Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ildi!Gratulálok a tesódnak!!!!Bölcsi meg van már Lottinak?

Veronika!Berendezketettek már?

Kata!Hogy vagy?Tünetek vannak már?Zsebit is nagyon nehéz lekapni bár szereti ha fényképezem Őket :D

Zsuzsi!Ábel jobban van?Azota nem volt fulladás?

Szöszke!Ha olyan van én is rászolok más gyerekére főleg ha veregszik :twisted: Német munkáról van már valami?

Zsebinek is 1hete folyik az orra de a foga miatt már csak a 20.hiányzik de ezzekkel úgy meg szenved szegénykém :cry: Egyre többször olyan mint ha már mondná utánunk a szavakat.Tegnap kibontottam a pelust és erre felkiáltot:Kuki :lol: Olyan édes volt :D

Akik mennek vissza dolgozni vagy már dolgoznak,hogy élik meg lelkileg?Nálunk már úgye téma mert szeptembertől szeretnék dolgozni most még csak nézelödök de már lelkileg kezdek "kiakadni"lelkiismeret furdalásom is van Zsebi mitt agodom,hogy lesz tovább a házimunka,gyerekek..stb :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kata..köszi a kérdést, nagyon fáradt vagyok, feszül a hasam, a mellem, de rosszul még nem vagyok! :wink:

Ildi...Köszi :D Nagyon lassan telnek a napok, mivel még csak 4 hetes lehetek, nem kapkodom el a dokit, várok még egy hetet.

Remélem minden rendben van odabennt kicsit aggódom az emelgetések miatt. :roll:
Bár Norbi már ügyesen közlekedik négykézláb a lépcsőn. :D

Szöszke...én is rászoltam volna más gyerekére ha szülőben nincs annyi hogy figyeljen rá. Még jó hogy megvéded a fiadat! :(
Nálunk ilyen nem fordulhat elő, nincs játszótér :roll: :lol:

Most ami nagy bánatom, hogy keveset eszik.Reggel is csak szétcsipkedi a kenyeret, alig nyel le pár morzsát. :(
Ebédet már tegnap és ma se akart enni, letettem aludni fáradt volt, de tegnap is mikor felébredt nem evett főtt ételt. Pedig a kedvenceivel kínáltam, már sírtam bánatomban :oops: :(
Olyan rossz mikor nem eszik a gyerek.
Csináltam neki sajtos kenyeret, azt se ette, se gyümölcsöt.Illetve a gyümölcsöt, már nagyon rég evett normális mennyiséget
Szinte csak este evett "rendesen", akkor is csak tápszert 240ml-t Lehet jön a foga?.. mert látni nem látom :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, biztosan a foga, Gergő is sztrájkolt. Én is totál kibuktam, de aztán ráhagytam, nem erőltettem, és a következő pár napban szépen bepótolta. Bízz Norbiban, hogy ha éhes lesz, úgyis eszik majd.

Kata84, még mindig függőben van a dolog, egyelőre várjuk a konkrét nettó bér kimutatást a cégtől. A férjem már aláírt egy vállalást, de az még visszafordítható, még nem kötelezte el magát, a régi munkahelyén is csak megemlítette még, de nem mondott fel. Csak majd ha biztos lesz a dolog.
Szerintem mi is keresni fogunk bölcsit külföldön, vagy ha maradunk, akkor itthon. Sőt, ha a férjem előbb kimegy, akkor már nemsokára keresek olyan alkalmi megőrzős bölcsit is, mert még van hátra az egyetemből és ott aztán nincs gyerekmegőrzés. Gergő nagyon szereti a gyerektársaságot.

Ildi, gratulálok a nagynéniséghez!
Hogy megy a bilizés Lottinak? Gergőnél még nem próbáljuk. Vagyis egyszer a wc-szűkítőre ráültettem, de félt tőle, úgyhogy egyelőre hanyagolom a dolgot.

Kép
szöszke
 
 

 
 

Kata!Én fiam sem eszik napok óta rendesen :? De nálunk fogzás van szóval nagyon bizom benne,hogy csak átmeneti :roll: Nagyon idegesítő mikor nem eszik de megtömni nem birom így rá hagyom és örülök ha eszik valamit :)

Szöszke!Drukolok nektek.Persze kell már ilyen korba a társaság.Mennyi van még a suliból?Folytatod ha kimentek?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata84, Szerencsére ez az utolsó félévem. Úgyhogy épp kapóra jönne a kiküldetés, mert nyelvvizsgát is kellene produkálnom minél előbb, hogy elindíthassam a fokozatszerzési eljárást.

Kép
szöszke
 
 


Bölcsi, beíratkozás jövő héten. Hát meglátjuk. Az a baj, hogy mi nem vagyunk hátrányos helyzetűek, nem vagyok egyedülálló, saját lakásban élünk... viszont olyan hiteltörlesztést fizetünk, hogy ha nem megyek vissza dolgozni, gyesből nem fogunk tudni megélni. Elég dühítő, hogy erre nem gondolnak, mikor döntenek. Persze nem akarom előre paráztatni magam, de úgy néz ki, hogy nem érkezési sorrendben történnek a dolgok (én naív, azt hittem :oops: :lol: ), hanem majd a védőnő is ír valami környezettanulmányt . . . félek, hogy nem fogják felvenni :? És nagyon haragszom magamra, hogy tavaly ilyenkor nem írattuk már be!!! :evil:

Bilizés, abbahagytuk. Volt még pár alkalom, amikor belepisilt, de aztán nem mondta egyáltalán, hogy bili és úgy voltam vele, hogy akkor nem erősködök, majd nyáron bugyikában mászkálva könnyebb lesz. Amúgy menne neki, de szerintem ráér még bőven vele.

Szöszke, és ha mentek, mikor mentek??? Kéne előtte még egy fórumtali, nem???

Kata, jó hogy írod ezt a dolgot! Nekem is szeptembertől lenne meló, vagyis szeptember 1-jétől lennék állományba, onnantól szoktatnám manót a bölcsibe (ha felveszik ugye) és kb. október közepétől mennék melózni, mert addig kitolódna a felgyülemlett szabik miatt. Én is félek tőle. Már most gondolkodom, hogy mi lesz, ha nem leszek vele egész nap. Viszont tudom, hogy manó nagyon fogja szeretni, mert imád gyerekek között lenni, a játszón, a játszóházban, akárhol, imádja. Szerintem inkább én bőgök majd, hogy ott kell hagyni, mint ő, hogy elmegyek :roll: :lol:
Amúgy meg én is érzem magamon, hogy nekem is hiányzik a felnőtt társaság. Más a játszó, más átjárni a többi anyukához, más együtt sétálni és más igaziból dolgozni. Én valamilyen szinten várom is már és nincs lelkiismeret furdalásom emiatt. Ha tehetném, hogy otthon maradok 3 éves koráig, akkor se maradnék. De ez biztos típus kérdése is. Gondolj bele, valaki a 6 hónapos babáját is beadja bölcsibe!

LKata, nyugi, Lottinál is vannak ilyen időszakok, hogy nem eszik. Bár súly miatt nem aggódok és szerintem neked se kell, Norbinak is jó súlya van! Nálunk inkább az van, hogy valamit megszeret, pl. most a vicsi (virsli) a menő, minden nap azt akar enni, kérdem, hogy mi kell ebédre és mondja, hogy vicsiiiiiii :lol:

Amúgy olyanokat dumál már, hogy besz.rok :lol:

Egy sztori gyorsan, aztán megyek, mert még alszik, de fene se tudja, meddig, szóval ha pukizik manó, mindig kérdezem tőle, hogy mi volt ez és mindig mondja, hogy pucsi :lol: Akkor megkérdem tőle, hogy ki pucsizott? Erre azt mondja: anyaaaaaaaaa :lol: Jó fej nagyon, jókat lehet nevetni rajta. Most már olyan szépen beszél, hogy néha el se hiszem.

Bocsi, próbálok majd jönni még, de nem könnyű...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok!

Igen, már nem izgatom a kaja dolgon. :roll: Végül is valamennyit eszik azért.

Ildi...hűűűű de irigylem hogy így beszél Lotti, nagyon okos! :D
Ez a "pucsi" story nagyon jóó, úgy nevettem, anyunak is felolvastam(pont itt van nálam) :lol:
Ezek szerint egy ekkorka gyereknek már lehet hogy van humorérzéke????
Tesód hogy van? szoptat? :D

Hát, nekem nem hiányzik a munkahelyem, és a felnőtt társaság sem, kis városban mindenki megállít, beszélgetek hol ezzel hol azzal, itt az anyu , apu a "szomszédba".Van az utcában egy barátnőm aki itthon van Táppénzen mert jön a 2. baba, van unokatesóm (Mira anyukája) :D

Szöszke ...ha terhes leszel jövő hónapban akkor is intézitek a külföldi melót?Vagy ha jön a tesó maradtok?

Erről jut eszembe, Bangham hogy lehet???
Már biztos nagy pocakja van! :)
BANGHAM JELENTKEZZ!!!!

Rég nem volt erre Betti sem. :( Olyan sokan eltüntek.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok, én is itt vagyok ám!

Átköltöztünk az új házba és vettünk egy kutyát így képzelhetitek milyen pihent vagyok állandóan. :lol:

Nóri 13,5 kg és két foga hiányzik már csak. 90 cm.
Igazi nagylány, mint egy óvodás olyan, amikor szépen felöltöztetem.

Erről jut eszembe! Én hétfőn kezdem a bölcsis beszoktatást, majd mesélek ha érdekel valakit. Ez sajnos magánbölcsi, én meg sem próbálom Nórit rendesbe vinni, úgy sem vennék fel. Itt csak 8 gyerek van két gondozóra, tudnak rá figyelni és tanítgatni. Állítólag sokan ott tanultak meg beszélni és lettek szobatiszták, kíváncsi leszek.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi!De jó,hogy köttél!!!!! :lol: :lol: :lol: Engem érdekel nagyon a beszoktatás meg te,hogy élted meg :wink: Képeket kérünk a házról és a kutyusról!!!!Hogy hívják?

Ildi!Képzeld nekem van egy ismerősőm aki gyedül álló és nem vették fel az óviba a gyerekét mert nem hátrányos helyzetű :shock: :shock: Egyébként én azt mondom nem baj ha 2évig jár a gyed de akkor anyukáknak legyen esélye vissza álni a munkába.Legyen bölcsi meg munka :evil: :evil: Amúgy nekem is már hiányzik a felnőt élet de izgulok,hogy lesz utána időm a gyerekekre. :roll: Édes Lotti dumája te meg gyanus vagy :P :P

Kata!Nekem sem hiányzot Zsófinál a munka de már 5éve vagyok itthon és egyre jobban érzem azt(lehet kövezni)ha 6-8órát nélkülük vagyok nem halunk bele sem Ők sem én :oops: :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát igen én is eltűntem már megint. Minden napra jut valami dolog amit kell csinálni míg Balázs alszik. Most éppen az erkély felmosásán vagyok túl. A székeket és az asztalokat már lemostuk, muskátlikat vettünk a hétvégén,azokat kell még átültetnem. Így szépen lassan megint kivirágzik az erkély és jó időben lehet majd kint ücsörögni és kávézni :D .

LKata: csak halkan mondom, gratula 8) :lol: !!!!!!! Szerintem sem aggódj Norbika nem evése miatt. Majd jelez, ha éhes.

Szöszke: ez tök jó, ha esetleg ki tudtok menni Németországba. Olyan szívesen én is kimennék, nemcsak dolgozni, hanem élni is. Anyukám már évek óta kint dolgozik, 4 hét munka után 2 hétig van itthon, ilyenkor van egy váltótársa és ő van ebben az időben a két idős néninél, akikre felügyelni kell.

Szerintem nincs azzal gond, hogy amíg te/ti kint vagytok, itthon ne kapnád a GYED/GYES-t. Az jön automatikusan a számládra, a kutya nem kérdezi, hogy jelenleg hol vagy, itthon vagy külföldön. Csak odakint nem kapnál semmit a német államtól.

Kata84: húú, nagyon jól néz ki a házatok!!!Szépen megcsináltátok belülről. A külső vakolás meg még ráér.
Nagyon vagány Zsebi a nyakkendős képen.

Veronika: ti is átköltöztetek már azóta? A falakat még simán átfestethetitek beköltözés előtt nem?

Ildi: gratula húgodnak!!!Voltatok azóta már nála? Ő melyik kórházban szült? Jó dumája van Lottinak :lol: :lol: :lol:

Tercsimama: de jó, ti is költöztetek!! Családi ház vagy sorház?

Velünk minden okés. Balázs megkapta a bárányhimlő elleni oltásokat és az egyikkel egy időben a 18 hós kötelezőt is.

Méretek: 10,13 kg, 81 cm és 6 fog. Még csak most kezdett kikandikálni a 7. foga.

Balázs is nagyon szereti a gyerektársaságot, nagyon közvetlen a gyerekekkel, meg úgy mindenkivel. Képes idegen embernek az utcán mosolyogva sziát mondani és integetni. A gyerekekhez meg simán odamegy és elkezd dumálni nekik. Szerintem nem lesz gond, ha majd be kell szoktatni az bölcsibe/oviba, de ismerve őt szerintem egy idő után akkor is próbálna megkeresni, hogy anyu-anyu. Lehet, hogy 2 évesen más lenne a helyzet, de nem tervezem visszamenni dolgozni, mert mi is tervezzük a második babát és így nem látom értelmét, hogy visszamenjek dolgozni. Bár jó lenne szülés előtt elköltözni, de párommal nem jutunk dülőre, hogy hova is költözzünk. Én imádom itt a környéket (11.ker), lehet, hogy a megszokás hatalma, de nem szívesen költöznék innen egy peremvárosba. Nem azt mondom, hogy szeretem Bp-et, de ha pl a későbbi munkahely ideköt, akkor nem szeretnék majd másfél órákat eltölteni reggel és este, hogy a céghez eljussak, ill. onnan hazaérjek, és közben meg még a gyereket beadni ill. elhozni az oviból. Sajnálom, hogy nincs még egy plusz szoba a lakásban, mert akkor bizti nem költöznék. Persze azért szívesen laknék egy családi házban vagy sorházban szép kerttel…..

Balázs meg mostanában kezd hisztis lenni. Hol azért mert elfáradt és én cipeljem hazafelé (babakocsit nem vittem, nagy hiba volt) és még ott van a kismotorja is, amit vihetek pluszba. Mert, hogy ő a fenéket nem akar lábra állni és a saját lábán menni. Máskor meg a babakocsiban nem akar megülni, mikor épp pl a DM-ben vásárolok, így kiveszem és kézben viszem, mert különben nem vásárlás lenne a vége. Persze ilyenkor meg az nem tetszik neki, hogy a kezemben van.......És persze ennek hangot is ad. :roll: :roll: :roll:

De itthon is többször eltörik a mécses és hisztizni kezd, ha nem csinálhatja azt, amit épp akarna.

Balázs is mostanában elég sok új szót tanult. Amiket mostanában tanult az a cica, autó,ajtó, bika és nagyon vicces, de van, hogy ki tudja mondani a tűzoltó szót :lol: Németül a Gurke, Blume szavakat tudja mondani. De vannak kifejezések, amit más biztos, hogy nem ért, de én tudom, hogy mit akar mondani, pl a Schnecke (csiga) az "aka" neki, vagy a Jacke(kabát) az "áki". Ilyenek a magyar szavaknál is vannak, hogy az ő általa kimondott kifejezés nem is hasonlít az eredeti szóra, pl a villamos az "giga" neki. Akárhányszor elmondom hogy az villamos, neki az akkor is giga. Még ha nem is lát éppen egyet, de én megkérdezem, hogy mi a villamos, akkor is giga-t mond. Meg a busz az neki ádájé vagy valami ilyesmi.

LKata, írtad, hogy nálatok is van csiri-biri torna. Mi voltunk múlt héten. Balázs nagyon élvezte. Meg is jegyezte a foglalkozást tartó nő, hogy hihetetlen milyen belevaló gyerek. Mondta, hogy a legtöbb gyerek az első alkalommal megszeppenve szokott ott ülni, Balázs viszont hozta a formáját, ugrabugrált, csinált majdnem mindent amit épp kellett, pl egy gyerekdalnál mutatja a nőci, hogy pl mit kell csinálni a kezünkkel, lábunkkal, tehát nem ülve énekelünk, hanem mozgunk is közben. Balázs egy pillanatig sem állt meg. De nem csak éneklés van, hanem előpakoltunk játékokat, pl libikóka, labda, stb. A csiri-biri honlapján (http://www.csiri-biri.hu/) van egy rövid videó erről a tornáról a "Mi a csiribiri babatorna?" link alatt. Kicsit drágállom, mert 1200 Ft egy alkalom, ez kb 45 perces, de ha belegondolok, elég sok mindent csináltunk ez idő alatt, szerintem megyünk holnap is.

Éva, te kérdezted ha jól emlékszem, hogy szoptat e még valaki. Én már csak este. De úgy érzem, hogy erről nehéz lesz leszoktatni. Anno a többi szopialkalmaknál nem háborgott, ha elmaradt, így szépen észrevétlenül jutottunk oda, hogy már csak este van szopi. Fürdés/felöltöztetés után már fogja az ágyon a kispárnát amit ő alá teszek az ölemben, nyújta felém és mondja, hogy cici. Egyik este poénból mondtam neki, hogy mostantól kezdve nincs cici, ajjjajjj, de elkezdett hisztizni és követelte a cicit……

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!!

Gyorsan az általam ismert adatok:

Lotti 18 hónaposan 11880 gramm és 83 cm, 16 foga van.

Balázs 18 hónaposan 10,13 kg, 81 cm és 6 foga van

Nóri 18 hónaposan 13,5 kg 90 cm, 18 foga van.

Zsombor 18 hónaposan 10,68kg 19 foga van

Norbika 18 hónaposan 84cm és 12,58 kg, 16 foga van.

Konstantin 18 hónaposan 10kg 82cm 9 foga van


Ha valamit nem írtam, vagy elírtam szóljatok!!!!!! Jöhet a többiektől is adat természetesen!!!

Ildi!
Sok boldogságot, jó egészséget kívánunk a tesódéknak!!!

Gratu a dumcsihoz!!!!!!!

Kata84!
Köszi a kérdésed, Ábel jól van. Azóta nem volt semmi gond. Pár napig kulacsban vittünk teát az oviba, de mivel majdnem mindegyik gyereknek vittek innivalót, úgy döntött az óvónő, h főznek bent teát. Így most abból kapnak igény szerint.
Csibészek amúgy a kicsik, fogmosáskor kortyolgatnak a hidegvízből :evil: :lol:

Milyen területen keresel munkát????

L.Kata!
Mint olvasod sokaknál van ilyen evésszüneteltetés. Nálunk is sokszor van, de aztán pótolja. Tápszert kap még Norbi????

Konsti inni nem akar, de a napi 800ml körüli tej-tápszer lecsúszik, így nem aggódom.

Rólunk:
Konsta továbbra is feszegeti a határait. Nehéz, de kezelhető. tegnap pld. reggel 7.30-kor előhalászott egy sapkát, felvette , majd odaállt az ajtóba és mondogatta: "anyaaa,sapka, séta". Mondtam, h korán van még kimenni (köd volt, csupa víz minden), de csak nehezen sikerült elvonszolnom az ajtóból. Amikor aztán kimentünk fogta a párnát, ment a hintához, és mondta: "anyaa oda..." (az anya szót mindig elnyújtja :lol: ) Kis parancsnok :lol: :lol:

kibújt két újabb foga, így már három rágófoga van, igaz mind alul.....

Ábel ovizik, szombaton lesz ovibál ott fellépnek a farsangos, százlábús műsorukkal. Nagyon készülnek, remélem nem ijednek meg a színpadon.....

Nem akarok okoskodni, gondolom mindenki tudja, h a GYES három éves korig jár, akkor is ha dolgozol 8 órában. igényelni kell. Nem sok az összeg, de valami.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Csak gyorsan egy kép a megszeppent gyermekemről :lol:

http://i773.photobucket.com/albums/yy16 ... C01340.jpg

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Zsuzsi!Örülök,hogy jól van Ábel.Óviba nem főznek teát??? :shock: :shock:
Kereskedelembe szeretnék elhelyezkedni vagy boltba vagy ha mást nem vissza megyek benzinkútra(Zsófi elött ott dolgoztam)Persze nem ez az élet célom de nem könnyű most munkát találni és ha 12óra akkor annyi de legalább van munkám :oops:

Clau!Akkor mennek nektek is a drukkok a tesóbabához!!!
Nekem anno azt javasolták,hogy ne mennyek vissza mert így is úgy is a fizumat veszik alapul és nem kell bekavarni meg a munkahelyen sem :wink: Te mivel foglalkozol?Költözés hát én is szerettem a régi lakást de csak 2 szobás volt és önkormányzati a végén már horror árak és kicsi két kis gyerekkel :? Mekkora a lakásotok?

Mindenki babája olyan szépen beszél Zsebi még nem olyan érhetően:dádám(drágám)mama,baba,nem,hagyá ezek mennek :roll: :lol:
Jövö héten megyek Zsebivel szurira badatom a kullancs ellenit.Zsófinak is beadattuk neki is beadatom itt a jó idő mennek biciklizni na meg itt is vannak fák fűves rész :roll: Mondtam már a kisfiamnak mi a puszi?Minidg mutatjuk hova kérünk erre a kis drágám azt hiszi az ha megböki az arcunkat annyira édes :D

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Tercsimama...nagy lányod van ám! :shock: :D Vezeti a mezőnyt!
Gratula az új házhoz!
Nagyon aranyos a kép, most vágtátok le a haját? :D
Bölcsibe megy?Naháát, nem fáj a szíved? :(
Akkor ti nem is tervezitek a tesót?Mert jó ideig azt mondtat hogy akartok, sőőt, majdnem úgy volt hogy jön a tesó, nem?

Clau..akkor hajrááá tesó! :wink:
Remélem olyan ügyik lesztek mint mi! :lol:
Nem semmi hogy Balázs mennyi szót tud! :shock: :D Számomra ez olyan hihetetlen, mert Norbi még mindíg csak a Papánál tart. :roll:
Még azt sem mondta soha hogy -anya vagy apa. :cry:
köszi az infót a Csiri-biri tornáról, még nem voltunk. Mult héten még náthás volt Norbi, most meg (holnap)pont akkor megyünk oltásra. A18 hónapos + még a bárányhímlő 2.része :?
Bár most a kistesós tüneteim felerősödni látszanak, ma reggel hányingerem lett a 2 az 1 ben kávétól :( és nagyon fáradékony vagyok, alacsony a vérnyomásom,így nem tudom menjünk e Csiri-biri tornázni?

Kata...Norbi is már kapott egy kullancsos szurit 2 hét mulva kapja a 2-at. Felénk is sok a fa, fű, bokor, kutya is van.
Olyan aranyos lehet Zsombi hogy így beszél!
Néha úgy gondolom Norbi soha nem fog értelmesen beszélni. :roll:

Zsuzsu...jó hogy mondod ezt a Gyest, azt elég 1 hónappal a Gyed lejárta elött igényelni???
Gratula az új fogakhoz!!! :lol:
Kap tápszert Norbi de reggel már nem mindíg akarja inni, este meg csak 210ml víz+ 7 kanál mildibé 3-mast tud meginni elalvás elött.
Főtt ételt nem akarja enni, ez bosszant legjobban. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Most megint csak két szó, mert még sehol sem tartunk az új lakással és ma dolgozós napom van ráadásul.
Úgy látom Pálmi mindenben alulról tolja a mezőnyt :lol: 6 fog, nincs még 10 kiló, beszéd szinte nulla. Most az az új "tudománya", hogy megfogja a kezem és húz arra, amerre ő szeretne menni, amit ő szeretne csinálni :) Zsuzsu, Pálmi is állandóan mutogat kifelé az ajtón, hogy menjünk ki! :) És ha engedem, akkor elindul sétálni az utcán, odafutna minden kutyushoz, benyúlna hozzájuk a kerítéseken, de nem merem engedni...

Viszont tegnap állatkerteztünk és simogatott kiskecskéket, hát azt halálosan élvezte! :) Jókat kacagott, mikor nyalogatták a kezét!

Na csak nem két szó lett, de ha elkezdem nem lehet lelőni, úgyhogy inkább megyek! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!!

Látom most többen kedvet kaptak irni. :lol:

Ildi:nagyon aranyos a pucsii story.
Fanni is durván beszél már.Söt mondókázik is.Olyan büszkék vagyunk rá. De gondolom mindenki igy van ezzel.

Neki is van egy tök aranyos storyja.Nálunk egy ideje van bünti sarok és ha rosszalkodik beálitom.(pl:ha verekedik meg tépi a vendég gyerköcöket)Mindig mondom neki hogy áljon be és ha bocsánatot kér akkor kijöhet.
Hát múltkor is beállitottam és befordult a fal felé és azt mondja "bocsánat kijöhetsz" :lol: :lol:
meg mostanában pár napja ha zörgök valamivel vagy mosogatok akkor odaáll és mondja hogy mit csinálsz????
:lol:

Nagyon édi.na nem áradozok többet. :D

A kullancs ellenit már be lehet adatni????azt én is szeretném mindenképpen de én úgy tudtam hogy 2 éves kortól lehet. :shock:
Rosszul vagyok informálva.

Bölcsi:Fanni is októberben megy és ö is magánba.De ezt már asszem irtam.Én is már nagyon várom hogy menjek dolgozni és emberekkel legyek.Persze igy is vagyok sokat de az más.
Én nagyon félek töle.De leginkább attól hogy el lesz e a bölcsiben. :?



vikcy6
Pákozd
 
 


VAn most oltás 18 hósan???
A mi gyerekdokink sosem mondja, nekem kell kitotóznom....

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama...igen van kötelező 18 hós oltás. Elég felelőtlen a gyerekorvosod ha nem szól neked. Ezt nekik kéne mondani. :roll:

Mi megint nem megyünk oltásra, Norbi benáthásodott! :roll: :(

Vicky....szia, :D Húú akkor a te lányod nem csak szavakat mond , hanem egész mondatokat!?? :shock: :D Nagyon ügyes!

A kullancs ellenit 1 éves kortól lehet adni!
Amiről én beszélek ez a kullancsencephalitis elleni védőoltás nem keverendő a lyme kórral!
Íme egy hasznos cikk erről:
http://borsa.hu/20090415/vedooltas_a_ku ... vedooltas/

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!

LKata:köszi a cikket.
Egyébként mennyibe kerül ez az oltás?????
Igen Fanni már mond mondatokat is. :D



vikcy6
Pákozd
 
 


Mi jövő héten megyünk oltásra és méretni.

Lkata, ne aggódj, a fiúk általában később beszélnek. :)

Clau, és van más oka is, hogy németül tanítjátok Balázst, vagy csak anyukád munkahelyi kötődése?
Én mostanában kezdtem ezt-azt Gergőnek mondani németül, de tudom és látom, hogy itthon semmi értelme sincs. :D Majd ha kint német bölcsibe/oviba jár. Eleinte biztosan megszeppen, hogy ilyen furcsa lejtésű nyelvet hall...

Kullancsfertőzöttségről kép:
http://barikad.hu/index.php?q=img_assist/popup/31009

Vikcy, azt olvastam valahol, hogy 2-4 ezer Ft a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás elleni oltás ára.

Kép
szöszke
 
 


Vicky, Szöszke....1790ft volt az eslő oltás.
Amit egy hónap mulva kell ismételni majd aztán 1 év mulva és utánna 3 évente...felnőtt korban már csak 5 évente.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Köszönöm az infókat az oltással kapcsolatban.
Nálatok is bevezették hogy a nem kötelezö oltásokért fizetni kell 1500Ft-ot hogy a doki beadja???
Szerintem ez tök gáz.
:? :?



vikcy6
Pákozd
 
 


Vicky, ez orvosfüggő, kérhet 2 ezer Ft-ig a nem kötelezőkért beadási pénzt. A miénk nem kér.

Kép
szöszke
 
 


sziasztok!

Kata84!
Nálunk úgy van, h az oviban a reggelihez mindig van tea , de választhatnak valami tejes dolog (vaníliás tej, tej, kakaó, karamellástej...) közül is.
Ebédhez, uzsihoz víz volt. Ehelyett lett most tea. Kértük, h ha visszamennek a csoportba szaladgálás (tornaterem, udvar stb.) akkor is kínálják őket teával, így elkerülendő, h kimelegedve letámadják a vízcsapot. Eddig működik a dolog és örülök nagyon.

Nálatok mi a helyzet a témában???

Jó szakmád van, eladóként talán van több lehetőség is....

puszi: ha kérek Konstitól odajön és dugja a buksiját, h pusziljam meg. :lol: Ha az apja kér puszit Ő kap csuppanósat :lol: :lol:

L.Kata!
Ne szomrkodj a beszéd miatt. A mai eszemmel azt mondom,ha egy gyerek nem beszél két évesen, akkor én elvinném nevelési tanácsadóba vagy korai fejlesztőbe ahogy mi tettük. Látod nálunk sincs gond Ábival csak belesett abba a 4% ba, akik nem beszélnek háromévesen sem.....

GYES: nálunk kell az egy hónap előtte az igénylésre. Ha tutira akarsz menni rákérdezel telcsin.

kaja: nyugi, nálunk sem csúszik a főtt étel. Én arra fogom, h nincs rágófoga fennt. Konsti már nem fogadja el a turmixolt főtt ételt a darabosat meg nehezen eszi. érdekes az alma lecsúszik cikkekben....
tegnap tojásos nokedlit csináltam abból is néhány darabkát evett. A pelusokat megpakolja, hízogat is, próbálok nem aggódni. Ma jön a védőnő, azért rákérdezek....

Nem keresek vissza bocsi, Norbival mennyire voltál rosszul???????
A legjobbakat!!!!!!!!! Apuci örül?? :wink:

Veronika!
Ne is mond a kerítést és a kutyákat!!! Konsti is odavan értük és nyúlkál befelé én meg frászt kapok. Valahogy le kell szoktatnom erről a kis csibészt!!

Vicky!
Mi már évek óta fizetünk az oltásbeadatásért 2ezer/db, de elfogadom, ez van.


beszéd: Konstinak minden étel -ital "ama".... :lol: :lol: lehet, h hamma akar lenni, noha nem használjuk a hamma szót.....

Story:
A másik újdonság a "tűz van" mondata Konstinak. (Ábel nagyon szerette a sam tűzoltós mesét és Konsti is "fan" lett. Most már együtt kiabálnak, h tűz van. tegnap vártuk Ábelt az oviban, mire Konsti kiabálni kezdett én meg nem győztem magyarázkodni, h nincs tűz :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok

ildi: nagyon aranyos lehet a lányod, ahogy dumál

nálunk már nincs kotelezo szuri 18 hónapossan,megszuntették.

ne izguljatok, az én fiam se beszél még. csak 2 szava van szisza-cica, memme-cici. ennyi.
o is csak eszeget, de nem izgulok, mert o mellette még szopizik, hizik,l jókedvu, szóval biztos nem éhes.

végre voltam szemorvosnál, igaz 2 napom ráment mire bejutottam, de sikerult.megint romlott a szemem, ma voltunk optikában keretet választani. sajnos elég kicsi volt a választék, mert én fémet nem hordhatok, muanyagból meg alig van.

kedden végre eljutottam ZUMBÁZNI nagyon jó volt, IMÁDOM. jovo héten is megyek, Sanyi otthon lesz, már alig várom.
ha valaki nem ismeri:
http://www.youtube.com/watch?v=rZowp0TC ... re=related

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Szöszke: nem anyukám munkahelyi kötődése miatt beszélek Balázzsal németül. Hanem azért, mert nekem ez volt az első nyelv amit beszéltem. A volt NDK-ban születtem és ott éltem 5 éves koromig, addig csak németül beszéltem, a magyart értettem, csak állítólag beszélni nem akartam. Mindig mikor kérték, hogy válaszoljak magyarul azt mondtam, hogy "ich kann das nicht" :D . Amikor M.o-ra költöztünk 1 évet jártam oviba, ott tanultam meg magyarul. Óriási alapot adott nekem az a német tudás, persze ehhez utána az is kellett, hogy a következőkben olyan iskolába jártam, ahol a német volt a fő tárgy. A középiskola pl német nemzetiségi iskola volt, ahol a biológiát, történelmet, földrajzt németül tanultuk, plusz még volt német irodalom is. Ott tettem le a felsőfokú német nyelvvizsgámat.

Éppen ezért gondoltam, hogy csak nem követek el hibát, hogy ha németül beszélek Balázzsal. Mindent megért amit mondok neki, viszont a legtöbb szó ami ragad rá, az inkább magyarul van.

Kata84: 53 nm a lakásunk, 2 szoba (hálószoba+nagyszoba),ebédlős, erkélyes. Most így hármunknak még elmegy, de ha lesz még egy pindurka, akkor már nagyon szűkösen lennénk.
Egy multinacionális cégnél voltam HR-es, de nem ez a végzettségem. Itt ennél a cégnél a nyelvtudás a lényeg, a többibe meg beletanítanak. Ez pont az a cég, ahol mindenki pótolható, ha érted mire gondolok. Biztos, hogy nem azt a melót csinálnám, amit szülés előtt, de találnának nekem biztos valamit, mert nagyon sok új ügyfele(cégek) van már a cégnek, akadna ott egy hely számomra biztosan. De majd csak a második gyerek után megyek vissza szerintem.
Nekem is az lesz az első, hogy ha majd úgy lesz, hogy bejelentem, hogy terhes vagyok, hogy számolják már ki nekem, hogy ugyan mennyit is fogok kapni TGYÁS/GYED-re.

LKata: a csiribiri tornán most szerdán bejelentette a csajszi, hogy a jövő héttől már nem ő tartja :? , pedig tök szimpi volt. Egy másik anyukától hallottam, hogy az a valaki aki átveszi nagyon gáz :cry: , mert ha helyettesíteni kellett, akkor mindig az a nő jött és a gyerekek őt annyira nem csípték. Mindegy, elmegyünk jövő héten is, és akkor majd meglátom, hogy mi milyen véleménnyel leszünk róla.
Voltatok végül a tornán? Vagy inkább pihentél? Most is akkor jó neked, hogy ott vannak szüleid segítségként, ha te épp rosszul vagy és Norbikára figyelni kellene. Tényleg, apukád most hogy van?

Veronika: Balázs is pár napja kezdte el, hogy húzza a kezünket, hogy menjünk oda ahova ő akar, és mutatta, hogy mit csináljak pl nyissam ki neki a játékbusz ajtaját. Mindig mondja, hogy ajtó-ajtó-ajtó. Most ez a mániája, hogy minden járgányán az ajtót akarja nyitni-csukni.
Mikorra költöztök át teljesen? Tényleg már ott is alszotok? Pálmi hogy viseli a költözést és az új szobát?

Vikcy: édes lehetett ez a "bocsánat kijöhetsz" helyzet :D

Zsuzsu: "tűz van" :lol: :lol: :lol:

Timi: tök jó ez a Zumba. Nem is tudtam, hogy egy ilyen táncnak is van megnevezése.

kaja: annak ellenére, hogy Balázsnak 1 db rágófoga sincs, csak elöl a 6,5 db foga, hihetetlen, hogy mennyire képes elrágni a darabos ételt. Nemcsak az ínyével, hanem többször előre hozza a szájában az ételt és az elülső fogaival rágja szét, pl a csemegeubi darabokat.
És már szépen tudja kanalazni az ételt, a joghurtot már szinte egyedül eszi, ugyanígy a levest. Persze ott ülök vele szemben, kezemben kiskanál és minden második kanalazás az enyém, mert amúgy akkor soha nem érnénk a végére. A főételnél etetem én, mert ott nehezebben megy rá a kanálra a kaja, de van, hogy sikerül neki is. És érdekes, hogy nem markolászva fogja meg a kanalat, hanem úgy ahogy mi fogjuk az evőeszközt.Ha meg olyan étel van amit kézzel tud csipegetni ,akkor kézzel eszik.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Csak gyors egy hír, és majd holnap írok még!

Voltam dokinál!

Jelentem 5 hetes vagyok! :D
Van méhen belül egy 3,8 mm-es petezsákom benne szikhólyaggal! :D
Minden oké, 3 hét mulva kontroll és szívhang nézés+laborok!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata!

Nagy-nagy gratula! :D Annyira orulok nektek! majd magunkrol is irok, egyelore csak annyi, h minden rendben. Holnap jovok!
puszi,
jo ejt mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Köszi Móni!
Már pont emlegettelek téged hogy rég voltál!
Mizu veletek?
Mesélj :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!

Lkata:gratulálok a kis aprósághoz. :lol: :lol:

Timirosicka:jó ez a zumba! :lol: Ez aztán megmozgatja az embert. :D

Zsuzsu:hát édes lehetett ahogy kiabálta hogy tüz van! :lol:
Az oltás témán én csak azért akadtam fent mert eddig nem volt szokása a dokinknak de hát "válság" van. :D



vikcy6
Pákozd
 
 


Lkata, gratulálok!!! Aztaaa, 3 hét múlva, a kontrollon már 8 hetes lesz...:D:D
Nekem a napokban lesz peteérésem, mi is rajta vagyunk az "ügyön". :wink:

Clau, akkor te igazi kétnyelvű vagy! :D Ez nagyon hasznos, és a későbbi életedben igazán jól jött.

Timi, erről a zumbáról nem is hallottam még. :shock: De érdekesnek tűnik, leginkább a szambához tudnám kötni...meg némi hastánc elemek is vegyülnek bele. :)
Nekem is romlott a szemem terhesség alatt.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Köszi Szöszke neked is! Drukkolok hogy hamar összejöjjön nálatok is a tesó! :wink:
Még mindíg nincs hányingerem :D de elég fáradt vagyok, és folyton pisilni járok! :?
Norbi náthás lett, így sem oltást nem kapott és Csiribiri tornán se voltunk. :(
Az étvágya jobb csak rosszul alszik az orrdugulás miatt.

Hoztam képet:
Kép
Apa fürdetett
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Bocsi mindenkitol, de mire a gep ele erek, mar csak passzivkodasra van kedvem, most is csukodnak be a szemeim :roll: Kovetem a dolgokat, szivesen olvasom, h kivel mi tortenik. :) El is felejtem, h en viszont nem jelentkezem :?

Utoljara meg Angliabol irtam, azota hazajottunk ket valtasban, eloszor en Mikivel, majd ferjem Zsoltival, o egy kicsit meg 'nyaralt" Gyorben. Azota ujra magamban vagyok a fiukkal, ferjem most repul vissza Angliaba es ha minden igaz, majd majus 25.-en jon ujra babalatni :) Kozben en voltam itt a mindenes, nemhogy segitettek volna, de mindenki lerobbant korulottem, anyum a terdevel szenvedett, ferjem servmuteten esett at (ujabb het nelkule, utana sem tudott segiteni), en vagyok a Miki es doboz emelgeto, egyszoval a mindenes.
Viszonylag jol viselem a terhesseget, nagy baj nincs, de apro-csepro akad. Itt faj, ott faj, faradok, ideges vagyok :roll: Most csak majus 6ra van idopontom, ha addig meg nem szulok. En kb ugy 2 hetet erzek meg egyben, amugy majus 19re vagyok kiirva. A 32. heten mar 2 kg-osnak saccoltak a babat.

Zsu!
Nagyon koszi a figyelmesseget, Zsoltival lancban unnepeltunk a mult heten, volt nevnap, szulinap gyerekekkel, keresztszulokkel, oviban, jatszohazban stb. szegeny, mar nem is ertette a dolgot, egyszer, kb a 3. szulinapozaskor meg is kerdezte, h akkor o most 5 eves lett? :o :D (magyaraztuk neki, h most 4 evet tolt, utana majd jon az 5)

Miklosomnak 12 foga van (most jon a kov 4), 81 cm es kb 12 kg, de lehet h 13. sajnos nem tudom pontosan

Szoszke!
Sok szerencset a terveitekhez! Szerintem is az otthoni gyest fogod rendesen kapni, ottanit nincs ahogy, mert nem dolgoztal ott a gyerek szuletese elott. De akkor te dolgoznal ott vagy csak a ferjed?

Clau!
Akkor nalad bejott ez a ketnyelvuseg, remelem fiaimnal is jol jon majd... Mig kint voltal, 5 eves korodig hol beszeltel nemetul? Otthon is? Vagy csak bolcsi, ovi?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Kata!

orulok, h sikerult a koltozkodes, nagyon jol neznek ki a szobak, Zsebi pedig valosagos gavaller abban a nyakkendoben :wink:

beszed: mi sem beszelunk majdnem semmit, de en nem aggodok. csak neha mergelodok, amikor sehogy sem ertem mit akar. Mert hisztizni azt viszont tudunk :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Vicky,
"bocsánat, kijöhetsz" - hát ezen szétröhögtem magam :lol:

Szöszke,
a nyelv kapcsán - Pálmi még mindig angolul nézi a mesét a tévében. Egy barátnőm is ki akarta próbálni, de a gyereke hisztizni kezdett, pedig még nem beszél, de furcsa volt neki a változás! :) Persze az más lesz, ha kint mindenhol csak azt hallja.

Zsuzsu, Kata,
Pálminál is horror a kajálás. Teljesen visszafejlődik. Tegnap pl. kizárólag csak tápszert ivott, meg általában az teszi ki a napja nagy részét. Pedig nem is jön a foga, hogy arra foghassuk... :roll: Normális kaját nem akar, csak pékárut meg husit magában. Meg talán még a banán amiből eszik.

Ja, örömmel jelentem, hogy találtunk másik játszóteret, messzebb ugyan, de jót :)

Zsuzsu,
a "tűz van" sztorit el tudom képzelni... :lol:

Timirosicka,
nincs 18 hós oltás? :shock: Jó a Zumba! :)

Clau,
Nem semmi, hogy 5 éves korodig kint éltél!
Ajtó nyitás-csukás nálunk is megy :) Meg most kitalált egy ilyen hülyeséget, hogy bedugja a videóba a kezét, persze nem tudja kihúzni és üvölt, mert ahogy kirángatni próbálná jól becsípi :?

Múlt hét péntek óta az új helyen vagyunk, Pálmi eleinte kicsit nem találta a helyét, de ez kb. 3 nap volt. Most már minden oké.
Még amúgy sehogy sem állunk, sok még a doboz meg a zsák, sok dolgot kell még felfúrni, feltenni, megvenni... a megvevéssel meg most le kell állnunk, mert elfogyott a pénzünk, úgyhogy egyelőre még nem tudtuk megvenni a konyhagépeket - főzőlap, sütő, mosogatógép. Erre most egy kicsit várni kell, csak a helyük van meg szépen kivágva a konyhaszekrényben :) Az előző tulaj ugyanis ezeket elvitte. Most nagymamám ezeréves villany rezsója áll rendelkezésemre ha akarok valamit főzni :)

A fal színét már egészen megszoktuk :)

Kata,
gratula az 5 hetes pocaklakóhoz! Ez aztán a jó hír! :)

Bangham,
hát akkor jó sok van rajtad... terhesen még te csinálhatsz mindent...
Május 19? :) Anyukám szülinapja! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jaj, nem is mondtam...

Ketteske tervezésével ott tartok, hogy Pálmi ősszel elmegy a családi napközibe, reményeim szerint akkor tudnék egy kicsit pihenni, jönni-menni, stb. ami most hiányzik. És ha majd úgy érzem kipihentem magam, akkor jöhet ketteske.

Erre apa tegnap kérdezi, hogy akkor mikor? Mondom majd ha kipihentem magam. Kérdi, hogy ősszel? Mondtam, hogy a bölcsibe szoktatás is idő, stb. még csak akkor kezdi el, stb. Erre azt mondja, akkor tavasszal? Mondom nem tudom, majd ha úgy érzem pihentem egy kicsit. Erre ő: tavasznál már azért csak nem akarsz tovább várni ?!?

Na mit szóltok? :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

De eltünt mindenki! :(

Remélem jól vagytok.
Veronika...nah, akkor biztos sok dolgod van a költözéssel.Majd ha berendezkedtetek hozz képet. :D Pálmi megszokta már az új helyét?
gondolom neki nagyon furcsa lehetett.
Apa így szeretne tesót??? :shock: :D Nahááát, ez tök jóóó.
Persze te vagy vele egész nap, ő nem is gondolja ez azért milyen fárasztó, meg lehet érteni ha pihenni szeretnél.

Szöszke...no, megy a bébi projekt?szeded is a vitamint? Mikor kell megjönnie? mikor drukkoljak hogy zebrásodj? :wink:

Voltunk tegnap lennt a Duna parton,nagyon jó idő volt, szerencsére elég közel van a Duna és szép ez a part szakasz :D
Miráék is jöttek, nagyon élveték a gyerekek. csináltam róluk fotót is,ha megengeditek fel is töltök párat. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Először is a kis Miráról, a hosszú betegség után már olyan jól összeszedte magát, nagyon aranyos és okos. :D
Kép
Mira és Norbi Kép
Kép
Kép
Kép
Itthon a kerben:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Klasszak a képek! :)

Mi meg ma séta közben megismerkedtünk a pocsolyával :lol:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... qtX2sOb3KG

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy jó hosszú levelet és az utolsó mondatnál elszállt a gép :evil:


Szóval: mi is jól eltűntünk, de nagyon lefoglal a négy gyerek és a háztartás. Áron nagyon elevenke, egész nap az udvaron szeretne lenni. Egy hete megint taknyos szegénykém, de nem vészes. Szépen fejlődik, nagyon sokat dumál, már rövidebb mondókákat is mond: "hinta-pajinta, hintázik a Zojika-Ádámka, Kejóka (Kleó az egyik kutyánk) és így felsorolja az egész családot a vers végén. A legújabb, hogy mindent becéz ka-ke végződéssel a busz pl.: buszka lett most neki :lol:

Nagyon jók a képek, minden baba tüneményes!!!

Ildi
Áron is él-hal a virsliért, ő "vissinek" hívja. Nem tudom miért a többiek is imádták.

Szöszke
Szorítok, hogy hamar összejöjjön a kistesó!!! Nekem a méhszáj plasztika után kb. 3-4 hónapra jött össze Áron, szóval az is gátol egy picit a teherbeesésnél.
Izgi lehet, hogy ha külföldre költöznétek!!!

Lkata
Szívből gratulálok a terhességedhez! Nagyon örülök nektek!!!
Nagyon jók a képek!!!

Tercsi
Nagyon nagy és szép a lányod!!! És a kutyusod is tüneményes!!!
Láttam az iwiw-en a képeket róla!!

Bangham
Jó, hogy te is jöttél!!! Kitartás, már nincs sok hátra! Aztán majd aludni nem hagy a csöpség!

Kata84
Nagyon szép lett a házatok! Gratulálok! Mi is csak 1év után tudtuk bevakolni a házat :)
Megértelek a lelkiismeret furdalás miatt. Nálunk néha felmerül, hogy el kéne mennem dolgozni, ha lejár a gyed, mert a gyesből nem tudom, hogy fogunk kijönni, de megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy Áron távol lesz tőlem. Érdekes, mert a nagyokat már könnyen elengedem iskolába, kirándulásra stb, de Áronhoz még nagyon kötődöm, szerintem a szoptatás miatt.

Clau
De jó, hogy Balázst is két nyelven tanítod!! Ez aranyat ér! Nekem is nyelvvizsgáznom kéne lassan németből, mert már két éve elvégeztem a főiskolát (HR szakon) de még a diploma nincs a kezemben. Én viszont még nem dolgoztam ebben a szakmában :-)

Veronika
Nagyon édes a video!! Áron is pont ezt csinálja a pocsolyával, a múltkor még az arca is sáros volt, annyira tapicskolt benne.

Zsuzsu
Még nem tudom Áron pontos adatait, de ha meglesz megírom. Aranyos vagy, hogy így összeszedted az adatokat!!!

Képzeljétek, megint voltunk Nagy-vagyos forgatáson, most a Katus Attila volt a csapatkapitányunk, most is továbbjutottunk és méghozzá első helyen!!!!! Már csak május 9-én lesz egy forgatás és ott eldől melyik iskola nyeri az 1millió ft-ot és a tunéziai utazást!!! Mindennap gyakorolunk, kétnaponta járunk uszodába.

Most megyek is, mert ma is 2-re kell mennünk.

Puszi

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Lkata, minden hónap elején kell megjönnie. Elvileg volt peteérésem egy hete, de csak sejtettem, hogy mikor, nem egészen éreztem...próbálkoztunk az adott időben, úgyhogy most lehet reménykednünk. :) Május 3-4 körül kiderül.
Mira milyen jól néz ki...nyoma sincs annak a rettenetnek, amin keresztülment.

Éva 75, az én méhszájplasztikám már oly régen volt, 2009 februárban...nem emiatt nem jön össze. Hétfőn voltam a dokimnál, és nem szondázható a méhszájam...ez azt jelenti, hogy nem fér be egy kb. 2-3 mm átmérőjű cső. De azt mondta, hogy ez nem baj, mert amúgy is kisebb a méhszáj átmérője. Simán próbálkozhatunk a babával. Rákszűrést sem csinált, mert megnézték az októberi eredményt, és már csak sima P2 volt HPV nélkül...azért kicsit kételkedem, hogy ez így jó-e, de bízom a dokiban nagyon. Megbeszéltem vele, hogy ha esetleg külföldön lennék terhes, akkor milyen időpontokban szeretne látni (ha itthon szeretnék szülni).
Nagyon jó ez az edzés nektek! Nem fog hiányozni?
Most már olyan jó idő van, én is megkérem a férjemet, hogy a biciklimet turbózza fel...kellene egy gyerekülés is. :roll:
Képzeld, apukám kis pincsi-tacsi keveréke szívbeteg. :( Olyan rossz, mert világ életében szaladva közlekedett mindenhová, és most pár hete köhögve ébredt reggelente. Az állatorvos azt mondta, hogy a szívbillentyűje nem működik rendesen, ezért az oxigént nem szállítja rendesen a vér...ezért köhög. És valamikor sétáltatás közben elnyúlik, meg bepisil. :( Annyira sajnálom, mert biztos nem tudja feldolgozni, hogy akarata ellenére bepisil. 14 éves...különben teljesen rendben van...csak ez a hirtelen leépülés. :cry:

Szveronika, annyira aranyos Pálmi, ahogy toppantgat. :) És a videó végén??? Hogy elesik, egyem meg...jól meglepődött... :D

Nagymamád hogy van? Az enyém nem néz ki valami jól. Voltunk nála kedden, ott is aludtunk Gergőkével. Nagyon tetszett nagyinak.
Kép

Kép
szöszke
 
 


Helló!

Én is vagyok. Csak ablakot pucoltam, meg ezt azt csináltam.Norbi nem nagyon enged időt netezni.

Szöszke...nagyon aranyos kép!
Háát, akkor drukk hogy ne jöjjön meg jövőhét elején! :wink: :D

Norbi ma kapta meg az oltásait, szegény olyan nyűgös.Lehet lázas lesz, pedig nem szokott. :roll: Még 7 óra sincs, de már fürdött, lehet le kell tennem aludni hamarabb. :(
Úgy sírt, feszített oltás közben, 3-man alig tudtuk lefogni.

Mennem is kell mert sír!

Többiek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Basszus Kata, mintha Gergőről írtál volna. :shock:
Ő is ma kapta meg a szuriját, és délután már dülöngélt meg nyűgösködött sokszor. Elmentünk kutyázni, hazafelé elaludt a kocsiban, és amikor megérkeztünk és felébredt, nem hagyta abba a sírást. Gyorsan megfürdettem, még az sem tetszett, és bedugtam az ágyba...szinte egyből el is aludt... :roll: De zaklatottan alszik...

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
MI tegnap kaptuk meg az oltást, és ugyanez volt a helyzet, de ma reggelre kipihenten és nyugodtan ébredt, így remélem nálatok is így lesz. Szorítsunk.

Nóri hétfő óta bölcsis. Ma már ott is ebédelt és holnap is délig marad. Jövő héten ha minden jól megy, már ott is alszik és délután kell csak mennem érte 4 után. Hááááát, nem is tudom.
Gyerekek, Nóri tök jól viseli, Böbe nénivel bemegy szépen játszik, az udvaron homokozik stb. Semmi gondja amíg ott van, dícsérik ezerrel, hogy milyen kedves és kiegyensúlyozott nyugodt baba. (haha látszik még nem oldódott fel)
Nekem szörnyű elszakadnom tőle, minden nap sírva hagyom ott (mármint én sírok amikor beadom a Kicsit és jövök el), hogy rossz anya vagyok amiért ilyen korán elszakítom magamtól. Viszont tudom, hogy hosszú távon az ő érdeke is, hogy mielőbb beszokjon és nekem is visszatérjen a régi életem egy része. Akkor is szörnyű érzés, és nem tudom még mikor lépek ezen túl...
Nóri sokat ügyesedett ezalatt a négy nap alatt, meg is lepődtem.

Majd jövök nemsokára, és írom tovább...

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Éva,
gratula! Hát akkor szorítunk a következő fordulóhoz is! :) Nem semmi, hogy ennyit gyakoroltok!

Szöszke,
igen a videó végén jól beleesik a pocsolyába, úgyhogy jöttünk is haza átöltözni, mert csurom víz lett a gatyája :) Még jó, hogy nem voltunk messze, csak 3-4 saroknyira itthonról :)

Nagymamám azóta kórházban, ki se jött :( És csak egyre rosszabbul van... ahhoz képest, hogy az elején mennyire jól volt, most nagyon szarul van, csak fekszik egy helyben, meg se moccan, és ha mozgatni akarnánk se akarja... még az oldalára se akar fordulni, vagy más pozícióba rakni a lábát, így már felfekvései vannak... ma vitte be anyu Pálmi Sudocream-ét, ezt kérték a kórházban rá.

Mivel a mama agyilag is homály most, így nem viseli meg, viszont anyukámat annál inkább, láthatóan nagyon kivan, lelkileg fáradt.

Érdekes mennyit számít egy festett haj, nagyid sokkal fiatalabbnak néz ki, mint az enyém, pedig egy korúak.

Oltás,
na akkor felkészülök rá, hogy aznap délután nem lesz jól... nekünk jövő hét csütörtökön lesz... Másnap mennénk Pálmi unokatesójának 2 éves szülinapi bulijára, remélem addigra jól lesz...

Tercsi,
jaj de jó, hogy ilyen jól bírja a bölcsit! Én úgy tartok tőle... Miben fejlődött?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Jöttem panaszkodni, ez az oltás nagyon megviselte Norbit, pedig még sose volt ilyen.
Norbi még mindíg lázas csütörtök óta ! :(
Tegnap felhívtam a gyereorvost, azt mondta hogy a 48órába még bőven beleférünk, meg is nyugodtam...akkor.
Na de éjjel tűz forró volt a gyerek, majdnem 40 fokos láza volt képzeljétek :shock: :cry: Csak nyöszörgött és reszketett!Rémes volt.Pedig fél 10kor kapott Nurofent, de nem hatott. :roll:
Én totál szédölögtem, megemelni se tudtam volna, de apa toppon volt.Azonnak csinálta a hűtőfürdőt, úgyhogy éjjekl fél 1 kor hűtöttük Norbit, majd attam neki egy maxelem kúpot.hajnalban hűvösebb volt, de sírdogált mintha fájna valamilye.Fogta a hasát, kérdeztem fáj a pocid???Persze nem válaszolt, csak sírt. :cry: szerintem háyingere lehetett.
fogalmam sincs mit lehet ilyenkor tenni. :?
Még soha nem tettük, de most beraktuk kettönk közé, úgy hogy ne túl szorosan feküdjünk, alig volt betakarva is, és kinyitottam az ablakot, szerintem a friss levegő jó volt neki. 5órától aludtam fél7-ig, azóta hányingerem van! :(
Fiúk még alszanak, most nem túl meleg Norbi.Nagyon kimerült vagyok, azt se tudom mikor vigyem ügyeletre, ha ilyen van.Ma délután már nem szabadna belázasodnia. :roll: Remélem ennyi volt.
Szeritem így a hétvégi programok lefújva!
Volt valakinek ilyen tapasztalata???

Ha addig nem jönnék, minden kedves topic barátomnak BOLDOG ANYÁK NAPJÁT! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, ez nem jó hír. :(
Gergő csütörtökön este elaludt, amikor írtam a hozzászólásomat, és csak reggel ébredt, 12 óra múlva. Láza nem volt, talán csak egy kis hőemelkedése. A Germicid kúp lehet, hogy jobb lenne, nem? A Nurofen talán gyengébb...

Tercsimama
, ne legyen lelkiismeret furdalásod! Ilyen társadalomban élünk, hogy valaki már fél évesen bölcsibe kell, hogy adja a babáját, mert különben éhen hal a család. :( Te jó sokáig voltál vele otthon. Inkább ennek örülj! És ha Nóri ilyen jól veszi az akadályt, akkor meg pláne ne szomorkodj...talpraesett nagylány.

Zsuzsu, te írod a másfél éves adatokat? Légyszi, könyveld be Gergő méreteit!
9500 gr
81,5 cm
10 fog

Gergő 3 hónap alatt 550 gr-ot gyarapodott és 3 cm-t nőtt. Tartja az eddigi tendenciát. :)
Minden babának összenőtt már a kutacsa?

Szveronika
, igen, nagyi festeti a haját, régebben magának csinálta, persze ügyetlenkedve...
De most féltjük a karját, mert állandóan ki akar ugrani a válla. Sajnos folyamatosan készül a halálra. :( És ez olyan nyomasztó. Mindenét szét akarja osztogatni, amikor ott vagyunk...

Kép
szöszke
 
 


Kép

Kép
szöszke
 
 


Szveronika, Pálminak milyen méretei vannak?

Kép
szöszke
 
 


Kata,
ma jobban van Norbi?

Szöszke,
nem tudom még az adatait, jövő hét csütörtökön megyünk dokihoz. Az itthoni felnőtt mérleg mindig tök mást mér, a hosszát meg mostanában nem nézegettem, 80-as (esetenként 86-os) ruhákat hord. Csak egy biztos, a 6 fog :lol:

Hú az nem jó, ha a gondolatai ekörül forognak nagymamádnak :(
Az én mamámmal nem tudom mi lesz, enni jókat eszik, de nem akar megmozdulni :shock: Nem tudom ezt így meddig lehet csinálni. Ma is volt bent nála délelőtt anyu (minden nap bemegy), azt mondta, hogy vagy 5-6-szor is próbálta, hogy legalább üljön fel, de nem akar... :shock:

Valójában valahol én már elengedtem úgy érzem... az van a fejemben, hogy neki is jobb lenne sehogy, mint így... Rosszabb az a tudat, hogy anyukám teljesen kikészül ettől az egésztől, mint az, hogy a mama szépen végleg megpihen...

De nem is akarok ilyen sötét gondolatokat a fórumra, remélem Norbika is jobban van és mindenki vidám ezen a szép napsütéses napon!

Holnapra meg boldog anyák napját!! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?