Új privát üzeneted érkezett!

Kyttina, nagyon megköszönöm, várom az infot priviben :)
Köszi-köszi!

Kép
mieza
 
 


Viki, nekem is előre megérezték a babát :)
Igen Tacskó Fajtamentőként csak tacsikkal :)
Most mentettünk egy csapat törpetacsit (minden fajtában és kanichent is:) egy szaporítótól. Nálam egy szálkás ideigleneskedett 3 hétig, édespofi volt.
Az enyéim is megérezték. Régen mindig bírkóztunk, most olyan óvatosan jönnek hozzám, ha a földön fekszem, finoman ráteszik a fejüket a pocakra. Persze még nem tudják, hogy milyen szuper kis hangos csomagot tervezünk nekik ajándékba :)))

Grape, mi volt 4dn? Én is érzem, amikor fordul nagyot és kilukasztja a hasfalam :)))
Lehet, hogy igazad van, a január kevésbé húzós hónap.
Talira: Január második szombatja, csajok???

Csibic, köszönöm :)
Néha azt kívánom, bárcsak kevésbé lenne ennyire aktív. A múltkor ebédnél a rokonság is azon nevetett, hogy rendesen lehetett látni, ahogy a lábával takarítgatta a hasam belülről...

Pöcök, én mindenképpen rákérdeznék, jobb az ilyesmit előre tudni. Ha sokat mondd, addig még van időd megemészteni :)
Nekem is van olyan, mintha belülről tépegetné a köldököm. Tudom, hogy hülye megfogalmazás, de olyan érzés...

Viki, kicsit sem rosszból írom: az ajándékcsomaggal kicsit vigyázz. Én is olyan munkakörben dolgoztam, hogy sok ajeszcsomagot kaptunk. Én már szinte allergiás voltam rá, ha valaki azt hozott, mert most is dugig van a spajzunk kávékkal, alkohollal és bonbonokkal. És minden ismerős/rokon mindig azt kap tőlünk ajándékba... Engem eléggé idegesített a dolog...
Ezt csak úgy mondom, lehet, hogy jobb egy vásárlási utalvány, vagy ilyesmi: www.feldobox.hu itt legalább választhat is, hogy mire szeretné.

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Mieza! Hétfőn tudom megírni, hogy kit keress, akkor tudok utánna érdeklődni. Csak ha lehet siess, mert dec.10. után nálunk megáll az élet és már csak a műszakosok dolgoznak.

Nekem van fogadott dokim és szülésznőm is. A dokitól az első alkalommal megkérdeztem, hogy mennyi. Belepirult, gondolom nem szoktak ilyen nyíltan rákérdezni :) Megmondta és én elfogadhatónak találtam. Főleg, mert kevesebbet mondott mint amire én számítottam :) Szülésznőt múlt héten fogadtam. Ő nem mondott összeget, azt mondta, hogy ahogy mi gondoljuk. A felét fogja kapni, mint a doki. Nekem az a véleményem, hogy az orvosnak nem "csak" a szülésért fizetsz, hanem a 9 hónap készenlétért is. Én már volt, hogy hajnal 3kor hívtam az orvosom, mert görcsölt a hasam, fájt a fejem, és hányingerem volt. Nagyon kedves volt, meghallgatott, megnyugtatott és megmondta, hogy mit csináljak. Hajnal 3kor.

Viki! A bogyók hatóanyagai:
Árnika:
A növény szeszkviterpén-laktonokat (helenalint, dihidrohelenalint), flavonoidokat, illóolajat tartalmaz.
Hatásos gyulladás- és fájdalomcsökkentőként ismeretes, külsőleg fertőtlenítő, sebgyógyító hatású, továbbá kelések, vérömlenyek, csonttörések okozta ödémák, zúzódások, rándulások kezelésére ajánlott. Enyhíti a rovarcsípések okozta viszketéseket, ismeretes fertőtlenítő hatása is. Reumatikus panaszokra is kiváló gyógyír. A homeopátia a túlerőltetés okozta izomfájdalmak kezelésére alkalmazza. A belőle készült homeopátiás szer sebgyógyító hatású. Az árnika segít a felületi visszérgyulladás gyógyulási folyamatában.
A szekszviterpén laktonok az arra érzékeny egyénekben allergiás bőrreakciókat válthatnak ki, ilyenkor az árnika virágzatából készült készítmények további használata nem javasolt. Belsőleges alkalmazása kerülendő, mert nagyobb adagokban szívmegállást okozhat.

Caulophyllum: Asszonygyökér (Caulophyllum thalictrodies)
Ez a növény az észak-amerikai indiánok hagyományos gyógyfüvei közé tartozik. Nevéből már sejthető, hogy főként akkor használták, amikor csillapítani kellett a menstruációs fájdalmakat és a túlságosan erős vérzést, vagy akár menstruációs ciklussal bármilyen gond akadt. Ezenkívül ez a gyógynövény állítólag segít a szülés előtti fájdalmak enyhítésében.
Használata bármilyen formában veszélyes lehet hozzáértő személy megkérdezése nélkül (különösen terhesek számára), ugyanis méhösszehúzó hatású.
Hatóanyag: cauloszaponin, caulophylloszaponin
Alkalmazás: diureticum, emmenagogum, antispasmoticum.

Cimicifuga: Cimicifuga racemosa, poloskavész, asszonygyökér
Hatóanyaga: triterpén-glikozidok
Az Észak-Amerikában honos növény göcsörtös fekete gyökértörzséről több mint egy évszázada állapították meg, hogy a nők egyik leghasznosabb természetes gyógyszere. Különösen a változó korban jelentkező kellemetlen tünetek enyhítésében segít.
ÁLTALÁNOSAN JAVALLAT:
• A klimax tüneteinek, különösen a hóhullámok csökkentésére.
• A menstruációs fájdalmak és menstruáció előtti panaszok enyhítésére.
• Gyulladásgátlóként az izomfájdalmak enyhítésére.
• A nyálkahártyák tisztítására és a köhögés csillapítására.
TULAJDONSÁGAI:
A két és fél méter magasra növő növényt, amely hosszúkás, vattaszerű fehérvirágairól ismerhető fel, hosszú ideje használják „női bajok” orvoslására.
Ez az Észak-Amerikában honos növény a boglárkafélék családjába tartozik; ismerik még poloskafű, indiángyökér, kígyógyökér néven is.
Amerikában legnépszerűbb neve a fekete kígyógyökér, amely fekete színű, csavarodott formájú gyökértörzsére utal, vagyis arra a részre, amelyet a gyógyászatban alkalmaznak. A gyökértörzsben többféle hatóanyag található, amelyek egy része vetekszik a modern gyógyszerek hatásával.

HATÁSA:
A poloskavészt hagyományosan menstruációs panaszok, gyermekszülés utáni fájdalmak, idegkárosodás és ízületi fájdalmak enyhítésére használták.
Manapság ezt a gyógynövényt főként a változó korban lévő nőknek, a gyakori hőhullámok enyhítésére ajánlják.

FŐBB ELŐNYEI:
A poloskavész egyre népszerűbb szer a hőhullámok mérséklésére, enyhítésére, hüvelyszárazság és egyéb változó kori tünetekre.
Tudományos vizsgálatokkal bizonyították, hogy csökkenti az LH (luteinizáló hormon) hatását, amelyet az agyalapi mirigy termel.
A változó korban fellépő hőhullámok többek között az LH-érték emelkedésének tudhatók be.
A poloskavész olyan növényi hormont is tartalmaz, amelynek hatása hasonlít az emberi szervezet által termelt ösztrogén hormonra.
Ezek a hormonok az emlőben, a méhben és a testben máshol található ösztrogénreceptorokhoz kapcsolódnak.
Ott gyenge, ösztrogénszerű hatást fejtenek ki, így anélkül enyhítik a klimaxos tüneteket, hogy fokoznák az emlőrák veszélyét. Sőt bizonyos növényi hormonok kifejezetten a emlőrák megelőzését szolgálják azáltal, hogy megakadályozzák a szervezet saját ösztrogénjeinek az emlősejtekre gyakorolt hatását.

TOVÁBBI ELŐNYEI:
A poloskavész görcsoldó tulajdonsága - amely nagyszerűen alkalmas a menstruációs panaszok enyhítésére - abban áll, hogy növeli a méh környéki véráramlást, és csökkenti a méh összehúzódásainak erősségét. Ez főleg vajúdó és szülés után lévő nőknek lehet hasznára. A poloskavész mintegy „kiegyenlíti” a hormonszinteket, így segíthet a menstruáció előtti panaszok enyhítésében, (mert hatása ösztrogén jellegű).

Ritkábban említett alkalmazása ugyan, de a poloskavész nyugtató- és gyulladásgátló szerként is használatos, amely különösen izom- és idegi eredetű fájdalmaknál lehet hasznos, például isiász vagy arcidegzsába kezelésénél.
Csökkenti továbbá a légutakban a nyálkatermelést, és köhögés ellen is javasolják.
E növény hasznosnak bizonyult a fülcsengés (tinnitus) megszüntetésére is.

ALKALMAZÁSA
ADAGOLÁS:
Keressen olyan tablettát, amely 25% triterpén-glikozidokat tartalmaz
(ez a poloskavész hatóanyaga). Klimax és menstruáció előtti tünetekre:
naponta kétszer vegyen be 40-75 mg poloskavészkivonatot. A menstruáció kezdete előtt 10 nappal kezdje el a kúrát. Menstruációs görcsökre: szükség szerint naponta 3-4-szer vegyen be 40 mg-ot.

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ:
A poloskavészt a nap bármely időszakában beveheti, de a gyomorpanaszok elkerülése végett célszerű étkezések közben beszedni. Legjobban akkor fejti ki hatását, ha legalább 4-8 héten át alkalmazza. Sok kutató szerint hat hónapnál tovább nem ajánlatos egyhuzamban szedni, bár az újabb kutatások szerint a hosszú távú használata Is biztonságos és különösebb mellékhatásoktól mentes.

ESETLEGES MELLÉKHATÁSAI:
A poloskavésznek szinte semmilyen veszélyes mellékhatása nincs, gyomorpanaszokat sem okoz. Egy vizsgálat szerint némelyeknél szédülést okoz. Nagyon nagy adagokban szédülést, hányingert, csökkent pulzusszámot, erős izzadást és fejfájást idézhet elő.

TUDTA?
A poloskavész a természetgyógyászat egyik legsikeresebb gyógyszere.
A XX. század elején az USA-ban előállítottak egy poloskavészt tartalmazó készítményt, amelyet egyszerűen a nők „üdítőitalának” neveztek.
Furcsa mód - bár a készítmény még mindig kapható - jelenlegi összetevői között nem szerepel a poloskavész.
A poloskavész majdnem olyan hatékony a hőhullámok és a hüvelyszárazság enyhítésében, mint a hormonpótló kezelés.


Bocsi, hogy ilyen terjengős lett. :)

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 

 
 

gyors bekukk:
Nagyon jó volt a 4d! Most már tuti, h kislány, befordult lefele, nagyon bújt a lepénybe. 867g, mindene megvan. Sokat ásított, simogatta a fejét és az egyik lábát nyújtva magára fektetve rágta a lábujjait, nagyon cuki volt. Az arcát nehezen lehetett szemből elkapni, mert nagyon bújt a lepényhez. Képet nem engedi csatolni, mert túl nagy, a férjem majd lekicsinyíti és ha megvan felteszem!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Kittyna, köszi, a hétfő tökéletes. 15-n visszük le az adományokat, úgyhogy pörgésben vagyok, nincs sok időnk :)

Grape, jaj, nagyon várom a képeket, szuper lehetett!!!

A guglis csoportmailre átküldtem, hasznos illóolajos tudnivalókat. Megkaptátok? :)

Kép
mieza
 
 


Karácsony, jótékonykodás, megint OFFolok!

NÉzd meg a listát, hátha valami tetszeni fog :)
Aki ezek a tárgyak közül választ, a DOG és TACSKÓ fajtamentést támogatja. Az összegeket orvosi ktg-re fordítjuk :)

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=sissypiki

Vannak nagyon szép és teljesen új plüssjátékok :)

Kép
mieza
 
 


Sziasztok

Most csak egy hozzászólásra van energiám,mert nagyon álmi vagyok.
Kacsamamának írnám,hogy nekem van császáros hegem,meg a hasam közepén marha nagy vágás függőlegesen.A nagy heg 32éve rajtam van,szóval azzal semmi különös érzésem nincs,ráadásul az már kétszer tágult,a két másik terhességemnél.A császárom nekem nem fáj.Még az elején egy hétig nagyon viszketett,majd meg bolondultam.De semmi gondom azóta vele,hála az égnek.De amikor ultrahangoztak még az elején,vagy megnyomkodják,akkor nagyon érzékeny,az tuti.Ideges vagyok,és kellemetlen mikor hozzá érnek.
Nekem más területen vannak gondjaim.A mellem alatti ponton,de pláne a jobb oldalon a hasam annyira érzékeny és fáj,majd meg bolondulok.Kívül a bőröm zsibbad,alatta meg fáj a bőröm alatt.Olyan mintha ideget nyomna odabent valami.Már a melltartómat is lecseréltem,nehezen viselem,és már éjjel is fáj sajna.

Várom én is az uh-képeket!

Szép estét mindenkinek!
Majd holnap még írok!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Mieza: tok jo, hogy irtad ezt a csuklas dolgot mert par napja nem tudtam rajonni mi az amit erzek, tok ritmikus volt de lassubb mint a szivveres,ugyhogy valoszinu epp csuklott! :D Mar a szivbaj is ramjott, hogy lelassult a szive!!! :!:
En is szoptatos parnaval alszom, es van ez az ek alaku kis szivacsom is amivel ki tudom pockolni a hasam mert elotte tok rosszul aludtam, de miota kitamasztom magam es olelem a parnat jol alszom, viszont igy a parom nem tudom olelni :(
Mar meg is jegyezte.......
Igy hajnalban mindig odagurulok es olelgetem :D

pöcök:nekem nem faj a koldokom, de minden reggel azt nezem nem fordult e meg ki :shock:
Valoszinu, hogy ki fog fordulni?Mindenkinek kifordul? :roll:
Hulye kerdeseim vannak, mi? :D

Tok jo nektek ha majd tudtok talizni!!!!Lelekben veletek leszek majd :)

Kép

Kép
valijja
 
 


Kép Az en draga kislanyom 26 hetesen.

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Kittyna! Nagyon szépen köszönöm a részletes leírás :D Nagyon sok hasznos infót írtál le :D
Ezt a témát nem lehetett volna rövidebben leírni, nincs miért bocsánatot kérned...

Grapefruit! Nagyon örülök neki hogy minden rendben a pocaklakóddal... Tök jó hogy már befordult lefelé :D A képeket nagyon várjuk!!!!

Valijja! nincsenek hülye kérdéseid! Ezek a kérdések bennem is felmerültek és nekem szinte biztos hogy ki fog fordulni a köldököm, sőt mikor kicsit többet eszek akkor már ki is fordul... De az a jó hogy ez vissza megy majd később! :-)
Tündéri a pici lányod, látom ő is szeret bújni :D

Jajj bocsi, hogy ilyen későn írok, de imádom, ha havazik és ilyenkor képtelen vagypk elaludni, mert csak nézem ahogy esik a hó és csak esik és esik és nem tudok vele betelni... A férjem már 3x szólt, hogy aludnom kellene, mert reggel 7-kor kelünk, de egyenlőre nem megy.... :-( Itt ülök a terasz ajtóban és csak bámulok kifele teli vigyorral a fejemen....

Na jó még 5 perc bámészkodás és megyek aludni (remélem)

Mindenkinek szép álmokat!!!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom ti hogy voltatok vele, de én éjjel alig aludtam valamit. Lehet h a hóesés zavart meg, de 1:42-2:44-ig fent voltam, sehogy sem volt kényelmes, majd végül szopipárnámra feküdtem és valahogy elaludtam. Később hallom h Lili nyöszörög, hűűű mondom mennyit aludtam, AHA!!! 03:44 volt az idő. Hát mondom ilyen nincs!!!
Ja és utána el sem tudtam aludni, szóval háromnegyed négy óta fent vagyok. :roll: Nem tudom mi lesz délután de szerintem ülve fogok elaludni. :D

Viki!
A hóesést én is imádom!!!! Imádok hóesésben sétálni is!! De nálunk már olvad is, így nem igazán élvezhető ez a sáros latyakos trutymó! :(

Valijja!
A köldök általában a kismamák 80%-nak kifordul, van akinek -mint nekem is, nem áll kifelé de egyvonalban van a pocakommal.
Nem hülye kérdés, honnan tudhatnád ha még nem szültél?? :D

Grapefruit!
Gratula az uh-hoz! Örülök h minden okés, és nagyon cuki kis pisze orra van a babynek!!!

Én benne vagyok a taliban, de szerintem jobb volna decemberben megejteni, mert Januárban már sokan szülés előtt vagytok, és tapasztalatból mondom, h utolsó hónaposan már ülni is fáj, menni is gáz, szóval komolyan mondom igazi Tehén-kacsa-kicsit csámpa állapot jön létre, nem tudom mennyire lesz kedvetek mocorogni.
De ha mindenki a januárra szavaz nekem jó.

Sikerült kicsit megfáznom, folyik az orrom és kicsit kapar a torkom, remélem keddre jól leszek mert akkor megyünk a baba-mama klubba Mikulás ünnepségre. Nem szeretném kihagyni Lilikével.
Ja és jövhéten megyek fogorvoshoz korona előkészítésre, kicsit para van, és szerdán meg terheléses cukor vizsgálat de csak kétszer szúrnak szerencsére és zsemi-tejjel megúszom.

Na megyek főzőcskézek még!
szép délutánt!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!!

Mi jól vagyunk. Bogi jól van. Tanulni még kell de már minnyá vége.

Viki: gondolom nem véletlenül nem írtad le hogy mennyit kért az orvos, de ha mégis akkor indiszkréten megkérdenzném. A párom rokonságában volt 150 ezer is. Boginál 70-et kértek. Ja és én is úgy gondolom, hogy az ajándék csomag néha kellemetlen, ha olyanok vannak benne amit nem szeret az ember.

Grapefruit: 27 hetesen 867 g te jó ég. Jázmin 26 hetesen volt 1050 g. Tudom hogy csak sacc, de basszus mekkora lesz Jázmin.


Ja és ha már kutyamentésről van szó. Szeretném felhívni a figyelmeteket a karácsonyi mikulás házra a felvonulási tére. Minden tartós dolgot szívesen fogadnak. Mi is minden évben voltunk és Bogival is.

Valijjja: Nem mindenkinek jön ki a köldöke. Neme Boginál sem jött ki és most sem.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Halihó!

Kacsamama!
Csak egy észrevétel.... Barnabás nevét nem kéne Jázminra változtatni? :D Vagy még van remény? :D Ne sértődj meg, csak észrevettem h még ugyanaz a vonalzó.

Írtó hideg van ma... :roll: A boltba szaladtam át és majd meg fagytam! Brrrrrrr úúúútálom a hideget! A havat imádom de ha ilyen hideg van azt nem szeretem.

Mivel telt a hétvége kismamák?

pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Littlebaby!
Köszi az infót a málnalevél teáról!
Tök jó lehetett a 4d! Milyen mázlista vagy,hogy pont egy ilyen „jelenetet” fogtál ki!

viki0503!
Én párnával alszom. Anyukám varrt szopipárnát és tökre jól lehet rajta aludni! A térdem közé rakom az egyik végét,a másik végére meg a hasammal „rágurulok”, így nem ferdül a gerincem sem és a baba sem nyom.

pöcök24!
Tök jó lett az eredményed! :)
Közben én is rájöttem,meg kitapasztaltam,hogy nem is fontos nekem sem a diéta, egyszerűen csak oda kell figyelni,hogy keveset egyek, sokszor, ugyanabban az időben lehetőség szerint. De azért a cukros üdítő, teáról leszoktam, de az édességről nem megy. ;) Persze csak óvatosan,mértékkel.... :)
ÉN az előző alkalommal rákérdeztem a dokinál. Mondta,hogy vállal, 70.000 Ft, beszéljem meg otthon és majd a köv.alkalommal beszéljünk róla. Én mindenképp nála szeretnék szülni,mert nagyon sokat segített abban,hogy lehessen baba, nem pénzvadász, ennyit megérdemel. :)

valijja!
Én is nézegettem a köldök kifordulást, mert egy csomó kismamánál látni ruhán keresztül, és nekem nem tetszik....na,hát már egy pár napja nekem is látni :(
Nagyon kis tündéri a kiscsajszid! :)

Voltunk UH-on. Szépen fejlődik a kispasink, 1,63 kg, 1 héttel nagyobb a koránál. :D Minden rb van nála. Sajna épp semmit nem produkált. Nem is kaptunk még képet sem. :( Dehát hiába....ez a különbség a fizetős és a kötelező ingyenes között.
Képzeljétek, a Bajcsyban van terhestorna ingyen, csak beutaló kell hozzá a nődokitól! Szerdán megyek hozzá, majd rákérdezek.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Nekem viszonylag nyugis volt a hétvégém. Leszámítva, hogy szombatról vasárnapra éjjel nem igazán hagyott aludni a babaó. Egy "csinos" kis migrén lett az eredménye így a délutánra, de már múlik.
Délelőtt megcsináltam az adventi koszorúkat, anyuékét, meg a miénket. Anyu, meg a Húgom egész délelőtt azzal piszkált, hogy akkora a pocakom, hogy vagy elszámoltuk, hogy mennyi idős terhes vagyok, vagy ketten vannak odabent. :D Ha lehet választani, akkor inkább elszámoltam! :) Ugye Ti is azt mondjátok, hogy, ha ikrek, annak már régen látszania kellett volna az UH-okon? :shock:
Én vasárnap nem szoktam főzni, mert, mint már írtam, anyóssal lakunk, és ez a feltétele annak, hogy a hétköznapi főzőcskét elnézi. Nem mondom, hogy nem kényelmes, csak majdnem minden vasárnap ugyanaz a menü.
Holnap sütök két piskóta tekercset, azt viszem be kedden, mert aznap dolgozok utoljára. Jó lesz itthon. Nagyon fáradtnak érzem magam.
Köldök téma. Az enyém már régóta kifordult. Előbb kezdett el a köldököm kidudorodni, mint, hogy a pocakom látszott volna.

Kellemes estét Mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kép Albert 1

Kép
mieza
 
 


Kép Albert

Kép
mieza
 
 


Jaj, de jó Napvirág, hogy már voltál vizsgálaton! Én csütörtökön megyek, de már alig bírom ki. Állítólag az arcocskája már sokat nem változik, kíváncsi leszek :)

Littlebaby, egy barátnőmet költöztettük, válik. 2 éves a kisfia :((
Aztán ma pedig gyűjtöttem az adományokat a gyerekeknek karácsonyra :)
Albi nagyon élvezte a két napos aktív programot :)

Kyttina, ne izgulj, tuti nem ikrek :) Szerintem nekem hatalmas a pocakom, de egész héten mindenhonnan azt hallom, hogy dzsekiben nem is látszik... hát, szerintem igen. Ahhoz képest, hogy abszolút laposhasú voltam... az emberek vakok :)

Ki fog fordulni a köldököm? jaj, de furi lesz... még bent van, most gyorsan meg is kukkantottam :)

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!
Elnézést a betolakodásért, a 2010. májusi babásoktól vagyok!
Van valami ami lehet érdekelhet benneteket!
Eladó 4 db Hideg Gát-Borogatás öntapadó szalaggal! Rendeltem magamnak, gondoltam szülés után nagyon jó lesz, mert a barátnőmnek nagyon bevált! De én nem tudtam használni, mert császármetszéssel szültem, ezért eladósorba került!
Néhány szó róla:

HŰTŐ GÁTBOROGATÁS

A hűtő gát-borogatást úgy tervezték meg, hogy azonnali hideget biztosítson és segítse csökkenteni a gátfájdalmat és a gát környékének duzzanatát. A gát-borogatás úgy néz ki mint egy nagy méretű egészségügyi betét. A borogatás nedvszívó tulajdonsággal is rendelkezik: 200ml folyadékot képes magába szívni.
A gát-borogatáson továbbá egy öntapadó csík is található, mely a betétet a kívánt helyen tartja a fehérneműben. Minél hosszabb a betét annál biztonságosabb és nagyobb felületű nedvszívást biztosít.
A hideg gát-borogatás a gyermekszülés után pár órával már használható. Használata sokkal kényelmesebb, mint egy hideg fürdőé vagy jéggel töltött zacskóé.
A hűtőborogatás 4,4C° -ra hűti le magát, melyet kb. 40 percig képes tartani.
Egy darab hűtőborogatás csak egyszeri alkalommal használható. Használat után el kell dobni, nem szabad lefagyasztani.
Mérete: 10.79 cm x 35.56 cm

Ára: 600.-Ft/darab + postaköltség (Az eredeti ár 800,-Ft)

Amennyiben kérdés van, kérlek írj, mindenre válaszolok!

További boldog babavárást kívánok Nektek! :)
Kata

Valamint akinek esetleg szüksége lenne nagyon jó minőségű kislány rucikra, az nézzen be hozzám! A rucik alig vagy egyszer sem használtak, és az áruk sem drága! Ha érdekel írj privit, szerintem meg tudunk egyezni!

http://picasaweb.google.com/10721864840 ... directlink

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Littlebaby: Igen nagyon jó hóesésben sétálni... Én is nagyon szeretek sétálni olyankor :D Nálunk sincs túl sok hó, de valamellyest van egy két foltban az udvarban :D De lehetne igazán sok hó, mert akkor már otthon üllhetnék véglegesen és pihenhetnék, meg készülhetnék a csöppségemre :D Megfázásoddal hogy vagy? kigyógyultál már belőle?

Nekem a decemberi tali szimpibb lenne, mert már most néha úgy érzem magam mint egy házikó, de semmi jónak nem vagyopk az elrontója. Nekem akár hétköznap is jó az ünnepek előtt, tény én akkor már tuti otthon leszek és tény nem mindenki lesz otthon. Tényleg ki meddig dolgozik még? Aki még dolgozik? :-)

Kacsamama: Nem szándékosan nem írtam meg a doki összegét. Én sajnos az eddigi dokimnál nem tudtam rákérdezni, mert nem hagyott rá lehetőséget, de van egy kismama aki szintén hozzá járt és neki 150 000 Ft-ot mondott. De hallottam már 2-300 ezer Ft-os összegekről is sajnos.... Ekkora összeget sajnos én nem tudok előteremteni. Valamint írtátok hogy a doki azért érdemel többet mert a 9 hónap alatt végig segít és bármikor tudsz tőle segítséget kérni. Hát én ezt sajnos nem tapasztaltam meg.... Bármikor elkezdtem a kérdésemet feltenni neki akkor belevágott, hogy majd megbeszéljük és nem kaptam a kérdéseimre választ szinte sosem. Szerencsémre a rokonságban van egy védőnő és ilyenkor vele tudtam megbeszélni, mert máshogy nem ment. Meg az édesanyámra hallgattam... Így holnap kíváncsi leszek hogy milyen a másik doki.....

Kacsamama én a Felvonulási téren még nem láttam Mikulás gyárat tegnap is mentem a Dózsán és direkt néztük, mert szoktunk vinni mindig valami apróságot és nem volt még felállítva... ez lehetséges? Vagy elköltözött?....

Napvirág köszönöm a tippet... Anyukám nekem tuti nem fog nekem párnát varrni, de most a tacsim volt a legkényelmesebb a nappaliban mikor elaludtam... Szegény kicsit kilapult de reggelre vett elég levegőt hogy visszagömbölyödjön :D
Mesélj majd hogy milyen ez a gyógytorna, hogy lehet rá menni, mit kell tenni pontosan, mert engem is érdekelne :D

Hát én a kismanómra nem tudom mondani hogy nagybb-e a koránál, vagy sem, de az egyik időpontomhoz képest 2 héttel nagyobbnak tűnik, a másik időpontomhoz képest jó a harmadikhoz képest vissza maradt 2 héttel.... Kész vagyok gőzöm sincs mire készüljek, mikorra legyek kész a lakással.... Mikorra várjuk a manónkat.... Olyan rossz ez így most....

Kittyna jó neked, hogy kész vagy az adventi koszorúkkal.... Én még sajnos nem tudtam megcsinálni, mert a nagyszülőkhöz kellett kimenni Vácra és Kismarosra, mert rég láttak minket valamint kaptunk a mamától egy csomó kisruhát... közölte hogy semmi képp ne vegyünk új ruhákat majd ő szerez nekünk... Jajj nekem de én szeretnék vásárolni a gyerekemnek!!!! Ez olyan rossz ilyenkor. Tök jó hogy kapunk cuccokat de rossz hogy próbálják ránkerőltetni hogy nem kell venni semmit csak a turis használt amit ők... Jajj nekem... lessz ebből még bonyodalom, de mosnom csak most kell egyszer aztán többet ne az tuti.... :D

Mieza tündéri a kicsid :D Nagyon aranyos a nózija :D
Látom te se tudsz úgymond a fenekeden üllni :D De asszem így jó a babavárást végig vinni, legalábbis én így érzem jól magam :D

Én is sok helyen hallottam ezt a kifordult köldököt, azóta szinte naponta nézem a pocakom, hogy kifordul-e vagy sem.... De asszem ki fog fordulni sajnos :-(

Hát ez van :D

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Engem ez az idő kikészített, szegény kutyuskám meglátta szombaton a havat belelépett és vissza akart fordulni, és utána az a latyakos hó, fuújjjj, utálom! Szép a hóesés meg a hó de ami utána következik az fúj! A fejfájásomról nem is beszélek, megőrjít! Úgy fáj hogy nagyon. A náthám az még mindig van szépen, már nem zavaró, de sose fújtam ilyen sokáig még az orromat.

Kicsi Kristófunk aranyosan mocorog, most már élvezem, kicsit furcsa érzés amikor érzem hogy mocorog, furcsa az egész hogy ott bent a bőröm alatt mocorog, úgy benéznék néha hogy éppen hogy mocorog, hogy fekszik. Már tök aranyosan kidudorodik ott a hasam, jó érzés.

Nekem mindegy hogy mikor talizunk. Ki meddig dolgozik???Van valaki aki decemberbe még dolgozik 15.e után?????

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok a várva várt képekkel (várhattam, h apuci megcsinálja, de rájöttem, hogy kell lekicsinyíteni):
Kép
A két dudor az álla két oldalán a két könyöke!
Kép
Így bújik anya hasához, nagyon cuki! :-)

Találkozóra nekem decemberben hétköznap jó, sőt ha már senki nem fog dolgozni lehetne napközben is. Én jövő hét végéig dolgozom végül, egy hetet lefaragtam magamnak a végéből, mert a múlt heti betegségem kicsit megijesztett.

Littlebaby hogy vagy? Nekem is így indult, hogy kapart a torkom. Orvos rokonom mondta, hogy tantum verdét kismamik is ehetnek, csak egy tipp.

köldököm nekem ki fog fordulni, most már kb szintben van.

Vallija nagyon jó a kép, cuki baba!

Kacsamama lehet, hogy nem Jázmin lesz óriás, hanem a mi babánk a picike (én sem vagyok egy óriás, 3000g-al születtem), de azért remélem minden ok, picit aggódtam is, mert a feje és a mellkasa kisebb mint 27 hetes, de a combcsontja megfelelő, szóval nem tudom. Valami hosszú lábú csajszink lesz. A lényeg, hogy a saját ütemében fejlődik.

Mi az a google-s csoport mail? Azt hiszem én lemaradtam, vagy későn csatlakoztam..

Szerencsére minden ok velünk, lassan már körvonalazódik a neve is, de még mindig nem 100%.
Nektek is van olyan, hogy hányingeretek van, mert a gyomrotokat tapossa? Nekem az elején nem volt semmi hányingerem, de most néha nagyon kellemetlen helyre mocorog.
Ma már mentem dolgozni, jól el is fáradtam (most értem haza), úgyhogy megyek is aludni egy kicsit amíg apa haza nem jön.

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!!

Velünk minden rendben. Drukkoljatok mert már cak 3 nap az államvizsgámig. Félek rendesen, pedig tanultam eddig, bár gyerekkel nem ugyanaz, DE tudom én vállaltam. Szóval egyre jobban kétségbe vagyok esve, hogy semmire nem fogok emlékezni.
A kari készülődés, és a takarítás :? :? :? sajnos csütörtök után lesz majd. JA és elvileg ugye ezen a héten kellene mennem UH-ra, de diploma elött kizárt. Szóval jövő héten UH és nőgyógyász egyben. Remélem nem fordult vissza. Jázmin sokat mocorog, rúg, percenként pisilek.

Viki: Sajnos én is így jártam Bogi nőgyógyászával, akinél most is vagyok hogy csak kérdeztem és csak annyit válaszolt hogy megbeszéljük MAJD. NA mondanom sem kell, hogy engem nem olyan fából faragtak, szóval én is itt ott utána kérdeztem meg baba-mama klubban kérdeztem a többieket a tapasztalatokról is. Szóval azzal a tudással mentem a dokihoz és nem engedtem hogy kitérjen. Most is volt elég kérdésem, pedig már a második gyerek, de most mindenre válaszolt kivétel az hogy császár vagy sima szülés lesz, mert azt még ő sem tudhatja.
Ja de SAJNOS NEM LESZ EZ MÁSKÉPP A GYEREKORVOSNÁL. Ugye az első hónapok dokiról-dokira telnek, mert havonta oltás+ a választhatók, meg a Hasi és koponya UH, meg ortopédia. Na mondanom sem kell, hogy mindenről utólag értesültem és mindenre 1-2 héttel később mentem el, ahol le is ****tak. Szóval ezeket a határidőket is jó tudni.

Miki gyár Tavaly dec 9től 19-ig tartott. szóval még korán van csak gondoltam szólok.

A doki tőlem 90-et kér most Boginál 70 volt. De nagyon tapintatos volt. Decemberben amikor voltam Boginál az első vizsgálaton, akkor csak annyit közölt hogy még nem is biztos hogy gyereket várok, de ha igen akkor 70 lesz pá. Na mondom szép. JA meg hozzáfüzte hogy valaki 2 évig is vár hogy gyereke lehessen.
Ja és az aneszteziológus nem fogadott el pénzt. Mert magyarországon nem árt azt is beleszámolni, hogy az egyéb személyzetnek is kell egy kis pénzt csúsztatni. Pl Anesztes

Grapefuit: Hosszú combú nő lesz alányod, akkor apának nagyon kell majd figyelnie rá mert kapós lesz a fiúknál.
Google csoportot hoztunk létre privibe küld el az e-mail címedet és meghívlak.
Hányingerem nekem megint reggelente van néha. Ha valahogy keveset aludtam.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


HOlnap megyek ide, egy varrónő, aki saját maga készíti a ruhákat :)
http://elenorkismamaruha.gportal.hu/gin ... id=1277737
majd mesélek :)

Illetve érdemes elolvasni ezt a cikket is!!!
http://www.nokert.hu/index.php?option=c ... cle&id=672

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, vissza is olvastam.
Köszönöm kérdésetek, már jobban vagyok, valószínű holnap el tudunk menni baba-mama klubba, de nem hiszem h soká maradunk, mert nem szeretnék senkit megbetegíteni, bár mondom már csak az orrom folyik. Meg rekedtes a hangom.

Kacsamama!
Látom javítottad a vonalzót, írtó csini lett, hugica, hmmm ez olyan jó h már ezt lehet elmondani, h jön a hugica!! Gratula!

Napvirág!
Gratula az uh-hoz! Szép kis mérete van a babónak, csak így tovább a fejlődésben!!! Sajnálom h nem kaptatok képet! :(

Kittyna!
Hát ezt nem hiszem el!!! A szombat éjszaka mindenkinek ilyen gázos volt??? Senki nem bírt aludni??? Ahogy korábban írtam én sem aludtam sokat éjjel, sőt 03:44-től fent voltam egészen estig. Viszont a barátnőm is mondta, h ő sem bírt aludni hajnal 02-ig, majd aludt 5-ig és utána ő is fent volt. Nem semmi ez a hó teljesen bezavart mindenkit!!
De jó h csináltál adventi koszorút, régen én is csináltam házilag, de ma már ezt nem tehetem Lili miatt mert tuti szétkapná. Helyette kiraktam a karácsonyi égősort a ház elé, csodaszép, imádom nézni. No meg a kis karis és mikis díszeket a lakásba, de néhányat még ki kell tenni csak nem találtam őket.

Mieza!
Tündéri a kis Albert! Lili pont ilyen volt, belefúrta magát a méhlepénybe mikor 4D volt. Hál istennek Pannika megmutatta magát a 16.héten. Jövhéten megyek 4Dre kíváncsi leszek bemutatkozik -e?
Költöztetés válás hmmm sajnálom, az nem jó. :( De örülök h Albert így élvezi a tempót amit diktálsz!!!

Viki!
A hó már nálunk is elolvadt sajnos, remélem karira lesz újabb!!
Megfázásom javulgat, de még nem az igazi.
Figyu az h nagyobb -e vagy nem a baba azt az uh sem tudja pontosan megmondani ezek saccok, de attól h nagyobb 1héttel, nem jelenti azt h nem a kiírt időpontban fogsz szülni. Persze teszi ide-oda a doki a szülés várható idejét de a lényeg a mensi alapján számolt nap.

Pöcök!
Én ugye itton vagyok, rám nem is vonatkozik a kérdésed, de szerintem is jobb a decemberi tali, ahogy írtam korábban, mert januárban már mindenki örül ha él, és gurul - már bocsi. :)

Grapefruit!
Gratula az uh képekhez csodaszép a babókád!
köszi a tantum verde ötletet még nem szedtem és nem ismerem de utána nézek.

Na lépek mert jön a VV és szeretem nézni, mert nem kell odafigyelni csak bambulni. hihih

jó éjt!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

huhh túl a hétvégi hatalmas lakás átalakításon végre tudok írni.
Kifestették a babaszobát bútorokat berendeztük, már "csak" a kiságyat és pelenkázót kell felhoznunk és beállítani.
Nppalit is átrendeztük tök szupi lett. Estére már össze estem pedig nem csináltam semmi megterhelőt.
Tegnap a bíróságon voltam, bepereltem a parkolótársaságot mert 5 perc túllépésért 50-ezerre büntettek, meg is nyertem .-)
teljesen el vagyok keseredve... megint alig érzem babókámat. én ezt nem értem. néha kijön a hasam oldalán, néha meg pár napig csak nagyon lájtosan érzem, vagy csak a csuklását
Mitől lehet ez? néha elfog a pánik. Jövő héten megyünk 4d babamozira, nagyon várom már, főleg kivi vagyok hogy befordult-e már.
Vasárnap brendonban megvettük a szupi fürdőkádat állvánnyal, meg a kókuszmatracot és pár apróságot.
Nem gondoltam volna, hogy férjem jobban befolyásolható lesz. ezalatt értem, hogy az eladónő mondja hogy ez sokkal jobb ezért meg azért, inkább eztvegyük meg, igaz 6000rel drágább.
Ő meg megveszi, bár az olcsóbb is jó lett volna. nah mind1
és persze ez az őrülete, minden kék legyen. babaszoba, fürdőkád.
én meg nem győzök magamban mosolyogni, milyen édes :D
Nekem a tali bármikor jó dec 15ig dolgozom. már alig várom h egész nap csak "lógjak".

Szóval tudnátok valami bíztatót mondani erre a mocorgásos dologra?

köszi

Kép
Kép
judysz
 
 


kitttyna!
De jó neked,ma van az utolsó napod! Én is erősen gondolkozom a táppénzen, már sokszor nagyon fáradt vagyok.
A nagy has miatt ne aggódj,most megint egy olyan hullámban vagyunk,amikro napról napra nagyobb. Nekem is jó nagy már, mindenki csodálkozik rajta. Meg azt hiszik utolsó hónapban vagyok. :D (Bezzeg a tömött BKV-n senkinek nem tűnik fel...no comment!)

grapefruit+mieza!
Gyönyörűségesek a csemeték!!!!!
Csajok! Annyira jólátni ezeket a képeket! Kérek szépen mééééég!!! Nem megy valaki mostanában még uh-ra?

viki0503!
Én úgy hallottam,hogy 60-100 körül szoktak kérni, az az átlag. Persze biztos van ennél több is, de azért amiket írtál az nagyon nem reális szerintem. A 2-300 ezer ft-os az egy komplett maszek szülés szokott lenni terhesgondozással együtt a terhesség megállapításától kezdve a hazaengedésig, én úgy tudom.
Nem semmi mennyire össze-vissza mondanak neked terhességi időt! Nekem eddig egyforma volt,ahány hetesnek számoltuk annyit is mondtak, kivéve most. De állítólag ez még nem vészes változás.

pöcök24!
Én is sokszor mondtam már apának,hogy tök jó lenne itthonra egy 4D-s készülék, én egy csomószor megnézném mit csinál! :)

kacsamama!
Kitartás, biztos sikerülni fog a diploma, ügyes vagy te! Ha ennyi mindenhezt volt erőd meg kitartásod egyszerre, minden simán fog menni! :)

judysz!
Tök jó,hogy nálatok már kész a babaszoba! Mi a 2 ünnepre tervezzük az átalakulást. Annyira furcsa,hogy nemsoká szülünk! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Ideértem én is :oops:

Ezek a 4D-s képek nagyon jók, majd kíváncsi leszek mennyire fognak hasonlítani ezekre a képekre ha megszülettek :D Ezek a fiúk, lányok már most csodaszépek :D

Judysz! A mocorgás szerintem attól is függ hogy milyen idő van, vagy milyen front. Amikor azok az enyhe idők voltak Nekem pl majdnem kirúgta az oldalamat, meg most a hó előtt is. Azonkívül viszont nagyon lightosan mozog. Inkább csak azt érzem hogy egy hát vagy egy végtag kidudorodik az oldalamon. Egyik nap annyira kinyomta valamijét hogy 2 oldalról meg tudtam fogni :shock:

Doki Nálunk nem lényeg mert megint nincs választott. Szerintem az ügyeletes doki is jó ( Bár lehet csak azért gondolom így mert a Daninál kifogtam egy álom dokit - ha most is sikerül őt kifognom akkor tuti hogy kap valamennyit)

Kacsamama! Szorítok a vizsgádhoz!!!!

Nemtudom szoktatok-e zugolvasni más topicokba, de a januáriban már megszületett egy baba 30+3 hetesen ha jól emlékszem

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


És egy táblázat:
1291116688.0842.pdf

Még mindig elég sok az üres hely,várom a hiányzó adatokat

B@sszus 30+4 vagyok, már nincs is olyan sok :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Grapefruit! Tündéri a kép! Nagyon szép formás pofija van és a szája!Nagyon tetszik!
Én most két napja ott tartok hogy amikor eszem utána majd megőrölök úgy ég a nyelőcsövem, mintha savat ittam volna a torkomtól, nem vagyok hisztis de iszonyatos érzés!

Valaki tapasztalt már ilyet???

Kacsamama! Szerintem mindenki nevébe írhatom hogy Egy Nagy KALAPPAL!!!!!

Littlebaby! Mi is nézzük a vv-t. Éppen akkor szokott hazaesni apóca, kajálunk és mi is csak bambuljuk.Kíváncsi leszek mi lesz, ma már biztos nem bírom megnézni az esti beszavazást, pedig kíváncsi vagyok.

Judysz! Szerintem már egy kis pakolgatás is nagyon fárasztó, nem hogy egész napi tevékenykedés. Éjjel biztos jót aludtál?! A mocorgás:Nálam is van ilyen hogy napokig alig érzem és van amikor meg szinte egész nap mocorog és rájöttem a titkára! Amikor én egész nap csinálok valamit, (két naponta van mozgalmasabb napom mert akkor főzök, mosok, vasalok, akkor ő nem mocorog és ez valószínű annak köszönhető hogy ringatom őt a mozgásommal, hiába pihengetek közbe, de amikor nem a főzös napom van és szinte egész nap csak fekszem a tévé előtt akkor egész nap érzem. Olyan jó érzés. Persze ilyenkor is mozgok mert a kutyát naponta minimum 5ször leviszem és sétálunk de az neki más. Szóval ne aggódj, próbáld te is megfigyelni, de ne aggódj, van rá magyarázat!

Napvirág! Nem irigyellek a nagy pocak miatt! Nagyon nehéz lehet. Én a picivel is "szenvedek".

Tecaa: Nem szoktam más topikba beleolvasni, de sajnálom ha tényleg így van. Biztos nem normális dolog. Köszi a táblit.

Mieza: Köszi a varrónőt, megnéztem nagyon jó. Ez egy normális üzlet??? Gyere és mesélj!!!!! Nekem is kéne venne egy két nadrágot.


Én jól vagyok Kristóffal együtt azt az égést kajálás után kivéve.
Ma megyek uhura a dokimhoz, végre megint látjuk Kristófot. Úgy várom, majd jövök valamikor és mesélek.
Na megyek, lassan visszahozzák a kis kutyuskámat a fodrásztól. Rossz nélküle.:(

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Judysz, hétfőre virradóra én is épp azon gondolkodtam, elmenjek-e a dokihoz SOSban, mert annyira nem éreztem napok óta babókát mozogni. De aztán betegszabira mentem és adtam neki pár órát, beszéltem hozzá otthon fekve, meg simiztem, és akkor nekiállt aktívkodni. :) De tény, engem is a pánik kerülgetett, pláne hogy előző nap láttam egy filmet is egy ikres anyukáról,aki elvesztette az egyik gyereket szülés előtt pár nappal. :(
De jó így olvasni, hogy többeteknek is van ilyen, hogy néha napokig lustizik babóca odabent... ez megnyugtat engem is.

Napvirág, a tömött bkv-n sem, de még a viszonylag levegős bkv-n sem tűnik fel senkinek a pocak, én is ezt tapasztalom! Sőt, ami még jobb, simán fel is löknek, ha éppen olyanjuk van. Imádom! :evil: Kolleganőm nyáron volt nagypocakos, ő mindig mondogatta, hogy mennyire elcsodálkozott, milyen sokan átadják a helyet meg segítenek neki... hááát mintha két teljesen más világról beszélnénk!

Tecaa, és mi volt, hogy 33 hetesen megszült az illető? Valami oka vagy előzménye csak lehetett, nem? :( Én nagyon nem szeretnék így járni...

Kacsamama, remélem államvizsgán kíméletesek lesznek veled. Mi is leszel, ha nagy leszel? :)

Holnap nekem is vizsgálat, ennyire még sose vártam, mint most, már majdnem két hónapja nem voltam...remélem minden oké lesz.

Kép

Kép
csibic
 
 


pöcök, csibic köszike, megnyugtató hogy akkor minden ok.

fodrászom tegnap mesélte, hogy az ő lánya 32 hetesen született, és jól van 3 éve azóta is. férjem 33. héten született 1900grammal, és a stiklis agyán kívül mindene rendben :-)
de azért természetesen csak a 38 hét után jöjjön.
remélem jövő héten eljutok szülőszoba látogatásra is.
ti már voltatok?

nődokim felírt egy hüvelyflóra visszaállító kúpot, még jó hogy nem használtam, állítólag nem okoz gondot terhesség alatt sem, de van benne ösztrogén. úgyhogy mástól kérdeztem még, és ajánlott egy másik fajtát.
hááát nem semmi... 3000 ft a kukába...
jujjjj de duuurva most látom hogy az utolsó húszas hétbe léptem :-)
de izgiiiiiii

ti lelketek hogy van? nem féltek a szüléstől?

Kép
Kép
judysz
 
 


tecaaa!
Én a januáriba bele-bele szoktam olvasni,mert nagyon február elejei vagyok és ők már egy pár héttel vannak túl azokon a vizsgálatokon,amikre én nemsoká megyek. ;)
Nálunk már megvan a választott doki, de még ő nem tudja. :D
Ma voltam nála, de most annyira rossz kedve volt, hogy nem hoztam fel. Most kicsit csalódtam. Máskor mire bemegyek utánanéz hogy ki is vagyok, mit is keresek én ott. Most tőlem kérdezte,hogy miért vittem a labor leletet, hol is tartok most stb. De alapjában véve nagyon jó doki, biztos csak rossz napja volt, elnézem neki ;)

pöcök24!
Nekem is szokott ilyen lenni,amikor hirtelen eszem, vagy sokat. Dehát az a sok is már relatív,mert alapjában véve sokkal kevesebbet eszem.

csibic!
Hűűű, én mostanában kerülök minden ilyen műsort a tv-ben! Az ismerősöknek is megmondtam,hogy a rossz történeteket még ha jó is a vége majd szülés után nagyon szívesen meghallgatom. Nem akarom,hogy ha valami furát érzek a tudatalattimból ez előugorjon és összekösse és ne bírjak másra gondolni,csak arra,hogy biztos én is úgy járok,mint a filmben. :roll:

judysz!
Ha minden igaz én is a jövő héten megyek szülőszoba látogatásra. Hétfőn lesz előkészítő (hogy mi azt már elfelejtettem
:lol: de azt tudom,hogy lesz és szeretnék menni.

Kacsamama!
Remélem már túl vagy rajta! Gyere minél előbb a hírekkel,mert izgulunk ám! :)


Azt olvastam valahol,hogy a 30. héttől már sűrűbben kell dokihoz járni. Nem tudom, nekem nem mondta ezt a dokim. :( 3 hét múlva vizelet+vérvétel, utána 1 hét múlva kontroll és a 38. héten kötelező uh. Ez így nekem egy kicsit furcsa. Mit tudtok erről?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


napvirág, tudtommal a 36-40 hét között hetente kell menni, 1ik héten nst, másik héten uh, vagy valami ilyesmi... tényleg furi, hogy nálad csak a 38.hetet említették a 34.után...nekem csak holnap derül ki, nálunk mi lesz
amúgy a film egy bbc-s sorozat, gyerekekről szól, hogy ki hova, milyen körülmények közé, milyen szülőkhöz születik és hogy alakul ki a személyisége, szóval nagyon érdekes szerintem, csak hát néha-néha vannak benne ilyen váratlan szomorú történetek is :-(
aztán a dokiválasztással meg nehogy elkéssetek, én már hallottam olyat, hogy félidőig fel kell kérni a dokit, különben istenhozzádot mond...

judysz, és miféle kúpot kaptál másodszorra? én egy ilyen dm-eset ismerek, amiben döderlein bacik vannak, mint a hüvelyben és ezek segítik a gyógyulást, regenerálódást
fúúúha, ezek a 32. meg 33.heti születések!! én akkor még javában dolgozni fogok! :shock: :(
amúgy én a szüléstől nem félek, inkább csak attól, hogy ne legyen babóccal gond, se előtte, se közben, se utána..nekem sajna az egész életemet kíséri végig egy rosszul sikerült farfekvéses szülés (testvérem), ami kihat a gondolataimra akkor is, ha nem akarom - de remélem '75 óta óriásit változott az orvostechnika, még ha az orvosi hibák elmismásolásának divatja nem is múlt el

pöcök, ez a nyelőcső-égés nagyon rossz lehet...olyat olvastam már, hogy terhességi reflux ki szokott alakulni, amitől - akár éjszaka is, mikor nem érzed - visszacsoroghat a nyelőcsőhöz a gyomorsav, és ez felmarhatja...ilyenkor alápolcolva kell aludni
de persze nem biztos, hogy nálad is ez van...

Kép

Kép
csibic
 
 


Sziasztok!

Nem sokára visszaolvasok, csak pörgök :)
Kész lett a határidőnapló (már nyomdában, pár nap és frissen itt lesz a kezemben :), amin annyit dolgoztunk önkéntesként :)

Ha még nem tudod, hogy mit ajándékozz karácsonyra és szereted a kutyákat és még jó célra is fordítanád az összeget:

http://tacskosos.blogspot.com/2010/12/t ... esent.html

Köszönjük a kutyák nevében!!!

Kép
mieza
 
 


Sziasztok!!

Csak gyors bekukk.

4-ES LETT AZ ÁLLAMVIZSGÁM!! HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Tábliba Dél-pestiben szülök.

és Élelmiszer mérnök vagyok leszek hi

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok.

Meg volt ma az uh. 100% kislány, név Ráhel. Kb.1389 gramm. Minden rendben, fejvégű fekvésű. Azt nem mondanám 100%ra,hogy jól vagyok,mert fájdogál a medence csontom,mintha tágulnék. Próbálok pihenni, csak nem mindig sikerül. :(

Szerintem a méretbeli eltérések miatt ne aggódjatok,mert ez sok mindentől függ, főleg az anyai és apai méretektől. Egy ismerősöm 2 kiló körüli babót szült időre, úgy nézett ki a gyerek,mint egy csirke. De az apuka 3ajtós szekrény méretű, az anyuci meg vasággyal együtt 50 kiló. A kis csaj most 10 éves magas és vékony. A lényeg,hogy egészséges legyen.
Egyébként én koraszülött voltam 8hónapra születtem 2kiló 20dekával és 43 cm-vel.

Kacsamama: gratula.

Pöcök: szerintem próbáld meg a tejet,ha ég a nyelőcsöved,de persze csak ha olyan kaját ettél ami nem veszik össze vele a gyomrodba,mert különben futhatsz. :roll:

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Megvolt a cuki kis "cukiterhelés" és jelentem makk egészséges vagyok/vagyunk, az éhgyomri glükóz 4.0, a terhelt ppglükóz 4.7 szóval minden okés.
A leletemben van némi eltérés de az a megfázásunknak köszönhető, más eltérés hál istennek nincs.

Voltam fogdokinál is, kedden lecsiszolta a fogat kis csonká, szerdán pedig levette a méretet, jövőhét péntekre lesz kész a fogkorona, ami egy fogat jelent, és majd elájultam mikor mondta h mennyi lesz, nem fogjátok elhinni 23.000ft egy darab fog!!!!! Azt hittem agyvérzést kapok, nem elég h kifizettem egyszer 3500ft-ot mikor kaptam sima tömést, aztán a gyökércsap+ideiglenes tömés 7500ft, most meg +23.000ft egy fogért. Hát őrület h mit el nem kérnek!! Jó aláírom magándoki, és itt vecsésen a magándoki még többért dolgozik de ez szerintem túlzás.

FONTOS INFORMÁCIÓ ILL. KÖRKÉRDÉS, MIVEL NEM LÁTTAM TÚL SOK VISSZAJELZÉST!
MIKOR LEGYEN A KISMAMATALI??? ÚGY ÉRTEM DECEMBERBEN, KINEK MIKOR JÓ, ILL. ÍRJÁTOK MEG H HÉTVÉGE VAGY HÉTKÖZNAP LENNE JOBB? AMELYIK NAP MINDENKINEK BEJÖN AZ LESZ.
NEM TUDOM HÉTVÉGE LEGYEN VAGY HÉTKÖZNAP, KI MIKOR MEDDIG DOLGOZIK MÉG, EZ CSAK JAVASLAT, ÍRJATOK RÁ LÉGYSZI ÉS HA KELL MÓDOSÍTUNK.
JELZEM, HA NEM JÓ A DECEMBER AKKOR MARAD A JANUÁR, CSAK A FEBRUÁR ELEJÉN SZÜLŐ KISMAMIKAT NEM AKARTAM "RÁNGATNI" AKKOR MÁR, DE HA JÓ AKKOR LEHET AZ IS.

Judysz!
Gratula a lakás átalakításhoz, és h volt hozzá energiád!! Biztos nagyon szép lett, és a parkolótársaságnak meg a középsőújjam felajánlanám, menjenek az a****ba!!!! 50 ezer ft 5percért???? Megérdemelték!!! Ügyi vagy!
Azt h mennyit mozog a baba változó, és nagy mértékben az időjárás befolyásolja!
Ne aggódj minden okés, az orvosok szerint, a 32.héttől kell figyelni a következők szerint: 6 óra alatt 10 mozgást "kell" érzékelni, ill. megfigyelni, ez egy hozzávetőleges arány, szóval ha csak 8at érzel akkor sincs gond! Ha nem érzel annyit csak 2-3 mocorgást akkor javasolt a nődokival vagy a fogadott szülésznővel konzultálni róla, szükség esetén nst-re vagy uh-ra behívnak, de nem kell aggódni.
Remélem tudtam segíteni.

Tecaa!
Tábliba légyszi írd be, István Kórház - ott fogok szülni. És gratula a 30. héthez!!!! Hamarosan én is "utolérlek" :D

Csibic!
Írj mi volt a vizsgálaton!!!

Napvirág!
Én nem tudok róla h a 30.héttől sűrűbben kéne dokihoz járni, pedig nekem a nődokim minden vizsgálatot betart. 34.héten van még egy kötelező vérvétel+vizelet, aztán már csak a 36.héttől kell valóban minden héten egyszer nst-re járni a kórházba, majd a 38.héttől hetente 2x. Ennyi. Nem tudom hol olvastad, de ne higy el mindent amit a lapok/net írnak.

Kacsamama!
Gratula az államvizsgához!!!!

Ekriszta!
Gratulálok a kislányhoz!! Pihenni én is próbálok, persze nekem sem sikerül, de hát így megy ez egy 2 éves kislány mellett.


Na jó hosszúra nyúltam!
Jó éjt mindenkinek!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kacsamam: gratula, büszke vagyok :-)

ekriszta: gratula a kislányhoz :D szép kis súly.. engem sokkolt a 27 héten az 1057,3, úgyhogy már nem tudnak meglepni. max szerdán a 4d-n :D
és majd udvarolhatunka lányodnak? :-))))))))

littlebaby: köszi az infókat. nem aggódom nagyon már, mert azért néha ad jelet magáról. csak beetetett egyszer egy 3 napon kerezstüli intenzív kidudorodásk meg rugdosásokkal, és azt hiányolom néha.

Hasam kezdeget növekedni, de nem gondoltam volna hogy "csak ekkora" lesz a 30. hét környékén.

vigyázzatok az utakon, pusssz miindenkinek és jó 7végét

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Kacsamama, gratulálok, nagyon ügyi vagy! És vannak tervek, hogy milyen területre mennél? Az élelmiszeripar jó sokrétű...

Littlebaby, nekem is hasonló lett az eredményem, klassz, hogy jó a cukrod! Én is épp belemászóban voltam egy kis megfázásba, mikor vért vettek. :)
Ez a fogdoki dolog meg, pfff...ez a nőgyógyászok után a másik olyan orvoscsoport, ahol nincsenek határok árakban... :-(
Hál'ég, akihez járok, egy nagyon rendes kis nő, fő profilja a gyerekfogászat, de magánban felnőttrendelése is van, na hát a stílusán meg is látszik, hogy gyerekekkel többet foglalkozik. :) Én imádom, mindig meg tud mosolyogtatni. És nem kér el semmiért egy vagyont, bőven a piaci árak alatt csinálja a beavatkozásokat...

Tegnap voltam dokinál, azt mondta minden szuper.
A papíron szerepel egy kissé contractilis méhfal, ami nem tudom mit jelenthet, de nem hívta fel rá a figyelmem, remélem semmi komoly. (Neten se találtam róla sokat...) A kiscsajszi 1,5 kg, szépen hízik, és mindene megvan, de még nem fordult be. Vérszegény vagyok kissé, úgyhogy kaptam vaspótlót, és 4 hét múlva viszontlátás. Ja az UH szerint feb.9 a várható születés napja. :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Kacsamama: Gratulálunk!!! Ügyi voltál, vagy!!!!! Akkor most már jöhet a pihenés!

Ekriszta: Köszönöm jó ötlet, ezt eddig senki sem mondta de kíváncsi leszek hogy bejön e.(tej)

Littlebaby: Gratulálok a cukoreredményhez, ezt mind csak az odafigyelésnek köszönhető???? Nagyon jó! A fogorvos miatt nem irigyellek! De hidd el hogy ez még nem is Drága! Én 3 éve csináltattam az ilyen koronámat és akkor volt 20 e és hallottam hogy a fog 18 e, szóval nem sokat rak rá a doki. A tömés is teljesen normál ár, gyökérkezelést nem tudom mert az még nem volt szerencsére.

Judysz: Én pocakom se nagy, szép formás, én is azt hittem hogy alig fogok tudni mozogni akkora lesz , de szerintem eljön az az idő is és nem feltétlenül a nagysága miatt.

Csibic: Örülök az uhunak, gratulálok. Tényleg szépen növekszik.


Én is voltam szerdán dokinál, nekünk is minden rendbe van, sajna méreteket nem tudok mert csak a fejecskéjét és a combcsontját mérte le. Nagyjából tudom hogy a mi kis törpénk mekkora lehet a ti eredményeitekből.Ez is elég. Nekem akkor haránt feküdt, de már tuti hogy elmozdult, mert már fent kalimpált tegnap is. Annyira jó, úgy élvezem. Nekem legközelebb jan 12-én kell mennem, az kb a 34 hét és a 36 tól kell hetente menni és akkor megyek majd be egyszer a kórházba a vérvétel miatt, meg hogy megnézzem a szülőszobát, ilyesmi. Rákérdeztünk az árra is és azt mondta szerényen, hogy még ráérünk megbeszélni. Férjem szerint nem fog árat mondani, csak azt fogja mondani hogy amennyit gondolunk, kíváncsi leszek.

TALÁLKOZÓ!

Legalább mindenki annyit írjon hogy hétköznap vagy hétvége és délelőtt vagy délután?????????
Aztán az aktív fórumozókkal megdumáljuk a pontos dátumot és szerintem a lényeget, hogy HOL!
Ezt a jövő hétig meg kéne beszélnünk, mert mindig csak beszélünk róla és el lesz felejtve. Kép Kristóf 26 hetesen

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


kacsamama!
GRATULAAAAAAA!!!!!!!
Ez igen!!!!!! Mondtam én,hogy megcsinálod, tudsz te nagyon! :)

ekriszta!
De jó neked,hogy be van már fordulva a baba! Nálam még mindig semmi. Minden reggel megtapizom,de még érzem a kis fejét a köldökömnél.:( Haránt fekszik. De azért jó érzés tapizni a kis fejét. Apa mindig ad rá egy csomó puszit. :)

littlebaby!
Nagyon szupi a cukor eredményed! :)
A fogdoki miatt nem irigyellek. :? De ez ugye nem árt a babának?
Jó,hogy írtad ezt a magzat mozgást, hamarosan figyelnem is kell! Még nem figyeltem eddig, de sokszor érzem,hogy ficánkol, az tuti. Remélem így is marad. :)
Lehet,hogy ezt a sűrűbb vizsgálatot valami magánkórház "pénzbehajtási akciójában" olvastam, már nem is tudom. De végülis az nst-t ráér a dokim mondani majd ha legközelebb megyek hozzá. :)

csibic!
Úgy tűnik mindenkinél kiszedi a vasat a vége felé a baba. Neked is úgy kell majd menni dokihoz legközelebb,mint nekem. :)


Tali:
Igazából nekem mindegy, alkalmazkodom, csak ne legyen nagyon késő délután,mert addigra kidöglök. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!! :D
Bocsánat a betolakodásért,de Barátnőm árulja az ikrei ruháit.És csinált egy csomagot Kislánynak,44 db-os.
17 db bady
10 db plüss rugi
5 db pamut rugi
3 szett(kisnaci+kispulcsik)az egyik vadi új
3 kis naci
5 sapi
1 kiskabát,vastag,téli,62-es

Nagyon szép állapotban vannak,szinta van köztük oylan amit 1-2X hordtak.Egyben ha valaki elvizsi 12000 ft,és ad 2db frotír fürdőlepedőt ajándékba.

Mieza már vásárólt Tőle,és nagyon tetszett Neki a bundazsák,amit vett. :lol: :D

Írjatok,ár alkuképes,csak vigyétek,mert fogllaja a helyet Neki.

További szép napot kívánok mindenkinek.
csucsu99
Budapest
 
 


Sziasztok.

Judysz: :) :) lehet szó az udvarlásról :wink:

Napvirág: amikor nekem apa puszilgatja meg oda teszi a fejét a hasamra mindig jól megrúgja :lol: olyan jókat röhögök,hogy fejbe rúgja apját :). Azt nagyon nem szereti, amikor borostásan teszi mindezt. Mondtam is apának,hogy ha kijön majd jól megbosszulja a szurkálásokat. Simi azt csinálta,hogy amikor apa játszott vele jól rácuppant az orrára és jól telenyálazta :lol:

Nekem a 36.héten van még vérvétel, és onnantól minden héten CTG (nst). Köv uh 38.héten :( De 35-37.hét között streptococcus vizsgálat.

TALÁLKOZÓ: szerintem hétköznap délelőttre kellene összehozni még decemberben. Délután hamar sötétedik, egyre hidegebb van.Hétvégén meg (szerintem) mindenkinek programja van (közeledik a karácsony és a szülés is). Be lehetne ülni pl. McDonald's-ba vagy BurgerKing-be kávézni/sütizni (bár aki diétázik annak nem a legmegfelelőbb hely :(), és ha nagyon megéheznénk még ebédelni is lehet ott.

Holnap a lányom énekel az iskolai énekkarral a Fő téren. Öröm lesz ebben a hidegben, és nekem meg sajog a szívem,mert nem korcsolyázhatok :cry: pedig ingyen lehet Óbudán :evil:

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Huh, sűrű hét volt, jól eltűntem, becsülettel visszaolvastam, de olyan sokat írtatok, bocs, ha mindenre nem reagálok.

KACSAMAMA GRATULÁLOK!!!!!!!! Ügyes vagy!

Pöcök: nekem a gyomorégésre az jött be, hogy pár falatot ált. kekszet) bekapok és akkor a sok felesleges savam békén hagy. Nekem akkor szokott ez lenni, ha üres a gyomrom (pl.: reggel)

4d képek nagyon édesek, kíváncsi leszek, hogy a babáink mennyire fognak hasonlítani ezekre a képekre, ha kibújtak!

Bkv-n nekem egész pozitív tapasztalataim vannak, nem mondom, hogy mindig, de általában átadják a helyet, de főleg középkorú nők..

Vashiány miatt én is aggódom picit, mostanában többen mondták, hogy sápadt vagyok. A héten voltam vérvételen, hétfőn megyek az eredményért reggel, aztán du. a dokihoz. Már gyűjtöm a kérdéseimet.

TALÁLKOZÓ: nekem decemberben hétköznap napközben lenne a legjobb!

Velünk amúgy minden ok, nagyon rohanós hetem volt, jól el is fáradtam. Végre hétvége van! Még jövő héten dolgozom, aztán jön a pihenés, sütés főzés, takarítás..stb és januárban a babacuccbeszerzés, szoba berendezés. Már várom!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így eltűntem, de folyamatosan olvastam! :-)

Mióta pocakosak vagytok voltatok már moziban? Érdemes kipróbálni. Nekem pocaklakó annyira mozgott, hogy a mellettem ülőnek is feltűnt hogy mocorog a hasam :D Ráadásul nem is volt hangos a film...

A vérképemmel fogjuk rá hogy minden rendben, a cukorral nincs baj, sőt továbbra is alacsony.... Még a terhelés után is.... A vassal nálam is baj van, meg a vörösvértesttel, de még jól bírom... Manó meg tuti jól van, mert egy percet sincs nyugton, ha nem vagyok túl aktív.

Túl vagyok a bécsi karácsonyi vásáron. Nagyon jó volt, olyan jó helyeken sétáltunk, és az a hangulat, forgatag ami ott volt.... Tény éjjel mikor hazaértünk nem kellett ringatni engem, még párnát sem ért a fejem és már aludtam is :-)

Gratulálok az államvizsgához! :D Ügyes vagy, jöhet a készülődés a babavárásra :D

A héten képzeljétek már ne dolgozom minden nap, csak egy-egy napra ugrok be segíteni aztán végleg vége :D Jön a készülődés a karácsonyra és pocaklakóra :D

Találkozó: Nekem is inkább a hétköznap délelőtt lene jó decemberben, most már bármikor. Hogy hol, meg hogy hová, én nem vagyok elrontója semminek... Meki is és Burger is jó nekem, de akár egy káézó is jó nekem :D

Nagyon jók a fotók a manókról, én is szívesen mennék ismételten, de majd a doki megmondja mikor kell mennem... :D

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Kacsamama Gratula!!!!!!!!!!!Gondolom jo erzes tullenni rajta :)

Viki:Bizti tok jo volt a vasaron!!!!Az en regi almom elmenni egyszer!!Talan majd jovore!Vettetek valamit???

Epp az elobb kaptam szivbajt, zuhi utan epp recepteket vallogattam karira mikor ereztem, hogy nedves a felsom a jobb mellemnel :shock:
Tokre meglepodtem :shock:
Ez most mar igy lesz????
Nektek van mar?Ezt elotejnek hivjak? :? Tok furi :roll:
Ez nap kozben is elofordulhat?Akkor be kell szereznem azt a betet kutyut :o

Kép

Kép
valijja
 
 


ELADÓ Kinder Möbel Babaágy zártvégű - íves I kivitel
Jellemzői:
- Méret: 124 x 64 x 100 (cm)
- Anyaga: Biolakkal kezelt bükkfa és laminált bútorlap
- A fekvő magasság három pontban állítható

Teljesen hibátlan állapotban van. 10000Ft-ért elvihető.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára v.éva 2010.12.05 12:42-kor.
v.éva
 
 


Eladó egy tökéletes állapotban lévő NOVETEX 120*60cm kókuszmatrac zippzáras huzattal.
1,5 évig volt használatban, soha nem kapott nedvességet.
Hozzá való 2db gumis lepedővel együtt (fehér és halvány kék) az ára 10000Ft.

Kép
v.éva
 
 


Sziasztok!

Elnézést,hogy én is csak úgy ide toltam a képem.. :oops:

Szeretném reklámozni nagynéném által készített dolgait. Úgy mint házi szappan gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.És baba takaróit babáit.

Blogja:http://margareta-szappanok.blogspot.com/

Konkrétan ide nem rakok képeket ha valakit érdekel az 1056oldalon megtaláljátok árakkal együtt. Azért nem rakok ,hogy ne terheljem azokat feleslegesen,akit nem érdekel a dolog. :)

Köszi Tündi.. :)
varga tünde
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: