Új privát üzeneted érkezett!

Ancsúrka: Igazad van, ne foglakozz velük. A főnököd férfi? Lehet, hogy egyszer négyszemközt oda kéne menned hozzá, és megmondani neki, hogy nagyon rosszul esik neked, hogy a terhességedről tesz megjegyzéseket, és neked ez egy fájó emlék, és meg szeretnéd kérni, hogy a jövőben ne hozza ezt szóba. Talán megérti. Rosszabb esetben megtudja, hogy ez téged mennyire bánt, és lehet, hogy később felhasználja ellened. Akkor tényleg egy óriási bunkó.

Vera: ezt a 10X dolgot én is hallottam, de az én orvosom most emelt 3 ezer forintot a tarifáján! + 30 ezer Ft, ha így számolom, máshol ennyit adnak eleve (hétvégén a fókuszban mondták, hogy vidéken egy szülés kb. 25 e Ft hálapénz az orvosnak). Te szerintem, elég jól adsz.
Különben nekem az a véleményem, hogy a császár az orvosnak sokkal kevesebb időtöltés mint a szülés. Egy császár 1 óra alatt alatt kész, vajúdni viszont 1-2 napig is lehet, ami folyamatos készenlét az orvosnak. Szerintem sok orvos ezért is szeret császározni, több pénz, kevesebb idő, és nagy eséllyel nem rángatják be az éjszaka közepén.

Egy kismamát megkérdeztem az ősszel mennyi mostanában a tarifa, neki megmondta az orvos, hogy 120 ezer!

Különben karácsonyra az ismerősöktől babacuccokat kérjél, és akkor máris kevesebbet kell költeni. Az első baba tényleg nagy kiadás, én is tudom, mert nekünk is mindent venni kellett.

babicskó
 
 



Mandala!!!

NAGYON ÖRÜLÖK NEKTEK!!! HATALMAS GRATULA! TE VAGY AZ ELSŐ EBBEN A TOPICBAN???

Várunk vissza szüléstörténettel, képekkel!
Sok tejcit és örömet, boldogságot a kis Emeséhez!!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Mandala!
Én is sok boldogságot kívánok a picitekhez!

Babicskó!
Még pontosan nem tudom mi lesz, az is lehet, hogy a végén még az ügyeleteshez kerülök..............
Szerintem is sok pénz, de sajna ilyen összegekről hallottam.
A karácsonyi ajándék ötletek jók!!!!!!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Mandala!
Gratulálok!!!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Jó hallani felőled!
Mi van veled, hogy érzed magad? Hogy repül az idő, már 15 hetes vagy? Lassan meg tudják majd mondani, hogy mi lesz. Vagy már tudod?
Vendég
 


Ja, lányok!

Mi is megkérdeztük tavaly a dokitól, hogy mennyi a szülés! Nekünk 40.000Ft volt és idén sem változtatja meg a tarifáit. Havonta járunk hozzá a magánrendelésre, mindig vizsgál és mindig csinál uh-t, amit dvd-re rögzít, ez így 6.500Ft. Szerintetek sok?
Vagy felétek milyen tarifák vannak? Van fogadott szülésznőnk is, ő tavaly nem mondott árat, annyit mondott, hogy ahogy gondoljuk. Neki mennyit illik adni?
Vendég
 


Sziasztok!

Crissy: Te Székesfehérváron szülsz? Állítólag vidéken olcsóbb sokkal a tarifa mint Budapesten. A 40 e szülésért szerintem teljesen reális, és fővárosi szemmel nem is sok. Nekem 2003-ban mondott ennyit az akkori orvosom, végül csak egy -két órát volt benn miattam a kórházban, mert a fiam végülis az ügyeletesnél született, ugyanis nem ért be az orvos időben. Mégis kifizettem neki a 40-et, de utána otthagytam, mert még a kontrollért is legombolt rólam 5 ezret, pedig a kórházba mentem hozzá vizsgálatra.
A 6500 Ft már nem olcsó, de legalább csinál valamit. Én ősszel 5 ezret fizettem, most 8-at. De pl. legutóbb is csak a leletemet nézte meg az orvosom és beutalt a következő vizsgálatokra, se vizsgálat, se uh- így kicsit sokallom az árat.
Én a szülésznőnek 4 éve adtam 20 ezret, mert nagyon meg voltam vele elégedve. Szerintem ha az orvos 40-et kér, akkor a 20 elég neki. Én 25-30 e között gondoltam (BP), függ, hogy csak miattam jön-e be vagy éppen ügyeletes.
Különben aki először szül, érdemes 1-2 ezreseket adni a csecsemősnek, hogy segítsen megtanítani szoptatni, köldököt ápolni stb.!

babicskó
 
 


Babicskó!

Köszi, hogy ilyen hamar reagáltál. Igen, Székesfehérváron fogok szülni. Tavaly is itt szültünk! :-(((
Nekem tavaly úgy volt, hogy reggel mondta meg mi a baj, bementem a kórházba, ott az ügyeletes vett fel, ő repesztett burkot. De du 2-től már ott volt a dokim és végig velünk volt. Reggel fél10-kor mentünk be. De mi is kifizettük neki a pénzt. Sokan lehurrogtak, hogy miért? Mondtuk nekik, hogy azért, mert végig ott volt, gátat masszírozott, ő rendezett el szülés után stb, tehát ugyanúgy elvégezte a dolgát és sem ő sem más nem tehet arról, ami történt. Ugyanúgy a világra segítette, csak éppen nem élt. Nagyon nehezen tudtuk megértetni velük, hogy mégis megérdemelte. Bár ő sem igazán akarta elfogadni a pénzt, de a férjem mondta neki, hogy mi ettől sem szegényebbek sem gazdagabbak nem leszünk, tegye el, mert elvégezte a dolgát és nagynehezen, de eltette. Amúgy rendes volt ilyen szempontból, de a mi lelkiismeretünk így diktálta, hogy adjuk oda neki. És ha bármi van azóta is, bármikor felhívhatom. Számíthatunk rá, és ez a fontos szerintem!

A kontrollon nekünk nem kellett fizetni.
A 6500Ft nem tudom, hogy sok-e. Bár nekem a magánon nem tud adni beutalót. Vizsgálni szokott, mindig van uh, vérnyomás mérés, meg a gépbe rögzíti az adatokat. Tavaly csak a vizsgálat volt 4000Ft. Így kompletten szerintem nem sok érte.
A szülésznőnek mi is 15-20e körül gondolunk.
A csecsemőst még nem beszéltük. De függ majd attól is, hogy hogy bánnak velem és a picivel.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem a legjobb, de itt egy pocis fotó! Igaz nem mostani, 4 hete készült a házassági évfordulónkon!

Kép
Vendég
 


Olvaso Mandalát és az ő pici lányát!

HÁT EZÚTON NAGY NAGY GRATULA MINDKETTEJÜKNEK :!: :!: :!:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
kislibus
 
 


Jaj és amúgy védőnő vagyok, de az első évemet suliba töltöttem, most két hete vagyok területi védőnő. És ez határozottan jobban tetszik. :D Bár a legjobban az tetszene, ha már itthon lennék és várnám a babámat... :wink:

Ami a hálapénzt illeti, én egy petákot se fogok adni, és úgy gondolom, hogy az egész egészségügy morális hanyatlását okozzák azok, akik elfogadják, vagy egyenesen kikérik maguknak a hálapénzt! És ha mégjobban meggondoljuk, az egészségügyi dolgozók a befizetett egészségügyi járulékokból lesznek kifizetve, ergo az ember már fizetett a szolgáltatásért, akkor amikor a béréből ezeket a járulékokat levonták. Én nagyon tudok erre a hálapénzes rendszerre haragudni...

Ami pedig a szoptatás és a babaápolás megtanítását illeti az a kórházi védőnő dolga (merthogy ilyen is van) és ingyen bérmentve!!!!

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Látom Nyusz már szállította a híreket!

Mandala!
Itt is GRATULA!!

Vera!
Miért is szeretnéd megismételtetni?Bocsi ha már leírtad,de kicsit szét vagyok esve mostanában! :roll:
UH-ra biztos,hogy kell beutaló!
De egyébként ha úgyis mész 4D-re ott is megnézi ugyanezeket a nő!
Felújítás?Hát az összes hajam égnek áll!Különböző dolgok miatt,de ezt majd egyszer leírom e-mailben!Az egyik ami itt leírható az az,hogy az ügyintéző elfelejtett visszajönni szabiról!Úgíhogí most rá kell várni!Hétfőre a lépcsőnk is kész lesz már csak be kellene állítani,de addig ugye nem lehet amíg nem jön ki a nő!A köműves kész,kibontotta a falat,amit kellet felvakolt!Szép lett!

Chrissyy!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!
Nem csodálom, hogy szét vagy esve, én már hamarabb szétestem volna a helyedben..............
Azért akarom megismételtetni, mert nem a 12.héten nézte a doki, hanem a 11.-en, és Ő javasolta, hogy ismételjük meg a 13-on, ha az engem megnyugtat. Ezenkívül nózicsontról sem beszélt, ami ugye a down kórosoknak később (15. héten ) fejlődik ki, de lehet, hogy csak nagyon korán volt még a vizsgálathoz.

Chrissy!
Aranyos a pocid!!!!!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Szia Chrissyy!
Szuper a pocakfotó!
Még nem tudom, fiú-e, vagy lány. Sajnos még mindig vérzek, úgyhogy egyelőre csak az foglalkoztat, hogy megmaradjon a baba. Szerencsére már ézem a mozgását, így mindennap megnyugodhatok, hogy jól van.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Sajnálom, hogy még mindig vérzel. De bízom benne, hogy nem lesz semmi baj. Én nagyon-nagyon szorítok neked és a picurnak.
De jó, hogy már érzed a mozgását, jó hamar. Bár harmadiknál hamarabb érezni, nem?
És nem mondanak semmit, hogy a vérzés mitől van?

Erős baba, meg fog maradni!!!

Pihenjél sokat és vigyázz magatokra!!!
Vendég
 


Boeske! Akkor még mindíg feküdnöd kell ezek szerint. Ezt sajnálom, de örülök, hogy már érzed mozogni, biztos nagyon jó lehet :D
Kitartást mindkettőtöknek, szurkolok!

Kép
kislibus
 
 


És küldjetek nekem is egy babát, mert nagyon kilógok a sorból... :?

Kép
kislibus
 
 


Kislibus!

Nem lógsz ki a sorból. Hamarosan hozzád is beköltözik egy pocaklakó! De én azért küldök neked 1-et, remélem hamarosan meg is kapod!!!
Én szorítok nektek nagyon-nagyon!!!
Vendég
 


Köszönöm!!!! :D :D :D

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Vera!
Ha a doki mondta akkor gondolom ad beutalót is!ÉS HA FELAJÁNLOTTA,HOGY MÉGEGYSZER MEGNÉZI AKKOR NANÁ,HOGY NÉZZE MEG!Egyébként több szem többet lát alapon én is mindíg a korházi UH után mentem a 4D-re!Pedig engem mindíg a Bakos vizsgált,aki ugye profi,dehát soha nem lehet tudni!

Boeske!
Sajnálom,hogy ennyit kell aggódnod!A dokid mit mond?
Remélem minden rendben lesz!

Kislibus!
Szívesen küldenék neked babát! :)
Tudom milyen rossz most Neked!
De eljön majd a Te időd is,remélem minél előbb!

Sziasztok
Vendég
 


Köszi neked is Alziza! Most picit bizakodóbb vagyok, de hó végén meglátjuk. :)

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!
HŰŰŰŰŰŰŰŰha rengeteget írtatok!
Először is millió gratula Mandalának és a babájának!!!!Ez a legjobb hír amit mostanában hallottam :lol: :lol:


Nem semmi milyen sok pézbe kerülnek ezek a dokik!Hát nem adják ingyen, de ha nem lenne orvosunk nem törődnének velünk egyáltalán, ahogy esik úgy puffan :( :(

Kislibus!

Ne kesseredj el én sem vagyok még babás sőőőőőt még nem is próbálkozhatunk majd csak a köv. hónaptól, most voltam orvosnál, de már ez is valami, hisz már 4 hónap telt el nekem azóta :( :( :(
Ti már rajta vagytok???Akkor ezerrel drukkolok!!! :P :P :P

Jó azért, hogy már ilyen sokan közülünk újra babásak én sem vagyok már annyira elkenődve, mint az elején :) :) :)

Chrissy!
Gyönyörű szép a pocakod!!!Én nagyon szorítok és drukkolok :lol: :lol: :lol: :lol:

Babicskó!
Hát az a helyzet,hogy a főnököm nő :cry: :cry: és gyereke is van már megmondtam neki korábban, hogy ez a mi dolgunk a párommal és köszönöm az aggódását de nem kérek belőle,amit viszont kérnék,hogy hagyjon békén és szálljon már le rólam azt nem teszi!!!Hát ez van nagyon nehezen bírom már Ti adtok erőt ez az oldal ez rettenetesen fontos nekem+a párom.Köszi a sorokat

puszi mindenkinek
anikó
ancsúrka
 
 


Sziasztok4

Jó régen írtam ,remélem nem felejtettek még el :D

Vleünk eddig minden ok,látszika vonalzómon is hogy már a 9.hétben járok :lol:
Hányinger van ezerrel :( :( :
Az első kettőnél egyátalán nem emlékszem ilyen rossz emlékekre,lehet hogy az idő megszépítette,de most ez nagyon sz@r!!!!!!Nem baj,a cél érdekében kibírjuk!!! :lol:

Valszeg mégis a Máv-ban szülök,merz addigra kész lesz a felújítás és úgy néz ki a dokim is maradt!!

Gratula Mandalának!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Üdv.Ancsúr,azt hiszem te nekem még új vagy itt!!!
Olvastam a történeted....hát nem semmi hogy mennyi bunkó van :(
Amikor nekem el kellett vetetni a 6 hetes babámat egy vírusfertőzés miatt,nekem is sok okosságot mondtak az emeberek....eszméletlen néha milyen érzéketlenek és buták tudnak lenni még olyanok is akiknek pont ellenkező lenne a feladata(én is védőnőre célzok!sajna)
Egyébként én a műszeres befejezés után rögtön teherbe estem.Szerintem ha kész vagy rá lelkileg akkor hajrá!!!Nekem csak ez segítette a lelkem, hogy siekerült ismét!!

Minyunak is üdv,őt már ismertem a másik topicból!Kitartás!!!!!!! :)

Kismamiknak jó pocakosodást(Boeske,Vera,Chrissy,Babicskó van még valaki??),próbálkozóknak(Nyusz,Kislibus,Ancsúr van még valai??)meg mindent bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Kislibus: hálapénzes dologban igazad van, de ezt az (NŐ)gyógyász orvosok várják el. Régebben én is úgy tartottam, hogy nem fizetek, meg jár stb, mostanra már betörtem és beletörődtem. Különben te egészségügyi dolgozónak számítasz, ezért tőled nem is annyira várják el, hogy fizess.

ja: a kórházban nálam a védőnő csak szülésről készített statisztikát a szülés után fél napon belül(hányadik gyerek, volt-e fájdalomcsillapiítás stb), a csecsemő ápolásánál egyszer sem volt ott.

A kérdésem az lenne, ha valaki nem kér az otthonábn védőnői látogatást, azt a védőnnek valahova le kell jelenteni?

Vera: nálam most először néztek orrcsontot. A genetikai uh. a 18-20 héten van, mert ekkorra jönnek ki a durva rendellenességek, és ekkor már elég nagy a baba, hogy ezeket észre is vegyék. Én a 20. hét körül megyek majd 4D-s rendelőbe. Mindegy, hogy 11. vagy 12. héten néztek, a 11. héten is jó. Persze , ha izgulsz ,csináltass mégegy uh-t.

Boeska, a vérzésre nem adtak semmit? Rutascorbint , vasat stb?

Még nálam is tart a hányinger, de legalább eddig nem híztam csak 1-2 kilót. És a héten leállok az utróval! :D

Crissy: van már neve a babának???

babicskó
 
 


Babicskó!
Rutascorbint szedek. Meg néha Hipp natalt. Abban van vas, az egyelőre elég.

Alziza!
Annyira azért nem veszélyes ez a vérzés, csak az a rossz benne, hogy nem tudom, mikorra múlik el, vagy mikor jön egy újabb veszélyes, vetélésgyanús. Most nagyon reménykedem, mert már csak napi 4-5 csepp van, igaz, az egyszerre. Szóval valószínűleg lassan megszűnik a haematóma. Csak újabb ne legyen!

Émelygősöknek jobbulást!
Várakozóknak sok türelmet!
Próbálkozóknak sok szerencsét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Voltam UH-on ma.
Nagyon megilyesztett a doki először, mert mondta, hogy nem jó, hogy barnázok (igaz, h. nem sokat, de az sem természetes.)
Megvizsgált azzal a fémeszközzel (kacsa?), azt mondta nem polip vagy mióma, elküldött UH-ra azzal, hogy megnézzük egyáltalán vannak-e szívhangok.
Gondoljátok milyen volt ilyen állapotban végigvárni az UH-on a 2 órát.

Hálistennek ott minden rendben volt:
3 cm-t nőtt a pici 2 hét alatt, így CRL: 7.1, nyaki redő rendben volt, a szikhólyagot már nem látták, az már felszívódott, láttam egy pillanatra a gerincvonalát. A nózicsont megvan, a csöves csontok épek, megvannak, szívhang volt.
Visszamentem a dokihoz a lelettel, aki azt mondta szigorú pihenés és addig nincs gáz, amíg nem vörös a vér ami kijön (bocs az érzékeny gyomrúaknak).
Úgyhogy Boeske végig rád gonoltam amíg ott ültem és átéreztem azt amit te már hetek óta érzel.

Ancsúrka!
Az még szörnyűbb hogy a főnököd nő, benne lehetne egy kis együttérzés, bár azt mondják a férfi főnökökbe ilyenből több szorult. Én holnap megyek az enyémhez bejelenteni, hogy nekem ennyi volt a munka és a köv. 2 évben nem megyek dolgozni. Remélem nem kap szívinfarktust. Mondjuk szerencsére Ő nagyon jó ember, de sok munka marad így rájuk, hogy így elmegyek táppénzre. De hát mindent a babáért.

Babicskó!
Én is a héten állok le az utróval, a dokim azt mondta, hogy a 11. hét után már nincs sok értelme. Megpróbáltam fokozatosan lerakni, de egy kicsit azért aggódok emiatt.
Nekem a barnázásra Magne B6-ot írt fel, 4 x 1-et. Írtátok a C vitamint, abból mennyit kell szedni naponta?

Panny!
Az émelygés nekem még mindig megvan, bár időnként vannak mentes napjaim is. Utoljára ma reggel hánytam megint.
Reméljük nemsokára elmúlik nálunk.....

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Babicsó! Ha le akarsz mondani a védőnői látogatáskor, arrol, nyilatkozatot kell tenni, amit alá kell írni neked is, meg a védőnőnek is. Neki az ANTSZ- nek kell jelentenie, meg a gyerekjóléti szolgálat fele is megy mifelénk egy jelzés, de ez asszem nem kötelező, csak az ANTSZ.
Egyébként megkérdezhetem, mi a baj a védőnőddel?
(bocsi, ha már irtad, most nincs időm visszaolvasni)

Kép
kislibus
 
 


Vera!
Örülök, hogy veletek miden rendben és kívánok hasonló (de ijesztgetésektől mentes ) folytatást! :D

Panny! Neked is csak így tovább, most kapóra jön, hogy nincs ovi, mert a gyerekek se cipelnek haza mindenféle kórokozót! UH-ra mikor mész?

Crissy! olvasom a vonalzódat! 77 nap múlva a kezedben tarthatod! Megy az idő nagyon.
:D

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok csajok!
Vera!
Nagyon nagyon szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen!Nekem volt olyan ismerősöm, aki végig barnázott, de nem lett baj!Tudod az a baba aki meg akar maradni az úgyis megmarad, és a Te babád nagyon erős!!!!!!!Bízz benne, tudom az orvosok ráhozzák az emberre a frászt én is találkoztam ilyennel, de a legtöbb esetben csak túlóvatoskodják, meg fontoskodnak.....sajna :cry: KITARTÁS

Panny!
Köszi a választ igen én itt még újnak számítok és zöld utat kaptam a dokitól szeptembertől!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D Nagyon örülök neki!Remélem hamar teherbe esek!Neked kitartás és meglátod a hányinger is el fog múlni hamarosan :lol: :lol: :lol: Tudod az jó ha van hányinger az elején,mert az azt jelenti jól működnek a dolgok!!!!!!

Kislibus!
Én is tudod jól befürdöttem azzal a védőnővel, de most már nem lesz ott legközelebb,mert mint írtam babát vár csak ne lenne a szomszédom jajjjjj :cry: :cry:
Neked is HAJRÁ ezerrel, remélem sikerül hamarosan és Te is a kismamák boldog táborába fogsz tartozni :) :) :) :)



Egyébként Mandaláékról tud valaki v.mit?????

üdv.
anikó
ancsúrka
 
 


:evil: :evil: Útálok élni :evil: :evil: Útálom az egészet :evil: :evil: Sosem lesz vége??? :evil: :evil: Nem bírom tovább :evil: :evil: Persze Qva erős vagyok, jah :evil: :evil: Két napja bőgök :evil: :evil: Szerencsétlen szarrakás vagyok :evil: :evil:
MIÉRT?????????????? :evil: :evil: :evil:
Miért így??? Miért pont így?? Miért pont velem (velünk)? Másnak meg mé? Kit verjek meg? :evil: :evil: :evil:
Hm...... azta............ :x




:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Bocsi
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Nyusz!
Sajnálom,hogy így kivagy!Tudom,nagyon nehéz most neked!Úgy segítenék ha tudnék!Persze nem tudok!Ilyenkor tök mindegy ki mit mond,tudom én!Csak olyan rossz,hogy így szenvedsz! :cry:
Nem igazán tudom mit mondjak!Csak közhelyeket tudnék azt meg tudom,hogy úgysem segít! :?
De egyszer vége lesz eljön a Te időd is,hidd el! :!:
Vendég
 


Vera!
Hát akkor TESSÉK PIHENNI?PIHENNI ÉS PIHENNI :!: :!:
De biztos nem lesz baj,hiszen szépen növekszik! :wink:
Vendég
 


Alziza drága!Aranyos vagy. Legalább ti megértetek
Mikor jön el??? én már nem bírom, jöjjön már jöjjön már az én időm, úgyérzem egy feneketlen kút az egész, ahonnan nem bírok felmászni. És mindig és még mindig mélyül az a qva kút, és meg foggal és körömmel másznék kifelé, már látom a fényt, látom hogy mindjárt kint vagyok, de sosem érem fel.
Istenem add hogy kijussak! Kérlek! Könyörgöm! Nem akarok tovább szenvedni! Kérlek! Szeressél már egy kicsit engem is! :cry:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Sajnos velem is tragédia történt.
Idén egy héttel az esküvőm után májusban a nászúton elvetéltem
22 hetes terhesen. A legjobb az, hogy pont a szülinapomon történt. Jó kis ajándék a sorstól.. :(
Ráadásul a Tesco közepén és a biztonsági őr csak állt és nézett!
Szörnyű volt!!!! Csak álltam és nem tudtam mi tévő legyek. Láttam a páromon, hogy kétségbe van esve! Sajnáltam magunkat de legfőképpen ŐT!!
Ez lett volna az első babánk.
Szilvásváradon voltunk, igy elöször Egerbe mentünk a kórházba.
Ott sajnos kimondták, hogy nincs tovább. Pedig még hallottam a szívhangját, azt hittem....
Onnan irány Pest a saját orvosomhoz. Hajnal fél 2-re értünk fel.
Reggel 9-ig a szülőszobán voltam, várták hátha megindul a szülés.
De nem történt semmi. Mellettem sorban születtek a babák, talán ez volt életem egyik legrosszabb napja.
Egy csomó antibiotikumot kaptam. Majd lekerültem a kórterembe.
Vasárnap reggel fél 8-kor mentem fel a műtőbe ahol bekötötték az infúziót de sajnos a branült elrontották és bedagadt a kezem. Nem is birtam mozgatni. Át kellett kötni máshova.
Szerencsére sikerült hamar megszülnöm és kb 3/4 9-kor megvolt a baba. Aztán jött a műtét az újabb az infúziók és gyógyszerek.
Az a pár nap szörnyű volt. Az ellenségemnek sem kivánnám SOHA!
A párpm véig bent volt velem és ez erőt adott!
Azóta orvost váltottam mert a régi már teljesen elszállt magától és már csak a pénz érdekelte.
Kiderült, hogy myoma okozta a vetélést, de az új orvsom eltávolitja műtéti úton. Ma derül ki, hogy mikor.
Utána lehet újra próbálkozni, már alig várom ez ad nekem erőt!!!
Most már kezdek lelkileg jobban lenni, habár az első pár hét nagyon nehéz volt. Még most sem szivesen találkozok a barátnőmmel akivel egyszerre szültünk volna egy helyen. Az a baj, hogy ezt csak az értheti meg aki átment rajta.

Ancsúra! Üdv és mégegyszer gratula!!!

Mindenkinek kitartást és szép napot kivánok!

Puszi,
Adrienn
odri
 
 


Nyuszifülű!
Nem kell erősnek lenned, sírj és ordíts, ha olyan kedved van.
Miért??? Ezt a kérdést szerintem mindannyian feltettük magunknak, orvosnak, bárkinek. De erre választ úgysem lehet adni. Ez van.
Drukkolok, hogy hamar kijuss a gödörből.

Vera!
C vitamint nagy dózisban kell szedni, 500-1000 mg-ot/nap. Ha az UH-n nem látszott semmi rendellenes, akkor tényleg nincs baj. Csak pihenj sokat!
A MagneB6-ban csak 50 mg Mg van, persze ha nem érzel görcsöket, akkor az elég is. De ha érzel, akkor érdemesebb a Béres félét szedni, vagy pezsgőtablettát inni, mert abban 250 mg Mg van.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Odri!
:(
Sajnálom, hogy Neked is át kellett élned ezeket a szörnyűségeket, de az jó, hogy kiderült mi volt a baj, és segíteni is lehet rajta.
Legközelebb minden rendben lesz!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Nyüszifül: Alzizánal igaza van, egyikünk se tudja miért pont velünk esett meg. Írtam, hogy depressziós akkor lesz az ember, ha bemagyarázza magának milyen szerencsétlen. Hát sajnos te most pont ezt teszed.
Ha jól emlékszem te már próbálkozhatsz, összpontosíts a következő terhességre, és ne a már elmúlt dolgokon töprengjél.

Odri: Sajnos a Te törénteted is nagyon szomorú. Én úgy tudom, a mióma műtét után egyből ajánlják is a babavállalást, mert idővel (pár év múlva) visszanőhet a mióma. Sok sikert a műtétre és utána a babához! A terhes barátnődet meg tényleg kerüld, ha neked így könnyebb. Ezt mi teljesen megértjük.

Kislibus. Már korábban leírtam mi volt a problémám a területi védőnővel, nem részletezem, annyi tömören, hogy nagyon nem érezte, hogy hol az a határ, ahol nem kéne a magánéletembe belefolynia; erőszakos volt, stb.
Most egy másik védőnőhöz kértem magam, de az otthoni látogatásokat lemondtam , mert nem az ő körzetében lakom.

ma elmentem a kerületi rendelőbe, és 10 órakor már nem kaptam sorszámot. Elküldtek, hogy sokan vannak, és jöjjek vissza másik nap. Szép.

babicskó
 
 


Írtam egy nagyon hosszú véleményt, de kitöröltem....... Megtartom magamnak....... :roll:
Hát akkor a kis depressziós most elköszön!
Sziasztok!
nyuszifülû
 
 


Inkább töprengek tovább a múlton ......
egyedül...
Én nem tudom egyik napról a másikra elfelejteni a kisfiamat.
nyuszifülû
 
 


Szia Nyuszi!
Szerintem itt senki sem tudja könnyen elfelejteni a babáját. Próbálj meg erős lenni és koncentrálni a jővöre, mert csak úgy juthatsz előre. Hidd el sikerülni fog, kitartás!
Nem szabad a múlton rágodni, azon már úgyse tudsz változtatni, csak a szívedet fájdítod vele!
Most már egy Angyalka anyukája vagy!

Nekem se könnyű elfelejteni. 22 hetes voltam 2 hét kellett volna ahhoz, hogy megmenthessék. Ráadásul még egy műtét is vár rám a következő terhesség elött....

Üdv,
Adrienn
odri
 
 


Odri! Sajnálom ami veled történt :cry: Kitartást kívánok neked! Mindez most történt? Mennyi időt mondtak regenerálódásra? Rögtön műtét vagy várni kell? Korházban milyenek voltak veled?

Nem minden nap ilyen rossz, csak vannak kilengések. Most jó mélyre sikeredett.
Szeretnék nézni a jövő felé, de félek. Azért, mert 50 % esélyt adtak arra, hogy egészséges kisbabánk lehet. Úgyhogy most a kettő közé vagyok beszorulva.
Holnap szebb nap lesz. Remélem.
Van egy nagyon jó oldal: www.angyalokszulei.hu Ez segített.

Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Szia Nyuszi!

Ez májusban történt a szülinapomon. Az orvos kb fél évet javasolt de októberben már lehet próbálkozni. Azt mondta nem baj ha év végére összejön.
Ma derül ki, hogy mikor lesz a műtét. Júniusban voltam kontrollon és ma kell visszamennem és kiderül, hogy ment -e össze a myoma.
A kórházban ki ilyen ki olyanb volt. A szülésznő akinél szültem nagyon kedves volt. De volt aki tök bunkó volt de nem érdekelt.
Szereztem egy barátnőt is.

Az elején nekem is voltak rossz napjaim, szerencsére ma már ritkábban fordul elő velem ilyen. De néha még ma is eszembe jut és orditani tudnék és sajnos a páromon töltöm ki, pedig ő meg se érdemli. Hisz mindenben mellettem van és támogat.

Veled mi történt? Miért 50 % az esély?

Holnap biztos szebb napod lesz! Ne hagyd, hogy rámenjen a kapcsolatod. Sikerülni fog!!!

Szeretem az ilyen oldalakat, a téma is érdekel. Köszönöm.

Puszi,
Adri
odri
 
 


Sziasztok!

Nyusz!
Persze,hogy nem tudod elfelejteni!Fáj és fájni is fog!
Tudom,hogy most fáj a legjobban!
Tudom,hogy tudod,hogy a stressz nem tesz jót!De azt nem tudom,hogy kell "nem stresszelni"!
Itt tényleg csak az idő segíthet!Nehéz ez nagyon!
Nekem ugyan minden terhességem fiatalabb volt amikor megszekedt, mint a Tiéd,de mégis nagyon megviselt egymás után a három!Nehéz kimászni ebből,mert az ember egyre többet agyal és egyre mélyebbre csúszik!
Tanácsot adni is marha nehéz,hiába voltam ebbe benne 3 évig!
Egyszercsak majd terhes leszel(tudom,a kérdésed:MIKOR??????) és akkor talán enyhül a fájdalmad!Illetve igazán majd akkor ha a kezedben tarthatod!És itt most mindjárt bőgni fogok,mert nekem a mai napig hihetetlen,hogy sikerült!Pedig holnap 1 éves lesz!De még most is néha csak ülök az ágya mellet és nézem és alig hiszem el!
Hidd el sikerülni fog!Leszel Te is kismama és BOLDOG ANYUKA!!
Ebben biztos vagyok!
Szívesen beszélgetnék Veled vagy írnik e-mailt de ez nem a saját gépem!De egyszer hazajutok,persze remélem addigra jobban leszel,és akkor írok Neked!
Persze csak ha szeretnéd! :)

Szia
Vendég
 


Odri!

Üdv it!Bár szívesebben üdvözölnélek egy másik topicban!
Sajnálom ami történt Veled!
Boeskének igaza van!Legközelebb biztos minden rendben lesz!
Vendég
 


Nyuszifül: Kívánok holnapra szebb napot! Én is nagyon kivoltam, jártam ideggondozóba, kaptam antidepresszánst, meg hangulatjavítót. Én végül nem kezdtem el szedni, de tudd, hogy vannak ilyen gyógyszerek, ha már nagyon nem bírja az ember. ...
Kisfiadat sose fogod elfelejteni, csak egy következő baba fogja enyhíteni a fájdalmad.

Nem tudom, hogy hallottál-e arról a lehetőségről, hogy mesterségesen megtermékenyítik a petesejtet, és még beültetés előtt megvizsgálják genetikailag a zigótát, hogy egészséges-e. Úgy tudom ,ezt már Magyaroszágon is végzik.

Tudom, hogy most milyen rosszul érzed magad, nekem az is segített, hogy elővettem egy napilapot, és amennyi kataszrófa, baleset történik a világban, rá is jöttem, hogy vannak még szörnyűbb dolgok a világon.

Fel a fejjel: :P

babicskó
 
 


Odri, Nyuszifül! Van egy film, amit nagyon szertek, a Szitakötő, és abban egy mondat: A hit juttat el oda. Nem tudom milyen lehet elveszteni egy már mocorgó, egész kis emberkét, csak azt, hogy milyen egy 7 hetes petezsákot egy valaha volt embrióval amit nem is láttam, de tudtam, ott van. De azt tudom, hogy egyik se könnyű, és kell a hit a túléléshez, az újrakezdéshez. A hit a jobb jövőben, abban, hogy az Isten szeret, vagy abban, hogy az Élet nem akar velem újra kibabrálni. Mert csak így, hittel lehet túlélni. És tudom, hogy néha kell síni, szomorúnak lenni, és beszélni. És hiszem (és tudom), hogy a gödörből ki lehet mászni, és tudom, hogy sikerülni fog!

És most elmentem én is :cry: -ni

Sok virtuális ölelés és bátorítás mindenkinek!

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Nyusz!

Nagyon sokan leírták már előttem az amivel teljesen egyetértek:
ha kell sírj, tombolj, nagyon sok haragtól, fájdalomtól, dühtől meg lehet így szabadulni.
Azt gondolom, hogy ezeket sajnos át kell élned azelőtt mielőtt a következő baba megfoganna. Úgyhogy gyorsan szedd össze magad kislány a következő kismanóért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon nehéz akár egy párhetes manócskát, pláne egy idősebb babát elveszíteni.....Maradj itt velünk, itt ezeket az érzéseket kiadhatod, próbálj meg a pároddal is beszélni erről. Nálunk a férjem lelkileg nagyon erős ember, és amikor én elvetéltem akkor Ő ott sírt velem (egyébként még nem láttam sírni), akkor ez nekem jobban fájt mindennél, Őt így látni. Olyan volt mintha kitépték volna a szívemet.
Na jó abbahagyom mert énis sírok.

Szóval gyere bármikor amikor úgy érzed nem bírod tovább.........

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Adri!

Nagyon sajnálom ami történt. Sok sikert kívánok a műtéthez és utána mielőbbi babásodást.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Üdv Adri,bár inkább nem itt kéne...
Én se tudom milyen lehet egy mocorgó 22 hetes babát elveszíteni,csak azt tudom hogy a 6 hetes kis zigótám elvesztése mekkora targédia volt számomra.Tényleg jó ,hogy legalább tudjátok az okát és legközelebb nem történhet ez veletek!!!
Kitartás neked és a párodbnak is!!

Nyusz!

Nem akarok én se közhelyeket írni....de kell hogy néha az ember ha úgy érzi megengedhesse magának, hogy rossz passzban legyen.És nem lehet folyton mosolyogni amikor nem azt érezzük.Nyugodtan dühöngj és sírj és haragudj és agyalj a történteken mert csak így tudod végleg elengedni ami történt.Ha nem gondolod át százszor meg százszor,benned marad valami és az rossz.És tényleg hidd el ,hogy csakis akkor tudsz majd megnyugodni ha újra terhes leszel,vagyis igaza van Alzizának ,ha már kezedben tartod a picikédet!!!És ezt képzeld is el magad előtt,mert ez be fog következni,és ezt merd elhinni!!!!!
Próbálj mindig egy kicsivel több bizalommal fordulni az újabb terhesség felé,mostmár az legyen a célod hogy az minél hamarbb sikerüljön!!Kitartás!!!És ide mindig jöhetsz kiönteni a lelked,bármilyen passzban is vagy!!


Kislibus!

Hát tényleg jó hogy nincs ovi mert nem hozhat haza a fiam semmi nyavaját....én amíg nem töltöm be a 12.hetet nem is viszam,pont ebből kifolyólag.Amúgy már néha betegesen félek hogy nehogy elkapjak megint valamit.....De nem tudok ez ellen tenni semmit.Hiába mondják nekem bárki ,hogy ne féljek,én addig félni fogok míg meg nem szülők egy egészséges babát.


Vera!

Pihizz ezerrel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem számít a melóhely,meg semmi,csak a baba!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?