Új privát üzeneted érkezett!

csajok én ma letettem Gegét a játszi zsönyegre és leültem a gép elé az okés hogy háráról megfordul hasra de már nem csak megfordul de forog hátról hasra és tovább hasról hátra és igy tovább.Nem figyeltem oda rá két percet és már a székemné volt.Hirtelen megijedtem hogy hogyan gurult oda aztán visszaforditottam a szönyegre és figyeltem hát ne megcsinálta a kis kópé: :D:D:D:D:D:D:D
Már a földön sem lehet egyedül hagyni mert gyorsabb mint én :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! :lol:

Éjjel nagyon jól aludt Gabikám: 21-6-ig. Jókedvűen ébredt nagyon,még nem tudta,hogy ma szuri vár rá. Én szerintem jobban izgultam,mint a baba,hiszen még hasmenésem is volt reggel. Párom is szabit vett ki,hogy eljöjjön velünk.

9:45-re volt időpontunk. Volt ott egy kislánybaba is,aki velünk 1 napon született,de mondanom se kell,hogy elveszik Gabika mellett méretre. Gabika 3 hetesen nézett így ki.

Doktornő nagyon aranyos volt,kedvesen fogadott minket. Megvizsgálta,lemérték: 5580 gr és 58 cm. Mindene szép,a BCG oltás is helye is,vmint mindenki a bőrét dícsére,hogy nagyon szép! Mikor mérte a védönő,le is pisilte a mérleget és engem. Ez nem maradhatott volna ki. A szurinál odabújtam mellé,és így nem sírt,csak egy kis pici oáá jött kia száján,és már nyugidt volt. Erős pasi lesz!!!

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Tesódolog :)

Mi igazából 3 babát szeretnénk,de ahhoz már kicsi ez a lakás sajnos. A második babát ugy tervezzük,hogfy mire Gabika 2-3 éves lesz,addigra szülessen. Eredetileg a 2 között akartunk 4-5 évet,de most,hogy a melohelyem megszünt(ne maz egész,csak bizonyos osztályok) ugy gondoltunk,hogy jobban járok,ha egyszerre tudom le a babázást,mert új helyen nem tolerálják,ha rögtön szül az ember.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Sziasztok!
Már régen írtam ide, de olvastalak benneteket mindig, csak nem volt időm írni.
A babák mind nagyon szépek, főleg az alvós és apás képek tetszenek.

én azért voltam elhavazva, mert az idén építkezünk a telken levő öreg házat is most bontjuk. A sógorom jött segíteni és miunden nap valami mást kellett főznöm a fiúknak + Niki is elég sokat nyűglödött. A fórumról 2 nap alatt olvastam el két oldalt.
Kedden voltunk oltáson jól viselkedett, nem sírt csak egy picit.
Ő is sokat forog. Már 6950 g. Most aza a gondunk vele, hogy egy hete kattog a jobb csője ha befeszíti a lábát. 2 hét múlva megyünk az ortopédiára, a gyerekdoki szerint az izületével van valami, remélem semmi komoly.

Kijött a 2 foga. Ma vettem észre, ez is alul van a másik mellett. Esténként sokat nyűglődött és volt, hogy bömbölt is, rettentő álmos volt, de nem aludt gondolom az ínye fájt. Most már sokkal nyugodtabb.
Én is Nikával és Bacilivivel értek egyet a sírással kapcsolatban. Ha jó kedve a kezébe adok csörgőt, palackot rágógkát és azzal elvan, addig tudom a dolgom a csinálni és mindig úgy helyezkedek, hogy lásson. Ha nyűglődik felveszem és vagy játszunk vagy sétálgatok vele. Szerintem ennyi kell, én tudom hagyni sírni, borzasztó látvány számomra mikor könnyesek a pici szemei, így viszont van, hogy tényleg nem haladok a dolgommal, de ez így van mióta hazajöttünk a kórházból.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Hello Lányok!

Tesó téma: én azon a véleményen vagyok, hogy a két gyermek között legalább legyen 3 év (de min 2,5 év) Szerintem minden babának jár, hogy ő kicsi legyen, hogy Ő legyen az első legalább 3 évig! Abban a pillanatban mikor megszületik a másik baba, neki már "nagyfiúnak/nagylánynak" kell lennie... te ezt már tudod egyedül is, mert "nagy vagy"; Te vagy a "nagy" tesó, mutass példát stb... holott szegénykém még egyáltalán nem nagy, és egyáltalán nem arra vágyik, hogy példát mutasson stb. Sokan mondják, hogy ezek a dolgok, meg az hogy mennyire lesz féltékeny a másik gyermek a szülőktől függ. Igen ebben nagy az igazság...,de a barátnőm gyermekei között 1 év 3 hónap korkülönbség van. Ő is azt mondta nem lesz gond, hiszen Ő és a nővére közt is 1 év a korkülönbség mégis felnőttek...sajnos elég sok problémájuk van, pedig nagyon jó anyának tartom Őt. A kisfiú, aki a "nagyfiú" lett, persze féltékeny, de ennél sokkal súlyosabb problémák is voltak, amivel pszichológushoz kellett fordulniuk, pedig odafigyeltek arra, hogy a nagyobb gyermekkel legyen mindig külön is az anya stb. Na mindegy ez az én véleményem, meg az anyukámé is aki egyébként gyógypedagógus, és sok tapasztalata van. Persze mindenre van ellenpélda is. Gondolom. Egy biztos:Nem könnyű az anyának és a gyermekeknek sem, főleg kezdetben, ha nagyon kicsi a korkülönbség. Én szeretnék megadni teljes figyelmemmel mindent Bálintnak amit csak tudok. Nálunk biztosan nem lesz 3 éven belül tesó..., persze, ha valamiért úgy alakulna, hogy jön a tesó akkor jöjjön, de igazából anyagi okokból sem tudnánk most vállalni még egy lurkót. Nekem elég jó állásom volt, mikor dolgoztam...Apa nem keres túl jól, úgyhogy most inkább az a fura, hogy a megszokott kis dolgainkból le kell adnunk, dehát egy ilyen gyeremekér megéri! :wink: Bocs ha kicsit hosszú lettem, és ez csak az én véleményem! Senkinek nem szeretném elvenni a kedvét egy másik babától! 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bbetti: már kezdtelek hiányolni! Hű, Nikinek már két foga van! Nem semmi! Egyébként jól vagytok? Rakhatnál fel képeket Nikiről! Már rég láttuk! :wink:

Sírás nem sírás: Mi lehet hogy szerencsések vagyunk, de Bálint, úgy nagyon nem szokott sírni...ha kicsit sír, akkor mindig megpróbálom megnyugtatni ami általában sikerül is. Szerintem sem lehet még egy ilyen kicsit elkényeztetni...ma egyébként nagyon sírt. Apa azt mondta, Ő még nem is hallotta így sírni szegényt. Az UH-n sírt, nem azért mert fájt neki, hanem mert le kellett fogni, ahhoz, hogy megfelelően megtudják vizsgálni. Aztán sikerült megnyugtatni, de iszonyat érzés volt hallani ahogy sír...egy nyugtatot csak, hogy mindjárt végzünk és hogy nem azért sír mert valamije fáj, és nem sokára meg fog nyugodni. Ja, egyszer megpróbáltam egy dolgot: pelus rendben, nem éhes, pocak nem fáj, nem álmos és mégis ordít?!??? hát már mindennel próbálkoztam, amikor kimentem a szobából és becsuktam az ajtót. Gondoltam majdcsak abba haggya. Lehet, hogy magától is abbahagyta volna, de 1 percnél tovább nem bírtam. Úgyhogy kezdtem elölről a mókát: zene, tánc, csörgő, repülő....valahogy elhallgatott. Biztos nem jókedvében sírt, mint ahogy mi sem. 8) persze valószínűsítem, hogy eljön esetleg az a korszak amikor visszaélnek ezzel. Na akkor lény okos Domonkos! :wink: de erre ráérünk még!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


sztiasztok!

VÉGRE TUDTAM ALUDNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PATRIK 9 TŐR FÉL 6 IG ALUDT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: OLYAN JÓ VOLT!!!!EZT VÁRTAM MÁR VAGY JANUÁR 23.-A ÓTA :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

voltunk védőnönél kedden(csak akkor meg tegnap nem tudtam belépni :twisted: )szóval a Töki 7 kiló és 66.5 centi ahhoz képest hogy nem eszik valami húde sokat megint hizott rendesen 8)mondjuk az utóbbi napokban kezd beálni a 5-6 óránkénti :shock: :shock: kajára.tegnap kapott ilyen tejbedarapépet az izlett neki.
képzeljétek semilyen üditőt nem iszik nem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: próbáltam a sütőtök lével kezdve az almaleven átt mindet ami 4 hónapostól van de semmit nem hajlandó meginni.se viz se tea. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: nemtudtok valamit amit még érdemes lenne kipróbálni????????????????????????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
kismama18
 
 


képzeljétek!!tegnap mikor jöttünk haza a tescoból 2 szer akkora pók mászott el elöttem a kocsiba mint mint egy 20 forintos!!!!nekem meg pók iszonyom van ugyhogy amint megláttam már alig kaptam levegőt.szóltam apunak hogy azonnal áljon meg.kiugrottam a kocsiból,aztán mikor kinyirta párom meg nemertem vissza szálni ugyhogy busszal jötten haza.de végig remegtem mint a kocsonya.van közületek még valakinek ekkora pók iszonya??????mit tudok vele csinálni????én még a legaptóbb póktól is rosszul vagyok.HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!
kismama18
 
 


Sziasztok,
Hát én meg nem csak olvaslak titeket, hanem bőszen válaszolgatok is, de 10 hozzászólásból 9 mindig eltűnik... :(

Tegnap 3x álltam neki, de már valahogy elment a kedvem is tőle....

A babók gyönyörűek... :lol:

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Na most hátha:

Nika, hát Gege nagyon ügyes! (nemcsak szép). A tárgyak megfogását mióta csinálja?

Livi, mi is eredetileg kis korkülönbséget terveztünk a gyerekek között, de most már másként látom a dolgot. Zsanának igaza lehet, hogy minden gyermeknek jár egy "időszelet" ami csak az övé.

Zsana, már többször írtam, hogy milyen helyesek vagytok a képen Bálinttal, csakhát sosem került fel a fórumra..... :lol:

A sírásról találtam egy tök jó kutatási eredmény leírást, megpróbálom újra feltenni... (egyébként nagyjából az amit Livi is írt)

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


képzeljétek patriknak is van ám újj tudománya:megfogja a cumit kiveszi a szájjábból nézegeti aztán visszateszi 8) 8) 8) 8) 8) 8) persze van amikor rossz felét akarja bevenni ilyenkor csak néz hogy mi van!!!!!!olyan gyorsan fejlődik!!!
kismama18
 
 


Lilo: kb egy hete hogy meg is fogja amit a kezébe adok :D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Akira:Láttam a fotót a hordozható ágyról.Na hát nekünk is ilyen van,nagyon jó,csak kb. 1 óra volt mire rájöttünk hogyan kell kinyitni+összecsukni :D .Megszenvedtünk vele.Már ki akartuk dobni a fenébe :D .Kiváncsi vagyok hogy boldogultok vele :D .Ha nem meg hívjál!Mi ráadásul egy olyan használati papírt kaptunk aminek se füle-se farka :D .Majd írd le a tapasztalatot!

Séta a jövő héten össze hozhatnánk megint 1et,ha végre a DÓri is előkerül :D .Meg ha jó idő lesz.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi! Hát mi interneten keresztül vettük 15000 forintért, origi dobozba, csak nem tudták használni mert elköltöztek, már nincs keret, meg ilyenek...na lényeg, hogy hazajöttünk, tök happy hogy jajj de jó kis ágy, milyen olcsón...erre nem tudtuk összerakni...hát párom halál ideg lett, felhívta őket, hogy ma visszük is vissza nekik...erre megvacsoráztunk, aztán újra nekiláttunk, hogy összerakjuk...párom szó szerint rálépett a cuccra, hogy összekattanjon, én meg már azt hittem eltört, olyan hangja volt :D
Na de lényeg, hogy megvan, tök jó, Kyra épp benne nézelődik :lol:

Kistesótéma...hát mi is nagyon gondolkozunk rajta...nem tudom mi lenne a jó...egyik nap a tévébe pont ez volt a kérdés, és ott azt mondták egy év kell, hogy csak az övé legyen, kistesó még a pocakba se!!!
És utána ha elmult egy éves, jöheta következő! Ha addig egyedül van, akkor már kiegyensúlyozott baba lesz!
Ezt egy pszichodoki mondta :)
Szóval nem tudom!
Én nem igen akarnék visszamenni dolgozni közbe, tehát mindenképpen "le akarom tudni" egyszerre a babázást!
De ugye a pénz nagy úr...hát a gyed meg jobb mint a gyes...szerintem ugy kéne megoldani, hogy a gyed még ne járjon le mikor jön a kistesó, és akkor utána kapom rögtön utána is!
De nem tudom, hogy ha így nem jön össze, akkor elkezdem kapni a gyest ami 20-on ezer forint...és ha utána jön csak a kistesó akkor miből számolják a gyedet? Szóval sajnos előszőr ennek kell utánajárni, mert anyagias világba élünk...ugyhogy minden fillér számít!
Egyébként eredendően mi megint tavaszi babát szeretnénk, és egy évet, tehát valószínűleg jövő tavasz-nyár környékén kezdjük el a baba-projectet...de majd még meglássuk :)
3-4 év én ugy hallottam nem jó, mert addigra már nagyon kialakul az ego és méginkább nem fogadja el a kistesót...ezért mondják az egy évet ami csak az övé, de nem többet, mert akkor meg a kistesót nézi már betolakodónak aki elveszi az anyukáját! :roll: De persze ez is csak pszichodoki vélemény :lol:
Szerintem tapasztalt anyukák jobban tudják ezt, majd én is körülnézek ismerős fronton :D

Kyra nem akar forogni :(
Amilyen korán emelgette a fejét (1hetesen már nézelődött, emelgette, forgatta a fejét ) ezt most olyan nagyon nem akarja :(
Lehet, hogy azért mert szinte csak hason van, és ezért nem akarja megcsinálni? Ezért nála csak később jön? De mit tegyek, ha utál háton lenni? Ugy mint nektek utál hason, na ő ugy utál háton...visít ha a hátán kell lenni 5 percnél többet! :cry:
Mit tegyek ? :roll:

Benkoke, szívesen beteszlek a táblába, de kellenek az adataid, kérlek küldd el privibe a baba nevét, meg a születési korát meg a súlyát meg a hosszát és hogy pontosan hány napos, hetes, hónapos! Különben nem tudlak berakni a táblába! És privibe küldd, mert nem szeretném hogy véletlenül ne vegyem észre ha írod! Köszi :)

Lilo, szerintem ha irsz, mielött elküldöd, mentsd el, és akkor ha nem rakja be, ujra rámész hogy irás, és csak bemásolod :) Én igy szoktam mert nekem is sokszor elszáll amit irok :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


TEEESSSÓÓÓÓÓÓÓ??????
MOOOOOSSSTTT????
Ti megőrültetetk... :lol: :lol: :lol: ..
én egyelőre ha meglátok egy terhes nőt kiráz a hideg...egy ideig nem akarok újra terhes lenni..a szüléssel nincs problémám,de utáltam a terhességem utolsó 2 hónapját..nagyon rosszul tűrtem...lehet h ez a 3hét még kevés mondjuk,és 2-3hónap távlatából máshogy látom majd-elvileg mi 2-3év különbséget szeretnénk-de nemtudom még mi lesz belőle??!!!
majd meglátjuk,dehogy ebben az évben tutira nem az nálam FIX!!! :lol:
szóval senkit nem rázott meg ennyire a terhesség dolog mint engem???
Nemtudom ez miért van??na mind1...
megyek m Dóri nyűglődik..puszi..
nikky
 
 


Ja, Timi, igen, a séta jó lenne végre, csak legyen jó idő :)
Hát nem tudom hova tünt Dóri...lehet lesz még pár fogacska, és sokat nyüglődnek vele...majd felhívom hétfőn ha nem jelentkezik addig :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kép

mai kép..most volt itt a doki és képzeljétek mondta h a sárgasága egyszerűen majdnemhogy teljesen felszívódott!!!úgyhogy most nagyon boldogok vunk!!! :lol:
és este Dóri kihagyott egy szopit!!!!tök jó volt!!!! :lol: :lol:
nikky
 
 


Sziasztok! :D

Sírnihagyás téma..:
Azt hiszem,Bacilivi tökéletesen leírta,ami az én véleményem is.. Lehet,hogy félreérthetően fogalmaztam,akkor bocsi..Én NEM azt akartam megfogalmazni,hogy azonnal és állandóan fel kell venni a babát. Isten ments! Ebben kismama,nagyon igazad van!!
Most,így 3.-ként nem is tudnám ezt megtenni. De azért valahogy "hallja" az ember,hogy HOGY sír.Ha csak unja magát,egész máshogy sír,mint ha pl. fáj a hasa. Na,ilyenkor igyekszem mindig felvenni,ha megszakadok is.. Ha csak unatkozik,egy idő után úgyis abbahagyja,mert annyira ő se hülye még 2 hetesen se,hogy fölöslegesen strapálja magát :wink: .

Bacilivi,ez az 5 gyerekes család,wowww! Le a kalappal. Képzelem,hányan nézik őket hülyének (csak a saját tapasztalataim alapján gondolom...). Én NAGYON tisztelem az ilyen embereket. Az biztos,hogy ha az ember ennyi gyereket vállal,ahhoz tényleg egy BIZTOS kapcsolat kell. És sajnos ebből nagyon kevés van manapság.. Egyébként mennyi idősek a gyerekek?

Tesótéma:
Na,hát a korkülönbség kérdésben van szerencsém kipróbálni a "nagy" és a kis különbséget is. Tudjátok,szerintem egyáltalán nem lehet azt mondani,hogy bármelyik is kizárólagosan előnyös lenne. Szerintem a nagy korkülönbség az anyának jó,a gyerekeknek nem feltétlenül. A kicsi korkülönbség viszont elég szar az elején (bocs a megfogalmazásért,de tényleg..),viszont a gyerekeknek sokkal jobb. DEEEEEE ez magától a gyerek személyiségétől is füg!!!! és ezt nem lehet előre tudni.. :roll:
A lányom 4 éves volt,mikor megszületett a Peti. Segített sokat,tudtam pihenni,ha akartam.. DE nem tudnak együtt játszani.., a lányom már inkább építene,apróbb játékokkal játszana,a Peti meg folyton összerontja amit épít..,stb. Nem tudja elővenni az apró játékait,ha a Peti ébren van..,szóval sajnálom szegényt,hogy annyit alkalmazkodjon az öccséhez.Egyenlőre sajnos nincs külön szobája..
A Peti és a Bogi között pont 2 év van (Zsana,én nagyon féltem a kis korkülönbségtől. De felszámolták a munkahelyem-magyar könyvklub..-,és 2 éven belül kellett,hogy szüljek ahhoz,hogy a gyedet megkapjam.Hát,ÉPPEN sikerült,1 hét a két szülinap között a különbség.Én úgy tudom,hogy ha betölti a gyerek a 2 éves kort,és a gyes alatt szülsz,akkor is kaphatsz gyedet,mert passzív munkaviszonynak számít a gyes is,de KEVESEBB összeget kapsz..)
Mindjárt felrakok pár képet a Petiről és a Bogiról.. Ezt komolyan nem gondoltam volna!! Valami megmagyarázhatatlan kapcsolat van közöttük. Tündéri a fiam,ahogy rohan hozzá,ha elkezd sírni.Egészen REMEG a kis teste.És ha épp nem vagyok ott,rohan hozzám,hogy MENJEK MÁR ODA a húgához,hát síííííír...
Ha lefektetem a Bogit az ágyra,egymáshoz dörgölik a kis buksijukat. A Bogi is!!! Felemeli a kis fejét a Petihez!!
DEEEEEEEE:
Sokkal kevesebbet tudok pihenni,mert hát ugye egy 2 évestől nem várhatja el az ember,hogy HAGYJA aludni.. És felügyelet nélkül természetesen nem hagyhatom őket egyedül. Szóval,most nehezebb. De meg vagyok róla győződve,hogy ha túlélem ezt az első 6 hónapot,NEKIK sokkal jobb lesz!!
Ja,és hát persze borzasztóan igyekszem a Petinek megmutatni,hogy azért,mert kistesója született,ő nem esett ki a "pikszisből".. Amikor szoptatok,odajön,és odadugja a kis buksiját.Hát persze,hogy agyon puszilgatom.. Meg időnként megkérem anyut,hogy vigyázzon a Bogira,és csak a Petivel elmegyek sétálni pl.. Ezt nagyon értékeli.
Szóval szerintem igenis nagyon sokat tehet a szülő a testvérféltékenység ellen. De nyilván azért persze van.....

Betti:
Végreeeee!! Jaj,de régen voltál!
Ti si építkeztek? Hol? És hol tartotok??? Mi is építkezünk.. Nekem az a szerencsém,hogy az anyósom a szomszédunk,és ő szokott főzni.(Hála istennek nagyon normális anyós kategóriába tartozik..).

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,képek..:

Kép Kép Kép

Akíra:
Nálunk is van reggelente "nagyágyas kisbuksis" kép..
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Nah, barbamami, te totálisan megfogalmaztál mindent amit én nem tudtam :lol:
A testvér korkülönbségről is igy gondolkozom (pénz és féltékenység is) és a sírni hagyásról is :)
Mert hát én hagyom néha sírni, amikor tudom, hogy semmi baja nincsen mert pelus is hami is, büfi is, minden megvolt és a poci se fáj (mert akkor máshogy sír)...meg ha fáj valami nem hagyja abba, a hisztit meg abbahagyja max 5 perc alatt!
Szóval én ide jutottam, mert tegnap már nem bírtam megmozdulni annyira beállt a hátam a fájdalomtól, mert tegnap elött a szél hatására majdnem egész nap kézbe volt a kiscsaj, olyan nyűgös és rossz napja volt :? :cry:
Szóval a végtelen visítást nem kell hagyni szerintem se, de pár perces sírás nem árt neki ha nincs baja, nem lehetek mindig ott! És, most hogy ezt alkalmazom, egy hete, sokkal önállóbb lett! Most már nézelődik magába ha nem tudok odarohanni hozzá! Szóval szerintem is az se jó ha rögtön felkapja az ember, és nincs el egyedül, de az se jó ha 20 perceken át üvölt...szóval az a sokat emlegetett középút, na azt kell megtalálni :)
De ez megint csak az én véleményem :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


barbamami, nagyon édesek így együtt :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nikky:
Ez nagyon jó hír!!! :D :D Én a Petivel szenvedtem elég sokat sárgasággal.. Na,akkor most már sokkal éberebb lesz! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Akíra:
Köszi :D :D ..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Nika: Bocsi most már rájöttem, hogy nem te irtad a szülőiterrort. Bocs.

Én is úgy döntöttem, nem fogom hagyni sírni szegényt, mrt megszakad a szívem, ha meg elkényesztetett lesz akkor úgyis én iszom meg a levét.

Egy kérdés a szoptatos mamákhoz ti hogy csináljátok az éjszakai etetést? Pelenkázás, villany, stb.? Nálunk régebben Dávid volt, hogy 4-5 órákat aludt éjjel, de most 3 napja beállt arra, hogy éjszakánként 3 óránként kellt, aminek nem igazán örülök.

Kistesót én egyenlőre nem akarok, bár annak idején 3 gyereket beszéltünk meg apával, de nekem egyenlőre Dávid is sok, a nap 24 órájából 14-et rajtam tölt el. Nekem jó emlékeim vannak a terhességről sőt a szűlésről is, de nagyon hiányzik a régi pörgös életem és az hogy apával kettesben legyek és én írányitsak. De ne értsétek félre imádom a kisfiam. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


krisy, én éjjel nem kapcsolok lámpát és nem is pelenkázok! Persze ha nyakig kakis akkor igen, de azt is sötétbe! (egy kis éjjeli fény van a szobába, ami arra elég, hogy megtaláljam a gyereket a kiságyba)
Szóval nálunk igy megy, és Kyra csak egyszer kel fel éjjel, 5 percet szopizik, és már alszik is! Álltalában már a mellemre ráalszik, tehát már alvó állapotba rakom vissza az ágyába, és akkor alszik reggelig!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Barbamami: Tündériek a kicsik így együtt. Ez a Hanga név annyira jó úgy tetszik. :lol:

Nikky: Örülök, hogy sikerült legyőzni a sárgaságot, Dóri nagyon aranyos olyan kis huncut. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Akíra: Kyra baba nincs lemaradva semmiröl sem hiszen a forgolódás olyan 4 hónapos korában kellene csak lenneie de hát Gege nagyon siet valahová :lol: :lol: :lol:

krisy: semmi gond :lol: :lol: :lol: nálunk fürcsi után szopik egyet gege de már fekve szoptatom mert ö velünk alszik és reggel 4-ig alszik akkor alvás közben szoptatok és kb 7-kor kelünk végleg viszont napközben kb 2 óránként cicin van :) kis bélpoklos :)

nika70
Salgótarján
 
 


Lányok annyira édesek a babucik ,úgy irigykedem rátok jó lenne már közétek tartozni!!! Barbamami Peti és Bogi zabizni való ahogy így összedugják a buksijukat :D biztosan nagyon jó testvérek lesznek késöbb is! Nikky Dóri egyszerűen kiköpött hasonmásod és persze gyönyörű! Örülök hogy túl vagytok a sárgaságon biztos nagyon sokat aggódtál! A tesó témához szeretnék én is hozzá szólni ha nem haragszotok meg. Én tuti egyenlőre nem tervezek gyereket , mert már ez az 1 is teljesen kiidegel :oops:
Vendég
 


akira,
én is úgy tudom, hogy a forgolódás inkább 4 hónapos kor körül van. Ma jött dokinénik és mondta, lassan megfordul Dalmi.Aztán mondtam, hogy kb 3 hónapos korától forog és csak lesett :lol: :lol:
Tesó kicsit megnyugtattál,kicsit bizonytalan vagyok ebben a kérdésben, de szerintem is ha túl sok év van köztük, megszokja az egyeduralmat és mégnagyobb sokk a tesó... :? :? De az is tuti, hogy nehezebb az elején két kicsivel.

bacsber!!!!!!
kitartást és várunk ide!!!!!!!!!!!!!4 :D :D

Ne nézzetek hülyének, de alig várom, hogy megint szüljek... :oops: Fájt,fájt...de ooolyan szép élmény volt....

Betti,
FRISS képekeet!!!!!!!!!!!!!! :lol:

barbamami,
Ötgyerekeseknél gyerekek: 11(12?),10,6,3,1... Kikérdezem majd őket is a korkülönbség témában.... És igen...sokan hülyének nézik őket, hogy ennyit bevállaltak és nem is milliomosok...De példaértékű, szuper család...

Volt ma doktornéni, megvolt az oltás.... :cry: :cry: volt egy kis bömbi is,de nemsok szerencsére. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Hát eszméletlen,hogy elment ez a 2 hónap,szinte repült. Hihetetlen,hogy nemrég született,és már ennyi idő eltelt. Nagyon szépen fejlődik,gyarapszik.


Akkor jöjjenek a számadatok:



Született: 2970gr és 53 cm
1 hónaposan: 4590gr és 56 cm
2 hónaposan: 5580gr és 58 cm


Már nemcsak néz a tárgyakat,követi a szemével,vigyorog nekik,és gügyög, valamint már ütögeti is őket,amelyiket persze eléri. A párom SZIA-t mond neki,és integet a kezével,és ő meg próbálja utánozni kicsi kezeivel. Forog sokat,hason továbbra se nagyon szeret lenni,de már szépen tartja a fejecskéjét. Sokat alszik örömünkre: 21-6ig. Étvágya se csökkent van,hogy 150-160 ml is benyom. A tejem mennyisége is nőtt,sokat iszom,meg tejserkentő teát is iszom,valószínű,hogy megtették a hatásukat.
Ma voltunk délután sétálni,szép idő van nagyon. Gyógyszertárba is el kellett mennem,de sikerült felidegesítenem magam kicsit.
A helyzet a következő volt: Jövök nagyban az ajtó felé a babakocsival. Nálunk az ajtó nem is széles,éppen hogy beférek a kocsival,és nehezen is nyílik. Egyik kezemmel nyitom,és tartom,mert különben becsukodna,másikkal meg a kocsit próbálom kitolni. Egy középkorú nő meg szépen elnézte mögöttem,hogy ott szenvedek az ajtóval. Meg nem kérdezte volna,ne segítsen-e! HÜLYE,BUNKÓ!!!! Nem sok tartotta,hogy kiosztottam,de mégis visszafogtam magam. Nem értem,hogy lehetnek sokszor ilyenek az emberek!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Krisy:
Én is sötétben pelenkázom éjszaka,ha kell.. Nálunk is éjszakai lámpa ég (az az irányfény,vagy mi),mint Akíránál.
Azért ne aggódjál,ha mostanában többször kel éjszaka,ez lehet átmeneti is. Vannak "ugrások",amikor többet igényel a baba,és ilyenkor persze többször kell cicire tenni,hogy több legyen a tej..

Bacilivi:
Én nem nézlek hülyének... :D :D :D ,én is szívesen szülnék még egyet :oops: :oops: . Hát,ki tudja,még lehetne is belőle valami..
Na,hát látom,akkor a baráti családotoknál sincs valami nagy korkülönbség a gyerekek között!
Igazából szerintem az 1 év kevés,mert azért a szülés után némileg regenerálódni is kell. Vagy 2 körül ideális,vagy legalább 5 év legyen... A 3 év körüli korkülönbség talán a legrosszabb. Pont 3 éves korban a legaktívabb az éntudat kialakulása..,úgyhogy ilyenkor lehet a legnagyobb féltékenységre számítani!!

Bacsbern:
Hát megértelek,hogy már türelmetlen vagy! Kitartás,1-2 nap,és te is babázol!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Nekem két napig be sem jött a Babanet, de visszaolvastam. Köszi a sok hagyjam sírni vagy sem hozzászólást, végülis én indítottam el.
Kora délután még azt akartam írni nagy boldogan,hogy hip-hip hurrá, alakul a dolog nálunk, de mostanra ismét megfájdult a fejem a sok üvöltéstől. De ne higgyjétek, hogy tudom sírni hagyni, szóval babusgatom, mégis ordít Marci. Na akkor mi tévő legyek??? És ez a babakocsis dolog, már teljesen kivagyok kattanca, megint megfogadtam, hogy ki sem teszem a lábam a gyerekkel az utcára, mert folyamatosan ordít, de persze ha holnap is süt a nap, úgysem bírom ki, hogy ne mozduljunk ki. Meghát a kutyát attól még vinni kell sétálni... És holnap el is kell intéznem egys-mást, és nem akarok folyton a mamákra utalva lenni. Már előre rettegek, hogy mi lesz :roll:
Szóval ma is 3-szor vettem ki, majd tettem vissza a babakocsiba, de egyszerűen nem haladtam semerre. Persze ha vittem kézben, akkor volt olyan kedves néhány percre elhallgatni, de ahogy visszakerült a kocsiba, ismét ordított. Nem tudom, hogy elmúlik-e ez egyáltalán, és ha igen mikorra :cry:
Nagyon bánt a dolog :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Viszont délelőtt akkorát aludt, hogy végre 7 hét után tudtam takaírtani. Na persze nem értem a végére, de majd holnap befejezem. Most épp az esti hisztinek lenne itt az ideje, de délután úgy kifáradt, hogy most alszik. Úgyhogy élvezem a csöndet, és persze azt, hogy ülhetek, és nem kell vele járkálnom :oops:

Nagyon édik a képek, nekem is van egy pár, amit imádok mostanában Marciról, úgyhogy majd teszek fel én is, csak most nincs itthon a képolvasónk!

Tegnap lemértük Marcit, hogy 4,27 kg, 3 kg-val született, és csoda büszke voltam rá. Erre tessék, itt van Boszibaba Gabika adataival, és rá kell jönnöm, hogy nem is hízunk valami nagy ütemben. De sebaj, a lényeg, hogy egyszer mi is megnövünk! :lol: Egyébként gratula Boszibaba a szép méretekhez!!! :D

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!
barbamami
nagyon helyesek a gyerekeid együtt. a sírás dolgot tök jól összefoglaltad ez szerintem is így igaz.
Anyuék melletti telken építkezünk, most járunk hitel után. Nekem olyan jó ahelyzetem, anyósom messze van, anyuék meg nagyon közel elég nehezen jövünk ki egymással, mert rettentően eltérő a felfogásunk mindenben.

Nikky
nagyon helyes a lányod, olyan igazi huncut arcot vág.

Mi tesót jövőre szeretnénk, 3 babát tervezünk.

boszibaba
nálunk a faluban is sok bunkó van. amíg terhes voltam a hasamra kellett vigyázni, hogy ne jöjjenek nekem, most meg a kocsit akarják fellökni. amikor sétálunk és nincs járda az autósok nem igazán lassítanak, ha mellénk érnek. volt olyan, hogy úgy centiztek ki. a zebrán sem vagyunk biztonságban, mert fontosabb a biciklisnek elsőnek felérni az útra mint nekünk.
ti aztán jó nagyok vagytok!

nikole
próbáltad már feljebb ültetni úgy, hogy megemeled a háttámlát a kocsinak? neked háttal tolni, vagy csörgő játékot tenni a kocsira keresztbe? lehet, hogy hülyén hangzik, de a lakásban nem tudod beletenni és szoktatni egy kicsit hozzá?


nanett
mi az Oázisba fogunk menni úszni szeretnék már a jövő héttől. fent van a neten is. ti nem jöttök?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Mar 2 hete teljes jogu tagkent johettem volna kozetek, de hat tudjatok, hogy van ez...

Most is csak bekukk, aztan majd idovel remelem ritkulnak a 3 orankenti szopik, es akkor tudok jonni maskor is, no meg masra is tobb idom lesz.

Puszi mindenkinek, ilyenek vagyunk, amikor 2 hetesen az aldott jo gyereket jatszuk:

Kép
-macsek-
 
 


teszek fel egy pár friss képet:
a torta apa szülinapjára készült, nagyon örült neki Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
a lufi egy idő után bosszantotta, nem értette, hogy miért nem hagyja őt békén, pedig csak a szárát fogta.

Kép
Kép
bbeti
 
 


A párom rendelt nekem egy tortát, igazi meglepi volt, 100 hónap van ráírva, mivel ennyi ideje vagyunk együtt. nem tök ari?
ilyen babakocsink van, bergon cross.
a konyhai képen pedig azt látjuk, hogy hogyan főz Niki anyával.

Kép
Kép
bbeti
 
 


sziasztok!!teszek fel gyorsan képeket mert 2 hétig nemlessz gépünk.
ELŐRE SZÓLOK SOOOOOOOOOK LESSZ!DE NE HARAGUDJATOK CSAKHÁT 2 HÉTIG NEMTOK IDEJÖNNI MAX MIKOR TESÓM NINCS ITHON.DE OTT KÉPET NEMTOK FELRAKNI.

Kép FOGOM A SZOKNYÁS KUTYÁT
Kép KITEKEREDTEM
Kép ÍGY SZOKTAM ELALUDNI(ANYA CSIKOS HASÁT NEMKELL NÉZNI)
Kép A KÉT JÓÓÓ BARÁT
Kép ALSZOM
Kép FINCSI Kép PELENKA ARZENÁL:):):)látjátpk én minden fajtát vehetek
kismama18
 
 


Macsek gratula és üdv közöttünk :D gyere gyakran és kérünk még képet

Beti: gartula a 100 hónaphoz és nagyon édes Niki baba :d

Patrik is nagyon tündérien alszik a nagy ágyban :)

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!szerencsére most nincs ithon tesóm.képeket még akartam feltenni de hazaért párom és már szedte is szétt a gépet.majd megpróbálok erről ha bátyus engedi ert nemnagyon szereti ha bizergáljuk a gépét.félti :( :( :( :( :( :( :( pedig vannak még olyan arik.

nikole:

szerintem is emeld egy picit feljebb a háttámlát pár percre és akkor jpbban tud nézegetni.énis ezt csinálom mikor nem alszik a töpi és nekem bejött.meg én vettem ilyen csibés csörgőt a kocsira és azt püföli.
kismama18
 
 


Sziasztok Lányok! Most kaptam a hírt ANCSA bennt maradt a kórházban ,szülnek :D
Vendég
 


Sziasztok!

NAGYON ÉDIK A BABÓK!!!!!!!!

Tegnap taliztunk Vittével, íme a királyi pár :)

Kép
ja és anyáikkal :)

Kép

Lányok, ha senki sem javasol időpontot, én megteszem, most néztem az időjárást, hétfőn szupi idő lesz. Kinek lenne a jó a hétfő vmkor napközben a Városligetben????, :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Ha ennyien írjátok, hogy jók a homeós bogyók, mi is kipróbáljuk! Rekanna örülj neki, hogy nem eszik cumisüvegből, én még mindig küzdök a visszaszoktatással... :(

Amúgy 1 hete átalusszuk az éjszakát!! :) fél10től fél7ig, tündér a lány.

Tesó téma:
mi is szeretnénk tesókat, de a gyerekek között legalább 2 évet szeretnénk

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Ja én is sörözöm, naponta egy alkoholmentes sör :)

KÉRDÉS:
ti mit csináltok annak érdekében, hogy estére is elég tej maradjon???? Nekem reggel van egyben 130 estére olyan 40-60, pdig iszom rendesen...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Bbetti ilyen rágókánk van nekünk is! :lol:
Ancsa megy a drukk nagyon neked!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Istenem Bacsbern

Én megértelek nagyon nagyon átérzem h már mennyire eleged lehet és nagyon sajnálom hogy még mindig egyben vagytok,de biztosan megvan ennek is az oka!!!!Dorina tudja mikor jöjjön ne aggódj!!De márcsak napok kérdése az ezer százalék!!!Drukkolok h minél hamarabb eljöjjön az időtök...nagyon várunk ebbe a topicba!!! :lol: KITAAAARRTÁÁÁÁÁSS!!!!!!

Bacilivi
Én nem nézlek hülyének..szülni én is szülnék simán mégegyet..avval a résszel nincs problémám...magával a terhességgel van...úgy érzem nincs az a pénz egyenlőre amiért újra elviselném ezt az állapotot!!legalábbis az uccsó 2 hónapot!!!..

Luisa,Vitte
Tök csinik vagytok...büszkék lehettek magatokra!!!és a picik is gyönyörűek természetesen...

Betti
Gratula a 100hónaphoz..szép a torta nagyon és ötletes!!! :D

Luisa
Ezt én is észrevettem h estére kevesebb a tejem..szedd az urtica urenset(de nem szabad állandó jelleggel,ha akarod leírom az adagokat)attól nekem úgy ahogy van tejem este,de akkor általában mindkét cicit odaadoom neki azért!!

Barbamami
Most jöttem rá h ugyanaznap szültünk :lol: ..emlékszel h mondtad h biztosan beelőzlek majd még én is Téged... :lol: aztán mégse!!! :D
Szóval Bogi mennyiket eszik??Dóri olyan fura m néha eszik 110et mondjuk 2szer egymás után..aztán meg 50-60at és full tele van tőle..szóval nem értem..

Na asszem ha ma ilyen szép idő marad,kiviszem Dórit sétálni egy picit a babakoccserral..már nagyon várom!!!még csak levegőztünk eddig...

szép napot nektek!!!
nikky
 
 


luisa!

Bocsi, hogy beleszólok, meg még tapasztalatlan is vagyok, de voltam a héten a születés hete keretében egy előadáson, ami a szoptatásról szólt, és ott mondta a csaj, hogy ez teljesen normális, és az is benne van, hogy a reggeli tej hígabb, az esti meg sűrűbb picit, és ez a babának így teljesen kielégítő.

KépKép
evica76
 
 


Bbetti, majd mi is szeretnénk menni úszni, de én még várnék egy-két hetet. Szerintem még kicsi Domi és a fogzás miatt sem merem még vinni, annyit szenvedünk mostanában. Majd írd meg, milyen volt, nagyon kiváncsi vagyok! Kell igazolás a gyerekorvostól, hogy nem fertőző beteg vagy itt nem kérnek ilyet?

Luisa, Vitte! Hogy ti milyen csinosak vagytok! Irigykedek ám! Biztos jól éreztétek magatokat a találkán. A babáitok nagyon édesek együtt!

KépKép
nanett
 
 


Nanett, Nikky

köszi a bókokat, tényleg szupi volt a találka:)

Látom a hétfői találkahívásomra senki sem reagált... :(

Képzeljétek ma szenvedek Laurával, alig eszik, már kivagyok, csak sír a cicitől, aztán elfárad leteszem aludni, felébred kicsit eszik, de ennyi :(

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Évica
én is így tudom, de ennyire mecsappan? KB harmada lesz?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


luisa! Hát azt nem tudom, de ha aggódsz, kérdezd meg a csajt, az nlc-s szakértők között ott van. Pszichológus, szoptatási szakember, és emellett 4 gyermek édesanyja, tehát nem csak érti amit csinál... :lol:
Ha regisztráció kell a krédezéshez, és nem vagy, szóljál, szívesen megkérdezem.

KépKép
evica76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?