ha esetleg valakit érdekel 9000.- az övé :D Még mosva sem volt.... :) Nekem a normál méretem a rucikban 38/40-es, de a H&M Mama Xl-es kellett a farmerből :roll: Szövetgatyóból L-es :D Na de persze nem kofáskodni akartam, csak tényleg jó kis farmer, klassz puha pamut pocakbetéttel :)
Vendég
 


[quote="pocaklako"]Mercy: meg neked akartam irni arrol, hogy nem fordult meg a baba, nalunk is igy volt, elobb a setaval probalkoztunk, aztan a cukros gyumolcslevel, aztan az alulrol torteno uh-gal. Nalam a baba fejjel lefele aludt el es vagy masfel oran keresztul nem mozdult. Ha a tied virgoncka volt akkor ne egyel vagy igyal cukrosat uh elott, nalam a baba bealudt azert kellett valami, hogy felrazza.

totál éhgyomorra mentem hajnalban....

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Edi, én is azt hittem, h vége a rókáknak, de aztán pár napja 2x is... egyébként a közérzetem javul, kevesebbet émelygek, de néha bedurvul. nekem már rég tudják a melóbal mi a szitu, de szerencsém volt, megértőek voltak, és most olyan jóleső biztonságban érzem magam, nem engednek túlórázni se, kaptam segítséget, mert amúgy nem kicsit nyíros a melóm, nem tudtam volna titkolni, azért a napi min. 3-5 túlóra sok lenne rosszullét nélkül is...

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


edi, luna: jajaj! nem akartalak megbántani titeket a márkafüggőséggel, eszembe sem jutott, csak én nem hallottam ezekről a márkákról és a fiam már 7 éves, nem foglalkoztam mostanában babarucikkal. Még egyszer bocsi, ha félreérthető voltam!!!!

Úgy látom bele kell mélyednem ezekbe a dolgokba.
poci: amiket belinkeltél ruhákat, hát tüneményesek!

edi: a munkahelyemen még én sem mondtam el, de januárban már muszály lesz, mert nagyon látszik. Csak hát ugye apa nekem a közvetlen kollégám és lesz szenzáció, amit nem szeretek. De minden csoda 3 napig tart.

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Nyusza

Hát, szerencsére koppkopp nálam ez csak reggel van ez. Eddíg még nem jött elő máskor, de még ki tudja.... :)
Nálunk nincs túlóra, és attól még mert megmondom majd, hogy babás vagyok, semmi nem fog változni, mert elég "kíméletes" a munkám így is.... :D Max. nem fognak rángatni össze vissza, de ezt még bírom 1-2 hétig. Megvárom most már a 12.hét végét. Ne kérdezd, hogy miért.... fogalmam nincs, hisz babarucikat meg veszek.... Na most rájöttem, hogy hülyeség várni, jövő héten megmondom :D:D:D:D
Vendég
 


Sakura
neeem, nem bántottál meg dehogy.... szó nincs ilyenről:D Javaslom nézz szét a Teszvesz-en is, szuper darabokat lehet kifogni Next, GAP,H&M stb stb.... és vannak olyanok, amiket alig hordott a baba, és mintha új lenne.
http://www.teszvesz.hu/search.php?strin ... gory=10914
Tudsz válogatni, hogy milyen méretet szeretnél, csak a keresőbe írd be.

Bocsi, ha már ismerted :roll:
Vendég
 


Lányok, nem tudom mi lesz velem ma, tegnap voltunk Demjén koncerten, ma melózok 1-ig, aztán megyünk ismerősökhöz ,,bulizni". Szerintem ki fogok dőlni rendesen!
Annyira mókás volt, tegnap a korncerten apa teljesen ki volt akadva, hogy meg fog süketülni a baba. Mondjuk rendesen éreztem az ütemet a hasamban! De szerintem érezte a baba hogy én boldog vagyok és így nem volt neki sem olyan rosssz.

derékfájás: nekem ha talpon vagyok egész nap semmi bajom, de itt bent a melóhelyen 8 órát ülni, attól teljesen kiakad a derekam.

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Sakura
Így van, minden csoda 3 napig tart. Tőlem mindig azt kérdezgetik, hogy na és férjhez mentél??? erre a válasz, neem egyedül fogom nevelni. Na itt elszőrnyűlködik mindenki, de kit érdekel :D
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi a zavarásért....de hátha valamelyikőtöket érdekel...Én nagyon szerettem volna ilyet annó!!!-és lett,de sajna ár kinőttük!
Eladnám az alig 4hónapot használt, szép állapotú Nania Pico Easy hordozót- kerekes vázzal!(Kicsi babakocsi!)
Újszülött baba teljesen fekvő helyzetben
lehet benne, nem kell ülnie mint a hordozókban !Ha elalszik a kocsiban,nem kell cipelni,csak a vázra tenni és tolni!
EU szabványos, 0-13 kg-ig használható!
Hordozó kerekes vázára rögzíthető a hord fülével !
Váza kicsire összecsukható,még az autó ülése mögött is elfér!
Vázzal együtt kb. 6 kg!
Új ára :26.990.-
Én 22.000.- szeretnék érte kérni!Esővédőt is adnék hozzá!
Ha érdekelne valakit,pü-ben keressen ..több képet is küldök,ha szeretnéd majd!

További boldog pocakosodást kívánok!
üdv.Andi



Kép
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Na Edi, ha nektek volt ilyen, es azt mondod nagyon jok tuti fogok venni. Sajnos en meg egy db next-es ruhat nem fogtam a kezemben igy nem tudom milyen az anyaga. De mindenki csak jot mond rola, igy akkor ha mar tudjuk a nemet rogton fogok is rendelni.
Ez tetszik annyira benned, hogy olyan optimista vagy, ram mar eg-fold ram lenne szakadva tuti egy ilyen helyzetben, annyira irigyellek, hogy ennyi lelkierod van, es peldakent szolgalsz sokunknak.

Sakura: nem semmi a koncert, en meg a bevasarlassal sem nagyon boldogulok, nemhogy vegigcsapoljak egy koncertet. Tuti a pici is Demjen rajongo lesz. Nem eleg koran kezdeni a szoktatast :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


aaa
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.29 10:46-kor.
Vendég
 


Judit, sajna van egy rossz hirem neked! :) Ne ijedj meg, semmi komoly!! (es mar anno irtam, csak tuti elkerulte a figyelmedet, mert most lett megint tema). Nem tudunk en sem meg te sem rendelni direktben az angol next honlaprol, vagyis amit a lanyok linkelnek, neked en anno a sajatodnak a linkjet, az olaszt elkuldtem. De az angol honlap fooldalanak aljan ott vannak a kis zaszlocskak, ott valthatsz orszagot. A kulonbseg az (nem neztem meg az olaszt most, de szinte tuti ugyanaz mint nekem) hogy a mi lehetosegeinkben nem szerepel a kiarusitasos temakor, vagyis akciosat direktben mi nem tudunk rendelni, csak ugy teheted meg te is ahogy a lanyok, valaki magyar beszerzon keresztul de felarert. :( Es igen, 5 euro a csomagdij amugy fuggetlenul a mennyisegtol, es nagyon pontosan be is tartottak a szallitasi idot mikor en rendeltem.

luna6
 
 


Sakura, en sem vagyok az a megbantodos tipus am :) Eszembe nem jutott sertesnek venni, azert reszleteztem az erveimet a marka mellett, hogy elmondjam a tapasztalataimat vele kapcsolatban :) En is ugy 'fertzodtem' meg vele, hogy mondtam, nekem aztan nem szamit :) Es hat most is hord sok mindent a 8 eves nocim, de szerintem a ruhatara fele ebbol kerul ki (annak a nagyresze is teszveszes, szoval hasznaltan veszem).

Bibar, koszi a valaszt, ez meg megnyugtatobb igy, hogy te mar tapasztaltad is :)

Manorka, a majdnem 3 eves szulinapjara es csak jo esetben egy doboz macskakonzervet fog kapni :D Ugy tunik tobbeket sikerul megtevesztenem a masodik vonalzommal, lassan le kene venni :D Luisa ugyanis - ahogy a vonalzon is latszik - egy macskalany :) Bar hatarozottan gyereksorban van nalunk es gyakran hivom edes lanyomnak, azert megiscsak egy macska :D:D Egy tunderi szurke, teljesen perzsanak kinezo joszag, akit az utcan talaltak bolhasan serulten, es az allatorvosnal fogadtuk orokbe :)
A csajok nalam amugy elszortan vannak, a nagylany 16 eves, a jelenlegi kicsike meg 8 volt augusztusban :) Szoval lathatoan nalunk nincsenek kis korkulonbsegek :D

luna6
 
 


Jaj Luna, hat ez tenyleg elkerulte a figyelmemet. :( :( :( :( :( :( :(
Na majd tuzetesebben atnezem az olasz oldalt. Mondjuk amiket eddig neztem azok nem voltak akciosok, a kismami gatyik (az akciosok) nagyon csinosak, de felnek megvenni magamnak a meret miatt. A manonak fogok inkabb vasarolni.
pocaklako
 
 


En meg sem neztem a learazast emiatt :) Teljes aron felar nelkul a gyerekruhak szzinten nagyon megerik, ugyhogy en is azt fogom preferalni :)
Tegnap sikerult felaron vennem e farmert a C&A learazasan, a HMben is nagyon jok voltak, de 44-es meret alatt szinte semmi. Lehet az elso ket napon megrphantak oket a kismamak es azt a meretet mind felvasaroltak? :) Mindenesetre fehernemut kellett meg vennem, az meg ugye nem szezonalisan valtozo dizajn a kismama reszlegen igy nem is volt learazva :( de azert erzekelhetoen olcsobb volt meg igy is mint barhol ahol eddig raneztem az arcedulakra.
Viszont bandazst sehol nem kaptam mar hetek ota :) Nincs, ki tudja miert. Mostmar lehet anelkul maradok :) Szoptatos parna is csak elvetve van, full markas es horrorisztikus arakon, ugyhogy asszem az angol ebayre kell majd hagyatkoznom a temaban.

luna6
 
 


na de hogy kedvezzek neked, hatha ezt nem ismered:
http://www.laredoute.it/IT/it/Home/Index.aspx
en sokat vasarolok toluk (relative, evente tobbszor mar 5 eve folyamatosan) es naluk is van kismamaruha, a mult heten kaptam meg a jo kis kardiganomat toluk felaron. A cocoon kifejezetten jo marka, erdemes itt is szetnezni.
http://www.laredoute.it/IT/it/vendita-c ... e=0&ppp=20
ilyen kardigant vettem feketeben, jo vastag is, tavasszal siman kabat kategoria is lehet, es ugy tunik pocak nelkul is hordhato lesz vegul :)

luna6
 
 


Sziasztok!

Edi: nem lesz semmi gond!! Ilyenre ne is gondolj! Szóval úgy, ahogy írtad is, légy optimista. Szépen növekszik a Babócád, jól érzed magad, illetve amikor meg nem, mert jönnek a rókák, akkor az meg jó jel. Csak előre!!!!
Tényleg sokunk példaképe vagy a pozitív gondolkodásoddal, az akaratoddal. Csak így tovább, okés?
Írtál arról a nacikáról. Van esetleg képed róla? És tudnál rá mérni csípő méretet, esetleg combnál szélességet és egy belső hosszt :oops: Bocsika! De majd ha lesz hozzá kedved. Nem sűrgös! Kilóra kb. egyforma testalkat lehetünk. Magasságra nem tudom. Priviben is küldheted majd az infókat.

Poci: next rugik valami fantasztikusan jók. A bodyk is, meg minden. Viszont azzal számolni kell, hogy nem egy vékony anyag. És ugye nyári Babócák lesznek, szerintem vastag lesz még éjszakára is. Inkább télre kell majd. Nekünk is volt ilyenünk lányos szettben. Amit még érdemes tudni róla, hogy általában nagyobb méretek a gyerkőc cuccok, mint mondjuk a normál magyar méret. De majd ha rendelsz és lesz már márkád is, akkor össze tudod hasonlítani.
Kérdezted, hogy a nacikat mi alapján tudom megrendelni. Nekem a méretem 38-as általában (vagy 40), de a UK10-es méret az rám jó. A méreteken belül pedig van a Regular (R), Long (L) illetve van mégegy, de most nem jut eszembe, hogy mi.
Akciós cuccokat lehet, hogy tényleg nem tudsz rendelni, csak Angliából. De ekkora mértékű akció kétszer van egy évben, nyár közepén, illetve ilyenkor kari után.

Most mennem kell, mert a fejemen ugrál a Család. A lányom gyurmázik, párom meg már az esti szendvicseket gyártja, pedig még ráérne. Azt mondta, hogy anélkül nincs szilveszter. Így megyek segítek neki. Persze mellette ezerféle más ami is lesz, nem is tudom, ki fog ennyit enni. Pedig vendégsereg sem érkezik, talán a szüleim. De ők sem mondták még biztosra.

Jújjj, tényleg Poci! Milyen az a narancstorta? Le tudnád nekem a receptjét írni? Hátha jó szülinapi tortának is, mert lányom imádja a narancsot és két hét múlva 3 éves :)

Puszi Nektek és méggyszer BÚÉK, de még ha tudok benézek!
Manorka

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


nahát Luna! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Megmondom őszíntén, hogy sok vonalzón baba, maci, manó, cica, kutyus jelenik meg, így nem is gondoltam rá, hogy egy cica nőciről van szó. Sebaj, majdnem egyidősek a lányok :lol:
Hihi! Jót nevettem! Legalább mókásan telik ez a szilveszter!
Apa nálunk azóta is hahotázik, mióta elmeséltem a sztorit.

Manorka

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Manorka,
Koszi a segitseget a meterekben, ki fogom keresni a nekem megfelelot. A babarucikat ugy osz felere gondoltam ezeket a kekeket (mert ugye bar, tuti fiu lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ), igy nem a legkisebb meretet vennem belole, na majd ebben segitetek. mivel eletemben nem vettem meg babaruhat osszehasonlitasi alapom sincs a meretekben.

Manorka: a narancs tortat persze, hogy leirom, nagyon egyszeru, nem kell sutni, megcsinalod elozo nap, es masnapra erik ossze, nagyon mutatos. Majd holnapra teszek fol kepet, mivel holnapra lesz a tuti. Nalunk nem lesz vendeseg ma, bulit akartunk szervezni, de aztan megsem, nem birnam a strapat. Ezert csinaltam, olyan tradicionalis-olaszos szilveszteri ebedet, meg vacsira is jut belole es slussz. Gyujtom az energiamat holnapra, ebedre jonnek anyosek. Igy holnap reggel ujabb fozike lesz. HURRRRRAAAAA!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Luna, koszi a masik oldalt is, nem ismertem persze. Atnezem azt is mindenkepp. Minosegben szerinted melyik a jobb, a ext vagy ez a masik amit kuldtel?
Csajok meg csak 1 ora, nekem a derekam mar darabokban van, szerencsere megfoztem, de a lakas szalad. Ugyhogy most lepek, kesobb meg benezek.
pocaklako
 
 


BOLDOG UJ EVET KIVANOK MINDENKINEK!!!!
Kép[/url]
pocaklako
 
 


Csak beugrottam Boldog Új Évet kívánni... Holnap majd jövök.... Aztááán nem túl sok pezsgőt, mert a végén a pocakban is buli lesz :lol: :lol: :lol: Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Hú, lányok, azt hiszem nem fogok tudni lépést tartani Veletek, szerencsére rengeteget írtok! Szuper kis topikot hoztatok össze!!!

Először is CsodásSzép Boldog, Egészségben-Békességben gazdag Új Esztendőt kívánok Nektek és kinn/benn vicorgó babáitoknak, nagyobbacskáknak és persze az apócáknak is!

Köszönjük a kedves fogadtatás és a dicsérő szavakat Prücsök nevében is. Igen, eleven, igazi dacos oroszlánkölyök, de a júl. végieknek talán lesz része ebben az örömben. :wink:
Én meg nagyi
on drukkolok egy rák-lánynak. Na persze a kukacost sem hagyom ott, csak könyörgöm majd neki, hogy legyen egy fokkal nyugisabb babó. :oops:
Mert Leventém drágám kerek 13 hónapos koráig egy éjszakát sem aludt át, minimum 4x keltünk. De volt nálunk gyomorműtét is 8 hetesen (4 hetesen kellett volna, de én voltam a hisztis kezdő anyuka, és kedves anyuka a gyereknek semmi baja nincs, normális hogy napi 20 órát végigordít, csak hasfájós....nem is részletezem, mert csak kiugrik a bicska a zsebemből) és volt dió nagyságúra duzzadt bcg oltás túlreakció is...már most "hirdetem" nem kell vele a tüdőgondozó vertőző osztályára szaladgálni, ahogy drága kedves orvosunk tanácsolta... :evil:
Na, szóval első gyerekkel, jó tapasztalatlanul kaptunk pár leckét és mellé persze egy imádnivaló, virgonc, mindenkit megszédítő kis tököst. De így visszanézve legalább van jópár ötlet a tarsolyunkba majd, ha szükséges.
Anyai ösztönök meg nem súgnak semmit, mivel már nem bízom bennük.:-) 5 éves koromtól tudtam, nekem csak lányom lehet elsőre, terhesség alatt is végig a 15 éve szeretgetett nevén neveztem Prücsköt, és a 30 hetes uh-ig kislánynak mondta a doki. Majd a 4d-n kérdeztük a szonográfust, hogy mizu van a hercegnővel, aki nevetve közölte, hogy ahhoz képest rendes méretű fütyköst hord a lába között, hogy kisasszonyozzuk szegényt....
:roll: :oops: :lol:

Jó hosszú lettem így másodiknak, virtuális túrórudi a végigolvasóknak....:-)

Szép estét!

Zsó

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Kép

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Judit! A Redoutot nem a Next alternativajakent kuldtem, nem lehet oket osszehasonlitani. A Next egy ceg egy konkret marka, mindent ok maguk csonalnak ugye... nagyjabol egyforma a minoseguk. A Redoute egy katalogusaruhaz (van papiralapu vastag prosijuk evi ketto) akik a neten is megjelennek, de nem sajat dolgokkal, vagy nem csak azzal hanem hires nagy markakat is forgalmaznak (mint az emlitett Cocoon). Nem tartozik feltetlenul a fo profiljukba kizarolag a ruha sem, bebiruharol nem is beszelve, ugyhogy vannak jo dolgaik (gyerekruhakban en meg nem csalodtam, de nem is vettem tomegesen, talan tobbet magamnak mint a csajnak)
de messze nincs egy teljes szezonkinalata egy bebinek szerintem, vagy ha osszejon akkor is szukosen. Szoval helyettesitesnek nem valo... en csak az akciok miatt mutattam meg inkabb, meg hat neked is helyben van es erdemes ott is korulnezni, de onnan messze nem lehet annyi mindent beszerezni mint nextektol pl.

Amugy rajottem, en IKEAs vonalon fogok sok mindent megvenni, nagyon jo arakon vannak itt a partedlik es textilpelusok, egy csomo olyan kiegeszito amiert vagyonokat elkernek markaboltokban (racsvedo, furdolepedo) es nekem a harmadiknal mar teljesen jo a kevesbbe csilli, egyszeru darab is (pl etetoszekbol sem veszek soha tobbet donthetos, gurulos nagytalcasat). Szoval erdemes esetleg naluk is korulneznie annak akinel az ar erosen befolyasolo tenyezo es elorebb kell keruljon mint a dizajn.

luna6
 
 


Kép

Csak beugrottam, hogy Nagyon Boldog Új Évet Kívánjak Mindenkinek!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Manorka: remélem már jobban vagy!

Poci: engem lehet érdekelne néhány next cucc, irok majd privit (holnap vagy holnapután). Nem akciósokat néztem, de átfutom majd akkor, az olasz "kiszállitó" oldalát. Narancstorta recept engem is izgat! :D

Edi: babónak ezek szerint nem tetszett a teli hűtő :)

Luna: én is azt hittem a macska a "tesó" :D Egyébként tényleg érdemes az Ikeában is körülnézni, onnan is elég sok cuccunk van, én nagyon szeretem.

Mi is kívánunk mindenkinek Boldog Új Évet, olyat, amilyet szeretne

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!:)

NAGYON BLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! Kívánom, hogy a babavárás végre felhőtlen legyen mindannyiunknak, és júliusban sok sok csodaszép, okos, ügyes babó jöjjön a világra!

Velünk minden oké, nyugisan telt a szilveszter. Megittam egy fél üveg pezsgőt, persze gyerekpeszi volt, almás:) Beszéltem apámmal is, nem volt gond, majd ma megyünk, akkor megkapjuk a lebaszt. De szerencsére vendégek lesznek, ugyhogy talán nem fog kiabálni. Nem bírom a veszekedést. Lelkileg kipurcanok tőle.Na de a lényeg, hogy ma végre, 1 hét után akkorát aludtam, hogy csak na!!!:) Igaz, az éjfélt már alig tudtam megvárni, de sztem 00:05-kor már aludtam:)Jöttek a legkedvesebb barátaink, rendeltünk pizzát, meg apa jó sok pezsgőt ivott:) Aztán úgy dőlt be az ágyba, mint akit fejbevertek.:)
Mindenkinek szép napot kívánok!
Legyetek jók, pihizzetek sokat!!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Jo reggelt Kismamik!
Meg egyszer nagyon Boldog Uj Evet Mindenkinek!!!
Remelem sokan meg alszanak, ami annyit jelent, hogy tegnap volt erejuk felhotlenul bulizni ma reggel pedig sokaig aludni.
En mar fel 10-kor aludtam, aztan reszletelben felvoltam. Vettunk pezsgot, de kibontasra nem kerult, mivel a Babo bezsongott volna, azert az ejfeli puszi igy is elcsattant.

Varjuk az elmenybeszamolokat!

Szep napot mindenkinek
:D :D :D :D :D :D :D :D
pocaklako
 
 


BUÉK Minenkinek!

Remélem jól telt a Szilveszteretek, én többnyire sofőrt játszottam, Kopé kölyökpezsgővel próbáltam ünnepelni, de kemény gyomorsavat csinált, lehet hogy már nincs is nyelőcsövem, úgy szétmarta.
De büszke vagyok magamra 3-ig bírtam, többnyire este 9-re kikészülök.
Tegnap este ment a rókázás, de nem én, a párom 15 éves öccse... 10 perc alatt annyit ivott, amit én 3 óra alatt nem bírok magamba tölteni, így egész este wc-re járt, mert hát vagyunk olyan szerencsések, hogy ebben a "nehéz" helyzetben mi szállásoltuk el. :-)
A férjem nagyon édi volt a partin. Enyhén becsiccsentve büszkén mesélte mindenkinek, hogy fia lesz, de persze mivel nem tudjuk még a nemét, nevetve hozzátette, hogy de ha lány akkor is megtartjuk.
Éjfélkor koccintott a pocakommal is :-)
Már nagyon készül a 4-i uh-ra.
Amúgy nekünk nagy fejtörést okoz lány nevet találni. A fiú egyértelmű, de lány...
A párom családneve ---pi -re végződik, így vigyázni kell a névadással. Egy Csabát, Álmost necces lenne választani és ugyanígy a lánynevekkel.

Ezt a szentendrei helyet ismeri valamelyitek?
Érdemes oda kimenni?
http://kismamaruha.net/magazin/

Én karácsonyra kaptam a Lövőház utcából 2 in 1 collection-os kismama nadrágot, azt mondják, hogy sokkal jobb árban vannak még a H und M meg C und A-nél is. Van egy outlet boltjuk a normál mellett. Január 4-én megyek dolgozni, arra felé járok, meg fogom nézni személyesen is.

Én gyerekruhán nem is gondolkodom, 5-en vagyunk testvérek, már mindnek van gyereke, nem is egy, így kisfiú, kislányruha is jön majd dögivel. A férjemék szintén 6-an vannk. El tudjátok képzelni...

Jó pihenést mára.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Manorka, Fokamoka!
Teszek fel par kepet a narancs tortarol, ha keritek a recit szoljatok! Kép Narancs torta kiboritas elott
pocaklako
 
 


Kép Narancs torta kiboritas utan 1
pocaklako
 
 


Kép Narancs torta kiboritas utan 2
pocaklako
 
 


Sziasztok Kismamik :D !

Szóval köszönöm én is a jókívánságokat, és én is kívánom mindekinek, hogy élete egyik legboldogabb éve legyen 2010 :D !

Azt hiszem még erre nem reagáltam: nagyon köszi én is a Next-es infokat! Nagyon bezsongattatok, pedig én nem vagyok egy nagy "távvásárló" :D! Szeretem megtapogatni a ruhaneműk anyagát, kipróbálni a zippzárt, patentot stb. De azért lehet, hogy egy két darabot én sem fogok megvetni, főleg, hogy annyira dícsértétek a minőségét!

Poci,
ez a narancs torta naggggyon guszta! Szerintem nem kérdés, hogy a receptet közkinccsé kell tenned :D !!! Köszi!

Gigi,
Edi szentedrei, ő lehet, hogy esetleg tud majd valami infoval szolgálni az általad kérdezett kismamaruhákkal kapcsolatban!

Mi a férjemmel 21.30 körül este kidőltünk, és elaludtunk a TV előtt a nappaliban :D . Éjfél előtt 10 perccel ébredtünk, aztán 3 körül feküdtünk le. Szóval az alkoholmentes pezsgővel jól kirúgtunk a hámból :) !

Nektek is további kellemes pihegést kívánok mára!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Poci, huh, de csodás a tortád! Gratula!!!
igigig én voltam abban a szentendrei üzletben, nem rossz, de meglepődtem, mert elég kicsi, általában egy-egy méret van egy-egy kollekcióból, de mivel sok márkának eltérő a számozása, lehet, h pont az z egy a jó. Az árak olcsóbbak, mint általában a márkaüzletek, így tudtam pár csinos darabot összeválogatni magamnak, de egy icipicit csalódás volt azért, a honlap alapján nagyobb választékot vártam. Ha nem vársz tőle extra sokat, és nem utazol érte túl sokat, azért mindenképpen megéri benézni.

Lányok, sok örömet az Új Évre Mindannyiunknak és az idén születő Újaknak! :)

detti_10
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok mindenkinek:)


Poci, kérem a receptet, légyszives...már ma megcsinálnám, annyira kívánós lettem tőle:)

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Sziasztok Csajok!
Rendben leirom azonnal, csak nagyon belemerultem az olvasasba, bocsi Mercy.
Koszi Detti!
Maki: mindjart kuldom, csak megirom wordben, negogy itt elszalljon, aztan bemasolom.
pocaklako
 
 


Pocak
ez a torta csodálatos :lol: :lol: :lol: én is kérem a receptet :wink: :wink: nyami,de befalnám...

nekem is jól telt a szilveszter,barátaink itt voltak ,1 ig voltunk fennt,szuper volt :wink: :wink:

Igig
ez jó :lol: :lol: nektek tényleg vigyázni kell nehohy mókás neve legyen :lol: :lol:

Luna
én is azt hittem hogy tesó a cica :lol: :lol: :lol:

jaj lányok már alig várom az 5.ét,hogy mehessek az uh-ra,na meg kapok időpontot a méhlepény biopsziára,megmondom őszintén annyira nyomaszt ez,majd csak ha ezen túl leszek akkor leszek boldog kismama :oops: :oops:
én is kivánok mindenkinek boldog új évet,és sok szép egészséges pici babát :lol: :lol: :lol:

bibar
 
 


Narancs torta:

Hozzavalok:
6-7 hamozott narancs, izles szerint porcukor, 1 dl narancsle, 3 evokanal rum, 30-40 dkg babapiskota, 4 tojassargaja, 10 evokanal cukor (en porcukrot hasznaltam), (6+4!!!), 1 csapott evokanal liszt, 2,5 l tej, 2,5 evokanal zselatin, reszelt narancshej, 5 dl jol behutott tejszin.

A narancsokat meghamozom, egyenletes picit vekonyabb, mint 1 cm-es szeletekre vagom es meghintem porcukorral, hogy levet engedjen, kozben egy masik talban elokeszitem a babapiskotat ugy, hogy aprora tordelem. Kikeverem a kremet: a 4 tojassargajat habosra keverem a 6 evokanal cukorral, a csapott evokanal liszttel es a 2,5 dl tejjel. Ezutan lassu tuzon surure fozom allando kevergetes mellett. Ha eleg suru leveszem a tuzrol es folyamatos kevergetes mellett kihutom, kozben egy harancs hejat belereszelem, hozzaadva az 1dl narancslet (lehet frissen facsart vagy 100% -os bolti) + azt a levet is amit a narancs szeletek engedtek is a kremhez adom. Hozzateszem a 3 evokanal rumot. Kozben felfozom a zselatint pici vizzel es cukorral, ezt szinten a kihult kremhez adom. Legvegul az 5 dl tejszint felverem kemeny habba a maradek 4 evokanal cukorral. (ha gepivel veritek a legkisebb fokozaton verjetek, kulonben megfolyosodhat, es a lenyeg, hogy jo hideg legyen a tejszin, ha kesz ezt is a kremhez keverjuk ovatosan, hogy a leheto legkevesbe torjon ossze a tejszinhab. Ezzel a kremunk elkeszult.
Veszek egy lehetoleg atlatszo uvegtalat, eloblitem, hogy vizes legyen egy kicsit belul, hogy a narancs szeletek amivel ki fogjuk belelni jobban tapadjanak. Ezutan kibeleljuk a talat a narancs szeletekkel. A tolteleket a kremmel kezdjuk, a tal aljara teszek egy reteg kremet, ez azert is fontos, mert a narancs szeletek kozotti hezagokat majd a krem fogja kitolteni. Ezutan egy jo adag aprora tort piskota, kozben meg lehet egy kis narancslevel + rummal locsolni izles szerint. Ujabb reteg krem, jo vastagon, mert a piskotanak fel kell szivnia a nedvesseget, nem jo ha a kozepe ropog. Ujabb reteg piskota es a vegen kremmel fejezzuk be. A legtetejere narancskarikak kerulnek. Ezt igy, alufoliaval lefedve hutobe tesszuk, es egy napig pihentetjuk, hogy a piskota jol felszivja a nedvesseget es az izek osszeerjenek. Mindenkeppen amikor belelitek ki a talat a kremmel es a piskotaval nyomogassatok meg egy kicsit, legyen jo tele, kulonben kiboritaskor beszakadhat a teteje.
Masnap talalas elott 10 perccel kiforditjuk a talbol (ki fog cuppanni belole), nagyon mutatos es egy friss desszert, de ha felvagjatok mar nem lesz annyira szep, mivel eleg puha es nem lehet szepen szeletelni. Nalunk a csaladban mindig sikert arat, es kulonben magyar recept.
:D
pocaklako
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet kívánok mégegyszer!

Judit! Bárcsak az én tálamból is most kicuppanna egy ilyen kis finomság!!! ÁÁÁÁÁ! Holnap hozatok is tejszínt és kipróbáljuk. Köszönjük szépen a receptet! Nagyon guszta és biztosan nagyon fincsi is!

Bibar: már mindjárt itt van 5.-e, nyugi, minden okés lesz!

Szilveszter: hozzánk a szüleim jöttek át, úgy volt, hogy csak egy koccintás erejéig maradnak. Ez volt délután 5-6 körül. És annyira jó volt a hangulat, jókat beszélgettünk, időnként TV-ztünk vagy zenei DVD-t hallgattunk, hogy hajnali 2-ig itt voltak. Közben jókat hamiztunk, készítettünk mindeféle fincsi hamit (többféle saláta, hideg tálak, virsli, sonka, szendvicskék). Lánykám pedig nagyon élvezte az egészet, hajnali fél 3-kor sikerült letenni őt aludni. Nem volt fáradt, táncolt (ehhez szoknyát is fel kellett vennie), bulizott, nézte az ablakból a sok-sok tüzijátékot. Nálunk sem fogyott túl sok alkohol, mivel csak a párom ivott 1-2 pohár bort, Anyukám 1-2 pohár pezsgőt, én meg Apukámmal (mert kocsival jöttek és ő volt a sofőr) felbontottam egy üveg alkoholmentes Törely pezsit (édes rosé), de abból is csak minimális fogyott. És ugye koccintani meg kell éjfélkor. Nóri pedig málnás gyerekpezsit kapott :) Nem szokott szénsavasat inni (velem együtt), így most ez nagy élmény volt neki a bulizással együtt.
Gyorsan eltelt ez a szilveszter is.

Manorka

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Sziasztok!

Meme én is almás kölyökpezsgőt ittam :D

Igigig: drukk a 4-ei Uhra, a Lövőház utcai boltról én is sok jót hallottam, személyesen még nem jutottam el, meséld majd el, hogy milyen a kínálat, ha voltál :)

Pocaklakó: Istenien néz ki ez a torta, köszi a receptet!

Bibar: kitartás 5-éig, meg a biopszia eredményéig!

Én bevallom őszintén, hogy alig birtam kivárni az éjfélt, utána beájultam az ágyba, és aludtam mint akit lecsaptak. :)

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


SZiasztok!
Már nagyon rég voltam erre!Jo pár hete!
Boldog Újévet mindenkinek!!!!!

Dec.23.án voltam uh-on már csak egy babó van sajnos ugyhogy nincs már iker kismami a csapatban!
Probálom visszaolvasni 25 oldalt amit azóta irtatok mióta nem voltam!
Majd jövök még!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?