Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Megjöttem! Először is Orsi!!!! Nagy gratula neked! Megmondtuk mi akkor, hogy hamarosan jó hírekkel jössz. :) És lám.... :) Nagyon örülök neki. Ne félj most minden rendben lesz. Boldog baba várást!!!

Uh: Nemét nem látta,pedig beterpesztett rendesen . Én láttam a lába közét és nem láttam kukacot. :) A doki is látta,de azt mondta ő még nem mond semmit,mert nem akar csalódást okozni, ha mégis tévedne. És tudja, hogy mennyire lányt szeretnénk. Erre megkérdezem tőle, hogy ha lenne kukaca azt látná most? Azt mondta igen talán látná. Tehát szerintem lány ,csak óvatos. Megvárja a 24 hetes 4D-s uh-t. Ott tutira megmondják. Így nem szidhatom, ha most nem mondott volna jót. Na mindegy. A lényeg hogy nagyon jól van.

Megvan mindene. :D Szívmüködés rendben BPD:43mm FL: 27mm Lepény mellső falon. Kp.magzatvíz. Gerinc ép, hasfal sima.
Ennyi a lelet. :D Jó volt látni. Képem van róla,de annyira nem jó lett a felvétel megint, hogy a 12 hetes lehet jobb, pedig azon is alig látni. Azért majd feltöltöm. Nagyon sietett a doki. 1/5 óra késéssel kezdte az uh rendelést,mert elötte nőgyógyászati rendelése volt és 1000 kismama volt nála. Durva volt a sor az uh-nál is.

Árvalány! Én is szedek vasat, pedig nekem még magas is kicsit, de azt , mondta doki, hogy ha szedem akkor is lejebb fog még menni az értéke. És a vasban benne van a folsav is. Kombi bogyó. Ettől nem lesz rosszabb a székrekedésed.

Kép
bei
 
 


Ja és azt írja ezekre a méretekre, hogy 18 hetes. :) Pedig ezek a méretek 19 hetesnek felelnek meg. Sebaj. A lényeg, hogy én tudom.

Kép
bei
 
 


Uppsz. Tévedtem. most néztem utána. Tényleg 18 hetsnek felel meg a mérete. Bár teljes test hossz méretet nem is mondott a dok.

http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html

Kép
bei
 
 

 
 

Sziasztok!

bei: az a lényeg, hogy minden a legnagyobb rendben van! majd kiderül, legközelebb, hogy kislány :D addig is furdalhat a kíváncsiság!

Nekem sosem nézték még a méhszájat!

Én semmit nem szedek, de szerintem calcium hiányom van mert görcsöl a vádlim néha, ill. egyre rosszabb a vérképem, úgyhogy legközelebb nézünk vasat is.

árvalány: július 21-én megyek.

Orsi: gratulálok!!! Most minden rendben lesz!

Kép
eper74
 
 


Méhszáj...valóban nem jó sokat nézegetni!
Nekem a dokim eddig nem mézte meg, csak most mikor hüvelykenetet vett, mert van egy kis folyásom.Furcsáltam is, mert nekem Norbinál volt méhnyakrövidülésem! :?
Most rendben találta. :)
Ő azt mondta hogy amég nincs panaszom addig nem turkál meg, mert nem tesz jót!
De tényleg látható a jobb fajta Uh gépeken is a méhszáj, mertz szülés utáni 6 hetes kontrollon emlékszem úgy nézte meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2010.07.08 19:08-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Vas: nekem jó lett a vérképem, de azért minden másnap iszom a vas+c pezsgőtablettát, és szedem a B.Gravidát!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


j, igen, mindig megnéz. :)
Uh-n én se voltam még szonográfusnál.

Bei, gratula! Teljes hosszt nem mérnek, sőt ilyenkor már a clr-t sem, legalábbis nálam már Lexinél is ezt mérte a 12. hét után.

Kata, ezen nem veszünk össze. :wink:

Eper, inkább magnéziumhiánytól görcsöl a vádlid. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


bei!
örülök, hogy minden OK :)

eper!
az izomgörcsök általában magnézium-hiánytól vannak... előfordul a ca-hiánytól is, de nagyon ritkán.
szedjél magne b6-ot, vagy vmi hasonlót

(hű... csajok! tegnap szóltak, hogy a b6-tól lehet ám hízni, mint állat... lehet, az a gondom, hogy tömöm magamba :?:)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Orsi: Én is szívből gratulálok neked és nagyon boldog babavárást kívánok!

bei: Örülök, hogy minden ok.

eper74: a magne b6 is jó izomgörcsre.

Megnéztem ezt a belinkelt hízós táblázatot. Én pont a maximális hízásnál tartok, csak reménykedni tudok benne, hogy nem leszek nagyon kövér.

Az én dokim is minden alkalommal, amikor találkozunk csinál uh-t, de ugye méhszájat meg nem néz, szóval szerintem ezek szerint nincs erre protokol, hogy hogyan kell csinálni. Emlékeim szerint Balázzsal is csak később vizsgálta, de nem vagyok azért biztos benne.
cedis
 
 


cedis!
akkor most már rád is irigykedem az uh-k miatt...
OK... persze én nem magánrendelésre járok... de ha oda is járnék, a dokimnak akkor sincsen a rendelőjében uh... szóval akár mindegy is.

így marad az 5 kötelező uh, illetve nálunk a terhesgondozó ajánlja havonta a vizsgálatot, illetve a terhesgondozóban való megjelenést.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szép jó reggelt! Köszi csajok! :) Izom görcs: Magne B6. Jajj hízlal? Mondjuk engem a levegő is. :( Én is a maximumot híztam a táblázat szerint.

Kép
bei
 
 


Sziasztok
Most neztem az uh leletem, az aljan ez all> Cervixhossz 4 cm.
Ez a mehszaj nem?
Es mondta is, hogy szepen zarva vagyok.
Az viszont lehet, hogy ez gep fuggo..., nem tudom milyen a gep...
Ma megyek a Balcsira, ugyhogy 4 napra elkoszonok. 350 km autoval...
Orsi777 nagyon orulok neked!
A tablazat szerint en is maximumon vagyok. Szerintem nem velunk van itt a baj, hanem a tablazattal :lol:
Nekem eddig osszesen 2 UH-m volt! Alig varom mar a 18 hetest! Az a genetikan lesz, ugyhogy reszletesen atnezzuk a babot.
Es talan azt is megtudom kicsoda o.... Katinkan es rajtam kivul mar mindenki tudja a nemet?
Kata jelentkezz, amint megjottel!!!! Szoritok neked!
Pussssz
arvalany
 
 


Arvalány! Még én sem tudom.:( Nem akart tegnap nyilatkozni a doki ez ügyben. Ja. Ahhoz képest,hogy 18 hetes genetikai uh-volt,csak 5 percet voltam bent és már mehettem is. Nem volt annyira alapos. :(

Kép
bei
 
 


Ja! Arvalány! Nagyon jó nyaralást!!!! Szép időtök lesz. :)

Kép
bei
 
 


Bei!

Jaj de jó h minden oké!A méretek is jók,ne aggódj!És remélem hogy akkor nem kukacosodik meg a babóka!Drukkolok ezerrel!!!

Árvalány!
Nekem is kb 2 hét az AFP eredmény,vagyis jövőhét péntekre lesz meg kb,én meg utána hétfőn megyek a 18.heti uhra,aztána dokimhoz is.
Engem is megnéz a doki manuálisan mindig,meg uhval is a magánrendelőben.Igaz nem egy nagy gépe van,de a lényeg látszik azon is! :wink:

Orsi!
Gratula a babához,minden oké lesz!!!!No para! :wink:

Én még nem szedek vasat...de bizti kell majd.Ha eszembe jut akkor gravidát bekapok...elég ritkán jut eszembe.....nem értem h egy terhes vitamint mért kell XXL-es méretben gyártani...én inkább felet veszek be minden nap,azt is elég lenyelni,főleg ha az embernek hányingere is van :lol: :lol:

Julcsi!
Miket szedsz még?Elképzelhető h vmi jobban hat rád és akilóidra!Esetleg szedj kevesebbet belőle,hátha jobb lesz!

annus11
 
 


Sziasztok!


Arvalány: Szép idő lesz rátok! Érezzétek magatokat nagyon jól.
Mi is ebéd után indulunk anyóshoz, és csak vasárnap este jövünk meg. Addig is aki tud jelentkezzen, és írjatok, hogy mire hazajövünk legyen mit olvasnom.

Apropó terhesvitamin: amióta mondta a dokim, hogy nem kell szedjem, azóta csak hébe-hóba bekapok egyet, hogy elfogyjon, ami még megvan, és nem hízok olyan ütemben, mint amikor szedtem, de ez gondolom egyénfüggő.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
cedis
 
 


Sziasztok anyukák :)

Végre ideértem kicsit. Haza is értünk szerencsésen, el sem fáradtam de azért vigyáztam magunkra 2 óránként mentem egy pár lépést :)

Orsi gratulálok, most biztos rendben lesz minden.

Kata te ma gyere a jó hírekkel :!: :!:

Holnap megyek 4D-re , már nagyon várom, minden magyarul lesz, apuka nem fpg majd érteni semmit :lol: már megtanítottam neki hogy ha kisfiút hall akkor fiú lesz ha meg kislányt akkor lány...meglátjuk megmutatja -e a kis drága magát :D


Mindenkinek jó babázást kívánok olvasni fogok legalább 2 naponta , írni is igyekszem majd :!:

Sziasztok :!: :!:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Nenu!

Örülök h épségben hazaértetek!!!És várjuk a híreket h mi van a lába közt a bébinek!!!!Érezzétek jól magatokat itthon!!!

Cedis!
Nektek is kellemes hétvégét!

annus11
 
 


Sziasztok!

Bei, örülök a jó híreknek! Szerintem a lényeget leszűrték 5 perc alatt is. :wink:

Nenu, és mit szeretnétek?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


-Sziasztok.Nekem is vashiányom van azt mondta a védőnő egyek sok zöldséget gyümit májat halat meg sok tejterméket,fehérkenyeret kéne mellőzni de olyan finom :twisted: .3hét alatt 3 kilót hiztam most vagyok 67kg ez sok egy kicsit azt mondta a védőnéni.Meg a vizeletbe is sok a baktérium vizelettenyésztést kellesz csinálni,jövő héten is lesz dolgom.meg az AFP sem jött meg.Nagyon elfáradtam fáj sokat a hasam alja meg a vádlim biztos a plusz kilók is meg Kinga is mindig engem akar.Árvalány kellemes nyaralást neked. :lol: :lol: Azt momdják hogy fiam lesz a külső látszatok szerint hegyes a hasam meg pupom is hegyesen kiáll.Na megyek pihizek Kinga mesézik.

t katinka
 
 


Sziasztok!
Húú, jó sok minden történt mióta nem tudtam jönni!!
Először is gartulálok mindenkinek a jó eredményekhez, a puncisokhoz, és minden egyébhez!!
Voltam dokinál a magán rendelésén! Képzeljétek több mint fél órán keresztül vártuk, hogy megmutassa mi van a lába között, de nem akarta!! Nagyon szégyenlős a kis drágám! De azért így is olyan boldog vagyok, hogy láthattam!! Remélem majd 21.-én kiderül!
Ha nem bánjátok most ömlengek egy kicsit! Elkezdtem érezni a héten babót!! Annyira csodálatos érzés egyszerűen nem tudom hasonlítani semmihez!! Teljesen odáig vagyok!!! (Bocsi, tudom egy kicsit sok volt.)

Kép
b. alexa
 
 


Sziasztok!
Csak gyors jöttem a jó hírrel! :lol: Minden rendben van , legalább is eddig úgy néz ki. Nagyon kedves volt a doktornő, mindenét megnézte. :D Semmi eltérés nem mutatható ki, és nincs nyoma szívbetegségnek vagy egyéb keringési zavarnak se! Lemérte a szívét, a kamrákat,aortákat vénákat, a véráram sebességét is!Jó minden!
De azért ami még nincs kifejlődve teljesen arra nem tud mit mondani, majd a 20.héten is megyek hogy tuti megnyugodhassunk!
De én már ennek is nagyon örülök, mert a doktornő szerint is egészséges a kicsi szíve. :D
Kisfiú lesz,ez már biztos! :D Nembaj én már nagyon örülök így is.
Viszont nekem van egy hüvelybacim, a dokim hívott, hogy kész a tenyésztésem, kapok gyógyszert rá! :? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam jönni és most is csak egy perc! Ígérem mindenkinek írok,de most csak:
Lovaszkata: BOLDOG,BOLDOG,BOLDOG!!! :D Nagyon örülök a szuper hírnek,látod minden rendben van!!! 8) Mostmár tényleg nyugodj meg,nem idegeskedünk soha többet,jó? Nagyon aggódtam értetek,de így már minden ok! :wink:

Megyek csajok,bocs mindenki mástól,ha tudok,jövök...

Cicus

Kép
cicus78
 
 


Kata tudtam én! Boldog vagyok, ha ő azt mondta hogy rendben akkor megnyugodhatsz ő a legnagyobb profi ezen a téren!

arvalany én sem tudom a nemét a picinek, talán a 19-i Uh-n beavat a titokba! :D

Nálam mindig vizsgál a doki méhszájat és a UH-n is megnézzük nagyon kicsi régi gép de azért látszik minden, még ha nem is olyan csodásan mint ezeken a csodás új kütyükön! :D Így 3 hetente látom azért a manót!

Éljenek az új mozgások! :D És az új nemek!

Orsi777 Gratulálok a babódhoz! Most már minden rendben lesz!!

hogyhogy 2 hetet vártok az AFP eredményekre??? Nekem AEK-be vették le csütörtökön, de már hétfőn telefonálhatok a dokimnak az eredmény miatt4
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boglarkabiro 2010.07.09 20:41-kor.

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


LovaszKata - :D :D :D :D :D :D

bocsi, most nincs több időm

Kép

Kép
leo50
 
 


Sziasztok

Lovászkata mondtuk mi, hogy nem lesz baj HURRÁ :!: :D

Beze szeretném ha kisfiú lenne, mert a párom nagyon szeretné...de igyexem hozzászoktatni a gondolathoz , hogy kislány is lehet :) Talán holnap kiderül 8)

Jó éjt mindenkinek :!:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Hurrá!Hurrá! Hurrá! Kata! Nagyon szorítottam tegnap egész nap! Úgy örülök, hogy nincs semmi baj! Így már nem is lesz, ne aggódj!!
Orsi777:GRATULÁLOK! Ne izgulj, minden rendben lesz!
Berni! Szorítok ma, és várom a telefont, ügyesek legyetek! Kukist szeretnénk a nunisunknak! :D Puszi

Kép
orsolymors
 
 


Jajj KAta!!!!! Egy hatalmas kő esett le a szívemről, hogy minden rendben nálatok!!!! Nagyon örülök! :D Látod-látod a sok szorításnak meg lett az eredménye! Aztán többet ne hozd ránk a frászt! OKÉS????? És még a nemét is megtudtad. Ez olyan jó!Gratulálok a kisfiúhoz! Már én is azt mondom mindegy , hoyg lány vagy fiú csak egészséges legyen. :)

Már én is nagyon szeretném tudni, de nekem még 5 hetet kell várni a 4D-s uh-ra. Remélem megmutatja magát.

Nenu! Örülök, hogy végre itthon vagytok!!! :) Apukát meg taníts a szép nyelvünkre szorgalmasan,mert nem fogja érteni, hogy miről beszélgetsz a csemetéddel. :) Vagy nem is baj........? :wink: Gyere ám a hírekkel, hogy mi volt 4D-n!!!! Lány vagy fiú? [/b]

Kép
bei
 
 


Kata!!!

nagyszerű hír!!!Annyira örülök!!!!!És gratulálok a kisfiúhoz!!!!!!Remélem h most már nem fognak paráztatni!!!!!!!! :lol: :lol: Hurrá!!!!!!

Gyorsan tőlem is egy kevésbé szenzációs,de azért jó hír :lol: Tegnap már nem csak éreztem a babát,hanem már rugdosott!!!!Azt hittem h kirugja a ház oldalát! :wink: Eddig csak azok a bugyborékolások voltak,de tegnap nagyon beindult :lol: :lol:

Éss pluszban anyós hozott tegnap csomó gyümit is,meg egy nyári ruhát ami tök szupi!

Egyetlen negatívum h Iza tegnap 10kor aludt el...fogalmam nincs mi baja volt...sokat sírdogált,lehet pocak,vagy fog,vagy front :lol: :lol:

annus11
 
 


Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! :D
annyira happy vagyok! :lol: :lol: :lol:

Bei..multkor írtad a görcsöt, van olyan vény nélkül kapható magnézium, ami tiszta magnézium, nem hízlal.Én a méhgörcseimre szedtem. Magnezi Citrici( asszem így kell írni) a neve, zöld dobozos.Ha csak az lábizmaid görcsölnek a méhed nem, és nem keményedik a pocid se, elég a napi 1 tablette két részre osztva! :wink:
A magne B6 valóban étvágy javító, és nincs benne ennyi magnézium se. :? Még a pezsgőtabletta is jó, ha szereted az ízét!
Drukk, hogy kiderüljön a baba neme végre! :wink:

Annus vagy a foga fáj Izának nem???Norbi most növeszi a 17. fogát, rágó fog és mindíg felsír éjjel! :( Úgy sajnálom.

Vigyázzatok a napon, UV riasztás van!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Húha, jó sok minden történt ez elmúlt héten!
De először is Lovászkatának gratula, nagyon-nagyon örülök, hogy minden rendben van, és tuti, hogy 2 hét múlva sem lesz semmi. Majd kivert a víz mikor visszaolvastam :roll:

Pancsi: te is pihenj az amnio után, de tuti nem lesz baj! Az viszont érdekes, hogy jó sokára lesz eredménye.

Eper: neked nagyon drukkolok hozzá, ne izgulj! Egyébként neked ez kötelező vagy te választottad?

Bei: ha beterpesztett és nem volt ott kukac, tuti csajszi :lol: A lényeg úgy is, hogy a méretei rendben vannak.

Nenu: üdv itthon, majd gyere mesélj a 4D-ről. Mi is kaptunk egy utalványt nászajándékba, de egyelőre úgy gondolom majd szeptember közepén megyünk el.

Annus, Cicus: gartula a kiscsajszikhoz :lol:

Mi még hétfőn, kedden intézkedtünk az esküvő után, számlákat rendeztünk, tortaállványt vittünk vissza stb. Ja, és levágattam a hajam. Szerdán voltam AFP-n jövő péntekre mondták az eredményt, meg voltam cukor terhelésen is a családi anamnézis miatt, azt hétfőn tudom meg. A vizsgálatok után elmentünk a Balcsira a férjem szüleivel és a húgáékkal, akik még egy hétig itthon vannak Németországból. Tegnap késő este értünk csak haza, hétfőn már meló, meg intéznem kell az irataimat, mert megváltozott a nevem :lol: Aztán majd szeptember elején nászút - amit már alig várunk!

Zsani: nálatok mi újság???

Hízás téma: én eddig 2 kg-nál járok, minden reggel mérem magam éhgyomorra, szerintem is az a tuti! Napközben nekem is volt már +3-4 kg-m is. Képzeljétek, az esküvő utáni napon úgy beindult a poci növekedésem, hogy hihetetlen :lol: Ennek nagyon örülök, de sajna a babót még nem nagyon érzem, pedig már nagyon szeretném.

Orsi777: nagyon örülünk mindannyian, hogy nálad is van újabb bébi, drukkolunk, hogy minden rendben legyen veletek is.

Lányok, bocsi azoktól, akiknek nem írtam most, de igyekszem felvenni a fonalat :wink:

Bár még a fotósunk képeit nem kaptuk meg, egy két vendégtől már sikerült mgeszerezni, ebből teszek fel párat a gmailre.

Puszi Minden Maminak, és Pocibabának!

H

cicóka
 
 


Kata gratulálok :!: Nagyon örülök nektek.

t katinka
 
 


Sziasztok :!:

Megcsináltuk a 4D-t :) A doki már az elején mondta , hogy a 25-26. hét körül érdemesebb lenne mert így nem fogunk sokat látni..és tényleg :/ Na de a lényeget láttuk 95%-ra azt mondta a doki kispöcsös lesz :wink: :D Minden rendben vele , sokat mocorog, rugdos (amiböl én még semmit nem érzek) . Olyan jó volt látni megnyugodtam :)
Nagyon jófej volt a doki megkérdeztem mivel tartozom erre ő ...mivel nem elég jók a képek (mert csak 17 hét és 6 nap) nem kérek 10000Ft-ot csak 5000 Ft-ot ..ilyen se sok van a világon :) Ja és a 4D-s gép után átmentünk egy másikhoz, sima UH-ra , azon is megmutogatott meg lemért mindent.

Bei párom ezt már mondja: Mütymürütty :lol:

Szép délutánt mindenkinek :!: :!:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Nenu!!!! Gtarulálok a kis tököshöz!Örülök, hogy minden oké. Apuka mit szolt? :) Mütymürütty.... ez jó!!!



Cicóka! Megnéztem a képeket. NAgyon jól néztek ki,jó képek készültek. ÉS nagyon jól áll a rövid haj. De tényleg. Jó lett. Pocid meg még mindig alig látszik. (hozzám képest.....) :lol:

Kata
! Nem nekem görcsöl a lábam én csak tanácsnak írtam a magne B6-ot. Azért köszi. Hasznos infó. Lehet még nekem is szükségem lesz rá.

Kép
bei
 
 


Sziasztok!


Anyós lassú gépéről gyorsan bejelentkezem.

Lovaszkata: Úgy örülök!!!!!! Tudtuk mi, hogy semmi baj nem lehet!

Nenu: Grat a kisfiúhoz! Ügyesen beszél már a férjed magyarul!:)

Kösz Kata ezt a tiszta magnézium ötletet, én is ki fogom próbálni, úgyis elfogyott már a magne b6. Tegnap este jöttünk meg anyóshoz, és amióta itt vagyunk nem éreztem a picurit, lehet elmozgott valamerre, remélem erről van szó, és a szívhanghallgatót meg otthon hagytam.

Annus: Szuper, hogy ekkorát rúgott a picuri.

Most mennem kell, holnap már otthonról nézek be hozzátok.

Nagyon örülök a jó híreknek!
cedis
 
 


Cicóka!
Én is meglestelek,nagyon szépek voltatok!Gratulálok még egyszer!!! :wink:

Nenu!

Gratula a kisfiúhoz!!!De jó hogy már ti is tudjátok!Hogy fogják hívni a kis trónörököst?Doki is rendes volt! :wink:

Kata!
Hát igen,több mint valószínű hogy a foga amúgy...ugyanis még mindig csak 2 foga van.Az els 11 hósan,a második 12 hósan jött ki,Azóta semmi!Az elsővel eléggé megszenvedtünk....lényegében 3-4 hós kora óta fogzik...kissé unalmas már :lol: :lol: De csak kinn lesz egyszer mind a 20,nem? :lol:

Cedis!
Ne aggódj!Én meg a balcsin nem nagyon éreztem,pedig csak el voltam foglalva,és ugye pont mikor ráértem volna h erre figyeljek,akkor nem nagyon aktívkodott!Bizti nálad is ez van! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok lányok.

Már most dög meleg van. Tegnap annyira kivette az energiámat ez a kálnikula, ti hogy viselitek? Kicsit bezárom az ablakokat elhúzom a függönyt de a lakásban igy is 25 fok van kint meg 32. Ilyenkor szeretem korán reggel amikor friss a levegő.
Pihiztem kicsit az amnio után nehogy baj legyen. Uncsitesóm hozott kölcsönben egy magzatszív halgatót. Hát most az a sláger nálunk. Laura oda van tőle. Csak a kis zsivány mindig odébb megy és igencsak keresni kell.

Eper nem kell félni a mintavételtől jobban mint egy vérvételtől. Észre sem veszed. A szívás kicsit kellemetlen volt nekem, de más csajok nem panaszkodtak erre. Senki nem jött ki sírva. Mindenkinek fülig ért a szája. Inkább a várakozás rossz, mert addig agyalsz. Négy csajt hívnak egyszerre rád adnak egy zöld köppenyt meg egy cipővédőt. Lefekszel egy ágyra jó erősen bejódozzák a hasadat. Ne a legszebb bugyidat vedd fel, igaz figyelnek odaraknak egy papirtörlőt. De nekem mindenem olyan lett. És szúrnak egy hosszú tűvel. Persze elötte lesz egy uh ott abba a helységben. Nem tart egy 5 percnél tovább az egész. Szóval ne idegeskedj miatta. Persze jobb túl lenni az egészen. Miért kell menned? Egyébként olyan rendesek ott az orvosok. Mikor mész van már időpontod?

Kata ezek csodás hírek. Egy ismerősöm azt mondta aki nagyon tapasztalt a babavárás dologban. Hogy minden terhességben találnak valamit, ami nem átlagos. De én erre meg azt mondom annyi féle emberek vagyunk, nem biztos hogy egyfélén fejlődünk. Pl a Laurámnak a fejében rengeteg pici ciszte volt. Tök normálisan született, és most egy kis tudorka lett. Persze másnak nincs ott ciszta, inkább csak engem paráztattak végig, hogy beteg lesz. De most már nem veszem fel a kesztyüt. Lauránál sokat sirdogáltam. El voltam keseredve. Örülök hogy találtál egy jó doktornőt aki megnyugtatott.

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Pancsi!
Csak 25 fok?Nálunk már reggel 29 fok volt idebenn :lol: :lol:
Remélem gyorsan elmegy ez a nagy meleg...én se bírom,olyan vagyok mint egy partra vetett hal,vagy inkább bálna :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Lassan bejelentkezem már én is. Múlt héten nem volt időm rá sajna. Olvastalak Titeket, csak reagálni nem tudtam.

L.Kata: Nagyon szorítottam neked így a távolból is, de biztos voltam abban, hogy baj nem lehet! Nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy minden rendben lett, megnyugodtál Te is és ismét a babavárás élvezetes időszaka lépett életedbe :)! A fertőzés meg elmúlik a gyógyszertől. ne aggódj ;)!

Annus:: Gratulálok Nikoletthez! Megfordult a fejemben, hogy az én két fiam, és a Te két lányod milyen jó párosítás lehetne :D! Izának boldog névnapot!

Nenu: Üdv magyar földön! És gratulálok a fiúhoz! Ebben a topikban is kezd fiú uralom lenni :D

Bei: Neked is gratula az eredményekhez!

Cicóka: Gratulálok az új asszonysághoz :)! Az első gyerekemet én is a 17. hetet betöltve éreztem meg. Nyugi, hamarosan kaparászni fog. Bár nekem határozottan rúgott a fiatalember. nem lehetett összetéveszteni :)

Cicus: Gratula a kiscsajhoz. Bevallom, egy kicsit irigykedem a lányos anyukaság miatt... Na majd a harmadik :) vagy a negyedik :D

Én nagyon megszívattam magam, vagyis az ügyvédek szívattak meg... Nem akartam csak szeptember 16-ig tárgyalni, és október 1-től otthon. Egyrészt azért, mert nekem minden reggel 5.20-kor kell kelnem, hogy beérjek a munkahelyemre, majd délután 5-re a gyerekért, második műszakot lenyomva, újból kezdeni a napot, és nincs kedvem az októberi ónos esős időszakban vezetni, de nem tudtam mit csinálni, mert ki kellett még tűznöm egy ügyet szeptember 22-re... Na ezen felbuzdulva a vezetőség közölte, hogy akkor tárgyaljam már le még azt a maradék 3 napot szeptemberből. Így legjobb esetben is október 20-a körül tudok eljönni, hiszen le kell írnom mindent, és rendben kell az aktáimat átadnom. Ja, és beosztottak ezen felbuzdulva szeptemberben még 2x ügyelni. Pénteken is ügyeltem, és TBC-s, rühatkás embereket hurcoltak elém a rendőrök maszkban és gumikesztyűben. Az egyik előtte sz@rta össze magát, és hányta le a ruháját. El tudjátok képzelni, hogy ilyen hőségben milyen kellemes bukéja lehetett ?! :)

Úgyhogy jó ha 3 hetet otthon leszek... Bár azon is gondolkodtam, hogy miért is nem csinálom azt, hogy egy csütörtöki napon 4-ig tárgyalok, kihirdetem az ítéletet, besétálok a szülőszobára utána, majd szerdán vissza a munkába :D. Úgyis kidobnak a kórházból 4 nap után :D. Ááá, na mindegy, remélem menni fog, és bírom is.

Én nem szedek terhes vitamint. Nem is szedtem. Csak C vitamint szedtem és zöldség gyümölcs kúrát tartottam. A vérképem tökéletes, a gyerek akkora, amekkorának lennie kell, és én nem is vagyok híve a sok szintetikus dolognak...

Hízás: Nos, én még nem híztam egy kg-ot sem... A hasam nagy, de a kg-ok eddig elkerültek. Na nem mintha bánnám, de a gyerek hízik, és ezek szerint belőlem veszi el. Már a védőnőm kétszer is leszidott, hogy igaz, hogy figyelni kell a hízásra, no de ez rám nem vonatkozik. A múltkor már Tuskós sütit akart belém tömni, hogy az hizlal :D.

És a fiam megint alkotott. Nem cipelem már őt ölben. A lépcsőn jöttünk lefelé, megállt a felénél, és rám néz alulról jövő pillantásokkal, felemeli a mutatóujját és huncut mosollyal közli:

- Anya! Utoljára!
- Mit utoljára fiam?
- Utoljára vigyél ölbe anya!
- Tudod, hogy bent van a tesó a pocakban és nem lehet.
- De anya! Úgysem veszi észre!
- Dehogynem, érzi, hogy megemellek.
- Na de nem látja!

Lehet ennek ellenállni?! Persze, hogy levittem :)!

Nagy puszi Nektek!

Akik nyaralnak vagy mennek, azoknak jó pihit! Én még július 28-ig munkában vagyok... Majdcsak eljön a szabi ideje is :D!

titokbaba
 
 


Sziasztok!

Lovaszkata: Sokat gondoltam rád pénteken, örülök, hogy minden rendben van!

Cicóka: Gratulálok, szépek voltatok! Miért vágattad le a hajadat esküvő után?

Nekem is múlt héten kezdett el rohamosan növekedni a hasam, már csak egy szoknyám és egy halászfarmerom van ami jó rám az eredeti ruháim közül, úgyhogy pénteken beújítottam 3 halásznadrágot, mondjuk nem kismama boltban, de olyan szabásuk van, hogy jó lesz sokáig.

Pancsi: Köszi a beszámolót! Nekem azért lesz, mert szeptembereben betöltöm a 36-ot. Neked hol csinálták? Én a SOTE 1-re megyek július 21-én, ott van az orvosom is.

Árvalány: Számomra is titok még, hogy fiú vagy lány lesz! Már nagyon kiváncsi vagyok!

Kép
eper74
 
 


Sziasztok kismamák! :) ÉN elég jól bírom a meleget. Főleg, ha vízparton vagyok. :) Tegnap Balaton Széplak-alsón lubickoltunk,napoztunk, árnyékban hűsöltünk. Nagyon jó volt. Víz mellett nem is érezni olyan melegnek az időt. Jobban kibírni,mint a szobában. Legalább is nálunk. Hiába húzom le a redőnyt 27-29 fok van a lakásban. Csak ventillátoral lehet kibírni.

Voltam ma védőnőnél. Mondom neki, hogy nem értem mért híztam ebben a hónapban 4kg.ot,mikor nem eszek többet,nem zabálok, nem eszek édességet, normál adagokat és egészségesen étkezek. Ja és lemértem magam centire a 14. héten és a 18.héten és 1 centivel vagyok több mindenhol,kivéve pocit,ott több.:) Na szóval,azt mondta, hogy a 4 kg tejesen normális ebben az időszakban,mert most nől a baba rohamosan és már 25cm és 35 gramm, és több a magzatvíz+ méhlepény is nő,meg minden, úgyhogy ne aggódjak ez miatt. Ja és tegnap legalább 3 liter folyadékot ittam,amiből igen keveset pisiltam ki.:) Na mindegy .

Titokbaba!
Nem irigyellek. Gondolom te is majdnem elhánytad magad.Remélem ,azért a kellő és biztonságos távolság meg volt köztetek. De azért nem hiszem , hogy jót tesz nektek ez a rohanós,stresszes élet. Nem lehet kiíratni magad táppénzre? És majd valaki más letárgyal helyetted.? Vagy nem tudom, hogy működik,de na....... Hát a fiad tényleg zabálni való lehetett,ahogy előadta,de azért vigyázz magadra,ne emeld meg nagyon magad,nehogy baj legyen!!!! Te hogy csinálod, hogy nem híztál? Az elején fogytál? VAgy ennyire más alkatúak vagyunk. Inkább az utóbbi.:)

Na puszi mindenkinek!!!! Jó pihizést,vagy munkát,annak aki dolgozik. Én csak 1/2 napokat dolgozom hál isten.:) Jobban mondva csak besegítek anyuéknak a vállalkozásba.Azért jó ám, ha az anyja valakinek a főnöke.:) Kicsit engedékenyebb.

Kép
bei
 
 


Titokbaba!

Ja de édes a pici fiad!!!!Iza még nem ige érti h mi az h tesó....hiába mondom h ott a baba a pocakban,de egyszer csak fel fogja miről beszélek! :wink:
A gyerkőcöket majd összehozzuk 8)

Munka...hát nem irigyellek...de hátha nem onnan mész majd szülni :lol: :lol:


Kilókkal most stagnálok én is!Nem is híztam azóta h a legelején feljött vagy 2-2,5 kiló.Kíváncsi vagyok meddig tart még ez a stagnálás....

Eper!

Hamarosan neked is kiderül hogy ki lakik a pocakban!!!!21én csinálják a 18hetes uht is?Vagy az majd egy másik napon?
Olyan cuki a pocakod,most már látszik vmi,de még mindig olyan picike :lol: :lol: Irigy irigy!Én lassan úgy mozgok mint egy bálna,néha már gondolkoznom kell hogy na hogy is kéne feltápászkodnom :lol: Tegnap körmöt vágtam...hát abba is megizzadtam,de még elértem az összes lábujjam :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Egy hétig nem tudtam jönni, remélem mostmár többet fogok.

Remélem mindenki jól van és élvezi a várandóságot :)

hogy bírjátok a meleget? nálunk szerencsére van klíma mert Apa ezzel foglalkozik de azér túl sokat nem járatom mer az állitólag nem jó. inkább délután elmegyünk strandolni. bár vizbe menni nem akarok de a lábáztatás is jól fog esni :)

Annus - még az én fiam se érti mi történi körülötte. sztem majd akkor fogják megérteni ha már meglesz a baba. meg persze először nem jó néven venni :)

hol lehet megtalálni azt a táblázatot amiről irtok? én kb 3 kilót hiztam szerintetek az jó? arra emlékszem h az előző terhességnél sokkal gyorsabban jöttek fel a kilók

még én se tudom a baba nemét. én majd két hét múlva a genetikai uh-n. bár én már ott tartok egyébként hogy már mindkettőnek örülnék

bei sztem ha egészségesen eszel, ne aggódj a kilók miatt. az a lényeg h ne egyél sok fehér kenyeret meg édeset. hellyette sok gyümit és zöldséget. nekem ezt mondta a nőgyógyászom.
a cukrosok szoktak még sokat hizni de nem hinném h nálad ez van. ilyenkor természetes a hizás

Titokbaba - nagyon jó fej fiad van :) jót nevettem :lol:
én is mindig cipelem a fiacskámot, nem lehet ellenállni neki, szegények nem tehetnek róla h jönnek a kistesók :)

Cicóka - gratulálok h asszony lettél? milyen a házas élet? a fellegekben jártok?
:wink: irigyellek hogy most volt

Lovaszkata - én is nagyon örülök a jó hirnek. ilyenkor tényleg ki kell várni mert szinte mindenkit paráztatnak valamivel. nem szabad bedőlni az orvosoknak. ügyik voltatok nagyon!

ez a méhszáj dolog ennyire fontos hogy ilyen sokat irtatok róla? nekem azt mondta a dokim h a külső megsérülhetett az előző szülésnél de hogy ettől még kihordható a baba. nem mondta h nagyon kiméljem magam csak azt hogy ne menjek a balcsiba. szóval én különösebben nem parázok

megyek készülődni mer ha fiacskám felébred, irány a strand. mindenkinek kitarást a melegben. ha tudtok menjetek ti is vizpartra

Kép
regkov
 
 


Helló Mindenki!

Mától én is újból Sztahanovista vagyok :( az igazi szabi, a nászutas még messze, majd csak szept2-án indulunk :roll: valahogy majd kibírom.

Titokbaba: felháborítónak tartom, hogy így kihasználnak, és azért különösen dühös vagyok, mert ez pont az igazságszolgáltatásban történik! :shock: Minden terhes nőnek joga van a könnyebb, és nem utolsó sorban veszélytelenebb munkavégzéshez! Kapják be! Bocs :oops:
De iszonyatosan feldűhített a dolog! Én is szeretnék a 8. hónap végéig dolgozni és csak az utolsóban otthon maradni, hiszen elméletileg nem betegek vagyunk, de akkor is. Már most megmondtam a kollégáimnak, hogy nekem a gyerekem a legfontosabb, és igaz eddig munkakutya voltam, de ez megváltozott! Igen is tessék tudomásul venni, hogy kisebb a teherbírásom, és ha még bírnám is nem akarok napi 10-12 órát dolgozni mint korábban. És nem vagyok hajlandó az ő határidő túllépésüket semmiben sem úgy tplerálni, hogy majd én megnézem este otthon vagy stb. Igenis véssék észbem ha valami határidős, és csak az én engedélyemmel lehet leadni, akkor a határidőbe azt is kalkulálják bele, hogy azt még nekem is meg kell néznem munkaidőben, és nem azon túl.

Bocsi Mindenkitől, most jól kidühöngtem magam :oops:

Szerencsére nálunk eléggé szabis hangulat van, sokan hiányoznak, ezért talán nyugisabb az élet - na de ami késik az nem múlik.

Eper: azért vágattam le, mert mindig is rövid hajam volt általában, illetve az utóbbi időben félhosszút hordtam, abból növesztettem az esküvőre. Már nagyon szenvedtem a végén, mert nagyon sok hajam van, és nehezen száradt...stb. Ráadásul szerintem ez áll jól nekem, ez fejezi ki legjobban az egyéniségem.

Nekem egy hét múlva kellene mennem a dokihoz, de beugrom hozzá ma délután, mert kisebb viszkető érzésem van. Remélem nincs nagy baj!!! KIcsit aggódom! A múlt héten voltam baktériumtenyésztésen, vizeletből, az negatív és a cukor terhelésem is jó: az éhgyomri 4,8 volt, 75 g glükóz után meg 3,8. Remélem később is ilyen marad.

H

cicóka
 
 


Lovászkata! Nem is hiszed, mennyire örülök a hírnek!!!!!!! Most már tényleg nyugodj meg, a 20. hetin is ugyanezt fogod hallani! Jaj, de jó!!!!!!

Titokbaba! Hát én is kiakadtam a munkával kapcsolatban. Nem nagyon kímélnek! Az ügyeleti sztorin még a gyomrom is felkavarodott. A fiadat olvasván viszont egyszerűen könnybe lábadt a szemem! Meg kell zabálni!

Cicóka! Voltál már diabetológián a terheléses leleteddel? (csak azért kérdezem, mert annak idején, amikor nálam kiderült az inzulin probléma, akkor csináltattam inzulin, és cukor terhelést is. A cukor hasonló lett, mint Nálad - az inzulin pedig magas -, és képzeld legnagyobb meglepetésemre azt mondta a doktornő, hogy a cukor erdmény már utal arra, hogy az inzulin termeléssel gond van. Bár referencia tartományon belül volt minden érték, de az a tény, hogy alacsonyabbra ment vissza a cukorszint terhelés után, mint az éhgyomri, már jelzi a gondot az inzulinnal kapcsolatban.) Ez egyáltalán nem ijesztgetés, csak nekem ez akkor nagy meglepetés volt.

Lányok! Meddig lehet megcsinálni a genetikai uh-t? csak azért kérdezem, mert ugyan ma töltöm a 18. hetet, de az orvosom előre láthatólag 2 hétig szabin lesz.
blúmi
 
 


sziasztok!

blúmi!
mostanában nálunk a 20. héten csinálják az uh-t... de én kikönyörögtem a 18heteset (is :))
azért 20. hét, mert a szív addigra fejlődik ki teljesen... lényegében előtte még nézhet úgy ki, mintha baj lenne (pl rossz keringés, lyukas szív... mert még nem záródott az üregek közötti fal)
szóval 2 hét múlva sem leszel késésben.

olyan sokat írtatok, hogy olvasni sem bírom ennem a hőségben...

Lovaszkata!
örülök, hogy minden OK veletek.

titokbaba!
nem semmi meló :shock:

cicóka!
grt a jó terheléshez!
én nem teljesen értek azzal egyet, hogy az alacsony terhelt cukorhoz feltétlen magas insulin tartozik. nekem a 60perces cukorm lett tavaly alacsonyabb, mint az éhomi, és annál is csak 39 volt az insulin...
ez így 120perces értéknek kiváló!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Titikbaba, ez nagyon durva! :evil: Én szerintem nem lennék ilyen lelkiismeretes... :roll: Azért mégiscsak babát vársz, már nem olyan az ember teherbírása, mint ezelőtt!
A kisfiad viszont csudapofa volt! :wink:

Bei, mi is lent voltunk tegnap, Lellén is kellemes volt. :wink:

A meleget nagyon nehezen bírom, de ez alapból így van nálam. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Pocsék volt a tegnapi és a mai napom. Tegnap, amikor jöttünk hazafelé, az egyik velünk szemben közlekedő teherautóról leesett valami, amit aztán nem is találtunk meg, még szerencse, hogy a kerék alá gurult, nem be az utastérbe, így csak durrdefektet kaptunk, aztán ma reggel Balázs véletlenül ugyan, de teljes erőből az ágyban fekve megrúgta a hasamat, azóta is fáj. Hívtam a dokit, azt mondta sok magneb6-ot szedjek (napi 6-ot) pár napig, ha nem múlik a fájás, hívjam. Hát ettől nagyon magam alatt vagyok. Mozog a picúr, és a szívhallgatóval is ellenőriztem, de nyugtalanít a hasfájás, és persze olvasgattam minden rémséget, hogy a placenta is le tud vállni ilyenkor.

Írigykedem a hűvös Balcsiban nyaralókra.

Titokbaba: sajnos én is ebben a bürokráciában dolgozom, illetve dolgoztam, mert már táppénzen vagyok.
cedis
 
 


Cedis, még jó, hogy nem titeket talált el! :roll:
Próbálj meg pihenni, nagyon drukkolok!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


cedis!
vigyázz magadra te lány :!:

a napi 6 megne b6 az sok? az a normál dózisa, nem???

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?