Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamik!

Tök jók a pocak képek, majd megpróbálok én is felrakni!

Múlt héten nagy elhatározásra jutottam és dokit váltottam! Ahhoz a dokihoz mentem, akinél én is meg a húgom is született, így az Uzsókiban fogok szülni!

Times szerintem ne aggódj a kilók miatt én nem fogytam egyáltalán és +3 kg-nál tartok már sajnos, pedig szerintem nem eszem sokat! Viszont néha még jön az émelygés és ennek elkerülése érdekében sokszor eszem, de akkor keveset. Talán az ebédem az ami normális adag, de az is kevesebb mint amit a tervesség előtt ettem.

Jövő héten kedden megyek AFP-re, és most hogy orvost váltottam, szerencsére elkerültem a korai terheléses cukor vizsgálatot! :D

Ja és a dokinál nincs a rendelőjében UH, csak egy kis műszerrel hallgatjuk meg Picúr szívverrését, én eddig még nem hallottam csak most először, fantasztikus élmény volt! :lol:

Mindenkinek további szép napot!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Miért szégyenkeznél mandala?? Nem mindenki nádszál, sz...ni rá!!!
Van aki így szeret és így fogadott el téged!!! Ennyi!!!!!
Nekem az a legnagoybb bánatom perpill h nem lehet még látni semmit abból hogy kisbabát várok !!! :cry: :cry: :cry:

Kép
sziszike77
 
 


Bogesz!
Én úgy tudom, hogy az UH egyáltalán nem káros a babára. Én a 12. héten egy hét eltéréssel voltam UH-on és most a 18. héten is ugyanígy leszek.

Dimet!
A hatalmas étvágyadat irigylem. Az alvással én is hasonló cipőben járok. 2 körül felébredek és órákig nem tudok visszaaludni és amikor alszom, akkor pedig szinte folyamatosan álmodok.

Mona!
Mikor a táppénzespapírért mentél kellett vizitdíjat fizetni?

Robcsi!Zsuzsi!Jucu! Sziszi!
Jók a képek.
Nekem még sajna nincs, de pótoljuk.

Bebi!
Én is holnap megyek AFP-re. Mennyi vért vesznek le ilyenkor?

Ja és gratula a jó AFP erdményekhez!
mirosz
 
 

 
 

jaj megint lemaradt a vonalzóm!

Kép
mirosz
 
 


Jaj istenem Mandala,csak hogy ne szégyenkezz!
De ne tedd tényleg!!!!!
Leírom ,hogy értsd 179-180 magas vagyok és figyelj jól 95 kilóval kezdtem a terhességet.Tehát ne depizz. :wink: :wink: :wink:
Mi leszünk a kisdömpik köztük oké? :D :D :D
Viszont már túlsúlynál nem jönnek fel a kilók úgy,hidd el.
Doki megnyugtatott és ígyis van.Lehet a diéta segít,de nem híztam még. :roll:
Mondjuk letolnám ha feljöne 10 kila ,csak az a lényeg baba rendbe legyen.Utána meg 90 naposozok majd ,az jó diéta.
Szóval akkor átvettem az első helyet megnyugodtál?
Lehet a magasságodhoz nem is olyan vészes.Más ha az ember 150-cm-el 90 kiló.Szóval nyugi ,szép kismami lehetsz te is!!!!!

Kép

Kép
jucu
 
 


Csajok ,jó lett a cukrom most hívott a doki :-)
Éhgyomri 5.3 mmol, terheléses 4.9 mmol megdícsért dokibácsi,csak így tovább azt mondta.
Örülök :D :D :D

Kép

Kép
jucu
 
 


Ne foglalkozzatok már a kilókkal!!!! Mindenkinek megvan a pájra, érezzétek magatokat jól a bőrötökben ja és a legfontosabb ::: Nem engedetetik meg minden embernek az hogy gyermeket várjon, mi kivételesek vagyunk! Ez a legfontosabb

Puszi mindenkinek
Sziszike

Kép
sziszike77
 
 


Tényleg gyönyörűek a pocakok!!!

Sziszi!
A te pocód egyenlőre valóban nem igazi kismamás, de szerintem a végére bepótolja magát :) Úgyhogy ne izgulj, lesz még nagy hasad, nem fogsz lemaradni :D :D

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!
Hurrá hurrá Lindával hóembert építettünk az udvaron,tegnap,igaz mára elolvadt de nagyon élvztük, pont volt itthon sárgarépa is. Szuper lett, még jó hogy lefényképeztem, mert magam sem hinném el. Az udvar tök száraz mára, de a gyerknek kellett egy kis téli élmény.
Robcsi: nagyon aranyos a pocid,
Zsuzsi: neked is nagyon szép a pocid, én nagyon béna vagyok a képek feltételéhez, de kedvet kaptam. Édi nagyon a nacid is, most hétvégén megyek rucinézőbe, mert nincs mit felvennem.
Nyusz:Szépen kerekedsz te is.
Szia Móni üdv a fórumon.
Sziszi77: Nem baj, hogy még nem nagyon látszik, majd, szépen elkezd nőni nemsokára.
Jucu:Neked is látszik már..
Csajok e miatt a kerge idő miatt olyan letargikus a hangulatom hogy aludnééééék legszívesebben. :(
Tegnap telefonáltam a kórházba és hála az égnek jók a véreredményeim.
Puszi

Kép
Kép
zeze
 
 


Nyuszifülű

én időben az utosó előtti vagyok előtted, de én ennek kifejezetten örülök, mert mire rám kerül a sor pl. az egyes vizsgálatoknál, a többiek mind megelőztek, így tapasztalatokat gyűjtök.

Bee

szeirntem nem kell UH, iu. én előbb vetetem le a vért, mint ahogy megyek a következő UH-ra, ezt tudja a dokim és a védőnő, és egyik se mondta, hogy kellene előbb UH eredmények.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok kismamik!

Zsuzsi, köszi a választ!
Az előbb kreáltam egy pociképet, hááát, nem lett valami nagy sikerű mű. Arra viszont rájöttem , hogy a többedik terhességnél tényleg hamarabb kezd nőni a poci. Az első babónál kb. a 20. héten volt ekkora. Úgyhogy ne izgulj Sziszike, hamarosan a tiéd is elkezd villámsebesen nőni. És mire nyár lesz és 40 fokos kánikula, mindnyájan úgy fogunk kinézni, mint a görögdinnyék. Kép

Kép
bee73
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jajj de szuppi képek!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Pockós napok. Ez van most, és még VÁRJUK A KÉPEKET!!!! :):):)

Nagyon jóóó ! Azt hittem hogy kövér vagyok nem várandós, aztán látom a ti pocakjaitokat is..........és igen.....:):) Tényleg a lurkó gömbölyödik. :):):)

Lehet hogy Sziszke a következő képbeküldős számunknál meg ezerrel fogsz dudorodni. :):):)
Nem is az a lényeg hogy kinek mekkora (nem vagyunk mi pasiból) :)
Csak olyan jó látni, és tudni hogy valahol egy kis csapat vagyunk.:):):):)
Nagy ölelés
Pusz
nyusz
nyuszifülû
 
 


na jó, nem kesergek! Azért büszkén viselem hogy kisbabát várok, úton-útfélen elmondom.
Bee neked is picike a hasad még :D:D
Amúgy estére egy picit megszokott dagadni, olyan mint amikor jól bekajáltam.
Engem ez az időjárás változás totál kikészít, nyíllal a fejem, hasít az agyam totál kivagyok!!!!
Jövőhéten, azaz 7-én AFP vizsgálat és újra láthatom a kicsikét:D
Jó nektek ,hogy már túlvagytok az AFP vizsgálaton, nyuszifül én is lemaradós vagyok, kullogok én is a brigád után.
Mona kedves nem akarsz egy új naptárat bedobni, hogy ki-hogy áll?
Jó lenne időrendbi sorba tenni, hogy ki az aki elvileg a leghamarabb fog szülni
Pusz
Sziszike

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a pocis képek :D . Majd én teszek fel este, ha apa csinál rólam. Talán nekem van a legnagyobb pocim.
Mirosz, nem kellett fizetnem mikor mentem a táppénzespapírért, mert nagyon pofátlan voltam, és még a régi dokimhoz mentem. Már örülök, hogy lecseréltem, nem is emlékezett rá, hogy már majdnem 2 hónapja nem voltam nála. Csak annyit kérdezett, hogy minden rendben, mondtam hogy igen, azt mondja akkor majd találkozunk. :x
bogesz, mi van a munkáddal? Feljelentetted őket?
Én ma már nagyon sokat ettem :?

Kép
mona76
 
 


sziszike, ma már nemhiszem. Majd holnap dobom. :)

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Lányok!

Ildi! Köszönöm a gyors infót a tornáról, mindenképp megnézem a honlapot. Viszonylag közel is van hozzánk a hely, még a távolság miatt sem lenne rossz.
Magamról/magunkról egy pár szót. Én most a 17. héten járok, túl az AFP-n, várom az eredményt. Bár nagyon bízom benne, hogy minden okés, ugyanis voltam a 12. héten az Istenhegyi úton a géndiagnosztikai vizsgálaton, és ott minden rendben volt. Állítólag az már egy jó előjel az AFP-re :D De azért nem bízom el magam.
Van egy 5 éves kislányom, középsős ovis, és azért terveztük így a kisbabát, hogy itthon legyek, amikor kezdődik az iskola.
Én már nem dolgozom, végig itthon leszek, amit néha bánok egy kicsit, de természetesen sok jó oldala is van :D

Lányok! Ne aggódjatok a pocakotok miatt, lesz még idő, amikor visszasírjuk a kis pocakot, és arról álmodozunk, hogy milyen jó lenne végre egy jó nagyot, ráadásul kényelmesen aludni.... a hason alvást már nem is említem :!:
Egyébként az első tehességemnél a 20. héten kezdett látszani a pocakom, én abszolút nem bántam, sőt.... de tudom, különbözőek vagyunk.
Most így a második tehességemnél már más a helyzet, egy jó ideje kismama gatyót hordok, mert nagyon kényelmetlenek voltak a ruháim. De ez állítólag normális, így a másodiknál már lazábbak a méhszalagok, jobban tud terjeszkedni a pocakban a bébi.
Szóval aggodalomra semmi ok a pocakot illetően, szerintem lesz abból még elegünk....

Üdv mindenkinek,

Móni
moni1973
 
 


Még valami.... Ti hol szültök csajok?!

Én a Szent Imre kórházban, hallottam róla elég sok jót, de azért ha valakinek van információja, azt szivesen várom, és megköszönöm.

Sziasztok.

Épp kisütött a nap, éljen!!!!!!
moni1973
 
 


Szia Móni, üdv. a csapatban!
Poci ügyben tökéletesen igazad van, én mindkét gyerkőcömmel imádtam a terhesség minden percét, de a vége felé már nem bántam volna, ha kicsit kisebb a hasam. Főleg Tomival, amikor 8 hónapos terhes voltam és augusztusban 40 fok volt. Az alvás is macerás volt, nagy pocival már elég nehéz kényelmes alvópozíciót találni.
Hogy áll a kislányod a kistesó témához? Az én fiaim közt is 5 és fél év van és Tomi nagyon várta a tesót és rengeteget segített. Akkoriban az volt a legnagyobb büntetés neki, ha nem segédkezhetett a fürdetésnél. Ez az imádat a mai napig megmaradt, soha nem volt féltékenykedés és tényleg nagyon jó testvérek. És nagyon várják - mostmár ketten - a kistesót. :lol:

Nyuszifülű!
Hogy vagy :?: :?: :?: Javult valamit a helyzet tegnap óta?
bee73
 
 


Zeze gratula a jó eredményhez!
Bee : pocis képed jó :-)
Mona :várom a képet

Többiekkel mi van?
Mamiblue? merre vagy és Barbuli,Edit ,Nap,Agnesgoboly,miniliza????jelentkezzetek mi van veletek :D :wink:

Kép

Kép
jucu
 
 


Szia Bee!

Blanka lányom is hasonlóan a te kisfiadhoz, nagyon várja a kistesót. Abszolút érdeklődő, és folyamatosan arról beszél, hogy neki majd mennyi dolga lesz, ha megszületik a bébi...
Gondolom kell is majd, hogy ő is segíthessen a baba körül, már csak azért is, hogy ne érezze magát kirekesztve, stb...
Nagyon sokat gondolkodom azon, hogy hogyan fogom elérni azt, hogy egyikük se érezze azt, hogy a másikkal többet foglakozom, és hasonlók... Remélem, hogy ez ösztönösen jön majd.
Örülnék, ha írnál arról, hogy ez nálatok hogy történt.

Most mennem kell, de este még visszanézek.
moni1973
 
 


hali, jók a képek.
nem mentem aquanatalra... :? fáj a torkom reggel óta, nem mertem kockáztatni......meg fl 3kor ebédeltünk, így 5re menni úszni, az is necces lett volna :D de holnap torna. meg ma este tornázok rubint rékára.
egyenlőre ennyi. mindenkinek szép napot/estét.
dimet
 
 


Móni!
Arra nagyon ügyeltem, hogy Tomikám ne érezze úgy, hogy a kicsi miatt kevesebb szeretetet, törődést kap, mint előtte. Ha elmentem mellette, megsimogattam, megpuszilgattam, bevontam minden Bazsóval kapcsolatos teendőbe, amibe csak lehetett.Ha a babuci szopizott, ő is odabújt mellénk, szabad kezemmel a kis fejét simogattam.Ő a mai napig nagyon cica, puszilgatós, bújós kisfiú. Ha a kicsi aludt rengeteg teendőm volt ugyan, de az volt a legfontosabb, hogy mindig legyen időm Tomcsival játszani. A mosatlan, és a vasalnivaló megvárt. A rokonokkal is megbeszéltem már az elején, hogy ha jönnek babanézőbe, ne lökjék félre a nagyot, ne éreztessék, hogy csak a kicsi érdekli őket, legyen pár kedves szavuk a nagyobbikhoz is. Sajnos volt a családunkban 1-2 korlátolt egyén, akinek ezt a szájába kellett rágni.
Mindezzel sikerült elérni, hogy egy percig nem volt féltékenykedés a két gyerek között. Remélem ez most is sikerülni fog, ha hárman lesznek.
bee73
 
 


Sziasztok Kismamák!

Móni: üdv a csapatban!

Nagyon szupik a pocis képek, majd csütörtökön én is megpróbálok csinálni és feltenni. Én úgy érzem, hogy nagyon nagy pocakom van, pedig eddig 3 kilót híztam, igaz előtte sem voltam vékony. Na majd meglátjátok és véleményezitek.

Én kedden megyek UH-ra, már nagyon várom hogy lássam a babát, mivel még nem éreztem a mocorgását, bár az előbb mintha az lett volna, de olyan bizonytalan vagyok. Remélem, hogy keddre meglesz az AFP eredményem is.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!
Próbálok feltenni képet, bár elég bénán sikerült,mert egyedül csináltam. Na mindegy megpróbálom, de nem biztos, hogy sikerül.[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1172596932.02.jpg[/img] az én pocakom most ekkora [/img]

KépKép
dudu_84
 
 


Hurrá sikerült!

Nektek nem fájnak a csontjaitok? Nekem napok óta nagyon fáj a bal lábam pont ott ahol a csípőcsonthoz kapcsolódik. Amúgy többen írtátok,hogy nem alusztok valami jól. Hát ezzel én is így vagyok. Többször felkelek éjjel és akkor meg nem tudok órákig visszaaludni.
Na mindegy. Gondolom ez is ezzel jár, de ezeket fogjuk fel édes tehernek! :D
Na jó pihit mindenkinek.
Pusz

KépKép
dudu_84
 
 


Jaj majdnem elfelejtettem!

Van egy meghívóm az iwiw-re. Ha valakit érdekel nagyon szívesen elküldöm, de már csak 13 napig használhatom fel utána elveszik.
Írjatok ha kell!
Pusz

KépKép
dudu_84
 
 


mandala, dimet, vonalzót kérünk, mert fogalmam sincs, hol tartotok, a tábla miatt :wink:

Kép
mona76
 
 


Bee: Nagyon örülök, hogy szóba került ez az érkezik a kistesó téma, mert nálunk nem ilyen sima ügy.
Moni:
Én magam is egyke vagyok nem volt kisgyerekkoromban sem senki akinek kistesója született volna a rokonságban. Anyukám sem az a megtestesült anyuka típus, ő is és a nagymamám is egyke. Tehát úgy tűnik már most sem minden oké Lindával, óvó néni és függetlenül tőle tornán is panaszkodtak hogy kb három hete meg van zuhanva a gyerek (nem akar senkihez sem hozzáérni, és szerintük fél az egésztől és nem igazán akarja) pedig még csak a pociban van a babó és egyébként nagyon közvetlen barátkozó kislány. Ja és itthon nem tűnik másnak. Mi lesz ha kibújik? Beszélgetünk a babáról, tudja azt is hogy volt egy fiú kistesója, aki sajnos betegen született, talán ezért fél vagy félt engem vagy én már nem is tudom.
Ti miket mondotok a babáról, hogy vonjátok be már ebbe az örömbe is a gyerkőcöket?
Dudu: A nem visszaalvást jobb már ilyenkor megszokni, én nagyon szenvedtem az első időben amikor Linda szopizott éjszaka, most már simán visszaalszom, de Linda 5és fél éves már :lol:

Kép
Kép
zeze
 
 


Hát lányok,termel tetek!!!!

Kérném szépen ennek a Krisztának az elérhetőségét!!!
Hogyan jut el a cucc hozzánk?Méret alapján csinálja a gyatyát?

Lányok.Nekem nagyon alacsony lett a vérnyomásom,de a pulzusom nagyon magas.Nektek változott?

sziszike
A szülésben egyenlőre én viszem a tronfot,de mind a két fiamat túlhordtam,úgyhogy bárki beelőzhet.

mandala és hasonló "dömper" Sorstársnők!!
Nem tök mindegy,hogy hány kilóval kezdjük?Csak egészségesen csináljuk végig.
Bár ha én bevállalnám nyuszifül "diétáját" akkor azt hiszem nekem annyi lenne.De imádom a pocakom,és nem nyom a csontom,hogy oldalt kell aludnom!!! :lol:
tuza edit
 
 


Edit,
Krisztiről itt tudhatsz meg mindent, ami kell: http://www.gportal.hu/portal/elenorkismamaruha/. Egyébként megadod neki a kért méreteket, és annak alapján tuti jól és hamar megcsinálja.

Moni,
ha van kedved valamikor kipróbálni a kismamatornát, szólj ám, hogy mikor tudnál jönni! Hátha sikerül együtt mennünk. :) Én valószínűleg majd hétfőn és csütörtökön tudok járni, remélem, ezt most már rendszeressé tudom tenni.

Lányok, érdekes ez az alvászavar, amelyről írtatok. Én aztán hírhedten jó alvó vagyok, de néha (szerencsére nem túl gyakran) még velem is megesik, hogy az éjszakai pisijárat után sokáig nem tudok elaludni. Úgy zakatolnak a gondolataim, hogy teljesen felébredek. És elég gyakran álmodom (mindenféle hülyeséget), holott amúgy szinte soha, vagy legalábbis nem emlékszem rá.
Amúgy nekem tegnap este volt először az az érzésem, mintha valami mocorgást éreztem volna a hasamból. Olyan furi volt! :lol: De azóta elbizonytalanodtam, mert lehet, hogy ez még túl korai volna. Szerintetek?

Szépek a pocakok, egész kedvet csináltatok a fényképezkedéshez, pedig én amúgy utálom, ha lefotóznak. De holnap megpróbálok valamit elővarázsolni, ha túlélem a reggeli AFP-t. :shock:

italoman
 
 


Sziasztok!


Dimet: kérlek írj a Réka kismama tornájáról, mert nem igazán hallottam róla infókat. Egyébként az összes tornája meg van, és tudom hogy mennyire kemények, a kismama torna is ilyen húzós? Mármint a maga nemében értem a húzós kifejezést.

Bee: köszi a tanácsokat, az nagyon jó ötlet, hogy a látogatókat figyelmeztettétek a nagyobb csemetére, ezt én is alkalmazni fogom. :wink:
Mi egyébként tervezzük, hogy a bébi, hoz majd egy ajándékot a lányomnak- valószínű egy játékot, amit épp akkor nagyon szeretne- és szerintem ettől tutira nagyot nő majd a szemében a baba.

zeze: azt hiszem nekünk szerencsénk van a Blanka lányunkkal, mert ő nagyon szeretne már régóta tesót. Elég rendesen motiválva is van, mert a környezetünkben sokaknak van most kisbabájuk, és ő csodálattal nézi.
Mi a 12. hét után mondtuk el neki a nagy hírt, és ő nagyon örült, és azóta is sokszor szóba hozza. Én nem erőltetem a témát, nem szeretném azt az érzést kelteni benne, hogy most már ez a legfontosabb dolog, ami velünk történik. De ő tényleg gyakran érdeklődik, kérdezget, és már alig várja, hogy megszülessen. A nevekkel kapcsolatban is konkrét elképzelései vannak, olyan elvetemült ötletek, hogy nem is tudom hogy fogom róla lebeszélni.
Egyébként ha beszélgetünk a tesó témáról, akkor mindig abszolút bevonjuk őt is, és mivel tudom, hogy nagyon szeret a kisbabák körül tenni-venni, mondtuk neki, hogy ő is kiveheti majd a részét a baba körüli teendőkben, na ettől be van zsongva.
Aztán hogy mi lesz akkor, amikor itt lesz a baba, ki tudja?! Lehet hogy fordul a kocka, és a Blanka lesz féltékeny, és a te kislányod pedig pozitív irányban változik. Ezt nem tudhatjuk... Mindenesetre szorítok nektek, hogy rendeződjön a dolog.

dudu:az alvás téma nekem is elég gáz. Teljesen felborult nálam ez a rendszer. Délután olyan álmosság tör rám, hogy alig tudom magam lebeszélni, hogy ne aludjak egy kicsit, bezzeg este!! Szinte minden nap éjszakába nyúlóan fent vagyok, és még így is van, amikor felkelek hajnalban. De ezen meg sem lepődöm, ez az első terhességem alkalmával is így volt. Sok mindenben más a két terhesség, de ebben sajnos nem, pedig ezt szivesen kihagytam volna. Azt mondod édes teher?! Na jó nevezzük így... Csak attól tartok, hogy ez csak rosszabb lesz. No de nem "negatívkodom" ( szép magyar kifejezés lett) tovább.

Pikk-pakk eltelik ez a pár hónap, és utólag jókat nevetünk majd ezen az egészen.

Üdv mindenkinek.
moni1973
 
 


Ildi!

Még nem néztem meg a honlapot, de még ma megnézem, és írok neked. Ha szimpi, mindenképp kipróbálom, azzal nem veszítek semmit.
Szivesen megyek akkor, amikor te is ott vagy, legalább személyesen is találkozunk, nem beszéve arról, hogy te már ismerős vagy ott, és el tudsz engem ott kalauzolni.
Mindenképp visszatérünk még erre a kérdésre, oké?
Köszönom a lehetőséget.

Móni
moni1973
 
 


Ildi!

Még nem néztem meg a honlapot, de még ma megnézem, és írok neked. Ha szimpi, mindenképp kipróbálom, azzal nem veszítek semmit.
Szivesen megyek akkor, amikor te is ott vagy, legalább személyesen is találkozunk, nem beszéve arról, hogy te már ismerős vagy ott, és el tudsz engem ott kalauzolni.
Mindenképp visszatérünk még erre a kérdésre, oké?
Köszönom a lehetőséget.

Móni
moni1973
 
 


Ildi!

Még nem néztem meg a honlapot, de még ma megnézem, és írok neked. Ha szimpi, mindenképp kipróbálom, azzal nem veszítek semmit.
Szivesen megyek akkor, amikor te is ott vagy, legalább személyesen is találkozunk, nem beszéve arról, hogy te már ismerős vagy ott, és el tudsz engem ott kalauzolni.
Mindenképp visszatérünk még erre a kérdésre, oké?
Köszönöm a lehetőséget.

Móni
moni1973
 
 


Moni,
én legközelebb jövő hét csütörtökön tudok menni, addig nyugodtan gondold át, nézz körül a "piacon", és szólj, ha érdekel! :)

italoman
 
 


na, réka tornázok egyet, aztán beszámolok.
16+5nél tartunk :)
dimet
 
 


Sziasztok Kismamik!

Üdv az újaknak!
Már megint jó régen írtam (1 hete kb.).
Én a szerencsésebbek közé tartozom, nem voltak reggeli rosszulléteim, viszont egyfolytában álmos voltam, és már szinte a kezdetek óta sokat eszem.
Kezd múlni az álmosságom :), enni még mindig sokat eszem, ami miatt féltem is, mert pont terhességem előtt sikerült némi túlsúlyra szert tennem, de szerencsére, bár a derekam kerülete növöget, a súlyom változatlan :) (Persze az a lényeg, hogy a picur egészséges legyen!)
Engem valószínűleg jövő7-en küldenek AFP-re, reméljük, minden rendben lesz.

Én aludnék éjszaka, mint a bunda, csak a hólyagom ne ébresztene fel! (átlag éjszakánként 1, de volt, hogy 3x is ki kellett mennem)

Jó éjt Mindenkinek!
Igyekszem gyakrabban jelentkezni!

Kép
katkala
 
 


Szuperek a pocakos képek, majd én is megpróbálom, csak még nem jött össze, ma elég össze-vissza napom volt...

Most meg hányingerem van, meg olyan rosszul is lettem.... Remélem nem most kapom el ezt a pocsék járványt, az egész családom kimászott belőle, eddig nekem semmi gond, erre most este nem győzök tüsszögni...

Bee
AFP vérvételnél nálam kérték a 12 hetes uh leletet....

Móni
A hason alvást én már most visszasírom, én mindig úgy tudtam elaludni, de szinte a 2. hónaptól ez nem megy...

Kép
Kép
times
 
 


na, megcsináltam rékát. de sajna nem tudtam beletekerni (divxbe van meg..., majd férjem holnap meggyógyítja, hogy tudjam tekerni....)
így megint az első trimeszteri 20 percet csináltam végig. de szerintme jó, rövid és nem fárasztó.
én is rékáztam régen. nekem csak a 3. dvdje volt bruti. azt végig sem tudtuk csinálni a tesi tanár barátnőmmel :lol:
szóval, ajánlom mindnekinek.
dimet
 
 


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Aztaaaaa.................. hű termeltek ám!!!! Visszaolvastam, de már elfeljtettem azt is kinek mit akartam írni. :oops:

Bee! Köszi a kérdést, ez az OsccilliIZÉ úgy néz ki eddig jó. Ma például semmi bajom nem volt. :) Merem ajánlani mindenkinek.
Apácskám is kidőlt, úgyhogy már csak reménykedem, hogy túljutok rajta baj nélkül. :):)
Voltunk ma babát nézni. Másfél hetes a kis csöpp.... Drágám kidüllet szemmel néz, aztán megszólal: " ez ekkora?" Én csak pislogtam. Teljesen szétcsúszott, azt mondja nem gondolta volna hogy ekkora egy gyerek. Aztán kicsomagolták a pólyából, akkor még jobban ledermedt....olyan kis édes volt. Most látott életében először ilyen pici gyereket. Aztán mikor oda akarták neki adni ilyedtében kiszaladt a szobábol......:):):) :lol: Majd más lesz a sajátjával. :)

Vettem ma gatyát. Vagy 15-öt felpróbáltam, a végén már azon imádkoztam, hogy legalább egy legyen jó, érdekel is milyen. Aztán utolsó előtt bedobott barna gatyó lett jó. Végül is jó néz ki, de jó kifáradatm...... Szörnyű. Vagy pálcika 180 centis kismamáknak varrják a gatyákat, vagy pedig dundika rapper nőciknek. Komolyan mondom nem értem hogy van ez. Derékban jó volt, viszont a többi olyan volt mintha most jöttem volna ki a gettóból. :) , vagy egy videóklippől. Legalább jót röhögtem magamon. :):):)

Alvás: nincs annyi idő a világon, ami nekem elég lenne alukálni.:):) Szörnyűk a reggelek. A jó kis derékfájás. Valahogy olyan pózban be tudok tekeredni, hogy délre bogozódok ki. :)

Ezer ölelés
Jó éjt
VÁRJUK A BEÍGÉRT KÉPEKET!!!!! :lol: :lol: :lol:
Csók
Nyusz
nyuszifülû
 
 


times:
Már a második hónap óta nem tudsz hason aludni? Nem irigyellek.
Nekem még egész sokáig ment, de most már nem igazán, igyekszem félig oldalon, na és azért egy kicsit hason aludni, amíg még lehet, és tudok.
Irigylem a jó alvókával bírókat, én mindent bevetek este, illetve éjszaka, hogy eltudjak aludni, de nehezen megy.
Bezzeg napközben majd leragadnak a szemeim. Nincs ez jól :evil:

Jó éjt mindenkinek.
moni1973
 
 


Jó reggelt kismamik!

Már megint esik az eső! Kezdem unni.
Az éjszakáktól már lassan kezdek félni. Engem nemcsak a pisilőkém ébreszt, hanem Balázskámnak is éjjelente 1-szer anyahiánya támad, olyankor át kell hozzá zarándokolni. Aztán ő gyorsan visszaalszik, nekem annál nehezebben megy. No meg a pisilés!! A múlt héten nagyon brutális volt, volt olyan éjszaka, hogy minden órában vécére kellett mennem. Nappal is elég sűrűn járok, de ha vízszintben vagyok még rosszabb a helyzet. Remélem ez a helyzet nem állandósul augusztusig, addig jó volna egy picit pihenni is.
A hason alvás nekem sem megy már, de nem a poci, hanem a cicik miatt. Nagyon fájnak ha rájuk fekszem.

Zeze!
Nem tudom hogyan lehetne megoldani a problémát a kislányoddal.
Lehet, hogy nem lenne rossz szakembertől tanácsot kérni, mi a teendő ilyen helyzetben. Persze lehet, hogy idővel mindez magától megoldódik, de hallottam már nagyon extrém esetekről is.
Nekem nagy szerencsém volt a fiammal, tényleg nagyon várta a tesót, pedig nem is tudta igazán, hogy mi is az a tesó. Az ismeretségi körünkben sem voltak babák. És mégis, olyan hihetetlenül jól viselte azt a kis ordító csomagot, hogy le a kalappal.
Pedig Balázs nem volt könnyű eset, hasfájós, sírós baba volt. És Tomi fiam még akkor is türelmesen nyugtatgatta, amikor a mi idegeink már nehezen bírták.
A mostani babótól Balázs miatt félek kicsit. Ő is nagyon várja, de még nincs 3 éves, nem nagyon tudja mi az a kistesó. Ő rendkívül anyás, nem tudom hogy viseli majd, hogy még valakivel kell osztozni rajtam. És ott van még a szopizás! Bazsó 28 hónapig szopizott, ha rajta múlna,még mindig a cicin lógna, de pont a kistesó project miatt választottam el. Nagyon nehezen ment! Körömvirág kenőccsel kentem a cicit, hogy rossz ízű legyen, homeobogyót szedtem, hogy ne legyen tejem, és azóta is minden nap megsimogatja a cicit és közli, mennyire szeretett szopizni. Ezért félek attól, hogy fogja érinteni az, hogy a babuci sok időt fog cicin tölteni.


Szép napot mindenkinek!
bee73
 
 


Sziasztok!

Tegnap kirándultunk apával, vagyis ő dolgozott mi meg elmentünk vele Pestre. Beurgrottam a józsi piacra és ahhoz képest, hogy csak körülnézésnek indult, sikerült vásárolgatnom is.

Mindenkinek nagyon édi a pocakja!

Sziszike, ne aggódj, lehet a végére neked lesz a legnagyobb "púpod" :D

Zeze, nincs az ismeretségi körötökben valahol pici baba. Esetleg oda elmehetnétek megnézni együtt a kicsit, talán megnyugodna, vagy legalább megtudná mekkora egy újszülött.

Nem akarom elkiabálni, de 1-2 napja, ha megébredek éjszaka utána nem vergődök órákig az ágyban, hanem vissza tudok aludni.

Megyek, mert hiányolnak, majd még benézek.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Jó reggelt mindenkinek!


Már amennyire illik még ilyenkor reggelről beszélni, de az az igazság, hogy én nem rég keltem fel. Ilyen borzasztó éjszakám már rég volt alvás ügyileg, és hát valamikor be kell pótolni...

Bee: ettől az alvás témától egyre inkább szenvedek én is. Nem tudom mi a bánat lehet ez, nálam kb. egy hete jelentkezett, addig minden rendben volt. Nem tudom, hogy meddig tart még, de örülnék, ha nem sokáig. Arra is gondoltam, hogy ha ez így megy egész héten, akkor felhívom a nődokimat, hogy mit ajánl ilyen esetben? Én szerencsés vagyok, mert egyedül vagyok itthon napközben, így egy-egy ilyen éjszaka után tudok reggel sokáig aludni, na de azért azt még sem szeretném, ha felcserélődnének a napszakok.

Lányok, akik hasonló alvás problémával küzdötök, tudtok javasolni valamit? Van valakinek tapasztalata, hogy ez meddig tart, illetve mit lehet ilyenkor tenni? Bár tudom, hogy ez egyénileg változó, de azért még is érdekelne, hogy nálatok ez hogy zajlik/zajlott.

Ildi: a jövő hét csütörtök elvileg nekem jó is, meg is néztem a honlapot, és szimpatikusnak tűnik így első látásra. Bár én jobban örültem volna annak, hogy ha délelőtti órákban van a torna, itt viszont látom a beosztásban, hogy kizárólag délután van. Attól tartok, hogy a tornától méginkább felélénkülök, és még ennyit sem alszom majd éjszaka, mint most.
Egyébként nézelődtem tegnap, olyan hú de nagy kínálatot nem találtam, illetve van egy pár, ami nem hangzik rosszul, viszont elég messze van tőlünk. Találtam itt a közelünkben is, ma tervezem, hogy megnézem személyesen, mert kiváncsi vagyok rá.
Egyébként te érzed, hogy jó hatással van rád a torna? Én még soha sem jártam terhes tornán, semmi rutinom nincs. Előző terhességem alkalmával itthon tornázgattam.
Ha van időd, írj róla légyszives, hogy milyen egy ilyen torna. Előre is köszi.

Most megyek, van egy pár elintézni valóm, később visszanézek.

Sziasztok.
moni1973
 
 


Móni,
én úgy érzem, jót tesz a torna. Eddig még én is csak háromszor voltam, de különösen az első esett jól, mert addigra már nagyon rozsdásnak éreztem magam, és mivel gyakorlatilag egész nap ülök, már a lábammal is nagyon nyűglődtem. Szóval szerintem mindenképp jó, mert érzem, hogy épp azokat az izmokat dolgoztatja meg, amelyek egyrészt szüléskor fontosak lehetnek, másrészt már most, a várandósság alatt is. Egyébként én is végignéztem a neten sok honlapot, de végül ezt találtam a legszimpibbnek, mert itt csak gyógytornával foglalkoznak. Őszintén szólva semmi kedvem sem volna valami hodály konditeremhez, ahol úgy mellesleg néha kismamatornát is tartanak. Ezt a helyet egyébként egy lakásból alakították ki, tehát az egyetlen hátránya az, hogy a helyiség nem túl nagy, és néha meglehetősen sokan vagyunk rá. De azért megoldható - tudod, sok jó ember... :) Az meg nem biztos, hogy túlságosan felébredsz a tornától, sőt, lehet, hogy épp attól fogsz kellemeseket szunyókálni.
Kép

italoman
 
 


Sziasztok!
Nagyon jók a pocakos képek, én is teszek fel.
Tegnap voltam AFP-n és szerencsére semmi gond nem volt, mármint a vérvétel miatt. Képzeljétek, hogy egy szobában voltam egy olyan nagyonvárandós kismamival, aki csak ott ült és a bébi szívverését hallgatta. Nagyon édesek voltak!
Sajnos az elmúlt napokban nem tudtam sokat fórumozni, de megpróbálom behozni a lemaradást.

Ági

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Ildi! Bocs, de nincs időm visszakeresni az általad javasolt kismamtorna helyet. Megadnád, kérlek, a honlap címet? Köszönöm

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 



italoman
 
 


nézzétek meg sziszike, és szamo vonalzóját, mindkettem 15+1, de a napok száma pedig 174, ill, 168 :roll: Kép

Kép
mona76
 
 


Ildi:


A tornával kapcsolatban még annyit kérdeznék, hogy te megkérdezted a nődokidtól, hogy ajánlja, vagy sem? Vagy nem kell ezt annyira komolyan venni?!

Üdv,

Móni
moni1973
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?