Új privát üzeneted érkezett!

Times, nekem Pesztonkám volt, mert egy ismerős azt ajánlotta. neki nagyon jó volt, nekem nem jött be, aztán kaptam egy Medela kézit és azzal sokkal több kijött, mint a gépivel.
Ezért gondolkodom most azon, hogy veszek egy kézit, mert a Medelával elég komplikált volt a fejés, de láttam olyan típusut mint az Avent-es, csak sokkal olcsóbban.
Meg igazság szerint én annyira nem vittem túlzásba a fejést, de neked mindenképpen hasznos lenne, mert esetleg amíg az egyik szopizik, addig a másikat valaki meg tudná etetni és felváltva szopizhatnának. Vagy beletanulsz a tandembe :wink: mert ha egyedül vagy velük, akkor így könnyebb lenne.

Mirr-murr, szerintem 3-4 db elég a 2 legkisebb méretből.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Mirr-múr!
Üdv. köreinkben. :)

A kórházban nálunk is adtak mindent a babának, sőt otthoni ruhát tilos volt ráadni... Pedig pont akkor, amikor Bencsi született (május), irtó hideg volt, fűtés semmi...mindenesetre jól betakargattam meg egy sapit adtam rá amíg velem volt.

Légzésfigyelőt mi is kaptunk kölcsön, használtuk is kb. 5-6 hónapig, azóta velünk alszik a gyermek :) Amúgy szerintem megnyugtató dolog, ha van, de igazából tényleg csak akkor szükséges, ha valami gond van a babócával.

Mérleget lehet kölcsönözni is, főleg bababoltokban, az első egy hónapban én is lelkesen mértem és írtam, hogy mikor mennyit szopizott, de igazából, ha a babán látszik, hogy jól fejlődik ez is fölösleges.

Van egy jó kelengyelistám, majd előásom és közkiccsé teszem, ha érdekel titeket.

Már előszedtem Benus babaruháit és úgy nézem, ennyivel egy ikerpárt is el lehetne látni, úgyhogy nemigen vásárolhatok...
Bár sok világoskék holmi van a ruhák közt, úgyhogy, ha esetleg lány lesz, azért van esély némi vásárolgatásra.

Nem tudom, hogy hogy álltok a használt ruhákhoz, én bevallom, a legtöbb ruhánk turis, mert annyi pénz a világon nincs (vagy legalábbis nálunk nincs), hogy mindent újonnan meg tudnék venni..
Mondjuk mostanában inkább a neten "turizok", a teszveszen és a vaterán, sok jó holmit vettem már Benusnak is nagyon jó áron.
Jó, mondjuk egy újszülöttnek jobb, ha újak a ruhái, de pár hónap után lehet használttal is próbálkozni.

Times!
Nekem az avent kézi mellszívója bevált, bár tényleg nem a leggyorsabb. De igazából nem is kellett sokáig. Viszont kb. fél éves múlhatott Beni, amikor tejköveim lettek. Hülyén hangzik, de van ilyen. Bedugultak a járatok és sok fejegetés és meleg fürdőzés árán lehetett csak kidugítani őket. 1-2 hét alatt lezajlott a dolog, de a mellszívó nélkül nem ment volna. Az volt a "mókás" az egészben, hogy se a védőnőm, se a dokim nem hallott még ilyesmiről. Végül felhívtam a La Leche Ligás csajokat és ők egyből képben voltak.
Na, ilyenekről majd akkor, ha már ott tartunk :)

Jó délutánt!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Milyen darabok? Mármint, hogy mit javasoltok, lévén forró nyár lesz amikor megszületik:)

A legkisebb méret az 56-os??
mirr-múr
 
 

 
 

Edit, franciska, kérünk képeket a kis rucikról :D

Kép
mona76
 
 


Köszi az üdvözlést pfranciska!

Ezek szerint mérleget szerinted nem érdemes venni??

Én is főleg turis ruhákban gondolkodom, mert a kiadásaink-főleg így építkezéskor-amúgy is borzasztóak! Szerencsére minket a nagyszülő patronálnak, anyukám már ki is jelentette, hogy a babakocsit ő veszi meg, mi válasszunk milyet szeretnénk. Kiságyat használtat veszünk a brátnőmtől, így is kell bútor, járóka stb...

Szóval amit el lehet hagyni-így a mérleget is akkor- azt inkább elhagynánk...
mirr-múr
 
 


próba

Kép
mirr-múr
 
 


sajnos a képküldéssel bajban vagyok,szervízben a fényképezőm.
Bepótolom,bocsi.
pfanciska.Megnéztem azt a turis oldalt,szimpi,de nem félsz a ruháktól,hogy mást kapsz,mint fizetsz?Vagy érte mész?
Ha nem mész,akkor mennyi a szállítás?
tuza edit
 
 


SZUPER VAGY ROBCSI!!!!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-Múrr vannak kisebbek is.Az 50-esben biztos vagyok :)
Gáborról szerettem volna képek felrakni.Nem jött össze :( .Segítség!!![/img]

Kép
Kép
huni
 
 


Ja,bocsi mir-múr!!!
SZIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Főzök,mosok takarítok,elfelejtem a végén,hogy mit akartam az elején :oops:
tuza edit
 
 


Aki tud jó áron mérleget, légzésfigyelőt kölcsönözni, az kölcsönözzön, mert ha mégse kell visszaviszi.

Viszont meg kell gondolni, hogy hosszú távon pl. légzsésfigyelőért amit kifizet az ember annyiért meg is veheti, pláne ha még tervez tesót, tesókat.

Légzésfigyelőt, mérleget lehet venni egészségpénztárra ha van valakinek.

Én még nem szedtem elő Réka kisruháit, így is elég az övéit elpakolnom, majd májusban, ha már tudom ki az a kis mocorgó odabenn :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Mirr-Múrr,mi a járókát dísznek vettük meg :D .Alig volt benne.Akkor főztem mikor aludt,mikor ébren volt akkor meg ott voltam mellette.Persze most a második gyerkőcnél bizti másképp lesz,nem lesz olyan aranyéltem,így előkerülhet még a padlásról :lol:

Kép
Kép
huni
 
 


Sajna, nekem nincs egészségpénztár....

Milyen turis oldalról írtatok? Megosztanátok velem is??

Kép
mirr-múr
 
 


Hát,ha beleszolhatok a témába,nem javaslom az 50 es babaruhát.A legtöbb baba 52-54 cm-es a,ikor megszületik,ha nem koraszülött és persze a mieink NEM LESZNEK AZOK!!
Szóval,még haza sem vitted,már kinőtte.A másik,hogy ha olyanokat veszel,ami"zoknis" ,akkor egy gyengébb hajgomi a bokán és semmi gond.Nekem igy vészelték át a két ruha közötti növekedést és észre sem lehetett venni.Ja a kiszokni is megoldás.Nem fogod győzni venni a ruhát,2 hét alatt kinövi a méretet :lol: :lol: :lol:
Ja és még egy a mostani babáknak a súlyuk is nagyobb, tehát felveszik az anyagot :lol: :lol:
tuza edit
 
 


Köszi Edit!

Ezek szerint maradok a Robcsi javaslatánál 56 és 62 között kezdetnek...

Kép
mirr-múr
 
 


Csatlakozom Edithez, én se vennék 50-es babaruhát, szerintem teljes pénzkidobás, már lehet, hogy a kórházban kicsi lenne.
ha esetleg nagy az 56-os (inkább az ujja hosszú), abból lehet felhajtani.

Edit www-t ne írj elé úgy próbáld meg az oldalt, hogy be tudsz-e lépni.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Megírnátok a turis oldal elérhetőségét??? Köszike!!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-múr, nem tudom a többiek erre gondoltak-e

http://www.vatera.hu
http://www.tesz-vesz.hu

Lehet venni még sok babarucit a http://www.babaszoba.hu-n és ma láttam a http://www.nlc.hu-n is.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


sajnos az sem jó.Nekem is gmail a címem ,eddig nem volt gond,most meg csak a nagy fehérség,nem tölt be semmit.2 napja nem tudom megnézni a leveleimet!!! :evil:
tuza edit
 
 


Hát én ezektől a turis oldalaktól félek,hogy mit kapnék és milyen minőségben.Jól hangzanakmeg minden,de a foltok pl nem látszanak.
Na belőlem megint kijött a pesszimizmus és a bizalmatlanság :cry:
tuza edit
 
 


csajok, én ma annyira lusta vagyok, semmit nem csináltam, még főznöm sem kellett. Csak eszegetek, Kép Kép és semmi máshoz nincs kedvem. Pedig vasalni kéne, na de majd holnap. Kép
Még a levegőn sem voltam ma kint Kép

Kép
mona76
 
 


Lehet, hogy igazad van, Edit, csak gondoltam megnézem az oldalt kíváncsiságból:) Majd elmegyek személyesen turkálni. Az időmből kitelik, mert nem dolgozom.

Köszi robcsi a címeket! ( Most már tényleg megyek sütit sütni, de közben fél szemmel itt leszek)

Kép
mirr-múr
 
 


Mona!

Én minden nap lusta disznónak érzem magam...Persze erre rásegített a férjem is, aki szó szerint a széltől is óv! Még porszívózni sem enged....

Kép
mirr-múr
 
 


Mielőtt félreértenéd, ezzel nem azt akartam mondani, hogy te is az vagy:) Csak leírtam, én mit érzek...

Kép
mirr-múr
 
 


Éppen tegnap beszéltük apával, hogy milyen drágák lettek a könyvek. Találtam egy oldalt, elég elfogadható árakkal, és olyan könyvekkel, amiken mi is felnőttünk :D
A török és a tehenek
Kerekecske dombocska
Családi kör
A kiskakas gyémánt félkrajcárja
Háp, háp, háp jönnek a kacsák
Csigabiga házikó
Állatkerti utmutató
Kisvakond kifestőkönyv
Egyedem begyedem tengertánc
A kisvakond nadrágja
Ezek 400-500ft között vannak.

Öreg néne őzikéje 1275.-
Mondjuk együtt a vakonddal 1097.-
Pöttyös Panni az ovodában 1862.-
Minden napra egy mese 2882.-

Kép
mona76
 
 


MIR-MÚR
nEM AKARTALAK LEBESZÉLNI A NET TURIRÓL!!!
Én csak aggodalmaskodom,de közben a fél szemem nekem is ott van,hátha...
De valahogy olyan megfoghatatlannak érzem.Ha lenne ismerős akinek tapasztalata van,bátrabb lennék.Egyébként a babakocsikat nézegettem így,mert olcsóbb mint az új!!
Ja,nekem nincs is turi helyem sehol a közelben,tehát nállam ez nem jön be sajnos.
tuza edit
 
 


Sziasztok kismamik! :)
Túléltem a mai attrakciót, kibírható volt, csak még pihengetni kell, a hétvégén mindenképp. Persze ezt nem nagyon bánom. Nagyon köszönöm a drukkokat, igazán tündérek vagytok! :D Remélem, az eredményben is tükröződik majd, 20-áig kell izgulnom miatta.

Cili,
nem tudom, hová tűntél, de neked is nagyon drukkolunk ám a jövő héten! Ha van kérdésed, írj csak, most már "rutinosan" mesélhetek. :wink:

Robcsi,
jó, hogy feltetted az AFP-s értékeket, merthogy ma megkaptam az eredményt a labortól (szerdán voltam, ez csúcs, egy nap alatt eredményt adnak róla!!!). 0,9 a MOM-érték, ezek szerint az normális? Túl nagy jelentőséget amúgy én sem tulajdonítok neki, pláne mivel úgyis a genetikai vizsgálat a lényeg, csak nem szeretném, ha zargatnának vele.

Mirr-múr,
üdv a csapatban! :)

Na, megyek pihenni, mert elfáradtam, mire elolvastam mindent. Csak így tovább! :wink:

italoman
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is újként csatlakoznék hozzátok. Már régóta olvasgatlak benneteket, de még csak most vettem rá magam, hogy én is írjak, láttam, hogy mindenkit olyan szívesn fogadtok.... :D :D
Már így is olyan sok mindent megtudtam tőletek, látatlanba is sokat segítettetek már.... :D :D
Első babámat várom és is, persze tele bizonytalansággal, úgyhogy jó hogy vagytok...

Lassan végzek itt a dolgozóba, úgyhogy usgyi haza. :D Nagyon szép hétvégét kívánok nektek, meg persze a babóknak is....

Kari
kkarol
 
 


italoman, végre túl vagy rajta. Pihenjél nagyon sokat Kép
kkarol, üdv itt közöttünk, mesélj kicsit magatokról Kép

Kép
mona76
 
 


Ildi.
De jó hogy túl vagy rajta!!!
Az eredmény meg,ahogy te szoktad mondani,biztos jó lesz,ne izgulj.!!!

Szia kkarol!Érezd jól magad köztünk!! :lol:
tuza edit
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet Mirr-murrnak és Kkarolnak, gyertek sokszor!

Ma felhívtam a központi tanácsadót az AFP eredményem miatt. Itt nálunk nem számolják át az értékeket, nekem a régi módszer szerint nézték, 37 lett, ami nagyon jó. A Márkkal 43 volt.

Nekem Medela kézi mellszívóm volt, még most is megvan, ezt fogom használni, nekem nagyon bejött, mert lehet a szívás erősségét állítani rajta. Babamérlegünk nem volt, egyszer a tanácsadóból kölcsönkaptuk 1 hétre, mert a Márk nem hízott olyan ütemben, mint kellett volna, azóta se nagy evő, most is csak 20 kg 7,5 évesen. Amúgy a szopizásról is a lustasága miatt szokott le, mert amikor már erőlködni kellett, az már nem tetszett neki és inkább nem szopizott. Ugyanilyen dacból szokott le a cumiról is. 3 éves volt, éppen beteg volt, kanalas gyógyszer kellett szednie. Nem nagyon ízlett neki, azt mondta, hogy nem eszi meg. Én pedig mondtam, hogy jó, akkor cumi sincs többé. Képes volt lemondani a cumiról, utána nem is kérte egyszer sem. Pedig éjszaka csak azzal tudott aludni. Szóval az én fiam ilyen dacos, még most is. A kanalas gyógyszert azóta sem szereti, fél órát kell könyörögni, hogy bevegye, mindig azzal jön, hogy ki fogja hányni. Pedig addira már az ízét is elfelejthette volna.

Kicsit hosszú lettem, bocsi.

Nagyon éhes vagyok, megyek vacsizni!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Mona: Köszi, hogy kijavítottál.
Nekünk szerintem most lesz légzésfigyelőnk habár Lindának nem volt, de egy ismerős családban jó hasznát vették amikor élesben csipogott, csak a gyermek újraélesztését, nem tanították meg hozzá, ezért apuka a gyerkőcöt a hideg víz alá tartotta fejjel lefelé, és újra el kezdett lélegezni. Bocsi, hogy megint rémtörténetekkel traktállak benneteket.
Vásárlás: Naaagyon csábító mindenhol a baba kelengye kínálat, de nem érdemes minden gyönyörűséges édi- bédi rugit megvenni horror áron, főleg nem 56 méretet, mert túl drága azért az 1 hónapért amíg kinövi, ja és tényleg sokan ruhácskát hoznak ajándékba.
És annyira nagyon kevés dologra van szüksége annak a babónak amikor megszületik hogy nem is igaz, kell neki sok szeretet +cici+cici+türelem. Én Lindával nem vettem semmit persze, babonából az előző babó miatt. Összeírtam mindent apának ami kellett, és simán megvette ügyi volt. Babahordót vettünk csak előtte, kocsit is utána már, és nem volt elkésve.
Én most nem fogok új babakocsit venni, nagyon szép állapotúakat lehet kapni használtan is.

Szia Mirr Múr örülünk neked, az első babával jóval később érzi az ember a mocorgást, és az is természetes, hogy még nem látszik annyira, mint aki már a 2.3.4 babucit várja.
Nem lehet könnyű a doki váltás, ha már egyet megszoktál, de remélem az új is bejön
Times: Nálunk is így lesz az elején a szobánkban lesz. Linda 5 hónapig volt velünk, remélem a picinél is megoldható lesz ez.Mi az a bébiőr?
Kiakadtam ma a genetikai uh-nak nevezett uh-on kb nem túlzok 4 percig sem tartott, az uh-os doki lehúzatta a bugyimat combközépig, én jól nevelt kislány létemre nem kérdeztem meg ugyan már miért, kicsit megalázónak tartottam, mert eddig még mindenki meg tudta anélkül nézni a babát, hogy combközépig letoljam, de nem voltam kicsit sem nyugodt, úgyhogy a dokim most elküldött a női I-be is egy gyerek doktor uh-os orvoshoz, mert fontos, hogy a szívét, és a kis fejét jobban átnézzék. Az előzmények miatt. Bocsika , hoyg ma bő lére eresztettem.Puszi
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Köszönöm a segítséget az AFP értékhez, de a gond a következő: Mindenhol MoMk értéket adanak meg vagy ng/ml-ben adják meg az értéket. Nekem pedig IU/ml-ben adták meg és így lett 20,6.

Márkanyuka!
Neked mi az egysége annak a 37-nek? És azzal az egységgel mi a referencia tartomány?

Hétfőig mindenképp ki szeretném deríteni, hogy ez az erdmény jó-e, mert ha nem akkor jövő héten elmegyek és megcsináltatom az Istenhegyin, mert ott mint látom kicsit alaposabban csinálják, mint nálunk, mert több tényezőt is figyelembe veszneki az erdmény megállapításához.

Mi légzésfigyelőt bizti veszünk és én is az Angelcarról hallottam, hogy megbízható. A vásárlást majd csak a 18. heti genetikai Uh után kezdjük el.

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Mirr-múr! Üdvözöllek a csapatban.
Kari! Szintén, légy üdvözölve.

A közös e-mail cím nagyon jó ötlet. Oda szívesebben teszek fel képeket mint itt a neten minden csökött agyú ember szeme láttára. Remélem értitek mire gondolok. Vannak rossz tapasztalatok. Amúgy G-portálos oldalt minden tudomány nélkül létre lehet hozni és fen is lehet tartani, ingyen. Persze azért idő az kell hozzá.

Vásárlás: Nekem elég sok mindenem meg van harmadik gyerek révén. Mellszívó szerintem a madela kézi nagyon jó, én tejleadó anya volta és ezzel fejtem. Mérleg: kell ha a baba rosszul eszik, keveset hízik vagy első babáról van szó. Én aggódós mami vagyok minden evés előtt és után mértem hosszú hónapokig, megnyugtató. Szoptatós párna, szerintem kényelmes két babucinál mindenképpen ajánlanám. Bár ha valakinek kevés lesz a teje ez mind kidobott pénz lesz. De ezt ugye előre nem tudhatjuk. Légzésfigyelőt nem tartom szükségesnek. Ha már volt csecsemőhalál a családban, kicsi a baba, koraszülött, vagy iker akkor magasabb a rizikó faktor. Én nem veszek. A babakocsi, hordozó és a kiságy megvásárlása ráér a végén. Néhány ruha, cumi, pelus mindenképpen szükséges. Ajánlom a májusi kismama börzét a BNV-n sok mindent beszerezhettek ott.

Kórház: Én a Jánosba megyek szülni. Azonban a doikim még nem tudott arra válaszolni mi van a kórházi díjfizetéssel. Remélem, azonban nem lesz gond. Persze nincs kedvem külön még a kórháznak is fizetni.

Netes turiban én sem mertem még soha vásárolni. Én jobban szeretem megfogni, megnézni közelről. Az egyik barátnőm azonban rengeteget vásárol így. Persze ahhoz idő is kell, hogy felkutasd a jó cuccokat.

Kellemes estét!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Én még nem voltam AFP-n,de a 12.héten elmentem az Istenhegyi Klinikára genetikai vizsgálatra. Szerencsére ott minden oké volt. :) Azt mondták, hogy ha ott jó volt az eredmény, akkor az AFP miatt sem kell aggódnom, mert amit ott mértek akkor, az olyan, mint az AFP. Vagyis annak az eredménye is látható. ( Remélem érthető voltam)

Mirosz! Ezt azért írtam le, mert bár én elvileg holnap lépek a 16.hétbe, vagyis egész jövő hét jó a vizsgálat szempontjából. De az Istenhegyi Klinikán "máshogy mérik az időt", így azt mondták, hogy jövő hét szerdáig mindenképpen menjek el! Szóval mielőtt elmennél, hívd fel őket mindenképpen.

Amúgy én is oda megyek vissza genetikai Uh-ra majd. Bár remélem a jövő hét közepén is csinál a doki UH-ot, és akkor ráérek a 22.-ik hét körül menni.

Köszönöm a babamérleggel kapcsolatos tanácsokat. Kérdés eldöntve: mérleg nem lesz! Hurrá!

Kedves Edit! Egyáltalán nem beszéltél le, én csak azt akartam mondani, hogy egyetértek az aggodalmaskodásoddal!

Jó éjszakát, szép álmokat mindenkinek!

Kép
mirr-múr
 
 


Sziasztok csajok!

Üdv Mirr Murr és Karolnak!
Termeltetek rendesen ma lányok:-)Nem is győzök visszaolvasni.
Viszont örülök,hogy Ildi minden okés volt a vizsgálattal.Most pihizz sokat.

Légzésfigyelőt én is szeretnék.Viszont mérleget elvből /tapasztalat/ miatt csak kölcsönözni fogok az elején.Diánál megjártam ,állandóan pánikoltam ,közben pedig a gyereken úgyis látja az ember lánya ,hogy szépen fejlődik ,nyugodt és ennél több nem kell. :D
Rucikat tényleg ki lehet fogni olcsón a babaneten is.Szomszédom is vett egy csomót és jó minőségűek.
Valamint ha javasolhatok ,bababőrzére májusba menjetek és ott is van kint árus aki kilóra árulja a jobbnál jobb cuccokat./pl.George,next,stb/ amik ugye tudjuk jó minőségűek.Én múlt ősszel vettem Diusnak kb.3000 ft ért 9-10 db vegyes rucit és ez ugye már 128-134 méret volt./nadrágok,h.újjú felsők.pulcsik,kardigánok/
De ha esetleg fiam lesz ,akkor szívesen adok kölcsön kislányrucikat ,mert voltak azért ám nekünk szép új rucijaink is. :wink:
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


mirr-múr
Nekem az a dokim aki az Istenhegyin rendel, és szerintem nem nézik másképp az időt. Nekem kikötötte, hogy AFP-re 16-17.héten menjek, és most is megbeszéltük, hogy a 18-19.hét között menjek.
Persze mindenkinél másképp van, csak leírtam az én tapasztalataimat :wink:

Kép
mona76
 
 


Mirosz, vhol olvastam még afp-t és ott vmi olan volt,hogy 20-100ig jó. úgyhogy jó. nyugi!!! szeritnme ne idegeseítsd magadat!!!
jó hétvégét mindnekinek!!!
dimet
 
 


Mona!
Fényképet a babaruhákról? Komolyan gondolod? :)
A könyveket meg ne is mondd! Most rendeltem Bencsinek 4 könyvet 6ezerért. Mondjuk névnapra lesz és kettőt anyuék adnak neki, de akkor is... Nagy könyvbarát a kölyök és egyenlőre ez a lényeg. Könyvtárba is gyakran járunk, de ott sok régi és unalmas gyerekkönyv mellett kevés az új és ekkora gyerekeknek való...

A pocimról már csináltam képet a telefonnal, de nem tudom, hol van az infra-port, amivel a gépre át lehet tenni, hamarosan előkerül :)

Teszvesz
Hát igen, garancia semmire nincs, de csak 1-2-3 eset volt, amikor csalódnom kellett. Legtöbbször jó cuccokat sikerült kifognom. Bár mostanában nem vásároltam sokat, 1-2 éve viszont igen :)
Ki kell fogni.
De új, boltban vett ruhával is sokszor jártam már úgy, hogy valami miatt mégsem volt jó. Nekem legalábbis sokszor nem jön össze a ruhavásárlás "simán".

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mirr-murr!
Én is voltam a 12. héten az Istenhegyin, ahol minden rendben volt.
Hétfőn mindenképp felhívom őket, hogy egyáltalán van-e esélyem jövő héten bejutni AFP-re.

Dimet!
Ari vagy. Ezt a 20-100-ig ot én is olvastam, csak ehhez nem az a mértékegység tartozik, mint az enyémhez.

De nagyon zavar, hogy van egy leletem és azt se tudom, hogy jó vagy rossz. Még nagyon bízom Márkanyuban, hátha neki uilyen egységben adták meg.
mirosz
 
 


Dimet!
Bocsi, hogy ígéretem ellenére ma nem írtam privit, de most ezerrel az AFP redményem szretném megfejteni. Majd hamarosan fogok jelentkezni.

Mona!
Megnyugtattál, hogy még a 17. héten is lehet menni az Istenhegyire.

Szép tavaszi hétvégét kívánok mindenkinek!

Kép
mirosz
 
 


Móni,
mielőtt elfelejtek szólni, én, sajnos, nem tudok menni a jövő héten kismamatornára, mert két hétig eltiltottak minden ilyesmitől. De azért te csak menj el nyugodtan, ha tudsz, és próbáld ki! (Elvileg hétfőn van Márta, kedden és pénteken Emese, csütörtökön pedig Enikő. Meg tudod nézni őket a honlapon.)

Mirosz,
csak ennyi van azon a leleteden? Egy szám + mértékegység? Sem előtte, sem utána semmi? Nekem többféle mértékegységben is megadták.

italoman
 
 


Italoman!
Igen, sajna csak ennyi van rajta.
mirosz
 
 


mirosz, azért kérdezd meg, ha odatelefonálsz.
Nekem két adatban adták meg.
MS-AFP: 33,16 ng/ml
MS-AFP MoM: 1,15 MoM

Kép
mona76
 
 


Az AFP önmagában egy lelet, annyit ér, mint mondjuk a testsúly. A genetikai, tehát a fejlődési rendellenességeket szűrő programnak egy borzasztó sok fölös idegeskedést okozó kövülete.
Az AFP értékét általában nanogramm/ml-ben szokás megadni, de mivel szintje több tényezőtől is függ, ezért egy átláthatóbb meghatározása terjedt el a terhesszűrésben. A MoMk érték egyrészt a terhesség pontos ultrahangos korához (12. heti ultrahang szűrés fontossága!) és az anya folyadéktereihez (ezt a testsúly megadásával becsüljük ) viszonyítja a magzatban megtermelt és az anyai vérbe átkerült (!) alfa-fötoprotein mennyiségét. Sajnos ez az utóbbi tényező (a folyadéktereket a testsúly alapján modellezik) az egyik nagy bizonytalansági tényező. A MoMk értéket adott terhességi héten 0,7-2,5 között tekintjük a normál tartományba esőnek. A ng/ml-ben megadott AFP érték általában 20-100 ng/ml közé esik.
Tapasztaljuk, hogy az AFP magasabb értéke többször fordul elő olyan esetben, amikor később a magzati fejlődés károsodását (méhen belüli elhalás avagy később a fejlődés visszamaradása = retardáció) észleljük. Nem a magas AFP az ok, az egy jel.
A baba pedig bármilyen AFP érték mellett lehet egészséges.
A méhen belüli diagnosztikában ma a legjobb eredményességű az ultrahang

Kép
mona76
 
 


Tehát: az AFP vizsgálat a terhesség 16-18. hete között végezhető (és végzendő) el. A kórosan magas értéket 2,5 MoM felett mondjuk ki, ekkor a "nyitott gerinc" kockázata magasabb. Az alacsony érték általában 0,7-0,8 MoM alatt értendő, ekkor a kromoszóma rendellenességekre kell fokozottan figyelni.
Dr. Ács Nándor


Ennyit találtam, remélem tudtam segíteni :wink:

Kép
mona76
 
 


Mona!
Köszi, hogy utánanéztél. ezt a cikket én is olvastam. Neked egyébként a kockázat megállapításakor figyelembe vették a súlyodat meg a terhességi korodat, vagy csak a vérvétel eredményét?
mirosz
 
 


Igen kérdezték a súlyomat, és a magasságomat, de azt soha nemtudom pontosan. De mikor voltunk down-kór szűrésen, akkor is kérdezték. Azt mondta a csaj, nem baj ha nem pontos, de tőle ezt mindig kéri a gép. De aztán lehet nem hiába :roll:
A papíron nincs rajt, hogy a súlyomat figyelembe vennék, csak hogy a terhességi kort.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mirosz előkerestem a Rékával kapott AFP eredményem, de nekem ng/ml-ben volt megadva. Ebből a 16. heti jó érték 34,5-68,9-ig terjed.
Először a hülye védőnő nekem se írt rá testsúlyt, nem is számoltak MoM indexet, másodszorra ráírta, akkor 2 lett a MoM index.

Kép
Kép
robcsi03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?