Új privát üzeneted érkezett!

Angelita,hogy haladnak a mesterek?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Én hajnal 4óta fennt vagyok, na nem azért mert nem tudtam aludni :twisted: ....Ja és addig sem húztam a lóbört folyamatosan.

Köszi tündi a linket. Azt találtam ki, h megkérem anyut, hogy az egyik napot vállalja be amíg futok, a másik nap meg apa intézze el, h hamarabb hazajöjjön a meloból. Vasárnap meg megoldható.
Nekem is jó volt a dumaparti :lol: renszeresíthetnénk :lol:


Boszi, én is gyakoroltam mire belejöttem a felkötésbe itthon. A szekrényünk tükrös, leraktam Zorát az ágyra és onnan kezdtem a műveletet. Aztán a tükörben meg néztem, hogy Zora mit csinál, és nekem is berögzültek a mozdulatok. Most hogy már megáll utcán is simán le-felkötöm, de ha már úgy is megáll hogy nem kapaszkodik belém, akkor lesz az igazi :lol: .
Ma apát is megtanítom rá, hogy hétvégén Ő is cipelhesse a csöppünket.
Akartam kérdezni, hogy 2x raktál fel fürdős képet és azon volt 2 db kacsa a kádon, olyat hol lehet beszerezni?


Anngelita vettem Siesta szandit 2 db, egy 18 meg egy 19est.
Igaz zöld színű, meg az van ráírva, h fiú szandi de nekem ez tetszett :roll:

Mocorgó azt szeretném megkérdezni, hogy hogy haladsz az éjszakai cicizés elhagyásával? Hogy csináltad? jövő hét után megyünk a Balcsira, és ha hazajövünk Én is elkezdem leszoktatni asszem.
Ja meg mintha egyszer írtad volna h teres cukrod volt, és diétázol ugyan úgy ahogy terhesen. Jól emlékszem. Mert azon gondolkodom, h én is újra elkezdeném, csak szeretném azt is ha legalább még ezt a 2 hónapot ki tudnám húzni úgy, hogy legyen tejem. Szóval nem tudom merjek e csak 160 g szénhidrátot enni egy nap így h szoptatok.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszi a tippeket, akik válaszoltak a kérdésemre! Tudtam, hogy számíthatok Rátok! :wink: :D

Tegnap nagy dolog történt: Betti kb. 5 mp-ig kapaszkodás nélkül állt!!! :) Olyan aranyos volt látni, ahogy koncentrál! Még utána is próbálkozott, de akkorra már elfáradt és hamarabb lecsüccsent.
Ma meg teljesen borul a napirendünk, ugyanis 9ig aludt a kishölgy. Így a szokásos délelőtti alvását 3/4 1-kor kezdte meg... Azt hiszem, a d.u-i alvást így elhagyjuk, hogy este tudjon aludni.

Fel is kelt, megyek! Sziasztok!

Kép

Kép
hmbori
 
 

 
 

Most csak gyorsan, mielőtt Irdab belekezdenél a szénhidrátdiétába:

Szoptatás alatt TILOS túl kevés szénhidrátot enni, mert a vizeletbe kiválasztódó ketonok megjelennek a tejben is, ami méreg a babának. Szóval bármilyen hatásos is, várj még vele amíg Zora szopik. Hogy mi a túl kevés? Nem tudom, de azt javaslom, ne számolgasd, és ha megkívánod, bűnözz is. Így biztos nem lesz kevés. ;-)

Éjszakai szopi: hát az úgy volt, hogy egy nap elhatároztam, hogy nem adok neki többet, és lőn. A körülmények kedvezőek voltak: apa külföldön, én viszonylag kipihent, szakirodalom által megnyugtatott és felvértezett, szóval "izgatottan" vártam az éjszakát. Csak az első éjszakénk volt kritikán aluli, akkor óránként kellett megnyugtatni (előtte 2x ébredt éjjelente szopni), egyszer még vizet is elfogadott. Második éjszaka talán 2x keltett, cumi vissza, simi, és asszem a 3.-at már végigaludta. Ébredések azóta is vannak, de már nem a szopi a megoldás. Ja, mi nem alszunk együtt, sem egy szobában már a kezdetektől, lehet, hogy ez is számított.

Remélem, segítettem...

Most megyek, csomagolok a hétvégére, utazunk a nagyszülőkhöz. Jó pihenést mindenkinek!

Kép
mocorgó
 
 


mocorgó.
és ezt te melleid hogy bírták?
Lassan én is eljutottam oda, hogy már szeretném leszoktatni az éjjeli szopiról, de én 2-kor már kőszikla vagyok.
És így hánykor van az utolsó és az első evés? Mindkettő szopi, ugye?

Kép
bikmakk
 
 


Adri,rendszeresíthetjük :wink: Nem semmi,hogy hajnal 4óra fent vagy :roll: én kipurcantam volna :shock: Kitartás a futáshoz! :) Nekem ma is lenne kedvem menni,de amikor meg futok totál kidöglök....Mondtam is apának,hogy a vasárnap már "kemény"lesz,de kiröhögött...hogy az kemény :oops: :oops: Hát nekem az...

Bori,gratula Bettinek az önálló álláshoz! :)

Eni,jó kikapcsolódást nektek a hétvégére!!!

És mindenkinek kellemes hétvégét!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


bikmakk, hamar beleszoknak ám az új rendszerbe. :) Asszem első két éjjel egyszer felkeltem fejni. Aztán harmadik nap nem ébresztett a bébi, így végigaludtam az éjszakát, mellgyulladás nélkül. Csak pár napig volt kellemetlen érzés ébredni, aztán beállt a dolog.

Most úgy vannak az evések nálunk, hogy 3x szopi, 3x szilárd sok vízzel. Reggeli szopi olyan 5 óra körül, tízórai 9 tájban gyümölcs, ebéd déltájt főzelék (hússal, tojássárgájával, hallal vagy májjal), uzsonna szopi (3-4 körül, ahogy kijön a lépés), vacsora általában ami délről maradt plusz gyümölcs, és végül fél 9-9 körül az utolsó szopi. Szóval egy olyan 8 óra pihenés van nekik éjjel, napközben meg egyszer még fejek, olyan 11 körül.

Tudom, hogy csak az első-utolsót kérdezted, de gondoltam leírom, mert én még nem is számoltam be, hogy hogy néznek ki nálunk a kajálások.

Na most már tényleg megyek. Boldog Gyereknapot, anyukák! ;-)

Kép
mocorgó
 
 


Sziasztok lányok!

Mára virradóra jól aludtunk, végigaludta Emma az éjszakát, viszont nagyon korán, negyed 6-kor keltünk. Nem csoda, hogy így elfáradt, mert tegnap napközben nagyon keveset aludt.
Boszi, Nálatok mi volt a helyzet?

A munkálatok jól haladnak, de még ma is a szüleimnél vagyunk, mert ma meg újracsövezik a fürdőszobát, vésni fognak, stb., szóval még zajosak lesznek.
Köszi az érdeklődést, Tündi :)!

Fogmosáshoz tegnap beszereztünk egy bébi fogkefét meg Elmex fogkrémet, de még nem próbáltuk ki, majd talán ma.

Kellemes hétvégét mindenkinek :)!

Kép
angelita
 
 


sziasztok! Jó reggelt!

Itt most olyan szomorkás a reggel :( Remélem esni nem fog,mert mennénk a szomszéd faluba gyereknapozni egy kicsit.

Angelita,jó nagy munkába fogtatok ha még csöveket is cseréltek :wink: Nálunk is minden ki lett cserélve,még az áram is teljesen újra lett húzva...Tarts ki,de utána szépek lesztek! :) Fényképezitek a műveleteket?Mi mindent lefényképeztünk,és mikor néha visszanézzük csak borzongunk,hogy mi volt itt :roll: Teszel majd képeket ?
Emma most jól kimamázhatja magát :wink:

Eni,nálunk is uzsiig nagyjából így néz ki a kajcsizás,csak nekünk tápi a reggeli,az uzsi meg gyümi ,vagy tejpép,vagy baby joghurt...Vacsi az meg sinlac :D És utána változó,hogy mikor van megint tápi!
Nektek is kellemes gyereknapot! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok,

Tünde - Gratulálok már a futás-tervedhez is! :lol:

Angelita - Hű, de jó neked, Mocorgónak és mindenkinek, akinek a babája átalussza már az éjszakát!!!!!!!!!!! :o
Nálunk Ákos köszöni szépen, de éjjel sokkal nyugisabb enni, így aztán volt, hogy az elmúlt hetekben háromszor is keltett!!!! :shock: Pár napja már én is kiakadtam, és meghúztam egy képzeletbeli vonalat este 1/2 11 és hajnali 1/2 4 között, ami csak 5 óra, de most már fontosnak érzem, hogy mindketten/hárman tudjunk ilyenkor aludni.
Úgy éreztem, ha morcos vagyok a kimerültségtől, az rosszabb, mintha egy voltaképpen már megszokáson alapuló felébredést megpróbálok etetés nélkül megoldani
Hát, mi még csak ott tartunk, hogy szinte percre pontosan felébred fél 2-kor is, de nagyon hamar visszaalszik. Majd látjuk, hogyan folytatódik ez.
A másik ok az volt, hogy az éjjeli szopik miatt alig akaródzott neki nappal rendesen enni "földit" vagy szopit, ami viszont már tényleg kellemetlen volt a melleimnek! :?
Majd beszámolok a fejleményekről.
Most én is egyedül vagyok (ó, mily meglepő :?), még kitalálom a napunkat - bár nem tudom, megint milyen idő lesz du....

Hmbori - Nahát, lehet, hogy a mi gyerekeinket is szálak kapcsolják össze? :lol: Nagy gratula Bettinek!

Nálunk ő már eddig is ácsorgott egyedül pillanatokra, ahogy gondolom, Betti is, de tegnap lassan 10-ig tudtunk számolni, és addig
ÁKOS EGYEDÜL ÁLLT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
(No persze miért? Mert megzsákmányolt egy Bepanthent és elmélyülten forgatta a kezei között.)
Ő 6 és fél hónapos kora óta áll, hiába csaltuk vissza a szőnyegre. Sokat mászkál persze, mert sok érdekeset mutatunk neki ott, és játszunk vele mellé telepedve, de ő ilyen. Mozog egész nap, mint a motolla, pelenkázásnál már csak állni akar és a nyakamba kapaszkodni :) , ami azért nehéz terep! Rövidesen jöhet a kismotor!!! Én nagyon örülök, nem parázok semmin, hiszen mindent magától csinál, és a környezetemben élőknél látom, hogy ahogy Tündi is írta, másfél éves korukra kb. összeérnek a gyerekek, ki ebben jó, ki abban. Egyébként én nem arra vagyok a legbüszkébb, hogy áll, hanem, hogy tapsol. Nagyon sokat énekelek és mondókázok neki, és ez a taps olyan igazi kis visszajelzés számomra. Biztosan magától is csinálná, de olyan édes, ahogy pl. reggel hálózsákban vigyorogva előadja nekem a tapsit!!!! :D

Kép
goldplast
 
 


Sziasztok!

Angelita! Hát jót nevettem azon amit írtál, mert szó szerint írhattam volna én is. Teljesen nyugis éjszaka után 5:20-kor ébredt a manó. :lol: :lol: Akkor tápizott, kicsit hancúrozott Apával (mert persze Őt is felkeltette) és utána még 1/4 7-től 1/2 8-ig aludt.

Goldplast! Niki is egyre többször, egyre hosszabb ideig próbálkozik az egyedül állással. Ügyesen egyensúlyoz. A pelenkázás nálunk is egyre drámaibb. :roll:

Ma kertipartizni megyünk, jó lenne, ha kegyes lenne hozzánk az időjárás.

Szép napot mindenkinek!!!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Irdab! A fürcsis kacsákat mi is kaptuk, így nem tudom, hogy hol lehet kapni. Valójában ezek csúszásgátlók, tehát a kád aljára kellene tenni, de Niki így élvezi. Apa feltapasztja, baba leveszi és adja oda Apának.

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Mocorgó köszi. Hát igaz ami igaz a grehem kenyeret eszem, és amikor reggelire lecsúszott 2 db mondtam ha nem ehetek még meg legalább 1et vagy kettőt megörülök, így megettem :oops: , és nem is bírnám a 160 g szénhidrátot. Addig eljutottam a héten, hogy visszatértem a grehem kenyérre, sok zöldéség, husi, gyümi leves. És uzsizok meg tízóraizok ésszerűen, azaz nem egy tábla csokit nyomok le hanem egy almát pl.

Mi éjjel is sokat keltünk sajna és ebböl 3 szopi volt. Zora 3 napja alig eszik napközben, nem tudom lehet ez a fülledt meleg idő az oka. De ez az alig az csak pár kanál, és Ő már napközben nem cicizik, csak reggel este, de én már ezer éve nem éreztem olyat h fejjek, mert szétdurrannak a cicikók.
És mivel a csokit eltudtam hagyni, meg a péksütit elvonási tünet nélkül, és folyadékot sem bírok annyit lenyomni a torkomon mint a topp szoptatós időszakomban, ezért számomra egyértelmű, hogy már nincs annyi tejem.

Nálunk a napirend: reggelizni nem nagyon akar gondolom az éjjeli sűrű szopitól, de vagy cici ha igen 8kor vagy kifli-zsemle sajttal vagy vajjal.

Tízórai gyümi, vagy bbjoghurt de ez sem nagyon megy mostanában, itt is inkább a kiflit enné.

13 óra főzi (hússal)

Na és itt régen úgy volt16-17 fele gyümi, mostanában ilyenkor nem hajlandó enni, és ezt az étkezést kitolta 18-19 órára, és itt a gyümit eszik kifli belével, vagy zsömivel sajttal, vajjal.

És fürdés után fél 9-9 fele cici.
Éjjel többször kel, de általában éjfélkor, 2vagy 3kor és 4 vagy 5kor tuti van cicizés.
Na így visszaolvasva a napirendünket elég borzalmas.

Zora is áll már egyedül, de tegnap megpróbált kapaszkodás nélkül megindulni 1 lépést sikerült megtennije aztán segreűlt :lol:
Új szokása h az ágy mögé bedobál mindent és mutatja h oda dobta :lol: .

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Tündi tied apátol nem szép h kiröhögött, inkább noszogatnia kéne :twisted: :roll: :lol:
Akkor jövő héten hívj, csak beszéljük meg melyik nap mert addigra maxra töltöm a telómat, mert múltkor is mire hazaértem addigra fullra kimerült :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Mocorgó: Marci ugyanígy eszik, ahogy nálatok is van :lol:
Csak annyi a különbség, hogy ő magában gyümit nem kap, kicsit dúsítjuk valamivel :lol:

Szerdán megyünk a gyerekorvoshoz méredzkedni, kíváncsi vagyok, hogy mit mutat a mérleg, mert Marci az elmúlt pár napban megint egy kis zabigép lett :lol: Minden étkezésre a 200 g főzi az alap, aztán kap még repetát is, de azt már nem tudom mennyi...

Az éjszakánk nekünk sem volt tuti, ahogy leraktam rá 10 percre elkezdett sírni, újabb szopizás, aztán éjjel egykor megint nagy sírás, megint szopizás, reggel ötkor megint (ez szokott is lenni). A melleim nem tudják, hogy mi van, érzem, amikor elkezd szopizni Marci, hogy ömlik bele a tej, és nagyon fáj közben :shock:
Szerintem neki is a foga jön, azért küzdünk, mert egyébként ő jó alvó :D

Mi is megyünk kerti partira, remélem nálunk is jó idő lesz!!!

Holnap én szeretnék kimenni az Orczy-kertbe, lesz ott valami hadtörténeti gyereknap. Szerintem Marcinak tökmindegy hogy hová megyünk, engem meg érdekel, már csak Apát kell meggyőzni :lol:
Nincs kedve valakinek kijönni?? (ingyenes program)
http://evamagazin.hu/kimeno/12068_ludov ... yenes.html

Kép


Kép
dbea
 
 


Gp Ági,köszike :) Gratula Tücsöknek az álldogláshoz! :)
Hogy sikerült a délután?Tudtatok vmerre menni?Itt hol esett,hol sütött a nap...de legalább délelőtt kegyes volt velünk az időjárás,és így el tudtunk menni a gyereknapra.Nagyon nagyon jó volt.Mindenre ingyen ülhettek fel a ygerekek,volt csoki+cukoreső...vonatozás,ugrálóvárak,trambulin,és sergők is...

Boszi,Bea,hogy sikerült a kerti parti?

Adri,nyösztet engem apa,hogy menjek futni,csak azért nevetett ki,hogy azt mondtam,milyen kemény dolog 2percig futni :oops: mert ő aztán naponta több kilómétert lefut,meg még mellette edzenek is...ha itthon vannak,akkor is minden reggel tesi van nekik...szóval ő edzésben van...
Telón majd te hívj,ha sétálni lesztek :wink: nekünk délutánonként mindig jó :wink: :P :D Aztán mehet a traccs parti :wink:

Bea,nekem is tetszik ez a program,de mi messze lakunk most ehez.Érezzétek majd jól magatokat :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok,

Tündi - Hol voltatok Gyereknapon? Írtad biztos, csak átugrottam :oops: Olyan jó érzés, hogy tudod: a gyerkőcök élvezték a dolgot, nem? Én legalábbis már most látom Ákoson, hogy ha valami nagyon tetszik neki, keresi a tekintetem, és igyekszik rá felhívni a figyelmem, illetve sugárzik az arca az örömtől. Ilyenkor én is olyan boldog leszek!
Futással mi a helyzet ma? :wink: Csak ügyesen! (és helyettem is :roll: )

Mi délelőtt átugrottunk Vácra egy ismerős anyukával, akinek 6 hónapos a kisebbik lánya. Ő már indulóban volt a buszhoz (nincs kocsijuk), mi pedig Ákossal éppen a szombat délelőtti falusias bevásárló utunkat róttuk. Hirtelen ötlettől vezérelve csatlakoztunk hozzá; és jó móka volt! Persze Göd egy kőhajításnyira esik Váchoz, de még nem is buszoztunk Tücsökkel, és nekem kaland volt! :lol:
Telefonon kaptam is a páromtól, hogy minek áll a kocsi a ház előtt, de hát ezt ő nem érti: már majdnem indult a busz, és pont a közelben voltunk.
Na mindegy, bementünk a 'lidlibe', ahogy faluhelyen mondják, és mi ... khm... höm..... vettünk Gyereknap alkalmából felfújható lovacskát. Tudjátok, amire fel lehet ülni, és a fülébe kapaszkodva ringatózni rajta.... :D
De nagyon jó áron volt!, és Ákos már régóta áll, szóval pár hónap és hasznát is vehetjük.. Jó, persze, Gyereknap holnap van, de addig majd rágcsálhatja a ló fülecskéjét.. :oops: :lol:
Ti vesztek valamit? Mivel a párom holnap még mindig vidéken van :? , a lovacska csak trappol be, ha ő hazajön, de azt találtam ki, hogy holnap egész nap Ákosé! Nincs takarítás, rendelek pizzát és egész nap csak vele játszom; sétálunk, buborékot fújunk, közösen kirámolunk egy fiókot, annyiszor rángathatja meg a függönyt, ahányszor akarja, dobolhat apa kedvenc rézedényein, sokszor elzárhatja a csapot, miközben mosom a kezét és picit megdögönyözheti a macskát is. Szóval igazán Övé lesz a nap!

Kép
goldplast
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Gp Ági,Kőröstetétlenen -a szomszéd faluban volt a gyereknap :wink: Futni ma kell mennem..kedd-csüt-és vasárnap :wink:
Holnap meg megint kezdem az akupunktúrát,meg megpróbálom a 90napos diétát is...hátha már sikerülne...Ha belegondolok mennyit kell még leadom sírva tudnék fakadni :P
Jól tetted,hogy megvetted az ugráló csacsit :wink: Gondolom a buszozás Tücsöknek is kaland volt :wink:

RTL klubbon most reggel 9.15-kor Csiribir-Halász Judit filmje lesz :wink: Nézze aki tudja!

És még1x kellemes gyereknapot mindenkinek! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


[quote="tundi24"]S írta:tundi24ziasztok! Jó reggelt!

Gp Ági,Kőröstetétlenen -a szomszéd faluban volt a gyereknap :wink: Futni ma kell mennem..kedd-csüt-és vasárnap :wink:
Holnap meg megint kezdem az akupunktúrát,meg megpróbálom a 90napos diétát is...hátha már sikerülne...Ha belegondolok mennyit kell még leadom sírva tudnék fakadni :P
Jól tetted,hogy megvetted az ugráló csacsit :wink: Gondolom a buszozás Tücsöknek is kaland volt :wink:

RTL klubbon most reggel 9.15-kor Csiribir-Halász Judit filmje lesz :wink:

És még1x kellemes gyereknapot mindenkinek! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tündi: Kétszer is elküldted az üzenetedet. :)

Úgy látom mindenkinél kb ugyanaz a helyzet. Nyugtalan éjszakák, felállás, mászás stb. :)

Zarust elvitte anyukám sétálni úgyhogy most van egy kis időm takarítani meg főzni. :) Megint ratatouille lesz. Főzök rizst is mellé, hogy Zarusnak meg Davidnek egy kicsit laktatóbb legyen. :)

Teszek majd fel néhány új képet később.

BOLDOG GYERMEKNAPOT MINDEN FÓRUMOS BABÁNAK és a TESÓKNAK IS!

Üdv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Orew,igen 2x küldtem el,mert szerkeszteni akartam benne :wink: :roll: de még1x elküldte helyette :roll: [u]ratatouille[/uleírod,hogy ez milyen kajcsi és hogy kell készíteni? :oops: Hogy haladsz a fogyókúrával?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: 5 kilót fogytam eddig. :) Most hétvégén húsmentes napokat kell tartanom, holnap meg gyümölcs napom lesz. Most már egészen jól megszoktam, hogy nem eszem annyit, csak ez a napi 5szöri étkezés bonyolult... Néha nincs rá időm. :oops:

A ratatouille gyakorlatilag francia lecsó. :) Zarus is nagyon szereti.
Szeretek sokat főzni belőle, mert nagyon hamar elfogy. :)

Hozzávalók:

vöröshagyma
fokhagyma
paprika (kaliforniai is lehet, elvileg ez van benne eredetileg, de én nem szeretem ezt annyira)
paradicsom
cukkini
padlizsán
bazsalikom
bors

oliva olaj (lehet étolaj is)

A padlizsánt felkockázom kb 2x2centis darabokra, majd egy nagy tálba teszem és rengeteg sót szórok rá és jól átforgatom, hogy mindenhova kerüljön a sóból. Ezt legalább 20 percig így kell utána hagyni, hogy kijöjjön a padlizsán leve. Ez alatt az idő alatt fel lehet vágni a többi hozzávalót és leszedni a paradicsom héját esetleg. Amikor ez kész akkor lemosom a csap alatt a padlizsánt és hozzálátok a többi dologhoz.
A vöröshagymát megpárolom, hozzáadom a fokhagymát, majd beleteszem a már felkockázott cukkinit meg a paprikát.
Közben egy serpenyőt felforrósítok és beleszórok egy maréknyit a padlizsánból (nagyon kevés olajat lehet rá önteni, de nem szükséges, vigyázz mert a padlizsán nagyon gyorsan felszívja az olajat), a padlizsán akkor jó, ha már egy kicsit fekete (jól meg kell pirítani). Néha persze át kell a kockákat forgatni, hogy mindenhol megpiruljanak. Aztán amikor már megpirultak szépen hozzáadom a paprikához, cukkinihez, hagymához stb és jöhet a következő adag padlizsán a serpenyőbe amíg el nem fogy. Legvégül a paradicsomot adom hozzá, mert ez hamar megfő. :)

Végül még kb 15-20 percet adok az egésznek és már lehet is enni. :) Rizzsel is lehet enni, de magában is nagyon finom. Sőt én főztem már úgy is, hogy tettem bele chilit, ezt most kihagyom és csak utólag teszem bele amikor már a tányéromban van Zarus miatt. :)

Mennyiségeket azért nem írtam, mert én mindig ízlés szerint főzök. :)

Remélem ízlik majd! :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


orew,te nagyon jól tartod a diétát :wink: ügyes vagy :) na majd megcsinálom ezt a lecsót. :P Majd beillesztem a 90naposba..mostmár remélem,hogy nekem is be fog indulni a fogyás rendesen!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Itt már megint esik,dörög,villámlik...pedig ma futnom kellene :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Én sajnos vagy nem sajnos olyan vagyok, hogy ha valamit elkezdek azt végig csinálom rendesen, még akkor is ha annyira nem szeretem csinálni, de csak akkor, ha látom értelmét. Ezért igyekszem nagyon tartani a diétát is, főleg, hogy már most látom az eredményét. :) Őszintén szólva én jobban is érzem magam attól, hogy normális kaján élek. Több az energiám, meg a kedvem is jobb és szerintem ezt nagyban befolyásolja, hogy egészségesebben eszem. :) Na de még kb 20 kiló hátravan az álom súlyig... :oops: :shock: :?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


orew,mi az álomsúlyod??? :roll: Ha jól emlékszem 80ról kezdted ugye?Már lement 5 és még 20at szeretnél?Hány cm magas vagy?Nekem az édességek a gyengéim sajnos :cry:

Futás mára is letudva :D Ez elég simán ment ma :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok lányok!

A Gyereknap biztosan mindenhol mozgalmasan telt -Tündi, Nektek jó kis progitok volt :)! Nálunk nekem is gyereknap volt: Emma a szüleimmel töltötte a nap nagy részét, mi pedig moziztunk egyet Tomival, a Szex és New York 2-t néztük meg -aki szereti a csajokat, annak csak ajánlani tudom, szuper jó :)!

Az éjszakáink rendeződni látszanak (ezt gyorsan le is kopogom!), az elmúlt 2 éjjel csak 1x kellett visszaaltatnom babócát, egyébként szépen végigaludta.

A felújítással haladunk, ezen a héten már megpróbálunk itthon lenni, remélhetőleg, nem zavarják majd Emmát a munkálatokkal járó zajok.
Tündi, én nem hogy nem fotózok, de még csak meg sem néztem eddig a rombolást :oops: . Ma már azért felmegyek majd, de leginkább amiatt, mert a nyári cipők az emeleten vannak és bízom benne, hogy már fel lehet venni a papucsokat, szandálokat hamarosan :).

Tündi, gratula a kitartásodhoz, ügyi vagy :)! Még szerencse, hogy egy hivatásos katonának meg sem kottyan pár perc futás :)! Szépen is nézne ki akkor a honvédség :)!

Orsi, gratula a fogyáshoz! Nálam még az elhatározás hiányzik, mert nekem is nagyon kéne fogynom, tegnap nem is vettem semmit, mert mindenben tök gázul néztem ki :(.

Kellemes napot mindenkinek! (Nálunk borulgat, de szerencsére nem esik.)

Kép
angelita
 
 


Ezt még gyorsan leírom: képzeljétek, tropára ment a telefonom :(! Emma játszott vele, rágicsázni szokta és gondoltam, hogy ha kicsit nyálas is lesz, majd kiszárad (volt már rá példa), de ezúttal nagyon nyálas lett, zizi lett, tönkrement a szoftver.

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a gyereknap:).

Orew, nagyon ügyes vagy, gratula a diéta tartásához!

Lányok, lenne egy kérdésem: ki mennyit alszik egy nap? (anyukák) Éjszaka én kb 7 órát alszom, egy megszakítással (szopi), és néha napközben ha összejön. De ennek ellenére hulla vagyok, főleg reggel, egyszerűen 3 óra hossza kell, míg fel bírok ébredni rendesen, addig csak lézengek a lakásban, automata üzemmódban végzem a házimunkát, stb. Ti is ilyen fáradtak vagytok? Volt, hogy egy nap 2x is aludtam Mirussal (2x2 órát) és mégis nagyon álmos maradtam...

SZép hetet mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui: :shock: nem csodálom, hogy a 7 óra alvás után álmos vagy :shock: Én este 10-11 körül fekszem le és reggel 8ig alszunk szintén egy szopival. Tehát én 9-10 órát alszom éjjel, nappal meg semmit. Nagyon ritkán ledőlök délután Marcival egy félórára, de akkor este-éjjel nem alszom jól. :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Angelita,jó lenne ha már előkerülhetnének a nyári cpők,de egyenlőre még nemigen mondanak jó időt :( Itt is be van borulva,de még nem esik...tegnap 2x is volt vihar
Biztosan jó lehetett a mozizás :wink:
A telefonnak meg nézd a jó oldalát lesz,szép új telód :wink:

oui,én nagyjából 8 órát alszom éjjel,és általában 2-3 ébredéssel...Napközben semmit...max leülök egy kicsit tv-zni,de aludni nem alszok..és változó,hogy mennyire érzem magam mosott rongynak... :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok,
a Gyereknap jobban is sikerülhetett volna, de milyen jó, hogy direkt rászántam az egész napot Ákos szórakoztatására: megfázott :( , és tegnap ennek nyűgössége már érezhető volt. Egy rejtély, hogy hol, mert én mindig inkább kicsit túlöltöztetem... Gyanakszom egy közértre, ahol erős a klíma, de hát annyira nehéz belőni mostanság a ruhákat - idióta időjárás! Azt hittem, erre a szezonra már végeztünk az orrszívózással... Jaj, de utálom! Szerencsére Ákos egész nap érezte, hogy nyugi és békesség veszi körül, így nem lett belőle nagyobb nyüszi, mára meg ezerrel kitört a nátha, így most legalább mindketten tudjuk: orrfújás, ringatás, sok folyadék... sok felkelés...

oui - Én is kb. 7 órát alszom - általában két megszakítással (ma éjjel négy :-(((((( ) -, és hasonló tüneteket produkálok reggel :? Én napközben nem tudok aludni - sajna.

Lányok, nálunk meg ez van: a párom jön-megy, ugye a munka, értekeztem már erről itt. Na szóval most is elment péntek este és megjött vasárnap. Jegyzem meg, nem dolgozni volt, hanem vadászni ment a barátokkal a szüleihez, vidékre. Namármost kicsit elegem van, hogy sosincs ideje itthon bármit is csinálni, már meglógott a kicsi házimunka elől is, amiről megegyeztünk (heti egy általam kiválasztott aktuális dolog, ez lehet pár fúrás-faragás, fűnyírás - nem szoktam túlterhelni :wink: és heti egy főzés - ő imád főzni, neki ez ajándék, nekem meg könnyebbség. Na mindegy, most már ez sincs...).
Most aztán kerek-perec megkérdeztem, hogy akkor számíthatok-e rá valamikor, hogy elvégez-e bármilyen házimunkát, vagy mi legyen. Mire ő azt válaszolta, hogy erre nincs ideje! és inkább kérjek havi egy nagy takarítást egy takarítónőtől, ő fizeti! :shock:
Még mindig mosolyogva elmondtam neki, hogy számomra elfogadhatatlan, hogy semmiben nem veszi ki a részét, hiszen egy csomó mindent nem bíz az ember egy takarítónőre, és hogy akkor találjon ki ő valamit, ami beilleszthető elfoglalt direktori teendőibe és a takarítás amúgy is elég drága mulatság. Ha ketten csinálnánk, biztosan jobban haladnánk az otthoni dolgokkal, hiszen én hiába csinálok meg mindent, amit tudok, azért vannak férfimelók, de meg egyáltalán, az elv!
Most itt tartunk, de egész délelőtt ezen puffogtam... :roll: :evil:

Tücsök felkelt - 20 perc alvás után... Hosszú lesz ez a nap...:roll:

Kép
goldplast
 
 


Sziasztok!

Tündi, orew, minden elismerésem a Tiétek, hogy így tudjátok tartani magatokat az elhatározásotokhoz! Persze jó is, mert hamar meglátszik az eredmény - hosszabb távok a futásban és több leadott kiló. Hajrá-hajrá lányok, csak így tovább!!! :wink: :D

Angelita, jelentem, lepipáltatok felújításban. Nálunk a lomtalanítás óta stagnál a dolog! :? Milyen jó Nektek, hogy a nehezén (= nem otthon alvás) már túl vagytok! Erre én nem is gondoltam, hogy lehet, hogy nálunk is ez lesz majd... :roll:

Oui, goldplast - nincs vitaminhiányotok?

Bocs, mennem kell, felébredt Betti... :lol:

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sikerült visszaaltatni - szegény kis pockom, nagyon kivan!

Kiegészítés az előzőekhez: persze mondhatjátok: örülj neki, nincs gondod a takarítás nagy részére!
Csakhogy:
1. nem vagyok ehhez szokva,
2. elég demokratikusan éltünk eddig, és kicsit rosszul esik, hogy észrevétlenül így megváltoztak az erőviszonyok - a "te úgyis otthon vagy" irányába, még ha ezt nem is mondja ki,
3. Lehet, hogy részemről ez egy kis frusztráció: "mindent én csinálok idehaza"-játszma, és hogy a házimunkával kicsit otthon akarom tartani?
Lehet, hogy teljesen ésszerű, amit javasol, és én sem lennék olyan feszült, ha tudnám, hogy van segítség a házimunkában, csak túl merev vagyok, hogy elfogadjam: én is rászorulhatok erre?
goldplast
 
 


elszállt amit írtam!!!!!!!!!!!!!! pi>>>ba!!!

Tündi neked írtam :lol:
szóval, tök jó, hgoy elkezdted, majd meglátod, hgoy olvadnak le a kilók! én már 5 km-t futok, és api nagyon büszke rám, főleg, amikor jönnek utánam-előttem bringával, és látja, hogy mennyi az annyi. Már jók rám azok a gatyók is, amik még terhesség előtt sem, valahogy átalakul az ember hátsója!!! :wink: :wink: most vagyok67kg, 58-60-nal kiegyeznék. Az már nem is olyan sok!!!!
Ja, a 90 naposon én is nagyon gondolkodom....

alvás: 10óra, egy megszakítással ált. megvan!!!! De néha én is ledőlök Zsigivel délután is...

Adri :lol: :lol: hajrá futizás!!

Dbea :lol: :lol: Futizni tudsz a térdedtől??? Sosem válaszolsz erre... :roll:

na, felkelt ,mennem kell. Jól elcs....sztem az időt ----- apartmanokat bámulok. LEhet, hogy Korzika helyett Horvátország lesz az úticélunk. Korzika túl messze van még Zsiginek....

mennem kell :roll: 8)

retekes egy idő van... semmit nem lehet csinálni....

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Ja, Goldplast Ági :lol: :lol: :lol:
húúúú, de felment a pumpám az urad viselkedésén!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Goldplast Ági, azt hiszem férj tekintetében hasonló cipőben járunk, sajnos a rendszerességet nem tudja betartani, úgyhogy ha jó hangulatban van, akkor elkapom, hogy csináljon meg ezt-azt. A takarítónő jó ötlet, de a mindennapi házimunkát nem könnyíti meg olyan nagy mértékben, mint amennyire az ember gondolná.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Tundi: Kb 55 kilo szeretnek lenni, azt hiszem a 165 centis magassagomhoz idealis lenne. Fenykoromban is ennyi voltam, de aztan a fogamzasgatlo meg a gimnaziumi pocsek tesi orak es persze a kezilabdazas abbahagyasa megtettek egyuttes hatasukat... :?

Oui: Nekem valtozo, hogy mennyit sikerul aludni. Napkozben en nem szoktam aludni sajnos... Soha nem is tudtam meg kicsi koromban sem. En azt vettem eszre, hogy tok mindegy mennyit alszom szinte mindig faradt vagyok es nem gondolom, hogy ez vitaminhiany miatt lenne amellett a rengeteg zoldseg es gyumolcs mellett amit megeszem. Inkabb arra gondolok, hogy en mar tavaly ilyenkor sem tudtam megszakitas nelkul aludni 4-5 oranal tobbet, mert mar nyomta Zarus a vesemet meg rohadt meleg is volt estenkent is, amiota megszuletett az ejszakai szopizas miatt nem tudtam normalisan aludni, most hogy mar nem szopizik egyszeruen csak nyugtalanul alszik... Lenyeg a lenyeg, szerintem sokszor nem is a mennyiseggel van baj, hanem inkabb azzal, hogy mindig megszakitasokkal alszunk.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Oui, én éjszaka 8-9 órát alszom, napközben pedig fél-1 órát, de csak hetente átlag 2x, mert egyrészt nem mindig jön ki úgy a lépés (=Emma a vártnál hamarabb felébred) vagy én nem vagyok annyira fáradt és inkább netezek (mint most) vagy olvasgatok.
A 7 óra elvileg nem kevés, de Neked ettől több az alvásigényed ezek szerint! A 7 órából mennyi esik éjfél előttre? Azt mondják, az éjfél előtti alvás duplán számít és szerintem is így van, én fél 10-kor már aludni szoktam.

Bori, mikor vágtok bele a felújításba? A bontási munkálatok nagy zajjal járnak, akkor napközben nem a legtutibb otthon tartózkodni...

GP Ági,
teljesen meg tudlak érteni, én már eddig is csodáltalak, hogy egyedül ilyen jól megoldod az Ákoska körüli teendőket, plusz a háztartást! A "kiosztott" munka mennyiségéből ítélve nem is a munkán van itt a hangsúly, hanem, hogy szeretnéd, ha a férjed is kivenné a részét az otthoni dolgokból, többet lenne Veletek, ami szerintem teljesen jogos elvárás! Valahogy rá kéne vezetni a férjed, hogy a gyerek kettőtöknek született, nem Neked... (Bocsánat, ha rosszul látom a dolgokat, nem szeretném a férjed így látatlanban bántani! Nekem a sógorom ilyen típus, abból kiindulva, amiket írsz, de biztatás gyanánt írom, hogy mióta nagyobb, másfél éves a kisfiuk, azóta jobban feltalálja magát a gyerekkel kapcsolatosan.)
Nem tudnátok leutazni a szüleidhez 1-2 hétre? Biztosan jót tenne Neked is a kikapcsolódás!

Kép
angelita
 
 


Tündi, az új teló már meg is van -tegnap, mikor kiderült, hogy menthetetlen az előző (a puk kódot kérte, bementem az ügyfélszolgálathoz, mert azt nem tudtam, de így sem sikerült bele életet lehelni), ki is választottam egyet, amit már nézegettem egy ideje :).

Emma ma magától felült :)!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok

Ádámot ma ismét visszavittem a bőrgyógyászhoz, mert egyáltalán nem múlnak rajta a foltok. Inkább mintha terjedne.
A bőrgyőgyász szerint 3 hét is lehet mire elmúlik. Hogyha allergia, akkor idő kell a szervezetnek mire kidolgozza.
Így lehet hogy nem engedjük csütörtökön a varratszedés miatt altatni, hanem inkább megpróbáljuk lefogni.

Gratulálok az ácsorgó babáknak.

Sissi: Most nézem mindjárt 1 éves lesz Ati.

Kinek alszik már csak egyszer a gyerkőc?

Tündi, Sissi: Nektek , hogy tudnak eggyütt aludni a tesók? Már csak egyszer alszanak a kicsik?

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, kicsit mozgalmas volt a hétvégénk. Szombati kert parti nagyon jól sikerült, az idő is jó volt. Niki élvezte, csúszott-mászott a fűben, és dögönyözte a kutyát. Most először került ilyen közeli kapcsolatba kutyával, de semmi pánik nem volt.
Vasárnap pedig elmentünk a Millenárisra gyereknapozni. Jó nagy volt a forgatag, manónak tetszett. Úgy veszem észre, hogy ennek a gyereknek a nyüzsi a lételeme. :D
Nagyon szupi éjszakákon vagyunk túl, úgy néz ki, rendeződnek a múlt heti sírós éjszakák. Egyhuzamban alszik 10-11 órát. Így én is kipihentnek érzem magam, bár én egyébként sem vagyok egy nagy alvó. Napközben soha, este viszont 10-11 között fekvés van.

Niki is elkezdte a hétvégén a kapaszkodás nélküli ácsorgást. Eddig kb 10 mp volt a csúcs. Aztán ha fárad akkor már esik-kel, tündéri.

Bocsi, most mennem kell, ébredés van. Este próbálom folytatni. :oops:

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Na, folytatom, ismét elaludt a kislányom... :D

Dbea, voltatok azon a hadtörténeti gyereknapon? Hogy tetszett?

Oui, én is kb. 10-11től 6-7ig alszom - most már rossz esetben 1x-i keléssel, vagyis nekem is megvan a 8 óra egyben. De ahogy visszaemlékszem, még akkor sem éreztem magam kialvatlannak, amikor gyakran kellett kelnem Bettihez éjszaka is... :roll: :)
Nem tudom, összefüggésben lehet-e ez azzal, hogy még mindig szedem a "terhesvitamint" - a Femibiont a szoptatás végéig ajánlott szedni, én rendületlenül szedem is. Más is szedi még a vitamint?
(Ráadásul nemrégiben olvastam egy cikket arról, hogy a DHA pozitívan hat(hat) a babák IQ-jára. Na, a Femibionban meg pont van ez a DHA is, így ezért sem hagyom abba...)
Napközben egyébként én sem szoktam aludni. Kivéve pl. tegnap, amikor szinte egész nap aludtam/félálomban voltam: megint belázasodtam... Nagyon makacs ez a vírus, férjem sem gyógyult ki még teljesen belőle, és is visszaestem - remélem, Bettit elkerüli most!

Boszi, örülök, hogy már nem sirogat éjjel Niki! Még az is lehet, hogy esetleg a telihold volt rá ilyen hatással: csütörtökön volt...
Na, a fűben csúszás-mászással vigyázz! Valamelyik nap, amikor mi kint voltunk a kertben, engem megtalált egy kullancs! :( Szerencsére még csak kereste a helyét, hogy hova fúrja be magát, így elcsíptem, mielőtt macerásabb lett volna kiszedni. Szóval nézd ilyenkor mindig jól át Nikit!!!

Angelita, nagy-nagy gratula Emmusnak a felüléshez!!! :lol: :lol:
Még nincs konkrét terv, hogy mikor kezdjük a felújítást - eddig úgy volt, hogy tavasszal - hát, ebből nem sok lett (csak a lomtalanítás), mert ma már nem állunk neki, holnaptól pedig itt a nyár... :lol: :lol:

Ádibaba, jobbulást Ádinak! A Te gyerkőceid már csak 1x alszanak? (Betti még 2x.)

Gyereknap: szombatra terveztem, hogy a nagyszülőkkel megnézzük a városligeti rendezvényt, de pont mire d.u. felébredt Betti, teljesen beborult az ég és nem mertünk elindulni.
Vasárnap megkapta Betti az ajándékát: egy mini böngésző könyvet, nagyon tetszik neki, már erőnek erejével össze is hajtotta egy-két oldalát (kemény kartonból van). :lol: :roll:
Viszont nem sokáig volt "egyedülálló", mostanában nem igyekszik kapaszkodás nélkül álldogálni... Érdekes, mert mindig a kertben jön rá ez, a hepe-hupás talajon, itt bent, a parkettán nem akarja gyakorolni... Tündi, Te biztos meg tudod ezt tudományosan magyarázni!? :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Hazajöttünk. Nagyjából elolvastam, amit írtatok. Majd holnap én is írok, de most hisztis mind a két gyerek...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Angelita,megnézted a rombolást? :wink: Én úgy szeretem amikor új telót kapok,szeretem beállítgatni,megtanulni,hogy mit tud,szóval szeretek vele babarálni! :) Milyet választottál,vmi szép csajosat? :D

Gp Ági,jobbulást Tücsöknek.Ebben az időben nem kell csodálkozni ha megfáznak a gyerkőcök,de a túlöltöztetés sem jó.Én abban az esetben vagyok megértő apával amikor dolgozik..de ha szórakozni menne,sajnos azon nagyon bepipulnék...volt már rá példa,és akkor iszonyat mód kikelek magamból :oops: Oké,hogy fogadtok egy takarító nőt,de attól nem lesztek többet együtt.próbáld meg neki mondani,hogy nem mehettek-e el pl együtt kirándulni?Mégha csak 1 napra is,de legyen már a hétből 1 nap ami csak a családé,ha megoldható,és az egész szabadidejét ne a barátaival töltse már...Mi pl most szabin ezt a barátokkal való találkozást úgy oldottuk meg,hogy volt nálunk egy bográcsolás,meg nagy ivászat nekik :? de ezért nem szóltam,mert szükség van a barátokra is,na de ne ők legyenek már az elsők!!!

Bori,remélem a futás+a fogyi megteszi hatását!Augusztus közepére szeretnék formába lendülni,mire apa hazajön!Meg magam miatt is!Milyen az a mini böngészőkönyv?Bettinek meg lehet kihívás a terepen állni azért ott gyakorolja,és nem a lakásban :) Meg a padló jobban is csúszik,és ott bizonytalanabbak általában. :D

Anna,mennyi idő után érezted,hogy olvadnak a kilók?Remélem rólam is fognak :wink: Apától kaptam egy nagyon klassz melegítőt,de csak úgy jön rám,hogyha belepréselem magam...ha már rajtam van akkor már jól érzem magam,csak a csípőmnél kell magamra ráncigálni...mondta,hogy kicseréli kint,de mondtam ne vigye vissza,mert ez lesz a mérce amibe bele kell fogynom! :wink: Egyébként ő is büszke rám,hogy elkezdtem a futást,és várja,hogy végig is csináljam :wink:
Nekem nagy álmom,hogy elmenjünk Horvátországba,remélem jövőre eljutunk!!

Orew,fénykoromban/középiskolában/én is 53-56kg közt mozogtam a 172cm magasságomhoz képest.De azt hiszem,hogy annyi már sosem leszek.egyenlőre a 65el is kibékülnék!

Ádibaba,kitartás nektek a csütörtöki naphoz,majd gyere és meséld el,hogy bírta Ádi,nagyon szorítunk majd érte!!!Na meg persze drukkolunk nektek is,hogy végig bírjátok csinálni...
Nálunk Zsombi 2x alszik,Luca 1x vagy 1x sem....Külön szobában alszanak..Luca a gyerekszobában/éjjel velünk/,Zsombi pedig a hálóban.De ősszel egy szobában fognak aludni.Luca megy oviba,de nem tudom,hogy egésznapos lesz-e vagy csak félnap mehet,de akkor összeszoktatom őket.Remélem sikerülni fog.Nálatok hogy van az alvás?

Boszi,szupi,hogy jól sikerült a kerti parti :) Nálunk Luca a nagy kutya fan..Zsombi csak messziről szemléli őket.a mamánál van csak kutyus,de ott 2ő is,mondjuk mind2ő törpetacsi,szóval nem nagy kutyusokról van szó,így lehet őket nyúzni..Luca meg is teszi ezt :D Az meg nam baj,hogyha szereti Niki a zsivajt,legalább tudtok vele több helyre menni,anélkül,hogy gond lenne vele :wink:

Nekünk meg sajnos rosszul alakult az esténk :( Nem olyan rég telóztak,hogy meghalt a mamám tesója :cry: írtam róla a múltkor ha emlékesztek rá...elaludt,úgyhogy talán nem szenvedett :cry: mama most ment oda segítkezni :(

Kép
Kép
tundi24
 
 


Lina,üdv újra itthon! :D Majd mesélj hogy telt ez a pár nap :D Képeket is hozz :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ja igen..még kullancs...Lucáan is volt már,még 1 éves sem volt.És itthon mászott bele,úgy hogy a babakocsiban ült :roll: nem volt letéve a földre,fűbe..és fánk sincs :roll: csak kis tuják..de azok közelében sem volt :roll: A doktor néni vette ki neki,mi nem mertük :oops: Az oltást is megkapta ellne!Július elején kapja majd az emlékesztetőt.

Bocsi,hogy ennyit írok,de így kicsit kikapcsolom az agyam..gyerekek már alszanak,én meg egyedül vagyok.Ma apával sem tudunk beszélni :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok,

Tündi - Azért ez a kullancs-dolog meglepett!!! :shock: Na hallod, én eddig simán elvoltam Ákossal a füvön - jó, persze, ő pokrócon, de most belém állt a para... Bár mivel most náthás és ilyen ocsmány az idő, nem egyhamar ücsörgünk kint újra! :(
Szegénykém, nagyon nehezen aludt el. Bekukkantok hozzá, de mindjárt jövök. Ezt azért elküldöm, hogy lásd: van itt valaki! :D
Ági

Kép
goldplast
 
 


Sziasztok!

Én is pont ma kezdtem el a kullancs-témán parázni... :? :?
Ma reggel találtunk egyet a férjemben, és ráadásul nem tegnap, hanem tegnapelőtt voltunk kirándulni.... :? :?
Dani átvizsgáltuk utána, de magunkat - úgy tűnik - nem annyira alaposan. Pedig most nem is üldögéltünk fűben, csak sétáltunk az erdőben...
Nézegettem az oltásokat, de úgy látom, hogy a juniort csak 18 hónaposan lehet beadatni. Tündi, Luca mikor kapta meg? Nekünk is kell már az emlékeztető, de nem tudom, hogy a gyerekorvos mit fog mondani az ötletre, hogy szoptatás mellett... Bár nem hinném, hogy bajt okozna...

Ági, szerintem ebben a témában nem kell mosolyogva beszélni a férjjel... Még tán nem veszi komolyan, amit mondasz...
Az lehetetlen, hogy egy-egy ilyen vadászat alkalmával ti is menjetek a nagyszülőkhöz? Szerintem valami ilyesmi kellene legyen az egyik megoldás: bevonódni a kikapcsolódásaiba. A takarítónő szerintem szupijó ötlet, fogadd el!!! Annál többet tudsz Tücsökkel lenni vagy pihenni. A házimunkát meg hanyagold kicsit, hátha akkor megfogja a fakanalat, ha nincs semmi vacsi otthon.... :)

Alvás:
mi éjfél körül szoktunk lefeküdni, és Dani 6-kor kel. Szopi közben kétszer (1 és fél 5 körül), de már második éjszaka óta csak egyszer (3-fél 4 körül), remélem rá tudunk szokni erre. Viszont egyelőre sokszor kell simizni és cumit adni éjszaka. De mellettem fekszik, csak átnyúlok a rácson... Szóval kb. 6 óra, megszakításokkal.... Nem érzem magam különösebben kialvatlannak, ezért ritkán alszom nappal, de azért van, hogy ráveszem magam, mert tudom, hogy ez így elég kevés. Mindig igyekszünk már 11 körül lefeküdni, csak nem nagyon sikerül...
JA, és hétvégén viszont az egyik nap az enyém: olyankor kb. 9-ig alhatok. :)

Lányok, köszi a válaszokat a cumival, a nagykádban fürdetéssel meg a fogkrém témával kapcsolatban...
Ja, Nenedent fogkrémet láttam itt a DM-ben, de nagy reklámbetűkkel rá volt írva, hogy fluoriddal és xilittel! :shock: :shock: Szóval nem vettem meg, maradtunk az Elmexnél, amit termékmintaként kaptunk - de egyelőre csak heti egyszer használjuk, így sokáig ki fog tartani...l.

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: Erdekes, hogy kint mas az osszetetele egy olyan dolognak amit raadasul ott gyartanak... (nenedent)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?