Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megjöttünk Mezőkövesdről, szuper volt!!!

Majd hozok képeket is később.

Igaz az utolsó napot a sebészeten töltöttük, mert Áron a hotel játszóházában leesett 3 lépcsőfokról és nem bírt lábra állni, a kis bokája volt megkékülve, azt hittük eltört, de szerencsére a röntgenen kiderült, hogy nem!!!! :lol: :lol:

Ettől eltekintve nagyon jól sikerült az utazás.


Nálunk nagy hó van, a gyerekek nagyon örülnek, még most is kint szánkóznak az utcán.
Ma Áront is kivittük szánkózni, nagyon örült a hónak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Annyira élvezte, hogy most is szomorúan nézi a nagyokat a teraszajtón, ahogy játszanak kint, hogy ő is kiabálja nekem: Tá-tá. Meg puszikat dob, csak vigyem ki.

Betegeket nagyon sajnálom, jobbulást kívánok mindenkinek.

Képeket, videokat megnéztem, minden baba tündéri!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Mindenkinek köszönöm az aggódást Gergőért. :)
Szerencsére semmi baja, teljesen meggyógyult. A fosásnak se híre, se hamva.

Vicky, ellenkezőleg, a kamilla tea nyugtató hatású. :) Egy csodaszer! Mi sok dologra használjuk, főleg bélcsikarásos korszakokban tett jó szolgálatot, de volt már, hogy kezdődő kötőhártya gyulladást (nagyon erős, indokolatlan csipásodás) állítottunk meg vele. Most sem okozott csalódást. Szerencsére Gergő is itta derekasan.

Lkata, nem érzem, hogy jönne a foga...és nem is púposodik az ínye...
Édes a táncolós videó!

Borkaby, Gergő 21-es cipőt hord. De nekünk is kellene téli bélelt. Amik vannak, jó masszívak, de nem csizmák. Pedig ha ilyen hideg lesz, akkor érdemes megfontolni, hogy beruházzunk.

Nátha: simán lehet az oltástól minden ilyesmi tünet.

Ildi, eddig tartott az átaludt éjszakák felett érzett örörm. Amióta jobban van, megint szörnyen alszik. :( Arra gondoltunk, hogy a kevesebb evés miatt kelt éjjel. Úgyhogy tömő gépezet beindult...már amennyire hagyja magát.

sz.veronika, nem valami nyirokcsomó-duzzanat? Mert az is lehet az oltástól... ja, olvasom, hogy idegi eredetű...?

Benkő: én nagyon tisztelem, mint művészt...de ez a műsor??? Miért kell ilyen egyszerű teremtményekkel összeállnia? Itt tart? Minden mindegy alapon...különben 1947-es születésű, az állítólagos "felesége" pedig 33 éves. :shock: Cirka 30 év van köztük. :D Szép, meghitt apa-lánya kapcsolat. :? :evil:

Timi, Sanyika mit rosszalkodik? :) Olyan nyugis volt világéletében! El nem tudom képzelni róla, hogy rosszalkodik. :)

Éva75, játszóházban lépcső? Ajaj...nem lehetett egyszerű a helyzet...
Az a tervem, hogy a kutyusokkal fogom húzatni Gergő szánkóját. Már ki is terveltem: kell egy nyél, amire rákötöm a szánkót és a kutyusokat, és pórázzal vezetem őket. :D

Kép
szöszke
 
 


éva: De jó nagy hó van nálatok! Itt szállingózik egész nap, de eddig még nem maradt meg semmi:( Nagyon ari Áron a füles kapucniba:D

szoszke: Orulok, hogy Áron jobban van, a gyógyteák csodákra képesek!:)

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de Én tok kiakadtam, hogy még ezt a nyamvadt 12e Ft-os csp.-ot is megadóztatják...persze olyan sokat nem vonnak le, de inkább csak dühít, hogy milyen országban élünk..

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 

 
 

Sziasztok,

na voltunk dokinál.
Semmi extra. Azt mondta, hogy most, hogy fogzik Lotti, mindent a szájába tesz, benyelhet akármikor akármilyen vírust, de a tüdeje is és a torka is rendben van, csináljam úgy, ahogy eddig, tehát orrszívás, előtte a sós spray, utána egy antibiotikumos orrcsepp (ezt írta fel), cebion csepp és ajánlott Calcium szirupot és a köhögésre jó amit szedünk, a lándzsás útifű szirup. Ha belázasodna, vissza hozzá, amúgy ennyi, ja és azt mondta, hogy levegőzni vihetem nyugodtan, de ha ennyire hideg lesz, akkor egy fél óra elég.
Szóval megvagyunk.
Én elég pocsékul, a torkom iszonyatosan fáj, folyik az orrom ezerrel és nyomom magamba a teát. Mivel még reggel és este van, igaz, minimális, de van cici, nem merem bevenni semmilyen gyógyit :? Szóval most a természetre bízom, hogy hamar meggyógyulok-e, teázok, mézzel, C-vitamint szedek, remélem ez elég!!!???

Szöszke, örülök, hogy rendben van Gergő!
Az éjszakai kelésnek már nem annyira, de hát ez van, nem? :lol: Nálunk most nagyon sok éjszakázás van a nátha miatt, meg amúgy is, mindig köztünk alszik, úgyhogy most azon töröm a fejem, hogy ha meggyógyul, visszaszoktatom az ágyába. Csak hát nehéz, mert imádom, ha velem alszik :oops: :lol:
Kutyus húzza a szánkót :lol: Jó ötlet!

Tényleg, volt valaki szánkózni???

Mi nagyon mentünk volna, csak hát Lotti ugye beteg.

Éva, látom, ti voltatok, nagyon édik a képek!!
Sajnálom Áron balesetét, és most mi van a lábával?

Veronika, remélem rendbejön a lábad!!! Elég gáz lehet, főleg, hogy nem tudod, mi a baj :?
Pálmi hogy van? Remélem nem lesz beteg!!!

Nem biztos, hogy konkrétan az oltás mellékhatása, lehet, hogy tényleg "csak" meggyengíti az immunrendszert és könnyebben jön a nátha, de az is lehet, hogy most ilyen időjárás van, mert a dokinál találkoztam egy ismerős csajszival, az ő babájának dettó ugyanazok a tünetei, mint Lottinak, de ők nem oltottak H1N1 ellen, szóval lehet, tényleg valami vírus (is) van.

LKata, nagyon édes a táncis videó, csak fordítva van, vagy csak nekem? Mármint elfordult oldalra az egész, így nehezebb volt megnézni.
Találtam a cipőméretről még egy ilyet:

""Fontos, hogy amikor megmérjük a láb hosszát, a kisgyereknek teljes súlyával a talpára kell nehezednie, mert ilyenkor a láb kiterül. Ez már egészen kis lábnál is 3-4 miliméter különbséget jelenthet. A lábat körberajzoljuk majd megmérjük, majd az így kapott számhoz 7-10 milimétert hozzáadunk, így kapjuk meg a cipő ideális belső méretét."

Karácsonyi ajcsi, én már belinkeltem nemrég, egy formabedobós szerű valami + még kap a Fakopáncsból pár dolgot. Ennyi elég, így se férünk el és már egyszer kifejtettem, hogy nem is az ár és a db-szám a lényeg, hanem a hangulat, a meghittség, a fények, illatok, stb. Csillagszórót is vettem, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni Lottika! :lol:

Vikcy, anyagi dolgok, ne is mondd, hónap végén mindig totál kivagyunk :cry: De hitelünk az van, sajna kettő is :?
De tényleg nem az ár a lényeg, már olyan sok szép ajcsit lehet kapni olcsón.
Mi mondjuk ügyeskedtünk és CORA pontokból váltottuk be a formabedobót Lottinak :wink:
Jobban vagy már???
Torkom nekem is iszonyatosan fáj, most is teázok :?

Timi, szia, örülök, hogy jól vagytok, rég nem voltál. Sanyika elindult már?

Jaj, olyan gáz, mert szegény Lottika köhög. Most is, alszik és közben halljuk itt kint párommal, hogy köhög :cry:
Remélem hamar helyrejön!!!!

Mennem kell, jó éjt!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Éva,
szuper, hogy jó volt az üdülés! A bokabalesetet kivéve :? Jók a havas képek is :) Pálmi mióta hideg van, csak alszik a babakocsiban a séta során... ma megmutattam neki az ablakból a havat, de inkább a kilincs érdekelte :lol:

Szöszke,
kíváncsi vagyok jobban alszik-e ha sok kaját kap. Anno Lihn mondta, hogy Marcinál azt figyelte meg, hogy ha lefekvés előtt sokat szopizik, akkor éjjel is több kaja kell neki, ha meg keveset, akkor kevesebbet kel... dehát ez már régen volt, még pár hónapos korában... arra gondoltunk, hogy a lefekvés előtti nagy kajálás esetleg kitágítja a gyomrát és azért...? Passz. Majd számolj be az eredményről.

Kössz a tippet a nyirokcsomó duzzanattal, de semmi duzzanat, semmi gyulladás vagy pirosodás, a bőrfelületen nem látszik semmi. Ezért gondolta a doktornő, hogy pl. szálka se lehet, mert az látszana, pirosság, gyulladás formájában. Na hát kíváncsi leszek hat-e a B1 vitamin, ha nem, akkor január 4 neurológia... :?

Jut eszembe Ildi,
hogy áll a szájzár-ügy?

Timirosicka,
én is kíváncsi vagyok mit rosszalkodik! :) Bár régen Pálmi is jó gyerek volt, aztán most csinálja a fesztivált :lol: Persze most is jó, csak kíváncsi és eleven és mindent fel akar fedezni, de hát ez a dolga! :)

Ildi,
Pálmi ma 21 órakor elaludt :shock: :roll: Mostanában éjfél előtt nem alszik el, akkor is úgy, hogy már 11-kor befekszünk az ágyba és még vagy negyven percig dobálja magát a sötétben meg dumál :lol: Szóval nem tudom, ez is azt jelzi, hogy valami nem 100%, ha kívánja az alvást, de remélem kialussza!

Lottikának sok-sok gyógypuszi!!!

Ja, Pálmi ma elkezdett térden járva menni :shock: Még nem megy igazán, de úgy látszik ez lesz a következő lépcsőfok a mászás után a járás felé... Egy barátnőm kislánya közlekedik így, térden járva, nagyon furi nekem.

Na és most elárasztalak benneteket képekkel :)

A mikulás itthagyta egy szarvasát nálunk:
Kép

Tudom anya, sapka-sál!
Kép

Én így fürdöm! :)
Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ja és hát hiába a cumi a szájában a kádban, ez a trükk nem akadályozza meg, hogy még mindig kiigya a fele kád vizet! :shock: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Villám gyorsan bekukk!
Nagyon cukik a képek! :lol: :lol: :lol:
Üdv. az elveszettek nek...Timi, Éva...jó olvasni rólatok! :lol:

Ildi...igen, fordítva van a video, én vettem fel ilyen bénán :oops: :lol:
Lemértem Norbi lábát, elég nehéz volt ráállítani egy papírra :roll: Pont 14 cm! Akkor lehet nem is olyan nagy a 22-es cipő????

Sajna mennem kell, mert Norbi álmos, nekem meg sütnöm kell a linzereket! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!

Szöszke:örülök hogy jobban van már Gergö.Fanni is szereti a kamilla teát iszik is sokszor.Csak nekem valaki mondta hogy hasmenést csinálhat de akkor mégsem.Igy tanul az ember ha másoktól kap tanácsokat nem igaz?

Szveronika:remélem használ a vitamin.Pálmi gyönyörű kislány. :wink:

LKata:tudom hogy jó a levegö csak túl parás vagyok de mától kimegyünk legalább egy fél órára. :D

Ildi:tudom hogy nem az ár a lényeg.nem is veszünk neki nagy ajándékot csak hát rajta kivül is kell több gyerköcnek vásárolnunk.Mi felnöttek idén nem is ajándékozunk.Mert nincs az a pénz amit rá kéne költeni a karácsonyra.Meghittség szeretet az lesz böven. :D Sajnálom hogy köhög Lottika.Meg hát neked is jobbulást.Én kicsit jobban vagyok iszom a lándzsást én is.Fanninak sajna nem jó mert jobban köhög tőle.Most a doktornö az izlandi zuzmót ajánllotta nem tudom milyen de holnap úgyis visszaviszem Fannit aztán majd kiprobálom utánna.

Éva:jók a képek meg iwiwen láttam az üdülős képeiteket is biztosan jó lehetett.Áron lábára meg küldünk gyógypuszikat.

Régen sokkal többen irogattatok ide erre az oldalra nem???Nagyon megcsappant a létszám. :shock:

Ma sütni fogok mézeskalácsokat azt hiszem.Remélem jól sikerül.



vikcy6
Pákozd
 
 


Hát el fogtok ájulni, mit találtam... egy orvos válaszol rovatban a neten kérdezi valaki, hogy 1 hete oltották be H1N1 ellen és azóta a végtagjaiban tűszúrás szerű fájdalmak vannak... hát ez van nekem is! És ma 1 hete oltottak be...

Amúgy tegnap este kiderült, hogy a bőrfelszínnek semmi köze hozzá, meg tudom masszírozni ott is ahol belenyilall. Most bekentem izomlazítóval - amit az idegbecsípődésekkor is alkalmazni szoktak - és most azóta 3-4 órája jó!

Vicky, Kata,
hű de jó, mézeskalács, linzer! :) Nem tudom hogy csináljátok, én Pálmi mellett még elmosogatni se tudok, nap végén szoktam, mikor apa hazajön és átveszi addig.

Nézegettem a bölcsit jövő őszre, ami közel lenne (4 sarok) oda már most csak 8 férőhely van :? És majd márciusban kell jelentkezni és ők eldöntik ki lesz az a 8 :shock: Úgyhoyg nem sok reményt fűzök hozzá...
Amúgy 30 férőhelyes, de 22 helyet előre lefoglaltak, aztán jött valami rendelet, hogy ilyet nem lehet :shock: Úgyhogy azt a 22 főt mostmár megtartják, de a maradék 8 helyre már nem lehet előjegyeztetni senkit.

Hát kíváncsi vagyok létesülnek-e addig új bölcsik, mint ahogy ígérgetik amiatt, hogy már csak 2 évig lehet otthonmaradni a gyerekkel... csak az még minket pont nem érint...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi, te is igyál Calcium Sandozt! Én napi 2 pezsgőtablettával elértem, hogy most nem húzódott le a hörgőmig ez a betegség. A torokfájás is enyhült azonnal. Most már így fogom csinálni. Ahogy érzem, hogy kezd fájni, napi 2 pezsgőtabletta + 1 1000 mg-os C-vitamin, és kész.
Milyen az a Calcium szirup? A mi gyógyszertárunkban nem volt.

Szveronika, hja, lefekvés előtt nem szabad tömni. :) Napközben próbáljuk gyakrabban etetni. Sajnos elég makacs a fiatalúr. :? Tegnap éjjel jobban aludt. Napközben is jobban evett, és nem ellentmondást nem tűrően ébredt éjjel, szóval visszaaludt magától, csak nyöszörgött kicsit.
képek Pálmiról: Micsoda óriásszemek!!! Nagyon cuki! :D
Gondolom úgy lesznek új bölcsik (ha lesznek egyáltalán), hogy a régi bölcsikben a férőhelyét fogják bővíteni, és pár álláshelyet csinálnak majd új óvónőknek. Építeni tutira nem fognak...


Lkata, Gergő lába 12 cm. Jó nehezen engedte körberajzolni. :)

Ma megint volt egy kis láza. Este már csak hőemelkedés...fogalmam sincs, mi ez, most már tényleg nincs semmilyen más tünete (takony, köhögés, fosás...mind elmúlt). :roll:

Vicky, tényleg megcsappant a létszám...meg vannak az olvasó üzemmódban lévő tagok. :)

Ezt az elalvást két napja fotóztuk le: :D:D
Kép

Kép
szöszke
 
 


Szöszke....hát ez besz...ás :lol: :lol: :lol: De jót nevettem!
ilyet még csak TV-ben láttam :shock: :D Nem zsibbadt el??
Kis aranyos. Jobban van már?

Mi meg levágtuk Norbi haját, hátul géppel, elöl ollóval, elég jól hagyta, és szép lett! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Amúgy éjjel-nappal sütök. Már kicsit unom, mindenhol linzerek halomba :shock: :( Nem akartam már vállalni, de
ma reggel még szólt a volt tanárnőm is hogy süssek neki is. :roll:
Csak a Norbitól elvett időm sajnálom. :cry:
Íme a konyhám most:
Kép
Kép

És még ezt meg kell mutatnom, Norbi a hajnyírás elött:
(sajnos még mindíg ki van pattogva az álla főleg. :( )
Kép Kép
Fodrászkodás után:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke :lol: :lol: :lol:
Ha nem látom, nem hiszem el, hogy így el lehet aludni!!! :lol: :lol: :lol: Kéééééééész! :lol:

Pálmit fókabébinek hívjuk, mert az egyik mesében amit nézünk, pont így néznek ki a kis fókabébik,mint ő, kerek fej, nagy szemek :lol:

Pálmi lába 11.5 cm. Azt viszonylag könnyű volt körberajzolni. Viszont nálunk is hajnyírás volt tegnap, csak a frufrujából vágtam vissza kicsit, de rángatta össze-vissza a fejét :? Norbié viszont szupi lett! :)

Hű és ezek a linzerek! Nyami-nyami! :lol:

Ma remélem olyan jó napom lesz, mint ahogy kezdődött, a főnököm adott egy kis karácsonyi pénzt! :) Ja és a lábam úgy tűnik az izomlazítótól helyrejött! Akkor valószínű idegbecsípődés volt!

Örülök, hogy Gergő jobban aludt, ma Pálmi épp rémesen, sokat dobálta magát és többször felébredt sírva. Nem a sima felsírás, valami rosszat álmodhatott vagy fájhatott valamije, ilyesmi sírás volt :? Az egyiknél megmasszíroztam a lábait, hátha elzsibbadt, és ez hatott, mert utána rögtön visszaaludt :shock:

Kata,
én együttérzek, pont most kaptam meg egy nagy melót, január 10-ig kell vele kész lennem. Mondtam is a főnökömnek, hogy csodás az időzítés az ünnepekre, de nem tehet róla :? Úgyhogy tepernem kell, 9 munkanapom van addig, hogy kb. 20 napnyi meló meglegyen :roll: Lehet, hogy ezért is adta a plusz karácsonyi pénzt :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!!

Én is sütögetések között vagyok.

Lkata:irnál nekem linzer receptet???én is csinálnék.Imádok sütni ha hagynak. :D :D

Szöszke:ez nagyon durva póz.Hihi :lol: :lol: tök aranyos lehetett.



vikcy6
Pákozd
 
 


Ime a mézeskalácsaim. :lol: :lol:
Kép Kép



vikcy6
Pákozd
 
 


Fannika szereti unokatestvérét.

Kép



vikcy6
Pákozd
 
 


Lkata, Vicky, én meg a sütijeitektől hidaltam le. :D:D:D:D

Szveronika, Lkata, pont mostanában gondoltam rá, hogy nekünk is kellene hajnyírás. Főleg hátul kunkorodik nagyon...na meg fejtetőn is hosszú már. :roll:
A hajvágást ölben ültetve csináltátok, vagy etetőszékben?

Ma megint volt láz... :( nem is kicsi. 38,9
Voltunk dédinél Salgótarjánban. Semmi baja nincs Gergőnek, jó kedélyű, vidámkodik, huncutkodik, játszik...de ez a láz?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!!!

Szöszke:sajnálom a lázat remélem mielöbb elmúlik minden baja szegénynek.

Nálunk annyira de annyira esik a hóóó!!!!! :D :D :D Csak kár hogy fúj a szél is. :(



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!!

A változatosság kedvéért most a gépem mondta be az unalmast. Elvittük szervízbe és kiderült, h poros. 3 ,5 éve nem volt tisztítva, így ráfért. Remélem most már rendben lesz.

Teljesen behavazódtunk, kb. 15cm hó esett tegnap este óta. Kicsit a gyerekkorom jut eszembe. A téli szünetben kora reggel kimentünk a friss hóba játszani. A felnőttek havatlapátoltak, mi gyerekek pedig hemperegtünk a hóban. Ez persze vidéken lehetséges. Nagyvárosban nem igazi a havazás. Mi már szerda óta mindennap kimegyünk, délelőtt és délután is 30-60 percre.

Ábel kedd óta nem jár oviba (csordult az a bizonyos pohár...) és majd csak januárban viszem. Szerencsére jól elvannak itthon, jókat játszanak és ismerkednek a hóval. Konsti nem igazán tud mit kezdeni a nagy fehérséggel, de a szánkózást szereti, kacag.

lábméret: én azt tanultam, h a mutató és középső ujjnamnak be kell férni a sarka mögé, akkor jó a lábbeli. Konsti 20-21-es bakancsot hord.

hétfőn voltunk fodrásznál, levágattuk Ábel haját. 1-8cm-t vágtak, nagyon ügyesen tűrte. A loknik maradtak, továbbra is bongyorodik. időszerű volt a nyírás, születése óta nem volt vágva és már nagyon sprűd volt. Mutatom a képet.

Konsti sokat dumál, a kedvencem, h mutat valamire és mondja: ott...Ha Ábel nem figyel rá, rákiabál :lol:

L.Kata!
Én nem vennék 21-es cipőt. Vastagzokni???? Anyagi csőd, ha minden méretben veszel cipőt.....

A sütik szenzációsak!!! Recit lécci!!!!!!!! Mi ma sütünk mézeskalácsot, tegnap óta várakozik a tészta....

Ildi!
Amióta Ábel ovis, 10 napból 7napig náthás....fehér-sárga-zöldes....Konsti is elkapja, nem tudom szeparálni őket. Orrcsepp, 3-4 alkalommal tengervíz és orrszívás....
Amíg nincs láz, én nem viszem orvoshoz. Most volt az Aldiban pzs akció, 10db 100-as csomagot vettünk!!! :lol: :lol: evvan.......

Tudsz valami szupi karácsonyi keretet képekhez????? Küldenék pü-ben képet a srácokról bekereteznéd nekem???? Köszi!!!!!!!!!!

Vicky!
A legszebb karácsony, ha együtt a család egészségben. Mi régen annak is örültünk, h volt szép, csillogó karácsonyfa......próbálom erre nevelni a fiúkat, h ne az ajándék legyen a lényeg.

Konsti műanyag motort kap, Ábel kirakókat, együtt pedig fakockát.. Igaz Ők folyamatosan kapnak ezt-azt.

A teszveszen vettem rucikat Ábinak, aztán kiderült, h az eladónak van karfás szánkója is (ők már sielnek és felesleges) , 1500ft volt, szóval aprópénz. Műanyag asztalt is vettünk két székkel 1000ft gondoltam jó lesz majd az udvaron, de kipróbáltuk és odavannak érte. Konsti ugrál a székkel, na meg feláll benne, nekem meg a hajam áll az ég felé..... :lol: vettünk mesekönyveket, kirakókat...így van mihez nyúlni, ha elunják a játékaikat.

tv: én most a lakberendezős műsorokra "kattantam" rá. Érdekes, h miből mi lesz. Van egy zone club nevű csatornánk ott nézem éjjel az ismétléseket.
A Benkő témáról a neten olvastam, iszonyat.........

MINDEN BETEG BABÁNAK, SZÜLŐKNEK TELJES GYÓGYULÁST!!!!!!


Tündériek a babák: GERGŐ, NORBI, ÁRON, PÁLMI, FANNIKA....

TÖBBIEK IS TEGYETEK KÉPEKET!!!!!!!!!
(nem baj, ha nincs idő írni, a kép-életjelnek is nagyon örülünk!!!!!!!!)


akkor a mi képeink:

Kép Új frizura
Kép oldalról
Kép amikor unalmas a szánkózás:-)
Kép nagyon vicces tolni a szánkót :-)
Kép uraság :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,hogy én is eltüntem olvsani olvasok de most rengeteg a dolgom.1 hónap múlva költözünk és most választottunk csempét,ajtót,színt.Gyerekek jól vannak Zsófinak pénteken volt utóljára óvi nagyon aranyosak voltak mert csináltak ajándékot a szülöknek én ott pityeregtem mert olyan büszke voltam rá.

Zsuzsa!Mivel telt be a pohár?Nem tudod másik óviba vinni Ábit?Édes a kép nagyon!Nálunk az óvónénik nagyon aranyosak én nagyon szeretem Őket a héten le is tegeződtünk az egyik óvónéni meg kérdezte raghat-e képet Zsófiról meg magáról iwiw-re :D Ábi amúgy szereti Őket?Mennyit beszél?

Szöszke!Hogy van Gergő?Nem lehet,hogy a foga?Az óviba most volt egy virus köhögés és láza.Zsófinak csak köhögés volt de volt olyan óvis társa akinek 1hétig láza volt ilyen magas :roll:

Vikcy,Kata!Sütik nagyon jól néznek ki!!!!Nem küldenétek nekem :wink: Én csak rájuk nézek híztam 5kg :lol:

Karácsony:Én már augusztus óta ezt várom azóta készülödök és igen csak sok mindnet kapnak :oops: :oops: De inkább úgy,hogy sok apróságot vettem kevés pénzért így a keretbe sok minden belefér és azt kapjáka mire vágynak.Már nagyon várom mit szólnak majd!

Minden babáról a képek nagyon édik!!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata84, Elkészült az új házatok, amit terveztetek? :D

Ma nem volt láza Gergőnek...egyelőre.

Tegnap nem tudtam kimenni megetetni a kutyusaimat, és rettentően izgulok, hogy vészelték át a hideg éjszakát. Az a baj, hogy a nagyobbik, amelyik rövidszőrű, nem fogadja el a kutyaházat, és minden rongyot szétszed apró darabokra. :( Tegnapelőtt egy kiszuperált ágybetétet adtam alá, de másnapra már azt is helybenhagyta...a rugók kiálltak belőle. És ma igyekeztem volna hozzájuk, hogy élnek-e még, viszont az autónk nem indul, mert ez a hideg teljesen gallyra vágta az akkumulátort. :( A férjem most kért a szomszédtól töltőt, hamarosan töltjük 1-2 órát, és aztán megyünk kutyázni. Úgyhogy van izgalom rendesen...

Zsuzsu, amióta Pesten élek (1995), ennyi havat még nem láttam itt. Szóval ez most olyan megmaradós!

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Jöttem én is feldobni képeket, kedvet kaptam a ti aranyos fotóitok láttán :D
Örülök, hogy a karácsony kezd mindenkinek körvonalazódni- mi a családdal megbeszéltük, hogy a nagyok meg nem támadási szerződés keretében nem adnak egymásnak semmit, csak a gyerek kap ajándékot. Így kicsit egyszerűbb, és nekem picit karácsonyibb is, ha csak egymás miatt gyűlünk össze.
A szülésem császáros lesz, dec 30-ra vagyunk kiírva- jó, hogy a karácsonyt itthon tölthetem, aztán meg pihenhetek a látogatási tilalommal súlytott kórházban. :lol:
Szöszke: örülök, hogy jól van Gergő, remélem, már így is marad. Nekünk pont a havazás előtt lett lukas a kocsi kereke, a kölcsönkérhető autó pedig akksi-lemerülés miatt ácsorgott. Kicsit izgultunk, hogy mi lesz, mert szombatra a kórházba be kellett menni, de végül megúsztuk. Remélem kutyusaitok rendben vannak! :shock:
Kata: nagyon szépek a sütik! Gratula! Ipari sütőtök van, vagy ezt mind a normál sütővel sütöd meg? Nem semmi meló!
Veronika: remélem nálad is végleges a javulás, nem is hallottam még ilyen jellegű tünetről :roll:
Zsu: édesek a kis gazfickók, nagyon aranyos kis pofijuk van! Mi is sokat vagyunk kinn (mi ugyan pestiek vagyunk , de kertvárosi rész), és a mi lánykánk is nagyon élvezi. Imád példul a nagyapjával havat seperni- viszi ki a kis seprűt, és ott kolbászol nagyapó mellett- aki persze totál elérzékenyül :P
Ha addig nem jönnék, mindenkinek boldog karácsonyt,
M.


Kép Hajnali hancúr Apával
Kép Huncizás napközben anyával
Kép Játszótéren

macianyu
 
 


Sziasztok!

Végre fellélegazhetek, van egy kis időm, s norbira figyel az apja. :D

köszi a dicsit! :oops: :D Mindjárt leírom az én linzer receptemet Főtt tojás sárgája kell bele attól nagyon hamar
puha omlós lesz! :wink:

Macianyu....jaaa, hát valami gyönyörű a kislányod! :D Nagyon megnőtt, és milyen helyes kis fogacskái vannak.
Már épp akartam kérdezni, hogy vagy?Féltem azért nem jössz mert hamarbb jött a kisasszony. De akkor még van 10 nap :wink:
Vigyázz magadra!

Zsuzsu, Vicky...nagyon aranyosak a képek! :lol:

Cipő..igen, köszi a tanácsot, eldöntöttem én is hogy jó lesz a 22-es cipő! :D Picit nagy még dupla zokival is, de a 21-es tényleg
nem lenne jó sokáig. :roll:

Szöszke..örülök hogy jól van Gergő! :D
Hajvágás gép részét úgy csináltuk hogy az apja fogta, elöl meg ollóval nyírtam meg, mikor a kádban ült, játszott. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Vicky...nagyon ügyes vagy!Szépek a mézesek! :lol:
Én csináltam egy házat is, de nem lett olyan szép mint régebben, mert nem tudtam koncentrálni a díszítésnél, Norbi
nem akart önállóan eljátszani. :? Kapkodtam.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Linzer :!:

4 kemény tojás sárgája,40dkg liszt, 25 dkg Margarin,17dkg porcukor, 1cs.sütőpor,1 nyers tojás, citrom reszelt héja...

Lisztet a margalinnal elmorzsoljuk, belereszeljük a tojássárgáját, majd a cukorral nyerstojással összedolgozzuk.
Frissen elég lágy a tészta, de hűtőben kell pihentetni 1 napot, és akkor szupin nyújtható. Én 2-3mm vékonyra nyújtom
úgy a guszta és finom!


Kép

Tegnap Norbit is kivittem kicsit szánkózni.
Az overált ne nézzétek, örökölt ó-divatú :oops: :? A szebb pont mosásban volt.
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Siasztok!

kata84!
Ne is mondd! A minap pakolásztam az ajándékokat, csomagoltam, a fiúk aludtak. Egyszer csak megjelent Ábel...olyan csöndben, h nem vettem észre. naná, h az Ő ajándékai voltak előttem és játszani akart velük....magyarul lebuktam........ :evil: :evil: :evil: :)

Szöszke!
Mi van a kutyukkal????????

Én anno óbudán (római ltp.) laktam. Ott a Dunaparton szuper volt a hó, nem latyakos és imádtam. A belvárosi locs-pocs a zavaró, főleg amikor várakozol a zebránál és lefröcskölnek...

Muti képeket a pesti hóról!!!!!

macianyú!
Akkor 30.-án nagyon szorítunk!!!!!!!!

Zengő miatt meg apa felkötheti a ..... :lol: :lol: Sugárzik belőle a huncutság!!!!!!! Édes nagyon!!!!!!!

Ábel lapátolja a havat, Konsti meg "homokozik" vele........ :lol: :lol: :lol:

L.Kata!
Döbb, döbb..........ilyet még nem hallottam, h egy sütibe főtt tojás kell, de az eredmény igazol.......ki fogom próbálni az tuti!!!!!

Ne szabadkozz, csini Norbi a lila szerelésben!!!!!!!

Én meg megcsináltam tegnap életem első mézeskalácsát itthon. (az oviban már csináltunk, de most sk. készítettem mindent). Hát........erre mondják, h van hová fejlődni :lol: :lol: :lol: :lol: Azért megesszük!!! :D

csajok! 3 nap és itt az ÜNNEP!!!!!!! hihetetlen milyen gyorsan elment ez az év is..............

Vidám készülődést mindenkinek!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Nálunk ekkora hó esett vasárnap reggelre:
Kép

szánkóztunk is:
Kép

hólapátolás: :lol: :lol: :lol:
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu....igen, furi a recept, de tuti befutó :wink: :lol:
Köszi a dicsit!
Nagyon édesek a srácaid! :lol: Húúú, tényleg nagyon sok hó esett ott is. Szép a kertetek!
Most azon mérgelődöm, hogy akkora hó lett, hogy apu nem mer elengedni autóval a szomszéd vársoba se. :roll:
Norbinak akartam megvenni a cipőt.

Ildi hol vagy????Nagyon eltüntél :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok,

vagyok-vagyogatok, csak nincs sok időm.
Ált. akkor szoktam írni, ha Lotti alszik, de amióta beteg, napközben a takonytól nem tud(ott) aludni, az első alvása ált. 10-30 percig tartott, a második max. 40-45 percig, szóval azalatt végre ettem, ittam, pakolásztam.

Mára jobban vagyunk, alig szívom az orrát, nem is köhög, remélem vége a betegségnek!!!

Képek nagyon cukik, sütis képek, te jó ég, nem semmi, mire vagytok képesek :lol:

Mi tegnap mentünk le szánkózni, vagyis fát venni, de közben picit szánkózni, de annyira hideg volt, hogy kb. 10 perc szánkózás után (ami abból állt, hogy Zoli húzott engem és Lottit :lol: 8) ) kocsiba be és irány fát venni.
Basszus, 8000 forint volt :shock: :x De csodaszép.
Más mennyiért tudott fát venni??? Horror ára van, 1,5 méteres kb. és normandiai, de akkor is, 8 e????????? :cry:
Még jó, hogy Zoli kapott egy kis manit a mh-en, mert különben nem tudom, hogy miből vettünk volna.
Tegnap ajándékot is csomagoltam, Lottitól nehéz volt, ki is készített, mert szét akart tépni mindent, ami csak a keze ügyébe került, néha nagyon kész tudok lenni tőle :roll: Tegnap már rá-rákiabáltam, mert kihozott a béketűrésből :oops:

Másnak is így elfogy a türelme néha??? Én úgy szégyenlem magam emiatt :oops:

Zsuzsu, Ábel ajándékai, hehe, ez nagyon jóóóó :lol: És most megkapta vagy kitaláltál valami sztorit? :lol:
Mi volt az oviban, hogy borult a bili??? :shock:

Macianyu, drukkok mennek 30-ára!!! De legalább a Karácsonyt még otthon hármasban tudjátok ünnepelni!!
Képeket, beszámolót várjuk!

Szöszke, kutyusokkal mi van????
Örülök, hogy Gergő lázmentes!!! Amúgy elég fura, hogy így felmegy neki, azért a 38,8 nagyon sok, nem kérdeztél rá dokinál, hogy mi a fene lehet ez?
Az alvós kép valami hihetetlen, nagyon tetszik! Hogy lehet így aludni? :lol:

Kata, költöztök? De jó, kitartást és persze élvezetes válogatást, pakolászást, az is tök jó!!!

Veronika, örülök, hogy a lábad jobban van, gondolom nagy megkönnyebbülés!
Köszi kérdésed, az állkapocs dolgot hanyagolom januárig, most úgy néz ki, hogy elmegyek még egy másik helyre, ahol foglalkoznak ezzel, mert találtam olcsóbban, mint a SOTE-n (érdekes), szóval majd jövőre nyilatkozom ez ügyben. De jól esett, hogy megkérdezted! :lol:

Szóval ennyi van velünk, most is kutyafuttában írok,mert Lotti alszik, az első alvásánál meg takarítottam a fürdőszobát, aztán holnaptól Zoli már nem dolgozik, jövőre megy csak újra, viszont a Karácsony az kemény menet lesz, 24-én anyuék, 25-én anyósék, 26-án húgomék, 27-én újra anyósék (mert Zoli tesója akkor jön)... szóval megyünk minden nap és előre kész vagyok tőle :roll:

Tényleg, ki hol Szilveszterezik?
Tervezi valamelyiktek, hogy idén már elmegy és a babát rábízza a nagyszülőkre? Mert nálunk így néz ki a helyzet, csak azért tartok is tőle, mert Lotti nagyon anyás mostanság, csak én tudom megnyugtatni éjjel is, velem alszik stb. :roll:

LKata, aranyos vagy, hogy hiányoltál, jól esett! :lol:

Jövök, amint tudok!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Dobok fel én is egy képet, ez a mostani kedvencem (a sok közül) :lol:

Kép

Na megyek, mert mindjárt ébredés van...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


szia Ildi :D Örülök hogy jól vagytok!
Nagyon cuki nagylány Lottika! :D Norbinak is ilyesmi felsője van.

Mi lucc fenyőt vettünk, 180 cm és 3500 ft volt.

Jaaaj mennem kell Norbi nyűgös.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
Ezek után kíváncsi vagyok, Te hogy készíted a sós aprósütit, pld. sajtos rudacska, valami maggal szórt rudacska..ilyesmi.....

Bence szabin van, de mindennap bemegy elvinni-elhozni a cég postáját. (délben letesszük a fiúkat aludni, utánna megy el apa)
Tegnap éjjel mínusz 19 fok volt, napközben mínusz 9, így meg sem próbált kocsival elindulni. Busszal alapból 35 perc az út, hazafelé sikerült duplaennyi idő alatt megérkeznie.

Ábel aranyos volt, mondta nekem: "Apa aató nem, busz! " Aztán meg, "apa jön busz...." de legalább beszél........ :)

Mára ónos esővel ijesztgetnek, nagyon vigyázzatok!!!!!!

Ildi!
A tegnap feltett képeink közül az elsőn ott van a mi leendő karifánk :lol: :lol: :lol: 3 ezer ft volt.

Kiakadásom nekem is van, szinte naponta bőgök.....valamelyik mindig "nyávog" és így nehéz nyugodtnak maradni. kezdenek együtt játszani, de eléggé óvatlanok és vannak esések. Én meg folyamatosan ugrásra készen.....

Amikor Ábel meglelte az ajándékait nem tulajdonítottam jelentőséget a dolognak, hanem gyorsan elhoztam abból a helyiségből. Van olyan amit nem látott, így azért lesz meglepetés is. Igazából talán Ő még nem érti ezt a meglepi dolgot, örülni fog, h játszhat az ujdonságokkal.

szilveszter: én ugye tavaly kórházban voltam, így idén az a vágyam, h itthon legyünk egészségben.
A szomszédokkal éjfél után kimegyünk a ház elé koccintani.
Aki teheti menjen el bulizni és érezze jól magát!!!!!!!!!!

Konsti mostanság a NEM korszakát éli. Sokmindenre ezt mondja. Néha komolyan, néha viccelődik. Érdekes, nem bosszant, inkább vicces. :lol:

MINDENKI VIGYÁZZON MAGÁRA!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás :( , mire és kész lettem a sütéssel, ti meg elkezdtétek? :lol: Vagy mi van?

Marekkal mi lehet????Annyit gondolok rá, szegénynek nehéz lesz a Karácsony anyukája nélkül! :cry:

Zsuzsu...akkor szép fátok lesz. :D
Konsti legalább mondja hogy -NEM! Norbi nem igen beszél még mindíg, csak hümmög, és dühösen hadonászik ha
valamit nem akar! :?

Ja még annyit kérdeznék, hogy nektek szépen eszik a kicsi???
Mármint nem dobálja az ételt, nem trancsírozza szét?
:roll:
Norbi borzalmasan eszik. A gyümölcsöt szétnyomja, bekeni vele az etetősdzéket, ha rászólok sír és eldobja mérgében a darabkákat. :? :(
Mit lehet ilyenkor tenni?Hiába szólok rá 100szor , mutatom neki hogy kell szépen hamizni...mintha a falnak beszélnék! :evil:

Az ajándékokkal meg vagyok, már csak csomagolni kell! :lol: Nálunk még a kutyus is kap ajcsit!
Sütöttem neki egy nagy csont alakú mézeskalácsfigurát és ráírtam hogy "Lizának" :lol:

Még tegnap én is húztam szánkóval picit Norbit,volt jó hó.
De mára olvadni kezdett! Csak 0 fok van. :shock: Nem semmi hogy megváltozott az idő! :? Tegnap nálunk mínusz 19 fok volt reggel, ma meg mínusz 2 :shock: Sajnos ez tuti az üvegházhatástól van :? :(
Kiakadtam amit a hírekben mondtak:-hogy ne fagyjanak le a buszok járassák a motort éjjel is! :shock: :twisted: :twisted:
Na ez szép, gratulálok, sok barom! :twisted: Húúú, de mérges lettem.És a környezetszennyezés????Meg amúgy is sírnak az üzemanyag miatt...ez a megoldás???
Inkább a sok ellopott pénzből csinálhatnának fűtött pályaudvart, garázst.Bár tudom ez sem épp környezetbarát, de jobb mint kipöfögtetni az üzemanyagot.Sok idióta! :twisted:
Nem??

Szilveszter?Mi nem hiszem hogy megyünk, apánk olyan fáradt, szerintem örül ha itthon lehet. :wink:
Már kijelentette hogy alig várja hogy aludjon egyet a Tv elött a kanapén, sközben duruzsol a kandalló! :lol:
Na persze ...és rohangál a gyerek, sikítozik és bömböl :? ..szerintem ezt el is felejtette, hogy már nem úgy van mint rég :wink: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!

Én is vagyok ám csak ma éppen életem elsö diós beigliét csináltam meg.Jól néz ki remélem finom is.Kicsit megrepedt oldalt de nem baj el fog fogyni szerintem.Ha finom csinálok mákosat is bár azt annyira nem szeretjük de vendégek is jönnek nem igaz?
A mézeskalácsom szépen puhulgat. :lol:
Linzert még nem csináltam de szerintem fogok ezek mind sokáig fogyaszthatóak nem félek hogy ránk szárad. :lol:

Fannika most alszik bár elég nehezen akart elaludni.Bohóckodott sokat.
Képzeljétek nov 20. óta négy foga kijött.Most 12 van. :shock:

Ildi:
nálunk a szilveszter úgy lesz hogy Fanni megy anyukámhoz és nálunk lesz egy kis házibuli.Társasozunk kártyázunk táncolunk.Én már várom nagyon.Persze tartok töle hogyFanni hogy birja majd mert ö is velem alszik csak sajnos. :(

Nekünk baromi nagy fánk lesz.5500Ft volt Nekem ez minden évben a legföbb vágyam hogy szép nagy fa legyen. :D

Aranyosak a képek.

LKata:Fanni is igy eszik.Mint egy kismalac. :lol:



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

Hű, jó sok minden volt, mialatt nem voltam... nem is tudom hol kezdjem, ami eszembe jut:

Ildi,
mekkora nagylány Lotti ezen a képen!

Kata,
nekünk is vannak ilyen örökölt cuccaink, jó az :D Anyukám meg turizott egy haláli mellényt, olyan, mint valami sztár benne :lol: Élénk erős rózsaszín, prémes, haláli! Na majd teszek képet, csak még le kell tölteni a gépről.

Macianyu,
30-án gondolunk rád!!

Szilveszter,
hát mi maradunk itthon, anyukám átjön délután, akkor elmegyünk moziba, estére viszont itthon leszünk. Tavaly is ez volt, akkor hívtunk vendégeket, most nincs hozzá különösebb kedvem, mert nem tudom írtam-e már, hogy pont az ünnepekre kaptam most egy hatalmas adag melót és gürizek ezerrel, úgyhogy örülök ha aznap pihi lesz... :?

Ildi,
hát azt lehet, hogy legfeljebb telefonközelben leszel és ha anyukád végképp nem bír Lottival, hazamentek. De általában az szokott lenni, hogy mással jobban viselkedik a gyerek! :lol:
Pálmi is nagyon anyás, de múltkor kibírt nélkülem simán egy éjszakát mikor elmentem bulizni pár hete.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kutyáink rendben vannak! :D
Tegnapelőtt éjjelre be is zártam őket a házba, és csak tegnap reggel mentem őket kiengedni. Szépen kibírták, nagyon hálásak voltak, mert -14 fok volt. Az azért nem gyerekjáték nekik sem...

Macianyu, miért kell császárral szülnöd? Az első lányod is azzal született? És mi van, ha előbb elindul természetes úton? :roll:

Lkata, nagyon jó a recept, én is kipróbálom majd.
Édes Norbi ruhája, nem is viseltes! Tökéletes nyúzni a hóban!!!
Gergő sem beszél még, ne izgulj, Norbi nem késik le semmiről. :)
Én nem hagyom, hogy Gergő trancsírozzon...lehet, hogy hiba, de valahogy ezt így alakítottuk ki. Csak olyat ehet önállóan, amit nem lehet szétkenni (kifli, zsemle, rizsből gyúrt golyócska, stb.) Szóval nem fosztjuk meg az önálló evés örömétől, de nem engedjük maszatolni. Vagy ha elkezd játszani az étellel, akkor elvesszük és akkor vége az evésnek. Nincs mese...

Zsuzsu, sajnos már nem tudok képet csinálni a hóról...szinte mind elolvadt...maradt a szokásos látvány: feltornyozott só és koszkeverék.

Ildi, mi gyökeres fát fogunk venni, 60-80 cm körülit 3-4 ezer Ft-ért. Vagyis nem szánunk rá többet, megbeszéltük. Tavaly 1500 Ft-ért tudtunk szerezni, de sajnos kiszáradt, nem ültettük ki időben. :(
Nem vittem a dokihoz a lázzal Gergőt, mert valami antibigyót felírt volna, és annak nem vagyok híve...azóta nem is volt láza.
Szilveszterezni itthon fogunk előreláthatólag. Nincs kire hagynunk Gergőt, úgyhogy marad ez a megoldás. Meg a kutyusok elmenekítése a petárdázás elől. :shock:

Nemsokára utazunk apósomékhoz. Dec. 25-én jövünk vissza. Kíváncsi vagyok, hogy fogjuk bírni. Egyrészt az újszerű hozzáállás a Karácsonyhoz (nem ajándákozunk, hanem csak adakozunk egy szegény családnak), másrészt a cigifüst miatt...
Megpróbálok majd beszámolni.

Kép
szöszke
 
 


Lkata, hja, és mit szólsz a MÁVhoz??? :D:D Apukám 5 óra alatt ért haza 3 órás út helyett, mert lerobbant a mozdony.
Tegnap meg egyáltalán nem indítottak már IC-t. A nővérem a vonat indulásától számítva 3 óra múlva ott járt, ahol 1,5 óra után kellett volna... Mi lenne, ha mondjuk -25-30 fok lenne, mint Oroszországban??? Vagy 2 méteres hótorlasz...? Amerre ezek a vonatok jártak, max. 20 centi hó esett...bravó...

Kép
szöszke
 
 


Végül nem indultunk el...majd holnap délelőtt.

Kép
szöszke
 
 


Valószínűleg ma már nem tudok jönni, mert még csomó dolog van, ezért

KÍVÁNOK MINDENKINEK NAGYON BOLDOG
KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!!!


Kép

Lottikával karöltve :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Kellemes Ünnepeket Nektek is!

Szöszke,
hát a -14 tényleg nagyon hideg, még jó, hogy nem voltak kint a kutyusok!!!

Amúgy Pálmi sem beszél még a pápá-n kívül, az "anya" meg elég kérdéses, még mindig nem vagyok benne 100% biztos, hogy rám mondja vagy csak úgy.

Szoktam neki mondani, hogy "hol van anya?" és akkor megütögetem a mellkasom, hogy itt! Erre most mondom neki, hogy "hol van anya?" és a saját mellkasát kezdi el ütögetni :lol:
Aztán gondolkodtam, hogy hát persze, eddig mindig mindent utánoznia kellett, a pápá-t, tapsit, stb. miből gondolná, hogy ezt most nem utánozni kell? :D

Na majdcsak, majdcsak... az unokatesója Pálminak meg 19 hónaposan annyi szót mond, hogy lehidaltam... olyan szavakat, hogy csak nézek, nagyon sokat tud!

Szöszke,
jó utat nektek és kellemes karácsonyt! Remélem jól fog sikerülni!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Veronika jó de jó ez amit meséltél (hol van anya?) :lol: cuki lehet!

Norbi most kezdett el a mutatóujjával mutogatni, ha kérdezem hol a kuty, cica, kacsa(a képes könyvben) azt mutatja. :lol:
hol az apa, anya, mama, papa, azt is mutatja vagy ránk néz, de nem mondja, csak a "papát"
Ja és kukuccsol, sajátos módon, nem azt mondja mikor bujocskázik hogy -KUKK, hanem azt hogy-TIKK :shock: :lol:

Felénk is elolvadt a hó :( , éjjel ónos eső esett, de reggelre elolvadt, most plussz 3 fok van :roll: És esik :evil:
Szerencsére a párom baj nélkül beért a melóba, aggódtam az utak miatt. :?

Szöszke...hozzám egy barátnőm jött volna vonattal hétfőn Püspökladányból, de nem mert elindulni :(
Jól tette, mert aznap voltak azok a nagy késések a MÁV-nál. :?
Ez tényleg borzalom, hogy a BKV, MÁV...és még sorolhatnám ennyire nem tudnak urrá lenni egy kis havazáson és fagyon! :shock: :twisted:
Evés:Igen én is elveszem Norbitól az ételt mikor elzedi trancsírozni, nem nézem végig. :wink: De azért adok neki mindíg a kezébe mindenféle ételből, hátha egyszer majd szépen megeszsegeti. :roll:
NAGYON SZÉP DOLOG EZ AZ ADOMÁYOZÁS! :D Ha még nem írtam volna, becsülöm az ilyesmit.
Szép Karácsonyt nektek, és remélem jól sikerül ez az új stílus :wink: :D

Vicky...ügyi vagy. A beigli nekem is néha megreped, cukrász létemre :oops: :wink: Azt mondják hogy sűrű a töltelék
vagy szorosan tekerted...de nem tudom pontosan mitől lehet, mert én mindent úgy csinálok ahogy kell, mégis van
defektes beigli néha. :roll:
Hűűűhaa, 12 fog, nem semmi! :shock: :D gratula, Norbikának 3 hónapja nem bújt ki foga, csak néha szenved vele, nyálzik
és vannak étvágytalan napok...várom hogy kibújjon, de nem.
Megálltunk 9 fognál. :shock:

Ildi...nagyon éééédiii! :lol: NEKTEK IS BOLDOG KARÁCSONYT! :D Jó készülődést, és meghitt, szép ünneplést a kis családoddal!

De én még jövök szerintem holnap is, majd akkor írok ide valami szépet! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
na a mutatás, az még nem megy Pálminak. Amikor én mutatok, akkor előtt-utóbb észreveszi mire, de még az sem tökéletes.

Van 3 plüsse, egy kacsa, egy maci és egy elefánt, amik kb. egyforma méretűek és azokkal szoktunk játszani sokat, ha azokra mutatok és mondom, hogy kérem a kacsát pl. akkor 90% hozza a jó állatkát a három közül :)

Ma anyósom volt itt, ő elég ritkán jön, mert Pálmi valahogy nem jól van el vele, 2 órán át volt vele, ezalatt rengeteget sírt, többször jöttem megvígasztalni, aztán a második óra végén mikor megint nagyon sírt jöttem, felvettem, teljesen hozzámbújt, teljesen ki volt készülve és 5-6 perc alatt elaludt rajtam :cry: pedig még vagy 2 - 2.5 óra lett volna normálisan alvásig :roll: Annyira sajnálom szegényt, tök ciki, mert megbeszéltünk még 2 napot, de le fogom mondani :oops:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Szöszke: örülök, hogy kutyik rendben vannak. Nekünk is van egy, átéreztem az aggódásod. :wink:
Ildi: aranyos a kép, édes a kis sapi!
Veronika, Kata:
-beszéd: bár nálunk szinte egész nap megy a habla-dabla, értelmes szót én még nem vélek felfedezni :lol: Sőt, nálunk még a különböző állatok felismerése sem megy, sem könyből, sem plüssökről. Ami most nálunk nagy siker, az az emeberi testrészek mindenkin történő felfedezése. Azaz apa orra után meg kell fogni anyáét is, a babáét is, Zengőét is...stb. És ha kérdezzük, hogy melyik testrésze hol van, akkor van, hogy eltalálja, hogy melyiket kérdezzük.
- egyéb: felfedeztük a tollat és a papírt... imád firkálni és rajzoltatni, szerencsére eddig szigorúan csak a papírra, gondolom a fal és a bútor kidekorálása majd csak később jut eszébe, mikor mi nem leszünk ennyire óvatosak :P
-utánzás: mostanában szinte mindent...Apu seperte kinn a havat, Zengő kiment a kisseprővel segíteni. Lapátolással ugyanez. És közben várja, hogy dícsérjük. :D Imáááádooooom!!!!!
-pakolás: mindent mindenhova, de sajnos nem tudja elmondani, mit hova. Így ha nem vagyok résen, gyakran 2-3 perceket töltök kereséssel, mire pl.megtalálom a cipőmet a fürdőszobában. :lol:
-evés: pár hete vette ki először a kanalat a kezemből, és azóta próbálkozik ő is enni egyedül. Még nem az igazi a dolog (messze nem), én úgy oldom meg, hogy ő is fog egy kanalat, miközben én egy másikkal etetem, amíg próbál a sajátjára rátornászni valamit. És ha elunja a kaját, sajna ő is elkezd pancsolni... ilyenkor rászólok, majd elveszem. Jah, és néha próbálkozik pohárból is inni egyedül...mivel tél van, és nincs kedvem ruhacseréhez, így azért résen kell lennem.
Mi: tegnap előtt voltunk a Tecsóban, és a gyerök kiesett a bevásárló kocsiból. :oops: :shock: Tök megijedtem, jó, hogy nem mással esett meg, mert magamnak hamarabb megbocsátottam :oops: :roll: Azóta folyton tapogatjuk a kis fejét, meg nézzük, nem furcsa -e a gyerek, de azt hiszem, megúsztuk. Ti legyetek óvatosak!!!! Ezzel kapcsolatban egy kérdés: aki viszi magával vásárolni, annak szintén folyton nyüzsög a gyereke? És mivel tudjátok lefoglalni- egyáltalán, lehet? Itthon is folyton járkál, de ahol látnivaló van, ott egyszerűen polctól polcig rohangálunk. Illetve ha beteszem a kocsiba, akkor mindent átrág, néha szó szerint :lol: Engem mondjuk szórakoztat, mert élvezem, hogy magyarázhatok neki, de sajnos jelentősen megnőtt a vásárlásra fordítandó idő... :roll:
Vicky: a te sütieid is nagyon tetszetősek...nekem is kéne ilyet csinálni a fára, hogy legyen rajta olyan is, amit lánykám megfoghat. :roll: Ügyi vagy!
NO, most megyek, mert még nincs kész a kórházi pakkom. 8) :) (Szöszke: fájásgyengeségem volt tavaly, és mivel az indok nem ismert, így ismét császárt kértem. Így elkerülöm a gát-, hüvely- és egyéb szakadást, plusz remélem kimarad az aranyér is az életemből. Remélem :oops: )
Mindenkinek szép estét, és boldog karácsonyt is!
Pusz,
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek a babák!!!!

Mi is mindenkinek nagyon Boldog, Békés Karácsonyt kívánunk!!!!


És ez itt a reklám helye, ilyeneket árulok a teszveszen, hátha valaki pont ilyet keres:

http://www.teszvesz.hu/show_user_auctio ... d=13655672

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!
Nem tudom,hogy leszek-e még mostanában net közelben (ünnepek+el is utazunk anyósomhoz),így most szeretnék gyorsan :

BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNNI MINDENKINEK!



és azt hiszem én vagyok most az első :)

puszi mindenkinek!
[/b]

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

L.Kata!
evészet: lehet, h ez baj, de Én etetem...adom a falatot a szájába vagy kanalazom.....Így is van, amikor kiköpi vagy kiveszi és keni. Na olyankor van vége az evésnek. Néha elkövetem azt a hibát, h még van étel a szájában és adok neki vizet. Na akkor kaja ki, víz be.... 8)

Ezen az éjszakai motorjáratáson én is ledöbbentem, de az is igaz, h rengeteg helyen folyik el az adófizetők pénze. :evil: :evil: :evil:

vicky!
Nagyon ügyes vagy, h megsütöd a bejglit! Mi egy szegedi cukrászdából rendeltünk..... (diós, mákos, meggyes-mákos)

12 fog???????nekünk feleennyi van :)

Macianyú!
Szerencsés, h nem lett baja Zengőnek. Náluk apa tolja Konstit, rá jobban hallgat, de így is "művészet" a bevásárlás. Van amikor sportkocsiban visszük, akkor meg vetkőzik. :) Sokszor én vásárolok be, Ők meg játszótereznek. nekem is jó kimozdulni kicsit, emberek közé menni....

Náluk is megy a rajzolás, de főleg a papirtépés, gyűrögetés, ceruzarágcsálás......

Annyira mások a kicsik. Én úgy veszem érszre Konsti többet beszél, mint anno Ábel. Ő már egyértelműen megnevezi a családtagokat, az igen=ijen és bólint, a nem =nem és rázza a fejét. A macika-maci=cika-ciiiiiiii :lol: :lol: (a minap egy macis poló volt rajtam, de fáztam és rávettem egy felsőt. Konsti egyszer csak elkezdte tépni rólam a felsőt és kiabált. cika, cika.... :lol: :lol:

Évi!
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kik kapták már meg a 15 hós oltást??? tapasztalatok???? Mi 6.-án megyünk.....

Köszönet Ildinek a keretért!! boldog , szép ünnepet mindenkinek!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!

Norbi épp "énekel" a kiságyban alvás helyett :roll: :lol:

Macianyu....ügyesek a srácok, szerintem mind másban jó! :lol:
Húúú, a balesetet sajnálom! :shock: :( Még jó hogy nem lett baj!
Lefoglalni nem lehet Norbit sem, van egy két dalocska , mese amit néz, hallagat egy ideig(max 5 perc) de maúgy pörög ezerrel! :lol:
Húúú, közeleg a napod! :lol: nincsenek jósló fájásaid?
így hogy tervezett császárod lesz, így lehetnek fájásaid, vagy akkor be kell egyből menni?
Vigyázz magadra!

Zsuzsu...félreértettél, a kanalas ételeknél én is etetem norbit, nem tud egyedül enni. Csak a kifli, gyümi, keksz, főtt
zöldség(répa, krumpli)amit néha a kezébe adok.
de pl, ma is a banánt összetörve adtam, így tuti megeszi mind. :wink:

Mi is január közepén megyünk a 15 hónapos oltásr+mérésre.

Jaaaj, egy kis karácsonyi humor :wink:

Három napja díszítek, Csípje meg a kánya, Majdnem belefulladtam a kiömlő gyantába.
Nagyzolni akartam, de látom rosszúl tettem, hogy Luc helyett az idén Mamutfenyőt vettem!Boldog Karácsonyt!
:lol:
.......................................................

Én vagyok a télapó
úgy berugtam, mint a ló
van zsákomban minden jó
tangabugyi, melltartó
Ne várjatok, nem megyek
pornófilmet rendezek!
De azért kívánok
KELLEMES ÜNNEPEKET!
:lol:

Na, viccet félre téve,
Kívánok mindenkinek olyan szép,meghitt Karácsonyt családja körében amire vágyott! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Mátéval együtt mindenkinek boldog karácsonyt, békés ünneplést, ha lehetőség van pihenést, jó rokonozást és nagyon sok ajándékot a lurkóknak kívánunk.



Kép


Nálunk már járt a Jézuska is bibííí! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Mindenkinek Békés Bolodg Karácsnyt!Zsófi,Bendegúz,Kata

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?