Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én már visszaértem az UH-ról, és a körzeti dokitól. Az UH-n minden rendben, a hematómámat már nem találták, felszívódott, kiürült vagy akármi, a lényeg, hogy nincs ott. :D
A baba ülőmagassága 76mm, megint mértek tarkóredőt, az 1mm. Kaptam ám egyéb paramétereket is (a rövidítésekből úgy kellett kinyomozni): fejátmérő (két halánték közötti távolság): 26mm. Fejkörfogat: 94mm, HAskörfogat: 70mm, tarkó-homlok távolság: 32mm, combcsont hossza: 11mm. A nemét még nem tudtákmegmondani. :(

Azt mondták, minden rendben, és hogy szépen fejlődik. A körzeti doki megcsinálta az EKG-t, megnézte a vérvételi eredményeket. Nem mondott semmi extrát, úgyhogy gondolom minden rendben van.

Jó hír, hogy újra indítják 1-2 hónapon belül a Margit-kórház szülészetét (illetve most már János kórház II, mert mint Margit megszűnt). A kérdés, hogy a dokim szerződik-e oda is, hogy vezet szülést. Mert úgy tudom, fixre visszamenni nem fog. Vagyis most szabadúszó, és több helyen vezet szüléseket. Ami pozitív, hogy láttam most bent a dokimat,igaz csak "civilben" de hátha azért ment, hogy valamit intézzen ez ügyben. Na majd holnap kiderül, mert holnap este megyek hozzá, viszem az összes leletemet, és majd jól kifaggatom mindenről.

Megpróbálom csatolni az UH-t. Már lehet látni a fejecskéjének a formáját,szemeit, orrát. Szemből van fotózva. A bal keze előre van kinyújtva, ha jól megnézitek, a szíve mellett van egy kis fehér cakkos vonal, azok az ujjacskái (csak ugye mindezt pont szemből látjuk). A másik keze a feje alatt van(volt) behajlítva, úgy alszik. Mert ugye most is aludt. A múltkor is. Olyan lesz, mint én :-) Egy kis álomszuszék. De nagyon édes. :) Kép 13+2 hetes Kismaszat

panna1
 
 


Lányok!

Nagyon szépek a csöppségek, mindenkinek gratulálok!!!
Mindjárt elsírom magam, olyan jó így együtt izgulni, örülni :lol:

pöttömpanni
 
 


Tök jó Szuszu! Nagyon jók a fotók! Oldalnézetből nálunk is hasonlóan nézett ki a baba, csak nem látszott ennyire tisztán, részletesen, kicsit kisebb felbontású, pixelesebb volt a kép. Biztos az egy gyengébb fajta berendezés, mondjuk én a kórházban voltam. ott gondolom nem a legújabb tachnikai vívmányokkal dolgoznak. :(

panna1
 
 

 
 

Sziasztok és üdvözlet az újaknak!

Gyors visszaolvasás, nagyon sokat írtatok, és olyan jó olvasgatni és látni a kis növekedő csöppségeket. :D

Megtudná valaki mondani, hogy a Kombinált tesz hogyan zajlik, éhgyomor? ott elkészíti az ultrahangot is? Mert a dokim javasolta az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumot, a 12 hetes vizsgálatra , és nem kérdeztem semmi más infót bejelentkezéskor. Annyit tudok, hogy az eredmény 1-2 óra alatt megvan. Viszont ezenkívül még be kellett jelentkeznem a korházi 12 hetes ultrahangra, nem sok ez egy kicsit szerintetek? Már csak a Picúr érdekében kérdezem, nem árt neki? Vélemény? Tapasztalat valakinek ez ügyben?

Csenge, meggyógyultatok?

Columbine, én átadnám a diplomamunkámat szívesen :) , csak a téma más, ismerős az érzés, még ezután jön az államvizsga?
Wellness hétvége: nyugodtan mehetsz, van kismama ismerősöm aki volt, és nekem is nagyon ajánlotta, így Február közepén megyünk Alsópáhokra, családbarát pihenő, és van kifejezetten kismamáknak való welllness csomag , így gondodlom máshol is van ez a szolgáltatás. Merre mentek? Ha kérdezhetem….

Panna, a Margitban fogsz szülni? Lehet, hogy hülye a kérdés de a szülészet még működik? Én anno ott szültem és szerintem szuperek voltak a szülőszobák, és utána a baba – mama szoba is. Sőt szülés után még teát is felszolgáltak kis zsúrkocsival, míg pihengettél, nagyon meglepődtem de jól eset.

Lanyané GARTULA!!!

Zsóf, kellemes készülődést, neked ez az év nagyon emlékezetes lesz, csupa csupa örömteli elfoglaltságaid vannak.

Zsuzsu, édes kis csöppség, nagyon jól sikerült a felvétel, gratulálok, a nemét még nem lehet tudni?

Na megyek mert ügyfél… :evil: ………, hogy unooooom.

Üdv
Marcsi
Vendég
 


Szuszu! A down szűrést ott mennyiért csinálják? És melyik típusút? Az integráltat csináltattad?
Én valószínűleg csak a 4-es tesztet fogom megcsináltatni, most úgy érzem, hogy azt is feleslegesen, mert minden oké. Legyen is igazam! Azért biztos ami biztos, megnézetem.

panna1
 
 


panna: és ki a dokid? Csak mert én is a Margitban fogok szerintem szülni, de a dokim még majd ajánl valakit maga helyett, azt mondta a régi helyettesét talán.
Babóhoz gratula, hogy minden rendben van vele.

Amúgy szerintem csak akkor árt az UH a babának, ha mondjuk több mint egy órán át nézegetik, mert akkor felmlegedhet a méh ésbenne a magzatvíz a hason keresztüli UH-tól. De ez is csak olyan mende-monda, szakmai alapja nem nagyon van.
lei
 
 


Szia Marcsi!
Hát nem tudom, hogy a Margitban fogok-e... Az biztos, hogy a Margitot bezárták, csak a terhesgondozó működik. De azis biztos, iiletve az UH-n is mondta a hölgy, hogy hamarosan 20-25 ággyal újra indul, és TB-kereteken belül, azaz nem magán jelleggel, fizetősen. De immár nem MArgit kórháznak fogják hívni, hanem János II-nek. Mert ugye a Margit mint olyan, megszűnt, beolvasztották a Jánosba. Nagyon fúrtak-faragtak amikor ott jártam, úgyhogy vmi biztos alakul.
Az, hogy ott fogok-e szülni, még a dokimon is múlik, hogy ő mit hogy akar. Azt hiszem visszamenni nem fog, mert most szabadúszó, de reménykedek, hogy szülést vezetni leszerződik oda is. Majd holnap megtudom...

panna1
 
 


Lei! Dr. Mousa Mustafa a dokim. Neked?

panna1
 
 


Sziasztok!

Panna, Szuszu, nagyon örülök, olyan kis szépek a babák!!
Olyan boldogság hallani, hogy minden rendben, tudom, mekkora megkönnyebbülés. Gratula nektek!!
Nagyon várom a többiekét is.

Én ma elmegyek a Szent Imrébe a tornára, és este elmesélem milyen a hely, ha tényleg 200 ft/alkalom, akkor nagyon megéri.
Marcsa, köszi az együttérzést, még sajna a neheze hátravan, nem is tudom, hogy hogyan fogok nagy pocakkal államvizsgázni.
Nem döntöttük még el hogy hova megyünk wellnesselni, tegnap bealudtam és nem néztünk este helyeket, de ez szuper ha van olyan, hogy kismamáknak csomag, rá fogunk keresni, az lenne a legjobb. Alsópáhokon voltál már? Jó hely? Esteleg ha neked bevált mi is megnézzük.

KépKép
columbine
 
 


Szuszu, Panna, gratulálok! Örülök hogy minden rendben van!! :-D

yuyu79
 
 


Szuszu, Panna én is gratulálok nagyon jók a képek. :lol: :lol:

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Nyugi csajok! Nálatok is minden rendben lesz! Gondolom már nagyon várjátok a randit a picivel! :lol:

panna1
 
 


Igen nagyon várom, és holnap már én is túl leszek rajta, szerencse. :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


panna: nekem Dr. Tóth Károly a dokim, ő volt régen a Margitban a főorvos. De a kórházleépítésekkor elbocsájtották. Most az Uzsokiban van és nem fog visszamenni a Margitba úgy gondolom.
De ő is azt mondta, meg az asszisztense is, aki szülésznő volt a Margitban, hogy újra lesz ott valami és hogy keresik a régi ottani orvosokat és hívják vissza őket. Mondjuk az más kérdés, hogy hányan mennek vissza közülük...
Nekem jó lenne a Margit, mert itt van egy megállóra a munkahelyemtől, így a terhesgondozás jó lenne itt.
lei
 
 


Én meg itt lakok a Flórián térnél :)
Hát remélem a dokim úgy dönt, hogy ha teljesen nem megy vissza, legalább a szülésekkel együtt visszalátogat...
Én terhesgondozásra oda járok. Sokat eddig sosem kellett várnom, és nagyon kedvesek az UH-sok.

panna1
 
 


Na eldőlt a wellness, megyünk Algyőre a Borbála fürdőbe. Az élmény medence, nem termál, hanem 34-36 fokos, felhívtam, lehet kismamáknak és van 60 perces masszázs 2200 Ft ért. Tiszta izgalomba jöttem :) Végre valami amit szabad :) Hurráhurrá.
Teljesen feldobódtam.

KépKép
columbine
 
 


Columbine! Király! Mikor mentek?

panna1
 
 


Columbine, nagyon jó neked, mikor mentek?

Kép
Kép
minimano74
 
 


Hétvégén, úgy néz ki, hó is fog esni, még talán lehet kirándulni is.
Ami külön jó, mert a párom most tanul repülni és ha jó az idő akkor kint van a reptéren, de így csak a miénk a hétvége :)

KépKép
columbine
 
 


Szerintetek mit kell vinni a tornára?

KépKép
columbine
 
 


Gratula a babákhoz! Én csak 3 hét múlva megyek UH-ra, de most nem vagyok türelmetlen, úgyis minden rendben van.

A Bálint analitikában voltam, Fehérvári út 144 a címe. A dokim kért még külön májfunkcióvizsgálatot is, így fizettem 3200 Ft-t. A tőbbi vérvétel kb. 2000 Ft lesz.

Marcsi, köszi az érdeklődést :) a fiam meggyógyult, én meg nem is voltam beteg, csak a terhesség majd minden tünete jelentkeik rajtam :shock: szerencsére a hányás kivételével. Két napja már aludni is sikerül egész jól éjszakánként, így most a hangulatom is jobb.

Rájöttem, hogy rólam nincs is kép, csak a fiamról néhány ezer :lol: Azért ha találok egyet magamról is, akkor megpróbálom feltenni.
Vendég
 


Columbine, mintha azt olvastam volna, hogy valami pokrócot, szivacsot vagy törülközőt kell vinni. Nem tudom tornacipő kell-e vagy zokniban lesztek-e.
Vendég
 


Hmm, nem tudom, nem írja a honlapon. Zuhanyozni mindenesetre itthon fogok.
Bedobok mindent a táskába, azt hiszem, max nem veszem elő...

KépKép
columbine
 
 


Csenge!

Bálint analitika? Nem gondoltam volna, hogy már ilyennel is foglalkoznak mostanában. Én vegyészmérnök vagyok, rengeteg volt évfolyamtársam dolgozik(ott) náluk...kicsi a világ :)
De tényleg jól hangzik, hogy ilyen gyorsan megvannak a vérvétellel és az eredményekkel.
Csak beutaló kell hozzájuk és időpontot kell kérni? Vagy hogy működik?

pöttömpanni
 
 


Nekem a terhesség során csak négy alkalommal kell vérvételre menni, de azt hivatalosan az Istvánba...ott meg káosz és tömeg van...szóval tuti belevágok én is a magán laboros dologba.
Én még egyszer sem voltam vérvételen. Gondolom az első az AFP-vel lesz együtt. De ma kifaggatom a dokinénit.

pöttömpanni
 
 


Panna, én a Czeizel Endre-féle Magzati Diagnosztikai Központban voltam a http://www.downszures.hu/ oldalon fent van minden információ. Az integrált teszt két vizsgálatból áll, az elsőt a 12. hét után csinálják, a másodikat meg a 15. hét után. Eredmény a második vizsgálat után 2 nappal van, mert akkorra jön meg Angliából. A két vizsgálat 25 ezer forint összesen, de adnak róla számlát. Kell még az első vizsgálatnál ultrahang is, megkérdezték, hogy a dokim tud-e ultrahangot készíteni és mondtam, hogy igen, de abban nem voltam biztos, hogy a nyaki redőt is meg tudja vele mérni. És ők javasolták, hogy menjek az ő ultrahangjukra, mert hogy ez nagyon korszerű, és bevállaltam (10 ezer Ft volt). Nem bántam meg, mert akkora élmény volt, nemcsak nekem, hanem a leendő apukának is. Sajnos ilyenkor még nem látszik általában a kicsi neme, azt majd a legközelebbi ultrahangon megnézzük. Azt is mondták, hogy ha legközelebb megint ide jövök UH-ra, akkor a dvd-t ingyen kapom. Bár azért most sem kellett fizetni külön, de amúgy 2000 Ft. Ma egész nap azt nézegetem. Annyira jó.

szuszu
 
 


Pöttöm, engem is oda küldött a doktorbácsi. Azt mondta, ő velük van szerződve és azért menjek oda, talán az orvosodat kérdezd meg, hogy ő küldhet e oda, mert azt hiszem, ha az orvos nem oda küld, drágább sokkal. Ezt magyarázta nekem az én orvosom.

KépKép
columbine
 
 


sziasztok, megjöttem én is:)))))

hatalmas gratuláció pannának és szuszunak is:)) szuszu, nagyon jók a felvételek, hát tényleg nem mindegy, hogy milyen géppel csinálják.

Prüntyőkéről annyit tudok mondani, hogy 8 cm az ülőmagasság, sajnos több adattal nem tudok szolgálni, azon kívül, hogy minden rendben. Az uh-os drnő nem nyomtatott ki a gépből nekem semmi adatot én lüke meg elfelejtettem kérni, annyira el voltunk foglalva a picúrral, majd a dokimtől elkérem!

nagyon kis izgága pici drága babánk van, összevissza mocorgottt megint, viszont hátat fordítani azt nem nagyon akart:))) úgy kellett noszogatni:)
beszéljenek a képek helyettem

Kép

sniky
 
 


Kép

Kép

az utolsón csak a pici lábacskái látszanak:)

nincs ennél jobb érzés a világon:)

sniky
 
 


Gratulálok!!! 8 cm? Az enyém csak 5,4 volt, 12 hetesen... vajon miért?

yuyu79
 
 


Oh jaj...Columbine, ez nem hangzik valami jól...nekem olyan kis fiatal a dokinénim, még csak nem is szakorvos, nem hiszem hogy lenne szerződése, de azért megkérdezem.
Valaki elkezdett paráztatni, hogy van e kellő gyakorlata...én meg beijedtem, pedig eddig maximálisan megbíztam benne.

Ti tudjátok hány év gyakorlat után lesz vki szakorvos?

pöttömpanni
 
 


Niki!

Gratula!

A 8 cm tényleg hatalmas, nekem 6,6 cm-re mondták hogy 13+1...akkor most mi van gyerekek... :shock:

pöttömpanni
 
 


Akkor nem az enyém a kicsi? Na mindegy, lehet hogy ebben a fázisban sokat nőnek pár nap alatt is... Vagy Nikié lehet hogy mégse 12. hetes, hanem már kicsit több... nem?

yuyu79
 
 


háááát nem tudom:))) nekem is hatalmasnak tűnik, bár tény, hogy el van kényeztetve kaja ügyben:)))

sniky
 
 


tökmindegy lányok, lényeg hogy mindenük megvan ;-)

yuyu79
 
 


nem nagyon lehet több, mivel konkrétan tudom, hogy az utolsó menstruációm első napjától számított 10. napon fogant:)

sniky
 
 


bizony, bizony az a lényeg:)

sniky
 
 


Nahát Niki, én is gartulálok! Tényleg nagy baba, lehet hogy egy picit idősebb?
Pöttöm, szerintem egy orvos hozzáértése, nem a korától függ. Ha úgy látod, hogy lelkiismeretes, akkor szerintem jó választás. Sőt, a fiatalokban még van sok sok lelkesedés, amíg az idősebb rutinból kezel, ami szerintem nem feltétlenül jó.

KépKép
columbine
 
 


Akkor csak nagynövésű :-D

yuyu79
 
 


Igen, engem is ezzel vigasztalt anyósom, aki ugye szülésznő volt...talán még lelkes amikor fiatal...na majd meglátjuk :)

Jaj, indulok UH-ra, muszáj 8 cm-nél nagyobbnak lennie tökmagnak, utálom az alacsony pasikat :lol: Ja, és remélem megmutatja magát...

Na én csak holnap rakok fel képet.
Sziasztok, kellemes délutánt és estét nektek!!!
Jó tornát Columbine!

pöttömpanni
 
 


Köszke, meglesz :)
És nagyon várjuk ám a képet!! Jó mozizást!!

KépKép
columbine
 
 


Sziasztok!

Panna, Szuszu, Sniky!
Gratulálok Nektek az jó eredményekért! Mindegyikőtök babája nagyon kis formás!
Már nekem is csak egy napot kell kibírni és én is láthatom a kis Pöttömkénket, remélem minden rendben van Vele!

Kép
Kép
györesz
 
 


Pöttöm, szorítok nagyon és várlak vissza a hírekkel:)))

sniky
 
 


györesz,

biztos minden rendben lesz, ne aggódj!

sniky
 
 


Pöttöm!
Az én dokim is elég fiatal, kicsit fura is volt, viszont én emiatt nem aggódok! Van aki már a 3. gyerekét szüli nála és nagyon meg van vele elégedve! Attól, hogy valaki idősebb és több tapasztalata van még nem biztos, hogy jobb mint egy fiatal! Szerintem leglábbis!

Kép
Kép
györesz
 
 


Nikianyu!
Köszi! Ari vagy! Persze biztos minden rendben van, de azért akkor leszek nyugodt ha a saját szememmel látom! :D

Kép
Kép
györesz
 
 


Pöttöm, igen beutalót kaptam és kértem időpontot, de talán időpontot sem kell kérni. Már meg is az eredmények csak néhány eltérés van a normális értéktől, remélem ez nem gond. Valaki ért hozzá? A haemaglobin, haematokrit egy kicsit alacsony, és a bilirubin total kicsit magasabb mint a normál érték. Nem tudom ezek mit jelenthetnek??
Vendég
 


sniky: nagyon jók a képek. biztos egy vasgyúró lakik odabent :)

columbine: a tornáról holnap mesélj, mert nagyon érdekel milyen volt. Egy-két hét múlva én is mennék már.

csenge: hát nem hiszem, hogy az én dokimnak van szerződése ezzel a vérvételes hellyel, de azért majd rákérdezek legközelebb.

Hát én olyan rosszul voltam egy órája, hogy sajnos minden kijött belőlem, amit ebédre ettem. Maga a róka is úgy kimerített, hogy most mindjárt elalszom, nagyon fáradt lettem.
:cry:

pöttöm: képeket várjuk holnap!!! :lol:
lei
 
 


köszi lei:) azért egy kicsit lassíthatna, mert ha ilyen ütemben fejlődik, nem tudom mi lesz?! :)))

szegényke, jobbulást neked!

egyébként nagyon jó volt tegnap a Krisztivel a torna:) vettem is rögtön egy 14 alkalmas bérletet:)

sniky
 
 


Nikianyu, gratu a picihez jók a képek. :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?